Poradit správné sedlo asi nejde, ale uvítal bych zkušenosti...

16 nepřečtených
  • Mofo

    Zdravím všechny, protože sem donucen kupovat nové sedlo, zakládám tento thread. Historie na toto téma byla opravdu bohatá, ale taky bohužel strašně různorodá, takže sedel, která byla vícekrát zhodnocena, bylo poskrovnu (nisene, SLR apod.) Protože sem docela rozčarovaný a opravdu netuším, pro co se rozhodnout, uvítal bych Vaše zkušenosti s následujícími sedly: Docela uvažuji o dvou sedlech, první je Fizik Dolomiti TG, druhé je Selle Italia Fliante Gel-Flow. kupkolo.cz/in­dex.php?cPath=54&os­Csid=70d08d0a9dde4718416­9cdf3715b50cb Můj cenový limit je kolem 1500,–, rád bych na tomto sedle jezdil maratony apod. (tj. čas v sedle do pěti hodin) Moc díky za info…

    0 0
    • Peslezedirou  

      Těžko radit :o/ Zkusil bych Dolomity, pro jednoho komfortní sedlo pro druhého utrpení. Nejlepší čas na změnu sedla je na začátku sezony. Jednou jsem vyměnil v červenci staré osezené Bontrager za Nisen a po čtrnácti dnech jsem se ke starému vrátil. Po sezoně když zadek nebyl zvyklý tak jsem dal nisena a vše ok......

      No máš to těžký :o)

      0 0
    • Peslezedirou  

      P.S. třeba já osobně nemusím moc plochá sedla, spíš s malinkým dolíčkem u prostřed Gobi atd…

      0 0
    • jecnak  

      Zalezi hodne na sirce panve a objemu/sirce stehen. Ja mam treba u vetsiny sedel problem, aby se mi takrikajic vesly mezi nohy. Co se tyce te sirky panve – to se da zmerit treba – viz. thready od BG od Speslu – meri to pry treba v 69ce v Praze. Sirka stehen – pokud mas odrene vnitrni boky stehen po dlouhych vyjizdkach, tak mas moc siroke sedlo.

      Dalsi vec je spravny posed – pokud je neco spatne, tak nepomuze sebelepsi sedlo.

      Po vsech moznych pokusech jsem zakotvil u SLR XP Ti – zimak i zavodak a jsem spokojeny. Kupodivu je to zaroven nejpohodlnejsi sedlo co jsem jezdil – skelet a liziny nadherne pruzi.

      0 0
      • Mofo  

        odření stehen v mém případě nehrozí, hlavní problém u mého současného sedla je krutá bolest v oblasti mezi nohama klidně i po hodině jízdy po silnici…

        0 0
    • Darius  

      spravne pises, ze poradit se moc neda, ja sve pr..li nakonec nasel WTB Lazer a je klid

      0 0
    • kusabi  

      muzes testnout Fizik Arione…dobre to sedlo na ziletku i na bike…

      0 0
      • Vrci  

        Jo můžu souhlasit, ale četl jsem i několik opačných komentářů. Zrovna tak o Selle Italia Fliete Gel, já si na něj nezvyknul a nezvyknu, ale spoustě lidem vyhovuje.

        0 0
    • Mofo  

      zajímaly by mě názory lidí, kteří mají mnou uvedená sedla

      0 0
    • Volf  

      Měl jsem Trimatic Gel a nebyl špatnej. Teď mám toto kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=54&products_id=1207&os­Csid=70d08d0a9dde4718416­9cdf3715b50cb a jsem nadmíru spokojenej. Se sedlem těžko radit.

      0 0
    • Mofo  

      snad se někdo najde… :-)

      0 0
    • kovar  

      abych tě povzbudil – vybrat sedlo je asi ten nejtěžší výběr komponentu.

      0 0
    • vlk  

      no tot nevím to jsem nezkoušel.Selle italia vyrábí kvalitní sedla a většinou u každého modelu i ve více provedích-šířky sedla.Já osobně dávám přednost selle italia sedlám bez gelu(gelům nějak něvěřím z důvodu zapocení a zapaření) a s tou dírou uprostřed-dříve se označovali přívlastkem Trans am.Pak byly další přívlastky titanium apod-to byl zase materiál lyžin Osobně jsem plně spokojen s Selle italia Flite Tran am titanium.Je trochu dražší.Dají se jinak ve výprodejích sehnat levněji popřípadě někde splašit nějaké levnější 2kové-třeba jiné barvy nápisů apod.Co se mi líbilo v té době když jsem to své kupoval byl ještě levný Selle italia pro link trans am.Tam byly lyřiny vadanové/karbonové či co a na první posezení velice pohodlné-tenhdy stál nějakých 1250,–.

      0 0
    • Toams  

      Cus, mam Dolomiti TG na bajku … predtym 4 roky na cestaku nejake kozene Iscaselle, model uz nepamatam, tvarom pripominalo trochu Rolls … po prechodu na Fizika trochu rozcarovanie, ale vcul (cca 3 roky) je to pohodove sedlo a nejak zatial nemienim menit (jedine vyskusat nejaku vacsiu placku s titanom) … co sa tyka tvrdosti sedla, je to sedlo akoze urcene na cestak, takze az taka sofa to nebude, ako niektory tvrdia (oproti karbonovej placke teda asi bude:-) ale na obyc bajkovanie mi to staci. Zatial:-) … P.S. Bacha na boky, su z nejakej kozenky, ci coho a velice rychlo ich pri drzkopadoch roztrhas, nejaky kevlar by sa tam dozadu na boky hodil … So Selle nemam ziadnu skusenost:-(

      0 0
    • Mofo  

      Tak sem objednal to díravé Selle Italia, uvidíme, snad to klapne… :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.