Sedlo pro 120kg jezdce - levné a kvalitní

34 nepřečtených
  • unavix

    Ahoj lidi.

    Potřebuju poradit nějaké levné a kvalitní sedlo které by se za pár dnů neprosedělo.

    Léta jsem jezdil sedla Lazer a byli to držáky i s mou váhou 120kg.To poslední sem ale někde zothrhnul a tak sem si pořídil gelový sportovní sedlo Crivit z Lidlu.Po cca měsíci je měkký jako stará žvejka.Gel je na kaši.

    Proto potřebuju poradit něco co mi vydrží a nebude to drahý.Když bude tvrdý (ale ne prkno) tak mi to neva,Lazer byl taky tvrdej.

    Předem díky za tipy.

    0 0
    • unavix  

      To se tu nenajde nikdo s vyšší hmotností kdo řešil podobný problém a má osobní zkušenosti s konkrétním modelem?

      0 0
      • Zlatka  

        Musíš hledat v historii, je toho tady spousta..

        Ale stejně z toho vyplývá, že každý si vyzkoušel minimálně 5 sedel a stejně není úplně 100% spokojen. Je to hlavně o osezení kostí, což znamená o ujetých km. Já na jaře musím najezdit tak 1000km než je to bez problémů.

        0 0
        • Zlatka  

          Teď jsem si přečetla Tvůj první příspěvek, ty neřešíš bolavou zadnici, ale neprosezení vahou ? Většina sedel toho vydrží velmi hodně, musíš si pořídit kvalitní sedlo, žádný Lidl apod.

          0 0
        • unavix  

          Je mi jasný že je potřeba si něco najít.Proto sem i psal že sem měl rád sedla LAZER.Jenže ty nemužu nikde najít – asi už se nevyrábí.A tu gelovku z lidlu sem rozsed za pár vyjížděk.

          Jde mi o to aby se někdo kdo váží přes 100kilo podělil o zkušenost a řek – tahle značka vyhovuje mě proto a proto,ale hlavně se za pár tejdnů nerozsype.

          Do historie sem koukal a něco sem pročet,ale většinou se řešilo pohodlí a ne váha jezdce a životnost při vyšší váhové zátěži.

          0 0
      • dancing dog  

        Z mý zkušenosti sedla: Noxon(silnička), Respiro( od Progresscycle), obycejný gelový sedlo od Authora za pár stovek – vše s CrMo vzpěrama, ty jsou asi nutný…

        0 0
      • bukajcze  

        Mám ještě více KG jak ty. Ještě podemnou nic nekřuplo (ťuk ťuk) a jezdím/jezdil jsem sedla od meridy a od spešlu (Riva v pánský verzi)

        0 0
      • Norri  

        No ja mam 150 kg a sedlo mam nejake Specialized Body Geometry. Presny model nevim. Zatim na nem mam najezdych pred 500 km a porad drzi…

        0 0
        • Ricci  

          500 km to je pre mna napr. na 3 tyzdne,ked bude mat 5000km, tak sa da povedat,ze vydrzalo…

          0 0
      • redyuri  

        mal som 125 a jazdím merida X-mission za 100 korun :))

        0 0
    • Ricci  

      pri tej vahe by som na sedle nesetril,poznam to podla seba

      Ritchey WCS Marathon vydrzalo podo mnou 2 roky

      0 0
    • unavix  

      Tak ono to sedlo neruplo,ale ten gel se uplně rozpliznul.Sedlo je měkký jak žvejka,nedrží tvar.

      Jak sem tak koukal po netu,tak co třeba MONTE GRAPPA Argo:

      http://www.cyklomania.cz/…-GRAPPA-Argo

      Myslíte že to něco vydrží?Nebo ma koukat ještě vejš co se týče ceny.

      Je tu přímá úměra cena/kvalita a nebo je to jak u jinejch věcí a sou i levnější věci hodně dobrý?

      0 0
      • Ricci  

        treba kupovat tvrde sedla

        0 0
    • Joseph de Sax  

      mám k prodeji z RS 2000 Sauber, Recaro ušáky, třeba ti půjdou ještě, dám je levně.

      0 0
      • unavix  

        Tak to by byla pecka.Sou modrý?A za kolik?Hele a dáš k nim i pedály?Ale jen ty děrovaný,leště­ný dural.

        Teď ale nevím jestli na to budu mít mentálně,jezdit vývojový díly co nikdo jinej krom Tebe nejezdí.

        0 0
    • trener  

      vyzkoušel si WTB?já mám wtb pure a max spokojenost

      0 0
    • unavix  

      Tak sedlo MONTE GRAPPA Argo mi bylo rozmluveno že prej je to gelovka a bude z něho časem taky žvejka.

      Poradí mi někdo teda nějaký tvrdší?Nechci jít cestou pokus omyl a vyhodit několik tisíc než trefím to správný.

      Limit je do 1000Kč.

      0 0
      • newbie  

        bývala stejná váha, na wtb pure v (nějaká obyč verze, do litru se myslím vleze) odjeto 3.000 km a je OK :-)

        0 0
        • trener  

          mám wtb pure,cena cca 700,–odjeto 1000km,je jak nové

          0 0
      • Kubiczech  

        Tímhle stylem cestou pokus omyl půjdeš. Existují prodejny, kde se dá testovací sedlo půjčit (nejrozšířenější asi Specialized) a prostě zkoušej. Neexistuje univerzální rada, sedět na tom budeš ty. Já mám okolo sto kilo a zatím se mnou neprasklo nic – jezdil jsem Funn Skinny, WTB Silverado Team, Selle Italia Filante a SLR, krátce Fizik Tundra a skončil u Specialized Toupé (vlastně to prasklo, ale vahou to tak úplně nebude) a Phenom s karbonovými ližinami. Všechna jsou tvrdší.

        Jen zapomeň na karbonové ližiny, s tvou hmotností se neslučují. (: A vlastně ani s limitem.

        0 0
        • unavix  

          Tak podemnou ještě sedlo neruplo,ale rozseděl se gel. o:(

          Toho že by ruplo se nebojím.

          0 0
          • Kubiczech  

            Tak nekupuj s gelem a je to. Jestli na tom trváš, tak ho asi rozsedíš všude.

            0 0
            • unavix  

              Netrvám na gelovém sedle. Rád bych něco co nebude moc tvrdý a ideálně s dírou.

              0 0
              • lubomir  

                Mám 115 kilo a vozím už asi 2000km Phenom gel 143 s CrMo lyžinama a zatím naprostá spokojenost . Předtím Rival 143 a taky OK , jenom se mi začalo zdát být moc měkké , tak jsem změnil . Jo a je to ježděno na fullu , na pevném bych toho Phenoma asi nedal .

                0 0
              • bochov  

                Podivej se na Kupkolo mali tam sedla Force monte grapa ja vazim 113kg a jezdim na nem jiz druhym rokem bez problemu stoji okolo 350kc.

                0 0
    • unavix  

      Zeptám se ještě jinak – neví někdo jestli se vyrábí ještě toto sedlo,popřípadě jeho nástupce:

      Selle San Marco Laser

      tady ilustrační obrázek:

      http://www.google.cz/imgres…

      Popřípadě jaký současný sedlo by se tomu Laseru San Marco přibližovalo ergonomií?Pamětníci ho jistě znají a určitě ho spousta lidí jezdila. Nebo sem byl jedinej? o:)

      0 0
      • Kubiczech  

        Vypadá to tvarově stejně, leč Laser to není. Vintage kolekce San Marků

        0 0
        • unavix  

          Jj,vypadá to stejně.Jen se to nedá koupit a Laser byl potaženej koženkou asi.Ale jinak to je ončo.

          Kdyby bylo podobný něco ze současný produkce,hlavně anatomicky tak by bylo jedno i jaká značka.

          0 0
          • Kubiczech  

            Proč by nešlo koupit? Registruješ se a objednáš. Cena sedla + 20 Euro UPS doprava. Platba kartou nebo přes Paypal.

            0 0
      • Janes  

        Léta jsem na nich jezdil a mám ještě černý a bílý, teď jezdím Bontragery, co jsou v profilu a pohoda, jo a mám oklo 120 kil taky.

        0 0
    • Soreno  

      WTB pure spokojenost

      pod něj dej I100 celý to svař a máš to na věky :-))))

      0 0
    • unavix  

      Takže jelikož to nakonec stejně asi dopadne tak že budu laborovat tak sem začal tímhle kouskem:

      BASSANO HC 2 Air

      http://www.cyklomania.cz/…ANO-HC-2-Air

      Příjemně tvrdé ale ne prkno.Dokonce mi sedne na mou hnědku jak ulitý.Po prvních pár km spokojenost.Ale jaký bude se uvidí až po zítřejším výletu a po pár hodinách v sedle.

      0 0
      • Roman  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • unavix  

        Takže to Bassano je luxus.Teda pro mě.Dneska sem ho protáhnul kapánek víc a paráda.Za celou cestu sem měl pohodlí,na tvrdost sem si rychle zvyknul.A co je hlavní,po pár kilometrech mě netlačil hňup jako předtím.Zatím maximální spokojenost.Za ty peníze nejspíš nic lepšího neseženu.Pokud se osvědčí tak koupím do foroty :o)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce