Poradte, jak nenaletet (kolo z druhe ruky)

26 nepřečtených
  • Wirgie

    Co vsechno mi poradite, jak spravne prevzit kolo a co vsechno by mela obsahovat kupni smlouva. Podelte se o sve zkusenosti

    0 0
    • kubad  

      To ti neporadí nikdo, Můžeš mýt všechno na 100% zkontrolované, papírově sepsané a podložené. Pokud ti v případě nějakého problému původní majitel řekne, že ho to nezajímá tak co uděláš? Budeš se 3-roky soudit o pár tisíc korun??? jen advokát tě příjde mnohem víc. Právo v tomto státu příliš pokulhává. Ä nákup použité věci je vždy s velkým rizikem. Navíc jak budeš případnou vadu prokazovat -soudní znalec? Zase peníze.

      0 0
    • Vrci  

      Kupní smlouva podle občanského zákoníku. Prodávající prohlašuje, že kolo je v jeho výhradním vlastnictví, nebylo bouráno ani zatopeno a bylo řádně udržováno. Jizdní kolo nemá žádne vady mimo uvedených v následujícím odstavci (tam vypsat opravdu všechno včetně ojetých plášťů, vytahného řetězu, atd – jde i o ochranu prodávajícího. Předmět koupě jednoznačně identifikovat – barva, značka, výrobní číslo, barva, všechny důležité komponenty stejně (číla mají vidlice a zapletená kola).

      Zkontroluj si samozřejmě vytahání řetězu šuplerou, pokud bude řetěz před smrtí nasaď svuj a zkus stav kazety a převodníků. Vyzkoušej jestli neni něco srostlé (sedlovka, pedály, misky středu), koukni na štaflovitost (projeť louží – nemělo by dělat dvě stopy), otoč kolo nohama vzhůru, povol rychloupínák, doraž kolo nadoraz do patek a koukni jak sedí v zadní vidlici, pak kolo otoč (kazeta doleva) a znovu zkontroluj jak sedí ve vidlici.

      Kupní smlouvu samozřejmě písemně a trval bych (pokud jde o dražší kolo) i na ověření podpisů/totožnosti notářem.

      0 0
      • Wirgie  

        poucne, urcite si z toho vezmu nejaky priklad. jedna se o drahe kolo a majitel sidli az na slovensku, proto bych toho chtel zkontrolovat co nejvic, abych se nemusel znovu vratit a kolo mu vracet.

        0 0
        • Vrci  

          tak v tom případě se smlouva uzavírá podle slovenských zákonů, zda a v jaké podobě tam platí federální občasnký zákoník jako u nás netuším

          0 0
          • Vrci  

            a v případě problémů rozhodují slovenské soudy/úřady

            0 0
        • Haryk  

          Ty, ne že bych Tě chtěl odrazovat, ale ceny kol kluků ze Slovenska visí někdy PROKLATĚ nízko…člověku to přijde až podezřelý…

          0 0
      • Vrci  

        Koncept kupní smlouvy mu pošli předem ať uvede vady a opotřebení, které chce zahrnout do smlouvy včetně požadavku na ověření u notáře. Pokud do toho jde se záměrem tě podvést, třeba ti zdělí že kolo už prodal.

        Kupní smlouva dle § 588 – § 627 občasnkého zákoníku 40/1964 Sb., v platném znění

        zvlšť uvést: Odpovědnost za vady: záruční doba se nezkracuje podle § 626 odst. 3 a platí po dobu 24 měsíců – nebo se dohodnou na zrácení

        0 0
        • Wirgie  

          pochazi ze slovenska, ale byl by ochoten se sejit v brne. takze vse co by mela obsahovat kupni smlouva je datum a misto predani, predmet koupe, rozepsat vsechny komponenty s vyrobnimi cisli a v jakem jsou stavu, prohlaseni ze kolo patri do jeho vlastnictvi, bez vad a bourani a urcite cena a podpisy. mela by obsahovat i adresu kupujiciho a prodavajiciho? a je lepsi predat penize hotove ci bankovnim prevodem. poslu mu o tom meila, uvidime jak se zachova. ja vsak doufam ze vse probehne hladce, jelikoz takove kolo za vyhodnou cenu nemusim videt dvakrat

          0 0
          • JIRA  

            Něco z cyklobazar.cz?

            0 0
          • Baracuda  

            Nema doufejme ve sve nabidce kouzelnou formulku „Na Moravu doveziem“? :-)) Myslim, ze kazdy bude chtit penize hotove…

            0 0
            • Wirgie  

              ne to nema, neni to tohle kolo :o) neni problem zajit do s prodavajicim do banky a na vlastni oci se presvedcit ze jsem penize poslal na jeho ucet, jde mi jen o to co by bylo pro mne lepsi, kdyby se s kolem neco stalo, aby se dalo zjistit ke komu penizky putovaly

              0 0
              • Baracuda  

                nejlepsi by bylo, aby se sepsala i smlouva na predani penez… Ale jak je to z pravnickeho hlediska – to je tezko rict. Jo, co je to za kolo? Jestli to teda neni tajnost?

                0 0
                • Wirgie  

                  neco v tom smyslu mam v planu, radeji napisu do smlouvy uplne vse co me napadne i kdyby to melo mit 5 stranek, nez abych na neco zapomnel a pak toho pozdeji litoval. je to KTM team machine, co na nej rikas

                  0 0
                  • Baracuda  

                    Kolo je to krasny, o tom zadna… Jinak s tou smlouvou… I kdyz bych byl 100% presvedcenej, ze prodavam prvotridni zbozi, taky bych dlouho rozvazoval, jestli nejakou silenou podrobnou smlouvu podepisu – nerad bych, aby si po prvnim skrabanci kaminkem prisel zpatky pro penize… Pokus se udelat nejaky rozumny kompromis – ale samozrejme rozumny pro tebe.

                    0 0
                    • Wirgie  

                      myslim ze pokud mi predava kolo vporadku s dobrym svedomim, nemusi se niceho bat a nejaka smlouva i kdyz treba podrobnejsi ho nemuze odradit. samozrejmne ze kupuju ojete kolo, takze ve 100% stavu nebude. videl jsem fotky a na nekterych mistech je poskrabane (kliky) a s tim ja preci pocitam, takze zadnou prehnanou smlouvu opravdu psat nechci, jen se chci radne pojistit, ze nekoupim zajice v pytli

                      0 0
                      • hanz  

                        no nevím..myslím že to asi moc hrotíš, pokud si nejsi jistý proč do toho jdeš?…nebo prostě na kolo koukni, na prodávajícího koukni a dej na šestej smysl. Já kdybych ti prodával třeba moje kolo tak rozhodně peníze na ruku, pokud nechceš máš smůlu a jedinou formuli kterou bych byl ochoten podepsat by byla že kupující se s kolem řádně seznámil a že nic skrytého nezamlčuju…na řetěz je měrka, na vůle ve všem je ruka, na ostatní poškození sou oči…na uplně ten poslední zbytek je štěstí/smůla.­....pokud todle nechceš akceptovat tak si kup kolo nové.

                        0 0
                        • Wirgie  

                          vsechno beru na vedomi, kazdopadne diky za rady.

                          0 0
                          • Rolei  

                            Rozhodně ho na to že chceš podrobnou smlouvu upozorni a pošli mu ji předem, v Brně na nádraží bych to jako prodávající asi nepodepsal…

                            0 0
                        • kubad  

                          Hanz má pravdu. Žádný papír tě neochrání před špatnou koupí,prostě nemáš moc šancí prokázat,že ti zamlčel cokoli – kupuješ použité zboží. Nekoupil bych kolo u kterého kupijící neprokáže původ !!! A o těchto levných „Nových kolech“ ze slovenska bych hodně přemýšlel kde se vlastně berou a proč je kupující prodává tak levně. A hlavně proč v inzerátu nezveřejní své jméno ani telefon – jen nějakou vymyšlenou nic neříkající e-mail adresu. Můj názor – kolo bude v pohodě – ale původ …

                          0 0
                          • Vrci  

                            zeptat se na původ, když udá obchod ověřit si v krámě (ne z udaného čísla ale dle zlatých stránek), zkusit i dotas na výrobce či dovozce, zda byl tento rám prodán v zemi, kterou ti kupující uvede.

                            0 0
                        • ddd - andy  

                          Presne!

                          0 0
              • Vrci  

                téměř jakýkoliv příkaz k úhradě je možné stopnou nebo na účtě nemusí být dostatek peněz. Na to bych jako prodávající nepřistoupil. Jediná možnost je hotovostní vklad na jeho účet nebo složenka A. ale standartním postupem by potvrzení o převzetí částky. Potvrzení totožnosti, jak jsem již říkal, u notáře, kde zůstává i kopie občanky nebo pasu.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.