• Pida

    www.autorevue.cz/…kovky/AR.asp?… a to jsem si dlouho myslel, že radar cyklistu nezměří, než mě vyved z omylu stacionární radar v Klatovech. takže pozor! :-)

    0 0
    • petebike  

      se divim ze tam jel tak malo, v tomhle miste se to da kalit mnohem vic :-)

      0 0
    • luke777  

      hmmzajimave, policiste se fakt asi nudili ja kdyz vidim radar tak jedu co muzu na kole:))

      0 0
    • dancing dog  

      stalo se mi to taky jednou, při sjezdu do Ostrova. Měli radar hned za cedulí a naměřili mi 55km/hod., zastavila mě taková pěkná dopravačka, první 2 minuty jsem si myslel, že si dělá srandu, ale ne…nakonec jsem to ukecal. Fakt jsem dost nechápal..

      0 0
    • grizzlik  

      pokud si dobre pamatuju tak na kole neni tachac jako zakladni vybava tak nevim podle ceho muze cyklista omezit svou rychlost ?

      0 0
      • enjoy  

        ja bych to videl tak,ze proste nesmis prekrocit.jinak nezajima.. a hadat bych se s nima nechtel,zrovna povinnou vybavou nedisponuju:-).

        0 0
        • marhi  

          Jednoduchý, tachometr není povïnná výbava nemotorových vozidel. Navíc ty rychlosti jsou směřovaný pro vozidla motorová. Takže šmidra a ****** na hrob. Jak se říká. Mám pouze tepák, ohrozím pouze sebe, a děkuji touto cestou policii a spoluucast.

          0 0
          • enjoy  

            ty rychlosti jsou smerovany pro vsechny.ale to ti rika clovek betz ridicaku co zatim jenom drti ucebnici autoskoly:-). a o tom ohrozeni jenom sebe..no asi jsem schopnejsi nez ty:-))

            0 0
          • Vrci  

            doporučuji ti § 18, odst. 4 zákona č. 361/200 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

            tachometr mít nemusíš, ale rychlost ve městě nesmíš překročit, jestli to odhadenš, spočítáš podle vzdálenosti patníků, míry rozčechrání tvých vlasů nebo přečteš z tachometru je na tobě.

            0 0
          • ddd - andy  

            Tak chlapce s takovou daleko nedojedes.. Jsi ucastnikem dopravniho provozu a tak pro tebe, jako i pro kohokoli jinyho plati stejny pravidla. To, jak si budes merit rychlost, je tvuj problem, ale dodrzovat ji musis. Ohrozim pouze sebe? COZE? Ty mas asi hodne malou predstavivost, vid? Nechci hadku, jen se nad tim zamysli…

            0 0
          • rasto  

            ddd-andy ma pravdu, ucastnik silnicniho provozu musi dodrzovat pravidla. vubec nezalezi na tom, zda jsi motorizovan ci nikoliv.

            0 0
      • Pavlis  

        Asi jak pise enjoy. Hadat se o povinne vybave akorat skonci dotazem a kde mate odrazky, osvetleni nebo co bych mel vlastne na tom kole vozit:)

        0 0
    • fousac  

      az bude tachometr povinna vybava bicyklu, budu resit rychlost…

      0 0
      • Luka  

        ja jezdila celou autoskolu s nefunkcnim tachometrem… prej at se ucim a dopocitavam si to z otacek a rychlosti zarazeni… takze to delej stejne, pocitek kolikrat se ti otoci kolo, najdi vhodny koeficient a hura mas to :)

        0 0
        • pepino  

          Stačilo vedle někoho jet a strčit mu hlavu do okýnka,ne?:-)

          0 0
          • pepino  

            To bys musela mít anglický řízení, já jsem vůl.

            0 0
            • rasto  

              nebo provest Tebou navrzeny trik pri predbihacim manevru :-)

              0 0
      • Haryk  

        No, já bych to viděl tak, že zákon stanoví max. rychlost v obci 50 km/h. Je na Tobě, jak to dodržíš.Pokud Tě vyfotí radar a jedeš víc, tak to nikoho nezajímá. Porušils zákon. Tachometr,co by povinná výbava nikoho zajímat nemusí…Kurňa, jenom doufám, že budou v Lažánkách stát benevolentní kliftoni.

        0 0
    • yetti  

      Verim, ze kdyz narazis na aktivniho policajta tak muze bejt docela slusnej problem. Ja osobne bych se s nima nehadal, protoze nevozim (stejene jako naprosta vetsina cyklistu) povinnou vybavu a kamarad, ktery se hadal s policajtem dostal prave za vybavu peknou pokutu :-(

      0 0
    • jirkag  

      Bracha jeste v loni studoval v Regensburku v Německu a jezdil na universitu na kole. A jak se jednou vecer vracel s kamosem na kolej, tak na ne blejsknul blesk z policejniho radaru. Nejdriv na kamose, kterej jel prvni a pak na brachu. Pod kopcem stali policajti, ale nezastavili je. Ted de vo to, jestli to byli tolerantni prislusnici…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vetsinou, kdyz mas cizi registracni znacku (nebo ksicht :) a neni to nejak strasny prekroceni rychlosti, tak se na tebe vybodnou.

        0 0
        • Radek Broz  

          jj, kamos jezdi uz hodne dlouho autem se Svycarskou znackou a nezastavili ho snad ani jednou – nejak se jim nechce sprechtit.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Dyš sem byl v LÓZÁN, tak tam šprechtit skoro nikdo neuměl… Byl sem z toh na větvi…

            0 0
    • mawerick  

      To se mi stalo taky:) Ale nakonec jsem je ukecal:) a konec toho článku:„Ovšem dopravní akce, která by byla dlouhodobě zaměřena na cyklisty, by nebyla na škodu.“ Se mi teda moc nelíbí…:/

      0 0
      • rasto  

        taky me s tim dovetkem nadzved :-/ ja bych se zameril na nej, na autora textu!!

        0 0
      • Vrci  

        A co by na tom bylo špatného. Požadujeme dodržování pravidel a ohleduplnost od aut, tak bysme se tak také měli chovat. Mělo by se to spojit s kontrolou čísel rámů, pokud by byly častější, třeba by klesla poptávka po kradených kolech.

        0 0
        • yetti  

          A ty mas na kole povinnou vybavu?

          0 0
          • Vrci  

            no asi nemám, jen tak mimochodem, vím jaká byla a vlastně je do 30. 6. 2006, ale jaká bude od července. V novém zákoně ani přílohách nic neni.

            0 0
        • Lance  

          na mem kole zadne cislo ramu neni!

          0 0
      • wroum  

        ale ona by opravdu nebyla na skodu, dokonce si myslim ze by to bylo fakt vhodny.

        0 0
        • mawerick  

          To by byla co do čísel rámů a tak a občas asi i dopravní předpisy, ale obávám se že by se to zvrhlo v šikanu…:(

          0 0
          • wroum  

            cisla ramu kontrolovat je blbost (kdo s sebou vozi zarucak a kolik lidi ho uz treba ani doma nema?) a dodrzovani predpisu by mela byt samozrejmost bez ohledu na to, na cem jedes. a ze by se to strhlo v sikanu si nemyslim.

            0 0
            • mawerick  

              Centralizovaná databáze? To by asi pomohlo… No to bych se i bál.. Občas jsou policajti fakt ho*ada…

              0 0
              • wroum  

                pomohlo by, kdyby tam byli treba uplne vsechny kradeny kola, jinak to je zbytecny. jinak musim zaklepat, hovado sem uz nekolik let nepotkal a to sem byl resit i nejaky prekroceni rychlosti (jednou ja a podruhe sem pucil auto) v Kongresovy a vzdycky uplne normalni clovek s uplne normalnim pristupem a jednanim. taky me za posledni 3 mesice asi 5× stavili kvuli foukani a povinny vybave a taky vzdycky normalni slusnej policajt (vzdy bez problemu – holt sem slusnej sofer :-), zadna guma, zadnej problem. ze by se blyskalo na lepsi casy? :-D

                0 0
                • mawerick  

                  hmmm… utopie… No já teda nevím:) Já s nima naštěstí moc do styku nepřijdu;)

                  0 0
                • Radek Broz  

                  Souhlasim. S kym ale bejvaj problemy – alespon u nas, je mstska policie a dost se bojim jejich zvysenejch pravomoci. U nas uz si stihli koupit radar a samozrejme nekontroluji nebezpecna mista, ale stoji nekde metr za znackou obce (ktera vlastne zacina az o hodne dal), sikanuji s parkovanim, znamy sikanovali za to, ze nemaji na kole „lapace necistot“ (ti si to nechali libit, protoze netusili, ze je mit nemusi) – je to tak vsude? Na druhou stranu v oblasti mimo dopravu byli vzdy korektni – behem 4X zavodu v Nejdku jsem s nimi ve styku docela dost (jednem lidem pobliz drahy se zavod moc nelibi a jednou dokazali vymyslet behem dne asi 7 zaminek, proc privolat policii) – vzdy prijedou (protoze musi) a korektne vse vyresi.

                  0 0
                  • wroum  

                    kamose zastavili statni policajti za telefonovani za jizdy a natvrdo se zeptali jestli je ochoten zaplatit pokutu. on rek ze jim pokutu rad zaplati, ale ze kdyby to byli mestaci tak je posle do ******. spolecne se zasmali a kazdy jel svou cestou – bez pokuty :-)

                    0 0
      • enjoy  

        ja bych se na to zameril!protoze jestli kazdej jezdi jako ja(da se i hur,zpetejte se kuryra) tak by to fakt nebylo na skodu.

        0 0
    • kolombo  

      Dotaz: Dobrý den,

      nedávno jste přinesli reportáž, kde na jedné z fotografií byl cyklista, překračující povolenou rychlost 40km/hod.

      Vzhledem k tomu, že jízdní kolo není povinně vybaveno rychlomerem, vznikla mezi cyklisty debata, jak je to s dodržováním této povinnosti a jak to bude s cyklisty podle nové vyhlášky.

      Jako jednu ze zásadních změn například vidím to, že mezi povinně svítícími auty bude cyklista, především v městském provozu, prakticky neviditelný :-(

      Můžete věnovat více pozornosti i těmto otázkám?


      A odpověd: Děkujeje za Váš námět, byl předán redakci. Přeji Vám pěkný den. Za MF DNES Vás zdraví Alena Zahradníková

      0 0
      • pepino  

        "Jako jednu ze zásadních změn například vidím to, že mezi povinně svítícími auty bude cyklista, především v městském provozu, prakticky neviditelný " Od 1.července tedy každý cyklista bude vyjíždět povinně v reflexní vestě a se světlomety minimálmě 5W na řidítkách a vzadu.Za nás, cyklisty,děkujeme.:-))

        0 0
      • Marcinka  

        Ten dotaz podával kdo?

        0 0
    • MatyxCZ  

      Já osobně bych byl pro akci zaměřenou i na cyklisty ve městech. Když to občas vidím, tak na mě jdou mdloby, typickým příkladem jsou situace jako:

      • Tetka na kole v takovém stavu, že už to snad ani nebrzdí a hrozí rozpadnutím a šine si to po čtyřproudovce a kličkuje s igelitkama na řidítkách mezi kanály. Normálně mě zamrazilo.
      • Banda kolařů, jednoznačně max. 15 let, bez helem či jakékoliv jiné rozumné výbavy a letí po silnici. Přijde křitovatka, červená a oni to švihnou mezi chodci po přechodu a pak zase zpátky na silnici.
      • Biker, který v klidu projede červenou u přechodu pro chodce, normálně mezi nima prokličkuje a jede dál.
      • Biker, který projede červenou na křižovatce, jen proto že tam zrovna byla mezera mezi auty ze směru, který měl zelenou.

      Jedna věc jsou cyklostezky a outdoor všeobecně, a druhá je silniční provoz. Jak můžeme chtít po chodcích, řidičích automobilů či po policii nějakou toleranci a slušné chování, když máme ve vlastních řadách takových grázlíků, co se chovají naprosto opačně ?

      AD rychlost, asi ano, kolo nemůže mít vyjímku. Na druhou stranu, ačkoliv v autě maximální rychlost dodržuji, tak na kole ani náhodou a ještě mě nechytli. Až se tak stane, zacvakám pokutu a pofrčím dál. Moje penízky, moje rozhodnutí. Podstatné je, že člověk nemusí předkládat řidičský průkaz, takže je to bez bodíků :o))

      0 0
      • Vrci  

        ale může být požadováno předožení průkazu totožnosti a v hlášení na konci směny bude jen MatyxCZ, narozen tehdy a tehdy, přestupek ten a ten, toto pak pošlou do registru řidičů.

        0 0
        • MatyxCZ  

          Fakt ? To jako že by si dali dohromady mojí občanku s řidičákem na registru a tam bych ty body stejně dostal ??? Doprčic, radši budu jezdit tam kde nejsou radary :o)

          0 0
          • Vrci  

            Policista má právo tě legitimovat, jestli má to právo i strážník nevim, ale i to je možné.

            0 0
            • Ekscel  

              Bohužel je to tak, že strážník má právo tě legitimovat. A řekl bych, že je to první věc, kterou udělá, než se s tebou vůbec začne bavit. Takže když zjistíš, že je to mamlas a chce ti dát pokutu, stejně nemůžeš ujet, neboť tvou občanku drží v ruce a dá ti ji až s bločkem nebo složenkou. ⇒ vyhodnotit rychle situaci, otočit se na obrtlíku a ujet rovnou nebo ho objet a dělat, že jej nevidíš a neslyšíš. Myslím, že z městských policajtů nic dobrého nekouká, jedeš-li na kole a mají-li chuť si s tebou povídat.

              0 0
        • VA3  

          Dle vyjádření právníka (mého bratra :-P) se bodový systém vztahuje pouze na řidiče motorových vozidel. Takže na kole žádné bodíky, žádný registr.

          0 0
      • wroum  

        ano ano

        este pridam par bodu:

        • cyklisti na Jizni spojce
        • kuryri – to co ty hovada (nemyslim konkterne nekoho, a nikoho se nechci dotknout :-) predvadej na silnicich je spis na zbaveni svepravnosti. fakt obcas nechapu co sou schopny vymyslet za pasarnu a uz sem videl i jak kuryr na kole zpusobil nehodu a v klidu odjel. jinak samozrejme existujou i normalni lidi zivici se timhle extremnim sportem, ale osobne zadnyho neznam.
        • a samozrejme bych se zameril na kontrolu alkoholu u cyklistu v silnicnim provozu
        0 0
        • kurýr na bajku  

          Jaxto myslel ? Parchante :-P Mimojiné tě můžu ujistit, že kontrola alkoholu u cyklistů je celkem oblíbenou zábavou pražské policie. BTW: Zaměřil bych se hlavně na in-liners, protože ty mrchy jedou po rovině 40km/h, takže v tý Jeremenkovce by určitě jeli rychlejc a to jim to moc nebrzdí ;-)

          0 0
    • Kufřík  

      Tak tohle je hovínko, jezdim kopec, kde je 30, já jedu na biku 60 a předjíždeji mě auta:-D:-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.