• Pecuchet

    Dnes večer (za tmy) jsem se byl projet okolo lesa u letiště v Brně – Medlánkách. Přestože jsem měl celkem silné přední světlo (nebo možná právě proto), nevšiml jsem si, že přes cestu přebíhá srna, narazil jsem do ní a ošklivě jsem se vysekal. Ještěže jsem měl helmu. Těď je na dvě poloviny… Setkali už jste se někdy se s něčím podobným (se zvěří)?

    0 0
    • Meesha  

      Au, to ti nezavidim. Me parkrat prebehla srnka pres cestu, ale nikdy ne nejak hodne blizko, abych nestacil zastavit.

      0 0
    • JJ  

      Srnka napul, pekne vostry:)

      0 0
      • Otto  

        Snad helma, ne?

        0 0
        • keksik  

          mohol mat vpredu taky ten kosackoidny brzdovy kotuc – to by potom nebol problem nastvrtit ani tu srnku :-)

          0 0
      • Fordon  

        Já si ještě na svou rozpůlenou srnku budu muset počkat… málo jezdím :), ale přes cestu mi už taky přeběhla.

        0 0
    • Twisp  

      Ja hodne jezdim v luzickych horach a tam je zvere hafo. Takze sem tam mi prebehne nejaka ta vysoka, negdy srna, nastesti nigdy to nebylo na srazku, ale bubec bych se nedivil kdyby sem najednou misto riditek v ruce drzel parozi. Jednou sem jel takovej mirnej zkopec a do uzky pesiny mi vbehl zajic, chudak nevedel co se za nim dije tak bezel furt predemnou asi dva metry po takovejch 200 metrech zavod semnou vzdal. :-)

      0 0
      • PietroUL  

        Jedu takhle jednou s Twispem, pohodička, najednou něco vybíhá z křoví, drnc, drnc a z místa střetu odbíhá šokovaná kočka. Sice nic nevážim, ale stejně se jí něco muselo stát :( Ujedeme asi 3km, z plotu seskakuje kočka č.2 a Twisp jí řidítkama uděluje rotaci. Po trojnym saltu se čtyřma vrutama dopadá na všechny čtyři a šokovaná běží pryč. Od tý doby jsme žádnou nepotkali, asi si o nás mezi sebou pověděly :)

        0 0
        • blue  

          me jednou z krovi do predniho kola vybehlo nejaky maly kote… rana do hlavy od dratu byla docela drsna… moc prijemnej zazitek to teda nebyl a dycky kdyz si na to vzpomenu, je mi z toho divne… kamos rikal, ze se odplouzilo zpatky do krovi, tak snad se z toho nejak dostalo

          0 0
        • Twisp  

          Jo tehdy to byla nejaka kocici revoluce nebo co. Chteli nas sejmout ale nepovedlo se jim to ;).

          0 0
      • Mirek1  

        Jo takovyho zajice jsem taky takle jednou hnal prede mnou, furt chtel z cesty prych, ale na strave byl dratenej plot a von ho asi nevidel a tak si beh zpestroval tim, ze kardejch deset metru skocil na napnuty pletivo a to ho hodilo zpatky na cestu…

        0 0
        • cabbage  

          tohle delaj i srnky.....

          0 0
          • hydrant  

            jsem taky neviděl a to mě včera honil jen můj kompjůtr a najel jsem do zvířat – do včelího roje :-(

            0 0
      • Dread  

        To sami sem zkousel se srnkou. Bezela par metru vedle lesni cesty, je jel po ceste, tusim ze takovejch 45 km.h sem tam vydupal, byl tam navic mirnej skopecek, ale pak mi dosly sily a zavod sem vzdal ja… A ta mrcha furt drzela takovou vrazednou rychlost relativne v pohode. Skoda, ze sem nepotkal zajice, aspon bych nebyl nasranej, ze sem pomalej…

        0 0
    • zirecek  

      jednou to dala srna tesne prede mnou a tak sem se lekl, az mi zmekl. Co ta srna? vysmata?

      0 0
    • jecnak  

      Jj tak to je drsny. Prede mnou nekolikrat bezel po ceste treba i 100m zajic. Jednou vedle me bezel asi 50m divocak, ja se divil co mi to zase skrta na kole a pak najedou sup, prelitnul asi 5m prede mnou pres cestu a zmizel. Docela to pelasil, ja jel asi 35 a von me jeste predbihal.

      0 0
    • vinca  

      No ja mam zkusenosti, ze zver (srny) pri mejch nocnich vyjizdkach klidnee zustanou stat uprosred cesty, a cumej do mejch 10+20w halogenu. Tak treba i na chvili zhasnu, aby se vzpamatovaly a uhnuly.

      0 0
    • Pavlos  

      Tak zrovna pred chvili sem prejel zabu:(

      0 0
    • pavelr  

      Tak to já jsem jednou na kole, když jsem jel po lesní asfaltce, tak vyplašil srnku, že když chtěla skočit ze silnice nahoru na mez, tak nedoskočila a překulila se nazpět tak neš?astně, že už to nerozchodila. I když byla živá, tak se nemohla postavit. Bratránek ji nakonec zaříz, aby se netrápila.

      0 0
      • Mox  

        Tak to je dost :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        sežrat, sežrat!

        0 0
      • Zlatka  

        :( chudinka, vyplašená si zlámala nohy a pak jí ještě vzít život, vždyť přece to šlo řešit jedním telefonátem. Třeba by jí pomohli.

        0 0
        • Zlatka  

          Doufám, že jste jí pak alespoň zahrabali, pohřbili. Jednou jsem musela jednu zahrabat co jí předem mnou srazili autem a v pohodě jeli dál. Bylo to v noci, byly to šichta, ještě že tam byl vyvrácený strom opodál v lese.

          0 0
          • jIrI___  

            A není škoda tu srnu zahrabávat, pokud teda není roztrhaná na cucky? Raději z ní něco ukuchtit :)

            0 0
            • Zlatka  

              Mně to tehdy opravdu ani nenapadlo, byla na místě mrtvá a bylo mi jí moc líto a jak bych uvezla takovou velkou těžkou srnu na bajku ještě pár km domů.. (?)

              0 0
              • jIrI___  

                Srnu přehodit přes štangli a snažit se vyhnout policajtům :-D

                0 0
                • Zlatka  

                  Hmm, tekla z ní krev jak jak ze zahradní hadice, byla jsem od ní jak řezník a od hlíny jak zahradník, takže ikdyby mne pak policajti někde stavěli, tak bych měla stejně co vysvětlovat a ukazovat i bez ní přes štangli.. :))

                  Navíc mám pocit, že sraženou zvěř nesmíš jíst, že může být třeba nemocná.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  a když nejde pobrat celá, tak aspoň kýtičku odříznout :-)

                  0 0
                  • Zlatka  

                    Ježiš, to snad ani ne, já jsem asi ně nějakém řeznickém fóru nebo srandičky ? :)

                    0 0
    • RomanH  

      Asi pred rokem jsme s kamaradem prejeli zajice – leteli jsme 60-tkou z kopce a skocil nam do cesty maly zajic. Oba jsme vyskocily, ze ho preskocime, jenze on se dal do pohzbu taky – kamos ho trefil zadnim kolem a ja na nej dopadl prednim. My to ustali, ale on ne :o(

      Jinak vcera jsem se strachy malem p…l. Jel jsem takovym remizkem po uzke cesticce, okol same 150 cm smrcky a najednou ze ze zataci vyritilo obrovske zvire a zustalo stat na ceste 20m ode mne. Prvne jsem myslel, ze je to rotvajler, ale pak mi okamzite doslo, ze je to kanec. Premyslel jsem, jak utecu – prvne jsem chtel zahodit kolo do smrcku, aby mi ho nerozdupal, ale nevedel jsem, kam utecu ja, kdyz je kolem same housti. Tak jsme stali asi 20 vterin proti sobe, pak to kanec vzdal a utekl. Ja zustal jeste jednu minutu, aby na me nevyrazil z boku a pak jsem slapal jako o zivot.

      0 0
      • pavelr  

        Kdyby to byla svině s mladejma, tak ta by neutekla.

        0 0
        • RUMcajs  

          To máš recht, můj pes cca 50cm v kohoutku za kancema běžel, svině uběhla 20m, otočila se a vystartovala proti psovi. Taxem zařval a ona to vzdala. Ale takovejch 150Kg mohla vážit…

          0 0
          • Pavlos  

            No tady u nas se asi pred rokem nebo dvema stalo ze kanec rozparal diteti nohu:(

            0 0
        • kolda  

          ja jsem potkal pri behani v lese 3 divocaky + mlady – hodne na blizko. Taky jsem se malem posr…zvlast kdyz jeden z nich na me zacal vyhruzne chrochtat…nastesti me nechali byt.

          0 0
      • rasto  

        ja se valil z kopce v lesiku (nahodou jsem byl bez partaka) a najednou pres mou stezku prebehli 2 jeleni (oba s parohama jako debil) a mlada srnka. musel jsem zacit flekovat abych do nich nenaboural. zazitek jsem rozdychaval minimalne 2 minuty :-)

        0 0
      • milo76  

        já jel v noci z Točný a kanec mně přeběhnul asi metr před kolem.....nevím co by ze mě a z kola zbylo kdyby mě sundal. Je to docela bezmoc, protože nezareaguješ, nemáš šanci, najednou šup z křoví a byl to pořádnej kus. Taky se mně stalo, že za mnou po lese běžela doga a dobrman. Tak sem zastavil a naštěstí jsem se pro ně stal v tom momentě nezajimavej…No a jedinej přímej střet jsem měl tak 13 let zpátky, spurtoval jsem ulicí a z křoví mně přímo před kolo skočil dobrman, sundal sem ho předním kolem, pak se zaseknul o tác a už jsem letěl povětřím, udělal salto a sedřel si dokonale záda, pes chudák v šoku plazil se pryč…

        0 0
    • Surfare  

      Ja jsem jednou na podzim se byl projet v krčskym lese (Praha 4) a vlitnul jsem mezi stado asi 20 muflonu. No, byl to šok, ale oni jen zvedli hlavy, zkoukli me a v klidu se pasli dal… Jak jsem pak zjistoval, tak se bezne pohybujou a jsou na lidi zvykli..

      0 0
      • Daf  

        Nekolikrat jsem prejel slimaka :) Timto se jim omlouvam ale prechazeli cestu v hejnu a na nevhodnem miste…

        0 0
        • Jogador  

          Asi sme jim nevyznačili zebry pro přecházení. Ale taky jich už pár mám, nejhorší je jak se pak vymáznou na blatník a pomalu stejkaj

          0 0
          • Žanek  

            A když nevozíš blatníky tak se ti vymáznou rovnou na záda… :o)))

            0 0
            • quak  

              Co na záda, jedu tak za kamarádem, ten přejede slimáka, a ten od zadního kola odstřelil přímo mně na rameno:-)

              0 0
        • Lance  

          to jako,ze jedes a najednou Ti pod kolo vbehne slimak? ty jo to je drsny

          0 0
          •  

            Slimaci utocej ze zalohy, bacha nato

            0 0
      • Luka  

        to se mi stalo taky. Prebehli prede mnou asi metr, preskakali cestu a byli fuc. A ja taky, protoze jsem se tak lekla, ze jsem uhanela jak o zivot. :/

        0 0
    • Paja  

      Moje pritulkyne se na Vysocine pred lety srazila s divocakem, nikomu se nastesti nic nestalo, nevim jestli byla vic vydesena ona nebo ten kanec, ale pelasili kazdy na jinou stranu. Postupne se z tohoto zazitku stalo vypraveni temer legendarni…;) Loni jsme potme dojizdeli uzkou silnici v lese na Vranov a nekolikrat jsme par metru od silnice slyseli dupani a podobne zvuky, meli jsme taky pomerne nahnano pri predstave, ze by nas podmetl nejaky kanec nebo srnka.

      0 0
      • Kolík  

        Jel jsem jednou přes les Okrouhlík (žlutá na V.Popovice) po lesni cestě a proti mě běží kanec! Tak jsem zastavil, dal před sebe kolo a čekal. Zastavil se asi 5 metrů přede mnou, navzájem jsme si čučeli z očí do očí a pak to vzdal a obešel mě. No pelášil jsem od tamtud rychle pryč – kozlík čekal! Kdysi na Brdech (červená U šraňku) jedu s kámošem a najednou neskutečnej dusot. Tak jsme zastavili a kolem nás se najednou přehnalo asi 20 strakatejch malejch divočáků s partičkou dospělých kanců! Naštěstí žádnej do nás nenaboural, ale nohy se mi trochu rozklepali. A kličkující zajíc přede mnou na asfaltce z kopce byl taky zážitek. Vždycky zahnul na tu stranu kudy jsem ho chtěl předjet! Naštěstí jsme to ustáli oba.

        0 0
        • enjoy  

          nevim co muze byt horsi nez banda ovci.kdyz jsem byl na skolnim povinnym vycvikaci a jednou jsme vytahli erarni „bajky“(dali nam i takovy pekny helmy za 300,– :-)).po nejaky dobe jsme zastavili na odpocinek,na kraji nejaky louky a najednou koukame ze si to na nas ritej ovce,proste se rozhodly bezet tim smerem,nas si snad ani nevsimly.nas telocvikar,na­prostej pohodar,kteryho z miry nevyvede nic(az doted:-)) se ani nehnul,ale kdyz videl ze jedna ovce cumi asi nekam do dalky a jeho uplne ignoruje,tak udelal dva kroky vzad a ta ovce si to kolem nej prosvistela,malem to dostal.ucitel na nas dost nechapave koukal:-).mel jsem z toho dusotu dost respekt,byli bysme na kasi.

          0 0
          • blue  

            neco podobnyho se nam stalo pred dvouma rokama v Adru s asi tak padesatikusovym stadem koni… my jeli po polnacce, kone nejdriv bezeli podel nas a pak se rozhodli prekrizit tu nasi cestu.. docela dobrej zazitek…

            0 0
        • Jogador  

          tak příště použij blinkry, ale používej pravo, vlevo, střed

          0 0
    • kovar  

      jo jo, jednou skoro za tmy v lese, svetlo jsem mel vypnuto, protoze byl opar a se svetlem bych videl jeste mene, najednou sramor v housti a pred kolo mi skocil srnec – tesne jsem ho minul. Oba jsme se strasne lekli a ten srnec si pak jeste v lese zastekal (zanadaval)

      0 0
    • rodriguez  

      dobře ti tak! máš tam v noci hovno co dělat. ani v noci nemá zvěř od podobnéch debilů klid..to je hrůza..kam ten svět spěje.

      0 0
    • BlickM  

      Divočák. Bez střetu jen na milimetry. Vyrazil z příkopu těsně přede mnou, asi se vylekal světla.

      0 0
    • zirafon  

      zaby a slimaky ani neratam. raz mi asi v 50kmh prebehla vevericka krizom cez cestu tesne pred prednym kolesom. zial, namiesto aby bezala dalej sa otocila a spod zadneho kolesa sa ozvalo „chrup“. myslim ze to pre nu bolo bezbolestne.

      0 0
      • Gatier  

        Mne tiez minule prebehol slimak pored predne koleso. Ale naposledy jedna sprosta zenska!!! Vobec sa nepozerala a ked som na nu zapiskal, aby spomalila (chcel som totiz pejst popred nu), tak sa rozbehla rovno mne pod kolesa. Pri tom zapiskani sa vobec neobzrela len cosi zjujkla, ked som ju minal na mm. Sliepka!

        0 0
    • fousac  

      no asi spousta drobne haveti, co vim jednu zabu a jednoho hada, jednou pod cukrakem sem minul kone o par cisel… a kdyz sem se v noci presunoval z prahy na sumavu a videl vsude kolem cesty „prizraky“ s parem zaricich bodu, taky mi nebylo nejlip z pomysleni ze to na me hupne… a jtm (jen tak mimo): kamos na simsonu uklouz po zajicovi a zustala mu jenom spz a technicak…

      0 0
    • Hanes  

      Vono takovej čmelda brumda zaseknutej v přilbě taky udělá svoje. A těch jinejch hmyzáků co už kvůli nám padlo.Cítím se jako masový vrah :-))))

      0 0
      • pelt  

        Nemluve o vcelich kamikadze a prokletych vosach…

        0 0
      • hrajem  

        Cmelda brumba mi jednou vlitnul do volnych kratas, i kdyz nema zihadlo, tak me kousnul pekne…

        Nejhorsi byl ale ten sok, kdyz jsem nevedel co je to za hmyzaka, seskocil jsem z kola a zacal poskakovat :D…

        0 0
    • Joe_Black  

      Jendou jsem jel na biku po asfaltce v lese do mírný zatáčky a předjížělo mě auto. Po cca 10 vteřinách rána jako prase, tak jedu dál a auto stálo uprostřed silnice, čudilo se z něj a divočák pěkně šupky dupky přeskakoval přez silnici. Z auta vylítla ženská a řvala za nim do lesa takový věci, že by si to divočák za rámeček nedal :o) V tu chvíli jsme byl rád, že jsem nebyl o trochu rychlejší, protože jako to auto bych fakt vypadat nechtěl. Upřímě lituju bikery, kteří srážku s divočákem zažili.

      0 0
      • Char  

        Já sem zase svištěl takovým lesním sjezdíkem hodně zarostlým a najednou se asi 10m přede mnou rozhrne listi a proti me se vynoři jezdec na koni…jeste ze sem stačil zabrzdit protože uhýbat nebylo kam

        0 0
      • kungpao  

        Ja som raz prešiel na Martinských holiach vretenicu, ktorá vᵝaľa šunky v strede cesty, akurát som mal nový full, a kto si ju má všimnú? v 40-tke, v ?ažkom zjazde, navyše prekvapený, že bike naozaj funguje! Bola celkom veľká, zabil som ju, čo ma trochu mrzí, nakoľko som ľudomil, na druhej strane je možnos?, že by tade išla o dve hodiny tehotná turistka, zmija by ju uštipla a dvaja ľudia mrtvi! Takže som vlastne urobil dobrý skutok. Ale ozajstná káva bola čo mi hovoril jeden borec na maratóne, oni boli niekde na dovolenke na bikoch, už neviem či hovoril o Slovinsku alebo o Tatrách, vyrúti sa zo zákruty a tam v strede cesty medveď jak kamión. Napravo príkry zráz nahor, nadol priespas?. Nejako to zvládol, už neviem ako lebo som sa smial ako debil, až neskor ma napadlo ako by som reagoval.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jo, to s tim medvedem se mi stalo taky. Ale prijedu do soutezky, vlevo skala, vpravo skala a prede mnou medved jako hora. Tak se opatrne otocim a chci zdrhnout, jenze za mnou medvedice s malym. Bylo mi jasny, ze ta neutece a prinejmensim bude branit mlady. Tak…

          0 0
          • MartinXC  

            …a vtom jsem se probudil u kompjůtru a nade mnou huláká němec: čechiše gastarbajtr, nicht arbajt ?

            0 0
            • náčelník  

              Ja, gance čechiše folk ist ajne simulantnbande :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                …ale hovno. Dočista me sezraly, potvory. :)))

                Ja to tady sice zlehcuju, ale pripomelo mi to muj oblibeny vtip :)

                0 0
          • Palo TT  

            Ked uz si robite srandu z medvedov, tak sa pridam aj ja. Toto sa stalo mojmu otcovi: Pri slapani na biku po asvaltke hore dolinou pri Liptovskych Klacanoch v Nizkych Tatrach mu na cestu vybehli 2 male medvede asi 50m pred nim a o chvilu aj velky medved. Preto sa rozhodol otocit o 180 a pustit sa co najrychlejsie dolu dolinou.

            0 0
    • Žanek  

      JJ. Kamarád má podobnou zkušenost. Ale měl štěstí v tom, že spadl na tu srnku, tj se mu nic nestalo(srnce taky ne). Mě se jednou srna otřela o nohu. A o zvěř není u nás (Krumlovská obora) nouze. Stačí se v létě vracet kolem devátý ze švihu. Přes cestu běhá vysoká všeho druhu, jednou jsem tam viděl i muflony. Občas divočáka… Takže tak

      0 0
      • Gatier  

        Tak som tu prednedavnom pisal o jednej zvery,co prebiehala cez cestu (konkretne sliepka asi 100kg) a dnes som vrazil na prechode do jednej. Esteze som to ustal. Ti ludia su fakt tak vypatlani. Proste sa nepozrela, ci nieco nejde, jednoducho tam vbehla aj s dazdnikom cez tu jej sprostu hlavu. Pristala na zemi, ja skoro. Ved by som ju nakopal do ******. A to ste sa tu hadali ci chodit na cervenu, alebo nie. Ja sa aspon obzriem ked na nu idem…

        0 0
        • enjoy  

          lidi sou fakt vypatlany:-),srazit na prechodu zenskou a jeste mit kecy…:-)

          0 0
          • Gatier  

            NA CERVENUUU!!!

            0 0
            • enjoy  

              ty si mohl bejt na prechodu klidne na modrou s ruzovejma putikama.nemels tam vubec co delat:-)

              0 0
              • RomanH  

                Pokud jsem to dobre pochopil, tak jel po silnici na zelenou a na prechodu mu do cesty vbehla zenska, ktera utikala na cervenou. Takze tam co delat mel :o)

                0 0
                • enjoy  

                  ja vim:-),nejak mi nedoslo ze jel po silnici:-) jak bydlim v ty praze tak jsem zvyklej jezdit kolikrat po chodniku a pres prechody taky.nevim,nejak mi to seplo:-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    a vis, ze po prechodu nemas co jezdit, paklize tam nevede cyklisticka stezka. Darebaku jeden :)

                    0 0
                    • enjoy  

                      vim,jsem velmi opatrny,pocitam s nasledky:-).ale policisti se zdaji byt az na vyjimky rozumni.stejne je praha zverinec,to se neda.

                      0 0
      • Šárka  

        To sou samý vraždy hodných zviřátek.Ale komu pak z vás se povedlo objevit mezi polema suchozemskou korytnačku,co?Mě teda jo!Byla jsem dost šokovaná,co to přede mnou žene(želva taky dokáže rychle běžet).Málem jsem jí tedy přejela, ale byla jsem pohotová.Tak jsem si z projížďky na biku vezla domů želvuchu.V lesse lidi venčili na kolech své čtyřnohé miláčky a já vezu tohle.Načež než jsem stihla dojet domů,milá želva mé stihla podojit.Jestli máte někdo doma takovou potvoru,určitě víte jaké to je(jako když jede kropící vůz, ale musí přitom hrozně smrdět).Asi to bylo tím jak jsem jela rychle,strachy,nebo ne?Jo ještě jsem jednou na projížďce objevila štěně, které za mnou běhalo.Tak jsem se mu snažila ujet.Pak mi ho bylo líto,tak jsem ho zase jela hledat.Hrůza.Vlekla jsem ho domů.Bylo pěkně zablešený.Možná jsem nějakou tu malou mršku taky ukořistila.Dali jsme ho k adopci.Snad se má dobře.

        0 0
        • lubos  

          Nebojis se jezdit ? Vzdyt takhle uz musis mit doma zoo :-)))

          0 0
        • AsiJura  

          Radši ani nechtěj vědět co jsem si přestavoval, když jsem chtěl přijít na to, co znamená slovní spojení „želva mě stihla podojit“ :)

          0 0
    • Roman  

      Ono i taková Škoda Favorit je pěknej dravec.

      Včera jsem šel v Brně po chodníku a tu se náhle ze čtyřproudovky bez varování trhnul již zmíněný dravec – šup přes obrubník, šup přes 2 metrový travnatý pás, šup přes 3 metrový chodník až k zídce, kde jsem stál.

      Zabrzdil 5 cm ode mě – bylo to tak absurdní (Kefalín vysvětlí, co to je), že jsem se ani nestihl leknout.

      Jo a řidič neměl přilbu!

      0 0
      • Gatier  

        Som trochu mimo obraz… enjoy: Napriek tomu ze tam davas :-) tak si nie som isty tvojim postojom. Skoda Favorit? Cez obruvnik? To mal bud 4 defekty, alebo plne gumy.

        0 0
        • enjoy  

          ja to beru s klidem,nic se ji ani tobe nestalo. nemyslel jsem to zle,proto jsem tam toho smila dal.

          0 0
        • Roman  

          Neměl defekt – měl cca 18 roků, měl silně abych tak řekl nestandardní jakooblečení, měl cígo v ústech, měl totálně přiblblej výraz, jako jsem měl kdysi já z první šlukované trávy…

          0 0
          • Gatier  

            Zial sa jej nic nestalo. Ale dufam, ze sa jej aspon pre buduce rozsvietilo. Ale inac nechcem priat nikomu nic zle. Musim ist vyrovnat paku :-)

            0 0
            • enjoy  

              ty ses kokam hodne presvedcenej ze mas na chdniku co delat:-)

              0 0
            • fotis  

              ked ides cez mesto tak s tym by si mal pocitat, ze ludia su neopatrni a sustredia sa hlavne na auta.. ja ked prechadzam cez semafor, tak idem radsej po strede cesty, alebo za nejakym autom(nech radsej ono rozraza davy ludi:-)). inak bud rad, ze to nebolo male decko. ta zena na to urcite nezabudne a bude to rozpravat pribuznym..vlastne ti mozme podakovat ze si prispel k vychove chodcov:-)

              0 0
              • kint  

                myslim, ze k vychove chodcov velmi neprispel. ta zena bude doma urcite rozpravat, ako ju chuderku na prechode pre chodcov!!! zrazil nejaky hajzel cyklista. pritom zabudne dodat, ze isla na cervenu…

                0 0
              • Gatier  

                Pocitat, pocitat… Sa mi to stalo prvy raz. Vsetko bolo, v pohode, videl som ju, ti pred nou to stihli, ale ona vystartovala celkom dost rychlim behom. Takze to do mna vpodstate napalila!

                0 0
              • martt  

                hlavne bude vykladat ako sa spravaju ti blbi slovaci vo Viedni, ze :-)))

                0 0
      • jakub  

        to je vsechno sranda, nejhorsi je srazka s blbcem (((-:

        0 0
      • martt  

        podakuj sa anjelovi straznemu ze sa Ti nic nestalo. Videl som rovnaku nehodu akurat to auto pricviklo zenu o stenu a odtrhlo jej obe nohy v kolenach. Dodnes je mi zle ked si na to spomeniem. Ani nebola v bezvedomi a strasne kricala.

        0 0
    • Pavlos  

      Kua prave sem jel od pritelkyne a srazil jsem malou srnku:( Stacil jsem trosku uhnout takze sem ji sejmul jenom nohou ale stejne je to takovy divny pocit:(

      0 0
    • Pekáček  

      Bylo nebylo, asi v r. 1999 si jedem s bráchou na silničkách po tmě a vesele si svítíme třívoltovejma halogenama Cateye. Žádný auta, jeli jsme vedle sebe. Ony ty světýlka moc nešajnily, no já zahlídl podivný odlesk jakoby od tenký trubky a tak jsem na bráchu houk a? dá bacha, koukl se ne mě a hned poté nazazil do myslivce jdoucího uprostřed silnice. Ještě že byl tak tlustej, nic se nikomu nestalo, jen prasklá přilba (Giro Boreas), ale to se zjistilo až doma. Bylo to v „předmobilní“ době a ten lump nám zmizel ve tmě.

      0 0
    • Jumo  

      No ja som raz v Rakusku isiel dole po takej uzkej lesnej asfaltke asi 50km/h. Asfaltka bola vrezana do svahu tak, že po lavej ruke som mal stupajuci svah a po pravej klesajuci. Svistim si to dolu a zrazu zacnem nieco tusit. Pozriem dolava a kolmo na asfaltku sa ruti jelen a za nim asi 5 jelenic. Zacal som brzdit co to dalo a predomnou prebiehaju – jelen (naozaj VELKY jelen), prva jelenica, druha, jelenica,… cca piata jelenica – ja som to medzitym ubrzdil asi na 30 km/h a minul ju cca o pol metra. Keby bola ta jelenica o zlomok sekundy pomalsia, tak ju sundam. Sakra vazila asi 150kg, to by bolo ako narazit do betonovej steny. No mal som stastie proste.

      0 0
      • vlk  

        a kolik si měl vypito :-)) 6e tam bzlo tolik 150kg jelenic.

        0 0
    • pos3k  

      jj se zveri sem se nekolikrat setkal )voly nepocitaje). Napr. v Moste na Reslu…cca 35–40km/h (po cervene cyklisticke) delsi sjezd… pak velka smouha predemnou..brzdy..a kdyz jsem se otocil po smouze tak jsem videl pozadi srny (?)…skok to byl minimalne 4 metrovej!! Jinak kdyz jezdim po vysypkach kolem Mostu tak v tech travach a kericcich se furt neco hejbe, nejcasteji bazanti a zajici…a tak uz ze zvyku cinkam zvonkem :-) Vlastne kdyz jedu v lese napohodu tak si pricinknu. I kdyz to taky nezachrani..jsem si cinknul a po peti metrech se z traviska cca 30 cm vysokyho vyritili 2 bazanti )jeden od cesty druhej pres cestu tesne pred kolem).V tom lese jsem si vsim ze kdyz cinknu tak se ozvou i ptaci a tak si to nejak predaj dal a doufam tak,ze to zaregistruje dalsi zvirectvo.

      0 0
    • DyEm  

      sem potkal v sobotu ráno:) 0.45hod :) při návratu z firemního večírku (jel jsem střízlivej) tlupu cca 40 divočáků (8bachyň a zbytek selat), celkem mně lepilo. K večeři bylo opékané prase, naštěstí se nepomstily (Babice nad Svitavou)

      0 0
      • Pavlos  

        prasata mi ani nepripominej sem sel jednou vecer domu od pritelkyne a co nepotkam 2 velke a asi 6 malych prasatek pekne se na poli krmili.

        0 0
    • Pavlos  

      Dneska to schytala uzovka:( Timto se ji omlouvam a priste uz se nebudu bavit s pritelkou a budu davat pozor na cestu:D

      0 0
      •  

        ja sem vcera prejel slepejse :( taky sme kecali

        0 0
        • hydrant  

          mě dneska málem sejmul autobusák :-( ale ustál jsem, poslal jsem ho do pr*ele ( to je hodně zestručněné ) a pak jsme taky jeli každej jinam…

          0 0
      • muffin  

        Prave vcera som tesne minul vretenicu. Zbadal som ju z dost velkej dialky, ako sa vyvalovala na slnku, no kym mi to v tom teple doslo, uz som kolesami minal jej hlavu o takych 5 cisel. Ked som sa za nou obzrel, tvarila sa, ze jej to vobec nevadilo. Takze Happyend pre oboch zucastnenych :o))

        0 0
      • Bee  

        Já minulej pátek jela po cyklostezce v Braníku a málem jsem taky přejela úžovku a byla celkem velká, jsem se fakt lekla, jestli to není zmije!Projela jsem těsně okolo ní a ona se po mně vohnala a chtěla mě kousnout!Tak jsem rychle pelášila pryč:-)

        0 0
        • pelt  

          Zmije jsou mrchy… hlavne delaji na kolech ty… zmijaky;-)

          0 0
      • pelt  

        Predevcirem jsem jednu uzovku docela tesne minul, vyhrivala se na silnici… vcera uz se vyhrejvala placata:(

        0 0
      • cabbage  

        kdyz uz sme u tech studenokrevnejch, nedavno sem v brdech malem prejel sloka skvrnityho:)

        0 0
    • Siddha  

      ja vcera trefil cokla. normos sla particka nejakejch mirne vyhulenejch typu kolem vody do z Obran do Bilovic a meli, tusim, ze nejvic z nich vyhulenyho, cokla, ted nevim jak se tomu plemenu rika, je to takovy osklivy s osklivym dlouhym tlustym nosem, bily cely, me veslo pod kola. sem jel asi 30, registruju lidi, pes byl za necima nohama, lidi me uslyseli a rozestoupili se a pes se rozhodl, ze pujde na druhou stranu. nabral sem ho prednim kolem do toho osklivyho snupaku a nohou do boku asi ve 25kmh, pes si toho VUBEC nevsiml, a sel dal, jen trosku jinym smerem, jak ho to moje kopnuti posunulo, jakoby nic. a to mam zviratka tak rad.

      znamyho ted v Italii na soustredeni sejmula srnka, kolo v hajzlu, odrenej…

      0 0
      • milo76  

        jo to byl Bullterier, oni maj trošku posunutej práh bolestivosti :-)

        0 0
        • wroum  

          jj kamos ma bulika a kdyz byl bulik malej, jeho nejoblibenejsi zabava bylo okusovani predniho kola za jizdy…

          0 0
    • -b-n-x-  

      Kámoš před časem narazil se svou jawou 350 do srnky. Měl docela velké štěstí. Při srážce mohl jet zhruba tak stovkou. Spadl na zem, klouzal ještě asi tak 30 metrů. Kupodivu se mu nic nestalo. Motorka to odnesla jen sedřeným padacím rámem. Jinak já zatím žádnou srážku se zvířetem nezažil. Občas přejedu nějakou žábu, slimáka, žížalu a podobné malé tvorečky. Jednou vedle mě běžel asi 50 metrů jakýsi jelen.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tos' měl pak srnčí guláš ne?

      0 0
      • Pido  

        Nedavno jsem jel z kopce lesem a 1m přede mnou přeběhla srna.Podíval jsem se na tacháč a jel jsem 50 km/hod.Bejt trochu rychlejší tak jsem toho měl plný brejle.

        0 0
        • pegas  

          ..nejhorsi je kdyz ti prebehnu pres cestu kocka…dvounoha a prsata…pekna…to sou pak nadherny kreace,ktere musis ucinit abys vratil kolo do primyho smeru :-)))

          0 0
        • vlad@  

          Nejhorsi az bude srna stat zadkem,tak to si nedovedu prestavit ,jak to dopadne ..humus…

          0 0
    • vlad@  

      Ja jel podvecer a srna plus dalsi .Zatacka +zver a nasledek leknuti jako krava .Zver ani neuhla ,az na posledni sekundu zdrhla,ale tak tak .Ta zver cumela ,jako kdo uhne prvni,nejspis testovali, jake mam nervy…!

      0 0
    • panaczek  

      …co srnky…mne presel pres cestu los (je to velky jak krava) – chvili sme na sebe asi z 10 metru civeli, a on pak odkracel, asi sem nebyl dost zajimavej. uz sem ale slysel, ze dokazou zautocit – samice s mladetem…takze to neni to hodny zviratko, co taha santu clause…

      0 0
    • pegas  

      ..nevim jak u vas ale kdyz uz tak santa ma soby..ne losa..ale treba u vas mate jiny vanoce..:-)))

      0 0
    • x-mass  

      a vzdycky ve dvou:)

      0 0
    • jaag  

      Ja jsem to palil z kopce po takový úzký, rovný asfaltce (tak 60 – 70km/h, fakt co to šlo) zalehlej na řidítkách, a v tom nejprudčím úseku mě přímo pod přední kolo vystartoval zajíc. Vůbec jsem nestačil zareagovat. Tlumená rána. Trefil jsem ho přímo doprostřed, byl vejpůl, zlomená páteř. Kupodivu jsem to ubrzdil, akorát jsem měl přední vidli ohnutou dozadu. Ležel tam chudák, tak jsem ho čapnul za uši a vezu ho domu. Byl pořádně velkej, musel jsem ho držet skoro až u hlavy, abych ho necoural po zemi. Ještě v tom samým kopci potkávám zelenou vétřiesku lesního něčeho. Od chlapíků v zeleným, který zprvu koukali jako puci, dostávám poučení o pytláctví, ale zajíce jsem uhájil. Nakonec skončil v kastrolu.

      0 0
    • kolombo  

      07:19 – Grizzly smrtelně zranil ženu v Kanadě. V provincii Alberta na ni zaútočil, když jela na kole po turistické stezce. Cyklistka před ním prchla na strom, ale zvíře ji dostalo dolů a ukousalo.

      0 0
    • climber  

      Na biku se mi podařilo mnohokrát potkat srnce, několikrát jeleny (Javorníky, Křivoklátsko) a jednou vlka (na Slovensku na Orave). Jo jednou jsme taky s kámošem potkali tetřeva (Kysuce). Ale kupodivu prasata ani jednou.

      0 0
    • Marry  

      No…a jestlipak si daval prednost zprava ??? :-)

      0 0
    • Pa.T2  

      Mě dnes přeběhly dvě srny těsně před kolem.. Jel jsem ze Skřítku směrem na Vernířovice (Šumpersko) a najednou ze zprava ze strmého srázu se vyřítily, zmateně přeběhly cestu a zmizly..Pěkně mi zatrnulo:/

      0 0
      • RendyD  

        Já jezdil ze Skřítku na běžkách dolů na Myslivnu, jednou mě málem sejmul divočák… Nic moc, byla už tma, málem jsem to pustil do gatí.

        0 0
      • Pa.T2  

        *najednou se vyřítily zprava ze strmého srázu.. Napsal jsem to pěkně zmateně:D

        0 0
    • blisterexist  

      NO párkrát už mě skoro sejmuly 3 srny a 2 divočáci, ale vždy sem měl štěstí

      0 0
    • thesecond96  

      No hele, ale s tímto musíš počítat. Třeba jestli znáš ČTZ ze Soběšic, tak tam v noci klidu není, furt tam něco šustí a běhá, srny taky :) Jedna se blbka rozběhla proti mě – asi ju podráždila aurora, ale naštěstí kousek ode mě změnila směr a zmizela ve tmě :)

      0 0
    • JakeF  

      Já měl včera veselo, na Kuchyňce se přede mnou lekla srnka, jak to vzala přes cestu a napálila hlavou do dřevěnýho plůtku, tak jsem se docela smál, ale jak zjistila, že tudy to nepůjde a střihla mi to těsně před kolem zase zpátky, to mi docela ztuhnul úsměv…

      0 0
    • StuntJ  

      jednou mi skočila srna před kolo, krve by se ve mě nedořezal, málem jsem si cvrnknul, chvilku jsme na sebe koukaly a pak efektními skoky zmizla kdesi v křoví … Takhle jsem se dlouho nelekl … :o)

      0 0
    • Galibier  

      …no dnes jsem jel „Krejčířův“ singlik a docela mě tam jedna srna překvapila, jsem ji trochu zavadil o nožky, si prostě holka naběhla…, spíš mě tam ale překvapili ty dvě borovičky spadlé přes cestu, se mi zdálo, že včera tam byla jen jedna…

      0 0
    • Smazaný účet  

      zvěř je zlá a zákeřná…hlavně jeleni – žerou Moratky!

      http://www.bike-forum.cz/…ig/jelen.jpg

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.