Stalo se Vám někdy něco podobného?

34 nepřečtených
  • papuciny

    Jedu si to takhle po silnici pod vedením VVN poslouchám jak to vrčí. Když mě do zadní strany stehna skoro u toho nejcenějšího co mám píchl sršeň áááááůůůů a znova do druhé nohy na stejné místo.ůůůůááá­ááá.Kouknu a nic.žádný hmyz.Jak sem se dotkl nohou lyžin sedla,tak mi to dalo šlupku.A pak to bylo v poho.Jen sem eště nějaku dobu cítil, že kolo elektrizuje a není se mnou kamoš:o). Máte podobný zážitek? Může to být nebezpečné?

    0 0
    • Trojci  

      Už tě někdy doopravdy píchnul sršěň? Mě jo, měl sem pak ruku jako pepek námořník po pravidelné dávce špenátu :))

      Takže mi to přirovnání připadá trochu nepatřičný..

      Nenamotal se ti do kola elektickej drát z ohrady na krávy?

      0 0
      • papuciny  

        Sršeň mě ešte nežral.Ale šlupka to byla pořádná.To ti fčelička neudělá.

        0 0
      • rock  

        To je individuální. Od včely nebo vosy mám menší flíček než od komára a od sršně (to bylo v posledních letech naštěstí jen jednou) červený flek velikosti mince a jinak nic …

        0 0
    • goofy  

      Za barakem mame napeti VVN, a dela to bezne. Jednou jsem se taky tocil za bratrankem a dostal jsem slehu do onech mist… Neprijemne. :o) Pod tim vedenim mame zrovna pole, a nektere dny tam delat je docela zabava ;o)

      0 0
      • papuciny  

        Nesmiš se moc ohanět motyčkou na poli,aby jsi pak nesvítil.

        0 0
        • goofy  

          Motycka je v pohode, ale musi ji clovek drzet pevne, jinak to pekne brni… :o) Nejlepsi je, kdyz clovek jede s koleckem. Vzdycky nejake casti ruky ho pevne nesviraji, a to pak probiji pekne ;o)

          0 0
          • Manas  

            Znas krokove napeti ? To je zabavna vec :-) viz: bourky.astrono­mie.cz/clanky/cl08­.html

            0 0
            • goofy  

              Hodne zajomave pocteni, ale zkouset to nebudu… ;o)

              0 0
              • Manas  

                No to se konkretne vztahuje i na sloupy VVN. Muze se ti tohle stat i u nich. Sice ne tak vysoke napeti ale i tak prima sleha :-)

                0 0
                • goofy  

                  No je mi to jasne. Ted zase nic na poli neudelam, bo si budu hlidat, at mam nohy blizko u sebe… JSi mi hodil brouka do hlavy… :o) P.S.: uz vidim jak chodim s krovinorezem a hlidam si kruhy… :-D

                  0 0
            • lubos  

              Jo .. hlavne tohle :) „A napětí o velikosti 10 000 V už je schopné zabít člověka.“ Napeti nezabiji. Zabiji proud.

              0 0
    • Thomas  

      Minulej tejden presne to same. Nejprve prda do leveho stehna pak do praveho, kdyz jsem seskocil abych se podival co me to zere tak jsme se dotkl sedlovky, ktera me pekne kopla. Dost neprijemnej pocit tak rychle jsem skolem jeste od nikat nezdrhal :-) :-). Pak jsem si vsiml ze stojim pod vysokym napetim. Uz se mi to stalo nekolikrat ale tentokrat to byl o dost silnejsi :-)

      0 0
    • Pavlos  

      kdyz je extremni vlhkost tak to muze delat:)

      0 0
    • Fuzzy666  

      jj taky se mi to stalo uz nekolikrat. Kdo je z okoli Přerova tak mezi Zábeštní Lhotou a Sobíškama je kopec a ty stozary sou na kazde strane toho kopce tak nekde v pulce. a ty draty sou proveseny nebezpecne nizko nad silnici presne na vrcholu toho kopce. Vim ze jednou to delalo kdyz trosku krapalo a pak jednou kdyz sem se zpotil. Nejdriv sem nevedel co to je a tak sem to parkrat projizdel sem a tam :)). A tusim ze v hodinach fyziky presto ze sem nikdy nedaval pozor tak si pamatuju ze ucitel rikal neco o minimalni vzdalenosti tech dratu. Uz si nepamatuju kolik ale na tom kopci sou rozhodne bliz. Takze prijemnou elektrozabavu :))

      0 0
    • Vrci  

      Mám stejnou zkušenost, docela často jezdim kolem Temelína, kde se dráty podjíždí. Mám vyzkoušeno, že pomáhá před příjezdem pod dráty chytit rukou představec, řidítka nebo rám.

      0 0
    • micro  

      No, znam taky jedno misto , kde pod dratama VVN kdyz stojim na zemi a prejizdim prstama v rukavicich po brzdovejch packach, tak to pekne brni, stacilo popojet dal od dratu a pohoda. A vlhko nebylo…

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno, v UL cestou z Nemci do Cereniste se podjizdeji take draty VVN a musim rict, ze jednou v noci za silne mlhy jsem mel na tele zvlastni elektrizujici chveni a to jsem byl dobrych 20m od tech dratu. Za dalsich 10 minut jsem s bikem vjel mezi nekolik kancu, takze o adrenalin tu noc nebyla nouze :-)

      0 0
    • HastySnail  

      jo tak to taky dobre znam – jednou jsem to necekal a malem sem nezvlad rizeni – slusne to se mnou zamavalo, nastesti kolem zrovna nic nejelo. Od ty doby pod drátama jezdim vestoje a v pohodě. Pri dosedání mi to nikdy ránu nedalo.

      0 0
    • Volf  

      Pod drátama vysokýho napětí, mně to dělá taky. Ale se sršněm to nesrovnávej, protože když mně kdysi bodnul srčeň, tak mě vezli na kalciovku nebo na co. A to nejsem alergickej.

      0 0
    • Tomcat_1  

      Mne ne, ale ve vedlejsi vesnici jim to dela bordel. Nejaka indukce, ci co. Hejbe to kovovejma vecma v mistnosti, parkrat to v baraku vytrhalo kabely ze zdi…sranda :-) Teda pro nas, co u neceho takovyho nebydlime…

      0 0
    • Mamut  

      Ak je to striedavy prud (co vedenia vacsinou byvaju) tak nemusi byt mokro na to, aby sa v biku indukovalo napatie.

      Teda ak je spravna moja teoria ze to nie je prebijanim, ale indukciou.

      0 0
    • Martin  

      hehe, mě se to ještě nestalo. ale je to zajímavý, kam všade se ta eletrika našupe

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Stalo se mně to samý, mělo to stejný průběh (to místo bych ale nenazvala „skoro tím nejcennějším“ ;-) ).

      0 0
    • Charlie_R  

      Taky se pridam,dostal jsem to do prstu,kterym jsem se dotykal sroubu u rohu(jinak karbonovych) :)

      0 0
    • foona  

      Jo taky se mi to stává, například na silnici z Chrástu do Plzně téměř vždycky…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.