• Meesha

    Vcera sem se byl projet, jen tak spis lehce. Za 4 hodiny sem mel prům. TF 140. Kdyz sem uz jel domu, vklidku sem vynes schody (asi TF 150) Ujel sem par metru a najednou sem mel TF kolem 220, takze docela rachot… Asi po dvou minutach byl zase klid a tech 140. Stalo se vam nekdy neco podobnyho? Kamoska (sestra na kardioněco) řikla, že to byla nejaka arytmie… byl sem docela vydesenej, protoze takovyhle cislo sem na pulsmetru nikdy nevidel a uz videt nechci.

    0 0
    • RomanH  

      A nejel jsi pod draty vysokeho napeti ? Obcas blbne pas, zrovna tak si nekdo stezoval na chyby mereni pri pouziti urciteho umeleho obleceni. Mne osobne pas Polar+hodinky SUUNTO meri vicemene bez problemu – ty mi nastavaji akorat v blizkosti jedouciho elektrickeho vlaku.

      0 0
    • Daf  

      Tepaky obcas neco zblbne. Rozhodne bude chyba v nem a ne v srdci.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Mel bys asi upresnit jestli si tu arytmii citil nebo jenom videl na displayi. Meraku bych vubec nevenoval pozornost, ale srdce by si ji zaslouzilo.

      0 0
      • Pavlos  

        Takovou tep frekvenci by si citil to se klidne vsadim ze to byla chyba

        0 0
    • Meesha  

      Jo, citil sem to a docela dost. Nevim, jestli uz predtim, nebo az kdyz sem se podival na displey a leknul sem se. Jindy sem v tech mistech problem nemel.

      0 0
      • Meesha  

        Este dodavam, ze mam VDO 12.6, nezobu, nekourim atd…

        0 0
        • Pavlos  

          tak si nech udelat EKG a Ergometr

          0 0
        • Bohus  

          Kolega ma tiez VDO (asi 12.6). VDO je dost citlivy na vonkajsie rusenie. Ja mam Sigmu a ked sme blizko seba, tak VDO chyta rusenie a Sigma nie.

          0 0
      • martt  

        ak si to fakt citil (teda nebola to chyba pristroja ale Tvoj skutocny pulz), tak sa jedna o tachykardiu. Ma to vraj asi 10% ludi. Mozes pri tom aj otrcit kopyta.

        Viem to presne, lebo som to tiez mal. EKG ma zmysel iba vtedy, ked Ti to prave bucha, inac nezistia nic. U mna to bolo postupne castejsie a castejsie, ca. raz za mesiac, za dva. Trvanie od 5 minut do hodiny. Najhorsie ked sa mi to stalo niekde v aute, vzdy som citil, ze nemam moc daleko do odpadnutia.

        Prvy krok bol, ze som musel zrat nejake tabletky, nakoniec mi operovali srdce asi pred 8 rokmi, odvtedy mam pokoj. Operacia je mozno trochu prehnany vyraz – jednalo sa o radiofrekvencnu ablaciu. Pichnu Ti do noh a krku asi 6 drotov, ktorymi sa vnutri v zilach dostanu az do srdca a tam prepalia nejaku vodivu drahu.

        0 0
        • Meesha  

          Dik, fakt se mi ulevilo…

          0 0
          • Meesha  

            Jak to zacinalo? Tos mel hned 5min 220 tep?

            0 0
            • martt  

              rukou si uz taku velku frekvenciu neodmeras, takze poznam len posledne fazy (asi dva roky 94–96) ked som uz mal Polar aj tlakomer.

              Takze k historii:

              • kde tu som to mal aj v detstve, vtedy som tomu nepripisoval vyznam
              • okolo veku 25–30 to zacalo byt vyraznejsie, bol som niekolkokrat u doktora, nikdy nic nezistili
              • nad 30 to bolo coraz castejsie, blbe to bolo v aute
              • ked som mal 34 som niekolkokrat nabehol na EKG ale ako som prisiel do spitalu, vzdy to prestalo. Vtedy som jedol nejake lieky proti tomu (arytmii), ktore mi ale velmi znizovali pulz a celkovo som sa moc dobre necitil
              • raz sa mi podarilo zavolat RZP s prenosnym EKG – vtedy to bolo prvykrat zadokumentovane
              • ked som mal 36 mi to operovali, odvtedy je viac-menej pokoj. Platil som si radsej operaciu vo Viedni ako byt experimentalnym pacientom c.007 na Slovensku. Dnes sa ablacia ale robi uz rutinne aj u nas, predsa odvtedy uplynulo skoro 10 rokov.

              A ako to prebiehalo? Zrazu z nicoho nic sa mi normalny pulz skokovo zmenil tak na 200 az 230. Po par minutach az hodine sa pulz zase skokovo znizil na normalny pulz.

              Na sieti hladaj WPW syndrom.

              ak vies nemecky, skusenosti ludi z fora napr tu: http://www.netdoktor.de/…_syndrom.htm http://www.tools4free.de/…bin/board.pl?…

              0 0
            • martt  

              Tu som nasiel cosi aj po cesky

              http://www.kapitoly.cz/…3_03_003.pdf

              0 0
        • Robbie  

          :: jedna se o Selektivni katetrizacni ablaci ::

          0 0
    • lubos  

      Jo, pres 230 jsem videl, tusim byla slaba baterie plus mozna nejake ruseni. Arytmii je citit, i takovych 30tepu navic. 70tepu navic, no to by muselo byt poznat i bez tepaku.

      0 0
      • Gatier  

        Tiez myslim, ze nemusis mat strach. Vysetrenie je ale dobra vec. Mne tiez blbne Polar, vecinou proti vetru, ked sa moc nepotim atd. Obcas to proste preskoci.

        0 0
        • scret  

          Presne tak, mam Ciclopuls CP23 a taky mi nekdy hodi divnej udaj ve sjezdu, kdyz fouka vitr. Tepu normalka a pak tam skoci treba TF 220. Podle me to bylo jenom chybou v prenosu a ne v srdci. To je blbost, to by fakt musel cejtit. Navic by se treba slozil atak.

          0 0
          • kankrlicek  

            Na přelomu roku mi začal Polar 610 ukazovat velmi divné grafy – pravidelně cca po 5 minutách šel tep na 60–65 a po asi 30 s se vrátil na původní. Současně jsem měl divný pocit na prsou, tak jsem mejlnul dr. Vojtěchovskýmu a poslal mu zmíněná data. A taky jsem si zašel na kardiologii (v hlavě se mi honilo cosi o infarktu :)) Infarkt vyloučili, na ergometru vyloučili i anginu pectoris a vzápětí přišel zpět mejl od dr. Vojtěchovského, že to je způsobeno nečistotou na snímacím pásu. Čistí ho Cyklostarem naprosto natvrdo. A taky je to způsobeno tím, že jsem v zimě víc nabalený a ten hrudní pás chytá (při současném znečištění) statickou elektřinu od propocováku. Tož tak. Nejčko jsem chytřejší a přestal jsem si dělat hlavu z práce :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.