• Scapo

    Sem tak včera jel na svojí favoritce z Valašského Meziříčí a nechtělo se mi po hlavní. No tak sem zabočil nekam na „Bylinu“ v domnění že se dostanu do Nového Jičína. No dojel sem k nake hajence nebo co a cesta skoncila.Hm zaptam se, rikam si.Tak mi bylo odpovězeno kudy do toho Jičína mimo hlavní.Prý že cyklostezka,tak doufam, že to me silnicce nebude vadit. Ono ale lesní neskoncila. Tak sem nakonec teda nakonec skoro do jičina dojel po lesní cestě(obcas to s tim kolem byla makacka)…Bez urazu,bez defektu. Co z toho vyplyva????? K cemu 2.1 plaště a 27 rychlostí?? V nouzi staci favoritka s 10 rychl. a pologaluzkama.

    0 0
    • dessloch  

      Mam XC kolo, lahke kola a lahke palste, ide to ako raketa, kludne drzim stopu s kamosom na silnicke s ultegrou. Tak naco silnicky?

      0 0
      • Scapo  

        NO pro lenivce(lepe se slape)… :)…Zalezi jak si vymakany, Lanci Armstrongovi by si nestihal ani na silnicce.

        • Ne ze bych to bral jako souboj silnic s XC ale ja mam favoritku ktera potrebuje vymenit a prestrikat snad vse a mam ji jako svoje 1. pubertalni kolo takze proto rikam „proc horaka“.
        • Mam 2 kola a jedno je XC Apache.
        0 0
        • Scapo  

          jo a jeste…JA to myslel jako popis usmevneho pohledu ktery na me mohl byt----silnicar na favoritce v lese a slape az se z neho kouri. jeste ze tam nikdo nebyl.

          0 0
          • dessloch  

            Vsak jasne, aj ja som to tak myslel:) Inac na co vlastne favoritka? Mnohy najazdia v lete rozne vylety na liberte a podobne. Lenze ked matka raz presedela z liberty na moje kolo a s tym isla do obchodu, tak pochopila ze naco je 27 rychlosti a ostatne…

            0 0
      • lubos  

        daj si s nim 200km po asfalte (ak ste na tom kondicne rovnako) … budes vediet :)

        0 0
        • prodi  

          Těžko na cvičišti, lehko pak na bojišti :)

          0 0
        • cabbage  

          to jeste neni takova traga, kdyz to neni moc do kopce tak se to da prezit i na fullu jako je tohle: http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… :o))

          0 0
        • djano  

          200 km po asfalte nie je problem – staci nahodit uzke plaste. Uz som s tym jazdil nejake tristovky.

          0 0
          • B0B0  

            Lubos nepise ze je to na horaku problem. Problem je stihat na horaku za cestakom na 100 a viac km. Ked chces, mozme si takto niekedy v novej sezone 2006 zajazdit. Kontakt na teba mam. Chces?

            0 0
            • lubos  

              vela nechybalo a jazdim s Tebou … potom co som videl jedneho karbonoveho gianta s vahou hlboko pod 10kg … za cenu mensiu ako moj full :)

              0 0
            • djano  

              Chcem, ale v poslednom case dost cestu zanedbavam. Mozno sa stretneme na nejakej akcii. RockFM som uz vypustil definitivne, ale planujem si zopakovat Trnava-Rysy. Je to pekna akcia, vzdialenost bude vyhovovat (nieco cez 300 km) a v kopcoch sa da aj ponahanat. Ale to je az v auguste.

              0 0
          • lubos  

            Na fulle s lastovickami ?

            0 0
            • djano  

              To je uz nieco ine, ja mam HT s pevnou vidlou.

              0 0
              • djano  

                Zabudol som napisat, ze na cestu.

                0 0
              • lubos  

                Cim sa lisi HT s pevnou vidlou a uzkymi gumami od cestaku ? Ak zabudnem na malu odlisnost komponentov, tak len posedom (aj to uz nie velmi, ak sa to vhodne nastavi) a prevodmi (a to tiez sa malinko da poriesit vacsou pilou dopredu) a o nieco mensim priemerom kolies.

                Ja stale rozpravam o plnohodnotom MtB, to este take, ze ides 170km po asfalte a potom si das drsnych 10km zjazdu .. napriklad.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Když dáš na bike úzký slicky, tak se silničce jen blížíš, ale nikdy to nebude takový poježdění jako na silničce (osobně zkoušeno, mám jak silničku, tak HT s lockout vidlicí a testována na 1" slickách). Geometrie dělá hrozně moc, chybí na biku odstupňování převodů, průměr kola s 1" slicky už je znatelně menší, váha kola je větší. No a hlavně když tam jsou ty úzký slicky, tak si už rozhodně nedáš drsných 10km sjezdu, jediná výhoda – můžeš odemknout vidlici (ale ty píšes s pevnou vidlicí, takže to taky nemůžeš).

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Ještě dodám, že mě osobně bike s úzkými slicky přijde dost debilní. Silnička to stejně nebude a do terénu s tím ani na kousek taky pořádně nemůžeš. Takže když už na biku jezdit po silnici, tak aspoň nějaký super rychlý semislicky, na silnici se to dá celkem ok a můžeš to prokládat lehčím terénem.

                    0 0
                    • lubos  

                      No prave .. ja jezdim i po silnici, s Racing Ralfami, ale jde prave o to … viz prispevky, na ktere jsem reagoval.

                      0 0
                • djano  

                  To nebol stastny priklad. Ale budem Ti vdacny, ak mi zadefinujes plnohodnotne MTB.

                  0 0
    • MlokCZ  

      To je ještě dobrý, na favoritce máš na silničku extra pohodlný rám. Kamarád, který jezdí jen žiletku, tak s náma už párkrát jel lesem lehčí terénky a jsem se nestačil divit, co všechno projel. Žiletka byla celohliníkový Duratec na Duře.

      Všechno to je stejně o pohodlí a pohodovém ježdění. Mám bike (HT) i silničku. Na biku jezdím jen lehký terény (sem tam něco náročnějšího taky dám, ale velmi málo), silnicím se snažím úplně vyhýbat. A poslední dobou si říkám, že i přesto, že ten terén co jezdím není nic těžkého, že HT s 80mm vidlicí je na to málo a že by to chtělo XC fulla.

      Takže už pokukuju po 3. kole a takový Canyon Nerve XC 7 by se mi moc líbil, jen zatím nejsou penízky a bohužel hned tak nebudou.

      Taky byste nejraději všechny typy kol a střídali podle toho, na jakou vyjížďku se chystáte nebo jste spokojeni s jedním kolem na vše?

      0 0
      • dessloch  

        Ja tak zatial musim byt spokojeny. Inac by som chcel 3 kola a striedat:

        1. HT co mam, alebo vymenit na 10cm/10cm, lahke komponenty, hlavne na maratony a take do nenarocneho terenu
        2. taky 150/150 enduro na tazsi terén
        3. lahku ziletku, zatial mi vyhovuje na to aj HT
        0 0
        • lubos  

          Ak nemas ambicie jazdievat cez 100km po asfalte ako treningy pripadne vylety (hlavne), tak cestak nepotrebujes .. postacia lahke a rychle plaste.

          0 0
      • Kubik  

        Jo tak do takovyho stavu taky speju:

        • Na moje vyjizdky lehcim terenem mam HT s prehistorickou (ne vsak spatnou Suntourkou)
        • Na rychly svezeni stavim silnicku
        • Celobrko je a dlouho bude nad mi financni moznosti tak mam jako 3.kolo (na jizdu do skoly a po nakupech)stary BMX
        0 0
      • Stancek  

        Taky mam vic kol, silnicku, do prace paradniho zkracenyho favorita, s 20kama plastema jede jak slak, zrovna prestavuju mtb na blbnuti po lese a jeste mam libertu na jezdeni s motykou na pole a do hospody ;-)

        0 0
      • lubos  

        Vzdy lepsie ako kamos, ktory na fulle v terene nestihal za favoritkou … a on vobec nie je pomaly :)

        0 0
    • JFB  

      taky mam par kamaradu, co maj favouse a nedaj na nej dopustit;-) ja obcas vymenim svy MTB za tatova crosse, sice to svisti trochu vic, ale je to nepohodlny, nestabilni a vubec:-)

      0 0
    • tjuren  

      Mám kol jak nasráno. Celkem 5, z toho dve sou moje, ostatní rodinných příslušníků, ale prptože je servisuju tak je beru jako svoje. Svou mám silničku Svorada a bike starýho Amuleta.Když jezdím dlouho na biku těším se na silnici a naopak. Teď když je tak krásnej podzim, tak asi bike je lepší pro kontakt s přírodou, ale v létě když je pařák zak je lepší jet rychlej aby ofukovalo a nežraly muchy, takže silnice. Měl jsem ještě starýho Faveca, ale toho sem se rychle zbavil, připadal mě nevhodný na cokoliv. A univerzál nepotřebuju. Na projetí po cestě nebo na cestu do knajpy si můžu pučit cross od ženy nebo dcery.

      0 0
      • Manas  

        Presne tak, jak kdysi rekl ddd-andy: „Chci mit doma od kazdyho kola kus, abych si mohl vzdycky zajezdit to na co mam chut“. Souhlasim s nim, ja mam 4 kola (jedno ma pritelka) a na vanoce si planuju nadelit jeste BMXko a na jare sjezdaka. To uz je pak parada, protoze si muzu vybrat co presne chci a nemusim delat zadne kompromisy.

        0 0
        • black.horse  

          jojo, plně souhlasím, dle stejnýho hesla se taky řídím a to je skutečnej freeride:-) lidi to blbě pochopili, freeride, je od slova free! takže si jezdím co chci, kdy chci a na čem chci:-) myslím tím v rámci cyklistiky:-D kolo má bejt pro radost a více kol může přinášet více radosti:-)

          0 0
          • lubos  

            taky i starosti … :)

            0 0
          • Scapo  

            a uvedomujete si?? Rodina s nic moc prijmy:„Mamiii kdy dostanu nove kolo???“ A my na bikeforu:„Ja mam 5 kol, 3 sou moje a dalsi rodiny.“

            0 0
            • wroum  

              takhle to ale nejde brat. to bys nemoh mit nic nebo by ses cejtil ukrivdene ze mas min nez ten na Seyschelach…

              0 0
            • Manas  

              Ja si to uvedomuju. Proto jsem studoval a proto v praci jedu na 100%. Proto si treba skoro nekupuju hadry ani kompa ani zadnou elektroniku. Kolo staci :-) Elektronika ke mne prijde v praci.

              0 0
            • black.horse  

              hele, uvědomuju si to a uvědomuješ si, kolik jiný lidi prochlastaj a prokouřwej v cigárech? to by bylo kol:-D já si myslím, že je to otázkou priorit a i možností… tak to prostě je, pro někoho dobře, pro někoho hůř, ale co nesnáším, jsou nafoukaný pozéři… každýmu slušnýmu bikerovi přeju a? má sebelepší kolo, ale nemám rád šampóny co se s tím jen vytahujou nad ostatníma…

              0 0
              • Manas  

                No pokud si sahnu do svedomi, tak jsem cely novy BMX prochlastal za posledni dva mesice. Ale ted se polepsim … no a taky proto ze to leze do penez a protoze sem pribral :-)))

                0 0
                • black.horse  

                  hehe a první hříšník se přiznal:-D schválně kolik jich ještě přibyde:-)

                  0 0
                • Komi  

                  To máš ještě dobrý, někteří nemáme ani za co chlastat :-D

                  0 0
                  • Toams  

                    Predas bajka a mas:-)

                    0 0
                  • Manas  

                    Staci pouze 9 – 10h denne pracovat a vysledek se zahy dostavi :-)

                    0 0
                    • Honzas  

                      jenom? š?astlivče;-)

                      0 0
                      • Manas  

                        Zdarne se branim. Jenze zase mam stale Oncall … cely mesic v kuse. Uvidime po zmenach co nas cekaji po novem roce. Bud zustanu kde jsem, nebo pujdu sabotovat do Vodafone :-)

                        0 0
                        • Honzas  

                          ja se zarekl, ze sem nevlezu o vikendu. a zdarne to dodrzuju. jinak pres tyden je to docela bida. na kolecko po zbylejch trech podobnejch firmach nemam chut, to by mi nic neprineslo, a jak se rika, kdo neco umi, dela, kdo nic neumi, dela v poradenstvi;-)

                          0 0
                          • Manas  

                            Jako na kolo pres tyden taky ne, jedine ze bych si vzal volno. Ale po praci boulder, badminton volejbal ted jiz zase bezne. Mam detox mesic :-) Hrozne rad bych delal v poradenstvi a myslim ze bych nemel problem. Bohuzel to co delam je rozsirene ve svete ale k nam to jaksi jeste nedorazilo. I kdyz se blyska na lepsi casy. :-)

                            0 0
                            • Honzas  

                              no ja si, krom toho casu, taky nemuzu stezovat ;-) a co nas ceka pekneho? ;-)

                              0 0
                              • Manas  

                                Blackberry. :-)

                                PS: zajimalo by me kdo vi o co jde :-)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Exoticke ovoce? Jak jsem to tak kratce ohlodal, tak je to celkem k nicemu.

                                  0 0
                                  • Manas  

                                    Pro normalniho smrtelnika ne :-) Ale pro manadement je to k nezaplaceni. Konecne te muzou otravovat mailama 24/7/365 :-)

                                    Jinak je to ale uzitecny. Setri mi to cca. hodinu denne.

                                    0 0
                                • Honzas  

                                  jsem si to myslel. si to tu poridilo par lidi a ted furt bombardujou IT, kdy uz jim to zprovoznej…

                                  0 0
                                  • Manas  

                                    No u nas je zhruba 100 uzivatelu z CZ a asi 300 z EMEA. Do cervna pristiho roku budu mit na serveru asi 800 uzivatelu :-) Jinak i dalsi firmy to pouzivaji … ale jsme asi nejvetsi aplikace.

                                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Franta a Pepík se chtějí pořádně ožrat a zjistí, že mají posledních 150 Kč. Pepa je vezme a koupí za ně kus kabanosu. Franta je na něj naštvanej: To se ti povedlo, za co se teď půjdeme chlastat… Pepa na to: mám super nápad… uvidíš! půjdem do hospody, objednáme 2 vodky, já si strčím ten kabanos do poklopce a ty si klekneš na kolena a strčíš ho do huby… domluveno uděláno. šli do hospody, objednali 2 vodky, Pepa si strčil kabanos do poklopce, Franta si kleknul a začal mu „HO“ kouřit. hospodský se vytočil, že takové prasárny ve své hospodě neakceptuje a vyrazil je… bez placení… situace se opakuje… ve druhé hospodě, ve třetí hospodě… atd atd před desátou hospodou běduje úplně ožralej Franta, že ho bolí kolena a huba, že už má naprosto dost!!! na to Pepa: a co mám říkat já? u páté hospody jsem ztratil ten zasranej kabanos!!!

                    0 0
                    • Lance  

                      Ženská si objedná do bytu montovanou skříň. Přijedou, namontujou, žena zaplatí, odjedou …
                      Najednou projede pod okny tramvaj a skříň spadne.
                      Co teď? Manžel není doma, tak skočí pro souseda, a? jí pomůže.
                      Soused zvedne skříň a připevní ji vrutama ke zdi. Projede tramvaj a
                      skříň zase spadne.
                      Soused říká: „Víte co, já to přimontuju, vlezu do skříně a kouknu,
                      kterej vrut povoluje první a tam pak dáme větší.
                      Žena souhlasí a že půjde zatím postavit na kávu.
                      V tom se vrátí manžel, vidí na stole prostřeno pro kávu a novou
                      skříň. Otevře ji, tam soused.
                      "Co tu děláte, sousede?“ zařve.
                      Soused se zamyslí a pak povídá:
                      "Víte co, dejte mi rovnou přes hubu, protože když vám řeknu, že tu
                      čekám na tramvaj, tak mi stejně neuvěříte.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.