• bassline

    Caute, tak ma napadlo urobit trochu prieskum, zaujima ma kolki z vas co jazdite. Ja osobne som asi 4 roky jazdil na obycajnom XC bajku za 11500 sk a myslim ze som si to celkom uzil. Bajkoval som po roznych trasach, aj po lese ale viac asi po ceste. MTB ma svoje caro, je to dzive ist po lesnej cesticke kde nie su ziadne auta, byt tak blizko v prirode a uzivat si to na lesnych cestickach.Pekne polne cesticky, lesne zjazdy a stupania, ano je to pekne. Casom som ale zistil ze moj bike mi prestava akosi stacit. Naviac som mal stale tendenciu inklinovat ku ceste a zacal som vazne rozmyslat nad tym ze by som si raz kupil namiesto noveho bika cestak. V tomto rozhodnuti som sa nakoniec definitvne utvrdil a od toho roku jazdim len cesty s novou silnickou. Je to nieco perfektne, oproti mojmu staremu horaku je to neuveritelny rozdiel, ten cestak oproti biku na ceste leti :-). Je to uzasny pocit si takto svihat s tenuckou galuskou, na biku je to neuveritelne trapenie. Ano ma to svoje nevyhody, cesty su zaplnene autami a nebezpecnymi vodicmi ale co uz. Ked to cloveka bavi tak nema inu moznost. Takze len tolko, a co vy?…Radsej vyjdete s horakom do prirody alebo tiez svihate po cestach s galuskami? :-)

    0 0
    • MartinXC  

      Střídám a užívám si oboje. Když není moc bláto anebo je horko, držím se na horákovi v lese. Taky do sněhu na horákovi. Naopak, po deštích beru radši silničku, člověk se tak nezaprasí.

      0 0
    • Lišák  

      Jezdil sem oboje, ale silničku už sem asi tři roky nevytáhnul. Roste počet aut i agresivita řidičů. No a stav vozovek je spíš na jízdu na FR.Taky mám pocit, že mě ty auta smrdí daleko víc než dřív. Silnici používám pouze v nejnutnějším případě k přesunu k lesu. Takže tak.

      0 0
    • Marry  

      Ja mam zase jenom bike, ale trenuju s nim vice mene jenom na silnici. Z tech cca 10000 km rocne mam tam 8000 na silnici. Je to sice vetsi drina nez na silnicce, ale alespon zase vic potrenuju :-).

      0 0
      • bassline  

        Na trosku lepsej silnicke aj dobre potrenujes aj si tu jazdu uzijes ;-)…na biku po ceste vascinou len natrenujes, pozitok z jazdy uz je len predsa o nieco mensi ako na galuske :-).

        0 0
        • Daf  

          To je fakt, ale zkus si to strihnout na silnicce po nejake vedlejsi ceste. To jsem vetsinou rad ze jedu na biku. Sinicari za mnou se nemuzou ani poradne drzet za riditka ponevadz neustale rozhazujou rukama aby ten za nim nevjel do diry :)

          0 0
    • kamtcho  

      Mam bike a aj starsi cestny bicykel, myslel som ze si ten cestny dam dokopy a budem jazdit aj cestu ale vzdy ma ten pocit prejde ked musim ist po ceste. Takze ostanem pri biku.

      0 0
      • bassline  

        A kvoli comu ta prejde ten pocit?..kvoli bicyklu alebo stavu ciest, alebo autam?

        0 0
        • kamtcho  

          koli tej premavke co je na cestach, citim sa tam ako by som bol na love. No na tej blbej strane :-)

          0 0
          • Raydowe  

            Presne tento pocit mam aj ja, hovorim si, aby to nebola moja posledna vyjizdka..:))

            Tak sa drzim v lese medzi korenama…:)))

            0 0
            • bassline  

              :-))))))) to si hovori asi kazdy normalny clovek, ale co uz :-). Aj v lese ciha nebezpecentsvo, tam ked sa niekde rozdruzgas do priepasti a ides sam tak ta len velmi tazko niekto najde a prijde po teba sanitka :-). Kdezto na tej ceste ak po havarii prezijes, prijazd sanitky je vacsinou bezproblemovy :-)…ale aj tak to zalezi vsetko na danych okolnostiach…

              0 0
              • guard  

                Podla mna vo vacsej miere ked padnes v lese za to mozes sam a na ceste za to muzu zvicajne iny.

                0 0
              • Raydowe  

                To je pravda, aj hora ma svoje pre a proti. Ale citim sa tam lepsie, uvolnenejsie a aj bezpecnejsie, co neznamena ze nebezpecie nehrozy. Riskujem len tam, kde to uz poznam, nikdy o nepustam s cesty, ktory nepoznam, v lese maju vo zvyku davat zavory, predstava ze skoncim na kovovoej zavore mi macka brzdy .:-)

                0 0
          • keksik  

            toto je velka vyhoda bratislavskej hradze. minimalny provoz aut a maximalny provoz stroho odetych korculiarok :-) clovek si ten cestak naozaj vychutna…

            0 0
    • quassar  

      Jezdim oboje, bavi me oboje tak zhruba stejne, na silnici jsem schopen podstatne lip a efektivneji trenovat, na bajku se bud vozim, nebo zavodim :))) copak jsi koupil za silnicku????

      0 0
      • bassline  

        vid. foto mojho bicykla ;-)

        0 0
        • Toams  

          nie je ti ten ram trochu maly? tolko podloziek pod a-headom? inac vyzera fajn. ja osobne tiez dva bajky, ale cestak (ef 1 s shimonom – od exage po 600) uz rok nepouzity a radsej nejaky ten dolekopec:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To je jen spatne otocenej predstavec.

            0 0
          • bassline  

            Podlozky tam nie su ziadne ;-)…To hlavove zlozeneie je take vysoke, ale predstavec sa da spustit dole, ale potom to nevyzere pekne lebo hlavove zlozenie trci von. Nastastie ale nemam za potreby znizovat predstavec, takze takto mi to vyhovuje ;-). Ci mi nie je maly ram? Ani by som nepovedal ;-), meriam nejakych 180 a drobne a 56cm ram je pre mna akurat a este mam aj rezervy ;-). Ono sa moze zdat ze je ten ram kratsi, ale to robi to sedlo, bolo totiz velmi posunute dopredu, hladal som si spravny posed, ale takto vpredu ho uz nemam.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja tomu nerozumim. Z obrazku vidim (asi spatne), ze tam je cca 5cm podlozek pod predstavcem a ze by se (od pohledu) stejneho posedu dalo docilit otocenim predstavce a odebranim podlozek.

              0 0
    • hydrant  

      k silničce jsem přidal bajka letos na jaře, ale silnice je silnice…

      0 0
      • Radek Broz  

        bike je bike;-)

        0 0
      • norman  

        Bike je bike, no limits… Silnici jsem musel nechat u rodičů v končinách, kde jsou lepší okresky a slušnější řidiči. Tady na karlovarsku je silniční kolo tak akorát k vzteku…

        0 0
    • kolombo  

      Je pravda, že pozůstatky na galuskové období mi ještě stále visí v garáži, ale momentálně mám bike na 2.1 hrubých pláštích a celkem mi to vyhovuje. Sice se tak rychle nepřesunu tak daleko, ale zase můžu jet prakticky každou cestou i necestou. Rozdíl vidím hlavně v tom, jestli chápeš kolo jako tréningový nástroj a nebo jako turistickou záležitost. Podle toho si pak vybíráš kolo …

      0 0
    • Vrci  

      Silnice, jen silnice.

      0 0
    • foona  

      Do loňska starej levnej bike, od loňska nová dražší silnička a příští rok doufám novej drahej bike (XC).

      0 0
    • Vymi  

      to mas tak drive jsem jezdil silnicku… da se tomu tak rict… :-)) ale castejsi narazy na galuzky a defekt… ne moc velke odreagovani a dalsi ne dobre zkusenosti s auty a tak… jsem si rekl ze prece jen patrim mezi bikare takze MTB je ted moje nejlepsi odreagovani teda az po pritelkyni!!!! :-)) takze dejme tomu od svych 15 jezdim na biku… a urcite nechci menit!

      0 0
    • Homer  

      Silnicku jsem jezdil od 10 let, bike az od 18, takze ted musim dohnat deficit na biku a mozna za par let az budou lepsi silnice a vychovanejsi ridici (meli by se ucit hlavne od tech z Holandska – tak ohleduplny predjeti jsem od jinych narodnosti nezazil :)) znovu vyrazim na silnicce. Do ty doby na asfalt jen na prejezdy mezi terenem a jedine na biku.

      0 0
      • m.arek1  

        Ja jazdim iba cestak … horsky bike ani nemam … hoci niekedy by som si vysiel do lesa … ale fakt je ten ze take lahsie lesne chodniky zvladnem aj na svojom cestaku (a nie je to ziadna rachotina – myslim ze je vcelku hodne slusny) … hoci zrejme mu to ktovieako neprospieva nebyva to zasadnejsi problem (teda az na prevody) … na cestaku jazdim uz asi 10 rokov a kedze som kovany bratislavskymi grazl-vodicmi dufam ze ma uz nic neprekvapi … musim si zaklopat … este som nemal nehodu s niekym … iba raz sam som sa vysypal v jednej zakrute v stiavnickych vrchoch … asi mam stastie … takze cestak

        0 0
    • Želwmaister  

      ja uz na silnici nigdy vic, vysekal sem se na ni posledniho kvetna- ted mam 6 tejden sadru a jeste 3 tejdny si pockam:((((. radsi se budu silnicim vyhejbat…:))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.