• Jorje

    Ahoj chci se zeptat k vánocům jsem dostal camelbag a chci s ním vyjet ale bojim se abych ho nezničil v těch mrazech, jezdíte s ním teď v mrazech někdo?

    0 0
    • Meesha  

      Jo, jezdim. Je dobry, ze se v nem v zime udrzi teplejsi piti dyl nez v bidonu, ale nesmi ti zamrznout v hadicce, coz se mi ted uspesne pravidelne stava… :-)) No co, aspon si chranis zdravy a nepijes uricenej studeny piti!

      0 0
    • DyEm  

      :) nezničíš ho, ale pravidelně zamrzne hadička i když se snažím vyfouknout zpět tekutinu. Potom existuje nějaká „tepelná“ izolace náústku a hadičky

      0 0
      • pali  

        ta tepelna izolacia zamrza tiez

        0 0
        • Jogador  

          Jak může zamrznout tepelná izolace?To musí být nějaká vlhká? Že zamrzá hadička pod ní, je docela jasné, pomůže to tak max o 2 stupně a to jsem ještě optimista:)

          0 0
          • blue  

            protoze to je obycejnej kus tenkyho neoprenu a ne zadna tepelna izolace :-)

            jedina spolehliva finta je to vyfouknuti piti z hadicky

            0 0
          • pali  

            zle som sa vyjadril zamrza naustok skryty pod gumenym navlekom tepelnej izolacie, nie izolacia ako taka.

            0 0
        • miťo  

          No clovece resil jsem jak na to zamrzani a obalil jsem hadicku starym navlekem na ruce Kalas Roubaix. Omotanec zajistil gumickama. A bylo to DOBRY! Obcas upiju, aby se tam nahrnul teply iontak a hotovo. Doporucuju.

          0 0
    • Darkson  

      úplně v pohodě. dávám do něj teplej čaj a po 3 hodinách jízdy v teplotách pod nulou je ještě vlažnej. jedinej problém je ten zamrzající náústek

      0 0
    • Jorje  

      Díky všem,tak to prubnu, já si jen říkal aby mi ta hadička s náustkem nepopraskala. Jinak právě kvůli tomu chci použít camelbag abych po půl hodině jízdy neměl v bidonu místo pití ledovou tříš?.Jorje

      0 0
    • McBlacky  

      je dobrý fouknout pití zpět a zachytit hadičku tak aby byl náustek vzhůru nohama, pak nezamrzne, ale může zamrznout hadička v tom ohybu co se vytvoří, ikdyž ne tak snadno jako v naústku. Když piješ často a foukáš to často zpátky tak se pak vak moc nafoukne, stačí otočit camel vzhůru nohama a vytáhnout přes hadičku vzduch. Když je velká tima tak piju tak jednou za půl hodinky víc a po fouknutí zpátky sundám náustek a zbylou tekutinu z hadičky vyleju, potom tam nezůstane tolik aby to vadilo když to zamrzne :)

      0 0
    • cabbage  

      co se tyka zamrzajici hadicky a naustku tak mas(alespon) 2 moznosti: bud vodu z hadicky vyfouknout, tim ale nedostanes vsechnu vodu zpatky do vaku, ale nejaka zustane a stece do naustku kde zamrzne, nebo zvednout naustek rukou nad hlavu a zmacknutim ho otevrit, tim vytece vsechna voda z hadicky i naustku az na par kapek ktery nemaj sanci ucpat hadicku, akorat to ma mensi nevyhodu oproti predchozi metode, ze musis pouzit ruku. sorry za takovou slohovku(a preklepy:)

      0 0
    • Jogador  

      Už jsem to jednou řešil, nějakou nemrznoucí směs, a napadlo mě slabě si osolit čaj, a nebo hodně citronový čaj, a nebo oboje, ale stou solí bych to nepřeháněl,jen je to teorie,ne praxe:)

      0 0
      • McBlacky  

        já bych se tak netrápil a přidal nějaký výběrový likér s patřičnou voltáží :)

        0 0
      • Meesha  

        zkus treba Fridex! :-)) Ale nevim, v jakym pomeru se to redi…

        0 0
        • Vrci  

          To je lepší voda do ostřikovačů – voní po citronech

          0 0
      • Vojtíšek  

        Osobně to praktikuju tak, že do čaje s medem a citronem přidávám jako nemrznoucí směs 50% slivovici. Jednak má čaj vynikající chu?, za další nezamrzá (on mi nezamrzá ani bez ní, ale je třeba najít nějaké opodstatnění) Když se pije pravidelně a vyfukuje, tak to nemůže zamrznout. Komu to zamrzá, ten nepije pravidelně.

        0 0
        • Meesha  

          To bych se napil a mel bych problem se stabilitou a pak bych pravdepodobne zkoncil nekde ve strome! :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Treba pije pravidelne, ale v dlouhejch intervalech :) Jako byvali sousedi. Se taky pravidelne myli, jenze v tak dlouhejch intervalech, ze vetsinu roku smrdeli jak skunk :/

          0 0
    • Eila  

      ja to vozila normalne pod bundou, naustek mi koukal akorat u krku a nic nezamrzlo a melo to porad lehce vlaznou teplotu, ale ted jsme nekde videla ze se da prikoupit neopren na hadicku

      0 0
      • Jogador  

        Jojo, stojí jak doporvodnej taxik, a stejně nepomáhá, jak by taky mohl, ikdyž chvilku jo, ale zas bych to nepřeháněl, za ty peníze to podle mě nestojí.

        0 0
        • Eila  

          stoji spis jako novej camel:-D

          0 0
          • Jogador  

            Aby jsi neměla poslední slovo,že:) Navíc si mě ani nepopřela ani nedoplnila, jen převedla uvedenou cenu na jinou srovnávací jednotku:)

            0 0
            • Eila  

              jj;-) ja se nepru dneska, ja jen to posledni slovo:-P

              0 0
    • mm  

      V teplotach pod kolem-15 a hur to zamrzne dycky. pak nezbyva nic jinyho, nez pit primo nalevacim otvorem. vyzkouseno, zadny problem

      0 0
    • shcorepi  

      A co zkusit mirelon? Takovou tu šedou izolaci na potrubí, bílou na podlahu apod. Ta bílá by se dala otočit kolem trubičky v počtu vrstev jak je libo a slepit.

      0 0
    • Radek Broz  

      Jsem zvedavej, kolik lidi mu jeste poradi, ze je dobry piti vyfouknout zpatky;-)

      0 0
      • cabbage  

        a co poradis ty?

        0 0
        • Radek Broz  

          Poradil bych to samy, jen si myslim, ze to staci napsat jednou a nemusi to opakovat kazdej bike-forista.

          0 0
          • mastihuba  

            Nebudu radit, ale hlas dávám Vojtíškově nemrznoucí směsy, která se dá libovolně upravovat podle aktuální venkovní teploty. Tomu vyfukování jsem na chu? nepřišel.

            0 0
      • Lada1  

        prijde na to, kterou stranou traviciho traktu

        0 0
    • Jorje  

      Díky Všem už je mi to jasný vyfukovat zpátky, zkoušel jsem a jde to. Jinak nemrznoucí přídavky v podobě soli moc zkoušet nebudu, čaj na kole taky moc nepiju, jezdím na teplej jon?ák. Ta 50% slivovice je dobrej nápad to někdy vyzkouším:o))

      0 0
      • McBlacky  

        50% ionty 50% slivovice? no tak toho bych teda celej kejml při vyjíždce nevypil, a to mám jen 2 litrovej, asi jsem měkkejš :)

        0 0
        • cabbage  

          hm, to je koncentrace leda pro fousace:)

          0 0
        • Vojtíšek  

          to bych napsal 50% slivovice a na slivovici

          Samozřejmě bylo míněno, že přidávám trochu (2–3 dcl) na 1,2 litru čaje slovy padesátiprocentní slivovice

          Jinak jsem vždy používal Hydrapak Delta a leju tam čaj ještě vařící, aby vydržel. Pak jsem si pořídil Camela a udělal jsem to poprvý a celej obsah skončil na zádech/prdeli. Ta hadička je na vyústění nasazená sice delším kusem než u HP, ale je z měkkčího plastu, který při zahřátí povolí a svlékne se z vyústění. Nakonec to u toho Camela vyřešily stahovací elektrikářské pásky.Od té doby už mě Camel nepolil

          0 0
          • mastihuba  

            Dřív jsem to praktikoval podobně, ale momentálně dám 53% slivovici do placačky a čaj si dám po cestě v hospodě. :))

            0 0
            • Vojtíšek  

              Já piju cestou teplý a v hospodě si pak dávám studený pivo :-)

              0 0
              • mastihuba  

                No ovšem. Copak teplým čajem se dá uhasit žízeň? :)(jinak ten tvůj AT100 zatím chodí bez chyby.)

                0 0
        • pos3k  

          50% slivovice = padesat procent slivovice 50%slivovice = padesatiprocentní slivovice

          pak se v tom vyznejte

          0 0
          • vlty  

            no nekecej, konečně nějaký češtiny znalý… klobouk dolů

            0 0
    • kankrlicek  

      Vak do camelu jsem koupil jiz s neoprenem, moc to nepomaha (teda ten neopren). V zime davam teply caj a od –5°C si celou hadicku strkam pod bundu. Funguje i pri –10°C. Foukat nazpatek me nejde – nafukuju hubu jak kapr a do camelu nejde nic :)

      0 0
      • blue  

        a zmacknes naustek i pri tom vyfukovani? :))) jinak si neumim predstavit, proc by to nemelo jit :-)))

        0 0
        • kankrlicek  

          Moc jsem se o to nepokousel, 1–2× a potom jsem presel na hadicku pod bundou.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.