• bimjeam

Pomaly, ale určite sa nám blíži sezóna 2016, tak som si dovolil založiť nové aktuálne vlákno :)

Prvou lastovičkou nie je nikto iný ako japonský koncern shimano, ktorý predstavil novú sadu Acera na sezónu 2016

Viac info na: http://mtbs.cz/…ie/tech-news

• lukas aka mitro  

hmmm…skoro jako ikstéčko:)

• kudykam  

v tomto segmentu už asi není moc co vymýšlet, tak asi budou rok co rok jen měnit design…

• goofy  

Sakra… To ten 2015 utekl… :-)))

Jinak vypadá to možná lépe než SLX-ko :-)

• jecnak  

Jsem zvedav s cim prijdou na silnici. Od pristiho roku UCI povolila kotouce, tak by se mohlo neco zajimaveho objevit.

• ememem1  

fakt? to je definitiva pre gumky, skoda ze to neprislo pred par rokmi ked som kupoval silnicku…no co uz, asi budem musiet posetrit.

• jecnak  

http://road.cc/…gis-bike-man

Vsak pro nas hobiky o nic nejde. Dojezdis co mas a pak koupis silnici na kotoucich a elektrice. Nastesti to vypada, ze se standardy ustalily uz v CX a jen se aplikuji na silnici.

• ememem1  

no ved hej, ale chcel by som to hned :-)

• jecnak  

Ono to samozrejme neni 100% jiste, ale podle me to nemuzou uz dlouho zdrzovat, jak se pise v tom clanku.

• p@X  

Na časovkách budou jezdit s kotoučama v aerodynamickým karbonovým krytu? ;)

• jecnak  

Kotouc na centerlocku nic neprida. Dokonce bych tipnul, ze pri bocnim vetru 5–60st pomuze. Spis bych to videl na nejaky kryty trmenu a hadici ve vidli + ramu + treba v hlavovce.

• kesu  

takže osy 15×100 přední a 12×142 zadní?

• jecnak  

Zatim nastesti spis klasicke RU 100 + 135.

• tromboonen  

Jen aby, furt se nekde pise o pevnejch osach – k cemu je to vlastne dobry? Na silnicce snad blbost, ne? Ja to nikdy nemel, muj MTB je jeste s normalnima RU a zadne problemy nedetekuju… u nejakych DH stroju s megabrzdama to chapu, ale u silnice?

• lukas aka mitro  

na silnickach se rozmahaji kotoucovky a pak je i pevna osa prinosem proti krouceni…

• nitraq  

a proti škrtání po opětovný montáži kola.

• Tina  

Takéto pseudo problémy fakt nepozorujem. Navyše na silničke sú iba 140mm rotory takže menšia pravdepodobnosť škrtania.

• McBlacky  

přesně. ale záleží kdo všechno se do hyder na silnici začne montovat. Jestli třeba taková formula, tak to potom bude škrtat i 140 ka ;)

• McBlacky  

na mtb to poznáš, ale chce to k tomu mít i lepší výplet

• tromboonen  

Tak to jsem rad, ze nemam dost dobrej vyplet na to, abych to poznal :) Mam SUPa D920 s nejakymy Crossmaxy s klasickymi RU, moc na tom nejezdim, ale problemy jsem nikdy nemel, pokud je to serizene..

• McBlacky  

no vetší rozdíl udelá kvalitní dotažený výplet než osa, ale pokud máš už výplet na limitu tzn tovární high end nebo custom s top dráty ideálně spojený v křížení, pak už ti dál pomůže jen osa. Ve finále to je rozdíl jako kráva, na zimáku mám ted ztr ráfek s 2–1.5–2 kulatýma drátama co dopneš jen na málo a obyč upínák na vidli a už s tím neumím pořádně zatočit :)

• jecnak  

Ja v tom vidim akorat zacarovany kruh. Odlehcime ram, je malo tuhe a skrtaji kotouce, dame tedy 15mm osu, je to tezky, odlehcime nabu a upinak osy, je to zas mekci atd. Mnohem vetsi limity vidim na silnicce v pruznosti vypletu a rafku.

Osobne by se mi vic libil standard s velkou stycnou plochou na upinacich a tim i na nabe. Davalo by to smysl i vzhledem k moznosti lepsi konstrukce patek s ohledem na uchyt trmenu – cele to udelat vice masivni a jednolite.

• tromboonen  

To asi dava smysl, ale aby z toho nebyly nejake osklivosti jako ten postevak na vidlici, co tady nedavno nekdo dal na obrazku.. ja poridil dve kola s rafkovejma, ktery by mi mely minimalne 10 let vydrzet, takze kluky vklidu necham, at si to vyresi a budu doufat, ze to nebude moc osklivy a ze budou nadale existovat sady s rafkovejma brzdama..

• bimjeam  

Ja myslím, že najväčšia debata nastane až zverejnia nové XT.

Sám som zvedavý, či pôjdu do 11-rýchl. , akej konštrukcie a rozsahu bude kazeta a či sada po vzore Ultegry dostane aj Di2 verziu

• Dejv94  

Řekl bych že možná udělaj XT 11-speed mechanický a až 2017 bude možná Di2.

• Chlebovnik  

11–40, mechanika. Bohužel pořád tlačí 2×11.

http://ep1.pinkbike.org/…11284598.jpg

• scret  

a v cem je problem z toho udelat 1×11?

• Chlebovnik  

Tak problém je to jistě pro toho, kdo by chtěl větší rozsah kazety. Proč vozit 11SPD 11–40, když se 10SPD dá překopat na 11–42, že? (Ano, odstupňování, ale spousta lidí upřednostní větší rozsah a nižší pořizovací cenu před jemnějším odstupňováním.)

• scret  

v tom pripade nevidim problem, pocitam ze 2×10 bude jeste dlouho dostupna…

• ememem1  

a len tak medzi nami (iste to tu uz bolo len som to nesledoval )

1. ide ta 11 spped kazeta na normalny 9/10 spped orech?
            2. treba komplet vsetko prehodit alebo je tam aj nejaka kompatibilita a stacia

packy? (teda jedna – prava)

• bimjeam  

Na tej fotke sú akurát prototypy XT kľúk s asymetrickým pavúkom (ala M9000XTR) ostatné komponenty sú z novej rady XTR.

• jonti  

Proc bohuzel? Pro bezne nezavodni jezdeni nebo zavodeni ve velkych horach ani XX1 rozsahem nestaci.

• scret  

*1

• Chlebovnik  

Nesouhlasím s tím, že pro běžné nezávodní ježdění ani XX1 nestačí. Třeba mně by 11–42 bohatě stačilo (ostatně teď vozím 11–36). Ale u 11–40 už bych musel dávat o dva zuby menší převodník a přišel bych tak o kus převodu do rychla.

• black.horse  

Aktuálně jezdím 2×9 a přitom mám rozsah stejný, možná dokonce nepatrně menší než bych měl na 1×11 :-D Takže věřím, že 1×11 může v pohodě stačit, pokud uživatel ví proč a na co to chce.

• goofy  

To určitě, ale zároveň to nemusí sedět všem a proto jsem za zachování bou možností a ne snahu to za každou cenu rvát všem… ;-)

• mirabike  

já jezdím taky 2×9 a právě proto, že 1×11 by mě rozsahem nestačilo..

• goofy  

Bohudík!

• Chlebovnik  

Jo jo, a při těch jejich kombinacích 26/36 a 28/38 (aby jim vycházelo řazení na elektronice) menší rozsah jak u 2×10. A to se vyplatí.

• goofy  

Nechápu vo co go? Převodníky si snad hodíš jaké chceš. Elektronika je stejně na pikaču, takže to mě nezajímá.

• jonti  

Ja letos koupil nove kolo, tak doufam, ze pristi rok nic extra neprijde :)

V podstate jedine co by melo pro me smysl je elektricka dura na hydraulickych kotoucich za cenu ne o moc vyssi nez soucasna mechanika.

• bimjeam  

Na rok 2016 Trek chystá reinkarnáciu Top Fuela

Mal by údajne nahradiť radu Superfly FS

A čo iste všetkých „poteší“ je zadná osa 148×12 :)

viac info na: http://www.bikeradar.com/…otted-43737/

• goofy  

No ty vole, aneb nová Foxka

A je to tu. Pojďme rozšířit tuny standardů o nové položky! :-)

15×110 mm osa (co je do prdele tak špatného na 20×110???)

27,5+ do každé rodiny!

• Mr.Duck  

A tohle, damy a panove, je presne proc si nikdy nekoupim FOX.

• goofy  

No myslím si, že pláčeš na nesprávném hrobě, a že samotný Fox by to nenapadlo, ale spíš nějakého výrobce výpletů. On samotný rozměr 27,5+ je zase dobré peklo.

• Mr.Duck  

Hele 27.5+ me sere daleko min jak samotnejch 27.5. Me ty tlusty gumy celkem zajimaj, este sem to nezkusil, ale podel me to ma neco do sebe. Ale tohle, FOX byl prvni co prisel s 15mm, ted prvni kdo 15mm standard, sam o sobe relativne nahovno, przni naprosto zbytecne znova. Me nezajima s kym na tom spolupracoval a kdo chce usetrit vahu na kolech tim ze udela sirsi vyplety.

Sem si plne vedomej toho, ze 20mm naboje maj stejnou roztec flanzi (slovo?) jako 15mm nebo QR, ale rek bych ze hlavni tahoun tyhle micoviny je aby se tam vesla ta tlusta guma spis, nez tuhost vypletu. Teda samozrejme z 10%, zbylejch 90% dela nekdo kdo rek, ze se prodalo malo vidlic, naboju nebo jinejch kravin, neasi.

• goofy  

15 mm osou přišel Fox ve spolupráci se Shimanem (kdo z nich byl iniciátorem si už nevzpomenu).

110 mm nábu chtějí kvůli širší rozteči ok pro vypletení širokých ráfků. To ale samozřejmě mohli napasovat na 20 mm osu, která je navíc trochu tužší, ale to by se jim moc nehodilo do krámu. :-)

Ale bude to určitě pecka. Široká a krouticí se vidle, a jako bonus k tomu těžké balónovité kola, s pofidernou tuhostí. Napíše se k tomu pár pěkných PR keců a lidi jím urvou ruce. :-)))

Vždyť už i ty jsis koupil ty nenáviděné 27,5 kola… :-P

• logoman  

No ja ti nevim zatim to vsichni hejtuji :-) A fatbiky mimo testovacky jsem taky nevidel :-D, mne se zatim moc uspesni s protlacenim techto ptakovin nezdaji.

• Mr.Duck  

Taky moje morální hodnota klesla na dno s tím nákupem.

• goofy  

Si nějak zvykneš. Já si za pár let taky asi budu muset zvyknout. No a pak zase někdo slavně objeví 26" kola. A zase jím to masy budou žrát… A tom to bohužel je.

• Mr.Duck  

No ja doufam ze se nekdo objevi, abych moh rict „ja sem vam to rikal“, a nenapadne schovat svoje Demo za zada. Teda jestli mi do ty doby vubec prijde.

• mirabike  

musíš různých předpokladů vyplodit mrak, některý pak vyjdou a můžeš fklidu toto ženskýmioblíbený pořekadlo používat :D

• lukas aka mitro  

cuuuraci:D

Dovedes si predstavit jak to bude vypadat kdyz obujes beznou 2.2" gumu?:))) Mista, ze bys tam dal dve vedle sebe:)

• jonti  

Smysl by to davalo spis pro 29er, tam by sirsi naba mohla zpevnit vyplety.

• Kubiczech  

Když to tak pozoruji, líbilo se ti za posledního půl století vůbec něco? (:

• cabbage  

Hele, začíná to mít tvary podkovy jako Marzochy z roku 2000něco :-D

• šlapatko  

Více a více pičovin. Vše mě utvrzuje zůstat u 26ky. Nic tím nepokazím a ušetřím prachy.

• Mig_all  

+1

• goofy  

+1 :-)

• kesu  

stejnak od nástupu vlny nesmyslnejch 29 a 27,5 jsou všechny kola hnusný

• pepino  

A z Anglie jsou bazarovky za hubičku, už po nějakym celoperu pokukuju, zas Singer to trochu srovnává. Když si vzpomenu na libru za 30..

• ememem1  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • Hnoj  

Miluju, jak se na BF všichni můžou otočit naruby, když se objeví něco novýho „CO NEBUDE PASOVAT !!!!“. Všem HATERŮM tedy doporučuju přečíst článek 1 a 2.

Takže šťastný nový rok 2016 :-D

• Tina  

asi tak :)

Nikto nikoho predsa nenúti predávať svoj bajk a kupovať nový s novou osou. A osy 15×100mm a 12×142mm budú na trhu IMHO dlhšie ako je životnosť momentálne vlastnených bajkov :)

• Mr.Duck  

Treba proto, ze kdyby se vsichni nerozhodli delat 27.5" kola ktery sou realne prakticky stejny jako 26", tak sem ted na novy DH moh mit nahradni/parko­vej/bahenni vyplet. Misto toho mam doma zase par kol navic ktery nemaj prodejni hodnotu, protoze novy kolo musi mit pi*ovinu. A ne, to ze si mam koupit stary kolo nebo nakyho Authora nebo kdo este dela 26" DH me nepresvedci o tom, ze to neni zm*dstvi.

Ja vim ze platici zakaznik je to, co urcuje co uspeje, a ja sem ted platici zakaznik za 27" kolo, cimz tyhle kravine jenom prospivam. A muzu tvrdit jak chci ze si de*ilnich 148+110*15mm nikdy nekoupim, ale stejne za 2 roky nebudu mit na vybranou.

Ze ja misto bajku nezacal radsi fetovat.

• Tina  

Ja by som to videla skôr tak, ze keby Mr. Campagnolo viac trénoval ako vymýšľal hlúposti ako prehadzovacky a rychloupinaky tak sme dnes mohli jazdiť všetci na oceľových pevných singlspeedoch a nemuseli riešiť nové štandardy :D

• Mr.Duck  

Ale bidet, tohle nemá s nějakým vývojem kupředu nic společnýho.

• ememem1  

niekomu to nevysvetlis, len rozmyslam ci je to sucast biznisu alebo to druhe…

• Tina  

Fááákt? A čo ten tvoj nárek o príspevok vyššie? :D

• pepino  

Srovnáváš vznik a vývoj řazení s rozdílem mezi koly 26 a 27,5"? Slušný.

• mr.antik  

jenže kachna je zástupce uživatelů a Tína zástupce obchodníků. Myslíšm že oba mají ze svého pohledu pravdu.

• Carloss  

u kol viditelně ta rovnice že poptavka určuje nabidku neplati…

• n04r3d  

funguje to tak že marketing vytváří poptávku a ta následně stimuluje nabídku

ale tak zase když člověk nepodléhá modním trendům a prostě si koupí kolo a trochu jezdí může mu to bejt u prdele

• JakeF  

V tomhle případě spíš očekávání budoucího vývoje… Hromada lidí začala kupovat 27,5" z obavy, že za pár let nebude na 26" takovej výběr komponentů, přitom z pohledu jízdních vlastností jim to bylo prakticky jedno. Takže i když módním trendům nepodléhaj, u prdele jim to není…

• wilda81  

Ze ja misto bajku nezacal radsi fetovat.

Nikdy není pozdě na nové koníčky :D

• McBlacky  

dá se to i kombinovat. ideálně vrcholový chlastání a k tomu se občas projet jak to dělá západní sekce :)

• kesu  

počkej, až budeš vyrábět redukce:DDD

• goofy  

Mě to je celkem u prdele, že vymýšlejí zase debilní nové standardy (článek se mi číst nechtělo), ale nechápu, když už potřebují širší nábu, protože zjistili, že 100mm je na hovno, tak proč neoživí starou dobrou 20×110. To ne. To oni raději vymyslí další standart…

• Darius  

snad si nemyslis, ze cilem je kvalitni produkt… cilem je jen a pouze prodej

• Pedro404  

To tak, aby lidi vyndali starý vyřazený dvacítkový náby, co maj doma po přechodu na 15 mm, a lidi od Foxu nebudou mít co žrát:)

• Hnoj  

Jenže 20×110 je pořád stejně široká nába jako QRx100mm, v tom je ten vtip. 15×110 bude SKUTEČNĚ širší na těle, ne jen na ose.

Ona nová osa 15×110 už tady nějakou dobu je, jen se maskuje jako „predictive“ steering od SRAMU.

• goofy  

A to je problém na 20×110 osu udělat nábu se širším tělem na ty nesmyslné ráfky? Asi né, že. A navíc by to bylo tužší.

• Hnoj  

Problém by to byl, protože bys měl moc blízko sebe nohy vidlice. (Ještě, že vidlice nejsou ženský :-D )

• goofy  

Ad závorka: :-DDD

Jinak není problém udělat nohy správně jak se má, dle nové Foxky, jenom s 20×110 osou… ;-)

Mě to prostě přijde, že se bojí, že by jinak lidi vytáhli ze stodoly staré náby za pár kaček a neřešili to. Beztak to málokdo pozná, a nová fičura na které si potřebují namastit kapsy by odešla vniveč…

• Tina  

Boys, možno by sme sa mali vrátiť k téme ;)

• lukas aka mitro  

a ne a ne a ne a ne!:D

• mr.nikdo  

Neboj. Je teprve brezen a jeste takovy studeny. Takze jsou vsichni v teple a prudime :-D.

A teprve cekam rust novinek 2016 :-).

Mimochodem, pockej, az tady budou realne informace o novem RB :-D…

• Peslezedirou  

Ty si je vydráždila, tak teď nedělej :-)

• pepek  

Ona by to chtěla vyblokovat, ale tentokrát to nejde :-(

• JakeF  

Chtělo by to založit vlákno „Tiny investiční doporučení“. Svatosvatě slibuji, že pokud odhadne vývoj trendu na dalšího půl roku dopředu, koupím si od ní titan v plný palbě a nebudu chtít slevu (viz nějaký starší vlákno) :).

• Peslezedirou  

Prosím nevyrušovat, nechme je pracovat :-)

• Tina  

+1

• Mr.Duck  

Sive, ja uz mesic a pul cekam na novinku 2015, a ty by ses chtela vracet k novinkam 2016. To jebu.

• mr.nikdo  

Kachno. Mas aspon nejake kolo? To ze jsi bez nej, Ti nejak leze na mozek.

Zacinas byt hodne agresivni :-D

• Mr.Duck  

Mam XC. Ale je mi maly. A kdyz s nim vlitnu trochu do bordelu, tak se mi nak zvejka cely. Este par dni a zacnu si vokusovat nehty u nohou.

• mr.nikdo  

A nejakou pujcovnu tam nemate?

• Mr.Duck  

No ja mam ted doma Legend, ale ja tomu nak neverim. Jako ne, ze bych neveril Legendu obecne, ale neni jako ve stavu ani vosazeni, na kery sem zvyklej, a ja sem na to hrozna barbie.

• mr.nikdo  

:-D

Tak si najdi Kena.

• Pedro404  

Ty seš tak ufňukaná kunda že to neni možný.

• mr.nikdo  

:-D

To sedlo

• goofy  

Jo! :-D

• Mr.Duck  

Neser vole, ja sem tvrdej a jezdim hrozne harkor trejly, a sem zvyklej na nejlepsi kolo na planete, zejo, tak nemuzu na horsi!! Neni cerveno cerny.

• mr.nikdo  

Takze se Ti k tomu nehodi hadry?

Kup nove, to pry na nalady holek pomaha :-P

• Mr.Duck  

Vole kupuju kolo, kde bych vzal na hadry! A cekani na ram vyplnuju nakupovanim naradi abych ho postavil :D

• mr.nikdo  

Tak na nej cekas anebo teprve setris?

Ty vole, pilnicek a cela manikura neni dobre naradi! A uz vubec ne lak na nehty.

Myslis, ze vybiras spravne? :-D

Ale zase, kdyz si tim naradim zlomis nehticek :-D

• cabbage  

Hádám, že trojplacka a ukazatel na řazení u nějaké normální sady (X.0, XT) už se nikdy dělat nebude..

• Radek Broz  

Sice nevím, na co by mi ukazatel byl, ale na XTR di2 to máš, pokud to tak nutně potřebuješ :P

• McBlacky  

za chvíli to budeš mít na mobilu :) už jsem něco takovýho viděl v testu

• mr.nikdo  

Lepsi bude to ladeni razeni a treba i razeni pres mobil (od trenera).

To pak bude zamestananych IT s vysokymi platy u tymu :D.

• Cryzyy  

Az se MS spoji se SRAMem a daji to cele do Azuru nebo jineho Klaunu a budes si tu kupovat jako sluzbu, aby jsi vubec preradil, tak to bude teprve sranda.

• mr.nikdo  

1 prerazeni 1 cent :-D.

No ty kjavo. Vymyslel jsi novy super obchodni plan!

• Mr.Duck  

A pak vjedes do lesa a nebudes moct radit, brzdit ani slapat, protoze nebudes mit signal.

• Cryzyy  

Ale to by bylo jenom dobre, protoze se to da zduvodnit tim, ze je zajistena Tvoje bezpecnost o kterou jde predevsim a hlavne ! System na bezpecnost pamatuje a nepusti Te nikam, odkud si v pripade problemu nemuzes zavolat pomoc :D

• Mr.Duck  

Nebo tě na konci signálu zaflekuje a pošle signál big bráchovi že si chtěl vyjet mimo dohled a bezpečí!

• bimjeam  

Dva dni sa tu človek neukáže a nestačím sa diviť, čo sa tu všetko nedozviem. Pekne ste to tu „zaplevelili“ teda…

• Tina  

Lockni.to ;) A založ nové Vol.2 a buď aj adminom svojho vlákna :)

• lukas aka mitro  

neni zac:)

• mr.nikdo  

Aspon se drzi porad nahore :)

• jecnak  

Blokni zacatek vetve, kdy ty pubertalni vyplody zacinaji a je klid. Osobne do takoveho vlaka nemam ani chut nic noveho pridavat, kdyz uz to jednou ty vsevedouci exhibicionicti zaplevelili.

• bimjeam  

No ak mi poradíš ako zablokovať začiatok vetvy, tak mile rád :)

• jecnak  

Asi nejlip u tohoto prispevku klikni na ikonku zakazu – viz obrazek. Prispevek se zablokuje a vsem dalsim se vsechny prispevky pod nim nebudou ukazovat pokud si je sami nerozbali (po znovunacteni stranky).

• logoman  

Jupiii :-*

http://www.pinkbike.com/…10–2015.html

I v diskuzi same nadsene ohlasy ^^

• nitraq  

Tenhle vede:)

GO HOME SRAM. YOUR DRUNK.

• scret  

u nas se rika „at si to strcej k paprikam a rajcatum“:))

• nitraq  

To mluvíte takhle slušně, aby se malej neučil sprostý slova?:D

• scret  

no, malej uz nam doma bohuzel obcas slychava jiny slova:))

• Pedro404  

Kdo sou voni, a proč maj papriky a rajčata v prdeli?

• scret  

tak rikame to i samozrejme v jednotnym cisle, tzn. „strc si to…“:)

Jinak ani nevim cece, jak to vzniklo:)

• mirabike  

já znám původ z automobilovejch závodů, kdy Metalex (MTX) vyráběl závodní vačky, který stály za hovno – říkalo se, že jsou dobrý jen jako tyčky k rajčatům ;-)

• mr.nikdo  

A pritom to ma blbe napsane :-D (pokud to ma stejne).

• Darius  

no twl, pekny moc… jeste ze mam 26ku a rychloupinaky… sice se na tom podle marketoidu uz neda jezdit, ale nejak si poradim;)

• Radek Broz  

Tak zrovna rychloupínáky jdou sakra poznat.

• Mr.Duck  

Kez bych to samy moh rict o 27.5" nebo 15mm ose (oproti 20mm, tu vahovou usporu nebo k cemu to vlastne ma bejt dobry)

• Darius  

jasne souhlas, o tom neni sporu… mam pomaloupinaky na imbus a je to XC hajtra, takze to byl jen takovy povzdech nad inovacemi za kazdou cenu

• Dejv94  

Tyjo, tak on se k tomu bude muset dávat i spešl spider na kliky vyosenej o 3mm, to je teda zase paskvil. To si pak ani člověk nemůže koupit normální kliky.

• jecnak  

Zas se tak treba dopracujem ke stejne tuhym kolum, jaka byla na 26". Blby je, ze bude asi sirsi Qfaktor u klik.

• goofy  

Jo známe… Chudáci prodejci. Ti za chvíli budou muset znát 20 standardů a to nepočítám silničky… :-)