XC vlaštovky se středním zdvihem +-660mm

29 nepřečtených
  • Lister

    Nazdar lidi, opět mám jeden dotaz. Hledal jsem, ale zkušenosti s komponentama, které mě zajímají, jsem nanašel.

    Sháním nějaké vlaštovky se středně velkým zvednutím (řekněm poctivé 25mm zvednutí) a šířkou kolem 660mm. Ty co momentálně vlastním sice udávají zdvih 25mm, ale jsou zvednutý jen velmi lehce a to mi nesedí, oproti Pellsům a Truvativům, které udávají stejný zdvih, je tak tak poloviční. Zkoušel jsem to měřit a při takovém natočení, aby mi sedly do ruky, je rozdíl výšky od země u představce a v polovině gripu u Truvativů XR cca 45mm u těch druhých jen asi 25mm. Zahnutí dejme tomu střední – navyhovují mě ani moc zahnutá ani příliš rovná řidítka – třeba truvativ XR 640mm mi do rukou padly dobře. Váha pokud možno někdo kolem 250gr a cena ± tisíc.

    Co jsem našel, tak dobře vypadají Truvativ Team Riser: www.kolokram.cz/…uct_info.php?… podle obrázku vypadají, že budou zvednutý dost, navíc mají dvojí možnost zvednutí – nemá je někdo na kole a nemohl by to náhodou vyfotit???

    Dále Race Face a to buď Evolve XC, které mají jen 640mm, ale zase příjemnou váhu kolem 250gr a pak Evolve AM, které jsou sice trošku težší, ale zase mají délku kolem 680mm. www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

    U všech navrhovaných by mě taky zajímala tuhost, ne že bych nějak spurtil, ale nejsem nejlehčí a tak jsou pode mnou vysloveně mekká řidítka hodně znát :)

    0 0
    • Mamut  

      Easton vyraba 3 rozne zdvihnutia z kazdeo modelu. Pred rokom som kupil najnizsi model s najvacsim zdvihnutim (45–50mm) EA30 a dodnes jazdia v pohode. Tuhost normalna :-) Nie som clovek, ktory by si vsimol tuhost riaditok, proste s nou nemam problem.

      0 0
    • Pi†el  

      zkus procist todle:www.novinky.cz/…8_su0b1.html a todle: www.bike-forum.cz/…9/forum.html#…

      0 0
      • Lister  

        jestli to měl být vtip tak blý.

        O Truvativech je tam napsaný že existují a jaký mají úhel zahnutí o Race face ani slovo, takže díky za odkaz..........

        0 0
        • roud  

          zajdi si do zamečnictví a nech si je tam ohnout cena 60 korun za ohyb a z rovny trubky ti vytvarujou řidítka podle tvejch snů.....

          0 0
          • Lister  

            dobrá tak mi porad kde sehnat 700mm rovný, aby z nih po ohnutí byla 660 zahnuté, jinak si tu radu víš co..........

            0 0
            • roud  

              no my sme to loni ohejbali z normalni trubky… jinak až ted sem si všim že chceš oversize což je ale problem :o(

              0 0
    • mosquito  

      koukal sem na svuj bajk GT Avalanche Expert 2006 a vypada to ze by origis vlajdy mohli splnovat tve ocekavani (skutecny zdvih odhaduju tak 3,5cm) – tak se poptej v nejakym bike shopu s GTckama – typ ti nereknu je tam napsany jen GT 6061

      0 0
    • Lister  

      PS: jsem zapomněl napsat že to má být OS, ale to ja asi z odkazu na ty Truvativy jasné :o)

      0 0
    • MlokCZ  

      Truvativ team (ale ne OS verze, i když to by mělo být snad stejný) jsem naměřil to tvojí metodou měření taky něco mezi 40–45mm, takže jsou relativně vysoký na to, že mají udávaný menší zdvih.

      0 0
    • Lister  

      Nemá náhodou někdo zkušenost z karbonovou verzí Truvativů Team. Jsem se díval že nejsou až tak drahý, jsou opravdu hodně lehký a snad by nemusely být ani moc měkký.

      Jsem tak uvažoval, jak srazit váhu mojeho kola a jako „relativně levné“ řešení mě pro začátek napadly ty rodla – cca 80gr a pak kazeta další 80 gr dolů.

      Né že bych byl nějaký gramhonič, jen bych se chtěl dostat váhou pod 13 kg a všechna ostatní řešení jsou už moc krvavá – kola, kliky, brzdy.......hlavně s přihlédnutím k tomu že s rámem a vidlicí toho moc neudělám a pláště a spoustu dalších dílů už měnit nechci...... :)

      0 0
      • MlokCZ  

        „Ně, že bych byl nějaký gramhonič“ Jen se nedělej :-) 12,9 nebo 13,1 – to máš fuk.

        Já měl nejdřív 12,5kg a už se pomalu blížím ke 13kg (přibral jsem teď nedávno na pláštích nějakých 250g) a neřešim to.

        0 0
        • Lister  

          :o)

          no mohlo by to být i miň, jsem si nějak zvykl na kolo pod 12 kg a tak bych chtěl lehce odlehčit.....­..12,5 už by mohlo jít poznat :)

          Teď jsem dal nový kola, který jsou o něco lehčí, pokud by šly tyhle rodla, jiná kazeta, a pak případně lehčí pedály (520 jsou fakt závažíčko) tak už by to poznat šlo.

          Nová sedlovky tomu taky lehce pomohla, navíc hned na začátku výměna plášťů a lehčí představec a tím to taky zhublo :)

          0 0
      • Lister  

        ještě jednou to zkusím vytáhnout z historie než objednám ty Truvativy – nemá s nima nikdo žádnou zkušenost – myslím ten karbon, by mě fakt zajímalo jestli nejsou moc měkký......

        0 0
        • Lister  

          opravdu nikdo nic ?????

          no tak mechaniku, aspoň ty se poděl o zkušenosti :-DDDDD

          0 0
          • tomek  

            Mám ty karbony na kole a jsou nádherné. Já moc neskáču,tak vpoho.

            0 0
            • Lister  

              a když se o ně opřeš? Neuhýbají, nebo lépe řečeno neuhýbají více než standartní alu řidítka ???

              0 0
              • tomek  

                Trochu pruží, ale ne zas tolik, abych je z kola sundal. zde foto: www.bajkoviny.com/…age00007.htm

                0 0
                • Lister  

                  díky, no už je objednáno, tak jsem zvědavý, jaké budou. Když tak pak hodím info, kdyby to zajímalo ještě někoho jiného.......

                  0 0
                • Lister  

                  PS: díky za foto, podle té fotky, ty rodla vypadají, že budou mít přesně takové zvednutí, jaké budu potřebovat, no a ještě jedna poznámka – celkem mě mrzí absence na téhle akci, ale sklátila mě zase nějaká nemoc…holt riziko povolání :o)

                  0 0
                • Lister  

                  tak jsou doma a jsou fakt moc povedený a v ruce až neskutečně lehký :)

                  Tuhost jsem zatím zkoušel jen tak nasucho a přijdemi dostatečná.

                  Váhově sice nemají slibovaných 170gr, ale 190 je taky moc hezké číslo.

                  No prostě moc krásný dárek k narozkám.....nic z věcí na kolo mě za poslední dobu nepotěšilo více :)

                  0 0
    • ememem  

      ja ich mam (os) sirka 680mm, zdvih 25mm. osobne si myslim ze su velmi kavalitne, tuhe, pevne a pritom docela lahke. myslim ze ked som to vazil tak mimo karbonovych boli najlahsie. uhol zahnutia maju hore 5 a k sebe 8 stupnov. je fakt ze dost trvalo kym som si na to relativne vacsie zahnutie zvykol, tlacila ma vonkajsia hrana ruky. predtym som mal rf tusimze dues alebo evolve a ten mal hore 4 a k sebe 5 stupnov ale zas bol o dost uzsi tusimze 630mm. osobne mi sedelo viac to mensie zahnutie rf ale zas ta sirka mi je lepsia tych 680. ak chces sirku nad 650mm tak si myslim ze najmesie zahnutie maju prave truvativy, vsetko ostane pouzitelne (easton, rf…) robi pri tychto vacsich sirkach zahnutie tak cca 6 hore a 9 k sebe a viac co uz mne sa zda vela.

      0 0
    • Běžec  

      Co tyhle? www.tandem-bike.cz/…wtb-txc-31-8 Psaný zdvih je 35 mm.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce