• cabbage

    soudím, že moje titec hellbent mají po skoro 4 letech nárok na odchod do penze, takže hledám XC vlaštovky dlouhé ±640mm s nízkým prohnutím, průměrem 25,4 a rozumnou vahou. karbonu se nebránim, ale hliníku bych dal přednost- určitě bych nekoupil nějakou slepeninu karbon+Al…cena tak do 1000kč. co třeba tohle?: www.progresscycle.cz/firma.asp?…

    děkuji za tipy a připomínky.

    0 0
    • jecnak  

      Kdyz skoro ztrojnasobis cenu, tak bych doporucil PROTAPER XC CARBON – mel jsem je chvili v ruce a tyhle riditka pruzily opravdu paradne.

      0 0
    • ice  

      ty obyc protaper 7050 mam a jsem s nima spokojenej

      0 0
    • Hanysek  

      Pred tydnem jsem si dal na kolo Easton MonkeyLite XC. Jsou sice ponekud drazsi, ale jinak super. Predtim jsem mel rovny starsi Roox. Je to uplne jiny kolo.:)

      0 0
    • Glum  

      Co Amoeba a zkusit titan? Syn Garfield stál před stejným zadáním: vlaštovky jemně prohnuté, tak 620–640 mm, do tisíce. Nakonec na www.cykloexpert.cz koupil titanová řidítka Amoeba Scud. Cena ovšem vyšší, kolem 2100 Kč, ale mají i duralová, těsně pod 1000 Kč. Titanová ovšem vypadají dobře: jemné valéry šedi a pruží taky velmi parádně.

      0 0
    • Páník  

      Truvativ…treba Risebar

      0 0
      • cabbage  

        těch 680mm je moc…

        0 0
        • MlokCZ  

          A čemu vadí, že jsou 680mm? Mám Truvativ Team Risebar říznutý na 63cm a naprostá spokojenost. Úhly mají poměrně malé (8st. k jezdci a 5st. nahoru), kvůli nim jsem je pořizoval (měl jsem na kole s 12st. k jezdci a bylo to moc).

          0 0
          • cabbage  

            momentálne vozim 690–700mm vlajdy na 2. biku a na katastrofu opravdu nechci nic tak širokýho. člověk si řekne, že ho těch pár cm navíc nezabije, ale těch 640mm je opravdu ideálních.

            0 0
            • blue  

              tak je seriznes, ne? to je ten nejmensi problem prece

              0 0
            • MlokCZ  

              Ale jo, v šířce která ti vyhovuje problém nemám. To voz, jak potřebuješ. Ale nechápu proč by museli mít nový požadovanou šířku, když ti to v prodejně za 1 minutu uříznou a vždy jsem to měl zadara (v ceně řídítek). A pokud je vemeš na netu a nechceš sám řezat, tak to nemůže stát taky nic.

              0 0
              • cabbage  

                to neni blbej nápad, ale stejně bych dal přednost něčemu nezkracovaným- v tom protapery vedou, pokuď bych šel do zkracování, tak asi něco o woodmana…

                0 0
    • Lister  

      Pells XV6, splňují všechny požadavky, a navíc vzhledem k ceně nic lehčího sehnat nejde. Vozím je a jsem spokojený, ale jsou to moje první vlajdy, takže chybí srovnání, rovný už bych v každém případě asi nebral :o)

      0 0
    • Belin  

      Přidávám hlas pro Pells XV6. Naprosto stejné zkušenosti jako Lister. Za ty prachy, pohoda.

      0 0
    • MartinXC  

      Můžu ti poskytnout Easton MonkeyLite XC, bohužel v HighRise – skoro nejeté.

      0 0
    • cabbage  

      nenapadlo někoho něco?

      0 0
      • Lister  

        já už jsem psal výše – PELLS spluje vše co chceš a zbyde hodně na vylepšení někde jinde. Ale je pravda že tuhle značku většina lidí tady nepřekousne.....

        0 0
      • MlokCZ  

        Pokud by ti stačily 62cm, tak já vozil skoro celý loňský rok Amoeby X-MHB196 (to samé co HB-M112). Mají malý zdvih (i přes uváděných 30mm jsou o víc než 1cm menší než Truvativy se zdvihem 25mm) a velmi malé zahnutí jak k jezdci, tak nahoru (z běžných XC řídítek asi nejmenší). Jsou sice kombinace hliník/carbon, ale ve skutečnosti jsou to hliníkový řídítka s „carbonovým lakem“ a chovají se prostě jako čistě hliníkový. Nebo čistě hliníkový HB-M121, to je v podstatě totéž, jen o 20g více (a ty hliníkový mají nepatrně tlustší stěnu trubky). Oboje mají velmi slušnou hmotnost za ty prachy, co stojí.

        Výsledný úhel zahnutí (to je maximální úhel zahnutí někde ve směru mezi vodorovným k jezdci a směrem nahoru, který vznikne dohromady z těch dvou úhlů, co výrobci udávají) mají 7st., např. Truvativy, který mají 8st. k jezdci a 5st. nahoru mají výsledný úhel 10st. a pak třeba Synatcte, co jsem měl původně na kole měly 12st. k jezdci a výsledný 13,5st.

        Ale je to Amoeba, kterou taky tady lidi moc rádi nemaj. Já jsem s nima maximálně spokojený (ale to především kvůli tvaru, který jsem našel ten správný až při vyzkoušení 5. řídítek).

        0 0
        • filipes  

          presne ty jsem mel, jsou to opravdu takove polo-vlastovky. Pri prechodu na AlphaQ vlajdy a OS Thomson predstavec se citelne zvysila tuhost a vyrazne se zlepsilo pohodli. Brzdove paky Hope prestaly konecne drncet :-))))

          0 0
      • RodOlsson  

        Ja ted postupne davam dohromady novy kolo a vybral sem tyhle:

        www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

        jenom doufam ze je budou mit i v bily barve. momentalne sami nevedi jaky barvy sem privezou.

        PS: a k tomu este tenhle predstavec :-)

        www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

        0 0
    • pitos  

      Super výběr,ty v šířce 690,průhyb50mm. a k sobě 8stupňů jsou ideální!

      0 0
    • honzicek  

      taky hlasuju pro Easton

      0 0
      • cabbage  

        hlasuju proti… a až se dokopu k nákupu, tak jdu do answeru, jestli bude…

        0 0
    • tomek  

      já vozím tyhle a ještě jsem je nezlomil… www.tandem-bike.cz/…wtb-txc-31-8

      0 0
    • Luma  

      kup si Pell´s jsou levné a lehké mam je za 390kč a jsem spokojený

      0 0
    • enrico  

      ja mám na zimáku toto www.bikesport.cz/detail.php?… a maximálna spokojnosť, a keď už ti vadí Peel´s tak zatoto sa aspon nebudes musiet hambit :-))) (mne osobne sa peels velmi pacil, pred tým, ako som pravidelne zacal chodit na stranky b-f :-) tu chytíš veru vselijake nakazlive choroby zo surfovania

      0 0
      • rarášek1  

        Stejná fabrika, stejná řidítka, jen jiné nápisy a rozdíl skoro 300,– Tak proto toho Toma R. miluji! pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=5018

        0 0
        • MlokCZ  

          XV6: Šířka: 640mm, Hmotnost: 237g, Materiál: Al 6061 T6 DB Ritchey PRO Rizer: Šířka: 670mm, Hmotnost: 300g, Materiál: 2014/T6. Tak to jsou určite na chlup stejný řídítka, ze stejné fabriky :-)

          0 0
      • cabbage  

        pells mam už sedlovku;-) a kdyby byl výběr jen mezi pells a ritchey, tak pells jasně vyhraje. akorát nerad hromadim na kole jedinou značku…

        0 0
        • Gorgov  

          na zimakovi mam taky pellsku, ale bez zamku, kterej mi upad na WTB:) ale lepl ma pro me sroub, tak to snad bude jeste chvili fungovat, ale rozhodne nejsem sam komu praskla…

          0 0
          • cabbage  

            nevim, mě se zatim nerozpadá a je tiše:)

            0 0
            • Gorgov  

              jo ta moje byla taky pořád tiše, taky sev podstate nerozpadla, jen prasknul ten šrou co drří zámek a sedlo mi ulítlo pod prdelí. Pak mi asi 4 lidi rekli ze se jim stalo to samy:)

              0 0
              • McBlacky  

                tak koupit ve feroně nebo fabory pevnostní šroub, cena do 10kč :) a nahradit sračku co montují standartně…

                jinak křupou i jiný šrouby v jinejch sedlovkách.

                0 0
    • Jenda  

      hele pridam se s dotazem – taky uvazuju o sirsich riditkach ale nechci se vzdat rohu. Rovny nejaky sirsi jsem v podstate nenasel (answery 610 max) tak asi nizky vlajdy – jak na tom vypadaji rohy? Nejsem zadnej estet a memu biku uz asi nic neuskodi ale ty rohaty hodne prohnuty vlajdy se mi moc nelibi. Tak a ted bikere rad:-)

      0 0
    • vifon  

      Zdar, prizivim sa svojou otazkou. Neviete niekto aky je zdvih v mm u high, mid zdvihu riaditok Easton EA70 Monkeybar Riser oversize? Niekde som nasiel 40 a 30 mm, inde zas 2" a 1,5".

      0 0
    • Alda  

      Ahojte, nerad se sem takto cpu (promin cabbage), ale taky nechci zakladat novy thread s takovou malickosti. Zkusim se tedy zeptat… Mate nekdo vlastovky Ritchey Rizer Pro? Na jednom kole mam 5ti stupnove Bontragery crowbary 63cm siroke a ty jsou super. Nechci velky uhel, jak k sobe tak nahoru a podle obrazku vypadaji ty Ritcheye, ze by mohly byt v tomhle smeru taky umirnene. Jestli je nekdo mate, a neni to pro vas velky opruz, potvrdte mi to prosim nebo vyvratte. Zkusim jeste obejit par obchodu ale tam kde jsem byl je nemeli… Diky moc Ales

      0 0
      • Alda  

        …jeste odkaz na specifikace(podle kterych tech 5 stupnu maji, ale radeji to uslysim od nekoho na vlastni displej :)): www.koloshop.cz/index.php?…

        0 0
      • MlokCZ  

        Já sháněl hrozně dlouho vlajdy s malým úhlem a vozím (jak jsem už psal o kus výše) Amoeby. Ty mají výsledný úhel 7st. (výsledný ve směru mezi vodorovně k jezdci a nahoru, pro představu Truvativy který mají 8st. k jezdci a 5st. nahoru, tak mají výsledný úhel 10st.). A teď se divím, že by existovaly vlajdy pouze s 5st. (ať už by to byl jen k jezdci a ne výsledný, který je vždy větší). Tak koukám na stránky Bortrangery na crowbary a mají udávaný úhel 9st. Ty Amoeby jsou asi fakt vlajdy s nejmenším úhlem, co se dělají (když nepočítám speciální 3st. vlajdy, který nejsou ale určený na normální ježdění).

        0 0
        • MlokCZ  

          A kromě těch Amoeb, tak spíše menší úhel mají ty Truvativy a Pellsy, ale oboje pořád o dost větší než ty Amoeby (ale ty jsou jen 62cm).

          0 0
          • MlokCZ  

            A těch 5st., co píšeš, že máš (i když mi přijde, že spíš máš více), tak to by na vlajdy už bylo zase málo. 5st. výsledný úhel má většina rovných (tedy u rovných je to jediný úhel a tím i výsledný).

            0 0
            • Alda  

              Diky moc. Mimo jine i proto, ze na strankach ceskych obchodu a na www Ritchey jsou nekdy protichudne informace jsem zakladal tento dotaz. A navic ty crowbary na tech www jsou nove, kdezto ty me cca 2 roky stare a nejsem si jist jestli parametry zustaly stejne a jak ty uhly doma presne zmerit celkem nevim :) Idealni by bylo kdyby nekdo mel ty crowbary i ty Ritcheye a mohl to porovnat, ale dost sci-fi :) Fakt je ten, ze na tech crowbarech mam primo napsano 5 Degree a protoze je uhel fakt maly tak mi vyhovuji. Musim vymenit Zoomy, ktere jsou kratke a navic maji dost velky uhel, takze jsem ruce dost opiral o malikove hrany coz teda nejde a poznal jsem rychle, ze to neni to prave co mam mit. Na ty Amoeby jsem se taky dival. Holt proste obejdu vsechny kamenne obchody a musim doufat, ze na neco narazim a kouknout na to. A to nemluvim o tom, ze bych se rad vesel do 1000,– :) V kazdem pripade jeste jednou dik! Ales

              0 0
              • Alda  

                …zeby polozit riditka na rovnou plochu zmerit uprostred vzdalenost mezi plochou a riditkama a pak spocitat? :))) Nebo natahnout spagat od jednoho konce k druhemu a zmerit totez? No…obejdu ty obchody a navic rad :)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Já počítal výsledný úhel na základě porovnání na zemi na rovné ploše (jak píšu níže) s rovnými, které mají 5st. A pak jsem to měřením při tom porovnání celkem přesně dopočítával. A když jsem u Truvativů (který jsem tu taky měl) výpočtem z těch 8st.+5st. vypočítal výsledný úhel a porovnal s tím co jsem změřil a spočítal oproti rovným, tak to taky sedělo.

                  0 0
              • MlokCZ  

                Jsem právě řešil úplně ten samý problém s malíkovou stranou dlaní. S kolem jsem koupil moje první vlajdy a ty měly úhel hrozně velký. A pak už jsem jen snižoval a snižoval, až ty Amoeby konečně sedly – akorát jsou to hodně odlehčený řídítka, takže váha super, ale tuhost nic moc – mam ty hliníkový s „carbonovým nátěrem“ – HB-M112.

                Při kupování třetích vlaštovek (to už byly ten poslední nákup) jsem taky obcházel s řídítky v ruce obchody. Ten úhel ze stránek Ritchey je podle mě dobře, co si pamatuju, že jsem je v krámu poměřoval, tak měly o chlup větší úhel než truvativy (který mají těch 8st.+5st.). Ty crowbary bohužel nevim, ty jsem v krámu nezkoušel (ale myslim, že výrobce to bude mít dobře). A předělat je klidně mohli.

                Nejlépe se porovnává rovnou výsledný úhel a to tak, že dáš řídítka na vodorovnou plochu vzhůru nohama a pootočíš do polohy, kdy leží celá část řídítek až k prohnuté části na té vodorovné ploše. Tím máš zajištěno, že je v tu chvíli ten výsledný maximální úhel ve vodorovném směru a snadno je porovnáš přiložením k sobě. V krámu pak můžeš porovnat s rovnými (tam třeba Ritchey mají určitě těch 5st., co rovné většinou mívají) a hned vydíš, jestli mají o hodně více nebo ne.

                0 0
                • Alda  

                  Tak presne na tyhle Amoeby jsem se taky dival(HB-M112 (scud)), ale pak jsem kouknul na stranky Amoeby a mozna by byly lepsi HB-M310–1(borla) nebo HB-M101 (vitra). Podle obrazku mi pripada ten uhel mensi (ale tomu se neda verit), a mohly by byt i tuzsi (jsou tezsi)… Nevim proc delaji jen 62cm, ale to by se jeste celkem dalo, niz uz, ale ne. No a moc mi nesedi ty barevne nalepky, ale to bych asi prekous a navic ty HB-M310–1(borla) vypadaji celkem strizlive co se tyce „barevnosti“ :) Abych rekl pravdu je mi dost jedno co to bude za znacku, hlavne aby mely maly uhel a byly tuhe (a jasne, ze nevazily 1 kilo), protoze jsem uz pochopil, ze v tomto zrovna moc velky vyber nebude :). Co se tyce tuhosti tak ty HB-M112 tim padem asi odpadaji, tak nejak jsem to trochu tusil, ale dik za potvrzeni.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    HB-M101 jsem tu taky měl, mají úhel prakticky téměř stejný jako 112 (o nepatrný píď menší, ale ze 7st. výsledného to nevyšlo ani na 6st., spíš tak 6,5–6,7st.), pocitově při jízdě je to nerozeznatelný. Pevnější o chlup asi budou. A jak jsou na tom řada Boral to netušim, ty jsem v ruce žádný neměl. Mě ta tuhost stačí i u těch 112 (ale jsou opravdu měkčí).

                    0 0
                    • SoLaX  

                      Jak a kde se prosimte ta tuhost projevuje? Jako kdyz se o ne opres, tak jakoze pruzi, nebo pri manevrovani s kolem pri jizde, nebo jak? Vsude ctu, ze treba „tyhle kliky sou meky“ a „tenhle ram zas mega tuhej“ ale ja v tom rozdil nejak nevidim – asi na tyhle veci nemam vubec cit.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Stačí za ně pořádně silou vzít a prostě je trošku ohneš (a ty jiný tužší ohnu míň nebo vůbec). Jak jsem psal, mě ta tuhost stačí a problém v tom nevidim (za jízdy žádný negativa nepozoruju a to jsem tam zkoušel některý výrazně tužší řídítka), ale jiný řídítka prostě tužší jsou.

                        0 0
                    • Alda  

                      Narazil jsem třeba na tyhle Woodmany(je jich tam vic zajimavych): www.e-cyklo.cz/…ktu-981.html (www.woodmancomponents.com/…ategorie.php?…) par jich ma uhel k jezdci 3st., ale asi zase moc velky nahoru. No, necham to na jindy, mam oci jak kralik a skoro uz na monitor nevidim jak se mi zaviraj oci. Takze diky Petre „Mloku“ za pomoc a rady a mej se.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Těch 3st. je více, ale to jsou řídítka na speciální disciplíny, ne na normální ježdění a je to už moc málo. Pod 5st. co mají rovné bych určitě nešel.

                        0 0
                        • -Alan-  

                          A co tyhle: www.acorsports.de/…articles.php?… Jedná se mi o typ Acor AHB-2503. Je to full carbon, ± 170g, cena do 900 a tvarem mi vcelku připomínají Amoeby.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Těžko říci. Mají tam neodstatečný popis. Uvedený pouze jeden úhel, což může znameta cokoliv (nejpravděpodobněji to bude úhel k jezdci nebo nahoru, ale ne výsledný). Pokud nebude znám ten druhý úhel, tak se nedá říct nic. Z fotky (ale tam je vidět prd, to jen věštím) mi spíš přijde, že 5st. je nahoru a k jezdci tedy může být cokoliv.

                            0 0
                            • -Alan-  

                              Větší obrázek se dá najít tady: www.velo-cz.cz/acor/index.php Ale je teda fakt, že z většiny se dá poznat prd. Když jsem ale viděl ty tvé Amoeby, tak mě napadlo, že by to mohlo být ono. Jen koukám po těch BBB Fiberlite a třeba těhle Acorech, protože je nacházím i s dobrou cenou. Oboje by mělo jít vidět u nás v krámech, ale BBB zrovna nejsou a Acory maj na druhým konci města. Teď jsem nemocnej, tak nemůžu lítat. Ale budu objednávat něco z Bikesport a tam mají právě za skvělou cenu i Ritchey Rizer Pro, tak jsem si říkal, zda je nevzít k tomu. Proto takový zájem. Tohle vlákno mi vcelku pomohlo se rozkoukat a zjistit, že jsou pro mě skutečně některé vlaštovky asi tvarově „nevhodné“.

                              0 0
      • enrico  

        ja ich mám na zimáku a ten uhol sa mi zdá byť ideálny, na HT sa sice taký veliký asi moc dizajnovo nehodí ale za rovné uz som ich nikdy nevymenil (skusil som pokusne na jeden den nahodit znova rovné a blééé, už nikdy viac) www.bike-forum.cz/…14015421.jpg

        0 0
        • nadrazak 2  

          Vozím BBB vlaštovky,nízké carbon/al.175g.Ale mají jen 600mm.Cena cca 1tkč.

          0 0
          • -Alan-  

            myslíš tyhle? www.vseprokolo.cz/…P%F8edstavce Já je objevil za 550, což je rozumná cena. Jaký máš zkušenosti s tím „carbonem“. Neprotáčí se, netřepí se atp. Co tuhost řidítek, de to? Přemýšlím, jestli to zahnutí 10° už není moc. Srovnání s těmi Pells XV6 nebo Amoebama 121/122 nemáš?

            0 0
            • cabbage  

              mít to o 4cm víc…

              0 0
              • -Alan-  

                Šířky bych se nebál, zvlášť když to srovnám se svými současnými rovnými. Spíš se bojím velkého zvednutí konců, aby to netlačilo na vnější strany dlaně. S tím mám pak potíže, za chvíli ztrácím cit v ruce. A kvůli vyrovnání nechci řidítka mít natočený moc k sobě. Na arabovi jsem sice jezdil na stáži v Belgii, ale na MTB chci něco jinýho.

                0 0
              • -Alan-  

                to by tě možná mohlo zajímat tohle: www.humpert.com/…ich/produkt/?… u nás to dodává cykloobchod.cz, což mám ve městě, zrovna na to koukám.

                0 0
        • cabbage  

          trochu moc vysoký…

          0 0
        • Manas  

          Syncros Bulk 2014 – viz profil. Nejvetsi spokojenost.

          0 0
          • Manas  

            Ehm, Syncros Cure 6061 68mm :-)

            0 0
            • -Alan-  

              68 se mi zdá už moc. Když se občas po startu motám v balíků různě zdatných závodníků, tak jen čekám, kdy se škrtne. A to mám teď rovný. Těch 62–64 vidím jako maximum. Když bych nejezdil na závody, tak je to fuk. Taky mám pocit, že když budou širší řidítka, tak za ně víc budu tahat. To bude ten problém při výjezdu, ne ty ruce o 2cm výš. Ale každý to má jinak.

              0 0
              • Manas  

                Nevim, mi neprijde ze by to ve vyjezdu vic tahalo. Je to taky v tom jak mas siroky ramena (ja moc ne, ale jsem zvyklej na sirsi uchop). Spis mi jde o tu jistotu ovladani pri jizde, na uzsich nez 66 sem to uz hodne poznal.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Na běžný ježdění (tzn. člověk stráví většinu času jízdou do kopce) je při užších ramenou ale trošku problém s větší šířkou řídítek. Mě by se na sjezdy taky líbila šířka tak 66cm, jenže mimo sjezdy mi to na delších vyjížďkách pak dost vadilo.

                  0 0
    • nobody  

      nevíte o nějakých vlajdách se zdvihem kolem 6cm a délkou 600–620?

      0 0
    • Lister  

      Nemá někdo zkušenost s vlajdama od FSA.

      Vlajdy co přišly na kole mi totiž nějak nesedí – hlavně šířka, protože i přes udávanou šířku 640mm mají jen 620mm. Tak hledám náhradu a jelikož je představec FSA, vzadu bude Thomson, tak bych nerad nahazoval další značku, ať to není každý pes jiná ves :)

      Našel jsem tenhle model, který by mi parametrově asi vyhovoval: FSA OS 281 www.kupkolo.cz/…OS_2338.html

      Nejezdí je někdo, zajímalo by mě hlavně jak moc jsou lomený, protože dávám přednost spíš menšímu lomení a jak moc jsou vysoký – hodily by se lehce vyšší než jak je standartem u 25mm zvýšení.......

      Jinak mě ještě zaujaly Truvativ Team www.kolokram.cz/…uct_info.php?… XR co má přitulka padly do ruky dobře, ale jsou težký, tyhle mají váhu lepší, ale zase se bojím tuhosti??

      0 0
    • Oakey  

      K tý šířce řídítek, nebál bych se jít klidně i do 660, 680, teda podavaď seš vyšší postavy.

      Já osobně mám 190 cm a prošel sem od rovnejch 580 přes 640 Pell´s a dosavadní Syncros, mimochodem obojí naprostá spokojenost, přes očekávaný 685 Eastony, nejspíš… Při jízdě na těch současných (640) mám furt tendence držet je víc ze široka, tak sem kusil tátovo 690 a parádně mi sedly, takže kupuju nový široký.

      Navíc při větších šířkách ti ty větší úhly nebudou tolika vadit, protože je to pro ně přirozenější úchop.

      Ale pokavaď trváš na těch 640 tak bysme se mohli dohodnout na těch Syncrosech, co momentálně sedlám( foto v profilu, popř. mailem milerád pošlu:)).

      U novejch bych se poohlídl u Pell´se, Ritchey, Easton( ty by se museli řezat) a co třeba znova Titec?

      0 0
      • Kubiczech  

        Myslim, ze po tech dvou letech uz nejaka riditka sehnal. Kdyz vezmeme v potaz, ze ty Titec mu vydrzeli ctyri roky, tak se svou nabidkou na Synvros ozvi opet za dva roky… (:

        0 0
        • cabbage  

          Vlaštovky už sice mam, ale jsou ještě pořád na skříni;)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.