• MaRtYs

    Chtěl bych koupit vlačtovky na XC… V shopu mě odrazovali od délky 660–680, že to jsou spíš na sjezdová kola. Prý na XC se dávají řídítka délky 580. Tak jaké máte s tím zkušenosti a jaké byste konkrétně doporučili?

    0 0
    • enjoy  

      tak ja bych rekl ze panove byli asi hodne oldschool:-)).ale jestli maji na kolech,nebo nekde videli,580mm vlastovky,tak sem s nima:-). ja mam 685mm eastony EA70 a jsou fakt dobry,tvar mi perfektne vyhovuje.ale mozna by snesly centimetr nebo dva kratsi.na XC:-)

      0 0
    • Meesha  

      Ono se obcas potrebujes vejit mezi stromy, nebo aspon doma mezi futra, abys moh vubec vyjet ven a na to ty 680 nekdy nejsou moc idealni :-) Vlastovky bych bral tak max.620

      0 0
    • miche  

      Pridam se a doporucim 620–640 mm, na obou kolech mam Easton a spokojenost.

      0 0
    • j-c  

      Mam Ritchey Pro Rizer OS 670 mm a pohoda…

      0 0
    • frank1  

      Mám vlaštovky Syncros délky cca 620 a naprostá spokojenost. Loni jsem zkoušel rovný řidítka, ale rychle jsem to přehodil na vlaštovky. Vejdeš se s nima všude a je jistější vedení kola. Loni jsem měl na vlaštovkách i rohy, ale letos to jde i bez rohů.

      0 0
    • enjoy  

      ja bych se sdovolenim pridruzil sem. poradte nekdo rovny riditka o delce alespon 600mm,prosiim!je to fakt problem sehnat.

      0 0
      • zac  

        bontrager race lite, FSA dela vsechny modely rovny snad 600mm… :)

        0 0
        • enjoy  

          no to bude penez.chci to na karkulku,pro pritelkyni.a taky abych na tom kdyztak mohl obcas vyjet.na 560mm to fakt nejde.

          0 0
          • zac  

            tak bontrager race, to jsou snad jediny v neoversize verzi a drahy nebudou kdyz racelite staly litr a tyhle budou jeste za min!

            0 0
          • zac  

            hodne bontrager veci maj u Kraba, ale to asi vis… :)

            0 0
      • JMT  

        answery,a vychazej na cca 600kc sou to myslim 610, mam je a docela prijemny

        0 0
        • enjoy  

          fakt jo???tak ty by meli mit v progressu ne? bohuzel,teda:-)

          0 0
        • enjoy  

          tak mas pravdu,diky!je to sice 690,–,ale to neva:-)

          0 0
      • kesu  

        pells za 199Kč:)

        0 0
    • Pi†el  

      ja mam na skoro xc-kole 710 vlajdy a pohoda…

      0 0
    • kesu  

      mam 60 vlastovky a jsem spokojenej,jezdil jsem i 63,na brachovim kole 66.je to jen o zvyku a o tom jaky xc budes jezdit.Neprijde mi ale ze by mezi nima byly v souctu vyhod/nevyhod az tak velky rozdily.ale vcelku si myslim ze 68 je az zbytecne moc ..

      0 0
    • MartinXC  

      580mm je pro opravdu chrtí ježdění, dost nepohodlné. 630–660mm je na maratonské L-ko kolo docela OK. Jedny takové karbonové zánovní v bazaru pouštím – Easton Monkey Lite XC (66cm, 25.4mm, high rise, 150g).

      0 0
    • Peslezedirou  

      Jezdím Kaloy Uno 610 a no problém…

      0 0
    • wroum  

      na XC tak tech 64–68 cm, sam mam 68.

      0 0
    • Lister  

      Mám rovný 58cm, dlouho jsem vozil rohy, protože jsem si to bez nich nedokázal představit, teď jsem je sundal a posunul gripy víc ke kraji a hodně to pomohlo, je to rozhodně lepší. Momentálně čekám na vlajdy, budou široký 640mm tak uvídím, jak mi to bude sedět, ještě jsem měl v ruce 660 a taky mi to přišlo OK.

      0 0
    • kovar  

      ideální délka pro mě je 68–72, a co doporučit tobě, to teda nevím, tvoje volba.

      0 0
    • lubos  

      Zalezi hodne i na sirce ramen. Mne treba vyhovuje sirka kolem 64cm. A mam i delsi. Kazdy vozi co mu vyhovuje. Nicmene, obvykle sirsi riditka znamena vic turisticky posed, resp. clovek je vic vzprimeny, kratsi na posed s delsim predstavcom.

      0 0
    • ddd - andy  

      Hele na XC mam vlastovky 600 a vic bych nechtel. Snes bych 580 ale min uz zase asi taky ne. Na sjezdaku mam 680 a prijde mi to akorat. Geometrie vyhovuje kazdymu jinak. Ja mam rad rovny klacky – ne moc zahnuty k telu.

      0 0
    • Mow  

      Přešel jsem z 58 (rovné) na starém kole na 68 vlaštovky (na novém XC). Zvykl jsem si poměrně rychle a vyhovuje, jen na rovině a silnici mám tendenci chytat je blíž k představci. Přechod ze širokých na úzké je o rozbití úst…

      0 0
    • Miky  

      vozil jsem rovné 56–58 cm, ale s přechodem na XC-celopéro jsem si pořídil vlaštovky 62 cm (Amoeba titamové) a je to daleko lepší. Jistější ovládání ve sjezdech i výjezdech. S širšíma mám jen malé zkušenosti, ale pro XC mi příjde 62 cm OK.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.