• kamator

    Ahoj, obracím se na vás s prosbou o názor. Poohlížím se po full XC (náhrada za HT Cube Reaction) a do užšího finále jsem zařadil dva modely CUBE

    1. Cube AMS ZERO99 C:68X RACE 29
    2. CUBE AMS ZERO99 C:68X SL 29 teamline

    Jedná se o velmi podobná kola. Model Race jsem dosud ve výběru preferoval – hmotnost i s pedály cca 11 kg, komplet SH XT, karbonová řídítka a sedlovka, velikost XL vyhovující. Model Teamline mne zaujal karbonovými komponenty navíc – ráfky (+ šířka 30 mm) a kliky a také svoji hmotností. Vizuálně obě kola moc fajn (Race v šedé barvě vypadá „naživo“ perfektně). Neplánovaně jsem vyzkoušel jsem také kolo ORBEA OIZ M-PRO 2022. Tato Orbea splňuje moje požadavky jako celek, trochu přemýšlím nad komponentovým mi­xem…

    Jezdím převážně kopcovité terény s podílem asfaltu (přesun do hor), šotolinu, lesní cesty avšak žádnou divočinu. Prosím o názor, které z těchto tří kol je vzhledem k plánovanému využití nejvhodnější (zkušenosti s karbonovými komponenty Newmenn a brzdami Magura na Cube Teamline, karbonovými komponenty Orbea. Případně prosím o tip na jiné kolo odpovídajícího určení. Díky moc.

    0 0
    • Tomcat  

      Cube varianta B. Mr Oizo 2022(mod 21) je už dost starý model na takovou cenu.

      0 0
    • Pytlik  

      Podivej se i na OIZ m10 2023…

      Nova geometrie, carbon kola, kashima, full/half lock, xt…

      3 0
      • kamator  

        Díky, letošní OIZ m10 je fakt super, zatím jsem ji v dosahu neviděl, prodejci čekají na naskladnění.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jediný co, tak to kolo sice vypadá hezky na fotkách, na youtube, ale naživo to bylo velké zklamání, to kolo je fakt mega hnusný. Vahadlo kekel.. o tom jejich vedení kabelama pod představcem ani nemluvě, canyon to má vyřešené skvostně proti nim.. (aspoň po vizuální stránce, do technické nevidím), přechody laku fušeřina,. Docela mě to rozhodilo když jsem kolo viděl naživo, byl jsem rozhodnutý ho koupit a najednou mi spadla brada ve stylu, cože, za tenhle lacinej krám chtějí přes kilo?

        0 5
        • Pytlik  

          Tak to mi vubec neprislo. Jedine to vahadlo je na diskuzi, to by mohlo byt o trochu lepsi. V cerne zadne chyby na laku nejsou (modre byly take zcela ok), vedeni bowdenu standard.

          0 0
    • halfbikert  

      https://www.biker-boarder.de/…3059598.html

      Podle mě koupit cokoliv kromě tohoto je v poměru cena výkon nesmysl. Pokud je ti to velikostně, není co řešit.

      1 0
      • kamator  

        Díky, výbava opravdu super. Měřím 188 cm, viděl bych se spíš na XL. Bohužel, Lefty bych nedal.

        0 0
        • Pytlik  

          Bez leftyny, super cena. Lepsi pomer cena/vykon letos sezenes tezko. XT, SID, karbon kola, karbon ram, teleskop.sedlovka. Zdvihy 120 jsou imho oproti 100 vyhoda, ale zalezi na preferencich. Maji to na vice obchodech, ale treba:

          https://www.alltricks.de/…v_abyss_blau

          0 0
      • tomxxx  

        Co je na tom kole tak unikátního?

        0 0
        • halfbikert  

          10 kg full komplet v karbonu za 130. Víš o jiném?

          0 0
          • tomxxx  

            Reálně to 10 kg mít nebude, ačkoliv to má cyklokrosový pláště a nemá to teleskop.

            Podobný kolo je treba canyon (kromě klik), nebo i ten cube teamline.

            https://www.canyon.com/…-8/3441.html?…

            Tenhle Cannondale v ruzný osazeních se dá sehnat už od loňska za dobrý prachy. Neříkám, že je to blbej kup, ale podobných kupů je mraky.

            0 0
            • Charlie_R  

              Na 2,35 se jezdí cyklokros? Asi nová doba :-)

              0 0
            • halfbikert  

              Jasně, třeba ten dekáč :-)

              0 0
              • tomxxx  

                Je jiná doba než před rokem, nebo dokonce dvěma a třeba ty Scalpely se válej po shopech už celkem dlouho.

                Tím neřikám, že to není dobrej kup poměr cena výkon, ale není to „must buy, best deal, zítra tam běž“, kup.

                1 0
                • halfbikert  

                  Je

                  1 0
                  • JakeF  

                    Visí tam za tuhle cenu už od léta…

                    0 0
                  • JakeF  

                    Schválně jsem to dohledal… V květnu ho nabízeli za 5,5k, od června už tam visí za 5k… Cannondale měl velký oči po covidovým boomu a teď nevědí co s tím. Za ty prachy to není vyloženě špatná koupě, ale za tu „původní“ cenu se toho moc neprodalo, takže bych tu „slevu“ zas nebral tak vážně.

                    Osobně bych do toho nešel a radši vyhlížel zajímavou nabídku na Epica EVO.

                    1 0
                    • enjoy  

                      Ale zase, ten společenský status u stánku, vedle frekventovaný cyklostezky. To nesmíš zapomenout započítat.

                      0 0
                      • scret  

                        Tak to pujde i s tim Epicem, ne?;-))

                        1 0
                      • JakeF  

                        Ten máš u Spešla taky… U Scalpela mi očumujou hlavně víkendoví cyklisti Leftynu, S-Workse mi očumujou spíš lidi, co už se trochu vyznaj :))

                        0 0
                        • scret  

                          Tak Sworkse taky spis ocumujou nekde na vesnici, ne?;-)

                          V Praglu na cyklowegu se za tim nikdo nevotoci :-)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Z centra ke Keltovi to je tuctovka, pak už je to dobrý… Takže jo no, na vesnici :))

                            0 0
                    • halfbikert  

                      Tak se podívej, kolik lidí na tom zkouší vydělat na cyklobazaru. Epica evo bych s tímto úplně nesrovnaval. Tohle je čistě xc kolo.

                      0 0
                      • halfbikert  

                        Viděl jsi, kolik lidí má teď přesně tohoto z bike boarderu na mtb závodech? To kolo je ted všude…

                        0 0
                      • JakeF  

                        Zkoušet můžou… Ale pořád jak říkám, je to spíš virtuální sleva, Cannondale je za tuhle cenu nebyl schopnej vyprodat za půl roku a teď už museli poslat do slev i další modely, protože se toho prostě nemůžou za původní ceny zbavit.

                        Epic EVO je taky XC kolo. Koretzky na něm teď vyhrál dokonce i short track.

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Epic je tuctovka, má ho každý pražský ko*ot :)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Uz vychazi cas na novej model, ne? To by pak meli kikoti starou verzi :))

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Nová verze bude nejdřív na sezonu 2025 a otázka je, jestli bude o co stát. Položit hlavu už nedává smysl, integrované bowdeny spíš nechceš a zdvihy 130/120 na tom kole smysl nedávají. Nic moc jiného už nevymyslí.

                              0 0
                              • JakeF  

                                Mas info o terminu?

                                Pokud bude vedeni hlavou stejnym zpusobem jako na Worldcup verzi, tak to bude v pohode.

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  Vůbec, zeptej se u vás, jestli to vědí přesně. Vycházím ze 4 letého intervalu a na 2024 jsou furt ty současné. Možný je, že to protáhnou ještě o rok, protože předchozí epic byl jen 3 roky, podle mě výměnu urychlili, protože se nepovedl.

                                  Taky bych byl na vážkách, jestli čekat nebo kupovat ten současný.

                                  0 0
    • tomxxx  

      Orbeu z výběru bych nebral, raději model 2023 nebo 2024.

      Cube asi v klidu, ale většinou nejde sehnat.

      Ačkoliv mám Epica, kdybych ho neměl, tak bych asi čekal na Rockridera 2024, dá se předpokládat, že bude za dobrý prachy.

      https://bikerumor.com/…untain-bike/

      1 0
      • embi  

        Rockrider top model bude replika toho WC kola s cenovkou ~170k. Krasnej ram s hezkyma detailama, ale uplnej diskont to fakt nebude :)

        0 0
    • kamator  

      Díky za názor. Aktuálně jsou Cube skladem. V podstatě bych byl spokojen s Canyon Lux World Cup CF 8, ale ta barva… Škoda, že si u kola za 100K nelze vybrat.

      0 0
      • tomxxx  

        Co je na ní špatného? Však černý kola jsou trapárna, rámy mají být pořádně barevné.

        0 0
        • kamator  

          Jsem si vědom, že barva je tenký led, každý preferuje něco jiného…. Možná bude “naživo” fajn, ale na monitoru z ní nadšený nejsem (a nemusí to být zrovna černá).

          0 0
          • Lachtis  

            Ja byt v tve kuzi a resit nejlepsi pomer cena/osazeni, tak bych sel jednoznacne do toho luxe cf8. Ted je navic za 122 tis., coz k osazeni, tedy kashima, novej gx axs, karbon rodla i sedlovka, karbonova kola dt swiss, neni spatne. Mne by akorat s.aly brzdy a sedlovku bych hned prodal a dal teleskop.

            Barevne je to nadherne kolo, sice s pedaly a teleskopem budes spis k 12 kg, ale to tak proste je. Usporit by se dalo lehcimi plasti, koupit x01/xx axs, ale otazka, zda to ma smysl…

            Za mne uz takhle fajn bike.

            1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.