• doubeq

  Po koroně vypadá, že se vytratily vidlice ze skladů a rád bych měl porovnání těchto dvou dostupných vidlic od SR Suntour, kdybych už nesehnal Raidona 34.

  XCR 34 Air Boost LO-R 29"

  Raidon 34 Boost LO-R 29"

  Ze specifikací mě vyšel jediný rozdíl a to jsou jiné vnitřní nohy a kvůli nim vyšší hmotnost o cca 500g, což je nějaká váha, ale ne fatální. Předělám na olej. Jezdit by měla spíš XC vejlety a sem tam trail. Bude na rámu Darrmoor Primal 29 pod cca 100kg dle výbavy.

  Zajímají mě vlastnosti i limity. Díky

  • Ic1k  

   Ahoj, mám Raidon 34, ale nemám moc srovnání, takže tohle jsou opravdu spíš jen dojmy. A co se týká rozdílu mezi Raidonem a XCR Air, taky si myslím, že je jen v materiálu, ale nevím jistě (půl kila je ale fakt hodně).

   Vidlice podle mě nechodí špatně a předělání na olej je jednoduchá záležitost.

   S olejem ale opatrně, když jsem předělával (skoro novou), tak jsem skoro nevytíral vazelínu s tím, že se tam udělá hezké mazací „blátíčko“, tak proč se s tím srát. Dal jsem do každé nohy 12,5 ml a patrona si při ostřejším ježdění (podle mých standardů :D) „přicucla“ olej. Patrona je nerozebiratelná plněná dusíkem nebo co na ní psali, takže buď navrtávat (řeší se tu někde), upustit olej s planžetou pod těsnění (použil jsem měrky, ale nepovedlo se mi) nebo nová patrona (tak jsem to vyřešil já).

   Na popsané ježdění bude podle mě OK, nejspíš ji myšlená hlavně jako e-bike XC vidle.

   Je hodně lineární. Pokud nastavím rozumný SAG (a tím i citlivost) chodím po dorazech. Tak jsem na zkoušku vyzkoušel narvat do komory DIY token a vidlici to prospělo. Ale ještě budu laborovat, v mezičase jsem si zlomil nohu, takže nejdřív rehabilitace :D.

   Pořádné srovnání s více vidlicemi by ti měl být schopný napsat maajkee, tak bych ti doporučil napsat zprávu jemu.

   Snad ti to pomůže.

   • doubeq  

    Váhu jsem porovnal na eshopu, na stránkách výrobce je rozdíl cca 300g, pravda bude někde mezi. Na olej mám už Epicona na 26", stačí 6ml do každé nohy a napustit molitanové kroužky pod stíráky, bez problémů. Tak díky.

  • doubeq  

   Jezdíte XCR někdo? Nebo stojí tak za prd, že nemá cenu ji kupovat?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.