UCI Mountain Bike World Cup 2021

157 nepřečtených
  • robsol

Máme novou sezónu a proto si to žádá i založit nové aktuální vlákno pro tento rok 2021. Snad bude výživnější než ten loňský :).

Těším se na zajímavé informace pokud někdo bude mít :).

• robsol  

PŘESTUPY, ZMĚNY A NOVINKY V MTB TÝMECH 2021

Přestupy v MTB týmech – část první

Přestupy v MTB týmech – část druhá

• snas89  

Bohužel…

vidím to letos tak, že budee vůbec rádi, pokud bude olympiáda.

Svěťák bych tipl taky očesaný tak na polovinu (max) standardního roku.

• Esi  

Moc nevěřím tomu že ta Olympiáda bude, nebo bude bez diváků, tak jako tak to bude pro Japonce finanční mega průser.

• JK_Cookie  

Emily Batty vymenila Trek za Canyon..

• Breakpain  

no dopr … to kolo je skoro vyssi nez ona ;0)

• Esi  

Taky mi to přijde trošku velké, to jí na to focení dali nějaké kolo co měli zrovna po ruce :-)

• robsol  

Jsem zvědavý zda ještě vůbec něco předvede. Mládí se dere vpřed a ona žije spíše už jen z reklam a Instagramu. Uvidíme.

• jonys  

Na jakousi tu moderni dietu skocila a od te doby sla do kopru.

• Breakpain  

Nicméně i z těch reklam a Instace má vystaráno si myslím, takže je to jedno :), trpět nebude.

• milan.v  

Jára do týmu ČS a bude jezdit XCM…

• JK_Cookie  

Je to tak…

• Melvin  

Nový dres vypadá dobře. Jinak zaměření na XCM je podle mě krok správným směrem, hlavně pokud bude mít volnou ruku ohledně výběru závodů.

• snas89  

Coz bohuzel v kombinaci se sporkou bude znamenat kpz:/

Tak snad nebude mit ve smlouve nejaky narocny plneni a bude moct objizdet i smysluplny zavody.

• andy97  

Chce jezdit světový maratonský seriál, je otázka co se vůbec pojede no. Tak nějaký kpž asi objede. Myslím, že zrovna Jardu nebudou nutit aby objel cele kpž.

• snas89  

Sverovy xcm jeste smysl ma. Tam si myslim, te by se mohl udrzet dlouho.

Kpz ne. Tam by se jen zahrabal uz a byl by to pocatek konce. Prislo by mi to skoda.

Tak snad bude moct no…

• snas89  

Ted jsem objevil ameriku:))

https://mtbs.cz/…vy-pohar-xcm#…

Jestli bude jezdit tohle, tak by jeste mohl par let delat pekny vysledky a odejit ve stylu:)

• Melvin  

Tak i Kristián Hynek by se mohl velice dobře umístit v celkovém.

• robsol  

Zajímavé proč to bylo vůbec původně zrušeno.

• snas89  

Podle mě prachy/nezájem…xco je na hodinu a co si budeme povídat, nepatří to zrovna mezi nejatraktivnější tv podívanou. A to se aspoň tady něco děje.

Maratony už vůbec nebudou…

I to pokrytí bude daleko náročnější, než postavit pár kamer na orkuhu.

Mediální pozornost bude prostě menší.

• MilanT  

Super,zase budeme spolu při KPŽ na startu :-)

Tedy vlastně, jen na startu :-)

• Polka  

Je to fajn, ale to jeho vyjadření „Cítím se teď dobře, mám za sebou dva tréninkové kempy bez nějaké zásadní nemoci. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále, až začnu makat na intenzitě, kde mi to poslední roky tělo nedovolilo a vracelo zpátky. Snad jsem už letos nastavenej tak, že to převálcuju a bude to fungovat“ teda úplně přesvědčivý není. Tak jsem zvědav, jak to převálcuje :-)

• JFtryall  

Myslim, ze v tehle sestave to bude fungovat. Takovej mini Ineos.

• mrazik01  

S tím Ineosem úplně nevím, kromě Višňovského se tam nikdo moc nepředvedl :D

• p@X  

Snad je psychicky silnější než Bouda, ale na začátku kariéry míval zvláštní výpadky, okolnosti si už moc nepamatuji.

• andy97  

Porovnávat ho s Boudným :)))

• p@X  

Tak předpokládám, že je to takový jeho následovník, co se maratonů týče, nebo už na to nemá?

• jonti  

České maratony určitě, je to právě takový velký silový typ jako Boudný. V zahraničí v kopcích to nevidím moc reálně, ale třeba se chytí.

Mě to připadá spíš jako když si Hruška po silniční kariéře ještě pár let dělal radost na MTB maratonech.

• p@X  

Mě vždy zajímalo, jestli KPŽ stačilo Boudovi k uživení?

• Polka  

Kdybys jezdil častěji na východ, tak se to dozvíš. Uživil se solidně, ale asi moc nemyslel na budoucnost.

• zbartos  

Jarda, na rozdíl od Grande Paolo, jezdil maratony již dávno i v cizině a byl i na MS XCM min. 2× na bedně (2011 a 2014 viz https://cs.wikipedia.org/…Kulhav%C3%BD ), takže je spíš Pavlův souputník než následovník…

• andy97  

V maratonech může ještě jezdit špičku ve světe. Sem spíš narážel na to, že až skončí tak nebude mít problémy psychický, že by dopadl jak Boudný. Jarda určitě už má varianty co bude chtít dělat po kariéře nebo kam by se chtěl směřovat.

• JFtryall  

Jara ma zainvestovano dobre a hlavne to je Duklak, takze to bych se uplne nebal. :-)

• marco  

V nějakém rozhovoru zmiňoval, že ho zajímají reality a do těch se myslím zakousnul s přebytkem peněz z profi týmu docela slušně.

• snas89  

No..

celkově vůbec není úplně náhoda, že je v Čeladný…:)

• robsol  

Tak dle všeho opět Nové Město bude bez diváků. Snad se to vůbec alespoň uskuteční.

• zbartos  

Jarda konečně po čase zajel výborný výsledek i v mezinárodní konkurenci. Ale asi tam bylo hodně úseků do tahu (a šlo o velmi dlouhou etapu), když se tak prosadil. Viz https://mtbs.cz/…kovka-zavody#… .

• Johny.Merida  

Tak právě Jarda výhra v etapě.

• JK_Cookie  

Ulehčil mu to Sam Gaze,ze spadnul v posledni zatacce a sundal dva lidi co by jinak finisovali, ale to nic nemeni na tom,ze si pekne Kulhec najel na prvni misto pred tim finisem a tim si to pohlidal. A Stosek druhy flek,take pekny po tech technickych problemech v predeslych etapach. Dnes super od nasich…

• jonys  

Co je vubec s tim Gazem? Nemel uz prohanet Poela v dresu QS na klasikach?

• andy97  

V QS byl na stáži, teď právě jezdí v týmu s MVP v alpecinu :)

• jonys  

Aha. A na co cili? XCO?

• andy97  

Sice objel jeden silniční závod letos, ale prioritou by mělo byt MTB.

• JK_Cookie  

Ano,bude se zamerovat na MTB,ale celkem me prekvapil jak zvladl 4denni etapak kde krome Tiaga Ferreiry byly vsichni top maratonci,treba se na ne bude zamerovat vice nez na klasicke XCO. Jinak Italove meli asi dobre krmeni,v chlapech 1 a 2 misto bratrske dvojice Braidotu a v zenach 2,3,4,6 misto.

• jonys  

Nevim,jak to maji Zelandani s kvotou a nominaci,ale spis by letos davalo smysl zkusit se dostat do Tokia.

• MichaelSimek  

Moc sanci nema, 2 lidi tam neposleme a Cooper pokud se nerozbije tak ma snad misto jasny, gaze je strasne nestabilni porad

• Johny.Merida  

Přeju mu to.

• snas89  

Pecka

• JK_Cookie  

Martin Stosek dnes vyhral 2. etapu na Volcat Btt ve Spanelsku.

• zbartos  

Prevzato z FB J. Sarrou.

Tady se to (MTB XCO v Nalles) bude dát sledovat živě v textových údajích/pořadí i s časem po každém odjetém kole – https://live.endu.net/…alia-series/?… .

Teď jedou ženy a Jitka je v předposledním kole 13.

• zbartos  

Ondra je ve 3. kolem 3. Pořadí prvních 10 je zatím toto:

1 13 FLÜCKIGER Mathias THÖMUS RN SWISS BIKE TEAM SUI M EL 0:43:25.90

2 6 MAROTTE Maxime SANTA CRUZ FSA MTB PRO TEAM FRA M EL 0:43:28.75 +2.85

3 8 CINK Ondrej KROSS ORLEN CYCLING TEAM CZE M EL 0:43:31.15 +5.25

4 4 SCHURTER Nino SCOTT SRAM MTB RACING TEAM SUI M EL 0:43:32.00 +6.10

5 1 AVANCINI Henrique CANNONDALE FACTORY RACING BRA M EL 0:43:32.25 +6.35

6 15 COLOMBO Filippo ABSOLUTE-ABSALON – BMC SUI M EL 0:43:32.40 +6.50

7 3 SARROU Jordan SPECIALIZED RACING FRA M EL 0:43:34.30 +8.40

8 9 CAROD Titouan ABSOLUTE-ABSALON – BMC FRA M EL 0:43:34.50 +8.60

9 2 KORETZKY Victor TEAM KMC ORBEA FRA M EL 0:43:48.00 +22.10

10 12 HATHERLY Alan

• zbartos  

Ondra o kousíček 4. za Marotte ! Účast tam byla jako na svěťáku, takže skvělý výkon (a ještě po Covidu-19).

• zbartos  

Myslel jsem si původně, že Karla už na to závodění nemá, ale na jejím FB jsem dnes našel toto:

Karla Štěpánová

"No kamarádi to byl zase den! Prach, nekonečný stoupání, totální vyčerpání. Ale přijde mi to tu každý rok podobný. Bojuji nejen s únavou po soustředění, ale tak trochu i s jarem…

No alergici mi asi dají za pravdu, že to prostě lítá ve vzduchu a Covid to není. No nic. Příští týden další šance!

Jo! Abych nezapomněla… Ráda bych se Vám svěřila ještě s něčím! Ve čtvrtém kole jsem myslela, že umírám. Byla jsem hladová a dala se do mě zima… bylo zle! Dojela mě ale @terka_obo (pozn. Z.B.: Tereza Obořilová – šestinásobná vítězka Muldičky a osminásobná vítězka mládežnické Muldy viz https://www.czex.cz/mulda/doku.php?…) a věnovala mi gel, co si vezla v kapse. A ještě mi dělala společnost. Trpěly jsme si tak trochu spolu… Po zaváděcím okruhu, kde jsem dostala dostkrát do žeber, je tohle nejhezčí výraz kamarádství, který jsem mohla od “soupeřky” dostat! Díky Tery."

• JK_Cookie  

Ano,dnes opravdu nabyta startovka skoro jak svetak,takze 4 misto je dobry vysledek.Jitka Cabelicka dojela 15, takze taky velmi slusne…

• majklpajkl  

Ahoj, dají se závody sledovat někde na netu nebo v televizi?

• rk1  

Je tu někdo kdo byl na SP v NMNM minulý rok sbírat houby? Na něco bych se chtěl zeptat :)

• Speedy.HVR  

Taky zvažuju jet letos houbařit žena by šla hledat houby a já bych mněl o zábavu postaráno :o)

• Speedy.HVR  

Taky zvažuju jet letos houbařit žena by šla hledat houby a já bych mněl o zábavu postaráno :o)

• jonys  

Ptej se.

• rk1  

Chtěl bych si tam něco nafotit, nebyl minulý rok problém s pořadateli a tak? A jde se v klidu dostat na nějaké zajímavé místa bez toho aby mě někdo buzeroval že mám prázdný košík a neměl bych tam být? :D

• jonys  

Bylo to uplne v klidu. Ale to neznamena,ze to tak bude i letos. Byl bych za to rad kdyby to neoplocovali,i kdyz z druhe strany bych na miste organizatoru par kluku zaplatil aby se motali kolem tech exponovanych mist a event to tam regulovali-lidi jsou…lidi a je zbytecny si polepit renome tim,ze nekde po youtube pak budou litat videa namackanych trotlu hlava na hlave bez rousek…

• p@X  

Náhubky ti už venku v teple nikdo nosit nebude.

• jonys  

Ti jezdci je budou mit furt krome zavodu. A urcite budou ohromne nadseni,kdyz tam na ne v climbu bude rvat 150 lidi bez nahubku z metru,prestoze tam fakticky nemaji co delat…

Doufam,ze ta predpoved tepla Ti vyjde :-)

• rk1  

Pokud tady je někdo z okolí, bylo by super dát info z pátku před závodem jestli je to teda ok…

• rk1  

Tak letos houbaři nebudou a pokud budou diváci, tak jen v neděli a buď očkovaní nebo s testem…

• Motyll  

Tou dobou ještě budu mít platnej glejt o prodělaným CVD19, takže účast zvažuju.

• elis  

• jonys  

„The Swiss brand recommends a 760mm handlebar and 60mm stem for its XCO racing bike, but Tom might have his own cockpit preferences.“

No,asi jo. 760 on nema ani rozpeti pazi,ne?

:-)

Zajimavy ze nezustal u Speslu.

• Kysky  

Asi se Spešlu nelíbilo, že by nevozil žádnou jejich reklamu ;-)

• jonti  

On si to kolo asi normálně koupil, tak k tomu nemá Specialized co říkat. Spíš mu BMC víc vyhovuje.

• orm  

Zaujalo mne, ze jezdi Suntour pruzeni a to na kole, kde neni vazanej sponzorama a muze si vybrat co chce.

• TheJD  

Tim „neni vazanej sponzorama a muze si vybrat co chce“ bych si nebyl tak jisty. Do jiste miry urcite ano, ale zrovna u jednotek odpruzeni, ktere na silnicnich kolech vubec neni, bych sponzora ocekaval. Naopak u ramu mel nejspis volnou ruku, kdyz Pinarello takovy ram nema. Prece nebudou mit dva ruzne sponzory ramu. :D

• orm  

Jelikoz maskuji loga i u odpruzeni, tak bych rekl, ze to sponzor nebude.

• TheJD  

To tady uz kazdy musi tvrdit opak toho, co pisu ja? Otevri ten odkaz vyse nebo video nize a v obou uvidis vidlici i tlumic s logy SR Suntour.

• orm  

Vychazel jsem z toho co psali na mtbs (jiny zdroj pravdy), takze uvidime na trati jak to bude :-). Ve videu prosvitalo i logo bmc.

„protože BMC nepatří mezi týmové partnery, bude jeho bike celý černý bez jediného loga, podobně na tom zřejmě bude i vidlice, tlumič a zapletená kola. Podle níže uvedeného videa to ovšem vypadá, že Tom sáhl po pružení SR Suntour, které si v něm velmi pečlivě ladí. Podle dostupných informací zkoušel i DT Swiss a Rock Shox a zapletená kola Syncross Silverton.“

• TheJD  

Tak clanek jsem necetl, ale dival jsem se na fotky i na video, kde je jasne videt treba i DT Swiss branding na kolech.

• tomxxx  

Tak ono je to prostě katalogový osazení. Oni profici nejsou takový slečny jako na BF.

• žvejk  

Nino vezl v Haimingu výplety na DT 240 nábách, místo Syncross Silverton. Nějaký test výpletů?

https://mtbs.cz/…fotka/267330#…

• Melvin  

Kdyby to někoho zajímalo, tak na Tiz jede MTB Swiss cup. Teď jedou ženy, tak předokládam, že ve 14:15 bude i stream mužů. Na startovce je i Pidcock.

• Melvin  

Tak Pidcock je na úplně jiném levelu než zbytek startovního pole, byť největší konkurenti nestartovali. Navíc jako jeden z mála zvolil hard-tail, což na tomhle okruhu byla asi výhoda. Už se těším na Albstadt.

• žvejk  

Uvidíme v Albstatu.. dost lidi to jelo z plného tréninku a treba Mat Fluckinger hned ze silničního etapaku , ale jel fakt dobře. Absence techniky v Albstatu mu asi bude hrat do karet.

• JFtryall  

Jako Pidcockovi bude sedet absence techniky? No to snad ne. :-))

• žvejk  

Spíš Ninovi to sedět nebude.

• jonys  

Takhle: v Albstadtu nerozhodne to, jak kdo zvládne ty sjezdy. Pokud se teda někdo nezrakví. Víc to tady teď nebudu rozvádět, kdyžtak až po vypsání kurzů :-)

• žvejk  

No nakonec ma startovat s 90 pozice… tak to bude mit těžké, spíš se předvede v Novém Městě.

• robb  

Tak Van der Poel taky na prvním svěťáku startoval takhle zezadu a nakonec byl v Top 10 nebo 15

• jonys  

Mathias Flückiger tam nejel. Jel Romandii až do konce.

• žvejk  

Sorry to jsem si ho spletl s Albinem. Tak to tam mimo Carota nikdo nebyl ;-)

• andy97  

Pidcock určitě nemá problémy s technikou. Spíš naopak.

• žvejk  

Nerikam ze ma, ale na nina nebo Fluckingera by v těžkých vecech ztracel.

• tomxxx  

:)

• JFtryall  

Never tomu. :-))

• jonys  

Proč ne?

Pidcock loni v NMNM jel svůj asi 2. závod na XC v životě. Jistě, má talent, je šikovný cyklokrosař, ale bavíme se o absolutní špičce na tlustých gumách na těch nejbrutálnějších trasách se sjezdy, ze kterých se normální člověk bojí vůbec podívat. V závodním tempu. Srovnáváme s klukama, co na nich závodí roky. Mají načtený hranice, na který můžou jít. Vědí, jak si na který okruh a podmínky nastavit tlaky, co obout atd. Sami se podílí na vývoji svých kol. (Tom jel na tom BMC první závod v životě. Vůbec neví, co v Albstadtu, co v NMNM atd.)

To všechno jsou maličkosti, který jim dávají výhodu. A protože sami jsou nesmírně talentovaní, není od věci předpokládat, že jim opravdu Pidcock stačit nebude (i když o neznamená, že ve sjezdu nechá 10 vteřin, ale může ho to stát víc sil, může častěji chybovat atd.). Připomínám Van der Poela – např. když v NMNM první rok parádně trefil strom, protože byl prostě na limitu udržet Schurtera.

A třeba Flückiger jezdí krom XCO, krosů, silnice i enduro a snad i na trialu blbne.

• prodi  

A nevyhral v NMNM? Asi bych netvrdil, ze vubec nevi, jak tam zajet;)

• jonys  

Vyhrál. U23. Nikde jsem neřekl, že neví, jak tam zajet.

• JFtryall  

Pidcock je Anglan a tam plati jiny pravidla. Videl si jak jel na tom ebikovem MS? Ten fakt s technikou nema problem, spis naopak, cim horsi to bude, tim lip pro nej. A jestli se udrzi v takove kondici, jakou ma ted, tak je tam pekne rozebere, tomu ver. :-)

• jonys  

Ještě bude rozdíl bláto – který měl na MS, a i v NMNM bylo měkko, což má z CX asi hodně naučený, a pak skály alá Mittas nebo Beatrice.

• tomxxx  

Taky si myslim, že pro něho bude závod v bicích taková jednohubka. S poelem budou takhle z kraje bikový sezony dost rozjetý. Něco jiného jak na tom budou na OH nebo koncem sezony, ale teď si myslim, že budou ostatní celkem kosit.

• jonys  

Spravne jsi zminil Poela. Hezka nedavna historicka paralela.

Totalni dominator CX,uplne jiny level nez Pidcock. Rozhodl se zavodit v XCO…a kolikpak zavodu mu trvalo,nez poprve vyhral??

Jeste 1 drobnost mozna: CX je hodina. Ale XCO jeste 20min navic. Prave u Matiho bylo videt zezacatku,ze konci uvadal. To taky musis vzit v potaz-Nino a spol jedou hodinu srot…a pak zrychli. Vydrzi to Tom? Vcera jel tusim prvni dospelacky klani,mladeznici jezdi min kol.

• prodi  

Nevzpomenu si uz, kolik toho najel MVDP na bajcich, nez skocil do elity, tady si myslim, ze ma Pidcock trochu naskok z mladeznickych kategorii. Zaroven diky tomu co predvadi na silnici, asi vydrzi i ten “srot” na hodinu a pul. Typove je jako Nino a nebyt toho, ze asi bude preferovat silnici, tak si troufam rict, ze by vladnul v bajcich pristich 10 let.

• jonti  

Je rozdíl mít potenciál a mít výsledky. Těch lidí s potenciálem se objeví víc, ale dlouhodobě zajíždet dokáže jen pár. Počkejme na několik kol SP a uvidíme. Jediné, co Pidcockovi nahrává, je věk Nina, který už nejezdí tak dominantně jako před pár lety.

• jonys  

Tak tak. Ale zase je tu Poel,Avancini je rok od roku lepsi. Fluckiger zraje jako vino,Gerhard to asi zacal brat vazne kvuli OH a prestoupil do silnyho tymu. Co umi v bahne Sarrou jsme videli na MS. A nezapominat,ze se muze kdykoliv objevit nekdo novy-Andreassen napr.

Ty dlouhodobe prognozy jsou osidne-viz Bernal,viz Remco…

• prodi  

Jasne, ale obavam se, ze co se tyce delsi doby nepozname nic resp. muzem si jen tady vykecavat, protoze Pidcock se soustredi na bajky jen kvuli Tokiu a po olympiade uz bude jezdit jen silnici, myslim

• jonys  

Teď jsem to chtěl napsat: on má na nějakou výhru v SP asi tak 3 závody. Pak OH a konec šmitec s nějakým lítáním po lese. Poel zůstává v béčkovým týmu, aby mohl bajky jezdit. Pidcock je supernaděje Ineosu a ti ho platí za silnici, od příštího roku bude určitě obrážet GT. S XCO neslučitelné, krom toho si Brailsford nenechá svůj klenot někde rozbít.

Bude asi jezdit krosy, jako příprava ideální, ale XCO nevěřím. Výjimečně možná.

• vrazdit  

ještě jde o to, aby se víc nerozbil na silnici…

• jonys  

Jistě, ale za to je jaksi placenej, že…Tam vydělává Davovi peníze.

• JFtryall  

Zase na druhou stranu kvalitni vysledky v XC a na Olympiade by hodily mnohem vyssi sledovanost, nez prumerny vysledky na silnici. Kazdej o tom bude mluvit a staci si vzpomenout, jak to mel Sagic, kdyz jel Olympiadu. Ale Pidcockova sance je mnohem, mnohem vyssi.

• jonys  

Sagic je Slovak. V te dobe byl jasne nejlepsi cyklista sveta. Mluvilo se o tom spis kvuli tomu,ze nezvolil silnici.

V Anglii XCO nikoho nezajima,za Pidcockem je dira. A Brailsford je pragmatik:OH mu umozni,ale urcite ho nenecha kazdej rok po Flandrech misto Arden,Gira,Tou­r,MS…litat na premalovanym BMC nekde po trailech. Uz jen proto,ze mu to nedovoli sponzori,ze. Ti sypou do staje proto,ze jejich zajmy jsou v silnicni cyklistice. Tam chteji byt videt.

• jonti  

Mozna to ale pristi sezonu bude uplne jinak a jestli tam zakomponuji dobry pribeh, muze klidne stridat discipliny jako MvDP a jeste za to bude Ineos rad. Treba v EF pry jsou diky gravel aktivitam atraktivni pro sponzory o dost vic nez pres silnicni vysledky.

• prodi  

Jo, tipuji ho v NMNM v Top3 uplne s prehledem

• jonys  

To je zase takovy vystrel od boku…

S prehledem=co?

Maji jet ten lehci okruh. Kdyz bude sucho,dost tezko se to trha. Loni to bylo neroztrhatelny i na podmacenym,do finise hrnulo asi 6 lidi. Pak musis zvladnout pozicni hru a spurt. To uz je castecne loterie a urcite se shodneme,ze vyucit ve spurtu lidi jako Poel nebo Avancini neni uplne legrace…

• JFtryall  

Kdyz se bude citit ok, tak za to vezme v obou Expert climbs a Nino bude mimo hru. A jestli bude mokro a zima, tak vyhraje.

• rk1  

Ty tady toho Pidcocka protlačuješ jak jeden nejmenovaný agent jeho team :-)

• JFtryall  

Neprotlacuju, jen vim jaka je realita. :-) A kdyz ma nekdo takovou vybusnost a nizkou vahu, tak to v kombinaci se sebeduverou a formou tak dopadne. Neni treba nikoho protlacovat, Pidcock je zatim trosku podcenovanej, ale je to fakt mimozemstan.

• žvejk  

Neříkám, že nepatří mezi top, ale asi víš jaké to je, když prostě tu techniku pár týdnů nejezdíš…

Výkonost na to bude mít určitě.

• JFtryall  

Moje zkusenost mi veli jedinou vec- nikdy nepodcenovat Anglana a jeste takovyho, kterej umi jet totalni kudlu na bahne v tezkym trailu a dokaze vyhrat World Tour zavod. :-)) Oni jsou na tu adaptaci skutecne jiny level.

• jonti  

S tou technikou je to v XCO zvláštní, když vezmeš jak jezdí sjezdy na enduru Škarnitzl a ve světě se špičkou ztrácí i v technice. Jestli to je jen tím, že se moc vytrápí jinde, nebo jsou i technicky lidé z první desítky jinde?

• TheJD  

On je hlavne obrovsky rozdil mezi endurem a XC, i kdyz to bude na stejne trati.

• JFtryall  

Skarna neni typ na enduro a sice dava hodne, ale Nino ma level na to jet svetak v enduru a spousta newschool kluku jedou hroznou kudlu v bikeparku atd. Ta doba se proste posunula. Skarna je top tempar, ktery zraje ke konci a nedela chyby, ale ty zacatky jsou proste uz moc rychle a v technice jede spis jistotu.

• JK_Cookie  

Bohuzel letos zase jen u telky…

• JFtryall  

Stejne tam bude hodne lidi. :-)

• rk1  

Pokud to oploti, tak tam moc videt nebude…nebo ano? :)

• orm  

Mohou oplotit les? Areal chapu, ale les se jen tak oplotit nemuze.

• Kysky  

Se souhlasem majitele why not?

• jonti  

Protoze les nesmi oplotit ani majitel. Tady to bude asi trochu jiny rezim a jedna se jen o kratkodobe oploceni behem sportovni udalosti.

• rk1  

Jak to teda vidíte? Nemá někdo bližší info k tomu oplocení?

• Stavel  

Zatím je oplocený areál VA. Různě po lese jsou rozvežené takové ty 1m vysoké kovové zábrany, ale plot jako byl na biatlonu se zatím nestaví.

• esmo  

A teď tak hlavní otázka…kdo se tam pojede podívat ?! :D

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.