UCI Mountain Bike World Cup 2020

668 nepřečtených
  • robsol

    Máme novou sezónu a proto si to žádá i založit nové aktuální vlákno pro tento rok.

    Těším se na zajímavé informace pokud někdo bude mít :).

    0 0
    • robb  

      Krátce ohledně zdravotního stavu Jolandy Neff.

      https://racing.trekbikes.com/…-to-recovery

      0 0
      • marco  

        Nic hezkého jí nečeká. Otázkou je zda to jde fungovat při vrcholovém sportu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        No, tak jsem se se 3 měsícema trefil, ale doufal jsem, že ne. Snad bude bez tý sleziny fungovat, když pominu 3 měsíce bez pohybu.

        0 0
      • rorschach  

        No amík asi se špuntem přes tepnu v tříslech zariskoval a vono to nevyšlo:( Na kdyby se nehraje, ale pokud by jí to hned vytáhli, tak už doma burácí na ergáči.

        Nevím jestli teď bude muset na reoperaci, nebo co se v tomhle případě dělá? Nějakej Dr.voštěp tady, třeba Cio?

        Každopádně podle všeho je ta baba velkej rváč, takže ji letos určitě na biku uvidíme a myslím docela vepředu:)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Nejsem žádný drvostep, ale přesto si tipuju, že minimálně jedna operace ještě být musí – vytáhnout to mrtvé maso :-(

          0 0
          • ufoncz  

            Já tomu s tímto v souvislosti taky nerozumím.

            Myslel jsem, že tu embolizaci krvácení ze sleziny brali jako velkou výhru oproti původně plánovanému odstranění sleziny rovnou. Teď to z mýho laickýho pohledu na základě toho, co o tom sama Jolanda psala na stránkách Treku a předtím na Instagramu, že teda slezina je stejně v háji a jako bonus ju nefunkční nosí v těle a musí bejt minimálně tři měsíce hodně opatrná, aby se ten špunt neprotrhl.

            A vůbec nechápu, jak může říkat něco o možnosti závodění v březnu, když tam teď tři měsíce nebude moct trénovat žádnou intenzitu. To jako po potvrzení, že už špunt dobře zarostl, z lehkýho motání nohama rovnou skočí do závodu?

            0 0
            • jonys  

              No,ja nevim. Jen si pamatuju,jak jsem kdesi cetl,jake metody pouzili pri Nibaliho obratlech a plotynce. 2018 upadl na Tour a byl zpatky jakoby vylecil strzeny nehet.

              O takove peci,co oni maji,se nam ani nezda.

              Lyzar Feller si nekdy pred Svatky udelal vyhrez a vcera uz zase zavodil v SP…

              Nemuzes to proto posuzovat optikou toho,co mas zazito. Ja myslim,ze i na virozy oni dostavaji silene drahy a normalne vubec nepouzivany antivirotika atd.

              Cili rozhodne se nebude 3 mesice na nic cekat,proste neco tam probehne,pouziji cokoliv na urychleni hojeni,a v breznu bude v plne sile.

              0 0
              • -b-n-x-  

                No, do urcite miry to tak je. Ale pak je nejaka hranice, kde uz si jsou vsichni rovni – viz. Schumi :-(

                0 0
                • ceo  

                  Hlavně co to udělá dlouhodobě. Kulhavý taky tvrdí, že nemá formu, protože ho dohnaly zranění, které jen zakrýval v Olympijské sezóně, aby ji dokončil podle plánu.

                  Sjezdaři po plastice vazů jsou někteří na lyžích do 6 měs. Udělají pár výsledků, ale jinak spíš padají do průměru a během pár let končí kariéru..co tak pozoruji i v jiných sportech, tak doktoři dokáží skoro nemožné, pokud je to s vidinou 2–3 let a konec.

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Chybějící slezina může být i výhodou. Dá se snadno manipulovat s krví, biologický pas (pokud ho tedy závodníci XC mají) bude zřejmě k ničemu a určitě bude Jolandě tolerována zvýšená hladina červených krvinek, což je pro závodníka více než žádoucí.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Hmmm, sounds good

                      0 0
                    • jonti  

                      Dira do plic muze byt taky docela velky problem, nikdo nevi, jestli se dostane zpatky na plnou kapacitu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ona to asi nebude nějaká díra do plíce, ale spíš krvácení do plíce. To se pak hnusně vykašlávaj cucky sražený krve. U mě se to vyčistilo asi po měsíci a následky žádný. Celkem mě překvapilo, že ji po 3 dnech pustili z nemocnice, se s tim neserou, asi dobrej oddíl.

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          Dolary šéfe dolary.

                          Víš kolik stojí den v nemocnici ve státech? To by se musel Luka ve WCDH jinak otáčať, aby na to měl.

                          :-)

                          0 0
                          • TheJD  

                            Jestli to plati pan Shaw, tak to urcite nebude ten, ktery jezdi svetak. :D

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já ležel tejden na JIPce, pak mě zvedli, že mě osprchujou, než půjdu na lůžkový, no skoro jsem tam nedošel ani s pomocí sestry. A když jsem pak na lůžkovym občas vykašlával krev v koupelně, tak jsem se málem složil. Fakt nechápu.

                            0 0
                            • pepek  

                              U mně z toho doktoři naopak měli docela bobky-kyslík a furt mě nutili zvedat balónky v takovým bazmeku foukánín. Dost to bolelo, bo ta zlomená žebra mě tam furt píchala.

                              0 0
                    • ceo  

                      To mě také napadlo, že nebude muset dodržovat nějaké limity kvůli léčbě, ale pořád je to nějaké krátkodobé řešení, které se vymstí v delším horizontu

                      0 0
                    • Barak  

                      Neřekl bych, že chybějící vnitřní orgán je výhodou. Jen tak pro nic za nic tam ta slezina nebude. Souvisí i s imunitou, takže to pro ni může znamenat třeba větší náchylnost na nemoce.

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        Ale nějaký gramař by to pochopit mohl. Kolik taková slezina může vážit?

                        0 0
                        • Barak  

                          Slezina není rotační součást kola, takže to nemá prakticky vliv.:-)

                          0 0
                          • novas752  

                            No ale zvedne to W/kg.

                            0 0
                            • Barak  

                              To jo, jenom je otázka, jestli se jí to zvedne z hodnoty, kterou měla v době se slezinou.

                              0 0
                    • popokatepetl  

                      a ještě ušetřená váha až slezinu vytáhnou :-) nechtěl bych to ani zadarmo. Moc nevěřím, že to bude jako dříve. Dlouhá pauza, možné zdravotní problémy a taky se muže hlava šprajcnout.

                      0 0
                    • Haryk  

                      A ještě ušetří na váze… :)

                      0 0
                      • rorschach  

                        slezinou ušetří leda prd. Moje měla asi 10dkg:)

                        0 0
                        • Haryk  

                          Byl to vtip, viz ten smajla. Ale zajímalo by mě, jestli tě to nějak víc omezuje a tak. Jestli je nejakej citelnej rozdíl S a Bez.

                          0 0
            • ceo  

              Taky nechápu.Mrtvá tkáň snad nekrotizuje, což vede k sepsi…

              Vůbec jí to nepřeju, ale IMHO kvůli náchylnosti k onemocněním bez sleziny je že špičky venku. Tihle profici jedou na doraz poměrně dlouhodobě, to si už nebude moct dovolit… Unavený člověk je náchylnější k onemocněním, bez sleziny ještě víc. IMHO má objektivně snížený limit. Můžou to zakrýt nějakou ATB clonou, ale co jí to udělá dlouhodobě…

              Mně to celé přijde jako marketingové prohlášení. Na ten ******* je to celé nějak moc pozitivní. Podepsaly se smlouvy, vycashovaly peníze a teď je potřeba sponzory uklidnit a udělat damage control. Pak se přizná barva

              0 0
        • plzakj  

          Mame na to cele tema, at se nepleveli WC

          https://www.bike-forum.cz/…a-delsi-dobu

          0 0
    • snas89  

      Skoda. Byla by fain i nejaka anketa:)

      0 0
    • rorschach  

      A k tématu: Tam kde se v rámci přípravy na OH objeví MVDP je výsledek jasný:)

      0 0
      • jonys  

        V Andore ho Cink sfoukne jak svicku.

        0 0
        • rorschach  

          Cink to je pro mě takový Leo König horské cyklistiky:)

          0 0
          • milan.v  

            Příští rok už budou jezdit s Járou jen XCM… :o)

            0 0
          • biker jura  

            ses asi zbláznil, ne?

            0 0
          • tomxxx  

            Wut? Jako v čem? Jsou chováním tak strašně jiný, že si asi nikdy ani jednoho neslyšel mluvit. A leo už hodně dlouho pořádně nejezdí, narozdíl od cinka, kterýhu tu někteří odepisují, ale kterej jezdí na svěťáku top 10.

            0 0
      • robb  

        Tak on pokaždé nemá super den. I teď v sezóně na jedněch bajkách neměl den, když přijel po nějakém soustředění v horách.

        0 0
        • jonys  

          Les Gets. Tam by normalne asi vyhrat zvladl. Pkokud by se neudusil tim prachem,jako letos nekteri.Ale jsou 2 okruhy,kde bych sel proti nemu i normalne: Andorra a Mt. St. Anne.

          U prvniho proste musi clovek udychat tu nadmorskou a byt ne puncher,ale fakt vrchar. Subtilni typ. Naopak nepotrebuje techniku zato musi milovat vedro,ktery tu vetsinou je (proto Cink,Kersch).

          Druhy ma taky kopce,ktery jsou na MVDP uz moc,a navic kamenity,krou­ceny=tam se nemuze rozjet,pri jeho vysce se mu bude hur motat ty tocky…a Beatrice je maso,jen Fluckiger a Neff to loni jezdili tou kratkou stopou,je otazka,zda technicky uz je Mati taky tak skvely. Tady bych porad vic veril Svycarum.

          0 0
          • robb  

            Z kopce dolů netuším jak je na to v porovnání se zbytkem. Je pravda že on potřebuje rovný úsek kde dokáže roztočit nohy, ale kdo říká že musí nastoupit do kopce, může za to vzít i na rovině. Ale jen dobře že už to není jen o Ninovy, ale jemu se musí nechat že on se dokáže na závod opravdu dobře připravit.

            0 0
            • snas89  

              Na jejich boj se docela tesim. Jak na ms tak na oh.

              Kazdopadne ninovi velkej respekt za to, jak dlouho se drzi a jak dlouho ho to bavi.

              0 0
              • jonys  

                Ja doufam,ze by se jim do toho nekdo mohl primotat. Avancini je cim dal lepsi a ambice mu nechybi. V tom Tokiu to tez muze byt o aklimatizaci a podnebi – pradelna,vedro…

                No a cekam,ze Absalon jeste vic zvedne mandle tem nadejnym Frantikum. Carod,Koretzky je supertalent,Sarrou skvely do kopcu…

                0 0
                • tomxxx  

                  Avancini je strašnej *******, tomu to nikdy nepřeju.

                  0 0
                  • rorschach  

                    málem jsem ti chtěl napsat něco na toho Cinka, ale naštěstí jsem si všiml téhle reakce a došlo mi v co by se to zvrhlo, zdarec:)

                    0 0
                  • doubleingram  

                    Stejny nazor, plus Fumic, to samy.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Fumic nekdy neco provedl?

                      0 0
                      • doubleingram  

                        Taky nekde jednou v zavode nekoho schvlane sejmul, co si pamatuju. A samo nesympaticky az na pudu.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Ano, a naprosto nepochopitelně – chybělo už jen do ležícího soupeře kopnout (to mě napadlo při jeho výrazu a řeči těla při opouštění karambolu):

                          https://youtu.be/iuqOZqN03AM

                          0 0
                          • snas89  

                            loňský epic, ne?

                            0 0
                            • ufoncz  

                              2018

                              Ani nevím, jestli to mělo nějaký následky. Já bych mu dal dva roky bez pardonu jako za dopovačku.

                              0 0
                              • snas89  

                                Taky mi je tohle dost proti srsti.

                                Vlastne tohle prasacky jednani podle me podporuje takovy ten pristup jako gladiatorsky zapasy. “ Chceme videt boj. “

                                Tak se na gentlemanstvi podle me ani v cyklystice moc nehraje. Viz cavendish, sagan napr. Cest vsem slusnym…

                                0 0
                          • doubleingram  

                            Jj, to je ono, co cekat od cigose, nebo arabase, nebo co to je.

                            0 0
                            • snas89  

                              ale no tak…:)

                              0 0
                            • klump  

                              Božínku! Ty jsi ale nechytré stvoření. Douč se interpunci, vlastenče.

                              0 0
                              • doubleingram  

                                Grammarnazi strikes again.

                                0 0
                                • klump  

                                  Mě je úplně jedno, jak píšeš. Ja reagoval na to, že jseš rasistickej idiot…

                                  0 0
                          • -b-n-x-  

                            Ty jo. To je dement :-o

                            0 0
                          • gerrard  

                            Co na tom nechapes? Nespadl vlastni vinou. Ti dva vepredu delali nejake ptakoviny a zpomalili. Fumic mel v jednom okamziku prelozene pres toho vic vpravo, tan vybocil doprava a vyhnal ho az do soupere a valeli se oba. Rekl bych, ze to je takovy nejcastejsi karambol ve vice lidech. Je to blbe, ale je to normalni zavodni nehoda.

                            0 0
                            • ufoncz  

                              Vidis tam neco uplne jinyho nez ja.

                              0 0
                              • gerrard  

                                JJ to je mozne. :) Ale vidim tam jen neco co uz sem tolikrat videl na draze a na silnici, ze neni moc pochyb o tom co se stalo. Zamer se na to, jak ten pred Fumicem a a Fumic jedou jednu chvilku synchro a pak Fumicovi ustreli predni kolo. Ten loket to je jenom obrana, at si s tim vedle nevrazi do riditek. Zacina to tim, ze jsou prvni dva vedle sebe a taky bych tak tipl, ze to byla loktovacka. Pak ten vpravo uhyba rychle doprava a bere sebou Fumice, ktery ma prelozene svoje predni pres jeho zadni. Uhyba az do toho borce vedle neho, kdyz uz nema kam uhnout, tak jde k zemi, protoze ten pred nim mu podrazi predni doprava. Nasledne pada a bere i toho vedle. Hledat v tom neco vic je podle mne zbytecne. Umysl tam podle mne nebyl, cele to byla jen blba nahoda a nesikovnost.

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  I kdyby to takhle bylo a nebyl v tom zadny umysl tak dve veci:

                                  1. Pri vstavani nijak tomu sestrelenemu nepomohl, ani se jej nezeptal, nic – to mi o nem rika, ze to asi nebude uplne fajn clovek.
                                  2. Kdyz jede za nekym, je jeho zodpovednost aby si hlidal situaci. Za ten pad ten pred nim nemuze. Vzdycky ma tohle na svedomi ten co je vice vzadu. Prvni snad nemuze ohlidat ze mu nekdo jede svym prednim kolem nekde na urovni jeho zadniho. Samozrejme, pokud tam nejsou nejake schvalnosti typu vybrzdeni, nahle necekane zmeny stopy, atd…
                                  0 0
                                  • TheJD  
                                    1. tohle muze byt jen zkrat z unavy nebo si ho ani nevsiml a nedoslo mu, ze muze byt zraneny, kdyz on sam je v pohode a tak si hledel sveho
                                    2. zrovna tohle bych klidne klasifikoval jako nahlou necekanou zmenu stopy
                                    0 0
                                  • gerrard  

                                    Ja vubec neresim co to je za cloveka a co potom delal. Ja si jenom myslim, ze to nebyl umysl, ale obycejna zavodni nehoda. Nijak ho neobhajuju, ale myslim, ze to ma normalni vysvetleni. To se proste obcas stane, ze se spadne.

                                    0 0
                          • snas89  

                            Vrana k vrane seda?:))

                            https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm

                            0 0
                            • robsol  

                              No není to nic divného. Pokud jsou povahově podobní tak si navzájem vyhovují.

                              0 0
                              • -b-n-x-  

                                Doufám že budou nějaká nová zábavná videa :-)

                                0 0
                            • Haryk  

                              Nedorafali se loni?

                              0 0
                              • jonti  

                                Jj, Fumicovi to moc nejelo a Avancini ho vubec nesetril.

                                0 0
                                • Haryk  

                                  Jo, líbí se mi ty pr kecy vokolo.

                                  0 0
                        • jonti  

                          Toto byla nehoda, navic spadli oba. Ze jezdi hodne drsne a neohleduplne, je druha vec. Ale to na spici skoro kazdy. Nevidim ale duvod kvuli tomu ho nemit rad.

                          Porad je to jeden z mala lidi, co dokaze zatopit Ninovi.

                          0 0
                          • doubleingram  

                            Nehoda? Asi ne…

                            0 0
                            • jonti  

                              O tom se tehdy hodne psalo. Proste se mu tam agresivne nacpal a oba spadli.

                              0 0
                              • snas89  

                                Tohle se prece neda zakecat.

                                Fumic ho dojel. Po levy strane ma hromadu mista, ale on naopak vystreli rameno a loket do prava. Tady je to za me jasny.

                                0 0
                                • ufoncz  

                                  +1

                                  Dojel a chtěl ho sežduchnout. Spekulovat se dá jen o tom, jestli ho to, že se sám (relativně lehce) smotal, překvapilo, nebo to bylo součástí plánu (aby to mohl vydávat za nehodu).

                                  Jinak to o tři příspěvky vejš:

                                  Porad je to jeden z mala lidi, co dokaze zatopit Ninovi.

                                  sedí jen na Avanciniho, ne? (podvlákno od videa je ale o Fumicovi)

                                  0 0
                                • gerrard  

                                  Ma prelozene pres toho pred nim a ten ho vyzene doprava.

                                  0 0
                              • tomxxx  

                                Se na tebe takhle na zavode na pohodu nacpu a ujedu, schvalne jakej budes mit nazor.

                                0 0
                                • jonti  

                                  nerikam, ze to neni prasarna, ale neni to umyslne shozeni z kola.

                                  0 0
                                  • tomxxx  

                                    To ne, balikova smotka, cinknul si prednim kolem. Jen se na toho druheho vysral a jel pryc, to mi neprijde spravne.

                                    0 0
                                    • jonti  

                                      Me taky ne. Jen se mi nelibi, kdyz z neho nekdo dela Hitlera na druhou.

                                      0 0
                      • snas89  

                        Fumic mi přijde, žespíš nezvládá emoce v náročných situacích…

                        Avancini na mě působí jako taková prospěchářská ku*va od nátury, která se nebojí si pomoct všelijak :)

                        0 0
                        • jonys  

                          Emoce nezvládá mraky sportovců. Otázka ryze filosofická pak je, zda právě ta totální zažranost, soutěživost až nezdravá, neposouvá toho sportovce dál ve výkonu.

                          Vemte si takovýho Dominika Haška. To byl totální rapl, ten nesnesl žádný gól, ani na tréninku, když spoluhráč něco odflákl, byl schopen ho zabít. V bezvýznamném hokejbalovém mači napadl protihráče, naprosto neskutečný magor.

                          No, ale kam to dotáhl? A byl by to tak daleko dotáhl, kdyby tím hokejem nebyl takto absolutně posedlý???

                          Nemůže být problém třeba Zdeňka Štybara to, že je sice miliónovej „kluk z plakátu“, ale tak nějak možná trochu příliš kliďas, leklá ryba, index ranařství na nule?

                          Absolutně nehájím kohokoliv, kdo ohrozí bezpečnost jiného sportovce! Sám jsem tu psal, že by se mělo tvrdě trestat, takovýho Moscona bych místo na Pinarello posadil za katr a vyloučení Rowea s Martinem z Tour jsem kvitoval.

                          Z druhé strany: vrcholový sport je drsná válka, po kom ty chlebem, ten po tobě za to kamenem. Tak to je.

                          0 0
                          • ota  

                            Myslím si totéž

                            0 0
                • jonys  

                  Zapomnel jsem na Fluckigera,ktery mel super sezonu,progres,ne­byt defektu,mohl mit i duhovy triko…uvidime.

                  Fumic podle me ukoncil karieru.

                  Nazvat nekoho strasnym cur… mi pripada pres caru,to sorryjako. Je zvlastni,sveraz,jen­ze dnesni vrcholovy sport proste neni golfovy klub anglickych gentlemanu. Silnejsi pes mrda. Nazdar.

                  A bude hur…

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Mne to pres caru neprijde. Je to plačka a nechová se fér, proto ho nemám rád, stejně jako na silnici cavendishe.

                    0 0
                  • robb  

                    A kde se vůbec vzala ta averze vůči Avancinimu? Jsem asi někde něco přehlédl.

                    0 0
                    • team_daddy  

                      Nikdy mu nezapomenu jeden závod, kdy jel hlouček kde byli asi 4 chlapi. Nino, tuším i Kulhec. Při průjezdu feed zóny Avancini vyrazil podél strany, kde stáli podavači, takže si nikdo nemohl vzít pití a uháněl vpřed. Sviňárna.

                      0 0
                      • tepovka  

                        Myslim, ze to bylo na MS v Australii. Tam Avancini ukazal prvni takovy vetsi progres a od te doby jezdi v popredi.

                        0 0
                    • tomxxx  

                      Na MS v maratonu nedokazal vyjet stojku, aby mu ostatni neujeli, tak zastavil a dal kolo napříč, vsichni museli slezt z kola.

                      Na Cape epicu brecel jak malej jarda, kdyz mu schurter nastoupil v jedne etape.

                      Ta feed zona co tu pisou.

                      Nejsou to zakazany veci, ale kdyz muze, tak neco vyzmrdi, ackoliv by tohle nikdo ferovej neudelal. Pak mam o to vetsi radost, kdyz mu to ostatni i přesto natřou.

                      0 0
                    • tomxxx  

                      Nechtel tahat a nino ho za to sjel a jeste byl urazenej.

                      https://m.youtube.com/watch?…

                      0 0
    • Tobigun  

      Tak na operaci jde kvůli problémy s nohou i mistryně světa Pauline Prevot. Stejné problémy jak již dříve…

      0 0
      • doubleingram  

        Klasicky zuzeni tepny, ma to spousta lidi. Plus ma taky mraky lidi „diru v srdci“ mezi komorami, micha se pak krev z a do a snizuje vykon. Plus bude IMHO x podobnych veci, ktery jeste nejsou znamy.

        0 0
        • Venda  

          Otevrene foramen ovale se jmenuje ta dira v srdci

          0 0
          • -b-n-x-  

            Hosi nepiste tady prosim takove veci. Me hned po precteni zacalo vynechavat srdce! :-)

            0 0
          • doubleingram  

            Dik za info, to bude asi ono.

            0 0
    • Pijer  

      Poměrně kontroverzní změna časového harmonogramu svěťáku v NMnM:

      0 0
      • Pijer  

        Nějak se to z postu vytratilo, tak jinak – https://www.mtbnmnm.cz/program-sp

        Ženy elite pojedou už v sobotu, hned druhý den po Short Tracku.

        0 0
      • snas89  

        Asi chtějí zvýšit návštěvnost i na další dny, než nedeli.

        Dát elite ženy před U23 muži přijde jako blbost.

        0 0
      • dědek mohy  

        Kdyby ještě prohodili ženy s muži U23, byl bych spokojený, tak to bývalo dříve a ta sobota byla taková živější, i po závodech se v areálu něco dělo. Ty poslední 2 roky byla sobota úplně mrtvá…

        0 0
        • milan.v  

          No a o to jim právě šlo, jak píše snas…

          0 0
          • Pijer  

            Tohle je jejich vysvětlení/úhel pohledu:

            Ahoj všem. Není to tak, že bychom si mohli něco jen tak vymyslet a bez ohledu na UCI uvést do praxe. Naopak UCI je ten „soudce“, který vždy rozhoduje a posuzuje návrhy pořadatelů, týmů či sponzorů. Některé návrhy přicházejí i od samotných závodníků, od toho mají závodníci zařízenou vlastní komisi. Ale je fakt, že tenhle nápad byl náš a chtěli jsme mít závod žen v sobotu. A UCI nám to posvětila. Chápeme, že pro ženy je to hodně neobvyklý harmonogram, na druhou stranu pro všechny budou podmínky stejné. Naše motivace je připravit bohatý sportovní i doprovodný program na celý víkend od pátku do neděle a tohle byl zkrátka podle nás logický krok. Zatím jsme nezverejnili doprovodné akce, ty by měly do konceptu nabitého víkendu skvěle zapadnout. Každopádně ale díky za vaše názory a zpětnou vazbu, ta je pro nás důležitá. Nezapomeňte ale taky na to, že jsme do seriálu SP právě díky našemu novomestskemu závodu dostali už řadu vylepšení a prvků, které pak přebrali další pořadatelé a kvitují je závodníci, sponzoři i funkcionáři. Občas je holt potřeba zkoušet nové věci a nestát dlouho na jednom místě. Uvidíme, jestli se tahle novinka osvědčí. Za tým SP NMNM zdraví, Honza Marcaník

            0 0
      • plzakj  

        Ta ovecka na prvni fotce, to je nejaka provokace?

        0 0
    • robsol  

      Má někdo nějaké informace nebo přehled zda má Jarda Kulhavý šanci se nominovat na Olympiádu. Pokud vím tak máme zatím jen jedno mužské místo a to obsadil Cink.

      0 0
      • Pijer  

        Kulhec je mezi náhradníky a Cink to ještě na 100% jisté nemá:

        „Nominační jistota je podmíněna výkonnostní a výsledkovou stabilitou v roce 2020. Ta musí být podobná výkonnosti projevené v sezonách 2018 a 2019. V případě zranění, zásadního poklesu výkonnosti či jiné nepředvídatelné události bude účastnické místo postoupeno dalšímu jezdci v nominačním pořadí,“ uvedl reprezentační trenér Viktor Zapletal."

        0 0
        • marco  

          Tak to má Kulhavý dobrý, protože na olympiádu jede ten co má progress oproti sezoně 2018– 2019. Takže stačí zajet někde kolem Top 15 a zlepšení tam je a nikdo to nebude Zapletalovi vyčítat, že neposlal jezdce s jasným nárůstem výkonnosti.

          0 0
          • JFtryall  

            Musi byt ale nejlepsi z nasich. :-)

            0 0
      • zbartos  

        Tady https://isport.blesk.cz/…osledni.html o tom Jára m.j. mluví. Krásný rozhovor.

        Škoda, že tohle neříkal během sezóny 2019. Alespoň já bych pochopil, že je nemocný, nebo, že musí jet MS e-biků, když na to má smlouvu, která mu pokryje celou sezónu 2019…

        Ale z rozhovoru na mne už dýchla odevzdanost ohledně XCO (resp. upřednostňování XCM), takže se bojím, že druhé místo pro ČR na OH se mu vybojovat nepodaří.

        0 0
        • robb  

          Pěkný rozhovor. Druhé místo by musel vybojovat na světových pohárech v XC?

          0 0
          • zbartos  

            Nevím. Tady o tom něco píšou, ale moc jasné mi to není – https://mtbs.cz/…orie/ostatni#… .

            Podle aktuální MTB Olympic Qualification Men Ranking SEASON 2020 na https://www.uci.org/…ike/rankings se musíme posunout z 8. místa na 7., kde nám nyní chybí na Německo cca 450 bodů… A samozřejmě uhájit pozici před státy za námi (m.j. USA a Kanada…).

            7. GERMANY 4365

            8. CZECH REPUBLIC 3921

            9. AUSTRIA 3895

            0 0
        • marco  

          Rozhovor jako přes kopírák s mtbs.cz až na tu pasáž o osobním životě. Více na mtbs.cz

          0 0
          • zbartos  

            Je zajímavé, že v isport.blesk.cz není o problémech v maželství ani slovo (natož o teleskopce, Čeladné atd.). A přitom jsem již dost dávno někde četl něčí názor, že má asi doma problémy, takže znalci o tom zřejmě věděli už dřív.

            0 0
            • orm  

              Ja ho zas tak nesleduji, ale prislo mne, ze po prvni olympiade se zbavil normalni zenske a nasel si, od pohledu, „modelku“. Ted, po jeho kariere, bude hledat znovu. To se stava.

              0 0
              • Smazaný účet  

                do lamba přece neposadí normální ženskou, ne? jak by to vypadalo?

                0 0
              • -b-n-x-  

                No a tak není už zase volná ta Veronika? Jarda jako Jarda ne? Oba olympijští vítězové :-)

                0 0
                • JFtryall  

                  Neni. :-D

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    No ale s tím neznámým mužem už chodí dost dlouho nato, aby už s ním zase nechodila, ne?

                    I když, já nevím jestli bych to Jardovi přál.

                    0 0
                    • JFtryall  

                      To neni neznamy muz, malo ctes bulvar. :-D je to nejakej Miss muz.

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        A jo. Muž roku myslím. Jenže co se proslavil před několika lety jiný muž roku, který hned druhý den ochrnul, tak ti ostatní jsou v jeho stínu.

                        0 0
    • robb  

      Možná to bude někoho zajímat

      https://www.instagram.com/p/B7tTyMtBRIV/?…

      0 0
      • milan.v  

        Jsem rád, že tam je z 1/3 ta silnice, protože tu někde padlo, že on vlastně ani nic nenajíždí…

        0 0
        • robb  

          Já čekal ze ta silnice bude mít ještě větší poměr. Ale možná to bude biker od bikera jiné.

          0 0
          • milan.v  

            Já ho sleduji, takže vím, že poctivě najíždí, není to ale jako mnoho jiných, u kterých třeba jde i přes půlku naježděných kilometrů. Třeba Cink dle mého přestal také tolik jezdit objemy na čisté silnici.

            0 0
            • jonys  

              Ano, je to obecný trend.

              0 0
            • robb  

              By mě u Cinka zajímalo, jaké na něm ta silnici nechala následky co do wattů. Jinak Nino tedy dělá hafo věcí kromě kola. Viděl jsem ho snad dokonce jezdit na skejtu, přes zimu byl i na nějakých běžkařských závodech.

              0 0
              • JFtryall  

                Ondra si to vytahnul na delsich usecich jednoznacne, viz Revnicak a dalsi veci…:-)

                0 0
      • jonys  

        Dík, zajímavý.

        0 0
    • Kaizr  

      Rozhovor s Jardou : https://mtbs.cz/…orie/ostatni#…

      0 0
      • novas752  

        Teď asi trochu trochu rozboural bábovičky zarytým pevnosedlovká­řům. :)

        0 0
    • Pijer  

      Škarna na kus jara mimo je celkem čára přes rozpočet v honbě za body na dvě místa pro Tokio :-(

      http://www.cyklonovinky.cz/…a-Vastl.aspx

      0 0
      • tomxxx  

        Hm, to je asi vymalovano…

        0 0
      • -b-n-x-  

        Stejně žádné Tokio nebude. Takže to je jedno.

        0 0
      • Smazaný účet  

        jé, přesně to jsem měl zlomený, když jsem pod sebe dal ruku. na pohotovosti mě podezírali, že jsem dal někomu pěstí. tohle bylo myslim celkem v pohodě, akorát úchop chvíli bolel.

        0 0
        • michal1968  

          jojo toto přesně jsem měl zlomený..akorát že já někomu pěstí dal..v sádře to bylo asi 4 týdny..ještě před zasádrováním mi to natahoval jak to bylo trochu sjetý ty praskly kůstky ..a v sádře jsem malíček a prsteníček pokrčený..tak jsem ještě asi měsíc po sundání nemohl objednat víc než tři piva ..pět jsem neukázal..byla to pravá

          0 0
          • jonys  

            Jak dopadl cil utoku?

            Zda se to vyplatilo,myslim…:-)

            0 0
            • michal1968  

              Člověče přežil, byl jsem mladý blb.. Dnes su už jen blb..

              0 0
      • plzakj  

        Technicka: Nema teleskopku :-)

        0 0
        • snas89  

          Nemá:)

          Na druhou stranu i tk jsou tihle kluci úplně jinde s ovládáním kola, než my běžní smrtelníci.

          škarnu jsem pár let zpět potkal na jendom víkendovým kempu, kde nás bral na různý věci v sudetech a on prostě umí..:)

          I tak..kdyby měl teleskop, že…:)

          a tím si mi připomněl:

          https://www.youtube.com/watch?…

          Co ten maldej Tomáš zvládne taky moc nechápu…:)

          0 0
          • robb  

            Zřejmě slušnej oddíl no.....

            0 0
          • jonti  

            I kdyby ho měl tak ho má v tom úseku podle popisu pádu stejně nahoře.

            To jsou takové blbé pády, rychlý relativně jednoduchý terén, někdy louka, jedeš minimálně 40km/h, metr dva za tím před tebou a jen doufáš, že tam něco neočekávané nebude. A když se tam něco velké objeví, tak jdeš.

            0 0
            • MichaelSimek  

              ja se priznavam ze davam teleskop dolu vicemene vzdy kdyz neslapu uz instiktivne…ale nejsem „elitak“ a asi taky neslapu tam kde elitaci slapaji :)

              0 0
          • plzakj  

            Pekny. Ale kdyz koukam treba na gmbn, tak v branzi asi nic neobvyklyho :-) Ja uz jsem na tohle starej :-)

            0 0
    • JK_Cookie  

      Tak Kulhec zacal sbirat body…

      0 0
      • milan.v  

        To brzy…

        0 0
        • snas89  

          …ale tak lepsi pozde nez nikdy:)

          A aspon to vypada ze ho to zase malinko bavi…

          0 0
          • milan.v  

            No, na skoro 50. místě nějakého polopouťáku, kde před ním jsou i lidé, kteří si občas vyrazí zajezdit do té naší malé díry… :o)

            0 0
            • Singlespeed  

              V porovnání s totálním hnojákem Salamina Epic, kde bodovali Vastl se Škarnou je startovka Catalany solidně nařachaná.

              0 0
              • andy97  

                To musel mít nějaký technicky problém ne? Že by ho porazily takový noname jezdci?

                0 0
            • tomxxx  

              Avancini, koretzky, sarrou, valero, marotte… jo takovej hnoják bez konkurence

              0 0
              • Singlespeed  

                Závod nejvyšší kategorie HC, obsazení na úrovni světového poháru.

                0 0
              • milan.v  

                S těmi ale on v současné formě nezávodí…

                Trochu nadhledu, chlapci… ;o)

                0 0
                • snas89  

                  V xc ne. V maratonu jo:)

                  Myslim ze na epicu by jeste mohl udelat dobrej vysledek…

                  0 0
                • tomxxx  

                  Si napsal polopouťák, ale takhle obsazenejch zavodu, ktery nejsou svetovej pohar XCO, behem roku moc neni :) Spis to chce nadhled z tvy strany, ze kdyz tam je jen 20 jmen ktery znas, tak zbytek jsou hobíci.

                  0 0
      • roud  

        Nepřijde mi že by mu rostla forma :( ale aspoň to nevzdal a dojel.

        0 0
        • ufoncz  

          Podle prvniho zavodu v unoru bych nic nehodnotil. Tam muze bejt spousta faktoru, proc to zrovna o tech pet minut rychlejc nezajel.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Přesně tak. Je to jen strategie. Začne pěkně odzadu a postupně se bude zlepšovat.

            0 0
            • roud  

              Přál bych mu to ale moc tomu nevěřím :(

              0 0
              • milan.v  

                Přesně tak, současné XCO už je jinde a k tomu ty jeho problémy, to jsou dost zásadní faktory, proč ten návrat bude velmi, velmi těžký…

                0 0
                • Singlespeed  

                  Zkusí to, zjistí, že to opravdu zpět na špici nepůjde a definitivně letos s vrcholovou cyklistikou skončí.

                  0 0
                  • roud  

                    Tipuju že přejde na akce typu KPŽ kde mu to na bednu bude stačit.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Včas nepřešel na vhodnou velikost kola s teleskopem bez ofsetu :)

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      Vsechny prekvapi tim ze jako prvni prejde na 26" kola a vsechny ted zase bude porazet :D

                      0 0
                  • milan.v  

                    Jasně, vidím to stejně, nic nasmlouvaného mít už nebude, možná po něm skočí nějaký menší XCM tým, odjezdí sezónu, dvě…

                    0 0
      • Kaizr  

        Tak už asi nic nenasbírá, škoda – https://www.irozhlas.cz/…03151758_mim

        0 0
    • robb  

      Silničáři z EF Education na Epicu

      https://www.cyclingnews.com/…e-cape-epic/?…

      0 0
    • team_daddy  

      Dle Stravy soudim, ze na Kypru to dneska Cinbalovi cinklo zlate.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Jj

        0 0
      • marco  

        Nechci jeho parťáky hanit ale, Cimbál je trochu kvalitativně jinde než Bartłomiej.

        0 0
        • snas89  

          Je, Ondra myslím i někde říkal, že by to je raději sám…

          Vůbec závody dvojic jsou trochu nevyzpytatelný:)

          Ale jinak je cimbál u poláků hodně spokojený.

          0 0
          • ufoncz  

            Jaký jsou tam vlastně pravidla? Ondra před polským parťákem o necelou minutku, Annika před svou parťačkou o tři a půl minuty a Britky na šestém místě měly mezi sebou skoro dvacet minut rozdílu.

            0 0
            • orm  

              Z clanku na mtbs.cz

              „Na začátek se myslím, že je to dobrý. Mě se jelo dobře, tak jsem spíš jela špic a Tanja za mnou. Dneska to byla asi jedimá etapa, kdy se vyplatilo jet společně, v cíli se počítal čas druhýho a pak se ztráta násobila 2×, zítra se už časy dvojic budou sčítat a teprve začne to větší peklo,“ zhodnotila Jíťa před zítřejší etapou

              0 0
      • rdx  

        Cink 1. / Hynek 2.

        0 0
        • rdx  

          Jarda odstupuje kvuli nemoci (vcera zasek 10 min). Vastl pokracuje sam …

          0 0
          • Frankq  

            Jita 3 flek

            Stošek s Hynkem 2 flek a Cimbal 3.

            0 0
    • team_daddy  

      Tak Cimbál s Wawakem udrželi 1. flek v GC Sunshine Cupu. Čupr. Děsí mě další odstoupení Kulhece.

      0 0
    • team_daddy  

      První kolo svěťáku už taky padlo za oběť korunaviru.

      0 0
    • team_daddy  

      Po zhoršující se situaci s koronavirem, zejména v Evropě, dnes ráno oznámil tým Specialized Racing, že nebude startovat v 17. ročníku Cape Epic.

      Další informace zjišťujeme.

      0 0
      • Lucik_bikerka  

        I Ghost jede domů :-(

        0 0
        • snas89  

          Tokyo tipuju max na ucast bez divaku. Je v tom uz moc penez, to asi nezrusi.

          Jinak si myslim, ze prvni kola scetaku taky padnou.

          0 0
          • Aussig  

            Zatim platí, že OH budou včetně diváku.

            0 0
            • jonys  

              :-)

              Před 3 týdny to platilo v kurzu 1.15, dnes 2.52…že vůbec budou OH v termínu. Tj. 33% šance (beru i s marží SK). Že by s diváky je z říše sci-fi.

              Ještě před pár dny jsem sázel, že Euro nezačne v termínu za 2.45. Dnes už to vůbec není v nabídce…

              Giro odpískaný. MS v hokeji odpískaný. Myslím, že se letos dosportovalo…

              0 0
              • Lucik_bikerka  

                Cape Epic zrušen :-(

                0 0
                • JK_Cookie  

                  Bohuzel,ted to taky ctu,ale po tom co to odpiskal Spesl,Bulls,Ghost uz to asi nemelo cenu i pro poradatele i kdyz se snazili do posledni chvile…Skoda,celkem jsem se tesil na vykon Hynka se Stoskem i Kulhece jestli ozije…

                  0 0
                • JK_Cookie  

                  Nino mel nachystané ,,nove,, kolo…holt si musi na zavodni nasazeni jeste pockat.

                  0 0
                  • TheJD  

                    Aspen ve 2.4 WT. Co je to za prevodnik? Nejaky Quarq nebo to ma offset? Mate me ta sikma plocha u zubu.

                    0 0
                • JK_Cookie  

                  Ghost mel taky pripravenou specialni barevnou kombinaci…

                  0 0
                  • doubleingram  

                    Až na ten odporně hnusný rám.

                    0 0
                  • biker jura  

                    to je nejhnusnější kolo snad …

                    0 0
                    • JK_Cookie  

                      Ram jsem nechtel komentovat,ale slusne receno,neni to muj salek kavy…:-) Ale v jinem vlakne se tu najdou taci,komu se to libi…

                      0 0
                    • tomxxx  

                      Zadni stavba vypada jako když minpri jizde vylitne sopl z nosu a vlaje ve vetru.

                      0 0
                  • jonti  

                    u ghostu porad nechapu, ze nemaji zadny xc full, i na svetaky elitaci vozili slamr. a jet cape epic na ht nesmysl asi je.

                    0 0
                  • Polka  

                    Ten rám musel navrhnout úplně jinej designér nebo tomu, co dělal ten pěknej předchozí rám, asi totálně jeblo v kuli :-)

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Na jejich obranu, ten predchozi byl hezkej, ale blbej, tenhle je hnusnej, ale asi bude dobrej.

                      0 0
                      • robsol  

                        Na jejich obranu, mám ten předchozí a je funkčně i po designové stránce supr. Tento nový je fakt úlet, ale pokud jste ho viděli na živo (o čemž u většiny diskutujících pochybuji) není to tak hrozné.

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Kluci co jezdili si stezovali hlavne na horni ramovku, ktera je plocha, ostra a docela siroka. Jebali se o ni do stehen pri nepozornosti. Navic fluo barvy bledly neskutecne rychle. Jinak mi to kolo neprijde nicim spatny, ale nicim vyjimecny.

                          Ten novej, pokud funguje jak tvrdej by mohlo byt aspon v ramci HT pohodlny, kdyz uz je tak hnusny.

                          0 0
                          • Aussig  

                            Přesně moje zkušenost.

                            To že to bylo mega tuhý sem jinak bral jako +.

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Včera jsem to viděl na živo a začíná se mi líbit. Starej byl hezkej, ale blbě se na tom jezdilo.

                          0 0
                        • biker jura  

                          proto já osobně píšu o tom kole na fotce… věřím, že v černé matné barvě, která to zeštíhlí a třeba větší velikosti to bude uplně jiná káva…

                          0 0
    • robb  

      Sice se nezávodí, ale na youtube je spousta záznamů ze závodů :-)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Tina  

      Reprezentace je po návrate z Afriky prípadne Mallorky doma v karanténe. Jazdia na trenažéroch. JK karanténu moc nemusí a postuje svoje výjazdy z vonku.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tohle nechápu, když už jezdí venku, proč to postuje? Ať si trénuje každej v lese jak chce, ale bez stravy. Blbej vzor.

        0 0
        • Raf  

          Tak obecně není problém na kole jezdit venku. Problém by měl, kdyby měl nařízenou karanténu. A má ji?

          0 0
          • gemini  

            „Reprezentace je po návrate z Afriky prípadne Mallorky doma v karanténe“ – tak asi jo…:-(

            0 0
            • Pijer  

              A nevracel se náhodou ještě před nutností karantény? Spešl to zabalil ze všech nejdřív a mastil pryč.

              0 0
          • milan.v  

            Já myslím, že nemá, protože se jedná o Jižní Afriku, která nespadá pro země, ze kterých návrat znamená automaticky nařízenou karanténu.

            To, že se přes ty země často tranzituješ a pobýval jsi na letišti, ještě nic neznamená… Divné, ale je to tak…

            V případě návratu ze Španělska je to něco jiného, tam je karanténa nařízená…

            0 0
            • milan.v  

              Dnešní Hynkova jízda.

              0 0
              • Pijer  

                Budeme je jenom linčovat, nebo je rovnou zastřelíme? ;-)

                Doufám, že se se to k nim donese, budou si v klidu trénovat dál a jen si aktivity dají jako neveřejné.

                0 0
                • milan.v  

                  On do karantény ale nemusí…

                  Možná za tím hledáš, už jenom, že to sem dávám já, něco jiného, co za tím není… ;o)

                  0 0
                  • Pijer  

                    Kdepak, nic proti tobě nemám a spíš navazuji na strom příspěvků :-)

                    Beru to prostě tak, že lidé mají právo se chovat podle svého uvážení, stejně tak o tom referovat podle libosti a jen pak musí počítat se „spravedlivým hněvem“ okolí. No a důsledkem pak logicky bude, že si to všichni budeme šudlat na tajňačku, jak za totáče, protektorátu, v době temna, .......

                    0 0
                    • jonys  

                      Pokud ma nekdo narizenou karantenu,porusuje ji a jeste to nekde zverejnuje,tak je nejen idiot,ale jeste totalne vylizanej.

                      Lidi se,samozrejme,maji pravo chovat podle sveho uvazeni. Pokud to chovani neni mimo zakon.

                      Nejsmesnejsi (nebo nejsmutnejsi) ale je,ze sudlani na tajnacku v dobe teto krize srovnavas s dobou za protektoratu.

                      Kolikrat v zivote jsi udelal neco,o cem vedels,ze je za to spagat,prosim???

                      0 0
                      • Pijer  

                        Schválně jsem ještě hledal a nikde ani zmínka o tom, že by Kristus byl v karanténě. Takže si v přírodě může jezdit kde chce. Každopádně riskuje, že po něm někdo takhle naježený vystartuje a případně se o tom jakoby náhodou třeba i někde zmíní. Tak jak je v našich končinách historicky zvykem https://www.reflex.cz/…e-nutne.html?…

                        0 0
                        • milan.v  

                          Jak píšu, byl v JAR, tzn. nemusí být v karanténě…

                          0 0
                          • Pijer  

                            Právě a zrovna Kristus je jeden z nadprůměrně inteligentních sportovců a ne nějaký adrenalinový floutek nebo machýrek, který za každou cenu potřebuje někde honit lajky nebo kudosy, aby se u sponzorů prodal.

                            0 0
                            • milan.v  

                              Je vlastně ve stejné situaci jako např. silničáři Authoru, kteří dorazili z Chorvatska a normálně po republice trénují.

                              Jiná věc je WvA, který se vrátil z Mallorcy a vesele jezdí po Belgii bez karantény… Možná prošel hned testy, detaily netuším, pokud ne… :o/

                              0 0
                              • jonti  

                                nevis jak tam maji narizenou a definovanou karantenu, nejspis jezdit sam na kole je ok.

                                0 0
                                • milan.v  

                                  No, to máš pravdu, mohu ale snadno zjistit od kamaráda.

                                  0 0
                                • milan.v  

                                  Takže rychlá informace od mého spolehlivého bruselského zdroje – pro sportování platí stejné podmínky jako u nás, tzn. zdravotní procházka…

                                  0 0
                                  • Pijer  

                                    Z Belgie jsem zachytil tohle:

                                    Concerning the COVID-19 pandemic our Belgian government has imposed everyone to ride his bike individually, or accompanied by max 1 race partner. We're pretty sure Tim Wellens would call Thomas De Gendt. Who's number would you dial?

                                    0 0
                        • jonys  

                          Vůbec jsem nebyl konkrétní. Byl v JAR, karanténu mít nemusí. Já reagoval na Tvoji obecnou úvahu.

                          A s tím naježením…Srovnáváš úplně rozdílný věci. Ale to už mě, vzhledem k tomu protektorátu, nepřekvapuje.

                          V článku se píše o nesmyslném udávání – že někdo sedí na lavce a jestli náhodou to není proti předpisu.

                          Ale když někoho uvidíš, jak tahá babičce z kabelky šrajtofli, udáš, ho, doufám.

                          I když vlastně možná ne. Ty jsi ten protektorátní hrdina, takže vlítneš mezi tlupu cikorek a seřežeš je na hromadu sám.

                          0 0
                          • matbiker  

                            Tato debata je cela celkem mimo. Ja jsem oficialne v karantene, nahlaseny u doktorky i na hygiene. A tam mi primo rekli, ze do lesa a tam kde nikoho nepotkam, klidne muzu. Kdyz si sam pojedu po na svih, koho asi tak nakazim…

                            0 0
                            • robb  

                              Ono nejde ani tak o to, že by si tam nikoho nepotkal, ale když budeš mít pád na kole a odvezou tě do nemocnice, tak jim akorát přiděláváš starosti a zdržuješ od lidí, kteří skutečně potřebují pomoc. Ale to už je zase zbytečný offtopic. Kdyby si radši lidi na 1–2 týdny sedli doma na pr*el, když nemusí nutně ven.

                              0 0
                              • tomxxx  

                                To sem si taky rikal, ale beztak k doktorovi leze zbytecne takovejch kretenů s rymickama zbytecne na testy, že zakazovat lidem sklouznout se na kole, aby byl eventuelne perzonal, kdyby ses nahodou zrakvil…to tak v italii dava smysl. Spis malo lidem vysvetluji, ze kdyz nemas poradny priznaky, ze ti ani nic nenajdou a jen je tam zasiras.

                                0 0
                              • TheJD  

                                To bys musel jen lezet v posteli a davat pozor, aby se na tebe nezritila policka. Uz jen samotnym posazenim se totiz riskujes, ze se ti zatoci hlava a svalis se na zem, cimz riskujes nejen zraneni, ale i ztratu vedomi. A to vubec nemluvim o tom, ze by sis sel treba ukrojit kus chleba do kuchyne. Pri tom si totiz muzes uriznout prst nebo rovnou celou ruku!

                                0 0
                                • robb  

                                  Ale h*vno. Seďte na pr*eli a buďte rádi, že jde elektřina a teče voda.

                                  0 0
                                  • TheJD  

                                    Aktivne jezdim na kole 8 let a jeste jsem nemusel byt kvuli padu hospitalizovany. Nejhorsi zraneni – zlomeny malicek. Tento zvyk nehodlam menit. Kdyz ty jezdis tak, ze se neumis udrzet na kole, tak asi opravdu bude lepsi, kdyz zustanes doma, ale nevnucuj to ostatnim.

                                    0 0
                                    • milan.v  

                                      Ono samozřejmě také záleží, jak člověk jezdí, že ano…

                                      Cyklostezkoví bijci podél řeky s minimálním provozem mají jinou pravděpodobnost než frajeři, co jezdí v trail parku a překonávají své vlastní limity a jdou přes závit, tam je to hned…

                                      0 0
                                      • TheJD  

                                        Rozumny clovek ted bude jezdit na pohodu, stejne jako rozumny clovek uzna, ze jit ven na kolo je uplne v pohode.

                                        0 0
                                      • jonti  

                                        na cyklostezce v Braniku je tech koliznich situaci o dost vic nez nekde v lese.

                                        0 0
                                        • milan.v  

                                          To máš pravdu, proto jsem také raději napsal s nízkým provozem. Představuji si tak např. cyklostezky podél Labe za Mělníkem nebo u Nymburka, občas to tam tudy vezmu, když se mi chce podívat na vodu a na zajímavá místa, kde jsem ještě nebyl… Kolikrát tam potkám na několikakilome­trovém úseku jednoho, dva lidi a cyklistu žádného, dá se tam jet i dost rychle…

                                          0 0
                                    • snas89  

                                      Hmmm. Zajimalo by me, co by ti na to rekla treba Jolanda…

                                      0 0
                                      • Singlespeed  

                                        Co by asi tak řekla? „Jezdím jako prase, na hranici schopností, na těžkých tratích světového poháru, v kontaktu s ostatními nařvanými závodnicemi, takže s vysokým rizikem zranění i vážnějšího musím počítat“.

                                        0 0
                                    • Breakpain  

                                      Co nato říct, máš kliku, dar od boha nebo jezdíš pod svoje možnosti… netuším ;). Ale závidím Ti to ;-),,,

                                      0 0
                              • Tina  

                                „Asi 80 procent úrazů u lidí starších 60 let se stane v domácím prostředí nebo v jeho bezprostředním okolí,“

                                Zdroj: https://www.lidovky.cz/…n-zdravi_ape

                                0 0
                              • Stavel  

                                Ony to bohužel 1–2 týdny nebudou. Po dvou týdnech možná! dosáhne epidemie vrchol. Takže ty opatření musí trvat alespoň měsíc.

                                0 0
                          • Pijer  

                            Jaká obecná úvaha?

                            Reaguju na to, že je tady údiv nad tím, že Kristus teď jezdí na kole a dává to na Stravu a Kulhec jezdí ani nevím kde a dává fotky na FB, nebo kam. Někdo se nad tím pohoršuje, tak jsem poznamenal, že si můžou dělat, co chtějí, když to není zakázané. Jen musí počítat s tím, že se do nich nějaký aktivní svazák obuje a tak se na to třeba příště radši vyprdnou a aktivitu si nechají jako soukromou.

                            0 0
                  • Kaizr  

                    Cink mu včera psal pod jednu trasu – a co karanténa ? A dneska už tu trasu a komentář nemůžu najít – Strava

                    0 0
                    • milan.v  

                      No, Cink moc inteligence nepobral, to všichni víme, že ano…

                      On sám jezdil do PÁ minulý týden na Mallorce a pak tradá domů, on do karantény samozřejmě musí…

                      Teď už od NE jezdí jako nový ambasador Rouvy na trenažéru…

                      0 0
                    • MilanT  

                      Nějak jsem si nevšiml zda už to někdo zmínil.

                      U profíku se tréninky berou jako docházka do zaměstnání a tím pádem asi nic neporušují.

                      Ne že bych říkal tak anebo tak, ale takhle to prý momentálně v česku funguje.

                      0 0
                      • Kaizr  

                        U profíků je to asi právě naopak viz MTBS –

                        https://mtbs.cz/…orie/ostatni#…

                        0 0
                        • Aussig  

                          Dneska sem to četl, docela paradoxní prdel. :D

                          0 0
                        • Tina  

                          „porušení je klasifikováno jako trestný čin“

                          0 0
                          • Sartorius  

                            To není pravda. Z právního pohledu je zákaz vycházení pouze doporučení, který není nijak trestný. Nejedná se ani o přestupek, natož o trestný čin. Trestným činem je například úmyslné nebo i neúmyslné šíření infekční nemoci (i Covid-19). Porušení zákazu vstupu např. do posilovny už pak ale je přestupek, za který jsou brutální pokuty (klidně i ve výši ceny kol od Nina a MVdP dohromady…)

                            0 0
                            • Tina  

                              Úvodzovky znamenajú, že som citovala z vyššie uvedeného odkazu na článok MTBS.cz

                              0 0
                            • jonys  

                              1. Porušení karantény určitě trestným činem bude. V cizině už si naběhli někteří blbečci:

                              https://www.idnes.cz/…zahranici_dc

                              předpokládám, že u nás je to legislativně položeno stejně (možná s mírnou odlišností v sazbách)

                              2. Myslím, si, že takovéto nařízení vlády v nouzovém stavu je zákon. Ne nějaké doporučení. Jiná věc je, že ZATÍM je ten zákaz definován velmi vágně, a tedy v podstatě nevymahatelný. Až přitvrdí, bude to jiné. Ale třeba ten odstavec, kde se definuje, za jakým účelem můžeš jet na služební cestu – tam už by někdo mít problém mohl, je to definováno celkem přesně. Moc se o tom nemluví, ale v podstatě to „normální“ služebky dost omezuje…

                              3. Tu konstrukci o nemožnosti trénovat venku moc nechápu. Spíš bych řekl, že to vládě „uteklo“ – z hlediska důsledků je trénink stejné riziko, jako moje rekreační vyjížďka po práci. Zapletalův argument o zranění a ohrožení záchranky je lichý – stejně tak si přeci může ublížit sportoec trénující doma a tak bude volat RZS…

                              0 0
                              • tomxxx  

                                Taky to s profikama moc nechapu. Sem puvodne premyslel, ze si udelam registraci, kdyby zakazali vyjizdky a mohli by jen profici a ono je to naopak.

                                0 0
                                • jonys  

                                  O tom jsi fakt uvažoval? Tak to seš SRDCAŘ! To smekám! Akorát je otázka, jestli by v současné situaci vůbec šlo něco takovýho si vyběhat (vůbec nevím, jak se taková registrace dělá, kam se musí jít, jaký razítka posbírat, a hlavně: jak dlouho to trvá?).

                                  0 0
                        • Sartorius  

                          Policie a hygiena má dost práce řešit důležitější věci, než chytání profíků na kole. Navíc se to dá obejít mnoha způsoby: „Jedu do obchodu a nechtěl jsem jet rizikovou hromadnou dopravou.“, „Nejsem na tréninku, ale na krátké zdravotní projížďce“, „Jedu babičce koupit léky a pak ji je zavezu a nechtěl jsem jet rizikovou hromadnou dopravou“, „Jsem na zdravotní projížďce a trochu jsem zabloudil“…a ještě by mě zajímalo, kdo tak asi dokáže chytnout profíky v lese?

                          0 0
                          • Tina  

                            Nikto ich nemusí chytať. Keď si robia fotky, resp. majú záznam na strave (a cestou sa nezastavia v lekárni) tak to úplne stačí ;)

                            0 0
                          • jonys  

                            Obcházeče mám rád. S těma jsou fajn hovory, pokud svůj „obchvat“ přežijou. Mám materiálu na knihu.

                            Modelový příklad:

                            „Jak se Vám to stalo?“

                            „No, já jsem tady takhle tohle, semto tím, pak jako tímhle to…“

                            (Kdyby přede mnou neseděl nebo neležel mrzák, neudržel bych se. Pat a Mat hadr, tohle natočit, uřezal by ses smíchy k smrti)

                            „A věděl jste, že to předpis/norma/pos­tup/návod…zaka­zuje vyřadit/zablo­kovat/nepoužít/ne­udělat/udělat…“

                            „Jo, to jsem věděl, ale…“

                            (No, to jsem zvědav)

                            „…já jsem myslel…“

                            (A jsme doma! Jakoby se Quintana pokoušel spurtovat nebo já uplést svetr – prostě něco, k čemu evidentně fešák nemá vlohy)

                            „…že to tak bude rychlejší/jed­nodušší/v poho­dě…“

                            (Tak schválně)

                            „A bylo?“

                            „No, jako možná jo, ale je tam to riziko, že to dopadne takhle.“

                            (Aha! A proč sis myslel, ty kreténe, že ten stanovený postup to zakazuje? Abys u toho líp vypadal?)

                            „A to jste si neuvědomil?“

                            „Ne.“

                            (Proč mě to nepřekvapuje?)

                            "Já si myslel…

                            (Už zase!)

                            „…že se nic stát nemůže.“

                            (Přeloženo: nic moc extra o tom nevím, ale ten, co psal ty předpisy, je určitě nějakej *****. Přeci já musím vědět všechno nejlíp!)

                            Přesně takhle mi připadáš ty. Perfektně víš, jak všechno ochcat, protože přeci nebudeš dodržovat něco, co tě nebaví. Máme svobodu, a navíc: co by se jako mohlo stát??? Určitě je to jen buzerace nějakých kreténů. Sice nikdy nezažils ani koronavirus, ani nouzový stav, ale jistojistě tomu rozumíš ze všech nejlíp…jako ten chytrolín výše.

                            On aspoň zjistil, že je ***** na záladě velmi jasné indície – něco obešel a málem přišel o život. Příště si dá bacha. Ty, pokud nedopadneš jako ta blbka, co se po lyžovačce ihned stavila u staré maminky a nakazila ji, asi tak jasnou zpětnou vazbu nedostaneš. Takže nám můžeš dávat dál rady, třeba jak obejít nošení roušek…

                            0 0
                            • Sartorius  

                              Ty asi nebudeš žádný malý blbec :-D

                              Já nic neobcházím a vše pečlivě dodržuji. Jen jsem vysvětloval, že to, na co jsem reagoval je hloupost a je to neuplatnitelné tak, jak s tím někdo straší. Ale to asi nemá cenu vysvětlovat někomu, jako jsi ty…

                              0 0
                            • Tina  

                              Presne! Rovnako ako tí slovenskí kopáči, ktorí bagrom prekopli plynové potrubie u bytovky v Prešove. Dobre vedeli, že je pod zemou ten plyn a aj že predpisy nariaďujú, aby sa v takýchto pípadoch kopalo ručne a nie bagrom. Oni si navyše samovoľne zmenili vopred určenú trasu výkopu. Proste si tiež mysli, že tie predpisy sú na … Výsledok takéhoto nezodpovedného konania asi všetci poznáme :/

                              0 0
                              • tomxxx  

                                To neni o kopacich, ale o penezich.

                                0 0
                                • Tina  

                                  Ty si tam bol pri tom výkope?

                                  To o čom hovoríš vidím to u vášho „premiéra“ na každom kroku. Zneužíva aj súčasnú situáciu na vlastné kšefty.

                                  0 0
                                  • tomxxx  

                                    Nebol, ale každý výkop je stejný. Kolem sítí máš kopat ručně, ale nedělá to nikdo, protože to ušetří hodně času a tím peněz. To není o tom, že by si kluci na stavbě řekli, že se přeci nebudou dřít.

                                    0 0
                                    • Tina  

                                      A preto je v momentálne v base kopáč bagra ten čo mu to nariadil kopať bagrom. Každá stavba má podľa môjho laického názoru nejakého stavbyvedúceho prípadne dozor.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Víte Tino, píšete blbosti z důvodu neznalosti věci. Ano, v base je kopáč a ne stavby vedoucí, stejně jako bude v base řidič kamionu, ale ne já, jako dispečer, co ho přetížil… To je realita, ať se Vám to líbí, nebo ne.

                                        0 0
                                        • tomxxx  

                                          Já už to vzdal, nechtěl sem do toho zabrušovat, abych nemusel vybrušovat.

                                          0 0
                                        • jonys  

                                          Neni to vzdy pravda. Za smrt 4 delniku pod spadlym mostkem sedi prave stavbyvedouci.

                                          V pripadu Studenka jsou souzeni taky vedouci (bohuzel zatim neuspesne,cimz nam stat rika,ze pady mostu na vlaky jsou tak nejak normalka,jako ze stane se…).

                                          Vzdy jde o to prokazat,kdo byl pricinou.

                                          Pokud kopacovi reknu,ze ma kopat krumpacem,a on to vezme bagrem,je to jeho chyba. O tech pisu vys. Ale pokud mu naridim,aby to tim bagrem vzal,je to muj pruser-kopac nemuze vedet,kde vede jaka trubka a nosit v hlave stavebni predpisy. To je vec projektu a vedeni praci.

                                          0 0
                                        • Tina  

                                          Kopáč a (to mi tam chýba) ten čo mu to nariadil sú v base. Preštudujte si prípad a nepíšte „blbosti z z důvodu neznalosti věci“.

                                          0 0
                                  • team_daddy  

                                    Jak “nášho” :-)

                                    0 0
    • milan.v  

      Světový pohár bikerů v Novém Městě se pojede, doufají organizátoři

      https://www.idnes.cz/…klistika_tof

      0 0
      • Smazaný účet  

        myslim, že doufat můžou, ale věří tomu asi málokdo

        0 0
      • Tina  

        Možno áno. Ale bez divákov a pretekárov z Talianska.

        0 0
        • andy97  

          Pokud bude zákaz vstupu cizinců do ČR, což předpokládám že v tu dobu bude. Tak nevím kdo by tam jel no :)

          0 0
          • jonti  

            Uplny zakaz vstupu cizincu koncem kvetna? Jestli to vydrzi tak dlouho, tak se budou resit uplne jine problemy nez nejaky Svetovy pohar.

            Spíš je problém, že nikdo ze závodníků ten SP nebude chtít, když aspoň několik týdnů předem nebude jasné, že se nějaké závody pojedou a je kvůli čemu trénovat.

            0 0
            • popokatepetl  

              jako květen 2021? :-) protože na ten letošní vsadím boty, že budou hranice zavřené.

              0 0
      • jonti  

        Tak nakonec se nepojede. To bylo rychle.

        0 0
        • milan.v  

          Jo, byla to bláznivá myšlenka…

          https://www.idnes.cz/…klistika_par

          0 0
        • tomxxx  

          mě by zajímalo, jestli se pojede vůbec něco a jestli něco bude pro hobíky.

          0 0
          • snas89  

            pro hobíky jsou teď prázný lesy:)

            co víc bys na druhou stranu mohl chtít…

            0 0
            • tomxxx  

              Lesy byly nekdy plny?

              0 0
              • Aussig  

                Teď jsou plný…

                0 0
                • tomxxx  

                  No právě, rozhodne jsou plnejsi nez jindy

                  0 0
                  • andy97  

                    Mohlo by se jet v září nebo říjnu. No pokud se to dá vše do kupy okolo koronavirusu, tak bude asi dlouhá sezóna. Očekává že na silnici by mohli jezdit ještě i v Listopadu. No bude to zajímavé.

                    0 0
                    • snas89  

                      bych se nedivil, kdyby se celý rok tak nějak přesunul na ten další.

                      0 0
        • Aussig  

          OH taky, posunuta o rok.

          0 0
    • Tobigun  

      Jolanda a její pád plus pár slov okolo

      https://m.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Kubiczech  

      German XC Racer Helen Grobert Banned for 4 Years After Testing Positive for Testosterone

      https://www.pinkbike.com/…ng-test.html

      0 0
    • milan.v  

      Takhle nechci končit kariéru, říká olympijský šampion Kulhavý

      https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

      0 0
    • team_daddy  

      UCI oznamilo, ze letos se v Nmnm pojedou dva zavody.

      0 0
    • Tina  

      2020 Mercedes-Benz UCI Mountain Bike World Cup Calendar

      5–6 September: Lenzerheide, Switzerland (XCO+DHI)

      12–13 September: Val di Sole, Italy (XCO+DHI)

      19–20 September: Les Gets, France (XCO+DHI)

      29 September-4 October: Nove Mesto na Morave, Czech Republic (XCO) – two rounds

      5–11 October: Leogang, Austria – World Championships (XCO+DHI)

      0 0
      • doubleingram  

        :)

        Najednou to umějí dělat často a pravidelně. Ne jak normálně, kdy se čeká třeba 1,5 měsíce na další díl.

        0 0
        • snas89  

          Myslim, ze ted uvidis obecne mezi lidma, ze najednou neco jde…:))

          0 0
      • jonys  

        Tak NMNM bude asi jediná zastávka, kterou MVDP vynechá…kolize s Ardenama :-(

        0 0
    • jonys  

      Fumic se pěkně drsně rozsekal.

      https://www.instagram.com/p/CBAm3HplP69/

      Asi ten nový Scalpel bude pěkná plečka :-)

      Možná karma, avizoval konec už loni, změnil to, a teď tohle…

      0 0
      • Pijer  

        No ty vole, už to začíná být lehce za hranou, když se takhle rakví špička :-(

        0 0
        • ufoncz  

          Tohle:

          On a race simulation session on one of my training laps i clipped a stump of a tree with my pedal. I got sent over the bars…

          se ti stane i na nevinně vypadající cestě

          0 0
      • Smazaný účet  

        Slušný skóre, tady se někdo snaží dohnat Jolandu.

        0 0
      • marco  

        Aneb my toho Jardu na olympiádu dotlačíme. No dává to smysl zavírat to na rok a půl dopředu by byl nesmysl aspoň pojede ten s aktuálně nejlepší formou.

        0 0
        • andy97  

          To by musel Kulhec dostát druhý dech, Cimbál je o level lepší. Tak snad se Jarda dostane do formy aby to bylo ještě zajímavé.

          0 0
      • snas89  

        Za spucasny situace to nic nemeni.

        Cimbal a jita jasne top v cr ted a maji nejvetsi sance si to obhajit.

        Je jeste sance, ze cesi vyjedou lepsi kvoty a budou moct jet dva? Tim jak se to zase otevreli nevim

        0 0
        • AussigBiker  

          Poslední dva odstavce v odkazu – šance na dvě místa moc neni.

          0 0
    • team_daddy  

      Tak Kulhec už začíná otevřeně mluvit o odklonu od XCO směrem k maratonům.

      https://www.idnes.cz/…klistika_tof

      0 0
      • snas89  

        To uz docela dlouho.

        Tiplmbych ze kvuli penezum/plneni smluv ho jeste drzi xc a nejaky scifi vyhled na tokyo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Myslim si ze zrovna on uz nikomu nic dokazovat nemusi, nemam rad ty hloupe spekulace kolem nej.

          0 0
          • tomxxx  

            Sponzorům musí.

            0 0
            • Singlespeed  

              Základní plat má v Dukle zajištěn, dokud bude formálně vojákem. Vzhledem k tomu, že je mistrem světa a olympijským vítězem, bude to kolem 70000 Kč měsíčně, spíše ještě více. Takže žít si může spokojeně i bez sponzorů.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Cive servis Maserati je drahej!

                0 0
                • JFtryall  

                  Maserati uz davno nema. :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Aha! Neměl na servis! :-)

                    0 0
                  • Singlespeed  

                    Nařachanej Landrover taky není úplně lidové auto :-).

                    0 0
                  • jonti  

                    Co se psalo, tak ho měl zapůjčené od sponzora. Vlastní asi měl po vítězné olympiádě to Porsche.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Tak Jarda je docela gurmán, hlavně má mergla veterána, ale na mě moc „nového“.

                      0 0
                    • JFtryall  

                      Porsche mel dve a GTcko pak prodal. Pak mel jeste Caymana.

                      0 0
          • snas89  

            Nepsal jsem to jako rypnuti do nej ale jako konstatovani.

            Mimochodem uz na lonskym epicu si chvalil dlouhy a narocny trasy, ze mu to sedi a utavi pri tom uplne kazdyho…takze uz to byl pro ke signal s tim upadkem v xc, ze ho to tahne timhle smerem.

            0 0
            • Esi  

              Tak je to tady starší kus, už nemá tu výbušnost, dlouhé tratě může být v tomhle věku ideální

              0 0
              • jonti  

                On výbušnost neměl nikdy, navíc když se v minulosti zkrátilo XCO na současnou délku, hodně mu to ublížilo. Předtím bylo možné jet si svoje a po hodině a půl čelo dojet a ujet jim, teď se jedou bomby od začátku do konce bez šance dojet si ujetou špici.

                Jestli to je jen tou délkou, nebo i větší vyrovnaností v poli mužů nevím.

                0 0
                • milan.v  

                  Souhlas, hodně lidí ten trend semlel…

                  0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • jonys  

      Lenzertheide a Les gets pryč, SP už má jen 2 díly v NMNM.

      Takže tím je odpískán, pokud se nedohodne, že by se do hodnocení počítalo i MS, je nesmysl, aby taková komediesérie měla název „Světový pohár“

      0 0
    • snas89  

      Je nekde video z dnesniho mcr?:)

      Na ct je dnes v programu jen zaznam ceskyho poharu.

      0 0
      • Lachtis  

        To by mě taky zajímalo, zatím jsem nic nenašel a dost mě to S..E!!! Proč to nemohou dát, domácí závod, místo toho pořád nějaký retro fotbal zápasy apod… CHJO :-(

        0 0
      • rdx  

        Sportsoft tam ma live kameru a je slyset hlas komentatora. Ale na koukani to neni :)

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • rdx  

          M Elite

          https://www.youtube.com/watch?…

          0 0
          • volyn  

            toto je neskutecna ostuda jak se svaz stara o prezentaci olympijske discipliny, kaslou na to, pak je jasne ze ani sponzoru nebude pribyvat.

            0 0
            • Slam09  

              Řekl, že je to obrovská ostuda i české televize! Ten program je už úplně k ničemu. Už nevysílají národní sporty a ani národní šampionáty.. Strašný!

              0 0
              • snas89  

                Otazka. Klidne ct chtit mohla, ale nedostali prava. Osobne bych tipl vetsi maslo na hlave u svazu. Hlavne s ohledem jak “budujou” sport v poslednich letech…

                0 0
                • jonys  

                  No, nevím…myslíš, že je jako přeplatilo ESPN, nebo jak?

                  Je to divný, cyklokrosy dávají, tohle je mistrák v okurkové sezóně (protože fotbaly už nemají)…

                  0 0
                  • snas89  

                    Ne. Spis bych si tipl, ze je ct oslovila, ale nez se nejakej balik ze svazu vyjadril, jestli muzou prijet natacet nebo ne, tak bylo pozde.

                    A zapletal pro me taky neni nejaka manazerska/tre­nerska modla se strategickym presahem do medii…

                    0 0
                    • Slam09  

                      Nevěřím. Je to tam samej manažer a nic za poslední roky nedokáží. ČT už přišla i o vysílání národních lig! Výmluvy že je všichni přeplácí je hrozně jednoduchá. Spíš bych řekl že přeplácení jsou ti manažeři kteří nedělají dobře svoji práci.

                      0 0
                      • snas89  

                        Nebudu se tady poustet to nesmyslu. Tohle mi ale prislo ve stylu kdo chce psa bit, hul si najde.

                        Nerikam, ze je ct vrchol efektivity, ale:

                        Za me dokazali rozhodne vic nez nic.

                        Napr. Tour de france mel komentator pripravenou vzdy skvele.

                        A samej manazer? Tohle jsou argumenty ala pitomio…

                        0 0
                        • Slam09  

                          Taky se nechci pouštět do nesmyslů. Tak kdo podle tebe ve firmě jako je ČT vyjednává o nákupu práv podle tebe? A ten kdo to má na starost tak nedělá svou práci dobře – z mého pohledu.. A plky o pitomiovi si prosím odpusť. Biku zdar 

                          0 0
                    • milan.v  

                      Spíše ho řadím k cyklo-mafii, celý život se bude motat kolem a bude z toho slušně žít…

                      0 0
                    • jonys  

                      Já bych řěkl, že tohle není událost, o kterou by se média prala. Takže první krok bych čekal od pořadatele: Hele, nechcete nás vysílat? Protože vysílání = může si říct o větší prachy od inzerentů, ne? Chceš mít u trati bilboard? Fajn, ale koukej, půjde to přímo na ČT+2 reprízy. Takže koukej solit!

                      Ale ČT by zase na takových věcech prostě měla mít zájem. Jako veřejnoprávní služba, je to národní mistrák v olympijským sportu.

                      0 0
                      • volyn  

                        za me je to fail svazu, lidi v CT nejsou zodpovedni za financni vysledky svazu a svaz ma mit zajem udelat aspon jednu akci rocne atraktivne v TV. Cyklistika je v CR extremne popularni a co se tyce utraceni za kola a cyklovybavu obecne, tam jsme vzhledem k vydelkum mozna jedna z TOP zemi na svete. Ma to veliky potencial. Dobre fungujici podnik od ostatnich odlisuje vize a strategie a to bez zkuseneho managementu nejde. Verim,ze tam je spousta schopnych a pracovitych lidi, ale bez jasneho vedeni to do kupy nedaji.

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Viz protěžování biatlonu, kde je ten sponzorský potenciál daleko menší.

                          0 0
                          • robb  

                            Tak zase kolik lidí vyráží v zimě na běžky… zatím naštěstí bez flinty. Zrovna XC je snad koukatelný i pro normální lidi. Neřeknu maraton nebo silnice, to spoustu lidí nemusí bavit.

                            0 0
                      • Slam09  

                        +1

                        0 0
      • rdx  

        Jarda mel vcera asi neprijemny crash …

        0 0
    • snas89  

      Tak koukam, ze opet Cink a Cabelicka.

      A skarna vzhledem k tomu, jak dlouho uz jezdi taky moc pekne…

      Kulhec nejel nakonec?

      0 0
      • Johny.Merida  

        Měl pád v treninku kdy zlomil i řídítka. Nenastoupil do závodu.

        0 0
        • zdsamct  

          Padl a při pádu řidítka ko .. nebo řidítka ko a pak pád?

          Jak dlouho jezdí na novým biku?

          0 0
    • milan.v  

      https://youtu.be/h9G_6qvU-Kc

      Nino 50% tréninku na silnici…

      0 0
    • JK_Cookie  

      Vcera prvni etapa swiss epic…22flek a nasledne vyjadreni Simona Adreassena mluvi za vse…Tak nejak jsem doufal,ze aspon na ty etapaky bude Kulhec konkurenceschop­ny,takhle uz nebude ani ten tovarni ambasador s pristupem k materialu. Aspon ze ten Hynek/Stosek na tom jsou dobre…

      0 0
      • milan.v  

        Nepřekvapilo… :-D

        0 0
      • Pijer  

        Co vím, tak Zadov zabalil kvůli bolesti zad.

        0 0
        • JK_Cookie  

          Nechci aby to vypadalo ze do nej kopu, ale naopak…Na Zadove jsem byl a kdyz jsem zjistil ze jede tak jsem mu pral dobry vysledek a v lese ve vyjezdu jsem ho i podporil hlasivkama :-) Jenze kdyz se v pulce zavodu uz neukazal tak jsem si rek uz zase… a nejen ja. Zadne ofiko vyjadreni proc odstoupil jsem nenasel… Snad dojde k zlepseni…

          0 0
          • Pijer  

            Je fakt že že Zadova utekl jak malý kluk. Má roky, nikdo není stroj, ale umění odcházet s grácií prostě nemá. Zbytečně si kazí reputaci a ztrácí fanoušky. To třeba Hermida se loučil jiným projevem, bavil diváky a odešel jako opravdový Pán.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Každý má jinou náturu, není každý šašek…

              0 0
              • JK_Cookie  

                Kazdy neni sasek to je pravda,ale treba Absalon,podobny typ jak Jarda, odesel v klidu a nehazardoval se svym jmenem.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Matně si pamatuji, že nikdy nebyl psychicky silný, vzdávání závodů a výpadky má od začátku..

                  0 0
              • Pijer  

                Právě že šaškem začíná být, tedy spíš smutným klaunem :-(

                0 0
      • rdx  

        Kristian vyhral 2etapu.

        Jarda brutalni zasek – pokud tam neni chyba tak podle vysledku to vypada jako uplne posledni s brutalni sekerou…

        0 0
        • JK_Cookie  

          Jojo Hynek/Stosek super.. Jarda az nekde kolem 50 mista

          0 0
          • rdx  

            Ty vysledky jsou nejaky divny. Na poslednich 5km tam maji hodinu a pul z 16 mista. Vsichni ten posledni mezicas – cil maji do 10minut …

            0 0
          • JK_Cookie  

            Jen doplnim ze na cca 50km byl kolem 17mista takze mozna defekt nebo brutalne doslo…

            0 0
          • Tina  

            Problém bude asi penalizácia:

            „Andreassen vypálil po startu s Ninem a Forsterem a objel s nima celou etapu a podle pravidel můžou být od sebe max. 2 minuty, takže je nejspíš čeká minimálně penalizace, ale to je vlastně fuk… Jára jel celou etapu s Lakatou a Plattem a necítí se moc dobře…,“ informuje z dějiště fotograf Michal Červený."

            https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm#…

            0 0
            • rdx  

              Vyloženě parťák do nepohody :))

              0 0
              • tomxxx  

                Tak zase když tě pošlou na závod se strejcem a ty si chceš zajezdit, tak co máš dělat.

                0 0
                • JMT  

                  Asi tak. Stejnak vi ze to dojedou blbe, tak aspon trenuje v race modu…

                  0 0
                  • JK_Cookie  

                    Uz dojeli…asi uz to vedel rano,tak si chtel aspon jednu etapu zajet naplno a ukazat se…

                    0 0
      • žvejk  

        Přál jsem mu dobrej výsledek, ale on je nepoučitelný… Místo toho aby se na Swiss Epic trochu soustředil šmrdla si to jeste v neděli odpoledne na Ostravskem Chacharovi ( nic proti tehle akci) Kristián nejel do Švajcu týden dopředu jen tak z nudy… Kulhec si tam prifrčí na poslední chvili jako když mu bylo osmadvacet a byl v top formě…Asi by se měl podívat do občanky. Uvědomit si, že když uz mu to nejde, mel by to dělat asi trochu jinak.

        0 0
        • milan.v  

          Na podobné rady má nejpovolanějšího MTB šaška u nás – Zapletala…

          0 0
    • YZ  

      Docela by mě zajímalo, jak to letos s Novým Městem nakonec dopadne.....

      0 0
      • snas89  

        Stejne mi prijde, ze uz je to spis pro sponzory mez pro divaky.

        0 0
        • TheJD  

          TV prenos snad bude plnohodnotny a na ten se stejne diva nejvic lidi.

          0 0
      • th74  

        Tak jestli se i další země rozhodnou, že navrátilci z Česka musí do karantény, tak uvidíme kdo přijede závodit.

        0 0
        • TheJD  

          Vzhledem k tomu, ze jsou to dost mozna posledni (a co se tyce SP, tak i prvni) letosni bikove zavody, tak mozna hodne :)

          0 0
          • robsol  

            Jen se trochu obávám, že i příští sezóna bude díky vývoji Codidu v obdobném duchu jako letošní.

            Např. absolutně nevěřím, že bude plnohodnotný Cape Epic atd.

            0 0
        • Krov  

          Tak zrovna ve Švýcarsku je to otázka pár dnů – komise, která rozdává stopky se schází jednou týdně a ČR už je jasně přes limit. Při návratu 14 dnů karanténa.

          0 0
          • th74  

            29.9. a 4.10. se jede u nás, pak je hned MS v Rakousku, tak jde pro závoďáky vlastně jen o karanténu mezi ČR a Rakouskem. Po MS předpokládám všem končí sezóna, tak můžou regenerovat v karanténě.

            0 0
    • Pijer  

      Podzimní nominace naší repre

      0 0
      • robsol  

        Koukám, že s Kulhavým se už pro XCO nepočítá vůbec. Tak snad to pochopil, že je to již mimo jeho současné možnosti.

        0 0
        • zbartos  

          Kulhec se prý přihlásil na dnešní (4.9.20) SP MTB XCO v N.M.n.M. a bude startovat v 15:20 někde vzadu s číslem okolo 90… Tipuji že dojede do 50. místa.

          Foto z https://www.facebook.com/…168562448544 .

          0 0
          • Johny.Merida  

            Ve 3 kole Jarda zatim na 100. místě.

            0 0
            • zbartos  

              Jede ovšem s číslem cca 150, takže asi musel stejně těch 50 borců předjet…

              0 0
              • DEEcz  

                Na ofic. startovce bylo 125 jezdců. Nejvyšší startovní číslo 158. Takže 50 jich určitě předjet nemusel.

                0 0
                • zbartos  

                  Měl číslo 159, jelo cca 121 lidí a dojel 103. Dokonce Vobecký byl před ním…

                  Viz https://www.mtbnmnm.cz/…ults_y-1.pdf

                  0 0
                • Beekeeper  

                  Mel 159 a startoval jako 90. v pořadí. Ani nevím jestli dojel.. v posledním kole jsem ho neviděl. Jinak technické výjezdy dával všechny v pohodě. Skoro bych řekl že lip jak Nino

                  0 0
                  • Maadaf  

                    Nedojel, dostal kolo a byl stažený z tratě.

                    0 0
    • Beekeeper  

      NMNM definitivně bez diváků.

      https://www.irozhlas.cz/…09231603_wei

      0 0
    • jonys  

      Kde se dají najít startovní listiny? XCC za pár hodin a stále nic?

      0 0
      • Johny.Merida  

        https://www.redbull.com/…ech-republic

        Odkaz na prenos

        0 0
          • Johny.Merida  

            Jasně, tam taky :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Šero, chcanec, bez divácké kulisy, podivná disciplína, koho to zajímá? :)

              0 0
              • Karaya  

                Mě jo a zajímavé vyvrcholení. Cink z 3. řady a Schurter až ze 4.? Celý závod na chvostu? Pozítří to bude zajímavé.

                0 0
                • Singlespeed  

                  Tak to nakonec vyhrál Andreaassen, který short track vůbec nejel a startoval odkudsi z hlubin…

                  0 0
                  • jonys  

                    Na tehle trati a podminkach sumak,odkud jedes.

                    Ve 4.kole jsem byl navrchu tech climbu a dal bych vsechny prachy na Fluckigera,kdyz tam rozprasil skupinu s naprosto nezucastnenym vyrazem „tak ja teda trochu zaberu kdyz se blizi ten Nino…“

                    Ale ted mam obavu,co se mu stalo. Defekt ne,videl jsem fotku,jak stoji na trati opreny o rodla…tipuju nejaky zdravotni problem :-(

                    0 0
              • Singlespeed  

                Nic méně zajímavého než mtb shor ttrack jsem už dlouho neviděl. Taky nechápu, proč tuto disciplínu nezruší.

                0 0
                • milan.v  

                  Mně se to naopak líbí a vítěz SP z Mexika, kdy se jim lidé u nás při jejich trénování a závodění u nás smáli, je jen třešnička na dortu… :-D

                  0 0
                  • doubleingram  

                    Tak on to nás jezdí už relativně dlouho a pořád šéf lepší. Teď i super výsledek.

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      Kromě Koretzkého s ním ovšem nikdo jiný de facto nezávodil. Legrační bylo, jak borec v čele balíku jel chvíli v klidu bez držení a rovnal si záda nebo co :-). Prostě závod jen na oko, alespoň tak mi to připadalo.

                      0 0
                      • Sartorius  

                        Myslíš Avanciniho, který si sundával zablácené brýle?

                        0 0
                • Smazaný účet  

                  Imho bych řek, že endůro a spol. XC oblíbeností dost válcuje, krize tomu ještě napomohla. Mladí už moc do kopce jezdit nebudou, EN videa na YT jsou mnohem častější a líbivější, tady, když vybírá někdo nové XC, tak je to pomalu svátek…

                  0 0
                  • doubleingram  

                    Jj, kupujou enduro a pak s tim jezdi XC.

                    0 0
                    • jonys  

                      Taktak. A to je XC jeste silny slovo…

                      0 0
                      • snas89  

                        Na druhou stranu potkavam i hodne sikovnych lidi, kteri sjedou na xc nesmysly…

                        0 0
    • esmo  

      Chlapci a děvčata, můžete mi někdo vysvětlit, jak funguje systém dvou finále v XCO v Novém Městě?

      Jedno se jede zítra, druhé v neděli. Proč jsou dvě? a proč se oba závody tváří jako „finále“?

      Dík…

      0 0
      • Marskatin  

        Protože jsou to dva samostatné závody světového poháru.

        0 0
        • TheJD  

          A zaroven cela letosni serie zavodu SP :) Jinak trate na ctvrtek a na nedeli se budou lisit. Samozrejme ne nejak moc, ale jeden den se treba pojede AC/DC a ten druhy misto toho nove udelana sekce.

          0 0
          • Beekeeper  

            Až mě nemile překvapilo jak málo.

            Ve čtvrtek se pojede nově pár klopenek fialovýho trailu, to se dělalo myslím loni, v neděli pak vypustí Expert Climb 2 a jede se to AC/DC.

            Nové jsou de facto jen vypáskované propojky, což jsou ale jen průjezdy lesem bez úprav.

            0 0
            • esmo  

              Dík za rozumnou odpověď všem .)

              0 0
            • snas89  

              Z hovna bic neupletes:)

              Tak buďme radi aspon za to, ze to bezi…

              0 0
            • jonys  

              No tak to jsem taky rozhořčen.

              Slibovali „hodně fyzicky náročnou trať“ na zítra a „hravou“ na neděli. Doufám, že zítra bude aspoň bláto ještě.

              0 0
            • jonys  

              Tak ja nevim,ale podle me ten Expert2 zustal…

              Co je teda jinak? U23 jeli asi o 6min rychleji,coz pricitam sussi trati,ale tezky to vypadalo stejne.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zajímavý, že na kořenech a šutrech vyhrávají silničáři/krosaři…

                0 0
              • Beekeeper  

                Je to v tom guidu co jsem už linkoval.

                https://www.mtbnmnm.cz/…0.3.indd.pdf

                Když koukneš na to pšonkovo video

                https://www.youtube.com/watch?…

                v čase 11:51 ČT vlevo nahoru na EC2 (jede pšonek), NE rovnou vpravo dolu krátkou propojkou

                do sjezdu z EC2 – v čase 12:44 se připojuje zprava, je vidět jak krátké to je.

                Pak jdou obě trasy zas spolu, hup na cestu a hned za ní 12:49 ČT vpravo na klopenky fialovyho trailu, NE vlevo na AC/DC (to jede pšonek). V čase 13:33 těsně před R-n-R se napojuje zprava ČT trasa.

                Čili polák v zásadě jel kombinaci obou tras…

                0 0
                • jonys  

                  Moc dik!!!!

                  Takze ten climb2 je seknutej. To TC znamena co,nevis? Nastoupany metry?

                  0 0
                  • Beekeeper  

                    Total Climb… pro zajímavost jsem koukal co mají na stravě… tam mají okolo 1125 m, čili trochu víc, než je udáváno.

                    0 0
              • mrazik62  

                Stál jsem u bmx a myslím si, že byl nyní kratší výjezd za touto sekcí.

                0 0
                • Beekeeper  

                  No nevím kde přesně jak byl loni označený EC2, ale od BMX po vrchol je to cca 1 min stoupání, a ta odbočka je po cca 20 sec, čili ve třetině.

                  0 0
                  • mrazik62  

                    To by odpovídalo. Zkrátili to stoupání hodně. Ve čtvrtek to jeli skoro až nahoru.

                    0 0
    • Lubin97  

      Mám dotaz na místní z NMNM

      Chtěl bych se tam odpo podívat na chlapi, da se tam dostat? Případně odkud? Diky

      0 0
      • JFtryall  

        Da se jit normalne do lesa. Nejlepsi je to asi od rybniku, ktery je od parkoviste pred Vysocina Arenou.

        0 0
        • Lubin97  

          Myslíš to parkoviště jak se tam.parkuje během závodu na druhé strane pod sjezdovkou? A to se pak dostanu i do areálu? Nejsou tam žádný ploty a nic? Dik

          0 0
          • JFtryall  

            Do Vysocina areny bych zbytecne nechodil. V lese je toho k videni dost a treba pumptrack je fajn. Tocil jsem tam ve ctvrtek. A ano to dole pod sjezdovkou.

            https://youtu.be/gWdLMhqe4a4

            0 0
            • Lubin97  

              Díky za info do arény nepotřebují do lesa stačí na houby :-)

              0 0
            • tm.watch  

              To video je parádní. To je nějaká profi technika?

              0 0
              • JFtryall  

                Fuji X-T4 a trosku zkusenosti. Je to bezzrcadlovka.

                0 0
        • Beekeeper  

          Asi je opravdu nejlepší zaparkovat na těch velkých parkovištích, pak jít dolů k rybníku, po hrázi… https://mapy.cz/s/dujodegasu

          Jinak linie vysokých plotů je ze spoda asi takto… https://mapy.cz/s/lodubofuzo … mezi ploty a Černým ryb. bych to neprocházel, ne teď. Je to dost podmáčené.

          A nezkoušel bych nějaké blbosti, orgánů v lesích pár je, prochází to, nevyhazují, jen vyzývají k nasazení roušky.

          0 0
    • Delkim  

      Tak jsem na to kouknul. Závod hezký, ale pořád nějaký RockNRoll a ACDC a MITAS úsek, nechápal jsem nic :)))

      A pak ty komentáře??? Jak co to je za termín „akceptoval jeho tempo“??? To je nějaká MTB specialita? Jako že u myslivců není krev ale „barva“?

      Proč neřekne, že ho neurval z háku?

      Divný svět tohle MTB :)))))))))

      0 0
      • ufoncz  

        Tvl, ty už musíš mít přihnuto o dost víc než já. Závod hnusnej, pač nic moc zajímavýho a nejvíc nesympaťák na nejhnusnějším kole vyhrál.

        Komentář, obzvláště spolukomentář, na ČT tradičně pekelnej. Bohužel jsem to na telefonu při nákupech na Red Bull TV rychle nenašel. Ale prej i tam omílají ty Tempierovy těžký převody furt dokola.

        0 0
        • snas89  

          Za me zavod docela fain. Teda zrovna avancinimu sem to taky nepral a skoda, ze cink trochu vzadu.

          Komentar peklo:/ me zase zaujalo „ziskal ztratu“. Vubec mtb komentar na ct je hodne slaby. Pritom jilek a jeho tdf studio naprosta pecka.

          0 0
          • chemik_mara  

            Mě iritovalo spolukomentátorovo „ject, zaject, doject“

            0 0
            • Johny.Merida  

              Naše Šumavská mluva :-)

              0 0
            • grafik  

              Lutovský jako spolukomentátor (odborník) je bohužel hodně špatný, nejde mu rozumět zkrz to jeho huhlání a mluví strašně potichu. Díval jsem se na záznam i večer a jediné co bylo slyšet a rozumět byl jenom komentář redaktora ČT (zesílit TV v noci na 50 procent výkonu, abych slyšel – fakt ne).

              Bohužel pan Lutovský komentoval všechny závody a zážitek teda srážel hodně dolů. Emoce od něj nula nula nic, jen radílek typu: Je potřeba aby se chytil skupiny, je potřeba aby … tyhle kecy fakt ne : /

              0 0
              • Cryzyy  

                Vytahovani Jardy mi prislo uz trosku trapne, dokazal hodne, zasluhy mu nikdo nebere, ale asi bylo na ne slozite vymyslet jine tema. Kdyz byl nekdo z našich vzadu, nebo tam jasne couval, tak jejich mudrovani, ze si to zase sjede a dela to skoro schvalne :( (ne kuwa, couva, protoze na to nema).

                Ale chapu, ze dat dam nekoho, kdo se v tom bude orientovat, jeste dokaze hezky mluvit a to cele v lepsim pripade na vsechny zavody nebude uplne jednoduche, takze i tak diky CT za prenos. Jeste mi prislo, ze letos jim nejak divne fungovalo ostreni na kamerach, sposta zaberu, byla zaostrena nevim kam, ale pri prujezdech zavodniku to bylo rozmazane.

                0 0
                • grafik  

                  Jeden ročník byla tuším na 2 závody jako spolukomentátorka Tereza Hu a zvládla to dost dobře, nezavřela pusu a bylo jí rozumět : ) Nevím proč pro komentování MTB zvou staré páprdy, když mladší generace je určitě mnohem víc v obraze.

                  Ohledně komentářů Jardy, to mě taky brali všichni čerti … Bohužel asi není ze spolukomentátorů kde brát. Jílek a spol. (P.B.) nemají konkurenci …

                  0 0
                  • marco  

                    Tak Tereza už taky z dneška moc orientaci nemá. Jak se jí narodil syn tak bych řekl, že vypadá skvěle jak je vyšvihaná. Škoda, že už nemůže závodit asi by měla šanci se i prosadit, protože to má díky mateřství v hlavě správně poskládané a duševní pohoda je jeden ze základů dobrého výkonu.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Hlavně už chodí do práce, ne? ;o)

                      0 0
                      • JK_Cookie  

                        Tak ted je jeste na materske si myslim.Jinak tento vikend vedla kurz ,,damy na kole” nebo tak nejak na Zadove.

                        0 0
                • jonys  

                  Kulhec by to mohl vzít :-)

                  0 0
                  • Melvin  

                    Jo to by mohl, do kamery mluvit umí.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Ale jen o sobě…

                      0 0
                      • marco  

                        Bejvávalo už když jede svým anglickým vozem do pekárny v Čeladné pro rohlíky dokáže i hlasitě pozdravit. No né je jinej. Dokonce se dokáže vyprdnout na trénink a v klídku chvilku přibrzdit na obyčejný pokec u jiných bikerů a poradit co a jak.

                        0 0
        • Johny.Merida  

          Tvl, nezajímavej závod? Co bys chtěl? Jsi koukal asi na něco jinýho, ne? Avanciniho taky nemusím, ale to co vymyslel před koncem, to bylo geniální. Když vyhrává MVDP tak je to podle většiny nuda. Když vyhrával Nino- nuda… Za mě to byl nejvíc nej závěr.

          0 0
          • ufoncz  

            To byla jedna chvilka, jinak se tam nic moc nedelo. Zadny extra skoky dopredu, zadny velky propady a nasledujici stihacky, podle poctu problemu a konfliktu asi zadna jizda uplne na hrane, oproti prvnimu zavodu uz to nebylo ani moc prekvapivy…

            0 0
            • žvejk  

              Podle mě to teda bylo docela, hlavně poslední dvě kola, jinak to bylo takový kdo to vydrží a kdo ne.

              Za mě ale super závod, zas lepší jak čumět 5 hodin na etapu na silnici.

              Škoda že tam ČT nemá trochu současnosti znalého komentátora, tenhle se zaseknul v době Kulhecovy největší slávy a nic jiného nezná… ty jeho kecy , ne jen o kelhecovi se už nedali chvílema poslouchat… No a Luťák taky není zrovna věci znalý, mi připadá. Stošek mu musel psát sms kdo je Pidcook…

              0 0
              • marco  

                No co dodat na přípravu Jílka má v ČR asi málokdo. A přitom stačí jen pár dnů před tím prosurfovat sociální sítě na získání několika drbů.

                0 0
                • milan.v  

                  Jeho znalosti, všeobecný rozhled a ještě k tomu zkušenosti má v ČT málokdo… Navíc umí několik jazyků, ze kterých je schopný simultánně tlumočit…

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Imho je to i nezajímavě nasnímaný, kamery daleko, dal bych jim všem GoPra :). Vstupy z depa s technickým info by mohly být dobrý, ale ten spolukomentátor to vždycky zabije nějakým žvástem.

              PS: posl. Leftyna je velice pěkná :)

              0 0
          • žvejk  

            +1

            0 0
        • Karaya  

          Včera míň, ale ve středu chybělo už jen „His gear is massive“ :-) a enormous gear zaznělo pokaždé když byl v záběru.

          0 0
      • squalo  

        Komentář občas nic moc :D

        Co mě zaujalo:

        Schulter vezl vidlici se 110 mm zdvihem

        Cink jel na 2,4 pláštích, kvůli rozdrbaný trati, ze který lezou čím dál víc kořeny.

        Vím, že minulý rok jel Nino na 2,4 , nevím jak letos.

        Btw jak to bude s tratí do budoucna? Do nekonečna na ní jezdit nejde a bude třeba ji nějak vyspravit.

        0 0
        • Esi  

          Tak pokud tu trať na 10 měsíců zavřeš a trochu zasypeš kořeny a vyspraviš uložení kamenů tak si trať asi pomůže sama, pokud na to napadne sníh a potom to občas zmokne, tak by si ta hlína mohla celkem slušně sednout, jinak nepochybuju o tom že to opravují po každém závodním víkendu, přece jen když po tom najezdí několik stovek lidí 6 kol v závodním tempu, teď ještě 2× po sobě tak to musí dostat velkej kotel, taky už v tom kamenitém výjezdu bylo vidět jak se některé kameny houpou.

          0 0
        • JFtryall  

          Nino vozi 110mm uz dlouho, realne je to spis 116–118mm. 2.4 Aspen je uz standart. Mitasu by slusel novy typ vzorku hlavne a trosku lepsi casing. Jinak dost lidi jede i penove vyztuhy a neni se cemu divit, teleskopky a vseobecny vyvoj se hodne zagresivnil a zrychlilo se dolu teda fest.

          0 0
          • TheJD  

            A ze jel na ramu se 120 mm zdvihem nerekli. :) Ten teda taky vozi uz dlouho.

            0 0
            • JFtryall  

              Tak tak. Nevim, kolik to muze mit realne, abych byl presny, ale je to kolem te 120mm.

              0 0
          • Tina  

            Tá informácia bola hlavne o tom, že teraz mal model SID SL Ultimate, ktorá je v ponuke iba vo zdvihu 100mm a 32mm nohami. 35mm nohy má iba model SID Ultimate. Ten sa dá našpecifikovať so 110 alebo 120mm zdvihom. Factory mechanik Scott Racing team však má asi aj iné možnosti ako my bežní smrteľníci.

            0 0
            • TheJD  

              Vsak prave tu vidli (mysleno SID Ultimate s 32 mm nohami) vozi se 110 mm zdvihu uz delsi dobu. SID s 35 mm nohami je novinka.

              0 0
              • Tina  

                Sid Ultimate má 35mm a Sid SL Ultimate má 32mm nohy. Sú to 2 rozdielne modely. Na tú s 35mm nohami sa nedá namontovať menší ako 180mm kotúč.

                0 0
                • grafik  

                  V poslední větě bych si pohrál se slovíčky.

                  0 0
                • tomxxx  

                  A jaký je rozdíl mezi select + a ultimate, kromě rozdílného tlumení race day vs charger 2.1.

                  0 0
                • TheJD  

                  Tak to plati pro 2021 modely. Predtim zadny SID SL neexistoval a vsechny SID vidlice mely 32 mm nohy.

                  0 0
                  • Robishek  

                    když se tady rozběhla debata o sidu – zeptám se co je lepší jeslti sid ultimate 35mm 120 nebo pike 120? Pomineme-li že bude sid lehčí.

                    0 0
                    • iggi  

                      fox 34mm kashima :)

                      0 0
                      • Robishek  

                        Tomu rozumím akorát foxa stojí 30–32 a pike/sid 20 :/

                        0 0
                    • TheJD  

                      To radis pod toho praveho. Ja jel Rockshox vidle jen na testovackach a podle toho opravdu nic hodnotit nebudu. :D

                      0 0
          • squalo  

            Fakt už je 2,4 standard? Nerýpu, zajímá mě to. V týdnu jsem viděl základního karbonovýho Scott Scale a překvapilo mě, jak málo místo v zadní stavbě zbývá s pláštěma 2,25. Ty 2,4 by se tam určitě nevešly.

            Maxxis má na webu tabulku kompatibilních rámů https://www.maxxis.com/…ide-trail-xc a moc kol v ní není, což neznamená, že se ty pláště nevejdou i do jiných rámů.

            0 0
            • jonys  

              Bude to o trati. Tady na ty kořeny, grimle a sjezd ze skály, k tomu mokro, se to asi vyplatí. Jestli včera říkali, že MS bude něco jako Las Gets, kde jezdili po loukách někde v lyžařským areálu, tak obujou užší snad…

              0 0
              • Smazaný účet  

                JFtryall je moc napřed, v TV mi to jako balony nepřipadalo :)

                0 0
                • jonys  

                  Ne, má pravdu. Na netu najdeš to Ninovo kolo na sezónu i se specifikací a má je tam.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Je to dědek, vidím co dokáže klika na celopevňácích a letitých šestadvácách :)

                    0 0
            • saxanajam  

              Nemyslím si, že by to začínal být nebo už byl standard pro XCO. Tipoval bych, že to tady pár borců zvolilo hlavně kvůli tomu marastu a nejspíš jenom na předku.

              0 0
              • JFtryall  

                Nino a celej Scott to jede porad, stejne jako 2.3 Spesl atd…proste sirka kolem 57–60mm je dnes standart. Ono to vzhledem k charakteru trati ani jinak byt nemuze. :-) Objem je mnohem rychlejsi v technice a vyjezdech. Pro NMNM jako delane, kdyz jsou vsude anakondy.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Takze 2.3 sire od speslu je vice nez 2.25 u maxxise nebo schwalbe? Chtel bych objemnejsi plast, ale 2.35 je uz mozna moc. Diky

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Zalezi na sirce rafku a dalsich okolnostech, profici casto vozi i custom verze. Ale realna sirka kolem 57–58mm to je a dava smysl na podobny trate.

                    0 0
                  • jonti  

                    Se hlavne podivej na realne rozmery toho plaste. Ten rozdil mezi 2.4 a 2.25 je relativne mensi nez 2.25 a 2.1.

                    Udavana sirka je taky casto velmi relativni, nedavno jsem videl, ze muj 2.25 RaR je stejne siroky jako 2.4 CST, obe na 25mm rafku.

                    0 0
          • JK_Cookie  

            Ninovo kolo z NMNM a uvedli k tomu tento set-up:

            Montaje de la Scott Spark Supersonic RC WC N1NO HMX 2021

            Manillar con potencia integrada: Syncros Fraser IC SL 680 mm –30st.

            Horquilla: RockShox SID Ultimate WC 2021

            Frenos: SRAM Level Ultimate con discos de 160mm

            Bielas: SRAM Eagle XX1 AXS

            Neumático Trasero: Maxxis Aspen 29×2,4" WT 50PSI

            Neumático Delantero: Test Pilot Maxxis Recon Race 29×2,35"

            Cadena/desvia­dor/cassette: SRAM AXS Eagle XX1 electrónico – 10–52

            Plato: SRAM Quark 38t con medidor de potencia integrado

            Ruedas delante/detras:DT Swiss XRC 1200 Spline con ancho interno 30mm

            Tija: Syncross

            Amortiguador: RockShox Nude RLC3

            Sillín: Syncros Tofino

            Portabidón:Topeak

            Pedales: HT M1T Edición Limitada

            0 0
            • Pijer  

              To kombo je strašný ekl, zvlášť v téhle podvlíkačkové barvě :-D

              0 0
            • orm  

              Uzka riditka, bez teleskopky. Na tom by vetsina BF nevyjela :-).

              0 0
              • snas89  

                Je treba si uvedomit, ze nmnm je jeden z tech lehcich okruhu v sp.

                A jestli je nino s technikou tak jak je…

                Ty by sis taky nebral teleskop na kpz do znojma, kdybys resil vykon na tyhle urovni…:)

                0 0
                • orm  

                  Vsak ja to nekritizuji, naopak. Obcas mne prislo, zvlast u zen, ze byl teleskop pouzivan i v situacich, kdy to bylo zbytecne (jakakoliv jizda z kopce) a pak bylo videt, ze jim nejde si prislapnout, kde to bylo potreba a bylo to vyhodnejsi, protoze maji teleskop dole.

                  0 0
                  • MichaelSimek  

                    Já myslím že většina z nich ví co dělá a srovnavat zensky s Ninem v technice asi nema smysl.

                    0 0
                    • orm  

                      Nikoho s ninem nesrovnavam, jen pisu o naduzivani teleskopu. Jde o to, ze ho davaji dolu i tam, kde to nema vyznam, tak nejak automaticky, kdyz si na to clovek zvykne. Pak jsi videl, jak se snazi slapat se sedlem dole, protoze ho nestihli dat nahoru.

                      0 0
                      • MichaelSimek  

                        tak at vim o cem mluvis, na jakem miste to bylo?

                        0 0
                        • orm  

                          Ja si tu trat nepamatuji. Bylo to spise nize, ne moc prudke a takove vlnky.

                          0 0
                          • MichaelSimek  

                            pokud to bylo ten trejlik po mitas choice, tak tam to nevypadalo ze se moc slape a droper dole mel treba avancini a vader, resp kazdy kdo ho mel a pouzil na mitas choice, ze by je to zpomalovalo nejak zasadne to nevypadalo

                            0 0
                            • vitan  

                              To samé dělal i Cink na tom kořenovém trailu – sedlo dole a ztrácel…

                              0 0
                              • Kubánec  

                                Tak on Ondra není z kopce žádný letec, takže možná díky teleskopu neztrácel tolik.

                                0 0
                                • snas89  

                                  +1

                                  Sam se k tomu vyjadroval, ze tady v technice ztracel.

                                  0 0
                            • Koli13  

                              Ten trailik po mitas choice je dost rychlej, dají se tam doublovat boule, teleskop tam určitě využiješ…, Ale máš pravdu, že ho někdo nadužívá a chce nad tím přemýšlet, kor když tu trať mají najetou. Co jsem se najezdil s teleskopem na XC tak jsem zjistil, že by mi stačil klidně 50mm, jen aby ses líp dostal za sedlo, stejně za to sedlo musíš i s teleskopem když jedeš něco hodně prudkýho a chápu, že to spousta lidí ve svěťáku nevozí.., Pidcock, Andersson ani Lecomte neměli teleskop.

                              0 0
                  • žvejk  

                    Ono používat teleskop na XC závodě kde je všechno mnohem rychlejší a jde o sekundy, je něco jiného jak na hobby vyjíždce, nebo někde v klidku na trailu s kámošema… prostě až tak neřešíš jestli teď jo, nebo…, máš to naučený a sladěné s ovládáním odpružení atd… není čas nad tím moc přemýšlet…

                    0 0
                    • TheJD  

                      Prave, ze to tam maji jednoduche a v treninku se muzou naucit, kde teleskopku davat dolu a kde ne. Ja zacal pred dvema roky jezdit XC po nekolika letech jezdeni jen endura a ze zacatku se ucil jezdit bez pouziti teleskopky i lehounke sjezdy (teleskop na XC kole mam). Ted uz zvladam i narocnejsi sjezdy se sedlem nahore a nekdy ji za vyjizdku ani nepouziju. Kdyz neco zvladnes sjet v pohode se sedlem nahore, je to vyhoda ho nedavat dolu.

                      0 0
                    • orm  

                      Ja si myslim, ze si trosku idealizujes stav za prvni tretinou startovniho pole :-).

                      0 0
                      • MichaelSimek  

                        ja myslel ze mluvis o lidech ve predu co byli aspon trosku videt v tv, pokud mluvime a druhe pulce pole tak tam verim ze bude vice mene zkusenych lidi

                        0 0
                • jonys  

                  Nevozí teleskop zatím nikde. Už jsem to sem linkoval v jiným vlákně a nechce se mi to vyjádření jeho trenéra hledat.

                  Prostě to nepotřebuje, zbytečně by vozil gramy.

                  0 0
                • jonti  

                  Nejsou tam zadne extremni sjezdy a Nino s jeho postavou ma docela nizke teziste a nema problem jet rychle i bez teleskopu. To treba Cink mel problem i s teleskopem.

                  0 0
            • Tina  

              V Novom Meste vozil Nino kazetu 10–50z

              0 0
            • biker jura  

              celej tenhle „bke check“ je celkem shit… nino skoro nikdy nevozil rekon race, rozhodně tam neměl 50psi :D tu kazetu 10–52 taky nevozí,..kotouč má vepředu 180mm protože SIDku vozí tu těžší s 35mm nohama ne tu vybranou „stepcaast“ která na vyšší zdvih než na 100mm dát nejde, jak tu někdo nahoře tvrdil atd…

              0 0
              • JK_Cookie  

                Prevzal jsem to z netu jako info,ale samozrejme jsem tam nebyl..Jinak tech 50 PSI=cca 3,5 baru urcite nejezdi to je fakt,ale je to napsany i na te pneu viz fotka ,takze to asi jen opsali.Jinak Nino jezdi dlouhou dobu Aspeny,na tomhle kole je na fotkach kombo Aspen zadek, Rekon Race predek.Kazetu 52 urcite nepotrebuje pokud ji nemusi vozit v ramci sponzoringu aspon na treninkove. Jestli tohle kolo dali mediim na nafoceni jako ,,reklamni,, a v zavode mel jinej set-up to netusim..

                0 0
              • jonti  

                Zbrousit uchyceni brzdy aby tam slo dat mensi kotouc, problem pro mechaniky neni. A takovych uprav, ktere neni moc videt, tam muze byt hodne.

                0 0
                • biker jura  

                  tak se prosímtě podívej pořádně na fotky ;) třeba hned pod touto reakcí od JF ;)

                  0 0
                  • jonti  

                    Tam to opravdu vypadá na 180mm kotouč.

                    0 0
            • JFtryall  

              Myslim, ze oba zavody jel Aspen i vepredu.

              0 0
              • Robishek  

                každopádně ta sida ve fialové je moc pěkná, asi je to jen barva ve spolupráci se scottem a tou supersonic edicí, netuší někdo?

                0 0
                • JK_Cookie  

                  Ano vidlice je jen pro kola Scott edice Supersonic a nasel jsem k tomu nasledujici popois: V kolekci RC Supersonic kromě rámů (Scale, Spark a Addict) jsou i přilby, rukavice, brýle a něco dresů s ponožkami. Celé kolo nelze zakoupit, neb k prodeji bude pouze rámová sada s komponenty. V případě Scott Spark RC World Cup Supersonic sada obsahuje rám z vláken HMX SL, tlumič a vidlici Rock Shox se zdvihem 110 mm, ovládání TwinLoc, sedlovku, sedlo.

                  0 0
              • žvejk  

                ve čtvrtek měl rekona , jde to vidět na vzorku po přiblížení.

                0 0
                • JFtryall  

                  Asi jo no. Je to trosku podobne. Rekon je vyssi.

                  0 0
                • biker jura  

                  ne neměl. všechny závody jel Aspeny 2.4 WT, kromě pátečního XCC kdy vzadu vezl Aspen ST.

                  přibliž si to líp, na té fotce od JF o Rekonrace nemuže bejt ani řeč…

                  0 0
                  • žvejk  

                    Na te druhe fotce? Ta přední guma? Tak tam to teda moc jasné není. Není to na gumu moc zaostřené, ale ve srovnání s třetí fotkou je ta guma jina a vypadá jak recon race.

                    0 0
                    • biker jura  

                      jako sorry, ale asi ty gumy moc neznáš :) je to prostě aspen…

                      0 0
                    • JFtryall  

                      Ja myslim, ze je to spis regulerni Rekon.

                      0 0
                      • TheJD  

                        Je to Aspen. Ten ma spunty mezi stredovym a bocnim vzorkem bo dvou blizko sebe a k dalsi dvojici je vetsi mezera. Rekon je ma po jednom se stejnymi mezerami. Oba dva tu mam vedle sebe na svem kole. :) Taky je videt, ze sirka stredoveho vzorku je temer identicka, ale u Rekonu je ten rozdil vetsi. Posledni rozdil, ktery jasne ukazuje, ze jde o Aspen a ne o Rekon nebo Rekon Race jsou bocni spunty. Ty jsou po dvojicich, kdy jeden spunt je vic na boku a druhy vic u stredu. Rekon i Rekon Race maji tento vzorek identicky a v obou pripadech jdou spunty jeden za druhym v jedne rade se stejnymi rozestupy.

                        0 0
                        • JFtryall  

                          Asi fakt Aspen. Je to zlo. :-))

                          0 0
                          • TheJD  

                            Asi bych ho mel taky vyzkouset vepredu :D Vzadu jsem nim nahradil Rekon Race a vepredu mam jeste stale Rekon.

                            0 0
              • seatik  

                Nevíte, jak má Nino široká řidítka? Proti tomu vzadu má pěkně úzké.

                0 0
    • kucka7  

      Ať nezakládam téma.

      Nevíte,zda jde někde sledovat MS v Leogangu už dnes a ne jen víkend.

      0 0
      • Johny.Merida  

        Zatím mám jen tohle… Timing

        https://www.uci.org/…ercedes-benz

        0 0
      • Johny.Merida  

        Tak štafetu mají za sebou.

        0 0
        • Johny.Merida  

          Teď se jedou e-motorky a Pidcock zatím druhej :-)

          0 0
          • Johny.Merida  

            Tak vysledky éček

            0 0
            • orm  

              To muselo byt MS jak noha, zvlast u zen … Kam se podela stara jmena, ktera to jezdila, jako Fontana, Absalon?

              0 0
                • Pijer  

                  Asi není náhoda, že jsem hned tu první větu místo „Na ebicích bylo zajímavé sledovat…“ četl jako „Na exhibicích bylo zajímavé sledovat.....“ :-)

                  0 0
                • Nitroglycerin  

                  To jsou fotky fakt jak z motokrosu:-)

                  0 0
              • snas89  

                Ti uz si odkroutili povinne delat sasky na motorkach jako ulitbu sponzorum.

                Tet se musi obetovat zase jini…

                0 0
              • Cryzyy  

                to se marketingove proda, bejt TOP 10 na MS je super vysledek :-D

                0 0
        • jonys  

          Video asi nikde, co?

          0 0
          • snas89  

            V sobotu bude na ct prenos zen/muzu. Jinak myslim ne.

            0 0
            • jonys  

              Zeny jedou v patek myslim.

              0 0
              • snas89  

                https://www.ceskatelevize.cz/…/10.10.2020/

                ženy: 12:05

                muži: 14:35

                JInak Ondra Cink by podle mě mohl být v top 5.

                Jitka by mohla urvat 20?

                0 0
                • jonys  

                  Chápete někdo ty výsledky? Proč má jako první úsek o polovinu kratší čas???

                  https://www.tissottiming.com/…FFFFFFFFFF04

                  0 0
                  • TheJD  

                    Prvni kolo je poslali na zavadeci okruh…

                    0 0
                  • JK_Cookie  

                    Ve sportu na ct1 Zapletal rikal,ze poradatele udelali chybu a poslali zavodniky v prvnim kole blbe a tak jeli jen pul kola, cimz se smazala vyhoda nasazeni Ondry v prvnim useku jelikoz nestihl nic najet proti slabsim.

                    0 0
                • jonys  

                  Proti Cinkovi hraje pocasi.

                  Vcera to bylo neskutecny bahno,v so ma zase prset.

                  Jak mu vzdycky sel Albstadt,ze…?

                  Navic zimu nesnasi.

                  Pro me by byl petihvezdovy favorit Fluckiger,ale po te jeho strevni viroze tezko rict.

                  Andreassen jezdil CX,nekdo z Francouzu (Sarrou?)…

                  Nino pokud nezmrzne,taky by mel byt kandidat,ale ten se tak nejak nepocita :-)

                  0 0
                  • JFtryall  

                    Skoda ze Pidcock nejede elitu. To by byl horkej kandidat.

                    0 0
            • novcze  

              tuším v pondělí bude na ct ze záznamu ještě sjezd

              0 0
    • Beekeeper  

      Happy biker… Cink

      https://mtbs.cz/…tvi-sveta-xc?…

      0 0
    • Pijer  

      MS Leogang – Aneta Novotná má bronz v juniorkách, Kája Bedrníková 6., ........

      https://mtbs.cz/…ovstvi-sveta#…

      0 0
      • milan.v  

        Wow, konečně nějaký úspěch! :o)

        0 0
        • Pijer  

          Nevím, kdy lidé pochopí, že teď je díra, není kde brát a musí dorůst mládež. To platí pro biky, krosy, dráhu.....na silnici to ještě trošku funguje.

          0 0
    • jonys  

      Hoši, když se dívám na ty záběry z MS:

      https://www.youtube.com/watch?…

      a na předpověď, podle které by asi mělo zítra po obědě začít chcát, tak se mi to jeví jako trať pro krosaře, co?

      Kdo z té elity, prosím, krosy jezdil nebo jezdívá?

      Andreassen, Braidotové, Koretzky, Fluckiger (ten snad nejezdí jen na jednokolce), Vader, a taky Škarnitzl, ne? Někdo další?

      0 0
      • andy97  

        Lars Forster je myslím loňský mistr Švýcarska v cyklokrosu

        0 0
        • jonys  

          Jo! Forster je výtečný bahňák!

          0 0
      • Jeffry.j  

        Co dělali v tom videu v čase 3:10 ?

        Kontrolovali kolo pomocí tabletu, přístroje?

        0 0
      • robb  

        Asi neprší, ale ty pasáže jsou dobře zadělaný.

        0 0
        • Kaizr  

          Trať je docela suchá až na ty sjezdy ale zatím to některý dávají dobře. Prevot už náskok přes 1 min ve 3 kole

          0 0
        • snas89  

          Dnes bych na čt vyzdvihl fain komentář:)

          O třídu jinde, než běžní „příznivci tlustých plášťů a rovných řidítek“…

          0 0
          • dan001  

            Kdo to prosím tě komentoval?

            0 0
          • Pennywise  

            Fajn komentář? „Vodou z bidonu si polejou přesmykač“ No, to si snad děláš prdel, to se fakt nedá. Okamžitá přepínačka na red bull tv.

            0 0
            • JK_Cookie  

              Presne, dneska koment strasny, zlaty Mejtsky…ten ma aspon trochu prehled a k mtb ma asi nejbliz ze vsech na CT

              0 0
            • jandoo  

              U chlapů zase hledal v poli Schurtera v duhovém dresu na fialovém kole… U žen to alespoň kompenzovala slušná spolukomentující, ale u chlapů je taky nějaký blábol.

              0 0
              • žvejk  

                To je Lukáš Vlach, neboj ten tomu opravdu rozumí.. Ono neni asi úplně prdel komentovat přímý přenos, chtěl bych vidět zdejší BF majstry. :-)

                0 0
                • JK_Cookie  

                  Vlach byl celkem v poho toho tu nikdo nehejti,ale ten komentator dnes byl fakt hroznej, nema prehled,stacilo by si projet socialni site,precist zdejsi forum a hned by byl trochu v obraze:-) On za to ani nemuze,dostal prikaz komentovat tak sel,to je problem v jeho redakci,ze tam maji dat nekoho kdo se aspon trochu orientuje.Bohuzel nekoho jako Jilka na mtb nemaji,za me jedine snad Mejtsky i kdyz je to taky zvlastni pavouk..

                  0 0
                  • robb  

                    Na krosy tam mají Mlynáře. Ty bajky jsou takový nejslabší

                    0 0
                    • Melvin  

                      Jo Mlynář je dobrý, rozumí tomu a i se dobře poslouchá.

                      0 0
                  • Kysky  

                    No nevim, oba tam občas blábolili blbosti. Ani neviděli, že Marotte jede už dokopce na prázdným kole a pak se za x minut strašně divili v cíli že má prázdný kolo. Za mě borec, že dokázal vůbec dojet do tý cílový rovinky těsně před Cinkem…

                    Zlatej komentář s Polívkovou, ta byla rozhodně lepší.

                    0 0
            • snas89  

              Měl jsem na mysli Káju Polívkovou: věcný, nepletla (což takova zásadní věc a jak to dnes motali…:/ ), info z depa od Pavla atd…byla prostě o třídu jinde, než zbytek komentátorů.

              0 0
    • robsol  

      Annika Langvad právě oznámila konec profesionální kariéry na instagramu.

      0 0
    • JK_Cookie  

      Tak Ondra dnes za 5…podle me super vysledek kdyz po startu byl az nekde na 26miste. Kdyby se mu lepe podaril start tak mohl bojovat o bednu,trat mu sedela,ale to je kdyby a na to se nehraje zee..Dnes Francouzska sobota ..zeny 3× gold U23,zeny elite a muzi elite

      0 0
      • snas89  

        Jj, ondra Luxus.

        Nemáte někdo někde odkaz na bike check bmc, co jezdili francouzi?

        Vypadá to, že do těch fourstroke dokázali nacpat reverby…

        0 0
        • jonys  

          Co se týká kol, tak bylo super sledovat, jak Flückiger na pevňáku v každým kole odjel ve sjezdu o 10 vteřin. Kdo umí, umí…

          0 0
          • tomxxx  

            Tak zrovna na týhle trati navíc v blátu nebyl full výhodou, spíš naopak.

            0 0
            • snas89  

              +1

              0 0
            • jonys  

              V čem konkrétně je full ve sjezdu na blátě a přes kořeny brzdou?

              0 0
              • MichaelSimek  

                v tehle sjezdech imo teleskop udela mnohem vic nez full a on jezdi teleskop ale hodne jeho konkurence je na pevnejch sedlovkach

                0 0
                • jonys  

                  „Tak zrovna na týhle trati navíc v blátu nebyl full výhodou, spíš naopak.“

                  Kde v té větě vidíš něco o sedlovkách?

                  Ale jinak:

                  https://sport.ceskatelevize.cz/…6f1e23b90a33

                  čas 30:30 a dál. Do sjezdu jde spolu skupinka Flückiger, Avancini, Carod, Braidot. Teleskopy mají všichni. Dole je Švýcar pryč. A tak to bylo každý kolo, ještě se tam namotal Vader, taky s teleskopem.

                  Co tam máš dál?

                  0 0
                  • MichaelSimek  

                    ale ja se s tebou nehadam (i kdyz jsem nejak tusil ze tak zareagujes) ja jenom pridal informaci do diskuze…jinak pokud jede prvni fluckiger a za nim posahanej brazilec, tak se nediv ze fluckiger ujede, rozdil ve skillu je tam dost znat

                    0 0
                    • jonys  

                      Vsak tim ja jsem zacal: ze tyhle trate a tady k tomu pocasi fakt ukazou skills. Loni to bylo podobny. Tam na Beatrice jezdil jediny Fluckiger tu nejkolmejsi cestu a najizdel i na Nina slusne.

                      Oni si nekdy stezuji,ze ty trate jsou nebezpecny. Ano,asi by tam nemeli poustet juniory,ale elitu proste musi proverit…po vsech strankach.

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Slušně ses do svého myšlenkového pochodu zamotal :D

                        0 0
              • snas89  

                Resila to docela Jitka.

                Tahle trat byla trochu odlschool a tech korenu a narocnych pasazi tam zase tak moc nebylo. Pro tyhle elitaky vetsinou lehce jetelny na ht.

                Ten dlouhej bahnitej sjezd dolu byl pak uz zadna vyhoda pro full, to byla jen naklopena stran v trave.

                Naopak dost tahly stoupani, kde usetris vahu.

                A navic v bahne min veci co se na kole hybe a muze se zabyst bordelem a udelat problem.

                0 0
    • kucka7  

      Ten sjezd je mazec, jak se tam válejí všude po lese :))

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsou někde záznamy XCO mladých v tom echt blatě?

      0 0
    • jonys  

      Je nejaky info k ME? Co ta trat? Rychla,pomala,technic­ka,lehka…?

      0 0
    • Tina  

      Nino jazdí na ME s teleskopkou.

      0 0
    • žvejk  

      Tak Nino si trochu spravil chuť :-)

      0 0
      • Tina  

        išiel parádne. Tak ako sme boli zvyknutí. Od štartu roztrhal pelotón a na čele pravidelne udával tempo. Ten záver v technike urobil bravúrne.

        0 0
        • Karaya  

          Co to tam provedl Nino Carodovi? Vypadalo to, že tam jsou možná dvě stopy a Carod tam nechal místo a zároveň nechtěl jet tu kratší, strmější. Ale nějak se v cíli nerozčiloval, tak to asi bylo fér.

          0 0
          • biker jura  

            Carod tam čekal nevím na co… asi až ho Nino vezme a ten na nic nečekal…, Carod si tam jasně prodrbal závod :) Zrovna před Schurterem si tyhle věci chlapci nesmí dovolit :D

            0 0
            • žvejk  

              Přesně Carod se tak jakoby začas štelovat , ze to teda sjede no a Nino to tam rovnou poslal :-D

              0 0
    • prodi  

      Prevot ale slušně dominuje ženám…

      0 0
    • orm  

      Muze mne nekdo povedet, proc Prevod a Sarrou jedou v dresu mistra sveta a ne v narodnim dresu, prestoze vsichni ostatni narodni dresy maji?

      0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • orm  

          Jelo tam i dost narodnich sampionu a narodni mistrovske dresy nemeli. Jinak tedy chces rici, ze napr. evropsky sampion muze mit na ms dres evropskeho sampiona?

          0 0
          • TheJD  

            Jezdci MUSI jezdit v „nejlepsim“ dresu, ktery vyhrali (na danych v dane discipline), do cehoz se pocitaji dresy mistra sveta > kontinentalniho sampiona > narodniho sampiona. Ten dres musi vozit ve vsech zavodech, nez se o ten dres znovu jede, tedy napr. na MS nikdy nikdo nejede v dresu mistra sveta.

            0 0
            • orm  

              Plati to i o zavodech, kde se soutezi o nejaky mistrovsky dres? Kdyz se podivas na fotky z ME, tak krome tech dvou mistru sveta, tam nikdo nema jiny dres nez reprezentacni. Treba Cabelicka je aktualni mistrine ceske republiky a ma jen reprezentacni dres – https://mtbs.cz/…fotka/262395

              0 0
              • Sartorius  

                Nečetl jsem přesně pravidla, ale můj „selský“ rozum mi říká, že jezdci na daném mistrovském závodě mohou jet v dresu, který je nadřazený dresu, o který se zrovna závodí. Tzn. v tomto konkrétním případě mistr světa, když vyhraje mistrovství evropy, bude pořád jezdit v dresu mistra světa, a proto i na ten závod může jet v dresu mistra světa. Mistr ČR by ale v případě vítězství na mistrovství evropy musel jezdit v dresu mistra evropy, a proto na mistrovství evropy nemůže jet v dresu mistra ČR.

                0 0
                • Karaya  

                  Je možný, že to tak bude. Mně by větší smysl dávalo, že nemůžeš vézt ten dres, o který zrovna závod probíhá, protože jsi ho držel jen do dne před tímto závodem. Takže národní a MS dres na ME, proč ne?

                  Což mě ale přivádí k naštěstí už jen hypotetické otázce, kdo by v dresu MS nebo ME jezdil v sezóně 2021, kdyby se ty závody nepodařilo uskutečnit?

                  0 0
    • pavelmisar  

      Dneska ty juniorky někde budou v televizi případně livestream?

      0 0
    • zbartos  

      2020 UCI MOUNTAIN BIKE MARATHON WORLD CHAMPIONSHIPS, 24 – 25 October 2020 | Sakarya, Turkey,

      Live od 11:30 na https://www.youtube.com/watch?… .

      0 0
      • robb  

        Díky

        0 0
      • team_daddy  

        Ta turecká komentátorka, to je teda neco :-)

        0 0
      • snas89  

        Vidím to tak, že oba češi budou v první 3:)

        0 0
        • JK_Cookie  

          Bohuzel,Paez ted utrhl Stoska ve stoupani,takze Si Pez jede asi znova pro titul a Stosek bude bojovat o 2–3misto se Ferreirou

          0 0
          • Kaizr  

            Teď Stošek něco gestikuloval :-) a už nechce ani povzbuzovat od diváků

            0 0
            • snas89  

              Tak nakonec „aspoň“ třetí flek :)

              Jinak Turci docela tragédie.

              Trať jak kpž a komentář jak okresní tv. Při tom pokrytí to mělo…

              0 0
              • tomxxx  

                No, spíš bych řekl, že trať ještě horší jak kpž. Přenos byl strasnej.

                0 0
    • team_daddy  

      Jardo, tak tady Ti něco připravili:

      https://mtbs.cz/…vy-pohar-xcm#…

      0 0
      • snas89  

        Jsem si jisty, ze kazdou chvilku sem chodi do vlakna a kouka jestli mu sem nedas nejaky tip:)

        0 0
      • Melvin  

        To by pro něho mohla být motivace. A taky by se mohl dobře předvést Stošek.

        0 0
      • Polka  

        Ten se myslím už do žádnejch větších akcí nepohrne.

        0 0
    • JK_Cookie  

      A to jeste ani 2021 nezacal…

      0 0
    • robsol  

      Pro novou sezónu jsem si dovolil založit nové vlákno. Prosím nové informace pro přehlednost již sem:

      UCI Mountain Bike World Cup 2021

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce