UCI Mountain Bike World Cup 2022

340 nepřečtených
  • snas89

Nový ročník se už rozjíždí:)

2 0
    • snas89  

SPĚŠNÁ I CINK V CHELVĚ SKVĚLE ZVLÁDLI VSTUP DO SEZONY

https://mtbs.cz/…rie/popis-xc#…

0 0
    • snas89  

Vypada to, ze Stosek zase bude letos radit:)

STOŠEK SE SEEWALDEM VÍTĚZÍ HNED V PRVNÍ ETAPĚ ANDALUSIE

https://mtbs.cz/…vy-pohar-xcm#…

1 0
    • snas89  

PŘESNĚ TÝDEN DO CAPE EPIC 2022! STARTOVKA STÁLE NENÍ KOMPLET

https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm#…

Budete sledovat?

Koho tipujete na vitezstvi?

Jak silnou vidite cestou stopu?

1 0
      • andy97  

Vítězství vidím na Schurtera a Forstra. Uvidíme co Stošek a Seewald.

0 0
      • rejdy  

První trojka by mohla odpovídat (ideálně v opačném pořadí) startovním číslům, pokud se všem dotyčným vyhnou výraznější problémy.

0 0
      • jkcz  

Takže Vakoč se kvůli zranění nakonec nestihnul dát do kupy ?

0 0
      • andy97  

Dres Hynka a Ulmana na Cape epic.

8 0
    • JK_Cookie  

Bike check Ninova kola na Cape Epic

https://youtu.be/cSO8o6KoZps

3 0
    • snas89  

Koho na epic letos tipujete?

Za me vitezove shurter/forster.

Stosek/Serwald 2.

Beers/blevins 3.

Hynek/ulman top 10.

0 0
    • JK_Cookie  

Prolog – Stosek 3,ztratili na viteze ze Specialized 1,06min,Hynek s Ulamen 12 coz neni spatny. Schurter menil zadni kolo takze ztrata 4,39 a 15misto.

1 0
      • Johny.Merida  

0 0
      • Melvin  

Tak Schurter zase defekt a ztráta dalších 5 min. Stošek etapa+žlutý dres, tak z pohledu Českého fanouška zatím paráda.

2 0
        • JK_Cookie  

Na to ze mel Schurter defelt opet zadniho kola jako vcera,tak jeli dobre a dojeli celkove na 5 miste. Dnes se etapa nepovedla dvojici Specialized, Beers mel krizi ze ho do posledniho kopce Blevins chvilemi tlacil. Hynek dnes 10 misto a 10 je zatim celkove..

0 0
    • JK_Cookie  

Vysledky na fotce jsou z mezicasu na 22km,nikoliv cilove,jelo se na 24km…

0 0
    • jenda95  

Kristus Hajnek ma ve vysledcich vyborne jmeno tymu :)

0 0
      • Johny.Merida  

Jj, jsou team Cernosice :-)

0 0
        • JK_Cookie  

Taky me to pobavilo:-) Ale nemuzou jet ofiko jako Canyon 2 team (realne to tak je) , kdyz Ulman jezdi na Speslu. Museli vymyslet neco neutralniho…

0 0
          • jenda95  

ze to nejak nenavlikl na Future Cycling…? ze by se to nelibilo Canyonu?

0 0
            • snas89  

Třeba mají smlouvu jen na jednu dvojici.

Každopádně jsem rád i za ty dresy.

Fandím jim.

0 0
              • andy97  

Ulman je z jiného týmu v tom tkví ten problém. Kdyby jel Vakoč tak budou uvedeny jako Canyon… 2

1 0
              • JK_Cookie  

To si nemyslim, mel jet s Vakocem,ktery je ofiko soucasti Canyon teamu, meli jet jako podpora pro Stoska se Seewaldem a tedy predpokladam jako Canyon 2.Bohuzel Vakoc se nestihnul vylecit,tak nahradni varianta s Ulamen a predpokladam,ze i financne to jde za Hynkem,nikoliv za Sporkou:-) Vzhledem k tomu,ze jsou oba z Cernosic,tak na rychlo vymysleli tenhle nazev a dresy. Ve finale je to jedno,fandim bez ohledu na dres nebo nazev :-)

2 0
    • Blasmo  

Na mtbs je představení Hynkova kola. Zajímavé, ale překvapilo mě, že foukají 2,1 baru. To mi přijde nějak hodně.

0 0
      • rdx  

to bude 100% preklep.

0 0
        • Blasmo  

Asi jo, možná jen prohodili čísla, 1,2 by sedělo.

0 0
          • Milonak  

Na druhou stranu když vidíš, po jakém terénu občas jezdí, tak 1,2 je hodně málo.

0 0
            • Blasmo  

No v tom videu představení Ninova kola (viz yt odkaz výše) říkal ten mechanik, že fouká 1,2 a 1,3 pokud si pamatuju. Pravda taky 3 dny v kuse řeší defekty 

0 0
              • kapsch  

Jojo, 1.2 a 1.25 tam říkal.

1 0
                • jonti  

Nino vazi asi 68kg, vozi 2,4 Aspeny, tam tlak 1,25 neni uplne nizky. Hynek vozi 2,25 schwalbe na 25mm rafcich a vazi o neco vic. Tam bych ocekaval minimalne nejakych 1,7 bar a ani tech 2,1 neni uplne nerealnych, kdyz nepotrebuje moc gripu.

0 0
                  • MJ24  

Moje zkušenost:

80 kg, Hard tail

Předek Rekon race 2,4, ráfek 27mm, Tlak 1,15 – 1,3

Zadek Aspen 2,4 ráfek 25mm, Tlak 1,25 – 1,4

Cokoli víc jak 1,4 mi příjde jako nesmysl.

2,1 u Hynka, který oproti Ninovi nebude o moc těžší mi přijde moc, těžko říct Schvalbe sem dlouho nevozil.

0 0
                    • Smazaný účet  

Prosim te kolik ma ten aspen 2.4 sirku na 25mm rafku? Diky

0 0
                      • MJ24  

62mm jestli se nepletu, měřil jsem to někdy na podzim

0 0
                    • jonti  

Tech 2,1 se mi taky zda hodne, tolik jsem asi na zadny zavod nemel, vazim 75kg, ale taky jsem nejel Cape Epic.

Pro tlak je zasadni ten rozdil v plastich, ty 2,4 maxxisy se vozi pro stejny pocit na o dost nizsim tlaku nez 2,25 plaste. Nino meri 173cm, Hynek nevim presne kolik, ale bude to skoro 190cm. Tak i ta vaha tam klidne muze byt bliz k 80kg. Tohle dohromady by klidne davalo pro stejnou jizdu tlak 1,8 bar.

1 0
                      • rejdy  

Hynek vozí Luxe v L a Exceed v M, takže měří podle mě cca 181–82 cm, váha 73 kg, takže by sedělo těch 21 PSI.

0 0
                        • orm  

Mam 190cm a kalkulacka canyonu mne rika, ze bych take mel mit luxe ve velikosti L.

0 0
                  • TheJD  

2.1 bar je hrozne moc. To je hloupost. 21 psi by mohlo byt klidne, tomu bych veril. Sam vozim 21 psi v zadnim kole s 2.25 Maxxis Ardent Race na 22 mm rafku a vazim 68 kg.

0 0
                  • Kaire  

Nevím jak tuhé jsou ty Maxxis, nikdy sem je nevozil. Když ale porovnám Schwalbe Super Race, co vozí Hynek, s např. Conti Protection, nebo Vittorky TNT, tak je to sakra rozdíl. Musel sem foukat na svých 70kg o 0,4bar víc…

0 0
                    • TheJD  

Minimalne Nino jede 120 tpi verze, ktere se daji bezne koupit. Normalne na svetaku vozi 180 tpi verze, ktere Maxxis dela jen pro zavodaky. Ta 120 tpi verze s EXO zesilenim bocnic neni uplny papir.

0 0
                      • MJ24  

Měl jsem za to, že veze ty Aspeny 2,4 ST ten má jiný vzorek než klasický Aspen ne? Ty Aspeny ST jsem nikde neviděl ke koupi

0 0
                        • andy97  

To se ani nedá myslím koupit. To dělají jen pro profi týmy, kteří vozí Maxxis.

0 0
                          • MJ24  

jasne reagoval jsem na TheJD, který psal, že Nino jede 120 tpi verzi, která se dá koupit ale tak to asi není, protože podle mě má tu ST verzi.

1 0
                        • TheJD  

Vepredu Aspen, vzadu Aspen ST. Aspen ST se mozna neda koupit, ale uz je nejakou dobu normalne v kalatogu na webu, takze by ho meli delat i pro zakazniky.

0 0
                      • Kaire  

Proto mi to nepřijde jako nesmysl. U Nina se ví, že vozí dost nízké tlaky. Když k tomu připočteš tuhé bočnice, balonový rozměr a jeho muší váhu. Oproti tomu Hynek bude vážit o dost víc, ne tak tuhý plášť, užší ráfky, užší gumy a na čem rád jezdí nevíme, třeba má raději nafouknutější gumu. I když přes 2 mi přijde dost no..

tady sem našel článek z roku 2014, kde píše 1,5 – 1,6.

0 0
                        • TheJD  

Ale on Nino vozi nejakych 16 a 17 psi v tech 180 tpi plastich.

Ten clanek, co jsi nasel, je zajimavy. Tehdy jezdil DT Swiss zaplety nejspis s vnitrni sirkou 22.5 mm a Conti plaste, takze tim spis by me prekvapilo, kdyby ted jezdil 2.1 baru. Podle me je to hloupost a ma to byt 21 psi. Ony mekke bocnice udelaji dost, ale ne skok o pul baru. Bohuzel v tom MTBS clanku neni z fotek poznat, co presne je to za plaste, tak je klidne mozne, ze tu ultra lehkou verzi ani neveze.

1 0
                        • tomxxx  

Třeba je to jen blábol v článku.

Já mám 60 kg a když Xkingy nafoukám na 1,5, tak už mi to přijde jako šutr. Normálně foukám 1,1 až 1,2.

1 0
      • Blake  

Tomu ze by mtbs psali nejakou blbost bych se nedivil. Spis mi to prijde jako jejich kolorit. Co mi prijde dpis zajimave, ze ma na horni ramovce napsane CFR (ve stejnem designu jak to ma Exceed) i kdyz CFR Lux oficialne neexistuje.

0 0
      • žvejk  

Tak Je to prý 21 psi. Pokud tam nemá vložku, Tak je to úplně normální. Při 81kg vozím na 26mm ráfků a Schwalbe 2,25 s vložkou 18–20 psi

0 0
    • Johny.Merida  

Tak Nino dnes brutal ztráta, zatim to vypadá na minus 20 min na vítěze… Kluci z Northwave zase v poho pohlidali vedení.

2 0
      • andy97  

Tak už ví, že na vítězství nebudou mít. Tak jedou spíš tréninkové tempo. Přeci jen světovy pohár je za chvilku.

0 0
        • jonti  

Ne, jedou ciste na etapy a kdyz vi, ze na to ten den nemaji, tak dojizdeji na pohodu.

1 0
      • Johny.Merida  

Po 4 etapě.

1 0
      • snas89  

Vcera dohizdel forster do cile z posledniho.

Myslim, ze uz prejdou na nejsky etapy. Celkove uz asi nedaj.

0 0
        • jkcz  

Tak je musela neskutečně psychicky popravit ta série defektů. Pak si asi regeneračně Forster zadřel třísku tou vyhranou etapou, na celkové už ta morálka prostě není. Jak píšeš, asi ještě zkusí etapu.

0 0
          • Milonak  

Defekty určitě, ale Forster mně přijde, že letos není úplně ve formě – už ve 2 etapách se vyloženě trápil a Schurter na něj musel dost čekat.

1 0
      • rdx  

Lars dnes dost drsny pad, sbiral se tam skoro minutu … to uz ani na etapu nebude.

0 0
    • snas89  

Dneska kluci pekne a porad drzi zlutak.

0 0
    • JK_Cookie  

Dnesni vysledky…dnes navyseni naskoku na 6,54min na druhe misto. Zitra to bude nahoru/dolu, 2700m na 76km..

0 0
    • JK_Cookie  

Tak dnes se to moc dobre nevyviji, Seewald ma krizi a uz v prvnim kopci ho Martin tlacil…Docela me i zaujalo,ze pri rozhovoru pred startem mel Martin respirator a v tom jsem ho cely tyden nevidel..mozna ho jen tentokrat nesundal,tezko ric­t.

0 0
      • JK_Cookie  

Tak ted rikali, ze Seewald ma narazena zebra od 2 etapy a pry se to zhorsuje kazdou etapou..

0 0
        • rejdy  

Jo, několikrát to zmiňovali, ale nespletli si to s Ulmanem? Nevím o tom, že by Seewald spadl, jen, že měli v 2. etapě tuším defekt. Takže doufám, že měl pouze horší den a zítra to bude ok…

1 0
          • rejdy  

Hm, tak beru zpět, opravdu to má po pádu v 1.etapě. Do kopce ok, sjezdy a drncání blbý, viz MTBS. Snad toho žluťáka udrží.

1 0
      • Milonak  

Egger + Baum (Speed Company) už v celkovém virtuálním pořadí – po 3 hodinách jízdy – ztrácí „jen“ 3:23 a to byl před touto etapou jejich odstup 7:02. To bude zajímavé, dnes je ještě čekají kopce + zítřejší závěrečná etapa.

0 0
        • JK_Cookie  

Takze v GC se naskok po dnesni etape snizil na 2:45..to jeste bude zajimave,nezbyva nez verit ze se jeste poperou a neprijdou o to v posledni etape.

4 0
          • Milonak  

Zítra 68km / 2000m – pokud by to mělo probíhat jako dneska, tak je snad i reálné, že je dají. Jinak zítra v TV od 8:35 na ČT Sport přímý přenos.

3 0
            • Blasmo  

Jj to bude správný finále. Jinak to dneska Canyon celkem ještě zvládli. Kolem 40. km ztráceli 4 minuty, takže to vypadalo na větší průšvih.

0 0
    • snas89  

teď celkem zaímavý okénko ze servisu.

A zmiňovali i tlaky: 20/18 psi na 30mm ráfku u Martina.

0 0
    • Blasmo  

Byl to pěknej závod, třeba jim to vyjde za rok.

4 0
      • jonys  

Mám dotaz: Jak je to s pravidlama co se týká mistrovských dresů? Pokud to dobře chápu, tak duhu popř. národní dresy vozí vítězové XCM. Ale jak je vůbec „maratón“ definovaný, když ty dresy vezou i ve 20km prologu??

0 0
        • Melvin  

Spíš to bude tak, že ten prolog nebyl XCO tak maratónec může vozit ten dres. Jinak dle UCI by maratón mel mít minimálně 60 km. Může se jet na kola, ale ty můžou být maximálně 3. Jinak tady jsem občas slyšel, že maratón by měl být zhruba na 4 hodiny.

0 0
        • Albert8  

Celý Cape epic je braný jako maraton. Ale dřív tomu tak nebylo, ještě v roce 2019 tam Schurter jezdil v duhovym triku.

0 0
    • Milonak  

Cink výhra o více jak 2 minuty v Langenlois: https://www.racetecresults.com/results.aspx?…

4 0
    • jonys  

Jolanda

https://www.instagram.com/…Cb0Oiq2l1mw/?…

:-)))

A ted neaprilove: davaji nekde prenos dnesniho xcc a zitrejsiho xco pripravnyho zavodu c1 v Brazilii?

2 0
    • snas89  

Nevíte, jestli nakonec Cink včera jel?

Zkoušel jsem googlit, ale přiznám se, že jsem tomu moc nedal:)

0 0
    • snas89  

Díky za info:)

Tak snad se dá do kupy do svěťáku.

0 0
      • snas89  

Tak vice info uz i na mtbs:

https://mtbs.cz/…rie/popis-xc#…

0 0
        • Melvin  

Drsné je teda, že Jolanda nadělila druhé v cíli 6 minut. Jinak pro Cinka to muselo být těžké. Už tak těžká trať a do toho ještě bláto.

0 0
          • esmo  

Jolanda je nejlepší, trochu jsem se o její formu bál, když si obarvila vlasy, ale je to tam pořád :-)

1 1
            • Johny.Merida  

Řekl bych, že ji dost pomáhá specializace jejího partnera.

2 0
              • esmo  

Sice se u toho umí aji pěkně rozlámat, ale z dlouhodobého hlediska ji Luca určitě hodně prospěl…jakože v závodění. Jak to mají doma, to už nevím :(

0 0
                • -b-n-x-  

Luca je hlavně prodejný zrádce!

V syndikátu určitě vymýšlejí, jak ho Greg potrestá.

:-)

0 0
                  • esmo  

Mně to nevadí, já ty Santy nikdy moc neobdivoval :D

0 0
                    • snas89  

Me treba ten novej blur mrzi…

0 0
                      • esmo  

Blur je jedinej rám od Santy, kterej bych si koupil :D

0 0
                        • snas89  

No to ja taky…teda do minuly generace:)

0 0
                          • esmo  

NEEE! Právě že až tato se mi líbí, protože to nemá VPP o kterým všichni fans tak hystericky básní, tak už jen z toho důvodu :D

0 0
                          • tomxxx  

Kdyby udělali lepší vedení hadic a bowdenů, tak ten starej beru hned, to vedení je ale hnus.

0 0
    • snas89  

Prvni kolo svetaku startuje v brazilii:

https://mtbs.cz/…ovy-pohar-xc#…

Okruh vypada zajimave. Divacky to bude atraktivni a asi bude super atmosfera.

0 0
      • esmo  

Trať vypadá parádně, moc se na to těším

https://www.redbull.com/…p-petropolis

1 0
      • Melvin  

Jen aby jim ty desky přes dropy zas před závodem někdo neodnesl :-)

2 0
        • snas89  

Taky me to napadlo:)

Kazdopadne mistama mi to uz prislo docela brutalni. Tohle jezdit na top tepech….

Narocnejsi technika fain, ale at zase z toho neni enduro s kardiem na hodinu.

0 0
          • esmo  

Tady ten gap po té kompresy, to mi nahánělo strach, jen co jsem na to koukal.

Škoda že už nemůžu najít video, kde to skákala Jolanda, to vyniklo víc…

https://youtu.be/aq0v4kAmxlY?…

0 0
            • Kaire  

To samé ten dopad na lávku. Nevim no, na koukání fajn, jinak mi to přijde za hranou XC… Přeci jen to je hodina prakticky na doraz. Už při koukání na OH sem každých 10s čekal, kdo se ošklivě rozbije.

4 0
          • filous  

Ja jsem naopak rad, ze trend jde timto smerem. Nevyhraje jen nejvetsi chrt, ale nejvetsi chrt se spickovou technikou. Pokud nekdo nema techniku, tak at tam jsou chicken line nebo at jde do XCM.

0 0
            • Johny.Merida  

A za chvíli tu budeme mít místo XCO, XCF… Freeride… :-)

0 0
            • Melvin  

Na druhou stranu závody na skill jsou už ve formě endura nebo DH. Podle mě se to zbytečně moc hrotí.

9 0
            • tomxxx  

Mně zas přijde, že se to trochu přehání. Je nutný si uvědomit, že ostatní technické disciplíny mají jednak jiná kola, „krátké“ erzety nebo celý závod má jen pár minut (3) a volnou trať jen pro sebe. Podle mě je trochu špatně, když na XCO tu trať sjedou jen muži (a né všichni) a pár ženskejch, ostatní jsou vysraný až za ušima. Je něco jinýho se cpát do lajny v masovym startu a nebo si jet „pohodičku“ ideální stopu na enduru. A pupíci se skillem tady na BF ať si zkusej vyhnat tepy k maxu a pak jít na svoje oblíbený traily, asi by poznali, že najednou je ta lajna o dost těžší :)

Podle mě prostě XCO není o tom, jak moc velkej a nebezpečnej jump tam bude, případně jak ostrý šutry, technika se dá udělat i jinak viz CX.

7 0
              • esmo  

No já bych některý ty lajny na XC kole nedal ani s klidným tepem … :D

0 0
              • snas89  

Jezdím „závody“ jen maratony.

XCO jsem jel jen jednou. Na první pohled technicky průměrný okruh. Nejdřív jsem si říkal, jeslti mě to vůbec bude bavit jet. No a pak se to rozjelo a … při tepech 175+ (maximum mam 185) je to úplně jinej rozměr. V tohmle šrotu jet na limitu tehniku je úplně jinej vesmír.

Mám rád atraktivnější závody, líp se na to i kouká. Ale s rozumem no…

Podle mě ta současná náročnost je už ok a dost hard core pro fanoušky. Víc už to stejně limituje zdiv kol a než jezdit „XC“ s 130mm fulama…to bych raději zastavil na tomhle.

Viz. rozhovor s Jardou Kulhavým výše.

3 0
                • midlander  

jojo, taky si pamatuju pár okamžiků, kdy jsem se v posledním kole sotva vešel mezi stromy (kde bylo 3 ****** místa) nebo zapomněl že za skokem je druhej hrbol a zapích to do něj po předním kole… normálně si to člověk užije, ale jak ubydou síly a klesne koncetrace…

0 0
              • jonys  

Dobre ale pak pocitej s tim, ze bud budou vyhravat 30kg bouraci s neskutecnym W/kg-cili kazdej vrchar co si odskoci ze silnice. A nebo ti do cile bude jezdit 20 lidi pokupe a rozhodovat budou lokty a sprint.

To podle toho, jaky okruh udelas (dle pravidel na to mas 4–6 km s casem 80–100min).

0 0
                • Kaire  

To se zatím nedělo a neděje. Tak proč by se to mělo změnit?

2 0
                  • Johny.Merida  

Přesně a každej vrchař tu techniku, která je třeba na průměrně náročné XCO bez skoků, nemá. Terén je terén.

0 0
                  • jonys  

No protože se ty okruhy dělají čím dál víc brutální :-)

Hele, dám příměr.

V alpským lyžování byl letos neskutečný mužský slalom. Takovou vyrovnanost lyžování nepamatuje, vyhrát mohlo v každým závodě 40 lidí. Proč?

Protože ten sport narazil na svý limity. Výkonnost jezdců se srovnala, mezi 1. a 40. není prakticky rozdíl. Jezdci mají líp vedenou přípravu, jsou fyzicky zdatní, jsou rychlí, mají lepší materiál (a všichni srovnatelný), stejný (a špičkový) tréninkový možnosti, videa, regeneraci atd. atd. Vzhledem k tomu, že se na rozdíl od XCO jezdí intervalově, rozhodovaly o pořadí úplně jiný věci, než samotný výkon (stav trati ve 2.kole, komu vyjde sluníčko, kde se vytvoří koryto, kdo správně trefí nastavení materiálu atd.).

Důvod? Už není kam posunout obtížnost. Ty svahy neuděláš prudší ani ledovější. Nemůžeš je natáhnout a jsi pravidly vázán v tom, jak tam můžeš napíchat branky. Nemáš jak ty jezdce dostat na limit. Ve finále to vypadá tak, že kdysi obávaný Planai jede 50 lidí úplně na pohodu, ta-ta-ta…vypadá to jako v počítačové gamesce.

Mimochodem: letos už na tuhle pistu pustily i holky a žádný masakr se nekonal. Prostě doba jde dopředu, co by dřív sjela jen Shiffrinka, dá dnes kde kdo.

Tohle je stejný. Lepší připravenost, lepší kola atd.

0 0
                    • tomxxx  

Alpský lyžování moc nesleduju, ale po tom co byly před lety fakt blbý pády, tak ty tratě naopak trochu upravili do bezpečna :) Dále máš třeba pravidla na výšku podložek pod botama atd. – takže alpský lyžování už narazilo i z druhé strany – aby se tam nezabili.

Letos jsem něco viděl a přišel mi to slušnej masakr.

0 0
                      • jonys  

Mluvil jsem o slalomu, kde je riziko minimální. Samozřejmě v ostatních disciplínách právě díky větším rychlostem ještě rezervy jsou a rozhoduje mnohem víc výkonnost.

0 0
                    • Kaire  

Jakoby jo a jakoby ne.

XCO je hodinový hromadný závod v dorazu. Z principu narazíš na hranici relativní nebezpečnosti (protože jisté míro rizika k tomu sportu prostě patří). Proto to nelze takhle porovnávat. Souhlasím s tím, že se mají tratě dělat technicky náročné, ale ne nebezpečné ve smyslu té disciplíny. Když v XC v grupetu létají skoky jako občas sjezdaři, tak je něco špatně. naopak bych čekal rozvíjení techniky i směrem nahoru, stejně jako směrem dolů.

Stejně jako CX má jasný mantinely, mělo by je mít i XC. Jinak nám za chvilku začnou vozit chrániče, pak full-face helmy, 140mm zdvih a kruh se uzavře s kočkopsem ENDCXC. Nakonec bude XCO něco jako technický závod ala DC a XCC dnešní XCO. Přijde mi že ta disciplína teď hledá své místo a vlastně pořádně neví, kam chce patřit. Až budu chtít vidět skoky přes co největší gap, pustím si EWS nebo sjezd.

Kdybych to měl přirovnal k lyžování: taky občas musí přiškrábnout skok a super-G si nehraje na sjezd.

6 0
                • tomxxx  

Kdo konkrétně je 30kg bourák s neuvěřitelnými W/kg aniž by měl velmi slušnou časovku – tah na roviny? Konkrétní jméno, fakt mě nic nenapadá :)

proč se to nikdy nedělo?

Proč se to teda neděje v disciplínách bez techniky?

Nikdo tu nepíše, že mají být XC tratě urovnané šotoliny, ale třeba skoky jako na OH jsou úplně pointless zbytečný a třeba jolnada se tam málem rozsekala, protože tlačenice, né protože by měla špatnou techniku.

2 0
                  • sheenecek  

Jo, Jolanda ta to tam vybrala teda hodne luxusne, mela i kapanek stesti asi :)

0 0
                    • Kaire  

Ta jezdí all-in tak často, že se divím že ještě žije.

0 0
                  • esmo  

No protože sviňucha Pauline :-) … ale jo, zrovna tenhle drop byl zbytečné.

0 0
                  • jonys  

Pokud chceš udělat selekci, máš na to jen 3 nástroje: těžší kopce, techniku, počasí (s čímž ale pracovat nemůžeš…). Když budeš dělat okruhy jako v Snowshoe nebo Novim Sadu, dosáhneš stejnýho výsledku: bude jezdit skupina, bude se taktizovat, nikdo neodjede, protože v kopci získá 3 metry, který ztratí na rovině. I NMNM 2020 byl 2.závod podobný.

Když budeš chtít bezpečnost, musíš teda tu selekci zajistit kopcema. Takže uděláš první půlku krpál, druhou bezpečný sjezd, na víc nemáš prostor. Pak rozhodne W/kg.

Pokud to nebezpečí spočívá v tom, že jede víc lidí pohromadě, je to ale úplně jiná věc. Pak se bavme o tom, že můžou jezdit třeba 2 kola technicky lehčí trať a pak 4 kola brutálnější až to nebude tělo na tělo.

0 0
                    • tomxxx  

Já ale celou dobu neříkám, že to má být úplně bez techniky, před 5–7 lety ty tratě byly stále takové, že by je většina BF nesjela ani na enduru.

Jen mi přijde zbytečné, že tam cpou vysoké a dlouhé skoky a podobný chujoviny na hraně XC kol, jen aby se to „lépe prodávalo“ Na těch jumpech se žádnej rozdíl, kterej tu furt meleš jak kolovrátek, nedělá, jen se tam čas od času někdo zrakví na zbytek sezóny.

Třeba můžeš udělat fakt nepříjemný výjezdy a kořenový pasáže – což jsou nenápadný místa v TV, ale reálně to třeba rozhodlo o mistrini světa 2018. Přitom to místo bylo „vlastně úplně o ničem“. Většinu tu štve, že se to dělá na efekt, né pro selekci.

8 0
                      • Kaire  

Přesně na tom si udělalo jméno i NMNM (a mnoho dalších). Technicky těžká trať nepotřebuje nebezpečný fičury na zabití.

A popravdě stoupnout si k rockgardenu, nebo ke kopci v kořenech (nepamatuji si názvy těch sekcí), je mnohem zajímavější než k jednomu dropu.

0 0
                      • jonys  

OK. Ale zvládli bychom to možná i bez těch invektiv o kolovrátcích, ne.

S tím, že skoky nutný nejsou, souhlasím. Ale že nějakou trať nesjede někdo z nás ještě neznamená, že je fajn pro SP navěky. S faktorama, co píšu – líp připravení jezdci, lepší kola – musíš pracovat a ten sport někam pořád posouvat. U MTB to samozřejmě znamená, že pro laika je to víc nebezpečný, protože to bere podle sebe. No myslím, že by mnohem nebezpečnější byla trať NMNM těch 7 let zpět pro borce z pionýrské éry MTB, než bylo Tokio pro dnešní elitu.

A ta otázka rizik plynoucích ze soubojů…loni jsme tu řešili, jak Nino na hraně škrábl Flücka. Jen 2 jezdci, žádný drop, lesní trail na pohodu…a přesto kdyby se ťukli, hodil ho hlavou na strom. Vždycky tam tohle riziko bude, je to boj, no. Na to moc recept není.

0 0
                    • žvejk  

Ale ty dropy co tam teď všude cpou už jsou často trochu moc.. v tom nasazení nebezpečné a přitom to zas tak pole neroztrhlá, jo oddělí to ty co by stejně dojeli osmdesáti, ale špička to bude lítat celá, možná ne jak Nino, ale bude. Spíš té selekci a koneckonců i atraktivitě pomůžou technické pasáže, kde fakt jde o tu techniku, ale přitom to není nebezpečné, takové to kde to Fluckiger sjede o třídu jinak, než Cink a kamera to může taky pěkně nasnímat…

0 0
                      • vaclaw  

Já nevim, nechci to úplně zlehčovat, občas mi to přijde na lehce na hraně, ale třeba zrovna dropy, když nejsou extrémní, zase tak nebezpečný nejsou a borci ve svěťáku by je zvládat měli. To už spíš nějaký sjezdy po skalkách a tak, kde hrozí pád na šutry apod. bych viděl jako rizikový. Obecně ale se mi líbí, že to není jenom silnice v lese, ale že tam je i ta technika. Možná se XCO trochu hledalo a asi ještě hledá, trochu zápasí s novými trendy a poptávkou, ale těm směr mi přijde fajn.

0 0
          • Pijer  

Podle příspěvků od naší repre, se tam asi celkově dost padá a tentokrát to „kličkou“ odnesl Koňaso :-(

„24. a 29. pozici obsadili v úvodním závodě Světového poháru naši mladíci v kategorii U23, Honzové Zatloukal a Sáska. I když ani jeden nebyli s výkonem příliš spokojeni, tak si z Petrópolis přivezou poměrně dost bodů a oba se znovu posunou v rankingu UCI. Bohužel, do závodu nastoupil prvoročák Filip Konečný, který si po pádu v pátečním tréninku, podobně jako řada dalších závodníků na náročné trati v Petrópolis, zlomil klíční kost…“

0 0
      • Fazzy  

Jolanda chrchlá, takže minimálně shortrack bez ní..

0 0
    • snas89  

Zensky jedou short track.

Zatim jsem nevidel ht. Jen samy fully. Okruh i na shortrack pekny a zavod fain:)

0 0
    • snas89  

Wow, to byl sprint:)

Super!

Ondra hodně solidně.

Překvapil i Nino. Jak Prevotová, tak bych čekal, že fyzičku mít budou, ale prostě spíš na delší tratě než tohle.

Těším se na neděli.

0 0
    • jonys  

Hatherly!!! Yes!

No ale ta atmosféra! Ufff!!! Jako na fotbale, v nedělu to bude masakr!

4 0
    • esmo  

Jolanda nestartuje? Chjo…komu mám fandit ?!

0 0
      • Heatly  

Teď si říkám to samé, asi zaklopim notebook a půjdu makat ven

0 0
      • Melvin  

Nemocná, proto nenastoupila ani do short tracku.

0 0
      • esmo  

Tak Rebece to nešlo nepřát, konečně se dočkala :-)

0 0
    • snas89  

Chlapi začínají.

Jsem zvědavej.

Avanchinimu držím palce, aby nevyhrál:D

Jinak začátek sezóny, tak těžko říct. Ale vzhledem k otmu, co předvedl v pátek bych se nedivil, kdyby to dal Nino.

Ondra? Top 5?:)

3 0
      • snas89  

Do kopce si je teda dává pěkně. Vtechnice zase ztratí…ale takhle zatím pecka.

Koukal jsem, že Ondra jede vidli 34.

1 0
        • jonti  

Uz loni ke konci sezony nikdo z muzu vepredu nejezdil Fox 32, vsichni 34.

1 0
      • kapsch  

Zatím teda za mě nejhorší zaváděcí kolo, co jsem kdy viděl s tím špuntem :D i když to zrovna Ondrovi vyšlo výborně dnes na startu..

0 0
      • tomxxx  

Jakto, že avancini závodí? Loni končil, ne?

0 0
    • snas89  

Dascalu prekvapuje. Ale porad bych si vsadil na nina:)

0 0
    • midlander  

Soupeři přicházejí a odcházejí, Nino zůstává.

8 0
    • JFtryall  

Nino je fakt kral, mel stesti, ze ta cilovka byla docela dlouha a ze to nebyl Pidcock nebo MVDP proti. :-) Po tolika sezonach klobouk dolu pred jeho motivaci a schopnosti se mackat na maximum.

6 0
    • snas89  

Tak Nino dnes podle mě vešel do historie (teda, ne že by tam před tím už nebyl).

Překvapil mě už v pátek (a zrovna tak Prevotová). Fyzička na dlouhý etapák epic a za takovou chvíli tak lítali na sprintu.

Když Nino poprvý nevyhrál cca dva roky zpět, tak jsem si tenkrát pro sebe říkal, že je klidně možný, že už nikdy nevyhraje.

A zrovna tak bych si teď tipl, že se ještě tuhle sezónu pořádně předvede.

Uvidíme.

Zatím je to super a baví mě to přelévání vedoucích.

Ondra taky pěkně. Sice bych roaději v tý TOP 5 a trefil bych se přesně:))

Ale s tím, co si zaži ls tím loktem a na takhle těžký trati…letos na tom podle mě bude dobře.

0 0
      • marco  

Kdo koukal na soc. sítě ví, že na Cape Epic oba dva Nino i Prevot moc netrénovali a už vůbec né moc přehnaně na sezonu v XC.

Tak Nino v zimě bydlí v JAR má tam barák a Prevot tam byla 14 dní předem.

Prevot jak chodí s tím novým klukem (freeride a enduro jezdec Kilian Bron) tak bych čekal podle snímků na instáči, že trénuje na Enduro sérii. Samozřejmě nějaký snímek nic neříká, že tak trávila celý den.

1 0
        • esmo  

Ano, trénuje na EWS. Jen nevím co tam bude dělat, v technice mi vždycky přišla slabá, oproti konkurenci.

0 0
        • jonys  

Uz v r 2014 kdyz se zacinalo takto brzo sel Nino do sezony rovnou z CE a nemit defekt v poslednim kole, asi by vyhral.

Jeste vic nez on ale vcera prekvapil dalsi ucastnik CE Marotte.

Mozna lip adaptovani na zavodeni v horku? Mozna trat s hodne takovyma silovyma, tahovyma pasazema?

0 0
          • Melvin  

O té adapaci na horko jsem též přemýšlel, ale když vezmu jak pak zacouval Avancini či Hatherly. A ti na to horko musí být zvyklí. Mě přišlo, že hodně lidí doplatilo na to drsné tempo hned ze začátku a pak postupně odpadali a dopředu se dostali ti co si jeli to svoje. Uvidíme jak to bude vypadat, až se pojede zase v Evropě.

0 0
            • jonys  

Jinak. Uz jen proto, ze to bude az za mesic.

Ava podle me chtel drzet krok doma za kazdou cenu. Alan vytuhnul skolacky, no. Ale treba Marotte tam byl taky na gume… Svoje si jel Dan a Colombo a posouvali se az na podium. Podobny zavod byl loni tusim v Raichu jak to rezal Fluck a Ondra a lidi odpadali a naopak ke konci se tam najednou zjevili ti, co si jeli svoje.

0 0
    • snas89  

“Měl jsem výbornej start a pak jsem to zkusil, já to takhle mám a budu to zkoušet dál, dokud to nevyjde :-) Ale dneska jsem na to neměl, bylo tam spoustu lepších kluků, jsem spokojenej, top desítka se počítá. Beru to jako takový standard a jsem rád, že pořád držím takovou tu stabilitu z loňska,” okomentoval vývoj Ondra Cink.

A ja jsem rad, ze to tak ma. Ocenim, ze dela zavod. Jednou mu to snad klapne uz:)

3 0
      • midlander  

Jo, on to říkal, že prostě musí jet plnej plyn od začátku, jakmile na začátku zaspí, tak ztratí kontakt… a včera tam seklo nejen jemu, Avancini i Hatherly taky postupně odcouvali dozadu.

0 0
    • jonys  

Albstadt s Koretzkym, Pidcockem a Iserbytem. K tomu uzdraveni Sarrou, Cooper,Gaze.

Tak kdo vyhraje?

0 0
      • esmo  

Pidicock

0 0
        • jonys  

Už je fit?

0 0
          • esmo  

Tak to nevím jeho aktuální formu, ale pamatuji si jak se loni probojoval z posledního místa skoro na čelo a to tam jel poprvé. Takže očekávám letos ještě zlepšení :D

0 0
            • HoF  

Nové Město má v plánu? Neví se?

0 0
            • jonys  

Právě. Je kolem toho moc záhad. Ani Ineos je asi dost ve tmě. Tvrdili, že je cajk, zase se mu to na závodech vrátilo, pak ho stáhli z Gira na poslední chvíli aniž by přesný důvod udali…To může být něco chronickýho a trvat, než to odhalí a vyřeší. Viz kdysi Dumo.

Mimochodem Tempier nepojede kvůli borelióze a Avancini taky hlásil nějaký podivný problémy.

0 0
      • jkcz  

Jel Iserbyťák už někdy svěťák, nebo bude mít premiéru ?

0 0
      • andy97  

Trať v Albstadtu: https://www.youtube.com/watch?…

Sem zvědav kdo pojede HT bike. Očekávám, že většina stejné spíše zvolí full.

1 0
        • jonys  

Koretzky HT. Poprve v zavode KTM. Je mezi tim a Orbeou velky rozdil?

0 0
          • andy97  

Loni jel taky HT. Pidcock, Fluckiger též jeli HT. Vím, že jel i Cink ale pokud se nepletu tak nebyl na něho zvyklý a ani spokojen. Takže čekám, že pojede full.

0 0
      • Melvin  

Když zmiňuješ Iserbyta, tak v U23 by měly startovat další 2 známé jména z cyklokrosu a to Puck Pieterse a Kata Blanka Vas.

0 0
        • jonys  

Blanka by měla jet elitu. Ona, Mitterwallner a Bohé využily nabídku UCI se „postaršit“ a skočit dřív do Elite, pokud to nepletu.

0 0
    • Agent007  

Tomův květnový program

0 0