• Hroch obojzhivelnyj

Bon jour, Tour!

Vyhlasuju tradicni tipovacku:

Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF a k tomu zlutou capku z kolony Tour (diky Jakubu Kenclovi) a hrochmade mistrovsky opasek;

Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista

Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

Tip na viteze pro teamovou casovku

Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci.

9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu

v nektere etape

Idealne na formulari nize, merci.

Uzaverka tipu v SOBOTU 29. 6. 2013 ve 12.00h.

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi oblibenci opravdu fakt jedou :-).

Pravidla a bodovani:

Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

Extra bod za kazdy den pro tipera prubezne na poslednim miste (a pocitaji se i volne dny). Pozor na cut: kdo bude Lanterne Rouge 6 dnu po sobe (vcetne volnych), vypadava!

Za kazdy den v Maillot jaune prubezny leader prijde o bod, protoze to nese spoustu povinnosti a sil, sjizdet uniky, hovorit s tiskem, bujare oslavy do pozdnich nocnich hodin a malo casu na regeneraci.

Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu v cele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi pocet bodu za GC.

Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu na Champs Elysees; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Gira se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body.

Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

Vedouci v prubeznem bodovani bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Ma samozrejme moralni povinnost chodit ve zlutem. Tesime se na obrazky z oblekani zluteho tricka podiovymi slecnami :-)

Pridavam soutez o vrcharske tricko. Puntikovanou cepici z kolony Tour (tez laskavosti Jakuba Kencla) vyhraje ten, jehoz sestava na etapy nasbira nejvic bodu z horskych etap (8., 9., 15, 18–20, na steephill maji spicky). To aby vsichni netipovali jen sprintery.(TB je dale tip na KOM, celkove body z etap a celkove poradi.)

KarliNeuro slibil soutez o Maillot Pharmacologique, to necham na nem :-)

Sin slavy: 2012 Blacky, Treatt, Obda; 2011 Obda, Blacky, Thidney. Samy doperi ;-)

Froome nebo Contador? Bude jednickou Sky Froome, nebo Porte jako plan B? A co u BMC, TVG nebo Evans? Valverde, Quintana, nebo snad Costa u Movis? A bude RK zaloha AC pro Saxo?

Vyhraje bodovani Manx Missile nebo Slovenska Strela? Kolikrat zajede Pinot ve sjezdu do lesa? A stihne Andy Schleck vzdat driv nez se vyeliminuje Gesink?

• Hroch obojzhivelnyj  

Copy&paste friendly verze pro tipy

Jmeno/Nick:

E-mail:

Celkove poradi:

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Z 198 jezdcu dokonci:

Team pro TTT:

9 jezdcu na bednu v etapach:

• MavasH  

Týjo, to je román, to se nedivím, že sis dával tak na čas. Du študovat soupisky a snad dopadnu líp, jak na Giru :)

• raceman  

snad se vyhnu prokrastinaci a taky neco vymyslim :)

• Algheroteam  

Letos to bude super a celý závod bude mít zvláštní náboj.

• jakub_kencl  

Začíná se ochlazovat, tak nezbývá než za vlahého večera otevřít něco příhodného pro zahájení Tour, třeba Pinot noir, Vin de Pays, Domaine Laroche a pod starou hrušní na zahradě, se zasněným pohledem na vrcholky Brd a na v západu slunce svištící cyklisty od Paviána, vymyslet nějakou solidní ekipu, abych se udržel alespoň v balíku až do Paříže.

Ideální bude otevřít lahvinek povícero a v ranním mlžném oparu, zvedajícím se z kalné Berounky pak prostě několikráte píchnout do startovky a určit devět koňů na etapy. Kde nechá Pinot noir rudý flíček, je jasný vrchař. Časovka je jasná, tu odhalí již půlnoční sky a zažloutlý flek od francouzské hořčice určí lídra Staré Dámy. No a pak už jen nakombinovat chladný kalkul s národně zaměřeným srdcem a je hotovo.

To bude zase krušné ráno a pěkné haluze v mailu pro Hrocha :-)))

• vasek80  

hustý

• petryk  

wow!

• Hroch obojzhivelnyj  

nejaka Byci krev by taky nebyla od veci :-)

• jakub_kencl  

Býčí krev nemaje, hodil jsem na oheň něco málo stejků pro lepší výkonnost a…

… nic :-))) Furt mám papír plný jmen a nevím co ti poslat. Ale pilně studuji vlákno a chytám se profesionálně nahozených udiček od místních Starboys a …

… seznam se mi úspěšně rozrůstá :-)))

• karliner  

Člověče, dělal bych to opačně.

Vytiskni si startovku a škrtej :-)))

• lusk  

mno..vino moc nemusim, tak jsem na poradu vzal Anchor Brewery Humming Ale, Brew dog Dana, Brouwerij'tij I.P.A. a Rowing Jack IPA. Nedoufam ve vitezstvi..doufam je, ze to Hroch po me precte… ;)

• Thidney  

je fajn že je disklej akorát cretino DiLucca :)

pro ty, co narozdíl od Karlinera nesjížděj ponocích kdejaký závody okolo hnoje je určena startovka s berličkama – http://www.procyclingstats.com/…13-Startlist po kliknutí na jméno borce zjistíte jak se letos flákal

ještě by mě zajímalo kolik stejků svačinář Noval musel připravit, aby se dostal na soupisku. Saxo bez jedinýho dána tsss

• treatt  

Luxus, těším se!

Jinak, není zas tolik nových národních žampionů, co budou machrovat s trikem mistra své země, ale stojí za to zmínit, že holandský dres bude vozit mr. Hoogerland. A pánové, máme po žížalkách, Johny už je winner, kdo tedy převezme titul a bude jezdit „Hoogerlanda“?

Jinak ukazovat národní dres na Tour budou:

Držka Greipel,

Rein Taaramae,

Arthur Vichot,

Cav,

Arashiro,

Hoogerland,

Kwiatko,

Sagan,

Michi Schär

Smolíka mají národní champs, co se na Staré dámě nesvezou: Durbo, Morkov, Stijn Devolder, Dajčenko, Izajčev, Bártič, Vaitkus, Odinův syn Thor, Kosťuk (z těch větších jmen a států)

• Thomas  

ještě bych přidal kategorii POZITIVNÍ NÁLEZ :-)

• Karlos.ml  

No podle těch tvých nájezdů, se začínám bát, že taky zobeš !;-)

• Thidney  

Seeldraeyers se s Astanou nemaže :)

• „Kazakh clowns“
      • „bunch of gangsters“
      • „looks like Fuglsang will be on his own in the mountains“
      • „today I will have a lot of french fries“

http://www.nieuwsblad.be/…623_00633518

• McBlacky  

Stý ročník vyžaduje precizní přístup.

Ostřílený tipér se nenechá zmást PR SKY a jejich we´ve trained for this. Vloni měli slabšího vrchaře a tak byl celý team vrchařů. Letos musí Froomovi hodně věřit, protože pokud ho někdo odseká v kopcích bude muset Richie sypat ´bag per stage´ aby mu to sjížděl.

Pistolero vypadá na fotkách z tiskovek cool, užívá si to, s Ježíšem a Křižákem se není čeho bát, australská a irská notička taky přijdou vhod.

GreenBullet for Yellow je jen taková mlha, neboť pravý šampion z fluorescentním M na prsou dva měsíce krmil lamí maso na Antiplanu a v kopcích pojede kolumbijský oldschool, bude pryč než bys řekl Herrera, Parra, Soler.

Z top 5 výš až nejvýš by se rád nechal Katuší vystřelit Purito, ve větrném tunelu zabil mrak času, aby nakonec uznal, že to bylo k ničemu a musel se vrátit ke starému posedu (čti prkno na výšku). Cant see you for this one, sorry.

Rozjíždět se Girem na Tour v třicetišesti letech – jako vážně pane Evans? Ať už z blbosti nebo ´takticky´ pole vyklizeno pro TVG, pokud pojede jako TGV šanci má.

Z kategorie bookies favourite se posunujeme do kategorie možná podium, když nespadnu: Gesink. Možná podium, když mě necháte jet: Ryder. Možná podium, kdybych měl lepší jméno: Bauke. Možná podium, kdyby mi to jelo jak by fanoušci chtěli: Andy. Možná podium, management si to myslí: Jakob. Možná podium, kdyby mě nevybrali nedávno za syp: Pierre.

Garanci nejnižších časů v teamové kudle letošní sezony nabízí SKY.

Puntíky by rád opakoval Hollywood, stejně dobrý tip jako kdokoli jiný. Pierrovi do kopce je k ničemu a rovinky europcar doma netahá, to je pod úroveň, síly tedy mít bude, vychcanej je na to taky zdaleka nejvíc. Prostě haluz roku.

Bodovačka to bude jiná káva. Jedno porsche už je doma, takže motivace pro double nebude taková. Na placce mu to budou nejvíc kazit Manxman + Gorila v kopečcích duo Jaaa + bramborář z Flander. Dá to Terminátor ze Žiliny? Dá, ale budou to nervy :)

Největší dilema bude vyvolená devítka převodníkových přízraků. Kdo z underdogů rozbije kachnu?: Kadri, Moser, Le Mevel, Nieve, Jeanesson, Martin, Feillu, DeGent, VDB, Taaramae, Kessiakoff…

Nebo opráší zašlou slávu ´tutovkář´?: Flecha, EBH, Jensie, Klodi, Chava, Gossy, Cunego, Voeckler, Gilbert, Gadret.

BMC už došlo, že money možná talks, ale rozhodně dont ride. Pán s kladivem bude sledovat z gauče a lemtat Hansa Borg.

A pak je tady samozřejmě prostor pro Hoogerlandy – jsou při chuti aktuálně!

Víc než kdy jindy se vyplatí nepřepálit začátek, minusové body budou bolet! Na druhou stranu i sebemenší únik se sjíždí blbě. Znáš to. Dej Spartakusovi deset metrů a musíš pro kostku do Obi…

• Biker jak Pes  

Co sis dával, když jsi tohle sepisoval? :)

Ad Gesink: Že vás to ještě po tom Giru nepřestalo bavit. :)

• raceman  

a nějaký tip na nejlepší tým by pro tipovací amatéry nebyl? :)

• Smazaný účet  

chybí tip na „fetku Tour“ :-) s uzávěrkou tak za deset let…

• treatt  

Tady už podobná narážka bude, myslím, že bychom tímto mohli skončit, další řeči o drogeriích, dopingu atd myslím už nejsou třeba..děkuji

• karliner  

A budeme se tvářit, že cyklistika je čistá jako čerstvě padlý sníh.

Amen.

• treatt  

Vůbec ne. Jsem poslední, kdo by si dělal iluze. Ale myslím, že tyhle výkřiky jsou opravdu dost zbytečné. Na diskuzi na seznam.cz nebo idnesu je to jasné, zrovna tady to ale myslím není potřeba..

• Biker jak Pes  

Má pravdu, od té doby, co jsem se dozvěděl, co se dělo v cyklistice za dob Kořínka, Padrnose, tak jsem přestal věřit i v čistotu na blbém Kole pro život (viz. Dlask) a jiných Okolo hnoje, natož na TdF… ;)

• karliner  

Ještě je tu uživatel Ondry, kterej tomu rozumí a ví, že KPŽetka je v pořádku :-))))

• Ondry  

Děkuju mnohokrát hlavně svojí matce :)

A nechce se mi potřetí vypisovat, co jsi přesně řekl aby jsi mi napsal že to necháme na remízu a já ti napsal že na remízu to není ani za mák a ty ses pak neozval…

Narozdíl od tebe když vidím ty důkazy, tak jsem schopnej říct jo mýlil jsem se, pravda byla jinde. Omlouvat se za to snad nemusím?

• McBlacky  

Hruška, kterej tvrdí jak byl celou dobu čistej :/

a přitom jezdil 4 roky v ONCE

Navíc jeho kariera v profi byla v době kdy se sypalo snad nejvíc, dle informací, které teď lezou na povrch.

například:

´A batch of samples kept from this race were retroactively tested for EPO as part of a research project to validate the urine test for EPO. Done anonymously so no rider could be caught at the time it turned out so many samples tested positive for EPO that the doctor in charge wondered if the testing was wrong. It’s believed 44 out of 60 samples tested positive for EPO, then being over the 85% threshold for the isoform, a threshold that has since been reduced.´

Tour 1998 :)

• karliner  

Hruška prostě v nejtvrdší EPO době vyhrál horskou TT na Giru jen díky kvalitnímu tréninku. Jeho flastry za doping byly vždy naopak výsledkem nejrůznějších spiknutí.

• Biker jak Pes  

On se tím tréninkem obhajoval, když jezdil potom domácí maratóny na biku. Byl zvyklý trénovat běžně 30 hodin, což u českých profíků „prý“ není normální. Podle něj hodně těžil z toho a díky tomu měl výhodu a vyhrával.

• McBlacky  

jako jasný na českým hnoji mohl jezdil klidně čistej, ale tu Pro Tour karieru na čisto mu snad věří jen hodně skalní fanoušci s IQ kadence DeGenta :)

v tréninku to dneska není, všichni profíci trénuji totální max organismu s podporou dovolených regeneračních doplňků a metod, viz třeba deníčky Jeremy Roy občas publikované na inrng – hrozný palby stylu 5500+ převýšení dva dny po sobě, třetí den ráno hodinka a půl ostře na koze a dopoledne na vyjetí kilo v kopcích svižně…

jako trénink celkem přísný, vzhledem k tomu, že tady ti placení komerční trenéři největší palici předepíšou v přípravným pyramidu 4+4+5 ZDV po placce :) Pokud jsi Kulhec hodinku si přidej :)

• karliner  

Já tedy na Stravě sleduju Ten Dama nebo Pinota a v sezóně mezi závody tomu zase tak moc nedají (otázka je, jestli publikují všechno..). Třeba dneska dopo dal Laurens 72 km, 653 up a avg 30. S tímhle by se mu východní klika vysmála, páč by je neuvisel ;-)

• McBlacky  

nebyl to v jednu chvíli právě Ten Dam co měl jen závodně namrskáno 17500km za průběžných 365dní? :)

podle mě na stravu nedávají všechno

• whom  

Nó, já dneska ráno na šichtu 65.5, 453 up, avg 29 (a to srazej pražský semtamfóry), na biku. Odpoledne domu to bude pomalejší. A přitom obecně na závodech zajedu karas (tak první pětina až třetina, když mi to jede, když ne – klidně i za půlkou). Ale já už jsem starej pes :o)

• marios  

Rychle se musí jezdit na závodech, ne do práce.

• McBlacky  

to přesně dělám já. Kromě závodu přes 140 tepů jdu snad jen na lyžích, ale to proto, že to jinak nejde :)

• Smazaný účet  

neříkej, že při normálním běhu jsi pod 140 :-)

• jonti  

proc ne, kdyz se trochu beha, tak tempo 5:05 na km mam 125 az 130 tepu. Myslim, ze kdyz se blacky rozbeha, ma to podobne.

• karliner  

Neběhám vůbec a při pulmaratonu jsem při tempu 5:30/km byl kolem 140, spíš mezi 135–140.

Ale to možná pro vás, běžce není běh :-)))

• McBlacky  

když jdu běhat se Š, kolem 6km/h tak jsem kolem 125 :)

sám běhám většinou kolem 5–5,5 to se pořád vejdu.

kudlu běhám jenom schody a ty běhám v plným, ale zase to je jen pár minut v celku.

• whom  

Dík za tipy… ale já neměl pocit, že bych jel kudlu. Když se „courám“ s tepákem do 150 mám avg 27 – 28. Těch posledních 18 km přes Prahu je to fakt o štestí, jaký stání kde chytnu.

(a ta reakce nebyla stížnost, spíš mě samotnýho pobavila podobnost s údaji borce z profistáje, poněkud vytrženými z kontextu…)

• karliner  

Počítám, že kdybys jel kudlu a nebrzdili tě semafory, tak dáš průměr někde mezi 45–50km/hod., tak?

• whom  

Áále houby, Za prvé kudlu bych celou cestu nevydržel a optimistickej průměr by byl tak 32. Ale pořád je to tachometrovej údaj, ne z GPS. To někdy zkusím…

• McBlacky  

150 ve tvým věku je už ale dost ne? respektive vzhledem k maximálce

• whom  

Mno, údaje z předloňska – max 192, anp 174… Loni ani letos jsem nikde nebyl. Taky těch závodů už bylo pomálu

• mirabike  

den má 24 hodin… to musel trénovat i v noci.. :D

• McBlacky  

týdně ne asi :)

jinak pokládat to za benefit je fakt výmluva pro trotly – Huřice už v juniorkách jezdila v přípravě 90–100h za cyklus 4 týdnů, takže dospělá elita chlapů těch 120 mlaskne jak malinu.

• Biker jak Pes  

Husté.

Mě spíš napadá otázka, jestli to byla opravdu doba, kdy se sypalo nejvíc nebo je dneska doping na čím dál větší úrovni.

Loňský semestr jsme měli jednu přednášku o dopingu. Přednášel to doktor, který se zabývá fyziologií. Bylo to hodně zajímavé, o tom, že existuje čistý sport se snad ani nechtěl bavit. Hlavně, kdyby se provedly pořádné kontroly ve sportech jako jsou fotbal, hokej, basketbal, baseball, apod, tak by se ta hra tak neuvěřitelně zpomalila, že by to byla nuda pro kohokoliv, kdo by se na to díval. :D

Můžu to někam nahrát, kdyby byl zájem, mám tu přednášku v MP3 v PC. :)

• McBlacky  

klidně to někam dej, moc od toho nečekám, ale poslechnul bych si to. nebo mi jen pošli link do mailu, pokud to nechceš dávat veřejně.

• Ondry  

jak je to starý? tu spešl vodu od nutrendu jsem nenašel

celkem by mě zajímalo jestli se dá někde zjistit jak říkal, s tím creatin cosi, jestli je někde seznam kde je těhle nefunkčích látek víc

• Biker jak Pes  

Cca 5 let. Úplně aktuální to není. Přednáška je samozřejmě v základu stejná, ale jinak si to obměňuje co ho zrovna napadne. :)

• McBlacky  

škoda že látky co se sypou dneska jako GW???? (endurobol), AICAR atd tam nejsou zmíněný. Ono teda díky ceně to je asi fakt jen pro top špičku, ale i tak to je zajímavý.

• treatt  

No jasný, ale tak o tom všichni tady víme a opravdu nejsme slepí. K čemu tedy tyhle výkřiky do tmy?

• teepeex  

ta uvaha ma svih

pekne napsany

• marios  

To bylo tedy počteníčko, abys to začal vydávat knižně :).

Co takhle opsat aktuální žebříček , z něho vyřadit „striptéry, klasiky a časovkáře“ ,takže zůstanou

Froomie, Ale…, Rodri, AC, TVG, ale trošku zamíchat pořadím.

Jé, ještě se tam zamotal Costa, ale kdo by dal do top 5 dva lidi ze stejné stáje? (srov. POrte)

• Hroch obojzhivelnyj  

Toto je ovsem kvalitni rozbor zavodu :-)

• Thidney  

vdb na etapu by dal jen naprostý, naprostý, hmm skalní fanoušek. ten patři do kategorie speciálních sázek jako Nieve. Buď lehnu a nebo dojedu jako vždy 4, respektivně 10. obvzláště Nieve by tu sérku na GT mohl natáhnout loni Giro předloni Giro i Vuelta.

VDB má za devět let jediný win a to předloni jednu etapu na Dauphiné. Vždycky je v únoru (alepoň posledních 5 let) druhej celkově na Andalúcii a pak jen zbírá 4 tý fleky celkově i v etapách. Proti němu je i křížák vítězný, útočný dravec :)

• karliner  

Tedy vůbec nijak nezpochybňuji tvoje znalosti, ale i já, kterej nedokáže zpaměti vyumenovat snad ani 10 týmů World tour mám Jurgena v šuplíku "velká očekávání, zero výsledek) společně s Antonem nebo Gesinkem :-)))

• Thidney  

4 flek na tour je slušnej výsledek, když i v etapách nešáhne vejš než na 4 flek .)

• treatt  

Hele počkej, jezdit „Antona“ je daleko větší zewling, dávat „Gesinka“ zase velká očekávání a pak samá podlaha. VdB je proti nim dost regular..

• treatt  

Ovšem bude mu chybět Jelle a Lotto opravdu není postavený na GC..jsem zvědav, jak si poradí jako lone ranger..

• karliner  

Imho v prvním týdnu naloví ztrátu a půjde po etapě. To je asi tak vše, co by se od něj dalo čekat :-)

• Smazaný účet  

protože tomu nerozumim, tak tomu fandim.

• vrazdit  

no ty kraso, to je umeleckye dilo!

Blacky nezklamal :)

• Lance  

včera na CT sport byl moc pekny porad o Tour, je to proste fakt prdel a zavody o nicem, ale divat se zase budu, akorát at ti kreteni uz povoli ten doping!

• robb  

Dá se to někde dohledat na netu? Na těch jejich stránkách je v ten čas nějakej fotbal.

• Hroch obojzhivelnyj  

Me se to extra moc nelibilo, bylo to takovy frantikocentricky, a prislo mi se si vymysleli story a na ni pak vybrali zabery.

Prvni dil mi taky utek.

Nicmene zaber jak Virenque a Ulrich jedou v uniku kopec a ani u toho nejsou zadejchany, hmm…

• Lance  

tak mi se to líbilo moc, první díl sem neviděl, líbilo by se mi to sledovat v té době kdy neměli vysílačky apod. cypoviny, mělo to své kouzlo prostě, úplně něco jiného než teď.

to jak šlapali jak stroje, tak to je brutal, furt stejný výraz v xichtě.

dostalo mě jak tam bulel Virenque (mimochodem ho sem měl fakt moc rád) jak vyloučili Festinu a Virenque přeliv na hlavě a koment byl, že si to barvil aby mu nevzali vzorky z vlasů :-)

• vitan  

Virenque tam vypadal jak fotbalová primadona – celkově potom byla dobrá série sypačů:) (Ullrich, Pantani, Armostrong, Landis, Rassmusen atd)

• Lance  

jj, vypadal jak kokot a sypači byli fakt všichni i Lance jak šlapal po tom pádu, to byl prostě stroj

• Jamin  

Já sem si hlavně naivně myslel že dřív to byl fakt čistej sport a pak mi to takhle zkazej tim, že i ty černobílý záběry z prvního dílu všichni jedou na amfetaminech.

• vitan  

Ten dokument, pokud jsem správně postřehl, byl natočen v Belgii. Byl dle mého hodně tendenční, kde francoidní egoismus vyrostl hlavně v druhém díle. První díl byl parádní a opravdu smekám před borci, kteří nastoupili na start.

• marios  

Jj první díl byl lepší, ty kydy jsem ale taky moc nemusel, záběry ale parádní. nějaké faktické chybky tam taky byly ( Mig vyhrál i jinou etapu než časovku). Asi záměrně ukrutně slizskej Tapie, netušil jsem, že rivalita mezi BH a Lemondem byla až taká, ale tvůrci samozřejmě nebyli nestranní, ten jejich pohled (celkově) rozhodně nebyl úplný , když to srovnáte s články o histroruu TDF na idnesu.

• Zbyněk  

Ta část ohledně Hinaulta a Lemonda je opravdu nesmysl hodný tak Blesku nebo jiného bulváru. Rádi se určitě neměli, ale respektovali se. Jinak Tour 1986 byla zcela v režii Bernarda Hinaulta.

• karliner  

Člověče, nic ve zlém, ale docela by mne zajímalo, proč si myslíš, že znáš vztah Lemonda a Hinaulta lépe než tvůrci oficiálního dokumentu ke 100.ročníku TdF :-)

• Mig_all  

Protože cely ten dokument byl komentovaný na urovni bulvárního vínem přiožralého francouzského novináře… Zabery krasné ale jinak nic moc!

• karliner  

V prvním dílu bylo spousta zajímavých historických záběrů. Ve druhém zase byly dlouhé záběry na Ventoux a Alp d´Huez, takže si dívka mých snů mohl prohlédnout, co ji za cca 3 týdny čeká. Tak úplně nadšená nebyla :-)))

• daymaker  

bylo to hodně osekané, zvláště ten druhý díl… nicméně docela mě překvapila informace, že už ve 20. letech se jezdilo běžně na cocain a amfetaminy… taky tam pár borců natáhlo brka… :-/

• Coffin Corner  

Mě by zajímalo, jak by si chtěl uhlídat, kdo dopuje legálně a kdo si sype zase něco navíc?

• Hroch obojzhivelnyj  

Hlavne je dulezity aby sypali nebo nesypali vsichni stejne podle pravidel.

Kdyby sypali vsichni, tak by z toho jen brzo bylo divadlo ala wrestling. Coz me privadi k tomu, ze Sky bude jezdit s logem 21 Century Fox :-)

• goofy  

To jeste nekoho ta soutez lekarniku a jejich testovacich jezdcu bavi? :-)

• whom  

Právě že vymejšlej, jak z lidí vyrazit další prachy za recept…

• mastihuba  

Já to tady čtu pozorně a čekám na nějakej zaručeně dobrej recept, ale kua nikdo nic neporadí. Jediný co trochu, tak hroznovej cukr. Brufein se mi neosvědčil. :)

• Memphis22  

Právě jsem odeslal svoje tipy. Jedu poprvé, takže mi jde hlavně o sbírání zkušeností. Každopádně první tejden budu pryč, tak mě snad po návratu nečeká žádný nepříjemný překvapení. Snad budu tou dobou ještě v pelotonu. Přeju všem hodně štěstí, a když už nevyhrajete čepici nebo pásek, tak aspoň to morální vítězství. :)

• McBlacky  

kdyby někdo váhal u puntíků, měl bych tady příhodný komentář k šancím jedné hvězdy:

Andy Schleck? Please. Next thing you’ll be tipping Gesink for the podium. It’s over. Give it up.

• vitan  

Jak mi jednou řekl kámoš při hokeji: „Musíš věřit, p%čo!“ :)

• daymaker  

vrchařina je jediná kolonka, kterou mám zatím empty… :-)

• Biker jak Pes  

Tak, tipovačka poslána. Myslel jsem, že to nedám dohromady. Na vrchaře jsem absolutně neměl ponětí, koho dát. To je strašná loterie tahle kategorie. :)

• treatt  

To máš dobrý.. já mám ještě furt na 5. flek 12 nominovaných jmen s tím, že pořadí těch čtyř před ním ještě musím vytříbit :)

V týmu osm jmen napsaných, teď musím zvážit, kdo dostane důvěru jako poslední..

Puntíkama se trápit nebudu, to je naprostá haluz :)

• Biker jak Pes  

No, taky jsem nad tím laboroval, ale musel jsem to poslat co nejdřív, protože celý týden nejel pořádně internet, takže jsem nebyl schopný pořádně projít startovní listiny. Dneska se to konečně rozjelo a odpoledne jedu pryč na víkend, takže moc času jsem na to neměl no. :)

• daymaker  

posláno… už jsem kombinoval víc jak 3 dny a začal jsem vymýšlet blbosti… :-)

• jakub_kencl  

Taky jsem včera večer uznal, že francouzského vína již bylo dosti a poslal svoje koně bookmakerovi :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak pripominam, deadline zitra-v sobotu- v poledne!

• dafe  

Uff, tipy poslany. Nejdriv jsem to mel za 5 minut, ale pak jsem se do toho postupne zamotaval a zamotaval. Kdyz uz jsem na GC nevedel kudy kam, tak jsem na to sel matematicky. Vyrobil jsem tabulku s jmeny jezdcu a odhady kolik kdo ztrati na rovinach, v casovkach, kopcich. Pak jsem to secetl a vysli mi mnou neoblibeni zavodaci, tak jsem to zase smazal a volil srdcem :-)

Blacky me svyma steakama z lamy tak rozesmal, ze mi jeho vety znely pri ceste na kole do prace a tak sem tam Naira nakonec flaknul. V nejakym clanku jsem cetl ze jezdil do skoly na kole kazdy den kopec 16km 8%, tedy z 1800mnm do cca 3000 a to me vzalo…

• iron.hide  

ach doprdele nebudem to kukat, aspon nie prve 3 etapy :( bolestne by mi to pripomenulo dve skvele cyklodovolenky na tom nadhernom ostrove :( tento rok nebude nic, nejsu prachy :((

• raceman  

odeslano :D

• obda  

Odeslano, ale mam obavy, ze letos uz na bedne nebudu. To je zas haluzeni jak prase :)

• Vita P.  

tak jsem se tentokrát taky zapojil, cíl je prostý – uviset v balíku :)

• Algheroteam  

Sice téměř na poslední chvíli, ale odesláno. Teď už se jen pohodlně usadit a začít to sledovat :-)

• jecnak  

Google France

• treatt  

Tak odeslano v 11h57 :) hrozny trapeni tentokrat..ale obavam se, ze Unetice 12 neni uplne vestecky mok..uffff :)

Tak jak to vidite dneska? Podle me to bude hrozna mela, dojezd přes Ajaccio bude celkem divoky, neprekvapilo by me, kdyby to zas byla strasliva prelevjacka, protoze se tam budou tlacit naprosto vsichni

Safe tip by byl 1. Cav 2. Greipel a 3. Kittel, ale zkusim dat joker-haluz bednu Kristoff, Ferrari a Bouhanni

Jinak jsem o minutu nestihl vsadit u Fortuny, měli vypsany kurz 40 na Kristoffa, ze bude dneska na bedne..

Epizodka pro pobaveni, Vrum Vrum dal podlahu uz pred startem etapy :) jinak Korzika teda z vrtulniku orgie

• raceman  

Ja doufam ve spurt :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Teda dat Kittela na 1. misto v GC, to je opravdu majstrstyk!

Vyrid te sve francouzske kamosce, ze je ve zlutem, a koukej postnout fotku!

Ta Fortuna dost mrzi, ze?

• treatt  

Hrosiku nemrzi..sere mě to, sere mě to, sere mě to a dlouho srát bude!!! Takováhle šance kua a já ji propásnu o pár minut..takovou chybu už Fortuna nezopakuje :(

Mel jsem v ruce kilo kurnik..UAAAAAAA

• raceman  

zdalo se mi to, nebo to cav mel na kole hydraulicke vcka?

• daymaker  

hmmm… tak prvni etapa zabava… Sagan dole, Cav dole, Greipel defekt… a Kittel ve zlutem… :-)

• Smazaný účet  

Ten autobus v cíli byl nejvíc ;-)

• lukas aka mitro  

pobavilo no…takove francouzske:)

• Coffin Corner  

Taky jsem si říkal. Ještě chybělo, aby tam poskakoval malý, cholerický četník a bylo to dokonalý… :D

• black.horse  

jo! to posrali, ten malej četník tam jednoznačně chyběl!!! třeba ho měli objednanýho, ale asi se taky zdržel v nějakém hromadném pádu:-)

• jakub_kencl  

Tak to jsem nežral. Adrenalin jak prase. Začal to chudák Hoogerland, pak rána jak z děla a málem to dokončil sprint do motorového prostoru busu Orica :-)Tak snad všichni v pořádku a nepotvrdí se Tonyho zlomenina klíční kosti

• robb  

Klasická etapa TdF. Nervozita, pády, …

Ale Kittelovi to přeju, minulej rok byl na tour nemocnej, tak si to dnes spraví.

• obda  

Moc klasická nebyla, tady to evidentně pos.ali pořadatelé. Za tohle jezdci fakt nemohli. Posunout cíl dvakrát během tří minut pár kilometrů do cíle … To jsem ještě neviděl.

• raceman  

cil posunuty nebyl… kdes na to prisel? :) stihli ujet s busem :D

• obda  

Podle komentáře Eurosportu nejprve, když to s busem vypadalo špatně, přesunuli cíl na metu 3km. Oznámeno i v race radiu, proto televize zabírala tu 3km bránu. No a pak, když ten bus stihl odjet, cíl vrátili zpátky. Z čehož nejspíš vznikly taky ty zmatky v pelotonu.

Ale teď jsem se díval na sestřih ČT a tragédie, Jílek naprosto nic netušil, race radio nesleduje(!), přehled o jezdcích neměl (furt hledal Cavendishe v balíku) atp. Ve srovnání s Eurosportem nebe a dudy. Tím u mne letos ČT končí.

• raceman  

jj, tak to pak jo… njn, komentar nic moc… ale je to aspon v lepsi obrazove kvalite, nez stream na netu :D

• obda  

Jen pro pořádek, myslím komentář na britském Eurosportu, tedy dvojici Harmon/Kelly, nikoliv českou mutaci.

• Delkim  

proti Jílkovi je i ta CZ mutace slušná a občas je některý z hostů fakt přínosem, to zase jo

každopádně UK komentář je pecka, ti to někdy tak prožívají jako by tam zrovna v tom kopci taky šlapali :)))

pamatuji si myslím předloňskou Tour, jak tam Contador v jednom kopci jel vedle Schlecka a zkusil nějaký nástup, Schleck to odrazil a udělal na něj takový pohled

a jejich koment byl „have you seen it? it was like do it again and I will kill you

to byla vrcholná hláška celé Tour :)))

• karliner  

Neřekl bych, že veslař Straka je lepší než Jílek. Spíše o dost horší…

• Mig_all  

Strakovi nesaha plešatý pupkáč Jílek ani po kotníky…

• karliner  

Nevylučuji, že někomu Strakova naprostá neschopnost se orientovat v pelotonu nebo rozeznávat jednotlivé týmy nebo dokonce ridery může vyhovovat. Co se týče poznámky o plešatosti a pupku – já hodnotím komentátory podle odbornosti, ty zřejmě podle mužnosti – proti gustu žádný dišputát, jak říkaly naše babičky :-)

• vasek80  

Ač strašně nerad, ale musím s tebou souhlasit.

• Mig_all  

" Jílek naprosto nic netušil, race radio nesleduje(!), přehled o jezdcích neměl (furt hledal Cavendishe v balíku) atp. Ve srovnání s Eurosportem nebe a dudy "

PS: jak muze byt Jilek odborník kdyz zna problematiku maximalně z toho co si vyčetl na internetu? :-O Na silničce beztak vživotě neseděl…

• obda  

Jen pro pořádek: Nemluvil jsem o českém Eurosportu, ten nemám a nikdy jsem neviděl. To srovnání platí s britskou verzí.

• Coffin Corner  

Naprosto neprůstřelná logika :) Jak může být Záruba špičkový hokejový odborník, když hrál hokej tak maximálně na plácku, za barákem a navíc nemá ani jeden vyraženej zub, že? :D

• Mig_all  

Zaruba se aspon byl podivat na zimaku B-)

• treatt  

Jo a třeba minulý rok několik dní na Tour Jílek sbíral reklamní čepice a cyklistika ho míjela :)))

• karliner  

Asi čtou B-F, páč včera ho sledovali, dokonce ho pustili i do přenosu a Jílek jim navrch opravil chybu :-)))

• treatt  

myslíš ten okamžik, kdy se objeví vlevo na obrazovce symbol mikrofonu a dají tam info v angličtině, který ale není slyšet, protože do toho Jílek a jeho hosté dál kecají..

Podobně jako kdysi na Eurosportu běžely Flandry a belgáni poštěli do éteru, co říkali do vysílaček direktoři..jenže jsem z toho neslyšel nic, neb Baky do toho sveřepě povídal o novým báječným tvarování spodní trubky Spešlu a podobně :)

• karliner  

Myslím ten okamžik, kdy se vlevo na obrazovce objeví symbol mikrofonu a Jílek spolu s hosty zmlknou. Když race info skončí, Jílek vysvětlí co říkali a včera jim dokonce opravil chybu, kdy si v race radiu spletli Gerainta Thomase se Simonem Gerransem. Ale já myslel, že ČT4 nesleduješ ;-)

• treatt  

No o víkendu jsem měl puštěný ČT4, protože jsem nic jinýho neměl možnost sledovat. A když si srovnáš kvalitu obrazu na ČT s nějakým streamem, oželil jsem komentář eng eurosportu na úkor obrazu.

Ale zatím, co jsem jsem viděl, do toho právě vždycky kecali (včera jsem moc koukat nemohl, tak Ti budu věřit, že už si to konečně uvědomili)

• obda  

Nezbývá než hodnotit kladně :)

• treatt  

Přesně. Jílek je na rozdíl od Straky totiž komentátor. Profesionál. Nicméně že nesledují race radio ani twitter je škoda, nejsou pak ve studiu zcela v obraze..

• obda  

Tak, přijde mi, že to Jílek komentuje pouze z toho, co je vidět v přenosu (plus předpřipravené materiály k trase a jezdcům). Čímž ovšem divák přichází o spoustu informací, které z přenosu nevykouká :(

• daymaker  

jestli on tam taky nemá nějakou mini televizku… to LCD-čko mu vždycky vypnou… :-)

• treatt  

To Ti nepřijde, myslím, že to tak je..komentář je nerušivý, zajímavý info si táhnu odjinud, ale eng kometář (když není přístup k fr) je jinde, no..

• ememem1  

nervozita nenervozita, sagan nesagan ale za toto by imho kwiatkowski mal dostat stopku. to nebola ziadna viz major situacia ale proste sa tam evidentne tlacil jak debo a zlozil vlastneho timoveho spolujazdca a uz to islo.

• treatt  

Mno, evidentně tomu rozumíš víc, jak komisaři. Díval jsem se na to opět, tady je verze ve vysokém rozlišení, bohužel tam nejsou vteřiny, co tomu přecházely, ale docela by mě zajímalo, jak bys chtěl řešit, že si někdo drkne řidítkama v balíku na metě 3 to go. Jak se to tam přelejvá, visí to na vlásku vždycky a Kwiatko asi těžko chtěl poslat takhle k zemi Tonyho z vlastního týmu. Kluk z Radio mu tam nenechal moc prostoru, zúžilo se to tam, Martin už byl za Kwiatkem, ten se snažil protáhnout, Martinovi to podle mě zavřelo řidítka a konečná..

Jinak jsem konečně zjistil, proč tam tak vletěl ten kluk z Belkinu, bylo mi divný, proč nebrzdil a letěl přes jezdce Lampre a kluky z Radio – chvilku předtím, jak tam před ním lehali, skočil obrubník na chodník, takže brzdit ani nemohl a vletěl tam v plným..ufff

• ememem1  

ja netvrdim ze tomu rozumiem a uz vobec nie ze to niekto urobil naschval nicmenej za kazdu chybu je niekto vinny a ak to nejde vysvetlit nijakou objektivnou pricinou tak proste by ciste z logiky veci mal prijst trest. inak je mi to uplne jedno.

• robb  

Tak Alberto prej nemá nic zlomenýho, asi jen naražený rameno a koleno. Tony Martin prej v cíli dvakrát omdlel, nejspíš má zlomenou klíční kost. Zatim je to teda neoficiální.

Čas dostanou všichni stejnej. To už oficiální je :-)

• daymaker  

hmm, ze by prvni odpadlik z me tipovacky… :-(

• Smazaný účet  

nemaj jim ti jezdci vydržet tři tejdny? takhle už jim za pár dní dojdou lidi…

• treatt  

Alberto říkal, že včera to odjel, ale necítil se po pádu na kole vůbec dobře..

Nicméně Panzerwagen teda vostřák, stejně jako King z Cannonu. Ti kluci jsou blázni..

• raceman  

Greipel urval hazku, slo to videt i v prenosu ;)

• robb  

To vypadá, že jeden z mála týmů, kterýmu se podařilo vyhnout všem pádům, byl Euskatel. Haluz:-D

• daymaker  

a malem bych zapomel na autobus… :-)

• DZAJRO  

Koment na facebooku Petra a Martina Velitsa, asi z úst Petra Velitsa: " Urcite ste videli ako vodic autobusu Orica Green Edge posluchol sportoveho riaditela a autobus odparkoval co najblizsie cielovej pasky. :D "

• iron.hide  

no skoda, ale co sa stalo contadorovi? bude mat obrovsku stratu, ci nie?

• obda  

Všichni by měli dostat stejný čas.

• iron.hide  

ale to nebolo 3km do ciela, jedine ze by ratali ten zmeneny ciel kvoli autobusu

• MichaelSimek  

na chvilu kdyz nevedeli co s autobusem hlasili v radiu ze se bude posouvat cas na 3km pred cilem…a jelikoz se stala bouracka 3km pred 3km pred cilem tak jim pocitali stejny cas, protoze je to jako 3km pred cilem…pak sice vratili cil do cile ale protoze zavodnici byli nervozni protoze byl cil 3km pred cilem a proto mozna popadali tak jim ten pad uznali jako 3km pred cilem

• obda  

Když jsem to psal, už to bylo oficiálně oznámené :) Vzhledem k těm posunům to tak udělali.

• raceman  

no tak po prvni etape tipovacka na hadry :D

hlavne, jak se pomlatila cast radioshacku :/ byt ta lampa o kousek blize cesty, tak je jeden borec bez hlavy… snad je sagan ok :/

• robb  

Tak Martin ještě prej nekončí, měl by mít „jen“ otřes mozku a nějaký pohmožděniny.

• Alty  

Kdybyste tam někdo jel, prosím hrozně moc bych chtěl ten černej hrnek.

http://boutique.letour.fr/…details.aspx?…

Děkuji.

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak tipy naklepany do excelu a rozeslany nna maily. Prosim o kontrolu a reklamce asap.

Zatim vedou Treattovy Francouzky, mezi ne se vklinil vitez tipovacky Josse. Tedy tipnout si Kittela jako viteze GC je mistrovsky kousek, a zaslouzeny zlut trikot! I kdyz myslim ze ho az do Parize nedoveze :-)

Prvni posledni je Daymaker.

• daymaker  

hmm, zacalo to primove… :-)

• McBlacky  

hele Treatt hodně po francouzku :)

tvl to jsou manýry poslat tipy za ´svoje dvě kolegyně´

už vidím jak tomu francouzka z kanclu rozumí natolik, aby dala Kristoffa do tipo a nedala Bouhanniho. Ha ha kamaráde.

Komisař tě vidí!

• Hroch obojzhivelnyj  

Jako fakt, minimalne postnete fotku! A ne nejakou z netu!

• treatt  

Komisař má smůlu, bylo to v podstatě čistý :) já se furt trápil hrozně nad svým tipo, měl jsem s sebou všechny svoje notičky, když jsem kolegyni vezl vrátit auto. Pro podpoření věštectví a abych byl za milýho jsem koupil naproti v lokále Únětice 12 do kelímku..a jaksi se to zvrhlo, zachutnalo nám a dolů jsme běželi pro škopky ještě..mno, několikrát :)

Holkám se to líbilo a přišly s tím, že svojí ženskou intuicí nám naklepou, tak jsem jim jen řekl, kdo je sprinter, kdo je vrchař, kdo je na GC a tak.. pak už si vybíraly samy čistě citem :)

Kdyby to bylo na mě, Annabellce bych to takhle nenastavil, když chtěla jít hned do žlutýho..ale měla na první den pravdu :)

Hele Marušku znáš osobně, plus ještě pár svědků návštěvy Žižkovské Lípy

Annabellka je její kamarádka, co teď u ní bydlí, aktuálně je v Miláně, kam odletěla v sobotu dopoledne, tak chvilku trvalo, než nám poslala fotku ve žlutým, ale tady je! ;)

• Ruprt2  

Pánové já Treatta neznám, ale na té fotce to je on?

• karliner  

Příště nachystám několik desítek kombinací a holt se zúčastní moje příbuzenstvo :-)))

• Ruprt2  

Nebo příště zkus nachystat třeba aspoň jeden tip.

• Hroch obojzhivelnyj  

+1

Jsem pocital ze te upomenu na Houstce, ale i to jsi mel osetreny.

• karliner  

Musím Tě pochválit, na necelých 5 minut jsi se přiblížil k mému poslednímu času z Houšťky ;-)

Ale jinak mám připravenou výmluvu, jakou svět neviděl.

• Hroch obojzhivelnyj  

Pochvala od Milose Zemana vzdy potesi :-)

skoda zes me nepochvalil uz vloni, to jsem jel jeste o 7 minut rychleji ;-)

• karliner  

Nevím, jestli si mám vážit toho, že mne přirovnáváš ke svému politickému idolu nebo se mám čertit (to když vezmu svůj pohled na něj). Babo raď ;-)

• treatt  

Viděls ty haluze? Máš pocit, že to je můj serious tah? :)

• Thidney  

kolik je bodů pro hoogerlanda za efektní smotku do transparentu hned v první etapě?

• robb  

No tak Froome si snad dal nějakou obří dávku, že to nevydržel do hor.

• daymaker  

Froome ted, WTF???

• vasek80  

Co se stalo, na ct dali ty hovada atletiku, tak jsem šel vychladnout na zahradu.

• felix.org  

Myslíš, že TdF zajímá víc lidí než atletika?

• vasek80  

To netvrdím, ani si nemyslím. Jen mě naštve, že jsem si to neohlídal a když se to začalo chystat do nějakého zajímavého dění, tak konec. Jinak já mimochodem také atletiku sleduju, ale zrovna né každej díl diamod league a zrovna né když se jede TdF

Pro Ma7ous já koukal na ivisílání a skočila mi tam atletika.

• Ma7ous  

na webu ct prenos pokracoval v cem je teda problem a hlavne hustej zaver !

• vasek80  

Zkoušel jsem to projet v záznamu, ale ani to na webu uložený nemají a končí to oznámením o atletice, stejně jako mi na ivysílání skončil přenos.

Na jaké stránce to potom běží, když to přepnou? Já koukal zde

• Ma7ous  

Přímo na webu se objevil link na ivysilani TDF na stejném linku to nepokračovalo.

• vasek80  

Co se tedy dělo s Froomem?

Nikde jsem nic nedohledal ani nedočetl

• treatt  

Psychologická válka..

• raceman  

no ale ted si na neho budou davat vetsi pozor… podle me brzo ukazal karty…

anebo je srot a mel jen na takovy kratky nastup(nevim, jak byl dlouhy, zahlidl sem jen ukazku) tak je chtel presvedcit, ze se nemaji pozdeji pokouset nastupovat, protoze je vzdycky sjede :D

• Hroch obojzhivelnyj  

Na Giru tohle predvadel Hesje a jak dopad. Byl bych v klidu.

• treatt  

Což o to, to já jsem..zvlášť, pokud mi dneska dojede Gavazzi na bednu…sice jen 1:10, ale při padesáti korunách to jde risknout :) dal jsem teda stejně i Degenkolba, ale tomu nevěřím popravdě..ale byli to jediní se slušným kurzem..

• karliner  

Čili sleduji přenos a po jeho skončení odcházím ke Slovanské lípě, kde treatt bude hostit kamarády za snadno vydělané love :-)

• treatt  

Treatt o dvě minuty nestihl vsadit Kristoffa, tak je furt chudej. Dneska by to bylo kua náhoda :)

• treatt  

A taky že jo, Degen odpadl v tom posledním brdku, zato Gava tam opět byl, ale dneska mi přišel už zvadlej, neměl vůbec kick, takže sedmej flek a žádná výhra :)

Gerro hodně pěkně dneska teda

• karliner  

Btw – ve studiu ČT s Jílkem Andrle a Tesař, docela dobrý, akorát holt furt nesekali nějaké fórky jako ti dva pošuci z anglického Eurosportu :-)

Teda snažili se sekat, jen jim to tolik nešlo.

• treatt  

Ale jo, celkem ano, i některý vtípky byly podařený, ale emoce nula. Když si pak člověk pustí dojezd etapy a slyší eng eurosport nebo francouze, to je úplně jiná liga..

• karliner  

No jo, to je holt ta česká komentátorská škola. Takhle to Češi nikdy komentovat nebudou :-(

• Biker jak Pes  

Hlavně pro Italy je cyklistika národní sport. Když si poslechneš komentáře Záruby, když dělá fotbal nebo hokej během MS, tak to je úplně to stejné. ;)

• karliner  

Nejsem si jistej, jestli kdy Záruba komentoval fočus, ale to není důležité. Fakt je, že Nagano ho trochu z komentátorské letargie vybudilo :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Gerro pekne ale hlavne ten leadout byl fakt spickovy (Impey). Cannondale v teamu chybel jeden clovek.

• treatt  

Jo jo, Cannon šel na špic hrozně brzo na to, že tam byl jen jeden poisson-pilote a u Oricy se zas ukázalo, že Impey není nejsilnější v koncovce, ale když si to s Gerrem prohodí, tak je rozjížděč luxusní..

• iron.hide  

jak je to s celkovym poradim? plati toto?:

http://www.letour.fr/…cations.html

alebo to ze po vcerajsku mali vsetci rovnaky cas? nejak to nechapem asi

• ememem1  

ak sa pytas na to preco je sagan 50 ci kolky tak pri rovnakom case rozhoduje sucet umiestneni.

inak team canondale dnes zase raz pripominal chippendales. (tento rok len co to ja sledujem snad po stvrty-piaty krat.) a ich sportovy riaditel po etape dava rozhovory kde tvrdi ze vsetko bolo ako ma byt akurat mali trocha smolu.

• Tina  

Na cyclingnews je takéto celkové poradie. A tak teda neviem.

• karliner  

Vždyť je tam úplně stejné. Ledaže by sis tedy spletla celkové pořadí s pořadím 2.etapy ;-)

• Tina  

V čase keď som to linkovala bol Sagan uvedený v General Classification na druhom mieste.

• karliner  

Jasně že jo :-)))

• Tina  

smeješ sa na vlastnej blbosti…

• karliner  

A přitom stačilo říct „nojo, já (blbá, nepozorná atd.) si nevšimla, že celková klasifikace je až úplně dole…“

• Tina  

stačilo, ale nebola by to pravda. Ale iba súkromne pre teba, aby si mal radosť konečne uhral aj niečo iné ako remízu priznávam, že som blbá…

• karliner  

Ne, pravdu máš ty, uznávám. Je jasné, že když ses dívala ty, bylo to tam špatně, kdežto asi o deset minut později to už bylo celé opravené. Kdy jindy, než těsně před půlnocí by tu chybu měli opravovat, že..

• Hroch obojzhivelnyj  

jak maly deti…

• karliner  

Je dobře, že se našel někdo moudřejší a ukončil to. Za sebe ti děkuji.

• Tina  

Si smiešny. vyčisti si zrak a pozri sa na časy kedy boli niektoré články na Cyclingnews vkladané. Zistíš, že niektoré boli vložené o 22:10 prípadne o 3:26h ráno. Potom ťa možno napadne, že existuje aj niečo ako časový posun a nie všetci redaktori sú z UK (kde je mimochodom oproti nášmu času –1h). A konkrétne článok, o ktorom sa bavíme bol vložený 30. 6. o 15:59 a ešte 3. 7. o 10:22h bol „updated“. Zvláštne, že? Prečo by editor upravoval starý článok spred niekoľkých dní.

• iron.hide  

ok vdaka.

• treatt  

Včera pěkný, Francis víc chtěl, než mu jely nohy, Europcar vůbec asi omyl v kalendáři a mysleli si, že je 14. :) FDJ to samý, že tak machrovali a hráli si na Kyrijenku..

Kokotismus maximális v závěru etapy, nejdřív kretén v plavkách s plechovkou piva skočil do cesty úniku a málem sestřelil Gautiera a nejspíš by se mu to povedlo, kdyby mu neupadla čepice, kvůli které se zasekl v půlce a vracel s pro ní

Pak nasadil korunu páníček asi West Higland white terriéra. Buď chtěl proslavit svého psa, nebo ho nechat pohrát si s kolistama, každopádně opět pes bez vodítka, který vyběhne těsně před balíkem..vyšper­kováno reakcí páníčka, místo aby ho nechal přeběhnout na druhou stranu, začal na něj volat, takže se zmatený psék zastavil vprostřed silnice, kam se řídil celý balík, potom měl ještě lepší nápad pro něj jít. To už byl vlak Cannonu sakra blízko, tak utekl a Sagan možná přisřihl pejskovi ocas, centimetrová záležitost.

Mimochodem, Cannon tím trochu zvolnil, vyhodilo je to z tempa, tak mohli přijít možná o tři čtyři vteřinky..a Jan to udržel nakonec o sekundu..

Nicméně komentátoři si to popletli, stejně tak komisaři, mysleli si totiž, že vyhrál Markel Irizar a ten byl přitom v cíli první už včera ;)

• Hroch obojzhivelnyj  

Jak se dalo cekat, peloton nepustil damy do uniku a spolkl je. Dalsi kdo zkousi stesti na spici je Ydaho. Druha pulka pelotonu ma cela steje, formalne si bod za Lanterne Rouge vydelal Jakub Kencl.

1 Ydaho 11

2 Raceman 8

3 Mitch 8

4 Fukin 8

5 _Zbynek_ 8

6 Josse 7

7 Treatt 7

8 Annabellka_Non 6

9 Dafe 5

10 Darkson 5

11 Hroch 5

12 Maruska_Sorel 5

13 BF Monkey 5

14 Blacky 5

15 Thidney 5

16 Daymaker 3

17 Trembi 2

18 Petr.Boril 2

19 Ma7ous 2

20 Witmar 2

21 Lusk 2

22 Algheroteam 2

23 Martin_Berka 2

24 Robb 2

25 Twisp 2

26 Memphis22 2

27 Marios 2

28 Ruprt2 2

29 Yoolaus 2

30 Obda 2

31 Fuzzy666 2

32 Vita_P 2

33 Biker_jak_pes 2

34 Peslezedirou 2

35 Jakub_Kencl 2

• Hroch obojzhivelnyj  

A jako ze Europcar posle Rollanda na puntiky, to me zklamali, stejne jako opicak a mnoho dalsich jsem myslel ze poslou maga uniku Voecklera

• raceman  

nejsi sam… snad se Voeckler jeste ukaze :)

• daymaker  

tak tak… :-(

• Avail  

kua, se mi nekde cestou zasekl mail :/ tipovačka v zustala v rozepsaných, inu přeji štastné tipy pánové, sledovat tu nerovzitu samo budu .))

• Hroch obojzhivelnyj  

3. etapa, Sagi v zelenem, Ydaho drzi tesne vedeni. Ale vzhledem k tomu ze sprinty za uz kopcem skoncily a ted bude muset jezdit proti rychlym klukum, tak to bude mit tezky…

1 Ydaho 18

2 Raceman 16

3 Mitch 16

4 Fukin 16

5 _Zbynek_ 16

6 Josse 15

7 Treatt 15

8 Petr.Boril 13

9 Dafe 13

10 Darkson 13

11 BF Monkey 13

12 Thidney 13

13 Maruska_Sorel 11

14 Jakub_Kencl 11

15 Daymaker 11

16 Trembi 10

17 Ma7ous 10

18 Witmar 10

19 Lusk 10

20 Algheroteam 10

21 Martin_Berka 10

22 Twisp 10

23 Memphis22 10

24 Marios 10

25 Ruprt2 10

26 Yoolaus 10

27 Fuzzy666 10

28 Biker_jak_pes 10

29 Annabellka_Non 8

30 Hroch 7

31 Blacky 7

32 Obda 4

33 Vita_P 4

34 Peslezedirou 4

35 Robb 2

• raceman  

uaaaa :D:D:D debilni rolland, mohl sem mit svych 24h slavy :D

• obda  

Voe, kdo z kandidátů na celkové prvenství by chtěl mít žluťáka už od začátku? To není dobrý taktický tah ;)

• Thidney  

no tvoje Vitova blackyho a hrocha snaha prijit k bodikum za posledni flek je ocividna :-)

• Vita P.  

Myslím, že nějaký ten bodík za poslední flek už brzo dostanu:) V TTT jsem vsadil na Omegu-Pharmu, které se potloukl hlavní tahoun…

Ale nejvíc mě štve tip na nejlepší tým, když jsem to viděl v té tabulce, tak jsem to chtěl reklamovat. Ale pak jsem zjistil, že jsem tam ten Europcar skutečně napsal. By mě zajímalo, na co jsem myslel.

• raceman  

no vzhledem k tomu, ze to je muj prvni start, tak bych byl nadmiru spokojeny i jen s timhle jednodenním zlutakem :D shodou okolnosti sem si totiz dneska koupil novou vesticku na kolo Craft ve zlute barve :D tak bych mel i stylove foto :D

• Thidney  

tak, kterej časovkářskej gc contenders vláček bude po zítřku darjeeling

• Hroch obojzhivelnyj  

Podle facu pojede darjeeling OPQS

Ale tip Psalezedirou na Euskaltel me fakt dostal, tomu se rika tipovat srdcem (leda ze by byl fakt zazranej socan)!

• karliner  

Chce se mi vlichotit, ví že Baskové jsou mým oblíbeným týmem :-)))

• treatt  

A tentokrát nebyli poslední!! :) Jinak bych ještě vypíchl Lotto, ti zajeli moc pěkně..

• treatt  

Jo jo, to je hodně srdcem :)

Panzerwagen včera teda překvapil, když drtil skoro špic v posledních km! Tak uvidíme, jak se zregeneroval, ale blbý je, že lehnul i Niki, tak se o můj tip na OPQS zatraceně bojím :(

Sky se mi zatím nezdají v takové fazóně, ale ono uvidíme časem, nicméně na TTT bych je teď nedal. Že budou silný BMC, Movis a hlavně Garmin, to je jasný. Wild shot na win je pro mě tedy Orica a na bednu Saxo :)

• mitch  

Panzerwagen je kdo zase? :)

• vitan  

Tony Martin

• lusk  

Hroch by mohl pridat do excelu sheet se jmeny a prezdivkami .)

• Hroch obojzhivelnyj  

I takovyhle tip mi prisel, vecirek s Francouzkami byl jiste vydareny :-)

Celkove poradi:

1.Contraktor

2.Vruuuuum

3.Purito Oakley shades Rodri

4.Alechandroo

5.Portyyy

Nejlepsi vrchar:Izagirre Ion

Nejlepsi v bodovaci soutezi:Hulk zo Ziliny

Nejlepsi tym:Sexo Bunch

Z 198 jezdcu dokonci:164

Team pro TTT: Ou mega rychly naslap, ale bude me to mrzet kvuli Sky :)

9 jezdcu na bednu v etapach: Marcel Kitlu, Manxman, Saganof, Drzka germanska, Vrum Vrum, Contaminero, Rodriguez, Kristoff,Quintana

• Thidney  

no měl jsem namysli nějakou strašnou haluz, jako Omega loni na Vueltě (motorka poslala na kruháči panzerwagen a štybyho jinam)

Třeba zajede suprově Kaťuša a ostatní tím rozstřelí :)

Sky se včera šetřilo, jen nevím jestli na dnešek, na poslední týden, na Vueltu, na někdy jindy. Každopádně pokud nebudou na bedně, tak jsou čajíčkové

• treatt  

No já jsem právě zvědav, co SKY ukážou, jestli Eddy hrál ksichty po Armstrongovsku z Madlenky, aby zmátli soupeře a dneska to rozbalili..

Ale tak Geraint je vyndanej, Ian chcíplej..Lopec jim moc nešlápne, nicméně Vrum, Porte, Vasil the killer a Kosťa, to je furt solidní squadron..uvidíme uvidíme

Každopádně u Fortuny dnes lákavě vysokej kurz na win Oricy a Saxo na bednu, tak jsem to zkusil dát, uvidíme :)

Nejmenovaný kolega včera přišel o pět cm o celkem dost peněz, věřit Sagimu na to, abych na něj včera dal pětikilo, to jsem zvedal obočí.. tak snad to dneska nebudu mít o setinky já :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Smolik, Sexo Bunch se ztratou 9s ctvrti…

• obda  

Zato ta Orica – tu nikdo z BF netipoval …

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak jestli si na ni Treatt vsadil u Fortuny v dobrem kursu, tak mu to staci :-)

• treatt  

18 k jedný není úplně zlo, sice jen vložených padesát, i tak dobrý :) Toho Novala kua škoda, mohl bejt double, to by byl majstrštyk. Každopádně nejmenovaný kolega namotivovaný mojí sázkou dal na Oricu pětikilo, ten už to má fakt pěkný :)

• Jaroslávek  

Čéče, od tebe si nechám někdy poradit.

• treatt  

Můžeš ještě následovat tip mojí francouzský kamarádky, ta má na CG win Krojcáka, aktuálně má kurz 200 k jedný :)

Jinak dneska nic zajímavýho, bookmakeři se poučili a na bednu dneska nikdo nemá vypsáno nic pěknýho, protože haluz typu Bouhanni na 1–3. a přitom jen 9 podle mě nemá smysl..

Dost mě štve, že nemají vypsaný další outsidery..třeba Juliena Simona bych dal na bednu hned..ale není :(

Vyšší kurz má jen Gossy na win (bedna nezajímavá) – 28 a Bouhanni 35, ale to jsou takový haluze, že tomu nemůžou věřit ani oni sami..

Popravdě bych to dneska viděl na Greipela, jestli to dojede v klidu v balíku (kurz 3,75 – tedy nic závratnýho, takovej safe bet). Cav, jak je chcíplej, nevím nevím, i když OPQS je po včerejšku namotivovaná extrémně..

• pepazdepa-84  

kde se tohle sází? Fortuna?

• treatt  

Máš milion sázkovej na internetu, nebo jsou kamenný pobočky sázkovek, já Fortunu nijak nepropaguju (i když živí tři moje kámoše:), jen ji mám na metru u kanceláře i tam, kde bydlím :)

Oproti netu výhoda, že přijdeš, vytáhneš cash, vybereš si, co se Ti líbí, vložíš, dostaneš ticket a hotovo.

V internetový musíš poslat peníze předem a je to přece jen o něco míň safe..

• treatt  

Hm, Argos dneska hodně jede, Fruhlinger na čele skoro celej den a teď to palbí do kopečka, to teda vypadá, že dneska věří Degenkolbovi..tak uvidíme, protože únik to těžko doveze

• treatt  

Oj, solidní smotka teda! Krom jiných Kittel, Rolland, potlučenej asi nejvíc vypadal Vande Velde. Opět hodně vpředu to lehlo, první někdo z Radio, asi klasické škrtnutí galdou

• treatt  

Tak dneska jsem prubnul hodně velkou haluz :) Pinot má na puntíky 80 k jedný, s tím, že umřel na GC, bude zkoušet etapy a puntíky. Kdyby zvald Rolland, teoreticky… tak jsem zkusil dát stovku, byl by hřích nezkusit to :)

Na dnešek byl slušný kurz jedině na win Kittela, tak uvidíme..