• Hroch obojzhivelnyj

Jak se mi doneslo (diky Thidney), Tour zacina uz v sobotu :) Takze opet vyhlasuju tipovacku:

Vitez ziskava jako obvykle pravo vytahovat se na BF a k tomu hrochmade mistrovsky opasek; dalsi ceny vitany :)

Obhajcem titulu je Obda.

Kdo by se mel chut si tipnout, at mi prosim posle na mail v profilu:

• Tip na celkove poradi od prvniho do pateho mista
    • Tip na nejlepsiho vrchare, viteze bodovaciho trikotu a nejlepsi team.

9 jmen jezdcu kteri si myslite ze se dostanou na bednu

v nektere etape

Tie-breaker: Kolik jezdcu ze 198 na startu dokonci Tour.

(Teamovou casovku letos nemame)

Uzaverka tipu v SOBOTU 30/6/2012 v 14.00.

Soupisky tymu a profily etap budou na ofiko strankach nebo pekne prehledne na steephill.tv Prosim pekne overte si ze vasi oblinbenci opravdu letos Tour fakt jedou :-).

Bodovani:

Body za celkove poradi: Spravny tip na 1.-5. misto 24–20–16–12–8 bodu. Pokud se spletes o 1 misto, mas polovinu bodu jezdce, pokud o vice nez o 1 misto ale stale v top 5 pak 4 body.

Dale 6 bodu za spravny tip na nejlepsiho vrchare, 6 za spravny tip na viteze bodovaci souteze a 6 za tip na nejlepsi tym.

Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3.misto jezdce ze „staje“ v etape

Body za tymovou casovku- 3–2–1 bod za tipovany tym na 1–3 miste.

Extra bod za kazdy den straveny ve zlutem prubezneho lidra tipovacky i jako lanterne rouge na poslednim miste (a pocitaji se i volne dny).

Pri rovnosti bodu rozhoduje, kdo je blize poctu jezdcu v zavode. Pak rozhoduje vyssi pocet dnu ve zlutem. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyssi poccet bodu za GC.

Pocita se konecne poradi vyhlasene po dojezdu v Parizi; body za etapy jezdcu vyloucenych za doping uz v prubehu Tour se rusi; poradi v etepach se uz ale neprepocitava.

Po uzaverce rozeslu soubor se vsemi tipy, ktery bude umet i spocitat body. Prubezne budu take preposilat oficialni poradi.

Vedouci v prubeznem bodovani bude prubezne obdivovan, oslavovan a obvinovan z nepripustnych praktik. Mel by (a ma samozrejme moralni povinnost) chodit ve zlutem. Libani od slecen si musi zajistit sam a pokud mozno dolozit zde :)

Evans nebo Wiggo?

• karliner  

Jestli se dostanu do maillot jaune, slibuji, že se pokusím narvat do loňského dresu z Ötztaleru a každý den v něm vyrazím k nějaké pamětihodnosti.

• Hroch obojzhivelnyj  

Jeste, copy&paste friendly verze tipu se pri Giru osvedcila.

Celkove poradi:

1.

2.

3.

4.

5.

Nejlepsi vrchar:

Nejlepsi v bodovaci soutezi:

Nejlepsi tym:

Za 198 jezdcu Giro dokonci:

9 jezdcu na bednu v etapach:

• vanderpoel  

chapu to spravne ze ze kdyz tipnu ze jezdec xy dojede na tretim miste a on treti opravdu dojede tak dostranu jen 16bodu? ale vzdyt je to stejne presny tip jako kdyz trefim viteze ne? svym zpusobem je to naopak bych rek tip jeste obtiznejsi.

ale do systemu ti nechci kecat, ostatne stejne bych se asi neumistil v popredi i kdyby byl system jakykoliv :-). to je jen takova technicka poznamka, ze me to zarazilo.

• Hroch obojzhivelnyj  

To je zajimava myslenka, technicky mas pravdu ze trefit tretiho je stejne tezky nebo tezsi nez viteze. No ale takhle zas ma vic ten kdo trefi 1–2–3 nez ten kdo trefi 3–4–5 a netrefi viteze.

Ono je zajimave, ze celkem bez ohledu na system bodovani (teda pokud neni uplne odlisny)se poradi prakticky nemeni.

Prepocital jsem si vysledky Gira a prvni zmena byla stejne az na 3. miste, a posledni je posledni.

Takhle se to vcelku osvedcilo.

• vanderpoel  

kdysi jsem tipoval v jednom foru f1 a borec to mel udelane stylem trefene umisteni = A bodu, o jedno misto vedle A-neco bodu, o dve mista A-neco vic bodu atd. plus tam snad vypisoval „sazkovy prilezitosti“ typu „dojede na bedne“ nebo „dojede na bodech“ apod. pak tam mel nejaky premie za nejrychlejsi kolo (zde treba vitez etapy nebo bodovanych spurtu a kopcu), vitezstvi v kvalifikaci apod.

ale jelikoz muzem byt radi ze tady nekdo tipovacku s kompletnim servisem okolo dela tak ti do toho rozhodne nehodlam kecat :-). ale treba se mozna bude hodit jako tip do budoucna.

• treatt  

Jak psal Hroch výš, myslím, že tenhle systém je vyzkoušený a dobrý..

• destr  

Že bych se veřejně ztrapnil a poslal taky nějaky ty tipy? :-D

• Hroch obojzhivelnyj  

Vidim ze kazdy si tady hlida insiderske informace. Letos bude bodovacka bude obvzlast zajimava olympiadou.

Renshaw psal ze Griepel pry nepojede sprinty uprostred a pojede na OH, u Cava se taky nevi jestli planuje dojet, a nezhubnul moc?, Sagan se pry vsadil s manazerem Liqui ze priveze zelenak ale bude stacit na echt sprintery v dojezdech a nebude muset tahat Nibalimu? a Cancelara pry pojede jen 2 tydny. Goss ma vlacek, ale na Giru koncil za Cavem.

Co Treatte nejake info z francouzskeho tisku?

• Jaroslávek  

Že bych to taky jednou zkusil podle hesla blbí (neznalí) mají štěstí ?

• treatt  

No francouzský tisk ještě furt žije hlavně národním šampionátem, dále se shoduje, že Chavanel je ve velké formě, ale je u něj velká otázka, na co vlastně pojede a pak se rozebírají šance jejich provinčních jezdců druhého sledu. Nicméně co se držky gorilí týče, je jeden z mála sprinterů, co bude mít opravdickej vlak k dispozici..

• Manas  

Simte, a komu ze to mam poslat? At z toho taky letos neco mam … trochu nervu se hodi :-)

Maglia nera bude moje :-)

• Thidney  

hrochovi na profilový mail – je vyhlašovatel :-)

• Manas  

Dobra rada nad zlato … vam pardalum se to odhaduje lehce :-D

Se zasmejete az budu celou dobu na chvostu, moje tipy „by voko“ mi to zaruci ;-)

• karliner  

Tour de France se jede o „lanterne rouge“ ty neználku :-)))

• pepan_kladno  

Tyjo člověk toho má nad hlavu, ještě balí na vodu ale hlavně nezapomenout natipovat. Maglia Rosa mi těsně utekla, Rád bych aspoň na chvíli oblékl Maillot Jaune. Dík Hrochu za tipovačku.

• Hroch obojzhivelnyj  

2 dny :-)

• vitan  

no jo, ale kdo má už teďka tipnout, když Wiggy a Cadel asi pojedou úplně jinou ligu…a zbytek je ve hvězdách kvůli OH..:/ :) jsou to ale krásné starosti, co?:P

• McBlacky  

no jinou ligu jen v časovce, i když ani to není jistý. Gesinkjako výborný vrchař se rozjezdil proti hodinkám zle, Nibali, Westra, VdB a Hesjedal taky umí zajet TT, navíc i kopce jim jdou. Menchov vyhrál titul v rusku v TT a kopce umí taky slušně, zvlášť takové jako madlenka a další na trase se sklony kolem 7% v AVG. Velká neznámá je Kloden (výborná TT), Brajkovic, Valverde…

Do kopce Wigga a Cadel jistě orve Sammy, Frank a Pierre ted záleží o kolik, Sammy zase tolik v časovce neztratí.

pak je tady celá suita náhradních leaderů typu Froome, Mollema, Krujswick, Cobo, Vannendert, Roche atd kteří při dobré konstelaci 3–5 flek klidně dají.

Ono to vypadá jako BMC+SKY a pak ostatní, ale právě díky tvrdé favorizaci těchto jezdců jsou ostatní mimo ostré sledování a uvidíme jak se to vyvine. Za mě to rozhodně tak jednoznačný není.

• Thidney  

tak tak a ta olympiáda míchá kartama víc než by jeden čekal

• Manas  

Proto kdyz jsem sestavoval tipovacku, tak jsem to vzal proste spendlikem, pac sem somroval po netu a stejne jsem z toho nebyl moudrej. Jen lituju, ze jsem si v ramci somrovani nevsadil na tenis na Rosola. Narazil jsem na to pri cteni kurzu :-(

• Lukecz  

jaké starosti? Vino FTW, není co řešit :)

• Hroch obojzhivelnyj  

1 den.

Nejvyssi cas vytahnout podpurne prostredky, jestli je letos pripadnejsi Newcastle Pale Ale nebo nejaky australsky Shiraz je otazka.

Uz dorazilo 11 tipu, letos bude tvrda konkurence :) No sam nemam jeste uplne jasno.

P.S.

O vikendu jsem bohuzel opet mimo civilizaci a virtualni svet, takze tipovaci sheet budu moci rozeslat az v pondeli.

• karliner  

Juchů, zprovozněna venkovská wifi, takže zabojuju o lanterne rouge!!

• daymaker  

Tak jsem tipnul, sice po 6 pivech, ale aspon je to srdickem. .-)

• Smazaný účet  

já se přidám k tipovačce v r.2016, až pojede Christina Watches-Onfone :-)

i když…devět let je dlouhá pauza :-(

• Honzas  

tak jako doping jsem pouzil aperol spritz a taky nejaky tip poslal;-)

• karliner  

Tak první „lanterne rouge je moje“, nevěřím, že někdo dodá tipy později, než se podařilo mně :-)))

• obda  

Musím tě zklamat, vidím to tak za hodinu :)

• obda  

Takze poslano, ale na rozdil od Cadela nevidim obhajobu lonskeho zlutaku moc ruzove. A navic to letos vypada na dost velkou konkurenci na BF :)

• MavasH  

Já poslal teprv včil :)

• treatt  

A já mám první medaili za „kokos ročníku“. Mít v sms na rozhodování Cancellara/Martin, tíhnout srdcem k Fabianovi, po mukách rozvažování nahlas ženě říct, že volím Fabiana a nechat se zviklat tím, že místo jako delete klávesa na mobilu funguje jako backspace a vzít to jako znamení – a tedy odeslat Martina místo Spartaka, to je prostě..chjo :( Nejen, že v prologu si germán zvesela píchá, v první etapě si rovnou preventivně zlomí klíční kost :///

To je fakt naschvál, když vsadím Fabiana, vyrakví se, když ho nedám, jede svůj masakr motorovou pilou..

• obda  

Hehe, tak ja jsem mel letos kliku. 13:10 posilam Hrochovi tipy a 13:28 opravu: „jeste jedna zmena – misto toho Rollanda mi tam dej Cancellaru“ Tak snad jsem to neprokaucoval ;)

Netrpelive cekam na Hrochovu tabulku, mozna jedu ve zlutem ;)

• destr  

Uplně stejně sem to udělal já. FC je můj oblíbenec, TM vůbec nemám rád, ale říkám si že dám TM, že se dal do kopy rychlej a bude na tom líp :-(

• Hroch obojzhivelnyj  

Fakt klicek jo? Grr… No ja rozmysel, Martin nebo znamy utekar Roy, a pak jsem vsadil na TM na jistotu… Ja vim proc mi neni sympatickej.

Od Sagiho jsem cekal vic v prologu.

• treatt  

Sagi byl možná přemotivovanej..a germánec..no co no..zbývá to jen zapít :)

P.S. O klíčku psali frantíci, ale ofiko zprávy ještě nejsou..

• treatt  

Nakonec zápěstní podle všeho :(

• Jaroslávek  

Krucifix, loni jsem Martina viděl v časovce, říkám to je on … To sklouzl na banánové šlupce nebo co ?!

• Blade  

Přesně tak, kde já moh dneska být, tipovat Fabiana místo Martina:/

• Hroch obojzhivelnyj  

No ted zrovna ti jen ten Fabian chybi na zlutaka :)

• treatt  

To mi vůbec neříkej ani!!! :/

NAvíc se mi vyrakvil jak Martin, tak Sammy Sanchez :((((

• Necris  

http://youtu.be/WSoUsxXfiqk Přidávám, co tu chybí +;)

• Lister  

Jen nevím, jestli je dobře, že se do 90 vteřin vešlo vše zajímavé z minulého ročníku :-)

• daymaker  

Sagan opet luxus… Jako prvni etapka celkem zajimave. Par vterin se tam uz nadelilo. Btw, co to ma Sky za zlute skopky?

• Kiny  

Zlte prilby preto, lebo vedu timovu sutaz :)

• treatt  

No Sagan krutě takticky, ale já z toho byl otrávenej, že už zase s Fabianem někdo vyjebal :)

• Hroch obojzhivelnyj  

+1. Jako privezt si Sagiho na zadech je smula. Na druhou stranu, ty tanecky co Sagi predved potom co se nechal dovezt az k care si moh odpusit. To at predvede dneska az da na ferovku Cava.

• karliner  

Sledoval jsem prolog na ČT4 a Andrle s Jílkem se v komentářích celou dobu předháněli, kdo složí Saganovi větší poklonu, jakej je skvělej technik. Působilo pak docela směšně, že to málem položil v jediné zatáčce, která v tom prologu byla :-)

• destr  

No právě že ho začali vychvalovat, jakej je technik, až když to ustál :-D, bo kdokoli jinej by šel k zemi.

• karliner  

Kdokoli jinej by do zatáčky najel tak, že by v ní nedostal dva šouráky. Tedy včera se to povedlo 197 riderům ze 198 ;-)

Ale ustál to pěkně, to zase jo.

• treatt  

No já bych chtěl vidět, kolik lidí by ustálo na TT koze ustřelení předního kola, aniž by se vyváleli..

• karliner  

197 ze 198 to neustřelilo, když už, spekuluj tedy spíš proč mu to ustřelilo a ne kdo by to ustál, ne?

• treatt  

Protože byl přemotivovanej a nakouřil to tam moc rychle? To je chyba odhadu, blbost, jezdecká chyba. Ale ne protiřečení tomu, že má famónzí techniku..

Pamatuju si Schumachera, jak jednou najel moc dlouhej do zatáčky – tedy udělal chybu, ale komentátoři se mohli zbláznit z toho, jak dokázal ukočírovat smyk a vrátit se na asfaltu – udělal chybu, ale díky své technice se z toho dostal, i když ztratil čas..

• Hroch obojzhivelnyj  

Viz Cance na poslednim MS, mel co delat asi 3×.

• McBlacky  

každou chvíli někdo vyrovná drift bez pádu. Na koze je to jasně těžší, ale není to nic extra vzácnýho. Na prologu Gira někdo z Greenu dal ještě větší haluz.

• Tina  

Inak ten špurt vyhral Peter fakt s prehľadom. Až to vypadalo veľmi jednoducho. Dovolil si pri plnom špurte s Cancelarom a Boason Hagenom ešte sledovať kde sa nachádza balík.

• treatt  

Přesně tak..

• Thidney  

jen jsem zvedavej jakou podporu bude mit od Liqui. Jedinej, kdo to uvisel byl Nibali :). Jo od žraloka hezký, že se radoval z Sagiho vítězství – ta zaťatá zvednutá pěst nad hlavama balíku byla jeho.

• treatt  

Jj, i na Twitteru Nibali slavil..a psal něco ve smyslu, jak je super, že díky mladýmu už mají za sebou tlak na první vítěznou etapu..

• Thidney  

jj, pokud bude Sagi řádit, tak na něj nebude zbytěčnej tlak. Mám žraloka v tipovačce vysoko, tak ať se snaží :)

• ememem1  

tu mi to karliner moc nevysvetlil tak mi to prosim vysvetli ty. co z toho co som napisal je uplne mimo? aby bolo jasne ja nepodjebavam, ja sa uplne vazne pytam, v nepisanych(a ani velmi tych pisanych) pravidlach sa moc neorientujem.

• karliner  

Já jsem ti vysvětlil svůj post, kdybych měl vysvětlovat všechno co jsem napíšeš a ještě tak, abys to pochopil, nedělal bych nic jinýho :-)))

• ememem1  

ja proste stale nechapem to ojebanie. som pozeral kde kade a s vynimkou ceskych a slovenskych serverov to nikto nikde neriesi a ziadne ojebanie nevidi. tak sa proste pytam kde a preco tam bolo.

• treatt  

Říká Ti něco pojem wheelsucker? :)

• daymaker  

to uz je tak nejak zvykem… bohuzel ma takovou povest, ze cely balik taktizuje proti nemu… :-(

• Coffin Corner  

Ty zaslepený, žlutý škopky co mají jezdci Sky, vypadají strašně. Co je to za trend? Všiml jsem si že i Garmin jede v časovkářských přilbách…

• Thidney  

žlutý škopy znamenaj, že sky je v čele týmový soutěže, co jsem si všimnul, tak divákům se to moc nelíbí :)

Zaslepený občas vozej už od loňska. A nejen sky.

• McBlacky  

časovkářskou veze Millar. asi byl rádo zmatenej a myslel že je teprve prolog :)

• MavasH  

aj Rabobank má škopky podobný těm časovkářským „tenisákům“

• Biker jak Pes  

Rabos vozí strašné helmy. Přípomínají ty staré helmy, které se vozily někdy, kdy jsem byl ještě na houbách. :-D

• MichaelSimek  

to komentatori vysvetluji kazdych 5 minut proc to maji

• Thidney  

tak Cav umí i bez vláčku :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tabulky tabulky uf dalo mi to zabrat, skoro nevidim.

Takze, po prologu vedl kolektivni think tank BF s tipem

Evans(tesne)Wiggo Nibali Gesink Mensov(S.Sanchez)-posledni tri tesne. Vrchar S.Sanchez, body Sagan, Team Sky, dojede 162, na etapy (v tomto poradi: Cav 28×, Sagan 25×, S.Sanchez a Wiggo 16×, Gilbert, Evans, Cancellara a T Martin 13×, Chavanel 11×.

Stejne bodu mel Jecmen123 a na chvostu Internaut.

Po prvni etape se to prakticky nezmenilo, vede Jecmen 123

Jecmen123 38

BF Think tank 37

Marios 37

Obda 36

LukeCz 35

Destr 31

Blade 31

Honzas 31

Pepan Kladno 30

Josse 29

Ydaho 29

RoDoR 27

Karliner 26

Blacky 26

Dafe 26

Hroch 25

MavasH 25

Kawka 23

Treatt 22

Thidney 22

Vitan 21

Maňas s 21

Fukin 20

Daymaker 19

Fuzy666 19

Manas bez 18

Casovkar 12

Internaut 9

AlgHeroTeam 9

• Hroch obojzhivelnyj  

Po pondelku se prodral do cela lonsky vitez Obda:

Obda 48

Jecmen123 48

LukeCz 47

BF Think tank 46

Destr 41

Blade 40

Ydaho 40

Marios 40

Pepan Kladno 39

Blacky 38

Josse 38

Hroch 37

Honzas 36

RoDoR 36

Dafe 35

Treatt 34

Vitan 33

Kawka 32

Thidney 32

Karliner 31

MavasH 30

Fukin 29

Fuzy666 29

Daymaker 28

Maňas s 24

Manas bez 21

Casovkar 15

AlgHeroTeam 13

Internaut 12

Tabulku rozeslu zitra, musim dat jeste dohromady seznam adres.

• Hroch obojzhivelnyj  

Mame novyho superhoogerlanda, Morkov dnes opet v uniku.

• Biker jak Pes  

Tuhle tipovačku jsem nestihnul. :-(

Každopádně, jestli ta móda současných helem půjde takhle dál, tak to bude pěkný kekel. A vsadím se, že letos už uvidíme první blbce, co to budou vozit u nás…

• blaf  

kazdej watt se pocita :)

• treatt  

No a mě by zajímalo, o kolik víc vypotil třeba Wiggo v první etapě, která se hezky vlnila, bylo sluníčko a celkem slušný teplo..jestli ušetřený watty na aerodynamice vykompenzují zapařenost (pro mě třeba tím pádem i větší únavu)

• McBlacky  

začíná to dneska nebezpečně zklouzávat k jarní klasice. Krátký prudký kopce, uzký silničky a tvrdě selektivní pády…

• Hroch obojzhivelnyj  

Vezme za to Cance v tom predposlednim kopci? 1300/8.5% A Sagi? Pak uz jen jak na San Remu, akorat ze striska na konci.

• Biker jak Pes  

Nevěřil jsem, že Fabian kopec přežije, ale vypadal naprosto v pohodě. Ale Chavanel je hladový po žluťáku a útočí těsně před metou 5km!

• Biker jak Pes  

4 km do cíle a Chavanel ujíždí, za zády ho však mohutně sjíždí BMC.

• Biker jak Pes  

2,5 km do cíle a Sylvain jede virtuálně ve žluťáku, 12 vteřin náskok na peloton!

Mezitím Valverde nevybral kruhový objezd a málem projel rovně.

• Biker jak Pes  

1 km do cíle a Francouz má pořád 11 sec náskok, laktát mu stříká už z uší, ale BMC jede nestkutečnou palbu do poslednícho konce!

• Biker jak Pes  

300m před cílem pád! Nastupuje Albasini, ale má za zadkem přilepeného Sagana, který si nakonec dojíždí opět pro etapu a stíhá ještě před lajnou oslavovat…

• Darkson  

ta Petrova převaha v dojezdu byla neuvěřitelná, v jeho podání to vypadalo na lehký sprintík se značnou rezervou…přís­nej kluk!

• obda  

Tak jsem viděl jen poslední 3 km, ale pěkné. Komentář na Eurosportu o Saganovi:

(If we get another finish like this) … he'll be able to get off, dance a jig around his bike, and still win!

Škoda Fabiana, kdyby přijel o místo dřív, mohl mi přihodit další bodík. Na Chavanela jsem při tipování nějak zapomněl, tak jsem doufal, že ho peloton stáhne :)

• treatt  

Neser bohy, já ho mám! :) a zatím jen usmolenej bodík za prolog :(

• Thidney  

mi povídej :)

• treatt  

A to mi dneska chytil popravčí zásek můj tajnej kůň Lieuwe Westra..8 minut, takže konečná :( Asi se zamotal do nějaký smotky :(((

No jestli to takhle půjde dál, ještě pár nervních etap a na GC vydrží jen lidi, co maj opravdu silnej tým, který je v závěru poveze prakticky na špici, jako BMC. A pak ještě budou mít kliku, že finální smotka špice přijde až v zóně 3km to go :)

• Jaroslávek  

Už jsi přefrancouzovaný.-)

• treatt  

Nemám ten pocit, teď teprve se do toho začínám dostávat :)

• Hroch obojzhivelnyj  

I tak, dalsi den ve zlutem. Uznavame i fotku s doktorandkama.

1 Obda 52

2 Jecmen123 51

3 LukeCz 50

26 Maňas s 27

27 Manas bez 21 Tady je to bratrovrazedny boj :)

28 Casovkar 17

29 Internaut 16

30 AlgHeroTeam 13

Jinak vsichni na svem, ± 1 misto; je to dlouhy seznam, nechci zbytecne plevelit.

• Lukecz  

Chavanel útočil ala Vino, Sagan se snad ani nezapotil a komentář na eurosportu to krásně vzstihl :)) Na můj vkus ovšem strašně moc loktovaček, defektů a pádů :/ Vockler vypadal v cíli pěkně nasupeně, minut ztratil hromadu, takže je jasný adept na nedělní únik s pokusem vzhrát na MTF :))

Jak je to vlastně letos s KOM? Dublují se zase body za HC a MTF?

• Biker jak Pes  

Líbí se mi vyjádření blazzing saddles a Davida Millara k novince ASO (žluté helmy) po první etapě:

Poor Bradley Wiggins had to wear a yellow helmet together with black shorts and the green jersey. He looked more like Jamaica's only white professional cyclist — or as David Millar tweeted: „Not cool that ASO made Bradley Wiggins look like a Liquorice Allsorts today. Not very mod.“

• Járaa  

Překlad by nebyl?

• Biker jak Pes  

Chudák Bradley Wiggins musel vézt žlutou helmu, černé kraťasy a zelený trikot. Vypadal spíš jako jediný profesionální cyklista Jamajky. Tweet Davida Millara: „Rozhodně není v pohodě, že Bradley vypadal jako lékořicový bonbón, což není zrovna moderní.“

• Avail  

sakra nemělo se začínat až tenhle víkend ? chtěl jsem i Tour opasek :p

Sagan teda výborně..

• Hroch obojzhivelnyj  

Sorry ale brzy odpo dneska mizim a budu offline az do soboty vecera, ze tu nekdo udelate update poradi? Diky.

• obda  

Já nikam nejedu, děti maj neštovice, takže to beru na sebe.

• karliner  

Je mi jasný, kdo bude v neděli v maillot jeune :-))))

• McBlacky  

Wiggo :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Vsichni si pamatujem jak to dopadlo kdyzs to pocital ty ;-)

No pokud Wiggo nenajede na bidon, pochybuju ze se do soboty na 3 sprinterskych etapach neco zmeni. Mozna tak Cav navlikne zelenou, kdyz se bude hoodne snazit a mit kliku.

A jaune, pane kolego, jaune. Jak me poucil treatt, jeune je mlady.

• obda  

Obda 56

LukeCz 53

Jecmen123 51

BF Think tank 49

Ydaho 46

Destr 46

Marios 45

Blade 45

Blacky 44

Hroch 43

Pepan Kladno 42

Honzas 42

Josse 41

Treatt 40

RoDoR 39

Vitan 39

Karliner 39

Dafe 38

MavasH 36

Kawka 35

Thidney 35

Daymaker 33

Fukin 32

Fuzzy666 32

Petr Kladno 30

Maňas s 27

Manas bez 23

Casovkar 17

Internaut 16

AlgHeroTeam 14

Dnes se žádné změny na koncích neudály, ve středu tabulky drobné posuny. Manas bez zvolna dotahuje Maňase s.

• Algheroteam  

Ty kráso, já jsem pořád a všude poslední :-)

• obda  

Tak dneska nuda, nuda, šeď, šeď. Akorát Blacky se nenápadně sune na špici :) Prostředek vynechávám, abych tu zbytečně neplevelil.

Obda 62

LukeCz 58

Jecmen123 51

Blacky 49

Casovkar 17

Internaut 16

AlgHeroTeam 15

• obda  

Tak dnešek si pohrál s potenciálními kandidáty a tipy na GC. Stávajícím pořadím BF tipovčky pak zamíchal zejména EBH, který dneska chytil 2 minuty a posunul tak Menčova na pátý, bodovaný flek. Po čtyřech dnech tak přicházím o žluťáka a su zvědavej, jak to zítra dopadne.

LukeCz 72

Obda 69

BF Think tank 60

Blacky 59

Vitan 58

Blade 56

Treatt 55

Karliner 55

Hroch 54

Ydaho 54

Jecmen123 54

Pepan Kladno 53

Destr 52

RoDoR 50

Honzas 50

Marios 48

Thidney 45

Josse 44

MavasH 44

Fukin 43

Fuzzy666 42

Dafe 41

Kawka 38

Daymaker 36

Maňas s 34

Petr Kladno 33

Manas bez 23

Internaut 19

Casovkar 17

AlgHeroTeam 16

• Internaut  

Koukam, ze pekne drzim pozici.

P.S. Po par dnech jsem se dostal k internetu a mrknul jsem se na sestrihy z etap na letour.fr. Zaujal me dojezd 4. etapy – nevite co je za veseleho muze na cca 10.-12. pozici a proc se raduje vice nez vitez? Nebo je pointa v oslave ala Sagan? Video „zde“: http://www.youtube.com/watch…

• Zdeno Micio  

Tvá pozice znamená, že nejsi vůbec znalec tour :-) Možná, že kdyby to ten muž tak dobře rozjel i tobě, tak by jásal ještě víc.

• blaf  

je to jezdec lotta, raduje se, protoze vyhral Greipel, myslim :)

• Lukecz  

Dneska to spíš vypadalo na Tour of mayhem

Tos mi neměl dělat, na udržení žluťáka v kopcích budu potřebovat navštívit Riccovu babičku a dát si její vyhlášené koláče :))

• obda  

Zprávy z marodky:

• Freire: zlomené žebro a poškozená plíce (dojel etapu)
        • Wynants: dvě zlomená žebra a propíchnutá plíce(dojel etapu)
        • Poels: tři zlomená žebra, natržená ledvina a slezina, poškozenéplíce (ujel ještě 10km)
        • Dupont: zlomená vřetenní kost, zlomený bederní obratel, ošklivěvymknutý kotník (dojel etapu)
        • Denielson: vykloubené rameno, „vyvrknutý“ krk, pomlácenýhrudník (nedojel)
        • Txurruka: klíční kost (dojel etapu)
        • Verdugo: díra v noze etapu a chtěl dnes nastoupit)
        • Astraloza: (nedojel)
        • Vigano: (nedojel)
        • Erviti: poškozené koleno (dojel etapu)

Pomlácené jezdce, odřeníny a doničená zápěstí nepočítám. Dnes odstoupili také např. Hunter, Hesjedal (jede za Garmin ještě někdo?), Guttierez

• Peslezedirou  

Tak to je slušná eliminační tour, kolikátý den, že to je? :-)

• Thidney  

no teda Garmini jsou opravdu polní lazaret :(

• treatt  

Jak říkali, jejich bus vypadala jak polní ambulance ve válečné zóně..veselý i u Rabos, v etapě jelo 8 jezdců, kteří měli celkem 15 pádů..

• Smazaný účet  

v týhle souvislosti se ti simulanti v kopačkách můžou jít bodnout :-) slečinky…

• karliner  

Třeba Tomáš Sivok dohrál kdysi asi 30 minut do poločasu s utrženým křížovým vazem, to jen tak pro doplnění, chci tím říct, že ne všichni fotbalisti jsou slečinky.

• Kubiczech  

Třeba si slečinka jen nevšimla… (: Znám osobně pár lidí, co na utržený křížák přišli celkem dost dlouho po akci.

• Manas  

Ja jsem si utrhl krizak a natahnul postranni vazy, asi pri treti jizde na Jestedu. Zbytek dne jsem odjezdil i se skakanim, na kole to slo, ale chodit jsem moc nemohl :-)

• Tina  

Futbalisti a herci z Holywoodu majú spoločné minimálne dve veci. Sú skvele preplácaní a ich náplň práce je väčšinou rovnaká – filmovanie :)

• karliner  

Docela by mne zajímalo, co tě vede k názoru, že fotbalisti nebo herci jsou přeplácení? Že vydělávají víc než ty? Baví miliardy lidí po celé zeměkouli a ti jim to potom vracejí tím, že platí vstupné na jejich show nebo si kupují věci, o kterých jim v reklamě řeknou, že by si je měli koupit. Kdyby jim producenti nebo majitelé klubů ty peníze dát nechtěli, tak by jim je nedávali. Funguje tam zákon naprosto dokonale zákon poptávky a nabídky, na rozdíl od spousty jiných profesí. Abychom zůstali u sportu – podle mne je naprostá zhůvěřilost vést sportsmany z armádních klubů jako „instruktory“ a platit je z veřejných peněz. I kdyby dostávali korunu ročně, tak je to o korunu víc, než je nutné, nevidím jediný důvod, proč mít armádní lukostřelce, dráhové cyklisty nebo třeba volejbalisty.

• Maty.dp  

Přijde mi naprosto zhůvěřivé, že obce přispívají na opravy a stavbu fotbalových stadiónů, přispívají na činnost fotbalových klubů a absolutně neskutečné je přispívat na provoz jakéhokoli divadla kina nebo dokonce nějaké jiné kulturní akce, trhů nebo výstav. Tohle by přece měla vyřešit poptávka a nabídka (neviditelná ruka trhu). :-) :-)

• Tina  

Pokiaľ v cyklistike niekto podvádza a prichytia ho (aj spätne), dostane dištanc, pokutu a odoberú mu predchádzajúce úspechy. Keď podvádza futbalista nič sa mu nestane aj keď sa neskôr na televíznom zázname ukáže, že faul „filmoval“, t.j. že podvádzal. „Miliardy ľudí po celé zeměkouli“ vidia v televízii, že futbalista podvádzal, aby získal výhodu pre svoj tým. Niektoré týmy tak aj vďaka takémuto podvodu futbalistu postúpili na nedávne ME.

Cyklista, ktorý každý deň sedí a trénuje na bajku 5 – 6 hodín zarobí smiešny zlomok z toho čo futbalista, ktorý svojim „filmovaním“ a vlastne podvodmi baví miliardy.

• ememem1  

co ale neni chyba fotbalistov ale tych co na tu primitivnost pozeraju. a od toho sa odvija vsetko ostatne ze napr. hrac tretej miestnej ligy je medialna hviezda a zarobi viac ako lekar co ti prisije naspat nohu. ale za to ten fotbalista naozaj nemoze. tiez sa mi to nepaci ale tak to je a nic s tym narobis. co ma uz stve vyrazne viac a s cim by som rad nieco urobil je, ze z rozpoctu statu a mesta sa tymto primitivnym multimilionarom ide stavat tzv. narodny stadion. to je ale od TdF trochu vzdialena debata tak to radsej nechajme tak.

• witmar  

+1 Moje řeč..

• karliner  

Já o voze a ty o koze.

Ememem ti to tu vysvětluje, já už znovu do dubu nemám chuť hučet..

• JSt  

to jsi vedle. za to, ze kopalista neco nafligni a projde mu to, by v zadnem pripade nemel byt postrestan on, ale rozhodci a kolikrat tomu tak i je. ;-)

• karliner  

Dostávají za to flastry i fotbalisti. Sice zatím málo, ale…

• JSt  

to mne zatim uniklo. O:-)

jako mam tomu rozumet tak, ze si toho bud vsimne piskacek a zolik nebo mozna dodatecne penale nebo karta a flastr zaroven?

• Tina  

Takže potrestaný nemá byť vinník hoci on sám vie, že podvádzal, ale ten kto na to neprišiel a nevšimol si to??? Wow!

Takže uvediem do praxe. Občianka tmavšej pleti ti ukradne peňaženku. Ty to zistíš až neskoro keď chceš zaplatiť u pokladni. Priemyselná kamera spätne ukáže kto a kedy ti peňaženku ukradol. Takže potrestajú teba, lebo si si to nevšimol :)

• JSt  

musis rozlisovat mezi realnym zivotem a hrou jako je treba fotbal. ;-)

• midlander  

to mi přijde už trošku ujetý. s propíchlou plící že by někdo jel jinam než do nemocnice? pochybuju. se ani nenadechne.

• Smazaný účet  

tak asi ne kost skrz, ale jen napíchnutá s lehkým průsakem, to se ustát dá, ale dýchá se hůř…už kvůli těm žebrům zlomenejm

• Thidney  

ještě je doprý podotknout, že Gesink lehl v téhle etapě třikrát. Dodržel tím svou taktiku z posledních GT zavčasu lehnout a udržet pozici nadějného co měl jen hroznou smůlu.

• Smazaný účet  

sky to dneska rozsekali :-)

etapa, žlutej, a nemaj nakonec i puntíky?

• Lukecz  

Vypadá to, že se nám tu rýsuje UK Postal :). Za Cat1. je 10 bodů, takže puntíky budou

• Lukecz  

Navíc MTF se dubluje, takže Froomy by to mohl udržet i zitra :)

• Thidney  

dva kiláky táhne špic a to ve stylu koho jsme neodpárali toho rupnem teď a na konci ten nástup, nehorázný.

• obda  

Tak dnes se děly velké věci a došlo ke změnám v GC. V tipovačce BF jsou tak na koni ti, kteří mají pořadí WIggins-Evans-Nibali. A z nich nejlíp Blacky, který se posouvá do žlutého.

Blacky 112

Treatt 108

RoDoR 103

Vitan 101

Fukin 96

Fuzzy666 94

Hroch 92

LukeCz 91

Obda 90

Dafe 86

BF Think tank 81

Thidney 80

Petr Kladno 71

Destr 70

Pepan Kladno 64

Honzas 61

Blade 60

Ydaho 60

Jecmen123 59

Karliner 58

AlgHeroTeam 53

Marios 51

Casovkar 51

Daymaker 51

Kawka 48

Maňas s 47

Josse 44

MavasH 41

Internaut 31

Manas bez 27

PS pro karlinera: Maillot jaune nemám, za to mí dva synové ode dneška stylově oblékli maillot a pois rouges ;)

• Manas  

Dle toho jak mi mizi jezdci z rozpisu, bych rekl, ze mi posledni misto uz nikdo nevezme :-)

• nalim63  

Všimnul jsem si, že někteří mají helmy se zakrytými otvory, to mají pro menší odpor? Jestli tam jsou teploty jako u nás tak v tom musí být hrozně.

• Ondry  

helma ve stylu udělej ze sebe Pantaniho za jednu TdF :)

• Smazaný účet  

to je taková předzvěst věcí budoucích…za pár let budou jezdit v integrálách a v krunýři :-)

• Ondry  

Omlouvám se za offtopic, ale Straka říkal takovou zajímavost, že při nějakým závodě, závodník vezl jinýho na sedátku a ten měl svoje kolo na zádech, prej jsou z toho pěkný fotky, nic jsem nevygoogloval páč jsem moc neposlouchal, ale je to celkem specifická situace tak by někdo mohl vědět, jeden z těch závodníků se jmenoval foneticky Demon. Díky.

• Járaa  

Nejedná se o cyklistický závod dvojic?

• Biker jak Pes  

Vím, co myslíš, taky jsem to viděl. Ale pochybuju, že to najdu, už je to docela stará fotka tuším…

• Ondry  

aspoň jsem to nenapsal tak blbě, že by si třeba někdo mohl myslet že je to závod dvojic :)

• karliner  

On toho Straka napovídá :-))))

Třeba na Giru poslal ridery do zatáčky, která měla 360 stupňů nebo dlouze přemítal, o kolik najedou domestici vc etapě více kilometrů, když musí jezdit pro bidony. Prostě stará dobrá Bakalářova škola.

• Hroch obojzhivelnyj  

:-)

• Ondry  

V tom případě by jsi to měl jít komentovat ty, ale nechtěl bych zase každej den poslouchat jak si na něco stěžuješ, někomu něco vyčítáš nebo budeš mít obviňovat všechny cyklisty, že sypou, prostě bych neposlouchal jak meleš karlineroviny.

• karliner  

Tak proč je čteš a proč na ně reaguješ? :-)))

Náhodou je Straka šikovnej komentátor. Veslování…

• treatt  

Dobrý :)))))

• Fuzzy666  

Tak Sammy Sanchez je ze hry :/

• Smazaný účet  

ten kaňon, co jeli dneska ve Švajcu je teda pecka!

• Thidney  

kaňon dobrej, ale ředitel z FDJ, co řevem a máváním z auta hnal Pinota do cíle jak nadmutou kozu byl suprovej :)

• karliner  

Imho má 50% z úspěchu ředitel, Pinota hnal neuvěřitelně :-)

• Smazaný účet  

no, Pinotovi musely endorfiny stříkat i z uší :-)

• treatt  

Marc je navíc docela sympaťák, pořád vymejšlí, jak z těch svých regionálních panáčků vytřískat situaci, kde by mohli něco vyhrát na Tour, jsou to francouzácký miláčci.. :)

• treatt  

Naprostá, pravdu díš..

• Hroch obojzhivelnyj  

Celkem peklicko na takovych kopeckach, zvlaste vcera. Asi nikdo necekal ze to bude takova selekce. Froome vcera fakt pekne. Aby ho ta zbytecne koupena minuta na zacatku jeste hodne nemrzela, az Wiggo rupne a Froome bude muset nahanet Evanse. Uvidime jestli Sky neztrati lesk az prijdou dlouhy kopce; dneska prisli o tym, v RSN budou lakovat skopky.

Etapa 8

Blacky 117

Treatt 112

Fuzzy666 98

RoDoR 97

Fukin 96

Vitan 93

Obda 86 moc diky za pocitani!

Hroch 86

Thidney 84

LukeCz 83

Dafe 82

BF Think tank 75

Petr Kladno 71

Destr 64

Karliner 62

Pepan Kladno 62

AlgHeroTeam 59

Honzas 55

Jecmen123 55

Blade 54

Ydaho 54

Casovkar 53

Maňas s 49

Kawka 48

Daymaker 45

Marios 45

Josse 44

MavasH 41

Internaut 33

Manas bez 30

• obda  

RSN škopky lakovat nebudou ;)

• Smazaný účet  

tak…ztěžkly by :-) vystídat to během Tour víckrát, budou tam mít x vrstev a to už něco váží… :-)

• Jaroslávek  

Nic si z toho bratře nedělej …

• Manas  

Nedelam, stahuju Internauta … treba to jeste vyjde ;-D

Dneska konecne zase v praci, bude cas to aspon na pul oka pozorovat ve vedlejsim okne. Na dovoleny to nevychazelo.

• soc  

nebyly okna? :)

• Manas  

Nebylo pripojeni, televize a ani ochota :-)

• Jaroslávek  

Nejvíc mě naštvali s Hushovdem, ještě v pá tam byl ve startovce … škoda mluvit. Sanchez taky v inkriminovaný moment taky koukal asi po vtákách.-(

• Thidney  

Dneska časovka, nějaké změny asi budou :) Rozhodně jsem nečekal, že to Sky během prvního týdne takhle zostra prosejou.

• McBlacky  

změny nebrat :)

podle mě Denis vystřídá Žraloka a Froome skočí Zubeidu na 5flek GC

• Manas  

Tyve, koukas a ty casy co lezou z Cancellary? To je des … nema tam motor?

Jinak ten posed co sem ted videl naposled … to bylo dost.

• McBlacky  

no nejen Cance i Chava jede hrůzu.

58 velká pila a k tomu malá 46 aby to v tom kopci jelo :)

jak by řekl RT, na těžký převody musíš mít Sílu

• Manas  

Síla s nimi asi je. Síly dobrou stranu zvolili, hm?

• marios  

Ale Froome na 1 mezi…

• McBlacky  

dobytek to je :)

ale Wiggo to taky odpálil fest.

Nibs, Cadel, Denis a další nejsou žádný ořezávátka a jak dostávají naloženo.

• Thidney  

do kopce prvního mezičasu – Nibs, Cadel to rvou ve stoje, Wiggo sedí jak přikovanej a drtí to nehorázně…

• Manas  

Wiggo na druhym mezicasu 16s na Froomeho … kase, kase, kase. Nechapu nic.

• McBlacky  

tam musel Fabian kotvit nebo nevím …

Martin prý zase defekt, 7 dní se trápí se zlomeninou a pak zase defekt. To je na mašli

• Thidney  

Froome jde před Nibse i Denise, takhle nám kazit tipovačku..

• McBlacky  

kua tak to mě bere minimálně Vitan :/

• Hroch obojzhivelnyj  

Blacky 104 tesne ale udrzel. Takze zitra foto pekne se slecnama:)

Vitan 102

Treatt 97

RoDoR 93

Fukin 92

Dafe 90

Hroch 89

Obda 80

Fuzzy666 80

LukeCz 76

Thidney 75

Petr Kladno 74

Pepan Kladno 72

BF Think tank 71

Karliner 67

Honzas 62

Jecmen123 59

Casovkar 57

Blade 56

Destr 54

Ydaho 54

Kawka 52

AlgHeroTeam 50

Marios 49

Josse 45

MavasH 44

Daymaker 43

Maňas s 40 vy dva zas spolu :)

Manas bez 36

Internaut 34 ovsem s volnym dnem to bude za +2

Cele posilam mailem.

• daymaker  

jestli ja se nedam radsi na golf… .-)

• McBlacky  

Nakonec mě zachránil před Vitanem Fabian, uff.

Zítra pohodička v lehátku a doufám, že ve středu to dá unik haluzářů a budu mít taky klid :)

• obda  

A já se do doby, než Wiggins rupne, budu uklidňovat tím, že alespoň v klasifikaci etap sdílím s Blackym první místo ;) BTW aktuálně, po odstoupení Sancheze a Kittela, se už lišíme jenom ve dvojici Martin/Nibali, takže jsem na body za etapy zvědav ;)

• McBlacky  

můžeš jenom vyhrát :) protože Tony na 99% odstoupí. Navíc není moc šance že by v závěrečné časovce něco vyjel, i když jak se předpokládá odstoupí Fabian je tady dvojka ze Sky a Evans se bude muset kousnout.

zatím teda Paříž vypadá na Wiggo, Froome, Evans.

• vitan  

Blacky, ale dobře ty..:) já jsem asi nějaký unavený po tom vítězném klasikářském jaru..:P

• Jaroslávek  

Hlavně na chvostu jsou experti, ale bohužel, jejich koně mají letos asi smůlu.

• Manas  

Wiggins voe … to je soda no. Drahar.

• mastihuba  

jeden známej dycky řikal: " na lehký převody ti to pičo nikdy rychle nepojede "

• mildante  

Pred chvili na CT4 zminovali nejake asymetricke prevodniky – jak to vypada?

• vasek80  

Vrátil jsem se z dovolené a alespoň sleduji souhrny. Co mě překvapilo, že Wiggins jel časovku bez brýlí. Co mouchy?

• karliner  

V aerodynamickém tunelu při testech zjistili, že při správném posedu mu do očí mouchy nevlétnou. Využili tedy absenci brýlí k autokontrole správného časovkářského posedu.

• vasek80  

Trochu jsem si to myslel, že to bude aerodinamika

Tou autokontrolou myslíš, že cítí kam mu směřuje vítr a podle toho se poskládá?

• Twisp  

Ma a tím něco společného ta divná helma?

• McBlacky  

to si děláš prdel, nebo to je pravda?

obtékání vzduchu kolem brýlí je jasně lepší než kolem obličeje ne?

co se týče helmy, ta byla divná dost :)

• Manas  

Karliner zapomněl napsat, že to nejlíp funguje když si ještě oholíš obočí.

• Zdeno Micio  

Mu to bylo jedno. I dres neměl svůj. Však říkali, že by vyhrál i v montérkách nebo dodávám v dresu z Lidlu.

• karliner  

Ani z těch jeho kotlet nemají inženýři zrovna radost a prý i padla nějaká doporučení, ale Wiggo si dupl..

• Manas  

To jo. A jak se do toho zamotá ještě hmyz … to aby ho pak nediskli za to, že ho půlku etapy táhly mouchy dopředu.

• marios  

Naopak, ty kotlety tvoří spojlery. Pamatuju se, že někdy koncem 80 jezdily holky sjezdy na lyžích s rozpuštěnýma vlasama, prej to v tunelu vyšlo rychlejší než svázaný do culíku.

• Peslezedirou  

:-)

• Peslezedirou  

A pak si ho tam domaluješ. Si vybavuji jednu fotku, kde je vyfocený Mcblacky a Miguel Martinéz na pražských schodech :-)

• treatt  

Tenhle typ a la Kask je podle mě do delších časovek ideál..drtivá většina lidí (snad kromě Canceho, Martina a Evanse) často sklání hlavu, takže to funguje jak aero brzda..tahle je na pohodu

• daymaker  

vsechny sezral

• Manas  

Tradičně krásné fotky z Tour na The Big Picture:

http://www.boston.com/…art_one.html

• obda  

Tak, a máme tu tradiční zátah policie: http://www.cyclingnews.com/…ur-de-france

• Smazaný účet  

Jen pro zajímavost http://goo.gl/GtcmE

• Hroch obojzhivelnyj  

Aktualne pro oba pany Manasy a Internauta a nejspis jeste nekoho: cena pro lanterne rouge bude! Drzitel teto ehm.. cenene pozice ziska Cravate Rouge (jak jinak nez z plaste Michelin :-)