• Hroch obojzhivelnyj

  Prvni kopce za nami, mnoho pred nami. Jedeme dal.

  Predchozi vlakno k Tour

  Jeste by to chtelo nejakou stepnou fotku, ale zadna me zrovna nenapada ;)

  • raceman  

   kua, uz nemuzu reagovat na hrooliho :D

  • Hroch obojzhivelnyj  

   Kloeden out. Dojede z Radioshacku vubec nekdo?

   Zatim se porad nikdo nemuze utrhnout. Ale Chavanel moc chce.

  • Ruprt2  

   Dneska to nejde sledovat na netu ČT4 živě?

  • siafu  

   STV live

  • raceman  

   budu vybirat vstupne :)

   http://www.stv.sk/online/… s Milanem Jurčem

   http://www.fromsportcom.com/…-301618.html EN

  • siafu  

   tak zdá se, že ČT live už jede

  • Biker jak Pes  

   Tak Thor si právě odjel jen tak a valí si to pěkně na velkou…

  • Biker jak Pes  

   Jedna filozofická otázka: Správně je pelOton nebo pelEton?

   Já myslel, že peloton, i časák se tak jmenuje. Ale jak starý Křižák, tak i Tomáš Konečný říkají peleton. :-D

  • Biker jak Pes  

   Ten Cadel je fakt nějaký divný…

  • marrier  

   Safra, když vidím ty sjezdy serpentinami bez svodidel, tam bych se bál i autem… :-D

   • marrier  

    A když vidím ty diváky, jak místy udělají uzoučkou uličku, tam to taky občas smrdí karambolem, to by mi pěkně sr*lo, řvou a tleskají člověku skoro do ucha… Ale asi to k tomu patří, no, někteří jezdci jim kynou… mě osobně by to znervózňovalo…

  • bagr84  

   Ted jsem to pustil, co se tam delo ze ten zabozrout jede sam v uniku s takovym naskokem?

  • Hroch obojzhivelnyj  

   Tipo bez velkych zmen na spici, Blacky si drzi naskok. Hezky Blacky, doufam ze jedes ve zlutym, vsichni ti fandi

   Blacky 62

   Thidney 54

   Ydaho 53

   Glum 53

   Obda 48

   Jako maj v Salzburgu Mozartovy koule, tak po dnesku musej byt norskym hitem Thorovy koule. Sprinter vyhava pyrenejske etapy, OMG! A Roy aj i Gilbert velike Bravo!

  • Bafoon  

   jak jedou po-pá to to tu žije a víkend jako nic?! :o)

  • siafu  

   tak Voeckler dnes neskutečně

  • prodi  

   no jestli se bude takhle taktizovat jako dnes, tak to pro sebe rozhodne až Evans v časovce…nebo se stane zázrak a ve žlutém zůstane Voeckler:)))

   • Lukecz  

    Tommy jede ve žlutém neskutečně, klidně mohl dneska na konci zaútočit, když se ostatní dívali jenom na sebe :) Měli by dneska Tour utnout, protože Tommy by si to vítězství rozhodně zasloužil

    • prodi  

     musí ještě skvěle přejet Alpy, bez toho si nezaslouží nic. Ale věřím tomu, že jim tam uvisí, ovšem už to budou větší rozdíly, pojede se víc naplno.

  • Lukecz  

   Tak Pyreneje za náma, na Plateau de Beille sem teda upřímně čekal větší palbu :( Hrdiny mám 3: Jelle + duo Europcaru Tommy a Pierre Rolland. Vítěz na Plateau zatím vždycky dovezl do Paříže žluťáka – Pantani, Armstrong, Contador. Jellemu bych přál aspoň ty puntíky, jede neskutečně a s JvDB by to bylo pekelné duo :) Tommy bojoval stejně jako v roce 2004 , zraje jak víno a s Pierrem se stávají reálnou hrozbou pro GC boys. Zklamali mě jednoznačně Andy + Frank :(( Frank teda vypadal blbě, byť si zkusil nástup a chápu Andyho, že ho asi nechtěl odpárat což mu jednoznačně ubližuje a s takovou bude Andy rád pokud bude na bedně. Andy by potřeboval náturu Gilberta – když du tak du a vy ostatní si dělejte co chcete :D Dokonce sem si všiml, že Contador cílěně odvolal svoje domestiky,aby je pošetřil na Alpy

   • treatt  

    Cíleně odvolal domestiky? Já teda nevím, bohužel jsem viděl jen ten zkrácený záznam, tak jsem to nemusel vidět. Každopádně s tím, že Saxo boys letos vůbec nejedou a jak přijde sebemenší brdek, tak odpadají, tak nevím teda, jak moc to bylo dobrovolný. Richie Porte sám přiznal, že chtěl jet dál, ale prostě mu ruply nohy.

    I když, pořád si říkám, že to je nějaký divný. Riis si umí poradit za každý situace, je schopen vymámit tele z jalový krávy, i když je se silama v nevýhodě, je schopen z minima vytěžit maximum. A je prostě divný, jak se od začátku Saxo chová, nechávaj AC samotnýho, musí se vracet po pádech, pozici vpředu si boxuje sám, jak přijde kopec, domestici nikde. Takže, jsou fakt na lopatě? Je AC totál z formy, stejně jako celý tým? Je AC v pytli, proto se tým šetří, aby třeba Porte něco zkusil sám v Alpách? Nemá AC důvěru a sleduje Riis jiné cíle? Nebo je to snad celý mistrná maškaráda a v Alpách Saxo rozjede peklo, ze kterého odjede AC a nadělí ostatním GC boys deset minut a bude hotovo? Upřímně? Já furt nevím. Jak jsem koukal na Contaminera, na začátku Plateau de Beille vypadal naprosto koženej, sveřepej výraz, nezvykle těžká kadence, lámáníčko ze strany na stranu, žádná lehkost. Jenže když za to poprvý vzal Andy, vyrazil z toho jako první. Později už reagoval čím dál později, hlavně tam měl luxusního domestika ve žlutým, ale na pohled se víc a víc rozjížděl, kadence a způsob šlapání mu byl víc a víc podobnej. Takže zas..byl dole opravdu zatavenej a postupně se rozjel nebo blafuje celou dobu? No, říkám si, že takhle mistrně to hrát by snad nikdo nedovedl, ale jestli jo, tak to je na výroční cenu akademie..kaž­dopádně to ještě bude velké drama!

    • McBlacky  

     já teda všechno prošvih a sbírám jen post info, ale taky se mi Saxo nezdá. Team s takovým rozpočtem a know-how by takhle jezdit neměl, kdyby místo AC jela menší hvězda, tak po jejich prezenci na letošní TDF nikdo neštěkne.

     Finální odpověď padne ve čtvrtek, ale trochu se bojím, že těch 2500 výškových na Agnel se pojede vyčkávačka, za Izoard to odrežíruje Leopard a na Galibier zbyde jen hrstka GC boys, kteří si to na opravdu plno rozdají až od 5km to go značky a ve výsledku to budou zase jen sekundy.

     Rád bych se pletl, ale dnešní špička CG jezdců je tak vyrovnaná, že deset minut nikdo z nich zbytku na 1000výškových nedá.

     • ememem  

      slovmi el steaka – „Pre pád som musel zmeniť spôsob šliapania do pedálov. Pravé koleno bolelo, kompenzoval som to druhou nohou, preto tá zmena. Teraz sa už cítim lepšie. V Alpách si verím,“ Stratu plánuje dohnať najmä v dvoch supernáročných etapách vo štvrtok a piatok, ako aj v sobotňajšej 42,5 km dlhej časovke. „Štvrtková etapa s 10 km dlhým stúpaním na Col d'Agnel a so záverom na Galibier Serre-Chevalier je najťažšia. Nie som taký svieži ako na Gire, ale myslím si, že Alpy mi budú sedieť viac ako Pyreneje. Ak mi dobre pôjdu nohy, som si istý, že dostanem šancu zaútočiť, pretože to je môj štýl. V Alpách sú stúpania dlhšie a jazdí sa vyššie nad morom. Na niektorých jazdcov, ktorým sa darilo v Pyrenejach, čaká sklamanie,“ skonštatoval člen tímu Saxobank, ktorému zahralo do karát, že jeho konkurenti v Pyrenejach taktizovali a nevyvinuli viac snahy na zvýšenie náskoku.

      • karliner  

       Asi se vezou španělské potravinové doplňky a nějaký anonym upozorní na to, aby Feklerovi zrentgenovali všechny kola…

       • ememem  

        tak ja to hovorim uz davno ze celkova vyziva je zaklad a pokial mu ju znova odtoleruju tak si myslim ze bohuzial vyhra.

    • karliner  

     Jediná šance pro Saxo je, že by Riis zabojoval jako při Giru s Crostisem a zrušil celé Alpy a každému přičetl 5 minut k času.

     • McBlacky  

      Zrušení Crostisu pro AC neznamenalo výhodu. Jen pro případ, že by píchnul by to byla výhoda pro zbytek pole.

      • karliner  

       Myslím že byla. Dalo se předpokládat, že mu Nibali před Zoncolanem ve sjezdu ujede a situace by se dost lišila od té, co byla reálně – že pod Zoncolánem byli všichni pohromadě. Dle mého to Giro zásadně ovlivnilo.

       • McBlacky  

        AC vyhrál o 6min před Scarponim a o skoro 7 před Nibalim.

        tolik by mu z Crostisu nedal ani Škrabálek :)

        v kopcích na něj nikdo neměl v průběhu celého Gira.

        Možná by ten den nevyhrál Anton ale Nibali, což by byl jediný rozdíl. I to je ale otázka protože jet sám celý Zoncolan je o dost těžší než ve skupince.

    • Ruprt2  

     To z tou těžkostí a nástupama jsem si přesně říkal taky.

     Ale nerozumím tomu tak, abych se odvážil to tady prezentovat.

     Ale když jsou šreci dva, tak se jich Contík možná trochu bojí, a když nastoupí na poslední možnou chvíli v Alpách a ujede, tak už bráši nebou mít příležitost, odpovědět.

     Takto by se vydal ze sil v Pyrenejích tak šreci jsou prostě dva. Zkoušeli by to a zkoušeli a zkoušeli.

     Nicméně. Ty nástupy Andyho byli podivné. Rozjel to a zase zastavil. Vypadalo to, že by mu to snad možná i vyšlo, kdyby temto udržel dýl. Moc jsem nechápal o co mu jde.

     Nebo to chtěl jenom rozhodit tempo a změnšit skupinu, která byla ještě poměrně velká?

     Contík má taky dost dobrou časovku. Tam je schopen Frankovi nadělit hodně. Ale Andy se loni kousl a zajel časovku obstojně.

     Já myslím, že Contík se šetří na Vueltu :-). Každopádně slyšel jsem taky, že je skromný a přátelský. O volném dni prý pořádá pro kámoše grilovačku. To pak vyjede Alpy na velkou pilu.

     • Biker jak Pes  

      Kreuza taky někde říkal, že Contador je prej fakt kámoš. Že to snad ani nejde nekamarádit se s ním. :-)))

      • karliner  

       Tak hlavně, že Kreuzigra nechytli po Contaminerově grill-párty, když jsou to takoví kámoši…

      • Ruprt2  

       I Raboň říkal, že Alberta má rád z pelotonu snad každý. Což prý o Andym říct nemůže.

     • Lukecz  

      Frank měl dost a dle jeho slov říkal Andymu kdy za to vzít a kdy zvolnit. Loni Andy nevyhrál protože neměl Franka a letos to vypadá, že nevyhraje, protože ho má :))

  • Biker jak Pes  

   Teďka mají paráááádní sestřih z loňské TdF na ČT4, luxusní hudební doprovod k tomu… mmmmm

   BTW: Stalo se někdy v historii některé Grand Tour, že by všechny trikoty získal jeden tým? Teďka mě to napadlo jak FdJ sbírá trikoty…

  • Biker jak Pes  

   Ty krávo, tak Niki Terpstra jede sám, 6km před cílem a HTC ho už několik kiláků marně nahání. Ten jede neskutečný šrot …

   • treatt  

    Mno, marně nahání HTC…vzhledem k tomu, že CELEJ den tahal špic balíku Lars Bak a Danny Pate, kteří jeli v podstatě stále 2 proti 5ti lidem v úniku a pak si ho před cílem stejně sjeli na úroveň, jakou chtěli, tak to je celkem hukot myslím. Jak za to vzal čerstvější Martin s Berniem, tak bylo hotovo během pár desítek sekund..

    Jinak Garmin to slušně prokaučoval, Farrar byl nejrychlejší, ale k čemu mu to je, když si sjížděl díru 30m za Cavem. Nedivím se Ossovi, že byl tak frustrovaný, takovou pozici před cílem etapy na Tour asi v životě neměl. Jinak včera bohužel nikde nebyl Feillu, Petacchi konečně nadějnej dojezd, zatím stále bohužel pokračuje moje zklamání ze Swiftyho, mladá krev se zatím nechytá…a jsem zvědav, kdy dojde Quickstepu trpělivost s Ciolkem, jeho 7–11. místa v etapách asi sponzory moc nevytrhnou :)

    • Biker jak Pes  

     Ale kdeže… :-)

     Terpstra měl pořád 10s, až nástup Gilberta mu to celé zkazil… ;-)

     • treatt  

      Terpstra měl 7 sekund, když to vzdal Ignatiev, byl tam kopeček, ve kterým za to vzal a znovu si vyjel 15 sekund asi. Pak to ale začalo jít pomalu dolů na nějakých deset sekund a bylo jen otázkou času, kdy balík zrychlí a tím ho převálcují. V dalším brdečku už Terpstra tuhnul, Gilbertův útok byl jen hřebíčkem do rakve, která se tak jako tak řítila zezadu..

  • karliner  

   Pár dní jsem byl mimo a věnoval se reálné cyklistice. Fekler ještě furt nemá zveřejněný pozitivní nález?

  • Bafoon  

   http://www.sport.cz/…-astany.html

   z Vina bude prý velký boss :-)

   • siafu  

    „Jako profesionál teď končím a v Astaně pro mě najdou nové místo“ → tak s takovou se potom práce hledá snadno…

   • treatt  

    Jak bude? Vino je hlavní kápo v Astaně snad od jejího zvyku, ta stáj funguje v zásadě jen na něm a díky němu..tohle bylo naprosto samozřejmé..

    • karliner  

     Opravdu? A proč jim tedy sháněl prachy Lance s Johanem, když je chtěli vypakovat pro dluhy z Gira 2009???

     • treatt  

      Když se Vino vracel po dopingovém dištancu? Mno, asi ještě místní šejkové nevěděli, jestli má smysl znovu otvírat své kohoutky :)

  • BOBEK  

   Netusite jestli je ta rekapitulace lonskeho rocniku nekde k dispozici ? Bylo to udelany fakt hezky, rad bych na to jeste mrknul. Nemam vubec zkusenost, kde takove veci hledat… Diky ! ;-)

  • Hroch obojzhivelnyj  

   Dva dny jsem byl mimo, a koukam ze se vubec nic nestalo. Voeckler zas uvisel. Oni ho asi porad jeste neberou uplne vazne. Kde si Contador mysli ze na nej najede 4 minuty?! A Schleci doufaj ze je Cadel nezarizne v casovce nebo co? Zvedavej na zaznam ze soboty.

   Takze dal vede Blacky, a dokud se neprohazi GC tak to tak i bude.

   1 Blacky 69

   2 Thidney 59

   3 Ydaho 58

   4 Glum 57

   5 Obda 54

   • treatt  

    Kamaráde ono to není tak, jak to vypadá ve výsledcích. Pusť si tu sobotní etapu, bylo to neskutečný. Jako co Voeckler předváděl mi hlava nebrala. Kdyby prostě visel ve vysokým tempu, i to by byl masox, ale že si bude sbírat nástupy Andyho Schlecka a Sammy Sancheze…ugh!

    • karliner  

     Na TdF kola rentgenují?

     Jen dotaz, bez postraního úmyslu, páč třeba Fekler měnil komplet kolo pod Tourmaletem, bez zjevné závady…

     • Kubiczech  

      Nenapral to v předchozím sjezdu do zaparkovaného auta? Nebo to byl až sjezd z Tourmaletu?

      • Ruprt2  

       Myslím, že Biker jak Pes psal, že měnil na mokré gumy :-)

      • McBlacky  

       ve sjezdu před Tourmaletem boural.

       Kelly z Eurosportu říkal, že to pokud to jde je lepší s výměnou počkat až pod kopec. Jednak neztratíš tolik kontakt a taky pole není natažené a team cars jsou blíže.

     • treatt  

      Jsou na to dva komisaři, takže podle všeho ano..

      • karliner  

       Dva komisaři na nějakejch 400 kol nebo kolik jich na etapu mají?

       • treatt  

        Zkoušky na doping taky nedělají všem jezdcům každý den..co jsem pochytil, tak si vybírají namátkově a je jen na nich, čí kola prohlédnou. A jestli na to komisař je, tak se v tom bude vyžívat, řekl bych :)

       • treatt  

        Z blogu Jense Voigta po časovce:

        "There was a strange moment after the race, however, when I saw one of our mechanics carrying Frank Schlecks bike all in pieces. “What happened?” I asked. And he told me that he had to take the whole bike apart to inspect for a motor!

        I mean, come on! I thought we were past all of that. And then later we were all having beers with the boys and the UCI inspectors came in. “Drug control!” This time both Frankie and Andy had to go. What a drag. We were all sitting around having a few beers and talking about the highlights of the Tour. I honestly don’t think that the officials were feeling too good about themselves."

       • weekend warrior  

        ty seš nákej podezřívavej.

        Ber to tak, že až se to za pár let proflákne, bude na světě pohon o síle 150koní na 2až3 tužkový baterky… a běžný cyklista dostane solární helmu a bude na světě perpetummóóóbile:)

        • McBlacky  

         běžný cyklista to je něco jako běžný prací prostředek :) ?

         • weekend warrior  

          ano, zatímco armáda pere hadry prostředky podporující nepromokavost, neprůstřelnost a neviditelnost, běžní smrtelníci se potýkají s králíčkem azuritem a hebkostí jejich županů. Tedy nic praktického do boje o přežití:))

          Stejné je to ale i s pohonem elektro kol v profi pelotonu na GT. Momentálně sice jedou na baterky, ale jen protože nejsou vyvinuté neviditelné/mas­kované solární články.

          Chce to spolupráci s armádou a vznik tzv. roadwarriors/tran­sformers:)))

    • Premik  

     jenže Andyho nástupy byly jen symbolické, vypadalo to, že zapomněl koule v týmovém karavanu. Ale bez debat jede Voeckler skvěle.

     A Sanchez si odjel a zase něco stáhl, dobrá práce. Schleckové palec dolů, byly tam 2, mohli stáhnout Voecklera na nějakou symbolickou ztrátu a odstavit Contadora s Evansem, jenže to totálně nezvládli. Jestli nebudou v Alpách aktivnější, taky můžou splakat nad výdělkem. Počítám, že Voecklerovi v Alpách sekne, ale třeba Evans to nemá rozjeté vůbec špatně..

    • Thidney  

     Nepsal tady Blacky, že žlutej dres je +2 ke všem skils? By mě zajímalo, kde ho chtěj GC boys odpárat. Komu prvnímu rupnou nervy už na Col Angel a zkusí to rozcupovat?

     /BMC nemusí, Liqi si myslí že nemusí, Saxo má dovolenou, a Leopardi budou řešit jestli už může brácha odpárat bráchu nebo radši až jindy/ nakonec pojedou pod Galibier v grupě, pak po sobě budou divně koukat a my u televize mudrovat nad dalším Tommyho výrokem o 110% jistotě, že žlutej nedoveze. 19. tou etapu se na startu zabejčej sprinterský týmy. Obsaděj čelo, roztáhnou ruce jak ementál blahé paměti a budou požadovat solidaritu, aby je GC na tý 110km horský časovce neodpárali na časovej limit. Tam by taky mohly viset na autě i jiný jména než Cav.)

     • treatt  

      No žlutý dres přidává 2+ obecně, u Francouze 3+ a u Voecklera 10+ :)

   • Juan Pelota  

    Uvidíme co AC ještě předvede. Možná teď šetřil koleno, ale v Alpách by se mu mělo hůř dýchat..je tam nějaký pyl co mu loni hrozně vadil, ne?

    • raceman  

     aspon pak muze vyuzit lekarske vyjimky a pouzit kortikosteroidy k lepsimu dychani ;-)

     • HROOLI  

      Raději roušku na ústa a nos, at se neudusí z prdíků od šreků..

     • McBlacky  

      to už bere v profi pelotonu každej :)

      • ememem  

       to preto ze su vsetci astmatici

       • McBlacky  

        z lékařského hlediska ale opravdu při velmi časté sportovní zátěži dochází k rozvoji astma. Takže zase taková haluz to není.

        Znám i pár „hobíků“ – běžci, běžkaři, lyžaři, kteří si ho sportem vypěstovali

        • karliner  

         Je to šmodrchanice, spousta špičkových sprinterů trpí narkolepsií, aby mohli legálně užívat stimulanty na zlepšní reakční doby (i když ta choroba jinak postihuje naprosto zanedbatelné % populace), cyklisti jsou zase do jednoho astmatici, páč jim to umožňuje do sebe legálně prát substance jinak zakázané atd.

         Vzhledem k tomu, že vrcholné sportovní události jsou přehlídkou kriplů, kteří by neprošli odvodovou komisí, člověk to vede k úvaze, jak by vypadaly výkony, kdyby závodily zdraví jedinci :-)))

        • raceman  

         kusuj a nestras, ja ho sportem zahnal :)

    • Kubiczech  

     Zase na druhou stranu i přes bolavé koleno celkem stíhá ty „zdravé“…

   • Thidney  

    By si Blacky mohl půjčit od Alessandra brejle a postnout fotečku ,)

    Btw. si taky mohli před focením uklidit :)

    http://www.cyclingnews.com/…o-c59/182289

  • HROOLI  

   Pořád mi vrtá hlavou, proč se kdysi na tour nevozily přilby. Mělo to nějaký důvod nebo to byl trend ? :)

   • raceman  

    si nikdy za vedra nejel 20 km do kopce?

   • Biker jak Pes  

    Však hokej se taky kdysi hrál bez přileb. Podívej se na Čecha, fotbalista a taky už hraje s přilbou. :-D

    • Volf  

     A dokonce i bez chráničů:-) Až chrániče z toho udělaly takovou řezničinu.

     • Biker jak Pes  

      Tohle přímo vybízí k otázce: Co je větší řezničina, americký fotbal nebo rugby? :-)

      • Volf  

       Nevím, ale rozhodně považuji rugby za férovější sport, protože tam nepoužiješ chrániče jako zbraň, ikdyž už i do rugby tento hloupý prvek dorazil.

      • karliner  

       Srovnáváš jablka s hruškama, zatímco rugby je sport, americký fotbal se sportem mnoho společného nemá, jedná se spíše o marketingový nástroj.

      • obda  

       V UK je běžný názor, že větší řezničina je fotbal než rugby :) Jinak citát: Football is a game of gentlemen played by ruffians, while rugby is a game of ruffians played by gentlemen.

  • obda  

   Pro ty, co nesledují Blazin' Saddles blog na Eurosportu pravidelně, je tu odkaz na zhodnocení druhého týdne: http://uk.eurosport.yahoo.com/…day-recap-2/

   Za poprskané monitory se omlouvám ;)

   • kloubik  

    Stage 16 prediction mě dostala :-)

    • Lukecz  

     ta predikce klidně může vyjít, dneska se očekává silný déšť a ten sjezd do Gap bude hodně na srdce :) Celkově počasí může s Tour ještě pekně zamávat na Galibieru prý sněžilo/sněží

  • Baba-Ji  

   dával jsem to do obrázků, ale dám to i sem, je to taková grafikova Óda na Tour de France, řekl bych, že zbytek etap bude časem přibývat:

   http://www.emailinspiration.com/…r-de-france/

  • Thidney  

   Tfuuj, tam je hnüsně .)

   • Thidney  

    2/3 etapy odjety, unik žádnej, průměrka skoro 50. Tahaj tak kvůli sprinterským bodům? To musej bejt vrchaři nadšený :)

    • McBlacky  

     na to že to je mírně do kopce pořád…

     strašná kaše asi to chtějí mít brzo za sebou :)

     navíc se pořád snaží ujet úniky. Zítra bude půlka balíku na Sestriére pěkně skučet

  • Zlatka  

   Tyjo před 5minutami koukám jak jim tam svítí nádherně sluníčko a teď tam leje jako s konve.

  • karliner  

   Zaráží mne, že Tesař, který dnes spolukomentuje na ČT 4 nemá ani šajn, že na TdF už dlouhá léta nepoužívají bonifikační sekundy za etapové dojezdy a furt o nich mele. A ještě víc mne zaráží, že to neví ani komentátor.

   • Kubiczech  

    Komentátor to ví, protože to na začátku Tour omílal stále dokola. A Tesař používá vůbec zajímavá slovní spojení. Ani bych se nedivil, kdyby bonifikací myslel časový rozestup v cíli. A že to tak kolikrát vyznělo.

  • Frostty  

   Tak co, kdy Křížák hodlá nastoupit :o))?

   • karliner  

    Už to zkusil, elán mu vydržel asi 5 km. Teď si asi vystoupí a pošetří síly.

    • Frostty  

     Asi nečte diszkuzi na sport.cz :o)).

    • Thidney  

     Ta skupina nespolupracovala, začala až po prostřídání 3–4 jezdců, vystoupili Roman a Rojas, naskočili Thor a Tony Martin. Na druhou stranu, pokud Thor ten brdek přejede, tak by Roman šanci neměl :)

   • McBlacky  

    zkusil jeden únik a dneska už ho na víc nevidím

    • soc  

     souhlas, jeden pomerne zbytecny unik, dalsi unik, ktery mi prijde slibnejsi, si nechal ujet, takze dneska uz asi nic…

     • karliner  

      No, zítra si počteme, jak a na co se chystá zase zaútočit, pak to nějak nevyjde a jestli to Astana s Vinem nezabalí, tak bude ke Kiserlovskýmu na 2012 shánět druhého jezdce pro GC na Grand Tours..

      • Hroch obojzhivelnyj  

       Akce Nibali za plyn :-)

       Ale k mani je jedine Kloeden. Kdysi jezdili spolu s Vinem v Telecomu.

       Ona Astana letos nic moc vysledky, katastrofalni Tour, bidne vyhlidky pro Vueltu, a pristi rok bez Vina ktery dodal vetsi cast bodu, by mohli taky po 2012 vypadnout z ProTour, myslim ze to maj na 2 roky.

       Ale Roman s Hesjedalem si tam pekne davali. Ja si stejne myslel ze by mu to zitra mohlo sednout lepe, ze dneska to ani nebude moc pokouset. Ale jinak bohuzels nastinil dost pravdepodobnej scenar.

       • karliner  

        Myslím, že třeba Menčov by angažmá ve stáji se zajištěným startem na Grand Tours nepohrdl…

        • Hroch obojzhivelnyj  

         No to uz taky neni zadnej zajic a navic by ho museli vykoupit z kontraktu. Nebo ne? To spis mozna nekdo z Lotta, treba, uvidi se jak to tam dopadne.

         • Thidney  

          Nebo někoho z HTC, koho už nebaví tahat Cava :)

          • Hroch obojzhivelnyj  

           Jo toho? Hmm ja myslim ze na velky kopce mit nikdy nebude.

           Co dneska, kdo to da, vypada ze uz je nedojedou?

           • McBlacky  

            pokud nahoře budou pospolu tak Thor, ale ted jede solo Mikhail tak kdo ví

            • Thidney  

             Nevěřím, že to Thor uvisí,

             Btw BMC svléklo mikiny a rozjíždí :)

             • Hroch obojzhivelnyj  

              Zatim Thor jede dobre, Martin mu rozjizdi sprint :)

             • Thidney  

              přeju to komukoliv, kdo zařízne Ignatyeva – teď Hesjedalovi :)

             • Thidney  

              Hesjedal, Thor a EBH o prvenství

              AC útočí

              • McBlacky  

               AC peklí snad mu to zítra nebude chybět.

               3 útoky a ted už má za sebou jen Cadela a Sammyho. Na tak lehkým kopci to nechápu

               • Thidney  

                už maj půl minuty a teď hurá dolů

                • McBlacky  

                 ty krávo co to jede Evans ve sjezdu? Sammy nestíhá? on? no peklo…

                 snad se nesmotaj. Voeckler si dává strašně

                 • treatt  

                  Jako urvat Sancheze ve sjezdu, Kadel má životní fazónu, narostly mu ramena, ale tohle bylo teda na koule! Hukooooooot dneska!

              • Thidney  

               AC Cadel Sammy dávaj Shleckům co proto :)

               Thor a EBH to bude hezký

               • McBlacky  

                EBH to prospal :ú ukazkově

                • treatt  

                 Spíš byl koženej z toho, jak musel tahat Thora dokopce, když se snažil docvaknout na Rajdra..Garmin dneska excelentní takticky

               • Thidney  

                Thor ) chudák Tony Martin už je skoro dojel. Andy tuhej, chyba jak prase odpadl i od žluťáka. Cadel ujel Ac a Sammymu.

                • McBlacky  

                 no na „odpočinkovou“ etapu pro GC docela peklíčko.

                 jestli budou takhle pokračovat zítra tak v pátek umřou všichni

               • Thidney  

                Frank a Voeckler + 0:20

                Basso + 0:40

                Andy + 1:10

                • Thidney  

                 Tak Basso dokonce 0:51

                 Pohled na Cancellaru jak se zoufale ohlíží v momentě AC prvního nástupu, k nezaplacení :)

                 • McBlacky  

                  Takže GC je Thomas, Cadel, Frank, Andy, Sammy, Alberto, Ivan.

                  • McBlacky  

                   a předávám žluťáka Obdovi :(

                   ale doufám, že se AC rozjede a brzo ho budu mít zpátky :)

                  • Hroch obojzhivelnyj  

                   Takze GC je

                   1 Obda 73

                   2 Treatt 63

                   3 Thidney 60

                   4 Blacky 59

                   5 Dubys 59

                  • Thidney  

                   Thomas ujel Andymu .) pro něj je fakt žlutej +10

                   • Hroch obojzhivelnyj  

                    Ty krasko dneska to teda fakt nebyl poklidnej presun. Jako taky ho nemam uplne rad, ale cely to dneska rozpoutal AC. (No, protoze musi. Schleci taky, jenze nemuzou…)

                    A jak se zda tak to letos opravdu bude Cadeluv rok. Ale jeste to muze byt zajimave, Voeckler fakt nedava zlutouckou kuzicku zadarmo. Ale 1.45 na Cadela zacina byt doost malo..

                    • treatt  

                     To je málo i na časovku, ale v Alpách už to nemůže uviset..bohužel..

                   • McBlacky  

                    zítra to ustojí a ve čtvrtek večer půjde do žluťáka Cadel, kterýho z něj svlíkne AC v časovce :)

                    • Thidney  

                     předpokládám, že časovkou myslíš páteční kilíčko přes dva brdky :)

                     • McBlacky  

                      to kilíčko bude dobře zlý to bez diskuze :)

                      čas vítěze odhaduju pod 3 hodiny

                      je fakt, že jestli ho vykostí v pátek nebo v sobotu je vlastně jedno. Ve čtvrtek se rozdaj karty kdo bude muset v pátek útočit a já doufám, že AC už nebude muset a tak bude jen reagovat na nebezpečný nástupy. Dneska sice nastupoval, ale s pěkným ksichtem, na giru nastupoval s pohodovým obličejem a rychleji.

                      • Thidney  

                       ksichty házel, ale bylo vidět, že točí líp a hlavně bratrům dalo zabrat těch prvních 100km – po dni volna, průměr 50, furt mírnej kopec, bylo vidět, že toho maj dost stejně tak Basso. Tohle musel Cadel i AC snášet líp. Sammy se veze na dobrý vlnce – má splněno a vše je už nad limit.

                      • Thidney  

                       kolik je limit? pokud to daj pod 3 hodiny, tak grupetto bude fakt plakat.

                       • treatt  

                        Cav chytí limit společně s Rojasem a já můžu slavit :)

                        • Blade  

                         Bojím se, že Cav limit nedostane, protože pojede do kopců týmovou lanovkou a jak na potvoru na něj zas nebude namířená ani jedna kamera:)

                       • Fuglsang  

                        pod jaký 3 hodiny? Jako že by vítěz přijel v 17:00 a poslední závodník se došoural ve 20:00? Pokud vim, tak v horských etapách je ten limit +16% k času vítěze..

                        • Blade  

                         Pokud vítěz dá etapu pod 3 hodiny, tak grupeto zapláče..

                       • obda  

                        V přenosech mi chybí pokrytí vloženého závodu „Cav honí limit“, a to jak častými prostřihy do grupetta/autobusu, tak i infografikou, kde vedle odstupu žluťáku od špice bude i odstup zeleného trikotu, plus aktuálně přepočítávaný limit :)

                    • treatt  

                     Depáááák, letos Cadel snad :) AC néééééé :) ale Andy teda krutej zásek

                     • McBlacky  

                      znáš Cadela, zase někde vytuhne, to je jeho trademark :)

                     • daymaker  

                      vítěz je AC, skoro tutově, dle mě… .-)

                      • McBlacky  

                       Pokud i zítra pojede balík to co dneska v „neutrální“ zoně, tak pak bolí každý šlápnutí. Jedna věc je přijet pod kopec ve vláčku a odpočinutý a druhá pěkně načatý z AVG 50km/h. To může pak seknout komukoli.

                       ale jasně AC to přeju, mám ho na vítěze :)

                       • daymaker  

                        vadí mi, jak se proti němu zvedla nesmyslná uměle vyvolaná vlna antisympatií bez toho, že by něco bylo uzavřeno. Zatím jezdí, tak ho tak beru. A dneska opět udělal závod. Nádhera na to koukat. Ne jak dvě párátka z Lucemburska, co se pořád schovávají a houby s octem z toho. Jsem zvědav, jak to dopadne… Cadel je mi sympatický tím, že tak nějak drží hubu a šlape, až už s manšaftem, nebo bez…

                        • Kubiczech  

                         Souhlas. Patří k nejlepším cyklistům sezóny, jediný je teď s jistotou čistý a deklasoval zbytek pole na Giru a na Tour si vede až možná překvapivě dobře. Co říci ke Schleckům? Snad jen to, že jsou bratři. (:

                      • karliner  

                       To je zase blábol..

                  • obda  

                   Super, to bych te mohl vystridat ve zlutym :)

                   • obda  

                    Jsem pomalej :) Jeste jsem si to pro jistotu prepocital.

                 • treatt  

                  To jsem bohužel jen slyšel, zrovna tu byl šéf :-D kua..

                  • Thidney  

                   Třeba bude v záznamu někde střih na Riise v momentě, kdy bylo jasný že Andy odpadl :)

                   • treatt  

                    No jo, jsem to psal tady, že to je straá liška podšitá a že se mi to divadlo Saxa nějak nezdá…

                    Ale ten pohled Fabiana musím najít :)

                    Jinak teda pánové, tohle je pro mě nejzajímavější Tour od doby, kdy se přetahoval s Lancem Ullrich :)

           • treatt  

            Co Teejay? Z něho by mohl vyrůst velký jezdec..

  • HROOLI  

   Alberto se rozjel a šreci jsou ti tam … Co jsem říkal ? :D

  • Lukecz  

   Kurnik až teď mi došlo, že se zitra nejede z Gap → Pinerolo přes Colle delle Finestre :((( Ten sjezd z Sestrieres mi přijde takový zabitý, ale asi bych chtěl po ASO už moc :)) Ještě k tomu dnešku: Bertie to provedl mistrně a jenom doufám, že Cadel tradičně někde nezakufruje a porve se o žluťáka. Andy was angry that such a technically testing descent was included so close to the finish, I'm really disappointed. Is this what people really want to see? Když vidím Cadela jak z toho kopce letí na vodě jako kámen, tak musím říct jo přesně tohle chcu kua vidět :)))Zitra by ten poslední kopec Colle Pra Martino mohl ukázat něco podobného

   • raceman  

    se nediv, totalne to takticky prosral, tak se akorat vymlouva…

    • Smazaný účet  

     Žádnou taktiku v tom nevidím, jednoduše neudržel tempo.

     • raceman  

      pred sjezdem sel na konec baliku… to je ta nejvetsi blbost co mohl udelat…

      • karliner  

       Třeba si vzpomněl na ten crash, co vyřadil Vina a Vandenbroecka, tam to lehlo na špici. Rozhodně ale jeho prohlášení zní jako výmluva, protože myslím, že přesně to, co bylo včera fanoušci chtějí vidět…

       • raceman  

        nj, ale tam to byl balík o x lidech a tady skupina o 20ti? :)

        • karliner  

         Jasně, já vím, jen mne to napadlo. Když se z kopce bojí, těžko na to napasujeme nějaké vysvětlení od klávesnice ;-)

     • HROOLI  

      Jel úplně na ocase ve sjezdu.

   • Lukecz  

    Ojoj ten sjezd z Pramartina vypadá rozbitě, doufám, že se nebude moc defektit

   • Thidney  

    najížděl do rozhodujícího sjezdu 4 od konce 24 člený skupiny – to prostě prosral už ve výjezdu, kde byl očividně tuhej – Frank tahal, ale tak aby Andy uvisel.

    He teď jsem koukal jak v záznamu po prvním AC nástupu nastoupí Andy a ukazuje ať mu Cadel Sammy a AC střídaj :)

    Tak ho o kus dál odstřídali. Andymu jednoznačně seklo už ve 2/3 brdku.

  • Peslezedirou  

   Včerejší etapa byla pěkná, hezký pohled byl na Romana, i když jeho pokusy byly spíš takové čeření vody bez užitku. A Alberto myslím dokázel, že je opravdový žampion, i když mi byl nesympatický, tak mu po včerejšku fandím. Těším se na dnešní etapu!

  • Frostty  

   Dneska to „vyjde“http://ww­w.sport.cz/cla­nek/189028-tour-vjizdi-do-alp-kreuziger-se-znovu-pokusi-o-unik-a-doufa-ze-bude-uspesnejsi.html .­.:o))

   • Mamut  

    Tak „pokusit sa“ a aj „dufat“ vela nestoji, ze. Oboje robim cely zivot.

   • daymaker  

    hlavně, aby nejel hlavou… .-)

    • dobytek  

     rozhodující únik a zas tam není

     • Peslezedirou  

      …vyčkává v povzdálí, připraven k nečekanému útoku :-)

      • dobytek  

       stíhací skupina a zas tam není

       • ememem  

        a o co vam ide? naco by tam mal byt? za prve vobec neni iste ze to dotiahnu do konca za druhe keby aj tak si polepsi zo 112 na 105 miesto a akurat sa rozbije pred najpodstatnejsimi troma etpami kde sice uz ziskat nemoze nic ale prepadnut sa na uplny koniec este hej.

        • Frostty  

         Jde o hovno, ale řekl bych že to budou reakce na ty jeho každodení prohlášení :o)).

         • Excel  

          Přesně, kdyby radši držel hubu a třeba pak něco i zajel tak je to lepší než dopředu oznamovat, že teď do toho půjde,po x-té, a ono hovno.

       • treatt  

        Ovšem Johny tam jede svého tradičního Hoogerlanda :))) Paráda, starý dobrý střelec je zpět.. :)

        • McBlacky  

         Toho bych bral do soupisky :)

        • karliner  

         Jinak tedy dneska zatím extra nuda. Ani moc nevěřím, že se rozjede nějaké peklo v posledním kopci před zítřejší a páteční torturou.

         • McBlacky  

          ani na to nekoukám ikdyž bych mohl :/

          • treatt  

           Chybaaaa přátelé! Dneska to byly tak uchvancancující scenérie, že byl zážitek to sledovat už jen kvůli té přírodě!

           • karliner  

            Tak to přepni na Discovery Channel nebo National Geographic :-) Tam se Ti aspoň nebudou do záběru montovat zoufalci, co neumí z kopce jezdit na kole :-)))

           • McBlacky  

            kolem Sestrieres to bylo pěkný to jo, ale koukáme na to kvuli závodu ne?

            • treatt  

             No jasný, sednu k televizi, pracuju si na pozadí, v balíku je ticho před bouří, Johny jede Hoogerlanda, Chavanel a EBH v úniku, příslib pekla na konci, do toho parádní scenérie, prostě jsem si to užíval :)

         • vitan  

          el pistolero to zkusi s Evansem-z kopce dolu trhnou uplakane brasky…;)

       • Kubiczech  

        On to ještě někdo čekal?

       • marco  

        Pelotom ztrácí 8 minut tak to už nestáhnou vítězem bude někdo z těch jezdců v úniku a RK se zase válí někde vzadu šetří se to je pravda ale reklama pro sponzory se dělá i tak že na něho jde kamera.

        Tak proč jeho kolegové z Tatarstánu z Astany poslední dny dojedou výrazně vepředu a jsou v těch unikách. A to se stal po skončení akt. kariery Vinokurova leaderem týmu. I tak mu fandím, ale tato Tour je pro něho turistický výlet se divím, že nemá na krku foťák.

  • Zlatka  

   A jedeme do Itálie..

  • McBlacky  

   dneska asi nejzajímavější sjezd letošních Tour.

   AC a jeho slidy skoro v každý točce, Thomas dvakrát mimo a nebyl sám. Hrana na limitu

   • Foose  

    nejel tam v tom jednom monentu Sanchez po předním? :D

    závěr hodně pěknej, ale škoda, že se v tom stoupání trochu víc nenastupovalo.

   • vitan  

    Samuel S. jel pred jednou zatackou jen po prednim – ty karbec rafky umi obcas potrapit..:-)

   • Lukecz  

    Sjezd parádní, Sammy parádička po předním kole, Tommy + Hivert na návštěvě u domácích, jámy bordel + v zatáčkách = opravdu nevšední podívaná. Úsměvné bylo na kopci gesto Andyho na Taaramaeho ve stylu uhni pyčo já pojedu dolekopcom jako první :)))

   • treatt  

    Thomas šel ven třikrát, dvakrát to vzala jen kamera. Poprvý, když se rozjížděl, vrátil se a zkusil poodjet, ale na hraně zase vyjel ven, vracel se na trať a když se začal blížit AC a Sammymu, tak v přilišný snaze dal ten drop na terasu. Evidentně si až za páskou uvědomil, co se mu mohlo stát a pěkně se mu rozklepaly kolena :)

    Škoda ho, excelentní sjezdař, velkej sympaťák a hrdina a ztratí zrovínka takhle :(

    • Lukecz  

     Podle svých slov viděl ten sjezd jenom na videu, čímž si jeho výkonu vážím ještě víc. To Leopardi to jeli 3× naživo a Andy stejně uplákal a chtěl to zrušit :D

   • weekend warrior  

    tak to rozhodně, dnes jsem si to znovu naladil, hustopeklo, jsou to magoři. Jump vratama na dvorek je fakt už moc… No a ty slajdy, no ty voe – kamínek a smrt… Jízda po předním – freeride?

  • karliner  

   Tak doufejme, že Roman dneska chytře pošetřil síly a zítra to na Galibieru rozbalí. Nebo aspoň pozítří. Anebo jindy.

   • McBlacky  

    zítra to na Gal rozbalí jiní pánové. Ti kteří o něco jedou :)

   • Lukecz  

    Fofonov je ten co letěl s Vinem do lesa?? Myslím, že má taky naštíplé zápěstí a dlahu, ale v úniku je co chvíla :) Na druhou stranu Roman je v podobné situaci poprvé, tak ho nechme ať se učí plakat

    • Tom23  

     Zdravím a zároveň sorry za tuto stupidní otázku. Ale věřím tomu, že pro některé tu to bude hračka. Napsali byste mi význam těch barevných dresů na TdF. Žlutý je pro celkově vedoucího závodníka, puntikatý pro nejlepšího vrchaře. Ale ještě je bílý a zelený a ty nevím. Díky

  • dancing dog  

   doufám, že Contador Schlecky dotáhne. Vítězství bych ale celkem i přál tomu Frantíkovi s německým jménem- asi je z Alsaska nebo Lotrinska .-)

   • siafu  

    podle mě to po dnešku už nedá i s ohledem na časovku, AC mi je narozdíl od Schlecků vcelku symptatický, prostě teď do toho už jde, Schleckům to za jejich dosud „defenzivní“ styl moc nepřeju

    • Foose  

     čteš my myšlenky? Mám úplně stejný názor.

     • daymaker  

      PR je mocná… :-) taky fandím AC…!

     • Peslezedirou  

      Dokonce i čte i ty mé myšlenky :-) Miulý rok jsem tak trošku fandil Schleckovi, ale teď nějak dvojčátka nemusím. Alberto do to jde a je na jeho styl fajn pohled. Také držím palce Voecklerovi ať vydrží ve žlutém co nejdéle, i když o něho s určitostí přijde. Skoro všechny etapy musí být pro něho slušná rachota a dovedu si představit jeho pocity.

      BTW kromě favoritů na tdf se mi zdá, že nemá formici ani treatt, trošku chybějí jeho emotivní reportáže z minulé tdf :-)

      • karliner  

       Co mám informace, tak si treatt chytře vystoupil, pošetřil síly a myslím, že v posledních dvou etapách rozjede peklo.

       • Peslezedirou  

        Takže jede ve stejném spiknutí spolu s Romanem :-))), tak snad treatt chytne správnou skupinu :-)

      • bagr84  

       Souhlas, to poctenicko tady chybi :)

      • treatt  

       Takhle, to nevysílala ČT4, tak jsem to sem dával hodně pro lidi, co se nemohli koukat, aby z toho něco měli a navíc tu byly kecy, že komentuju každou blbinu, tak co bych si třepil hubu nadarmo :)

       A navíc, sem tam do toho musím vyměnit plínky, držet na malou na odříhnutí a tak :) To minulý rok nebylo..

   • vasek80  

    Teď jsem dokoukal. Byl jsem překvapen, že AC s SS neodjeli na to jakou jeli hranu. A překvapivé bylo, že to udržel po sjezdu Andy. Každopádně pěkně napínavé a sám jsem zvědav na zítřek. Skeckum to moc nepřeji, Cadel má nejlépe rozdáno a stačí mu si držet AC a spoléhat na časovku, AC ač můj favorit, tak ta ztáta tam zatím pořád je. No a Voeckler, na to že je to francouz, tak mu úspěch přeju.

   • treatt  

    Původem Alsasan, nyní ovšem boxující za region Vendée..

  • Kamikaze 591  

   Proč tour nejezdí ženy? Nemohli by se výkonostně rovnat s chlapama?

  • karliner  

   Opravdu nechápu, kolik se najde lidí, co fandí Contaminerovi, kterému čouhá z prdele injekční stříkačka s dopingem v podstatě celou kariéru :-/

   • Peslezedirou  

    Nedá mi to :-)

    Je to asi stejné jako fandit spartě, taky nechápu :-)

   • kubad  

    :D se pleteš není to o tom komu ta jehla čouhá, ale o tom koho chytnou že přešvihne povolený limit,

    • Peslezedirou  

     To je právě to nejhorší zjištění :-(

     Někdy jsem četl, že je doping vždy o krok dál, než metody na jeho odhalení, něco na tom bude, no.

     • black.horse  

      Samozřejmě že je, byl a bude o krok dál, už z logiky věci nejdřív musíš vymyslet co budeš dopovat a jak to skrýt a až když to existuje, tak to můžeš podrobit analýze a následně můžeš začít vymýšlet jak to budeš odhalovat…

    • karliner  

     No, to jsem chtěl příměrem opsat, z operace Fuentes tak nějak vyvanul, loňské TdF je také zameteno pod koberec atd. a ten zmetek se všem tlemí do xichtů.

     • McBlacky  

      chápu, že si někdo může vytvořit averzi ke konkrétnímmu jezdci a hezky si ji živit, ale zase uznej, že když s nim ostatní stíhaj tak jak to teda je? Sypou taky a ty to přehlížíš? Nebo nesypou a jsou to všichni hodní kluci?

      dle na jaře zveřejněného listu výše pravděpodobnosti dopingu byl AC zhruba v půlce. Hodně slavných jmen na tom bylo o dost hůř.

      Nález clenbuterolu u AC by se zametl už v laborce, stejně jako se to s minimálními hodnotami „měkčích“ látek dělá pořád. Bohužel to někdo vynesl ven. Kdyby se zveřejňoval každý takový nález tak jdou všichni.

      Už za Armstronga se vědělo, že hodnoty ze vzorků jsou v takových kombinacích a výškách, že není možné aby je tak normální člověk měl, ale pokud je každá jednotlivá hodnota v toleranci, je to dle metodiky OK, ikdyž je jasný, že v reálu je jezdec lehce nasypanej.

      • karliner  

       Podívej, já to beru tak, že jsou jednou nastavený nějaký pravidla (jestli s nimi souhlasím nebo ne, to je jiná věc, ale ty pravidla by měli platit pro všechny) a zrovna AC chytli (a ne poprvé..) a ostatní ne, takže neuvažuju (a ani nemůžu) tak, že jestli jednoho chytli, že bere a ostatní, co ho stíhají nechytli, tak musí zobat taky, jen měli kliku nebo si to líp načasovali. Contaminero a jeho tým porušil pravidla, ale tváří se, že se nic neděje a samozřejmě významnou roli v tom jeho případě obstarává politika, protože kdyby drapli nějakého gregária z Holandska, nejspíš by se s ním vůbec nikdo nebavil, nezastávala by se ho jeho královna a předseda vlády, dostal by flastr a pes by neštěkl.

       Pokud je pravda to, co píšeš o zametání nálezů atd., tak je asi chyba v těch pravidlech nebo ne?

       • McBlacky  

        pravidle beru, ale zase sám víš, že pokud je „potřeba“ tak se zmedializuje cokoli tak jak je záměr. Nikdo z nás neví asi setinu z případu AC (at současného nebo minulých) a to co se dostane k lidem prostřednictvím medií může být úplně jiná pohádka. Sami na začátku uznali, že se info dostalo ven omylem a pak už se vezeš a nezameteš nic.

        Já s dopingem nesouhlasím taky a případy typu Landis, Ricco to je prostě potřeba trestat. Ale nemělo by se to hrotit jako třeba u Bassa kde stačilo podezření a samolepka na krvi. Totéž AC, naměřili mu něco co prokazatelně výkonu nemohlo pomoct ani o promile procent.

        Za mě bych radši v profi pelotonu měl víc lidí typu AC, Gilbert, Vino, Chavanel atd, kteří umí udělat závod než ho mít plný defenzivních jezdců co radši nebudou moc vystrkovat růžky, aby náhodou nešli po etapě na vzorek.

        • raceman  

         jojo… souhlas :) vino tam chybi

        • ememem  

         otéž AC, naměřili mu něco co prokazatelně výkonu nemohlo pomoct ani o promile procent. – to ne ale, clenbuterol by mu nepohol v jeho potrebach asi ozaj v nicom aj keby ho mal 10 krat viac ale je kazdemu zrejme ze tym zakryval dlhodoby systematicky doping na najvyssej moznej urovni(a o tej top urovni svedci prave to male najdene mnozstvo cize „internym“ testom presiel cisty). a ma problemy s dopingom odkedy vyhral U23, uz aj tam boli nejake sumy nehovoriac o jeho profi kariere. je to proste najspickovejsie nasypany manik jaky kedy jazdil.

         aby bolo jasne ja mu neberiem ze je aj spickovy cyklista.

         • kubad  

          takže když mu najdou něco je logické že tím zakrýval něco jiného – s takovým blábolem si můžeš před soudem neobstojíš.

          nic prokazatelného s čím by ho dostali mu zatím nenašli, takže je stejně čistý jak všichni ostatní – samo bez iluzí :D

          • ememem  

           s takovým blábolem si můžeš před soudem neobstojíš. – to je druha vec.

          • karliner  

           Ale našli – ten clenbuterol.. Bohužel se to dostalo ven a vložila se do toho politika. A když se vrátíme zpátky do minulosti, tak Italové dali bez milosti flastr Bassovi za účast v Operación Fuentes ale Španělové za stejné „provinění“ AC netrestali. Prostě Italové nežvaní a jednají, kdežto ve Španělsku se všechno okecá „státním zájmem“.

         • McBlacky  

          Clenbuterol se nepoužívá jako maskovadlo, ale jako prostředek pro krátkodobé předzávodní doladění formy. Jeho hlavní účinek je pálení tuků a ochrana svalů, vedlejší ale dost krátkodobý účinek je i anabolický.

          takže ne každému je to jasné :)

          • ememem  

           to mas len ciastocne pravdu. kvoli tomu co pises ho pozieraju hlavne kuluristi a podobny to je ale cyklistovi na prd, s tym problem asi mat nebude. ma ale aj ine ucinky. po vysadeni anab. steroidov (ktore sa pozieraju v pripravnej faze s rizikom ze sa to pri roznych maskovacich metodach a troche stastia volako podari neodhalit) a ktore treba vysadit pred zavodmi kvoli istym pravidelnym testom nastava prudka katabolicka reakcia. clenbuterol ma prave silne antikatabolicke ucinky takze sa pouziva ako „predlzovadlo“ ucinkov anab. streoidov.

           • McBlacky  

            ne že by užívání v cyklistice bylo až tak doložené. I to kulturistické zdaleka není kompletní. Přesto se uvádí, že doba užívání může být jen velmi krátká, pak prudce klesne účinek a také, že po 48 hodinách už není zjistitelný – vezmeme-li v úvahu, že cyklistické testy budou přísnější, pořád jde o látku s krátkých časem rozpadu. Aby mu ji naměřili v půlce Tour, musel si ho vzít tedy při závodě. Což by k pálení tuků a ochraně svalů s krátkodobým anabolickým účinkem i bylo logické.

            jsou to jen dohady, ale při závodě už by maskování anabolických steroidů určitě nepoužíval

            • ememem  

             no neviem, ja si to pamatam tak ze po spravnej „kure“ ma antikatabolicku dobu ucinku 3 az 4 tyzdne. (cize asi mesiac dokaze redukovat proteinovu syntezu zo svalov). o tom ze by bol tak rychlo odburatelny neviem ale hadat sa nejdem, zas az tak „in“ som neni.

            • obda  

             Zasadni spekulace rika, ze mu ho nasli, protoze byl v krvi, kterou dostal jako autotransfuzi v prubehu Tour.

       • olto  

        Jenom škoda, že v laboratoři, kde nachytali AC nebyli testováni i ostatní, třeba by dnes na Tour bylo v podmínce více lidí.

        A k tomu Fuentesovi, Italové potrestali jenom cyklisty, i když na seznamu byli i tenisté, fotbalisté … S tím tažením proti dopingu v Itálii to není tak slavné.

        • karliner  

         Tak to vypadá jako spiknutí proti cyklistům. Ale popravdě si moc nepamatuji, že by lítali byť jenom spekulace o fotbalistech nebo tenistech, kteří by v tom Fuentesovi lítali a pocházeli z jiné země, než Španělska. Asi si to pleteš se „skandálem“ s kreatinem, kde se několik měsíců psalo o tom, že italští fotbalisté užívají kreatin, aby se pak zjistilo, že není zakázaný a celá aféra vyšuměla.

  • McBlacky  

   dneska to bude velký. Tři HC stoupání a cíl na Galibieru.

   Otázka zní AC or ABC* :)

   *anyone but Contador

   • ememem  

    ja aj ked nerad tipujem AC

   • treatt  

    Funguje už někomu online přenos na ivisílání?

   • Hroch obojzhivelnyj  

    Mne se nejvic v pohode zda CE. Za me SS- AC+CE- AS+FS+JVndrt- IB+TV po pulminutkach od sebe.

    • McBlacky  

     podle toho jakým vyrazil peloton tempem, dojedou už pod Agnel mrtvý :)

     dneska už SS nenechá nikdo ujet. A o půlminutkách to spíš nebude. Sám jsem zvědav. Basso i Cunego by mohli jet. Dlouhý kopce oba umí