• Hroch obojzhivelnyj

    Prvni kopce za nami, mnoho pred nami. Jedeme dal.

    Predchozi vlakno k Tour

    Jeste by to chtelo nejakou stepnou fotku, ale zadna me zrovna nenapada ;)

    0 0
    • raceman  

      kua, uz nemuzu reagovat na hrooliho :D

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Kloeden out. Dojede z Radioshacku vubec nekdo?

      Zatim se porad nikdo nemuze utrhnout. Ale Chavanel moc chce.

      0 0
    • Ruprt2  

      Dneska to nejde sledovat na netu ČT4 živě?

      0 0
    • siafu  

      STV live

      0 0
    • raceman  

      budu vybirat vstupne :)

      http://www.stv.sk/online/… s Milanem Jurčem

      http://www.fromsportcom.com/…-301618.html EN

      0 0
    • siafu  

      tak zdá se, že ČT live už jede

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak Thor si právě odjel jen tak a valí si to pěkně na velkou…

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Jedna filozofická otázka: Správně je pelOton nebo pelEton?

      Já myslel, že peloton, i časák se tak jmenuje. Ale jak starý Křižák, tak i Tomáš Konečný říkají peleton. :-D

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Ten Cadel je fakt nějaký divný…

      0 0
    • marrier  

      Safra, když vidím ty sjezdy serpentinami bez svodidel, tam bych se bál i autem… :-D

      0 0
      • marrier  

        A když vidím ty diváky, jak místy udělají uzoučkou uličku, tam to taky občas smrdí karambolem, to by mi pěkně sr*lo, řvou a tleskají člověku skoro do ucha… Ale asi to k tomu patří, no, někteří jezdci jim kynou… mě osobně by to znervózňovalo…

        0 0
    • bagr84  

      Ted jsem to pustil, co se tam delo ze ten zabozrout jede sam v uniku s takovym naskokem?

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tipo bez velkych zmen na spici, Blacky si drzi naskok. Hezky Blacky, doufam ze jedes ve zlutym, vsichni ti fandi

      Blacky 62

      Thidney 54

      Ydaho 53

      Glum 53

      Obda 48

      Jako maj v Salzburgu Mozartovy koule, tak po dnesku musej byt norskym hitem Thorovy koule. Sprinter vyhava pyrenejske etapy, OMG! A Roy aj i Gilbert velike Bravo!

      0 0
    • Bafoon  

      jak jedou po-pá to to tu žije a víkend jako nic?! :o)

      0 0
    • siafu  

      tak Voeckler dnes neskutečně

      0 0
    • prodi  

      no jestli se bude takhle taktizovat jako dnes, tak to pro sebe rozhodne až Evans v časovce…nebo se stane zázrak a ve žlutém zůstane Voeckler:)))

      0 0
      • Lukecz  

        Tommy jede ve žlutém neskutečně, klidně mohl dneska na konci zaútočit, když se ostatní dívali jenom na sebe :) Měli by dneska Tour utnout, protože Tommy by si to vítězství rozhodně zasloužil

        0 0
        • prodi  

          musí ještě skvěle přejet Alpy, bez toho si nezaslouží nic. Ale věřím tomu, že jim tam uvisí, ovšem už to budou větší rozdíly, pojede se víc naplno.

          0 0
    • Lukecz  

      Tak Pyreneje za náma, na Plateau de Beille sem teda upřímně čekal větší palbu :( Hrdiny mám 3: Jelle + duo Europcaru Tommy a Pierre Rolland. Vítěz na Plateau zatím vždycky dovezl do Paříže žluťáka – Pantani, Armstrong, Contador. Jellemu bych přál aspoň ty puntíky, jede neskutečně a s JvDB by to bylo pekelné duo :) Tommy bojoval stejně jako v roce 2004 , zraje jak víno a s Pierrem se stávají reálnou hrozbou pro GC boys. Zklamali mě jednoznačně Andy + Frank :(( Frank teda vypadal blbě, byť si zkusil nástup a chápu Andyho, že ho asi nechtěl odpárat což mu jednoznačně ubližuje a s takovou bude Andy rád pokud bude na bedně. Andy by potřeboval náturu Gilberta – když du tak du a vy ostatní si dělejte co chcete :D Dokonce sem si všiml, že Contador cílěně odvolal svoje domestiky,aby je pošetřil na Alpy

      0 0
      • treatt  

        Cíleně odvolal domestiky? Já teda nevím, bohužel jsem viděl jen ten zkrácený záznam, tak jsem to nemusel vidět. Každopádně s tím, že Saxo boys letos vůbec nejedou a jak přijde sebemenší brdek, tak odpadají, tak nevím teda, jak moc to bylo dobrovolný. Richie Porte sám přiznal, že chtěl jet dál, ale prostě mu ruply nohy.

        I když, pořád si říkám, že to je nějaký divný. Riis si umí poradit za každý situace, je schopen vymámit tele z jalový krávy, i když je se silama v nevýhodě, je schopen z minima vytěžit maximum. A je prostě divný, jak se od začátku Saxo chová, nechávaj AC samotnýho, musí se vracet po pádech, pozici vpředu si boxuje sám, jak přijde kopec, domestici nikde. Takže, jsou fakt na lopatě? Je AC totál z formy, stejně jako celý tým? Je AC v pytli, proto se tým šetří, aby třeba Porte něco zkusil sám v Alpách? Nemá AC důvěru a sleduje Riis jiné cíle? Nebo je to snad celý mistrná maškaráda a v Alpách Saxo rozjede peklo, ze kterého odjede AC a nadělí ostatním GC boys deset minut a bude hotovo? Upřímně? Já furt nevím. Jak jsem koukal na Contaminera, na začátku Plateau de Beille vypadal naprosto koženej, sveřepej výraz, nezvykle těžká kadence, lámáníčko ze strany na stranu, žádná lehkost. Jenže když za to poprvý vzal Andy, vyrazil z toho jako první. Později už reagoval čím dál později, hlavně tam měl luxusního domestika ve žlutým, ale na pohled se víc a víc rozjížděl, kadence a způsob šlapání mu byl víc a víc podobnej. Takže zas..byl dole opravdu zatavenej a postupně se rozjel nebo blafuje celou dobu? No, říkám si, že takhle mistrně to hrát by snad nikdo nedovedl, ale jestli jo, tak to je na výroční cenu akademie..kaž­dopádně to ještě bude velké drama!

        0 0
        • McBlacky  

          já teda všechno prošvih a sbírám jen post info, ale taky se mi Saxo nezdá. Team s takovým rozpočtem a know-how by takhle jezdit neměl, kdyby místo AC jela menší hvězda, tak po jejich prezenci na letošní TDF nikdo neštěkne.

          Finální odpověď padne ve čtvrtek, ale trochu se bojím, že těch 2500 výškových na Agnel se pojede vyčkávačka, za Izoard to odrežíruje Leopard a na Galibier zbyde jen hrstka GC boys, kteří si to na opravdu plno rozdají až od 5km to go značky a ve výsledku to budou zase jen sekundy.

          Rád bych se pletl, ale dnešní špička CG jezdců je tak vyrovnaná, že deset minut nikdo z nich zbytku na 1000výškových nedá.

          0 0
          • ememem  

            slovmi el steaka – „Pre pád som musel zmeniť spôsob šliapania do pedálov. Pravé koleno bolelo, kompenzoval som to druhou nohou, preto tá zmena. Teraz sa už cítim lepšie. V Alpách si verím,“ Stratu plánuje dohnať najmä v dvoch supernáročných etapách vo štvrtok a piatok, ako aj v sobotňajšej 42,5 km dlhej časovke. „Štvrtková etapa s 10 km dlhým stúpaním na Col d'Agnel a so záverom na Galibier Serre-Chevalier je najťažšia. Nie som taký svieži ako na Gire, ale myslím si, že Alpy mi budú sedieť viac ako Pyreneje. Ak mi dobre pôjdu nohy, som si istý, že dostanem šancu zaútočiť, pretože to je môj štýl. V Alpách sú stúpania dlhšie a jazdí sa vyššie nad morom. Na niektorých jazdcov, ktorým sa darilo v Pyrenejach, čaká sklamanie,“ skonštatoval člen tímu Saxobank, ktorému zahralo do karát, že jeho konkurenti v Pyrenejach taktizovali a nevyvinuli viac snahy na zvýšenie náskoku.

            0 0
            • karliner  

              Asi se vezou španělské potravinové doplňky a nějaký anonym upozorní na to, aby Feklerovi zrentgenovali všechny kola…

              0 0
              • ememem  

                tak ja to hovorim uz davno ze celkova vyziva je zaklad a pokial mu ju znova odtoleruju tak si myslim ze bohuzial vyhra.

                0 0
        • karliner  

          Jediná šance pro Saxo je, že by Riis zabojoval jako při Giru s Crostisem a zrušil celé Alpy a každému přičetl 5 minut k času.

          0 0
          • McBlacky  

            Zrušení Crostisu pro AC neznamenalo výhodu. Jen pro případ, že by píchnul by to byla výhoda pro zbytek pole.

            0 0
            • karliner  

              Myslím že byla. Dalo se předpokládat, že mu Nibali před Zoncolanem ve sjezdu ujede a situace by se dost lišila od té, co byla reálně – že pod Zoncolánem byli všichni pohromadě. Dle mého to Giro zásadně ovlivnilo.

              0 0
              • McBlacky  

                AC vyhrál o 6min před Scarponim a o skoro 7 před Nibalim.

                tolik by mu z Crostisu nedal ani Škrabálek :)

                v kopcích na něj nikdo neměl v průběhu celého Gira.

                Možná by ten den nevyhrál Anton ale Nibali, což by byl jediný rozdíl. I to je ale otázka protože jet sám celý Zoncolan je o dost těžší než ve skupince.

                0 0
        • Ruprt2  

          To z tou těžkostí a nástupama jsem si přesně říkal taky.

          Ale nerozumím tomu tak, abych se odvážil to tady prezentovat.

          Ale když jsou šreci dva, tak se jich Contík možná trochu bojí, a když nastoupí na poslední možnou chvíli v Alpách a ujede, tak už bráši nebou mít příležitost, odpovědět.

          Takto by se vydal ze sil v Pyrenejích tak šreci jsou prostě dva. Zkoušeli by to a zkoušeli a zkoušeli.

          Nicméně. Ty nástupy Andyho byli podivné. Rozjel to a zase zastavil. Vypadalo to, že by mu to snad možná i vyšlo, kdyby temto udržel dýl. Moc jsem nechápal o co mu jde.

          Nebo to chtěl jenom rozhodit tempo a změnšit skupinu, která byla ještě poměrně velká?

          Contík má taky dost dobrou časovku. Tam je schopen Frankovi nadělit hodně. Ale Andy se loni kousl a zajel časovku obstojně.

          Já myslím, že Contík se šetří na Vueltu :-). Každopádně slyšel jsem taky, že je skromný a přátelský. O volném dni prý pořádá pro kámoše grilovačku. To pak vyjede Alpy na velkou pilu.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Kreuza taky někde říkal, že Contador je prej fakt kámoš. Že to snad ani nejde nekamarádit se s ním. :-)))

            0 0
            • karliner  

              Tak hlavně, že Kreuzigra nechytli po Contaminerově grill-párty, když jsou to takoví kámoši…

              0 0
            • Ruprt2  

              I Raboň říkal, že Alberta má rád z pelotonu snad každý. Což prý o Andym říct nemůže.

              0 0
          • Lukecz  

            Frank měl dost a dle jeho slov říkal Andymu kdy za to vzít a kdy zvolnit. Loni Andy nevyhrál protože neměl Franka a letos to vypadá, že nevyhraje, protože ho má :))

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Teďka mají paráááádní sestřih z loňské TdF na ČT4, luxusní hudební doprovod k tomu… mmmmm

      BTW: Stalo se někdy v historii některé Grand Tour, že by všechny trikoty získal jeden tým? Teďka mě to napadlo jak FdJ sbírá trikoty…

      0 0
      • HROOLI  

        jj, taky se mi hrozně líbila ta hudba :D

        0 0
      • HROOLI  

        Viděls toho borce, co byl na válcích na střeše ? :D

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Viděl jsem, ten byl hustý, čekal jsem, kdy ho sfoukne vítr, který není dneska zrovna nejpříjemnější. :-D

          0 0
          • HROOLI  

            To jo , dneska to bylo hnus.

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Vidím, že dneska fouká všude, u vás, u nás, na Tour. :-)))

              0 0
              • HROOLI  

                Foukalo hodně,hodně.. Sem si myslel,že v létě nefouká :D

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Buď rád, že bydlíš, kde bydlíš, kolem Olomouce najíždět na jaře je strašné peklo. Ale zase na druhou stranu tady relativně brzo sleze sníh…

                  0 0
                  • HROOLI  

                    No.., asi tam tím směrem budu stejně přes zimu najíždět. Jediná cesta, co je 100% udržovanná je ta hlavní na Olomouc , kolem Potštátu. Takže se možná budem potkávat..

                    0 0
    • Biker jak Pes  

      Ty krávo, tak Niki Terpstra jede sám, 6km před cílem a HTC ho už několik kiláků marně nahání. Ten jede neskutečný šrot …

      0 0
      • treatt  

        Mno, marně nahání HTC…vzhledem k tomu, že CELEJ den tahal špic balíku Lars Bak a Danny Pate, kteří jeli v podstatě stále 2 proti 5ti lidem v úniku a pak si ho před cílem stejně sjeli na úroveň, jakou chtěli, tak to je celkem hukot myslím. Jak za to vzal čerstvější Martin s Berniem, tak bylo hotovo během pár desítek sekund..

        Jinak Garmin to slušně prokaučoval, Farrar byl nejrychlejší, ale k čemu mu to je, když si sjížděl díru 30m za Cavem. Nedivím se Ossovi, že byl tak frustrovaný, takovou pozici před cílem etapy na Tour asi v životě neměl. Jinak včera bohužel nikde nebyl Feillu, Petacchi konečně nadějnej dojezd, zatím stále bohužel pokračuje moje zklamání ze Swiftyho, mladá krev se zatím nechytá…a jsem zvědav, kdy dojde Quickstepu trpělivost s Ciolkem, jeho 7–11. místa v etapách asi sponzory moc nevytrhnou :)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Ale kdeže… :-)

          Terpstra měl pořád 10s, až nástup Gilberta mu to celé zkazil… ;-)

          0 0
          • treatt  

            Terpstra měl 7 sekund, když to vzdal Ignatiev, byl tam kopeček, ve kterým za to vzal a znovu si vyjel 15 sekund asi. Pak to ale začalo jít pomalu dolů na nějakých deset sekund a bylo jen otázkou času, kdy balík zrychlí a tím ho převálcují. V dalším brdečku už Terpstra tuhnul, Gilbertův útok byl jen hřebíčkem do rakve, která se tak jako tak řítila zezadu..

            0 0
    • karliner  

      Pár dní jsem byl mimo a věnoval se reálné cyklistice. Fekler ještě furt nemá zveřejněný pozitivní nález?

      0 0
    • Bafoon  

      http://www.sport.cz/…-astany.html

      z Vina bude prý velký boss :-)

      0 0
      • siafu  

        „Jako profesionál teď končím a v Astaně pro mě najdou nové místo“ → tak s takovou se potom práce hledá snadno…

        0 0
      • treatt  

        Jak bude? Vino je hlavní kápo v Astaně snad od jejího zvyku, ta stáj funguje v zásadě jen na něm a díky němu..tohle bylo naprosto samozřejmé..

        0 0
        • karliner  

          Opravdu? A proč jim tedy sháněl prachy Lance s Johanem, když je chtěli vypakovat pro dluhy z Gira 2009???

          0 0
          • treatt  

            Když se Vino vracel po dopingovém dištancu? Mno, asi ještě místní šejkové nevěděli, jestli má smysl znovu otvírat své kohoutky :)

            0 0
    • BOBEK  

      Netusite jestli je ta rekapitulace lonskeho rocniku nekde k dispozici ? Bylo to udelany fakt hezky, rad bych na to jeste mrknul. Nemam vubec zkusenost, kde takove veci hledat… Diky ! ;-)

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Dva dny jsem byl mimo, a koukam ze se vubec nic nestalo. Voeckler zas uvisel. Oni ho asi porad jeste neberou uplne vazne. Kde si Contador mysli ze na nej najede 4 minuty?! A Schleci doufaj ze je Cadel nezarizne v casovce nebo co? Zvedavej na zaznam ze soboty.

      Takze dal vede Blacky, a dokud se neprohazi GC tak to tak i bude.

      1 Blacky 69

      2 Thidney 59

      3 Ydaho 58

      4 Glum 57

      5 Obda 54

      0 0
      • treatt  

        Kamaráde ono to není tak, jak to vypadá ve výsledcích. Pusť si tu sobotní etapu, bylo to neskutečný. Jako co Voeckler předváděl mi hlava nebrala. Kdyby prostě visel ve vysokým tempu, i to by byl masox, ale že si bude sbírat nástupy Andyho Schlecka a Sammy Sancheze…ugh!

        0 0
        • karliner  

          Na TdF kola rentgenují?

          Jen dotaz, bez postraního úmyslu, páč třeba Fekler měnil komplet kolo pod Tourmaletem, bez zjevné závady…

          0 0
          • Kubiczech  

            Nenapral to v předchozím sjezdu do zaparkovaného auta? Nebo to byl až sjezd z Tourmaletu?

            0 0
            • Ruprt2  

              Myslím, že Biker jak Pes psal, že měnil na mokré gumy :-)

              0 0
            • McBlacky  

              ve sjezdu před Tourmaletem boural.

              Kelly z Eurosportu říkal, že to pokud to jde je lepší s výměnou počkat až pod kopec. Jednak neztratíš tolik kontakt a taky pole není natažené a team cars jsou blíže.

              0 0
          • treatt  

            Jsou na to dva komisaři, takže podle všeho ano..

            0 0
            • karliner  

              Dva komisaři na nějakejch 400 kol nebo kolik jich na etapu mají?

              0 0
              • treatt  

                Zkoušky na doping taky nedělají všem jezdcům každý den..co jsem pochytil, tak si vybírají namátkově a je jen na nich, čí kola prohlédnou. A jestli na to komisař je, tak se v tom bude vyžívat, řekl bych :)

                0 0
              • treatt  

                Z blogu Jense Voigta po časovce:

                "There was a strange moment after the race, however, when I saw one of our mechanics carrying Frank Schlecks bike all in pieces. “What happened?” I asked. And he told me that he had to take the whole bike apart to inspect for a motor!

                I mean, come on! I thought we were past all of that. And then later we were all having beers with the boys and the UCI inspectors came in. “Drug control!” This time both Frankie and Andy had to go. What a drag. We were all sitting around having a few beers and talking about the highlights of the Tour. I honestly don’t think that the officials were feeling too good about themselves."

                0 0
              • weekend warrior  

                ty seš nákej podezřívavej.

                Ber to tak, že až se to za pár let proflákne, bude na světě pohon o síle 150koní na 2až3 tužkový baterky… a běžný cyklista dostane solární helmu a bude na světě perpetummóóóbile:)

                0 0
                • McBlacky  

                  běžný cyklista to je něco jako běžný prací prostředek :) ?

                  0 0
                  • weekend warrior  

                    ano, zatímco armáda pere hadry prostředky podporující nepromokavost, neprůstřelnost a neviditelnost, běžní smrtelníci se potýkají s králíčkem azuritem a hebkostí jejich županů. Tedy nic praktického do boje o přežití:))

                    Stejné je to ale i s pohonem elektro kol v profi pelotonu na GT. Momentálně sice jedou na baterky, ale jen protože nejsou vyvinuté neviditelné/mas­kované solární články.

                    Chce to spolupráci s armádou a vznik tzv. roadwarriors/tran­sformers:)))

                    0 0
        • Premik  

          jenže Andyho nástupy byly jen symbolické, vypadalo to, že zapomněl koule v týmovém karavanu. Ale bez debat jede Voeckler skvěle.

          A Sanchez si odjel a zase něco stáhl, dobrá práce. Schleckové palec dolů, byly tam 2, mohli stáhnout Voecklera na nějakou symbolickou ztrátu a odstavit Contadora s Evansem, jenže to totálně nezvládli. Jestli nebudou v Alpách aktivnější, taky můžou splakat nad výdělkem. Počítám, že Voecklerovi v Alpách sekne, ale třeba Evans to nemá rozjeté vůbec špatně..

          0 0
        • Thidney  

          Nepsal tady Blacky, že žlutej dres je +2 ke všem skils? By mě zajímalo, kde ho chtěj GC boys odpárat. Komu prvnímu rupnou nervy už na Col Angel a zkusí to rozcupovat?

          /BMC nemusí, Liqi si myslí že nemusí, Saxo má dovolenou, a Leopardi budou řešit jestli už může brácha odpárat bráchu nebo radši až jindy/ nakonec pojedou pod Galibier v grupě, pak po sobě budou divně koukat a my u televize mudrovat nad dalším Tommyho výrokem o 110% jistotě, že žlutej nedoveze. 19. tou etapu se na startu zabejčej sprinterský týmy. Obsaděj čelo, roztáhnou ruce jak ementál blahé paměti a budou požadovat solidaritu, aby je GC na tý 110km horský časovce neodpárali na časovej limit. Tam by taky mohly viset na autě i jiný jména než Cav.)

          0 0
          • treatt  

            No žlutý dres přidává 2+ obecně, u Francouze 3+ a u Voecklera 10+ :)

            0 0
      • Juan Pelota  

        Uvidíme co AC ještě předvede. Možná teď šetřil koleno, ale v Alpách by se mu mělo hůř dýchat..je tam nějaký pyl co mu loni hrozně vadil, ne?

        0 0
        • raceman  

          aspon pak muze vyuzit lekarske vyjimky a pouzit kortikosteroidy k lepsimu dychani ;-)

          0 0
          • HROOLI  

            Raději roušku na ústa a nos, at se neudusí z prdíků od šreků..

            0 0
          • McBlacky  

            to už bere v profi pelotonu každej :)

            0 0
            • ememem  

              to preto ze su vsetci astmatici

              0 0
              • McBlacky  

                z lékařského hlediska ale opravdu při velmi časté sportovní zátěži dochází k rozvoji astma. Takže zase taková haluz to není.

                Znám i pár „hobíků“ – běžci, běžkaři, lyžaři, kteří si ho sportem vypěstovali

                0 0
                • karliner  

                  Je to šmodrchanice, spousta špičkových sprinterů trpí narkolepsií, aby mohli legálně užívat stimulanty na zlepšní reakční doby (i když ta choroba jinak postihuje naprosto zanedbatelné % populace), cyklisti jsou zase do jednoho astmatici, páč jim to umožňuje do sebe legálně prát substance jinak zakázané atd.

                  Vzhledem k tomu, že vrcholné sportovní události jsou přehlídkou kriplů, kteří by neprošli odvodovou komisí, člověk to vede k úvaze, jak by vypadaly výkony, kdyby závodily zdraví jedinci :-)))

                  0 0
                • raceman  

                  kusuj a nestras, ja ho sportem zahnal :)

                  0 0
        • Kubiczech  

          Zase na druhou stranu i přes bolavé koleno celkem stíhá ty „zdravé“…

          0 0
      • Thidney  

        By si Blacky mohl půjčit od Alessandra brejle a postnout fotečku ,)

        Btw. si taky mohli před focením uklidit :)

        http://www.cyclingnews.com/…o-c59/182289

        0 0
    • HROOLI  

      Pořád mi vrtá hlavou, proč se kdysi na tour nevozily přilby. Mělo to nějaký důvod nebo to byl trend ? :)

      0 0
      • raceman  

        si nikdy za vedra nejel 20 km do kopce?

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Však hokej se taky kdysi hrál bez přileb. Podívej se na Čecha, fotbalista a taky už hraje s přilbou. :-D

        0 0
        • Volf  

          A dokonce i bez chráničů:-) Až chrániče z toho udělaly takovou řezničinu.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Tohle přímo vybízí k otázce: Co je větší řezničina, americký fotbal nebo rugby? :-)

            0 0
            • Volf  

              Nevím, ale rozhodně považuji rugby za férovější sport, protože tam nepoužiješ chrániče jako zbraň, ikdyž už i do rugby tento hloupý prvek dorazil.

              0 0
            • karliner  

              Srovnáváš jablka s hruškama, zatímco rugby je sport, americký fotbal se sportem mnoho společného nemá, jedná se spíše o marketingový nástroj.

              0 0
            • obda  

              V UK je běžný názor, že větší řezničina je fotbal než rugby :) Jinak citát: Football is a game of gentlemen played by ruffians, while rugby is a game of ruffians played by gentlemen.

              0 0
    • obda  

      Pro ty, co nesledují Blazin' Saddles blog na Eurosportu pravidelně, je tu odkaz na zhodnocení druhého týdne: http://uk.eurosport.yahoo.com/…day-recap-2/

      Za poprskané monitory se omlouvám ;)

      0 0
      • kloubik  

        Stage 16 prediction mě dostala :-)

        0 0
        • Lukecz  

          ta predikce klidně může vyjít, dneska se očekává silný déšť a ten sjezd do Gap bude hodně na srdce :) Celkově počasí může s Tour ještě pekně zamávat na Galibieru prý sněžilo/sněží

          0 0
    • Baba-Ji  

      dával jsem to do obrázků, ale dám to i sem, je to taková grafikova Óda na Tour de France, řekl bych, že zbytek etap bude časem přibývat:

      http://www.emailinspiration.com/…r-de-france/

      0 0
    • Thidney  

      Tfuuj, tam je hnüsně .)

      0 0
      • Thidney  

        2/3 etapy odjety, unik žádnej, průměrka skoro 50. Tahaj tak kvůli sprinterským bodům? To musej bejt vrchaři nadšený :)

        0 0
        • McBlacky  

          na to že to je mírně do kopce pořád…

          strašná kaše asi to chtějí mít brzo za sebou :)

          navíc se pořád snaží ujet úniky. Zítra bude půlka balíku na Sestriére pěkně skučet

          0 0
    • Zlatka  

      Tyjo před 5minutami koukám jak jim tam svítí nádherně sluníčko a teď tam leje jako s konve.

      0 0
    • karliner  

      Zaráží mne, že Tesař, který dnes spolukomentuje na ČT 4 nemá ani šajn, že na TdF už dlouhá léta nepoužívají bonifikační sekundy za etapové dojezdy a furt o nich mele. A ještě víc mne zaráží, že to neví ani komentátor.

      0 0
      • Kubiczech  

        Komentátor to ví, protože to na začátku Tour omílal stále dokola. A Tesař používá vůbec zajímavá slovní spojení. Ani bych se nedivil, kdyby bonifikací myslel časový rozestup v cíli. A že to tak kolikrát vyznělo.

        0 0
    • Frostty  

      Tak co, kdy Křížák hodlá nastoupit :o))?

      0 0
      • karliner  

        Už to zkusil, elán mu vydržel asi 5 km. Teď si asi vystoupí a pošetří síly.

        0 0
        • Frostty  

          Asi nečte diszkuzi na sport.cz :o)).

          0 0
        • Thidney  

          Ta skupina nespolupracovala, začala až po prostřídání 3–4 jezdců, vystoupili Roman a Rojas, naskočili Thor a Tony Martin. Na druhou stranu, pokud Thor ten brdek přejede, tak by Roman šanci neměl :)

          0 0
      • McBlacky  

        zkusil jeden únik a dneska už ho na víc nevidím

        0 0
        • soc  

          souhlas, jeden pomerne zbytecny unik, dalsi unik, ktery mi prijde slibnejsi, si nechal ujet, takze dneska uz asi nic…

          0 0
          • karliner  

            No, zítra si počteme, jak a na co se chystá zase zaútočit, pak to nějak nevyjde a jestli to Astana s Vinem nezabalí, tak bude ke Kiserlovskýmu na 2012 shánět druhého jezdce pro GC na Grand Tours..

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Akce Nibali za plyn :-)

              Ale k mani je jedine Kloeden. Kdysi jezdili spolu s Vinem v Telecomu.

              Ona Astana letos nic moc vysledky, katastrofalni Tour, bidne vyhlidky pro Vueltu, a pristi rok bez Vina ktery dodal vetsi cast bodu, by mohli taky po 2012 vypadnout z ProTour, myslim ze to maj na 2 roky.

              Ale Roman s Hesjedalem si tam pekne davali. Ja si stejne myslel ze by mu to zitra mohlo sednout lepe, ze dneska to ani nebude moc pokouset. Ale jinak bohuzels nastinil dost pravdepodobnej scenar.

              0 0
              • karliner  

                Myslím, že třeba Menčov by angažmá ve stáji se zajištěným startem na Grand Tours nepohrdl…

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  No to uz taky neni zadnej zajic a navic by ho museli vykoupit z kontraktu. Nebo ne? To spis mozna nekdo z Lotta, treba, uvidi se jak to tam dopadne.

                  0 0
                  • Thidney  

                    Nebo někoho z HTC, koho už nebaví tahat Cava :)

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Jo toho? Hmm ja myslim ze na velky kopce mit nikdy nebude.

                      Co dneska, kdo to da, vypada ze uz je nedojedou?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        pokud nahoře budou pospolu tak Thor, ale ted jede solo Mikhail tak kdo ví

                        0 0
                        • Thidney  

                          Nevěřím, že to Thor uvisí,

                          Btw BMC svléklo mikiny a rozjíždí :)

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Zatim Thor jede dobre, Martin mu rozjizdi sprint :)

                            0 0
                          • Thidney  

                            přeju to komukoliv, kdo zařízne Ignatyeva – teď Hesjedalovi :)

                            0 0
                          • Thidney  

                            Hesjedal, Thor a EBH o prvenství

                            AC útočí

                            0 0
                            • McBlacky  

                              AC peklí snad mu to zítra nebude chybět.

                              3 útoky a ted už má za sebou jen Cadela a Sammyho. Na tak lehkým kopci to nechápu

                              0 0
                              • Thidney  

                                už maj půl minuty a teď hurá dolů

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  ty krávo co to jede Evans ve sjezdu? Sammy nestíhá? on? no peklo…

                                  snad se nesmotaj. Voeckler si dává strašně

                                  0 0
                                  • treatt  

                                    Jako urvat Sancheze ve sjezdu, Kadel má životní fazónu, narostly mu ramena, ale tohle bylo teda na koule! Hukooooooot dneska!

                                    0 0
                            • Thidney  

                              AC Cadel Sammy dávaj Shleckům co proto :)

                              Thor a EBH to bude hezký

                              0 0
                              • McBlacky  

                                EBH to prospal :ú ukazkově

                                0 0
                                • treatt  

                                  Spíš byl koženej z toho, jak musel tahat Thora dokopce, když se snažil docvaknout na Rajdra..Garmin dneska excelentní takticky

                                  0 0
                              • Thidney  

                                Thor ) chudák Tony Martin už je skoro dojel. Andy tuhej, chyba jak prase odpadl i od žluťáka. Cadel ujel Ac a Sammymu.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  no na „odpočinkovou“ etapu pro GC docela peklíčko.

                                  jestli budou takhle pokračovat zítra tak v pátek umřou všichni

                                  0 0
                              • Thidney  

                                Frank a Voeckler + 0:20

                                Basso + 0:40

                                Andy + 1:10

                                0 0
                                • Thidney  

                                  Tak Basso dokonce 0:51

                                  Pohled na Cancellaru jak se zoufale ohlíží v momentě AC prvního nástupu, k nezaplacení :)

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    Takže GC je Thomas, Cadel, Frank, Andy, Sammy, Alberto, Ivan.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      a předávám žluťáka Obdovi :(

                                      ale doufám, že se AC rozjede a brzo ho budu mít zpátky :)

                                      0 0
                                    • Hroch obojzhivelnyj  

                                      Takze GC je

                                      1 Obda 73

                                      2 Treatt 63

                                      3 Thidney 60

                                      4 Blacky 59

                                      5 Dubys 59

                                      0 0
                                    • Thidney  

                                      Thomas ujel Andymu .) pro něj je fakt žlutej +10

                                      0 0
                                      • Hroch obojzhivelnyj  

                                        Ty krasko dneska to teda fakt nebyl poklidnej presun. Jako taky ho nemam uplne rad, ale cely to dneska rozpoutal AC. (No, protoze musi. Schleci taky, jenze nemuzou…)

                                        A jak se zda tak to letos opravdu bude Cadeluv rok. Ale jeste to muze byt zajimave, Voeckler fakt nedava zlutouckou kuzicku zadarmo. Ale 1.45 na Cadela zacina byt doost malo..

                                        0 0
                                        • treatt  

                                          To je málo i na časovku, ale v Alpách už to nemůže uviset..bohužel..

                                          0 0
                                      • McBlacky  

                                        zítra to ustojí a ve čtvrtek večer půjde do žluťáka Cadel, kterýho z něj svlíkne AC v časovce :)

                                        0 0
                                        • Thidney  

                                          předpokládám, že časovkou myslíš páteční kilíčko přes dva brdky :)

                                          0 0
                                          • McBlacky  

                                            to kilíčko bude dobře zlý to bez diskuze :)

                                            čas vítěze odhaduju pod 3 hodiny

                                            je fakt, že jestli ho vykostí v pátek nebo v sobotu je vlastně jedno. Ve čtvrtek se rozdaj karty kdo bude muset v pátek útočit a já doufám, že AC už nebude muset a tak bude jen reagovat na nebezpečný nástupy. Dneska sice nastupoval, ale s pěkným ksichtem, na giru nastupoval s pohodovým obličejem a rychleji.

                                            0 0
                                            • Thidney  

                                              ksichty házel, ale bylo vidět, že točí líp a hlavně bratrům dalo zabrat těch prvních 100km – po dni volna, průměr 50, furt mírnej kopec, bylo vidět, že toho maj dost stejně tak Basso. Tohle musel Cadel i AC snášet líp. Sammy se veze na dobrý vlnce – má splněno a vše je už nad limit.

                                              0 0
                                            • Thidney  

                                              kolik je limit? pokud to daj pod 3 hodiny, tak grupetto bude fakt plakat.

                                              0 0
                                              • treatt  

                                                Cav chytí limit společně s Rojasem a já můžu slavit :)

                                                0 0
                                                • Blade  

                                                  Bojím se, že Cav limit nedostane, protože pojede do kopců týmovou lanovkou a jak na potvoru na něj zas nebude namířená ani jedna kamera:)

                                                  0 0
                                              • Fuglsang  

                                                pod jaký 3 hodiny? Jako že by vítěz přijel v 17:00 a poslední závodník se došoural ve 20:00? Pokud vim, tak v horských etapách je ten limit +16% k času vítěze..

                                                0 0
                                                • Blade  

                                                  Pokud vítěz dá etapu pod 3 hodiny, tak grupeto zapláče..

                                                  0 0
                                              • obda  

                                                V přenosech mi chybí pokrytí vloženého závodu „Cav honí limit“, a to jak častými prostřihy do grupetta/autobusu, tak i infografikou, kde vedle odstupu žluťáku od špice bude i odstup zeleného trikotu, plus aktuálně přepočítávaný limit :)

                                                0 0
                                        • treatt  

                                          Depáááák, letos Cadel snad :) AC néééééé :) ale Andy teda krutej zásek

                                          0 0
                                          • McBlacky  

                                            znáš Cadela, zase někde vytuhne, to je jeho trademark :)

                                            0 0
                                          • daymaker  

                                            vítěz je AC, skoro tutově, dle mě… .-)

                                            0 0
                                            • McBlacky  

                                              Pokud i zítra pojede balík to co dneska v „neutrální“ zoně, tak pak bolí každý šlápnutí. Jedna věc je přijet pod kopec ve vláčku a odpočinutý a druhá pěkně načatý z AVG 50km/h. To může pak seknout komukoli.

                                              ale jasně AC to přeju, mám ho na vítěze :)

                                              0 0
                                              • daymaker  

                                                vadí mi, jak se proti němu zvedla nesmyslná uměle vyvolaná vlna antisympatií bez toho, že by něco bylo uzavřeno. Zatím jezdí, tak ho tak beru. A dneska opět udělal závod. Nádhera na to koukat. Ne jak dvě párátka z Lucemburska, co se pořád schovávají a houby s octem z toho. Jsem zvědav, jak to dopadne… Cadel je mi sympatický tím, že tak nějak drží hubu a šlape, až už s manšaftem, nebo bez…

                                                0 0
                                                • Kubiczech  

                                                  Souhlas. Patří k nejlepším cyklistům sezóny, jediný je teď s jistotou čistý a deklasoval zbytek pole na Giru a na Tour si vede až možná překvapivě dobře. Co říci ke Schleckům? Snad jen to, že jsou bratři. (:

                                                  0 0
                                            • karliner  

                                              To je zase blábol..

                                              0 0
                                    • obda  

                                      Super, to bych te mohl vystridat ve zlutym :)

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Jsem pomalej :) Jeste jsem si to pro jistotu prepocital.

                                        0 0
                                  • treatt  

                                    To jsem bohužel jen slyšel, zrovna tu byl šéf :-D kua..

                                    0 0
                                    • Thidney  

                                      Třeba bude v záznamu někde střih na Riise v momentě, kdy bylo jasný že Andy odpadl :)

                                      0 0
                                      • treatt  

                                        No jo, jsem to psal tady, že to je straá liška podšitá a že se mi to divadlo Saxa nějak nezdá…

                                        Ale ten pohled Fabiana musím najít :)

                                        Jinak teda pánové, tohle je pro mě nejzajímavější Tour od doby, kdy se přetahoval s Lancem Ullrich :)

                                        0 0
                      • treatt  

                        Co Teejay? Z něho by mohl vyrůst velký jezdec..

                        0 0
    • HROOLI  

      Alberto se rozjel a šreci jsou ti tam … Co jsem říkal ? :D

      0 0
    • Lukecz  

      Kurnik až teď mi došlo, že se zitra nejede z Gap → Pinerolo přes Colle delle Finestre :((( Ten sjezd z Sestrieres mi přijde takový zabitý, ale asi bych chtěl po ASO už moc :)) Ještě k tomu dnešku: Bertie to provedl mistrně a jenom doufám, že Cadel tradičně někde nezakufruje a porve se o žluťáka. Andy was angry that such a technically testing descent was included so close to the finish, I'm really disappointed. Is this what people really want to see? Když vidím Cadela jak z toho kopce letí na vodě jako kámen, tak musím říct jo přesně tohle chcu kua vidět :)))Zitra by ten poslední kopec Colle Pra Martino mohl ukázat něco podobného

      0 0
      • raceman  

        se nediv, totalne to takticky prosral, tak se akorat vymlouva…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Žádnou taktiku v tom nevidím, jednoduše neudržel tempo.

          0 0
          • raceman  

            pred sjezdem sel na konec baliku… to je ta nejvetsi blbost co mohl udelat…

            0 0
            • karliner  

              Třeba si vzpomněl na ten crash, co vyřadil Vina a Vandenbroecka, tam to lehlo na špici. Rozhodně ale jeho prohlášení zní jako výmluva, protože myslím, že přesně to, co bylo včera fanoušci chtějí vidět…

              0 0
              • raceman  

                nj, ale tam to byl balík o x lidech a tady skupina o 20ti? :)

                0 0
                • karliner  

                  Jasně, já vím, jen mne to napadlo. Když se z kopce bojí, těžko na to napasujeme nějaké vysvětlení od klávesnice ;-)

                  0 0
          • HROOLI  

            Jel úplně na ocase ve sjezdu.

            0 0
      • Lukecz  

        Ojoj ten sjezd z Pramartina vypadá rozbitě, doufám, že se nebude moc defektit

        0 0
      • Thidney  

        najížděl do rozhodujícího sjezdu 4 od konce 24 člený skupiny – to prostě prosral už ve výjezdu, kde byl očividně tuhej – Frank tahal, ale tak aby Andy uvisel.

        He teď jsem koukal jak v záznamu po prvním AC nástupu nastoupí Andy a ukazuje ať mu Cadel Sammy a AC střídaj :)

        Tak ho o kus dál odstřídali. Andymu jednoznačně seklo už ve 2/3 brdku.

        0 0
    • Peslezedirou  

      Včerejší etapa byla pěkná, hezký pohled byl na Romana, i když jeho pokusy byly spíš takové čeření vody bez užitku. A Alberto myslím dokázel, že je opravdový žampion, i když mi byl nesympatický, tak mu po včerejšku fandím. Těším se na dnešní etapu!

      0 0
    • Frostty  

      Dneska to „vyjde“http://ww­w.sport.cz/cla­nek/189028-tour-vjizdi-do-alp-kreuziger-se-znovu-pokusi-o-unik-a-doufa-ze-bude-uspesnejsi.html .­.:o))

      0 0
      • Mamut  

        Tak „pokusit sa“ a aj „dufat“ vela nestoji, ze. Oboje robim cely zivot.

        0 0
      • daymaker  

        hlavně, aby nejel hlavou… .-)

        0 0
        • dobytek  

          rozhodující únik a zas tam není

          0 0
          • Peslezedirou  

            …vyčkává v povzdálí, připraven k nečekanému útoku :-)

            0 0
            • dobytek  

              stíhací skupina a zas tam není

              0 0
              • ememem  

                a o co vam ide? naco by tam mal byt? za prve vobec neni iste ze to dotiahnu do konca za druhe keby aj tak si polepsi zo 112 na 105 miesto a akurat sa rozbije pred najpodstatnejsimi troma etpami kde sice uz ziskat nemoze nic ale prepadnut sa na uplny koniec este hej.

                0 0
                • Frostty  

                  Jde o hovno, ale řekl bych že to budou reakce na ty jeho každodení prohlášení :o)).

                  0 0
                  • Excel  

                    Přesně, kdyby radši držel hubu a třeba pak něco i zajel tak je to lepší než dopředu oznamovat, že teď do toho půjde,po x-té, a ono hovno.

                    0 0
              • treatt  

                Ovšem Johny tam jede svého tradičního Hoogerlanda :))) Paráda, starý dobrý střelec je zpět.. :)

                0 0
                • McBlacky  

                  Toho bych bral do soupisky :)

                  0 0
                • karliner  

                  Jinak tedy dneska zatím extra nuda. Ani moc nevěřím, že se rozjede nějaké peklo v posledním kopci před zítřejší a páteční torturou.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    ani na to nekoukám ikdyž bych mohl :/

                    0 0
                    • treatt  

                      Chybaaaa přátelé! Dneska to byly tak uchvancancující scenérie, že byl zážitek to sledovat už jen kvůli té přírodě!

                      0 0
                      • karliner  

                        Tak to přepni na Discovery Channel nebo National Geographic :-) Tam se Ti aspoň nebudou do záběru montovat zoufalci, co neumí z kopce jezdit na kole :-)))

                        0 0
                      • McBlacky  

                        kolem Sestrieres to bylo pěkný to jo, ale koukáme na to kvuli závodu ne?

                        0 0
                        • treatt  

                          No jasný, sednu k televizi, pracuju si na pozadí, v balíku je ticho před bouří, Johny jede Hoogerlanda, Chavanel a EBH v úniku, příslib pekla na konci, do toho parádní scenérie, prostě jsem si to užíval :)

                          0 0
                  • vitan  

                    el pistolero to zkusi s Evansem-z kopce dolu trhnou uplakane brasky…;)

                    0 0
              • Kubiczech  

                On to ještě někdo čekal?

                0 0
              • marco  

                Pelotom ztrácí 8 minut tak to už nestáhnou vítězem bude někdo z těch jezdců v úniku a RK se zase válí někde vzadu šetří se to je pravda ale reklama pro sponzory se dělá i tak že na něho jde kamera.

                Tak proč jeho kolegové z Tatarstánu z Astany poslední dny dojedou výrazně vepředu a jsou v těch unikách. A to se stal po skončení akt. kariery Vinokurova leaderem týmu. I tak mu fandím, ale tato Tour je pro něho turistický výlet se divím, že nemá na krku foťák.

                0 0
    • Zlatka  

      A jedeme do Itálie..

      0 0
    • McBlacky  

      dneska asi nejzajímavější sjezd letošních Tour.

      AC a jeho slidy skoro v každý točce, Thomas dvakrát mimo a nebyl sám. Hrana na limitu

      0 0
      • Smazaný účet  

        nejel tam v tom jednom monentu Sanchez po předním? :D

        závěr hodně pěknej, ale škoda, že se v tom stoupání trochu víc nenastupovalo.

        0 0
      • vitan  

        Samuel S. jel pred jednou zatackou jen po prednim – ty karbec rafky umi obcas potrapit..:-)

        0 0
      • Lukecz  

        Sjezd parádní, Sammy parádička po předním kole, Tommy + Hivert na návštěvě u domácích, jámy bordel + v zatáčkách = opravdu nevšední podívaná. Úsměvné bylo na kopci gesto Andyho na Taaramaeho ve stylu uhni pyčo já pojedu dolekopcom jako první :)))

        0 0
      • treatt  

        Thomas šel ven třikrát, dvakrát to vzala jen kamera. Poprvý, když se rozjížděl, vrátil se a zkusil poodjet, ale na hraně zase vyjel ven, vracel se na trať a když se začal blížit AC a Sammymu, tak v přilišný snaze dal ten drop na terasu. Evidentně si až za páskou uvědomil, co se mu mohlo stát a pěkně se mu rozklepaly kolena :)

        Škoda ho, excelentní sjezdař, velkej sympaťák a hrdina a ztratí zrovínka takhle :(

        0 0
        • Lukecz  

          Podle svých slov viděl ten sjezd jenom na videu, čímž si jeho výkonu vážím ještě víc. To Leopardi to jeli 3× naživo a Andy stejně uplákal a chtěl to zrušit :D

          0 0
      • weekend warrior  

        tak to rozhodně, dnes jsem si to znovu naladil, hustopeklo, jsou to magoři. Jump vratama na dvorek je fakt už moc… No a ty slajdy, no ty voe – kamínek a smrt… Jízda po předním – freeride?

        0 0
    • karliner  

      Tak doufejme, že Roman dneska chytře pošetřil síly a zítra to na Galibieru rozbalí. Nebo aspoň pozítří. Anebo jindy.

      0 0
      • McBlacky  

        zítra to na Gal rozbalí jiní pánové. Ti kteří o něco jedou :)

        0 0
      • Lukecz  

        Fofonov je ten co letěl s Vinem do lesa?? Myslím, že má taky naštíplé zápěstí a dlahu, ale v úniku je co chvíla :) Na druhou stranu Roman je v podobné situaci poprvé, tak ho nechme ať se učí plakat

        0 0
        • Tom23  

          Zdravím a zároveň sorry za tuto stupidní otázku. Ale věřím tomu, že pro některé tu to bude hračka. Napsali byste mi význam těch barevných dresů na TdF. Žlutý je pro celkově vedoucího závodníka, puntikatý pro nejlepšího vrchaře. Ale ještě je bílý a zelený a ty nevím. Díky

          0 0
    • dancing dog  

      doufám, že Contador Schlecky dotáhne. Vítězství bych ale celkem i přál tomu Frantíkovi s německým jménem- asi je z Alsaska nebo Lotrinska .-)

      0 0
      • siafu  

        podle mě to po dnešku už nedá i s ohledem na časovku, AC mi je narozdíl od Schlecků vcelku symptatický, prostě teď do toho už jde, Schleckům to za jejich dosud „defenzivní“ styl moc nepřeju

        0 0
        • Smazaný účet  

          čteš my myšlenky? Mám úplně stejný názor.

          0 0
          • daymaker  

            PR je mocná… :-) taky fandím AC…!

            0 0
          • Peslezedirou  

            Dokonce i čte i ty mé myšlenky :-) Miulý rok jsem tak trošku fandil Schleckovi, ale teď nějak dvojčátka nemusím. Alberto do to jde a je na jeho styl fajn pohled. Také držím palce Voecklerovi ať vydrží ve žlutém co nejdéle, i když o něho s určitostí přijde. Skoro všechny etapy musí být pro něho slušná rachota a dovedu si představit jeho pocity.

            BTW kromě favoritů na tdf se mi zdá, že nemá formici ani treatt, trošku chybějí jeho emotivní reportáže z minulé tdf :-)

            0 0
            • karliner  

              Co mám informace, tak si treatt chytře vystoupil, pošetřil síly a myslím, že v posledních dvou etapách rozjede peklo.

              0 0
              • Peslezedirou  

                Takže jede ve stejném spiknutí spolu s Romanem :-))), tak snad treatt chytne správnou skupinu :-)

                0 0
            • bagr84  

              Souhlas, to poctenicko tady chybi :)

              0 0
            • treatt  

              Takhle, to nevysílala ČT4, tak jsem to sem dával hodně pro lidi, co se nemohli koukat, aby z toho něco měli a navíc tu byly kecy, že komentuju každou blbinu, tak co bych si třepil hubu nadarmo :)

              A navíc, sem tam do toho musím vyměnit plínky, držet na malou na odříhnutí a tak :) To minulý rok nebylo..

              0 0
      • vasek80  

        Teď jsem dokoukal. Byl jsem překvapen, že AC s SS neodjeli na to jakou jeli hranu. A překvapivé bylo, že to udržel po sjezdu Andy. Každopádně pěkně napínavé a sám jsem zvědav na zítřek. Skeckum to moc nepřeji, Cadel má nejlépe rozdáno a stačí mu si držet AC a spoléhat na časovku, AC ač můj favorit, tak ta ztáta tam zatím pořád je. No a Voeckler, na to že je to francouz, tak mu úspěch přeju.

        0 0
      • treatt  

        Původem Alsasan, nyní ovšem boxující za region Vendée..

        0 0
    • Kamikaze 591  

      Proč tour nejezdí ženy? Nemohli by se výkonostně rovnat s chlapama?

      0 0
    • karliner  

      Opravdu nechápu, kolik se najde lidí, co fandí Contaminerovi, kterému čouhá z ****** injekční stříkačka s dopingem v podstatě celou kariéru :-/

      0 0
      • Peslezedirou  

        Nedá mi to :-)

        Je to asi stejné jako fandit spartě, taky nechápu :-)

        0 0
        • karliner  

          Sparta je evropský hegemon. Třeba Juventus okopíroval její historické, černobíle pruhované dresy, poté, co mu uštědřila porážku 8:1 ;-)

          0 0
        • Frostty  

          +1

          0 0
      • kubad  

        :D se pleteš není to o tom komu ta jehla čouhá, ale o tom koho chytnou že přešvihne povolený limit,

        0 0
        • Peslezedirou  

          To je právě to nejhorší zjištění :-(

          Někdy jsem četl, že je doping vždy o krok dál, než metody na jeho odhalení, něco na tom bude, no.

          0 0
          • black.horse  

            Samozřejmě že je, byl a bude o krok dál, už z logiky věci nejdřív musíš vymyslet co budeš dopovat a jak to skrýt a až když to existuje, tak to můžeš podrobit analýze a následně můžeš začít vymýšlet jak to budeš odhalovat…

            0 0
        • karliner  

          No, to jsem chtěl příměrem opsat, z operace Fuentes tak nějak vyvanul, loňské TdF je také zameteno pod koberec atd. a ten zmetek se všem tlemí do xichtů.

          0 0
          • McBlacky  

            chápu, že si někdo může vytvořit averzi ke konkrétnímmu jezdci a hezky si ji živit, ale zase uznej, že když s nim ostatní stíhaj tak jak to teda je? Sypou taky a ty to přehlížíš? Nebo nesypou a jsou to všichni hodní kluci?

            dle na jaře zveřejněného listu výše pravděpodobnosti dopingu byl AC zhruba v půlce. Hodně slavných jmen na tom bylo o dost hůř.

            Nález clenbuterolu u AC by se zametl už v laborce, stejně jako se to s minimálními hodnotami „měkčích“ látek dělá pořád. Bohužel to někdo vynesl ven. Kdyby se zveřejňoval každý takový nález tak jdou všichni.

            Už za Armstronga se vědělo, že hodnoty ze vzorků jsou v takových kombinacích a výškách, že není možné aby je tak normální člověk měl, ale pokud je každá jednotlivá hodnota v toleranci, je to dle metodiky OK, ikdyž je jasný, že v reálu je jezdec lehce nasypanej.

            0 0
            • karliner  

              Podívej, já to beru tak, že jsou jednou nastavený nějaký pravidla (jestli s nimi souhlasím nebo ne, to je jiná věc, ale ty pravidla by měli platit pro všechny) a zrovna AC chytli (a ne poprvé..) a ostatní ne, takže neuvažuju (a ani nemůžu) tak, že jestli jednoho chytli, že bere a ostatní, co ho stíhají nechytli, tak musí zobat taky, jen měli kliku nebo si to líp načasovali. Contaminero a jeho tým porušil pravidla, ale tváří se, že se nic neděje a samozřejmě významnou roli v tom jeho případě obstarává politika, protože kdyby drapli nějakého gregária z Holandska, nejspíš by se s ním vůbec nikdo nebavil, nezastávala by se ho jeho královna a předseda vlády, dostal by flastr a pes by neštěkl.

              Pokud je pravda to, co píšeš o zametání nálezů atd., tak je asi chyba v těch pravidlech nebo ne?

              0 0
              • McBlacky  

                pravidle beru, ale zase sám víš, že pokud je „potřeba“ tak se zmedializuje cokoli tak jak je záměr. Nikdo z nás neví asi setinu z případu AC (at současného nebo minulých) a to co se dostane k lidem prostřednictvím medií může být úplně jiná pohádka. Sami na začátku uznali, že se info dostalo ven omylem a pak už se vezeš a nezameteš nic.

                Já s dopingem nesouhlasím taky a případy typu Landis, Ricco to je prostě potřeba trestat. Ale nemělo by se to hrotit jako třeba u Bassa kde stačilo podezření a samolepka na krvi. Totéž AC, naměřili mu něco co prokazatelně výkonu nemohlo pomoct ani o promile procent.

                Za mě bych radši v profi pelotonu měl víc lidí typu AC, Gilbert, Vino, Chavanel atd, kteří umí udělat závod než ho mít plný defenzivních jezdců co radši nebudou moc vystrkovat růžky, aby náhodou nešli po etapě na vzorek.

                0 0
                • raceman  

                  jojo… souhlas :) vino tam chybi

                  0 0
                • ememem  

                  otéž AC, naměřili mu něco co prokazatelně výkonu nemohlo pomoct ani o promile procent. – to ne ale, clenbuterol by mu nepohol v jeho potrebach asi ozaj v nicom aj keby ho mal 10 krat viac ale je kazdemu zrejme ze tym zakryval dlhodoby systematicky doping na najvyssej moznej urovni(a o tej top urovni svedci prave to male najdene mnozstvo cize „internym“ testom presiel cisty). a ma problemy s dopingom odkedy vyhral U23, uz aj tam boli nejake sumy nehovoriac o jeho profi kariere. je to proste najspickovejsie nasypany manik jaky kedy jazdil.

                  aby bolo jasne ja mu neberiem ze je aj spickovy cyklista.

                  0 0
                  • kubad  

                    takže když mu najdou něco je logické že tím zakrýval něco jiného – s takovým blábolem si můžeš před soudem neobstojíš.

                    nic prokazatelného s čím by ho dostali mu zatím nenašli, takže je stejně čistý jak všichni ostatní – samo bez iluzí :D

                    0 0
                    • ememem  

                      s takovým blábolem si můžeš před soudem neobstojíš. – to je druha vec.

                      0 0
                    • karliner  

                      Ale našli – ten clenbuterol.. Bohužel se to dostalo ven a vložila se do toho politika. A když se vrátíme zpátky do minulosti, tak Italové dali bez milosti flastr Bassovi za účast v Operación Fuentes ale Španělové za stejné „provinění“ AC netrestali. Prostě Italové nežvaní a jednají, kdežto ve Španělsku se všechno okecá „státním zájmem“.

                      0 0
                  • McBlacky  

                    Clenbuterol se nepoužívá jako maskovadlo, ale jako prostředek pro krátkodobé předzávodní doladění formy. Jeho hlavní účinek je pálení tuků a ochrana svalů, vedlejší ale dost krátkodobý účinek je i anabolický.

                    takže ne každému je to jasné :)

                    0 0
                    • ememem  

                      to mas len ciastocne pravdu. kvoli tomu co pises ho pozieraju hlavne kuluristi a podobny to je ale cyklistovi na prd, s tym problem asi mat nebude. ma ale aj ine ucinky. po vysadeni anab. steroidov (ktore sa pozieraju v pripravnej faze s rizikom ze sa to pri roznych maskovacich metodach a troche stastia volako podari neodhalit) a ktore treba vysadit pred zavodmi kvoli istym pravidelnym testom nastava prudka katabolicka reakcia. clenbuterol ma prave silne antikatabolicke ucinky takze sa pouziva ako „predlzovadlo“ ucinkov anab. streoidov.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ne že by užívání v cyklistice bylo až tak doložené. I to kulturistické zdaleka není kompletní. Přesto se uvádí, že doba užívání může být jen velmi krátká, pak prudce klesne účinek a také, že po 48 hodinách už není zjistitelný – vezmeme-li v úvahu, že cyklistické testy budou přísnější, pořád jde o látku s krátkých časem rozpadu. Aby mu ji naměřili v půlce Tour, musel si ho vzít tedy při závodě. Což by k pálení tuků a ochraně svalů s krátkodobým anabolickým účinkem i bylo logické.

                        jsou to jen dohady, ale při závodě už by maskování anabolických steroidů určitě nepoužíval

                        0 0
                        • ememem  

                          no neviem, ja si to pamatam tak ze po spravnej „kure“ ma antikatabolicku dobu ucinku 3 az 4 tyzdne. (cize asi mesiac dokaze redukovat proteinovu syntezu zo svalov). o tom ze by bol tak rychlo odburatelny neviem ale hadat sa nejdem, zas az tak „in“ som neni.

                          0 0
                        • obda  

                          Zasadni spekulace rika, ze mu ho nasli, protoze byl v krvi, kterou dostal jako autotransfuzi v prubehu Tour.

                          0 0
              • Smazaný účet  

                Jenom škoda, že v laboratoři, kde nachytali AC nebyli testováni i ostatní, třeba by dnes na Tour bylo v podmínce více lidí.

                A k tomu Fuentesovi, Italové potrestali jenom cyklisty, i když na seznamu byli i tenisté, fotbalisté … S tím tažením proti dopingu v Itálii to není tak slavné.

                0 0
                • karliner  

                  Tak to vypadá jako spiknutí proti cyklistům. Ale popravdě si moc nepamatuji, že by lítali byť jenom spekulace o fotbalistech nebo tenistech, kteří by v tom Fuentesovi lítali a pocházeli z jiné země, než Španělska. Asi si to pleteš se „skandálem“ s kreatinem, kde se několik měsíců psalo o tom, že italští fotbalisté užívají kreatin, aby se pak zjistilo, že není zakázaný a celá aféra vyšuměla.

                  0 0
    • McBlacky  

      dneska to bude velký. Tři HC stoupání a cíl na Galibieru.

      Otázka zní AC or ABC* :)

      *anyone but Contador

      0 0
      • ememem  

        ja aj ked nerad tipujem AC

        0 0
      • treatt  

        Funguje už někomu online přenos na ivisílání?

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Mne se nejvic v pohode zda CE. Za me SS- AC+CE- AS+FS+JVndrt- IB+TV po pulminutkach od sebe.

        0 0
        • McBlacky  

          podle toho jakým vyrazil peloton tempem, dojedou už pod Agnel mrtvý :)

          dneska už SS nenechá nikdo ujet. A o půlminutkách to spíš nebude. Sám jsem zvědav. Basso i Cunego by mohli jet. Dlouhý kopce oba umí

          0 0
          • treatt  

            Taky mám pocit, že ty kopce jsou tak dlouhý, že dneska by to mohly klidně být i dlouhý minuty. Komu sekce, tak vylítne i z top 15…a bojím se, aby to nebyl žlutý muž..

            Jinak až na sprinterskou prémii se podle mě nikdo nedokáže urvat, to se pojede furt 60 :) takže to by teoreticky mohlo bolet ze všech nejvíc Šleky..

            0 0
            • McBlacky  

              jen teoreticky má myslíš smysl utočit už na Agnelu? Neznám ty sjezdy, ale podle mě spíš ne. Leda by to urvalo tak 5–6 jezdců. 1–3 balíček si větší skupinka dojede.

              Dokonce si myslím že ani na Izoardu nebudou solo uniky, to by možná bylo před 10–15 lety ale při vyrovnanosti dnešní špičky a malém sklonu první třetiny Galibieru…

              0 0
              • karliner  

                Podle mne většina Top 10 dojede společně do 2/3 Galibieru, prémie si možná nějaká skupinka vyzobe, třeba si Roman vzpomene, jak v neděli vyhlašoval útok na polka-dot jersey…

                0 0
                • McBlacky  

                  no na Jelleho ztrácí 70 bodů :)

                  za HC kategorii bere první 20, druhej 10

                  takže kromě teoretické šance je naprosto mimo

                  0 0
              • treatt  

                No já to myslel spíš tak, že jestli někdo odpadne ze skupinky brzo, tak pak bude v únavě nabírat dlouhý minuty.

                Jinak kombo Agnel – Izoard nahrává rozhodně úniku, ale spíš lidí, co neohrožují GC. Ta stoupavá dlouhá rovinka na Galibier by byla peklo, na druhou stranu by mě nepřekvapilo, kdyby se o něco pokusily třeba dva silný týmy – Leopard spár ostatníma lidma, třeba Schmidt, rozjet pekelný tempo ke konci Agnelu a pokud někoho odpářou, kudlu do Izoardu a jestli budou mít třeba někoho v úniku zároveň, ten by mohl potahat tu rovinu ke Galibier..ale víš jak, křišťálová koule tohle..

                0 0
    • Bafoon  

      ted jsem viděl 17. v tom závěrečném boji AC – on jak je zatlej vypadá jak velkej Vetřelec a to až bude mít i čas.škopek to bude něco pro mé laické oko :-D

      0 0
    • McBlacky  

      v úniku 2 jezdci Euskatelu ale hlavně dva jezdci Leopardu. Že by to Schleci chtěli urvat sami už na Agnelu?

      a BMC se tam snaží dotlačit jezdce ze zadu.

      Bankéři spí? nebo spoléhají, že to AC jako vždy dá v klidu sám?

      0 0
      • krokus  

        Kde to prosím tě sleduješ? Na Steephillu jsem funkční video nenašel.

        0 0
      • Lukecz  

        Hlavně je tam Johnny + klasicky někdo z FDJ :)) U Astany to vypadá na hoodně nepovedenou Tour, tak snad Roman vzpomene na roli supergregaria a pojede Bassovi tempo :))

        0 0
      • treatt  

        He he, zapomněl jsem před oběděm odesla svůj post výš, ale asi sem tam do toho trochu snad i vidím :) Tak to je jasný, na Izoardu rozjede Cancellara peklo, pak to veme Stuart, Jens to bude muset dovézt až nahoru a sjezd, na rovině si vystoupí Montfort a Posthuma a potáhnou rovinu až pod Galibier. A v plánech Schleků je to ideálně tak, že v tu chvíli už odpadlo pár konkurentů..

        Asi házím bodlo na fach a jedu dom se koukat :)

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Btw… další díl Blazin' saddles

      0 0
      • Biker jak Pes  

        „On Thursday Tommy will enter the 19th day of his career in yellow – that's two more days than Alberto Contador has managed. That stat speaks for itself.“

        tohle je dobrá poznámka… :-)

        0 0
        • Thidney  

          Napsat o Tommym – „He's the Kryten of cyclist robots“ mě dostalo. Red Dwarf forever.

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Contador si prý stěžuje na bolest kolene a dokonce byl u lékařského vozu. Tož uvidíme, jestli něco chystá a blafuje nebo má doopravdy bebí…

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Dva lidi z Astany právě odjeli z pelotonu a Roman pořád sedí a sedí…

      0 0
      • Lukecz  

        dělá dobře, kolem Brianconu je silný protivítr a jestli se úniky v kopcích roztrhají tak za to šeredně zaplatí :) Jinak PhilGil motá 36*27 jestli sem dobře slyšel

        0 0
      • karliner  

        Jede hlavou.

        0 0
        • dobytek  

          nemá štěstí

          0 0
        • marco  

          Teda nesedí u tebe někde Kreutziger st. to je jak o z jeho hlavy. Mohl by Roman táhnou tu skupinu 4 jezdců co vlají za pelotonem kde je Farrar, Cavendish, Hilvert, Bertagnolli. Třeba je dotáhne zpět.

          0 0
        • Peslezedirou  

          :-)))

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Kdyby radej popojel koulema, vobcas…

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Treba to RK zkusi urvat na Galibieru. Ty uniky stejne dneska sjedou. V druhym kopci zas ztrati 3 minuty a 2 minuty pod poslednim kopcem je malo, ale aspon treba bude mit nekoho po ceste kdo mu pomuze.

          0 0
          • treatt  

            Na Galibier nesmysl, to pojedou velky kluci. Jestli neodjede na Izoardu, tak už ne..

            0 0
    • Bafoon  

      jak se jede TED? Mohl by jste to někdo prosím shrnout? já tu odbíhám k mašinám a mám z toho prd :-( jak je na tom žluťák? dík

      0 0
      • McBlacky  

        Vpředu velký unik, který začíná ztrácet členy tahá to Posthuma

        před chvíli jel žluťák s Gilbertem před pelotonem v malý skupince ale už je sežrali. Jede se tedy GC pohromadě

        vypadá to, že nikomu z GC se nechce jet a nikdo nevypadá úplně v relaxu

        0 0
    • Peslezedirou  

      http://sport.idnes.cz/…klistika.asp?…

      Něco z net tisku.

      0 0
    • McBlacky  

      Andy…

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Ty vole… Andy odjel!

      0 0
      • Peslezedirou  

        Co na to Contador?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Navarro mu jede tempo na špici, Andy má půl minuty, ale neroste to ani nepadá.

          EDIT: Tak na špici se střídají jezdci celé skupiny, teďka BMC…

          EDIT 2 : Andy už má minutu…

          0 0
          • treatt  

            to jsou jezdci, co se vrátili z únku, Bookwalter teď bude pracovat..ale měli by klidně nechat AC podusit :)

            0 0
      • Lukecz  

        S tím protivětrem v údolí je to buď věnec nebo kotrmelec, ale každopádně odnážný tah

        0 0
      • karliner  

        imho zešílel..

        0 0
        • McBlacky  

          no vypadal, že si dává méně než AC ve žluťácký skupině. Andy, pokud chce vyhrát Tour musí najet na Cadela 4 minuty cca.

          0 0
        • treatt  

          Tahle Tour Ti nejde kamaráde :) vzadu se kotví, nechávaj vykoupat Kadela, Andy jede na žlutej :)

          0 0
    • pegas  

      malej offtopic: zvýší mi někdo vzdelaní ohledně doprovedného cirkusu, co jezdi s pelotonem?

      červený škodovky (komisaři a ředitelé závodu)

      žlutý škodovky (univerzal servis car pro závodníky)

      jednotlivé týmové servis. autíčka (2 ks na tým)

      sanitka (lékař)

      zbytek nevím co je..

      motorky- televize, fotografové, policajti..zbytek te havěti je na co?

      na začátku pelotonu (před únikem) pojede motorka polišů, která udělá haló, srovná diváky,atd..zbytek pojede na koncu pelotonu (případně za skupinou, když tam má stáj více závodníků)…mezi závodníkam se bude proplítat telka a občasný fotograf, komisaři…co ten zbytek?

      0 0
    • raceman  

      ted sem to zapnul, muze mi nekdo prosim napsat, jak se dostal andy sam do uniku? :)

      0 0
    • McBlacky  

      tak Rigoberto se vyklopil, což bude asi pá pá bílému dresu

      a celý to GC klukům tahá Thomas

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak GC boys úplně zastavili. Nikdo ani nešlápne a Andy vepředu sbírá sekundy ve velkém…

      0 0
      • Juan Pelota  

        Takže Andy je teď ve žlutým…

        0 0
      • Lukecz  

        Nejvíc z toho vytěží Tommy

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Tak už se konečně rozjeli a tempo tahá domestik BMC, Bookwalters.

        AC jede úplně vzadu a pěkný záběr na něj, jak si domlouvá techtle mechtle se Sanchezem… :-)

        0 0
        • McBlacky  

          vyměnil si kolo za kolo s motorem a ted pojede :)

          0 0
          • karliner  

            Dáme sázky, kdy Andy vytuhne?

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Taky už mě to napadlo…

              EDIT: Hmm, nebo ne. Ignlinsky už má jenom minutu a Andy na GC boys má skoro 3 minuty…

              0 0
            • McBlacky  

              vypadá znepokojivě dobře, což mi zrovna do karet nehraje teda.

              ale na mě sere pes. AC a Cadel? pokud nezačnou makat spolu tak si můžou jít na pivo, protože první flek z toho nebude…

              0 0
              • bagr84  

                Ze by to s tim uvadlym, bez jiskry jezdicim Andym bylo celou dobu jen jedno velky divadlo?

                0 0
              • obda  

                Zas tak zly to nebude. Fouka a Andy se vystavi, v jeho skupince se moc nestrida – ostatne proc by to delali. Zatimco peloton jede zatim spolu. Tipl bych si, ze s tim Cadel a AC pocitaji.

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  No, těžko říct, jak to dopadne… Zatím teda Andy jenom získává…

                  0 0
                  • vitan  

                    3:40 uz je dost…nevim, jestli se utavili na rovince a dojde jim…

                    kde je vubec Roman K.?

                    0 0
                  • McBlacky  

                    tahá ho Monfort /krutě si dává/ a zatím mají 3,25 to už mi přijde jako ***** hodně.

                    Proč za nima nejedou když jim to tahaj domestici nechápu

                    leda by ostatní byli tuhý

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Monfort se krutě trestá. To dostane dneska na večeři i přidáno. :-) Už to jsou necelé 4min, jsem zmatený z toho, co se děje. :-D

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Tak… Monfort se právě úplně zastavil a Andy jede sám proti větru…

                        0 0
                        • Thidney  

                          Monfort si vystoupil, 18km do konce

                          0 0
                          • vitan  

                            Cadel vypada dobre, AC a SS si davaji na spici…

                            tak dneska paradni etapa;)

                            0 0
                            • Biker jak Pes  

                              15km do konce a náskok je zase skoro na 4min a Andy vypadá, že jede kochačku, zatímco Sorensen vzadu vypadá, že za chvíli umře. Vypadá to, že to, co říkal Jens o dvojčatech je asi pravda: „Potřebují, aby se jel neustálý šrot, žádné změny tempa a nástupy.“

                              0 0
              • treatt  

                Pro mě paráda, mám prvního Andygho, druhýho Kadela :)

                0 0
            • treatt  

              Nahoře na Galibier?

              0 0
    • McBlacky  

      a ted si to už tahá AC sám, asi mu došlo že to je zlý

      0 0
    • McBlacky  

      v komentech eurosportu výborná hláška:

      To get a sticky bidon – vozit se za bidon u auta :)

      0 0
    • daymaker  

      co se děje? Schleck ujel AC o 4 minuty??? teď jsem to zapnul… dík

      0 0
      • siafu  

        nikdo v pelotonu nechce jet .//

        0 0
      • Thidney  

        Tak si musel vidět, jak Cadel rozhazuje rukama a nikdo nechce tahat :) Takhle jim andy nadělí 5 min.

        0 0
        • daymaker  

          jaktože ho nechali ujet???? to nechápu… stalo se něco?

          0 0
          • Thidney  

            V předchozím kopci nastoupil, dal jim 2 min, ve sjezdu na něj čekal Monfort, pekelně ho protáhl údolím, čímž naajeli další 2 min a nteď si tahá, zatím co ostatní se hádaj :)

            0 0
    • McBlacky  

      GC skupinka jede kecačku :/

      místo aby jeli se dohadujou, na to se nedá koukat

      0 0
      • Lukecz  

        klasika, všichni zpanikařilil nikdo nepojede…Andy do žluťáka a zitra čekám odpálení všech domestiků v BMC/Euskatel/Sa­xo. Nejlíp to má pořád pořešené Tommy, klidně by mohl zůstat v top5 možná i bedna když se zadaří

        0 0
      • skier  

        No právě že dá..to bude ještě peklo

        0 0
      • treatt  

        Kdel si dává špic, nakládá si, to je dobrý pro všechny ostatní, tohle fakt nechápu..

        0 0
    • karliner  

      Ale Fekler ztrácí moje sympatie každej den…

      Získá žluťáka díky tomu, že ujede, když se peloton válí a od tý doby beton a beton…

      0 0
      • Thidney  

        Za to včerejší vymetání dvorků jich pár získal :)

        0 0
      • McBlacky  

        ty voe ten jede na sebe takovou hranu, že jinej už byl dávno mrtvej.

        Ty taky nenastupuješ na švihu se všema lepšíma :)

        BTW: Cadelovi stačí stáhnout Andyho na 2 minuty, ale AC si prohrává TDF

        0 0
      • treatt  

        Máro poseldní dny mi přijde, že se díváš na něco jinýho :) Thomas jede neskutečně, je jasný, že nemůže střídat..mimochodem on si musel pro ten žlutej dojet jedinej, ostatní mu v úniku nešlápli..

        0 0
        • karliner  

          Jede neskutečně…

          Žluťák mu dělá pápá a on zevluje a hledá si galusku, za kterou by se schoval. Kdyby Cadel sesedl a šel na kafe, tak si stoupne do řady za něj :-/

          0 0
          • treatt  

            Je neuvěřitelný, že dokáže viset s nejlepšíma a Ty bys po něm chtěl, aby ještě tahal? Když ostatní favoriti ladili a odpočívali na Tour, zatímco Thomas přípravu směřoval na své klasické nástupy a dává si od začátku sezóny a má na kontě už 12 vítězství letos? A čeká se na jediné, kdy už prostě nebude schopen zregenerovat, sekne mu a dostane zásek?

            Za mě má hluboký obdiv, je to velký bojovník!

            0 0
            • daymaker  

              souhlas, machr…!

              0 0
            • karliner  

              Představ si, že ano. Že když mi mizí žluťák v dáli, že si myslím, že by měl držitel a jeho tým ***** bojovat a ne čekat, že to někdo vyřeší za něj. Typicky francouzská vychcanost.

              0 0
              • daymaker  

                obávám se, že to nebylo o vychcanosti, ale výkonu na hranici kolapsu… .-)

                0 0
            • Lukecz  
              • nezapomeň na Pierra Rollanda, který se aktuálně posunul na 12. flek.Tak vypadá práce superdomestika :)
              0 0
              • karliner  

                Jede hrozně netakticky. Vůbec si jako správnej domestik nevystupuje, nejede hlavou a nešetří síly.

                0 0
                • Splinter  

                  kritizovat vse okolo je strasne jednoduchy, co? :)

                  0 0
                • Marskatin  

                  :)

                  A to se mi líbí.

                  Čím dál raději mám ty co jezdí spontánně. Až budou všichni jezdit hlavou – nezapnu televizi.

                  0 0
                • Thidney  

                  A proč by měl vystupovat, když mu na bílej dres chybí 33 vteřin? Škoda, že mu to dnes nevyšlo, mohli zejtra Europcar vyjíždět v bílým a žlutým, by se frantíci zmencli radostí :)

                  A pokud Taarameho dá a doveze bílej do Paříže …

                  0 0
                  • karliner  

                    Já tam příště napíšu, že to je IRONIE. ;-)

                    0 0
                    • Thidney  

                      já tam příště napíšu, že jsem chvíli nesledoval bílej vývoj a dost mě to zaskočilo, tak jsem předpokládal to samé i u tebe. Máš u mě kozí mlíko :)

                      0 0
                      • karliner  

                        Bílej dres nesleduju vůbec, popravdě nechápu smysl této soutěže.

                        0 0
                        • treatt  

                          Bílej dres už má celkem tradici, je to další věc, o kterou se týmy perou, takže minimálně přináší další prvek do závodění. A já se těším na souboj Taaramae – Rolland – Uran

                          0 0
                          • karliner  

                            No, já nerozumím, proč je to zrovna do 25 let a ne třeba do 23 let, což je hranice juniorů UCI. Ale úplně nejlogičtější by mi přišlo, kdyby byl vyhlášený pro nováčka závodu (první start), bez ohledu na věk.

                            0 0
                            • treatt  

                              S tou věkovou hranicí souhlas, nevím, proč to je zrovna 25..

                              Hm, nováček Tour je zajímavá myšlenka, to by teď vedl Danielson před Uranem, jestli se nepletu a Rigoberto jede svoji první Tour..

                              Ale zas chápu tu logiku, že to je soutěž pro mladý kluky, ne, že by třeba Scarponi najednou přijel na starý kolena poprvý na Tour zamachrovat na bílej :) Nicméně je otázka, zda 25 let je ještě opravdu v cyklistice tak mladej kluk..23 by asi bylo tak nějak pro tu kategorii adekvátnější. K čemu jinak ta soutěž totiž je, dokud Andymu bylo 24 nebo 25, že..

                              0 0
                              • McBlacky  

                                akorát je blbý, že většinou se o ni seperou domestici. Třeba Rolland včera vypadal, že mohl i víc, ale musel jet s Thomasem. To pak není až tak fér proti jiným jako třeba Rigoberto na kterého ted jede celé Sky.

                                0 0
                              • raceman  

                                no zrejme proto, ze to je 3tydenni etapak, a moc lidi pod 23 to nejezdi… je tam nekdo takovy vubec? :) vytrvalost prece roste s vekem :) a nicit mlade nadeje jen proto, aby ziskali bily dres a odrovnat je tim do budoucna je nesmysl

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  Kreuza měl tuším 22, když jel první TdF, ni? A Sagan bude ještě mladší. :-D

                                  0 0
                        • Lukecz  

                          Přesně, já bych místo bílého zavedl šedý dres pro staré bardy 30+ :D To by kluci z Radios zas měli o něco větší motivaci než jenom bojovat o nej tým :))

                          0 0
                      • treatt  

                        Ovšem bez sifonu to je o ničom! :)

                        0 0
              • treatt  

                No jo, toho jsem tady několikrát chválil, ale teď explicitně ne, pravda, díky, patřilo to sem :)

                0 0
        • Thidney  

          AC nevypadá vůbec dobře

          0 0
      • treatt  

        Jachuuuuu, Kadel odpáral AC jupýýýýý..ale Roland?!

        0 0
    • Splinter  

      Juchuu Kontik odpad…

      0 0
    • soc  

      AC to vzdává, ale kdy konečně nastoupí Roman?

      Jinak Andy se asi v noci dobře vyspal :)

      0 0
    • l-e-t-o  

      Hodně, hodně zajímavá etapa. Voeckler furt drží žluťáka o 20 sekund. A ten konec neskutečně stáhli na Andyho. Contador je už totálně v pí**. Už se těším na zítřek.

      0 0
      • karliner  

        Myslím, že po dnešku by Fekler měl minimálně polovinu žluťáka poslat Kadlovi, protože nebejt jeho, tak ještě všichni stojí pod Galibierem a dohadujou se, kdo pojede :-)

        0 0
        • Blade  

          Ty sice většinu času meleš neskutečný capiny, ale s tímhle názorem se nedá než souhlasit :)

          0 0
        • Jaroslávek  

          Tak včera jsem na to koukal, bo venku furt chcalo a musím s tím souhlasit. Neskutečný výkon Karla a na jakej převod to jel, ufff.

          0 0
      • Krutor  

        Na posledním km stáhli A.Schlecka o 45 vteřin

        0 0
        • McBlacky  

          trošku mu posekalo, ale dobře načasovaný 60km solo to se jen tak v moderních GT nevidí.

          Jak nemám rád jeho styl jízdy, dneska palce nahoru

          0 0
          • obda  

            Ale jo, jak Baby Schlecka nemam rad, tak dnes si u mne teda splhl. No a Cadel za to dneska vzal a jel druhe solo za Andym, kdyz mu nic jineho nezbylo. Klobouk dolu, snad mu to nebude zitra chybet :(, preji mu celkove vitezstvi. Letos si to zatracene zaslouzi.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Cadel je fakt peklo, slušně si to oddřel, jak psal někdo výše, polovina žluťáku by mu měla patřit.

              0 0
      • treatt  

        Nestáhli. Stáhl. Kadel předvedl nehorázný výkon, v protivětru, všechny ostatní na ocasu a nejen, že většinu odpáral, ani nedoplatil na to, že si vezl hlavnáí soupeře v háku, nikdo mu z toho nebyl schopen nastoupit a sám Andyho stahoval jako vítr. Neskutečné!

        Voeckler na prahu nesmrtelnosti, za už dnes zaslouží sochu!

        Andy teda pecka a odpověď tady na všechny kritiky, jak je pasívní :) To byl styl teda, tohle je závodění, tohle je Tour!!! Jako upřímně, pamatujete takhle neskutečnej a otevřenej závod? Říkám závod, protože osobně takovýhle Tour-thriller nepamatuju! Oh la la..

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          A to jeste ceka zitrek! A pozitri.

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          1 Thidney 71

          2 Blacky 70

          3 Ydaho 70

          4 PeBe 69

          5 Mug 67

          6 Obda 62

          7 Hroch 61

          8 Dubys 61

          9 Fuglsang 53

          10 Lukecz 53

          11 fuzzy666 52

          12 Glum 52

          13 Treatt 48

          14 Trainman 31

          Treatt to ma nejak hodne nahoru dolu…

          0 0
          • karliner  

            Tipuje „Hoogerlanda“ :-D

            0 0
          • treatt  

            To proto, že jsem nejel žádnýho zaďoura na jistotu jak Vy 8-)

            Zejtra se musí urvat Andy, aby to dovezl, Kadel to stáhnout na dvojku a jaký jste byli :) Já jsem dost bitej na tom zeleným, Gilbert pak už do toho nešel, což je škoda, ale jsem rád, že jsem to zkusil..

            Ale kdyby to mělo být podle mých sympatií, tak v Paříži Kadel, Voeckler, Andy, Basso (po dnešku ho dám až za Andyho, štvalo mě, že neposlal ani Silvestra šlápnout Cadelovi na špic, když už na to neměl sám), Vanendert, Jeannesson, Roche..

            0 0
            • karliner  

              Jestli dnešní lokomotivě zítra nedojde šťáva, žluťáka má jistýho, páč Schleckům v časovce naloží min. dvě minuty. Ale moc bych se nedivil, kdyby závodili i v neděli, přijde mi, že v posledních letech nepsaná pravidla fair-play nějak ustupují do pozadí.

              0 0
              • treatt  

                Hm, to naposledy udělal tuším Jean Robic :) ale je fakt, že kdyby Cancellara s ostatními rozjeli peklo, zatímco Kadel by si dával šampíko, bylo by možná hotovo :-)

                Ale jo, taky se bojím, aby Kadlovi po tomhle neseklo, musel si dneska naložit jak zvíře. I když má životní fazónu, tak snad už ten zítřek minimálně udrží a pak si to nabombí na TT..

                0 0
                • marios  

                  No předpokládejme, že po dnešku už Toma svlíknou, do časovky pojedede poslední Andy, takže bude mít výhodu kontroly mezičasů a psychologickou podporu žluťáku, pak bude mít Kadel třeba i problémy tu necelou minutu v TT stáhnout(ale fandím mu). Navíc dnes může útočit Franky a odšťavovat dále Kadla.

                  0 0
                  • Lukecz  

                    Snad se nenechá Cadel takhle vyškolit, Franka klidně může nechat odskočit o 1–2 min, protože tak jako tak se pro něj nic nezmění a bude muset porazit Andyho v časovce.

                    0 0
                    • destr  

                      Tak Frank si odjede, Cadel to bude muset tahat tak jak včera, Andy se za ním bude vyvážet a až bude Cadel vycukanej, tak mu nastoupí taky ;-) Myslím že Cadel nemá moc šancí s tím něco vymyslet.

                      0 0
                  • McBlacky  

                    navíc já bych se nedivil kdyby Schleckové zajeli na své poměry výrobnou časovku. Andy včera ukázal, že ve sjezdu se hodně zlepšil, proč ne i v časovce. Vědí, že to je jejich slabé místo, tak s tím mohli něco udělat v tréninku. Je jasný, že část špatné TT jde na vrub jejich výšce, ale osobně bych je viděl max na minutu od Cadela a být jím, nesázel bych moc na to, že je vykostí o víc. Dneska to bude poprava všech

                    0 0
                    • Marskatin  

                      Nemyslím, že by to bylo o výšce postavy. Spíše o postavě a dispozicích celkově.

                      0 0
                      • treatt  

                        Výška je výrazný faktor, čím je člověk vyšší, tím vyšší rám a tedy i celková čelní plocha vystavená větru..i když se pak na to poskládá jako Zabriskie, člověk se 190cm zabírá furt větší plochu, jak Dumoulin, co se na to tak nějak nacpe..

                        Zajímavé bylo, co říkal Frankie, že v tréninku v klidu je schopen dát vyšší wattové nástupy, než Cavendish, ale přesto Cavovi málokdy někdo stačí – jednak umí neuvěřitelně zakousnout řidítka a poskládat se do strašnýho kočičího hřbetu, ale jeho aero odpor je s jeho výškou úplně jinde, než u takového Greipela..

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          A nedává Frank ty nástupy do kopce a Mark po rovině? Moc se to nezdá, ale tohle je docela rozdíl…

                          0 0
                          • raceman  

                            no, kdyz zapomenes na to ze to je kopec x rovina, tak by ty cisla mohly byt prinejmensim zajimavy :)

                            0 0
                          • treatt  

                            Jen aby nedošlo k mejlce, nemyslel jsem Fränka Schlecka, ale Raboně :) nevím, říkal, že to zkoušeli v rámci tréninku špurtů, tak předpokládám, že rovina, ale každopádně na společným tréninku s Cavendishem, takže po stejný trase..

                            0 0
                            • Biker jak Pes  

                              Jo tak, já myslel, že Schlecka. Přišlo mi to trochu divné, aby Fränk jezdil tréninky s Cavem. :-D

                              0 0
                            • Frostty  

                              „špurt“ :D

                              0 0
                              • Marskatin  

                                je to šišlak

                                nevím jestli to byl on, možná to bylo na Eurosportu, ale slyšel jsem i šervelo…

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  To byl určitě Sean Kelly, ten dokáže ******* i nejjednodušší slova… :-D

                                  0 0
                                  • Marskatin  

                                    Ne, ne byla to česká mutace, bylo to myslím vdobě kdy to na ČT4 přerušovali kvůli Kvitové, tak jsem přepínal mezi Eurosportem a ČT4 a nevím, kde to bylo, možná nějaký Bakyho host.

                                    0 0
                        • Tomahomo  

                          Tak tak, dalo by se to při troše dobré vůle najít v archivu ČT4, říkal tuším, že když blbli na tréninku měl Cav 1200W, on 1500 a Greipel 1800.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            1800 to už je strašný číslo. Na druhou stranu 1200 je docela čajíček

                            0 0
                        • Marskatin  

                          Ale no tak, fyzikální rozbor je pěkný, ale rozdíl v čelní ploše kola nehraje takovou roli. Pokud v poloze, ve které se časovka jezdí je tělo skoro rovnoběžně se zemí (víceméně, jak u koho) tak čelní plocha jezdců stejně širokých v ramenou je stejná bez ohledu na délku trupu, odpor delších noh zanedbatelný…

                          A výška samotná není handicap: David Millar 192 cm,Wigo 190cm, Spartakus 186, BIG Mig 188cm, Bodrogi 187 cm,Michael Rogers 185cm, Tony Martin 185 cm, Jan Ulrich 183cm, Zabriskie 183 cm, Abe Olano 182cm

                          naopak mi chybí vyloženě malý(aerodyna­mický:)) časovkář řekněme pod 168cm.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            Je potřeba to vztahovat i k váze. Spartakus měří o 2cm méně než Andy (myslím) ale je tak o 15 a víc kg těžší. Takže on ten nedostatek v aerodynamice vyrovná výkonem. Na časovku je nejhorší být vysoký ultrachrt, pochopitelně po 170cm už to taky není dobrý tak se dostáváme váhou hodně pod 60kg a absolutní výkon je i při lepší aeropozici opět nedostatečný.

                            Jde o to, že vyšší jezdec je celkově výše nad zemí a každý cm od země navíc tě zpomalí.

                            0 0
                            • Marskatin  

                              No hmotnost je samozřejmě důležitá (pokud s hmotností patřičně narůstá výkon), proto jsem psal, že „výška samotná“ není překážkou.

                              0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Leipheimer umí zajet slušnou časovku a centimetrů taky moc nepobral… :)

                            0 0
                            • Marskatin  

                              jo ten má přesně těch 168cm :)

                              Jeho někdejší a slavnější kolega Lance tuším 178cm.

                              0 0
                          • treatt  

                            No tak Evans není žádný čahoun, mě překvapilo, že je ještě menší, jak Cavendish :)

                            0 0
                            • McBlacky  

                              to říkal už Mára, že ho potkali na Tour a že je malinkej

                              0 0
                              • Zlatka  

                                Vždyť to jsou všichni jako kluci z první třídy, navíc mne šokuje jejich váha, jsou jako mouchy. :)

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  kdyby normální lidi měli 5% tuku, taky budou o dost lehčí.

                                  ale tady na BF jsou i horší případy :)

                                  0 0
                              • Marskatin  

                                Mají 175cm (MC) a 174 cm (CE).

                                0 0
                                • Biker jak Pes  

                                  to je jak já. :-P

                                  0 0
                                • karliner  

                                  Tak to bych řekl, že když Cadla měřili, tak stál na špičkách :-) Ale může bejt…

                                  0 0
                                  • Marskatin  

                                    nevím, možná se jen více hrbí. Osobně jsem je neměřil:) , tak jen z dostupných údajů na netu.

                                    Podle této fotky to vypadá na víc než 1cm, ale mám pocit , že Cadel ma hlavu trochu vysunutou dopředu, kdežto Cavendish je jako pravítko.(naopak při spurtu se umí nahrbi pekelně)

                                    0 0
                                    • karliner  

                                      Měl jsem tu příležitost vloni v La Mongie s ním prohodit pár větiček a byl (v tretrách) skoro o hlavu menší než já (měřím 185). Tipoval bych ho na nějakých 170, ale zase proč nevěřit oficiálním pramenům.

                                      0 0
                                      • Peslezedirou  

                                        Mně se zase podařilo potkat v Paříži Lance Arm., potkal jsem ho v restauraci, nedalo mi to a přišel jsem k němu požádat o autogram, když zjistil, že taky jezdím na kole, tak jsme se dali do řeči, poradil jsem mu prá fintiček které neznal, mám takový pocit, že je pak použil v dalším ročníku tdf.

                                        0 0
                            • Biker jak Pes  

                              Včera jsem se bavil s jedním známým a ten na jaře viděl (možná s nimi jel závod) Evanse i Voecklera a oba prý mají brutální stehna. Evans ještě větší jak Bejk z PSK…

                              0 0
                              • Marskatin  

                                Aldo Sassi se taky na jeho adresu vyjádřil, že je to nejsilnější jezdec jakého viděl.

                                0 0
                              • treatt  

                                Což bylo ostatně vidět i na podiu v Paříži, on má ty stehna neskutečný, daleko namáklejší, jak ryzí sprinter Cav, když tam stáli vedle sebe..a taky dobře teda vypadal Thor při vyhlašování teamů, to bylo jak boxer těžký váhy vedle baletní třídy :)

                                No, vtipná fotka by taky mohla být dát vedle sebe takovýho Rujana a Johna Degenkolb – mimochodem, ve slovníku je, že degen znamená kord, kolben píst, vcelku pěkné jméno pro finišmena jeho postavy :)

                                0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Taky si myslím, abychom nebyli překvapeni. Loni Andy zajel neskutečnou časovku na své poměry. A včerejší etapa, kdy si Andy tahal sám po rovině a za ním borci mu neubrali ani sekundu taky o něčem svědčí… Každopádně už mu to přeju, když je konečně Contador venku… :-D

                      0 0
                      • treatt  

                        Já to dál přeju Kadlovi, letos je nejlepší a zaslouží si to, jede nádherně. I když do tipovačky potřebuju, aby ho Andy porazil :)

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Cadel má životní formu, to je jasné. Taky by si zasloužil vyhrát, ale já ho nemám vůbec rád. Ten jeho ksicht a projev je prostě hnus. Ten chlap je na facku. :-D

                          0 0
          • obda  

            JJ, přišel jsem o žluťáka v královské etapě. Ale měl jsem ho pár dní v Alpách, a to se počítá ;)

            To pořadí ostatně naprosto brutálním způsobem závisí na přesném trefení první pětky (a to zejména přesných míst vpředu). Takže předtím vedl ten, kdo měl Cadela na druhým, teď vedou ti, kteří mají na druhým Baby Shrecka. Body za etapy a trikoty jsou výrazně rovnoměrnější.

            0 0
          • McBlacky  

            thidney pěkně, ale myslím, že Thomas vypadne a jaký jsme byli.

            Tipovačku vyhraje kdo má Cadela na 2 fleku…

            0 0
        • l-e-t-o  

          jj, máš pravdu, že všechno odtahal Cadel. bral jsem to ale za celou skupinu, kterou táhl, i když nikdo jiný než on nepracoval.

          0 0
        • Lance  

          Jako bylo to fajn, ale porad pro me byly nejlepsi boje ARMSTRONG – ULRICH, to byly etapy, to co je ted se na to nechyta. A matne si vybavuju Induraina.

          Skoda toho Contadora, ze nabral tu ztratu v te prvni etape

          0 0
          • marios  

            Časy LA byla na Tour ta největší nuda. A ač jsem big Migovi fandil, tak jseho vítězství vlastně taky, možná souboje s Romingerem měly šťávu. Velmi zajímavé časy, které pamatuju byly 80. kdy Bernard bojoval proti Italům, ale i LF,GL, PD (jen škoda , že s frofi nemohl jezdit Sergej S.)a jezdilo se podobným stylem jako včera.

            Ale včera to bylo nejvíc co jsem kdy viděl, nemám AS rád, ale klobouk dolů.

            0 0
            • karliner  

              Mno, nevím, kde jsi sledoval TdF v 80.letech, ale my, co jsme žili v Československu, jsme byli rádi, když jsme se dozvěděli nějaký etapový výsledek a občas za fotku ve Stadionu :-(

              0 0
              • Peslezedirou  

                To samé mě taky napadlo :-)

                0 0
              • marios  

                ARD, ZDF, RADmagazin, MIrroir du cyclisme. A smozřejmě Rudé právo :) – to byla jediná tiskovina, kterou jsem mohl koupit u nás ve vsi u chaty: za 0,5kčs jsem to na poště koupil, na jediné řádce poslední stránky jsem přečetl: 16 et. vyhrál Hinault,celkově 1. Hinault, a noviny zahodil. O průbězích etap jsem potom byl zpětně informován z těch časáků, který mi mi sháněl táta a od lidí, kteří tam byli osobně. JInak ale v 81 byl přímý přenos z MS ze strahova, pamatujete: 1. Marteens(RIP), 2. Saroni, 3.BH.

                0 0
        • Marskatin  

          Dnešní etapa mi připomněla Paříž-Roubaix.

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tyvole takhle se vyhrava Tour!!!

      0 0
    • bagr84  

      Pekne me letos serou, jak si ted mam uzit vikend mimo civilizaci????

      0 0
    • Lukecz  

      Baby Schleckovi se zas mělo co povést, byť okolnosti byly proti němu. GC boys si ovšem hráli na čekanou, jejich domestici ve větru pod kopcem umřeli, Devenyns (WTF??!!) mu tahal špic, ale pak za zo vzal Cadel a zase to stálo za to :)) Tommy jednou nohou v hrobě má víc dní ve žlutém než měl kdy Alberto, Španělé si nechali doma inhalátory a Cav přijel v busu 4 min za Romanem…joo tomu říkám povedený den v Alpách :))

      0 0
      • karliner  

        Zdá se, že tedy Roman dneska opět vydatně pošetřil. Zítra roztočí naprostý peklo. Nebo to aspoň slíbí.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Letos už bych se nedivil ani tomu, kdyby to ještě opravdu utrhl.

          0 0
        • Avail  

          zřejmě ctí heslo, slibem neurazíš :)))

          0 0
        • Excel  

          Roman stáhnul pozornost na sebe aby si ho každej hlídal jako hrozbu a zatím se mohl v klidu odpoutat Maxim. Bohužel lišácká strategie nevyšla, protože etapa byla o 3km delší než se předpokládalo.

          0 0
      • treatt  

        Dries podle mě dostal nabídku, aby mu potáhl, protože jestli si fakt myslel, že by s Andym jel až nahoru a pomohl si tak v celkovým pořadí, to mu nemohlo snad hlavou běžet hlavou ani v divokých snech…

        0 0
      • Lukecz  

        Díval sem se na highlighty a vidím že Cadel si může do deníčku zapsat nový taktický prvek: čekání na Contadora :)) Evidentně v době nástupu Andyho čekal Bertiho reakci, která ovšem nepřišla. Další poznatek – Sammy + Alberto diskutovali během sjezdu a pak brali kola s lehčím převodem, že by kua Španěláci odpočívali a kuli na zitra nějaké peklo?? Moc by se mi to líbilo :)))

        0 0
        • karliner  

          Spíš mechanici dostanou pojeb za málo nabitý baterky :-)

          Btw – pravidla umožňují vyměnit kolo bez zjevné závady? Myslel jsem že ne.

          0 0
        • Bafoon  

          zajímavá teorie, na tom by mohlo i něco být – andy toho bude mít po tomhle solu plný zuby a oni hráli odepsaný… – to by byl mazec :-))) teoreticky :-D

          0 0
          • treatt  

            Tohle si na Tour nikdo nelajzne, třeba se bude tvářit, že je tuhej, dojede do cíle teatrálně mrtvej a nechá si dát 5 sekund, ale ne minutu :)

            0 0
            • Bafoon  

              mi tu dnes pekelně chyběli tvoje aktuální komentáře. Nechceš si zítřek zkusit ve stylu Tour 2010? :o)

              ale jako konspirační teorii to má luke dobrý, já tomu budu fandit :-)

              0 0
            • StrejdaS  

              Taky si myslim, i kdyz jsem to AC pral, tak zajet v dnesni dobe v jedny sezone Giro i Tour je asi unreal.

              0 0
        • biker jura  

          je to možný. AC podle mě muže jet bud všechno nebo nic, u něj se na nejaký pruměr nehraje. Třeba to zkusí zítra se Sanchezem totálně orvat a ty 4 minuty je podle mě možný s jejich kvalitou najet a myslím že je lepší když ztrácí přes 4 minuty ale hodně se pošetřili než aby ztráceli minutu a byli šrot, protože andyho už by stejně neměl šanci stáhnout víc jak na tu minutu. A divil bych se kdyby AC i Sanch. odpadli ve stejných místech, po výměně kol s lehčímy kvalty a po vzájemne domluvě. No bude to zajímavý :)

          0 0
          • McBlacky  

            AC vypadal že jede fakt hranu a pak mu seklo, bylo to vidět na šlapáni. Sammy vypadá pořád stejně, ale taky tahal těžší než obvykle mi přišlo

            0 0
            • treatt  

              jj, AC se zkoušel docvaknout zpět, ze sedla se přiblížil, ale evidentní sekačka, to nabyla žádná jízda hlavou na pošetření, to by se holt musel přiučit od Romana :)

              0 0
      • Lukecz  

        Čichám čichám spor o zeleňáka – Rojas přišel +31 min což bylo těsně před limitem a Cav + Gilbert + zbytek autobusu mají +35min a o nějaké 2 min to nestihli :)) Vyloučit je asi nevyloučí, protože by do Paříže dojelo jenom pár lidí, ale neškrtaly se v této situaci nějaké body?? Dneska bylo za etapu 20, takže po odečtění by se Rojas skoro dotáhl na Cava :))

        0 0
        • obda  

          Nespekuluj, a přečti si pravidla:

          http://www.letour.fr/…eglement.pdf

          0 0
          • Lukecz  

            dík za info, ale spekulace potvrzena :) Cav a Gilbert mají –20, takže Rojas má nyní ztrátu jenom 15 bodů na Cava

            0 0
            • obda  

              Aha, tak já jsem to pochopil jinak. Máš pravdu :), výsledky mluví jasně. Pasáž

              In the event that competitors who have finished after the cut-off time are reinstated by the race officials’ committe

              jsem četl ve světle

              the percentage of eliminated riders rises above 20% of starters in the stage, permitted finishing times may be increased upon the decision of the Stewards’ Committee 

              Tedy že se rozhodnutím committee změní „designated cut-off time“, nikoliv že budou reinstanciováni jezdci. No, viditelně oficiální výklad je jiný ;)

              0 0
              • treatt  

                Hm, v angličtině to je bližší oficiálnímu výkladu, z Fr verze, co jsem četl jako první, jsem to pochopil jako Ty..

                0 0
            • treatt  

              Gilbert? NEEEEEE :( ale platí za aktivitu v začátku Tour a dnešní práci pro Vanenderta.. :(((

              0 0
            • treatt  

              No, takhle, nejsem právník, ale nejsem si tím jist. Jsou tam dva odstavce, jeden hovoří o tom, že pokud víc, než 20 procent jezdců dojede po limitu, může sbor komisařů rozhodnout o tom, že se zvýší limit pro dojezd. Bez dalších podmínek, pouze toto

              Pak je další odstavec, který hovoří o vyjímkách jezdců, co jsou postiženi vyjímečným neštěstím, kde může povolit jednomu nebo více jezdcům pokračovat i při dojezdu mimo limit. Ti jsou potom postiženi odečtem bodů.

              Ale jestli dnes přijelo příliš velké grupetto po limitu, mělo by se jednat podle mého skromného názoru o případ číslo jedna, tedy bez dalších postihů…ale jak se to vykládá konkrétně, jaká je praxe, to nevím..

              0 0
              • obda  

                Tak jsem to právě pochopil i já. No nic, stejně by musel Rojas porazit Cava v Paříži, a to je hodně nepravděpodobné.

                0 0
                • jonys  

                  No nemusel by. Pokud to zejtra vítěz napálí, může se odečítat znovu, že…A vzhledem k délce a profilu etapy je to pravděpodobnější než dnes.

                  0 0
                  • obda  

                    Zítřejší etapa je Category 4, takže mírnější limity. BTW loni by Cav dojel v limitu, byl 10% místo letošních 9.

                    0 0
              • Lukecz  

                Podle mě se ty 2 odstavce dají spojit. Do bodu kdy budeš reinstated by the race officials’ committee se dostaneš buď tak, žes dojel s více než 20% startujících po limitu anebo si byl unlucky. V každém případě ti odečtou body, které dostal vítěz etapy (ikdys měl jít do mínusu jako půlka HTC :))

                0 0
                • obda  

                  Dají spojit – to je právě ono. Výklad je zatraceně nejednoznačný :(

                  0 0
                  • Lukecz  

                    No alespoň sem si díky přečtení pravidel uvědomil proč jezdí grupeto jako velká skupina. Je nás víc jak 20% , takže nás nevyrazí :)) Tímto se pro mě otevírá možnost účasti v profi pelotonu :)) Budu tam točit Hoogerlanda a po odpadnutí pak překecám dostatečný počet lidí, aby jeli se mnou a kochali se krajinou + nějaké ty pauzy na sváču a horské přípitky :))

                    0 0
        • Thidney  

          přeci nevyhodí 89 lidí, co dojeli po limitu :) to by taky po zítřku mohlo dojet do Paříže třeba jen 40 lidí.

          0 0
    • jonys  

      Tak Andy dneska jako dost dobrý, ale je to málo! A protože zítra bude K.O., nezbude než zkusit zopakovat 3 roky starou „past na Evanse“ na Huez, poslat do ataku Franka a doufat, že mu ty 2+ min nasype. Takový scénář by mě nepřekvapil, byť se jeví značně riskantní. A myslím, že by tentokrát nevyšel, Cadel vypadá skvěle!

      0 0
      • daymaker  

        zítra všichni chcípnou a urve to Roman… :-)

        0 0
      • treatt  

        Takhle, viděl bych to na několik nástupů Andyho pro propagaci a pak jeden atak Franka, který musí odjet, jinak je Lucembursko v loji..

        0 0
        • Lukecz  

          Nic jiného Frankovi ani nezbyde, plánovali to tak asi už dneska, ale GC boys holt Andyho nesjeli

          0 0
          • jonys  

            Protože jel na krev. Do hlav jim nevidíme, takže zítra se ukáže. Zase co jsem napsal je totální vabank-Frank může najet nula nic a vyšťavenej Andy nabrat ztrátu…a celá režie v hajzlu. Ještě to můžou Šleci nechat a pak se F. nechá v časovce dojet a pomůže, ale to se asi nesmí (minimálně unfair to je dost) :-)

            Takže souboj Šleci:Evans bude maso a to ještě nesmíme zapomínat na Vocklera, protože každým dnem nabývám dojmu, že ten borec je schopnej dovézt to žlutý tričko do Paříže třeba i in memoriam…

            0 0
            • Smazaný účet  

              In memoriam :-D

              0 0
            • McBlacky  

              Voeclker dneska v cíli vypadal all-in, jak držel to hrazení, hlava dole. To nebylo pro kamery, to byla totálka. Kdo závodí zná… Nevím co by mu museli dát, aby to stíhal zítra s GC. Dle mého Thomas právě dojel svojí, naprosto famozní, Tour. Nedá ani top 5.

              Aby nebyla mýlka, je to můj oblíbenec, ale realita je realita.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                To uz si rikame asi 10 etap… Po tom co predved dneska, s Rolandem, nicemu neverim.

                0 0
                • karliner  

                  Líbilo se mi, jak včera někde v předposlední zaáčce šel Roland dopředu a Fekler na něj štěkl, že to je moc rychlé, tak poslušně svěsil zase nohy :-)

                  0 0
                  • treatt  

                    A taky pak konci zatuhnul, ono se takhle přizpůsobovat v takhle vysokým výkonu s tou únavou a nadmořskou výškou nebude žádnej med teda…hrozně mu ale přeju, ale vklouznul do top ten a bílýho!

                    0 0
              • Peslezedirou  

                On už jel hranu i v předchozích etapách, kdyby neměl a sobě žlutý dres, tak se dávno propadnul v pořadí, ale je fakt pěkný, že i když o sám ví, že o žlutý dres přijde, tak přesto bojuje.

                0 0
              • Galibier  

                Voeckler má můj obdiv, ale docela mě překvapuje i Hushovd…, že by nám ryzí spurtér dozrával ve vrchaře??

                0 0
                • McBlacky  

                  mě Thor nikdy nepřišel jako ryzí spurtér, spíš klasikář se zaměřením na spurt.

                  0 0
                • bagr84  

                  dyt nedojel ani v limitu ne? :)

                  0 0
                • treatt  

                  U Hushovda je ten přerod logický, kopce vždycky uměl přejet dobře, byl vynikající vytrvalostně (jeden z top jezdců na klasiky) a v poslední době už ztrácel na rychlosti oproti kolegům špurtérům, tak se víc zaměřil na tréninky v kopcích kolem Nice. Podobným směrem by do budoucna mohl jít i Petacchi..

                  Jinak třeba stejnou cestou šel i Stuart O´Grady, když už zestárl a ztratil rychlost, zapracoval na vytrvalosti, chodil do dlouhých úniků a postupem času se vypracoval ve skvělého domestika, černého pracanta na roviny. Thor má ještě o kus víc síly a je schopen přesně využít svých předností, aby stále vyhrával v terénu, kde to je pro něj výhodné. Mimochodem se mi čím dál víc líbí puncheři typu Thora, EBH, Gilberta, co to umí orvat v kopci, je to prostě nádhera to sledovat..

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    Stejný případ byl i Jalabert (nebo jak se to píše), spurtér, který na sklonku své kariéry bojoval o puntíkatý dres.

                    0 0
                  • marios  

                    Jestli se nepletu tak L. Jalabert taky začínal jako čistokrevnej spurter (jedinen schopnej dát i Maria) a na konci jezdil jen pro puntíky, kde mu hodně pomáhalo v únicích jeho sjezdové umění. Ale na jednom MS, když dojíždeli v malé skupině,mylsel jsme , ž eto pro něj bude formalita, ale stejně podlehl silvému sprintu Bugna a Miga.

                    0 0
              • treatt  

                Člověče tak to nevím, z čeho by měl být unavený, vždyť Mára říkal, že Voeckler jen zevloval a místo obrany žlutého jen hledal cizí galusky ;)

                0 0
                • McBlacky  

                  neměl jsem ten pocit. Jedinej kdo vypadal včera na Galibieru a i v cíli, že je v pohodě byl Frank. Zbytek v pekle :)

                  IMHO zkusí stejnou taktiku dneska, LEO do uniku a pak na Galibieru nástupy oba bratři, ale jen krátce a bez úmyslu solovat jako včera, tím vycukají Cadela do totální smrti a pak si to Huez v klidu urvou v druhé půlce.

                  Nevím co by po včerejšku museli sežrat Sammy, Ivan, nebo AC aby jeli únik

                  0 0
                  • treatt  

                    Just kidding voe :) Jj, Frank vypadal, že ho to fakt neba muset jet pohodu, aby nesjížděl bráchu :) ale líbil se mi teda i Basso, i když si zatraceně nakládal, ale tak on vypadá, že se usmívá, i když je chvíli před smrtí :)

                    Na dnešek to vidím podobně, to bude asi hodně bolavá etapa :) docela mě zajímá, co grupetto, jestli se sprinteři nedohodnou předem a nepojedou totální piánko s tím, že jich bude většina, tak je nevyloučí :) ale uvidíme, co na to Rojas..

                    0 0
                  • Mamut  

                    Podla mna tam nikto nebol v pohode. To su len tie kamenne Schleckovske usmevy. Aj Andy strasne dlho vyzeral len „mierne pobaveny“ nez par km pred cielom uz prestal byt schopny kontrolovat celust a ta si uz robila co chcela. To by ma zaujimalo, ci je to len vrodena nahoda, alebo fakt trenuju ten „kamenny usmev na kazdu prilezost“ na deptanie superov.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      třeba Ivan to musí podle mě trénovat. Ten dokáže nasadit svůj climbing úsměv a má ho pořád :)

                      On to je výrazný faktor. Když někdo vypadá, že nemůže ostatní hned nastoupí.

                      Druhá možnost je jet jako Cadel, tvářit se pořád ve smrti a to taky nikdo nepozná co se děje

                      0 0
                      • karliner  

                        Cadel vypadá jako v totální smrti i když leží na pláži s rodinou :-)))

                        0 0
                      • bagr84  

                        jj, cadeluv poker face :)

                        0 0
                      • Marskatin  

                        Ivan tak vypadá snad furt iv civilu, potkával jsem ho před 2 léty v Livignu ještě s delfínem z bibione a měl ten úsměv pořád.

                        Druhá varianta je botox…:)

                        0 0
                    • treatt  

                      Žádný vysokohorský kempy, ale soustředení s aerobičkama, krasobruslařkama, moderníma gymnastkama a akvabelama :)

                      0 0
                • karliner  

                  Jsem se spletl. Bránil žluťáka jako lev a furt se cpal dopředu, jenže Cadel chtěl slíznout veškerou smetanu, tak ho tam nepustil. Svoji bojovnost třeba předvedl na rovině za Besanconem, kde nikdo nechtěl sjíždět Andyho, tak za to se svejma gregáriama vzal.

                  0 0
    • dancing dog  

      Tak tohle už asi AC fakt nedotáhne, doufám, že aspoň francouskej Němec udrží žlutou, ikdyž tomu moc nevěřím. Nějak, pánové, toho Andyho nemusím, ani nevím proč, to už raději toho Kóódela…

      0 0
    • McBlacky  

      všechno při starým, jede únik a je v něm Johhny :)

      0 0
      • karliner  

        Za Astanu je tam Iglinskij, asi myslí boj o polka-dot ještě vážně..

        0 0
        • McBlacky  

          no 92 to go a AC útočí…

          0 0
          • soc  

            uz se perou, uz se perou… Andy jede s nim, tak uvidime, kdo z koho :)

            0 0
            • soc  

              a ted koukam, ze Frannk a Cadel taky… kua ja to nestihnu domu k TV na dojezd…

              0 0
              • McBlacky  

                ale myslím že to AC nedá, Andy vypadá v klidu v sedě pěkně si ho hlídá

                Ivan, Frank a Sammy zatím konečná

                0 0
            • Smazaný účet  

              Voeckler se pěkně drží…

              0 0
      • Lukecz  

        Johnny je pekelník :) Ale co tam předvádí AC je cyklistické porno, 90 to go a on tam nastupuje :) Za mě zatím nejlíp Cadel, takto stačí hlídat Andyho galusku a je v suchu

        0 0
    • karliner  

      Roman si vystoupil…

      0 0
    • Splinter  

      Hm tak Cadelovi asi drhnou kliky, nebo nevim co s tim mel…

      0 0
    • vitan  

      tady treba pro nekoho odkaz na online prenos, ale BFko je stejne nejlepcesji..:)

      http://www.sport.cz/on-line…

      0 0
    • McBlacky  

      imho to má AC spočítaný blbě.

      jezdci co zbyli v úniku mu rozhodně nepomůžou nijak výrazně a sám to asi nedá s Andym na zadní galusce…

      0 0
    • McBlacky  

      žluťák vytuhnul a je otázka jestli se udrží s mini pelotonem kam se propadl. Na čele téhle skupinky to kotlí Cadel a vzadu vlaje Ivan. Frank opět jede sitting duck, Sammy se zatím drží.

      Ze současné situace nejvíce profitují Schleci

      0 0
      • orm  

        Už odpadl definitivně, jmenoval bych ho hrdinou tour. Fandím ale Cadelovi, včera za to vzal, dneska smůla, ale snad to dojede.

        0 0
      • Thidney  

        Sammy to trhá Cadel za ním, Basso tuhej žluťák taky

        0 0
    • vitan  

      Evans to asi chce ze sjezdu stahnout na AC a AS…

      0 0
    • pegas  

      říkal komentátor 36 km sjezd?nebo sem blbě slyšel?

      0 0
    • vitan  

      Rollandovi preju bily dres – za to kvantum prace co odvedl pro Voecklera.

      Evans si to taha skoro vsechno sam…takze ostatni ho asi orvou v poslednim kopci.

      SS ma neskutecnou pozici pri sjezdu – je lepsi nebo horsi sjezdar oproti Niballimu?

      0 0
      • McBlacky  

        tak nastejno oba jsou absolutní špička

        Rollandovi to taky přeju

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          To je domestik… kazdej den taha Voecklera na kopec, a kdyz dostane volno, tak si odjede na Alp dHuez a jako bonus si utrhne na ferovku Contadora. Pekne se svez za Sanchezem, jako mazak. Respekt.

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          To je domestik… kazdej den taha Voecklera na kopec, a kdyz dostane volno, tak si odjede na Alp dHuez a jako bonus si utrhne na ferovku Contadora. Pekne se svez za Sanchezem, jako mazak. Respekt.

          0 0
    • obda  

      Ty kraso, jestli to Alberto dojede na zluty, tak to uz bude moc …

      0 0
    • Thidney  

      Andy hoří a Frank není taková podpora hmm uvídíme co Ac a SS utrhnou

      Samy pojď, tebe potřebuju do 5ky :))

      0 0
      • McBlacky  

        to je šílený co tam rozjížděj všichni. Nechápu.

        Držím mu palce, od začátku to dneska krutě rube.

        škoda, že podle posledních údajů už zpomaluje :(

        0 0
        • Zlatka  

          Ty fanoušci.., to je hustý !!!

          0 0
          • McBlacky  

            zabít málo

            0 0
          • orm  

            Mně osobně ty fanoušci připadají nechutní, měli by mít trošku respektu k závodníkům. Stačí neopatrné šťouchnutí a může to rozhodnout závod.

            0 0
    • Splinter  

      prumer 34 :D to snad neni mozny…

      0 0
    • obda  

      Dneska naprosto super. Napínavý od začátku do konce. Akcie Pierra R. stoupají k nebi, Tommy V. přišel o žluťák se ctí. A časovka zítra bude ještě zajímavá.

      0 0
    • oXide  

      Tak dneska masakr :)) Zítra časovka, to jsem zvědavej.

      0 0
    • siafu  

      A kde je nástup RK? :)

      0 0
      • vitan  

        cela Astana nemela tuto TDF formu.

        Roman hold potrenoval behem TDF a vyjde mu to na Vuelte nebo nejakem jednodenaku.

        0 0
      • Kubiczech  

        Slíbil ho na příští pondělí. Nebo rok.

        0 0
    • Bafoon  

      asi budu muset zajet do lékarny pro nějaký prášky na srdce – ač teda silniční cyklistiku nijak extra nesleduju tak tohle co se jelo dneska to mi teda herzna skoro nebrala – Voekler to nemoh vydržet ale rval se co to šlo, takovej ten magor co mává vlajkou na hromadě mrtvol :-))) Rolland a Alberto neskutečnýýýýý, Rollandovi jsem to děsně přál. Zítra to bude v časovce zážitek.

      0 0
      • Frostty  

        S tím Voeklerem máš recht :o)).

        0 0
        • karliner  

          Podle mně se mu doneslo, že tu ode mne dostal kartáč za to, že nebojuje o žluťáka, tak se dneska snažil..

          0 0
          • treatt  

            Vypadá to tak :) takže za to, že tak hloupě vytuhnul, můžeš Ty :-P

            0 0
    • Lukecz  

      Oooo to byl teda závod a spískal to ten mnohými nenáviděný Albero :) Opravdový šampion, který do toho pod Alpe dal všechno a ikdyž ho v mém okolí moc lidí nemusí, tak tu mašinu hnali horekopcom :)) Pierre Rolland se spolu s Tommym zapíše do dějin zlatým písmem, takhle kua vypadá práce superdometika. Schleckies vydali pěkně koženě, takže GO Cadel GO ale myslim, že to Andy zitra udrží :(

      0 0
      • vasek80  

        Myslíš, že 57 vteřin na časovce nestáhne? Já mu věřím.

        0 0
        • Lukecz  

          Včera a dneska vypadal Cadel obrovsky silně, tak sem ho snad ještě neviděl. Ale žluťák přidává strašně moc a Andy se hodně zlepšil v TT. Taky to přeju Cadelovi už jenom kvůli tomu aby nevstoupil 2× do stejné řeky :))

          0 0
          • vasek80  

            Touha nevstoupit po druhé do stejné řeky ho také musí popohnat :-)

            0 0
            • Lukecz  

              Pro Cadela mluví to, že stejnou časovku jel na Dauphine, kde ho porazili jenom TT specialisti a Brajkovic. Tommy tu ztratil na Cadela 1:58. V roce 2008 po Alpe následovaly 2 přejezdové etapy a v 52 km ITT dal Cadel Andymu 2 min a Frankovi 3:30. V roce 2009 po 40km ITT kolem Annecy se ovšem ještě jelo na Ventoux, Cadel tu dal Andymu 26sec a Frankovi 1:15. Loni to bylo všelijaké. Cadelovi to přeju ze všeho nejvíc a když se Bertie kousne jako v roce 09 a dá Spartaka, tak může i zabednit :)

              0 0
          • karliner  

            Podle čeho soudíš, že se Andy zlepšil v časovce?

            0 0
      • Frostty  

        Andy půjde, jak mi Kadel není sympatickej, tak proti šrekům budu fandit i třeba vlastní tchýni..

        0 0
        • oXide  

          +1!

          0 0
        • Jaroslávek  

          Tak nějak to je.

          0 0
        • obda  

          Proti šrekům bych fandil asi každýmu. Ale Cadel si to letos zaslouží, tvrdě makal a na nic se nevymlouval. A že mu teda BMC moc nepomohlo, tedy kromě Hincapieho. Dneska a včera toho odtáhl neskutečně moc, i ten svůj dnešní technickej problém zvládl. Obrovský respekt.

          0 0
      • McBlacky  

        minuta to bude těsný, ale já myslím, že to Cadel dá. 4flek by mohl udržet Thomas a na pátým to vidím na AC.

        0 0
    • karliner  

      Tak moje předpověď, že to RK dneska rozpeklí tak úplně nevyšla.. S odřenejma zádama stihnul limit..

      0 0
      • obda  

        Nestihl, na zelený trikot má –18 bodů. Ostatně opět půlka jezdců o pár vteřin nestihla limit. Tentokrát to ovšem Rojas nestihl taky, takže rozdíl mezi Cavem a jím zůstává 15 bodů.

        0 0
    • padlos  

      Jak je na tom Voeckler s casovkou? Podle ty etapy kde se prvne navliknul do zlutaku (tam jel ke konci jak masina), by to nemuselo bejt uplne spatny.

      0 0
      • Frostty  

        Myslím že po dnešku bude prošité jak deka.

        0 0
        • padlos  

          Tak to budou dneska po včerejšku všichni. A o něm se to říká už několik dní a furt se drží.

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Pozde ale prece, pred casovkou:

      1 Obda 83

      2 Dubys 78

      3 Glum 77

      4 Blacky 75

      5 Thidney 74

      6 Hroch 72

      7 Fuglsang 68

      8 Treatt 66

      9 PeBe 62

      10 Ydaho 59

      11 Mug 56

      12 fuzzy666 47

      13 Lukecz 46

      14 Trainman 45

      0 0
    • Masi  

      Nepobral jsem proč na Voecklera dneska někteří diváci bučeli.. může někdo záhadu objasnit? A taktéž nechápu, proč po prvním nastupu Contadora mu jeho stájovej kolega vydržel pomáhat snad jen necelou minutu. Kdyby neměl sílu v polovině etapy, tak mi je to jasnější.. ale po začátku etapy přeci musel mít sílu dvacet minut tahat i kdyby se z toho pak měl poblít, ne? Leccos už pobíram při sledování TdF sám, ale tohle jsou mi prvotřídní záhadičky.

      0 0
      • obda  

        Na Tommyho buceli Holandani v „jejich“ zatacce, protoze po Hoogerlandove sestreleni na nej nepockal a pokracoval v uniku.

        0 0
      • treatt  

        Takhle, celý vystoupení Saxa během Tour je jedna velká záhada. Skoro mi to přišlo jako bojkot leadra – že Daniel Navarro ani Richie Porte nepřejedou jedinej kopec v balíčku a hned vystupují..mno…o­kej, jak je ale potom možný, že nejeli ani na rovině, AC byl vždycky všude sám, na větru, dotahoval se svýma silama..taky mi to nejde do hlavy

        0 0
        • ememem  

          no, ja tomu sice moc nerozumiem ale mne je docela zahadne aj vystupenie timu leopard, s ich ambiciami a tak hviezdnym timovm boli z mojho hodne amaterskeho pohladu celu tour totalne pasivny a neni mi jasne na co sa spoliehali, za ako schleck brothers utecu el steakovi a evansovi v jedinom kopci kde sa do niecoho hecli min. o 5 min alebo jak? ako co som si vsimol tak docela casto leopardi tahali vysoke tempo asi aby hlavnych superov(AC,CE) unavili(kedze ti mali imho este zufalejsie timy) ale to je asi na vitazstvo trocha malo.

          0 0
        • Marskatin  

          Mi nepřipadl od Saxa jako dobrý nápad přidělit AC tři demostiky, kteří mají podobně jako on v nohách letošní SuperGiro. On toho měl plné kecky i AC. 4 z 9 jezdců v týmu jeli Giro: AC, Richie Porte, Ježíšek a Matteo Tosatto.

          0 0
    • Eva  

      Ty voe, to jsou nervy, 12 sekund :-)

      0 0
    • oXide  

      Dnes spokojenost, sice jsem od začátku Tour fandil AC, ale v časovce jsem doufal v Evanse, pořád lepší než Schleck.

      0 0
    • soc  

      To je peklo, Cadel snad dá i Martina…

      0 0
    • karliner  

      Kdybych byl býval tipoval, měl bych Cadela a Andyho, pak už v GC nic, Cava v zeleném, bílej ani polka-dot nic a nějaké body za etapy. Pódium by to nebylo, ale „lanterne rouge“ taky ne..

      0 0
      • biker jura  

        jel tu časovku dnes i Fabian? nějak se mi nezdá že by nevyhrál :)

        0 0
      • treatt  

        No já se rozhodoval, váhal jsem, jestli dát Cadela na první flek, ale pak jsem si řekl, že ho Andy přece jen v kopcích vorve a už tak jsem měl dost koule na to, jak jsem tipoval, tož jsem dal konzervativnější variantu..škoda :)

        0 0
        • McBlacky  

          Ben Swift to má u mě hotový. Nakonec jsem ho vybral z 5ky EBH, Evans, Basso, Frank Schleck na etapy.

          Nakonec jsem si řekl, že dám někoho ze Sky, protože jsou mi sympatický a upřednostnil Bena, na Californii jel neskutečně. Zase EBH dokázal slušně finišovat do trojky na TDF 2010.

          na Vueltu bys měl poladit nějakou tutovku :)

          0 0
          • treatt  

            Swifty si to u mě taky rozlil, smutný je, že jsem se rozhodoval mezi EBH a Swiftym a dal jsem mlaďase..no a Thor mě teda vyškolil za pocit, že už není tak rychlej a tím pádem etapy už vyhrávat nebude :)

            0 0
    • vasek80  

      Letošní ročník byl zvláštním způsobem perfektní. Strašná škoda byla pádů v úvodu, ale Alpy byly úžasné. Čekání zda Contador bude kvůli Giru v krizi, zda Frank má lepší formu jak Andy, jak dlouho a zda tohle vůbec může přežít Vockler. Myslím, že Cadela tipoval málokdo, ale po 18. a 19. etapě jsem si byl jistý, že to urve.

      Nakonec bych řekl, že Contador přeci jen dostál svému jménu a rozhodně se nenechal srazit na kolena. Schleckové si neměli stěžovat a taktizovat až to vyjma 18. etapy protaktizovali. No a Voeckler, za ty jeho grimasy v alpách a způsob jakým se s kolem v kopcích rval by zasloužil tu bednu, ten tam nechal vše.

      Osobně mám pár hrdinů.

      1. Hoogerland
      2. Evans
      3. ač nemusím Francouze, tak Voeckler
      0 0
      • karliner  

        Dnes se mi při té časovce zdálo, že se Frank ***** snaží, aby neměl lepší čas než Andy. Nebo si jinak nedokážu vysvětlit způsob jeho projíždění zatáček…

        0 0
      • oXide  

        Jo, letošní Tour byla krásná, pádů škoda, to ano, ale musím říct, že jsem přišel na chuť i tomu Evansovi, dřív mi byl šíleně nesympatickej, ale po této Tour mu přicházím trochu na chuť.

        Osobně jsem čekal, že se Roman teda umístí líp, ale to bylo asi naivní si myslet. Fandil jsem Contadorovi, je to škoda, myslel jsem, že to urve a vyhraje Giro i TdF.

        Jinak Voeckler co dokázal tak klobouk dolů. Vlastně všichni si prožili své, takže asi tak :)

        0 0
      • Kubiczech  

        K těm hrdinům bych přidal Thora.

        0 0
      • prvniodkonce  

        Za mě Voeckler hrdina číslo 1 :)

        Sanchez v časovce taky pěkně dával, což se nečekalo…

        0 0
    • Lukecz  

      Uff, vítej Cadeli do klubu vítězů GT :)) Parádní výkon v časovce, oproti Dauphiné zlepšení o 1 min stejně jako pekelník Tommy. Šel si za tím tvrdě celý rok, což potvrzují výsledky ostatních závodů a když se na to dívám zpětně, tak nechápu jak to Andy vždycky dokáže vyladit na Tour. Taková Tour s dostatkem hor a málem ITT se pro Schleckies už nemusí opakovat a nabízí se otázka co dál? Zkusit vyhrát pár týdenních etapáků nebo Giro/Vueltu? Anebo tomu chybí jenom ten chlápek s bičem co by jim řekl kdy útočit a kdy si hrát na kočku a myš v kopcích? :) Každopádně veeeelmi povedená Tour, pohádkový boj Tommyho, nezlomitelný Contador, nové hvězdy a smetana pro Cadela. Díky pane Prudhomme

      0 0
      • karliner  

        Nepsals včera, že se Andy hodně zlepšil v ITT? ;-)

        0 0
        • Lukecz  

          Zlepšil, jeho výkon má rostoucí tendenci, ale pořád to není dost :) Myslím, že Condador taky nebyl excelentní časovkář v době příchodu do Discovery (byť byl ESP mistrem v U23),ale tvrdě na sobě pracoval a kde je dnes.

          0 0
      • Kubiczech  

        A pro toho našeho zástupce máš taky nějaký plán? (:

        0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      1 Obda 78

      2 Blacky 76

      3 Thidney 75

      4 PeBe 75

      5 Dubys 69

      Tak to vypada, ze Blacky to bude mit ala Andy, zase druhej… PeBe mocny finis. Ale jeste nejsme v Parizi, a Cadel je smolar.

      0 0
      • jonys  

        Nevím v čem ta hra spočívá, ale Obďovi gratuluji. Co vyhrál? Já pár drobých na pivo od bwinu:Evans vítěz a Sanchez puntíky :-)

        0 0
        • Fuglsang  

          No jestli jsi měl na jednom tiketu Evanse a toho Sancheze tak velká gratulace, to asi jenom drobný nebudou ne?

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Tak nakonec po obdi(vu)hodnem vykonu vitezem tipovacky Obda, druhy Blacky jako na Giru a Treti Thidney, jen o chlopuek pred finisujicim Pebem. Paty Dubys mel nejvic bodu za etapy, a ja s Treattem jsme aspon skoro trefili kolik jezdcu dojede. A jako Lanterne Rouge bych vyhlasil honoris causa Karlinera, protoze neposlal svoje tipy, mimochodem pry velmi presne ;)

      1 Obda 81

      2 Blacky 79

      3 Thidney 78

      4 PeBe 78

      5 Dubys 72

      No a jinak, Cadel si to asi zaslouzi..

      0 0
      • treatt  

        No tak v kombinaci s Girem jsem jednoznačný vládce tipů, kolik přijede jezdců do cíle :)

        0 0
    • Coffin Corner  

      Ne že bych si to přál, ale když jsem koukal na sestřih, jak na přelet celý peloton sedá do jednoho Boeingu 777, mně napadlo, jak by to asi vypadalo se špičkovou cyklistikou, kdyby to letadlo spadlo…

      0 0
      • Zlatka  

        Stejné riziko jako kdyby si je vyhlédnul ten vrah z Osla..

        0 0
      • karliner  

        Nic bys nepoznal. Farmaceutické firmy, lékaři a výzkumníci a výrobci elektrokol by jen pozměnili adresy, kam by posílali své produkty.

        0 0
    • HROOLI  

      Mě se líbil výkon týmu Europcar, chodili do úniků a v kopcích tam byli taky vidět.

      0 0
      • Kubiczech  

        V tomhle mě nadchli FDJ a to i přesto, že od framcouzského týmu se to tak nějak čeká.

        0 0
        • McBlacky  

          na Eurosportu už si z toho dělali komentátoři od půlky prdel. Když rozebírali kdy se bude tvořit únik nebo kdo do něj půjde, tak FDJ se bralo automaticky :)

          podobně bloggeři při prognózách na budoucí etapy.

          0 0
    • Marskatin  

      edit:špatně zařazeno

      0 0
    • weekend warrior  

      nedělá nahodou někdo, nějaká tv, pořadatel, firma, nějaký sestřih toho nej z celého ročníku tour? nástupy, finiše, ksichty, tech.poroblémy, pády? to by bylo fajn, si myslím…

      0 0
      • Zlatka  

        Určitě někdo něco takového vyrobí, jen to bude chvíli trvat.

        0 0
        • weekend warrior  

          no tak asi ano, já to sem dal jako takový dotaz na místní TdF specialisty, kteří mají takové věci v malíku a vědí jestli něco tajového vzniklo v minulosti nebo se něco takového chystá.

          Ale už mě kolikrát napadlo, proč ten přenos není víc interaktivní: rychlost, průměrka, tepy, kadence, stoupání, časy na skutečné soupeře atd…stejně to má každej na svym tacháku/sluchátku, jen to poslat dál a nechat zpracovat compem…zpoždění 3minuty? Stejně, už teď jsou to roboti, takhle by byli jen víc sledovaný:))))

          0 0
          • weekend warrior  

            ale při tom trafficu by to chtělo asi něco fakt ultra výkonného, stroj na počítání a pak stroje na zobrazení podle world regionů. takže HW za pár šlupek, ale ten SW??? kdo se do toho pustí?:)))

            0 0
            • weekend warrior  

              ale třeba na nějakém našem malém závodě by se to dalo odladit:) co?

              0 0
              • Zlatka  

                :)

                0 0
                • weekend warrior  

                  jj, je to úsměvné, ale chce to poladit „jen“ ten přenos dat někam dál a pak již jen ukládat a na dotaz uživatele počítat. ale ten přenos je mi neznámej, někdo tu postoval stránku, kde je pár jezdců online na googlu včetně tepů atd. ale jak toho bylo dosaženo mi není jasné…nijak sem to tedy nezkoumal..??

                  0 0
                  • oXide  

                    jednu takovou stránku jsem taky měl… někde ji mám v záložkách, kdyby někdo chtěl, dám link. Údajně tam ty tepy atd. být měli, ale já tam nic neviděl :D

                    0 0
                  • karliner  

                    Ty vole, cestičku podél Lužnice jsi od jara nepoladil, ale co se týče TdF, tak jsi hotovej oceán nápadů :-)))

                    0 0
          • raceman  

            vsak par jezdcu vozilo vysilac na live srm prenos… ja zahlidl jednoho z fdj… taková cerna desticka 10×5cm zezadu na sedlovce… :) par roku zpatky, kdy jeste prevazoval polar, tak bylo neco podobneho.. :)

            0 0
          • McBlacky  

            a ty bys jako šéf teamu nechal zobrazovat údaje o Watech a TDF tvého GC favorita?

            asi ne, protože z toho se dá hodně dobře poznat kdy komu seklo i jak je na tom. Stačí znát jeho prahy a výkony, což je info které se může prosáknout velmi snadno, nehledě na to, že po 2–3 etapách se dá velmi slušně odhadnout.

            a aby to vozili nevýznamní jezdci na to byla drahá sranda.

            0 0
            • weekend warrior  

              jj, to je fakt, přece jenom jsou to lidi no:)))

              0 0
              • weekend warrior  

                pak jde o prachy a pak o zdraví.

                Ale třeba ty rychlosti a stoupání by dávat mohli. Z telky vidíš prd(ale lidi už znaj gps, profily atd), třeba moje tchýně(je v poho, na kole taky v rámci možností jezdí), když jsme byli na návštěvě a já si vyžádal čt4, mlela něco o tom, že to je furt jak po rovině a co na tom je… Až když byl záběr na kterém fanoušek běží sprintem vedle kola říkám: a to jedou už 8km do kopce, ona na to fakt jooo, té hustý, to nevypadá:) no a o zkopec nemluvím, pustím ji tu etapu s návštěvou dvorku:)))

                0 0
          • Biker jak Pes  

            Interaktivní tepy jsou občas při závodech na běžkách. Je prdel sledovat profíky jak si dávají na 190 tepech. :-D

            0 0
      • Tomahomo  

        Dnes je hodinové ohlédnutí na ČT4 od 18:05

        0 0
    • vitan  

      tak Roman to dojel se zlomenou rukou…

      smekam – je to fakt borec.

      btw: Proc jsou tak dulezite zavody v Kanade a nepripravi se na MS, nejakou jednorazovku-klasiku atd?

      0 0
      • Zlatka  

        Teď to čtu také, to to neviděli na rentgenu už tam ?

        0 0
        • McBlacky  

          na rengenu občas zlomeninu nepoznaj. Kotníky a zápěstí typicky. Přijdeš tam po měsíc dvou znova, že to pořád bolí a ejhle druhý rengen a bylo to zlomené. Takže tě v lepším případě pošlou domu, v horším ti to zlomí a zasádrují :/

          0 0
          • Biker jak Pes  

            V zápěstí je strašně moc kostí, proto se to blbě rozezná. Teďka se ale dívám na 16. etapu a nechápu, jak mohl Roman s tímhle takhle nastupovat. :-D

            0 0
      • Biker jak Pes  

        Tu poslední větu nějak nechápu… jaké závody v Kanadě? Co to má společného s MS nebo klasikami? :-D

        0 0
        • vitan  

          todleto je z jeho webu:

          Byl bych rád, kdybych mohl jet v září ty závody v Kanadě, jak jsem měl v plánu. Protože takhle bych sezónu skončit nechtěl,“ přiznal Roman.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Ah… už chápu.

            těžko říct, po TdF jezdí profíci na různé exhibice (kritéria pro prachy), pak ladí na Vueltu a někteří na MS. Nějaké jednorázovky se tuším ještě jezdí, ale v Kanadě? :-O To už tam bude sníh tou dobou.

            Na letošní MS se připravuje Contador, který vyhlásil útok, tak uvidíme… okruh je každopádně docela zajímavý… profilem. :-)

            0 0
            • daymaker  

              dle ranních zpráv na Eurosportu se arbitráž pro změnu posouvá až na listopad, tak možná ještě Vuelta??? :-))

              0 0
            • siafu  

              asi na sport.cz bylo, že MS nemá jet a něco o třech závodech do konce roku, no a vzhledem k ruce, tak ten jeden už nepojede, takže pak zbývají nějaké dva závody v Kanadě (?)

              0 0
            • McBlacky  

              letos po TDF může jet Vueltu jen domestik, maximálně sprinter. Kdo jel na TDF GC na Vueltě nepojede.

              start se posunul myslím na konec srpna. Loni to bylo až druhý týden v září.

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jj, vím to. Tak ať se Riis předvede, když vyhlašoval, že Contador je schopný vyhrát všechny Grand Tours v jednom roce…

                0 0
                • karliner  

                  To asi vyhlásil ještě v době, kdy si myslel, že ten clenbuterol umí zakrýt…

                  0 0
              • karliner  

                Taky jsem měl ten pocit, že Dánsko rozhodně není zemí velehor ani muurů :-)

                0 0
              • Biker jak Pes  

                Co se směješ, vole :-D

                Hodil jsem tady to, co jsem vyhlásil Contador. Mě tam bude víc sedět spír Thor nebo Gilbert.

                0 0
                • treatt  

                  EBH taky určitě, nevím, jestli má v plánu se ukázat i mistr Fabian..Gilbertův problém bych viděl v tom, že to je příliš rovný..na koho vůbec pojede squadra azzura? Na Pettacchiho?

                  0 0
                • Biker jak Pes  

                  Píšu jako hovado, se dívám…

                  Treatt: těžko říct, Ballanovi by tohle možná sedělo, jenže o něm není v poslední době vůbec slyšet, kde vůbec skončil?

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    On nejak ma-nema dopingovy flastr, ne?

                    0 0
                  • treatt  

                    Oni ho stáhli společně s Maurem Santambrogiem ze soupisky Gira kvůli podezření v nějaký dopingový kauze, ale žádný obvinění z toho nevzešlo..

                    0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                No AC na Giru vyhraval skoro i sprintersky etapy, ne?

                Gilbert ma famozni formu strasne dlouho, dokaze ji udrzet? Na Thora je to asi malo tezky. Ale Fabian by moh prekvapit.

                0 0
                • treatt  

                  No, ona to byla spíš taková Gilbertovská etapa, kde šel AC do špurtu, bylo to do krátkýho, ale prudkýho kopečka..

                  Jinak o jeho sprinterském potenciálu pěkně promluvil třeba španělský šampionát, když dojížděli ve dvou :)

                  0 0
      • karliner  

        Takže nakonec je z něj hrdina?

        0 0
        • Kubiczech  

          Tak byla to jediná možnost, jak to zachránit… (:

          0 0
          • treatt  

            Doktor z Boleslavi ho v jeho vlastním zájmu přetáhl železnou tyčí po zápěstí, aby to měl aspoň fakt zlomený :)

            0 0
          • daymaker  

            jo, museli mu zlomit ruku… .-)

            0 0
            • Kubiczech  

              Ona to byla od Astany vůbec povedená týmová režie – lámat ruce, lámat nohy, obratle předem… (:

              0 0
        • McBlacky  

          já jsem si to trochu myslel, že s něčím podobným přijde. Přeci jen jeho výkonnost je jinde ikdyž nemá den.

          Ted už jen čekám, že AC vyhlásí, že měl urvaný vazy v koleni, nebo rovnou naštípnutou čéšku apod :)

          0 0
          • karliner  

            U Contadora bych viděl spíše chybu v logistice zkažených steaků :-/

            0 0
      • Blade  

        No nevím, borec.. Měl by si ujasnit, co jeho PR posílá do médií. V průběhu Tour tvrdil, že ani na žádný složitější vyšetření nepůjde, aby se náhodou neodhalil nějakej větší problém a on mohl Tour dokončit a teď řekně, že tohle vědět už dřív, tak Tour po prvním týdnu zabalil, aby už mohl mít 2 týdny sádru.

        Jako já ho nechci nijak srážet, dokázal v silniční cyklistice víc, než kdokoli jinej od nás, ale ty jeho kecy kolem mě už fakt nebaví. Pokaždé stejnej scénář: Jedu závod na celkový umístění, nejlépe bedna. Hm, chytil jsem manko v několika etapách, nejlíp v rovinatách, kde je umění nabrat ztrátu, na celkový pořadí to už nebude, ale teď se budu soustředit na vítězství v etapě. Tak etapu jsem nevyhrál, místo toho jsem v rozhodujících kopcích zase pár minut chytil, ale nevadí, budu šetřit síly na… A celý léta furt dokola.

        Jako luxusní domestik třeba pro Rollanda by mohl mít budoucnost, ale jako lídr na GT už ne.

        0 0
        • McBlacky  

          se podívej v kolika vyhrát Tour Cadel.

          Ono to zas taková prdel nebude…

          0 0
          • karliner  

            No, teď nám ale nezbývá, než doufat, aby s ním v Astaně (pokud přežije a udrží se v Pro Tour) měli trpělivost a ke Kiserlovskýmu nekoupili další leadra pro GC..

            0 0
        • treatt  

          Umění nabrat ztrátu na rovinách mají v rejstříku pánové jako Basso, Contador, Schleck, Wiggins a další jen z poslední doby. Ono od televize to nevypadá vůbec složitě, jet v balíku přeci jenom ne a vezeš se v háku. Jak tam ale přijde vítr z boku, pasáže se zatáčkami, úzká silnice a podobně, je to sakra tlačenice a tam strašně záleží na teamu, jak je schopen svého leadera ochránit a dovážet stále dopředu. Jakmile vznikne díra a vepředu si všimnou, že chybí nějaké velké jméno, nebo ke konci etapy už opravdu nikdo nečeká a sjíždět pak třeba 30s je mnohdy nemožný. Takže s takovými soudy bych byl výrazně opatrnější..a to nezmiňuju časové ztráty způsobené pády..

          Co se Romanova PR obrazu týče, tam zcela souhlasím. A podle všeho je nadále dost studenej čumák schopnej otrávit fanoušky, co za ním jedou stovky km..

          0 0
          • karliner  

            Vloni nám něco podobného o RK a fans na Tourmaletu říkala partička ze Zlína nebo tak nějak. Nám to bylo fuk, my jsme tam nejeli kvůli Romanovi, dokonce si myslím, že ani někteří z naší osádky nevěděli, že jede :-)))

            0 0
          • Marskatin  

            mi někdy připadá, že jeho PR tvoří starý Kreuziger.

            0 0
            • marco  

              Potvrzuji na ČT4 plival na všechny týmy hlavne na HTC. jen astana byla ta super. měl by se vzpamatovat a Roman bohužel s ním.

              0 0
        • dafe  

          Nesouhlasim. Z toho ze vyhral na Giru bilej jasne vyplyva, ze je pro GC vniman jako mlady, tedy je velka sance ze se muze jeste zlepsovat.

          Dale na rovinatych etapach to bylo snad na GT poprve, co Roman lehnul a neco chytil. Naopak vzdycky jezdil pozicne vyborne a hezky vepredu. A taky pozice v baliku zavisi na tymu jak te dam dostanou a soucasna Astana v tomhle nic moc.

          Roman je podle me presny typ GC jezdce, all-rounder co umi vsechno krome spurtu.

          0 0
          • karliner  

            No já se nechci pouštět do akademické debaty, ale dle mého mu do GC špičky chybí bojovnější srdce a má slabší časovku. Z tohoto pohledu se mi zdá na na letošním Giru díky slabší konkurenci dosáhl svého maxima.

            0 0
            • Marskatin  

              Jsem zvědav, kam povede jeho časovkařský trénink se speciálním trenérem.

              0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              JJ taky mam ten dojem. Na uplnou top mu chybi rvavost, casovka prumerna a odpich do kopce, kterym by byl schopen nekoho urvat (nebo uviset kdyz se zacne natvrdo utocit), resp ztraci v ech nejprudsich kopcich. A PR. Silnou strankou je diesel do kopce a dobra regenerace, vzdycky se relativne lepsil ke konci (mozna protoze je jeste mladej). Idealni superdomestik, jako vloni na Vuelte pro Nibaliho, a i mi prislo ze je tak spokojenejsi nez jet na GC.

              0 0
          • treatt  

            No mně se zdá, že ty dojezdy naopak dost zlepšil, už jen 4. místo na Liége – Bastogne – Liége. On jezdí dobře třeba jako Nibali, v kopci dobrej, z kopce dobrej (ne až tak jako Vincenzo, samo), rovinky si umí tempařsky odjet, akorát je prostě o něco slabší, než jeho bývalej parťák a v ničem ho nepřevyšuje. A jak míval dobrou časovku, tak v poslední době to je dost matný teda

            0 0
            • marco  

              No já měl na Giru spíš dojem že umřel pravidelně 2 km před koncem. Ano AC nastoupil v kopci a hrál si se soupeři ale on se nebyl schopný držet dalších ve skupině a tak jeho výsledky 8–15 místo v etapě stráta na vítěze 1–5 minut. Koncovky jsou to co by měl zlepšit.

              0 0
              • treatt  

                Tak to ale jeden o voze, druhý o koze. Dafe psal, že Roman umí všechno kromě spurtu, já psal, jak se v těchto dojezdech zlepšil. Ale mám pocit, že Ty píšeš o posledních kilometrech horských etap, to je přece něco zcela jiného, to je čistá vrchařina a dojíždí lépe ten, který nejmín vytuhne..

                Naopak pokud se jednalo o krátké prudké kopce, kde je potřeba výbušnosti, tam na sobě Roman hodně zapracoval. Je to vidět nejen na již mnou zmiňovaném L-B-L, ale když vezmeme Giro, tak 11. etapa se závěrečnou stojkou (podobné jako ardenské klasiky) dojel AC 5., Roman hned za ním, pak Cataldo, 8. Scarponi, 9. Lastras, desátý Nibali, jedenáctý Menčov

                Ale hlavně etapa 7 do Montevergine di Mercogliano, zakončená tempařským stoupáním, favoriti tam šli na konci do regulerního sprintu, těsně uhájil únik De Clercq, hned za ním Scarponi, kterého Roman dotahoval s každým centimetrem před páskou, pak Garzelli, Nibali, Rodriguez, Rujano, Cataldo, Contador, Le Mevel – to byl finiš jako víno..

                Stejně jako na Trentinu, kde orvali se Sellou Popoviče a ve sprintu si po kopci Roman dal Sellu..

                0 0
                • karliner  

                  Na druhou stranu – to byly dílčí úspěchy s druhou ligou…

                  0 0
                  • daymaker  

                    dle mě s extraligou…

                    0 0
                  • treatt  

                    Tak Liége-Bastogne-Liége nebyla zas tak špatně obsazená, Contaminero, Scarponi, Nibali, Rodriguez a spol jsou rozhodně členy širší světové špičky..ale Tour to není, to je taky pravda

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      No z top 6 na Giru a Tour tam chybeli jen Evans a Voeckler.

                      0 0
                      • karliner  

                        Myslel jsem to Giro. Umístění na L-B-L lze považovat za úspěch snad jen v kontextu s ostatními českými „úspěchy“ na klasikách.

                        0 0
                        • treatt  

                          Co? Tobě přijde, že 4. flek, kdy někdo doveze na monumentu typu L-B-L za sebou celej balík a je z něj nejrychlejší, krom třech odjetých, že není úspěch? Hmmmmmm

                          0 0
                          • karliner  

                            Ne v celosvětovém měřítku. Ano v českém měřítku. Ale to už jsem jednou napsal.

                            0 0
                            • treatt  

                              Hm, zajímavý, že se to v balíku celkem řeší, kolikátej kde kdo dojel do první desítky, hlavně na klasikách..ono když vyletí 200 lidí a všichni chtějí vyhrát, pracuje mrakáč týmů a vítěz přitom jen jeden…jako jasný vyhrát je něco úplně jinýho, než dojet druhej, bejt na bedně je něco jinýho, než bejt čtvrtej, ale dojet třeba na takovým Milán – San Remo v první do desítky se dost cení..ale chápu, že pro Tebe to nic není :)

                              0 0
                • dafe  

                  Hm, jak to tak ctu tak musim souhlasit, nejak jsem si Romanovy konce zafixoval a neprovedl myslenkovy upgrade :-)

                  Jinak s casovkou se obecne opravdu zhorsil, ale na Giru to nebylo vubec spatny, 16 flek, zasek jen 8s na Nibaliho a 50s na Contadora v superforme, casovka dlouha 26 km.

                  0 0
                • marco  

                  No myslel jsem to s těmi dojezdy horských etap. Rozhodně na Giru byl Roman na kamerách časteji byl zdravý a favoritem na top 10 a slovo Kreuziger řekli komentátoři během přenosu alespoň stokrát. Přeji mu brzké uzdravení

                  0 0
    • treatt  

      Tak chlapci, co dále, nový vlákno? Za chvíli je klasika San Sebastian, pak Kolem Polska s Nibalim a Scarponim, pak Eneco Tour, pak už nikoli po klasických 5ti, ale už 4 týdny po Tour je Vuelta..pak Tour of Colorado jako příprava na Canadu – pro spoustu jezdců rozjetí před MS, 21. září časovka, 25. silnice..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Je to na tobe, ja budu od pozitra mimo

        0 0
      • karliner  

        Tak co se týče mne:

        San Sebastian – nezajímá ani za mák

        Kolem Polska – možná si přečtu výsledky, jinak zívačka

        Eneco Tour – viz San Sebastian

        Vuelta – podívám se na Eurosportu na horské dojezdy a tipnu si kolik španělů chytnou s pozitivním testem

        Tour of Colorado – viz San Sebastian

        MS – přečtu si výsledky

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Karliner se nam pokousi naznacit, ze se na podzim plne soutredi na boj Slavie o 11. pricku v novem rocniku Gambrinus extraligy, a na nadopovany motocyklisty ted nema kapacity :)

          0 0
        • ememem  

          Vuelta – podívám se na Eurosportu na horské dojezdy a tipnu si kolik španělů chytnou s pozitivním testem – to ti sand moze byt jedno, vlani chytli a co?

          0 0
      • ememem  

        tak taka vuleta by si snad aj zasluzila jeden thread. inak neviem ci mi nieco nefunguje alebo je ta ich ofic. stranka fakt taka strapna ale momentalne sa nedaju pozriet detialy etap aj ked uz som ich raz volakde pozeral. iank som dost prekvapeny (vlastne ani nie, spaniel spanielovi predsa za doping neublizi) ze do startu neracili vyriesit vlanajsi jasny dopingovy pripad.

        0 0
      • McBlacky  

        tak pro ty kdo to sledují.

        San Sebastian bylo zle našlapaný, přesto Phil nedal šanci :)

        1 Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) 5:48:53

        2 Carlos Barredo (Rabobank) + 0:12

        3 Greg Van Avermaet (BMC) + 0:14

        4 Joaquim Rodríguez (Katusha)

        5 Dries Devenyns (Quick Step)

        6 Frank Schleck (Leopard-Trek)

        7 Haimar Zubeldia (RadioShack)

        8 Samuel Sánchez (Euskaltel-Euskadi)

        9 Rigoberto Urán (Sky)

        10 Jelle Vanendert (Omega Pharma-Lotto)

        kolem Polska zamířilo do kopců a první v cíli včerejší etapy byl jezdec Liqui Peter Sagan, čímž si zajistil průběžné první místo GC. Na rozjetí to není zlý. Nibali sekera půl minuty, Scarponi 3sekundy v balíku za Peterem

        0 0
        • Thidney  

          To Polsko je za trest – etapy 40km oruh 5× a podobný, jak to může získat status Pro tour?

          0 0
          • McBlacky  

            taky nechápu, ale asi nedaj v kuse víc km kvalitní silnice. no ikdyž jak jsem viděl tu etapu co vyhrál Sagan tak tam toho bylo hafo po kostkách

            0 0
            • Thidney  

              tak je potřeba několikrát obkroužit reklamy sponzorů :-/

              Jasně takhle se to lehčeji zabezpečí, přeci jenom řidiči v polsku – to je sakra jiná liga naž tady.

              0 0
        • DZAJRO  

          V štvrtej etape Okolo Polska mal Nibali v poslednom kopci za úlohu roztrhať peloton, aby Sagan finišoval z menšej skupiny, preto stratil pár sekúnd.

          od 3.45 min vo videu

          0 0
    • McBlacky  

      no pokud je tohle pravda

      http://www.cyclingnews.com/…ute-revealed

      tak to vypadá pouze na 4 horský etapy :/ a supernudnej začátek.

      I Giro má pro 2012 výrazně zlehčit trasu, navíc změna ředitele za panáka z marketingu :/

      0 0
      • karliner  

        U TdF mi to přijde jako jako kdyby s inspirovali Závodem míru druhé poloviny 80.let, 8 etap totální rovina, kde díky bonifikacím za spurty získal Olaf Ludwig gigantický náskok a ty dvě etapy, kdy se musely přejet hraniční hory mezi Českem a Německem nebo Polskem ho už nějak převezli..

        0 0
        • McBlacky  

          nj jsme to v pondělí probírali u pivka s Honzou a shodli jsme se, že 2011 GT byly na dlouhou dobu nejzajímavější a nejtěžší. Kdo ví jestli vůbec takhle těžký někdy budou i jen jedna za rok, v kombinaci už spíš ne. I jinak pohodová Vuelta byl úlet.

          0 0
          • Zbyněk  

            Obtížnost trasy ale dělá zajímavý závod jen z části. A to, že se pojede jen jedna etapa v Alpách a 2 v Pyrenejích nemusí být na škodu, alespoň je šance, že se bude trochu víc závodit. Důležitější je možná to, že je předtím opět v programu časovka, takže ti co ztratí, budou muset v horách něco vymyslet. Pak jsou tu ještě etapy v Juře a Vogézách. Trasa Tour je letos lehčí celkem logicky – po dvou obtížných ročnících se v roce 2013 chystá další mimořádně těžká Tour. Už prosakují nějaké zprávy – první tři etapy na Korzice, 2–3 dny v Pyrenejích, dvě rovinaté časovky, horská časovka na Mont Ventoux + Alpy.

            Jinak od včerejška je známá i trasa Gira.

            0 0
            • karliner  

              Doufejme, že na Stelvio vyjde počasí, vyloženě to láká k návštěvě, páč jestli se nepletu, pro auta a motorky se Stelvio otevírá až 1.června… :-)

              0 0
            • Biker jak Pes  

              časovka na Mount Ventoux bude asi pořádné peklo…

              0 0
              • McBlacky  

                poslední 2 km se sklonem přes 10%. Celý to zas tak krutý není.

                0 0
                • karliner  

                  není tam ani metr stínu a obvykle fouká uragán, což to na druhou stranu zrovna neusnadňuje

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Přesně tohle jsem myslel. :-)

                    0 0
                  • McBlacky  

                    horní půlka je holá, ale na Galibier třeba je víc km bez stínu než na Ventoux a foukat může i do zad – nejsou to klasický serpošky (i když víme jak to s větrem bývá)

                    0 0
                    • treatt  

                      Změna směru fučení větru je dost nepravděpodobná, protože to tam táhne od moře :) velice, velice často..mimochodem, nevím, odkud přesně to pojedou, ale hodně nepříjemně prudký pasáže jsou právě hned odspoda, tam je to náročné tempařsky, v lesejčku to pak celkem jde, ale jak se vyjede ven, tak praží slunce a začne vítr..

                      0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Nejtezsi Giro mozna, ale lonske Giro, jak Basso s Nibalim potrebovali najet cas, bylo rozhodne zajimavejsi.

            0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ja to podle mist startu a dojezdu si fakt netroufnu komentovat, jake budou profily etap. Aha, tak 4 horske etapy,14 plochych, hmmm, no ono muze byt en ligne a en ligne se spoustou malych kopecku a dojezdem na brdku.

          Asi chtej aby to Cav nezabalil moc brzo, kvuli olympiade.

          Ale ty 2 predposledni etapy od Gira nevypadaj rozhodne zadarmo. Mimochodem trasa Gira taky unikla

          Kdyzs nakous ty drevni doby, a mame tu okurkovou sezonu, tak neco z dob minulych. Zvlast druha pulka stoji za to.

          1962 Tour

          Part 2

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            FYI, No. 20 Giuseppe Zorzi, il picollo professore vzdal v 6. etape

            0 0
          • ememem  

            jak to kua ze nemali prilby ani bikoch ani na motorkach, chlastali pocas jazdy (cyklisti aj motorkari) a vsetci to prezili?

            inak super videjko.

            0 0
          • Zbyněk  

            Mě se nejvíc líbí etapa Falzes – Cortina. Velmi intenzivní a na závěr Passo Giau.

            Jinak video pěkné.

            0 0
          • karliner  

            Nádhera…

            0 0
          • Biker jak Pes  

            Trasa Gira 2012 už dva dny visí na roadcyclingu…

            0 0
          • karliner  

            Kdyby bylo po mém, trochu bych ten závěr Gira vyšperkoval. Zrušil bych poslední etapu – časovku v Miláně a jako poslední etapa by se mi líbila zkrácená varianta – start pod Mortirolem a cíl na Stelviu, první by startoval vedoucí muž GC, ostatní za ním podle aktuáních rozestupů. Kdo by nechtěl, nemusel by do poslední etapy vystartovat, v GC by ale byl zařazen až za posledního z těch co by nastoupili. Kdo by byl první na Stelviu, měl by nehynoucí slávu a maglia rosa.

            0 0
            • McBlacky  

              Survival :)

              a nahoře pak dopingovka pro všechny

              0 0
            • treatt  

              To by bylo hodně dobrý a dramatický. Mimchodem, podle mě žádná škoda pro Miláno, minulej rok tam bylo ostudně málo lidí, tak o co by šlo..

              0 0
            • kulix  

              už to nekuř !!!

              0 0
          • treatt  

            Tak když tady padlo něco na dívání, přidám dva kousky…jeden pohodový sjezdík v podání Spartaca – žádný risk, vše pod kontrolou, čistá vychutnávka dokonalého bike handlingu. Dostal mě na zadek..

            A druhý kousek je trocha plochodrážního štýlu

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Tenhle Spartacův koncert už je proslavený, kdysi byl i v HD rozlišení na youtube… škoda, že už je pryč…

              0 0
    • Smazaný účet  

      900:)

      0 0
    • treatt  

      Tak spousta lidí si stěžuje, že TdF 2012 bude hrozná nuda – no, první etapy asi ne – tudy prý pojede balík..

      Jinak co se týče věcí v profibalíku, smutná zpráva o Geox, to asi všichni víte.

      Naproti tomu novinka je, že Oscar Freire jde do Kaťuší, o něco dřív už tam podespal i Zabel, který bude dělat poradce pro dojezdy – tak že by v příští sezóně konečně začali ruské rakety lítat přesně? :)

      0 0
      • McBlacky  

        add Katuše nemyslím.

        add trasa, nic extra, všechno značený lajnovaný, hladký asfalt. jen se to víc natáhne

        0 0
      • Thidney  

        Smutný je, že Geox přiznal, že nedá prachy až tak pozdě, že přestupujícím v novém týmu nebudou započítány body vyjetý letos za Geox. Takže třeba Cobovy body za Vueltu jdou vniveč. Nebyla to od nich trochu pomsta za to, že je nikam letos nezvali? Nebo je moje paranoia krapet nakopnutá?

        0 0
        • McBlacky  

          no nemyslím, že jezdci jsou odvázaný z toho že si budou ted hledat angažmá, když už jsou přestupy vyřešený a počet teamů se zredukoval.

          Jediná veřejně otevřená šance je jít do Saxo, protože AC potřebuje někoho k sobě do kopce a Rijs slíbil, že to zařídí.. Takže De la Fuente, Duarte by mohli vyjít dost levně. Cobo je trochu risk, Sastre spíš ne a Denis no asi by byl dost drahej, navíc je otázka jestli se dokáže vrátit na svoji dřívější úroveň.

          0 0
          • Thidney  

            šlo mi hlavně o postup UCI – ok můžete si hledat novej tým, když Geox nedal prachy, ale týmu do kterýho přestoupíte nazapočtem body letos vyjetý. Takže těm kteří něco vyjeli ještě UCI zhorší šanci někam se dostat.

            btw Rijs AC nic neslíbil – co jsem četl řekl že nemá prachy na další nákupy.

            0 0
            • McBlacky  

              ti horší půjdou jezdit do ne uci teamů, nejlepší se někam píchnou vždycky.

              Rijs to někde vždycky sežene :)

              0 0
              • karliner  

                Bych si tak tipl, že Dennis dostane nakonec laso od Astany a RK nebude přemýšlet, jestli pojede jako leader na Giro nebo Tour, ale jak přes zimu natrénovat, aby byl schopnej vozit bidony „Silent Assassinovi“ na Giru a Brajkovi na TdF…

                0 0
      • Thidney  

        No jo všichni říkaj že Tour bude nuda, Giro taky a nakonec se stejně budou koukat.

        btw nevýherní off tipovačka

        Nový Zéland x Francie zítra v 9'50

        za mě – přeju All Blacks, sázím na ně

        0 0
        • karliner  

          imho All Blacks předvedou další díl nekonečného seriálu „kterak dojebat World cup, ačkoliv jsme největší favorité“ a Les Bleus, kteří byli ve skupině trapní a v play-off jsou matní s hromadou štěstí jsou pro to tím nejlepším soupeřem…

          0 0
          • treatt  

            No takhle, za celý šampionát si to jednoznačně zasloužili All blacks, předváděli celou dobu, co nikdo jiný.

            Ve finále se jim ale tradičně rozklepaly kolena a já prostě musím franckům fandit, to je prostě moje prokletí :) Nicméně jsem byl nadšen, jak se to zdramatizovalo a kdyby tam padnul jeden kop, celý by to asi dopadlo jinak. Až jsem byl překvapen, jak se Zéland dostal do úzkých v druhý půlce, to už se k ničemu nedostali, jen úporná obrana a Francouzi je přehrávali. Takže ve mně rozpor, přál jsem to All blacks, ale v tomhle zápase jsem prostě musel fandit Francii :)

            0 0
            • karliner  

              Zatím na každej worldcup jeli jako suverénně největší favoriti a vždycky (kromě prvního) to dojebali nějakým neuvěřitelným způsobem a včera od toho nebyli daleko, ve druhé půli se jim po neproměněných kopech z první půle klasicky rozkepala kolena a byli na ručník. Obecně mne překvapilo, jak špatně letos všichni kopali.

              0 0
      • karliner  

        článek v holandštině a francouzské titulky, pravda, v evropě existují ještě dva nesmyslnější jazyky, maďarština a finština :-)))

        0 0
    • ememem  

      a saskare pokracuje

      0 0
      • McBlacky  

        už včera jsem někde četl, že soudit budou tři soudci.

        1. vybrán WADA
        2. vybrán AC
        3. „nestranný“ i Israele, kde jako náhodou mělo Saxo největší

        training camp. Setkali se dokonce s nějakými politiky atd.

        moc do toho právně nevidím, ale pokud to je tak jak jsem to pochopil, myslím, že je v suchu.

        0 0
        • karliner  

          Jestli to je tak, jak píšeš, tak fakt už nevím, proč celá ta maškaráda s „bojem“ proti dopingu je.

          0 0
        • Thidney  

          Hele draku, se tomu štěstíčku musí jít naproti…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Hmm, tak dalsi termin konec ledna.

            Ale vygooglil jsem si toho Michaela Ashendena, co ho CAS nechtel vyslechnout (CN) a narazil na tohle zajimavy cteni o LA aj.. Konecne nejaky info z prvni ruky.

            0 0
            • karliner  

              Tak to je na mne moc dlouhé a odborné.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Prave, ze to neni 5× zkraceny a prevypraveny.

                0 0
              • obda  

                To je prave to plus :) Ale my dva s Hrochem jsme profesialne deformovani ;)

                0 0
                • karliner  

                  očekávám tedy výtah nejpodstatnějších částí :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    LA dopoval při 1999 Tour

                    0 0
                    • karliner  

                      Tak tam jsem došel také a usoudil jsem, že autor je další z dlouhé řady těch, co si spekulacemi o Lancovi potřebujou vyhonit triko :-/

                      0 0
                      • obda  

                        Jenže právě tenhle článek celkem vyčerpávajícím způsobem odpovídá na možné pochybnosti a výhrady, které můžeš mít k těm zkráceným verzím. Z pohledu vědce je to fakt dost přesvědčivé a rozumné.

                        0 0
                        • karliner  

                          Je to možné, teď to fakt louskat nebudu. Pro začátek by mi stačilo, kdyby se místo hledání kostlivců řešily aktuální případy.

                          0 0
                        • Hroch obojzhivelnyj  

                          Asi tak.

                          (Jen tak mezi nami devcaty, ten Ed Coyle co do nej tolik sije, ma H-index asi 50. A ten clanek o LA, o ktery se jedna, ma jen 50 citaci, cili relativne nepodstatna prace.)

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.