Vidlice SR Raidon 29 2015 - zkušenosti

19 nepřečtených
  • drahysa

    Máte nekdo zkušenosti s tímto novým modelem. Má již pevnou osu a tak by ne zajímalo jak je na tom. Epicon stojí dvojnásobek.

    V nabídce např zde: http://www.cycology.cz/…9-cerna-2686

    Díky za jakékoliv info.

    0 0
    • ALLforBIKE  

      ahoj, vidlice chodí slušně, krom váhy tam moc rozdílu oproti Epiconu už není. Samozřejmě nelze od prakticky vstupního vzduchového modelu čekat přehnané zázraky. Ale v dané cenové relaci je to vidlice kvalitní.

      0 0
    • scalar  

      Funkčně se mi zdá stejná jako loňský model XC, tedy s patronou ze staršího modelu Epiconu. Navíc možnost pevné osy a tepered krku (v této verzi Alu krk). Největší pokrok je v designu :-) Jinak slušná vzduchová vidlice s jistými omezeními kvůli ceně (vyšší hmotnost, mazání vazelínou).

      0 0
      • drahysa  

        jde o to, jestli má cenu investovat 3000 navíc a jestli je ton rozdíl tak razantní. Při mém nájezdu max 3000km přičemž vetšina je po cyklostezkach s koštovkou na krku a nebo s přítelkyni v zádech :-) Trochu mě štve ta váha, poku ale chápu tak epicon je taky na vazelíně? Případně všude tu byli diskuze o předělání na olej…třeba by i to byla cesta.

        Teď jezdim 10 let starou pružinu bez udržby a snad i pevná by byla lepší.

        0 0
        • ALLforBIKE  

          pokud ty peníze máš, tak investuj, poznáš to hlavně na váze kola jako celku. Tlumící patrona bude u Epicona určitě lepší, oba modely jsou mazané vazelínou. Zbytek už je hlavně o pocitu, že máš vyšší model. Pokud nemáš peníze nazbyt… Raidon je dobrá volba.

          0 0
          • drahysa  

            snažím se dobrat toho jestli ten rozdíl v jízdních je takový, že by se vyplatilo dát dvojnásobek. Dále by mě zajímalo zda i tento model půjde upravit na olejové mazání a tedy postup úpravy bude podobný jak u předchozích modelů.

            0 0
    • drahysa  

      ještě takový specifický dotaz. Rám je na hlavové složení semi-integrované 1 1/8". Má cenu uvažovat o vidli s konusem a tady i s hlavovým složením, které je trochu vysunuté z rámu (http://www.123kolo.cz/…i-neco-h151s-(vidlice-taper-a-ram-1,1–8).html) a nebo o normálnim krku a standartní složení? Pomohu si v něčem s konickým krkem vidlice a „speciálním“ hl. složením? Má někdo zkušenosti s takovým hlavovým složením? Předpokládám že bude vylezle o pár mm.

      0 0
      • drahysa  

        viz foto.

        0 0
      • Vilém  

        Zvysilo by ti to hlavovou trubku odhadem o nejaky 1cm.

        0 0
        • drahysa  

          tak tak tuším, otázkou je jaký to má vliv na tuhost? Jestli je lepší normální hlávko a rovný krk vidle a nebo konusový krk s tímto složením.

          Nevím na kolik má cenu řešit zmenu geometrie. Mám rám CUBE LTD 29.

          0 0
          • Vilém  

            Konicky krk bude tuzsi, zda to budes registrovat, to ti nereknu:)

            Taky je pak vidlice lip pouzitelna, nebo treba prodejna, kdyz bys casem treba menil ram. I kdyz i klasicky krk do tapered ramu neni problem dat.

            0 0
            • drahysa  

              o to mi jde, jestli tu tuhost poznám a jestli má cenu vymýšlet jaké si alternativy.

              0 0
    • Starostasky  

      To jako existuje redukce díky které nasadím kónický krk vidlice do úzké hlavy 1 1/8"?

      0 0
      • drahysa  

        jop..existuje :

        http://www.123kolo.cz/…i-neco-h151s-(vidlice-taper-a-ram-1,1–8).html

        http://www.bikesport.cz/…apered-_4454

        je to h151s a podobné varianty.

        0 0
        • Starostasky  

          Díky, tak to je super, já myslel, že když mám 1–1/8" tak vidlice s TAPERED je navždy zapovězena. To je dobrá zpráva, že existuje řešení. Díky.

          0 0
          • drahysa  

            otázkou právě je jestli to má cenu a člověk pozná rozdíl.

            0 0
            • Starostasky  

              Myslím si, že u běžného ježdění ten rozdíl člověk nepozná, má to význam hlavně u většího terénu kde je kladen důraz na větší tuhost. Vzal bych klidně klasiku s rovným krkem. Jinak dobrá zpráva je z důvodu, že mě přijde poslední dobou horší výběr vidlic s rovným krkem tak aspoň je alternativa do budoucna jak tam nacpat kónický.

              0 0
          • Vilém  

            Podminkou je abys mel ram pro semiintegrovane hlavove slozeni.

            0 0
            • Starostasky  

              Aha, zeptám se jako blb :) a pro PRESTINE Integrated 1–1/8" nějaká redukce není?

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.