Sada SLX 2017 M7000 - Postřehy, zkušenosti, dotazy

127 nepřečtených
  • maajkee

    Koukal jsem a vlákno o téhle sadě tady ještě ne.

    Já jsem po přečtení několika článků na našich i zahraničních webech zjistil, že řazení SLX 1 m7000 by mělo umět odřazovat o více převodů jak nahoru, tak dolů a dolů dokonce o tři! Současné XT umí jen o dva, proto jsem koupil na test řazení slx a ouvej, po namontování jsem zjistil,

    že nahoru o víc umí, ale dolů mi to klape stále po jednom. Přitom i na youtube na jednom videu je vidětm, jak to shazuje dolů o tři.

    Neví někdo kde může být chyba, má někdo tohle řazení už taky?

    Jinak co se týče klik, z těch jsem unešenej, designově se mi líbí mnohem víc než XT. Zatím mám na klikách, přehazce a řazení ujeto jenn cca 250km v kombinaci 1×11 a vše funguje na jedničku. Brzdy se mi designově líbej víc než předchozí, ale co se týče účinku, příjde mi ± stejnej, tedy výbornej.

    0 0
    • MirosPikos  

      Nemusí se tam něco upilovat, jak to u Shimana bývalo? Aby to shazovalo o víc dolů. Já jsem asi staromódní, ale na tátovo novej stroj jsem raději dal staré kliky SLX a jinak všechno staré XT.

      0 0
    • fantozzi  

      Funguje to jenom pri odrazovani palcem, ukazovackem pouze po 1 (aspon ja to tak na XT 8000 mam).

      0 0
      • maajkee  

        Tak nejsu blbé :) Řadím palcem.

        0 0
      • Kysky  

        není to ani týden, co se řešilo u M8000 jak to obejít a někdo dával link na zahraniční forum :-)

        0 0
      • MirosPikos  

        Na starým XT to jde i ukazovákem, včera jsem si na vás vzpomněl. Upřímně řečeno, ani nevím, k čemu by mi bylo odřazování o 3 pastorky. Takhle je to jednoduchý. Lehce cvaknu a mám 1 nebo zaberu víc a 2. Pokud chci víc, tak si to v rychlosti krátkého chodu XT snadno nacvakám. Nemusím mít pocit jako s pádly pod volantem u supersportu.

        0 0
        • maajkee  

          Však jasné, podřazování o 2 bohatě stačí, ale nové SLX má prostě klasicky jen o jeden a to na systému 1×11 už znamená při přejezdu nějakýho hupu cvakat jak divej :) Ale tak jako dá se no, ale přeci jen objednám XT.

          0 0
          • goofy  

            No ber to tak, že u Sramu to máš i u top modelů jenom o jeden… :-)

            0 0
            • MirosPikos  

              A jaký má krok SRAM? Spíš kratší, co se pamatuju? Kdyby mělo SLX kratší chod, tak to problém není. Ale údajně je ten krok dlouhý a měkký. Takže to může být skutečně opruz. A že prej zase změnili něco na objímkách. Že by nějaký super nový i-spec? Ale to jsem možná jen nepochopil, co pan Bartosz měl zrovna na mysli.

              0 0
              • goofy  

                Jo Sram má krok kratší, ale i tak padlovat 12 převodů dolů musí být celkem opruz. :-) Ono když se kupuje nejlevnější sada, co jde na 11 sp. sehnat, tak se nemůže člověk divit, že to není stejně high tech.

                0 0
                • Nikovlas  

                  Ten pocit, kdy potřebuju během okamžiku změnit převod o 400% a nestíhám 11× zmáčknout páčku… Hate mondays!

                  0 0
                  • goofy  

                    ??? Nedostal jsi dneska ráno nasnídat?

                    0 0
                    • Martin  

                      neni čas pi*o :) fofry, neasi :)

                      0 0
                    • Nikovlas  

                      Včera.

                      0 0
                      • goofy  

                        Ale působí to asi do dnes. Jinak je ta tvoje narážka trochu mimo.

                        0 0
                        • Nikovlas  

                          To nebyla narážka.

                          0 0
                          • goofy  

                            Tak to jsem pak málo snídal asi já… :-P

                            0 0
                            • DaD  

                              Já jsem dobře posnídal a souhlasím s Nikovlasem.Kdy je potřeba tak rychle shodit,byť jen o čtyři pastorky,že to člověk neucvaká po jednom? Mě osobně se to zatím nestalo ani jednou…

                              0 0
                              • goofy  

                                Už to tu padlo. Rychlé boule. Vyjedeš na kopeček a za ním to zase klesá. A nikde nepíšu, že to nejde! Jen je to opruz. Navíc když člověk ještě nemá vychytané přesně převody, tak zjistím, že ještě šlapu vodu, a musím shodit ještě třeba o dva níž.

                                0 0
                                • Nikovlas  

                                  A to je dohromady 12.

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Jdi se bodnout do ******, když nepochopíš tu nadsázku s dvanácti. Jsem ti asi šlápl na kuří oko co?

                                    0 0
                                    • Nikovlas  

                                      Jojo – opakovaný pohyb palce je mou velkou slabinou. Doufám, že to bodnutí do ****** pomůže.

                                      0 0
              • maajkee  

                Oproti staršímu SLX mi přídje kork určitě o něco kratší.

                Přesně tak, je nový i-spec, podle mě podařenější, starší se rád povoloval a mini imbus šrouby nic moc, každopádně dělají to stále i na i-spec B. Nový i spec se dá přímo pod objímku brzdy a nic se nikam nešroubuje.

                0 0
    • Čipera  

      Koupit jinou páčku řazení nevím od jaký řady to má řazení které hází dolu o víc než jeden. Ale právě jsem zkoušel xt a dolu to házi pouze o 2 a palcem, ukázováčkem pouze o 1.

      0 0
    • maajkee  

      Tady v tomhle videu ji¨m to normálně padá dolů fakt o tři.

      Tady v tomhle článku píšou Vylepšením je naopak možnost řadit dolů až o tři převody najednou.

      Volal jsem přímo dovozci – Paul-Lange a tam o tom nic nevědí :/

      Takže pro mě zatím velké zklamání, že to nejde, ale nevim jestli je to vadným kusem, sériíí nebo se prostě nakonec odřazování dolů o tři pastorky nekoná.

      0 0
      • Vilém  

        Nekdo tu popisoval tentyz problem s XT M8000, takze asi nejaky zmetek.

        0 0
      • Čipera  

        já teda nevím ale já v tom videu vidím že to padá o 2 pastorky. Mám tu 2 kola na xt a obě jsem teď zkoušel a obě padají taky o 2 pastorky.Ale koukal jsem se do katalogu shimana a tam také píšou o 3 stupně. Myslím si jestli do toho počítaj i ten pastorek na kterém to je.

        0 0
        • maajkee  

          Kurňa už :) XT mě vůbec nezajímá, už je to druhej příspěvek kde píšeš o XT, vím jak funguje XT :)

          Já tady řeším SLX 2017, tak se toho prosím drž, jestli s tím nemšá nějakou zkušenost a nevíš, tak ¨prosím už nic nepiš ať to tady není zaplevelený zbytečnostma. Řešme jen to SLX 2017. Díky moc.

          0 0
          • Čipera  

            XT je ale naprosto to samé jako SLX :-) Funkce se jenuje rapidfire + a funguje uplně stejně na všech páčkách který maj tuto funkci a je jedno jestli je to xtr,xt,nebo slx

            0 0
            • maajkee  

              Ach jo…XT a XTR bylo dopusd jediné řazení, které umělo palcem shodit řetěz o dva pastorky. žadné jiné to nemělo. S tím nemá rapid fire co dělat. Rapid Fire plus znamená to, že je možné řadit ukázovačkem i palcem.

              0 0
              • Čipera  

                Je to přímo z katalogu shimano. Funkce kterou si popsal ty nazívá shimano 2-way release

                0 0
                • maajkee  

                  Prosimtě už nepiš, nebo to budu muste blokovat. 2-way relaease znamená, že můžeš odřadit palcem nebo ukazávačkem, protože páčka se pohybuje dvěma směry. Ach jo…

                  0 0
                  • Martin  

                    tak nějak :)

                    2-way release a RF+ už shimaní páčky umí pěkně dlouho :)

                    0 0
                • Vilém  

                  ¨To o cem mluvi je multi release.

                  0 0
                • bimjeam  

                  Multirelase, Prťka, multirelase!!! Odporúčam zobrať ten katalóg na WC a ešte si to párkrát poriadne prečítať ;)

                  0 0
                  • Čipera  

                    jasný ono má shimano těch funkcí tolik, že jsem si to spletl jak jse tam psalo o těch 3 stupních :-)

                    0 0
                  • fantozzi  

                    Multirelease, Prťka, Multirelease… :-)

                    0 0
        • Nikovlas  

          Jestli do toho počítají i pastorek, na kterém to je, pak přeřazování o 2 pastorky považuji za poměrně základní funkci, kterou vyžaduji od každého systému řazení :-D

          0 0
      • MlokCZ  

        V tom videu nevidím důkaz o kolik to padá, je tam záběr na přehazku a co přesně dělá na páčkách nevidíš, klidně může prostě jen rychle odřazovat více rychlými stisky po sobě.

        A v tom článku podle mě mluví o řazení proti pružině. Ve specifikacích má SLX řazené o 3 převody v té stejné kolonce jako má XT a XTR o 4 převody (a označené to je „Max. multiple shifts“), takže se určitě jedná o řazení proti pružině a ne o odřazování.

        U starších SLX vidím ve specifikacích ale také o 3, takže to by zase těžko mohlo být zlepšení.

        A teď ještě vidím ve specifikacích, že XT a XTR má multirealese a SLX (nové M7000) nemá, specifikace hovoří jednoznačně.

        Takže podle mě se žádné odřazování o více (tedy ani o 2 co má XT a XTR) nekoná.

        0 0
        • maajkee  

          Přesně, nechápu proč by to uváděli jako zlepšení. Jako jestli to nejde, tak se na řazení slx vůbec nic nezměnilo kromě toho že je tam navíc jedná rychlost. Což mi při použití na 1×11 přijde celkem provar.

          0 0
        • MlokCZ  

          A ještě přímo specifikace Shimana. Vybral jsem jednu variantu SLX 11sp (u všech ostatních je to ale stejné, tedy také žádný multirelease).

          0 0
          • MlokCZ  

            A pro srovnání XT. Má uvedeno s poznámkou: „*pull:single, push:double“, což už tu bylo vícekrát napsáno, že funguje multirelease jen při řazení palcem.

            0 0
      • Chlebovnik  

        „Downshift“ znamená podřazovat (na lehčí převody).

        0 0
      • skvedo  

        Řadit dolů se myslí na lehčí převodový poměr, tedy vzadu větší pastorek. Vysvětlují to tady: https://youtu.be/VhhYLs899OY?…

        V tom videu na CRC taky mluví o „downshift 3 gears in one stroke“. Potom říkají „release shifts using index finger or thumb“

        0 0
    • goofy  

      Z SLX mám jenom kliky a přehazku a kliky jsou fakt moc pěkné. K mému kolu se hodí perfektně. :-)

      SLX přehazka přehazuje, takže dobré… :-) Akorát tedy ramínko je dlouhé jak 14 dní před výplatou, i když to je GS, ale to bude daň za 11s. Řetěz zatím nespadl.

      Řazení vozím XTR, takže to neporadím.

      btw: nevíte, jak daleko má být horní kladka od kazety u 11 sp. kazet? :-)

      0 0
    • pedro89  

      Tak toto je opravdu strhující a přímo šokující informace. Bohužel není pravdivá. SLX páčka jde na těžší vždy o jedno cvaknutí. Navíc oproti XT to má stále takový měkký chod 10sp řady, pocit je skoro stejný. Páčka XT v 11sp je výrazně lepší.

      0 0
      • MirosPikos  

        To jsem rád, pokud to tak skutečně je. Protože jsem tátovi raději objednal XT který vozím, než nové SLX, které jsme v ruce neměl a ze starého jsem přecházel :)

        0 0
    • nooski  

      Funkci okamžitého odřazení i o více než jeden pastorek, bez nutnosti páku pustit, mají fakt jen XTR a XT. Myslel jsem, že u nového SLX to bude jinak, ale pořád je to postaru. Jinak mě překvapuje, že jako člověk, který skládá kola na kšeft, si vůbec můžeš myslet, že v Paul Lange budou něco vědět :-)

      0 0
      • maajkee  

        No zkusil jsem to no, ale než jsme se vůbec dobrali k tomu o co mi jde, tak to trvalo věčnost :)

        0 0
        • Evilcleaner  

          mám to štěstí, že tam chodím nakupovat osobně a vzpomínám si jak před asi třemi lety jsem se jim snažil vysvětlovat že jak třídí PM adaptéry pro uchycení třmene na 180 mm (dopředu), tak jim tam zaměstnanci hážou šrouby jak se jim líbí a vůbec je nesere, že potom je třeba jeden šroub příliš krátký – no hádali se se mnou, že to není jejich chyba, ale že to je určeno na jiné (jaké?!) třmeny. Satisfakcí mi bylo když jsem při další objednávce dostal zase adaptér, kde byly oba šrouby dlouhé :-D

          0 0
    • jpl  

      Ahoj, využuji vlákno o SLXs dotazem.

      Líbí se mi nové kliky SLX (klidně i XT), ale moc mi nesedí převody (24/34, 36/36). Tak mě napadlo, koupit např. 26/36 a vyměnit nejmenší převodník za 24 (nebo 22) zubů. Máte někdo tušení i informaci, zda to půjde a je někde k dostání samostatný malý převodník s 22/24 zuby? Nebo nějaký jiný tip?

      0 0
      • Pedo  

        když to šlo u starých, tak by to mělo jít i u nových,ne?

        0 0
      • novas752  

        Jo jde. Hledat 22/24 prevodnik zubu pro dvoj a trojplacky na damej pocet rychlosti a se stejnou montazi na 4 diry. Pro jistotu zkontrolovat,ze presmykac pobere ten rozdil mala/velka (24/36 pujde urcite, 22/36 by melo jit taky, maximalne to bude trosku dyl radit nahoru).

        0 0
        • jpl  

          přesmyk je 2×10 pro originální převodníky 36/22z, takže tam by neměl být problém. Nevím, zda je stejný krok mezi převodníky u 2×10 a 2×11 klik.

          0 0
      • nomecz  

        pokud se nepletu tak ofiko podporuje rozdíl 12 zubů na plackách takže36/24 ok ale 22 už asi nebude chodit na 100%

        0 0
      • pajusb  

        Já koupil deore xt 38–24 a smyk to bere v pohodě.

        0 0
      • jpl  

        Ještě jsem zapomněl dodat, že řeším využití kik 2×11 pro převody 2×10. Někdo mi říkal, že mi 10s řazení a přesmyk bude na 11s klikách řadit špatně, nebudou sedět polohy. Máte někdo zkušenost s kombinací 2×10s řazení a 2×11s klik? Díky

        0 0
      • scota  

        Pro 10 speed:

        https://www.velohanak.cz/…sti-24-zubu/

        0 0
    • ladias  

      Přidám se s triviálním dotazem. K přehazce M7000 je třeba i řazení M7000? Lze požít pravé řazení z 3×10, třeba taky SLX? Případně postřehy rozdílů mezi řazením SLX M7000 a SLX M670?

      0 0
      • novas752  

        Nemusí být m7000, ale musí být Shimano 11spd.

        0 0
        • Chlebovnik  

          Když nasadí desetirychlostní kazetu, tak po ní ta hazka bude vesele běhat i s desítkovým řazením.

          0 0
      • ladias  

        Sorry, neupřesnil jsem že půjde o kazetu 10sp. 11–42. Šlo mi o to jestli je tam stejný krok, protože páky M7000 stojí kolem litru a klasická pravá páka ze sady 3/2×10 se dá sehnat do 600,–

        0 0
        • Singlespeed  

          Úplně stejný krok tam není, ale odchylky obvykle pokryjí provozní vůle systému.

          0 0
          • ladias  

            Seš si jistej? Já právě nemám moc rád ty 98% řešení. Je to sice na dětskou 24 kolo ale chci aby to bylo 100% funkční.

            Zjednodušeně řečeno, pokud bych měl připlácet pouze za „novej model“ tak se mi nechce. Pokud za kompatibilitu tak raděj připlatím.

            0 0
            • Concorde  

              Jo. Zrovna předevčírem jsem tak montoval 10sp XT řazení a 8000 hazku. Funguje to bezchybně.

              0 0
    • Le Corbusier  

      Nevím jaký si z téhle debaty udělat závěr. Takže řazení SLX m7000 11s řadí ukazováčkem pouze o jeden kvalt? To je ale pro pohon 1×11 dost výrazná slabina ne!? A XT řazení to umí??? Myslím opět 11s. Díky.

      0 0
      • okam_z_brna  

        Nemyslím si, že je to dost výrazná slabina. Jednak ukazováčkem řadíš na těžší a tam obecně nepotřebuješ řadit skokově a o několik kvaltů. Naopak na lehčí je to zásadní, třeba za zatáčkou kopec, tak to tam narveš. A druhá věc je, že ukazováčkem to tam nacvakáš strašně rychle, takže nějaká časová ztráta „pomalým“ řazením po jednom je minimální.

        0 0
        • goofy  

          No osobně jsem rád za to, že to secvakám po dva…

          0 0
          • Le Corbusier  

            Já taky. Dost těžko bych se bez toho obešel u 2×10, u 1×11 si to neumím vůbec představit.

            0 0
            • okam_z_brna  

              každýmu dle jeho chuti, ale já jsem v závodě i tréninku nikdy nebyl limitovanej rychlostí prstů :D

              0 0
      • goofy  

        Jak píše PavlikXSS…

        Nahoru palcem o 4.

        Dolů buď palcem o 2 nebo ukazovákem o 1.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Spokojenost s kombinací XTR/XT?

          0 0
          • goofy  

            No spíš XTR/SLX. :-) Dle mě to chodí moc pěkně. Mě to vyhovuje, ale já jsem v tomhle celkem nenáročný uživatel. :-)

            0 0
    • PavlikXSS  

      ukazovačkám u m8000 to jde taky jen o jeden, palcem to pak jde o dva, a na lehčí to jde o čtyři.

      0 0
      • michomin  

        Divný. Desítkový (čili starší) XT běhá dolů o dva stupně ukazovákem i palcem. Že by u nového XT funkčně ponížili?

        0 0
        • PavlikXSS  

          asi za 14 dní budu kupovat SLX 1×11, přemýšlím že bych na to SLX dal moje XT řazení a ja si koupil XTR, furt všichni píšou jak to xtr je lepší

          0 0
        • Le Corbusier  

          Že? Taky mi to přijde divný.

          0 0
          • PavlikXSS  

            Mám v práci na jednom kole xtr, ale je tam i xtr hazka, tak že to se blbě srovnává, ale je fakt že u toho xt to chce vynaložit více síly při řazení. To může dělat ale nastaveni brzdy, či pružina v hazce.

            0 0
      • Jarda636  

        XT 8000 co mám doma jde dolů palcem i ukazováčkem o dva převody.

        0 0
        • Le Corbusier  

          Díky. Asi jsi měl štěstí na dobrý kus;)

          0 0
        • otecius  

          To máš ty nebo já nějakej divnej kousek, teď jsem to zkoušel palcem o dva a ukazovákem o jeden… na lehčí pastorky o 4 jak bylo psáno výše.

          0 0
    • Moravák_M  

      zdar, koupil jsem brzdy M7000, jde na nich nastavit bod, ve kterém začne páčka brzdit, jako u xt v tomhle videu

      https://www.youtube.com/watch?…

      nebo jde jen kolečkem přiblížit a oddálit páčku od řidítek?

      0 0
      • Vilém  

        Nemas cim to nastavit, kdyz tam neni ten sroubek. Na starsich SLX sla ta zaslepka vyndat, nainstalovat sroubek a pak to fungovalo. Mozna to jde stejne i u M7000.

        Proc bys to vubec chtel, prijde ti kratky krok ?

        0 0
      • tomxxx  

        Je tam stejná záslepka jako na starejch slx, takže jí vyšroubuješ a nahradíš šroubkem, ale je to k ničemu…

        0 0
        • Moravák_M  

          Naopak, přijde mi, že je dlouhý, dlouho trvá, než začne zabírat.

          Možná je to jen první pocit a bude to chtít se s tím trochu sžít.

          Už jsme ale našel k tomu tématu info v jiným vláknu

          0 0
          • Vilém  

            Tak to jsi se tam asi docetl, ze instalaci toho sroubku delku kroku nezkratis.

            0 0
          • maajkee  

            To je spíš špatným odvzdušněním.

            0 0
          • tomxxx  

            Prave, SLX maj delku kroku nejkratsi co to jde, pac ta zaslepka funguje jako uplne zasroubovany sroubek u XT.

            0 0
            • marek_K2  

              Presne tak a u xt srobikom potom pridas mrtvy chod, paka sa oddiali a v celem tom zabere o ktory sa oddialila bzdy nereaguju, tj bite point sa tym nezmeni.

              0 0
              • Vilém  

                Jak nezmeni? Koukl jsi na to video vyse?

                0 0
                • marek_K2  

                  Videl, a jazdim xt brzdy s touto „funkciou/zby­tocnostou“ uz 4 roky takze viem presne co robi. Len z toho videa to nemoze byt jasne nikomu kto nevie co to robi. Ono to zdanlivo zdvojnasobi chod paky, ale cela ta prva polka chodu naviac nerobi vobec nic, brzdit to zacne az v strede toho predlzeneho chodu a brzdi to len v ramci druhej polky. Ked je srob vysrobovany tak celu tu vzdialenost od spodnej po strednu ciaru sa nedeje nic, brzda nereaguje je to hluchy chod. Bite point je pri strednej ciare a brzdi to po vrchnu. Ked sa freesstroke srob zasrobuje a posunie si velkym srobom celu paku na rovnaku vzdialenost od riditok tak bite point je hned pri spodnej ciare a brzdi to po strednu. Tot cela veda. Uplna zbytocnost ktora predlzi zdanlivo chod paky ale polka toho chodu nerobi vobec nic. SLX sa spravaju ako keby bol srob zasrobovany tj, zaberaju hned. Ale ci slx alebo xt sa daju krasne davkovat, niesu to kotvy na prvy dotyk , takze tato funckia je podla mna uplne zbytocna.

                  A na XT ked je srob zasrobovany tak o tu hluchu vzdialenost vies posunut packu smerom dopredu.

                  Z tohto videa moze nadobudnut clovek ktory to nemal v ruke pocit ze sa zdvojnasobi chod a brzdit to zacne hned pri dotyku, ale tak to nieje.

                  0 0
    • Val  

      Cerstva zkusenost s prehazkou SLX M7000 GS ktera by mela zvladat az 46 pastorek na 1×11. Mam kazetu 10× 11–42 (klasicky je tam 42 pastorek specialne pridanej) a zatim jsem to provozoval s XT prehazkou na 10×. Nefungovalo to uplne dokonale asi na dva/tri pastorky jsem musel radit na dvakrat.

      Takze dnes jsem namontoval SLX a sice se to zlepsilo ted uz akorat z 2ky na 3ku radim nadvakrat, ale je to zklamani… cekal jsem, ze uz to bude konecne fungovat 100% :(

      0 0
      • Singlespeed  

        Takže do třetice všeho dobrého. Kazetu nechat, přehazku GX Eagle + 11sp řazení Sram a mělo by to konečně šlapat.

        0 0
        • JFtryall  

          10sp Shimano razeni, 11sp saltr GX a 10sp kazeta SunRace. Strili to jak po masle.

          0 0
        • goofy  

          Nebude levnější prostě koupit 11sp kazetu? ;-)

          0 0
          • Singlespeed  

            Má asi jen 10sp. řazení, takže by musel koupit řazení tak jak tak ;-).

            0 0
          • Val  

            11× nechci, mam to na cestovnim kole a dostupnost 11× komponent bude zatim horsi nez u 10X, + mam ted 10ku i na druhem kole a z praktickych duvodu nechci mit na kazdem kole neco jinyho…

            ze se da pouzit SRAM prehazka jsem netusil, ale ze by se mi chtelo davat 3000 za Eagle, to ne… no ted uz je to jedno, vyplaz jsem 1350 za SLX a budu s tim nejak zit…

            0 0
      • Singlespeed  

        Možná bude chyba v kazetě, pokud jsi ji bastlil z 11–36 na 11–42 dodatečným obrpastorkem. Musel jsi vyhodit nějaký menší pastorek nebo dva a nahradit jedním a v tomto místě to určitě blbě řadí.

        0 0
        • Val  

          bastlil to predchozi majitel, jakej pastorek byl vyhozenej netusim, ale moh bych to okouknout – jestli neudelal nejakou chybu pri skladani kazety (pokud to vubec jde)

          0 0
    • TeryPV  

      Obnovím to tu. Stále se nedá na SLX M7000 odřadit o vícero pastorků?

      Jen že v popisu na netu je „dva způsoby odřazení, vícestupňové a okamžité odřazení“ zde

      někdo osobní zkušenost ?

      0 0
      • JanKoumar  

        podle mě ne. Řazení M7000 mám a odřadit dolů jde jak palcem, tak ukazováčkem jen po jednom ..

        0 0
      • MatS  

        Jestli mas odvahu se v tom vrtat, staci uriznout jeden vystupek na plastovem krytu razeni. Na Youtube jsem na to videl video.

        https://youtu.be/OlXmoiCEpew

        0 0
        • Vilém  

          A to plati pro SLX 7000?

          0 0
          • MatS  

            Nejsem si na 100% jist, ale staci sundat krytku. Nemyslim si, ze by to razeni bylo nejak zasadne jine. Navic z pohybu packy jde vysledovat, co tam tomu brani v pohybu.

            0 0
            • xtonda  

              M7000 nemá multi release ani instant release, takže ta páčka může být konstrukčně jiná.

              0 0
      • TeryPV  

        Díky všem za odpověď. Na kole co zvažuji je právě SLX, tak při nejhorším to upiluji, nebo koupím XT, zase taková pálka to řazení není.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zdravím, na kole mám 2×11 a přehazovačku SL M7000 –11. A nějak mi to vícestupňové řazení nejde a po pročtení diskuzí teda nevím, jestli to ta řadící páka umí nebo ne nebo jestli dělám něco blbě já při řazení. V eshopech mají uvedeno vícestupňové řazení. Každopádně by se mi líbilo, co jsem se dočetl o hazce XT, že řadí ihned po doteku (ne až po secvaknutí) a teda má taky umět to vícenásobné řazení, což bych docela chtěl. Stačí vyměnit páku řazení SLX na XT nebo se to musí předělat celé řazení na XT?

      0 0
    • Smazaný účet  

      No palcem přehazuji na lehčí převod a ukazovákem na těžší.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.