• Swop33

    Ahoj,

    rad bych si z vasich zkusenosti nechal doporucit brzdove desticky do SLX M-675. Jednak, presne nevim jaky typ koupit, zda jsou M-675 shodne s destickami pro SLX 2012 a za druhe jake zvolit. Preferuji spise vetsi brzdny ucinek nez mensi opotrebeni. Co se tyka hlucnosti, tak tam je mi to v zasade jedno. Muzete mi prosim poradit, nebo doporucit co vybrat?

    Diky

    0 0
    • ghostik  

      Pokuď si v baliku můžeš vzít orig sintry s chladičem tyhle

      Já jsem teď nasadil, kevlary od Superstaru, ale ještě je nemám ani zajeté, takže jaké jsou nevím.

      0 0
      • jIrI___  

        Nezapomeň si přečíst návod k těm Superstar a „zakalit“ je.

        0 0
      • Swop33  

        Prave se mi po…la pracka, takze bych radeji zvolil ekonomictejsi variantu. Plati tedy, ze sintry maji vetsi brzdny ucinek?

        0 0
        • Vilém  

          Sintry min brzdi za studena, po zahrati je to lepsi. Jsou o dost odolnejsi vuci upeceni, vic zerou kotouc.

          0 0
          • Swop33  

            Ok jde mi o to,ze jezdim lesni cesty, trochu silnice a ne moc zadne velke sjezdy, tak jestli ty sintry beznou jizdou vubec zahreju :). Asi se ptam blbe, ale nemam s nimi zkusenost.

            0 0
      • ceo  

        Osobně se mi jedny sintry válí v garáži jako záloha. V Alpách byly OK, ale na XC po Moravě jsou podle mě dost *******. První brzdění po nějaké době je vždy krizovka (jsou studené).

        Sintry ok, pokud člověk dlouho stoupá a pak dlouho sjíždí. Na nějaké agresivnější XC typu jedu, najedou potřebuju přibrzdit (do plných), pak zase chvíli nebrzdím a zase potřebuju hned plný výkon, jsou fakt špatné.

        Origo Shimano organiky sice mizí před očima, ale brzdí okamžitě i studené a Alpy jsem s nimi taky ubrzdil bez problémů.

        Možná zkusím kombinaci sintr vepředu a organika vzadu. Na přední člověk většinou nechodí hned do plna…

        0 0
        • MirosPikos  

          S tím co popisuješ jsem nikdy problém neměl a to jsem nevozil nic jiného než sintry a brzdím jedním prstem. Možná je to tím, že mají Elixiry celkem prudký nástup.

          0 0
          • ghostik  

            Víš že vykopáváš mrtvolu? :)

            Ale když už jsme o toho. Můžu na M675 porovnat orig organiky, superstar kevlar, superstar sintr. Orig organiky- brzdí to, moc nevydrží, Kevlar- brzdí možná o trochu líp, vydrží o něco dýl než se přehřejou, a míň se sjíždí. Ale nijak mě neoslinily. Superstar Sintr- brzdí víc a ostřejí než první dvě možnosti, nějak moc nepozoruju horší účinek za studena, vadne jenom trochu, ale mě pískají. Ale šel bych do nich znovu.

            0 0
            • pitos  

              Moje zkušenost s deskama na brzdách M785 je taková že original organiky, jak píšeš, brzdí dobře ale vydrží strašně málo(jsou ale levné).

              Originál sintry jsem koupil loni a výkon při běžném ježdění srovnatelný s organikou, při sjezdování lepší výkon při zahřátí,nepřeh­řívají se tolik.Za studena brzdný účinek dostačující.

              Výdrž nesrovnatelně delší u sintru.Organiky sem spotřeboval až 3ks za rok,sintry jsem ještě po roce neměnil a jsem cca na půlce životnosti.

              Vše ježděno bez chladiče.

              0 0
              • Vilém  

                A kotouce odchazeji jakou rychlosti, pri srovnani organika/sintr?

                0 0
                • pitos  

                  Tak to zatím netuším.

                  Já jsem kotouče sjížděl vždy hodně pomalu.Do loňska jsem ale vozil vlastně vždy jen organiky.

                  Za ten rok se sintry mi kotouče zatím moc neubylo, ale budu to sledovat:)

                  0 0
                  • Vilém  

                    No ja taky vetsinou jezdil organiky a opotrebeni kotouce neresil. Pak jsem jednou zkusil sintr goldfren a tam mizely pred ocima.

                    Ted jsem opet nasadil sintry, tak by me zajimalo, za jak dlouho se probrzdim na duralovou vrstvu Icetech kotoucu.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.