• kudykam

    Jaké jsou nejlepší destičky do těchto brzd?

    Zase ale nepotřebuji max brzdící účinek na úkor životnosti, něco v optimálním kompromisu..

    díky

    0 0
    • karel d.  

      Pokud dovolite, rad bych se prizivil na tomto tematu-jaky typ desticek co se tyce materialu je nejlepsi co se tyka ostrosti nastupu pri jizde za sucha? A ohledne zivotnosti? Dekuji.

      0 0
    • parduba  

      Mám tam originál desky a spokojenost:brzdí,neh­vízdaj a vydržej.

      0 0
    • tonik666  

      Tyhle ze Superstaru

      Potřebuješ typ S5.

      0 0
      • kudykam  

        dají se sehnat i v čr?

        0 0
        • nitraq  

          V Česku asi ne, ale vzhledem k ceně poštovnýho, který je srovnatelný s libovolným českým eshopem to není třeba řešit.

          0 0
          • kudykam  

            no ted sem si všim té ceny.. cca 900,– docela pálka za 4 destičky… Nevím jestli se mi tyhle vyplatí…

            0 0
            • tonik666  

              Kdyby se to nevyplatilo, tak bych ti to sem nepsal.

              4 páry stojí 23 liber+2,56 je poštovný. Libru koupíš za 35 korun, tj. 4 páry i s poštovným za 900Kč.

              Jenže jsou to sintrovaný, který v českých eshopech pod 250Kč za pár nekoupíš.

              4 páry organik i s poštovným vyjdou na 720Kč (20,56 liber).

              Navíc si tam můžeš koupit další věci, pedály, gripy atd…

              0 0
            • Vilém  

              Palka? Co by sis predstavoval? Desky po stovce?

              0 0
    • kudykam  

      no já mám taky origoš a dost vržou… proto sem chtěl zkusit nějaké lepší, ideálně i s chladičem…

      0 0
      • Vilém  

        S chladicem myslim stejne nikdo jiny jak vyrobce nedela.

        To ze ti neco vrze, to nemusi vubec byt deskama jako takovejma.

        0 0
    • kudykam  

      Ještě využiju tohodle vklána… Po 14 dnes nepoužívání kola sem zjistil že pravá páka těchto brzd lze zamáčknou lehce až na doraz k řidítkám. Lekl sem se že mi vytekl olej, ale nikde sem žádný únik nezaznamenal… Nějakou dobu se zkoušel brzdit a třepat s kolem a vůle se pomalu zbrzdy vytrácla. Teď už reaguje asi v půli cesty páky. Čím to může být?

      0 0
    • kudykam  

      V popisku superstaru Sintered brzd:

      …designed with wet riding conditions in mind..

      …downside is greater noise and less ultimate power than soft pads…

      tedy jsou určeny spíš do mokra a jsou hlučnější a s nižším výkonem než klasické organické… můžete toto potvrdit či vyvrátit?

      0 0
      • tonik666  

        Mě teda nekvílí žádné, ale sintry víc vydrží. Organiky mizí o dost rychleji. Podle mě je to při těch cenách celkem jedno.

        Jinak si je klidně kup na Aliexpresu, ale nevím kdy dodávají. U superstaru mám nejlepší zkušenosti, v neděli objednáno a ve středu doma. A kupoval jsem tam už dostkrát.

        0 0
        • kudykam  

          čet sem recenze na superstaru na všechny tři typy a maj tam tedy dost rozporuplné hodnocení. U všech tří si někdo stěžuje že jsou hlučné, sintery obzvlášť, u organických že strašně rychle mizí.

          Z aliexpress sem už nakupoval několikrát, dodání 3–4 týdny.

          0 0
          • tonik666  

            Njn…ono to stejně nejspíš bude všechno z fabriky Baradine, takže je možný, že budou podobný. Navíc kvalitu neporovnáš pokud nebudeš mít oboje u sebe na bajku – podmínky, styl brždění, terén a další individuální faktory hrají velkou roli v opotřebení. Prostě jich nakup dost do zásoby. (já navíc vozím jedny sebou, už se mi stalo, že jsem cestou začal brzdit plechem…)

            0 0
    • kudykam  

      Jo a zvládnout mé kotouče (původně k brzdám M445, myslím že to jsou RT56 160mm) sintry? Abych z nich neměl strouhanku…

      0 0
      • Smazaný účet  

        pokud na nich nemam napsane „only for resin pads“ nebo neco takoveho, tak by mohly…ale tvrdsi desky vice strouhaji, to neokecas…ale tohle vubec netres…

        0 0
        • kudykam  

          byly tam nějaké žluté nálepky, ale ty už sem sundal takže nevím co na nich bylo…ale možný to je…

          0 0
          • tonik666  

            to by asi bylo přímo na kotouči.

            Ale standardní těžkotonážní SMRT bude na oboje, ty resin pads only buou spíš lehké hi end kotouče.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To prave ne, nejake stare shimano kotouce tohle mely vypalene na povrchu…byly z „cehosi“, co si se sintrama moc nerozumelo:)

              0 0
              • Fidži_CZ  

                +1

                Resin pad only

                0 0
              • tonik666  

                Tak zrovna RT56 jsou „resin pad only“, viz „zde“http://f­orums.mtbr.com/bra­ke-time/resin-pads-only-written-shimano-rotor-918947.html vlákno na mtbr s fotkami.

                prý nejsou kalené či co (heat treating), tak jsou jen pro organiky.

                Každopádně na kotouči to je vyznačné.

                0 0
                • kudykam  

                  z toho co sem vyčet je asi zatím zbytečné měnit kotouče, a prostě je nechat až se opotřebují pak kupovat nové.

                  RT66 už jsou na sintry?

                  0 0
                • kudykam  

                  Jinak já už si je několika sjezdech pěkně zakalil :-) Po okrajích jsou modro žluté…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.