RS Reba 29 100mm RL 2013 nejde nafoukat

13 nepřečtených
  • deadmead

    Ahoj,

    zrovna jsem si přivezl od mechanika namontovanou Rebu 29 100mm RL 2013 v provedení SoloAir, no a chtěl jsem si ji před první jízdou nastavit. Bohužel jsem zjistil, že ji nejsem schopný nafoukat. Po našroubování pumpičky nedojde ke kontaktu vnitřek pumpičky a hlava ventilku a vzduch se nedostane do systému pumpičky.

    Pumpičku mám BBB BMP-29 se kterou už rok foukám vidlice RS FirstAir, tudíž pumpou to nebude.

    Šuplerou jsem změřil hloubku závitu na vidlici a je stejná jako u RS FirstAir.

    Pak jsem si ale všiml, že hlavička ventilku je na Rebě tak o 1,5mm utopená pod hranou závitu (u RS FirstAir je hlavička ventilku výškově naprosto shodně).

    Vidlice Reba je nová, nejetá, dva týdny koupená a teprve namontovaná v autorizovaném RockShox servisu na kolo.

    Co s tím? Reklamace?

    Google nic nenašel na téma utopený ventilek na vidlici :(

    Díky za rady.

    Víťa

    0 0
    • kubad  

      Skus jinou pumpicku

      0 0
    • kyl  

      Nebo vyměň vnitřek ventilku.Jinak,tuh­le úpravu délky jehly ventilku jsem měl když mi při odšroubování pumpičky utíkal tlak.

      0 0
      • deadmead  

        Díky, vymenit ventilek, nebo jeho vnitrek by asi slo, rekl bych ze by to proslo bez ztraty reklamace :)

        Ovsem kde a jaky ventilek/náhradní díl sehnat?

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Na nejblizsim parkovisti ;-)

          Vnitrek motoventilku- stara duse s motoventilkem, pneuservis, cykloshop, motoshop, mozna i benzinka, Obi, …akorat potrebujes takovou tu cepicku na vysroubovani.

          0 0
          • deadmead  

            Ze bych sousedum vypustil gumy :D

            Pokud tam je teda stejny, mohl bych ho zkusit vysroubovat.. to by slo. Diky za tip!

            0 0
        • kyl  

          Bude tam tento novější typ.

          0 0
          • deadmead  

            Díky,

            no jak to nakonec dopadlo.. :) bylo nebylo..

            Našel jsem jeden postarší autoventilek, vyšrouboval ho a vypadá stejně jako na obrázku výše. Vyšrouboval jsem taky ventilek z staré FirstAir a ten vypadal taky stejně, jenom měl černé těsnění.

            Chtěl jsem vyšroubovat originál z Reby, ale ouha.. byl tak utažený, že jsem na to musel vzít kleště. Po jemné klešťo práci byl ventilek venku, kupodivu vypadal naprosto stejně jako ventilek na obrázku s červeným těsněním.

            Měl jsem ty tři vedle sebe, neviděl jsem rozdíl.

            Ventilek z FirstAir v Rebě → funguje, lze nafoukat

            Ventilek z auta v Rebě → funguje, lze nafoukat

            Ventilek z Reby v FirstAir → funguje, NELZE NAFOUKAT

            Ventilek z auta v FirstAir → funguje, lze nafoukat

            WTF?

            Takže v Rebě zůstal ventilek z FirstAir s černým těsněním a do FirstAiru (bude stát ve skříni) putuje ventilek z auta. Originál Reba ventilek putuje do šuplíku..

            Konec pohádky

            Děkuji za rady!

            Viťa

            0 0
            • kyl  

              Koukám jmenovec,a porovnal jsi i velikostně hlavičky té jehly ventilku?Je taky možné že díky výrobní toleranci ventilku a jeho těla a koncovky pumpičky to v jednom případě nefunguje.

              0 0
              • deadmead  

                No to abych si udělal v excelu tabulku, každý ventilek desetkrát přeměřil v deseti průměrech a délkách různě po tělě, provedl statistiku a vypočítal jsi hodnoty a jejich nejistoty vzhledem k nejistotám měřícího prvku měřidla. Následovalo by vyhodnocení a závěr s grafem :)

                To se mi fakt nechce.. :)

                Hlavní je, že to funguje. Jak píšeš, je docela možné, že se zrovna sešly extrémní hodnoty v tolerancích a o 0,5mm to prostě nesedí..

                V.

                0 0
                • kyl  

                  Zas tak jsem to nemyslel :-D

                  0 0
                  • deadmead  

                    :)

                    No fakt podle oka bys neřekl že je tam rozdíl.. jestli to mohlo být 0,25mm? Ano mohlo, to podle oka nepoznám..

                    Ale jako je to na cipa to kvůli tomuhle posílat do servisu..

                    0 0
                    • kyl  

                      Tak to určitě.I těch 0,25mm může stačit že to vzduch neprotlačí.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.