• becis

    Ahoj,

    stále řeším problém s Reconem (nastaven na 100mm, vážím 60kg, vidle má najeto 400 km). Když ho nastavím na 60 psi tak sice celkem obstojně tlumí malé nerovnosti, ale mám špatný sag a poměrně hodně zdvihu zůstavá nevyužito. Pokud ho fouknu na 50 psi tak mám správně sag, ale když jedu po kamenité cestě tak se o první nerovnost vidlice zarazí o výšku nerovnosti, dejme tomu 2 cm, a už nevyjede, Takže je to jak pevná vidle.

    Takže si myslím, že když ho fouknu na 60 psi a zvednu na 120 mm (tím by se měla trochu eliminovat přílišná progresivita vidle) bude fungovat ok. Myslíte si, že bude vadit 120 mm na hardtailu (kolo viz. moje bajky)? Jak moc se změní geometrie když zvednu zdvih o ty 2 cm a o 2 cm dám dolů představec ?

    0 0
    • AleZ80  

      Co je ta vidlice za ročník ? Ty nové už by neměly být tak progresivní.

      Zvýšení zdvihu bych se nebál, zvlášť při tvé váze. Koukni ke mně do profilu na Giant XTC. Měl jsem ho dokonce na 130 mm a hlava nepraskla.

      Když zvýšíš zdvih, tak budeš muset foukat ještě míň.

      0 0
      • becis  

        Ahoj je to RS Recon gold TK solo air. Jak bych mohl zjistit ročník ? Kolo bylo kupované před měsícem

        0 0
        • AleZ80  

          Předpokládám, že pokud to kolo je ročník 2013, tak by mohla i vidlice být ročník 2013. Obávám se, že tady bude prostě problém s tvojí nízkou váhou. Těch 50 PSI už je asi moc nízký tlak při nastavení na 100 mm. Já mám myslím 50 nebo 55 PSI, ale při nastavení na 130 mm ( u mojí verze platí, že čím vyšší zdvih, tím nižší tlak ). Já to mám takhle:

          1. na vyšší tlak vidlice jde málo do zdvihu ( cca max 40 mm )
          2. při nižším tlaku jde při standardním ježdění cca 20 mm pod

          korunku, ale začátek zdvihu je strašně měkký

          Smířil jsem se s variantou 2. Každopádně s tím, že by se vidlice nevrátila po zanoření zpět jsem problém neměl. Zkus nastavit rebound na max ( směr králík ).

          0 0
          • becis  

            Jojo tak mám rebound nastaven. Jinak obě dvě varianty souhlasí i u mě. Kolik vážíš prosímtě ?

            0 0
            • AleZ80  

              67 kg, odhadem.

              Ještě bych opravil ten předchozí příspěvek – v bodu 1) jsem myslel cca 40 mm pod korunku, ne celkově.

              0 0
              • becis  

                Jinak ještě doplním všiml jsem si jednou když jsem jel do kopce (v sedě ne ve stoje) že je vidlice zasunuta cca o 5 cm a nevyjela zpět. Musel jsem nadzvednout pření kolo aby vyjela.

                0 0
                • AleZ80  

                  To už je fakt divné, asi bych se obrátil na prodejce.

                  0 0
                  • becis  

                    Ok zkusím se u něj s vidlí zastavit snad s tím něco vymyslí :/

                    0 0
    • Vilém  

      Je v ni nejakej mazaci olej?

      0 0
      • becis  

        Nevím jak to poznám ? Když dojedu otřu nohy od bordelu a namažu je silikonovým olejem + párkrát propružím a vidle chodí krásně. Takhle divně se chová jen občas za jízdy.

        0 0
        • Tomáš  

          Ahoj, někde musí být chyba, já strejdovo RS Recon gold soloair 100 mm při mojí váze 55 kg a tlaku 70 PSI dostanu docela hravě na doraz. Sám vozím rebu 2009 team ( dual air ) zdvih 120 mm a při tlaku v negativce 60 PSI a v pozitivce 75 PSI jsem schopnej jí dát taky na doraz, ale jenom sporadicky. Zajdi s vidlí do servisu, tohle by dělat neměla ;).

          0 0
          • becis  

            V terénu jsme ji dostal při tlaku 50 psi na doraz jednou a to jen při jednom velkým prů*eru, když jsem nečuměl kam jedu a najednou se přede mnou objevil tak 12 cm vysokej pařez. Vidle to naštestí nějak zkousla a já taky. Jinak když zabrzdím přední kolo a skáču na kole co to dá tak ji dostanu tak na 8,5 cm zdvihu (tzn. 1,5 cm stále zbývá).

            0 0
        • Vilém  

          Zkontrolujes, jestli tam nejakej je a pripadne doplnis.

          Casto se stava, ze ve vyrobe tomu moc nedaji.

          Staci kouknout do manualu, nebo nekde na youtube.

          0 0
          • becis  

            Tak vše vyřešeno. Stačilo vyměnit olej ve vidlici za řidší, teď už krásně žehlí i malinké nerovnosti :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.