Retez Sram 1110 - kvalita a kompatibilita se Sram a Shimano

38 nepřečtených
  • jonti

    Máte prosím někdo zkušenost s tímto řetězem? Cena vypadá zajímavě. S 1×11 od Sram by měl fungovat bez problémů, jen nevím, jestli je dobrý nápad ho použít na silničku s Ultegrou.

    0 0
    • Fidži_CZ  

      Mám ho na MTB a bez problému. Ale je těžký jak prase.

      0 0
      • LM  

        Ta váha mi zas tak hrozná nepřijde. Teď vozím KMC X11–93, 257 g a stojí 699 Kč. Kdežto SRAM PC-1110 má 273 g a stojí 290 Kč. Vycházím z toho co uvádí výrobce, řetezy jsem nevázil.

        Každopádně už mam SRAM PC-1110 nachystaný v šuplíku až ten KMC doslouží.

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Já ho nevážil jen pocitově v ruce mi přišel strašně těžký.

          0 0
          • LM  

            Konečně jsem jeden novej SRAM PC 1110 před zkrácením a očištěním od konzervační sračky zvážil:

            • 114 článků + rychlospojka = 257 g
            0 0
    • jonti  

      Tak bez odpovedi ohledne kompatibility se Shimanem, dnes ho koupim a dam vedet.

      0 0
      • Kamilac  

        já jsem dneska kupoval SRAM PC 1130 a na dotaz kompatibility se Shimano XT 2×11 mě bylo řečeno, že to bude řadit o trošičku hůř než Shimano – Shimano tak su zvědv.

        0 0
      • Fidži_CZ  

        Já odpovídal, ale ne dost jasně. Mám ho na MTB se Shimanem :)

        0 0
    • nooski  

      V kombinaci shimano 105 klik a kazety spolu s campa 11 razenim chpdi ten sram moc pekne :-)

      0 0
    • kadlec  

      Ma nekdo odzkousenej tento retez na XT 2×11?

      0 0
    • Rubi  

      funguje na vsem, nevim proc by nemel :-) uz nekupuju jiny

      0 0
    • Hejnickej  

      Mám ho na SLX 2×10 a pohoda, řadí to perfektně.

      0 0
    • jirpl  

      Oživím téma, hledám řetěz XCčko na 2×11 Shimano SLX, měl jsem tam KMC, pak něco od Shimana, vždy nájezd kolem 1000km a šel dolů. Cena řetězu 600 – 800,– Kč. Teď jsme našel za 250Kč toto Sram PC1110 Solidpin, 114 článků, spojka Powerlock, nepíší tam kompatibilitu an Shimano, jde to tam dát? Za ty peníze, i kdyby to najelo jen 800km, stojí to třetinu… Tedy jde tento řetěz na 2×11 SLX od Shimana? Díky za postřehy

      0 0
      • Cavendish  

        Jde to úplně v pohodě. 11s SRAM je plně kompatibilní s 11s Shimanem. Mě chodí hezky i na 11s Campě. Ale rezne. Je potřeba ho po mokré vyjížďce otřít a namazat.

        PC1130 už by reznout neměla. Ale to musí potvrdit jiní

        0 0
      • Shaby  

        Přesně na SLX 2×11 ho jezdím už léta a úplně v pohodě. 114 článků mi přesně sedne na 28–38 a 11–42, takže ani nemusím zkracovat.

        0 0
    • petrun  

      Jen tak pro ilustraci toto je Sram 1130 po necelém tisíci km rekreační jízdy v období letních prázdnin. Pro srovnání položen vedle nového GX Eaglu. Slavná mlokova metoda měření s dřívkem od nanuku ukazuje, že je téměř ve stavu nového řetězu (dle šuplery i měrky). To je samozřejmě absolutní nesmysl. Ten řetěz chrastil jak sviňa a nový musím lehce zajet aby nestřílel (kazeta je po dvou těchto řetězech). Sram je totálně v prdeli. Na jaře jsem 2 přetrhl a teď toto. Jezdím už 40 let ale takový bláto jsem ještě neviděl. Řeším co místo něho.

      0 0
      • Cavendish  

        Mě zatím nejvíc drží KMC

        0 0
        • petrun  

          Jaký typ je nejlepší na jedenáctku?

          0 0
        • jirpl  

          To nikdo nezpochybňuje, jen ten SRAM stojí 245Kč, KMC 600 – 800,– Kč. Já najel na KMC cca 1000 km, předpokládám, že ten SRAM nebude co do nájezdu 3× horší, když stojí 1/3. Tedy i kdybych ho měl po 500km v zimním marastu vyhodit, asi za ty peníze to neřeším… Šlo mi o kompatibilitu se Shimanem, tímto děkuji za doporučení všem viz. příspěvky výše.

          0 0
          • petrun  

            I kdyby mi nájezd nevadil tak to, že jsem na jaře dva přetrhl je prostě šlendrián. Tohoto výrobce prostě doporučit nemohu.

            0 0
            • jirpl  

              Aha, no tak to bych nemusel. Dík, budu sebou vozit rychlospojku, nýtovačku a pro jistotu nějakej článek v kapse. Už jsem ho objednal. Pak dám reference, jak říkám, pojede přes zimu, jak se oteplí, půjde zase dolů, tak snad ani nestihne zrezivět :-)

              0 0
              • petrun  

                To vozím taky ale když se ti to stane v záběru do kopce ze sedla (bez přeřazování) tak budeš potřebovat hlavně lékárničku :-(

                0 0
            • LM  

              Zajímavé, já taky nedávno přerval SRAM PC1110 kupovaný na jaře. Předtím byly několik let v pohodě.

              0 0
              • Cavendish  

                U mě zase PC1110 nepřežila utrhnutí přehazovačky z patky. Na pár článcích byl prostě ohnutý bokem

                0 0
              • deekay  

                Vy me desite. Mam na 1110 retexzech najeto par desitek tisic bezproblemu (jediny, co jsem na silnici pretrhl byla Ultegra).

                0 0
                • TK75  

                  1110 bez problémů, funguje mi nejlépe ze všech řetězů co jsem zkoušel

                  0 0
                  • deekay  

                    No mi prave taktez. Tak doufam, ze nepresunuli vyrobu, nebo tak neco a nezkurvili kvalitu. Snad to byla jen ojedinela varka.

                    0 0
                    • TK75  

                      Hlavně je při použití na 1×11 krásně potichu a to i v bahně, vodě, písku.Nechápu, ale je to tak.Ani se o něj moc nestarám, proč taky za ty prachy

                      A výdrž nijak nevybočuje proti těm dražším.Sice nemam žádnej tachometr, ale takhle baj voko je to podobné

                      0 0
          • tukat  

            Jezdím Sram pc1110 na Shimano SLX 2×11 dva roky. Najedu na nich 1100 až 1300 km a vyhazuju při 132,8 mm, měřeno šuplerou. Ročně jich protočím kolem šesti a při porovnání s Shimano CN-HG601 jsem nepoznal rozdíl jak v řazení tak v nájezdu. Kazetu mám původní a má najeto asi 16000 km. Měnil jsem třikrát pastorek 11z, jednou 13z a jednou 15z.

            1 0
      • RomanH  

        Na 3×9 jsem vzdy vozil Shimano retezy. Naraz zacalo obdobi, kdy jsem je zacal trhat jak na bezicim pasu (asi spatna serie, mel jsem koupeno vice baleni). Tak jsem presel na Sram a uplne bez problemu.

        U 1×11 jsem zustal u Sramu. Vyzkousel jsem X1, 1110 a 1130. Ten se mi osvedcil nejlepe (vydrz kolem 1200–1500 Km s drivkem, nerezne, rozumna cena). 1130 vozim uz pres dva roky, nic se netrha (tak jsem to doufam nezakriknul). Dnes jsem ale z duvodu okamzite potreby vzal v Decathlonu BTWin, coz ma byt KMC v jinem obalu (aktualne je i levnejsi nez 1130), tak uvidime.

        0 0
    • yaris1  

      Také jsem už najel na 1110 bezproblé­mových X tisíc km. Snad jen v porovnání s XT řetězem první stovka možná trošku hlučnější než si sedne. Ježděno na Shimanu. Za tu cenu je super a nějak nemám potřebu experimentovat. Na druhou stranu chápu tu nedůvěru, když už se někomu pod nohama urve.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.