Profi silnice - Tour de France 2022 vol. 2

745 nepřečtených
  • kapsch

První vlákno zde – Profi silnice – Tour de France 2022

1 1
    • kapsch  

WVA má po dnešní sprinterské prémii náskok 220 bodů na Philipsena, a do konce Tour lze získat přesně 220 bodů.. Pokud uvažujeme, že Philipsen dnes v cíli nezíská ani bod, je to už i matematicky jen o dojetí Wouta van Aerta do cíle.. :))

2 1
      • jmaselnik  

teoreticky ještě může být druhý v bodování Tadej ;-)

0 1
        • kapsch  

Tak matematicky může být ještě druhý úplně kdokoli :D

1 2
      • Agent007  

Vy jste jak malá děcka, nejdřív mě prcáte že používám křestní jména, a pak je to tu samej Tadej, WvA…:-)))

Tady zjevně nenastupuje inteligence a soudnost…

0 16
        • tomo_111  

dufam ze to tu budes omielat este pol roka po Tour…vlastne nie, nedufam.

0 1
        • zirecek  

Ano, máš pravdu, u tebe zjevně nenastupuje inteligence a soudnost…

0 1
        • blackseal  

Lenze Ty ich komolis ako retard ;)

0 1
        • kapsch  

A já marně doufal, že ubohost necháš v prvním vlákně :))

Když reaguješ na mě a zkoušíš mi vracet zpátky má slova, já žádné samotné křestní jméno nepoužil, a WVA jsou iniciály včetně příjmení, které znají úplně všichni fanoušci ve vláknech s profi cyklistikou. Ty naschvál píšeš jen křestní jména závodníků, které „nikdo nezná“, a ještě z toho budeš mít určitě dobrý pocit, jak jsi to všem nandal za to, že ti jednou chybělo trošku inteligence a strašně se tě to dotklo.. Ale už víme, že ty ten rozdíl nevidíš a nechceš vidět..

3 1
          • tomo_111  

je take ‚rceni‘ ktore mam rad – ‚never argue with idiots. They will drag you down to their level and beat you with experience‘ :)

6 1
    • iron.hide  

Sakra, kam mi zase klesol Bardet :/ 9. miesto, strata 6:37

Zase cele tipo uplne na houno, tak ako vzdy :(

1 1
      • Agent007  

Šak Bardet ti zatím dnes jede v první grupě ne?

0 1
      • brtníček  

Ineos dnes kromě veterána Thomase zatím hoří jak papír. Od nich jsem čekal velký útok. UAE jede palbu.

0 1
        • kapsch  

Na to, kolik jich je v závodě, tak UAE jede strašně aktivně..

0 1
          • brtníček  

Dnes znovu totální cyklistika. Jo to není nuda s vláčkem jak v dobách minulých. Thomas už je taky fuč. Mladí jedou neskutečně.

0 1
            • Agent007  

Jak jsem psal, dvě monstra si to rozdají spolu na férovku, Thomas by mohl udržet pódium

0 1
              • jmaselnik  

Ty jsi psal, že Pogačar v posledním kopci ujede a bude znova ve žlutým. Taky jsi teda psal, že by to dneska klucí že Skýčka Tom s Adamem měli rozvěsit, ale že to budou věšet směrem dozadu jsi asi taky netipoval, takže kolem a kolem, psal jsi vlastně úplně všechno :-D

8 1
                • zirecek  

Agent plážový teoretik se sledováním třetiny etapy z mobilu nějak netrefil, :-).

1 1
                • Agent007  

Psal jsem že si to mezi sebou rozdají ta dvě monstra, a Thomas si v klidu pohlídá pódium. Což mi samozřejmě vyšlo.

Že Pogastrong zaútočí čekal úplně každý, včetně mě, a všichni včetně mě se mýlili. Ale ještě furt jsou do konce 4 etapy

0 0
              • iron.hide  

Pekne si to tam dnes rozdavaju tie dve monstra, vsak :) paradicka. Okolo G sa prehnali jak keby to bol patnik u silnice :D

0 0
        • Agent007  

Ineos má lídra mezi lídry, ve předu mají 2 lidi, no, že by hořeli se mi nezdá :-D

0 1
          • jmaselnik  

který že dva lidi to mají vepředu sim Tě? Castroviejo se vyvětral v úniku a když ho sjeli, odpadl.

0 1
          • kapsch  

Měli dva jezdce v úniku, teď už jede jen Thomas. Ale z Jumba už je tam taky Vingegaard sám.. A já jdu zrovna od přenosu :D budu to muset proletět večer ze záznamu..

0 1
            • Agent007  

Nulty jede dnes bomby, no, chci ho vidět zítra…

0 1
              • bara2  

Na zítra tam mají Hirchiho, pošetřeného ;-)

0 1
                • Aduldinho  

Baru, ten je celou TdF nějaký neviditelný, jede tam vůbec ještě? ;-)

0 1
                  • bara2  

Kupodivu jede. Jsem myslela, že dnes už do toho jdou opravdu všichni (tři), ale Hirschi pořád jede. On je mladej, měl nějaké trable, tak ho nemůžou přetěžovat, ale zítra už bude jeho den :-)

0 2
        • jmaselnik  

McNulty to kosí jak motorovkou teda.

1 1
      • kapsch  

:D tipo raději neřešit no.. Ale jsou tam i tři, co mají za GC ještě o 4 body míň než my, a do cíle už dojedeme, takže pohoda :D

0 0
    • iron.hide  

Parada, gratulujem Pogimu. Zacina mi byt cim viac sympatickejsi, super chalan

0 1
    • Agent007  

Thomas si to pódium pohlídal jako pán. Čekal jsem že dneska rupne a předjedou ho Quintana Bardet a spol, ale naopak on najel minuty na ně.

Ty dvě monstra komentovat nebudu, na to jsou tady jiní. Ale Pogastrong docela zklamal, nulty tam chcal krev pro něho, tahal tam jako slepý kůň v dole, tak sem čekal že stáhne aspoň minutu, a on nic. Asi špatný software naprogramovali dnes pro robotka.

A teď,aspoň těch 10 palečků dolů ;-)))) ať mám taky rekord

0 24
      • iron.hide  

Tak stiahol aspon 4 sekundy, i to sa pocita.

Btw to mne tu niekto zacal na vsetko davat minusky, tak nech si to uzije :)

1 3
        • Agent007  

Tak ano, 4 sekundy a vyhrál etapu, takže úspěch to je, akorát že asi všichni čekali že zaútočí i na žlutý.

0 4
        • jmaselnik  

Někdo tady omínusoval úplně všechny příspěvky, tak si to tak neber ;-)

0 3
          • cubista  

Kdyby palečky zrušili už dávno, tak už by stejně bylo pozdě:-)))

0 3
    • rejdy  

Jo pěkný dneska, jsem čekal, že Pogačara Vingegaard v tom závěru utrhne. Jasný, že se to takhle od obrazovky povídá, ale dolů jen 4 vteřiny, teoreticky utavenej McNulty a zítra tam bude Pogi sám proti Vingegaardovi s Kussem, který pošetřil…

0 1
      • Singlespeed  

Pogi byl v cíli totálně mrtvej. Spálil dnes hodně velkou sirku. Aby na to zítra nedoplatil.

1 1
        • zirecek  

Dle mne už Pogi pustil myšlenku na žluťáka…

0 1
          • milmat  

Tak to určitě ne, ale Vingegaard je +/- stejně dobrý a pokud nebude mít špatný den, tak mu ani zítra neujede. Ale dnes to UAE pěkně očesalo. Źe odpadne Kuss a tak brzy, jsem nečekal. Už se těším na zítřejší etapu.

1 1
        • jmaselnik  

On z toho umí zregenerovat, to už ukázal. A taky se ukázalo, jakou má v závěru neskutečnou dynamiku. V tom finiši by s ním mohl závodit tak Roglič, kdyby tam s nima teda přijel, Jonas z těžšího převodu už neměl šanci zareagovat.

0 1
    • oberleutnant Weiss  

Pokud Pogačar letos vyhraje na Tour ještě nějakou etapu, pokazí si statistiky – zatím má při každém startu na GT (3× Tour a 1× Vuelta) tři vítězné…

0 1
      • jonys  

A je 2.jezdec historie po Saronnim kdo to dokazal-3 etapy na kazde ze svych 4 prvnich GT.

0 0
    • tvargy  

:-) https://twitter.com/…651717062659?…

Andrle s Benčíkem si dnes dávali :-)

5 1
      • makimaki  

Andrle byl pohotovej a Benčíka trochu dusil, bylo to celkem vtipný. Pěkně se doplňovali.

2 1
        • Fazzy  

Jo celkem sranda dneska. Nicméně některý Andrleho výroky mi připadaj od sporťáka profi týmu dost zvláštní. Třeba jak včera říkal, že bejt u rádia on, tak řekne Houlemu 15 km od cíle ať počká na Woodse.. Jinými slovy, že by radši vyměnil téměř jistý vítězství za celkem nejistej dojezd na 1. a 2. místě. Houle může bejt rád, že u toho rádia nebyl :)

0 1
          • milan.v  

Jo, pán trošku překvapuje… A to v negativním slova smyslu, měl jsem ho za lepšího, než asi ve skutečnosti je…

0 1
            • jonys  

Souhlas. Zitra Konig, tak to bude jina liga.

3 1
              • Dubys  

Z lidi,co tam chodi,se mi nejhure posloucha.Jeho vyjadrovaci schopnosti jsou opravdu mizerny,vcera ho musel P.Vakoc misty prekladat:)

0 1
                • tomo_111  

tak som rad ze nie len mne sa to zdalo nejake slabe (ti hostia), to tam sem tam komentovali jak niekde na vesnici v hospode u piva – ze pokrikoval na zavodnika pod pod :D

druhy ich oblubeny sport je z tvare zavodnika vestit jeho stav – ten je uz mrtvej, uz je konec..a za 2s na to zacal pogacar utocit to bolo az komicke :)

0 1
                • Michal1985  

Kdo tam byl včera na ČT? Sleduji na Eurosportu, ale včera jsem neviděl konec a dokoukaval zpětně na ČT4 a ten spolujomentátor co pět minut mlel, že nechápe proč Jumbo táhne a co Vingegaard dělá před Pogačarem, a proč hlídají jiný uníky, že on by se jen nalepil Pogačarovi na zadní kolo a nic neřešil :-) Ten jeho způsob komentování mě hodně neseděl a říkal jsem si zlatej Eurosport…

0 1
                  • UHU  

ještě k nim Kozúbka a Konečného

0 1
                  • teffe  

19.7., René Andrle a Petr Vakoč

0 1
                  • Racza  

Benčík a Andrle.

0 1
                    • Aduldinho  

JJ, Bejk a Andy, nedramatizoval bych to, alespoň je sranda! ;-)

Jinak určitě Jílek lepší komentátor než ty dva borcí na ES, prostě Baky byl jediněj!

1 0
                      • vasek80  

Byl, také jsem jej měl rád, ale Jílek je minimálně skvělá náhrada.

0 0
                  • ms82  

Teda az na Orlu ve studiu. Adam obcas taky kecne blabol. Dobry byl Mark Cavendish, ale prizvuk pekelny a poznal jsem ho, az ho nekdo oslovil Mark. Sean Kelly samozrejme nejlepsi.

0 0
    • kapsch  

Tipo Tour 22 – 17. etapa

Na to jak to dnes Bjerg a McNulty rozvěsili v kopcích se dnes v tipu rozdávaly pouze body za etapu. Před poslední horskou etapou letošního ročníku je první trojka následující:

1 Dubys 92

2 Martin_S1 91

3 Kalic 83

43 Pety 33

Dubys už má (když nepočítám jmaselnika) nejvyšší tiebreaker, takže jde porazit i dorovnáním bodů :D

Naopak Pety má spolu s Opičákem tiebreaker po dnešní etapě na nule, ale i přesto zůstává na chvostu..

3 0
      • Pety  

:D

1 0
      • Martin_S1  

Jeste ze mame pravidla jiny nez na TDF, jinak bych musel odstoupit s covidem z 2. mista. Na nizkou virovou naloz jako u Majky by to asi neproslo :-)

Ted stejne na vedeni nechci utocit, v aktualnim stavu a teplotach stejne na horni pulce tela nenosim nic, takze bych do zluteho nemohl :-)

1 0
        • iron.hide  

Drzim palce v skore uzdravenie.

Tiez ma prave chytila nejaka pliaga, aj ked vyzera ze slabsia naloz

0 0
    • Agent007  

Dneska mi toho nulty bylo líto, jak ho očesali pár desítek metrů před cílem, taky se ta dvě monstra mohla domluvit, a nechat ho vyhrát, když stejně viděli že ani jeden tomu druhému neujede. Šlo o hovno, o pár bonifikacnich sekund. Bylo by to hezké gesto, když už je táhl půl etapy a najel jim minuty na ostatní lídry

Ale to by ten jejich naprogramovaný software v hlavách asi nepobral

2 6
      • blackseal  

Podla mna je to trochu zlozitejsie. Bojuje sa o kazdu sekundu, ako si videl pre dojazde. Nikdy nevies, co sa este moze stat a predstava, ze prave kvoli par sekundam, ktore by len tak Tadej daroval, prisiel o (o stale teoreticky mozne) celkove vitazstvo nie je velmi prijemna. Mozno nejaku minutu ziska v casovke, mozno bude mat Jonas technicku neprijemnost a strati dalsiu minutu..

0 2
        • mikub  

Tak hlavně, tu měl Tadej darovat etapu Kamnovi, tu McNultymu. To aby se chudák rozdal. Vždyť má tři vítězné i s těma dvěma, které mohl darovat ;)

2 0
          • milan.v  

Jo, není to tak dlouho, co se tu řešilo, co měl darovat Roglič… ;o)

0 0
    • iron.hide  

casovka by mala byt pre Jonasa v pohode – pre porovnanie casovka z TdF 2021, podobny profil, dlzka 31 km

zdroj: http://www.steephill.tv/…r-de-france/

0 0
      • UHU  

Podstatný rozdíl nebude, Pogačara bych jemně favorizoval. A pokud to ze začátku napálí, může zaúřadovat hlava, ale 2 minuty ne.

0 0
      • jonys  

Tohle nema vypovidaci hodnotu, Pigacar jel v modu dojeti do cile, naskok 5 min v GC.

4 0
    • Agent007  

Včera na Col Azet překonali nulty pogacar a vinegard rekordy, které do té doby drželi pantani ulrich a virenque … staré dobré rekordy sypačů byly překonány novými

0 0
      • Kalic  

Nějak ti „vypadlo“, že ty starý rekordy překonal i GT. Asi se to nehodí do krámu, že? :-)

3 0
        • Agent007  

Nevím, zde se piše jen o vingegardovi, pogačarovi a nulty, žádné GT tam nevidím, ty jo? že 25 let starý sypačký rekord překonali noví „křišťálově čistí“ se nehodí do krámu?

0 1
          • Kalic  

Já jo.

https://www.eurosport.it/…/story.shtml

Je tím pádem GT taky „křišťálově čistý“ překonávač starých sypačských rekordů, nebo se na něj vztahuje výjimka? :-)

3 0
            • Agent007  

Křišťálově čistí kluci dali Thomasovi přes minutu v jednom kopci, „zajímavé“ … a pantanimu rovnou dvě a půl minuty? Na 8km brutálního stoupání? A tomu fakt někdo věří, že jsou čistí? Kdyby Geraint sypal, v pohodě by se jich udržel, a neodpadl v půlce kopce :-))) chudák Marco, ten se musí v hrobě obracet

0 1
            • bikerman2  

No a to vlastne 99 percent toho rekordu spravil priemerny vrchar......

0 0
              • Singlespeed  

Je mi záhadou, co McNulty sežral, že jel takové bomby. To bude asi ta ketostrava :-) .

0 0
              • jonys  

:-)))

Ty mas prisny meritka.

Mrkni na 2018 kohopak porazil na Aveniru v kopcich. Loni vyhral horskou etapu na Nice, jel o GC Baskicko.

Zajimavy, ze kdyz Jumbo dojizdi 1,2,3 je to cajk. Kdyz Wout strili vpravo vlevo 3 tydny nikdo nerekne pul slova. Ze se v 26 letech zjevi Vinge a bez jedine krize vsechny rozdrti, je ticho. Ale kdyz UAE nacasuje Solera a Majku na Alpy a Nultyho na Pyreneje (podle me i predvcirem vystoupil driv aby setril kdyz jel Majka), je hned neco spatne.

2 0
                • ms82  

Jestli se dobre pamatuji, tak Vinge nemel krizi ani loni. Akorat podle me jeste nevedel, co si muze dovolit. Takze v pamatne etape, kde Pogi ujel, se asi o nic nesnazil. Dalsi vec je, ze letos bylo jen vedro, to mu asi sedi vice nez Pogimu.

0 0
                • bikerman2  

O mojich meritkach nemaj starosti,ja som vychadzal zosucasnej formy danych jazdcov.co sa tyka jumba si na omyla ako jeden z mala tu na bf mam z tej neuveritelnej formy tohto tymu pochybnosti a popravde najviac z toho Aerta…nepomozem si ta prevaha je do oci bijuca......nulty bol minuly rok v lepsej forme.bol to kedysi jeden z najvacsich talentov,no takych ak nie vacsich bolo viac…napriklad Sosa.no a spominas Solera.....popravde v movistare aj ked to bol chaos tak sa mi pacil ovela viac ako teraz......

0 0
      • milmat  

Včerejší Brandon McNulty včetně W: https://www.strava.com/…s/7501654770

0 0
        • jkcz  

Já myslel, že data z wattmetru jsou jen ta, u kterých je uveden piktogram blesku. Bez piktogramu by měla být dopočítaná Stravou. Nebo je to jinak? Jen se ptám…

0 0
          • jkcz  

Aha, tak to jsem asi zaspal dobu, ted uz dopocitane Strava zrejme neuvadi. Tak sorry.

0 0
        • Albert8  

Docela zajmavý, celý Col d´Azet na 424W, Peyragudes už „jenom“ na 400W. A přesto z toho Pogi nebyl schopnej nastoupit.

0 0
        • tomo_111  

brutal cisla (z pohladu hobika) ked si vyfiltrujem len kopec kolko vie ist 20–25 minut :)

0 0
        • ms82  

Hmm, mam s nim neco spolecneho. Vahu :D (64 kg)

0 0
      • tomxxx  

Včera se závodilo od spoda nahoru, rovnoměrné tempo, netaktizovalo se.

1 0
      • jonys  

Tehdy strasne tezka, dlouha etapa, na zeleznych kolech, ve volnych hadrech a s taktizovanim.

1 0
        • Aduldinho  

JJ, bych je chtěl kluky vidět v tomhle módu viz obrázek :-D

To byly jiný dříči a ten borec se žvárem v hubě je fakt boží :-D

0 0
          • jonys  

:-)

Ten rekord 1997 byl s 6.1 W/kg. Na tehdejší dobu těžký podprůměr. Byli mrtví z předchozích kop­ců.

1 0
    • iron.hide  

Froome out :(( covid

0 0
      • kapsch  

Zrovna to čtu. Škoda, doufal jsem, že se ještě dnes ukáže..

0 0
    • kapsch  

Start a WVA odjíždí sedmdesátkou pryč :D chytnul se ho Nielson Powless, tak uvidíme, co vymyslí..

0 0
      • jonys  

Jojo. Zítra crosswind, takže plýtvat silama i dnes je super nápad…

0 0
        • tomxxx  

Jestli ti přijde jako plýtvání silami udělat si bezpečáka na vrchaře, tak fakt nevím.

0 0
        • Fazzy  

Co jinýho by měl ale dělat? Jet s Jonasem těch 50 kiláků po rovině, pak jim zamávat v prvním kopci a zbytek si poslechnout z vysílačky? Řek bych, že je lepší bejt na tom kopci dřív a kdyžtak pomoct ve sjezdu mírnit případný škody a v nouzi pomoct i do tý následující jedničky. Ve finále už bude Jonas stejně sám a Wout něco pošetří.

0 0
          • Fazzy  

No nepočkal na ně.. tak se přiznám, že tomu už nerozumim taky. Jedině tak, že Wout nechce získat jen dres, ale dosáhnout nějakýho historickýho zápisu, kterej jen tak nikdo nevymaže..

0 0
            • kapsch  

No kdyby dnes vyhrál etapu, a Pinot byl druhý, tak budou mít stejně bodů na prvním ve vrchařské soutěži :D ale to mi přijde moc i na van Aerta teda :D

0 0
              • prodi  

Jsem zvědavej, kdy si WVA umane, že chce i žlutý v Paříži:)

0 0
              • Fazzy  

No to už je takovej haluz, že bych si přál to fakt vidět :)

0 0
                • kapsch  

No už to zkouší :D

0 0
                  • bara2  

Kdyby nepřepálil tempo, když ho žlutej s bílým dojeli, tak by ve spurtu žluťáka dal. Ještě se má co učit :-D

0 0
      • Darkson  

Bejby nebude sedět v koutě aneb Wout nebude sedět v balíku :-)

1 0
    • iron.hide  

Na tom eurosporte je neustale reklama, to sa uz fakt neda pozerat, je mi z toho na grc. Skoda ze na STV byva prenos az po tretej, stokrat radsej ten ich nudny komentar nez toto

a fuj jaka skareda zrazka akurat. A ten motorkar hned radsej aj usiel, snad uz nikdy nedostane licenciu

0 0
      • kapsch  

Já taky kvůli reklamám na Eurosportu přepínám hned jak to jde na ČT..

1 0
        • skaj  

A koukate na netu? Pokud jo, tak bych mel tip – multi-audio prenos je uplne bez reklam.

1 0
          • JachymP  

Přesně a v anglické audio verzi i s nejlepším komentářem.

2 0
            • MavasH  

Na „multi-audio“ se Tour nově vysílá i v češtině – u první etapy si Straka s Hačeckým stěžovali, že nebudou mít čas si osdkočit :-)))

0 0
          • kapsch  

Já koukám přes O2 právě, takže si můžu vybrat jen mezi českým Eurosportem a ČT.. Ale nestěžuju si, i když bych nejradši ten anglický ES, zatím mi to za těch pár dnů ročně, co bych to využil, nestojí..

0 0
            • JachymP  

Eurosport pass můžeš předplatit na měsíc za 129 Kč a sledovat na TV přes Chromecast, podle mě to za to stojí vrchovatě ;)

0 0
    • kapsch  

Pogačar opakované útoky, a už to zkouší i Thomas! Dnes to vypadá hodně zajímavě :)

0 0
      • jfk  

Letos je to fakt krásnej závod…

2 0
        • kapsch  

Pecka. Delší útok Pogačara, a už jsou zase před Thomasem..

A na čele to hrotí WVA s Pinotem a Martinezem :D

0 0
    • iron.hide  

Jonas sa skoro vyebal :-O

Ale to je fuk, Tadej je taky charakter ze by ho aj tak pockal a ziadny rozdiel by to nespravilo

0 0
      • kapsch  

A teď se „vyjebal“ Pogačar.. Ale Vingegaard čeká, a Pogačar mu poděkoval, moc pěkný

1 0
      • iron.hide  

No a hned na to sa uz nadobro vyebal aj Tadej :/ nastastie vyzera OK

0 0
    • milmat  

Tvl dnes je to pecka! Pěkné gesto Jonase počkat na Tadeje po pádu.

1 0
      • kapsch  

Je! letos od začátku zábavná Tour! Ještě čekám, co má v plánu WVA, když nenechal ani bod navíc Pinotovi a zatím nečeká a jedou dál vepředu..

1 0
      • cioran-m  

Pardon, nevšim jsem si, žes to už taky psal

0 1
        • kapsch  

Takový hezký moment si zaslouží být tady třikrát :D =))

0 0
      • tomxxx  

Jednak pěkný gesto, druhak si pojistil, že na něho Pogačar taky počká, kdyby měl technický problém, pád…

Nemyslím si, že to kalkuloval, ale rozhodně je výhodnější počkat.

0 0
    • cioran-m  

Vingegaard: velkej respekt, jak se teď k Pogačarovi po tom pádu choval. Tohle je moc dobře.

A taky velkej rozdíl oproti nedávně armstongovské´mi­nulosti.

3 1
    • skaj  

Ziskal uz nejaky team vsechny tri trikoty? Protoze jestli to Vingegaard s WvA dotahnou, tak by to byla velka pecka…

0 0
      • Vita P.  

Merckx při své první účasti na tour vyhrál všechny trikoty, takže ano:)

0 0
        • skaj  

Mas recht, diky!

0 0
        • cioran-m  

Merckx… :) A v tom devětašedesátým…

No, ta knižka je ze setkání ve Švýcarsku.

A ještě fotka (a podepsanej Miroir) před pár lety na jeho salzburským maratonu.

4 2
          • skaj  

Moc pekne. Zeovna nedavno jsem poslouchal v aute Pribehy stare damy (pardon, spravny nazev je Historie dopingu a spinavosti na TdF:) a zaujalo me, jak si vlastne Merckx tu karieru zkratil sam. Skoda, to by se mu asi uz s dnesnimi moznostmi nestalo…

0 0
            • cioran-m  

Jednou jsem jel za ním na maratonu v Salzu schválně asi padesát kiláků. Z toho pět (osměliv se) pak vedle něho a jsem si s nim trochu i vykládal. Zvláštní pocit. Jako kdyby si nějakej amatérskej fotbalista moh zahrát někde na plácku a pak pohovořit s už starým Pelém, nebo co… A jak podpisy a podobné blbosti nesbírám, od něj jsem si pak nechal v cíli podepsat ten starej Mirroir…

2 2
      • tomxxx  

Když se zeptáš na všechny tři, tak jo, Pogačar – bílý, puntíky a žlutý :)

1 0
    • kapsch  

Neskutečný, zelený, žlutý a bílý dres v posledním rozhodujícím stoupání Tour. A WVA škube Pogačara!! :D

2 0
      • iron.hide  

Lol na nasom slovenskom fore uz nemaju na Van Aerta jedineho pekneho slova :D robi to uz prilis okato, a „trochu“ to uz nejak cele presvihol :D

0 0
        • kapsch  

:D :D je to zabiják, v tom nejlepším slova smyslu..

0 0
        • makimaki  

Co k tomu říct … asi nic.

0 0
        • tomxxx  

Na slovenským fóru je nenáviděný každý kromě Peťka, ne?

5 2
          • milan.v  

:-D

0 0
          • iron.hide  

To nevim, ale pocul som ze z Wouta si robia srandu uz aj na vasom CT sport, proste to sa uz neda komentovat inak ako pobavenymi poznamkami.

Inak mame radi Pogyho, je to super chalan.

0 0
            • tomxxx  

A to si i Slováci pletou Slovinsko a Slovensko, že je to super chalan?

1 0
    • cioran-m  

No, a je hotovo. Jumbo už bez konkurence.

0 1
      • makimaki  

Dnes super závod. Jumbo bylo krůček od průšvihu, po tom smyku v zatáčce, ale ustáli to a krásně se posledních 40–50 km doplňovali. Wout beze slov.

0 0
        • cubista  

Kdyby to neustál, tak se mohl rozbít tak, že by Pogič neměl na koho čekat. Je vidět, jak závod visí pořád na vlásku, nikdy není nic jasné. Ale štěstí mu v tu chvíli přálo a vyhrál zaslouženě.

1 0
    • mart910  

Jonas pokaždé po etapě volá. To je slušně vychovaný chlapec, že se pravidelně hlásí rodičům :)

0 0
      • ms82  

Pritelkyni. Ktere rano slibil, ze vyhraje etapu.

0 0
        • Singlespeed  

Takže on má kromě manželky i přítelkyni… Je to kluk nenasytnej :-).

0 0
          • ms82  

Zdalo se mi, ze rikal v rozhovoru pritelkyne. Ale mas pravdu, je to jeho zena, tak jsem asi blbe slysel.

0 0
      • tomxxx  

Třeba to byl Roglič. Mobil nebyl jeho, ale Bierense :)

0 0
    • cioran-m  

A ty Er pětky Cervela – žlutý, zelený – to je taky fajn…

A van Aert v cíli vysmátej jak jojo.

A Ineos, Thomas & spol. – takovej na Tour klidnej – pravda, bez větších ambicí, ale spolehlivej tým. :)

0 2
      • Michal1985  

Bianchi měli hezčí :-) Jen škoda, že jezdili skoro pořád Oltre a nebyla víc vidět Specialissima :-(

0 0
    • tomxxx  

Jak se říkalo, že Pogačar žere plnejma hrstma, tak teď zase Jumbo.

0 0
    • iron.hide  

Bardet strata celkovo uz 16 minut :/

0 0
    • Pikaču  

Zatím paradni Tour. Na to ze se znal dopředu vítěz je to nádherná podívaná. A vlastne poprve a podruhé videt Pogacara ze mu došlo.

0 2
      • Singlespeed  

Říkat, že Pogimu došlo asi není úplně správné. Jel stále solidní bomby a ostatním se vzdaloval. To jen Vingegaard jel jako mimozemšťan, snad nedopadne jako Armstrong.

3 2
        • tomxxx  

Podle mě se tak trochu prohlubuje to, jak Pogačar lítal za každou bonifikací, každým nástupem první dva týdny, že dneska spadl a musel tvořit závod. Na mě letos Pogačar působí jak Roglič 2020 na Tour i na Vueltě, naopak Pogačar 2020 jel jak Jonas letos. I včera Pogačar rval etapu hlava nehlava a přesně jsem si říkal. Dneska si urval 4s a etapu, zítra o ní přijdeš a o minuty.

3 0
          • Darkson  

Vše se dá podepsat, na druhou stranu kdyby nebyl Pogačar takovejhle mladej střelec a kanibal, nemusel by vyhrát ty 2 předchozí Tour.

Za mne rozhodla i větší podpora týmu Jumba, celej tým jel na žluťáka, jen WvA si jentak mimochodem dojel pro zelenej dres, vyhrál pár etap a odpáral Pogiho :-)

1 0
            • tomxxx  

Na mě působí Wout, jako že ten zelenej dres je víc zadarmo dojetá Tour, než kdyby celý dny byl v balíku, staral se o leadra a povolili mu nějakou etapu ze sprintu.

1 0
            • tomxxx  

Souhlas, že kdyby se Pogačar šetřil, nemusel mít ani etapy, ani žlutej. Ta hranice je strašně tenká.

2 0
          • Michal1985  

Taky mě napadal Sion Yates na Giru, když jsem viděl jak Pogačar lítá v první půlce Tour po každé sekundě, ale na druhou stranu, on je trošku ji ej než ti klasičtí vrchaři je víc výbušnější a univerzálnější. Tour mu prohrálo( kromě Vinegaardovi fantastické výkonosti) to, že v etapě přes Galibier na Granon musel ty jejich střídavé nástupy chytat sám a neměl tam nikoho k sobě… Druhá věc, jestli kdyby tam neztratil, tak by Jonas víc neútočil, přišlo mně, že jel prostě defensivní jistotu, ale kdyby bylo potřeba, tak např včera mohl klidně 2–3km před cílem nastoupit a Pogiho trhnout

0 0
    • jonys  

Haha…

0 0
      • kapsch  

Já jsem na to během etapy myslel, jestli se tím tempem vepředu WVA nezbaví i nějakých sprinterů díky limitu :D ale podle výsledků dojelo všech 140 lidí v pohodě před limitem dnes..

0 0
    • vasek80  

Jsem se bál, že to letos zabije covid. Pak jsem se bál, že to kvůli Pogačarovi bude nuda. Dnešní etapa byla snad to nejlepší co jsem na Tour kdy viděl. Fair play, drama a zrození legendy. Sice Pogačar i Vingegard jsou šampioni, ale W. V. A. je pro mne legenda.

5 2
      • orm  

Otazka je zda by pogacar pockal, kdyz by vingegard spadl. Nemyslim si, ze by to pak nebylo fair play, kdyz by nepockal. Ten pad by byla chyba jezdce, stejne jako kdyz mu dojde. Mel by cekat? Jednal nibali proti fair play kdyz vyhral giro?

0 0
        • Darkson  

Kromě gesta fairplay v tom může být i taktika, těch 20 vteřin ztráty by Pogačar stejně sjel a takhle se k nim dotáhl i Kuss.

Pokud by Vingegaard nečekal, nikdo by mu nemohl nic říct.

0 0
          • vasek80  

Třeba si věřil a říkal si, že takto vyhrát nechce.

1 0
          • Michal1985  

Taky mě to napadlo, ale ať je to jak chce jsou oba sympaťáci. I když fandím Tadejovi, tak jsou oba sympaťáci i skvělý cyklisti a neskřípu zubama, když říkám, že vyhrál ten nejlepší.

0 0
            • vasek80  

Já také Tadejovi přeju, ale prostě jsem letos chtěl zápletku. Kdyby dnes Tadej najel minutu, tak jsme mohli mít ještě drama do časovky. Přál bych jim to oběma. Moc se mi líbí jak tu porážku bere. Už to je velký příslib do dalších sezón a je fajn, že to nebude několik let jen o jednom jezdci a týmu. Ale já se stejně zase těším nejvíc na WVA.

1 0
              • Michal1985  

Tak Wout je skvělej, spíš až neuvěřitelnej, ale už v cyklokrosu jsem začal přát v jejich soubojích Mathiemu, tak ho nemůžu tak moc žrát :-) Mám prostě radši Holandsko(Holan­ďany) než Belgii a Belgičany, navíc jako malý dítě jsem zaznamenal Adriho, tak nejde MvP nefandit :-)

0 0
        • vasek80  

Nejspíš to byl i kalkul. Věřil, že pak nepojedou takovou hranu a nechají si to na kopec, kde se cítil neporazitelně. Ale to gesto, ty vzájemná gesta, gratulace od Tadeje. Dle mě to má velký přesah i do ostatních sportů a ven z cyklistiky. Určitě to proběhlo v médiích a zaznamenali to i lidé, co se o Tour nezajímají.

7 0
          • cioran-m  

Ano, velmi dobře.

0 1
          • jmaselnik  

Spíš je skoro škoda, že takové normální slušné a sportovní chování vlastně překvapuje. Hezky to mladí dělají :)

1 0
            • orm  

Kdyz by Vingegaard neujel Pogacarovi do kopce po tom co Pogacarovi doslo, tak by to take bylo brano jako fair play? Ja povazuji za fair play, kdyz se zavodnik ne svoji chybou dostane do uzkych a souperici zavodnik na nej pocka, ale pokud se dostane do uzkych sam svym pricinenim, protoze mu treba dojde nebo udela chybu ve sjezdu, tak co je na tom za fair play a proc by opak mel byt povazovan za ne-fair play?

1 2
              • jmaselnik  

Jako chápu, že zase jenom rýpeš, ale srovnávat ujetí v kopci s počkáním po pádu je snad hloupé i na Tebe.

2 0
                • cioran-m  

Kdepak. :))

0 3
                • vt  

On je asi trochu rozdil v nejakym nezavinenym padu (zvire, fanousek) a kdyz udelas chybu ve zjezdu … je to zavod.

0 0
                  • cioran-m  

Jasný. Odjet od chlapa, co udělal chybu a proto lehl, je zcela legitimní.

Ale naopak počkat na něj (i když je to největší soupeř) a pak mu na férovku odjet až v poslednim kopci – to je velkorysost, sportovní noblesa a čest (jak u Rychlejch šípů) a vůbec teda nádhera! :)

7 1
                    • orm  

Pockal by kdyby mel naskok jen par sekund nebo ztracel? Co je noblesniho na chladnem kalkulu, ktery byl pro nej v aktualni situaci vyhodny? Zas bych z toho nedelal neco co to neni, ikdyz chapu, ze si tam urcita skupina lidi chce projektovat to svoje. Ps: Jinak klid stariku, nikdo na tebe neutoci kvuli tvym nazorum.

0 0
                      • jonys  

Souhlas. To nebylo fair play, ale kalkul. Zatrhl tim Pogimu dalsi utoky (Vinge nevedel, jestli ten sjezd nema jeste 100km a jak vypada, on ani nevi, kdo nosi jaky dres…) a dojeli mu domestici. Pogi pred kamerama nemohl reagovat jinak.

2 1
                      • cioran-m  

Já nevím, tlouštíku, (jinak klid, nikdo na tebe neútočí ani kvůli tvým názorů, ani proto, žes na kole nikdy jen trochu sluśně nejezdil a proto o tom nic nevíš, ani proto, že vypadáš, jak vypadáš) , co by Vingegaard dělal, kdyby měl jen pár sekund náskoku nebo kdyby ztrácel. Ty však snad (při svých vědomostech o cyklistice) ano? Každopádně udělal to, co udělal a zda to byl „chladnej kalkul“ – no, to si asi mohou myslet snad jen lidé podobní tobě. Prostě mu to asi přišlo v tu chvíli normální. Kolega lehl, počkám – nic víc.

Mně to přišlo velkorysý a dobrý a myslím, že lidi, co maj zácvodní cyklistiku (asi na rozdíl od tebe) opravdu rádi, si tohle budou dost dlouho pamatovat.

1 4
                        • orm  

Jen prozajimavost, kdyz uz to zminujes. My jsme se nekdy potkali na kole nebo jsme se ted nekdy videli, ze vis kolik vazim? To prvni vylucuji, protoze si myslim, ze uz na kole nejzdis. Druhe nevim. Celkove to vypada na stareckou demenci. Jinak si ty oftopic blaboly vysvetlit nedokazu. Drzme se tematu diskuse.

1 1
                          • cioran-m  

Říkals zde (několikrát ostatně) milý orme, že vážíš (vážils) 130kilogramů. Nebo ne? Mám to dohledat? (Ale hov.no, jistěže to dělat neubudu, stačí, když to tu je).

Na kole jsem se s tebou samozrějmě nikdy nepotkal – jak bych mohl, s drakama jako ty nemám nic společného, ničeho takového si nevšímám a nikdy jsem s nikým podobným nejel, to by mne ani ve snu nenapadlo. Zapalaťpánbů, teda.

Ale kdybych náhodou na něco takového, jako jsi ty, někde na kole narazil, s hrůzou a pochopitelným strachem bych zalezl a počkal, až to z obzoru zmizí a vůbec jaksi – pomine. :))

0 3
                            • orm  

Mel, ale nevim co to ma co delat s tim jak jezdim na kole a jak si ke sve implikaci prisel. Chovas se jak zapsklej clovek, ktery ma potrebu ostatni urazet a pouzivat k tomu osobni injektiva. Proc nejsi schopnej diskutovat normalne bez urazek?

1 0
                              • cioran-m  

Já tě snad, tlusťochu, byťˇse ty do mne stále ser.eš, a nazýváš mne staříkem a mé psaní stařeckou demencí, ačkoli mne vůbec neznáš, urazil? Nebo někoho jiného (samozřejmě krom blba agenta tedy) ?

Já snad reaguji na něco, co (jinak zcela vyjímečně) ty napíšeš a nejedná se to přitom o přímý hehe – jakože „útok“ na mne?

A nejsi to ty, který zde opakovaně píše, že na kole nejezdím, ačkoli je to lež? A nejsi to také ty, který zde napsal, kolik sám váží?

To tedy mají být ty z mé strany urážky a ta „osobní injektiva“? :))

0 4
                                • orm  

Mas mezi 60 a 70 lety. Jak by ses nazval, jako mladik, stredni vek? Ano, mel jsem pres 130kg, ale narozdil od veku, vaha se da ztratit, ale porad nechapu co ma moje hmotnost co delat s jezdenim na kole? Psal jsem, ze mne prijde, ze na kole uz nejezdis. Pokud jezdis, tak super, stari se ma podporovat ve fyzicke aktivite, stejne tak lidi s nadvahou. Nechces se uz vratit k tematu? Mne nevadi kdyz budes me nazory povazovat za hloupe, kdyz s nima nebudes souhlasit, kdyz zminis moji hmotnost, ale meli by to byt k tematu a mel bys napsat proc s tim nesouhlasis a neuchylovat se k osobnim urazkam. Kdyz napises ze tak tlustej clovek jak ja by to nikdy nevyjel tak rychle, tak nereknu ani slovo, protoze to bude pravda. Zde zminka o vaze ma vyznam.

1 1
                        • McBlacky  

Bud rad, ze zijes v CR. V UK nebo US bys za tahkle negativne emocionalni projev dostal minimalne ban. Ale spis i soud.

Nejsem za to rad, jen, ze jsou pomerne velke spolecnosti, kde mira korektnosti je tak posunuta, ze si nelze dovolit takoveto osobni utoky. Radoby vtipne skryte, no….

3 1
                          • cioran-m  

Mc Blacky: „Negativně emocionální projev“ – jaképak emoce? Jaké osobní útoky? Jaké UK, US, jaký soud?

Není to orm, co se do mě stále se.re – na cokoli, co napíšu,: , není to on, co píše (ač mne nikdy nevidél), že jsem stařík, co na kole nejezdí a neni to také on, co zde psal o sobě včetně toho, kolik váží?

A co je na mých reakcích „rádoby vtipně skrytého“ ?

Mimochodem (abych tedy dostál jisté nekorektnosti, o které píšeš) nechceš sem dát zase fotku nějaké „přítelkyně své paní“ ?

0 5
                            • McBlacky  

Nemuzu tady reagovat na kazdy vas slint.

Proste uz se to neda, tak alespon takzo zlehka.

S tou fotkou si me pletes s nekym jinym.

0 0
                          • cioran-m  

Mc Blacky : A tedy (až teď jsem si toho povšiml) – zvláště, když tobě při tvém apelu (podloženém poukazem na uk a us korektnost a možný soud) připadá třeba ormova zminka o stařecké demenci naopak neemocionální, nekonfliktni, neadresná a tedy bezpochyby zcela virtuálně korektní. :)

0 2
                            • orm  

Ja nenapsal, ze mas stareckou demenci, jen ze to tak vypada. Tve chovani muze to mit samozrejme jine duvody.

1 1
                              • cioran-m  

O tom se bavte s virtuálně korektním krz uk a us odkaz,,kdybys tam žil,, kolegou McBlackym – cos napsal a cos nenapsal. A jaký by to eventuelně mělo tamější uk a us pro tebe dopad.

Mně je to úplně fuk. :)

0 2
                      • cioran-m  

„Projektovat“ ? :D

0 2
                • orm  

Pokud bych mel citovat ze sveho oblibeneho filmu, tak pro hlupaka kazdy hloupy. Jinak na tom srovnani nevidim nic zvlastniho. V kopci pogacarovi doslo jeho chybou, totez ve sjezdu. V obou pripadech utocil. Proc ty situace jsou podle tebe jine? V cem se podle tebe v silnicnim zavode zavodi, kdyz ne vykon a skill?

1 4
              • pospec7  

Kdyby po tom Pogacarove padu necekal a jel, nebylo by to podle me ne-fair play, urcite by to udelalo dost jezdcu v te situaci. O to vic je to cekani fer, kdyz to nebylo “sportovne vyzadovano”. Taky me prekvapilo, kdyz Konig tvrdil, ze kdyby byla situace obracene, tak by Pogacar stoprocentne jel.

0 0
                • cioran-m  

Konig byl vždycky pragmatik, ale snad trochu až moc. Větší ambice a úsilí než reálný svý možnosti. A to nejen v té cyklistice.

No – a v tom hodnocení druhejch (zvlášť, pokud jsou přirozeně talentovaní tak, jak on sám nikdy nebyl) se to může i takto projevit.

0 1
                • jonys  

Takze on jede hranu aby soupere donutil k chybe a kdyz ji udela, tak na nej bude cekat? To je opravdu totez, jako drtit tempo v kopci a kdyz ti zacnou odpadat, zvolnit.

0 0
                  • pospec7  

No, zkonstatoval jsi presne to, co se tam stalo. Znovu, pro me o to vic to bylo gentlemansky, ze na nej pockal, kdyz v tu chvili mohl jet a urcite by to bylo legitimni. Ale neprijde mi to uplne totozny, jako orvat ho v kopci. Kdyby diky tomu, ze Pogacar chyboval v zatacce a on zabral vyhral Tour, pochybuju, ze by z toho mel stejnou radost jako vyhrat nastupem na Granonu. Ale to je stejny kdyby jako to Konigovo…

1 0
                    • jonys  

Takze Nibali si nezaslouzi Giro 201z a Tour 2014 protoze na chudaky soupere tlacil ve sjezdech a na kostkach az popadali? Je tak? A Mohoric by se mel stydet za SanRemo!

0 0
                      • JachymP  

Stydět ne. Ale když Vinge udělá hezký gesto, tak snad se to dá ocenit. Kdyby ujel, nikdo mu to vyčítat nemůže. Když počkal, je to obdivuhodný. Samozřejmě s pěkným polštářem. Nevíme jestli by čekal, kdyby ten polštář neměl. Ale to nevadí.

1 0
                        • bara2  

Trochu si myslím, že mu to poradili z auta. Chvíli předtím si málem natloukl Vinge a vypadalo to, že jsou schopní se zabit. Vinge měl polštář a Pogačar působil dost vykolejenej, udělal(i) to nejlepší, co mohli udělat. To by nebylo dobré rozuzlení. Byla o krásná podívná, jak do toho šli, a dopadlo to výborně.

3 0
                          • jkcz  

To se chci zeptat – vi se, proc se Pogacar tak mermoci dozadoval auta?

Technicky problem zadny, kolo po padu nemenil. Pokud se chtel vykecat/poradit, tak to mohl i do vysilacky.

0 0
                            • ms82  

Chtel jim rict z oci do oci, at si trhnou, ze uz utocit nebude. Do vysilacky to nekolikrat nestacilo. Mrkni, jak je serve, kdyz do nej neco husti z okenka.

1 0
                              • kapsch  

Tohle vidím stejně, že ředitel chtěl, ať útočí pořád dokola i v tom sjezdu dál..

2 0
                          • jonys  

Ja jsem o tom presvedcen

https://youtu.be/X3TVH96XocA

Ohlizi se, hned vidi, co se stalo. Ale zadny spontalni zpomaleni nevidim, hooodne dlouho jede Pogi sam.

Proste DS si dali dokupy 1+1. Domestici zpatky ve hre, klid a zavazani Pogacara. Ten navic neztracel moc, takze drtit dal sjezd naplno pro Jumbo nedavalo smysl.

0 1
                            • Fazzy  

Ja sem zase presvedcenej o tom, ze zastaveni Jonase byla cista bezprostredni a jednoducha reakce. Nic pri cem by zvazoval pro a proti nebo to dokonce probiral po vysilacce. Ze ma vzadu Kusse bylo podle me to posledni o cem v tu chvili premyslel. Ale to je porad to, proc se spolu obcas neshodnem. Podle tebe na tech kolech sedi kalkulacky, podle me lidi :)

6 0
                              • jonys  

Na kolech ne. Ale ten zavod ridi ti v autech. A fakt je nekdy neskutecny cist zpetne jaky sileny marginalie kdy resi. Jsou o 38 kroku dal, nez na co myslime jako urcujici faktory my.

0 0