Profi silnice - Tour de France 2022 vol. 2

745 nepřečtených
  • kapsch

    První vlákno zde – Profi silnice – Tour de France 2022

    1 1
    • kapsch  

      WVA má po dnešní sprinterské prémii náskok 220 bodů na Philipsena, a do konce Tour lze získat přesně 220 bodů.. Pokud uvažujeme, že Philipsen dnes v cíli nezíská ani bod, je to už i matematicky jen o dojetí Wouta van Aerta do cíle.. :))

      2 1
    • iron.hide  

      Sakra, kam mi zase klesol Bardet :/ 9. miesto, strata 6:37

      Zase cele tipo uplne na houno, tak ako vzdy :(

      1 1
      • Agent007  

        Šak Bardet ti zatím dnes jede v první grupě ne?

        0 1
      • brtníček  

        Ineos dnes kromě veterána Thomase zatím hoří jak papír. Od nich jsem čekal velký útok. UAE jede palbu.

        0 1
        • kapsch  

          Na to, kolik jich je v závodě, tak UAE jede strašně aktivně..

          0 1
          • brtníček  

            Dnes znovu totální cyklistika. Jo to není nuda s vláčkem jak v dobách minulých. Thomas už je taky fuč. Mladí jedou neskutečně.

            0 1
            • Agent007  

              Jak jsem psal, dvě monstra si to rozdají spolu na férovku, Thomas by mohl udržet pódium

              0 1
              • jmaselnik  

                Ty jsi psal, že Pogačar v posledním kopci ujede a bude znova ve žlutým. Taky jsi teda psal, že by to dneska klucí že Skýčka Tom s Adamem měli rozvěsit, ale že to budou věšet směrem dozadu jsi asi taky netipoval, takže kolem a kolem, psal jsi vlastně úplně všechno :-D

                8 1
                • zirecek  

                  Agent plážový teoretik se sledováním třetiny etapy z mobilu nějak netrefil, :-).

                  1 1
                • Agent007  

                  Psal jsem že si to mezi sebou rozdají ta dvě monstra, a Thomas si v klidu pohlídá pódium. Což mi samozřejmě vyšlo.

                  Že Pogastrong zaútočí čekal úplně každý, včetně mě, a všichni včetně mě se mýlili. Ale ještě furt jsou do konce 4 etapy

                  0 0
              • iron.hide  

                Pekne si to tam dnes rozdavaju tie dve monstra, vsak :) paradicka. Okolo G sa prehnali jak keby to bol patnik u silnice :D

                0 0
        • Agent007  

          Ineos má lídra mezi lídry, ve předu mají 2 lidi, no, že by hořeli se mi nezdá :-D

          0 1
          • jmaselnik  

            který že dva lidi to mají vepředu sim Tě? Castroviejo se vyvětral v úniku a když ho sjeli, odpadl.

            0 1
          • kapsch  

            Měli dva jezdce v úniku, teď už jede jen Thomas. Ale z Jumba už je tam taky Vingegaard sám.. A já jdu zrovna od přenosu :D budu to muset proletět večer ze záznamu..

            0 1
            • Agent007  

              Nulty jede dnes bomby, no, chci ho vidět zítra…

              0 1
              • bara2  

                Na zítra tam mají Hirchiho, pošetřeného ;-)

                0 1
                • Aduldinho  

                  Baru, ten je celou TdF nějaký neviditelný, jede tam vůbec ještě? ;-)

                  0 1
                  • bara2  

                    Kupodivu jede. Jsem myslela, že dnes už do toho jdou opravdu všichni (tři), ale Hirschi pořád jede. On je mladej, měl nějaké trable, tak ho nemůžou přetěžovat, ale zítra už bude jeho den :-)

                    0 2
        • jmaselnik  

          McNulty to kosí jak motorovkou teda.

          1 1
      • kapsch  

        :D tipo raději neřešit no.. Ale jsou tam i tři, co mají za GC ještě o 4 body míň než my, a do cíle už dojedeme, takže pohoda :D

        0 0
    • iron.hide  

      Parada, gratulujem Pogimu. Zacina mi byt cim viac sympatickejsi, super chalan

      0 1
    • Agent007  

      Thomas si to pódium pohlídal jako pán. Čekal jsem že dneska rupne a předjedou ho Quintana Bardet a spol, ale naopak on najel minuty na ně.

      Ty dvě monstra komentovat nebudu, na to jsou tady jiní. Ale Pogastrong docela zklamal, nulty tam chcal krev pro něho, tahal tam jako slepý kůň v dole, tak sem čekal že stáhne aspoň minutu, a on nic. Asi špatný software naprogramovali dnes pro robotka.

      A teď,aspoň těch 10 palečků dolů ;-)))) ať mám taky rekord

      0 24
      • iron.hide  

        Tak stiahol aspon 4 sekundy, i to sa pocita.

        Btw to mne tu niekto zacal na vsetko davat minusky, tak nech si to uzije :)

        1 3
        • Agent007  

          Tak ano, 4 sekundy a vyhrál etapu, takže úspěch to je, akorát že asi všichni čekali že zaútočí i na žlutý.

          0 4
        • jmaselnik  

          Někdo tady omínusoval úplně všechny příspěvky, tak si to tak neber ;-)

          0 3
          • cubista  

            Kdyby palečky zrušili už dávno, tak už by stejně bylo pozdě:-)))

            0 3
    • rejdy  

      Jo pěkný dneska, jsem čekal, že Pogačara Vingegaard v tom závěru utrhne. Jasný, že se to takhle od obrazovky povídá, ale dolů jen 4 vteřiny, teoreticky utavenej McNulty a zítra tam bude Pogi sám proti Vingegaardovi s Kussem, který pošetřil…

      0 1
      • Singlespeed  

        Pogi byl v cíli totálně mrtvej. Spálil dnes hodně velkou sirku. Aby na to zítra nedoplatil.

        1 1
        • zirecek  

          Dle mne už Pogi pustil myšlenku na žluťáka…

          0 1
          • milmat  

            Tak to určitě ne, ale Vingegaard je +/- stejně dobrý a pokud nebude mít špatný den, tak mu ani zítra neujede. Ale dnes to UAE pěkně očesalo. Źe odpadne Kuss a tak brzy, jsem nečekal. Už se těším na zítřejší etapu.

            1 1
        • jmaselnik  

          On z toho umí zregenerovat, to už ukázal. A taky se ukázalo, jakou má v závěru neskutečnou dynamiku. V tom finiši by s ním mohl závodit tak Roglič, kdyby tam s nima teda přijel, Jonas z těžšího převodu už neměl šanci zareagovat.

          0 1
    • oberleutnant Weiss  

      Pokud Pogačar letos vyhraje na Tour ještě nějakou etapu, pokazí si statistiky – zatím má při každém startu na GT (3× Tour a 1× Vuelta) tři vítězné…

      0 1
      • jonys  

        A je 2.jezdec historie po Saronnim kdo to dokazal-3 etapy na kazde ze svych 4 prvnich GT.

        0 0
    • tvargy  

      :-) https://twitter.com/…651717062659?…

      Andrle s Benčíkem si dnes dávali :-)

      5 1
      • makimaki  

        Andrle byl pohotovej a Benčíka trochu dusil, bylo to celkem vtipný. Pěkně se doplňovali.

        2 1
        • Fazzy  

          Jo celkem sranda dneska. Nicméně některý Andrleho výroky mi připadaj od sporťáka profi týmu dost zvláštní. Třeba jak včera říkal, že bejt u rádia on, tak řekne Houlemu 15 km od cíle ať počká na Woodse.. Jinými slovy, že by radši vyměnil téměř jistý vítězství za celkem nejistej dojezd na 1. a 2. místě. Houle může bejt rád, že u toho rádia nebyl :)

          0 1
          • milan.v  

            Jo, pán trošku překvapuje… A to v negativním slova smyslu, měl jsem ho za lepšího, než asi ve skutečnosti je…

            0 1
            • jonys  

              Souhlas. Zitra Konig, tak to bude jina liga.

              3 1
              • Dubys  

                Z lidi,co tam chodi,se mi nejhure posloucha.Jeho vyjadrovaci schopnosti jsou opravdu mizerny,vcera ho musel P.Vakoc misty prekladat:)

                0 1
                • tomo_111  

                  tak som rad ze nie len mne sa to zdalo nejake slabe (ti hostia), to tam sem tam komentovali jak niekde na vesnici v hospode u piva – ze pokrikoval na zavodnika pod pod :D

                  druhy ich oblubeny sport je z tvare zavodnika vestit jeho stav – ten je uz mrtvej, uz je konec..a za 2s na to zacal pogacar utocit to bolo az komicke :)

                  0 1
                • Michal1985  

                  Kdo tam byl včera na ČT? Sleduji na Eurosportu, ale včera jsem neviděl konec a dokoukaval zpětně na ČT4 a ten spolujomentátor co pět minut mlel, že nechápe proč Jumbo táhne a co Vingegaard dělá před Pogačarem, a proč hlídají jiný uníky, že on by se jen nalepil Pogačarovi na zadní kolo a nic neřešil :-) Ten jeho způsob komentování mě hodně neseděl a říkal jsem si zlatej Eurosport…

                  0 1
                  • UHU  

                    ještě k nim Kozúbka a Konečného

                    0 1
                  • teffe  

                    19.7., René Andrle a Petr Vakoč

                    0 1
                  • Racza  

                    Benčík a Andrle.

                    0 1
                    • Aduldinho  

                      JJ, Bejk a Andy, nedramatizoval bych to, alespoň je sranda! ;-)

                      Jinak určitě Jílek lepší komentátor než ty dva borcí na ES, prostě Baky byl jediněj!

                      1 0
                      • vasek80  

                        Byl, také jsem jej měl rád, ale Jílek je minimálně skvělá náhrada.

                        0 0
                  • ms82  

                    Teda az na Orlu ve studiu. Adam obcas taky kecne blabol. Dobry byl Mark Cavendish, ale prizvuk pekelny a poznal jsem ho, az ho nekdo oslovil Mark. Sean Kelly samozrejme nejlepsi.

                    0 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 22 – 17. etapa

      Na to jak to dnes Bjerg a McNulty rozvěsili v kopcích se dnes v tipu rozdávaly pouze body za etapu. Před poslední horskou etapou letošního ročníku je první trojka následující:

      1 Dubys 92

      2 Martin_S1 91

      3 Kalic 83

      43 Pety 33

      Dubys už má (když nepočítám jmaselnika) nejvyšší tiebreaker, takže jde porazit i dorovnáním bodů :D

      Naopak Pety má spolu s Opičákem tiebreaker po dnešní etapě na nule, ale i přesto zůstává na chvostu..

      3 0
      • Pety  

        :D

        1 0
      • Martin_S1  

        Jeste ze mame pravidla jiny nez na TDF, jinak bych musel odstoupit s covidem z 2. mista. Na nizkou virovou naloz jako u Majky by to asi neproslo :-)

        Ted stejne na vedeni nechci utocit, v aktualnim stavu a teplotach stejne na horni pulce tela nenosim nic, takze bych do zluteho nemohl :-)

        1 0
        • iron.hide  

          Drzim palce v skore uzdravenie.

          Tiez ma prave chytila nejaka pliaga, aj ked vyzera ze slabsia naloz

          0 0
    • Agent007  

      Dneska mi toho nulty bylo líto, jak ho očesali pár desítek metrů před cílem, taky se ta dvě monstra mohla domluvit, a nechat ho vyhrát, když stejně viděli že ani jeden tomu druhému neujede. Šlo o hovno, o pár bonifikacnich sekund. Bylo by to hezké gesto, když už je táhl půl etapy a najel jim minuty na ostatní lídry

      Ale to by ten jejich naprogramovaný software v hlavách asi nepobral

      2 6
      • blackseal  

        Podla mna je to trochu zlozitejsie. Bojuje sa o kazdu sekundu, ako si videl pre dojazde. Nikdy nevies, co sa este moze stat a predstava, ze prave kvoli par sekundam, ktore by len tak Tadej daroval, prisiel o (o stale teoreticky mozne) celkove vitazstvo nie je velmi prijemna. Mozno nejaku minutu ziska v casovke, mozno bude mat Jonas technicku neprijemnost a strati dalsiu minutu..

        0 2
        • mikub  

          Tak hlavně, tu měl Tadej darovat etapu Kamnovi, tu McNultymu. To aby se chudák rozdal. Vždyť má tři vítězné i s těma dvěma, které mohl darovat ;)

          2 0
          • milan.v  

            Jo, není to tak dlouho, co se tu řešilo, co měl darovat Roglič… ;o)

            0 0
    • iron.hide  

      casovka by mala byt pre Jonasa v pohode – pre porovnanie casovka z TdF 2021, podobny profil, dlzka 31 km

      zdroj: http://www.steephill.tv/…r-de-france/

      0 0
      • UHU  

        Podstatný rozdíl nebude, Pogačara bych jemně favorizoval. A pokud to ze začátku napálí, může zaúřadovat hlava, ale 2 minuty ne.

        0 0
      • jonys  

        Tohle nema vypovidaci hodnotu, Pigacar jel v modu dojeti do cile, naskok 5 min v GC.

        4 0
    • Agent007  

      Včera na Col Azet překonali nulty pogacar a vinegard rekordy, které do té doby drželi pantani ulrich a virenque … staré dobré rekordy sypačů byly překonány novými

      0 0
      • Kalic  

        Nějak ti „vypadlo“, že ty starý rekordy překonal i GT. Asi se to nehodí do krámu, že? :-)

        3 0
        • Agent007  

          Nevím, zde se piše jen o vingegardovi, pogačarovi a nulty, žádné GT tam nevidím, ty jo? že 25 let starý sypačký rekord překonali noví „křišťálově čistí“ se nehodí do krámu?

          0 1
          • Kalic  

            Já jo.

            https://www.eurosport.it/…/story.shtml

            Je tím pádem GT taky „křišťálově čistý“ překonávač starých sypačských rekordů, nebo se na něj vztahuje výjimka? :-)

            3 0
            • Agent007  

              Křišťálově čistí kluci dali Thomasovi přes minutu v jednom kopci, „zajímavé“ … a pantanimu rovnou dvě a půl minuty? Na 8km brutálního stoupání? A tomu fakt někdo věří, že jsou čistí? Kdyby Geraint sypal, v pohodě by se jich udržel, a neodpadl v půlce kopce :-))) chudák Marco, ten se musí v hrobě obracet

              0 1
            • bikerman2  

              No a to vlastne 99 percent toho rekordu spravil priemerny vrchar......

              0 0
              • Singlespeed  

                Je mi záhadou, co McNulty sežral, že jel takové bomby. To bude asi ta ketostrava :-) .

                0 0
              • jonys  

                :-)))

                Ty mas prisny meritka.

                Mrkni na 2018 kohopak porazil na Aveniru v kopcich. Loni vyhral horskou etapu na Nice, jel o GC Baskicko.

                Zajimavy, ze kdyz Jumbo dojizdi 1,2,3 je to cajk. Kdyz Wout strili vpravo vlevo 3 tydny nikdo nerekne pul slova. Ze se v 26 letech zjevi Vinge a bez jedine krize vsechny rozdrti, je ticho. Ale kdyz UAE nacasuje Solera a Majku na Alpy a Nultyho na Pyreneje (podle me i predvcirem vystoupil driv aby setril kdyz jel Majka), je hned neco spatne.

                2 0
                • ms82  

                  Jestli se dobre pamatuji, tak Vinge nemel krizi ani loni. Akorat podle me jeste nevedel, co si muze dovolit. Takze v pamatne etape, kde Pogi ujel, se asi o nic nesnazil. Dalsi vec je, ze letos bylo jen vedro, to mu asi sedi vice nez Pogimu.

                  0 0
                • bikerman2  

                  O mojich meritkach nemaj starosti,ja som vychadzal zosucasnej formy danych jazdcov.co sa tyka jumba si na omyla ako jeden z mala tu na bf mam z tej neuveritelnej formy tohto tymu pochybnosti a popravde najviac z toho Aerta…nepomozem si ta prevaha je do oci bijuca......nulty bol minuly rok v lepsej forme.bol to kedysi jeden z najvacsich talentov,no takych ak nie vacsich bolo viac…napriklad Sosa.no a spominas Solera.....popravde v movistare aj ked to bol chaos tak sa mi pacil ovela viac ako teraz......

                  0 0
      • milmat  

        Včerejší Brandon McNulty včetně W: https://www.strava.com/…s/7501654770

        0 0
        • jkcz  

          Já myslel, že data z wattmetru jsou jen ta, u kterých je uveden piktogram blesku. Bez piktogramu by měla být dopočítaná Stravou. Nebo je to jinak? Jen se ptám…

          0 0
          • jkcz  

            Aha, tak to jsem asi zaspal dobu, ted uz dopocitane Strava zrejme neuvadi. Tak sorry.

            0 0
        • Albert8  

          Docela zajmavý, celý Col d´Azet na 424W, Peyragudes už „jenom“ na 400W. A přesto z toho Pogi nebyl schopnej nastoupit.

          0 0
        • tomo_111  

          brutal cisla (z pohladu hobika) ked si vyfiltrujem len kopec kolko vie ist 20–25 minut :)

          0 0
        • ms82  

          Hmm, mam s nim neco spolecneho. Vahu :D (64 kg)

          0 0
      • tomxxx  

        Včera se závodilo od spoda nahoru, rovnoměrné tempo, netaktizovalo se.

        1 0
      • jonys  

        Tehdy strasne tezka, dlouha etapa, na zeleznych kolech, ve volnych hadrech a s taktizovanim.

        1 0
        • Aduldinho  

          JJ, bych je chtěl kluky vidět v tomhle módu viz obrázek :-D

          To byly jiný dříči a ten borec se žvárem v hubě je fakt boží :-D

          0 0
          • jonys  

            :-)

            Ten rekord 1997 byl s 6.1 W/kg. Na tehdejší dobu těžký podprůměr. Byli mrtví z předchozích kop­ců.

            1 0
    • iron.hide  

      Froome out :(( covid

      0 0
      • kapsch  

        Zrovna to čtu. Škoda, doufal jsem, že se ještě dnes ukáže..

        0 0
    • kapsch  

      Start a WVA odjíždí sedmdesátkou pryč :D chytnul se ho Nielson Powless, tak uvidíme, co vymyslí..

      0 0
      • jonys  

        Jojo. Zítra crosswind, takže plýtvat silama i dnes je super nápad…

        0 0
        • tomxxx  

          Jestli ti přijde jako plýtvání silami udělat si bezpečáka na vrchaře, tak fakt nevím.

          0 0
        • Fazzy  

          Co jinýho by měl ale dělat? Jet s Jonasem těch 50 kiláků po rovině, pak jim zamávat v prvním kopci a zbytek si poslechnout z vysílačky? Řek bych, že je lepší bejt na tom kopci dřív a kdyžtak pomoct ve sjezdu mírnit případný škody a v nouzi pomoct i do tý následující jedničky. Ve finále už bude Jonas stejně sám a Wout něco pošetří.

          0 0
          • Fazzy  

            No nepočkal na ně.. tak se přiznám, že tomu už nerozumim taky. Jedině tak, že Wout nechce získat jen dres, ale dosáhnout nějakýho historickýho zápisu, kterej jen tak nikdo nevymaže..

            0 0
            • kapsch  

              No kdyby dnes vyhrál etapu, a Pinot byl druhý, tak budou mít stejně bodů na prvním ve vrchařské soutěži :D ale to mi přijde moc i na van Aerta teda :D

              0 0
              • prodi  

                Jsem zvědavej, kdy si WVA umane, že chce i žlutý v Paříži:)

                0 0
              • Fazzy  

                No to už je takovej haluz, že bych si přál to fakt vidět :)

                0 0
                • kapsch  

                  No už to zkouší :D

                  0 0
                  • bara2  

                    Kdyby nepřepálil tempo, když ho žlutej s bílým dojeli, tak by ve spurtu žluťáka dal. Ještě se má co učit :-D

                    0 0
      • Darkson  

        Bejby nebude sedět v koutě aneb Wout nebude sedět v balíku :-)

        1 0
    • iron.hide  

      Na tom eurosporte je neustale reklama, to sa uz fakt neda pozerat, je mi z toho na grc. Skoda ze na STV byva prenos az po tretej, stokrat radsej ten ich nudny komentar nez toto

      a fuj jaka skareda zrazka akurat. A ten motorkar hned radsej aj usiel, snad uz nikdy nedostane licenciu

      0 0
      • kapsch  

        Já taky kvůli reklamám na Eurosportu přepínám hned jak to jde na ČT..

        1 0
        • skaj  

          A koukate na netu? Pokud jo, tak bych mel tip – multi-audio prenos je uplne bez reklam.

          1 0
          • JachymP  

            Přesně a v anglické audio verzi i s nejlepším komentářem.

            2 0
            • MavasH  

              Na „multi-audio“ se Tour nově vysílá i v češtině – u první etapy si Straka s Hačeckým stěžovali, že nebudou mít čas si osdkočit :-)))

              0 0
          • kapsch  

            Já koukám přes O2 právě, takže si můžu vybrat jen mezi českým Eurosportem a ČT.. Ale nestěžuju si, i když bych nejradši ten anglický ES, zatím mi to za těch pár dnů ročně, co bych to využil, nestojí..

            0 0
            • JachymP  

              Eurosport pass můžeš předplatit na měsíc za 129 Kč a sledovat na TV přes Chromecast, podle mě to za to stojí vrchovatě ;)

              0 0
    • kapsch  

      Pogačar opakované útoky, a už to zkouší i Thomas! Dnes to vypadá hodně zajímavě :)

      0 0
      • jfk  

        Letos je to fakt krásnej závod…

        2 0
        • kapsch  

          Pecka. Delší útok Pogačara, a už jsou zase před Thomasem..

          A na čele to hrotí WVA s Pinotem a Martinezem :D

          0 0
    • iron.hide  

      Jonas sa skoro vyebal :-O

      Ale to je fuk, Tadej je taky charakter ze by ho aj tak pockal a ziadny rozdiel by to nespravilo

      0 0
      • kapsch  

        A teď se „vyjebal“ Pogačar.. Ale Vingegaard čeká, a Pogačar mu poděkoval, moc pěkný

        1 0
      • iron.hide  

        No a hned na to sa uz nadobro vyebal aj Tadej :/ nastastie vyzera OK

        0 0
    • milmat  

      Tvl dnes je to pecka! Pěkné gesto Jonase počkat na Tadeje po pádu.

      1 0
      • kapsch  

        Je! letos od začátku zábavná Tour! Ještě čekám, co má v plánu WVA, když nenechal ani bod navíc Pinotovi a zatím nečeká a jedou dál vepředu..

        1 0
      • Smazaný účet  

        Pardon, nevšim jsem si, žes to už taky psal

        0 1
        • kapsch  

          Takový hezký moment si zaslouží být tady třikrát :D =))

          0 0
      • tomxxx  

        Jednak pěkný gesto, druhak si pojistil, že na něho Pogačar taky počká, kdyby měl technický problém, pád…

        Nemyslím si, že to kalkuloval, ale rozhodně je výhodnější počkat.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Vingegaard: velkej respekt, jak se teď k Pogačarovi po tom pádu choval. Tohle je moc dobře.

      A taky velkej rozdíl oproti nedávně armstongovské´mi­nulosti.

      3 1
    • skaj  

      Ziskal uz nejaky team vsechny tri trikoty? Protoze jestli to Vingegaard s WvA dotahnou, tak by to byla velka pecka…

      0 0
      • Vita P.  

        Merckx při své první účasti na tour vyhrál všechny trikoty, takže ano:)

        0 0
        • skaj  

          Mas recht, diky!

          0 0
        • Smazaný účet  

          Merckx… :) A v tom devětašedesátým…

          No, ta knižka je ze setkání ve Švýcarsku.

          A ještě fotka (a podepsanej Miroir) před pár lety na jeho salzburským maratonu.

          4 2
          • skaj  

            Moc pekne. Zeovna nedavno jsem poslouchal v aute Pribehy stare damy (pardon, spravny nazev je Historie dopingu a spinavosti na TdF:) a zaujalo me, jak si vlastne Merckx tu karieru zkratil sam. Skoda, to by se mu asi uz s dnesnimi moznostmi nestalo…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jednou jsem jel za ním na maratonu v Salzu schválně asi padesát kiláků. Z toho pět (osměliv se) pak vedle něho a jsem si s nim trochu i vykládal. Zvláštní pocit. Jako kdyby si nějakej amatérskej fotbalista moh zahrát někde na plácku a pak pohovořit s už starým Pelém, nebo co… A jak podpisy a podobné blbosti nesbírám, od něj jsem si pak nechal v cíli podepsat ten starej Mirroir…

              2 2
      • tomxxx  

        Když se zeptáš na všechny tři, tak jo, Pogačar – bílý, puntíky a žlutý :)

        1 0
    • kapsch  

      Neskutečný, zelený, žlutý a bílý dres v posledním rozhodujícím stoupání Tour. A WVA škube Pogačara!! :D

      2 0
      • iron.hide  

        Lol na nasom slovenskom fore uz nemaju na Van Aerta jedineho pekneho slova :D robi to uz prilis okato, a „trochu“ to uz nejak cele presvihol :D

        0 0
        • kapsch  

          :D :D je to zabiják, v tom nejlepším slova smyslu..

          0 0
        • makimaki  

          Co k tomu říct … asi nic.

          0 0
        • tomxxx  

          Na slovenským fóru je nenáviděný každý kromě Peťka, ne?

          5 2
          • milan.v  

            :-D

            0 0
          • iron.hide  

            To nevim, ale pocul som ze z Wouta si robia srandu uz aj na vasom CT sport, proste to sa uz neda komentovat inak ako pobavenymi poznamkami.

            Inak mame radi Pogyho, je to super chalan.

            0 0
            • tomxxx  

              A to si i Slováci pletou Slovinsko a Slovensko, že je to super chalan?

              1 0
    • Smazaný účet  

      No, a je hotovo. Jumbo už bez konkurence.

      0 1
      • makimaki  

        Dnes super závod. Jumbo bylo krůček od průšvihu, po tom smyku v zatáčce, ale ustáli to a krásně se posledních 40–50 km doplňovali. Wout beze slov.

        0 0
        • cubista  

          Kdyby to neustál, tak se mohl rozbít tak, že by Pogič neměl na koho čekat. Je vidět, jak závod visí pořád na vlásku, nikdy není nic jasné. Ale štěstí mu v tu chvíli přálo a vyhrál zaslouženě.

          1 0
    • mart910  

      Jonas pokaždé po etapě volá. To je slušně vychovaný chlapec, že se pravidelně hlásí rodičům :)

      0 0
      • ms82  

        Pritelkyni. Ktere rano slibil, ze vyhraje etapu.

        0 0
        • Singlespeed  

          Takže on má kromě manželky i přítelkyni… Je to kluk nenasytnej :-).

          0 0
          • ms82  

            Zdalo se mi, ze rikal v rozhovoru pritelkyne. Ale mas pravdu, je to jeho zena, tak jsem asi blbe slysel.

            0 0
      • tomxxx  

        Třeba to byl Roglič. Mobil nebyl jeho, ale Bierense :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      A ty Er pětky Cervela – žlutý, zelený – to je taky fajn…

      A van Aert v cíli vysmátej jak jojo.

      A Ineos, Thomas & spol. – takovej na Tour klidnej – pravda, bez větších ambicí, ale spolehlivej tým. :)

      0 2
      • Michal1985  

        Bianchi měli hezčí :-) Jen škoda, že jezdili skoro pořád Oltre a nebyla víc vidět Specialissima :-(

        0 0
    • tomxxx  

      Jak se říkalo, že Pogačar žere plnejma hrstma, tak teď zase Jumbo.

      0 0
    • iron.hide  

      Bardet strata celkovo uz 16 minut :/

      0 0
    • Pikaču  

      Zatím paradni Tour. Na to ze se znal dopředu vítěz je to nádherná podívaná. A vlastne poprve a podruhé videt Pogacara ze mu došlo.

      0 2
      • Singlespeed  

        Říkat, že Pogimu došlo asi není úplně správné. Jel stále solidní bomby a ostatním se vzdaloval. To jen Vingegaard jel jako mimozemšťan, snad nedopadne jako Armstrong.

        3 2
        • tomxxx  

          Podle mě se tak trochu prohlubuje to, jak Pogačar lítal za každou bonifikací, každým nástupem první dva týdny, že dneska spadl a musel tvořit závod. Na mě letos Pogačar působí jak Roglič 2020 na Tour i na Vueltě, naopak Pogačar 2020 jel jak Jonas letos. I včera Pogačar rval etapu hlava nehlava a přesně jsem si říkal. Dneska si urval 4s a etapu, zítra o ní přijdeš a o minuty.

          3 0
          • Darkson  

            Vše se dá podepsat, na druhou stranu kdyby nebyl Pogačar takovejhle mladej střelec a kanibal, nemusel by vyhrát ty 2 předchozí Tour.

            Za mne rozhodla i větší podpora týmu Jumba, celej tým jel na žluťáka, jen WvA si jentak mimochodem dojel pro zelenej dres, vyhrál pár etap a odpáral Pogiho :-)

            1 0
            • tomxxx  

              Na mě působí Wout, jako že ten zelenej dres je víc zadarmo dojetá Tour, než kdyby celý dny byl v balíku, staral se o leadra a povolili mu nějakou etapu ze sprintu.

              1 0
            • tomxxx  

              Souhlas, že kdyby se Pogačar šetřil, nemusel mít ani etapy, ani žlutej. Ta hranice je strašně tenká.

              2 0
          • Michal1985  

            Taky mě napadal Sion Yates na Giru, když jsem viděl jak Pogačar lítá v první půlce Tour po každé sekundě, ale na druhou stranu, on je trošku ji ej než ti klasičtí vrchaři je víc výbušnější a univerzálnější. Tour mu prohrálo( kromě Vinegaardovi fantastické výkonosti) to, že v etapě přes Galibier na Granon musel ty jejich střídavé nástupy chytat sám a neměl tam nikoho k sobě… Druhá věc, jestli kdyby tam neztratil, tak by Jonas víc neútočil, přišlo mně, že jel prostě defensivní jistotu, ale kdyby bylo potřeba, tak např včera mohl klidně 2–3km před cílem nastoupit a Pogiho trhnout

            0 0
    • jonys  

      Haha…

      0 0
      • kapsch  

        Já jsem na to během etapy myslel, jestli se tím tempem vepředu WVA nezbaví i nějakých sprinterů díky limitu :D ale podle výsledků dojelo všech 140 lidí v pohodě před limitem dnes..

        0 0
    • vasek80  

      Jsem se bál, že to letos zabije covid. Pak jsem se bál, že to kvůli Pogačarovi bude nuda. Dnešní etapa byla snad to nejlepší co jsem na Tour kdy viděl. Fair play, drama a zrození legendy. Sice Pogačar i Vingegard jsou šampioni, ale W. V. A. je pro mne legenda.

      5 2
      • orm  

        Otazka je zda by pogacar pockal, kdyz by vingegard spadl. Nemyslim si, ze by to pak nebylo fair play, kdyz by nepockal. Ten pad by byla chyba jezdce, stejne jako kdyz mu dojde. Mel by cekat? Jednal nibali proti fair play kdyz vyhral giro?

        0 0
        • Darkson  

          Kromě gesta fairplay v tom může být i taktika, těch 20 vteřin ztráty by Pogačar stejně sjel a takhle se k nim dotáhl i Kuss.

          Pokud by Vingegaard nečekal, nikdo by mu nemohl nic říct.

          0 0
          • vasek80  

            Třeba si věřil a říkal si, že takto vyhrát nechce.

            1 0
          • Michal1985  

            Taky mě to napadlo, ale ať je to jak chce jsou oba sympaťáci. I když fandím Tadejovi, tak jsou oba sympaťáci i skvělý cyklisti a neskřípu zubama, když říkám, že vyhrál ten nejlepší.

            0 0
            • vasek80  

              Já také Tadejovi přeju, ale prostě jsem letos chtěl zápletku. Kdyby dnes Tadej najel minutu, tak jsme mohli mít ještě drama do časovky. Přál bych jim to oběma. Moc se mi líbí jak tu porážku bere. Už to je velký příslib do dalších sezón a je fajn, že to nebude několik let jen o jednom jezdci a týmu. Ale já se stejně zase těším nejvíc na WVA.

              1 0
              • Michal1985  

                Tak Wout je skvělej, spíš až neuvěřitelnej, ale už v cyklokrosu jsem začal přát v jejich soubojích Mathiemu, tak ho nemůžu tak moc žrát :-) Mám prostě radši Holandsko(Holan­ďany) než Belgii a Belgičany, navíc jako malý dítě jsem zaznamenal Adriho, tak nejde MvP nefandit :-)

                0 0
        • vasek80  

          Nejspíš to byl i kalkul. Věřil, že pak nepojedou takovou hranu a nechají si to na kopec, kde se cítil neporazitelně. Ale to gesto, ty vzájemná gesta, gratulace od Tadeje. Dle mě to má velký přesah i do ostatních sportů a ven z cyklistiky. Určitě to proběhlo v médiích a zaznamenali to i lidé, co se o Tour nezajímají.

          7 0
          • Smazaný účet  

            Ano, velmi dobře.

            0 1
          • jmaselnik  

            Spíš je skoro škoda, že takové normální slušné a sportovní chování vlastně překvapuje. Hezky to mladí dělají :)

            1 0
            • orm  

              Kdyz by Vingegaard neujel Pogacarovi do kopce po tom co Pogacarovi doslo, tak by to take bylo brano jako fair play? Ja povazuji za fair play, kdyz se zavodnik ne svoji chybou dostane do uzkych a souperici zavodnik na nej pocka, ale pokud se dostane do uzkych sam svym pricinenim, protoze mu treba dojde nebo udela chybu ve sjezdu, tak co je na tom za fair play a proc by opak mel byt povazovan za ne-fair play?

              1 2
              • jmaselnik  

                Jako chápu, že zase jenom rýpeš, ale srovnávat ujetí v kopci s počkáním po pádu je snad hloupé i na Tebe.

                2 0
                • Smazaný účet  

                  Kdepak. :))

                  0 3
                • vt  

                  On je asi trochu rozdil v nejakym nezavinenym padu (zvire, fanousek) a kdyz udelas chybu ve zjezdu … je to zavod.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jasný. Odjet od chlapa, co udělal chybu a proto lehl, je zcela legitimní.

                    Ale naopak počkat na něj (i když je to největší soupeř) a pak mu na férovku odjet až v poslednim kopci – to je velkorysost, sportovní noblesa a čest (jak u Rychlejch šípů) a vůbec teda nádhera! :)

                    7 1
                    • orm  

                      Pockal by kdyby mel naskok jen par sekund nebo ztracel? Co je noblesniho na chladnem kalkulu, ktery byl pro nej v aktualni situaci vyhodny? Zas bych z toho nedelal neco co to neni, ikdyz chapu, ze si tam urcita skupina lidi chce projektovat to svoje. Ps: Jinak klid stariku, nikdo na tebe neutoci kvuli tvym nazorum.

                      0 0
                      • jonys  

                        Souhlas. To nebylo fair play, ale kalkul. Zatrhl tim Pogimu dalsi utoky (Vinge nevedel, jestli ten sjezd nema jeste 100km a jak vypada, on ani nevi, kdo nosi jaky dres…) a dojeli mu domestici. Pogi pred kamerama nemohl reagovat jinak.

                        2 1
                      • Smazaný účet  

                        Já nevím, tlouštíku, (jinak klid, nikdo na tebe neútočí ani kvůli tvým názorů, ani proto, žes na kole nikdy jen trochu sluśně nejezdil a proto o tom nic nevíš, ani proto, že vypadáš, jak vypadáš) , co by Vingegaard dělal, kdyby měl jen pár sekund náskoku nebo kdyby ztrácel. Ty však snad (při svých vědomostech o cyklistice) ano? Každopádně udělal to, co udělal a zda to byl „chladnej kalkul“ – no, to si asi mohou myslet snad jen lidé podobní tobě. Prostě mu to asi přišlo v tu chvíli normální. Kolega lehl, počkám – nic víc.

                        Mně to přišlo velkorysý a dobrý a myslím, že lidi, co maj zácvodní cyklistiku (asi na rozdíl od tebe) opravdu rádi, si tohle budou dost dlouho pamatovat.

                        1 4
                        • orm  

                          Jen prozajimavost, kdyz uz to zminujes. My jsme se nekdy potkali na kole nebo jsme se ted nekdy videli, ze vis kolik vazim? To prvni vylucuji, protoze si myslim, ze uz na kole nejzdis. Druhe nevim. Celkove to vypada na stareckou demenci. Jinak si ty oftopic blaboly vysvetlit nedokazu. Drzme se tematu diskuse.

                          1 1
                          • Smazaný účet  

                            Říkals zde (několikrát ostatně) milý orme, že vážíš (vážils) 130kilogramů. Nebo ne? Mám to dohledat? (Ale hov.no, jistěže to dělat neubudu, stačí, když to tu je).

                            Na kole jsem se s tebou samozrějmě nikdy nepotkal – jak bych mohl, s drakama jako ty nemám nic společného, ničeho takového si nevšímám a nikdy jsem s nikým podobným nejel, to by mne ani ve snu nenapadlo. Zapalaťpánbů, teda.

                            Ale kdybych náhodou na něco takového, jako jsi ty, někde na kole narazil, s hrůzou a pochopitelným strachem bych zalezl a počkal, až to z obzoru zmizí a vůbec jaksi – pomine. :))

                            0 3
                            • orm  

                              Mel, ale nevim co to ma co delat s tim jak jezdim na kole a jak si ke sve implikaci prisel. Chovas se jak zapsklej clovek, ktery ma potrebu ostatni urazet a pouzivat k tomu osobni injektiva. Proc nejsi schopnej diskutovat normalne bez urazek?

                              1 0
                              • Smazaný účet  

                                Já tě snad, tlusťochu, byťˇse ty do mne stále ser.eš, a nazýváš mne staříkem a mé psaní stařeckou demencí, ačkoli mne vůbec neznáš, urazil? Nebo někoho jiného (samozřejmě krom blba agenta tedy) ?

                                Já snad reaguji na něco, co (jinak zcela vyjímečně) ty napíšeš a nejedná se to přitom o přímý hehe – jakože „útok“ na mne?

                                A nejsi to ty, který zde opakovaně píše, že na kole nejezdím, ačkoli je to lež? A nejsi to také ty, který zde napsal, kolik sám váží?

                                To tedy mají být ty z mé strany urážky a ta „osobní injektiva“? :))

                                0 4
                                • orm  

                                  Mas mezi 60 a 70 lety. Jak by ses nazval, jako mladik, stredni vek? Ano, mel jsem pres 130kg, ale narozdil od veku, vaha se da ztratit, ale porad nechapu co ma moje hmotnost co delat s jezdenim na kole? Psal jsem, ze mne prijde, ze na kole uz nejezdis. Pokud jezdis, tak super, stari se ma podporovat ve fyzicke aktivite, stejne tak lidi s nadvahou. Nechces se uz vratit k tematu? Mne nevadi kdyz budes me nazory povazovat za hloupe, kdyz s nima nebudes souhlasit, kdyz zminis moji hmotnost, ale meli by to byt k tematu a mel bys napsat proc s tim nesouhlasis a neuchylovat se k osobnim urazkam. Kdyz napises ze tak tlustej clovek jak ja by to nikdy nevyjel tak rychle, tak nereknu ani slovo, protoze to bude pravda. Zde zminka o vaze ma vyznam.

                                  1 1
                        • McBlacky  

                          Bud rad, ze zijes v CR. V UK nebo US bys za tahkle negativne emocionalni projev dostal minimalne ban. Ale spis i soud.

                          Nejsem za to rad, jen, ze jsou pomerne velke spolecnosti, kde mira korektnosti je tak posunuta, ze si nelze dovolit takoveto osobni utoky. Radoby vtipne skryte, no….

                          3 1
                          • Smazaný účet  

                            Mc Blacky: „Negativně emocionální projev“ – jaképak emoce? Jaké osobní útoky? Jaké UK, US, jaký soud?

                            Není to orm, co se do mě stále se.re – na cokoli, co napíšu,: , není to on, co píše (ač mne nikdy nevidél), že jsem stařík, co na kole nejezdí a neni to také on, co zde psal o sobě včetně toho, kolik váží?

                            A co je na mých reakcích „rádoby vtipně skrytého“ ?

                            Mimochodem (abych tedy dostál jisté nekorektnosti, o které píšeš) nechceš sem dát zase fotku nějaké „přítelkyně své paní“ ?

                            0 5
                            • McBlacky  

                              Nemuzu tady reagovat na kazdy vas slint.

                              Proste uz se to neda, tak alespon takzo zlehka.

                              S tou fotkou si me pletes s nekym jinym.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Mc Blacky : A tedy (až teď jsem si toho povšiml) – zvláště, když tobě při tvém apelu (podloženém poukazem na uk a us korektnost a možný soud) připadá třeba ormova zminka o stařecké demenci naopak neemocionální, nekonfliktni, neadresná a tedy bezpochyby zcela virtuálně korektní. :)

                            0 2
                            • orm  

                              Ja nenapsal, ze mas stareckou demenci, jen ze to tak vypada. Tve chovani muze to mit samozrejme jine duvody.

                              1 1
                              • Smazaný účet  

                                O tom se bavte s virtuálně korektním krz uk a us odkaz,,kdybys tam žil,, kolegou McBlackym – cos napsal a cos nenapsal. A jaký by to eventuelně mělo tamější uk a us pro tebe dopad.

                                Mně je to úplně fuk. :)

                                0 2
                      • Smazaný účet  

                        „Projektovat“ ? :D

                        0 2
                • orm  

                  Pokud bych mel citovat ze sveho oblibeneho filmu, tak pro hlupaka kazdy hloupy. Jinak na tom srovnani nevidim nic zvlastniho. V kopci pogacarovi doslo jeho chybou, totez ve sjezdu. V obou pripadech utocil. Proc ty situace jsou podle tebe jine? V cem se podle tebe v silnicnim zavode zavodi, kdyz ne vykon a skill?

                  1 4
              • pospec7  

                Kdyby po tom Pogacarove padu necekal a jel, nebylo by to podle me ne-fair play, urcite by to udelalo dost jezdcu v te situaci. O to vic je to cekani fer, kdyz to nebylo “sportovne vyzadovano”. Taky me prekvapilo, kdyz Konig tvrdil, ze kdyby byla situace obracene, tak by Pogacar stoprocentne jel.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Konig byl vždycky pragmatik, ale snad trochu až moc. Větší ambice a úsilí než reálný svý možnosti. A to nejen v té cyklistice.

                  No – a v tom hodnocení druhejch (zvlášť, pokud jsou přirozeně talentovaní tak, jak on sám nikdy nebyl) se to může i takto projevit.

                  0 1
                • jonys  

                  Takze on jede hranu aby soupere donutil k chybe a kdyz ji udela, tak na nej bude cekat? To je opravdu totez, jako drtit tempo v kopci a kdyz ti zacnou odpadat, zvolnit.

                  0 0
                  • pospec7  

                    No, zkonstatoval jsi presne to, co se tam stalo. Znovu, pro me o to vic to bylo gentlemansky, ze na nej pockal, kdyz v tu chvili mohl jet a urcite by to bylo legitimni. Ale neprijde mi to uplne totozny, jako orvat ho v kopci. Kdyby diky tomu, ze Pogacar chyboval v zatacce a on zabral vyhral Tour, pochybuju, ze by z toho mel stejnou radost jako vyhrat nastupem na Granonu. Ale to je stejny kdyby jako to Konigovo…

                    1 0
                    • jonys  

                      Takze Nibali si nezaslouzi Giro 201z a Tour 2014 protoze na chudaky soupere tlacil ve sjezdech a na kostkach az popadali? Je tak? A Mohoric by se mel stydet za SanRemo!

                      0 0
                      • JachymP  

                        Stydět ne. Ale když Vinge udělá hezký gesto, tak snad se to dá ocenit. Kdyby ujel, nikdo mu to vyčítat nemůže. Když počkal, je to obdivuhodný. Samozřejmě s pěkným polštářem. Nevíme jestli by čekal, kdyby ten polštář neměl. Ale to nevadí.

                        1 0
                        • bara2  

                          Trochu si myslím, že mu to poradili z auta. Chvíli předtím si málem natloukl Vinge a vypadalo to, že jsou schopní se zabit. Vinge měl polštář a Pogačar působil dost vykolejenej, udělal(i) to nejlepší, co mohli udělat. To by nebylo dobré rozuzlení. Byla o krásná podívná, jak do toho šli, a dopadlo to výborně.

                          3 0
                          • jkcz  

                            To se chci zeptat – vi se, proc se Pogacar tak mermoci dozadoval auta?

                            Technicky problem zadny, kolo po padu nemenil. Pokud se chtel vykecat/poradit, tak to mohl i do vysilacky.

                            0 0
                            • ms82  

                              Chtel jim rict z oci do oci, at si trhnou, ze uz utocit nebude. Do vysilacky to nekolikrat nestacilo. Mrkni, jak je serve, kdyz do nej neco husti z okenka.

                              1 0
                              • kapsch  

                                Tohle vidím stejně, že ředitel chtěl, ať útočí pořád dokola i v tom sjezdu dál..

                                2 0
                          • jonys  

                            Ja jsem o tom presvedcen

                            https://youtu.be/X3TVH96XocA

                            Ohlizi se, hned vidi, co se stalo. Ale zadny spontalni zpomaleni nevidim, hooodne dlouho jede Pogi sam.

                            Proste DS si dali dokupy 1+1. Domestici zpatky ve hre, klid a zavazani Pogacara. Ten navic neztracel moc, takze drtit dal sjezd naplno pro Jumbo nedavalo smysl.

                            0 1
                            • Fazzy  

                              Ja sem zase presvedcenej o tom, ze zastaveni Jonase byla cista bezprostredni a jednoducha reakce. Nic pri cem by zvazoval pro a proti nebo to dokonce probiral po vysilacce. Ze ma vzadu Kusse bylo podle me to posledni o cem v tu chvili premyslel. Ale to je porad to, proc se spolu obcas neshodnem. Podle tebe na tech kolech sedi kalkulacky, podle me lidi :)

                              6 0
                              • jonys  

                                Na kolech ne. Ale ten zavod ridi ti v autech. A fakt je nekdy neskutecny cist zpetne jaky sileny marginalie kdy resi. Jsou o 38 kroku dal, nez na co myslime jako urcujici faktory my.

                                0 0
                                • Fazzy  

                                  To ja nerozporuju, ale i kdyby stokrat chteli, tak neridi kazdej jezdcuv pohyb a reakci. A treba v pripade minule zminovanyho Andrleho mi nekdy ani v tech autech neprijde ta dalekozrakost buhvijaka. Resp. nekdy mozna vidi tak daleko, ze uz je to mimo realitu :)

                                  0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ano. I podle mě to byla spontánní, jednoduchá reakce. Jeli oba dva z kopce čínu, Jonas málem lehl chvilku před tím, Tadej teda doopravdy potom. Vingegaard se ohlíd, jak na tom druhej je a počkal. Normální reakce dvou lidí, kteří se vzájemně musí respektovat, v této situaci. A když byl tím vším (zásek, defakto poslední možnost ještě s etapákem něco udělat, pak pád) Pogačar v závěru rozhozenej, van Aert s Vingegaardem jej prostě už tvrdě a perfektně zničili – žádná už lítost, ale normální sportovní soutěž, boj.

                                Tady ty kalkulace o kalkulacích a zejména pak od lidí, co možná ani doopravdy nějakej skutečnej závod nejeli a třeba ani nějakej opravdickej závodní sport nikdy nedělali, leč tomu, co se na této úrovni v cyklistice děje, přesto velmi dobře rozumí, mi přijdou docela legrační.

                                1 2
                                • AussigBiker  

                                  +1, taky bych rek. Asi i Jonas (Vingegaard) byl rozhozenej a rad, ze uz to doslichaj dolu a daj se postupne dohromady na ten posledni souboj v etape.

                                  Si tak myslim, jakoze ja na kole doopravdy nikdy nejezdil, ani nebudu a zavody uz vubec, ty v jinym sportu, ale to sem nepatri, a tam kdyz nekdo „spadne“, tak se neceka, neni proc, po „padu“ uz neni sance nikoho dohnat a clovek je rad, ze se dostane zpatky na lod a dokodrca to do cile nebo nejkratsi cestou na breh, nebo ho dotahne motorak :)

                                  Ale doopravicky jsem na kole parkrat (nepekne) spadnul no a ten adrenalin, nebo co to presne je, udela peknou neplechu a umi dost rozhodit.

                                  A jo, kdyby mel ty dve minuty manko, tak by mozna necekal, ale to nema cenu resit. Pockal, je to borec.

                                  0 0
                            • jmaselnik  

                              Ty musíš mít smutnej život, jestli v tomhle vidíš kalkul, fakt.

                              0 1
                              • tomxxx  

                                Jenže v tomhle má pravdu. Nemělo nejmenší význam ujíždět. Nemyslím si ale, že to vyhodnotil Jonas tak chladnokrevně a rychle, jak já u televize. Nemyslím si taky, že by Pogačara nějak štvalo, že už vlastně nemohl útočit. I malej pád tě vždycky vykolejí a měl takhle alibi do svého auta. Jonas takhle pomohl sobě a shodil tíhu okamžiku z Pogačara. Celý to uklidnil pro oba. Kdyby ujížděl, jeden z nich by se tam spíš zabil, než že by udělali časový rozdíl bez pádu.

                                2 1
                                • ms82  

                                  Presne to jsem si rikal. Kdyby Vingegaard zkusil vyuzit naskoku, tak Pogi se mohl nekde zabit, protoze jel jak blazen uz predtim. Vinge se mi zdal temi najezdy klidnejsi. A ackoliv skoro lehnul jako prvni, byla to spis chyba za zatackou, ne pri najezdu do ni.

                                  1 0
                                • JachymP  

                                  Přesně jak píšeš, smysl to nemělo, ale rozhodně to Vinge nedělal kvůli tomu. Udělal to kvůli tomu, že byl víc v klidu a neměl rudo před očima. A evidentně není svině. Pogačara to podle mě dost překvapilo, ale správně pochopil, že dál útočit ve sjezdu je zbytečný risk když Vinge čeká a taky nechce jít za hranu.

                                  1 0
                                • McBlacky  

                                  kdyz se jede zavod a jsi s nekym kdo se blbe rozsviha, tak taky zastavis ne? Ja teda pokazdy a uz me to stalo i bednu. Kdyby se jezdilo hlava nehlava tak to by to dopadlo fakt smutne.

                                  0 0
                                  • orm  

                                    Myslim ze je rozdil mezi hobby zavody co jezdime my a tour, kde je kazdy zavodnik pod dohledem kamer a pomoc s lekarem par metru za tebou. V hobby zavodech by zastavil kazdej. Na me urovni stavim ikdyz vidim technickej problem.

                                    0 0
                                    • jmaselnik  

                                      jo takže když zastavíš Ty, jseš hodnej, když profík, je to vlastně vyčůranost. Masakr.

                                      1 0
                                      • orm  

                                        Jel jsi nekdy zavod urovne, ktery zminuje McBlacky, treba mtb marathon? Tam kdyz spadnes a rozbijes se, tak kolem nemusi nikdo desitky minut projet, takze je normalni, ze jako zavodnik zastavis a pomuzes souperi, protoze jinak by mohl umrit vs. nejvetsi profi zavod s plnym zajistenim, kde pomoc jede primo za tebou. Nevim presne k cemu je tvoje jizliva reakce?

                                        0 0
                                        • jmaselnik  

                                          mě tahle diskuse fakt nebaví. My tady neřešíme reakci na závažnou nehodu, ale na počkání v závodě někoho, kdo měl relativně malej problém, abychom si to rozdali na férovku. Ty prostě chceš vidět Jonase jako vyčůrku, já vidím hodnýho kluka, kterej se chová jako skutečnej sportovec. Už jsem to psal, musíš smutnej život, když i to dobrý musíš vidět jako vlastně špatný.

                                          2 0
                                          • orm  

                                            Kdyz te to nebavi, tak proc diskutujes a placas blbosti?

                                            1 2
                                    • Smazaný účet  

                                      Orm: Zcela vyjímečne si dovolím primárně reagovat: Tys snad jel, orme, na kole někdy nějakej závod? :)

                                      0 2
                                      • orm  

                                        Ano, primarne tezsi mtb marathony a nekolikrat tymovou silnicni 24h a ty, jel jsi nekdy neco?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          To víš, že ano. Avšak na silnici a venku, prože se mi v kopcích, i těch velkejch, vždycky líbilo. A ne tedy u nás ty primárně težší mtb marathony. Pokud bys to nějak opravdu potřeboval, napíšu ti to (i s výsledky – a bez další komunikace – do mailu, psát to tady bych se asi trochu styděl nebo co.

                                          Akorát doopravdy – já teda závodně dělal jiný sporty, tohle byla a je jen taková zábava. A s opravdickým závodním sportem to, co dělaj hobbici (a myslí si, že nějak zá oděj či co) má jen málo společnýho.

                                          A hele orme – už se do mě prostě nese.r. Abys nějak mohl v tomhle uspět, musel bys být fakt o dost chytřejší, vždyť už to víš. . Já si to prostě líbit nenechám a nakonec maj pravdu ti, co jim to tady vadí.

                                          Prostě mě nech bejt.

                                          0 4
                                          • orm  

                                            Hele, to ti slibit nemuzu pokud se stale budes chovat jako kok*t.

                                            2 1
                                            • Smazaný účet  

                                              „Když se budeš chovat jako kok*t“, budu se taky chovat jako kok*t :-D Twl, to už je na založení vlastního privátního vlákna ;–)

                                              1 0
                                              • orm  

                                                Ja na nejreaguji normalne, stejne jako na ostatni. Cio veskerej nesouhlas vezme jako osobni utok a zacne lidi urazet. Drsna diskuse nevadi, ale nemelo by to byt cilene urazeni lidi. Kazdopadne mam uz plan na ultimatni reseni teto otazky :)).

                                                0 3
                                                • Smazaný účet  

                                                  Orme – bez zoufalého a bezmocného užiití slov, jako koko.t apod. – moh by ses už primárrně, při mentálních schopnostech navíc, jaké máš, přestat už konečně do mě z první srá.t? Vždyř o nic jiného nejde.

                                                  Vím, že je to pro tebe těžky, jak seš hloupej, tlustej a a hádavej, ale jiné řešení to fakt asi nemá.

                                                  Vždyť tim by se vše vyřešilo – já sám do tebe vrtat, slibuju, nikdy už nebudu. Jednak opravdu není, při úrovni tvých znalostí a názorů na cyklistiku, proč a jednak jsem to snad- s jednou či dvěma vyjímkami ani nikdy nedělal – proč bych ostatně měl? To snad by mohlo člověka bavit, kdyby mu bylo tak 13 plus max. :)

                                                  Prostě jen přestaň tady bezmocně do mne vrtat, lhát, urážet a vyhrožovat a bude klid, no.

                                                  0 4
                                                  • orm  

                                                    Vidis a zase se tak chovas, ikdyz by to slo napsat normalne.

                                                    2 1
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Celá to poselstvi je tohle: přestań se do mne, hlupáku hádavej, akorát pořád obsedantně z první srá.t; a na cokoli, co napíšu, hloupě a mnohdy lživě reagovat a bude klid.

                                                    Ne? :D

                                                    0 3
                                                  • zirecek  

                                                    Vy tupouni, založte si své osobní vlákno „dva blbci“, tam si meřte pindiky a vysvětluje do nekonečna, že větší hňup je ten druhý. Můžete si podat ruce, jste stejní. Tohle už je na ban pro oba.

                                                    5 1
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Dyt mu to furt, (ormovi) milý zirečku, navrhuju, aby toho nechal. A do mě se nesral. A bude klid. A co je na ban – nebo tak – ty o tom tady, hošíku, rozhoduješ, ty tomu tady šéfuješ?!

                                                    Tak se neobracej na oba, leč na něho. Tupoune.

                                                    0 4
                                                  • iron.hide  

                                                    absolutne suhlasim s banom!

                                                    Prosim ta Kapsch, preco ich nemazes? Keby toto bolo moje vlakno, tak o ich prispevkoch nikto ani neviete.

                                                    0 0
                                                  • orm  

                                                    Je videt, ze to jinak neumis a mas to proste v sobe.

                                                    1 2
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jasně.

                                                    A ať je to jakkoli – tak přestaneš se tady furt už komečně blbě do mne srá.t, nebo ne?

                                                    0 3
                                                  • orm  

                                                    Zkus to znovu.

                                                    1 2
                                                • vrazdit  

                                                  cio dost často mele kikotiny, to ví každý, ale tvé „reaguji normálně“ znamená vždy konfrontační, přesně mířený, nesmiřitelně idiotský rýpavý komentář s pocitem vlastní jediné správnosti a všeobjímající pravdy, takže třeba mě ser-eš daleko víc než cio… a běžte už do řiti s tím věčným zasíráním vláken kvůli tomu, že si vaše ega nemůžou dovolit nemít poslední slovo, imbecilové… :)

                                                  4 1
                                                  • orm  

                                                    To je mozne, ale reaguji tak na vsechny stejne, proto jsem pouzil slovo normalne. Cio neni v tomhle nijak vyjmecny a nejsem na nej zameren, jak si mozna mysli. Jinak kazdemu vadi neco, je to nemoderovane forum, resi se tu ruzne veci.

                                                    1 0
                                                  • vrazdit  

                                                    jasně, normálně bllbě… pak si ale nemáte co vyčítat a prudit ostatní ve vláknech o něčem jiném než vašich vzájemných problémech… samozřejmě nepředpokládám, že by některý z vás přestal být sám sebou a jen tak z nudy házím hrách na zeď… :)

                                                    1 1
                                                  • orm  

                                                    To bude ale tvuj subjektivni nazor. Fakt nevidis rozdil mezi tim jak diskutuji ja a jak cio? Pokud by ti odpovidal cio tak by tu uz padla jina slova s jedinym cilem te zesmesnit, jinak by to bylo bezobsazne. To podle me ja nedelam. Diky za feedback. Dam ciovi dalsi moznost to ukoncit, ale bude na nem jestli to prijme ci nikoliv. Minule to odmitl.

                                                    1 1
                                                  • vrazdit  

                                                    ty budeš někomu dávat možnost ukočit něco, co jsi aktivně začal? ty jsi ale velmi samolibý blb… za mě konec, s tebou se fakt nedá bavit, to radši sprosté urážení a zesměšňování, než „diskuze“ s tebou… ano, toto je můj subjektivní názor, stejně jako je subjektivní ten tvůj, že ano…

                                                    2 1
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To, že máš z cia abces víme všichni už dávno, předvádíš to v každým vlákně ;-)

                                                    0 1
                                                  • orm  

                                                    To neni z cia, ale z obsahu, ktery produkuje. Stejne bych reagoval na kohokoliv s podobnym obsahem. Nikdo jinej tu ale neni.

                                                    0 0
                                                  • Jamin  

                                                    Vono by možná bylo dobrý se naučit na některý věci NEREAGOVAT. To není mířeno jenom na Tebe. Spousta vláken by byla přehlednější a o polovinu kratší, s větší hustotou obsahu k tématu.

                                                    2 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak další už jsi teda jen ty a reagovat sám na sebe je asi blbý :-D

                                                    0 0
                                  • jonys  

                                    Pustte si to video kluci. Pak to muzem probrat znovu. Rozhodne nemel strach o jeho zivot, to by okamzite seskocil z kola, ne cekal za 2 minuty o 3km dal.

                                    A fakt nesrovnavej hobby zavod s Tour, kde je pomoc jezdcum nastavena na topu a nekde jsem i cetl-v souvislosti s tim jak Bardet krisil Alapa-ze maji instrukce rozhodne se nemotat na silnici, max to rict vysilackou a trada pryc. Logicky…

                                    A jinak respekt zes nekomu pomohl, to je samozrejme dobre.

                                    0 2
                                    • jmaselnik  

                                      mrkl hned, že lehl, ale musel hledět před sebe, tak jel a když zjistil, že Tadej pokračuje, počkal. Jinak by bylo dobrý, abys na to video koukl i Ty, Tadej ho dojel po 50 sekundách, žádný 2 minuty a 3 kiláky ;-). Zjevně tam každý vidí, to co chce, bubliny s tím, co si aktuálně závodník myslí, zatím neumí ani eurosport.

                                      3 0
                                  • tomxxx  

                                    Já tohle asi nezažil. Vždy takové sranda pády. Ale standardně, když jedu ve dvou, zastavuju hned. Ve skupině koukám co se stalo. Zase mě úplně nebaví zastavovat každýmu vocasovi co nezvládne ovládat svoje kolo a odřel si koleno.

                                    Mně osobně nikdy nikdo nezastavil.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Jednou jsem v Dolomitech na maratonu, totálne v horku prošitej, na Falzaregu v sedle nahoře nezastavil (ač doktor) když tam ležel borec na zádech a byl takovej žlutej. Sice byli kolem něho lidi a přijížděla už snad i sanita, ale aji tak – byť je to už pár let, pořád mi to, když si na to vzpomenu, trochu leží v hlavě.

                                      0 3
                                      • makimaki  

                                        Někdy člověk vyhodnocuje se zpožděním, každýmu něco leží v hlavě víc let a připomene se při nějaké podobné příležitosti. A platí, že víc lidí neřeší problém líp.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Jo, jsou takový chvíle. A pokud je člověk jaksi – normální, pak na to, čím komu prospěl, zapomene; leč naopak to, kde má pocit jakéhosi osobniho selhání, si stále pamatuje.

                                          1 3
                              • bara2  

                                Tady nejde o kalkul. Rozhodčí i ti v těch autech jsou od toho, aby mysleli trochu z nadhledu i nad bezpečností toho počínání. A ti, co to platí, taky nejsou zvědaví na rozbitého jezdce, to by byly vyhozené prachy. Závodníci jedou v úplně jiném módu. Pro nikoho ze zúčastněných by nebylo přínosem, kdyby se jeden z nich zmrzačil, nebo i jenom musel odstoupit. To není účelem a už vůbec ne v přímém přenosu. Tohle není bitka v bahně či nějaké boje v kleci, kde lidi chcou krev. Toto je olympijský sport a bylo by nesmyslem nechat běžet akci, která je už nebezpečná. A o tom, že nebezpečná byla, svědčí fakt, že si málem kousli oba.Znovu říkám, dopadlo to výborně, a když z toho někdo chce dělat nějaká morální poučení a charakterové vzory, budiž, to mladejm může jenom prospět.

                                1 0
                                • Smazaný účet  

                                  Taktak.

                                  0 1
                                • cubista  

                                  Hodně dobře popsaný. Oba jeli za hranou, oba ten průšvih ustáli bez totálního rozbití a pak jim to cvaklo, že takhle dál ne. Asi to bylo spontánní, páč měli v ten moment oba trochu hnědý trenky, jsou to taky jenom lidi. A dobře že tak.

                                  2 1
                  • Smazaný účet  

                    Není to totéž.

                    Nic ve zlým – ale někdy mi připadá , jako že někteří´ lidé, co sem píší, snad nikdy nejenže nezávodili, ale snad ani nejezdili s druhejma na kole.

                    1 4
                    • zirecek  

                      Nic ve zlým, ale Ty tvoje řeči a útoky na diskutující občas jsou mimo…

                      2 1
                      • Smazaný účet  

                        Já nevim zda jsou mimo. Teda mimo uvažováni dnešni doby. Možná jo. Akorát lidem, s kterýma jsem na kole jezdil, tohle nějak "mimo " (třeba když se ve sjezdu počká na soupeře, co lehl) nepřipadá.

                        A "útoky na diskutující "? Ale tak, pokud mě oni sami primárně neosolí, to snad ani ne. Jsem snad na někoho jen tak "zaútočil? Nebo ano, zirečku?

                        0 4
                        • o.unca  

                          To on! On si začal! Tvl, ti tady imponuje dospělé chování Vingeho a sám se chováš, jak malej fagoš, včetně posledniho slova za každou cenu…

                          2 1
                          • Smazaný účet  

                            o.unca: To je sranda: napíšu, že na lidi, co se do mě opakovaně a pořád dokola tady se.rou, ať už napíšu cokoli, jako třeba ten orm, já primárně (až na naprosté výjimky) první nereaguju (nebo snad ano?) – a tím, že si tohle pak už nedám moc líbit, se dle tebe „chovám jako fagoš“.

                            Napíšu, že když k nějaké osobnější výměně názoru dojde, že orm o mně lže, (což je pravda), kdežto já o tedy o něm ne (dtto) a to je tedy dle tebe v rozporu s „mně imponující dospělostí Vingeho“.

                            Snad nemůžeš být, ani teda jako o.unca, až tak blbe.j, nebo ano? Co tě teda ještě podobného napadne, abych zas „nemusel mít to poslední slovo“ ? :)

                            1 2
                        • kankrlicek  

                          Když už používáš akcenty, tak ti tam dva chybějí.

                          1 0
                      • jmaselnik  

                        jakože ocenění a propagaci fakt hezkého vzájemného chování ve sportu považuješ za útok?

                        0 1
                      • Smazaný účet  

                        No, zkusím ti tento můj konkrétní útok na zdejší diskutující vysvětlit. Dal jsem sem notoricky znmou fotku, na které si dva největší soupeři na jisté Tour v padesátých letech podávají bidon s pitím. (Kdo to byl, asi není a zejména tady, podstatné, ale ti dva byli tehdy vlastně v dost podobné situaci, jako letos Pohačar s Vingegaardem).

                        Tedy jako ilustraci toho, že se lidi v cyklistických závodech i na této úrovni často respektovali a byli ochotní si normálně na zájem pomoci.

                        Akorát je fakt, že tehdy se o něčem takovém – jako u dnešního poučeného cyklistického publika – nepsalo jako o pravděpodobné spekulaci. :)

                        0 1
                • milan.v  

                  Já jsem o tom také přesvědčený, co je na tom překvapivého?

                  0 0
          • orm  

            Vingegard mel naskok 2.5 minuty na Pogacara a zrovna se branil utoku Pogacara, ktery se ho snazil dostat do uzkych, mozna i tim, ze Vingegard spadne. Tim, ze pockal mu o nic neslo a zaroven, jak pises, uklidnil situaci, ktera mu treba, po tom jeho skoro padu, nebyla konfortni. Moje otazka byla, zda by pockal Pogacar a zda by to, kdyby nepockal, bylo povazovano za ne-fair play jednani nebo nikoliv. Podle me nikoliv, protoze by to byla stejna situace jako s Nibalim na Giru. Kdyz to pousteli v TV opakovane, tak Vingegard mel teda kur*a stesti, ze to ustal. Mohlo to byt cele jinak.

            1 1
            • jkcz  

              Tak ono pri tom skobrtnuti Vingeho bylo videt, jak Pogacar v prvni moment prislapnul.

              0 0
              • orm  

                Podle me normalni chovani, kdyz se o to v tom sjezdu celou dobu snazil dostat ho do uzkych.

                1 0
              • tomxxx  

                Na výjezdu ze zatáčky se přišlapává, víš :)

                0 0
            • zirecek  

              Zbytečné spekulace kdyby. Dle mne takhle oni vůbec nepřemýšlejí. My Češi nemusíme za vším vidět vychcanost. To bylo intuitivní chování, nebyl čas na chladný kalkul, to byla přirozenost obou…

              2 0
            • Fazzy  

              Pogacar by ve svoji situaci zrejme nepockal a bylo by to v poradku. Kdyby nepockal Jonas, bylo by to taky v poradku. Nicmene nepockat v situaci Vingegaarda by pusobilo asi stejne jako kdyz se boxer snazi dat ranu jistoty uz knockoutovanymu souperi, kterej se nemuze branit. A protoze to udelat nechtel, tak pockal. Troufnu si tvrdit, ze by to udelala vetsina soucasny generace GC jezdcu. Konig samozrejme ne. Nuni nutny kvuli tomu stavet Jonasovi sochu, nicmene je to sportovni gesto.

              2 0
              • cubista  

                Myslím, že v tom adrenalinu moc času přemýšlet neměl ani jeden. Spíš si Vinge uvědomil, že dál pokoušet Štěstěnu nemá smysl a Pogič to jen uvítal. Nehledal bych v tom kde co, prostě jen zvítězil u obou pud sebezáchovy, což je dobře.

                1 1
      • jonys  

        Kdyz je Wout s 1 zelenym a 1 Monumentem legenda, co je v tvym svete 7×zelenej,1×fi­alovej a 3× duhovej Sagic s Roubaix a Ronde navic ve sbirce?

        0 0
        • jkcz  

          To jo, takto na pocty je to jasne. Ale je bez diskuzi asi, ze to Woutovo predstaveni letos na TdF bylo z rise snu. Sakrys, snad neco skaredeho casem nevyplave.

          1 0
          • orm  

            Sagan se take dokazal jet do kopce, kdyz chtel, ale vetsinou nechtel, coz dokazal mnohokrat na tour, kde se v nekterych etapach drzel v uniku vrcharu nebo si pamatuji rok 2016 jak tahal Kreuzigera do kopcu, aby se dostal do prvni desitky. Vyhral i etapak kolem kalifornie.

            0 0
            • Darkson  

              Sagan hlavně nikdy nedělal domestika, naopak většina týmu jela na něj. WvA je primárně superdomestik, jen k tomu odveze zelenej a skoro i puntíkatej dres :-)

              1 0
              • Aduldinho  

                WvA je prostě neskutečnej, jak si tam vodí ty papíráky a jako „superdomestik“ orvat dvojnásobného vítěze TdF po celým dnu v úniku? ;-)

                1 0
                • zirecek  

                  Superčistý superdomestik.

                  Furt je potřeba si uvědomit, že Pogi jel šrot, ujížděl všem ostatním. Jen Vingy byl ještě lepší, neuvěřitelně.

                  Krásná podívaná.

                  0 0
                • dědek mohy  

                  Tak urval ho za cenu, že potom téměř zastavil u krajnice. Tohle by zvládlo mnohem více lidí. Ale hodně mě překvapilo, jak se po oddechnutí zmátořil, čekal jsem dojezd s 10 minutovým zásekem a on si dojel třetí. Paráda.

                  2 0
                  • jmaselnik  

                    zastavil u krajnice, protože si to mohl dovolit. Prošitej zjevně nebyl, jinak by nedojel tak, jak dojel ;-)

                    0 0
                    • dědek mohy  

                      No nevím, já když vypadám jak on, tak je to na kapačku na JIP =) Dle výrazu vypadal na KO. Ale regeneraci má jak má 5 letá dcera. Taky je vyčerpaná, sedne na 15s a lítá dál…

                      0 0
                    • dědek mohy  

                      Je prostě sakra dobrý. Vždy, když v minulosti docházelo ke srovnání MvP a WvA, tak jsem přál Matějovi a viděl ho jako lepšího. Ale teď mu teda Wout nakládá strašně. A taky většině světa.

                      2 0
                      • Darkson  

                        já zas od začátku preferoval Wouta, ale mám rád oba:-).

                        Btw, pamatujete první velký silniční závod WvA na Strade Bianche, kde jako mladej cyklokrosař jel vepředu a v závěrečné stojce chytil křeče. Ten kluk se toho nikdy nebál.

                        https://www.youtube.com/…/6qHcmFu0bj8

                        2 0
                      • milan.v  

                        Od jisté doby je MVDP jen jeho stínem…

                        0 1
              • orm  

                To bych nenapsal, ze nedelal domestika a vetsina tymu jela na nej. Rozhodne ne na tour. Byl v tymu s contadorem a v etapach, ktere nebyly pro nej makal pro tym. Jinde mel volnou ruku, ale byl na to sam. To se zmenilo az v bore.

                4 0
        • vasek80  

          Já Saganovi přál. Bral jsem ho jako našeho. Jenže to Woutovo počínání letos a loni (už nevím kterej kopec to dal v etapě 2× a vyhrál) je jak správně někdo na čt4 poznamenal jak Sagan v nejlepší době x 2. V zeleném, na takto kopcovité etapě, kdy předposlední nejprudší kopec odtáhnul celý sám v úniku a ti nejlepší jej stáhli jen o kousek, potom ještě v posledním kopci odpáral Pogačara, a ještě s jeho figurou. Pro mne je opravdu větší fenomén jak Sagan. Uvidíme v paříži na cílovce, zda to potvrdí. Já myslím, že ano.

          0 0
          • jmaselnik  

            tak reálně je bude možno srovnávat až oba ukončí kariéru, že jo ;-)

            1 0
            • vasek80  

              No, ještě má čas se naučit jezdit po zadním.

              0 0
            • Agent007  

              Jak se vlastně vlámsky nebo valonsky řekne: se samými kokotmi sa pretekám?

              2 2
            • bara2  

              Tak, Sagan vydržel bez zaváhání minimálně sedm (?) let. Dnešní hvězdy tu jsou třetím rokem, ještě nejsou ani v polovině :-) Ale mají, možná i díky Saganovi, větší jak svobodu , tak podporu týmu. Sagan si to musel odjezdit sám, byť přehlédnout ho nešlo a zaplatit ho taky museli.

              3 0
            • cubista  

              Tak to bude muset Aert ještě hodně moc závodů vyhrávat. Protože ohledně výsledků nasadil Sagič laťku hodně moc vysoko. Platil bych účet až po hostině:-)

              0 0
          • milan.v  

            Je to, jak bylo také v tom přenosu zmíněno, WvA snese srovnání maximálně tak s velkým a jedinečným Eddym Merckxem. Na druhou stranu je i tak takové srovnání těžké a oba jsou jedineční cyklisté a žijí, závodí v jiné době…

            0 0
            • Singlespeed  

              Srovnávat Aerta s Mercxem je zatím hoodně předčasné. Eddy měl přes 500 profi vítězství a k tomu má Wout zatím strašlivě daleko.

              3 0
              • milan.v  

                No, toho čísla už ale nikdy nikdo v současné, ani budoucí cyklistice nedosáhne, není to reálné…

                Srovnává se tu spíše charakter jezdce, tedy jeho univerzálnost a komplexnost.

                0 0
                • Singlespeed  

                  Taky bude záležet na tom, jak dlouho ten záhul Wout vydrží, Aby nebyl brzy jen svým stínem.

                  2 0
                  • cubista  

                    A musel by vyhrávat GT jako Kanibal. A ne jednou, ale opakovaně. Myslím, že ani on by na podobná srovnání ani nepomyslel. Ale uvidíme za pár let.

                    0 0
              • orm  

                Prijde mne, ze sronavat s Mercxem je ted v mode. Zacalo to Remcem, pak Pogacar, ted Wout.

                0 1
                • milan.v  

                  Je to patrně největší cyklista historie, zkrátka spoustu cyklistů se s ním srovnávalo a ještě srovnávat bude…

                  0 2
                  • jonys  

                    Jo, ale je to nepatřičný. I tady na BF byl ten tweet jeho palmares směrem k Pogačarovi. To je prostě úplně mimo jakoukoliv soutěž, nikdo se k tomu nemá šanci ani přiblížit. Přemýšlím, jestli je v jiných sportech něco podobnýho. Gretzkyho body za kariéru, sezónu třeba. Ale to je málo ukazatelů, v té cyklistice jsou GT, Monumenty, MS, etapy, jiný závody…a globálně to dává strašnou nálož u něj.

                    0 0
                    • bara2  

                      „Přemýšlím, jestli je v jiných sportech něco podobnýho.“

                      Je, Kincsem, 54 startů a 54 vítězství.

                      0 0
                    • cubista  

                      Tiger Woods dominoval v golfu jako Eddie v cyklistice.

                      0 0
                      • jonys  

                        My si nerozumime.

                        Tady jde hlavne o Eddieho univerzalnost. V golfu takovyho nic neni. Fakt asi jako v atletice by borec vyhraval sprinty i maratony. O to jde. I ten muj Gretzky byl hodne z voleje, vlastne by musel jeste pridat par Vezina Trophy aby byl jako Merckx :-)

                        1 0
                        • cubista  

                          A hrál jsi někdy golf? Existují turnaje PGA, major turnaje a samozřejmě Masters, což je hlavní major turnaj. Různé povrchy, různá hřiště, podle toho způsoby hry. Obrovská konkurence, ohromné price money a neskutečný psychický tlak.

                          0 0
                          • cubista  

                            A jsi na to celé turnaje sám. Žádný tým tě nepodrží. Turnaj se hraje 4 dny po 18 jamkách a často pokazíš jedinou a nevyhraješ.

                            0 0
                          • jonys  

                            Ale no tak…

                            Jsou ruzny krosy nebo XCO trati. K tomu ruzny pocasi atd. Ale Nino nebo MVDP v topu ti proste vyhravali kdekoliv. Stejny jako v golfu.

                            Ale na silnici proste sprinterska etapa vs GC je uplne jina diference nez mezi turnaji v golfu v CR vs v Americe.

                            0 0
                            • cubista  

                              Eddie byl dobrý ve všem, co píšeš, ale Tiger také vynikal v driveru, dlouhé i krátké hře i na greenu. Srovnávat se to úplně nedá, ale tihle dva byli absolutní fenoméni v svém oboru po dlouhou dobu. Jenom u nás moc lidí golf nesleduje, nerozumí mu a nezná jeho historii.

                              0 0
                              • jonys  

                                Jasny. Tak ja ro vezmu pres kurzy :-)

                                Kdyz bude folf, tak taky bude na jednom rurnaji Wolds treba 3:1 a na dalsim totalni outsider? Tezko, ze? Ale v cyklistice to tak je. Pogi byl 2:1 ze vyhraje Tour, ale ve sprint etapach se ani nevesel do nabidky.

                                Kdezto ten Ed proste byl spicka ve vsem. Jak rikam, Bolt by musel vyhravat pulku a maratonec sprinty aby to slo srovnat.

                                1 0
                        • skaj  

                          Bez urazky, to ale jenom ukazuje, ze jenom nerozumis golfu a nejsi schopen posoudit celou jeho skalu (stejne jako laik u cyklistiky – vzdyt jen jezdi na kole). Kdyz byl na vrcholu, byl Tiger opravdu srovnateny fenomen jako Eddie.

                          2 1
                          • Aduldinho  

                            Bez urážky, ale golf mi přijde jako jeden z nejnudnějších sportů, jakmile slyším Bosáka a vidím tam pochodovat borce po trávníku v slušivém oblečku s odpalovací hůlkou, okamžitě přípínám :-D

                            0 0
                          • jmaselnik  

                            bez urážky, ale srovnávat vrcholovej golf s vrcholovou cyklistikou svědčí nejvíc o tom, že pravděpodobně nerozumíš ani jednomu.

                            0 0
                            • cubista  

                              Ale tady se hledal pouze nějaký příměr dlohodobé dominance ve sportu. A to splňují Eddie i Tiger. A oba museli být ve svém oboru všestranní mistři.

                              0 0
                              • jmaselnik  

                                no já bych teda řekl, že se tady hledal srovnatelný příklad, tzn. nejen dominance ale taky určitá univerzálnost a výkonnost. To, že jsou různý greeny různý, se rozhodně ani náhodou neblíží rozdílu třeba Milán San Remo vs Giro.

                                Navíc bych si teda myslel, že když už budeme porovnávat dominanci, tak ve sportech kde jde fakt o nějakej fyzickej výkon. Jinak bychom dozajista našli skvělé šermíře, kteří šermovali vším, skokany na lyžích, kteří skákali všechny můstky, nebo třeba i šachové velmistry, kteří střídali černé a bílé figury, že jo.

                                0 1
                                • cubista  

                                  Problém je, že lidi golfu nerozumí, neznají jeho pravidla, a proto si představují, že jde o procházku s hůlkou. Stejně vidí cyklistiku většina populace, která jí v podstatě také nerozumí, vidí v tom sport jednotlivců, nerozlišují jednotlivé druhy závodů.

                                  Btw profigolf je pořádná fyzická dřina, velká konkurence, kde je těžké prosadit se stejně jako v jiných masových sportech. Ano, golf je masový sport ve světě, to jen v Česku ne. A takový jako Lendl či Šebrle by mohli vyprávět o marné snaze dostat se mezi golfové profíky.

                                  Ale uzavřel bych to, že Eddie i Tiger léta jednoznačně dominovali svému sportu. A pro cyklisty bude Bůh Eddie, pro golfisty Tiger. A tak to má být, život je pestrý:-)

                                  1 2
                                  • Fazzy  

                                    Jednoznacne dominoval. Presto je pointa jonysova nesouhlasu porad nekde jinde. Ale je to bych rek uplne jedno :)

                                    1 0
                                  • vitan  

                                    to by jsi musel ale golf rozdělit na kategorie ala patování, longe range odpaly a nevím co ještě, aby jsi mohl říct, že Tiger je nejlepší ve všem.

                                    Porovnáváš něco jiného(sporty), než Jonys(disciplí­ny/oblasti v tom daném sportu).

                                    0 0
                                    • krabica  

                                      Přesně, kdyby třeba dominoval v golfu, mini golfu, disc golfu… :-)

                                      0 0
                                    • cubista  

                                      Pohybuji se na cyklistickém i golfovém foru. Na golfovém by mi jistě dali co proto, že si dovoluji srovnávat velkého Tigera s nějakým cyklistou:-))) Tady je tomu naopak:-))) Je fajn, že život je pestrý a každý je zapálen pro svoji věc. Fanda F1 by nás setřel všechny řka: Schumi, jedině Schumi:-)))

                                      0 2
                                      • vitan  

                                        v tom případě ale prostě srovnáváš jabka s hruškama:)

                                        Motosport je možná dobrý příklad: Loeb(rallye+dakar) vs Schumi(F1) vs Rossi (motoGP)

                                        už chápeš rozdíl?:)

                                        0 0
                                        • cubista  

                                          A pak John Surtees mistem světa F1 a opakovaným mistrem GP moto. Nikdo jiný to dosud nedokázal. A úspěšně jezdil i třetí disciplínu v Le Mans. To už by šlo srovnat s Kanibalem, který vyhrával GT, monumenty, časovky, kopce. Ale už s tím fakt končím nebo nás milan.v zabije:-)))

                                          0 0
                                          • krabica  

                                            Ta diskuze je celá mimo. Podle mně to celkově není porovnatelné a zvláště né s golfem…

                                            0 0
                                            • cubista  

                                              Jasně, srovnávat je většinou nemožné, to jen my lidi furt nějaké statistiky, přitom každá situace je jedinečná. Ale všechny sporty jsou fajn, když je lidi mají rádi. I ten golf. Někdy si to zkus:-)))

                                              0 0
                            • skaj  

                              To vis, ze jo:) Nehodlam se tady o tom dohadovat. Je videt, ze lidi tady o golfu vi uplny prd a navic jim clovek sahne na modlu:) Takze se zmuzou jen na vykriky… Tim to za me uzaviram, do tohohle vlakna pokracovani nepatri.

                              0 0
                              • jmaselnik  

                                samozřejmě, on totiž kromě Tebe tady asi golf nikdo jinej nehrál :-/

                                0 1
                                • jfk  

                                  Cyklisty a golfisty bych vážně nesrovnával, namátkou https://en.wikipedia.org/…Daly_(golfer) :-)

                                  0 0
                                • skaj  

                                  Protoze ted podle tveho nazoru porovnavame odbornosti podle vysledku tipa viz tak bych ti doporucil moc nevyskakovat a radsi poslouchat ty, co tomu vice rozumi:)

                                  Sorry, to mi nedalo. Kdybys to porad nezkousel ad hominem ale i argument pridal, tak bych mlcel:) Jinak pro poradek, tipo opravdu nepovazuji za ukazatel toho, jak cyklistice kdo rozumi…

                                  0 0
                                  • jmaselnik  

                                    tak tipo jsem použil u Agenta v kontextu jeho keců o „zdejších odbornících tipujících slovinskou tour“. Jinak nevím, kde vidíš jakej ad hominem ve svém případě. Já golf hraju i jezdím na kole a jediná věc, kterou tvrdím, je, že jde o naprosto neporovnatelné aktivity a že srovnávat Tigera a Eddyho je blbost. Teda dost podobná blbost, jako tvrdit, že rozdíl mezi greenama je pro golfistu stejnej, jako jednorázovej rovinatej, kopcovitej, nebo dokonce etapovej cyklistickej závod.

                                    Když jsem ještě dělal v Praze, chodil jsem ráno občas trénovat odpaly k Libeňskýmu mostu a jindy trénovat na kole kopeček na Roztocké, což je kousek od toho. Obojí trénink, ale fakt to není podobný, tečka.

                                    0 1
                                    • skaj  

                                      Jo takhle, kdyz to je na Agenta, tak se to smi, protoze je vul :) (coz teda je, ale nejak vsem merim stejnym metrem:) Kdyz je to na tebe, tak uz to najednou nevoni, protoze „ja jsem preci odbornik“. Tak jo…

                                      Jinak, ad hominem je v obou tvych prispevcich na me, mozna ho jenom nepoznas?

                                      K srovnani – co to vykladas za kraviny o greenech? Ja neco takoveho nekdy pouzil?

                                      Sorry, ted uz vazne koncim a neplevelim vlakno. Vzdyt ty reagujes na veci co jsem nerekl, uplne mijis meritum veci – no proste mluvis uplne z cesty:)

                                      Treba radsi zauvazuj nad golf-bike.cz at tam plne uplatnis svoji odbornost v obojim:) (Napoveda – ted jsem byl lehce ad hominem ja:))

                                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      V cyklistice každopádně Fausto Coppi. A tomu ještě jeho nejlepší léta sebrala válka.

                      Za nimi pak Bernard Hinault. A to ještě – kdyby byl ochotnej trochu víc trénovat…

                      0 3
                • Smazaný účet  

                  k

                  0 3
              • bikerman2  

                Presne tak,porovnavanie neporovnatelne­ho.....to iste sa robilo na zaciatku Petovej kariery…o rok moze byt Aert kludne vo forme spred 3 rokov ked Poel ho porazal pravidelne…

                0 0
                • milan.v  

                  Tak srovnávat Sagana s největším cyklistou historie může jen zaslepená partička slovenských frajerů v knajpě někde na úpatí Tater…

                  Čím se mu může rovnat? Vytrvalostí, spurtem, časovkou, nebo snad jízdou do kopce? :-D

                  A to jsem Saganův fanoušek, upozorňuji…

                  0 0
                  • jonys  

                    No to je ono. Sagan třeba zelenýma dresama. Cavendish počtem etap. Někdo někdy možná vyhraje 5 Tour. Třeba i víckrát nějaký Monument. Ale nikdy ho 1 cyklista nemůže ohrožovat v globálu.

                    2 0
                  • bikerman2  

                    Nicim nikdy a nikdo…akurat Peto lepsie jazdil z kopca:-D

                    0 0
            • jmaselnik  

              Akorát Eddy měl v jeho věku Tour vyhranou 3× z toho jednou v double s Girem. Jelikož zatím není jezdec na GC je srovnání se Saganem rozhodně na místě. Byť je pochopitelně daleko univerzálnější, výsledkově byl Peter v jeho věku někde dost jinde.

              1 0
            • Smazaný účet  

              Asi jsi ještě nebyl na světě, když Merckx závodil. Van Aert je skvělej cyklista (stejně jako Pogačar, van der Poel, jako byl Sagan…

              Ale Merckx byl ještě úplně jinde – viz třeba jen ta jeho Tour v roce 1969 a etapa do Luchonu. Jediný, kterého bylo snad možné s Merckxem stran naprosté vyjímečnosti v závodní cyklistice srovnávat, byl Fausto Coppi. A to i přesto, že tomu do jeho kariéry zásadně zasáhla válka.

              1 4
              • milan.v  

                P. S.: Ten paleček dolů jsem ti nedal já… ;o)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jasný, to je v klidu. To bych ani od tebe nečekal. A pelečků si už teď ani, i když

                  dříve mne ta nabídka možnéjo projevu třeba i pitomosti bez zodpovědnosti za ni poněkud zarážela, nevšímám.

                  Palečkáři jsou prostě lidé poněkud jiného, „zvláštního ražení“. (Jak kdysi řekl o komsi jistý Gruzinec).

                  0 3
              • obda  

                Jenže ani Merckx sám by IMHO v dnešní cyklistice nemohl nasbírat všechno, co se mu historicky podařilo. Proto ho už nikdo nepřekoná, a proto srovnávat mezi různými érami můžeme leda tak odhadem…

                1 1
                • Smazaný účet  

                  Hele – tak kvalitní soupeře, jaké měl právě v té době, kdy Merckx závodil, on, nemá v dnešní době nikdo. Jansens, Poulidor, Gimondi, Ocana, Basso, Roger de Vlaeminck, Maertens, Fuente, Baronchelli, Sercu, Guimard – a plno jinejch, na které jsem zapomněl…

                  1 4
                  • obda  

                    Jde o specializaci, která je v dnešní době mnohem větší. Furt by nejspíš byl megahvězda, ale to číslo počtu vítězství by na konci bylo o něco nižší.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já nevím. Lidi lze asi posuzovat jen v kontextu doby, ve které působili. Ta jim určovala podminky a pravidla hry.

                      Tězko bychom mohli třeba my dnes akceptovat závazné názory (pokud zůstaneme v Evropé) středověku,,de­vatenáctého století,, přelomu do století dvacátého a podobně.

                      A cyklistika byla jiná před válkou, v sedmdesátých letech, v (přišerné a se sportem majícím jen málo společného) druhé polovině let devadesátých až do roku asi 2008 a jiná je i teď.

                      Zaplaťpánbů – zase jde konečně už znovu o jakž-takž rovné srovnávání talentu, myšlení a výkonnosti.

                      talentu a výkonnosti.

                      1 2
          • prodi  

            No…. Sagan ma 7 zelenejch, 3 duhovy, nejakej ten monument….. WVA ma teda sakra co dohanet;)

            2 0
    • Pessinger  

      Pogi lehl…

      Lehl někdy v důležitým etapáku Bernal? Nějak si nic nevybavuju, krom jeho tréninkove smotce

      0 0
      • orm  

        Myslis sam od sebe, treba v utoku z kopce jako Pogacar? To nevim, ale take nevim, zda nekdy Bernal utocil 1on1 ve sjezdu.

        0 0
        • jonys  

          Loni Montalcino? Ale ze by vylozene nekdy jel all in ve sjezdu s nekym h2h asi ne.

          0 0
      • zirecek  

        Dle mne to nelze srovnávat.

        Tady se jelo absolutně o všechno…

        0 0
    • robb  

      Uvidíme co v časovce. Navíc zítra je čeká ještě etapa. Stačí vítr, pády a všechno může být jinak

      https://www.procyclingstats.com/…day/profiles

      0 0
      • jmaselnik  

        jo, ale rozdíly už jsou fakt velké a oba týmy dost očesané na nějaké kousky. Akorát teda Jumbo má do takové etapy Wouta. Je ale otázka, jestli se dneska větrat, když zítra je časovka.

        0 0
        • kapsch  

          Stejná otázka byla jestli se včera větrat, když dnes může vyhrát sprint :D

          0 0
          • vrazdit  

            nechybělo moc a včera si vzal etapu taky, on je hrozné zvíře… dneska bych věřil, že si může pomýšlet taky :) uvidíme…

            0 0
            • milan.v  

              No, dneska spíš než včera dle profilu, jsem zvědavý, jaké bude mít nohy po včerejšku…

              0 0
              • jmaselnik  

                no v podstatě se může stát asi úplně cokoli :-). Logika by říkala, že dneska nechají jet nějakej únik, ale Wout to má prostě trochu jinak, jak ukazuje skoro denně :-)

                1 0
              • Singlespeed  

                Vzhledem k tomu, že včera mu k regeneraci stačila 2× 1 minuta a pak už zase neskutečně rubal, tak bych se o jeho nohy dnes nebál :-).

                4 0
                • jonys  

                  Ja taky ne a to me znervoznuje. Takovy zahul nikdy nikdo nevydrzel od dob, na ktery nechcu ani vzpominat. Vcera zatkli Lopeze, dnes obvinwn Vino. Snad to nezacina zase brat levou. Ten Interpol je porad u Bahrainu, kterej loni predvedl asi 1/100 toho, co letos Jumbo?

                  1 0
                  • tomxxx  

                    Podle mě to jen vypadá, ale záhul bude mít dost srovnatelnej jako domestici co nejsou tak na kamerách.

                    0 0
                  • bikerman2  

                    Us postal ci Sky nemalo takuto dominanciu ani vo svojej najvacsej slave.....A Lopez? Prave sme sa minuly tyzden bavili co predvedie na Vuelte,.....Uz sa predviedol......

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Vyhrálo Jumbo Tour aspoň 5×? Je to jedna povedená Tour a o dvou rozdílových jezdcích.

                      1 0
                      • jonys  

                        Dnes dostal sanci 3.a udelal si z ostatnich srandu taky. A nevime, co bylo v Roglovi…

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Tak ale jak vyhrál La Port, to bylo o momentálním přehledu, chytrosti, překvapení a až pak o nohách.

                          Nepopírám, že jsou dobrý, ale je to i o tom, že Wout mu řekne, že pojedou na něho. Darují mu etapu na Nice… Tohle třeba od Cavendishe někdo někdy dostal?

                          0 0
                        • bara2  

                          Spadl a byl potlučenej. To je jeho osud.

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        No – dnešní Jumbo s lidma, co tam maj – a tehdejší´ Sky (o Bruyenel-Ferrariho týmech, jako USPS a spol.nemluvě ) – to snad bylo srovnatelné? S těma okolnostma stran sypání, politickyho okamžitýho i následnýho krytí atd. …?

                        Buď o tom nic neviš, nebo si deláš tak trochu prdel, viď…

                        0 3
                        • tomxxx  

                          Tak zase historie Rabobanku je taky bohatá :)

                          1 0
                          • Smazaný účet  

                            A ono to – s těma dnešníma lidma, co tam maj – nějak přimo souvisí?

                            Já´zas to personální´obsazení až tak nesleduju, ale jednak Rabobank nebyl svého času pro USPS a Sky na dlouhých Tour soupeřem a jednak – Jumbu furt dodnes šéfuje někdo jako parchanti Braisford nebo Bruyneĺ? (Já to nevím, teda, tak se ptám).

                            0 2
        • jonys  

          Pokud jsou jejich DS uz trochu pouceni z minulych nezdaru, spurtovat bude Laporte. Francouzi by si tu etapu zaslouzili. Ale mozna nejsou a budou riskovat ze se jim Wout smota.

          Hlavne ale doufam, ze Ineos se setril kvuli dnesku a na vetru bude sranda :-)

          0 0
          • jonys  

            WOW!

            9 0
            • Fazzy  

              Jako po vcerejsku sem veril, ze pojedou na nej, ale neveril sem ze jim to klapne. Pekny.

              0 0
              • jonys  

                Jasne, to je klika. Ale to, ze dali Aerta @4 ukazovalo, ze s tou variantou vubec nepocitaji. A to musis vyuzit.

                Ja mel i Stuyvena, protoze jsem chytil to info o Madsovi nez se kurzy zmenily. Ten nevysel, no :-)

                0 0
                • Martin_S1  

                  I v live sazkach se dlouho objevoval WVA mezi favority. Jakmile zacal pred cilem tahat, chtelo to rychleji a ofenzivneji sazet proti nemu. I kdyz ne bezmyslenkovite, par spurteru dopadlo jeste hur.

                  0 0
            • kapsch  

              Krásný :)

              0 0
            • Singlespeed  

              No, kdybys nekadil při zdi s padesátikorunou, tak jsi mohl aji něco vyhrát :-) .

              0 0
              • zirecek  

                U proherních sázkových kanceláří se dá něco v součtu vyhrát? :-)

                0 0
                • McBlacky  

                  Samozrejme, ale ne dlouhodobe a hodne. Nebo teda ne na jeden ucet ;)

                  0 0
                  • Martin_S1  

                    Jo, to si reknu dycky, kdyz se mi zacne vic darit. Ze i kdybych odboural svuj nizky sklon k riziku a sazel vic penez, tak me po case nekdo zarizne. Otazka, co to znamena hodne :-)

                    Ano, dlouhodobe v plusu se da byt. Asi 6ti nasobek puvodniho vkladu. Ale stale to patri do kategorie zabava, ani privydelkem bych to zdaleka nenazyval.

                    0 0
                  • Pessinger  

                    Chceme číst částky a zkušenosti? Když si vezmeš že máš na trhu tři sázkovky, můžeš to solidně rozvrstvit do častky řekněme + 140t jsi relativně v pohode…

                    1 0
                    • McBlacky  

                      Sazkovek mas davno vic a zalezi na vic vecech, kdo te kdy zarizne a jak. 140t nejsou dneska zadny penize, za to si te nekde ani nevsimnou. Bavime se o lidech co sazi minimalne desitky, spis stovky tisic na tiket.

                      1 1
                      • Pessinger  

                        Uf tak to jsem klidny :) dik za rámcové info

                        0 0
                      • jonys  

                        :-)

                        Nevim, odkud tahle data cerpas. Pro me je teda 140 docela ranec. Ale MTB si nevsadim nad litr pokud k tomu nepripnu fotbal. Rozlozim to na vickrat, projde mozna 3×750 solo a taky slus, kurs do kytek. A z debat s jinymi sazkari je to totez-ani maly castky, nutnost resit vic uctu (coz ale neni legal a slozity si to hlidat). Casto mi pripada, ze naklady na kontrolu aby nahodou neprohraly 3.50,– musi hrube rekracivat profit z toho. Ale dnes to asi jde lehce pres programy, no…

                        Jinak clovek, co ma bankroll ze da stovky tisic na 1 tiket, to je pak otazka, proc sazi :-)

                        1 0
                        • AussigBiker  

                          Jo, ale 140k neni ranec pro Sazkovky, to bylo po revoluci :) Je to mysleny tak, ze kdyz hodne vydelavas, tak ti sazkovky klidne zrusej ucet. Nebo se snazej ti zneplatnit sazku pri nejaky velky vyhre a tak. X let zpet byly nejaky afery, ze sazkovy rusili ucty, kdyz si moc vyhraval, nebo se ti snazily zneplatnit sazky s nejakou stupidni vymluvou a tak. Dneska diky internetu neni jenom Fortuna a Tipac, ale spusta ostatnich, ktery ale nejspis nemaj cestinu, kvuli regulacim, takze muzes rozlozit penize do vic uctu u ruznejch spolecnosti.

                          Jeslti delaj sazkovky i dneska smecka, to nentusim, nijak to nesleduju.

                          0 0
                        • McBlacky  

                          tak jasný, pro jednotlivce randál, ale pro velkou sázkovku ne. Ve finále kdo sází desítky nebo nižší stovky korun je pro sázkovku stejně nezajímavej. Majoritu tržeb dělají vyšší segmenty a to se bavíme o lidech co prohrají desítky tisíc měsíčně.

                          Kontrola je automatizovaná z takové části, že jen chodí allerty a omezení jsou také více méně automatizovaná. Jen malá část padá do manuální autorizace. Nejvíc práce je s novými účty, kde není historie a sází se za vyšší částky.

                          1 0
                          • jonys  

                            Jasne. Verim, ze je dost zoufalcu, co odevzdaji poctive posledni kacku. Funguje tam lakadlo snadnyho rychlyho vydelku. Federer? Tutovka!… Obecne lidi jsou neskutecny kavky. Co nekdy ctu za dotazy od tech, kteri si vsadili na neco, o cem absolutne nemaji paru… Na kolik se hraje setu? Kolikaty je Sagan? (v pulce rovne etapy), Pojede se jeste druhy kolo? A kdyz vidis nektery ty 126 ako plachty…

                            A nejlepsi pro SK podle me je, ze cim min v hlave, tim vetsi ego :-)

                            0 0
                            • McBlacky  

                              Ja na osobni panely nechodil nikdy, me to boli za ty lidi ;) ale jinak mas docela pravdu. Zajimavy, ze ranec tam nahazej i samotni top sportovci, hraci prvnich lig atd.

                              0 0
                              • jonys  

                                Jojo. V Brně v Bobycentru ve Fortuně kdysi sedávala partička kolem bývalého známého ligového playera :-)

                                Tihle lidi rozumí sportu, ale často nechápou, co jsou kurzy. Viz tuhle debata expertů v TV co na jedné straně doporučovali bety na under gólů a obratem sázku na to, že Fanda dá gól…což je jako říkat, že se peloton nadělí na kusy a zároveň sázet under vítěznýho náskoku.

                                0 0
              • jonys  

                To neni za 50. Ja musim pocitat, ze vyjde casteji nez je kurs, ne z jednicky. A musim na to mit bank.

                0 0
    • rada09  

      Nesouvisí to přímo s letošní Tour ale Hirt do Quick stepu nebo Soudal QS jak se budou jmenovat, nechápu kde nechal Honza hlavu a to má příklad Pepy Černyho kterej kvůli materiálu na časovku a specializace tam vlezl a stal se z něj poloviční časovkář než byl v CCC.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 22 – 18. etapa

      Wow! Nádherná etapa, krásný závěr (vím, že ještě pokračujeme) bitvy o trikoty, nezapomenutelné momenty. Část etapy jsem živil naději na Pinota v puntíkách, i po tom, co WVA odtáhl ze špice celý druhý kopec a vyhrál nahoře sprint o body. Jak naivní jsem byl :)) Od výstřelu se snažit o únik, odjet značnou část vepředu tempo, vyhrát jedničku, útočit na puntíky, po dojetí ještě vystřídat Kussovi a tempem utrhnout Pogačara, a dojet si pro bednu v etapě.. Klobouček, nic jiného.. A ještě s vyhlídkou na všechny tři nadcházející etapy :D

      Vingegaard i Pogačar krásný předvedený výkon, ale silnější může být jen jeden. Uvidíme, kolik dramatu nám ještě zbytek Tour připraví..

      Ještě lépe než WVA dnes zajel o.unca, který pobral vážně vše, co se dalo – plných 6 bodů za etapu, a jako jediný trefil Vingegaarda na puntíky, takže dnes za krásných 12. Tři etapy před koncem stále není rozhodnuto:

      1 Dubys 95

      2 Martin_S1 92

      3 Kalic 86

      4 Trainman 83

      5 o.unca 80

      Pety má ještě dva dny na předání lucerny..

      2 0
      • Pety  

        Se obávám, že při své první účasti se do Paříže nepodívám :)

        0 0
      • o.unca  

        Škoda mizerného tipu na GC, mohl jsem při premiéře na TdF jet o bednu… Ale „zelenej“ za nejlepší etapy by mohl padnout -)

        0 0
      • Dubys  

        Jedenáct dní ve žluťákovi, připadám si trochu jako Jonas:) … doufám, že nám to oběma vydrží až do Paříže, ikdyž ta naše soutěž je snad ještě více nevyzpytatelná než ta jejich:)

        1 0
        • kapsch  

          No na letošním Giru jsi o vedení přišel v předposlední etapě :D stát se může cokoli..

          0 0
          • Dubys  

            To je vlastně pravda, ale tam mi hodně pomohl covid a nebylo by tak to úplně zasloužené, tentokrát by mě to asi mrzelo víc:)

            0 0
      • iron.hide  

        Takze jumbo ma uz aj puntiky? Ach jo

        0 0
        • kapsch  

          Včera v závěru to bylo jen o tom, kdo vyhraje etapu. Vingegaard, Pogačar, WVA i Pinot by šli při výhře do puntíků.. No a bílý trikot jim utíká jen docela těsně, o 22 dnů..

          0 0
    • Agent007  

      Včera dojel celý tým quickstep jako jeden muž do cíle až úplně na konci pelotonu. V týmové soutěži ztrácejí 10 a půl hodiny.

      Tam se asi Hirtovi bude líbit, v tom týmu. :-D

      0 3
      • iron.hide  

        Nj predvcerom to asi v mediach vypadalo velmi zle, ze tam nechali chudaka Jakobsena takto vytrapit uplne samotneho jak kul v plote. Jakobsena, ktory im pritom vyhral na tejto tour uz jednu etapu, a nechali ho tam sameho a tie videa obehli cely svet :)

        0 0
        • kapsch  

          Tak jeli s ním celou etapu i předevčírem, jen v cíli nemohli riskovat, že dostanou limit všichni, tak ho v tom závěru nechali samotného, tam stejně moc jet za někým nepomůže.. naopak se mi líbilo, že na něj všichni v cíli čekali a fandili mu, aby to stihl :)

          0 0
      • jonys  

        Ano, i tohle muze byt Hirtova uloha:drzet se vepredu aby nemeli auto tak vzadu v kolone.

        0 0
    • kapsch  

      Včerejší propad Enrica Mase možná vysvětlen pozitivním testem..

      0 0
      • vasek80  

        Stejně ironie když nyní propad vysvětlí pozitivní test a dříve pozitivní test naopak vysvětlil vysokou výkonnost.

        0 0
    • tomxxx  

      Trapák Quintana, dostal 20s penalizaci

      https://mobile.twitter.com/…554128474117

      1 0
      • ms82  

        Asi slyseli Seana Kellyho. Kdyz to videl, tak rikal rovnou +20s a 500 svycarskych franku. Pry videl motorku s kamerou pred sebou, tak si myslel, ze mu to projde. Nevedel, ze je i za nim.

        0 0
      • jkcz  

        no já na to včera hleděl jak puk a nechápal, co tam babka předvádí.

        0 0
        • kapsch  

          Jojo, to bylo jasné hned v živém přenosu, co ho čeká :D

          0 0
      • jmaselnik  

        to mi uniklo, fakt klukovina a to mám Naira rád.

        1 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 22 – 19. etapa

      Před závěrečnou časovkou změny kosmetické, Dubys vede o pět bodů, Pety je den od vyřazení..

      1 Dubys 97

      2 Martin_S1 92

      3 Kalic 88

      4 Trainman 85

      5 o.unca 82

      43 Pety 36

      0 0
    • jonys  

      Tak bjak zitra? Chtel jsem to opet poslat na Laporta, ale @51 shodili na @34,coz necham byt.

      Muze nekdo prekvapit (Bodnar vs Kwiat 2017)?

      Kdo pojede na jistotu (G 2018 po highsideru)? Rozhodnou kombinezy?

      0 0
      • Fazzy  

        Bude to Pogy, aby si spravil chut.

        0 0
        • milan.v  

          Přesně, to, co uvidíme, bude neskutečné představení a bude bourat sekundu za sekundou…

          0 0
          • milan.v  

            Tak to, že bude horší než Vingegaard, to jsem nečekal…

            0 0
            • Fazzy  

              Sou proste na vlne a jak se zda, celej tym ma ted nekonecny sebevedomi.. Na druhou stranu, kdyby Vinge nejel iracionalne, tak to dopadlo da se rict presne podle predpokladu. Akorat sem teda spi cekal, ze bude Aert klasicky tesne druhej no.

              0 0
      • tomxxx  

        Ganna, Aert, Pogačar. Jonas není blb a pojede na jistotu. Možná se mezi ně vměstná někdo, kdo pošetřil

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jo, jel teda úplně na jistotu. :))

          2 2
          • tomxxx  

            Blb no. Plácalové na ČT úplně nechápou, že tu časovku nemůže jet na jistotu celou, protože na 40km 3 min není zas polštář co můžeš úplně promrhat a píchnout může každý

            Ale že pojede hranu takhle ve sjezdu, když bylo jasný, že výhra zůstane v týmu, to jsem nepochopil.

            1 0
      • Martin_S1  

        Casovka predposledni den = tezko cokoliv predikovat, je to o tom kolik komu zbylo sil a tezko se hleda, jak velkou ma kdo motivaci. Casovky uprosted GT jsou citelnejsi. Vzpominam na nejake ziskove diky sazkam proti dobrym casovkarum, kteri ale kvuli ukolum domestiku v dalsich etapach posetrili.

        Navic sazky na poradi mivaji obecne mene vyhodne kurzy. Se svym nizkym sklonem k riziku to necham plavat asi uplne.

        0 0
      • Pessinger  

        Já jdu s kůží na trh a vybral jsem tohle u žlutejch

        1 0
        • Agent007  

          Kurz 2.35 na Gannu, že porazí Aerta, to je prostě povinnost vsadit…ten tvůj tiket, já osobně bych dal že Bettiol bude lepší než Martinez

          0 0
          • Pessinger  

            Ty jdeš proti svému uctívanému týmu, Martinez se vyhrabal ze zdravotních patálií a v poslední vrchařské etapě potvrdil formu, bude mit super materiál a proti Mama pasta by měl mít vyhodu i v tom brdku, je to etapovej jezdec Mama pasta spíše klasikář, uvidíme spiš záleží jak to kdo pojme, je škoda že se ho Ineos nepodepsal Bernal by měl svého oblíbeného motivátora

            0 0
            • Agent007  

              Martinez se celou Tour trápí, Bettiol má lepší formu, a časovkář je taky dobrý, loni na Giru zajel obě časovky v první desítce, já bych dal bettiola, ale nesázím

              0 0
        • vitan  

          Tak to jsem zvědavý, jestli se hecne Jonys :)

          0 0
          • jonys  

            Jonys byl mimo. Bety byly Thomas win @15 a Cattaneo T3 @10. Ale uz vim, ze cokoliv na neJumbo je spatne, i kdyby tam byl astronomicky kurs.

            Jsem uz fakt zarazen hodne a nebudu to komentovat. Nicmene reakce Wouta na otazku o dopingu dnes me rozesmala: vykony neprichazi z nebe, tvrde trenujeme a proto vyhravame. Dobry vedet, ze ostatni se rok valeli na gauci… :-)

            0 0
            • Fazzy  

              No doufam, ze jejich posyp je v mezich doby a nekapli na neco revolucniho :)

              0 0
              • Agent007  

                Jsme úplně všichni v Jumbo úplně čistí, dušoval se včera na tiskovce vingegard :-)))) tak určitěěě, jezdí jen na tyčinky Mars, a wout navíc na redbull :-D

                0 5
    • jonys  

      Dotaz: proc byl dnes ten den tak nejak na pamatku Nico Portala?

      https://twitter.com/…034102644736?…

      Jako ze zrovna dnesni datum proc vybrali?

      0 0
    • Agent007  

      Co tam teď šachovali s tím vingegardovým casovkarskym kolem? Zrovna sem pustil Eurosport a Straka s haceckym tam cosi krákali, že to jeho kolo kontrolovali rozhodčí a něco se jim nelíbilo, že to musí dát jumbáci rychle do cajku než odstartuje

      0 0
    • iron.hide  

      Bissegerovi sa restartovala prehazovacka, asi kvoli otrasom, a musel menit kolo. A teraz nema ani bidon.

      0 0
    • iron.hide  

      WvA mezicas: –22 :D

      0 1
    • iron.hide  

      Vingo –19s na Aerta :D

      Ja uz nemozem chlapci, uz je to na mna privela :D

      0 0
      • Agent007  

        A Thomas předjel gaudy, který vyjížděl 2 minuty před ním, G jede jak za mlada

        0 0
      • mart910  

        stejne spadne :D

        1 0
        • Smazaný účet  

          Nespad. Akorát mu softwear pro dnešní den nějak zhavaroval před posledním brdkem. :)

          0 4
          • Smazaný účet  

            Tady si to už však trochu, ve svém zas obvyklém standardu, vynahradil. :)

            https://www.cyclingnews.com/…l-nightmare/

            Aby nedošlo k nějakejm těm reakcím, jakže se škodolibě já raduju nad pádama hochů ze skyneosu a tak; houby, neraduju. Mně je naopak Thomas dost sympatickej, aji tím, že je Velšan a tak vůbec. Akorát, kdyby fakt trochu uměl jezdit (na té profesionální úrovni samozřejmě) krom stíhací dráhovky i na těch silničních kolech…

            0 1
    • vasek80  

      A zítra Van Aert přidá další vítězství.

      Jinak myslíte, že ještě dnes je budou testovat? Jsem tak přemýšlel, co by udělali, kdyby Vingegard dnes vyšel pozitivně. Ikdyž podle výkonu snad ne.

      0 1
      • Racza  

        Testovat tak maximálně na EPO :)

        1 1
        • Agent007  

          Kdyby byl vinge pozitivní, tak pogy by šel taky ze solidarity do karantény, když jsou oba takoví gentlemani a kamarádi, :-)))

          Tím pádem by šel do žlutého geraint, do bílého pidiTom, a do puntikatého Geschke, ten by to zase obrečel :-)))))

          0 2
          • Smazaný účet  

            Ale tak – ineos jel letos moc pěkně. „Leadři“ na celkové pořadí se až dojemně soustředili na vlastní, robotizovaně standardizovanej výkon, naprosto do ničeho se sami jinak nepouštěli (ostatně ani nemohli), nikoho kolem si nevšímali a nakonec je z toho krásné třetí místo! A navic jim ten nevysoký cyklokrosař dokonce (po létech, pokud se nepletu) vyhrál na nějaké z GT etapu, takže v týmu musí panovat naprostá spokojenost.

            Akorát jsem na nějakém (británském) servru zahlédl nepodloženou informaci, že prý se už hodlají dál soustředit spíše na jednorázovky, když jim letos na jaře tak pěkně vyšly . Že je to prý jistější investice, než tohle.

            Protože na důstojnejší fungování ve velkejch etapácích prý opravdu nemají dost peněz.

            :D

            0 3
            • Smazaný účet  

              Teďˇ jsem si vlastně vzpomněl, jak Kwiatek a Carapaz, či kdo, když už nebylo na Tour oč závodit, tak že je ostatní nechali ze soucitu jet, a jednu etapu tím pádem taky ruku v ruce slavně před časem dali…

              0 2
    • jiiira  

      Tak Vlasov na patym miste asi slusne zamicha tipem :-)

      0 0
    • robb  

      Další do sbírky od Frisona

      https://twitter.com/…732842221571

      1 0
    • kapsch  

      Tipo Tour 22 – 20. etapa

      Jumbo potvrdilo famózní formu, naopak pro Gannu budou výsledky letošních časovek spíše zklamáním. Jak už někdo zmínil výše, Vlasov se vyšvihl do top5, ovšem má ho tam 30 lidí (z toho 8 na pátém fleku, většina ho měla výš..), takže dostikrát +8/+4 bodů za GC na konci..

      Dubys díky právě 4 bodům za Vlasova navyšuje vedení a zítra si pravděpodobně v poklidu dojede pro žluťáka..:

      1 Dubys 105

      2 Martin_S1 96

      3 Kalic 96

      4 Trainman 93

      5 o.unca 92

      43 Pety 47

      Pety bojoval o udržení v pelotonu, ztrátu snížil z 11 bodů na 4, ale bohužel to nestačilo a ač to říkám velmi nerad, navíc před posledním dnem, do zítřejší etapy už nenastoupí.. Díky za účast, hodně štěstí příště! :)

      2 0
      • Pety  

        Vo kousek :)

        Chtěl bych poděkovat rodičům, že si mne pořídili. Manželce , že stojí po mém boku, chystá mi bidony a svačiny… Mému čínskému teamu , kterej padl na kovida a proto mne nemohl přetáhnout přes poslední kopec v limitu. A hlavně děkuju Kapschovi za sqěle odvedenou práci ;)

        4 0
      • Trainman  

        Mor do kulí, doufal jsem že by to mohlo na bednu stačit :-D No nic, budu zítra tajně doufat ve win jednoho z XYZsenů :-))

        0 0
      • iron.hide  

        tak to uz snad Pety dosiel uspesne do ciela, pred poslednou pro-forma etapou sa uz nevyhadzuje

        0 1
        • kapsch  

          Nijak mě to netěší, ale je to tak nastavené.. I na TdF potkalo 3 lidi DNS před poslední etapou..

          0 0
      • Martin_S1  

        Je cas sportovne pogratulovat Dubysovi uz ted, k posunu na 1. misto by mi uz pomohl snad jen opakovany covid Vlasova v kombinaci se soubojem o vitezstvi Mollemy a Bardeta v posledni etape :-) No, o takove vitezstvi bych ani nestal, i s bednou bych byl naprosto spokojen. Tipovacka nepatri mezi discipliny, kde me 2. mista neuspokojuji.

        0 1
    • vasek80  

      https://www.seznamzpravy.cz/…ychle-209402?…

      TAkový rozbor proč je cyklistika nyní tak rychlá. A nemusí se za tím hledat hned doping.

      4 1
      • Smazaný účet  

        Zajímavý a docela dobře napsaný souhrn.

        0 2
        • vasek80  

          Ještě moje skromná úvaha

          Já jsem nyní celkem optimista. Další možné potvrzení pro mne je aktuální dominance mladých jezdců. Je fakt, že doping je účinější než prostý talent (tedy vrozené dispozice a genetické vlohy). Hvězdy a týmy dřívějších časů měly vlastní systém dopingu ke trému se musel jezdec propracovat. Příklad – takovej Tadej P. by dříve ve svém věku nosil bidony L. Armstrongovi a jelikož oba mají talent a vlohy jako málo lidí na světě, tak Armstrong díky dopingu by Pogačara vždy převyšoval o třídu. Mladý Pogačar by se samozřejmě hned nedostal do stejné péče chemiků „lékařů“ jako hvězda a kult hvězdy byl díky chemii udržován po dlouhou dobu což bylo ekonomicky prospěšné pro tým a sponzory. Šanci by mladý Pogačar dostal až by Armstrongova hvězda začala zapadat. Myslím, že toto by mohlo alespoň částečně vysvětlovat úspěchy mladých jezdců, tedy vedle jiných tréningových metodách. Každopádně bílý trikot by se asi časem měl snížit někam k 23 letům. Jsem také zvědavý jestli časem uvidíme vítězit na Tour jezdce nad 30 let.

          3 2
          • Pessinger  

            Mohla by vzniknout nová kategorie, nejlepší jezdec po 30ti letech ať mají zase starší bardi bardeti o co jezdit

            1 0
          • Agent007  

            Tak v 2018 vyhrál jeden, co měl tenkrát 32 let, ale to byl ještě svět v pořádku

            0 1
          • Smazaný účet  

            Víš, s tím Armstrongovým talentem. Faktem je, že byl hodně talentovanej asi na všechny vytrvalostní sporty, což´dokazoval už v v tom triarlonu. Kdyby třeba vesloval lehký váhy nebo běhal, taky by byl sobrej. A hlavně- měl úžasnou vůli. Sypal už juniorech, podobně jako Ricco. Vyhrál v jednadvaceti či kolika mistrák v Oslu, hlavně proto, že velcí kluci o něm nevěděli a nebrali jej vážně, tak jej nechali jet a už ho nechytili. Krom toho vyhrál – snad v pědadevadesátým (?) San Sebastian, což bylo asi z roho dalšího to nejvýznamnější Jasně, byl sobrej, ale nikoli vyjímečnej – takových jako on bylo víc. Vyjímečným se stal až po vyléčení z choroby svým naprosto vyjímečným a jedinečně organizovaným dopingem – na který nikdo neměl.

            S talentem, jako měl Contador a dnes mají Pogačar, Vingegaard, van Aert,,van der Poel a další kluci se Armstrong vůbec nemůže srovnávat.

            1 1
            • vasek80  

              Já jeho období moc neznám. To jsem se realizoval v jiných sportech. Jím i Tour jsem opovrhoval, protože tehdá jsem jej měl za sypače. Sám jsem tehdy doping znal velmi z blízka. Na jedné Tour jsem jej viděl a do Tour a cyklistiky jsem se zamiloval až někdy kolem časů mé registrace zde. No a ta silniční mě chytla trochu později.

              0 0
            • tomxxx  

              Přesně, kdo sleduje třeba cyklokros, nasypat můžeš, ale i technikou je Wout, Poel, Pidcock, trochu jinde a to se nasypat nedá.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jasný. Když svého času Mathieau vyhrával bezkonkurenčně (a to i ve srovnání s van Aertem, ten to sám tehdy říkal) cyklokrosy, každej mluvil o jeho výkonnosti. Ale málokdo mluvil o tom, že je tam vlastné i technicky nejlepší.

                0 1
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Ono je to jedno s druhym. Kdyz mas techniku, ušetřis spousti sil. A kdyz ti dochazi, zacne trpet technika. Takze to na tehle urovni asi nejde uplne oddelovat. Proste musis mit oboji.

                  1 0
            • wishpull  

              Naprostý souhlas, ještě dodám že LA je slušný psychopat

              0 0
              • Smazaný účet  

                No – je.

                Ale to už je něco jiného (i když s tou jeho enormní vůlí to jistě souvisí). Ale tohle bych už raděj nechal bejt.

                0 2
      • Fazzy  

        Tohle vysvetluje obecny zrychleni. Nicmene vykriky o dopingu spis poukazujou na rozdil mezi aktualni vykonosti prvni dvojice na Tour a zbytkem sveta. A to co predved Aert ve tretim tejdnu uz je vylozene na vypadnuti huby z pantu :) Ale ja porad verim, ze je to v mezich a uzivam si to.

        0 1
        • cubista  

          Proč pořád něčemu věřit a potom být zase zklamán? Já tohle nikdy moc neřešil. Prostě koukám na cyklistiku, bitvy v horách, ve sprintech, v časovce a užíval jsem si to vždy. Mám rád šampiony všech dob a rád si o nich čtu. Pokud bych to řešil, tak bych musel zatratit celé dějiny cyklistiky a i jiných sportů. A třeba někdy i tu současnou, až zase něco vyleze. Vždyť je to jenom zábava, perfektní, ale pořád jen zábava.

          2 2
          • Fazzy  

            Tak to rikas jinejma slovama to samy. Me je to fuk. Pro me je spousta mnohem dulezitejsich veci nez cyklistika, k zavodnikum se nemodlim. Kdyz ze sebe Aert a dalsi udelaj historicky stejny pitomce jakych uz sou zastupy, tak myslim, ze s tim dokazu zit :) Zklamani to samozrejme bude, ale takovych cloveka jeste potka.. :)

            2 1
        • Agent007  

          Tak dávat soupeřům minuty v etapě a ujíždět jim, kdy se jim zachce, a pak to okecávat aerodynamikou a lepším tréninkem, to chce taky dost dobrý žaludek…ale ona ta pravda stejně jednou vyplave. To jako ostatní nemají aerodynamické tunely, nové tréninkové metody, nebo trénují málo? Jen kecy

          0 3
          • Krov  

            Řekl fanoušek Sky…

            0 2
            • jonys  

              Tady ale pozor. Sky vzdy melo supernabity tym, ktety cely 3 tydny nedelal nic nez ze makal na 1 jezdce. Nikdy je nic jinyho ani 1 den nezajimalo. Max si domestik mohl dat naplno TT posledni den.

              Ja chci verig, ze tak, jako jsme se od Sky dozvedeli, jak presne planovali Finestre, ze Froomovi odvazovali ryzi na gramy, merili mu snad i velikost pindika denne a meli presne spocitany, jaky watty kde na Finestre je potreba drzet, tak se casem dozvime neco podobnyho od Jumba-nejaky legal marginal gain diky kterymu dosahli takove kolektivni vykonnosti. Uvl v tak intenzivnim a na pocasi extremnim zavode.

              Plne souhasim co pise Fazzy.

              A dodavam, ze je mi strasne lito Roglice. Protoze nepochybujj, ze i on byl v tak vysokym topu a mozna…pral bych mu to. Takto si myslim, ze pod nim naopak zluta vetev definitivne praskla :-(

              0 0
              • Fazzy  

                Jo Rogli je mi taky lito. Taky by me zajimalo jak na tom realne byl, ale spis myslim, ze by stejne tem dvema nestacil. Vingegaard ani na vterinu nezavahal a spis byl cim dal silnejsi. Mozna je ve finale pro nej i lepsi, ze ho neprejel vlastni kolega 1 na 1 a radsi z toho rovnou vypad. A pro Jumbo mozna taky. Aspon si nemuseli lamat hlavu s tim na koho se pojede.

                Nicmene je pravda, ze na toho zlutaka muze zrejme definitivne zapomenou.

                0 0
                • McBlacky  

                  Rogla prestoupi a bude uz naporad na dostrel ale nikdy na topu.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Mohl by jet na Giro. Tam to bývá takovej závod jednookých, při vší úctě :)

                    0 0
                    • milan.v  

                      Hmmm, pěkné, nechci fandit týmu, co úplně nemusím, kvůli jednomu oblíbenému jezdci… :o/

                      1 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak Roglič není z Jižní Ameriky, aby tohle nutně potřeboval a jinak vůbec – tak blbej snad není…

                      0 2
                    • tomxxx  

                      Jumbo má podepsaný do 2025 a snad i oni nejsou takový kokoti, aby sázeli zas na jednu kartu. Navíc bez něho by se jim te žlutej získával sakra blbě, na to už všichni zapomněli.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Každopádně je tohle (pokud je to pravda) od Ineosu už takový trošku – zoufalý… :)

                      Ale to nic nemění na tom, že tým na Tour měli snad racionálně, teoreticky teda, jak to oni umí, poskládanej snad úplně nejlip. Ale nakonec teda Gannu (kapitán Rowe byl viditelnej vždy jen ze záběrů konce balíku), kterej to všechno zásadně odedřel, před závěrečnou časovkou už docela odrovnali.

                      No, asi by fakt potřebovali lepší psycholožky, lepší doktory, ale hlavně lepší zázemí – t.j. – víc peněz.

                      Měl by se sir David, se svým skvělým společenským kreditem asi víc, tak jako dřív, snažit. :)

                      0 1
                    • Agent007  

                      Proč by kupovali starého a neperspektivního rogliče, když mají plno mladých nadějí? Jednoho starého, který pořád padá, už koneckonců mají. Zrovna procházejí generační výměnou, nemůžou pořád všechno vyhrávat.

                      0 0
                      • milan.v  

                        No, perspektivní/ne­perspektivní to může být jen v tvých očích… Ten kluk bude ještě dostat jezdit na nejvyšší úrovni a dělat výsledky…

                        0 0
                        • Agent007  

                          Tak, je možné, že ještě vyhraje nějakou tu Vueltu, ale sportovní šéf ineosu jasně řekl, že nebudou usilovat o zkušené vítěze GT, ale půjdou cestou výchovy mladých. Roglič může jít na stará kolena do Izraele, nebo jiného slabšího týmu, aby si vydělal na důchod, něco jako froome nebo sagan, protože v Rabobank už si na Tour asi neškrtne

                          0 0
                          • jmaselnik  

                            sportovní šéf Ineosu může jasně vykládat, co chce, ale kam během pár let přivedl kdysi prakticky dominantní tým na velkých etapácích, musí vidět i kdejakej agent.

                            1 0
                            • Smazaný účet  

                              Prostě si akorát neuvědomili, že i když peněz mají pořád oproti ostatním nejvíc, tak přece jen jaksi trochu pozbyli jakéhosi toho zázemí, na které byli léta zvyklí a díky nemuž také všecko dřív tak krásně a hladce fungovalo.

                              0 0
                            • Agent007  

                              No, nevím kam co dovedl šéf ineosu,když Ellingwort tam šéfuje teprve rok…za rok tu generační obměnu neudělá ani kouzelník, a když se podívám, kam to dopracovaly ty kdysi mega úspěšné týmy třeba Movistar, Astana, nebo petrodolary napěchovaný Bahrain, tak teda ineos si může pískat. Zatím na každé GT v posledních letech pódium, to ti UAE mají jen tu Tour, stejně jako kdysi US postal, pak jsou celý rok neviditelní, pardon, vlastně ovládli kolem Slovinska letos :-))))

                              A jak tu psali místní „znalci“, tak Tour prý letos ovládnou Slovinci, tož to se musím jen smát

                              0 0
                              • jmaselnik  

                                ano, Strade Bianche je hnoják, etapy na Paříž Nice nebo Tirrenu nikoho nezajímají, zatímco jedna etapa na TdF pro Ineos je ultimátní zážitek :-D. Jakej jsi expert si lze ostatně snadno ověřit v tipu, že jo.

                                0 0
                              • jonys  

                                Ellingworth se tam vratil.

                                0 0
                              • Smazaný účet  

                                Nebyl jsi náhodou jeden u nich? ;-) Vždycky jsi psal, že jim Tadej ukáže záda s prstem v nose :-D

                                1 0
                        • milan.v  

                          dostat = dost dlouho

                          0 0
                      • jmaselnik  

                        tobě už fakt úplně hráblo člověče. Tým s daleko největším rozpočtem výsledky generovat na největších závodech prostě musí. Stejně tak musí při jejich velikosti týmu závodníky průběžně doplňovat. Jestli to nedokážou, tak asi dělají něco špatně. Se podívej, kde je dneska třeba mladej Tao Hart, kterej ještě 2 roky zpět porazil Hindleyho na Giru a kde je Jai, třeba.

                        0 0
                • jonys  

                  Ja ti nevim… Kdy Pogacar sestrelil nekde v kopci Roglu? Jednorazovky vynech a krom toho 2020, kdy ho Primoz hloupe nechal, nevim. Navic loni na Vuelte poprve Rogla na GT nemel jedinou slabou chvilku. Jasne, spekulace, no skofa, ze zase spadl.

                  0 0
          • Albert8  

            Být Bernal zdravý, tak jezdí v horách s nima. To že jim nestačí šestatřicelitý Thomas, který nikdy nebyl excelentní vrchař, fakt překvápko není.

            1 2
          • mi75  

            Dominance van Aerta vzbuzuje pochyby o jeho „čistotě“. Nevěřím teorii o jeho komplexnosti. Dává spurty, časovku a v kopci tahá vrchaře. Napadá mě myšlenka, proč Jumbo jelo na Rogliče a pak Vingegaarda, když by to zvládl van Aert.

            1 0
            • jonys  

              Ono zase: ty kopce by clovek nejak pobral, ale jde to hur kdyz on sam pred zavodem vykladal, jak nabral hmotu aby byl rychlejsi do spurtu…

              0 0
              • tomxxx  

                Protože kecal. Říkal to i loni, přitom trénink mluvil trochu o něčem jiném a potrvdil to.

                0 0
                • jonys  

                  No pomalwj nebyl :-)

                  A proc by pro souboj o sprintersky dres delal neco jinyho??

                  0 0
          • Smazaný účet  

            To máš stejný, jako když hned každýho, mimo své oblíbence, obviňuješ z dopingu ;-) Máš zřejmě dost dobrej žaludek :-D

            0 0
        • t29  

          Tady by pomohlo místo W porovnávat kWh. Pak by třeba vyšlo, že GC jezdec, co většinu Tour šetří v háku, vydá v součtu všech etap míň energie než domestik, co sjíždí úniky.

          3 1
          • Fazzy  

            No specialne u Aerta by me zrovna tohle dost zajmalo :)

            1 1
            • krabica  

              Ten se šetřil na špici. :-D

              2 0
            • jonys  

              Presne to me napadlo. Jeho celkovy watty a k tomu ty spicky-vzdyt v tech nastupech do uniku, spurtech atd musel byt v cervenych tak 468×. Regenerovat z toho furt dokola a jeste se chladit v tom hicu…

              0 0
          • milan.v  

            Tak to ti garantuji, že to tak je, například Laporte bude mít v souhrnu větší výkon vydaný než Vingegaard, Van Baarle víc než Thomas…

            A třeba únikáři Geschke, Cort Nielsen, to už budou úplné wattové bomby…

            0 0
            • t29  

              No právě. A stejně ty podezření nejvíc odsere žluťák :)

              0 0
              • tomxxx  

                A přitom žluťák není nic jiného než týpek s dobrou časovkou, co odvisí všechny kopce, neudělá chybu a jeden kopec vyjede nejrychleji :) Zbytek zařídí dobrej tým

                1 0
    • milan.v  

      https://youtu.be/cBLDDlRcKec

      7,1 kg včetně všeho…

      1 1
      • vasek80  

        Ten představec mě překvapil. Celkem dost, to bych už nečekal.

        0 0
        • bikerman2  

          3 roky dozadu bolo cannondale spolu s colnagom jediny bike co vyzerali aspon trochu ako klasicky cestak…bejvavalo…za mna fakt to vyzera hrozne

          0 0
          • vasek80  

            Voeckerovo žluté Colnago bylo pro mne nejhezčí kolo na světě. I když už je to trochu déle zpět.

            1 0
    • milan.v  

      Dnes Philipsen… ;o)

      0 0
    • Fazzy  

      Ale pekna Tour. Spousta prekvapeni, adrenalinu. Ted me nenapada nejaka vylozene nudna etapa. Nejlepsi moment pro me – Matthewsovo vitezstvi.

      3 0
      • Agent007  

        Nejlepší moment – Pidcockovo vítězství na mýtickém AlpeHuez, při jeho premiéře na Tour, ve 22 letech, a pak ta komická vložka Jumbo, když tam zmatkovali v 6.etape při výměně kola v 5 lidech,na to se bude vzpomínat ještě po letech

        0 3
        • Quikc  

          Při vší úctě k Pidcockovi, tak v porovnání s jinými momenty docela bída.

          1 4
          • vasek80  

            Ten jeho sjezd kdy bral soupeře vnějškem se mi teda zaryl do paměti fest.

            3 0
        • Quikc  

          Při vší úctě k Pidcockovi, tak v porovnání s jinými momenty docela bída.

          1 3
        • Quikc  

          Při vší úctě k Pidcockovi, tak v porovnání s jinými momenty docela bída.

          1 3
      • makimaki  

        Zase pěkně poskládané etapy, dojelo se to, Dánsko úspěch, ani pádů nebylo tak moc. Spokojenost.

        0 0
      • jonys  

        Matthews typicky priklad: vyhraje etapu pres 16% rampy… Ale pak zjistis, ze pred Tour zhubl 4kg a prave si myslel na tezsi dny nez driv, kdy prohraval jakousi nesikovnosti ve spurtech ocesane grupy. Jo, zaslouzil si to.

        Za me teda Froome na Huez.

        1 0
        • Fazzy  

          Me spis bavil ten zpusob. Navzdory tomu zhubnuti jak rikas, bych ho v takovy rampe proti Bettiolovi nefavorizoval, zvlast, kdyz uz ho jednu chvili trhal a stejne se jeste hecnul. Jako bavil sem se :) Froome parada.

          0 0
        • cubista  

          Když pominu nadlidi typu Vinge, Pogič a Aert, tak taky ten Froomie a potom bojovný Geschke. Byl by si puntíky zasloužil. Možná kdyby se oholil, tak se líp chladil a měl lepší aero. Což je samozřejmě míněno jako for, ale vydržet v tom plnovousu v těch vedrech, to muselo být utrpení non plus ultra.

          0 0
    • Pessinger  

      Z jinýho soudku:

      Ving má tak hodný dítě až to není možný, klidný, nešije sebou, drží si lvíčka a je spokojená :)

      Jsem zo tu prostě musel napsat

      1 1
      • Aduldinho  

        Za to Vinge je porád takovej celej neposednej, furt by asi jezdil na kole :-D

        1 0
    • milan.v  

      Skončí jeden z nejlepších ročníků TdF v historii a tady se rozebírají příměry s golfem a další chujoviny… :-o

      Naštěstí je Vuelta skoro za dveřmi… :o)

      5 0
      • kalimer0  

        Jsem zvědav na konkurenci na Vueltě. Někteří z Tour si budou chtít spravit chuť, k tomu chlapci z Gira. Mohlo by to být hodně zajímavé.

        0 0
        • milan.v  

          Letos byly obě Grand Tour hodně zajímavé, Vuelta bude možná famózní…

          0 0
          • Aduldinho  

            Máš recht, teď nastalo takové prázdninové prázdnou, TdF byla letos fakt famózní, nezbývá než začít usilovněji trénovat a tešit se na Vueltu? Opravdu se tam chystá letos Pogy? ;-)

            0 0
          • tomxxx  

            Já mám jen obavu z týmové časovky. Prijede Jumbo, všechny tam přejede a bude se čekat až Roglič někde bouchne.

            0 0
    • vasek80  

      Trošku se tu nakousnul Lance Armstrong.

      Zajímal by mne názor na něj. Normálně mi dejte palce pod příspěvek jestli je pro vás pořád velkým cyklistou historie, nebo zaslouží být zapomenut.

      Palec dolů je palcem dolů pro něj, žádné punkové+

      11 5
      • jmaselnik  

        Musí být zapomenut jako cyklista, ale nesmí být zapomenut jako největší podvodník ve sportovní historii.

        0 0
      • milan.v  

        Hele, pod TdF vláknem bych zrovna toto citlivé téma vůbec neřešil…

        Namátkově…

        https://www.bike-forum.cz/…-sportu.html

        0 0
      • tomxxx  

        Mě trochu štve, jak se vymazal z historie a komentátoři ho vůbec nepřipomínají, přitom prosypanej Marco, to je stále legenda. Podle mě, způsob jakým cyklistika nakládá s neslavnou minulostí je nešťastný. Je to jako by se 2.sv z historie prostě vyškrtla, protože to byl hnus a dál se o tom nemluvilo. Naopak se o tom mluvit má. Klidně i u přenosů.

        7 0
        • Jáchym 1  

          Ono je to celkem ošemetný.Souhlasím s Tebou,že by to nemělo být zapomenuto.Je ale spousta bývalých profíků,kteří v tom také jeli,ale včas zmizeli že scény nebo se po nich tak veřejně nešlo.

          Jak na ně nahlížet a hodnotit je.

          Např Virenque.

          0 0
          • Albert8  

            Přesně tak. Obecný úzus je, že dopovali všichni. Nicméně jen málo lidem se na to přišlo, nebo se přiznali. Do ČT chodí komentovat Konečný nebo Andrle. Na GCN je Robbie McEwan. Všichni závodili v době nejtvrdšího dopingu, ale nikdo se nad tím zvlášť nepozastavuje. Pokud bychom chtěli být totální moralisti, museli bychom prostě šktnout celou generaci závodníků. A ještě bychom nevěděli, kde přesně začít a skončit.

            1 0
          • jmaselnik  

            Sorry, ale není to vůbec ošemetný, protože navzdory všudypřítomnýmu dopu to nikdo nedělal tak zgruntu, jako Lance s Johanem. Ono si fakt stačí trochu něco přečíst, Třeba racing through the dark od Tylera Hamiltona, kde perfektně popisuje, jak měl tým odstupňovaný, kdo k jakýmu levelu dopu bude připuštěn a on top ještě individuální kůry pro Armstronga. Že si z toho dotyčnej i uvnitř týmu dělal business, je už jenom taková třešinka.

            Že třeba neváhal obvinit dlouholetou kamarádku Betsy Andreau, že je prostituka a narkomanka, když svědčila o jeho dopu pod přísahou, že práskal UCI na jiné jezdce, třeba na Maya, když mu naložil na Dauphiné.

            Prostě všichni sypali, všichni to věděli, akorát Lance do omrzení ostentativně vykládal, jak on je jedinej čistej, milionkrát testovanej atp. Jak potom dopadl třeba ten jeho dokument o Tour tuším 2009, kde se mělo jasně ukázat, jak je čistej, aby nakonec dopadl úplně jinak, se může ostatně podívat každej sám.

            Jeho nástup do dlouhého triatlonu, který jsem tenkrát, musím přiznat, s nadšením sledoval, se potom ukázal jako asi úplně totální vrchol trapnosti ve světle toho, co už musel vědět, že se provalí.

            Tomuhle se žádnej jezdec ani sportovec v historii ani nepřiblížil a proto ten trest musí být ultimátní.

            2 0
            • cubista  

              Tak ono obvinit šikovného zloděje, že si hodně nakradl, a zároveń dál vést v historických tabulkách a brát do studií ty, co nebyli při krádežích tak schopní? Morálka je jen jedna a tu dnes nahradilo pokrytectví. Teď třeba budou Dánové slavit další triumf po Riisovi, který se k dopu veřejně přiznal. Ale šikovně až vypršela lhůta pro odebrání titulu. Je to normální? Morální určitě ne.

              0 0
              • jmaselnik  

                tady je to spíš rozdíl mezi normálním zlodějem a šéfem zločinecké skupiny. To poměrně výrazně rozlišuje i trestní právo, že jo.

                0 0
                • cubista  

                  Souhlas, mají být potrestáni podle prokázaného paragrafu trestního zákona. Někdo víc, někdo míň. Ale proč někteří vůbec, ač se i přiznali? Zrovna ten „slavný“ Dán, co sypal jako protrženej. To, že lump unikl trestu, neznamená, že není lump.

                  0 0
                • Martin_S1  

                  No, zrovna Riis byl podle me takovym sefem mensiho gangu. Posunul dopovani na jinej level a proto vyhral. Aspom myslim, ze to v te knize o Hamiltona taky bylo. Jasne ze Armstrong byl jeste o rad az dva vetsi z**d.

                  0 0
                  • jmaselnik  

                    já si z té knížky jenom pamatuju, jak byl Hamilton hotovej z prvních závodů v Evropě, jakej tady dostávají kotel a Riise uváděl jako příklad, že jim neskutečně dával i když ten závod jel tréninkově. O gangu si nic nevybavuju, ale už je to dost dlouho, co jsem to četl. Víc si pamatuju scény, jak nalitej Lance Tylera před vydáním knihy napadl a vyhrožoval mu, jestli to půjde ven, nebo jako práskal právě toho Ibana, nebo jak mlátil závodníky po rukách, když si chtěli vzít ke kafi sušenku :-)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Riis se prostě nesral, neměl pud sebezachovy. Originál vikingskej magor. :)

                    Epo se tehdy aplikovalo podkožně, přesně vypočítaná dávka podle krevniho obrazu, s ampulí se nesmělo nějak štěrchat nebo tak, po závodech bral týmovej dokror hematokrit a pokud byl nebezpečnej, čouzka posadili na stacionární kolo, do ruky mu píchli flexilu s fyziologem a musel pomaličku šlapat a šlapat a šlapat…

                    Riis si prý epo klidně vpálil (říkal mi hoch, co se v pelotonu v té době motal, snad mě zas někdo neosolí, jak se se známostma vytahuju) intravenózně, dávku daleko vyšší, než kdokoli jinej a šel na start. Však se mu taky v té Itálii říkalo podle hodnoty HTK „Signor Sessanta“.

                    Ale hajz.l jako Lance Armstrong teda nikdy nebyl ani náhodou.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      A ještě – to aby se to třeba nějak nepletlo s primitivníma blbama, jako je Riccardo Riccò – Bjørn Riis pŕesto, jakej byl ranař a vůbec, co všechno zcela vědomě svého času prováděl, je hodně inteligentní chlap. A hlavně – nikdy nesolil druhý a druhejm neubližoval. Riskoval na doraz, ale sám za sebe.

                      1 0
            • Jáchym 1  

              Já jsem tu knihu četl a souhlasím,že Lance byl schopný,a také to dělal,zlikvidovat kohokoliv kdo proti němu vystoupil.

              On i z toho svého přiznání udělal show.

              Ale podle mě to opravdu ošemetný je,chtěl-li by někdo veřejně odsuzovat konání zmiňované generace a při tom má sám máslo na hlavě.

              Myslím,že není tajemství,že jen ze spolukomentátor TdF se v těchto,,vodách,,po­hyboval.

              0 0
            • vasek80  

              Ta kniha je přeložená?

              0 0
            • AussigBiker  

              Kukam, ze Racing through the dark je od Davida MIllara.

              Tyler Hamilton napsal: The Secret Race: Inside the Hidden World of the Tour de France: Doping, Cover-ups, and Winning at All Costs

              No ja si ted teda koupil obe, tak uvidíme, uvidíme :)

              0 0
              • zirecek  

                Tajný závod jsem přečetl „jedním dechem“. Měl jsem to na dovolené ve Španělsku. Při procházkách po pamětihodnostech jsem při každé volné chvíli četl. Psal to s ním novinář, ale i tak je to jízda…

                1 0
                • Smazaný účet  

                  Pokud se nepletu, vyšlo to shodou okolností v roce 2012, nedlouho před tím, než USADA zveřejnila svoji zpravu. A Armstronga okamžitě, týž den, vyfakovali z jeho největších sponzorů Trek – tedy John Burke (který mu vděčil prakticky za všechno), Nike a Anheuser-Busch. Naopak třeba Jim Jannard z Oakley měl tolik slušnosti, že řekl, že své lidi neháže ihned přes palubu a že počká na vyjádření UCI nebo soudu. Což také udělal.

                  Trochu ironií je, že pravě v té době také vyhrál Tour depotním Triamcinolonem dobře připravenej Bradley Wiggins z extra týmu s nulovou tolerancí vůčž jakémukoli dopingu.

                  0 3
              • jmaselnik  

                sorry, moje chyba, zaměnil jsem názvy. Díky za upozornění. Jak jsem toho četl víc, tak to občas zmastím… Ale Millar stojí taky za přečtení

                0 0
        • Smazaný účet  

          já nevím – ale možná je to tím, že válku, zvlášť světovou, z paměti vymazat prostě nelze.

          Kdežto nešťastnou éru ve sportu, kdy objektivní srovnávání výkonnosti samotných sportovců prakticky nemělo smysl, do značné míry ano. Konkrétně Armstrongova organizace dopingu se nedala srovnat s ničím jiným, než se státně řízeným dopingem třeba v NDR a v SSSR (viz zpráva USADA). No, možná taky trochu s předolympijskou vždy přípravou amerických sportovců – BALCO a spol.

          A stačí se jen podívat, kolik atletických rekordů ze sedmdesátých a osmdesátých let ještě stále přetrvává. A taky se o tom (a o těch lidech) moc raděj nemluví. I když prokázané to mnohým z nich tehdy nebylo.

          JIstě: za Armstrongovy éry šlo o zejména o EPO+ testosteron, u těch atletů o anabolika.

          0 1
    • milan.v  

      0 0
      • kapsch  

        Trošku jim to kazí ta RedBull helma WVA :D

        0 0
      • AussigBiker  

        Presne to jsem si rikal, ze kdyz byli schovany nekde uprostred baliku, ze jedou takhle na spolecny foto. Jako kdyz za Schumachera v F1 melo Ferrari double, Schumi taky pred cilem zpomalil a bylo foto a dobry PR.

        0 0
    • kapsch  

      Tipu Tour 22 – 21. etapa, konečné pořadí

      Konec Tour i Tipa je zde!

      Vedení a žlutý trikot v poslední etapě dle předpokladů a zaslouženě udržel Dubys, gratulujeme!! Napravil si tak dojem ze závěru Gira, může se vytahovat na všechny strany nejen na BF, a my budeme očekávat fotku ve žlutém! (při nesplnění jsem se rozhodl dát mínusový bod v případném příštím Tour tipu, kdybych ho znovu organizoval já :D)

      Včerejší dojezd do Paříže rozdával pouze body za etapu, plus se občas změnilo pořadí díky změně tiebreakeru (já tak například nakrásně na poslední chvíli porazil Opičáka a můžu se řadit do „lepšího průměru“ :D)..

      Oproti letošnímu Giru se vítěz dostal opět přes stovku, na krásných konečných 110 bodů. Dobrá práce!

      Boj o druhé místo/bednu byl hodně vyrovnaný, Martin nakonec aspoň třetí místo udržel, o jeden bod ho poslední etapou porazil Kalic.

      Konečné pořadí tedy vypadá takto:

      1 Dubys 110

      2 Kalic 99

      3 Martin_S1 98

      4 Trainman 96

      5 o.unca 95

      42 t29 51

      V boji o lucernu posledních 7 jezdců v poslední etapě takticky nebodovalo, DNF Petyho tedy v této prestižní otázce využil t29 a do příštího tipa musí na kole jezdit se zapnutým červeným světlem.

      Rychlé statistiky:

      Dubys nosil žluťáka celých 14 dnů, tedy plné dvě třetiny závodu. Přičichnout nechal jen chvilkově Agentovi, Lukincelovi a Martinovi.

      Dubys vyhrál především díky nejlepšímu tipu na konečné pořadí, k přesnému tipu na Vingegaarda a Pogačara měl v tipu i Vlasova a Thomase, takže krásných 52 bodů. (to by samo o sobě na letošním Giru stačilo na bednu, tam bylo to GC peklo z pohledu tipa a vítězný Karaya měl 54 bodů dohromady :D)

      12 bodů za trikoty získalo pět lidí, všichni za kombinaci WVA + Ineos. Vingegaarda trefil jako jediný o.unca, ale bodovačku ani týmy pro změnu ne..

      Co se povedlo o.uncovi nejlépe byla bodovačka etap, tady si s přehledem vysloužil zelený dres. 63 bodů je nádhera, další 8 lidí mělo 53–51 bodů, mezi nimi i vítěz Dubys.

      Za etapy šlo letos získat maximálně 75 bodů, a to za tyto závodníky: WVA 18 bodů, Pogačar 14, Vingegaard 12, Philipsen 11, Matthews 7, Groenewegen a Pedersen 5, a poté některý z trojice Cort/Jakobsen/Pid­cock za 3 body..

      Letos to byla „past vedle pasti pi*o“ (kdo nepoznal pustí si ihned Lakatoše), 41 lidí (ze 44) mělo MVDP, 31 Gannu, 26 Ewana, a za tyhle tři jsme všichni dostali krásnou nulu bodů.. 22 lidem udělal radost Roglič jedním bodíkem :) od Jakobsena nás 36 taky asi čekalo víc než 3 body..

      Tie-breaker trefili nakonec úplně přesně vitan a Vita P. (Podobnost? Náhoda?), ± 10 odhadlo dobře 27 lidí..

      Závod bohužel nedokončili dva jezdci – milmat a Pety – kteří strávili na chvostu i nejvíce závodních dní, konkrétně 7 a 8.. Dokončilo tak 42/44 jezdců, nádherná účast byla :)

      Omluvte vyhodnocení až v pondělí, všem díky za účast, bylo to fajn mít tak široké startovní pole. Za tři týdny spouštíme Vueltu (ať už Hroch nebo já), tak si pěkně vyvětrejte na kole hlavy a ve druhé polovině srpna naviděnou!

      9 0
      • kapsch  

        Za sebe ještě napíšu, že tohle byla od televize nejzábavnější Tour co si pamatuju. Víc takových závodů!

        2 0
        • Agent007  

          Tak jsem si, jako jeden z mála, užil dvě etapy ve žlutém, a pak už v klidném středu pelotonu až do Paříže…;-)

          0 0
      • jmaselnik  

        Díky za organizaci, účastnil jsem se poprvé a fakt jsem nečekal, že měl to bude tak bavit :-)

        0 0
      • vitan  

        Díky za super práci! :)

        0 0
      • o.unca  

        Pódium i zelený triko beru jako velký úspěch. Díky za tipo.

        1 0
      • iron.hide  

        tak nakoniec Ganna fakt nula? :/ to je sila, myslel som ze aspon bod-dva nam ziskal

        Ewan tiez sklamanie jak brno, ale to asi kvoli tomu vaznemu padu

        0 0
      • cubista  

        Srdečné gratulace vítězi, velké poděkování organizátorovi, Tour 22 je mrtvá, ať žije Tour 23:-)

        Pravdou je, že hodně favoritů, od kterých se čekali body, úplně vyhořelo. Snad se na Vuetu pochlapí a udělají nám více radosti. O to více kloubouk dolů před těmi, co se nenechali nalákat na „jistoty“ a šli při tvorbě týmu svojí cestou.

        0 0
      • kerim  

        Díky za organizaci, gratulace Dubysovi.

        0 0
      • pospec7  

        Moc díky a gratulace vítězi!

        0 0
      • Trainman  

        Gratec všem bednařům a ještě jednou díky kapschovi za uskutečnění. Byla to zábava! :-)

        0 0
      • robb  

        Díky za tipo :-)

        0 0
      • jiiira  

        Také přidávám díky za tipo a gratulaci vítězi! :-) a můžu být potěšen, že i s mizerným tie breakem uzavírám první desítku :-)

        0 0
      • tomxxx  

        Také se přidávám a děkuji za tipo, je to takové milé zpestření.

        0 0
      • Neťa  

        Díky moc za další skvělou práci s organizací tradičního tipa a gratulace bedňákům. A dovolím si jedno malé povzdechnutí – kdysi tahle vlákna patřila mezi to nejlepší, co b-f vyprodukovalo. A teď? Teď škoda mluvit…

        0 0
        • kapsch  

          Za mě je škoda té větve hejtu cio-orm nebo kdo to byl, a pak ten „golf“. To tu trochu zbytečně zaplevelili no. Příště to případně zkusím „zcenzurovat“, když se naučím jak :D

          0 0
          • milan.v  

            A nebo to vlákno založí někdo jiný a ten to občas bude muset uřídit…

            0 0
            • jmaselnik  

              třeba Ty jako nejoprávněnější hlídač čistoty témat…

              0 1
              • milan.v  

                Nemám s tím problém, nemusím se nikomu svými názory zalíbit, ostatní věci jsou mi šumák… ;o)

                1 0
          • Neťa  

            Jen abych nebyl špatně pochopen – to v žádném případě nebyla výtka vůči Tobě jakožto majiteli vlákna. Ono i kdybys to nějak řídil, jak by to vlákno asi vypadalo? Prostě komu není shůry dáno…

            1 0
            • kapsch  

              V pohodě, nebral jsem to nijak osobně. Ono z některých vláken vím, že něco jde zablokovat, ale těžko se dopředu pozná, jestli jde o lehký jednorázový trolling, nebo se to během pár desítek minut rozjede v obří blbost.. Navíc tady člověk není pořád, aby to hlídal 24/7 a všechno brzdil už v zárodku..

              Naštěstí jdou ty zprávy ve větvích, které jsou o ničem, aspoň docela jednoduše ignorovat, i když to je škoda a člověka to po otevření zamrzí, když místo relevantních postů k věci najde jen velké nic..

              0 0
              • o.unca  

                A hlavně to k tomu přece patří. Já to (na rozdíl vrchního arbitra čistoty a historie BF vláken) beru jako takové tlachání na „téma“ a odbíhání je součást. Já si vždycky představím jak milan.v (neber prosím osobně…-) okřikuje borce v hospodě: „Drž se tématu!“, „To jsme ale probírali už šesti lety, koukej si vzpomenout!“ -)))

                4 0
      • kapsch  

        Jinak jsem měl dnes v práci u kávy prokrastinační chvilku, tak jsem zase zlehka vylepšil Tipácký sešit, aby každý mohl přehledně vidět, o kolik si polepšil/pohoršil jak bodově tak pozičně oproti minulé etapě, viz náhled..

        1 0
        • Pessinger  

          Ahoj, diky moc za vedení a infa o tipu a i malá otazečka bude.

          Šlo by udělat součet všech tří GT a vyhodnotit tak nejkonzistentnej­šího jezdce sezóny :) ???

          0 0
          • kapsch  

            Ahoj, to samozřejmě není problém udělat pak malou tabulku jezdců, kteří odjedou všechny GT. Dubys má zatím druhé a první místo, může být těžké ho porazit letos :))

            0 0
            • Kalic  

              Taky je otázka, jak by se to počítalo, součet bodů, součet umístění? Podle bodů by pak letos Tour měla 2× větší váhu než Giro. Ale možná je to tak správně, prostě kdo jak správně natipoval každou GT. Není problém to takhle pár klikama dát dohromady, třeba tady Top20 po dvou GT:

              1 0
              • kapsch  

                Taky jsem hned přemýšlel, jestli řešit body nebo pořadí. Na Giru bylo snad 15 lidí v 10 bodech jen, Tour určitě dělá větší bodové rozdíly..

                0 0
            • Pessinger  

              Třeba si Dubys vystoupí hned v první etapě Vuelty :) to se přece nedá jet všechny tři GT na pódium :) to snad ani Merckx nedal

              0 0
              • Agent007  

                Dubys je kanibal

                0 0
              • kapsch  

                Jedna zápletka ještě před startem :)) já mu budu fandit :D i když sám psal, že Vueltu chce jen odjet v balíku..

                0 0
    • Dubys  

      Byla to od nástupu Jonase na Col du Granon spanilá jízda, a to hlavně díky podpoře týmu, za což mu patří velké díky:) … dále pak děkuji Kapschovi za opravdu prvotřídní organizaci podtrženou vyčerpávající závěrečnou statistikou, samozřejmě zdravím a děkuji i duchovnímu otci projektu:) … po druhém místě na Giru se už teším na srpen na Vueltu, až si konečně odpočinu v závětří někde uprostřed balíku:)

      20 0
      • Aduldinho  

        Pěkně sladěná rodinka, paleček :-D

        0 0
      • kapsch  

        TOP !! A to jsem si myslel, že Karaya nastavil po Giru laťku vysoko.. :))

        A nebyla by škoda odpočívat ve středu balíku, když máš šanci na tři bedny v jedné sezoně? :D

        0 0
        • Dubys  

          Díky, fotku dělala manželka na mobil a přeposílala mi jí s dovětkem, že Bílka už nechce zase rok slyšet:)))

          1 0
          • oberleutnant Weiss  

            Bílek je kdo? Jílek?

            0 0
            • Dubys  

              Jj:)

              0 0
              • Aduldinho  

                Bílek je ale nejvíc, mladší vydání Bakyho! Bílek se poslouchá dost dobře! ;-) Jen ho chudáka nesmí poslat na takovou ostudu, jako předvedli na MČR v silniční cyklistice :-(

                0 0
                • Dubys  

                  Za mě je to s M. Dusíkem a P. Svačinou vůbec nejlepší komentáror na ČT, ale vykládej to manželce, když to trvá skoro měsíc:) … a to sem si to většinou pouštěl v noci do sluchátek:)

                  3 0
        • Karaya  

          Krásná fotka. Na moji omluvu musím říct, že máme doma málo růžové. Ale jestli ještě bude někdy příležitost, tak doplním šatník, aby i zbytek rodiny neabsentoval! Ideálně na Vueltě, tam nebude s převlekem problém :D

          1 0
      • Kalic  

        Dubys – gratulace k zaslouženýmu vítězství, perfektně natipováno. Pěkná fotka, žluťák místo teamovýho dresu nebyl? Tedy pokud nejsi ten junior uprostřed :-)

        Kapsch – super že ses toho ujal když je Hroch indisponovaný, velké díky.

        Napadlo mě, pokud by si s tím chtěl někdo pohrát, tipo víc zautomatizovat, nějakej web interface pro automatizovaný vkládání tipů, průběžný automatizovaný vyhodnocování přes propojení s procyclingstats… aby se odlehčilo od manuální práce s tipem. Ale nevím, třeba by to pak ztratilo specifickej garážovej/komunitní charakter b-f tipa :-)

        0 0
        • Dubys  

          Tak to prasklo, nebyl, vietnamec v sousední vesnici měl všechny možný barvy triček, ale žlutý ne, tak jsem to takhle obešel, doufám že to uznáte, určitě bych časem něco sehnal, ale to už tohle vlákno bude v propadlišti dějin, vsadil jsem proto spíše na rychlost:)

          1 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Sláva vítězi, skvělé teamové foto (jen woutovi neladí tretry k triku) a velky dik Kapschovi!

        0 0
    • milan.v  

      Asi nejvyšší čas to tu uzamknout a uzavřít…

      1 3
      • jmaselnik  

        jako myslíš pro budoucí generace, až bude někdo hledat nějaké zásadní informace k Tour 2022, aby nebyl zmatenej, jo? Jsi fakt dost přísnej teda :-)

        0 1
      • vitan  

        proč?

        Proč ses pasoval do role co se má otevírat/zaví­rat/blokovat?

        1 0
      • Kalic  

        … aneb jak plevelit vlákno. Já taky nebudu plevelit, tak už na takový nesmyslný příspěvky nebudu reagovat.

        0 0
    • robb  

      Best of GoPro

      https://www.youtube.com/watch?…

      2 0
      • 01carbon  

        jeste bych tam pridal tu jednu zatacku Pidcocka jak predjizdi vnejskem z Galibieru

        0 0
        • kapsch  

          To bylo z klasické kamery na motorce, ne?

          0 0
          • robb  

            Něco jo. Něco bude z těch kamer co mají jezdci na kolech.

            0 0
            • 01carbon  

              na netu se to nechá najít – ja jen ze když best of – pidcock galibier downhill

              0 0
              • kapsch  

                Já to myslel tak, že ten Pidcockův sjezd nebyl na GoPro, tudíž není v sestřihu „Best of GoPro“ :D evidentně měli GoPra mimo závodníků na kolech i někteří motorkáři na helmách..

                0 0
    • Agent007  

      Se samými kokotmi tuná diskutujem, psychopati kteří musí zasírat vlákno o tour golfem, sázkařenim, watty, materiálem a podobnýma sračkama… prosím zamknout

      0 1
      • Kalic  

        Mám pro tebe řešení: nechoď sem.

        2 0
      • milan.v  

        No, zrovna výkon toho kterého jezdce během TdF sem patří jak máloco, materiál jakbysmet, jen ty voloviny s golfem a doping stokrát jinak samozřejmě ne…

        1 0
    • t29  

      kapschi, díky za organizaci tipovačky. Prosím o povolení použít blikání místo svícení :)

      0 0
      • kapsch  

        :)) úmyslně jsem napsal světlo a ne blikačku, aby jsi byl rozpoznatelný :D ale jasně, v rámci bezpečnosti i ekologie, můžeš blikat :D

        1 0
    • milan.v  

      Five moments that defined the 2022 Tour de France

      https://www.cyclingnews.com/…r-de-france/

      1 0
    • McBlacky  

      pro doplnění porovnání rychlostí TDF.

      Letos nejrychlejší ever.

      1 0
      • Aduldinho  

        Mazec, ale 1900 největší borci vzhledem k délce etap, povrchu a osazení kol! ;-) To se moc porovnávat fakt nedá a regenerace atd. taky nulová = kafe. chlast a cigára! :-D

        1 0
        • McBlacky  

          Ja to sem dal pro info, je jasne ze to nejde uplne srovnavat. Me se nelibi ani titulek treba,

          0 0
      • jonys  

        V tomto vlakne jsou dalsi zajimave udaje:

        https://twitter.com/…706138955777?…

        Ze byla nejrychlejsi zasazeno do kontextu toho, ze byla nejteplejsi je zajimave. Smerem k Tokiu byla spousta odbornych clanku jak vedro vytrvalostni vykonnost devastuje. A to ji (Tour) paradoxne zpomalilo chladno-mokra TT :-)

        1 0
        • Aduldinho  

          Mně tedy vedro poslední léta devastuje výkon neskutečně :-) Nedivím se vůbec Pogymu, že mu to vadí! ;-)

          4 0
        • ms82  

          Mozna je rozdil mezi cyklistikou a behem. Vetsina bezeckych zavodu jsou skoro casovky. V baliku se prilis neodpociva, takze si jen tak odskocit pro led, piti, zlit se vodou, stoji dost sil. Taky tam nemaji otroky, ehm, tym. A to nemluvim o prirozenem chlazeni rychlosti pohybu.

          0 0
          • Aduldinho  

            Ano, běh je na odpočinek a průběžnou regeneraci velice náročný, ale zase na druhou stranu, kolik takhle náročných etapových běhů se běhá? Když nepočítám „úchylárny“ jako UTMB apod.? Sice je to krapet lepší srovnání jak s tím golfem, ale pořád to nelze zcela srovnávat ;-)

            0 0
            • ms82  

              Nejde o regeneraci mezi etapami. Sul a vodu do sebe jsou schopni dostat v obou pripadech. Jde o jeden dany den/zavod. Na kole je mnohem vice moznosti se ochladit a neplatit za to v zavode.

              0 0
              • jmaselnik  

                akorát holt nejdelší „normálně“ běhaná trať je maraton, kterej špička běhá lehce přes 2 hodiny, takže ta potřeba doplnění čehokoli je přece jenom jiná. Navíc občerstovačkou obvykle postupuješ v menším počtu a o něco nižší rychlostí ;-)

                0 0
                • Krov  

                  Ale v mnohem vyšších tepech.

                  0 0
                • ms82  

                  Ano. Ovsem puvodne byla rec o vedru v Tokiu. Cukr bezci taky potrebuji, takze tam rozdil prilis nevidim. Pokud by bezci probihali pod chladicimi branami, kde by je zlili od hlavy az k pate a vymenili jim ponozky a boty, prislo by mi to srovnatelne.

                  0 0
                  • jmaselnik  

                    https://www.youtube.com/watch?… mají normálně občerstvovačky, polívají se vodou a tak. V Pekingu navíc teda ještě smog a vysoká vlhkost.

                    Co se týče cukrů, kolik toho sní takovej MTB závodník, kterej závodí zhruba stejně dlouho v podobné intenzitě? Moc ne, řekl bych.

                    0 0
          • orm  

            „Otroky“ maji.

            0 0
            • jmaselnik  

              ale tak jsou to trochu jiní otroci, že jo. Většinou ani nepřežijou celý závod a pití taky nenosí, pokud to teda není extrémní šaráda typu maraton pod dvě hodiny od Kipchogego v nepovolených botách Nike Alphafly.

              Zajímavý je, že se ten podnik jmenoval INEOS Challenge :-)

              0 0
              • tomxxx  

                Tam šlo hlavně o ty boty, ne? To, že je pak zakázali bylo jen víc PR pro Nike.

                0 0
                • jmaselnik  

                  o boty jako reklamu, jasně, ale taky o v podstatě laboratorní podmínky právě s otrokama, proto jsem ho zmínil. Běžel vždycky schovanej v balíku vodičů a to při rychlosti přes 21km/h, kterou běžel, a aerodynamickém odporu běžce v porovnání s cyklistou, taky určitě hraje docela roli.

                  0 0
                  • Melvin  

                    Tak vodiči se používají i v normálním závodu, ale jinak souhlas, že to bylo v podstatě v laboratorních podmínkách a proto to taky není oficiální rekord. Ale zase jako ukázka, že je možné běžet po 2 hodiny to bylo fajn.

                    0 0
                    • jmaselnik  

                      V závodě ti to vodič rozběhne a odpadne, mu se střídalo snad třicet elitních běžců. To tempo, co běželi na maraton u nás běžně nedá širší špička ani na desítku

                      0 0
    • Agent007  

      A sledujete někdo tu Tour de France baby? Ono ta ženská cyklistika asi nikoho nezajímá, ale včera tam teda měly hrozné držkopády

      0 1
      • kapsch  

        Já sleduju souhrn etap od Lanterne Rouge.

        A teda ta „paní“, co ten pád chtěla projet a vlítla tam padesátkou do zastavených lidí, ta byla výborná..

        0 0
        • milan.v  

          Myslíš australskou národní šampiónku?

          https://youtu.be/2nt3Oc_vEV4

          Ta musela mít buď zatmění, nebo zrovna čuměla na diváky, protože toto jsem snad ještě neviděl…

          Tam je štěstí, že nikoho nenapálila napřímo, protože to by bylo na hodně dlouhé léčení…

          0 0
          • tomxxx  

            Holky se tam vymasej, a pak se zase ženská tour na nějakou dobu zase stopne. Celkem by me zajímalo, jak to na etapácích dělá těch pár ženskejch z balíku, co ještě nejsou podvyživený a mají krámy. To musí být pro ně celkem zážitek.

            0 0
          • milan.v  

            Ještě jen video s tím hromadným pádem…

            https://www.sport.cz/…tour-3511629

            0 0
          • kapsch  

            Viz ten tebou zmíněný článek, žádné zatmění..

            Těsně před srážkou prý doufala, že ve snaze dohnat peloton najde ve skrumáží prostor k průjezdu. „Snažily jsme se s týmovou kolegyní z plných sil vrátit do hlavního pelotonu. Ona si najela doleva, ale pro mě už tam nebylo místo. Doufala jsem, že to zvládnu napřímo. Ty záběry jste ale asi viděli," říkala s lítostí Frainová. „Co se stalo rozhodně nebylo výsledkem záměru," doplnila devětadvacetiletá jezdkyně.

            Proto jsem ji nazval „paní“, nechtěl jsem být sprostý..

            0 0
            • rada09  

              Teď to vidím prvně a ta p.ča by měla dostat distanc minimálně 2× takovej než dostal např. Groenewegen

              0 0
              • milan.v  

                No, pokud to byl zjevný úmysl, na dištanc to určitě je, toto nikdo soudný nemůže nijak jinak hodnotit, rozhodčí ale přimhouří očíčko, pač jde o propagaci správné věci… ;o)

                0 0
                • milan.v  

                  P. S.: A samozřejmě chápeme, že záměrem nebylo spadnout přes to kolo na cestě… :-D

                  1 0
                • jmaselnik  

                  správnou věcí myslíš bezpečné proražení cesty popadanými místo riskantního brzdění či pokusu objet? ;-)

                  1 0
          • Aduldinho  

            Mařenka to hezky ošpurtovala, že by zase slavilo Jumbo? ;-)

            0 0
          • david25  

            .

            0 0
      • zirecek  

        Ženskou cyklistiku sledují lidé omylem, když to všude cpou, aby splnili kvóty vyváženosti. Ženská cyklistika je místy až trapná, jak si uměle hraje na stejný styl jako mužská. Ty holky ani nevědí jakou medvědí službu dělají ženám, když se snaží hloupě pasovat do mužských měřítek. Chtělo by to více klidu a přirozenosti, pak by se na to dalo dívat… Je to kolikrát parodie včetně poslouchání rozhovorů…

        1 0
        • makimaki  

          Ale jdi ty brepto …

          0 0
        • Smazaný účet  

          Zahoď kolo, vezmi si zástěru :-D

          Co mi to jen připomíná :-)

          0 0
        • Agent007  

          Souhlas s Zirecek. Já vůbec nejsem proti ženskému sportu, naopak, akvabely, gymnastky, krasobruslení, plavání, možná ještě atletika,tam mi to dává smysl. Ale hokej, ragby, fotbal, cyklistika, vzpírání, zápas a podobně, to je v ženském podání něco mezi trapárnou a humusem.

          Legrační jsou i ty záběry do týmového depa, kde se to hemží kočárky a batolaty. Prostě sranda. A to nechci radši vědět, jak po cestě vykonávají potřebu…

          0 0
        • robb  

          Pilot F1 dělá nosiče vody pro přítelkyni :-)

          https://twitter.com/…568931065858

          1 0
    • Agent007  

      Neměli by tu ženskou Tour radši zase zrušit? Dneska pro změnu srazil doprovodný vůz vlastní závodníci, tož to už je panoptikum

      0 0
    • milan.v  

      Cyklonagano. Vingegaard je doma a Dánsko se topí v euforii

      https://www.sport.cz/…orii-3513870

      0 0
    • jonys  

      Ja se na ty baby nekoukam, protoze tam je to sama bouracka. Ale asi tam maji i srandu…

      https://twitter.com/…610865995776?…

      1 0
      • kapsch  

        No naštěstí tohle žádným pádem neskončilo, ale málem sundala žluťáka :D

        0 0
      • makimaki  

        Překvapení pro všechny, naštěstí bez smotky.

        0 0
      • Aduldinho  

        To je fakt, asi je to tam hodně napjaté, ještěže je to jen týden, kolik by jich asi pak dojelo? :-(

        0 0
    • milan.v  

      Best moments of the 2022 Tour de France

      https://www.youtube.com/watch?…

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.