• Darkson

    loni to bylo zřejmě krátký, takže letos předběžně 120 km:-)

    http://www.dalkovepochody.cz/ps.htm

    0 0
    • jonti  

      Bych si to chtěl projet na kole, mozna ted v patek. Pozdeji nejspíš i po částech proběhnout, asi na 3× nebo 4× by to šlo.

      0 0
      • Darkson  

        nj, ale ta konkrétní trasa právě z tohohle důvodu není zveřejněná:-)

        0 0
        • jonti  

          Casto tam neni moc moznosti, pokud to ma byt jen 120km tak to musi byt skoro primou cestou.

          0 0
    • jonti  

      Chci to běžet spíš pomaleji, beru to jako kvalifikaci na CCC a nutné je dokončit.

      0 0
    • Smazaný účet  

      no, já jsem už delší dobu přihlášenej na nějakej kursík s brokovnicí na 9.12. :-)

      takže celý to rozhodně nepůjdu…ale kdyby byla nějaká tak 50km varianta se startem v pátek, tak bych do toho šel…

      0 0
    • McBlacky  

      proč to sápat pěšky, když to je akorát distance na bajka…

      0 0
    • Bystrous  

      Na některou 60ku se někdo nechystá?

      0 0
    • Darkson  

      tak trasa už je zveřejněna. výhodou je, že jí prakticky celou znám z biku. nemile mne překvapilo množství afaltového povrchu, z toho mám po loňsku obavy. každopádně už na mne doléhá nervozita a přemýšlím co na sebe co ssebou.

      předpověď hlásí teploty kolem 0 a přeháňky(sníh/déš­ť?)

      0 0
      • ZuzicK  

        Blazni :-)

        0 0
      • jonti  

        seznam veci na P100

        boty asics

        ponozky moose

        ponozky smartwool

        trenky bile

        tenke elastaky adidas nebo cerne spodky

        tenke softshell kalhoty

        navleky na kotniky

        tricko bezecke kratky rukav

        tricko craft dlouhy rukav

        silnejsi tricko dlouhy rukav

        craft bunda bezecka

        tenka goretex bunda

        rukavice uplne slabe bile

        rukavice teple

        had na hlavu

        cepice tepla

        celovka Fenix HL20

        baterie tuzkove dobijeci 4×

        svetlo TR801

        baterie 18650 3×

        leukoplast

        ibalgin

        batoh deuter race x 15l

        camelbag 2,5l

        rohliky se syrem a sunkou 4×

        tycinky 6×

        gely 10×

        kofein 4×

        bcaa nutrend 18 tablet

        magnezium

        caj sladky 2,5l

        toaletak

        doklady

        penize

        telefon

        klice

        0 0
        • Smazaný účet  

          pěkně zpracováno…taky mívám takovej :-)

          0 0
        • karliner  

          Garmin nebo něco podobného je zakázané?

          0 0
          • jonti  

            Hodil by se, ale nemam. Zitra snad stahnu nejakou aplikaci do telefonu.

            0 0
        • kolda  

          zvážil bych tí bílé trenky :))

          0 0
        • McBlacky  

          podle mě máš zbytečně dve bundy, naopak hada bych dal na krk od začátku a na hlavu šátek, alternace čepice.

          Trko a fenix proč?. Vzal bych primárně čelovku a maximálně sekundárně Trko, ale dalo by se jít jen na Trko, navic ne pořád budeš svítit. Dost trasy znáš myslím.

          chybí ti v jídle carnitin a máš podle mě moc bcaa, vzal bych i dva banány. Místo kofeinu 1× sleha a 1× brutus 1× gutar. Vzal bych 4× vitC1000, 2X megabéčko a 2× Ca,Mg, Zn. a dával po 6ti hodinách 2+1+1 s tím, že se nasypeš před startem.

          rozhodně si vem mazání na třísla a ramena (klidně něco jako riding cream). Zvážil bych černé uhlí nebo endiaron, při takovéto zátěži když řekne žaludek stop, končím instantně. Jelení lůj bych taky nenechával doma – to už ale spíš pro komfort.

          hůlky nebereš?

          a možná ještě čtyřlístek pro štěstí :)

          BTW: myslím, že já si to projdu v lednu/unoru na dvakrát z Pikovic jako páteční noční pochod BFka. Na jeden zátah to je na mě trochu silná kávička, asi stárnu no :)

          0 0
          • Darkson  

            i já dík za někteý rady, na černý uhlí a mazání jsem zapomněl.

            moc nerozumim těm zkratkám, nicméně si skočim po registraci na menu u mekáče, kterej je hned vedle školy:-D

            0 0
            • jonti  

              Budu taky někde v pizzerce, pivo i mekáč vynechám.

              Když tak napíšu sms kde jsme, bude nás okolo 10.

              0 0
              • Darkson  

                OK. já asi dorazim na prezentaci na poslední chvíli abych pak někde zbytečně nemrznul. na start je to pár zastávek 139.

                0 0
            • Elwing  

              Po mekáči je mi sice skoro vždycky zle, ale dala bych si to raději než nějaké bcaa, brutus, carnitin a podobné.

              Jsem ráda, že jsme tentokrát předtím nešli do hospody, kde bych zase přislíbila účast :)) No ale budu na vás myslet, jste blázni.

              0 0
              • karliner  

                Mno, ten bowling chybí, to bylo slibů tehdy, jen tu stovku tam po x-tém pivu slíbilo snad deset lidí :-DDD

                0 0
              • Darkson  

                asi to je fakt magořina, dneska ráno jsem málem umrznul po 20 minutách čekání na autobus:-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  první ráno bude imho dobrý, to ještě budeš mít energii

                  krizovka nastane až se ochladí v sobotu večer…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to je o přístupu. Buď to vezmeš na lehko a budeš v sobotu do cca 22:00 v cíli. Nebo ti nezbude nic jiného, než se více nabalit a jít ze začátku volněji. Samozřejmě při těchto teplotách je náročnost akce možná až o třetinu větší než proti podmínkách 15–25st (noc-den).

                    Chce to hodně jíst a pít, to z zimě je nejčastější chyba. Mrazivý vzduch vysušuje velmi organismus a termoregulace vyžaduje přísun energie.

                    0 0
          • Smazaný účet  

            teď to nedávám, na BF noční pochod se ale hlásím :-)

            0 0
          • jonti  

            Jedna bunda je uplne lehka goracovka a druha ta craft co vozim na bezky, je docela tepla. Mozna zvazim tu vestu a vezmu jen dalsi tricko s dlouhym rukavem.

            Ten fenix je celovka na jednu tuzkovku a TR801 mam primarne na hledani znacek a lepsi orientaci. Vetsinu casu ale chci mit volne ruce.

            hulky neberu, je to prilis mirny teren.

            Carnitin je v tech BCAA od nutrendu, banany si mozna vezmu. Tim kofeinem jsem myslel neco jako shlehu, brutuss a podobne, ale nemam jeste nic nakoupene. Ty vitaminy jsou asi taky dobry napad.

            To mazani vezmu taky, dobry napad.

            0 0
            • McBlacky  

              hůlky bych nebral kvůli terénu, ale pro rozložení váhy. Kolena, kyčle, kotníky a chodila by ti mohla vyprávět.

              0 0
            • orgoj.chorchoj  

              za hulky jsem si nejdriv nadaval proc jsem je bral. nakonec jsem byl ale rad ze je mam

              0 0
      • Darkson  

        změna předpovědi, má být pěkně, ale chladnějc, v noci –10. co s pitím, aby nezmrzlo? vak i s hadičkou pod bundu?

        0 0
        • jonti  

          Vak normálně v batoku a z hadičky vyfukovat tekutinu.

          0 0
          • ZuzicK  

            To jsem si taky říkala na lyžích naposled, ale stejně mi to zamrzlo i přes počáteční teplý stav.. byla jsem bez vody, naštěstí jen 5 hodin :-) Do dlouhého pobytu v –10 pomůže asi jen termoska.

            0 0
          • McBlacky  

            když zamrzne hadička nebo koncovka, tak je dobrý si ji smotat do batohu mezi záda a vak a jak tělo topí, tak se to rozehřeje. Ale chce to uzavíratelnou koncovku

            0 0
            • ZuzicK  

              Akorat, ze ja mam batoh se sitkou na zadech :-) No na sjezdovce to neva, snehu kolem plno :-D A v pripade nouze bych si zasla na caj/vodu za stovku :-)

              0 0
          • orgoj.chorchoj  

            jj, vodu vyfukovat a nahubek pod bundu! docela me prekvapilo kdyz jsem si chtel cucnout a ono nic. nastesti stacilo na 5 min nechat zahrat a bylo to OK

            0 0
    • Smazaný účet  

      tak…držím borcům palec :-)

      0 0
    • Darkson  

      tak 2× a dost. zjistil jsem, že na tohle nemám mentálně ani fyzicky. byla fakt kosa, zamrzlo mi pití a já jsem propocenej mrznul celou noc. po 60 km a 12 hodinách jsem to v hospodě zabalil a už to zkoušet nebudu, přenechám to jiným:-)

      0 0
      • ¨MZ  

        60km je bez vetší přípravy super. My si dali dneska 21km, na konci jsem říkal, na Pražský stovce bysme to měli ještě přes kilo do cíle :-D Nereálný. Kdybych se o to pokoušel, tak bych to viděl tak na 3 měsíce přípravy, každý víkend dát minimálně 30km, do toho pár padesátek, pak bych se odvážil přihlásit, bez přípravy to dá málokdo.

        0 0
        • Darkson  

          jo, bez nějaký spešl přípravy to jde ztuha. představa že bych ještě šlapal cca. 14 hodin, většinu z toho 2.noc…vůbec!!!

          0 0
          • Elwing  

            Dneska se taky běžel Říp-Praha. To je datelný bez přípravy, tak třeba příští rok na tohle ne? :)

            0 0
      • crom  

        uf,uz jsem myslel ze te zaradim do skupiny lidi ktery jsou supermani:)i tak pekny vysledek,na zadnou extra pripravu

        0 0
      • indoorajn  

        stejne klobouk dolu! ale drz se kopyta :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        i tak seš borec…a vůbec všichni :-)

        co zkusit v létě tu Červenokosteleckou? ta není takovej masakr :-)

        0 0
      • black.horse  

        i tak seš borec a smekám;-)

        0 0
    • jonti  

      Tak jsem to po 60km na konci krátké trasy vzdal. Nedal jsem to kondičně ani silově. Asi od 15.km mě bolelo tříslo a tahola mě i zadní strana stehna, proti tomu pomáhalo běžet přes špičky nebo jít do prudkýho kopce, ale to bych musel běžet a mít sílu. Byla tam spousta asfaltu, potom mě začali taky strašně bolet chodidla.

      Byla chyba vzít camelbag, v mrazu je to jen boj aby to v hadičce nezamrzlo a vede to k nedostatečnému pití a ztrátám času. Taky už rozumím proč je dobré s sebou mít třeba 10 gelů, človek si to dobře naplánuje a není to problém sníst, ani když mi je na blití.

      Úplně mi stačila čelovka, dal jsem to celé na jednu litiovou tužkovku, TR jsem s sebou tahal zbytečně.

      Oblečení jsem nakonec využil všechno, včetně kukly, ale až ke konci když jsem moc nemohl.

      0 0
      • Honzis  

        já čekám na zprávu jak dopad Honza Kotyk – extrémista od nás, běhá o něco hůř jak já, ale na těchto akcích bývá špička. Mně bohatě stačil koloběh Říp – Praha, ráno na Řípu –12C, běžel jsem asi 32km, poslední 10ku za 40, byl jsem řádně vyšitej a to na lehko, za denního světla a se značením! Konkurence jak sviň, uzavírali jsme top 10 s časem 3:34 a něco. Jako P100 fakt ne, někdy bych zkusil Krakonošovu 100 s cílem pod 13h, na účast to nemá cenu se zničit.

        0 0
        • jonti  

          Já jsem měl motivaci kvalifikovat na na UTMB, ale nevyšlo to.

          Jestli dám v nejbližší době nějaký ultratrail, tak to bude určitě v horách, tady jsem docela znal ty cesty, ale na chození a běhání nic moc.

          Ty bys v tom mohl být taky dobrý, vytrvalost máš dobrou.

          0 0
          • McBlacky  

            ono to až tak o vytrvalosti není. Ty máš určitě fyzičku na to to dát s prstem v nose. Ale tělo na ten pohyb není zvyklé a prostě jsi si odpálil nohy.

            Abys to dal, tak bys musel běhat 3–5 hod tréninky a chodit 10–15 hod pochody celý rok. Pak by ti to ani nepřišlo.

            30km dá každej, kdo umí chodit (někoho to bude ******** bolet)

            60km dá ještě většina lidí, ale už to není z ničeho.

            100km už bez speciálního tréninku dá jen hodně odolný (mentálně) jedinec se sklony k sebedestrukci.

            nad 100km to už je doména lidí co to podle mě nemají v hlavě úplně v pořádku :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              to je žebříček :-D

              0 0
            • Honzis  

              přesně, někdy 2004 a 05 jsem šel Krakonošovu 100 – z voleje, nechodil jsem, bylo mi 21, jezdil jsem jen kolo a dal to první rok za asi 22hod s partou chlápků, fotili jsme, kecali, stejně jsem byl pak K.O. Druhej rok jsem šel odvážněji, popobíhal, byl v top 10 ještě nekde na 60km, ale fláknul jsem s sebou na hřebeni za Tvarožníkem a při sestupu na Pomezky mi odešly stehna a dopajdal to s brekem za asi 18–19hod. Neměl jsem žádnou výbavu, mizernou halogenku v ruce, náhradní ponožky a bundu, jinak snad nic. Byla z toho únavová zlomenina, tudíž jsem se na podobný extrémy vybodnul, na 6hod ve Stromovce jsem dal 67km a to se ještě nechalo. Batohy, hůlky, čelovky, bez značení, terénem a start do tmy – díky nechci. To radši poběžím Říp příští rok celej :-D

              0 0
              • McBlacky  

                ty ale jasně spadáš do kategorie lidí co maj sebedestruktivní sklony a pak sportu dáváš fakt dost. Já si řekl, že pro mě není nic co hodně bolí a na podobný akce ani nechodím, i když vím, že 60km dám kdykoli na pohodu.

                Loudání je výjimka teda no :)

                0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Tak letosni P100 opet pokorila me namisto aby to bylo naopak :| Ale bylo to uz nadosah. Skoncil jsem ve Stechovicich na 90km po 18ti hodinach na trati. Kdyby Olaf delal stovku jak se patri tak tech 10 dalsich bych dal. Ale predstava 30km = 6 hodin potme a v mrazu… Proste v nejlepsim se ma skoncit a ja jsem si to rozhodne uzil.

      Celkove tedy spokojenost. Trasa pekna, jen toho asfaltu bylo vic nez male mnozstvi jak psal Darkson. Mraz byl v noci preveliky a misty prekvapilo i dost snehu. Problemy to ale nedelalo, jen za Kamennym Privozem trochu mrzly prsty na rukou.

      Nove botky od Inov8 od pritele Gora se dost osvedcily. Parkrat se mi povedlo slapnout do vody a krome krusty ledu zadny problem. Zima taky zadna prestoze jsem mel jen uplne tenkou ponozku.

      Priste (pokud tedy nejake bude) musim vic promyslet co na jidlo. Kdyz si ctu co vsechno tahnul Jonti tak me 4 tycky, 2 gely a pytlik suseneho masa + cista voda ve vaku pusobi smesne :)

      0 0
      • Darkson  

        jj, bejt to stovka, tak bych to možná taky ještě zkusil, ale těch 20 km nevíc je strašně moc. ty asfaltový přesuny mne překvapily, jak jsou dlouhý, na biku to člověku nepřijde, tam je to mžik, ale pěšky je to jiná káva.

        co mě potěšilo byl krpál za Skochovicema u kolejí, musim se tam podívat s bikem, za sucha to může bejt luxusní sjezdík:-)

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          jj stovka by mela byt stovka :D

          0 0
        • jonti  

          Taky jsem si to říkal. Psychicky lepší bude nějaká stovka ve velkých horách, kde dáš tři kopce a máš to.

          0 0
      • orgoj.chorchoj  

        jeste doplnim vybavu:

        membranova cepice

        rukav na krk

        tenka moira dl. rukav

        icebreaker sprint dl. rukav

        softshellka

        bezkarske rukavice

        membranove gate z Lidlu

        ponozka Craft

        boty inov8 terrahly 313 gtx

        celovka fenix hp20

        0 0
      • jeffino  

        docela mě překvapuje, že borec o cca 10 let starší to skoro dá a „mladoši“ se vymlouvají na kde co, ale tím to nechci zlehčovat je to určitě přísnej závod, když i serža si na něm vylámal zuby:-).

        Vcelku by mě zajímalo srovnání s B7, ale ten mráz to asi posunul trošku jinam.

        0 0
        • Smazaný účet  

          na tohle fakt musíš bejt „vychozenej“, to se prostě jen tak nedá…

          na druhou stranu, když jsem to nedal, je to furt výzva! :-)

          0 0
    • cabbage  

      Tak jaká vám byla zima? Sem na vás myslel;)

      (btw: chata vytopena tak, že v nejzažším koutě bylo 28°C )

      0 0
    • micu  

      Jsem to take nedal, na 80km mi totalne odeslo koleno. Skoda, kondicne jsem na to asi mel, ale jak zas tak moc nebeham tak klouby a upony dostavaji poradnej zahul. Asi jsem prehnal prvni 60tku tu jsem mel za nejakych 9h a take zrejme dozvuky z Louceni(110km za 21h) pred dvema tydny. Mimochodem Jakub R. ktery vyhral i Prazskou stovku to tam dal za 16h zatimco Prahu ktera mela o cca 10km vic za 15h. Mozna vetsi konkurence, ale jako mnohym jinym i mne ta prazska trasa prisla dost behava. Prekvapuji mne ty problemy s pitim, mel jsem 0.5l aluminiovou flasku a nezamrzlo mi(tedy krome uzaveru, ale to se spravilo v hospode). A male varovani, ten samy den jsem mel firemni vecirek a tak jsem se tam stavil aspon na veceri a po chlebickach, lososovych filetech, tortille, hamburgru a dvou pivech uz skutecne nikdy behat nepujdu. Nastesti to na 30km slo prirozenou cestou ven, ale do te doby to rozhodne prijemne nebylo

      0 0
      • Elwing  

        Člověče, s takhle nacpaným žaludkem uběhnout 30 km, to je teda síla. A pak samozřejmě ten zbytek ;)

        0 0
        • McBlacky  

          už ta půl litrovka vody a to že šel po 14 dnech od jiného ultra. To je správný přístup. ***** na plánování a co by se mělo a jít do toho hlavou

          0 0
          • Smazaný účet  

            tak Frantíci ke Slavkovu mašírovali 30 km denně v plný polní, s kanónama a metrákama další výbavy a po dojebanejch cestách…takže my ty schopnosti máme, jen si je připomenout :-)

            0 0
            • micu  

              S pitim jsem trochu spolehal na organizatory a nezklamali. I kdyz mi neni jasny, jak je mozne, ze jsme v mrazu pili ledove mineralky atd. a neslysel jsem, ze by z toho nekdo onemocnel. Ale to je take jeden z duvodu proc neco takoveho zkouset – najit v sobe schopnosti, o kterych jsem netusil, ze je mam.

              0 0
            • jeffino  

              co teprve takovej capi blanc marche:-)

              0 0
    • Olaf Čihák  

      Ahoj všichni jste srdečně zváni na letošní jubilejní 20. ročník. Tentokrát 145 km. :-)

      Olaf

      http://www.dalkovepochody.cz/ps.htm

      0 0
      • McBlacky  

        to už je jak moje ±100 na kole.

        jinak teda 145 je fakt mazec, všem přeju aby bylo hezky a sám srabácky uznávám, že na tohle nemám.

        0 0
      • Ice-goofy  

        Před všema RESPEKT já letos sledoval B7, ale tohle bych nedal na to upřímně nemám.

        0 0
      • jeffino  

        no ted o víkendu se ještě běží pradědova 100-ka(114km,4500+)

        taky 3 bodíky do UTMB, docela slušnej předkrm před pražskou 100-kou:)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Vrahu! :-D Ale to se dostáváme k tomu, že kdyby byla možnost poloviční trasy…

        0 0
        • Bystrous  

          Ta by měla být, ale info k ní se bude zveřejňovat až teď někdy v říjnu prý.

          0 0
        • jeffino  

          seržo, prece nepoběžíš dětskou:)

          0 0
          • Smazaný účet  

            ale ne…jen si to dám tak jako…přerušova­ně…teď půlku a druhou třeba někdy úplně jindy :-)

            0 0
            • McBlacky  

              lol nejvíc :)

              ale jasně i mnou preferovaný štýlo :) ChickenStyle :)

              0 0
        • jonti  

          Ani ta polovicni, treba 80 km trasa, nebude uplne malo. Vim jak jsem se citil loni v Pikovicich, dam si jen tu polovicni taky.

          0 0
    • jonti  

      Pobezite nekdo se mnou denni cast? Cil bude dojit a nezamrznout. Pry to bude hezke.

      0 0
      • jeffino  

        já si to s tebou klidně střihnu, start pro 145 a 80 má být stejnej.

        0 0
        • jonti  

          Denni cast je ta druha, ktera startuje za Berounem. Ty davas celou? Letos skoro nebeham ani nechodim, ani tolik nejezdim, tak si netroufam.

          0 0
          • jeffino  

            jo, chtěl bych celou, ale tím, že trasa není známa a nikdy jsem to neběžel, tak moc netuším, jak to s těma trasama je, předpokládám, že 145 a 80 povedou souběžně a pak se to někde odpojí, něco jako velký a malý sudety, letos jsem trošku začal běhat(3,5t), ale nedělám si iluze, stát se může cokoliv, přesto si věřím:)

            0 0
            • jonti  

              Ani vítězové nemají letos naběháno víc než 5–6k, 3,5k je dost. Poloviční trasy je možné běžet noční nebo denní, první polovina celé trasy je noční, druhá je denní. Já hlavně z hlediska jednodušší logistiky – cíl v Praze, volím denní, startovat bych chtěl co nejdřív, ideálně už v 6 ráno.

              0 0
              • jeffino  

                jj, tak to mě zmátlo nikde jsem nenašel info o 2 možnostech na 80-ku, pokud bych se pro ni rozhodl, tak bych šel určo taky do denní.

                Pro mě logisticky je lepší startovat v praze i tam končit:), letos jsem běžel jednu 60-ku, tak mě láká pro změnu zkusit tu 145-ku:)

                0 0
                • McBlacky  

                  ty si dej 145, to dáš napohodu.

                  Respektive jestli máš 3,5 naběháno nevím co řešíš. Já před výzvou v krkonoších měl 350 od ledna…

                  0 0
    • Smazaný účet  

      v rámci přípravy:

      http://dalkovepochody.cz/…yne_2013.doc

      46 km, 34 km, 25 km, 14 km

      MÍSTO STARTU: Praha – Malá Chuchle, zastávka autobusů MHD

      ČAS STARTU: sobota 26.10. 7:00 – 10:00 hod.

      http://dalkovepochody.cz/…ton.2013.doc

      50 km, 42 km, 30 km, 19 km

      MÍSTO STARTU: Praha – Vysočany, sportovní hala Podvinný mlýn

      ČAS STARTU: sobota 9.11. 6:30 – 9:00 hod.

      0 0
      • black.horse  

        Jakožto neználý pravidel se zeptám: dálkové pochody se smí běhat a nebo se musí chodit?:-) Napadlo mě to jako vytrvalostní běžecký trénink…

        0 0
        • Smazaný účet  

          můžeš běžet

          0 0
          • McBlacky  

            nezaběhneme tu 25ku ted v sobotu? Mám ale čas jen chvíli – do 12 doma, takže start dle toho jak velkou kudlu si naplánujeme…

            0 0
            • Smazaný účet  

              no, pohrávám si s tou myšlenkou :-) pokud bys měl z cíle odvoz, tak je to v klídku…

              0 0
            • Smazaný účet  

              btw všiml sis, že zrovna 25km trasa jde bažinou za Kalinovým mlýnem? ;-)

              0 0
              • McBlacky  

                detail :)

                no auto bych dal ke startu a pak snad nějaký bus. mrknu na to

                0 0
                • Smazaný účet  

                  tak asi dojít od cíle na metro/bus nebude tak daleko…

                  jinak viděl bych to tak na 2:30 v mém podání, takže start asi v 9h…ale já nikam nespěchám :-)

                  0 0
      • Smazaný účet  

        hehe, tak já to shrnu:

        zaspal jsem, takže jsem vybíhal mimo závod asi ve 14h.

        párkrát jsem zakufroval…Pak jsem v listí u Třebotova přehlídl šutr a zvrtnul si kotník. Za Kalinovým mlýnem jsem do půli lýtek zapadl do bažiny a utrhl obě podrážky. Když jsem se konečně (25km za cca 3h i s tím blouděním atd…) dostal do cíle, došlo tam v hospodě pivo.

        no, super den :-)

        0 0
        • cabbage  

          Dobře ti tak, měls jet na kolo, v MMX pivo nedošlo;)

          0 0
        • Smazaný účet  

          trochu jsem to rozepsal tady

          0 0
        • McBlacky  

          já měl nakonec ten den fakt crazy. V sobotu dopo jsem dal bajka a shodou okolností jsem to brousil i po tý červený, že bych tě třeba potkal :) ale tam je to teda pekelný aktuálně. Domů jsem stíhal jtt a odpoledne jsme šli s návštěvou na discgolf. Neděle na skalách, včera bajk -v Halounech kolem oběda nikdo z BF? WTF…

          0 0
          • Smazaný účet  

            včera jsem v Halounech byl…ale až tak v 15h…hospoda vyžraná, musel jsem se přemoct a dát si ty biftečky se smetanovými brambory :-)

            0 0
            • karliner  

              Já tam byl v neděli a taky ani známá noha…

              Protestně jsem si nedal nic a jel do oblíbeného 7* klubu pro lordy v Dobřichovicích :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                musím říct, že když jsem se kolem včera rval proti větru, byl pohled na ty rozvalené bikery tam dost demoralizující :-)

                0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Tak co? Jde nekdo?

      0 0
      • Smazaný účet  

        když stačím vystřízlivět z vánočního večírku, možná zkusím tu 80km verzi

        ale na neděli mám zaplacenej kurs s pistolí, tak bych měl zůstat pohybuschopnej :-)

        0 0
        • orgoj.chorchoj  

          co planujes za ohoz? zda se ze letos bude tepleji, v noci jen tesne pod nulou.

          ja to vidim na slabe elastaky, slabou moiru a bundu titan od Kalase

          0 0
      • jeffino  

        já dospěláckou:-)(včera jem kupoval startovný od nějakýho zoufalce, co vyměkl z 1.vlny), běžíte někdo z bf?

        nemáte tip na nějakou „neprofuk“ běžeckou bundu, nic nemám?

        myslíte, že to bude na kejmla nebo na termosku?

        0 0
        • McBlacky  

          zdar za mě camel, akorát je blbý, že ztrácíš čas doléváním a to víc, čím máš batoh narvanej, ale zase dva+ litry ti vydrží dlouho a víš jak – ultra je stejně jen o tom dobře jíst a pít :)

          bundu netuším, hlavně bacha aby nedřela na krku :) může být klidně GTX, na těch 150km to stejně nepovalíš nijak extra v intenzitě.

          A držím palce na top10

          0 0
        • jonti  

          Letos to ani nezkouším, mám v tom termínu jiné povinnosti.

          Zkušenost z loňska říká, že kejml v mrazu je blbost největší, zamrzne to v hadici nebo náustku a pití bude problém. Velký problém, hlavně když to zanedbáš a pít moc nebudeš. Mě nevadí pít studenou vodu, když bude mrznout, vzal bych do batohu dva bidony.

          Bundu proti větru celou dobu na sobě nepotřebuješ, budeš v pohybu a většinou v lese. Vzal bych něco co dobře dýchá a úplně neprofoukne, a k tomu do batohu jednu velmi teplo vrstvu a jednu neprofuk a nepromok, ideálně paclite nebo hivent. A určitě hůlky.

          Bunda, na kterou odkazuješ vypadá super na suchou zimu a vítr, ale kdyby mělo pršet, chce to víc.

          0 0
          • jeffino  

            ono s tím kejmlem je to asi myšleno tak, že i hadička s náustkem bude skryta v batohu a zamotaná v mirelonu, pak by to možná nezamrzalo.

            ten člobrda, co mi startovný prodal to loni běžel a psal mi, že budu ne sofshell, ale šustku

            0 0
            • jonti  

              Kdyz ji budes mit v batohu a v mirelonu, tak stejne kvuli piti musis zastavit a otevirat batoh a nema to zadnou vyhodu oproti bidonum.

              0 0
              • jeffino  

                jenom vytáhneš hadičku a cucneš si, míň kramaření.

                0 0
              • McBlacky  

                může ji mít i venku ale musí foukat pití zpátky a pokud bude více než –4 i dobře dostat vodu z náustku – to lze bud otočením konce nahoru v poloze kdy nepiješ nebo sundat-vyklepat-nasadit když piješ jednou za 45 minut dá se to.

                pokud zamrzne, tak stačí dát hadičku na záda mezi camel a batoh a teplem těla se za chvíli led rozpustí.

                pokud by bylo po většinu závodu víc než –8 už to ale na camel není, to pak zamrzá všechno rychle a blbě rozmrzá

                0 0
                • mm  

                  Jsou závody s teplotou hluboko pod –8 a camely se běžně používají. Pokud náústek i přes prevenci zamrzne, stačí dát na chvíli do pusy. Při nižších intenzitách na dlouhých distancích to není zas takový problém

                  0 0
                • orgoj.chorchoj  

                  Kejml jsem mel i vloni pri tech –15 (nebo kolik to vlastne bylo) a dalo se to. Ale jak pises je nutny fouknout to zpatky a jeste schovat naustek pod bundu.

                  Letos bych se toho nebal vubec.

                  0 0
            • orgoj.chorchoj  

              Proc ne softshell? Ja ji zrovna chci brat. U me to ale bude spis o tom pochodu nez behu tak chci neco teplejsiho.

              0 0
              • jeffino  

                asi to moc nedejchá, ale vzhledem k předpovědi asi vezmu raptorku od tilaka a lyžařský brejle:-), bohužel tu šustku jsem ještě nesehnal, jsem moc velkej, velikosti malý:-(

                0 0
                • McBlacky  

                  v raptoru jsem šel jednu zimní noční pajdu a zrovna taky místama fest fučelo a lítaly srance a bunda geniální, veliká kapuce je výrazné plus, akorát si dej pozor na krk a bradu, at si je nerozedřeš, přeci jen bunda je tužší

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    na krk vezme HADa nebo tak něco a je v klidu…

                    0 0
                    • jeffino  

                      nevezmu, dneska to za mě vyřešil šéf, jdu do práce, ***** věděl to týden dopředu, startovný teda firma proplatí…manažeři zkurvení:(((((.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        to znám, na tohle téma se hádám v práci furt – vědí co bude, ale tobě to řeknou až na poslední chvíli, idioti :-(

                        0 0
                      • karliner  

                        Buď rád. Xaver by tě odfoukl.

                        0 0
                      • orgoj.chorchoj  

                        Das ist pech :(

                        0 0
                      • McBlacky  

                        hele nic ve zlým, ale podle mě jsi měl kliku. Jestli vyjde jen půlka předpovědi, tak to bude docela hustotka.

                        tipuju, že windchill effect hodně lidí nepříjemně překvapí. A šlapat proti větru této síly bude taky na 150km ***** znát.

                        0 0
                        • mm  

                          +1

                          0 0
                        • orgoj.chorchoj  

                          A vo tom to je. Zazitek nemusi byt prijemny, hlavne kdyz je silny. Vzdyt to znas.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            já to znám :)

                            osobně ale konkrétne u letošní ´stopadesátky :)´ nemám problém si přiznat, že to už byl pro mě zážitek možná moc hluboký a hlavně si vůbec nejsem jist, že bych dokončil, spíš méně než 30% a s takým setupem v hlavě jak známo, šance dokončit je 1:1000000 a ted nemyslím tu pratchetovkou jedna ku milionu :)

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          jj, ten vichr je dneska hodně přísnej :-/

                          0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Tak Prazska stovka 2013 je minulosti. Predpoved pocasi se vyplnila a vysledkem byla luxusni akce. Teplota mirne pod nulou spolecne s Xaverem zarucovalo vynikajici zazitek okoreneny snehovou nadilkou.

      Prestoze do cile jsem se zase nepodival tak vysledek povazuju za uspech. Letos jsem 80km zdolal za 14:23 coz je proti lonsku zlepseni o 3:30. Tak zase za rok :)

      0 0
      • jeffino  

        ta „nejistota“ jestli dokončím či nikoli dělá pro mě z pražské stovky kultovní akci:), ta „úmrtnost“ je tam fakt dost vysoká:).

        jako včerejší hláška na fb mě dostala…začíná 3 noc na na trati je ještě 8 závodníků:)

        čím to že tolik lidí nedokončí??? únava z nevyspání? nedostatek vůle jít, či běžet dál???? klimatické podmínky???

        0 0
        • McBlacky  

          je to podle mě mnohem jednodušší. Když nejsi zvyklý chodit 50+ a běhat 30+ v kuse, tak je velká pravděpodobnost, že nedokončíš.

          0 0
          • Darkson  

            přesně tak, chodidla mi vždyky odešly, navíc v kombinaci se zimou a nevyspáním je to peklo

            0 0
        • orgoj.chorchoj  

          je to jak pise Blacky – je treba mit nejakou tu 100+ za sebou aby na to byl pohybovy aparat pripraveny. me uz na to 80km bolel kazdy krok a predstava dalsich 60km byla nerealna, to by bylo jen trapeni a zadna radost.

          0 0
          • Smazaný účet  

            u mě se to takhle láme po 50+

            „na hlavu“ to ještě do těch cca 80 doklepu, ale víc jsem ještě nedal…

            0 0
          • jeffino  

            příští rok musím před P145 nějakou 100+ akci prubnout, letos jen dětské ultra(60km), ale zase to bylo celkem pohodové(doběh skoro do vířivky:)).

            0 0
            • orgoj.chorchoj  

              myslis ze uz se Olaf spatky na 100km nevrati? to by pro me byl konec nadeji na dokonceni :(

              0 0
              • jeffino  

                to netuším, ale trend vypadá asi se vyrovnat americkým „stomílovkovým“ závodům:).

                Mě se na tom líbí ten čistej entuziasmus, jakým je to dělaný, takže je mi trošku jedno jestli 100 nebo 120, fakt mě mrzí, že jsem kvůli práci nemohl.

                never ever give up!:)

                0 0
        • micu  

          Proc jsem nektere stovky nedosel:

          • kombinace bot tak akorat, silnych ponozek a neostrihaneho nehtu napalci. Po68km to z kopce dolu hodne boli a kdyz objevim zastavku busu a bus za 15 minut tak uz to neresim.
          • uklouznuti na ledu, narazeny kotnik. Akce se jmenovala Brtnickeledopady.
          • koleno nevydrzelo (jsem chabrus na klouby)
          • zmena pocasi(po pohodove bezecke noci, prisel dest, zima a vitr behemchodeckeho dne) + vetsi zakufrovani a vedomi ze nestiham planovany spoj domu =ztrata motivace a volba nejkratsi cesty k cili(i tak to dalo cca 90km).A zase vzhledem k prubehu vtipny nazev Jarni Sluknovsko
          0 0
        • jonti  

          Stačí to vyzkoušet. Já se ppo 40–60km začínám cítit dost mimo, všechno mě bolí a ztrácím motivaci. Mít v tom stavu před sebou 40km nebo 90km je potom obrovský rozdíl.

          0 0
    • Olaf Čihák  

      Ahoj.

      21. ročník Pražské stovky se bude konat 5.-7.12.2014.

      Tak doufám že už trénujete. :-)

      0 0
      • jonti  

        Delku extrapolovat podle vyvoje za posledni roky?

        Uz se tesim, doufam ze to letos konecne dokoncim.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.