• pee.tr

  Ahoj, chtěl bych od zkušenějších běžkařů poradit, jestli má dnes smysl kupovat boty typu http://www.lyze-snowboardy.com/…a-nn-75-pro/?…

  Mám takové už nějakých 20 let (běžky dlouho stály, poslední sezony najedu tak max. 100–150km za rok) a včera se mi podařilo při pádu vytrhnout boty z podrážek tak, že jsem sotva dojel k autu. Nejsem žádnej běžkař, pouze hodně rekreační. Boty vypadaly na první pohled v cajku, ale už se jim dělal lehce žralok a včera jsem to nějak dodělal. Myslím, že nové typy vázání, tuto poruchu vylučují. Chtěl bych vědět, zda novější typy vázání zásadně zlepší ovladatelnost lyží a komfort jízdy. U těch mým už byl docela problém zatočit, bota se kroutila aniž by hla lyží a zároveň při občasném pokusu o bruslení jsem jen těžko zdvihal špičky lyží. V budoucích botech chci jezdit především klasiku, což doufám, že úplně nevylučuje občasné bruslení. Děkuji předem za rady.

  • JIRKAZDA  

   Ahoj, já mám stejný typ bot na běžky jako ty a jsem spokojen. Osobní zkušenosti s tím druhým typem vázání sice nemám, ale nějak po něm netoužím. Jednak je to o trochu jiných penězích a konkrétně pro mě, obdobného běžkaře jako ty, nedůležité. :)

  • prvniodkonce  

   Na té 75 se dá nějak šoupat, rozhodně se však nedá mluvit o běhu na lyžích. Jako dítě jsem to měl, tak vím, o čem mluvím – jezdil jsem s tím po Šumavě a záviděl německým důchodcům normální vázání – vidím to jako dnes, ale to bylo před 15ti lety.

   Na chůzi na běžkách je to dostatečné – jinak ovladatelnost lyže se s novým vázáním zlepší značně, to je fakt, ať už je to sns nebo nnn, to je jedno.

  • Nikovlas  

   Jednoduše – tohle je asi nejlevnější řešení (pokud nepočítám bazar. Jinak bys musel kupovat nové vázání. Ale ty nové systémy NNN a SNS (Rottefella a Salomon) jsou nesrovnatelné.

   • pee.tr  

    S případnou koupí nového vázání samozřejmě počítám a zároveň doufám, že by se mi ho podařilo našroubovat na ideální místo po odejmutí vázání stávajího.

  • tomxxx  

   Lepší to je, ale vše je o penězích. Vázání cca 700, boty tak min 1500.

  • kolombo  

   Je to sakra rozdíl.

   Kup nové boty i nové vázání.

  • zdenek  

   Máte někdo zkušenosti s botami, které mají provázek a plastové zdrhovadlo místo tkaniček?

   Zkoušel jsem to na prodejně a přišlo mi, že provázek se hůře drží a zařezává se do prstů, protože je tenčí než tkaničky. A pokud by odešel ten plastový bazmek, co ho drží utažený, tak jsou nejspíš na odpis celé boty…

   • lukasmcl  

    Mám, je potřeba to postelovat aby to netlačilo na noze, ale mam boty jen střední třídy, drží to výborně, navíc bývá i plastova preska…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.