• orgoj.chorchoj

    Zdarec,

    piste sem kdo jste kde byl, jaka je kde situace se snehem, upravou stop atd.

    0 0
    • roman 3D  

      Jizerky, jako vždy kvalitní svezení, navíc z noci na dnešek nám tady krásně sněží takže až se spojí čerstvý sníh s trošku přemrzlejším podkladem tak to bude paráda

      http://www.kamzasnehem.cz/…izerske-hory

      0 0
      • Zlatka  

        Těžká závist, zatím znám běžky z pohledu šroubováku a vrtačky.

        0 0
    • iron.hide  

      v tomto clanku je jedna fotka, kde sa pise, ze je zakazane chodit v stope:

      http://cestovani.idnes.cz/…a-/lyze.aspx?…

      ma to nejaku realnu oporu v zakone, ci tam len hrozi ze ma nervozny dedek vybije palickou po hlave? vyskytuje sa take nekompromisne a nicim nepodlozene upozornenie aj inde v cechach?

      nejak sa mi nezda, ze by som za to mohol dostal pokutu :/

      0 0
      • iron.hide  

        nie som bezkar a ani s tym nikdy neplanujem zacat, tak sorry ak som sa niekoho dotkol. len tomu nerozumiem

        0 0
        • hawrda  

          Nevím jestli to má oporu v zákoně,ale u rolbou či skůtrem upravených tratí bývá cedulka s přeškrtnutýma stopama bot.Je to logický.Úprava stop stojí hromadu peněz(třeba na Monínci se přispívá do kasiček)a pak to nějakej ignorant se sáňkama rozšlape.Samos­tatnou kapitolou jsou pak milovníci čoklů,kde pán či panička jede v jedné stopě čokl běží v té souběžné.Krásná ukázka ignorance a bezohlednosti vůči práci lidí ,kteří stopy upravují a i těm jenž je následně využívají.

          0 0
          • daymaker  

            tak, je to o mozku… toho, kdo ho má to napadne samo, že ve stopě se asi chodit nemusí… tomu, kdo ho nemá, ani cedule nepomůže.. tam pak tou hůlkou přes kebuli

            0 0
            • mr.antik  

              a úplným debilům je potřeba vysvětlit, že „mimo upravené stopy“ opravdu neznamená šlapat v upraveném pásu pro bruslení.

              0 0
              • Burizon  

                A můžu tam jezdit na kole? A kde teda má pěšák jít, když je celá cesta upravená?

                0 0
                • hawrda  

                  Jistě je všude dost cest kde se dá jít na pěšárnu.Chce to jen vzít do ruky mapu a rozum do hrsti.Po sjezdovce se ti taky nikdo nemrcasí pěšky.Pokud je trať umrzlá nevidím důvod nejet to na kole.Stopou pro klasiku nepojedeš a bruslení nezničíš.Je jen otázka jak se budeš vyhybat lyžařům.Dalo by se za tmy.

                  0 0
                • mr.antik  

                  kolo je v pohodě

                  0 0
                  • cvtracktor  

                    Kolo není v pohodě. Jednoho týpka jsem zažil na Dlouhý Louce. Po určitý době mu došlo, že se mu to mimo stopu bortí pod kolem, tak ho nenapadlo nic lepšího, než zprasit stopu. Pěšáci na sněžnicích jsou OK.

                    0 0
              • karliner  

                Čili Jizerky jsou v době sněhové pokrývky pro chodce uzavřené?

                0 0
                • mr.antik  

                  nejsou, podle pravidel mají jít mimo upravenou část.

                  0 0
                  • karliner  

                    To je kudy přesně? Kdybych si chtěl udělat třeba pěší okruh Kristiánov – Čihadla – Hřebínek – Kristiánov.

                    0 0
                    • hawrda  

                      Sněžnice a můžeš dávat.

                      0 0
                    • mr.antik  

                      prostě přesně vedle toho upravenýho pásu

                      0 0
                      • karliner  

                        Čili tam, kde je upravená stopa na klasiku? Nebo mezi stopou na klasiku a upraveným pásem?

                        0 0
                        • kolombo  

                          Můžeš jít kudykoliv, kde není upravená stopa pro běžkaře :-)

                          Já nevím, co je na tom tak nepochopitelné. Dříve se neupravovalo nikde a běžkaři si prošlapávali stopy v celých Jizerkách, daleko více cest, než je nyní upravováno rolbou. Takže dnes je spousta neupravovaných cest, kudy Ti pěšáci mohou klidně chodit.

                          Jen mne zaráží, že když chce někdo jít na pěší procházku, že se odhodlaně nebrodí po pás ve sněhu, ale klidně šlape v upravené stopě. Asi nechce opravdu na procházku, ale šlapat v upraveném.

                          0 0
                      • McBlacky  

                        tak bud jdeš středem kudy se bruslí, nebo hlubočákem. Jiná možnost není. Vedle klasiky na vnější stranu se nevejdeš, když není moc sněhu jsi tam na klasice rád, že je do čeho píchnout. Když to je zarovnaný s okolím do roviny, tak nemůžeš jít aby tě mohli klasici objíždět bez problémů – tohle jde na minimu míst, kde to tahají na víc než šířku jedný rolby (Blaťák-Žába, Smědava-Promenádní)

                        0 0
                        • daymaker  

                          prostě v zimě tam bez běžek nemá nikdo co dělat, stejně jako v létě bez kola… pěšáci jsou vymírající druh a mají to spočítané…

                          0 0
                          • McBlacky  

                            mě tam až tak nevadí, co mi vadí jsou psi.

                            0 0
                            • daymaker  

                              no tak ti vůbec… to je extremismus největšího zrna.. už jenom to, psa si pořídit…

                              0 0
                              • Greyhound  

                                tak pes na volno je nejvetsi bezohlednost – za prvy se tim ohrozuje bezpecnost asi podobne jako kdyz nekdo necha psa pobihat volne behat na cyklostezce (ano, i takovi dementi se najdou…) a za druhy pokud bezi ve stope na klasiku tak ji nici. psa v ceste proto rovnou rezu hulkou. at si ma kazdej jaky zvire chce, ale neobtezuje tim okoli, ja taky se svym kocourem nelezu na psi cvicak ;-)

                                0 0
                                • vanice  

                                  když už, tak řezat bys měl majitele psa… ale souhlas s tím, že pes nepatří na tratě a to ani na volno, ani na vodítku. ničí stopu, projet lejnem taky není extra zážitek a navíc jsou většinou dost zmatený a motaj se.

                                  0 0
                            • mr.antik  

                              teď by mi tam třeba taky nevadilo, ale když je to měkký, tak tři lidi udělaj ze skejtu peklo…

                              0 0
              • Greyhound  

                …a dalším debilům vysvětlit, že když není pás na bruslení tak bruslit a ničit klasické stopy je pěkná bezohlednost. Bohužel je to nekonečný boj :-/

                0 0
            • tulda  

              Vážně by si praštil nějakýho chodce hůlkou přes hlavu?

              0 0
              • McBlacky  

                to bych si ji zlomil :)

                občas hůlkou na běžky píchnu do psa, když se nechce klidit ze stopy.

                0 0
              • daymaker  

                mám karbony, takže nee… :-) obrazně řečeno, ono to stejně nepomůže, páč se tam většinou nemá co rozsvítit… to je jako, když potkáš na kole např. na stezce pejskaře, který stojí, čumí, pes na volno a čeká, co se asi stane… to je podobné… extra klasa jsou v tom Poláci… :-)

                0 0
      • Nikovlas  

        Nedostaneš pokutu, ale pokud se najde nějaký běžkař ochotný riskovat svoje zdraví, dostaneš naprosto po právu po držce.

        Údržba běžeckých stop stojí nemalé peníze a pokud je stopa jen vyšlapaná, stojí to nemalé úsilí. Pokud jdeš v botách nebo sněžnicích, tak alespoň mimo stopu na klasiku – pás na bruslení není tak náchylný na zničení a mělké stopy nejsou katastrofa, ale štrádovat to stopou na klasiku je čirá arogance. Řešit, jestli je to v zákoně je nesmysl – není tam ani to, že bys měl maminkám pomáhat s kočárkem do schodů…

        0 0
        • jonti  

          Teoreticky zavolat na toho cloveka mestaky nebo policii a obvinit z poskozeni majetku, projeti trate rolbou stoji par tisic.

          0 0
          • karliner  

            Pokud chceš na individuum, které jde běžkařskou stopou volat městskou nebo státní policii, předpokládám, že když doma zmerčíš komára, likviduješ ho napalmovou bombou :-)))

            0 0
            • tonik666  

              Hlavn2 ti policajti by napřed mohli zkasírovat dotyčného a pak rovnou sebe…snads si nemyslíte, že přijedou na běžkách, aby nepoškodili stopu :D

              0 0
      • Modelar  

        Provozovatel běžecké tratě je oprávněn v krajním případě vyloučit osoby, které porušují pravidla chování ve stopě a zásady slušného a kultivovaného chování k ostatním, z užívání tratí, popř. je předat ke stíhání pro přestupek podle zákona č. 200/1990 Sb.

        0 0
        • karliner  

          Přestupek „chůze v lyžařské stopě“ :-))) Za to bych napařil veřejné práce a poslal bych je na magistrálu :-)))

          0 0
          • kolda  

            máro, kolik máš letos na lyžích odjeto, že to tu tak plevelíš? :)

            0 0
            • karliner  

              No, nevěděl jsem, že na přispívání do jednotlivých vláken je potřeba mít najeté určité penzum kilometrů na běžkách, kole, odpracováno x hodin v servisu a podobně. Děkuji za upozornění a omlouvám se, já se polepším.

              0 0
    • daymaker  

      btw, nebyl někdo teď někdy na Skřítku? myslím okruhy směr Hvězda, Rabštejn? díky

      0 0
    • Menhir  

      Jesenicko jedině okruhy na Paprsku, jezdím 3–4× týdně, po práci s čelovkou, hospoda má otevřeno do desíti, kuchyně do půl osmé.

      Tratě upraveny rolbou, hlavně na klasiku. V úterý tam nějaký debil jel z Ostružné na skůtru a jednu stopu poškodil.

      Jinak fakt super poježdění po Šengenech, Milíře, Pohádka Pralinka, vše upravené i s nábližkama.

      0 0
      • Rorejs74  

        A jak se tam da pls s bezkama dostat jinudy nez po svejch z Petrikova ? Jezdis to lanovkou z Vrbna ?

        0 0
        • Menhir  

          Ne, já jezdím od Jeseníku, takže buď z Ramzové od vlaku přejedeš přes Větrolam, je to asi kilák a si v Petříkově, nebo necháme auto u kamaráda nahoře v Petříkově, on tam je zákaz vjezdu pro lufťáky ale je před ním velké parkoviště, cosik se tam platí…

          Pak projdeš dědinu a u posledních chalup začínají stopy :)

          0 0
    • kolda  

      Jeseníky, jedině Nová Ves :)

      když je málo sněhu, tak je tam pěkný 2,5km okruh na louce, teď už v plným provozu směr Alfrédka, Skřítek. vše upravené na skate, jen ty kopce by mohly být menší :)

      0 0
      • daymaker  

        chystám se někam zítra… ta Nová Ves zní dobře, mám to celkem blízko… myslíš tu, za Horní Moravicí? najdu to v poho, když tam dojedu, resp. nějaké nástupní místo atd. je to tam značené? vůbec to tam neznám, tak aby mě nehledali pak ve Velkém Kotli… :-) díky moc

        0 0
        • daymaker  

          páč koukám na http://www.rymarovsko.cz/…va-ves-.html a tam nic upravené nemají… :-)

          0 0
        • Zbyněk  

          Nástupní místo je úplně nahoře na parkovišti u restaurace Na vyhlídce. Dostaneš se tam buď z Dolní Moravice nebo Rýmařova (tam to ale bývá někdy zafoukané). Rolba ale pokud vím ještě úsek N. Ves – Mravencovka neprojížděla. Parádní je třeba Kapitánská cesta z Hvězdy do Karlova, až ji začnou upravovat, dá se dojet třeba až do Rýmařova. Silnice D. Moravice – Rýmařov má nový povrch, takže to bude parádní úsek na kolo. OdŽlutého potoka kolem Škaredé jedle a dál na Rýmařov popř. Horní Město se upravuje skútrem.

          0 0
          • Zbyněk  

            Ještě jsem zapomněl dodat, že od letoška se rolbou upravuje vrstevnicový okruh z Mravenčího sedla v délce asi 5,5 km – 1 stopa + pás na bruslení.

            0 0
          • kolda  

            na mravencovku lesem ne, ale po lesni ceste to myslim projety bylo. ja jsem tam nejel, pac to bylo lehce o lyze. ale ted uz by to melo byt v pohode, zitra vyrazim :)

            0 0
      • Bjerndi  

        Stará Ves :) napojíš se hned na trasu směr Skřítek a kopec Pod zelené Kameny je luxusní :D Ale odměna v podobě stop směr Alfrédka je perfektní a mohu doporučit hospodu na Rabštejně, perfektní pivo i domácí jídlo

        0 0
        • McBlacky  

          Rabštejn, tak se velmi dobře kalí. možná až moc dobře :)

          0 0
          • Bjerndi  

            po sobotě mi ani nemluv. Příjezd cca ve 3 a zpět v noci s čelovkama přes Skřítek až do Staré Vsi…trvalo nám to cca 3 hodiny :D:D

            0 0
            • obda  

              Jen technicka – proc z Rabstejna do Stare Vsi pres Skritek? To je zajizdka jak prase.

              0 0
              • Zbyněk  

                Je, ale od Rabštejna už bohužel nevede stopa a cesty tam bývají proplužené.

                0 0
                • obda  

                  Tak už jsem tam pár let v zimě nebyl (ale předtím od malička každej rok alespoň týden), ale vždycky se dalo sjet po modré, pak stopa kolem silnice (pokud to nešlo po ní) a buď krpál po žluté pod Výhledy, nebo má oblíbená vrstevnice k Čokoládce. Většinou to bylo prošláplé, sem tam jsme si to holt prošlápli sami.

                  0 0
                  • Zbyněk  

                    Přes Výhledy se udržuje stopa ze ďárského potoka. Co jsem tam jel, tak cesta k Rabštejnu byla vždycky proplužená. To samé od Rabštejna (hospody) dolů. Je ale možné, že to někudy projet jde.

                    0 0
        • daymaker  

          taky dík, musím se v tom trochu zorientovat, páč borci na fórech tam trasují celkem na přeskáčku… takže se v tom trochu ztrácím… tu Alfrédka, pak jsou najednou na Skřítku, pak zase na Zelených kamenech, pak najednou ve Staré Vsi… :-)

          0 0
          • kolda  

            dyt je to vsechno kousek :) ale ted uz to bude projezdeny vsechno, takze chybu neudelas nikde.

            0 0
        • kolda  

          já to jezdím opačně, od Mravencovky. nahoru se dá vyjet v pohodě a ta vrtevnice je paráda. ze skřítku na zelené kameny je to vražda a s bruslenim to tam nema nic spolecneho

          0 0
          • Zbyněk  

            Taky bych řekl, že z Mravencovky je to mírnější, alespoň ta varianta kolem Malého kotle. Od Žlutého potoka k Zeleným kamenům jsem to jel jen jednou a stačilo. Dolů to ale jede pěkně :-).

            0 0
            • Burizon  

              Koukám, že se tu nikomu moc nechce přímo na kopce a užít si nějaký ten krásný sjezd… :-) Teď mě nedávno pobavilo video o malém kolečku v Jizerkách, kdy na 17 km nastoupali ukrutných 200 metrů :-) A takovým stylem mi to přijde zrovna ze Skřítku na Alfrédku… Nuda, šeď.

              Takže kdyby se někdo hlásil na přejezdy hřebenů, tak se můžeme domluvit ;-)

              0 0
              • McBlacky  

                Jizerky jsou po rovině, to je známá věc. Proto tam taky pořád smrdí hnusní a líní prahajzláci :)

                0 0
                • Burizon  

                  Ale tak snad tam existují i exponovanější úseky, ne? :-)

                  0 0
                  • mr.antik  

                    no, neexistují :-)

                    0 0
                    • Burizon  

                      :-D Jak jsou na tom západní Krkonoše? A jak to vypadá někde na severu Krušných? Taky jen takové šolichání po rovinách? Odkojenci z Lužických holt vyhledávají kopce :-)

                      0 0
                      • karliner  

                        V Krkonoších samozřejmě kopce jsou, včetně kopců jako kráva. Ale až na pár středisek musíš zapomenout na bruslení a udržované stopy. Čili nic pro běžkopozéry z BF :-DDD

                        Dobré je kombo okruhy na Mísečkách + uphill na Zlaťák.

                        0 0
                        • Burizon  

                          Na Krkonoše – východní, vzpomínám moc rád. Tam jsem se snad konečně naučil zvládat běžky :-) Krásné… Ale to už je dobrých 15 let zpět. Chtělo by to trochu oživit…

                          0 0
                    • Neunzikger  

                      Existují, např. od josefodolské přehrady (Lexovy památky) to je na Rozmezí 240 výškových metrů. A kdo si chce opravdu užít radost výjezdu – zajede si z Bílé kuchyně 820 m/m. do Oldřichova 430 m/m. – a hlavně z5, nebývá tam narváno. Taktéž otočit si Rudolfov, elektrárnu k U Závor. K Novému Městu: Spálená hospoda 530 m/m. – Nebeský žebřík 940m/m. Píglovat Krásnou Máří a brečet, že nejsou kopce, je neznalost (záměrná neznalost je připokakanost).

                      0 0
                      • McBlacky  

                        to jsou sice dlouhé ale mírnější kopce. Škoda že třeba Závory-Kuběnka-Bílá netahaj tak často.

                        z nástupů je kopec i z Pekla, neob Jablonce, Z pod Mariánek. Ale to nejsou okruhy.

                        0 0
                        • Neunzikger  

                          Za sebe jsem rád, že Jizerky mají takové profily, jaké mají. Rád se sklouznu a stoupat chodeckým lyžováním a dolů plužit by mne tak nebavilo. Záleží, jakou intenzitou se do svahu pustíš. „Mírnější“ Rozmezí odrovnalo i profíka A. Soedergrena – na letošní J50 jel půl Rozmezí špic, roztrhal balík, ale zaříznul i sám sebe a na vršku už byl v propadlišti letošního ročníku.

                          0 0
                  • McBlacky  

                    z hlavy dva: smědava-knajpa (modrá TZ první půlka); kůrovec-promenádní (není vždy upraveno) a pak pár mini stojek kolem Prezidentský.

                    0 0
                  • Zbyněk  

                    Třeba na Smrk nebo z Jizerky na Předěl přes Jelení vrchy a Pytlácké kameny – mimochodem pro mě nej úsek z celých Jizerek co se běžek týče.

                    0 0
              • kolda  

                tady jsou samí pozéři, co akorát jezdí po rovině.

                0 0
              • Zbyněk  

                Tam jsme jeli zrovna minulou sobotu a stálo to za prd – vichr, mlha ,ledové plotny střídající se s návějemi… je teda fakt, že z jelení studánky se dalo v pohodě sjet na Alfrédku ( v těch 30–40 cm prašanu to jelo tak akorát :-) ). Hřeben je krásnej, ale musí vyjít počasí, což je tak 3 dny za celou zimu :D. Já zase nemám v oblibě úsek Ovčárna – Švýcárna, tam mě to stačí 1× za rok. Jinak když si to dáš z Hvězdy přes Alfrédku do Rýmařova hodí to taky nějakých 700 výškových metrů, přitom je to vlastně z kopce :-).

                0 0
                • Burizon  

                  A jak to vypadalo se sněhem na Alfrédce, že bych se plahočil z Karlova? Minulý týden jsem to ještě nechtěl riskovat.

                  Ovčárna – Švýcárna je docela fajn úsek. Jede to dolů krásně a jsi tam za chvílku. A za Švýcárnou začnou hned lepší úseky, jeden sjezd, pak lesní neupravená vložka dolekopcom, pak ta nuda na Sedlo a pak super z Vřesovky přes Keprník, Šerák, Čerňavu do Ramzové a dál do Horní Lipové na vlak. Na Keprníku jsem už viděl zlomenou lyži, zlomenou ruku, docela drsný sjezdík :-) Hřeben z Ovčárny ke Ztraceným kamenům je zrádný. Tam už mě nikdo nedostane, pokud bude vanout dole i jen slabý větřík a den před tím nenasněží. Loni jsem se klouzal po těch plotnách a jel v mlze častokrát…

                  Pak mě ještě láká Vrbno a okolí…

                  0 0
                  • Bjerndi  

                    minulej víkend už bylo sněhu spousta. Na Alfrédce super stopy, ale do Karlova se nám nechtělo ( a zase z5 do kopce, když sníh byl tupej )a tak jsme jeli směr Rabštejn.

                    0 0
                  • Zbyněk  

                    Teď už to půjde i z Karlova, vzhledem k tomu, že jsem tento týden lyžoval i u nás nad Šternberkem. Keprník a spol jsem nejel už roky. Švýcárna – Ovčárna mě přijde hrozně fádní a je tam asi nejhorší sníh v Republice. Ještě jsem se tam snad nikdy pořádně neodrazil. Ten hřeben na Jelenku vypadal právě, že vyjde. Na Hvězdě bezvětří a azuro a nakonec… Kolem Vrbna to neznám, ale jednou jsem jel po žluté z Videlského kříže na Rejvíz a to se mi líbilo hodně.

                    0 0
                    • daymaker  

                      tak nakonec jsem se rozhodl, jedu zítra Rejvíz-Opavská chata a dál hore Videlský kříž… :-) znám to z kola, tak to prubnu i na lyžích…

                      0 0
                      • Burizon  

                        Čtu tenhle tip a docela mě to taky láká :-) Tak prosím dej zítra vědět, v neděli bych se tam stavil :-) Já zítra, pokud bude počasí, dám asi ten Karlov…

                        0 0
                      • Zbyněk  

                        Počítej s tím, že dál na Videlský kříž to nebude upravené a možná tam ani nebude stopa.

                        0 0
                      • Menhir  

                        Tam sem loni asi 3 hodiny brodil v prašanu… Půl dňa sem neviděl lyže… No teď o víkendu tam byly závody, tak snad to tam od Rejvízu je projeté :)

                        0 0
                        • daymaker  

                          podle těch GPS záznamů od rolby, jak jsou tady někde ty odkazy to je upravované… a po těch závodech by to mělo být echt

                          0 0
                    • Burizon  

                      Zrovna větrem na Hvězdě bych se neřídil, když je to skoro zavřený v lese a ještě k tomu „za hřebenem“ :-) Škoda, že neexistuje nějaká civilizovaná trasa z Ovčárny na tu Hvězdu. Podél silnice to sjíždět sice jde, ale je to už nouzové řešení.

                      Když je dobrý sníh, tak Ovčárna – Švýcárna jde zajet i jen s odpichem soupaž :-) Když je ujetá stopa, tak to letí :-) Opačně je to pravda vopruz, ale dá se.

                      Kolem Vrbna jsem už párkrát byl. Je to tam takové milé, ujetá stopa skútrem, mezi stromy, nahoru dolů – hodně rozmanité. A není to daleko :-)

                      0 0
                      • Zbyněk  

                        Na tom jsme se s jedním známým taky shodli. Kdyby tam udělali nějaký průsek kolem silnice, ať se dá trochu kulturně sjet, bylo by to fajn. Jednou jsem to takhle dolů jel a stálo to za h… Jinak jasně, že se nedá řídit větrem na Hvězdě. Právě jsem chtěl říct, že ten hřeben je nevyzpytatelný a počasí tam vyjde málokdy.

                        0 0
                      • Burizon  

                        Tak dneska Nová Ves – Alfrédka – Skřítek – Rabštejn a zpět a sněhu jakžtakž dostatek :-) Pár vybržděných míst se ale našlo. Mile překvapil úsek ze Skřítku na Rabštejn. Ale zjistil jsem, že se jede 10. 3. Jesenická 70ka :-) Kdo se hecne? :-)

                        0 0
                        • daymaker  

                          kolik ti to dali km? a stopa strojova, v pohode? do nove vsi se chystam asi zitra.diky!a jeste pls, na Alfredku si jel kudy, resp. ktera TZ? pak pres Zelene kameny?

                          0 0
                          • Burizon  

                            Bylo toho 46 km klasikou – na té rovině to nabíhá rychle :-) Z Nové Vsi na Mravencovku je to tak tipťop, dá se. Pak jsem to bral přes Malý kotel a Zelené Kameny. Až po Skřítek rolbou stopa – kvalitní (sjezd ke Skřítku občas vybržděno). Pak na Rabštejn stopy od lidí – možná. Možná od skútru. Ale sníh byl dneska pomalejší… z Kotle na Mravencovku jsem si musel ke konci odpíchnout :-)

                            0 0
                            • daymaker  

                              dík

                              0 0
                              • hawrda  

                                Jizerky včera…

                                0 0
                                • daymaker  

                                  jj, provokace… tohle Jizerakum fakt zavidim… :-) ta zimni promenada nema v CR konkurenci… nicmene ja dnes Dolni Ves v Jesenikach a az na to slunicko to bylo taky supr…

                                  0 0
                                  • Burizon  

                                    Kde je Dolní Ves? A jinak co se ti líbí na jejich „promenádě“?

                                    Možná jsme se dneska viděli :-) Bral jsem to tentokrát přes Malý kotel do Velkého. Jak dlouho nesněžilo, tak síť tras ušlapaných od lidí je moooc lákavá :-)

                                    0 0
                                    • daymaker  

                                      samo Nová Ves… :-) neměl jsem moc času, takže jsem si dal 90 minutový fofr výlet Ves-Mrav.-Malý Kotel-Alfred a zpět. Na Alfrédce lidí jak na Václaváku, tak jsem mazal rychle pryč… teď o víkendu se těším na ten Rejvíz…

                                      0 0
                                      • Burizon  

                                        Tak ten Rejvíz pak poreferuj! Možná bych si ho dal v neděli. V sobotu povalím na hřebeny.

                                        Ty klasikuješ, nebo skejtuješ?

                                        0 0
                                        • daymaker  

                                          spíše klasika, podle situace… mám combiky lyže i boty… lepší samo na klasiku, ale bruslit se v tom taky dá… plánuju ale koupit solo skate výbavu.. nicméně Jeseníky, potažmo Beskydy jsou hodně skate unfriendly… :-)

                                          0 0
                                          • kolda  

                                            beskydy bida, v jesenikach je par lokalit, kde se da velmi slusne bruslit.

                                            0 0
                      • kolda  

                        no chtel byt videt, jak soupazis z rozcesti u Barborky nahoru na rozcesti pod Pradedem – pokud to das, klobouk dolu, budu ti rikat Rezac :))

                        0 0
                        • Burizon  

                          Ani jsem nedoufal, že by to někoho tady mohlo napadnout :-D Takže pro upřesnění – od rozcestí na Praděd/Švýcárnu… :-)

                          0 0
                          • Zbyněk  

                            Ani nevíš, jaký jsem z toho měl trauma. To jsem si oddechl :-)

                            0 0
                          • kolda  

                            kdyz pises od Ovcarny, tak me ani nenapadlo vynechat 50% trasy :) z toho rozcesti je to z kopce, tam neni co resit.

                            0 0
                        • Menhir  

                          Náhodou, jednou tak foukalo do zad, že sem jel do kopce od rozcestí do Divokého dolu až po odbočku na Švýcárnu jen s roztaženýma rukama a hnalo mě to parádně… :D

                          0 0
                  • kolda  

                    vcera i dnes jsem jel Nova Ves – Mravencovka – Alfredka – Ztracene kameny a zpet, nahore je to parada. supr upravene, rychly snih.

                    0 0
                    • Zbyněk  

                      Já dnes Zadov – Zhůří – Horská Kvilda – Přilba – Zadov a taky paráda.

                      0 0
                      • kolda  

                        takze v cele CR od zapadu na vychod to je parada :)

                        0 0
                        • Zbyněk  

                          Jj. Dnes Modrava – Březník – Černá hora. Trochu nám sněžilo, ale jinak zima jak má být!

                          0 0
                    • Lance  

                      jaky je ten usek Alfredka – Pod Ztracenymi kameny? je to narocne?

                      jinak fajn se jede tak, ze V Karlove vyslapnes nad hotel Kamzik (bohuzel tim lesem to je nic moc) na rozcesti Nad Vapennou a pak ficis na konec Karlova a das se nahoru smer Mravencovka

                      0 0
                      • Menhir  

                        Je to po vrstevnici :)

                        0 0
                        • Lance  

                          tak ted nevim jak brat toho smajla

                          0 0
                          • kolda  

                            jakoze to je v pohode. siroka lesni cesta, Alfredka – Pod Zelenymi kameny ± rovina, tam to fakt jede. Pod ztracené kameny lehce sjíždíš, ale nic dramatického. ale dostat se tuhle cestu není zadarmo :)

                            0 0
                            • Lance  

                              ty jo,tak ted zas nevim jak myslis ten konec? :-) co ten smajl? jak neni zadarmo? na alfredku se dostanes uplne v klidu, to je pohodicka, at po zelene nebo cervene, bavim se o ceste z mravencovky, ty myslis neco jineho???

                              0 0
                              • kolda  

                                z mravencovky jezdim po cervene (zimni), kdyz bruslis a snazis se jet, tak uz se ti to na konci zajida :)

                                ze skritku hodne prudky, lepsi jit pesky a prezout se az nahore.

                                ale ta vrstevnice je parada, jak uz zaznelo, lze to jet v podstate cely jen na odraz.

                                0 0
                          • obda  

                            Potvrzuji, že je to po vrstevnici. Na tomhle úseku mne táta učil správný odraz – jezdil jsem ho bez problémů celý bez hůlek.

                            0 0
                      • Zbyněk  

                        Lepší výchozí bod je Hvězda.

                        0 0
    • Vhalasta  

      Kdyby někdo neznal..

      Beskydy

      Hostýnky

      0 0
    • Greyhound  

      Nebyl jste nekdo tady ? Ja to chci zkusit dneska po praci, kdyby se nekdo chtel pridat abych tam nebloudil sam tak odjezd kolem sesty od metra Nove Butovice.

      0 0
      • prvniodkonce  

        Já tam byl asi před 6 lety, když se tam ještě neupravovalo. Asi před 2 lety jsem tam byl na závodě, ale byla voda, takže jen po louce. Podle mě to má nějakou perspektivu, ale chce to asi víc sněhu. Podle toho, co dlouhodobě na stránkách Sparty čtu, tak pan Rubáš s tou rolbou jezdí snad i po trávě, takže bych doporučoval kameňačky. Kdyby napadlo dost sněhu, mohlo by to být fajn, protože z Prahy i Plzně je to po dálnici pár minut.

        0 0
      • Avail  

        Teď jsem tam odtud dovalil, je to cajk, upravený dva okruhy, jeden delší k Holoubkovu a druhej kratší u toho penzionu, a dá se v klidu jezdit touring i v lese.

        sice by to sneslo o pár čísel snhu víc, ale na letošní sněhovou bídu paráda.

        0 0
        • Greyhound  

          Dobrá zpráva, na jaký je to lyže – nezávodní budoucí kameňačky kde nějakej menší šrám snesu nebo radši rovnou hodně tragický kameňačky?

          0 0
        • Greyhound  

          Souhlas, místy sice kouká tráva, objeví se šutr, ale celkově super – na to kroužit 500m v Chuchli nebo jet 1,5h na otočku do Jizerek nemám mentálně, tohle mě docela bavilo. Projel jsem stopy k Mýtu a Holoubkovu http://connect.garmin.com/…ty/265108900, dneska to asi zkusím směrem na sever. Škoda, že se podobní nadšenci s rolbou nenajdou taky někde na jih od Prahy.

          0 0
          • Martin_S1  

            Podle toho, co různě čtu, tak pan Rubáš je asi větší nadšenec :-) , ale jinak se rolbou a na bruslení upravuje i na jih od Prahy – Čertovo břemeno je z Jižňáku snad i o něco blíž, než Těškov.

            V Těškově jsem nebyl, takže sněhové podmínky neporovnám. Je fakt že Čertovo břemeno je zatím na kameňačky a některým místům je dobré se vyhnout (viz zprávy od lyžařů z Čertova břemene), ostatně něco z toho je vidět i na videu ze sobotního lyžování

            0 0
            • orgoj.chorchoj  

              Certovo Bremeno by chtelo jeste tak 10cm snehu, zatim je to fakt bida.

              0 0
              • McBlacky  

                já tam taky párkrát byl, ale to fakt už jen když je všude mega sněhu, tak se tam dá solidně jezdit.

                nevýhody to má v častým přenášení silnic a tady v příjezdu. Když jsem tam jezdil já, tak úprava silnic nic moc – ledovky, špatně inert, sůl vůbec.

                Ve finále dojezdová doba z Prahy (začínali jsme u Libenic) byla kolem 75minut. Což je jen o pár minut kratší než Bedřichov.

                Ale třeba jsme jeli blbě – Jaké je nejlepší místo na nástup z Prahy?

                0 0
                • hawrda  

                  Solit se tam nesmí,obecně bych nesolil nikde.Jsou z toho akorát sračky.Můžeš začít na sjezdovce v Monínci.Je to blíž a běžkaře vozej zadarmo.Já ale stejně jezdím nahoru.Vystoupit z auta do stopy mi přijde lepší.V sobotu tam dávám s kameňačkama:).

                  0 0
                  • McBlacky  

                    když jsme tam byli, tak jsme právě chtěli vyjet nad sjezdovku, lesem na Cunkov, ale díky úpravě silnice bez šance to vyjet bez 4×4. navíc bylo tolik sněhu uprostřed, že jsem to bral lízátkem.

                    0 0
                    • hawrda  

                      Tam v zimě jedině s landroverem:).Ta silnice se v zimě neudržuje,myslím že je to i označené.

                      0 0
                  • Martin_S1  

                    Silnice z Votic na Sedlec Prčice bývá sjízdná úplně v pohodě?

                    My jsme se vždy snažili držet co nejdéle na hlavní silnici na Tábor, z čehož vyplynuly jako ideální nástupní místo Libenice. K nim je to pak po horších silnicích (= obvykle po sněhu) asi jen 5 km.

                    Ale příště Monínec možná zkusíme, předjíždět při sjezdu na běžkách sjezdaře a snowboardisty mě celkem baví :-)

                    0 0
                    • hawrda  

                      Votice,Sedlec je v pohodě.Jezdím právě tudy a pak nahoru na Libenice.Pokud je hodně sněhu ,tak je to i sjízdnější než ta odbočka za Miličínem na Střezimíř.

                      0 0
                      • hawrda  

                        Takže dnešní Jistebnice:).Pěkný a stopy velice slušný až na pár detajlů.

                        0 0
    • Bjerndi  

      Potřeboval bych radu ohledně výběru místa na běžkování v Jeseníkách ( před 14 dny Stará Ves, tak teď jinam ) Pravděpodobně bych mohl mít ubytko v Písečné ( cca 10 km od Rejvízu ) byl jsem tam v létě na kolech a paráda, ale jak to je tam s běžkařskejma trasama nevím. Má někdo zkušenost ?

      Jinak bych byl rád za tipy na místa s upravenejma stopama, případně i Orlické hory. Dík

      0 0
      • kolda  

        nechci porad propagovat tu Novou Ves, ale co se tyka upravy stop, hlavne na skate, na jeseniky nadstandard

        0 0
        • Burizon  

          Ovšem kultura výhledů do okolí mizerná…

          0 0
          • kolda  

            kdyz se chci kochat vyhledy a udelat turu pres hrebeny, do kotle apod. vezmu skialpy a jdu. nevidim jediny duvod, proc se jak ***** zabijet na bezkach na ledovych plotnách.

            na silnicce taky nejezdim enduro :)

            0 0
            • Burizon  

              Odkdy jsou potřeba na jesenický magistrále třeba z Ovčárny na Sedlo a dál skiaply? A myslíš, že všichni ty skialpy mají? Však i obyčejný běžkař, který se nechce mrcasit jen v hlubokém lese, což je případ právě terénu kolem Alfrédky, může vyjet na kopce, kde je upravená stopa. Zaparkovat auto kdekoliv, vyjet busem je to nejmenší. A to jak na Ovčárnu, tak na ČHS, nebo i třeba lanem z Ramzové. Možností je mraky. A né vždy jsou na hřebeni kolem Studánky, na což narážíš, plotny ;-)

              Holt někdo bere běžky jako nástroj k zlepšení fyzičky (asi ty) a někdo si chce při tom užít i trochu té přírody a poznat Jeseníky (asi já). Takže my dva se nikdy neshodneme :-)

              0 0
              • obda  

                Ovšem přiznejme si, že úsek Petráky – Jelenka – Pecny je většinou vyfoukaný, zmrzlý a bez pořádné stopy. Kolikrát už jsem tam docela bojoval. Ale od té doby, co mám běžky s ocelovýma hranama, to jde líp :) Ale jo, někdy se zadaří, pak je to paráda.

                0 0
              • kolda  

                já se bavím o oblasti kotle a hrebenu Velka Hole – Skritek, ktery jsi tu zminoval.

                magistrala je samozrejme upravena stopa.

                ale jinak mas pravdu v rozdilnem pojeti – ja beru bezky ciste jako sport, tzn. preference upravene stopy.

                na kochacku a uziti si hor chodim na ty skialpy, kde naopak uplne nechapu skialpove zavody.

                100 lidi, 100 chuti :)

                treba se nekde nahore potkame.

                0 0
                • Burizon  

                  V případě dotazu kolegy Bjerndi tu žádná zmínka o tomhle hřebeni nebyla, natož z mé strany ;-) Chtěl vědět oblast celého Hrubého Jeseníku.

                  No, zítra zas vyrážím, tak třeba se fakt potkáme :-) Ale nebudeme o tom vědět :-D

                  0 0
      • Menhir  

        Pokud budeš bydlet v Písečné, nejbližší upravené trasy začínají na Rejvízu směr Pásmo Orlíka – Videlské sedlo.

        Dále se už dá projet magistrála Jeseník – Filipovice, ale první úsek do Adolfovic má dost málo sněhu a místy lezou krtince. Jel sem to na starých kameňačkách, ale potkal sem tam aj borca co bruslil…

        My z Jeseníka jezdíme na Petříkov – okruhy Paprsek, tam to je nejlepší :) Neni to daleko, dá se začít na Ramzové u nádraží, nebo i v Horní Lipové u nádraží.

        0 0
        • Bjerndi  

          ok dík za info. Autem se dá určitě popojet, takže pohoda. Takže buď Písečná, nebo zkusím najít ubytko v Petříkově a navázat na školní léta :D

          0 0
        • kolda  

          z Ramzové to je upravené na skate?

          0 0
        • kolda  

          můžes mi dát prosím tě pár tipů na ten paprsek? chceme tam zajet o víkendu, at je nějaká změna..

          kde je nejlepší nechat auto? u té sjezdovky pod chatou? nebo se dá vyjet až k chatě?

          kolik je tam toho upraveného na skate? díky moc

          0 0
          • Menhir  

            Hmm, sem to našel až teď.. asi už ty informace nepotřebuješ, což? :)

            0 0
    • blatofilka  

      Ahoj lyžníci, nevíte náhodou, jestli je sjízdný v Javorníkách úsek Bumbálka-Kasárna po červené, případně jestli se i upravuje?

      0 0
      • Petr.T.M  

        V době, kdy jsem tam jezdívával (hodně dávno, naposled někdy před pěti-šesti lety) se to neupravovalo, párkrát se mi stalo, že jsem to tam prošlapával, ale je to dávno a doba se mění. Ale vlastně myslím, že ty poslední roky když bylo dost sněhu, tak mám dojem, že tam projeli aspoň se skútrem. Ale říkám, je to dávno.

        0 0
      • Vhalasta  

        Ne, upravená stopa pod Lemešnou vede po lesáckýchcestách kolem Horalu. Nejlépe to uvidíš na mapy.cz.

        0 0
    • kolda  

      v rymarove je upravene kolecko u Edrovickeho rybnika + prilehle louky, melo by byt i osvetleno. zitra vyzkousim a dam sem info.

      0 0
    • orgoj.chorchoj  

      Hlasim slusne svezeni v nedeli 20.1. okolo Padrtskych rybniku s nastupem z Teslin.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      OPAVSKO:

      Komu se nechce vyjíždět daleko do Jeseníků, tak u Jakubčovic je vyfrézovaný 3km dlouhý okruh na klasiku i skate. Není to sice 100%, ale dá se tam jezdit v pohodě i přes déšť, který tady řádil tenhle týden.

      Dál se dá jezdit za Přerovec (směr Budišovice nebo Pustá Polom), všude jsou vyběhané stopy na klasiku. Občas se najde prohrnutá cesta, kde se dá skatovat. Pro běžkaře, kteří nepotřebují super mega husté stopy je to super terén.

      0 0
      • daymaker  

        dik za info… uz jsem minule roky jezdil… uvidime, co s tim udela obleva tento tyden…

        0 0
      • tHomm  

        Kde to tam přesně je? Díky

        0 0
        • daymaker  

          z Jakubcovic smer Hlubocec, hned za poslednim barakem vpravo na poli… aspon tam to byvalo…

          0 0
      • tHomm  

        Nevíte někdo, jestli to tam bude teď na víkend projeté? Díky

        0 0
        • daymaker  

          v Jakubkach nevim, ale na FB psali, ze budou funkcni okruhy v Davidove mlyne u Kruzberku.

          0 0
    • karliner  

      Přiznejte se, kdo to byl :-)))

      0 0
      • Bjerndi  

        mám neprůstřelný alibi z Petříkova :D

        0 0
      • kolda  

        sakra, já zrovna v Krkonoších celý týden byl:))

        je fakt, že to tam pěšáci ničí. ale oproti té megaoblevě byli i pěšáci slabé kafe.

        0 0
    • mr.antik  

      Tak v Jizerkách sníh přibyl, ale na skejt není všude úplně optimální šířka, nejlíp asi příjezdovky okolo Jizerky, kde upravují jen jednu stopu a skejt.

      0 0
    • Burizon  

      Nová Ves v Jeseníkách, v neděli dost špinavá zmrzlá stopa, málo sněhu, vybržděno. Kvalitně až tak zhruba od 1000 metrů.

      Ale na hřebeni bylo jinak chvíli pěkně… :-)

      0 0
      • Zbyněk  

        Tak to má být. Já byl zase omrknout kolik je u nás ve výškách 500–600 metrů sněhu. A hádej, co jsem zjistil?

        0 0
        • Burizon  

          Že sis nepřezul bačkůrky?

          0 0
          • Zbyněk  

            Tak nebyl jsem samozřejmě na běžkách :D. Co na hřebenu, fučelo?

            0 0
            • Burizon  

              Tak cos zjistil? :-)

              Fučelo :-) Ale od Ztracených po Jelení je to v zákrytu, takže pohoda… A bylo téééplo, teploučko, krásně. A sjezd dolů zpátky byl zase chuťovka :-)

              0 0
              • Zbyněk  

                To je pravda. Tahle část hřebenu bývá lepší. Dokonce se tam udrží i „normální“ sníh.

                Jinak zjistil jsem, že pod 550 m prakticky nic, nad 550 m sváděl sníh nerozhodný boj s trávou. Mezi lesíky byla souvislá vrstva firnu do 10 cm. Kdyby to tak bylo všude, dalo by se bruslit. Loni jsem takhle jel od Rýmařova až domů.

                0 0
      • kolda  

        jo jo, dobrý to bylo až od Mravencovky nahoru. ale uz napadlo :)

        0 0
    • kolda  

      tak v jeseníkách připadlo,v Nové Vsi už jsou konečně projetý všechny tratě.

      díky novému sněhu se začaly upravovat i tratě níž, kolem Václavova to prý projeli rolbou.

      0 0
      • Zbyněk  

        Nad Václavovem by měly být stopy udělané skútrem. Zítra to zkusíme omrknout. Mimochodem do Rýmařova teď prý přivezli novou rolbu.

        0 0
        • daymaker  

          včera Rejvíz, sněhu rel. dost, ale stopa na hovno… skoro čistý led, neuměl jsem namazat… trápení… :-(

          0 0
          • Zbyněk  

            Při těchhle teplotách kolem nuly je mazání dost problematické. Zítra jedeme pojezdit kolem Hvězdy směr zmiňovaný Václavov, Morávka. Ještě jsem tam nikdy nebyl, tož pak hodím info.

            0 0
            • Zbyněk  

              Tak nakonec jsme jeli z Hvězdy na Malou hvězdu, Anenský vrch, zpět na Malou hvězdu, odtud přes hřeben na Suchou Rudnou a Čertův vrch nad Václavovem s cílem na Avelanche.

              Z Hvězdy na M. hvězdu dobrá vymrzlá stopa, dál na Anenský vrch chvíli stopa od skútru, chvíli od rolby už trochu rozmydlená – chtělo by to zase projet. Od červené TZ byla ale možnost jet po stopách od skútru, které odbočovaly z hlavní cesty, a ty byly dobré kvality. Slušná stopa vedla i přes Hřeben. Dál za silnicí luxusní stopa od rolby až na Rudnou pod Pradědem. odtud měly pokračovat avizované stopy od skútru, ale byla to spíš parodie a výsměch běžkařům. Skútrem byla poježděná celá louka, ale stopa vyřízlá žádná, pás od skútru pošlapaný a rozrytý neznámo čím. Nakonec jsme se tím probojovali až k silnici z Václavova a závěr sjeli po sjezdovce. Celkově spokojenost.

              0 0
              • kolda  

                ten skate okruh u Václavova je na druhé straně vesnice než je Avalanche – směrem k bruntálu. snad se tam dostanu, než to roztaje.

                0 0
                • Zbyněk  

                  Máš nějaké bližší informace o té trati? Každopádně my jeli po trase na mapě označené jako 4E a 4F, která měla být upravena skútrem, ale nebyla. A o sníh bych strach zatím neměl. Je ho celkem dost a zítra má na horách napadnout kolem 10 cm.

                  0 0
              • daymaker  

                dík za nfo

                0 0
    • Mr.Dawe  

      Dneska jsme se vrátili z Jizerek, motali jsme to od Jizerky po Knajpu přes Smědavu, Předěl a okolí. Vše suprově upravené, dneska dokonce asi 3 cm novýho sněhu, jelo to pěkně. ALE dověděl jsem se novou zprávu od členů Jizerské o.p.s., že do dvou let budou u začátků stop turnikety a bude vstup na upravené tratě zpoplatněn. Bohužel, úprava tratí je finančně velmi nákladná a příspěvky nestačí. Dneska na parkovišti na Jizerce (možná i jinde, nevím) vybírali dobrovolný příspěvek. Já osobně pošlu jednu až dvě SMS ročně.

      0 0
      • ELx  

        Klidně vstup zaplatím, ale pak chci každý den čerstvě upravenou stopu. Ne, že to upraví jen v pá a so.

        0 0
        • mr.antik  

          upravují i v týdnu, bohužel mám občas pocit (hlavně z letošní sezóny), že vyloženě pěnězma plýtvají a upravují i to, co není nutné, např. dva dny po sobě. Plus až nyní (dneska třeba Smědavu, Krásnou Máří) trošku rozšiřují skejtový pás, skejtaři ničí stopu asi nejvíc, jinak by nebylo třeba úprava na dnešek vůbec potřeba, případně jen projet nějakou stopu skůtrem, když je dobrej podklad.

          0 0
      • rajkoc  

        Jojo Jizerky jsou fajn, to máš pravdu. Já byl dneska v polských Jizerkách, v Jakuszycích, tam je to taky paráda. Upravují podle mě ještě častěji, než na český straně. A zdálo se mi, že sem tam zahlédl nějaký obličej z bf, ale nejsem si jistej :)

        0 0
        • Koude  

          Jakuszyce jsou Krkonoše ;)

          0 0
          • rajkoc  

            No to bych si nebyl tak jistej :) Krkonoše začínají za Novosvětským průsmykem, takže od tý hlavní silnice na východ.

            0 0
        • Paua  

          No s tou úpravou stop v Jakušicích bych tak nejásal, jsem tam skoro každý den, je pravda že stopa je široká a kolem dvanácté je na cicha rowna manšestr ale občas se na úpravu poláci vybodnou dneska teda toho moc neupravili, taky fest padalo a padá. Jizerská ops napíše že rolba vyjíždí v tolik a tolik a sedí to. poláci napíší že je připravena trasa 1234 a kdo to tam nezná tak má smůlu značení je tristní…

          0 0
          • rajkoc  

            Tak zas tak často tam já nejsem, takže se přít nebudu.. Ale jinak je to docela ok. Nechystáš se na Bieg Piastów?

            0 0
      • karliner  

        Už se to někde řešilo, ale vyhledávání moc nefunguje.. Jaká je právní opora pro vybírání vstupného do stop jizerské magistrály? Podle mne žádná a úprava zákona (lesního, co já vím) v tomto smyslu nepřipadá v úvahu.

        0 0
        • kolombo  

          No, bylo by to velmi komplikované a dost špatně by se to kontrolovalo. Prakticky nejde zasáhnout ani proto pěšákům a proti pejskařům, tak by mne opravdu zajímalo, jak by se řešilo tohle.

          Myslím, že pokud by se měly turnikety objevit do dvou let, tak bych to asi věděl. Rozhodně lépe, než ukecaný prodejce nálepek, který tímto zajišťuje dobrovolné příspěvky na úpravy magistrály.

          Ve světě je placení za použití stopy celkem běžné, ale tam je to postavené trochu jinak, včetně zákonů o turistice atd.

          V Jizerkách jde na úpravy stop nemalá částka z parkovného v Bedřichově, na Hraběticích a konečně i na Jizerce. Docela dost přidávají ubytovatelé a některé firmy z okolí.

          0 0
        • JJ  

          Mluvil jsem o tom před týdnem s klukem, co pro OPSku prodával samolepky. Vzhledem k tomu, že opravdu cesty patří Lesům ČR, tak nejde za vstup vybírat (resp. někomu zakázat se po cestách pohybovat). Řešil se prý i pronájem, ale Lesy za to chtěli nehorázné peníze.. Takže vybírat se nebude:)

          Údajně je ale velká spokojenost s prodejem samolepek a ostatních propagačních předmětů – vybralo se cca 700 tis.

          0 0
          • kolombo  

            Jo, to já vím :-)

            Rozhodně je úspěšnější, než třeba DMSky, které běží už opravdu dlouho.

            Šlo mi o to, kde se vzala ta blbost kolem turniketů. Rozhodně se budu muset zeptat paní ředitelky, jestli jsou opravdu prodejci nálepek instruování k takovýmhle řečem a nebo jestli si jen někdo neviděl do huby :-(

            Jako pamětník vím, jak vypadaly stopy, když se jen prošlapávalo, ale také si pamatuji, kudy všude se tehdy jezdilo.

            0 0
    • pepan_kladno  

      V nedeli jsme byli v Krusnyc horach na Dlouhe Louce. Stopa byla vecer upravovana ale v noci zapadla asi 3–5cm cerstveho snehu, tak jsme si cast okruhu muslei projet trosku sami, ale jak pribyvali lide, snih se ujel, stopa zrychlila a byly to velmi kvalitni podminky. Jeli jsme Flajsky okruh s odbockou na Kliny a Okruh tri panu.

      0 0
      • Meluzina  

        my jenom kousek jako začátečníci, ale trasa na okruh tří pánů je parádní:-)

        0 0
      • Meluzina  

        Včera odpoledne na Dlouhé louce zataženo, snížek padal, stopy neupravené, zapadané, ty hlavní trasy projeté běžkaři, ale třeba Vrch tří pánů od odbočky doprava od domečku a info tabule jakoby nikdo pěkných pár dnů nejel:-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      kdyz bezkovat, tak jedine v tovarne

      0 0
    • stenli  

      Doporučuji při běžkování návštěvu lesního baru u Horní Lipové.

      Svařák, uzené klobásy, pivčo, … když není obsluha, tak se obsloužíš z otevřeného baru sám, zaplatíš do kasičky.

      Přešel jsem ze sjezdovek na běžky a minulý týden strávil super týden v Ramzové.

      Kromě tras kolem Parsku doporučuji ještě výjezd z Ramzové přes Obří skály do Horní Lipové a po upravené stopě kolem trati zpět.

      Nebo také z Lipové přes lesní bar na Smrk, pak Císařská chata, Černý potok a dolů Petříkov

      0 0
    • Pijer  

      Chceme jet příští víkend na jeden den na běžule. Většinou jsem byl jenom na Benecko – Mísečky, zvažoval jsem teď Jakušice a dostal tip na Altenbeg máte s ním někdo zkušenost? Má smysl tam jet, nebo je lepší si zajet jinam – kam?

      0 0
    • Meluzina  

      Nevíte někdo, jak tento týden na Dlouhé Louce?

      0 0
    • Zbyněk  

      Dnes super podmínky na free-skating. Mělo by to vydržet do úterý možná středy.

      0 0
    • Paua  

      Dnes Labská louka,cesta Terex projetá na bruslení z Vosecký na hranici pěšky pak supr bruslení po Labský louce mimo značenou cestu , málo lidí ne jako v Jizerkách kde dnes museli být miliony lidí. Jenom to má nevýhodu že se nikde nedočteš co je v okolí Harrachova projeto.Tak suma sumárum lepší Jizerky nebo Jakušice tam informace jsou ale je lepší jet v prac. dny .

      0 0
    • Necris  

      Teď už doufám nikde a jede se pouze kolo. Příští týden 10°C … hurá na kola !

      0 0
    • cvtracktor  

      Kousek za Božím Darem. Myslivny – Rabenberg. Supr dálnice. 2 stopy pro klasiku, prostředek pro skejťáky. Stopu udržujou Němci, takže jde o nejlíp udržovanou stopu na Božáku ;-). http://jirkacv.rajce.idnes.cz/…-_Rabenberg/

      0 0
      • prvniodkonce  

        Nevím nevím. Těsně za hranicí je to vyplužené, musí se kus po tom nebo okolo toho, pak vlevo jsem vloni jel a byly tam docela potoky přes cestu atp., a to nebylo zrovna málo sněhu. A ten pás na skate je tam užší než jinde na Božáku. Skvělá stopa to je, ale nejlepší odle mě ne. Škoda, že spojení odtamtud na jih na Abertamy se nenajíždí víc jak 3× do roka :(

        0 0
    • MARIN  

      Dlouhá Louka – super

      0 0
    • Lance  

      dikybohu za ten snih, tak se ptam jak to ted vypada, pokud nekdo vi v okoli nove vsi, mravencovka, alfredka, jsou stopy? myslite, ze to vydrzi do nedele? neni to spis na vodni lyze? diky

      0 0
      • Zbyněk  

        Co blbneš :-). U nás nad Šternberkem se dá v pohodě běžkovat v 400 metrech a v 600 m je 30–50 cm sněhu. A to má ve středu přijít další „nadílka“. Sníh ve vyšších polohách vydrží možná do konce dubna. Teploty o víkendu mají být na horách lehce pod nulou, vítr mírný, takže stopy budou skoro určitě udělané. Břečka zatím nehrozí. V sobotu bylo vše parádně upravené z Hvězdy na Vrbno a Anenský vrch a taky Kapitánská a podle informací i Skřítek – Alfrédka – Nová Ves.

        0 0
        • malamala  

          Zell am See nížina /cca 800 mnm / beze sněhu :-(

          0 0
          • Zbyněk  

            Jo, všiml jsem si na těch Tvých fotkách. Letos je vůbec ta zima volajaká chaotická.

            0 0
        • Lance  

          jj da, ale potrebuju vedet jak to vypada se stopama v okoli nove vsi, alfredka apod. nevi nekdo? jeste se to upravuje nebo to bude zavate snehem?

          0 0
          • Zbyněk  

            Úplně nejlepší je kontaktovat přímo p. Hartmanna, který to má na starosti – tel. 602 761 034. Sám jsem to takhle letošní zimu párkrát praktikoval. Poslední úpravu mají 2.4., takže na víkend to skoro jistě zase protáhnou, letos možná už naposledy. Můžeš zkusit i tu druhou stranu na Vrbno, z Opavy to máš i blíž. Tam upravovali naposledy včera. My jedeme asi v neděli, sobota nemá být nic moc.

            0 0
          • daymaker  

            poj´d na kolo… už musíš točit, ne klouzat

            0 0
            • Lance  

              na kolo vlezu az v cervnu a koncem srpna s prvnim snehem ho zamykam, najedu dvestetricetctyri kilometry a vytahuju bezky, timto praded a pustevny rusim

              0 0
          • kolda  

            dnes jsem byl na Hvězdě, okruh kolem malé Hvězdy upravený na skate i klasiku, dá se až do Vrbna, sněhu mraky,teplota kolem nuly

            na Novou ves jedu zítra, mají to upravit

            0 0
            • Zbyněk  

              Tam je to slušný, že? A minimum lidí. Škoda, že už to neprotahují dál na Rudnou pod Pradědem. Já dnes běžkoval nad Šternberkem, taky dobrý.

              0 0
              • kolda  

                jo pěkný. nevýhoda je jen parkování, pokud přijedeš přes den, tak vysolíš kilo. po 16h už tam ale nikdo není.

                na Rudnou to myslím projížděli, ale teď už na to serou. včera to protažený nebylo.

                dnes Nová Ves a okolí upravený

                0 0
                • Lance  

                  dik, uz jsem mluvil s panem Hartmannem, jak psal kolega nahore (dik za info a telefon), jinak bylo hodne lidi? nebo mene nez v lednu

                  0 0
                  • Lance  

                    tak dneska parada, stopy luxusni, lepsi nez v lednu, kez by to vydrzelo

                    0 0
                • Zbyněk  

                  Pravda, my jezdíme většinou autobusem, takže parkovné neřešíme. Jinak včera jsme jeli z Hvězdy po Kapitánské na Karlov, Alfrédku a dál až do Rýmařova. Musím souhlasit s Lancem – podmínky lepší, než uprostřed zimy.

                  0 0
      • kolda  

        jedu dnes a zítra, tak dám vědět, ale Nová Ves upravuje (včera jsem si ověřoval)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.