• Sasyn

    Ahoj.

    Mám na Vás prosbičku, rád bych znal názor na toto kolo s ohledem i na cenu. Jedná se o výše zmíněný kousek od Meridy Ninety-Six HFS 3000-D. V obchodech je jeho cena někde okolo 45.000Kč, ale já dostal nabídku mít ho za 33.000Kč.

    Popis tohoto kola najdete třeba ZDE

    Je zde, ale pozměněná výbava a to:

    1)Vidlice z Magura Durin na Rock Shox Reba uzamykatelné z řídítek

    2)Brzdy z Magura Luise Bat na Avid Elixir 5

    3)Zapletané kola, košík na láhev Merida, Rohy, sedlo Selle Italia

    Kolo mám na All mountain, ale spíš lehčí terén jako lesní cesty žádný extrém.

    Kolo je nové tudíž faktura, záruka… všechno co k tomu patří, je to značková prodejna.

    Prosím, kdo má s tímto kolem zkušenosti, nebo nějáký názor klidně se podělte, budu rád.

    0 0
    • nox159  
      1. tohle kolo na AM jiste neni… ;-)
      2. jake kola tam teda budes mit?
      0 0
    • bosmilan  

      pokud se ti to kolo líbí tak si ho kup,chybu neuděláš,ale při zdvihu 100/100 to není na žádný allmountain.

      Pak je možné že ti tu budou psát lidi aby sis koupil jinou značku,jenom proto že to je Merida :-)

      0 0
      • Sasyn  

        S tím označením jízdy jako AM jsem asi udělal chybu, jezdím terén jak už jsem psal, horší lesní cesty, nějáká ta louka, horší polňačka.

        0 0
      • nox159  

        a budou mu psat i takovi aby si meridu koupil protoze ji taky jezdi… :D

        ja bych mu doporucil vyzkouset vice ruznych typu a znacek a rozhodl se sam podle toho co mu sedne… :)

        0 0
        • Sasyn  

          Mno zkoušel jsem tu kamarádovu HFS XC 1000 D a zdá se mi super, je pravda, že u té 2000ky je za malý doplatek super výbava, ale v 18ce už není a abych pravdu řekl, moc toho nelituju, protože grip shift nemám rád a zapletané kola můžu mít na té 96ce.

          0 0
          • nox159  

            co si predstavujes pod pojmem „zapletena kola“ ? dik za objasnení…

            0 0
        • bosmilan  

          mě je to úplně jedno co si koupí,jsou to jeho peníze

          a ted vidím že si už Meridu vyzkoušel a byl s ní spokojený,takže není co řešit :-) navíc ty Meridy mají tu geometrii „stejnou“ at už HT nebo full (vlastní zkušenost)

          0 0
          • nox159  

            to jako chces rict ze kdyz si vyzkouse kamaradovo HT tak ze mu sedne 96? :D to nemuzes myslet vazne…

            0 0
            • bosmilan  

              ano myslím to naprosto vážně

              0 0
              • nox159  

                tim padem vlastne tvrdis ze jde jen o geometriji a chod zadni stavby se u fula vlastne nemusi resit jo? ;-)

                0 0
                • bosmilan  

                  nebudu se s tebou dál o tom bavit,stejně se k ničemu nedopracujeme.Jdu si raději lehnout

                  0 0
                • bosmilan  

                  tak jsem se rozhod že ti ještě odpovím jak to vidím já.

                  Celou dobu jezdím na HT a že to byly všechno Meridy ti asi nemusím psát :-D a pro tento rok jsem přešel na 96 Co se týká chování kola tak bylo naprosto stjné jako HT akorát jsem si musel zvyknout na to že najednou mi něco tlumí pod zadkem,ale to byla otázka chvilky a to jediný rozdíl který vidím u té 96 já a to že ti prostě tlumí zadní stavba,ale kolo se chová pořád stejně.

                  Proto jsem napsal že si tojím za tím že na to kolo si hned zvykne pokud mu sedělo kamarádovo HT

                  0 0
                  • Sasyn  

                    Bylo mi řečeno, že to kolo bude komfortnější a je to údajně lepší na záda. A taky si myslím, že za tu cenu je to super nabídka.

                    Jak to vidíš ty jako majitel 96ky? 33.000Kč za novou s rozdílem ve vidlici a brzdách.

                    0 0
                  • nox159  

                    to ze si jezdil jen jednu znacku a typ kola ti dost zkresluje pohled… ale to neresme – merida je slusna znacka… ( taky nechapu co proti ni nekteri maji… )

                    nejsem proti ni zaujaty – spis tuhle znacku pred nekterýma ostatnima preferuju… – jen pro ujasneni ze nejde o to ze si jezdil meridu ale o neco uplne jineho… ;-)

                    u HT at uz u jakekoliv znacky i cannondale ( roud snad promine ) je chovani kola podobne ( ne stejne ale podobne) – hlavni rozdil je v geometriji pak samozrejme marerial,vaha, tuhost… + ruzne profilace trubek zadni stavby… muzou oblivnit treba pohodli…

                    ale u fulu je na prvnim miste spolu z geometriji taky chod zadni stavby a pokud si nepoznal rozdil v chovani HT x full tak to je pak dost blbe…

                    na fulu jedes jinou stopu nez na HT ( ta rychlejis je u fulu jinde nez u HT…) coz znacne ovlivnuje pojeti jizdy, rychlost, dynamiku… – pokud tohle pri jizde nepocitujes nebo to nechces citit tak je asi neco spatne…

                    to je jen muj nazor :)

                    0 0
                    • bosmilan  

                      ty už to moc rozvádíš.Já jsem srovnával pouze a jenom Merida HFS x Merida 96.

                      0 0
                      • bosmilan  

                        a to z mojí strany všechno.Venku je krásně tak je třeba jít na kolo :-)

                        0 0
              • roud  

                husty :-D

                0 0
          • MlokCZ  

            A myslíš, že stejná geometrie u HT a fullu (i když chrtího s nízkým zdvihem) je dobře?

            0 0
            • bosmilan  

              na toto ti nedokážu odpovědět,ale výrobce snad ví proč to tak dělají.

              0 0
    • LáďaH  

      Být Tebou, tak bych do toho šel. S Rebou ani Elixiry chybu neuděláš. Za ty peníze je to hezký bajk.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.