Merida NINETY-SIX HFS 1000-D vs HFS XC 3000-D

21 nepřečtených
  • schinach

    Ahoj,

    pokukuje po kole chtel bych 2010 od Meridy. Vybírám kolem 30 tis.

    Samozrejme resim zda jit do HT ci Fulla na HT jezdi jiz 15 let tak vim o cem to je na Fullovi jsem jen sedel ale defakto nejezdil. Jezdim hlavne s pritelkyni a ta ma HT. Vetsinou se snazime o lesni nezpevnene cesty. Mel jsem kdysi problemy s plotynkou a spodnimi zady obecne, tak si rikam jestli neni cas zkusit nejake celoodpruzko. Na Meride netrvam, ale libi se mi.

    Diky za kazdou radu

    0 0
    • McBlacky  

      pokud máš rozpočet, kup si fula.

      96 je hodně rychlý kolo i to docela pobere nerovnosti – v rámci 100 zdvihu.

      Klidně se podívej i po vyšším zdvihu (one-twenty), přítelkyni budeš stačit nejspíš stejně a víc si to užiješ, když to začne být hodně kamenité a šutrovité.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ninety-six by měla tvoje očekávání splnit, lze to zavřít jako HT, ale je to full, hodně mě štve, že jsem se v létě dostal k testování pouze Scale 35, Razzer Carbon a Anthem X2, 96 byla taky v plánu, ale bude na ni čas až letos, takže nemůžu až tak moc porovnávat, ale mít rozpočet, koupil bych, zvlášť teď ve výprodeji, když nebdue sedět, za rok střelíš a ani na tom moc neproděláš ;)

        0 0
        • McBlacky  

          u Anthemu záleží na tlumiči. S Float R bych o něm neuvažoval. 96 funguje dobře i se základním X fusion.

          obě kola se dají ted sehnat za hodně levno. X4 2010 za 32000 což na kolo s fox/fox je slušný, ale bohužel jen to Rko tlumič :( který to kolo dost srazí, následná výměna se pak prodraží

          0 0
          • Pumsc  

            v čem je ten jen R-kovej tlumič tak špatnej?citlivost?

            0 0
            • oldaka  

              nema nastavitelnej propedal

              0 0
              • Pumsc  

                jo tak to je mě jasný že je ořezanej o veškerý nastavení,ale citlivost je slušná ne?nebo aspoň srovnatelná s RP2?

                0 0
          • nox159  

            96 s X-Fusion O2RC že funguje dobře? no uprimne to bych se hadal oproti anthemovi X a float rp23 se to ani nehne… citlivost v porovnani z anthemem strašná…

            0 0
            •  

              asi jsem jezdil na jinejch kolech když jsem vybíral mezi anthemem a meridou 96 (samozřejmě že jsem vybral 96 neb to maestro žádnej zázrak není stejně jako přepákovanej jednočep, ale za ty prachy u meridy mnohem více muziky), aneb každá liška chválí svůj ocas:-)))

              0 0
              • nox159  

                bavim se o konkretnich ramech a tlumicich ne o celych kolech… ( srovnavam dost odlišnou cenovou kategoriji…)

                ( pokud muzes tak napis jakou konfiguraci si jezdil… prozradi to vic ;-)

                a s tim ocasem :D zkousel jsem treba GHOST AMR 7500 a sedl mi lip než anthem x ale vyzkousel jsem ho pozde…

                0 0
                •  

                  vybíral jsem chrtího fulla do 40 tis.Kč a za necelých 39 tis. Kč jsem sehnal tuhle meridu 96 (nakonec jsem jí i koupil) http://www.merida-bike.cz/…x-HFS-3000-D a za přibližně stejný prachy byl k mání tenhle Anthem X3 http://www.cykloworld.eu/…em-x-3–2011/

                  Krom toho že merida má výbavu za ty prachy o dost lepší (jediný co jsem měnil byly kola) mě zklamal projev Anthema (měl jsem před tím od Giantu NRS,Trance Reign,Trance X1)a Anthem při otevřeným tlumiči se prostě houpe víc než bych od chrtího fulla čekal, Merida 96 při silovým šlapání krásně tvrdne a jede prostě líp za pedálem, o Ghostu jsem taky uvažoval ale nebyla možnost nikde otestovat, samozřejmě že je to pouze moje subjektivní hodnocení ale po těch létech dost bylo maestra

                  0 0
                  • nox159  

                    jak rikam srovnavam jinou konfiguraci ktera se muze chovat jinak…

                    jinak podle me nemužes 12,5–13kg kolo nazvat chrtim… ;-)

                    0 0
                    •  

                      proti lenochodovi Tranxe X1 je Merida 96 full chrtí, jinak nevím kde jsi přišel na 12,5 – 13 kg, mě to vážilo 12,1 a teď s novýma kolama jsem na 11,8 Kg a při mých 94 kg živé váhy dolů už nic nemám potřebu dávat:-)

                      0 0
                      • nox159  

                        tak to bych prosim chtel videt na vaze – merida vahy neprestreluje… ;-)

                        0 0
                        •  

                          jelikož mám nový kola přesně o 300 gr lehčí než byly původní a teď kolo na závěsný váze má 11.81 tak neřeším jestli někdo přestřeluje nebo ne

                          0 0
            • McBlacky  

              musel bys ty kola mít vedle sebe a shodně nastavený.

              0 0
    • schinach  

      tak jsem jeste pokukoval po ninety six 1000d ale po verzi z roku 2009 viz http://www.cykloservex.cz/eshop/…

      co si o nem myslite vs verze 2010 ?

      A jeste jeden dotaz, chtel bych mit kolo ulozeno na balkone, nevadi tem tlumicum mraz ?.

      diky tom

      0 0
      • Smazaný účet  

        podle mne je model 2009 a 2010 komponentově shodný, ne? záleželo by asi spíš na designu, co se ti víc líbí, na 2010 bys musel vyměnit sedlo, pač se na něm prostě nedá sedět, zatímco 2009 má prologo, o kterym nic envim :D navíc 2009 má DT kola, zatímco 2010 Alexe; možná na 2009 ukecáš i trošku slevu ještě ;)

        co se tyče mrazu nemám páru…

        0 0
        • Kebo  

          Tohle Prologo jsem jel jednou a pak sem si dva dny nesednul,ale kazda prd*el jina:-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        kde že to bydlíš? nějací horolezci si pro to kolo určitě sešplhají.

        0 0
    • novcze  

      hlavne 96 1000 d model 2010 byl vyprodany uz ke konci leta, jedine ze bys sehnal nejaky zastrceny u nekoho na prodejne … celopero je fajn, hlavne pohodli a pokud nejezdis nejake extra tereny, tak 100mm zdvihu staci

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.