• Luky11

    Zdravim

    Vyjímečně zakládám téma které tu ještě není nebo jsem ho aspoň nenašel, je nějaký rozdíl mezi Shimano Deore M 595 a M596, myslím co se týče funkčnosti a brzdného účinku

    Díky

    0 0
    • Pumsc  

      No,to by mě taky zajímalo:),ale bojím se že ty nový ještě nikdo nemá

      0 0
    • BigKarel2  

      Nevim, ty nový asi nikdo zatim moc nemá…takže spolehlivost těžko posoudit. Ikdyž myslim že nebude o moc jiná jak u těch starších, tudíž dobrá…třmeny vypadaj stejně, páky jiný…možná by mohli bejt míň houbovitý…ale výkonově to bude asi podobný…ale to sou jen dohady, počkej až je bude někdo mít, řekne co a jak…

      0 0
    • Evilcleaner  

      už je máme pár týdnů na krámě, ted pujdou na nové kolo, takže potom až chvilku pojezdí, tak uvidíme. ale čekám ± to co BigKarel. designově se mi líbily ty staré teda víc.

      0 0
      • Luky11  

        To ano, ty starší vypadají líp, ale zase kdyby u těch novějších byla nějaká vyhoda co se týče funkčnosti neohlížel bych se za vzhledem

        0 0
        • Evilcleaner  

          no co byly testy brzd shimana nové generace, tak by měly být progresivnější. to bych bral jako podstatné plus, maximální výkon bude dost těžko lepší, už současný byl velmi vysoký.

          0 0
    • Pumsc  

      nemáte někdo zvážené m595?? díky

      0 0
      • Evilcleaner  

        mám, přední naplněná odvzdušněná brzda, včetně desek a adapteru na 160mm váží 315g, což je stejně jako xt:-) zadní je o 20g těžší.

        foto mám na druhém pc, kdyby to tu zase nějaký chytrák zpochybnoval tak ho sem hodím:-)

        0 0
        • trunka  

          dle info z netu by 595 (approx. 600 gram) a 596 (595g bez adap) měly vycházet váhově nastejno.

          0 0
    • Remedy  

      Má už někdo zkušenosti v rozdílech těchto brzd?

      V ceně je rozdíl 400 kč, tak jestli mám vzít ty M596 nebo ty M595

      0 0
      • ClAyD  

        Určitě vem ty novější… všechny recenze je chválí.

        0 0
      • Azmir  

        Určitě 596, rozdíl je mezi nima celkem velký, chod mají 506 kratší a subjektivně i lépe brzdí.

        0 0
      • Remedy  

        OK

        díky za radu ;-)

        0 0
        • fofot  

          Na takové to domácí brzdění jsou obě výborné. Žádné extrémy jsem s nima nejel. Jezdil jsem oboje. V brzdění nepoznám rozdíl. Shimano mi chodem vyhovuje. Jezdím origo desky. Porovnání s juicy 3. Ne tak kousavý, lépe dávkovatelný chod. Lepší brzdný výkon. 596 jezdím stále. 596 mají na páce takovou vychytávku, že když zvedáš prsty ze řídítek a dotkneš se páky tak ta se trochu oddálí od řídítek a jak se dostaneš prsty nad páku tak se pomocí pérka vrátí do stejné polohy. Otázka je jestli to nemůže být zdroj budoucích problému. Ale komfort při brzdění to zvyšuje. Za mě max spokojenost dávám 10/10.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.