• Jacques

    Ahoj, potřebuji poradit co za brzdy si z M535, M575 nebo M585 koupit, ceny ± stejné tak fakt nevím do kterých skočit…?

    0 0
    • pitos  

      když už shimana tak jedině M525ky nebo saint 09…vše ostatní podle mě brzdí hůře nebo to má zase technické problémy.

      0 0
      • mates555  

        Ano…za 525 se opravdu nestydím,super brzdy…jediný mínus je váha…

        0 0
        • pitos  

          moje 525ky se mnou už putují pět let,mám je na třetím biku a s dobrýma deskama to jsou fakt slušné brzdy co se shimanu fakt povedly a i dnes dokáží konkurovat novějším modelům jiných značek.Sice dávkování je  trošku horší ale zato jsou pěkně ostré a páka není houbovitá jako u všech novějších SH.

          Mám doma nebo jsem měl i jiné,daleko novější typy různých brzd ale s těma 525kama se pořád nemohu nějak rozloučit.navíc jsou absolutně bezúdržbové,nikdy jsem s nima nic nemusel dělat,ani písty nemažu,jen měním desky.

          0 0
      • Blade  

        525 jsem nikdy nevozil, ale o brzdách 535/585 nemůžu říct půl křivýho slova.

        0 0
        • pitos  

          To je jednoduché,každý má jiné požadavky a představy o brzdách (tedy za předpokladu že už jich pár vyzkoušel) a mě prostě třeba zrovna 535ky nebo 585ky nesedí, znám prostě příjemnější a lépe brzdící brzdy než tyto.Jeden z problémů je právě houbovitý chod který osobně vůbec nemusím a ostrosti také moc nepobraly a to ani s 203mm kotoučem.

          Jinak jsou určitě funkční všechny,to nepopírám a mnoho lidem vyhovují.

          0 0
      • Papuča  

        No lenže 525 sa už nevyrábajú. 535 sú vlastne novšie modely. Saint je na freeride. Teraz stare LX 585tky nahradily SLX 665. Mam ich aj ja a na 160 kotucoch nemam problem. ale zase som aj ja lahsi – 68 kilo aj s batohom. S hubovitym chodom je to pravda, ale zeby nebrzdili to urcite nie – shimano uvadza SLX skor na allmountain a deore na XC.

        Ak mas prachy tak chod do Avidov – ak chces skor ostrejsi chod…

        0 0
        • pitos  

          Sainty 09 má kamarád na XCku a nevidím v tom problém,snad jen o něco vyšší váha.Stačí použít odpovídající velikost kotoučů a je to OK.

          Nemají houbovitý chod,jsou ostré a dávkování přitom celkem čitelné(na XC stačí bohatě 180 ve předu)Navíc by neměly mít problémy v mrazech jako jiné SH.

          0 0
          • Papuča  

            Cube Stereo je allmountain bike nie XC…

            0 0
            • pitos  

              To je jedno,mezi  AM nebo XC nevidím žádný rozdíl.Stereo je  prostě pohodové vysokozdvihé  XC na celodenní ježdění terénem.

              0 0
    • Jacques  

      M525 už asi neseženu…, rozdíl mezi 535 a 575 je v hmotnosti a asi v tom že 575 nemá nápis Deore (jen Shimano…možná OEM označení stejné brzdy jako je 535) a 585 je zase ze starší „zrušené“ sady Deore LX…tak fakt pořád nevím…navíc už mám na nábách kotouče RT62 160mm a nevím jestli fungují s brzdami LX 585…

      0 0
      • Blade  

        Rozdíl mezi 535 a 575 je dost velkej, jiný páky, jiný třmeny. To mezi 535 a 585 je rozdíl jen v nápisu a barvě. To u 575 vychází třmeny z 525, páka je jiná.

        0 0
    • Jacques  

      Jinak vážím 75kg…takže mě ubrzdí asi každá z těch výše jmenovaných, předtím jsem měl Tektro Gemini a fakt hrůza…

      0 0
    • kali222  

      jakej je vubec rozdil v pace XT a saint- novy? krom barvy, cel.reg.kolecka a vicka?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.