• Marine

    Potrebuju koupit kotoucovku dopredu. Nechceme se mi do toho vrazet zadnej velkej peniz, tak jsem myslel, ze by mechaniky stacily. Koukal jsem ze Shimano Deore M515, M475 nebo Hayes HMX-2 XC se vejdou do dvou tisic, coz mi prijde docela rozumny. Tak by me zajimalo, jestli to vubec brzdi??? Ktery jsou nejlepsi??? Jestli s nima mate naky zkusenosti, nebo aspon naky nazory, tak se pls podelte. Osobne jezdim hlavne dirt, 4X, freeride, street, kdyby to snad hralo roli.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Vzhledem k cene, bych koupil M475 (1000,–). Ale nejake velke brzdeni bych necekal ani od jedne z nich. Tahle staci tak dozadu na to co pises krome freeridu.

      0 0
    • Alex  

      V predu mam M475, podla mna brzdi celkom dobre (za tu cenu), ked chcem tak postavim bike na predne koleso. Je to moja prva kotucova brzda, takze nemozem porovnavat s inymi brzdami…teraz chcem nejake hydry…

      0 0
      • Dumbo  

        tie HMX2 idem dnes kupit dufam ze budu dobre :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          By me taky zajimalo, protoze treba HMX 1 nebrzdi takrka vubec. Co pak teda dokaze brzda za polovic. Napis jak to dopadlo.

          0 0
          • Dumbo  

            tak to vyzera ze na tu brzdu budem musiet pockat bicykel mam u duplinskeho v servise kde mi mali tu brzdu nahodit (obdrzal som telefonat) no tak to vyzera ze bude problem mam dost stary bajk kde je dost atipicky navarka cize nepasuje tam a musim dat urobyt navarku na mieru cize trosku sa to oddialilo…nemali ste niekto podobny problem ? mam pomerne dost stere fullko checker pig patka je tam vymenitelna len zohnat sa asi dat nebude cize len urobyt novu mi ostava…nesedi mi roztec tych dier na uchytenie kotuca

            0 0
          • Honzusko  

            Kamos je ma,pekne je seridil a brzdi mu jedna radost ty HMX-2.Desky jsou origos Haysesacke a naprosta spokojenost.

            0 0
        • Marine  

          Kamos podle me ma prave HMX-2, naky starsi, byly na A-Gangu 2002. Jezdi hlavne streetek a trialek a pedal-kicky na tom taky dava, takze bych rek, ze to brzdi docela dobre. Je fakt, ze nekdy ho nepodrzi uplne dostatecne, ale preci jenom ne kazdej porad poskakuje po zadnim. Takze podle me pro vetsinu lidi jsou v pohode. Jen nevim jestli jsou porad stejny jako pred dvouma rokama.

          0 0
        • pacobull  

          HMX-2 jsem měl a horší brzdy si snad ani nedovedu představit. Zlatý V-čka.

          0 0
    • Lister  

      vytahuju tenhle hoodně stařičký thread.

      Potřeboval bych se totiž zeptat jakou hodně levnou brzdu byste doporučovali. Všichni tvrdí, že tyhle brzdy nebrzdí, může někdo prosím objektivně srovnat, jak jsou na tom opravdu s účiností – třeba v porovnání s průměrným véčkem, jestli to bude brzdit podobně, tak to bude stačit.

      Na vysvětlenou je to na zimáka, tak do toho nechci moc vrážet a chci je proto, že brzdit ve sněhu véčkama není to pravý vořechový. Limit 1000 na jednu, díval jsem se na Shimana 475, 495 nebo snad něco jiného ??

      0 0
      • gobike  

        To si radeji kup zatim jenom dopredu neco lepsiho (bb5) a potom nasetri na zadni, ty levny bych nekupoval…

        0 0
      • corse1  

        mám na zadku 475+páku avidFR5,řekl bych že to brzdí jako slušnější Včka,ale za každýho počasí.Ve sněhu je znát chvíli prodleva-než se námraza sedře,ale to dělá i hayes HFX-9 HD V8.

        0 0
      • Páník  

        me by zajimalo,jakej je rozdil mezi M475 a M495 (krome rozdilnyho kotouce)

        0 0
        • Lister  

          rozdílný rok výroby ??? :o)

          0 0
        • JJ  

          Jestli jsou M495 ty co myslim, tak maji navic stelovani obou desticek imbusem a nastaveni sily pruziny a vypadaj ze brzdi vic nez ty 475

          0 0
        • Lister  

          tak jeden rozdíl jsem našel a ten je na 100%, 495 má center lock a to je pro mě teda naprosto nah**no :o(

          0 0
      • Kubik  

        Ac vetsinou kritizovane tak ja mam dobre skusenosti s Hayes MX-2. Zabrzdili vzdycky a to ze nejsem zrovna nejlehci (jezdim normalni XC zadna brutalni kudla). Ted sem je menil za MX-1 a ty zatim nic moc ale doufam ze si desky sednou zatim je pravda toho moc nenabrzdily… Ale ty shimano sem nikdy nejel takze srovnavat nemuzu…

        0 0
        • Lister  

          ale ty jsou cenou někde trochu jinde, to už by bylo asi lepší vzít ty BB5, každopádně tolik dát nechci.....

          0 0
          • Páník  

            ty M475 byly na par kolech co recenzovali ve Velu a byli tam hodnoceny celkem dobre

            0 0
            • JJ  

              Hmm, ja si teda docasne M475 poridil, ale nesplnily moje ocekavani o tom, jak by mely kotoucovky pracovat. Jsem rad, ze ted mam Hone hydru (konecne fungujou:) Predni M475 se mi ted vali bez uzitku doma..

              0 0
              • micro  

                M475 – pohodový brzdy po výměně destiček za FASTOP a nový kotouče od A2Z. brzděj slušně na to že stojej 845,–…jedinej problém je že maj silnou pružinu a páka de trochu ztuha oproti treba Avidu. a ty M495 prej už maj místo toho modrýho plechu odlitek z hliníku, takže míň pružej.

                0 0
                • goofy  

                  Vymenou desticek a kotouce se dostane na cenu Hydraluckych Deorecek…

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  mozna min pruzej a taky ten modrej plech nepraskne (coz se stavalo)… kdyz tam neni :)

                  0 0
    • Cortez  

      tohle taky nejni spatny myslim: www.koloshop.cz/index.php?… nebo www.koloshop.cz/index.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.