• jecnak

Venku to zatim moc nevypada, ale jaro uz se blizi a tim padem i dalsi rocnik kultovniho LOST in Prague 2010.

Datum konání: 09.05.2010

Pro ty kdo nevedi, jedna se o orientacni MTB zavod dvojic. Cilem je v urcenem limitu objet co nejvice kontrol, pokud mozno co nejvice bodovanych (kontroly jsou bodovane ruzne).

• Start: Metro C – Strizkov
    • Cíl: Restaurace Lodenice v Troji u Vltavy
    • Časový limit: 6 hodin a pokud je ve dvojici prokazatelne žena pak 6,5 hodin
    • Ceny – budou!
    • Startovné: 200,–CZK za dvojici

Neco z minulych let na b-f:

Prihlasky, propozice, fotogalerie a dalsi info:

www.lostinprague.cz

Veskere dalsi veci upresnime v prubehu brezna. Tento thread by mel slouzit hlavne tem, kdo nemaji partaka a nekoho shani. Namety, napady a pripominky vitany.

ZN: Kdo neplave neboduje. A tentokrat uz vazne ;-)

0 0
    • black.horse  

K tomu lze říci jen: JUPÍ :-) hlavní vrchol sezony se už blíží;-)

0 0
    • jecnak  

LOST in Prague je i na Fakebooku pokud bysme meli chut si nas pridat.

0 0
    • heretik  

Wow, takhle blízko start od cíle ještě nebyl, to zavání nějakou divočinou :-)

Pojedu rád, zatím nevím s kým, určitě se někdo z loňských let nebo z povedených vyjížděk ozve.

0 0
    • Manas  

Priseru se podivat na dojezd. To uz aspon budu moci jezdit a navic mam 3 dny predtim narozky. Co Blacky, mam vzit tabasco? :-)

0 0
    • o5majkl  

Plaval vůbec někdo loni k tý kadiboudě? :)

0 0
      • Medunka  

jo :-) ale foto není :-(

0 0
        • o5majkl  

škoda :)

0 0
          • Karkulka  

ale my jsme toho mladíka měli tu čest zrovna vidět, když vylízal z vody. Nezapomněl celej mokrej dodat: „Ale já nesmrdím…“ nebo něco takovýho…Při pohledu na tu břečku to stejně každého napadlo :-DD

0 0
      • karliner  

Jestli jo, tak si zasloužil cenu „blbec roku“ :-)))

Ale pravda, s parťákem jsme nakecali nějakým zmatencům, že se tam plavat musí, nevěřili jsme, že by nám to mohli sežrat :-)))

0 0
        • Medunka  

Plaval mladší brácha od Thidneyho – teda plaval jen tam, zpatky šel :-) Dostal vlašku rumu a praštěný je dost, ale to každý z jejich rodiny :-)

0 0
        • black.horse  

…ach ta dech beroucí kolegiálnost v našem krásném sportu:-D

0 0
        • martin_bakov  

Chystam se na to poprve – tak uz vim na koho si mam dat pozor ! :)

0 0
          • Medunka  

Na mě :-) už mě napadaj děsný zákeřnosti :-) Projíždění stromem či houpačka nad rybníkem to byly mé slabé kousky :-) Letos to bude prasárna na entou :-)

0 0
            • o5majkl  

naznač :)

0 0
            • karliner  

Moje výhoda je ta, že sever Prahy máme s chábrem projetý jako své boty, takže pokud při pohledu do mapy zjistíme nějaké organizátorské špumprnákle, vezmeme to prostě rovnou do Troji :-)))

0 0
              • Medunka  

Nebuď si tak jistý :-)

0 0
              • McBlacky  

pochybuju že třeba dno Vltavy máte zmáknutý na jedničku :)

0 0
                • treatt  

Jediny stesti, ze Vas jeste nenapadl zimni Lost :-D

0 0
                  • Karkulka  

no my se chytli myšlenky uspořádat Lost v Brně a ten by moh bejt zimní :-D

0 0
                    • jIrI___  

Dobrý nápad, až na to poslední slovo :-))

0 0
                      • Medunka  

Pražský závod a tolik Brňáků

0 0
                      • Karkulka  

buď v klidu, zimní termín by mi Splinťa ,jakožto hlavní orgnizátor a teplomilec, zatrh..takže spíš podzimní: září, říjen ;-)

0 0
                        • treatt  

To bejva hezky :)

Akorat pruser, Brno vubec neznam, to budu prilis snadna obet :)

0 0
                          • Martula  

Ňo á, my neznáme Prahu :)

0 0
                          • karliner  

V klidu, pojedem spolu, Brno znám, jako svý boty :-)))

0 0
                            • Karkulka  

tak nám ty boty schválně popiš ;-)

0 0
                              • karliner  

Znám Flédu, Vodní ulici, Výstaviště a Za Lužánkami. A ještě ulici se strašně srandovním jménem Karásek ;-)

0 0
                                • Karkulka  

..ta pravá bajkovačka začíná až na severu Brna a výš ;-)

To máš teda pěkný boty :-D

0 0
                          • Karkulka  

heh, a co jsme měli říkat my? Dobrou půl hodinu jsme stáli na staartu a hledali v mapě, kde vlastně jsme :-D

0 0
                        • Paja  

myslis toho Splintu/Bauera? ten by to urcite usporadal na bezkach, kdyz uz s nama ted trenuje;D

0 0
                    • karliner  

To je nesmysl, v Brně se nikdo nemůže ztratit :-)))

0 0
                  • Medunka  

Kdo říká, že nenapad :-) Když ViPrahlo zrušilo zimní závod, Blacky plánoval „náhradu“ :-)

0 0
              • jecnak  

Tim me privadis na myslenku tajneho cile. Cil by si kazdy poskladal z nekolika klicovych kontrol. Pokud by to bylo spatne, no nechtel bych byt v kuzi postizene dvojice.

Jednou jsme takovou vychytavku meli na tabore. Nedopadlo to dobre. Taky fajn je orientovat se podle starych drevorubeckych map :-D

0 0
                • karliner  

My už taktiku máme. Oběd u Káči v Mratíně a hurá do Troji, když cestou trefíme nějakou kontrolu, bude to příjemné zpestření :-)))

0 0
                • Thidney  

ono staci najit popsany bod, nasledne otazka + 5 odpovedi s ruznymy azimuty a metry/kroky a hledej pastelku na provázku.

0 0
                  • McBlacky  

viz smrk 100 kroků SZ od křižovatky cest.

/Dýmák/

tolik sešlapanýho lesa v okruhu 150 metrů od silnice jsem neviděl :)

0 0
                    • jizby  

taky je dobrý, když strom s nejhodnotnější kontrolou, ničím jiným nevýznamnej mezi okolníma porazej a odvezou lesáci. Naštěstí pořadatel zajistil na poslední chvíli oživení kontroly.

/wrc novohradky 2009 od Hnyka/

0 0
            • martin_bakov  

ohledne obtiznosti by bylo urcite zajimavy dat treba jednu kontrolu doprostred obchodniho centra, v TESCU sem orientak jeste nejel a clovek musi uhybat pred ochrankou a musi trefit sklenenymi dvermi :D

0 0
              • Krys  

To si nevynútiš.

Jeden ostane vonku strážiť bicykle a druhý vybaví tu kontrolu. To je celkom jednoduché. :)

0 0
              • treatt  

By sis dal neco jako tohle, jo? :)

0 0
                • DaSnail  

akčná scéna jak má byť 8o). tím koňom tam dávajú celkom zabrať…

0 0
                • DaSnail  

akčná scéna jak má byť 8o). tím koňom tam dávajú celkom zabrať…

0 0
    • Karkulka  

uulala, nevim, jestli se Splinťou lestos dojedem na Lost, když chystáme Kokořín a Prahu na duben :-(

0 0
    • o5majkl  

taky si nejsem jistej jestli to letos dám-stálej parťák je v Itálii, takže možná hledam náhradu… Případný zájemce/kyně si musí buďto dobře potykat s mapou, nebo musí bejt připravenej na pekelný tempo při přejezdech :D

0 0
      • teepeex  

s timhle myslim, ze nebudes zajemce stacit odhanet pumpickou;)

0 0
        • o5majkl  

no neboj, ono to zase nebude tak horký-pořád chodim vo berlích a levou nohu mam jak párátko, je to strašnej pohled… Ale pokud bude tombola, tak bych mohl postavit team na „dojetí“ a doufat ve štěstí jako loni, kdy sme vyhráli šišku salámu :D

0 0
    • pajan  

Paráda… Už jsem se na již zmíněnym xichtbůku přihlásil a těším se :-)

Start mám úřed barákem, což je ještě lepší zpráva! Už se nemůžu dočkat!

0 0
      • karliner  

Po minulých ročnících bych spíše uvítal cíl před barákem, ale ty máš lepší životosprávu :-)))

0 0
        • pajan  

Chce to podstivou přípravu :D

A s tou životosprávou… :D Nevim nevim, v tu dobu budu s jídelníčkem po zimě teprv začínat :D A z místa cíle to mám taky jen kousek :-)

0 0
        • jecnak  

S mlikem neni az moc velky problem.

0 0
    • Elwing  

asi tento rok zkusím postavit nějaký team. a místo zakončení velmi pozitivní, odtamtud se domů i doplazím ;)

0 0
    • sibe  

V sobotu vodáckej maraton, v neděli lost… to bude těžkej víkend, ale snad se zadaří obojí stihnout

0 0
    • karliner  

Já bych chtěl nějakou h-c kontrolu, k jejímuž získání by bylo potřeba více fištrónu a odvahy, než se jenom vyznat v mapě ;-)

0 0
      • jecnak  

Zatim ji jeste nemame, ale po prujezdu stromem, jeskyni a houpani se nad vodou to bude chtit neco opravdu neotreleho.

0 0
        • Bulda  

a co neco na tech houpackach na detskym hristi v parku na ladvi …by si treba dvojice musela sednout tak, aby byli vyvazeni a vydrzet bez dotyku zeme …nejaky cas (urci poradatel :)) …zvlaste u vahove rozdilnych jedincu ve dvojici by to vyzadovalo fistronu hodne :)) …a i s bikama za premiove body :D

0 0
      • pajan  

Jelikož se bude startovat v „mém“ teritoriu velice mě zajímá jak to bude celý vypadat :-)

Jsme odhodláni se nějak umístit a né jako loni :D tak uvidíme /te :D

0 0
        • karliner  

100.

A a bych nevypadal jako ignorant, co akorát honí posty, tak bych přidal radu pajanovi, aby začal studovat staré dřevorubecké mapy…

0 0
          • pajan  

Asi budu muset Gůglit, každopádně přípravu tentokrát nezanedbám :D

0 0
        • jecnak  

Bude to vypada jako obvykle. Dostanes mapu a pak uz je vse na tobe. Urcite zas bude matematika, prirodoveda, historie a kdo vic co jeste.

0 0
        • Medunka  

Mlíko ti není dost dobrý jo

0 0
          • pajan  

Ale tak jo… ale přeci jen jsem o kousek větší a o malinko starší, tak bych chtěl povýšit :D resp. si to popřípadný povýšení zasloužit :-) :D:D:D:D:D:D

0 0
            • Medunka  

Ikdyž seš o malinko starší, pořád to je na mlíko :-) To budete mít asi jistý

0 0
          • karliner  

Mohl bych mu udělat svůj dezert ;-)

0 0
            • Medunka  

koukni mu do profilu na věk, žádný takový

0 0
              • pajan  

Hej! :D To neni fér… V březnu už tam bude svítit 17! :D Teď už se tuplem nesmíme zahanbit :D

0 0
                • karliner  

No, ta 17 to zatím nevytrhne :-)

0 0
                • Medunka  

ale 17 neznamená, že můžeš chlastat vodku s papričkama – aspoň teda né na Lostu – todle si nikdo na triko z organizátorů neveme, sorry. Příští rok si dělej co chceš, ale letos ještě ne.

0 0
    • redhotrock  

Super, už sem si řikal, že bych se mohl podívat jestli už neni nějaka info a vida..mám se na co těšit. Líbí se mi zvolené místo startu, mám to za barákem..a cíl je taky dost solidní. Mezi tím je spousta krásných kopcu nahoru i dolu..a věřim, že to nebude jen tak přímou čarou. Jupííííííí :o)

0 0
    • Medunka  

up

0 0
      • Frankie  

Hmm, tak ze bysme se s pritulkou letos konecne zucastnili (jako kazdy rok :) )?

Muzu poprosit o nejaky strucny rady pro naproste MTBO neznalky ohledne doporucene vybavy – napr. jaky drzak na mapu, co se hodi vzit s sebou (krome klasicke cyklo vybavy) atd… ? Diky. F

0 0
        • karliner  

Když chceš radu pro MTBO neználky – poradí ti tedy jiný MTBO neználek…

• mapník (držák mapy) nepotřebuješ, pokud ho tedy nemáš, shánět hojen kvůli tomuto závodu je zbytečné, jiná věc by byla, pokud byste usilovali o stupně vítězů…
          • kromě klasické cyklovýbavy, kterou jsi zvyklý si brát na celodennívyjížďku si vezmi dostatek hotovosti, protože není jisté, jestli v cíli(v cílové restauraci) akceptují platby kartami a bylo by škoda předčasněodcházet z afterparty ;-)

P.S.: jel jsem LiP 2×

0 0
          • Karkulka  

já jakožto další MTBO neználek poradím:

• mapu si tentokráte dám do fólie, neb se mi pod nohavičkou jaksirozpila ;-)
            • pokud pícháš často, nezapomeň dostatek duší či lepiva ;-)
            • no a samozřejmě počítej s větší časovou rezervou, pokud pojedeš seženou( které mívají,jak známo, orientační nesmysl)
            0 0
            • Medunka  

zeny maj orientacni smysl jen ho muzsky nechapou :-) a obcas jejich navigace je zavadejici :-)

0 0
              • karliner  

Bych to shrnul – chlap řekne „doleva“ a myslí tím „doleva“ :-)

0 0
                • Thidney  

pokud zrovna nemyslí „to druhé levo“ někdy si vyjeď s někým z naší rodiny .) naposledy jsem na v levo jedoucího bratra zařval doleva na mostě v Sázavě a už jsme leželi v klubku na zemi. to že prý myslel „to druhé levo“ mu jen tak nezapomenu.

0 0
                  • Jaroslávek  

:-))) To mě chtěl Ječňák do tý vaší familie vloni nanominovat na Losta. To by se asi děly věci.-)

0 0
              • Thidney  

pokud se dobře pamatuju, tak jsou náboženství tvrdící, že muž který nežije dle jejich asketických přikázání se v dalším životě narodí jako žena a proto je třeba být vůči ženám tolerantní jelikož to jsou „muži ve výkonu trestu“ .)

0 0
              • heretik  

Jasně. To je asi jako s tím, že ženy mají výhodu v argumentaci, neboť jejich mysl není svazována logikou ;-)

0 0
        • treatt  

Hlavni jsou uplatky pro organizatory na specialni kontrole ;)

0 0
        • Medunka  

hlavně dobrou náladu a hoooodně smyslu pro humor, jinak mapník není až tak třeba, pokud jej nemáte, tak jak píše Karkulka, stačí dát mapu do eurosložky nebo pytlíku – přejezdy k další kontrole zvládnete a mapu budete potřebovat až na „dohledání kontroly“ a zjištění kontrolní otázky

0 0
        • jecnak  

Ahoj, procti poradne stranky http://lostinprague.cz/propozice.html

Za sebe muzu rict, ze staci dobra nalada a mapa od organizatora. Parkrat jsme jeli na bednu i bez mapniku…

0 0
        • Frankie  

Dekuji vsem za rady :) Tak nalada je samo sebou, bez toho se nevyjizdi (jen obcas dojizdi :) )

Bohuzel musim rict, ze u nas to obcas vypada, ze lepsi orientacni smysl ma pritulka :D … Az na to vlevo, vpravo… na tom jsou snad vsechny stejne spatne, if you don't mind me saying so :D

Skrze ten drzak – uz jsem nad nim uvazoval i na nezavodni jezdeni, kdyz obcas jedu cely den neznamou krajinou, tak me stve porad vyndavat a rozkladat mapu slozenou v kapse dresu… Nebo to drzak neni zase takovy slagr? F

0 0
          • McBlacky  

jsou držáky a držáky. Ty lepší mají jen tu nevýhodu, že nevidíš před přední kolo. V těžším terénu to vadí dost. Pak někdy -kratší rám- vadí při jízdě ve stoje. Zvláště ty, co mají větší desky.

varianty neodsazené od řidítek /nahoru a dopředu/ rovnou zavrhni. Výborná je funkce otáčení, hodí se i odolnost vodě/

osobně používám autopilot, ale super jsou i Miry.

0 0
            • Frankie  

Diky moc. Uz s tim tady nebudu otravovat a omrknu to v historii nebo nekde na netu… Ale to s prednim kolem me nenapadlo, pritom je to naprosto jasny a dulezity… Spis jsem myslel na to, aby byl videt comp :) F

0 0
              • McBlacky  

mrkni ke mě do profilu na kolo Kapík /Capic/ tam ho mám na horní rámovce za představcem, právě kvůli tacháči

0 0
          • black.horse  

mapník je nicmoc praktickej, jak píše McČerný:-) našetři na GPSku a máš klid;-)

0 0
            • Medunka  

řekla bych, že GPS na LiP není povolena :-)

0 0
              • Luka  

no tak to nas uplne vylucuje, bo Habib chodi s GPS i na zachod… ;D

tak uvazujem o tom, ze bychom se prijeli podivat… ale musime to srovnat s terminy akci, ktere se nam poslednich par rocniku vzdy s lostem prekryvaji :(

0 0
            • Frankie  

Taky varianta :) F

0 0
    • jecnak  

Mesic pred zavodem zbyva poslednich 19 volnych mist. Kdo chcete jet, nevahejte a registrujte se.

0 0
      • jecnak  

10 volnych mist. Kdo chcete jet a nemate s kym, zkuste vyuzit toto vlakno k nalezeni partaka do teamu.

0 0
        • pustipav  

Ahoj,

timto se pripadne nabizim do tymu. Jezdim uz jen tak pro radost vicemene, ale dokazi se vyhecovat. Letos jsem jel jen Chribskou50. Nemam s orientaky zkusenost, z Prahe taky nejsem :/ Kdyz se nekdo ozve, budu rad, laka me to fest:)

email: tichy.jarda@gmail.com

0 0
        • pustipav  

Disregard. Je plno koukam. Skoda. Ale kdyby nekdo vypadl a hledal se nahradnik, jsem stale k dispozici…

0 0
          • LáďaH  

No, s kámošem jsme se zaregistrovaly nějakým způsobem 2× (už to řešíme), takže ještě jeden tým by se měl vejít. :-)

0 0
          • jecnak  

Nakonec se jeste jedno misto uvolnilo. Napis mi jmena jezdcu, nazev teeamu a kontaktni telefon na muj mail v profilu.

0 0
    • Trainman  

Nějakej šílenec, co by mi dělal navigátora a snesl by mlaďocha ve dvojce? Nejsem ultra-chrt :-)

0 0
      • martin_bakov  

Cau, ja zas neznam moc Prahu, takze jestli jsi Prazak tak bysme to mohli zkusit :) Kdyztak se ozvi na mail. Jel jsi loni nebo tenhle rok nejaky MTB zavody abysme se mohli porovnat – taky nejsem zadnej chrt…

0 0
    • VanVren  

Rád bych jel, pokud někomu vypadne parťák, tak se ozvěte.

0 0
    • jecnak  

Pokud mate nekdo zajem jet, tak je jeste jedno volne misto. Staci mi napsat mail se jmeny dvojice a nazvem teamu.

0 0
      • jecnak  

Tak a je plno.

0 0
        • jecnak  

Opet jedno misto volne.

0 0
          • gyngy  

Zdar, tak ma prosim zapis …

partaka si zozeniem ;-)

Tomas

0 0
            • gyngy  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • jecnak  

Ok pisu te do startovky. Telefon co jsi sem psal jsem v zajmu ochrany osobnich udaju smaznul.

0 0
    • martin_bakov  

Shanim nekoho do tymu, piste na mail.

0 0
      • martin_bakov  

porad shanim… :(

0 0
        • teepeex  

napisu pendasovi:)

dam vedet

0 0
          • teepeex  

prej ne, ze je to orientak, a to on je out:)

tak leda, ze by ses orientoval ty:)

on to odjede urcite bez problemu s fyzickou

0 0
            • martin_bakov  

dik za zeptani, vsak on se snad nekdo najde

precejen by bylo dobry mit partaka co se taky podiva do mapy :)

0 0
              • McBlacky  

tak to Pendo by ti moc nepomohl.

jednak je ještě týden čas a druhak, když dorazíš na start třeba se někdo najde…

0 0
        • VanVren  

Čus, já bych jel. Nejsem z Prahy, jestli to tam neznáš, tak by mohla být prdel :-)

0 0
    • martin_bakov  

Jakou mapu prahy byste doporucili na LOST ? Mam si koupit nejakou turistickou :) ?

0 0
    • pro_pa  

Chtěl bych si udělat záznam trasy, jak je to s navigací v tomto případě, mohu si jí vzít, nebo je zapovězena?

0 0
      • jecnak  

Navigace je zakazana. Ale pokud bys ji vzal jen do baglu a pustil zaznam a nedival se na ni, tak si ji klidne vezmi.

0 0
        • pro_pa  

Díky. V báglu jí bude dobře, chci jí jenom kvůlivá záznamu.

0 0