• jecnak

    Datum konání: 26.4.2007

    Pro ty kdo nevedi, jedna se o orientacni MTB zavod dvojic. Cilem je v urcenem limitu objet co nejvice kontrol pokud mozno co nejvice bodovanych (kontroly jsou bodovane ruzne).

    Start: Kobylisy, zastávka tramvaje Vozovna Kobylisy – konečná 10 a 14, cca 5 minut na kole od metra C Kobylisy

    Cíl: U Pigiho – Radotín

    Neco z minuleho roku www.bike-forum.cz/…1/forum.html#… www.bike-forum.cz/…5/forum.html#…

    Prihlasky, propozice a dalsi info: www.lostinprague.cz (dam dokupy behem 14 dnu) www.bajk.cz/…orientak.htm (starsi rocniky)

    Fotogalerie www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

    Veskere dalsi veci upresnime v prubehu unora a brezna. Tento thread by mel slouzit hlavne tem, kdo nemaji partaka a nekoho shani.

    Anketa: Jedete?

    Ano
    19x
    59%
    Ne
    4x
    13%
    0x
    0%
    0 0
    • Maroška  

      Šutříku, můžu s tebou počítat?

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Jo. Ráda. :-) Jen jsem nevěděla, pro jaký orienťák se rozhodneš, když se poblíž sebe jedou v jeden den dva…

        0 0
    • fousek  

      No lakalo by me to, ale ja bych byl asi opravdu lost a mozna i prejetej, no promyslim to. Jo a pokud bych jel tak nemam s kym, takze pokud se najde nekdo ochotny kdo aspon kapku zna Prahu a nevadi mu ze bude mezi polednimi tak bych i jel.

      0 0
    • fousek  

      Hmm ten letopocet je nakej nejasnej

      0 0
    • Frankie  

      Hmmm, ze bych… letos… konecne… :)

      0 0
    • goood  

      Spatnej termin, bude Boudecka rokle. 8.5. by bylo lepsi a nebo aspon v nedeli 27.4.

      0 0
      • jecnak  

        8. je VIPrahlo nebo nejaky orientak poradany tema lidma. 2 akce na stejnem miste… 1. je Posazavska nekdy potom Malevil, je to bohuzel terminove hodne naslapany.

        0 0
        • kámen úrazu1  

          A ten přesun na neděli? Určitě se najde dost llidí, kteří by jeli oba orienťáky.

          0 0
          • Medunka  

            To uz jsem taky rikala, a nic ;-(

            0 0
          • jecnak  

            Domluvim se s Blackym, ja bych to taky uvital.

            0 0
            • Luka  

              no, to ovsem vylucuje jakekoli delsi posezeni vecer po dojezdu. rano musime byt strizlivy a cili do prace… ja jsem pro sobotu…

              0 0
              • kámen úrazu1  

                Střízlivá můžeš být i po delším posezení. A pokud ne, tak nemáš co dělat na kole, sobota nesobota, neděle neneděle. :-)

                0 0
              • fousac  

                od toho vynalezli dovolenou, pripadne zaspavajici budiky, ne??

                0 0
              • Medunka  

                delsi posezeni vecer to nevylucuje a zabava muze byt skvela i bez alkoholu, pochybuju, ze se zrovna ty musis opit ;-)

                0 0
              • jecnak  

                Ano toto byl hlavni Blackyho argument :-)

                0 0
                • cabbage  

                  Naprosto nevyvratitelný:-P

                  0 0
                • Medunka  

                  No ja bych to udelala toho 8.5 a napsala organizatorum VIPrahla – ti zmenili oproti lonsku datum – vy ne

                  0 0
                • karliner  

                  A co vyměnit start a cíl? Pařmeni se vykalí u Pigiho a můžou se ztrácet po Praze. Vlk se nažere a koza zůstane celá :-)))

                  0 0
                  • jecnak  

                    Ale to mas fuk, kdo chce parit stejnak treba ani na startu nebude. A dojet ze startu metrem na Smichovsky nadrazi a odtamtud kolmo k Pigimu se taky da.

                    0 0
            • karliner  

              No, v neděli se hůř kalí, alespoň tedy těm, co chodí do práce…

              0 0
              • goood  

                Se muzes vykalit v sobotu a v nedeli dat Lost ;)

                0 0
              • fousac  

                kdykoliv se kali dobre.. maximalne se hur chodi do prace..

                je potreba si ujasnit priority.. ;)

                0 0
                • Krys  

                  Okrem toho je lepšie liečiť sa v práci, ako mať pokazenú nedeľu. :)

                  0 0
                • karliner  

                  ještě, že existuje vymoženost zvaná „sick-day“ :-)))

                  0 0
              • Miira  

                Jooo, jestli to má dopadnout jako loni tak rozhodne v sobotu :)

                0 0
    • jecnak  

      Takze definitivne presunuto na nedeli 27.4.2008 Vse ostatni plati. O jakychkoli zmenach vas budu informovat ja a nebo Blacky.

      0 0
      • Miira  

        Takze nezapomenout si poznamenat dovolenou na pondeli, abych se nasel

        0 0
      • Luka  

        no, nepotesili jste me… jak rekl Habib „To jsou chujove, kdo si to proboha vymyslel?“ :)

        0 0
        • jecnak  

          Chcem s Jitkou jet, stejne jako jini, i Boudeckou rokli. Navic na nejake velke nocni pitky ani jeden z nas neni.

          0 0
          • Habib  

            Proboha, nemyslel jsem to vazne…aby se nekdo neurazil. V zasade je mi jedno kdy se pojede, jen se mi zavody v nedeli tak nejak nelibi. Ale pojedu i tak :) A krom toho, jestli vydrzi tradice hnusneho pocasi, tak na nejaky sezeni to stejne nebude. V zime a desti mi pivo moc nesmakuje :)

            0 0
            • jecnak  

              V pohode. Jsem rad ze jste nam i tak zachovali prizen ;-)

              0 0
      • Maroška  

        Velké díky :-)

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Bezva, bezva, pojedu obě dvě akce. :-)

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Aneb – v sobotu bloudění nacvičím a v neděli ho dovedu k dokonalosti. :-D

          0 0
        • jecnak  

          Muzeme pak v Kokorine jeste pojezdit, trochu to tam znam. Jitka je taky pro, trebas se jeste nekdo prida.

          0 0
      • cabbage  

        OK btw. nepsal si něco o tom, že cíl a start budou na jednom místě?

        0 0
        • Medunka  

          Ty ses pako na entou co. Mas to patentovane?

          Snad muzu prozradit, ze to zatim vypada ze na 90% bude start i cil na stejnem miste.

          0 0
          • bajkr  

            bud ráda že to nemá patentované :oD by mohl po tobě něco chtít :o)

            Snad muzu prozradit, ze to zatim vypada ze na 90% bude start i cil na stejnem miste jako v predešlejch ročnikách? nebo že se bude startovat na stejném místě? :o)

            0 0
            • Medunka  

              Ty by jsi uctovani taky neunikl, co si budem vykladat. Tva otazka je jednoznacna :)

              www.bike-forum.cz/…5/forum.html#…

              0 0
              • bajkr  

                OK btw. nepsal něco o tom, že cíl a start budou na stejném místě?

                :oD

                0 0
                • Medunka  

                  Koukam, ze sem hodila spatny odkaz :-) www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

                  Nastesti nejsi Kibic a stejnym mistem povazujes start a cil jako v predchozim rocniku, ne jak Kibic Start = Cil. Ikdyz nevim, proc si vybral zrovna Pigiho a ne Kobylisy

                  0 0
                  • cabbage  

                    Původně sem ti nechtěl odpovídat abych tě nenaštval ještě víc, ale:

                    „bude start i cil na stejnem miste.“ – singulár

                    „start i cíl budou na stejných místech“ – plurál

                    Proč pigiho a ne kobylisy: v kobylisech je kde čekat na přijíždějící?

                    0 0
                    • Medunka  

                      Promin, Pako jako ty cloveka nastvat nemuze. Nechapes, nepochopis. Blb blcem zustane

                      0 0
                      • cabbage  

                        jj ty zůstaneš sama sebou, neustále nasraná a bez ergumentů:-P

                        0 0
                        • prodi  

                          kurňa vy máte pěknej vztah, co takhle pozoruji…:)

                          0 0
                        • Medunka  

                          a pro tebe zustane tezke pochopit, ze me nenaseres

                          0 0
                          • cabbage  

                            Ne? Ale ano, už se mi to povedlo, někdy v létě roku 2006 jsi vypadala poměrně nepříčetně(a vydrželo ti to celý víkend):-)

                            Brou noc.

                            0 0
                            • Medunka  

                              Ses si opravdu jisty, ze jsem byla nasrana na tebe? Ja si jen od te doby o tobe myslim, ze jsi pako a neberu te vazne

                              0 0
        • jecnak  

          Nepsal, ale pokud ses kibic tak to tak pochopit jde.

          0 0
          • Luka  

            jsem kibic… ja to pochopila uplne stejne jako on… a jeste jsem se radovala, ze treba dame auto do radotina a pak se povezeme pekne v teple… hm… tak asi ne…

            0 0
          • Floydie  

            Take mi to vyznelo jako start=cil, nicmene s tou nedeli jste to prehnali. Zatim jsem jel pokazde, ale nedele, to je moc!

            0 0
    • Martin  

      No super. Konečně neděle. Nemám sice ještě tenisovou termínovku, ale v sobotu téměř jistě zahajujem sezónu. Na neděli hlásím krysí družstvo.

      0 0
      • Manas  

        Bude crash? Doufam ze to nezabalite pri neprizni pocasi, jako na Dymakovi :-)

        0 0
    • Ice-goofy  

      Pete, ze by jsme udelali team ? ;) …

      0 0
    • george.n  

      Rad bych zase jel, ale nemam zatim s kym. Muj partak Palkac na rok emigroval, tak jsem sam.:-/

      0 0
      • palkac  

        ujměte se ho někdo.. je hodnej, nekouše.. šlape pořádně a moc nemluví. už má 3. místo z minula.. :-)

        0 0
      • george.n  

        Fakt me nikdo nechcete? Sice mam ted prd najeto, ale vuli to vzdycky utrhnu.;-) Hledam chrtiho psychopata, co me vyhecuje. :-)

        0 0
    • mitch  

      Jenom kdyz tam bude tahle kontrola…

      0 0
    • jecnak  

      Macata putovni cena (pribude logo a z boku jmena vitezu jednotlivych rocniku).

      0 0
    • jecnak  

      Muzete se prihlasovat lostinprague.cz/prih­laska.html

      0 0
    • jecnak  

      Vycuc z mailu co jsem psal na e-maily ze startovky 2007:

      Co je noveho v rocniku 2008?

      * Dostanete do rukou vice mapovych podkladu a to vcetne specialnich „orientackych“ map, takze dohledavka nekterych kontrol bude skutecne zalezitost metrove presnosti.
      * Bude vice zivych kontrol s nejakym ukolem – jizda zrucnosti, hlavolam a nebo jiny ukol.
      * Ac neradi zvysili jsme startovne. Na druhou stranu se vam pokusime dat vice.
      * Opet startujeme v Kobylisich a koncime U Pigiho.
      * Mame nove stranky www.lostinprague.cz
      * Mame novou putovni cenu – foto bude na webu.
      * Pro viteze budou hodnotnejsi ceny od sponzoru.

      Piste nam! Chtel bych vas poprosit o namety a komentare k minulym rocnikum. Rad bych slysel i kritiku. Radi zmenime co se vam nelibi.

      0 0
    • jecnak  

      Tak jsme se pred chvili vratili z pesiho pruzkumu casti trasy. Jeste hodim na web zavodu par fotek, snad vas navnadi.

      BTW opravdu doporucuju si vzit s sebou svetlo :-)

      0 0
    • crom  

      Ahoj jel bych,jen nemam druheho do party.neni na tom nekdo podobne.jen prosim zadneho chrtiho psychopata:-),ozvete se.dik

      0 0
      • jecnak  

        Zkus se poptat lidi co hlasovali v anktete „Hledam partaka“.

        0 0
    • jecnak  

      Poslednich 15 volnych mist pro teamy.

      0 0
    • jecnak  

      Posledni 4 volna mista.

      0 0
    • jecnak  

      Po porade s Blackym jsem zvednul pocet ucastniku na 60 dvojic.

      0 0
    • jecnak  

      Mame posledni volne misto. Limit uz zvedat nebudeme, neb bysme to organizacne nezvladali.

      Prosim vsechny kdo si start z jakehokoli duvodu rozmysli, at mi daji vedet na mail a neblokuji zbytecne misto ostatnim. Dekuji.

      0 0
    • mitch  

      Tak ještě měsíc.....a pak to přijde :)

      0 0
    • jecnak  

      Znovu prosim vsechny kdo si start z jakehokoli duvodu rozmysli, at mi daji vedet na mail a neblokuji zbytecne misto ostatnim. Dekuji.

      0 0
    • mitch  

      Doufám, že bude nějaký rozumný počasí na neděli…a ne ten hnus fialovej jako o weekendu…

      0 0
    • jecnak  

      Uvolnilo se misto pro dva teamy. Tak pokud mate nekdo zajem, tak se mi ozvete na mail.

      0 0
      • Habib  

        Tak kdo jste ti druzi? Nas team momentalne zobe antibio…takze je imobilni..coz nas strasne sejri :((( Ale pokud to vyjde, tak se alespon objevime u Pigiho.....

        0 0
        • MaPa  

          Tak už jsem skoro myslel že se konečně potkáme a ono… Přeju rychlý vykurýrování!

          0 0
    • jecnak  

      Takze na co se muzete tesit:

      • klasicke LOSTi pocasi letos zda se nebude, dest v predpovedi na nedeli schazi
      • nekolik velmi zajimavych dohledavek a kontrol
      • orientacka mapa pro cast kontrol
      • slovni popis jak dojet na nektere kontroly co nejhezcim terenem, zkratky pro velmi technicke jezdce
      • nekolika kilometrovy singlik ve strani v lese takrka v centru mesta
      • kontrola v podzemi

      Prosim vsechny, aby se dostavili na start vcas, tedy aby se dostavili i na rozpravu o trati a prezentaci. Jinak se muze stat, ze se nedozvi nekolik dulezitych veci, ktere budem rikat az na miste. Dale pak prosim respektujte pravidla prepravy kol v metru – max 2 kola na posledni plosinu kazdeho vagonu.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        To bude bezva! Těším se jak děcko na Vánoce. :-)

        0 0
      • Pebe  

        a ty plavky si máme brát nebo to bude v nějakým odlehlejšim rybníku kde nebude vadit na adama? :-D

        0 0
        • mitch  

          Plavky? Kontrola v podzemi? Prejmenujeme to na LOST Heroes in Prague :)?

          0 0
          • jecnak  

            Plavky ne, se zbytkem se nechte prekvapit, ale kontrola v podzemi bude na 99% – proto ty doporucene baterky. Heroes si ovsem muzou sviti mobilem :-)

            0 0
        • jecnak  

          Letos ne, dokonce ani plastenku, plynovou masku a igelitove pytliky na ruce a nohy.

          Doporučené vybavení s sebou:
          • horské kolo nebo trekové, přilba je povinná
          • mapu
          • základní nářadí na kolo, náhradní duše, hustilka, zámek na kolo
          • jídlo a pití na cestu
          • buzola a mapník nebo jiný libovolný obal na mapy
          • mobilní telefon
          • světlo či baterku (doporučeno i více světel ;) a blikačku
          0 0
      • karliner  

        Od 1. dubna (není to apríl) se může kolo přepravovat za určitých podmínek i tramvají:

        http://www.dpp.cz/…-tramvajich/

        0 0
        • McBlacky  

          to ovšem v pravidlech lostu není dovoleno

          0 0
          • goood  

            Ale ani zakazano :) V prvnim rocniku se pokud vim jezdilo i metrem

            0 0
            • mitch  

              Proto je taky start u tramvajový vozovny :D

              0 0
            • jecnak  

              Presne tak, ale kontroly jsou umisteny tak, ze na metru ci tramvaj by si pockal clovek nekolik desetileti.

              0 0
        • Manas  

          Ono se da i v metru prepravovat i vepredu, a v kazdym vagonu na konci.

          0 0
      • jecnak  

        Vse je pripraveno, doufam, ze se tesite minimalne stejne jako my.

        Mala ukazka orientacky mapy.

        0 0
        • McBlacky  

          a my se těšíme MOC!

          škoda že některé uvidíme naposledy na startu…   Muhahahahahááááá

          0 0
        • SoLaX  

          Jo, tak z ty sem trochu dezorientovanej :-) Ba ne, ale tesim se moc. Jedu letos poprve, tvorime se sfingou zvlastni hlemyzdo-chrti dvojici, tak sem na to zvedav.

          0 0
          • jecnak  

            Vodu poznate a na zbytek jsou vysvetlivky. Neni to az tak tragicky.

            0 0
        • pz  

          Nazdar bloudiči z práglu. Vaši akcičku bohužel nedám, termínově sem furt tápal až byl plný limit :o/

          Ale tak bych vás aspoň chtěl lehce oslovit na 31.5. pořádáme orientační duatlon pro jednotlivce..Smržman více info na http://smrzman.sns.cz. typově by to mělo být něco jako Ruská Sibiř, ale delší ovšem né zas tak brutální jako Rockyman. vložky na speciálce MTBO mapách.. a krátký běžecký orienták na začátek. za SNS Smržovka zve Pedros

          PS. jedete v sobotu Boudeckou? tak se tam potkáme.. jen teda sem to nikdy nejel tak ani netušim jakym štylem to má být orientovaný a jak dlouhý..

          0 0
    • kleky  

      Pokud někomu naposlední chvíli odpadl parťák, či jsou snad ještě ty dvě volná místa co zde byly proklamovány před 2 dny a někdo by jako já nahonem chtěl udělat dvojci a zúčastnit se této akce ať se mě ozve.

      Sice jsem nikdy něco takové nejel, ale rád bych si to zkusil.

      mail či ICQ v profilu.

      0 0
      • jecnak  

        Volna mista jsou stale pro dva teamy – nekolik lidi odpadlo a nekolik se zas prihlasilo… Uz ani nereste prihlasovani a dorazte rovnou v 9:15 na misto startu, tam to nejak vyresime.

        0 0
      • Bajker16  

        Tak mě už od pátku drží chřipka a vypadá to,že se jen tak nepustí :-(. Ještě sháníš parťáka ? Můj parťak teď nemá s kým jet…

        0 0
        • kleky  

          Ahoj, ano nabidka je stale platna.

          0 0
        • Marry  

          hele ma partacka taky odpadla.....beru kohokoli…chci si to uzit..... kdo nema s kym jet tak mi pisnete na 724 974 307 … jinak zitra tam jedu i tak, s tim ze kdyztak prepadnu babku s nusi at jede se mnou

          0 0
          • cabbage  

            že bych je?

            ne, tak zoufalej ještě nejseš:-D

            0 0
            • Marry  

              pojed :-) … nechci jet sam

              0 0
              • petebike  

                hele premejslim ze bych vyjel, ale musi byt hezky, chci si projet kolo – po uprave,

                ozvi se na ICQ, jinak nesmi prset – do toho nejdu…

                jo jeste pocitej s tim ze prahu nezanam ! a ztratim se…

                0 0
              • cabbage  

                ok, beru tě za slovo.

                ale uvaž jak jezdim(plížením vpřed!)

                0 0
      • VanVren  

        Já bych jel, je-li to ještě aktuální. 602180406, nebo mi mailni na jerry.s@centrum.cz

        0 0
        • kleky  

          ano je, muzes se mnou pocitat, zitra v 9:15 na startu.

          0 0
          • VanVren  

            Dobrá, inu dobrá :-)) budu tam. Jak tě poznám? Hoď mi číslo. Doufám, že mě neuštveš.

            0 0
            • kleky  

              Toho se neboj, jdu si to uzit, ne vyhrat ;)

              jukni na muj web, fotek tam mam docela dost ;)

              cislo mas na mailu.

              0 0
      • jizby  

        Oznamuju, že mi odpadl parťák. Počítám s tím, že na start přijdu a někoho si  tam chytnu. Nebo se můžem domluvit tady, či mailem. Nehodlám letos nijak chrtit, chci to jet spíš na pohodu.

        0 0
    • jecnak  

      Komu odpadl partak, dorazte proste na start tesne po 9. nekoho tam urcite najdete.

      Tomas

      0 0
      • kleky  

        Cus, před chvíli jsem se tu s VanVrenem domluvit na novej tým. Je-li teda to volné místo pls jednu malou rezervaci pro nás ;-). Dík

        0 0
        • jecnak  

          Jasne, volno je, nebojte. Dorazte prosim akorat na start nejak tesne po 9, vyresime to tam. Diky

          0 0
    • jecnak  

      Dekuju vsem, bylo to supr. Fotky budou nejak zitra a pozitri na webu zavodu, stejne tak vysledky, dohledavky a mapy.

      0 0
      • kleky  

        Poděkování si troufám tvrdit je na naší straně. Byla to příjemně strávená slunečná něděle. Původně jsem šel nabídnout své fotky, ale FTP bohužel odmítá komunikovat, tak snad později.

        PS: doporučuji v excelu využít funkce filtrů a řazení a výsledky budou během 3kliků ;)

        0 0
    • Jituschka  

      Bylo to fajn, akorát jsme nedojeli, protože se mi záhadným způsobem podařilo namotat přehazovačku do drátů. Ehm.  Ale i tak. Hlavně to počasí se vám letos povedlo:)

      0 0
    • kleky  

      Provizorní link na mé fotky je zde: http://klecka.wz.cz/08bikeLOST/

      0 0
    • Gung-Ho  

      Skvělá akce…sice neumim hodiny…ale to nám dobrej zážitek zkazit nemohlo…moc díky:-)

      0 0
    • SNAIL  

      Taky musím poděkovat, super akce. Víc není snad potřeba dodávat, tak zase za rok.

      0 0
    • Meduza  

      Tak, tak, i ja se pripojuji s diky organizatorum za prima zabavu a za nova mista o kterych jsem nemel ani tuseni.

      Tesim se na priste!

      0 0
    • cabbage  

      konečně se pořadatelé pochlapili a objednali počasí :-)

      p.s. přístě v šachtě počítáme netopýry;)

      0 0
    • Wakan  

      Diky, diky, diky. Opet vydarena akce, pro mne opet nektera nova mista… velmi prijemna nedele, a to pocasi…

      0 0
    • Chuck  

      jako každý rok super akce. sice sem kvůli bídnýmu zdravotnímu stavu objel stěží 14 dohledávek, o afterparty nemohla byt ani řeč, ale i tak to za to stálo. prostě sem si to nemoh nechat ujít:o) díky!

      0 0
    • Pebe  

      super akce, počasí na jedničku, poslední jsme nebyli, takže splněno :-)

      fotky tady moc jich není, nějak jsem to dneska nestíhal

      0 0
    • mitch  

      Fakt super akce, počasí výborný…těšim se na fotky a hlavně na to jak sme dojeli :)

      0 0
    • hejtcvaj  

      Krajinkari teke dekuji za prima akci. Letos jste ani nezapomeli objednat prijemne pocasi. Nemam co bych vytknul. Jen tak dal. Diky

      0 0
    • karliner  

      Díky za výbornou akci, korunovanou výhrou v tombole :-)))

      0 0
    • jecnak  

      Fotogalerie z letošního ročníku LOST in Prague.

      Výsledky, mapy, mapky a dohledávky budou behem dneska a zitrka na webu závodu.

      0 0
      • jecnak  

        Tak uz je to komplet – vysledky, mapy i dohledavky najdete zde.

        0 0
        • McBlacky  

          jenom připomenu, že jsme uznávali i:

          1 – 1;2;4;  2+1; 3+1;  4+1

          11 – cokoli -kdo potvrdil, že tam byl a našel přemalovaný altán. Osobně jsem se ptal

          16 – i čísla začínající na 155 a 145

          18 – 74–77  /19 ne, to byl jiný objekt/

          24 – KCHS  /nebo tak to už si nepamatuju/

          0 0
      • jecnak  

        Jeste malickos ke stole. Pokud byste meli dobre svetlo a fotak, tak to tam vypada takto.

        0 0
        • Krys  

          To je tá v Prokopáku? Alebo je to niečo ine?

          0 0
        • VanVren  

          Co to je vůbec za objekt? Přišlo mi to jako nějakej kryt. Nějaká historie by nebyla?

          0 0
          • jecnak  

            Je to opravdu nejaky kryt, vic nevim. Zkus popatrat na internetu. Kdyztak napis co jsi zjistil. Dik

            0 0
          • hejtcvaj  

            Bylo mi receno, ze tyhle bunkry u letiste staveli nemci za valky

            0 0
          • MaPa  

            Pokud vím, tak to opravdu stavěli němci během války a tohle je jeden z bočních vstupů do areálu skladů a krytů, které se táhnou od téhle jižní stráně až k současné silnici Evropská. Zároveň jde o jediný vstup kam se lze dostat neoficiálně (?).

            0 0
          • jizby  

            Jsou to bývalé vinařské sklepy. Asi z 18.stol. Němci z toho pak dělali  kryt, ale za vstupním žb. portálem jsou chodby v původním stavu. Uprostřed je i studna, tč znečištěná.  Na té podrobné mapce Šárky je načtrnut i plánek chodeb.  V současnosti to využívají hlavně bezdomovci a mládež ze sídliště Dědina. Chodí tam chlastat a dělají tam bordel. Má to jen jednu výhodu: I když je tam není vstup nebezpečný, správa parku se občas pokouší blokovat vchod zahrnováním těch plechových dveří hlínou. (ochrana netopýrů)  No a ti drbani to zase odhrabávaj. Díky nim jsme tam mohli.:-))

             
            0 0
          • hejtcvaj  

            tak jsem zagoogloval : <span style=„font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman“;„>http:­//old.speleo.cz/sou­bory/speleo/sp12/sar­ka.htm<span style="font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman“;„> je tam i planek a tady nejake fotky <span style="font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman“;„>http://www.tenzor.cz/…ka/sarka.htm href="http://­old.speleo.cz/sou­bory/speleo/sp12/sar­ka.htm“>

            0 0
    • kámen úrazu1  

      Odvedli jste perfektní práci.  Opět jste mně potvrdili, že i v Praze a okolí se dá najít spousta krásných míst pro bikování. Děkuju vám.

      0 0
    • asfalt  

      Moc pekny! Povedlo se Vam to. Gratuluju.

      0 0
    • goood  

      Paradni akce, tentokrat i s paradnim pocasim, coz (jak doufam) se stane take tradicnim :) Moc se mi libila orientacka vlozka (az na tu starou mapu), tak doufam, ze neco podobneho zaradite i priste. Dik za organizaci a tesim se na pristi rocnik

      0 0
    • MaPa  

      Vyvoněná akcička, parádní počasí, dokonalá příprava, skvěle zvolený kontroly, prostě paráda. Díky moc za krásně strávený den nejen pořadatelům, ale i všem se kterými jsme pokecali po cestě popř. v cíli.

      mařka + michal

      P.S.: a příště zkusíme dojet o dvě minuty dřív :-)

      0 0
    • heretik  

      Přidávám se ke všem již řečeným pochvalám, včetně těm na dobře objednané počasí :-)

      Pokud jde o tu orientační mapu, je to určitě zajímavý zpestření, ale bylo by asi lepší, kdyby byla jednak čitelnější a jednak pro mtbo, nikoli pro pěší (liší se zejména značení cest). Ale je mi jasný, že s mapovými podklady jsou vždycky trable.

      Drobné připomínky:

      • přemýšlel jsem o tom už loni, přijde mi, že když už mají mixy (nebo i baby) půlhodinu k dobru (což je v daném časovém horizontu celkem ok), tak by se to mohlo projevit i v hodnocení. Tím chci říct, že když se stejnými body  přijedou chlapi 10 minut před limitem a mixy dvacet minut před limitem (tj. zároveň o 20 minut později než mužská dvojice), měl by být mužský pár řazen jako druhý. Čili jako sekundární řadící kritérium (po bodech) zvolit čas do limitu, nikoli čas jízdy. Jinak mi to přijde vůči smíšeným párům nespravedlivé, že sice mají o půlhodiny navíc, ale jsou vždycky až za mužskými páry se stejnými body
      • pokud jde o opozdilce, když už jsou kontroly bodovány 10, 20, 30 namísto třeba 1, 2, 3, myslím, že je prostor pro jemnější členění za zpoždění, místo 30 bodů za každých načatých 10 minut dát 3 body za načatou minutu…
      • a pak ještě takový nápad k samotným kontrolám – zatímco někdy je zcela jasné, že je člověk u správné kontroly – např. „stanoviště č. 4 naučné stezky“, jindy to tak zřejmé není „přístřešek Ahoj“, „altán“ na Ladronce, „solitérní pneumatika“ apod. Vzhledem k měřítku mapy je zřejmé, že přesnější zaměření je obtížné, ale proč tedy kontroly vhodně neoznačit? U běžného orienťáku může člověk taky kontrolu hledat, ale když ji najde, ví, že je to ta správná. Tak mě napadlo, i když je to samozřejmě pracné a nemusí to být 100% spolehlivé, co třeba využít 26 nádherných samolepek Lost in Prague k označení kontrol?
      • a ještě jednou dík :-P
      0 0
      • McBlacky  

        mapy to je jasný – věř mi, že jsme se snažili letos, ale je to zakletý :) na příští rok nevzdáváme a bojujeme dál za lepší a čitelnější mapu :)

        bodování – dobrá poznámka. Je to určitá varianta. Letos už jsme rozšířili vyhlašování o DD a MD a možná na příští rok to opět trochu změníme.

        tohle souvisí s mapou na jedné straně a na druhé taky s naším časem. Abychom se ujistili, že samolepky někdo nestrhal, tak bychom to museli projet den před závodem a nerad bych se dostal do situace, kdy to nestihneme. Altán v Šárce – to je klasika, připravuješ závod týdny dopředu a vybíráš na švihu hezká místa na kontroly a pak ti to někdo přemaluje :) Altán na Ladronce, tak ten dle mého zaměnitelný nebyl. Pneumatika, tady jsem problémy tušil, nakonec to nebylo tak hrozné – to je ten problém, když najdeš místo, kam by kontrola krásně šla, ale není tam nic výrazného.

        0 0
        • mitch  

          Problém zmizel když někdo vytáhnul buzolu – už nevim kdo, pneu na severu byla jasná :)

          0 0
          • heretik  

            No já nevim, už jsem dneska rýpal dost, ale tohle mi nedá. „Pneumatikové údolí“ vedlo zhruba ve směru východ západ, takže sever dle mého názoru označuje celou jednu stranu té cesty, v závislosti na tom, kde zrovna stojíš.

            0 0
            • McBlacky  

              ovšem s touto variantou jsem počítal:

              pojdme si to rozebrat podrobně :)

              1. na sever to je jasné – na sever od cesty byly ovšem pouze tři penumatiky o kterých bych řekl, že jsou výrazné. TZN: traktorové. malé na osobáky nemá cenu zminovat když tam jsou tyto velké.
              2. solitérní, tak ta byla už jen jedna, ty dvě zbylé byly kousek od sebe. Navíc tato byla nejblíže u cesty
              3. číslo ve formátu XXX-XX měla jen tato jedna. protože ty zbylé dvě ležely tak že číslo neukazovaly!
              4. čísla které jsem já uznával a sice 145/ a 155/ jsou čísla rozměrů pneu na osobáka! a v žádném případě namají pomlčku, ale dělítko.

              ale chápu, že ne každý měl buzolu, běžný biker není expert na gumy traktorů a navíc slovo solitérní může taky dělat potíže :)  ale protože LOST je lost a ne WRC myslím, že to byla zasloužená kontrola.

              0 0
              • karliner  

                ta 155 pomlčku měla (145 ne, ale ta neměla ani dělítko – 145 SR 13), ale je to jedno, závod byl super ať už s dělítkem, pomlčkou nebo úplně bez nich :-)

                0 0
        • heretik  

          Však je mi jasný, že jste přípravu nijak nepodcenili, a to, že v posledních dnech natřou přístřešek, se uhlídá těžko. Jsou to spíš tipy pro příště. Koneckonců, když se staví běžné kontroly, taky to někdo (nebo víc lidí jednotlivé části) musí objet a umístit, a podruhé po závodě zase kontroly posbírat. Samolepky by si vynutili jeden okruh, druhý by nebyl potřeba. Hlavní přínos vidím v tom, že by účastníci, když kontrolu najdou, věděli, že ji opravdu našli – tak jako u běžných terčíků. Jasně, že by se mohlo stát, že by je někdo strhal (nebo přetřel s přístřeškem), ale nemyslím, že by to stržení tak hrozilo a vypadají dost trvanlivě na to, aby chvíli odolaly povětrnostním podmínkám. Ale třeba na zahrádky s barely by se pravda umisťovaly stejně blbě :)

          0 0
          • treatt  

            Jo, to se resilo uz minuly rok :-)

            Navrhy byly tipu sablonka a sprej – striknout petibodku, jako je na mapce pro indikaci kontroly… a tak podobne…ale proste to neni jednoduchy..

            0 0
      • jecnak  

        Ad razeni – toho jsem si nevsiml, minuly rok to tak bylo, tak doufam, ze to Blacky predela.

        0 0
        • heretik  

          Právěže ani loni to nebylo a napadlo mě to už tehdy, znovu jsem si to ověřoval pohledem do výsledků z webu, viz pořadí 13/14, 22/23 a 30/31. Nově jsem se koukal i na první ročník, kdy jsem o LOSTu neměl ani tušení, a jistý náznak (sloupec „čas do limitu“) tam byl, ale nikde to při rovnosti bodů nehrálo roli (rozdíl mezi MM a MD dvojicí).

          0 0
      • jecnak  

        - pokud jde o opozdilce - nechceme aby se nam nekdo toulal po limitu, je to nastavene tak, aby si kazdy rozmyslel prijet byt jen o minutu pozdeji

        - a pak ještě takový nápad - ano je to reseni, ale zas nechceme nicit cedule v parcich nalepkama atd. Takhle nikdo do posledni chvile nema nic jisty, je to takove dobrodruznejsi.

        A vubec neni zac ů-0

        0 0
      • kleky  

        Sice to byl můj první orienták a jak to chodí na jiných tedy nemůžu posoudit, ale ja akci LOST in Prague vnímám jako amatérský orienták jehož cílem je bikery protáhnout Prahou všemožnými místy a hlavně je co nejvíce potrápit jak název praví, tj. LOST=ztracen. Proto jsou asi pravidla nastavena tak jak jsou. A to že človek nemá jistotu zda správně spočetl mašinky či našel tu správnou pneu je to pravé koření :). Toť můj skromný nazor ;-)

        0 0
    • prvniodkonce  

      Nedá se nic než poděkovat za super akci – kontroly bezvadně umístěný, orienťácká mapa taky přínos… Akorát škoda toho prohození ve Hvězdě. Ještě kdybych tu Prahu aspoň trochu znal :-)

      0 0
    • mitch  

      Bych ještě chtěl poděkovat tomu borci co mi pučil na startu propisku :)

      0 0
      • Medunka  

        Ja bych chtela podekovat vsem, kteri mi propisky vratili, ikdyz jsem ji nechtela. Pristi rok se zase bude nekomu hodit ;-)

        0 0
        • treatt  

          Dzjaaa a ja pako jsem zustal dluzen..takze tuzka od Blackyho si stale truni na mem kejmlu…

          Tak ji snad budu moci brzo vratit :-)

          P.S. A taky se pripojuji k dekovacim :-))))))

          0 0
    • jecnak  

      Naslo se u me v aute:

      • rukavice zimni windstoper – patri asi Karaskovi
      • torzo blikacky smart s ultrasvitivou diodou
      • noname bryle na kolo – cira skla v jednom kusu, cerne operky

      0 0
    • JirkaD  

      Díky za skvělou akci, díky závodu jsme zase objevili nová místa v Praze. Nakonec vyšlo bezvadně i počasí a ani Pigi snad nezklamal.

      Mě osobně pobavily tři pří­hody:

      1. při hledání kontroly č. 6 jsme našli nejprve „špatný“ hřbitov, jehož brána měla nahoře kříž. Po té, co jsme zjistili, že správný hřbitov je o kus dál jsme se tam přesunuli, abychom zjistili, že nahoře na bráně je pro změnu – kříž!

      2. upozornění místních riderů na bikrosce v Bohnicích, abychom si dali pozor, že tam, kde chceme jet dopadají z nějakého dropu – každý z nás při průjezdu inkriminovaným místem křičel něco jako: „Pozóóór, teď nééé“ :-)

      3. převozník v Suchdole, který byl z množství bikerů, dožadujících se dopravení na druhý břeh téměř na infarkt.

      Suma sumárum – moc pěkná akce, díky.

      0 0
      • prvniodkonce  

        Škoda, že ten převozník nebyl vyznačen na mapě :-D

        0 0
      • treatt  

        No, kuci na „bikrosce“ byli docela v soku, co se jim to tam skrz jejich placek riti za magory :-)

        0 0
    • lusk  

      neco malo fotek je tady: http://www.luskabara.cz/pub/lip/

      0 0
    • george.n  

      Taky moc dekuji, bylo to vyborny.

      Jen me napada par myslenek, ze to bylo mnohem mene narocne casove nez minule a volba trasy byla podle me v podstate jednoznacna. Nevim jestli bylo cilem, aby si uzili vsichni, ze objedou vsechny kontroly. My jsme nechali min. pul hodiny na pneumatikach a lomu v Hlubocepich, kterej jsme teda jak blbci hledali jinde a lezli tam po skalach a nakonec nenasli, a i tak v cili jeste 30 minut rezerva. Minule jsme museli vice promyslet trasu, abychom si nezajeli a taky kvuli profilu a rozmyslet, jestli stihneme vsechno objet. Tentokrat se mi to zdalo mnohem lehci na vykon, ale tezsi na dohledani.:-) Z ty mapy to byla docela prdel, podcenili jsme pribaleni naky poradny mapy Prahy(ale chapu, ze se nepovedlo sehnat nic lepsiho). No moc se tesim na pristi rocnik, kterej by tedy mel byt jinde a to hlavne tam, kde to vubec neznam.:-D

      A to pocasi muselo byt sakra drahy.:-)

      Jo, jediny co me opravdu mrzi na tomhle rocniku, ze jsem nevyhral uherak.:-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.