Letní kontrola řek 2009 (Praha 25.7.09)

57 nepřečtených
 • Bumerangista

  Po úspěšné Jarní kontrole 09 je načase projet Trasu i teď v létě a dát si trochu do těla.

  Termín je Sobota 25.7.2009. Sraz je v 9h00 pod Barranďákem (Bránická strana) nebo po trati (Komořany, Zbraslav, Vrané nad Vltavou), opozdilci nadjedou bez prvních kopců.

  Oběd bude asi pozdní a v Třebenicích. Další zastávky mohou být různě podle nálady, takže nebude lehké přesně stanovit, kde v kterou dobu budeme.

  Pro ty, co ještě nejeli: Trasa je dosti technická, na treka to není. Je tam zhruba 5 brodů, 5 stromů k přenesení a 5 stojek, kde se i tlačí. Nepojede se úplně výletním tempem, ale jsou tam zkracovačky, takže vítán je každý(á), kdo má najeto alespoň 1000. Pro info: na jaře jel Thapsus a nebyl poslední sic si potom naschvál vyšťouchl čočku, aby to mohl zabalit v půlce trasy.

  Pro ty, co již jeli: Pojede se i začátek, protože teď už je léto a máme něco najeto. Pokud se předčasně vyčerpáme, tak se spíše vynechá sjezd do Všenor a výjezdy po Černošicích.

  Trasa doznala jen drobných změn na základě zkušeností: 1) Z Vraného se nejede ne po silnici ale podél potoka k Nové Březové, 2) Z Davle je ponechána původní trasa přes část brodů a pak do Petrova (Blackyho stojka se tedy tentokrát nepojede, i když je to moc pěkná alternativa), 3) V Bohulibech je zanesen upgrade od Blackyho kolem plotu nahoru, 4) Před Teletínem je vyznačena lepší trasa na vyhlídku Máj a pak po cestě do Teletína, aby Thapsus znovu neztratil čočku, 5) Z Třebenic je trasa vedena přes Svatojánské proudy ale pak nahoru kvůli sjezdíku po červené do Štěchovic, 6) Z Jíloviště je vyznačen pěkný singlík s vyhlídkou na Mokropsy, 7) Nad Černošicemi je zavedena návštěva podobné vyhlídky na Staňkovce.

  Kontakt: 720 704 481 nebo vaclav.broz (na) notojo.cz

   

  Anketa: Můžeš si kliknout (ale nic nevyhraješ):

  • redhotrock  

   to vypadá velice dobře. Datum i čas mám volný. Nevim sice kolik toho zvladnu, jedu spíš na pohodu, max někde vyměknu. Pokud se přidám, tak už od Baranďáku. zatim zdar, Hans

  • gyngy  

   Sem vul, nechcel som hlasovat ;-)

   • Bumerangista  

    Neva. Je fakt, že je škoda, že to nejde vrátit. Už se mi to taky stalo.

    • Suchoš  

     Aj mne, nuž ale asi to dám..uvidím. Aké tempo?

     • Bumerangista  

      Tempo se těžko popisuje. Tohle bude o tom, aby se to ujelo, takže první kopce budou na pohodu, pak to bude o vytrvalosti. Podle osazenstva také trochu. Kdybych si měl tipnout tak průměr 15 čistý čas a 12 se započtením přestávek.

      • Suchoš  

       OK snáď to s vami utiahnem. ..ešte rozodne počasie.

  • Booker  

   Zdař! Jede se za každého počasí? Možná se přidám též (pokud ano, tak pak už možná jen zůstanu kdesi v prachu za vámi:-))

   • Bumerangista  

    Jestli bude jako minulou sobotu, taj se nejede. Ale myslím, že nějaká přeháňka nás nevystraší. Kdybys váhal, tak mi můžeš ráno zavolat.

    • Booker  

     Oky, zatím to vypadá slibně… :-)

      
     • Booker  

      Ještě jsem se chtěl zeptat: Na Bránické straně Barranďáku jsem byl asi 3×, tak to tam tolik neznám… Kde se tam „srážíte“:-)?

      • Bumerangista  

       Pod mostem na cyklostezce. Můžeš se podívat na trasu na bikemap (viz nahoře). Když příslušně zvětšíš, budeš mít jasno.

  • Bumerangista  

   Doufám, že všichni zdravě dojeli, myslím, že to měli všichni dost. Smekám před vaší odvahou to se mnou podstoupit. Kažodpádně to byla fajn vyjížďka. Později o tom možná ještě něco napíši. Teď dávám jen výsledek (sorry za kvalitu, BF to trochu zmenšuje, originál najdete po určitou dobu zde).

    
   • malick_medvidek  

    Diky za super vyjizdku.Takhle ten profil vypada snad jeste hur, nez ve skutecnosti :) Jinak vsem, co to ctou, doporucuju moc dalsi Kontrolu rek, krasne zorganizovano, zadne bloudeni krasna krajina. Jen budu muset vic trenovat tu techniku, abych nemusela priste tolik tlacit a nezdrzovala sem tolik :)

    • Bumerangista  

     O zdržování není řeč. Na to, jaká je to dávačka, jsi mne stále překvapovala svým elánem do dalšího kopce.

     Doufám, že budou během týdne ty fotky.

     • malick_medvidek  

      Tak priste by to chtelo konecne splnit plan, ne?:) Do tretice vseho dobreho. Takze priste si vsichni vezmem svetla a vyrazime raci driv, protoze nepredpokladam, ze by se Vam chtely omezovat pivka po ceste :)

     • malick_medvidek  

      Tak priste by to chtelo konecne splnit plan, ne?:) Do tretice vseho dobreho. Takze priste si vsichni vezmem svetla a vyrazime raci driv, protoze nepredpokladam, ze by se Vam chtely omezovat pivka po ceste :)

      • Bumerangista  

       No jo, příště už musíme plán splnit, to je pravda. Je pravda, že bychom mohli vyrazit tak v 8h, aby to byla tutovka.

       • pajan  

        V 8? A to jsem chtěl příště jet! :D:D:D:D:D

        • Bumerangista  

         No uvidíme, ale volá po tom dost lidí. Ale všiml jsem si, že ty většinou stejně na vyjížďky na poslední chvíli nedorážíš, protože ti do toho něco vleze!

         • pajan  

          Šak jo… Nechci aby se to jen kvůli mě měnilo… ;-) Ale IMHO je to jen vražedná hodina, ale jak myslíte ;-)

          • Bumerangista  

           Podzim je daleko. Vidím to mezi 8h a 9h, ale podle nálady v den plánování.

           • pajan  

            To je jasný :-)

           • karliner  

            pokud podzimem myslíš skutečně podzim, tak slunde zapadá mezi 6 a 7 (po změně času před 5), to znamená, že vyjet později než v 9 na takovou trasu znamená chrcení od startu do cíle nebo příjezd za tmy

            • pajan  

             Taky pravda…

            • Bumerangista  

             Dobrá připomínka. Tak jsem si při polední pauze prošel kalendář závodů, kalendář změn časů atd… a vychází mi z toho jasný termín: Sobota 26.9.2009. (Týden po Sudetech, Odry jsou daleko.) Slunce by mělo být od 7 do 7, vidět o půl hodiny víc. Z toho mi vychází jasně, že musíme vyjet max v 8h.

             Pokud bude víc lidí, tak se to udělá tak, že pomalejší budou vynechávat některé kopce (trasa se k tomu docela hodí, kromě pár míst, kde není inteligentní alternativa), tím pádem se konečně trasa povede zajet celá a všichni si přijdou na své. Pokud se sejde míň lidí, tak se skupina prostě nějak přizpůsobí, však to není závod.

             • karliner  

              no, nedá mi to si šťournout ještě jednou, bikový Sudety bejvají vždycky druhou sobotu v září a i letos jsou 12/9, takže je to 14 dní po nich ;-)

              • Bumerangista  

               Pravda. Chybyčka se vloudila. Týden před je Pražská 50, kterou možná někdo bude chtít zajet, i když je to pěkně krátké.

             • Suchoš  

              Kľudne môžme vyraziť zavčas rána, zobrať košíky na nosič a pozbierať aj nejaké huby :D    je pravda, že deň už bude kratší,teda čím skôr vyrazíme tým skôr to budeme mať za sebou :DD včasné vstávanie mi nerobí probléma.

              • malick_medvidek  

               Ja bych taky byla pro vyrazit brzo z rana, vsak komu se nebude chtit vstavat, tak nas vzdycky po silnici dojede :)

             • teepeex  

              ten tvuj zamer se podari naplnit bezezbytku jen a pouze za predpokladu, ze se sejdou pomerne zdatni jedinci, kterym se vyhnou defekty a pojedou stredni kasi cely den s vyjimkou nekolika malo nutnych zastavek na mensi bufet

              nenadelas nic

              neni dobre psat neco o pohodovem cekani, houbach a zlepsovani techniky behem teto velmi narocne vyjizdky Vasku:)

              tak to proste je, vzdyt to vis, kdyz to jedes sam

              • Bumerangista  

               Je to náročné, to je pravda! Nechci řikat opak. Ale však je to trochu alternativa k Halounům a o to mi jde. Tahle vyjížďka je příležitost se trochu kousnout a vyzkoušet si, co je to 3000 převýšení v českých lesích. Když se nedojede podle plánu, tak se nic neděje.

               Teď v sobotu jsme to jeli opravdu na pohodu a je pravda, že jsme měli šanci dát max tak 75% trasy, takže jsme to pak trochu předělali, aby jsme neskončili v 10 večer někde v lese.

               Příští pokus bude mít za cíl udělat trasu alespoň do Klínce a pak podle času buď podle trasy, nebo zkracovačky na Prahu. Líbí se mi nápad vyrazit hodně brzy a ti, co se budou chtít přidat později dojedou třeba do Vraného po silnici. Dle zkušenosti se už na tomto úseku dá udělat hodinka a půl, když se nedají ty kopce. Nějak to promyslím a těšte se na 26.9.

               • teepeex  

                ok, proste v zari pojedem kudlu a objedem to cely :)

                cau

                • crom  

                 neboj to stihneme a jeste pojedem na pohodu;-)nasi:-)

                 • pajan  

                  No jo, ale ty máš jiný měřítka :DCo je u tebe „na pohodu“ u někoho to je objednávání pomníku :D

              • malick_medvidek  

               Tak to se pletes, my stihneme nasbirat aji hribecky :) My totiz vyrazime treba v 6, abysme meli naskok, ze jooo?:) Ted byla chyba, ze sme nemeli svetla, ale sily jsme jeste meli, to se neboj :)

              • karliner  

               tím se vyřešilo mé dilema, jestli pojedu kontrolovat řeky, střední kaši jet celej den nechci, už i proto, že si dovedu představit střední kaši v podání pana teepeexe :-))))))))))))))))

                
   • Suchoš  

    Došli sme zdravo, mal som z trasy (ra)dost :D na podzimní kontrolu řek sa hlásim už teraz pokiaľ nebudem vycestovaný. No podzim ešte zatiaľ nech neprichádza, potrebujem čosi dotrénovať a dať ten najväčší stupák ale nie ten, o kto­rom si vravel na začiatku - Točná, ale ako vtip si to použil vhodne :DD

   • Booker  

    Ciao, zdravím zbytek! Už se pomalu začínám stavět na nohy… :-) Byla to opravdu parádní vyjížďka – super počasí, super trasa… Jen škoda mého odjezdu ze Slap na Dobříš…ten asfalt byl furt přede mnou, kolo i se mnou ztěžklo asi o 50 kg:)…no, bylo to trápení, ten dojezd…:-DDD Aby to bylo ještě zpříjemněno, tak ke konci začlo víc pršet… Nakonec jsem se dosoukal asi v 21.15…ale krásných 105…:-) Přidávám pár fotek-jsa poučen, příště zrcadlo netahám…:-DDD

   • Booker  

    To jsme se tu ale pěkně sešli… :-D

    • Booker  

     Proč dělá takový problém vkládat ty fotky?!?!?!

     • Booker  

      Tak… a už toho mám dost… :-D Fotky najdete zde :-D Mé první přidání odkazu…tak kdyžtak nekamenovat… :-DDD

      • Bumerangista  

       Perfekt. Mohl bys mi je ale hodit všechny (myslím, že jich bylo daleko víc) na toto ftp: share.notojo.cz, uživatel share.notojo.cz a heslo je nejvyšší bod trasy, malé písmena bez diakritiky.

       • Booker  

        Rád bych Ti to tam hodil, ale nevím jak… :-( Zalogoval jsem se normálně, ale netuším, jak a kam to mám vložit…?!?!

        • Bumerangista  

         Když to uděláš přes windows explorer, tak tam můžeš normálně kopírovat.

         • Booker  

          Tak už to běží…:-D 77 MB za 38 minut… Chytrá to věcička… ;-)

     • malick_medvidek  

      Pekna fotka a to sme vsichni mysleli, ze mas fotak nakrivo, ale holt umis :)

      • malick_medvidek  

       Vsak odkazy z bike-fora na fotky Ti fungujou, neplas :) Jo a muj stroj ma retez nenamazanej pocitam tak 1tis km, vis jak by to vrzalo po 8mi? 8tis nema jen vymenenej retez! :)

       • Booker  

        Tak 1 nebo 8 – to vrzání by bylo podobné, ne? ;-) Btw. kde a kdy Ti mohu vrátit ty prachy?

        • malick_medvidek  

         Tak to je videt, ze jsi neslysel vrzajici kolo, jinak bys tohle nerekl! :) Prachy mi muzes bud poslat na ucet, kdyztak sem hod email a poslu Ti cislo a nebo se muzem srazit nekdy na Branicke stezce, ja tam jezdim prakticky kazdej den a zase tak moc na to nespecham :)

         • Booker  

          Tak tento týden jsem v Praze a mám kromě dnešku a zítřku prakticky volno… V sobotu už jsem pryč… Tak si řekni spíš Ty…

     • Bumerangista  

      Dej to někam jinam třeba. Ne na rajce, tam je také omezené rozlišení. Na picasa to třeba jde bez ztráty rozlišení.

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce