• Bumerangista

    Kontrola řek je dlouhé kolečko z Prahy, které blázny účastníky zavede na kopce kolem Sázavy, Vltavy a Berounky. Důraz je kladen na dostatek kopců a na omezení loudajících nývyků pro hlavní skupinu (tempo je regenerační, ale nečeká se na každé křižovatce). Na podzim se například zúčastnilo nělolik lidí ze Spáčské sekce a po obědě byla úspěšně založena Zevl skupina. Teď v zimě si myslím, že to nebude třeba, jelikož trasa bude mírnější a chrti ještě ospalí.

    Předběžné datum je Sobota 27. Únor 2010. Odjezd bude v 9h od Barranďáku. Průjezd Zbraslaví trochu později je snad neodmyslitelný. Podle počasí se to možná posune o den, možná o týden.

    Pojedeme z části po letní trase, ale bude vynecháno plno kopců. Mám to již nakresleno, ale nejdřív některé nové pasáže zkonzultuji/pro­jedu, než abychom tam zapadli do močálu. Zatím to vypadá na 86km a 1800m nastoupaných. Co nevynecháme určitě: Třeštibok, Kameňák, Kletecko, Máj, Slapskou přehradu, Štěchovice, Bojov, Odraziště nad Mokropsama a samozřejmě hospodu na oběd a to kde jinde než v Třebsíně.

    Kdo chce v roce 2010 něco najet, je nejvyšší čas začít. Zimní kontrola řek je ale určená pro lidi, kteří do té doby mají najeto minimálně 150km (válce a jiné hračičky se nepočítají), nebo ví, že to zvládnou.

    Anketa: Kdo jak bude hlasovat?

    4x
    50%
    2x
    25%
    0 0
    • crom  

      dobre Vasek:)

      0 0
      • karliner  

        Dobře Vašek, ale nestuduje rozpis hanspaulky…

        27 se kope 1.kolo poháru :-(

        0 0
        • Bumerangista  

          Hosap v Třebsíně by to mohl a jistit, když do toho šlápneš.

          0 0
    • McBlacky  

      vysoký cíl věru, v těchto podmínkách…

      čím dál od Prahy, tím méně je jetelný terén, tak na to myslete. Tam kde to není dobře vyšlapáno není šance

      0 0
      • Bumerangista  

        Kdo se bojí do lesa

        a asfaltík chválí

        neprotočí kolesa

        doma se pak válí

        0 0
        • McBlacky  

          uvidíš sám. Jezdím už dost zim na to abych to věděl. Jsou trasy který se daj a pak ty co se nedaj. Bývá to ± stejný každý rok při srovnatelným množství sněhu.

          Ted je to trochu lepší, protože dlouho nesněžilo a dost mrzne, zase na druhou stranu je hodně sněhu, takhle bylo naposled okolo Prahy v 2006, ikdyž to bylo o něco méně sněhu ale víc ledovka

          0 0
        • teepeex  

          Vendo je to nerealny, ted jsme byli na Brdech a NEjetelny roviny ani kopecky

          budem muset jeste vydrzet

          0 0
          • fousek  

            Taky sem se chtel zeptat jak to vidite, pokud by to byly asfaltky + vetsi sotolinky, tak by se to dalo, ale turisticky znacky i kdyz jsou uslapany se neskutecne borej a je na nich postup tak 4–7km/h.

            Ale treba okolo Prahy nebude tolik snehu jako tady.

            Ja osobe bych to videl na nejakej cykloturistickej nebo cyklokrosovej okruh a jel bych to asi nejspis na Punkovy, samozrejme pokud nebude chcat, to bych videl na odpocinek po tezkem tydnu v praci:-)

            0 0
            • Bumerangista  

              Na trase je jen pár singlů. Dnes to možná naklikám na bikemap aby byla GPS trasa. Možná to uděláme tak, že tuto sobotu bude průzkum a příští sobotu se to dá ofiko.

              0 0
              • martin_bakov  

                No to by bylo idealni, tenhle tyden nemuzu jak sem uz zminoval…

                0 0
          • karliner  

            zrovna jsem se chtěl omluvit a navrhnout posun

            0 0
    • martin_bakov  

      neslo by to o tyden pozdeji ?

      0 0
      • Bumerangista  

        Čoveče, to už bude březen. Ale jestli bude vichřice, tak to posuneme, nó.

        0 0
        • karliner  

          Zima je do 20.března nebo tak nějak :-P

          0 0
    • Thidney  

      asi se pridam s tim, ze zakladam zelvi sekci

      0 0
    • Darkson  

      pokud ten sníh trochu nesleze, tak je to IMHO unreal…vzpomeň si na údolí táty Kony:-)))

      0 0
      • Bumerangista  

        Jestli sníh nesleze

        dej pod sebe pytel

        chytni se tvých rodel

        dáš pak všechny meze

        0 0
        • Lenka.05  

          No já nevím, tady v posázaví máme sněhu tolik, že v něm bezpečně zmizí i můj labrador :)

          0 0
          • Bumerangista  

            Lenko, napiš mi tvůj mail/telefon, rád bych s tebou prokonzultoval pár tras. Vím, že jsi od tama.

            0 0
            • karliner  

              Tak to je hodně průhledná záminka :-)

              Ty kocoure!

              0 0
              • Lenka.05  

                Haha, já jsem na něj moc stará :p

                Mejla jsem dala do profilu ;)

                A bydlím v Jílovém, tak okolí znám, ale třeba Slapy je pro mně neznámá, tam jezdím tak jednou ročně a bloudím. Kdybyste měli pochyby o nějaké části trasy, tak se tam můžu zajít/zajet podívat v pátek, zítra (čtvrtek) jsem celý den pracovně úúplně mimo :)

                0 0
                • Bumerangista  

                  Takhle to jezdíme v létě. Teď pro zimu jsem to začal vymýšlet takto.

                  Chtěl jsem vědět, jestli jde sjet v Luka pod Medníkem k Sázavě a pak to protáhnout až na Kameňak proti vodě (je tam značená pěšinka). A jestli je šance, že to bude prošláplé. Pak ještě z Rakous modrou do Třebsína. A poslední věc je z Teletína na Pexův Luh. Nechci jet po žluté, která bude teď dost nesjízdná, ale vede tam polňačka. Tak co znáš poraď.

                  Jo ten mail se ti v profilu nezobrazuje, tak to dávám sem.

                  0 0
                  • Lenka.05  

                    Mrknu tam a dám vědět.

                    0 0
                  • fousek  

                    Priste to prosim te posli v GPXku, muj pocitac na to PDF cumi jak tele na novy vrata.

                    0 0
                    • Bumerangista  

                      GPX bude k dispozici před odjezdem určitě. PDF si ale nainstaluj, věř, bude se ti to hodit.

                      0 0
                      • fousek  

                        PDF samo prectu, ale ta mapa je v hustorozliseni a nez to ten muj kus kremiku zobrazi tak to trva minutu a pri zoomovani je casova prodleva podobna.

                        Trasa vypada pekne … dlouha, najeto sice mam vic jak 150km, ale kdyz i chrt Blacky ma male pochybnosti, tak se obavam abych vubec dojel.

                        0 0
                  • jindrich  

                    Díky za inspiraci pro hobíky na krásné jarní dny.

                    0 0
                    • Bumerangista  

                      Nejlíp to najedeš v partě už teď v zimě. A my ňáký eliťáci taky nejsme!

                      0 0
                      • jindrich  

                        Nesplnuji výše uvedené podmínky. Akorát bych vás zdržoval, až něco najezdím…ale dodnes vzpomínam na květnový Říp. Teepeex mě tenkrát hodně podržel,tak snad někdy příště.

                        0 0
      • martin_bakov  

        To se asi uvidi az na miste jestli to bude unreal jinak z letosniho snehu meli respekt i organizatori Ruske Sibire ktera se poprve po x letech kvuli snehu zrusila (www.bakovdevils.cz).

        0 0
        • karliner  

          Měli by to přejmenovat, když jim vadí zima a sníh :-)

          0 0
    • ronin  

      nechci být prorokem http://cs.wikipedia.org/…Maresiev.jpg

      0 0
    • crom  

      nenech se odradit!:)85 km v klidu i odtlacime.MALINA:-)

      0 0
    • fousek  

      Kdyby se ke konci jelo taky pres Zbraslav tak bych nad tim uvazoval

      0 0
      • Bumerangista  

        To je pěkná výmluva. Zpět pojedem kolem soutoku Berounky a Vltavy, to je asi 500m od Zbraslavi. Tak pojeď, ne?

        0 0
        • fousek  

          Pockam jak vymyslis trasu, podle toho a pocasi se rozhodnu.

          0 0
          • teepeex  

            fousex pojed a nedelej margitu:)

            0 0
            • teepeex  

              ja te pak hodim kdyztak pickupem domu

              0 0
              • karliner  

                To ale aby si přibalil Otíkovy sluchátka :-)))

                0 0
            • fousek  

              Uvidim co na to pocasi, jestli to takhle bude pokracovat dal tak je to spis na snorchla a ploutve, ale sem optimista, ledovky roztajou a pak to lehce umrzne

              0 0
              • teepeex  

                ma krasne fucet od jihu, to te na tu Zbraslav uplne prifoukne;)

                0 0
                • fousek  

                  Ja sem puvodne chtel dojet na Zbraslav autem, ale zvazim to

                  0 0
    • StrejdaS  

      Jeste ze jsem zavrenej cely vikendy v praci a nemam fyzicku, tak mam aspon vymluvu. :D Jestli to date, tak smekam.

      Ale jinak samozrejme…

      0 0
    • Bumerangista  

      Jediči a jezdičky, je tu změna. Ofiko zimní kontrola se posouvá, termín bude upřesněn.

      Co se týče mě této soboty, tak trasu pojedu i tak, ale s rozdílem, že budu prozkoumávat různé varianty, taky podle sněhu. Kdo chce, nechť se na tuto průzkumnou akci přidá, ale nečeká, že to bude procházka růžovým sadem. V nejhorším se to ukončí v Kameňáku a sedne se na vlak. Sraz původní, tedy 9h pod mostem.

      Poznámka: malina to bude, to jo.

      0 0
      • teepeex  

        na pruzkum se klidne pridam:)

        sice umrem, ale za humny;)

        0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        jdu do toho, jen si vohlídám počasí, když už to má být maso tak ať mi aspoň neprší na hlavu že… :-)

        0 0
      • fousek  

        Tak to ja si asi pockam na optimalizovanou trasu a necham vas v tom tento vikend vykoupat samotny. Ale budu vam drzet palce.

        0 0
        • Bumerangista  

          Vyoptimalizujeme to na max, to si piš.

          0 0
          • crom  

            jj,napalime to a postupne budem zvysovat tempo,optimum:))

            0 0
            • teepeex  

              jedu si radsi protocit kejty, se mi nejak nelibite chrtici

              v devet je ale hroznej cas na pruzkum

              nerozum;)

              0 0
              • Bumerangista  

                Nepovídej, je vidět od 7, teplo je jak v dubnu, můžeš se zařadit až na Zbraslavi v pohodě.

                0 0
    • Lenka.05  

      V posázaví sněhu již poskrovnu, sice pořád téměř souvislá pokrývka, ale už je to veselejší. Spousta bahna, cesty v lese dost ledovaté. Já volím zatím jen procházky s pejskem a večerní běhání :)

      0 0
      • Bumerangista  

        Dík za zprávy. Zítra to jedeme prozkoumat. Blatníky holt budou potřeba, no.

        0 0
        • crom  

          malina,moc lehkej teren:))

          0 0
          • Bumerangista  

            Trénink na zimní kontrolu to byl skvělý včetně průzkumné složky. Já 86/1100 a mám toho dost. Ale příště musíme dát víc kopců.

            GPS log

            0 0
          • teepeex  

            na takovy zevloviny nema cenu taha kolo z kumbalu;)

            diky borci

            0 0
          • Lenka.05  

            Koukám, že ta obleva je hodně znát, hlavně jižní svahy. Od čtvrtka co jsem se byla podívat po cestách tady kolem to skoro slezlo. Ale třeba tady k Chotouni je dost sněhu ještě…ale na druhou stranu už není po dnešku prakticky nic. Zítra si taky vyrazím, ale po 2 měsíční pauze to bude jen boj o přežití :)

            0 0
            • Bumerangista  

              Bacha na severní svahy. Jezdi jen po jižních (klidně sem tam).

              0 0
              • Lenka.05  

                Včera jsem vyrazila na kolo – zapadla jsem hned 500m za domem :) Moje oblíbené cestičky jsou buď pod vrstvou sněholedu nebo zalité bahnem. Ale i tak to byla prima vyjížďka:)

                0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          I když to byla beta verze tak fakt super, počasí i trasa ale chce to jinou kondičku, doma jsem málem usnul ve sprše :-)

          Díky.

          PS: Blondýny jedou :-D

          0 0
          • teepeex  

            zejo?

            ja pak domu nejel pod 30, peklotron

            ps : a skutecne byla havet ve sklepe, takze 4× bernard 11°:)

            desbes

            0 0
    • crom  

      jo a ten sjezd nekde tady,to je malina:)skalky a zatacky,je super ze jste ho nasli,budu jezdit casteji

      0 0
      • teepeex  

        mel jsem ssebou gpsku, tak se mrkni na odkaz, ta cesticka je tam i videt

        0 0
    • fousek  

      Tak jak to vidite tento vikend? Prej ma v sobotu napadnout az 15cm snehu, ale kdyby nepadalo a bylo to jenom umrzly tak mi to pripada docela OK

      0 0
      • Bumerangista  

        Kvůli předpovědi bych to viděl možná na neděli, ale jet v bahně a ve vánici najednou se mi nechce.

        0 0
        • karliner  

          Nějak měkneš Václave :-)

          0 0
          • Bumerangista  

            Pravda. Po té, co jsem po minulé sobotě musel vyměnit ložisko v zadní nábě, tak jsem trochu opatrný. Ale v neděli jedeme. Bude krásně bílo.

            0 0
            • teepeex  

              v nedeli muzu, v sobotu mam povinnosti

              tak dejte vedet

              0 0
            • crom  

              je mi to jedno,muzu oba 2dny

              0 0
              • Bumerangista  

                Dejme to v neděli. Otázka je trasa. Jediné, co vidím na aktuálním návrhu nejisté je sjezd z Černíků k Záhořanskému potoku, nevím, jestli je to průjezdné. Mrkněnte na trasu někdo, kdo to tam znáte, odkaz je výš v tomto vlákně. Možná bychom taky mohli vynechat Hálkáč a dát až serpentíny a tím bychom měli víc času na zkoumání za Třeštibokem.

                0 0
                • crom  

                  hele nevorezavej to:)jsem pro koren,letos jsme ho jeste nedali a stekaci pes bude labuzo.vynechat sjezd po zlute k Zahoranskymu potoku by byla skoda,jestli je tam ale kopa snehu byl by to slusne dlouhej tlacici opruz:(

                  0 0
                  • McBlacky  

                    se to dá objet. V Černíkách jak na kraji lesa přejedeš potok se nedáš po singlu doprava, ale doleva. Projedeš pasekou a přijedeš na širší cestu v lese, té se držíš až přijedeš na křižovatku s širokou klesající kamenitou cestou. Tou přijedeš asi do půlky žluté. Kdyby nešlo ani to, lze pokračovat vrchem /TPX i ty jste to se mnou jeli/ a přijedeš dolů šotolinou. A Samozřejmě to lze vzít v zatáčce rovně, ale to ty přece víš :)

                    0 0
                    • teepeex  

                      severni strany jsou jeste vic v haji nez posledne

                      ta brecka umrzla a je to o hubu, dnes jsem lital slusne

                      proste to cely nedame ani nahodou, ale to nevadi;)

                      0 0
                      • Bumerangista  

                        Ok, zkusím více-méně, jak je to nakreslené v tom PDF, Blackyho rady budou dobré. Sraz v 9h, jak jinak. Pokud by mělo hodně lejt, nebo podobně, sledujte zde v sobotu večer nebo se mrkňete v neděli ráno.

                        0 0
                    • crom  

                      :))to najdu po cuchu tam jsem se minule posral a hned 2×

                      0 0
                • fousek  

                  Kdy chystate navrat? Jsem si vzpomel ze v 17:00 musim bejt v Cenkove, to asi tak v 15:00 v Cernosicich neni realny ze?

                  Jinak dneska jsem byl lehce vyvetrat chrta a tak ta hodinka byla akorat

                  0 0
                  • Bumerangista  

                    Záleží, kdo pojede a kudy. Myslím ale, že s pozdržíme na oběd, takže pak bys se musel oddělit a nějak si to zkrátit.

                    0 0
        • fousek  

          No ja si to pocasi predstavuju asi tak: jasno drobet pod 0 a bezvetri. V chumelenici nikam nejedu to samy v uraganu a v haldach snehu nebo blata taky ne.

          0 0
          • McBlacky  

            tak to abys ještě netahal kolo ven :)

            zatím se daj jen singlíky na jižních svazích

            0 0
    • Bumerangista  

      Tak potvrzeno, čumte na počasí, no prostě zítra to nemůže být nic jiného než malina. Už nikdo ani nedoufal, že bude zimní atomška na biky, a vono to snad vyjde. Takže sraz v 9h pod mostem, teplé rukavice a boty asi dost důležité.

      0 0
      • fousek  

        Tak se mnou nepocitejte, sice sem to krasne vymyslel, ze bych se odpojil u Cernolic a dojel pres hrebeny domu, ale to si asi necham az na jarni nebo letni kontrolu, preci jen v teplotach okolo 0 se nemuzu uplne flakat a navic by me tlacil cas, coz se potom jede pekne naprd.

        Uzijte si to, urcite to bude super.

        Ja vyrazim asi na neco mensiho po obede.

        0 0
      • teepeex  

        supr pojezd panove

        dik

        gratis to nebylo:)

        0 0
        • Bumerangista  

          Zimní kontrola řek jak má být. Ke konci už jsem fakt vytuhl, takže ČD bylo fajn. Myslím, že lepší zimní podmínky byly letos jen asi jeden den, takže se vyplatilo počkat.

          Moje trasa a moje převýšní.

          0 0
        • crom  

          serpentiny jels jak malinu zadarmo,tak neke:)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce