• pesna

  Ahoj,
  rád bych začal jezdit tu a tam do práce na kole. vetší část je podél Berounky a Vltavy, ale v cestě mi stojí Praha :-) a to od Strakonické až po Palmovku. Jakou trasu byste doporučili?

  Přemýšlel jsem nad tím jet přes smíchov a podél řeky až pod Letnou a tou vystoupat nahoru a pak přes Stromovku a podél Vltavy k Palmovce. Ale jak se zdá tak po Stromovce ani Letné se na kole jezdit (asi) nedá i když cyklostezky na mapě jsou vyznačené.

  Druhá možnost co mě napadla byla vzít to ze Zbraslavi přes Podolí a pod Vyšehradem, ale není mi moc jasná cesta přes centrum – podél Vltavy?

  Když se dívám do mapy tak tam cyklostezky jsou značené, ale obávám se, že realita bude jiná.

  viz. amapy.atlas.cz/?from=a­mapy.cz#x=-742787

  • petebike  

   proc myslis ze se neda ? stromovka a LEtna je v pohode…

   jinak ja bych jel skrz centrum – je to nejrychlejsi „me ale ber s rezervou“ jinak podel vltavy vede cyklostezka takze zadny problem…

   • pesna  

    Já tam na kole ještě nejel a pěší jsem tam byl naposled před 3 rokama. Za domem mám Brdy tak spíš jezdím tam. Asi jsem to zahlédl někde napsané, pokud je to na kole ok, tak tím lépe :-)

    Chtěl bych se jen vyhnout takovým těm podivnostem jako je cyklostezka přes Anděl s tabuli „cyklisto sesedni“.

    • petebike  

     kdyz na strakonicky prejedes na druhou stranu vltavy „po zeleznicnim moste“ dostanes se na cyklostezku – po te dojedes az k narodnimu divadlu – pak mas nekolik moznosti – nejrychlejsi – narodni ulice,28.října,prí­kopy,nám.repu­bliky,celnice,na florenci,křiží­kova,prvního pluku,pernero­va,přes invalidovnu a seš na palmovce,

     pak je varianta přejet most u nárdního a přes kampu se dostaneš na letnou či po nábřeží k.jaroše a přes spodní sedmu na Libensky most a si na palmovce…

     • ms82  

      Po Strakonicke se da cyklopruhem dojet az k Jiraskove mostu, pak jak pises az po Krizikovu, ale tam bych rozhodne nejel po kostkach, ale pokracoval rovne (pro kola je to obousmerka) az ke krizovatce s Saldovou, najet na Rohanske nabrezi a dojet az namesti Dr. Holeho zadem. Lepsi nez se pretlacovat s autama na Sokolovske.

    • Tosa  

     Prostě u anděla nesesedneš,nebo to objedeš ulicema blíž k Vltavě, pojedeš přes Kampu kolem Sovových mlýnů pod Karlovým mostem, na malostranský přejedeš most k Rudolfinu držíš se pořád podál vody kolem Hiltonu a vykopne tě to na libeňským ostrově u autobazarů cyklostezka pak vede až na Nám. dr. Holého. Celý je to cyklostezka, jen se občas ztrácí značení.

   • pesna  

    Přes centrum kudy? Zase bych nechtěl hned umřít bádnou smrtí pod koly aut a nebo kličkovat mezi japonskými turisty. To je tak asi co mě nejvíc děsí :)

  • Meduza  

   Covece, nejses ty ten schilenec, co jezdi kazdy rano kolem 8my po Strakonicky??? Vzdyt se da jet vedle, po prazdny Nadrazni a zajedes si ani ne minutu…

   • pesna  

    Ne, to já určitě nejsem, ale asi jsem ho už potkal autem. Tam je to fakt šílený, ale až po Barandovský most to znám, to je ok. Díky

  • Lance  

   bacha na motorkare

   • assassin  

    ta tak, ale zase ti i presto ze jsou to takovy idioti nejezdi po chodniku, nebo po pesi zone…

  • Skater  

   Jezdím z Butovic do Karlína. Prokopákem, přes Barranďák a pak po nábřeží (cyklostezka) až na Karlínký náměstí. Kontakt s provozem mám jenom od Palačáku k Rudolfinu, ale mě nevadí provoz, že bych se bál, že mě někdo sundá, ale hodně mě vadí smrad z aut, takže to omezuji max na 2× týdně (v létě jsem jezdil 14 dní denně a pak jsem měl měsíc kašel:-(). Párkrát jsem to zkoušel přes Motol, Strahov a Letnou, akorát pořád nevim, jak se vymotat z Motola nahoru, abych nemusel po tý frekventovaný silnici vedle nemocnice. Jestli máte nějaký lepší typ na tuhle trasu (Butovice / Hůrka – Karlín)?

  • wartburg  

   Ja bych ti doporucil metro.

  • Morchella  

   Včera jsem koukal, že už vytrhávaj koleje z úseku Vršovice – Strašnická a tak by mě zajímalo, co tam místo nich bude a jestli se neplánuje cyklostezka jako ve Vysočanech, kde stezka vede také po bývalé trati. V těch Vršovicích by to docela bodlo.

  • d69  

   Dneska z Hostivaře podel kunratickeho potoka k Vltavě a kolem Vyšehradu,přes naplavku přes centrum-zpatky přes Vítkov ke kyjskymu rybníku a Hostavici

   Lidí až zas tak moc nebylo a projet si po dlouhe době na kole kampu,Karluv most a Staromak má taky svoje kouzlo:)

   MP potkana 1× no problem.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.