Lehké sedlo pod 200g za rozumnou cenu (3k max.)

82 nepřečtených
  • karel d.

    Zdravím, po přečtení všech relevantních příspěvků bych se rád obrátil na zdejší silničáře s dotazen na lehké sedlo- upřednostnil bych titanove ližiny před karbonem, ale ne nezbytně. Dival jsem se po Selle Italia SLR titan, ale nemá moc dobré recenze hlavne kvůli (ne)kvalitě zpracování. Pak jsem videl Force karbon flow-to má ale zase oválné ližiny a nevím jestli se vlezou do mé sedlovky. Měl by někdo nějaké další tipy za rozumný peníz-3k naprosté maximum. Dík.

    0 0
    • Rychlej turista  

      Sedlo 110 g.

      Sedlovka 27,2 mm x 400 mm 137 g. Včera mi přišla.

      To sedlo čekám každým dnem, ale už od léta stejné jezdím na bajku.

      0 0
    • CzechJoker  

      Na obou svých kolech mám toto: Force děravá karbonová sicna

      154 gramů, v cenovém limitu.

      0 0
      • karel d.  

        Ano, taky jsem se díval, ale nevím co s těmi ovalnymi lizinami, nemusí to jit do sedlovky co mám-ta už je karbonova, takže novou kvůli sedlu kupovat nechci. Jaké to sedlo je? Doporučil bys ho?

        0 0
    • Bubaaak  

      Jen se zeptám, jaký špatný dílenský zpracování na SLR?

      0 0
    • scret  

      Mel jsem nekolik Selle Italia a nekolik typu SLR a vzdy perfektni zpracovani. Nektery vozim treba 10 let a ani nevrznou, nic…

      0 0
      • rorschach  

        Přesně tak. Kola se mění eSeLeR zůstává. Aktuálně jich mám asi 5, jezdí je i děcka, nejstarší z roku 2000.

        0 0
        • khonza  

          Tak SLR je pecka – taky mám 3 ks, včetně SLR Ti bez polstrování. Na silniční ježdění mi pasuje skvěle. Na bajku a na gravelu mi ale víc vyhovuje fizik.

          Ale SLR ne každému sedne. Pokud ano není nic lepšího.

          0 0
          • rorschach  

            Ale SLR ne každému sedne. Pokud ano není nic lepšího

            Tohle platí pro jakékoli sedlo

            Já mám to štěstí, že zrovna SLR je jako odlitý podle mé pr..le, protože je navíc i hezký

            0 0
          • šlapatko  

            SLR XP vozím od roku 2005. Chudák vystřídalo 7 kol. Ti ližiny neskřípou. Příští rok ho nechám přečalounit a jede dále.

            0 0
            • karel d.  

              To ano, ale ona se ta kvalita provedení od té doby údajně změnila k horšímu. … mám to z různých fór ohledně těch SLR titan,sám to potvrdit nemohu.

              0 0
            • doubleingram  

              Precalounit? Joke?

              0 0
              • Vilém  

                Proc? Zas takovy problem to neni. Kdysi jsem dve sedla taky potahoval a ac jsem to nikdy nedelal, tak vysledek byl obstojny.

                0 0
              • jecnak  

                Skoro kazde sedlo jde precalounit. Takhle vypada SLRko po 3 letech od vymeny kuze.

                0 0
                • doubleingram  

                  Pěkný, díky za informaci, cena a kde?

                  0 0
                  • jecnak  

                    Delal jsem si to sam. Uz asi 7 sedel, z toho 3 SLR. Koupíš kůži, jakou si představuješ, strhneš starou, obkreslíš, navlhčíš novou, aplikujes lepidlo dle navodu a natahnes. Hodi se nejake kolicky, svorky, izolacka a ostry nuz/skalpel.

                    Jinak to zalepene perforovani na fotce je od vosku/balzamu, kterym je treba prirodni kuzi cas od casu osetrit. Po case zmizi.

                    0 0
    • well  

      Jestli se ti nechce do Číny, tak ještě koukni na San Marco.

      0 0
    • khonza  

      Už si zkusil Fizik?

      https://www.moolbike.cz/…-k-ium-bile/

      0 0
    • milan.v  

      Tady je těžké radit komukoliv jakýkoliv typ sedla, když neznáme tvé jízdní návyky, jakým způsobem na silnici nejčastěji sedíš, jak máš široko sedací kosti od sebe, atd…

      Někdo ti tu radí sedlo široké 130mm, širší varianty nemají, což je hodně úzké, pro spousty lidí naprosto nevyhovující, někdo ti tu radí komediantskou Čínu, někdo haní italskou značku…

      Sedlo je natolik individuální věc, že ti můžeme dát jen doporučení, ale musíme toho o tobě vědět více, takto to nelze…

      Lidem jako ty bych doporučil prodejnu, kde mají testovací sedla, aby sis vyzkoušel, co by ti mohlo vyhovovat, bohužel to bude chvíli trvat, také jsem si tím prošel a bylo to dlouhé a nákladné, nebudu říkat, že ne… Dnes mám ideální sedla pro mě a vím, co bych už nikdy mít na kole nemohl…

      0 0
      • karel d.  

        Samozřejmě, to je ideální scénář. Já jezdím dohromady 3 různá kola, takze zhruba vim co mi sedi. Tohle ma byt na silnicku Cube se sedlem Cube Nuance Race. To sedlo je fajn, ale stejne bych trochu něco lehčího. Na tech jinych kolech mám ted San Marco Aspide a BBB Feather, vím ze bych raději volil širší 145mm, ne příliš otevřené uvnitř, ale jinak jsem si schopen zvyknout asi na vše.

        0 0
        • milan.v  

          Ploché/s oporou­/širší přední část/krátké/proč ne s dírou? Vzdálenost sedacích kostí?

          Už jsme tu měli frajera, co vozil 130mm sedlo na sedací kosti 135mm od sebe a myslel si, že je vše OK a širší sedlo nepotřebuje, protože přece ví…

          0 0
    • Alhas  

      Mám taky Force Hole na silničce. Oválné lyžiny nejsou problém. Šířka je stejná jako průměr u kulatých.Na výšce nezáleží.

      0 0
      • milan.v  

        Záleží na typu zámku sedlovky, u některých to problém je…

        0 0
    • Charles2k  

      Z jakého důvodu vlastně upřednostňuješ titanové ližiny před karbonovými?

      0 0
      • karel d.  

        Asi by měly být pevnější, je to přece jenom kov, a ne tak křehké. A taky je to přece jen levnější. Údajně taky velmi dobře pruží.

        0 0
        • milan.v  

          Pokud chceš skutečně poradit, bylo by dobré, abys odpověděl na výše uvedené…

          0 0
          • karel d.  

            Mám 130mm San Marco Aspide a nesedí mi tak dobre jako 145mm sedla, co jsem měl před tím. Zvykl jsem si, ale trvalo to. To Cube Nuance Race mi sedlotreba hned, žádné zvykani si. Otvor chci zkusit, to ano, ale ne ten extrémně otevřený- klasický „Flow“ typ, ne nějakou Super Flow verzi. Důvod je, ze se mi to hlavne tak moc rozevřené nelíbí. Mám rád hodně klasickou silniční estetiku-proto se mi třeba líbí i to Ritchey WSC.

            0 0
            • Řepík  

              Tak to asi bude i tím, že je to jiná šířka sedla, než jakou jsi měl… Máš změřené, jakou šířku sedla bys měl mít?

              0 0
            • milan.v  

              Mám kamaráda, co byl také na hodně klasickou silniční estetiku, dnes má kratší hbitou aerodynamickou žiletku na kotoučích, sedlo s dírou a maximálně si vše pochvaluje, nechápe, jak se tomu mohl tak dlouho bránit… :o)

              Zpátky k věci – sedací kosti máš změřené? Soudě toho, co říkáš, bys mohl být, možná, cca 12–13cm od sebe, tzn. proto ti více sedí 145mm varianta.

              Vidím sedla s mírně zvýšenou zadní částí, žádné ale s výraznou oporou. Vyzkoušel bych tedy testovacího Specialized Romina v šíři 143mm a nebo Fizik Antares v Regular šíři 140mm.

              Každopádně když jsem vybíral sedlo já, estetika byla až to poslední, co jsem řešil, protože nejdůležitější pro mě bylo, abych se na tom sedle cítil dobře a neměl problémy.

              0 0
              • karel d.  

                Ten Romin je hrozně těžký-skoro 270g. Fizik je pěkné sedlo, ale jde už přes 3k…má 200g a asi bych už tedy raději bral to Ritchey za 2,5k a se stejnou váhou. Jinak s tím co říkáš souhlasím a moc díky za sdílenou zkušenost a postřehy.

                0 0
                • MartyM  

                  konkrétně u spešlu není problém vyzkoušet obyč verzi jestli bude sedět a pak koupit lehčí. Já mám tedy romin evo, verze comp má tuším těch 270g, ale Pro se dalo ve výprodeji pořídit za 3tis. a má tuším 176g a přijde mi i pohodlnější než comp.

                  0 0
                • milan.v  

                  Tady např. Antares s karbonem 160g za 3,5tis.

                  https://www.bikeinn.com/…/136306406/p

                  0 0
                  • karel d.  

                    Pěkné, ale raději bych vodorovnou polohu, myslím, ze fizikmá pár sedel se sklonem pár stupňů dopředu.

                    0 0
                    • gersa  

                      Ale sedlo se povětšinou montuje ve vodorovné poloze. Se sklonem na fotce to nemá co do činění

                      0 0
                  • khonza  

                    Mě se víc líbí tohle: https://www.moolbike.cz/…aided-zlute/

                    A jelikož kolem toho obchodu pravidelně chodím je to otázka času.

                    Maji i modré nebo červené. Ale dal jsem to bílé těžší protože tyhle (167g) jsou přes 3 litry.

                    0 0
                    • karel d.  

                      Taky tam chodím-ten fizik je opravdu dost úzký, pokud to člověku ale sedne tak je to jistě dobra volba.

                      0 0
        • Cryzyy  

          za poslední roky 3× zlomene, nebo ohnute Ti ližiny (SLR, Prologo) 0× karbon (SLR)

          0 0
          • karel d.  

            Já vážím kolem 62–63kg tak doufám, že to by to pode mnou mělo vydržet …jinak ale hlavne ta cena, karbon je prostě pořád velmi drahý ať je to sedlo, řídítka, rám, kola…cokoliv. Proto i hledám ty alternativy.

            0 0
          • jecnak  

            Jedny plonkovy SLR liziny mam, kdyby jsi chtel. Jdou do tela nacvaknout docela dobre.

            0 0
    • Řepík  

      Mám asi 6 let Specialized Toupé Pro, model 2012, a váha je nějakých 140 gramů. Ližiny má teda oválné karbonové, ale…

      0 0
    • karel d.  

      Po pečlivé analýze všech pro a proti asi risknu to slr v titanu. Důvodem je hlavně ta cena za 170g. Současné sedlo je přesně o 100g těžší, takže úbytek na váze rozhodně ne zanedbatelný.

      0 0
      • tomxxx  

        Na bazaru se da tu a tam sehnat nejak nejety sedlo za pulku a nebo i u normalnich prodejcu. Top modely casto.na krame.lezej a nikdo to.nechce, nebo to zbyde z nejaky stavby/seriovky.

        Spis bych si vybral co ti sedi na prdel, nez rovnou koupil neco co si nevyzkousel a kupoval topmodel…

        0 0
        • well  

          Cyklobazar je plný luxusních lehkých sedel. Stačí vědět co chceš. Když ti to sedlo nesedne, tak za stejnou nebo jen lehce nižší cenu zase prodáš dál. Odlehčení kola sedlem je vcelku k ničemu. Nejvíc jsou znát kola, kliky, kazeta a docela jsou poznat i řidítka. Já vozím San Marco Shortfit. Lehké, hezké a docela pohodlné sedlo.

          0 0
          • karel d.  

            Uvidím jak to s tim slr dopadne. Myslím, že by to mělo vyjít, že to sedne, nebo si na něj nakonec nějak zvyknu. Těch 170g je už docela dobrá váha za fungl nové sedlo co stoji 1750Kc. Jinak souhlas, o 100g lehčí sedlo s kolem zazrak neudělá, ale pokud je to v rámci rozpočtu možné, nechci vynechat žádný komponentů , na kterém se dá pár gr. ušetřit. Ostatní upgrady už proběhly nebo jsou alespoň v plánu. Teď je to to sedlo…

            0 0
            • snas89  

              Na cem to vlastne gramaris?:)

              0 0
              • karel d.  

                Je to na silničce Cube Attain. Je to postavené na 105, kterou tam nechávám, ale jinak to postupně celé přestavuji… výměnou sedlovky, výpletů , říditek a představce jsem už ušetřil 0,55 kg.

                0 0
                • Cavendish  

                  To jsi moc neušetřil. 0,5 ti měli dát jenom kola :)

                  A honit váhy na základní hlíně je taky zvláštní.

                  0 0
                  • Bubaaak  

                    Tudíž ten co má hlínu, jeho kolo musí vážit 10kg, ocel 13kg a jediný, co se může dostat pod 10 je carbon?

                    Ale, od tebe bych tenhle názor nečekal…

                    0 0
                    • Cavendish  

                      Nic takového jsem neřekl. Jen si myslím, že do toho nacpe dost peněz a je otázkou, jestli se to vyplatí. Něco jako ThorX a je ladění Authora nebo co to má :)

                      Ale každému podle libosti. Mě je to celkem jedno. Ať si dělá každý co potřebuje. A jsem docela překvapený. Jsi asi jediný, kdo má představu o mých názorech a myšlenkách. Jsem tu 10let s přijdu si neviditelný :€

                      0 0
                      • Bubaaak  

                        Osobně si myslím, že tvé názory patří mezi hodnotnější :)

                        0 0
                        • Cavendish  

                          Asi se budu červenat :) díky. Jsem rád, že někdo považuje moje jalový názory za hodnotné.

                          0 0
                  • karel d.  

                    Ja jezdím i bike a a dodělával jsem minulý rok ještě i fitness. Super lehký karbon byl mimo můj rozpočet. Chtěl jsem solidni hliník na 105. Zvažoval jsem i Trek Emonda ALR 5, ale ten uz v mé velikosti nebyl na trhu a navíc byl o 10k dražší nez ten Attain z akce. Můj plan je z toho postupně postavit co nejlepší kolo. Samozřejmě s ohledem na to, že nejsem primárně silničář a nemám žádné závodní ambice. Postupnou přestavbou se taky docela učím jaký má co vliv na jízdní vlastnosti kola vůbec. Ted tam mám Fulcrum Racing 6, ale chci tento rok pořídit Zondy, takže to bude dalších 200g k dobru. Fulcrumy buď prodám, nebo je budu mít v záloze. Mě tyhle upgrady a studie ruznych recenzi a specifikaci komponentů dost zajímají, takze se tím ve volném čase bavim.

                    0 0
          • khonza  

            Jeden příklad bazarovky:

            https://www.cyklobazar.cz/…carbon-sedlo

            Ušetříš peníze i váhu.

            0 0
            • karel d.  

              Jo, sedlo fajn a určitě i lehké, zitra mi má ale dorazit už to slr. Jen se modlím, aby pode mnou nevrzalo, to bych nesnesl.

              0 0
              • karel d.  

                Tak dnes slr nasazeno-lehce podmaznute pastou na karbon, dotažení na 4nM, 2°sklon dopředu. Vizuálně vypadá velmi dobře a i na potěžkání v ruce výrazně lehčí než původní Cube Nuance Race. Teď ještě aby se osvědčilo i v akci.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.