• Corhan

    Ahoj

    Téma na FR 965 jsem nenašel, tak založím nové. Přemýšlím o koupi sportesteru na kolo, běh palvání a turistiku. Většinou tedy použití na horském kole (80%). Používá někdo tyhle hodinky dlouhodobě na biku? Jak je to s odolností proti poškrábání, přece jen na biku budou vystaveny mnohem víc než při plavání v bazénu nebo běhu. Co použitelnost navigace a map, zatím vždy naviguji tak, že tahám mobil z batohu, ale to je celkem nešikovné. Bude lepší FR265 + cyklopočítáč nebo se to dá v pohodě z hodinek?

    0 0
    • kejda  

      Osobně jsou mapy na hodinkách k ničemu, je to moc malé. Možná na nějakou pomocnou navigaci. Na kolo si to už vůbec neumím představit, to by ses musel pořád dívat na řídítka a jet krokem. Na navigaci bych volil spíš řadu Edge.Všechny řady FR jsou plastové, nejsou to Fénixy, takže ta odolnost je nižší. Přece jen je to sportester primárně na běhání a třeba triatlon, ale na nějaké lezení po skalách nebo outodoor bych raději volil odolnější.

      2 0
    • VojtaRC  

      Mam rok a pul FR 255. Navigaci v nich nepoužívám, používám mobil a mapy.cz. Predtim jsem měl 3 roky 245, ted je má žena, fungují stále bez problemz a že by byl plast méně odolný, než kov mi nijak zásadně nepřišlo. To jsem s nima stavěl dům a úplně opatrný na ně taky nejsem. Za mě naprosto v pohodě. Vyhovuje mi že o nich ani nevím. Bracha ma Fenix 5 a přijdou mi pocitově docela těžké.

      1 0
      • Esi  

        Garmin vydrží nesmysl když je nerozbiješ, mám 935 už asi 7 let, vůbec je nesundavam, kolo, běh, fitko, plavání v moři a pořad fungujou jako nové, pokud nepoužívám GPS tak pořad bez problému 10 dni, s GPS tak 5% baterie za hodinu, tak ze pro mě pořad více než dostatečné

        1 0
    • tomxxx  

      Na kolo rozhodně Edge – 530 nebo 840. Eventuálně 830 za dobrou cenu, 540 nedává smysl.

      K tomu jakékoliv forerunnery nebo fenixy, co rozpočet dovolí. Osobně nemám moc nastudováno o kolik jsou lepší třeba 265 nez 255 atd., mně totiž přijde, že člověk ty funkce skoro ani nevyužije.

      Jinak navigace v hodinkách je na kole hodně špatně použitelná, Edge je proti tomu nebe a dudy.

      1 0
      • MirosPikos  

        Pokud se člověk rozhoduje mezi 255 a 265 tak 255 je jasná volba. Větší výdrž, lepší čitelnost displeje na slunci, dramaticky lepší cena. 265 je pro mě celkem úlet.

        Co se navigace týká. Celkem často používám slepou navigaci. Na mapy.cz nebo na Locus plánovači naklikám trasu, export gpx, import do hodinek a jedu. Když bych náhodou bloudil, tak kouknu do telefonu.

        2 1
    • VojtaRC  

      255 maji lcd displej a 265 maji amoled displej, to je asi jediná zásadní změna. Diky tomu ma 255 o neco delší výdrž. 265 ma hezčí design a nejakou funkci ,,připravenost" k treningu. To je vše co si pamatuji. Z pohledu sportovních funkcí jsou prakticky totožné.

      0 0
      • tomxxx  

        Mi právě přijdou lepší ty transflective lcd displaye. Garmin nejsou smart watch, ale sportovní a je super, že je to čitelné i na přímém slunci.

        3 0
        • kejda  

          Tak 965 už jsou taky Amoled, ne? Poslední s tranflektivním jsou 255/955.

          Já mám 955 Solar a super, ten solar je asi k prdu, za celý den na kole na slunci to přidalo asi 5%. Příjemný je dotykový ovládání, které se dá samozřejmě vypnout u aktivit.

          0 0
        • VojtaRC  

          Ze začátku mi ten transreflektitvni přišel zvláštní, takový vybledlý, ale docela rychle jsem si ne něho zvyknul. Na slunci je krásně čitelný. Zase ten amoled ma pěkný barvičky:-)

          Jinak jsem ted ze zvědavosti koukal na parametry a

          255 má vydrž s GPS 30 hodin

          265 má vydrž s GPS 20 hodin

          0 0
    • xkratoc9  

      Ahoj, pořídil jsem nový stroj od Garminu (965), který mi doporučuje denní tréninky dle prioritního cyklo závodu co mám v kalendáři. Mám ještě Edge 530, ale ten tuto funkci nedělal. Chtěl bych ty tréninky co mi doporučují hodinky začít plnit už teď na trenažeru a rád bych se zeptal jak to řešíte když chcete odjet doporučený trénink třeba na Zwiftu. Jasný ve Zwiftu si ten trénink vytvořím, ale jak řeknu Garminu, že jsem ho splnil. Nechci pouštět aktivitu na Zwiftu a zároveň na hodinkách a pak jednu mazat. Je i jiná cesta jestli někdo ví?

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.