Brzdy XTR M9020 Trail nebo XTR M9000

50 nepřečtených
  • riven

    Zdravim,

    vozí někdo z Vás tyto brzdy a jestli ano, jaké máte zkušenosti?

    Jezdil bych je na kotoučích XT SM-RT86, 6děr.

    Vyplatí se nebo je lepší vzít osvědčené XT a ušetřit?

    XTR M9020

    http://www.kolokram.cz/…touce-1.html

    XTR M9000

    http://www.kolokram.cz/…kotouce.html

    XT SM-RT86, 6děr

    http://www.kolokram.cz/…rt-86–1.html

    0 0
    • jurajc  

      Som sa potesil, ze som konecne nasiel odpoved na moje rozhodovanie medzi tymito konkretnymi brzdami ale smola, nie je tu ziadna reakcia…skoda alebo date zopar skusenosti na tieto brzdy aj ked asi nikto nevozi oboje.. :)

      Mam cca 80kg a jazdim iba kopce, teda aj zjazdy cca 15–40minutove ale ziadne bomby, klidek :) ..priklanam sa viac ku 9020 pre ucinok ale ak nieje podstatne vacsi ako u 9000, tak by som vzal race kvoli .. aj vahe :) …jj.jazdim len za sucha od jari do jesene…tak keby nahodou niekto :)

      0 0
      • novas752  

        XTRka asi skoro nikdo nejezdi. Slysel jsem, ze brzdi stejne nebo i trochu min nez XT, akorat jsou lehci – asi slo o M9000.

        0 0
      • goofy  

        Za mě určitě trail. M9000 nemají servowave a brzdí tak trochu na houby. Jsou to vyloženě gramařské XC brzdy. Ale taky záleží na co to chceš.

        0 0
        • jurajc  

          Ahoj, no ako som pisal.. kludne zjazdy po lesnych cestach zhruba od cca 7 do 14 km s previsenim od 600 do 1200m…takze niekedy brzdim aj castejsie…

          0 0
          • goofy  

            Aha o jsem přehlídl. :-) No tak v podstatě je to na tobě. Traily víc brzdí a jsou těžší. Ubrzdí tě asi oboje, ale při 14 km sjezdu ti traily ušetří namožené prstíky. :-)

            0 0
        • wilda81  

          Netušíš jestli mají Traily problémy s pumpovanim jako letošní XT? Přemýšlím jestli na Tracera nenahodit něco lehčího než Sainty.

          0 0
          • goofy  

            To si bohužel nejsem jistý. Možná zkus prohledat nějaké zahraniční fóra.

            0 0
            • wilda81  

              Na mtbr si u nich stezuji na stejný problém. Takže nic, zůstanu u starých modelů.

              0 0
            • -b-n-x-  

              Nebo se zeptat Gazmana, který je má.

              0 0
      • tomxxx  

        Já mám Br 987, což by měly být stejné brzdy jako 9000

        Ze začátku sem byl ********, že to moc nebrzdí, ale konečně sem našel destičky, které fungují a navíc jsou levné (goldfren) a s goldfrenem to brzdí dost slušně. Na XC to stačí v klidu. Dementní je, že karbonová páka se musí promazávat, aby nekřupala. Na druhou stranu obyč SLX jsou proti tomu kotvy a 9020 by měly brzdit stejně.

        Pokud gramaříš, tak 9000 a zvyknout si na ně, pokud máš leštěnku kolo a chceš brzdy co brzděj bez kompromisů, tak 9020, pokud nemáš leštěnku, tak staré SLX (nevim jak jsou na tom letošní 7000), které mi přijdou lepší jak XT v chodu páky a nedokážu vysvětlit proč, když by to měly být v podstatě stejné brzdy.

        0 0
        • jurajc  

          :) super, dik

          0 0
        • Kotis  

          Ahoj,

          mám taky BR-m987 a s popisovanými věcmi jsem se nesetkal.

          Naprosto bezproblémové a to jezdím hodně kopce. Měnil jsem akorát párkrát destičky a teď po 3 letech minerální olej.

          Můj názor je, že je ve hře plno parametrů proč brzdy brzdí nebo ne (například destičky typ/stav, kotouče velikost/typ/stav, podmínky na cestě bláto/voda, …) . Osobně nemyslím, že je v Shimano řadě rozdíl v účinnosti – mluvím o Deore a výš. Rozdíl je leda ve váze, trochu v ergonomii a taky dávkovatelnosti.

          Trochu líp a déle asi brzdí ta trail verze, díky tomu posilovači. Ale osobně jsem to nezloušel.

          0 0
          • Vilém  

            JeNze ten „posilovac“ ma vse od Deore vyse, krom tech tvych brzd a M9000.

            0 0
            • Kotis  

              OK, to jsem nevěděl. Jsou tam teda aspoň jiné hadičky nebo obecně jsou konstruované na to aby zvládly vyšší teplotu?

              Každopádně už mně teda dává větší smysl, proč se ty XTRkové brzdy tak parádně dávkuji oproti ostatním:-) Ale věřte mně, když je potřeba zabrzdit pořádně, tak brzdí ty M987 stejně a to i jedním prstem.

              0 0
          • Rubi  

            jezdil si ty jine verze?

            0 0
            • Kotis  

              No měl jsem předchozí 2 verze XTček (M785 a M775) a rozdíl jsem fakt nijak nepoznal.

              Měl jsem taky týden půjčené kolo na SLXkách a zase žádný rozdíl. No možná člověk po čase fakt zapomíná, ale jinak si stojím za svým názorem:-)

              0 0
              • Rubi  

                a jestli si nepoznal rozdil mezi 785 a 775, tak se neni o cem bavit, ten je totiz uplne propastny :-)

                0 0
          • tomxxx  

            Tak ja z nich byl taky nadseny, kdyz sem presel z formuli, ale jak zkusis slx nebo xt…

            0 0
          • Radek Broz  

            Aby se tu nešířily bludy, jak je tomu na b-f zvykem, tak zopakuji: ne-trail XTR moc nebrzdí.

            0 0
            • kandelik  

              Tak zrovna oproti Hope Race X2 brzdi Shimano XTR M9000 paradne. XTR 987 byly hruzy…

              0 0
              • Radek Broz  

                Podle mě X2 brzdí spíš o malinko líp. Mám tu doma oboje, nepoužílvám už ani jedny. XTR jsem dal na kolo přítelkyni, Hopy jsou ve skříni.

                0 0
                • kandelik  

                  Ja je mam na kolech oboje, takze srovnavam v realu, a Hope mi brzdi o malinko hur, kotouce oboje XTR…

                  0 0
            • Kotis  

              Brzdí úplně stejně, akorát se lépe dávkují a nemají takovou tu přeposilovanou spičku, jako nižší řady.

              Takže ano, pokud chcete buď nebrzdit nebo mít během krátkého pohybu pákou maximální výkon, tak se v porovnání s nižšími řadami zdají, že nebrzdí. Jinak ale brzdí úplně stejně…

              Každopádně pokud je to bike-forum dogma, tak vám ho brát určitě nechci.

              0 0
              • Rubi  

                nebrzdi stejne ani nahodou konkretne stare ne-trail XTR (985 a 987)

                0 0
              • Radek Broz  

                Naprostá blbost. Měl jsem je současně na různejch kolech, rozdíl obrovskej. I v jakýmkoliv laboratorním testu vyjdou úplně jinak.

                0 0
                • Kotis  

                  OK nechci vám všem vnucovat svůj názor. Ale myslím, že se všichni bavíte o co největším brzdném výkonu v minimálním čase, což není jediný relevantní údaj o tom, jak brzdy brzdí.

                  Mějte se!

                  0 0
                  • tomxxx  

                    My mluvime o tom, ze XTR s blbejma deskama jen tak lesti kotouc, zato XT a SLX brzdi i se spejli od nanuku misto desek. Co nefunguje na XTR, nacpu do slx a i tak brzdej lepe.

                    0 0
                    • Kotis  

                      Jo tak to je možné, to nemůžu hodnotit. Měl jsem vždycky buď XT nebo XTR kotouče. Taky jsem včas měnil destičky a kotouče občas vyčistil…

                      A hlavně, poměr cena/výkon je naprosto na straně verze SLX/XT to je bez debat. Vlastně žádné XTR komponenty nejdou logicky nijak odůvodnit, buď je chceš nebo ne, ale nevyplatí se nikdy:-)

                      0 0
            • tomxxx  

              No vsak, reaguju na br m987, coz jsou podobne brzdy jak 9000

              0 0
              • Radek Broz  

                Já vím, v podtstatě jsem zopakoval tebe – Kotis se tu snaží tvrdit, že brmzdí stejně jako třeba XT. Tohle beru jako největší problém b-f. Sousta lidí nemá moc porovnání a je spokojená s jednou věcí, kterou pak vychvaluje.

                0 0
                • Rubi  

                  +1 :D

                  0 0
                • tomxxx  

                  Tak jako ja mu to neberu. Osobne bych si pral, kdyby tak brzdily…ale nebrzdej a to zrovna ja nejezdim nejaky ultrapekla a vazim pakatel.

                  0 0
                  • Kotis  

                    Ještě dotaz, svoje kolo jsem před pár dny prodal aji s brzdama:-)

                    Budu si teď kupovat hliníkové kvůli ježdění s dětskou sedačkou. Nemáte už někdo zkušenosti s těma novýma SRAM Level? To kolo, co bych chtěl má SRAM Level T, ale moc jim nevěřím…

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Nejdriv si poloz otazku…chci brzdy s Dotkou? Ja bych dotku nechtel.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Co je špatného na DOT? Asi půjdu říct do servisu, ať mi do auta dají místo dotky olej. :-D

                        0 0
                      • Dejv94  

                        A to proč jako? co je podle tebe na DOT špatně?

                        0 0
                        • Rubi  

                          lepta vse na co kapne, vetsinou ji maji brzdy ktere se priserne odvdusnujou…me to staci

                          0 0
                          • wladeq  

                            Tak určitěěě

                            0 0
                            • Rubi  

                              ptal se co je na dot spatne :-)

                              0 0
                              • wladeq  

                                Ono totiž pravidelně každý rok končí tisíce nešťastníků v kómatu po zásahu dotkou žejo. S tím leptáním to není vůbec horké, neleptá to v podstatě ani barvu, natož kovy. Bod varu má vyšší než minerálka.brzdy se odvzdušnují všechny plus mínus stejně, pokud se odvzdušnují blbě, je to vinou konstrukce, ne kapaliny. Tož tak

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  S tim bodem varu to neni tak docela pravda, Shimano olej má mít stejnej jako DOTka. Co pravda je, že Dotka má normu co má obsahovat, ale minerální oleje se dost lišej napříč výrobci.

                                  A s tim leptáním to horké je, když nešetrně očistíš třmen brzdy, tak je časem olezlej a horší lak ti to naleptá taky.

                                  0 0
                                • Rubi  

                                  vsak ja taky nemluvil o kuzi ale o kole…

                                  0 0
                        • tomxxx  

                          Mně dotka sežrala řidítka, protože prochcávala jedna páka.

                          0 0
    • jurajc  

      ďakujem, pomohlo mi to, idem do 9020

      0 0
    • jurajc  

      Ozaj, zabudol som napisat, ze na kolesach budem mat kotuce xt ice 86… naboje su totiz dtswiss 240 6 – dierove

      Nemal by byt problem, ci??

      0 0
    • herrman  

      Ahoj, mám nečekaný problém, na brzdové páce BL-M9020 mi praskla pružinka, která vymezuje chod páky, aby se neklepala. Teoreticky lze pružinku vyměnit, páka jde vcelku lehce rozebrat, ale ať hledám jak hledám, tak nedokážu najít, zda se dá koupit samostatně. Respektive podle výkresu Shimano se dá koupit pouze celá páka i s pružinou (Shimano Y8WN98010), tj. kvůli pružince za korunu investice kolem 750Kč. Taky jsem se díval na XT variantu, ale tam ta pružina vypadá jinak (Shimano Y8MX98010).

      Takže otázka zní, jestli ta pružinka není k sehnání samostatně, případně jestli se někomu z vás neválí čistě náhodou doma?

      Díky předem za reakce k věci, komentáře ke kvalitě a politice výrobce netřeba, to jsem si okomentoval v duchu sám.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.