• Paja

    Málem bych zapomněl ;)

    0 0
    • obda  

      Ani to nezkouším, kdybych tě chtěl předehnat, raději si naprogramuju bota ;)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Bez YT to nejde: KOLOkidi

      0 0
      • Polka  

        To jsou přesně kurzy pro tebe ;-)

        0 0
      • Paja  

        Už umíš bunnyhop? To měli hned v druhé lekci ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          S odpruženým zadkem mám teď problém vůbec nahodit přední na obrubník.

          0 0
          • LM  

            Musíš nejdřív zmáčknout odpružení do země (vidlici i tlumič) a teprve těsně předtím, než se to začne vracet zpět nahoru, se odrazit.

            0 0
    • koňák  

      cau, mozna to sem nepatri… ale meli byste nejaky tipy na asfaltky sjizdne na silnicce (uplne) bez aut v okoli Brna zapad? Jako je napriklad ta z Rakovce k okruhu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Západ až na jih, z většiny bez aut, nebo míň rušný silnice. Čistě bez aut je ten Bučín, úsek Rosice – Ostrovačice a cyklostezka přehrada – Olympia. Úplně bez aut asi už nic dalšího v okolí moc vymyslet nejde, to už by byly jen menší úseky nebo horší asfalt. Kdyby ten nevadil, tak spíš východ směr Kalečník, Žalmanův kámen, Račice. Po dopravě vlakem nebo autem Skalní mlýn, Pustý žleb, Ostrov u Macochy, Suchý žleb. To je taky z většiny bez aut. Ale trochu z ruky než je západ Brna.

        0 0
        • koňák  

          Krasa, diky ze sis dal tu praci. Vetsinu znam, to mezi Hlinou a Radosticema vyzkousim. Jeste se pak na silnicce da jet usek Josefov-Habruvka.

          0 0
          • chemik_mara  

            Jenom bacha. V údolí pod Bučínem (bod 28) je krásnej asflat, ale jak se začne stoupat po modré směr Hlína, tak je povrch horší. Když přepneš na Mapách.cz na fotografickou, tak jsou tam ukázky povrchu a můžeš sám zhodnotit, jestli je to ok nebo ne.

            0 0
            • koňák  

              mam tlusty gumy, takze se toho nebojim.. ale samozrejme je lepsi nemit ty spatny useky ve sjezdu :)

              0 0
              • chemik_mara  

                V tom případě je fajn i tenhle úsek: https://mapy.cz/s/dudamodavu. Od rozcestí Trnůvka po vstup do obory je to teda horší, ale je to jen kousek. V oboře je krásnej asfalt.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Trnůvka je teda pro hodně zdatnýho silničáře, ta asfaltka se prakticky rozpadla na kamínky. A sjezd kolem přístřešku k bráně taky není úplně na silničku. Aby Tě neproklínal. :-)

                  0 0
                  • chemik_mara  

                    Psal, že má širší pneu. Na gravelu to dám na pohodu. Ale jak jsi psal níže, taky mám asi z MTB trochu zkreslenej pohled. :-)

                    0 0
                • LM  

                  Teď ještě zda má dostatečně lehké převody (nebo dostatečně silné nohy a kolena) na ten výjezd přes Rozdrojovice :-D

                  Tam jsem málem zdechnul i na horáku s převodem 0,71

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Uznávám, že ten nahoře je horší, ale s opatrností pořád jetelný. Nerad bych někoho poslal někam kde to nejde a mám z MTB trochu zkreslenej pohled. Ale většina těch silniček tam je celkem pěknej povrch. Někdy jsou horší i okresky.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Ta cesta Padouch je taky novej asfalt, takže by to šlo s trochou opatrnosti (od konce Padoucha je šotolina) i směr Jedovnice a dál udělat kolečko

            0 0
            • pepek  

              No a když už Jedovnice, tak může dát Bukovinku-Račice-Ježkovice-Ruprechtov. Nebo Bukovinka-Pístovice-Kalečník-Hostěnice-Kalečník a z5

              0 0
      • scoty  

        No poslední dobou vidím silničky lítat jen na cyklowegu podle řeky. Pěkně 40kou 30cm kolem cyklistů, mamin s dětma, pěšáků se psem..:) Na silnici už se rozumný silničář s pudem sebezáchovy neodváží…

        0 0
        • Karaya  

          Tak z toho cyklowegu vyjeď a uvidíš žiletek dost. Naopak je jich čím dál tím více, rozhodně potkám řádově více cyklistů na silnici, než v lese.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Dlouho se prý neřešily gumičky. Už ani Barzoj není co býval. Měl jsem ho v oblibě i proto, že netrpěl pubertálními neduhy.

      Asi mu nevyhovuje dlouhé stání.

      0 0
      • LM  

        Musíš ho mít nafoukanej a občas pootočit kolama (už jenom kvůli tmelu). Nebo alespoň jednou týdně vyjet :-).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tlak drží perfektně, já ho občas ráno aktivně sundám a povrtám se v něm, ale pak ho zas dám zpět.

          0 0
          • LM  

            Co jsem doma na neschopence, tak mám obě kola vyladěná jak ještě nikdy :-).

            Pokud na tom nejezdíš, tak tam dej duše a máš klid…

            0 0
      • Paja  

        Na to, že na tom nejezdíš, to máš pěkně zašvihaný…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nejsem Lukáš, abych to furt před barákem špricoval Hechtem ;)

          0 0
          • Paja  

            Pokud bys to každou chvíli zablátil, tak určitě ne, ale naleštěný by se to na zdi vyjímalo líp, když, jak říkáš, se to nemá kde zašpinit.

            0 0
          • LM  

            Náhodou, já to naposled špricoval Hechtem před rozebráním zadní stavby, výměnou 3 ložisek, výměnou vodítka řetězu a montáží „nové“ vidlice. Jinak to jenom ometu koštětem. To není polní/podzimní/zim­ní (přimrzlé) bláto, kterému se z rámu nechce dolů.

            0 0
      • Smazaný účet  

        To jsem nikdy neviděl. Nestojí za hovno spíš ten tmel?

        0 0
        • LM  

          Mikrotrhlinky v bočnici. Vzniknou časem skoro u všech pláštů pokud tomu trochu nakládáš, nebo vozíš nízké tlaky.

          Leda nějaké odolné pláště (zesílená bočnice, DD, DH) by to dělat nemuseli.

          Případně nechat mlíko vyschnout (tj. nedoplňovat) a vozit malou lahvičku s sebou. Kde nic není, nic nesákne :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já myslel na Barzo TNT v takové míře. Občasná tečka se na hodně jetých někdy objeví, ale tohle je jak starý Mitas Scylla bez ochrany boků. Ale i na těch jsem jezdil a nic se nedělo, kromě fleků a častější doplňování bylo nutnost.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Velebnosti to se nepovedlo, Š 120, engine T 613: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mají mi donést new modem Vodafone (UPC) a mám nachystat i kabely k odevzdání.

      Myslíte, že i koncový koax?

      0 0
      • chemik_mara  

        Měnil jsem před 14 dnama a právě mi říkali, že bez kabelů. Odevzdal jsem jen s napájecím, takže těžko říct. Dokonce jsem našel původní krabici a ani tu nechtěl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          A jde vypnout wifi? Tu veřejnou Wifree to doufám už nevysílá?

          0 0
          • Paja  

            Vytáhnout ze zásuvky to určitě půjde ;)

            0 0
          • chemik_mara  

            Jestli jde vypnout netuším, ale mám pocit, že veřejnou už nevysílá. To zrušili.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Už jsem online, přestal jsem se klepat a potit.

              0 0
              • Paja  

                …tak sundej TR z háku a na 15 dojeď k Dušanovi ;)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Kua ono to má vepředu jakýsi tlačítko WPS, ale mikrovlny jdou vypnout jen v prohlížeči. Avšak kdo ví, jestli to pak jen nevysílá bez dat.

                  Jesusa pozdravuj, ale nebudu vás brzdit.

                  0 0
                  • Paja  

                    Rádi počkáme.

                    0 0
                  • RomanH  

                    Tak predpokladam, ze se k Tobe do bytu nikdo nevloupa, aby Ti stiknul WPS a pripojil si tam tajne svoje zarizeni :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já jen předčasně jásal, že je to vypínač mikrovln, to zrovna můžu pořídit nějaký přenosný stroj.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Spustis prohlizec, zmenis heslo Admina, vypnes WiFi.

                        No a pak si mobil pripojis na sousedy, nebo 4G/5G. A to se vyplati :-)

                        Ja to mam obracene, dve oddelene WiFi site (soukromou a pro hosty), a k tomu komplet LAN rozvod po baraku. A jak se to ted deckam, kdyz mely skolu doma, hodilo…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Problém je v tom, že bytná si to jednoduše nezapne. Já veděl, že nemám vyměknout s výměnou, navíc je měsíčně o dvacku dražší :)

                          0 0
                          • Karaya  

                            Jestli chceš mít o zábavu na několik příštích týdnů postaráno, tak začni googlit OpenWRT :-)

                            Tam si na WPS tlačítko můžeš nastavit co chceš, třeba vypnutí wifi.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Akorát mu těžko na Vodafone/UPC routeru pojede Open WRT. Krom toho, kdo není úplně zdatnej, tak s tím udělá víc škody jak užitku.

                              0 0
                              • Karaya  

                                To já nevím, co oni mají za HW. No a jak píšu – až to zkusí, tak rozjet zdánlivě bricknutý router ho zabaví na dost večerů. Mně se ho nakonec podařilo znovu rozjet s original FW a dokonce jsem si troufnul vstoupit podruhé do stejné řeky a openWRT na druhý pokus úspěšně nainstalovat :-).

                                Byl to router za 500,– tak případný neúspěch by zas tak nevadil.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Na jednom TP-Link jsem to taky měl na vyzkoušení, a když jsem viděl co všechno můžu pokazit a rozhasit, čemu nerozumím, jsem se radši pokorně vrátil k systému pro blbý. Tam se naštěstí nemusely přepojovat jumpery, měnit odpory a propajovat cesty, co jsem viděl u jiných routerů.

                                  0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tohle řeším na prase vypínací prodlužkou s přepěťovou ochranou. Cvak a vypnu na noc všechno co jede na stand by provoz (tv, věž, DVD, router, STB), extender mám nastavenej na automatický vypínání večer a sám se zapne ráno. Neumí automatickej provoz vyp – zap i ten router? Pokud Ti jde teda o vypínání mikrovln na noc. Na den vypínám jen když jedu na víkend nebo dovolenou pryč a na to stačí jistič. Akorát teda mikrovlny září v baráku od všech sousedů, protože router se přece nevypíná, ale s alobalem na hlavě nespím.

                        0 0
                        • Paja  

                          Příp. to můžeš k dokonalosti dovést časovací zásuvkou ;)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To není úplně ono, když vypínáš přístroje pokaždé jindy. ;-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Jak pokaždé jindy? Pokud chodíš spát řekněme v 23, nastavíš to na půlnoc…a když se budeš náhodou po půlnoci chtít dívat na PH jak Patrik, tím svým cvak to zase zapneš ;)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Asi mě jedno zmáčknutí čudlu tak úplně moc neobtěžuje :-)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Rika se, ze to tvrde vypnuti nedela pristrojum uplne nejlepe.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Ono se toho říká a věž mám asi 25 let, TV 10, DVD asi taky 10, router jsem vždycky měnil kvůli zastaralosti HW/SW nebo změny poskytovatele, STB mi mění pravidelně poskytovatel, ale neodešel sám nikdy a mám za asi 10 let 2.ks. Všechno vypínám takto denně. Samozřejmě ne za běhu, kromě routeru – ten vypínám na prase. :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Já mám rád ve všem minimalismus, žádný krabičky navíc, TV mám neoficiálně základ Vodafone/UPC bez STB, nemusel jsem tedy kupovat novou TV či STB kvůli DVB-T2, ale nemám vše HD. (Dřív jsem zkoušel na balkóně antény, ale bez profi vyměření to bylo značně rušený).

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Krabičky navíc taky nemusím, ale co mám bylo postupem dokoupeno kvůli možnosti si svýho času přehrát co jsem chtěl. Teď na to stačí noťas a bluetooth aktivní bedny.

                                        Měl jsem TV normálně na anténu na baráku, pak zlodějskou vrtákovou anténu a pak digital na pokojovku. Pak mi ale od poskytovatele nabídli net a tv balíček v ceně na IPtv, takže STB je k tomu nutnost. Což mi dávají zadara na půjčení. A pouštět si kdy chci co chci zpětně mi vyhovuje, takže po zkušební době jsem si to nechal.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Mně nic neunikne :) Spíš likviduji ovladače samým přepínáním, zbytek dodělá Rocky, jelikož ho fascinují barevný čudlíky.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            To umí tchán, dívá se na film, tenis, basket a hokej zároveň, ještě u toho všeho stihne i zdřímnout…a tchýně neví z filmu nic a bere mu ovladač, protože ji sport nezajímá. :-)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Ještě bych potřeboval vyřešit audio ve všech místnostech, buď nějaký bezdrátový repro nebo sluchadla, jestli jsou už bezproblémový, ale to bych se musel zeptat pátečních kamošů jestli je to OK pro organismus :)

                                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          Taky to můžu zapojit jak to bylo s externím routerem.

                          Jeden páteční pseudokamarýt má vymalováno spešl antielekrosmog nátěrem a neustále pořizuje nějaký rušičky :)

                          0 0
                  • Jaroslávek  

                    To já např. v poslední době meváhám a dorazím si svých pár škopků s přáteli užít byť v civilu.

                    0 0
    • pepek  

      Pro trailbudovatele: v Lidlu mají tuto pilkomačetu za levno

      0 0
    • Smazaný účet  

      Borci, nejezdíte někdo do Pšonska? :)

      Tady je to na bazarech za neskutečný palby.

      0 0
      • Excel  

        To bych nekupoval, budeš zklamanej.

        Jak to vytáhneš z krabičky upadne tomu kabina a kolo a když to z krabičky nevytáhneš tak ti to rozklove fógl na sračky. ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je to proti světlu.

          0 0
          • LM  

            To je test reakce papoucha nebo si mu dal rovnou novou „hračku“? :-D

            0 0
          • Excel  

            Ta klec by chtěla vzít cyklostarem.

            0 0
          • Karaya  

            není ta klec… nějaká.. špinavá..? ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              ******** je všechno, protože z ovoce jen vycucá šťávičku a zbytky rozhazuje ven.

              0 0
              • RomanH  

                Tak nejak jsem vzpomnel na Visace :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tvl, byl jsem v ZOO a v posl. kleci byla ararauna, ale měla špatnou nožku a křídlo, když jsme odcházeli volala ahóóój. Když jsem byl na těch pštrosech tak jeden nožku vyvrácenou a plazil se po zemi. Tohle já nemůžu vůbec vidět.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    spolužačka má papoucha bez noh, prej průvan zabouchl dveře když na nich seděl. pak museli po bytě nainstalovat desky jako přistávací dráhy a dycky tak jako pěkně při přistání popojede po břuchu

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Když by mu dolů přilepili plováky, mohl by z něj být hydroplán.

                      0 0
                      • Paja  

                        No tvl…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No co, psům dávají různý postroje s kolečkama, tak by měl plováky. Na přistávání by stačilo po bytě rozmístit starý plechy napuštěný vodou, takový malý letiště. Do rožku plovoucí misku s dobrotama. Jak by dočerpal palivo, frnk a zas by letěl na další letiště.

                          0 0
                      • mastihuba  

                        :)

                        0 0
                    • JSt  

                      dyby mu dvere ucvakly kridla, mohli ho snist jako kiwi…

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Pro mě novinka :)

      To by se dalo začlenit do návratofky.

      0 0
      • novcze  

        to je někde mezi Tescem a Boby

        0 0
      • chemik_mara  

        Planyrka? Hlavne nejezdit za vlhka, dost to tam pak lepi a nemusi byt ani extra slejvak.:-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          A bývá tam i často dost skla.

          0 0
        • Karaya  

          Ne nadarmo tam byla cihelna :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jako děcka jsme si tam chodili hrát. Na Planýrku a dolů do bažiny, než tam začali stavět výpadovku od Lužánek na Globus. Civilizace končila plavečákem.

            0 0
            • Karaya  

              Však já taky. Když se tam ještě brala hlína do cihelny, tak jsem po patrech jezdil na Favu. Vlastně to byl takový cyklokros :-)

              0 0
            • Paja  

              Jojo, draky jsme tam chodili pouštět :)

              0 0
              • Karaya  

                A sběr černého bezu. Taky kukuřice nebyla špatná :-) První rande… Já mám na ten kopec jen příjemné vzpomínky.

                0 0
            • Sistematicx  

              Par let tam byla i motocross draha nebo neco podobnyho. Nahore jak se jde od arboreta a sel jsi do prava.

              0 0
            • bara2  

              Plavečák se teprve stavěl a jak stojí Avati se proháněli koně.

              0 0
      • obda  

        Pro mě klasická trasa z hokny na sraz v Obřanech. Směrem dolů jsem to nikdy nejel.

        0 0
    • LM  

      Tak trasa od mostu u hradu Veveří po šotce nahoru, Nad Zouvalku dolů po shodech a po „promenádě“ a pak kousek po šutrech a hlíně je v pohodě sjízdná i na rádoby gravelu s 35 mm pláštěma a 90 mm teleskopkou :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nebyla to původně silnička?

        0 0
      • LM  

        Předělal jsem to na bezduše (Schwalbe G-One Allround 35 mm, reálně 33 mm) a je to boží.

        Kostky už nemusím vůbec řešit a dá se s tím jezdit rychle i po trochu rozdrbaných lesních cestách a lehčích trailících :-).

        0 0
    • Smazaný účet  

      Končim.cz

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes tapetuji.

      Citlivější endůristi, jak zakrýváte záda ve volných kraťasech? Dělají se s laclem? Či snad nějaký bodýčko s plínou? :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Někde chyť kočku, máš pak oběd a ještě ledviňák.

        0 0
      • LM  

        Většinu roku vozím funkční trika vespod, která mám zastrčená ve vnitřních kraťasech s plínou.

        A možná si ještě pořídím tenší ledvinovej pás, ten neoprenovej lze vozit leda v zimě :-).

        0 0
      • chemik_mara  

        Celej rok vozím funkční trika vespod, které mám zastrčené v plíně.

        0 0
      • Paja  

        Endůrista sice nejsu, ale používám normální krátký elasťáky s laclem, do vedra mám nějaký ultralight van rysel z dekáče.

        Důvody mám dva, do těch vnitřních dávají málokdy ty lepší výstelky (někde, jako třeba u Jardova dvorního dodavatele to lze navolit) + ty vnitřní bývají krátký bez protiskluzu na zakončení, takže to bude hůř držet návleky na kolena.

        0 0
        • pepek  

          Návleky drží na noze.

          0 0
          • Paja  

            …a proto je tu x vláken o sjíždějících návlecích.

            Já mám návleky od Castelli, který mají silikonovej pruh nejen na vnitřní, ale i na vnější straně, takže pokud máš kvalitní vysokej gripr na kraťasech, drží to diametrálně líp než všechno, co jsem měl doposud.

            0 0
          • JSt  

            pajovi nebo karosovi ne-e. ;-)

            0 0
            • Paja  

              Karoš je trochu jiná váhová kategorie, kdoví jestli ty nejseš nakonec hubenější než já ;)

              0 0
            • Karaya  

              Mně drží dobře, protože týmové oblečení si můžu customizovat dle libosti. Tzn. návleky na ruce, velikost S, délka + 10cm, návleky na kolena M, délka + 7cm. Jak vypadá popis dresu s dlouhým rukávem nechtěj vědět :D

              0 0
    • Smazaný účet  

      Kross Esker 7.0

      Čumím na Cyklosalon a už mě to zas bere: karbon, GRX, pevné osy, úchyty na blaťáky, pod pade… Navíc patriotismus :)))

      Naštěstí není dostupný.

      Akorát nevím, jestli je jednopila použitelná na případném tripu s žiletkáři?

      0 0
    • mastihuba  

      Pojďme :)

      0 0
      • Excel  

        „Traily jsou bezpecne a na techniku jizdy nenarocne.“

        0 0
        • obda  

          …pokud jedeš krokem :-)

          0 0
        • Smazaný účet  

          To má být motivační video pro bikery, a oni drandí flow na éčkách a pak samý asfec.

          0 0
        • LM  

          No jsou rozhodně bezpečnější než ty v Marihuánským, kde mají několik zatáček za horizontem. Myslím, že tam je i takovej dopad, kde když se odrazíš, tak přisteneš rovně v lese protože trail zahne prudce doprava :-).

          0 0
          • Karaya  

            Ano, to je jednička. Celkově jsou místní traily udělané nebezpečně. Včera jsem byl na Dolní Moravě. Maraton končil jejich singlem a ten je nejenže udělaný bezpečně, je zábavnější a ještě se tam dá i předjíždět. Zřejmě lepší autor.

            0 0
    • RomanH  

      Ze ja vul si stezoval na dlouhe vlezlo a posmourno.

      0 0
      • LM  

        :-)

        Zas nemusíš jezdit nabalenej. A včera to mírné „vodní chlazení“ přišlo vhod. Jenom když to zapli moc, tak jsem se na chvíli schoval pod velký listnatý strom.

        0 0
      • pepek  

        No tvl měls zimu až do června, to nemají ani na Sibiři. Co bys ještě chtěl? :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ideal počásko na konzum (fronta na Nike), to mě ještě čekaj potraviny :(

        0 0
        • LM  

          To bych si radši objednal na internetu 3 kusy (zamýšlenou velikost, o jednu větší a o jednu menší) a pak dvoje poslal zpět :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já jsem jen módní poradce v sandošách od Vietkongu, tenisových bílých ponožkách a kraťasech pod kolena :)

            0 0
            • LM  

              O to to čekání ve frontě musí být horší :-D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já tam nestál, jsem bývalý Ádař a bytná Pumařka. Jednou se mi povedlo prodat Ády z Freeportu dráž, než jsem zakoupil, ale od té doby už to bylo fiasko :)

                0 0
        • Macik  

          Jo tak proto nebyli v Českým ráji lidi. Zlatý obchodní centra :-)

          0 0
      • obda  

        Souhlas. V pátek odpoledne jsem málem chcípnul a dneska si nadával, že jsem si nedal budík na šestou :D

        0 0
    • obda  

      Ta 29" kola mají něco do sebe. Dnes jsem málem historicky poprvé sjel Křížovku. Akorát uprostřed jsem najel hodně blbou stopu a musel si vystoupit (čímž mám první šrám na novém kole za sebou, já jsem odešel bez pádu :)). Zbytek zas ok, ale přijde mi, že tam toho volného kamení je mnohem víc, než třeba deset let zpátky. Stejně tak i v tom nejprudším místě ZTZ na Trnůvku (kousek před půlkou) to tak rozbité a s volnejma šutrama nebejvalo :( Takže tentokrát vyhrál kopec. Na Prygltrailu jsem se teda nezlepšil, naopak všechna místa se skálou po levé straně mi připadla horší, protože širší rodla. Hustej byl borec, co sjížděl koryto po MTZ k Prádelně s vozejkem – potkal jsem ho v tom nejtěžším místě a ani tam neslezl :)

      0 0
      • LM  

        Dobrá stopa je základ. Když mi tam minulej rok šla ideální stopou nějaká holka nahoru a já jí objížděl, tak jsem si taky vystoupil :-). A čím plynulej (a rychleji) jedeš, tím míň ty volné šutry vadí.

        Kdysi jsem měl na pár dní půjčený XC 29 full se 100 mm zdvihama, oldschool geo a lehkejma skoro hladkejma pláštěma. Nějak jsem „v režimu autopilot“ dojel nahoru na Křížovku, tam chvíli váhal ale nakonec to zkusil a dal jsem to. Spodek Prygltrailu mi s tím přišel celkem nudnej. A pak jsem se vyválel na Naučné, kde ty hladké pláště neudrželi v zatáčce stopu :-).

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kua, tebe to chytlo s novým stojem, závist.

        0 0
        • RomanH  

          Vidis, Dekac sis mel koupit :-)

          0 0
          • Paja  

            To bude ono :D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Vzhledem k tomu, že lupání namatláním vazelíny na sedlovku neztichlo, zkusím ještě vyměnit spodní pochybné ložisko hlávka, co lupalo a rozpadlo se Vyskočovi, no a už tam nezůstane skoro nic původního :)

            0 0
        • obda  

          Řekl bych, že teď jezdím stejně často a rád jako jiné roky :) Pravda, s kily dole a watty navíc se mi jezdí o něco líp do kopce ;)

          Ale abys měl lepší pocit – vyladit GX hazku/kazetu tak, aby bylo na všech pastorcích potichu, se mi ještě nepodařilo. Samozřejmě pár zubů jsem už přihnul :D

          0 0
    • obda  

      „plynulej (a rychleji)“ rozhodně není charakteristika mojí dnešní jízdy :D

      0 0
      • LM  

        Důležitá je ta plynulost. Rychlost je jenom další bonus :-).

        0 0
    • Smazaný účet  

      A sakra, na některých webech zrada: 7. června 2021 vstoupila v platnost směrnice o autorských právech EU.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Elektrosmog

      Rozumně sepsané.

      Ačkoliv nemocní uvádějí zlepšení stavu při odstěhování z oblasti pod vysílačem nebo při vypnutí wifi, v českém zdravotnictví se na problém nahlíží jako na psychosomatické fobické onemocnění. :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ajó, on ještě není pátek. Ale všechny pokyny na konci článku dodržuji, kromě jednoho. Budu muset do města nosit fén na selfie tyčce, abych ho neměl na opasku :)

        0 0
        • LM  

          Ajó, on ještě není pátek.

          Takhle trollit pracující v pondělí :-D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jakože tyto témata řešívám v pá večír.

            Brněnská MUDr. o vakcinačním apartheidu

            0 0
            • Lišák  

              Tak už je to smazaný. V práci nemáme repráky, tak jsem to chtěl zkouknout doma.

              0 0
            • LM  

              „Sledovači videí“: co tam zhruba bylo? (taky jsem na to chtěl mrknout až večer)

              0 0
              • Smazaný účet  

                V podstatě nic novýho: vakcína není řádně otestovaná, natož z dlouhodobého hlediska, výrobci nenesou žádnou odpovědnost. K očkování by se mělo přistupovat individuálně dle zdrav. stavu, děti a těhotné s velkým otazníkem, pro zdravý organismus je lepší, když si obranyschopnost vybuduje sám…

                Za sebe: svět se změnil, polarizoval, pro mě jako schizoida, neustále hledajícího smysl života a místo ve společnosti je čím dál těžší se v tom matrixu zorientovat a hledat tu „skutečnou pravdu“.

                0 0
                • JSt  

                  diky vetsine se naockujici si muzou kverulanti dovolit ockovani ignorovat. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Neměls to náhodou „dobrovolně povinné“ od státního zaměstnavatele?

                    0 0
                    • JSt  

                      nevim o tom. nicmene statniho zamestnavatele jiz nemam. ;-)

                      0 0
                    • obda  

                      Kromě toho. že už dělá jinde, proč by to měl povinné? O ničem takovém nevím ani ve zdravotnictví.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Byly v tisku pripady z domovu duchodcu, ale ne teda u nas. Nenaockujes se – prijdes o praci. Otazkou je, co je na tom (v pripade pravniho statu) pravda.

                        0 0
                        • Excel  

                          BTW: Se divím, že ještě nikdo nenapadl povinnou školní docházku :-)

                          0 0
                    • Karaya  

                      Ani ve zdravotnictví to není povinné a to dokonce ani když obsluhuješ covid pacienty.

                      0 0
                • RomanH  

                  Je to ted takova hra „Kdo z koho“. Ja kvuli dovolenym rezignoval, je to pro me pohodlnejsi. Ale nasi se ted vratili z dovci v Nemecku a tam k tomu pry maji Nemci velkou neduveru a radeji se neustale testuji (testy tam maji pry skoro na kazdem rohu). Na Izraeli je videt to, co pise Jirik – kdyz bude dost naockovanych, muzou si ostatni dovolit ten luxus „bez chipu“ a postupne se to vrati pro vsechny do starych koleji.

                  Me ale spise sere to, ze vakciny tu jsou, kdo chce, muze se nechat naockovat, vetsina rizikove populace si to uz nechala pichnout, promoreni mame taky slusne, tak proc mame porad nejaka omezeni ? Kazdeho volba, pocet Covid luzek nenavysujeme, otvirame.

                  0 0
                  • Macik  

                    Já se vůbec nedivím lidem, kteří měli lehký průběh nemoci, nebo to nestihli chytnout, že se nechtějí očkovat. Z pohledu člověka, kterej díky tomu čínskýmu hnusu skončil na áru na to mám ale jinej názor, páč to bylo fakt hnusný. Možnost snadnějšího cestování je jen jakýsi bonus, který pro mě při rozhodování očkovat či ne nebyl nijak významný.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Vy jste se v tom zase vrtal :)

      Mám vyrazit spodní misku hlávka, aby tam pasovalo ložisko v. 8mm s vyšší zkosenou plochou (oboje mám),

      nebo shánět kvalitní ložisko 7mm s tím, že stejně není jisté jestli úkos bude do staré misky přesně sedět???

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Vyrážeč mám, ale ne taper. Mám obavy, že to tam bude úplně nafest. Aha Vyskoč to prý vymlátil ohlým šroubovákem.

          0 0
          • RomanH  

            To mas to lozisko pri temer nejezdeni fakt v prdeli, nebo to chces vymenit preventivne ? RB tam kdysi davalo Tange Seki, nebo za priplatek Cane Creek, jestli Ti to nejak pomuze ve specifikaci…

            Za rohem mas treba RK Cyklos, Ti by ten vyrazec mit mohli a kdyz u nich koupis nove hlavko, nebudes se s tim muset v byte srat. Domluvil bych si termin a hotove / vyrizene.

            0 0
            • Excel  

              Mu v tom praská a on neví vod čeho to je, tak zkouší.

              Když vím co praská tak už jsem klidnej, ale když nevím tak mě to taky sere.

              0 0
            • Smazaný účet  

              No něco mi tam lupe jakoby zepředu a Vyskočovi lupalo až se rozpadlo. Já už kvůli výšce krku vidle měnil vršek hlávka, jsem ty misky měl vymlátit hned a měl jsem klid a pasovaly by tam „standardní“ ložiska.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Prostě budu se opakovat, ale ať na ty rámy raději nic nenavěšují :) VP, Suntour, Remeš…

                Jestli není lepší ten Dekáč…

                0 0
                • Macik  

                  Všechno má svý muchy, ale to už dávno víš ;-)

                  0 0
                • JSt  

                  ono ram do znacne miry determinuje i osazeni a vice versa. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je zajímavý, najednou jde rám dát do košíku za 23…

                    Dokonce s polovinou komponentů, to bude nějaká krpa.

                    0 0
                    • chemik_mara  

                      Ale TR 120 jen M a TR 140 S1 a S3, zbytek na dotaz. Myslím, že chtějí prodávat aspoň rámy s nějakýma komponentama než čekat na zbývající komponenty a neprodávat vůbec nic.

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Dekáč lupe taky, od hlávka, od představce, od sedlovky, od zámku sedlovky nahoře i dole…prakticky odevšad. Musíš jet tak rychle a v takovým bordelu, že to přehluší vítr a hluk od nerovností. Všechno domazaný/utřený, dotažený na momenty, včera výměna sedla za jiný (to jejich placatý mi už lezlo krkem, teda prdelí, a lupe si bakelit dál. Je to určitej způsob sebezdokonalování jak ignorovat zvuky. Představoval jsem si to trochu jinak, ale víš jak to je s nákupem nových kol..výsledek pokaždé stojí za hovno. Pokud zůstane jen u lupání, tak fuck off. :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Gen byl tichý, dokonce i pressfit, misky hlávka neměl, problémovou průchodku by nebyl problém sehnat u Arthura :)

                    Ale né, já budu furt dřepět u komplu a vymýšlet pí.oviny.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jak že se to tu říká? Neřešit! Jezdit! :-D

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nebo kvílející éčko s předplaceným servisem a displejem hlásícím servisní intervaly :)

                        0 0
                    • RomanH  

                      Mne zacal v zaberu lupat nekde od stredu asi pred mesicem a pul, po tech srackach. Vymenen stred, zadna zmena. Po umyti kola hadici, maznuti retezu, vyndani zadni osy klid asi jednu vyjizdku, pak opet. Pri prujezdu bahnem to na chvili ustane, po chvili to opet zacne. Sedlovkou to asi neni (dela to i pri jizde ze sedla). Muzu zkusit sundat a maznout pedaly, ale osobne podezrivam ten KMC retez z Decathlonu. Nebo kazeta ? – s XD orechem a GX kazetou nemam po teto strance zadne zkusenosti.

                      Srouby na prevodniku, patky, prehazka – vse dotazeno.

                      0 0
                      • LM  

                        Je to marný.

                        • Jedním z důvodů upgrade vidlice bylo otravné křupání ve sloupku Pika, a ten Matttoc si občas křupne taky :-).
                        • Měnil jsem 3 ložiska v zadní stavbě, zkontroloval střed (ložiska cajk), vyčistil, domazal, všechno utažené na moment případně ještě zajištěno Loctite a stejně si to v prudkém záběru do kopce občas křupne někde odspoda. Prasklé to není, to jsem taky kontroloval.
                        • Na „silničce“ se mi zase nedaří seřídit šaltr tak, aby to zároveň dobře řadilo a neškrtalo v krajních polohách o řetěz…
                        0 0
                  • obda  

                    Tak mně teda nelupe – nebo jsem jen málo citlivý na tyto projevy ;)

                    Co slyším, je řetěz vs kazeta. Zatím se mi to nepodařilo vyladit dokonale (pravda, zas tolik jsem se nesnažil, nicméně patku mám rovnou a B šroub přesně nastavenej), to nejhorší odstranilo ohnutí pár zubů. Druhá věc je občasné cvakání z polozamčeného tlumiče (vidle?) Což bez problémů přežiju :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Čekal jsem, kdy něco podobnýho písneš ;) Neměl bys ještě upgradovat šroubek horní kladky? :) Asi budeš mít starší šaltr a jestli je to u nových lepší je otázka.

                      0 0
                      • obda  

                        Ani jsem se nedíval, jakou verzi hazky mám :D Zas tak to neřeším, předpokládám, že spíš novější. Ostatně až ojedu kazetu, upgraduju na Shimano ;)

                        0 0
                    • JSt  

                      kazetu mas z takovyho blata, ze jde ohnout zub? kdysi jsem na sram kazete zub vylomil, ale ohnout si dost dobre nedovedu predstavit. :-)

                      0 0
                  • novcze  

                    OIZ naštěstí lupe jen někde od klik když ukrutně dupu a to moc dlouho nevydržím, takže 99% času pohoda, spíš mě serou ty zvuky od kazety/řetězu o kterých jsem už psal.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Je furt blbý tlak, nebo mám hledat chybu u sebe? Už bych měl být dávno nakoplej, ale stále low battery :(

      0 0
      • LM  

        Musíš na sluníčko a dobíjet :-)

        Ale bacha na komáry, sfině kousavý. Doufám, že ten „repelent“ bude fungovat alespoň na klíšťata…

        0 0
      • Smazaný účet  

        A sakra:

        Bývá vyčerpaný, a proto ho najdete nejčastěji v posteli, kde tráví hodiny a hodiny spánkem či sledováním televize. Postupně ztrácí zájem o sebe i druhé, přestává být schopen komunikace s lidmi, a proto se od nich raději izoluje.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo ozařovač?

      0 0
    • mastihuba  

      Chystáte se dnes nekdo nahoru?

      0 0
    • novcze  

      jak tohle může Strava považovat za identický segment, když je to o blok dál :)

      0 0
      • Karaya  

        Máš povolené nějaké procento odchylky. Tak můžeš spočítat kolik to přibližně je :-).

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jebánek.

      0 0
    • mastihuba  

      Hosi nerouhejte se karma je zdarma. Napred sem měl podezření na lozisko v ořechu, ale po zastaveni a kontrole na to stacil knot a bez nutnosti dofukovani sem mohl pokračovat. :)

      0 0
      • pepek  

        Máš to pěkně nalinkovaný, soudružka učitelka by tě pochválila.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Hřebík ? V lese ?

        0 0
        • mastihuba  

          Na poli po cestě do hokny

          0 0
          • Jaroslávek  

            Tak to jo.

            0 0
          • RomanH  

            Cece, ja jich letos posbiral uz taky celkem dost (nastesti rukama). U nas to podle me pada z tech lesackej kamionu, jinak si to neumim vysvetlit. Nikdo zlomyslnej tu snad neni. Ze maji kluci loni/letos caste defekty na fichtlech me ani neudivuje, ale klucina uz tu behem roku 3× pichnul regulerni motokrosovou gumu (Mitas E09 / E13).

            0 0
            • Smazaný účet  

              Cesty jsou plný podobnýho svinstva, protože debilní zahrádkáře/chataře napadne vždycky jako nejlepší způsob opravy cesty k zahradě/chatě vzít kolečko odpadu kolem baráku a nasypat to na cestu. Dlaždice, tašky, sklo, nějakej zapadlej hřebík apod.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte, jak funguje doprava z Ali? 26.5. Budapešť…, tady jsem čet, že nechodí avíza…

      Čekat, čekat?

      0 0
      • RomanH  

        Pokud mas cislo baliku, ktere se da vysledovat, muzes se na postaonline podivat, kde je a nejak to odhadnout. U tech, ktere se nedaji sledovat, holt smolik. Postak to bud hodi do schranky, nebo tam da listek (dle velikosti).

        Posledni zasilku jsem mel doma z Ciny do 14 dnu, ze Spanelska pak ani ne za tyden.

        0 0
      • LM  

        Mě normálně ali posílá notifikace když balík dorazí do ČR a když mám očekávat dodání od České Pošty nebo jiného dopravce.

        Otevři Ali → Account → My Orders a tam máš u většiny způsobů dopravy tracking – tlačítko Track Order.

        Paradoxně čím větší a dražší zásilka, tím dříve to dojde. Dvě malé píčovinky už mi Česká Pošta „doručuje“ přes měsíc :-/

        0 0
      • Motyll  

        Aktuálně dávají více balíků do jednoho a změní pochopitelně původní TN.

        Vzhledem k blížícímu se červenci už objednávám jen z EU skladů…

        0 0
        • LM  

          JJ, taky mě překvapilo, když mi místo 12 balíčků přišly 3 velký obálky, které poštačka skoro neprostrčila tou mezírkou pod sklem (navíc jsem si šel stoupnout do fronty na balíky, protože jsem nečekal, že to bude stále dopis).

          Teď vyčkávám, co se bude dít se zásilkama, co už jsou v ČR ale stále to někde vázne. A další zboží asi už jen z EU skladů, ale aktuálně tam mají velké kulové s poštou kolikrát dražší, než samotné zboží :-/

          0 0
          • LM  

            Zázrak, ty píčovinky se včera večer objevily ve schránce :-)

            A dneska jsem objednal 55 mm představec z francouzkého skladu s dopravou za 1,57 USD ヽ(´▽`)/

            0 0
        • RomanH  

          Jenze v tech EU skladech toho zatim moc neni

          0 0
    • Smazaný účet  

      Říkali jste umýt?

      Dělám pošťáka, jelikož celá bytná-family je hlášená na Úvoze.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, ty cákance se mi líbí, ještě to triko k tomu…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Severojižní kolejový diametr: čas 15:43 https://www.ceskatelevize.cz/…v-regionech/

      Prý je v plánu expresní linka Tišnovská strela z Konečňáku :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hledání spolehlivého servisu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ale už som sa nasrál, já nemohu napsat žádnou poznámku pod nové biky, cenzura!

      0 0
    • LM  

      „Brněnská klasika“ jak včera, tak dnes (no alespoň se ochladilo:-))

      0 0
      • Paja  

        Teď už něco padá…

        0 0
      • pepek  

        Sem si na tebe vzpomněl, když začaly padat kroupy :-(

        0 0
        • LM  

          Tak to promiň, já chtěl „přivolat“ jenom pár kapek do toho prachu všude.

          0 0
          • pepek  

            Ale máš pravdu, že se často přihodí takováto typická brněnská ulička, včera to bylo na radaru uplně stejný.

            0 0
        • Jaroslávek  

          Snad tě nezaskočily na tripu ?

          0 0
        • obda  

          Tady jen pár kapek, a ani další kolo moc nadějně nevypadá :( To abych zase večer zalil, jinak bych ml místo zahrady Saharu.

          0 0
          • LM  

            Njn, teplý vzdušný proud na zastavěnou plochou rozhání mraky celkem spolehlivě. Tady nakonec chvilku mrholilo a pak tak 20 minut slabý deštík…

            0 0
            • obda  

              Nj, potřebujeme, aby bouřky přišly ze západu. Ze severu a jihu to prakticky vždy dopadne takhle :(

              0 0
    • Smazaný účet  

      Leogang

      0 0
    • Smazaný účet  

      Magazín – Tišnovsko, je fajn, že ty fotky nikoho nenalákají :)

      0 0
      • LM  

        Doporučení vyjet si na kovovou rozhlednu Čebínka k závěru trasy pobavilo.

        A na moji sarkastickou žádost už do komentářů přidal i mapku (sorry:-)).

        0 0
    • Smazaný účet  

      Koukám, že Dekáč CX a grevl rám asi nerozlišuje. No nic, v pondělí vyzvednu se sklopenou hlavou Felta.

      0 0
        • Smazaný účet  

          Silniční Šrám se mi nelíbí.

          Stačil by nějaký zapomenutý CX laminátový rám bez vidle na RÚ, brzdy PM.

          0 0
          • LM  

            A felta teda „natáhli na skřipec“ a srovnali do jednostoposti?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přece ho nebudu odstrojovat (za to chtějí 2 litry) a pak díly vracet na ten stejný rám :)

              Nebo to dát Hrubýmu, ať to rozřeže a „mufny“ pospojuje karb. trubkama :)

              0 0
              • Paja  

                Sis to mohl odstrojit sám, ne? Času máš dost.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jak často pereš? :)

                  0 0
                  • Paja  

                    ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Chtěl jsem odvést pozornost, aktuálně nejživější téma.

                      Už nejsem schopen dlouhodobé systematické činnosti, 30 min. max :/ Chtěl bych mít všechno tak dokonalé a symetrické, což je sam. unreal, tak mě to netěší, že raději nedělám nic. Např. vyladit hlávko a zároveň dát rodla do roviny je pro mě dlouhodobá vyčerpávající obsese.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Už ti nekdo řekl že seš super borec? :)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Mama od začátku říkala, že stojím za houno. Že jsem udělal talentovky, bylo pro mnohé převapením. Užil jsem si SŠ a nezvlád přechod do pracovního procesu. Teď jen najít vhodný koktejl psychofarmak a v klidu dožít, abych obtěžoval co nejméně lidí.

                          Z puberty hned do starce.

                          Sebelítost je sfiňa.

                          0 0
    • Smazaný účet  

      Prý dlouho nebyly videjka: šalcna na gumách, busy na kolejích…

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Hammond  

      Včera fajn,křest naší knížky jsem teda nestihl,za což jsem dostal teda nadaný,88km bylo dost,ale vyhl jsem se bouřkám v Adamově,jsem na Růžku raději počkal.Paráda,Frčím za­se.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak 30 let nazad bys byl s fitkem trendy, teď to chce berany a 2" balóny :)

        0 0
        • RomanH  

          Nekdo resi, jiny jezdi, dulezita je radost a zazitky ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            To jsem zažil v pá večír, za střízliva se ty konspiračky nedají vůbec poslouchat. Já snad raději budu úplně bez přátel.

            Až mě vykopne bytná, prý jsem jí zkazil celý život, tak nevím, co budu dělat.

            0 0
            • Smazaný účet  

              V hospodě vydržím taky jen s kytarou. Jak začnou lidi zbytečně moc mluvit, bývá to nesnesitelný. A nedávno jsem četl, že člověk čím je starší, tím víc zužuje okruh přátel, až nemá skoro žádný. Na to mi drahá řekla, že už nemám kam zužovat.

              Ženský přehání. Přece s ní nejseš celej život. :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ona má ale pravdu, představovala si hrad v Tišnově a děti na dvorku, vzal jsem jí 20 let.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ženský mají pořád nějaký představy a skutek utek. Podívej se na Bezose, Gatese, majitele Alzy (nevím jméno). Jedni z největších boháčů, nejen s hrady v Tišnově, a starý od nich taky odchází. Krom toho, nemoci si člověk nevybírá, takže k tomu by mohla přihlédnout.

                  0 0
                • Karaya  

                  Však to byla i její volba, tohle si vůbec od ženských neber. Házet vinu na chlapa je jejich specialita a základem spokojeného manželství je se s tímto vyrovnat bez vzteku.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  20 let, to je lepší jak celej.

                  0 0
      • mastihuba  

        Dobrá práce :) Mistra Číče mám chuť vystřelit z trencli z toho nařčení ze zoofilie. :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, přidělávám roletu, abych nevstával ve 4, a asi jsem trefil při vrtání úchytek železný překlad nad oknem, se picnu, tak dlouho jsem se k tomu odhodlával :)

      0 0
      • Excel  

        No, tak vrtak do zeleza…bez priklepu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsem to rozje*al, zaje*al a sje*al.

          Zkrátil hmoždinky (2 ze 4), zapatlal díry mamutem a valil pro kratší a tlustší šrouby.

          Akorát nevím, jak budu v noci větrat, ale můžu si koupit projektor na filmy o je*ání :)

          0 0
      • LM  

        Je to překlad? Nevyhodilo to jistič? :-)

        Když jsem kdysi vrtal díry pro uchycení garnýží v garáži, tak přes ujištění že „tam nic nevede“ jsem navrtal přímo 380 V. To bylo jisker. Ještě že jsem stál na dřevěných štaflích a ničeho se nedržel.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jdu od doktora, prý, že prášky za mě problémy nevyřeší a mám jít makat. Ruším ÚP – zdravotní, sociální a budu konečně mimo tenhle zkur. (covid) system. :)

      0 0
      • RomanH  

        Ja to tvrdim celou dobu – Arbeit macht frei.

        Chaloupka na samote, topeni na tuha paliva, suchej hajzl, a pokud bys byl na sebe prisnej, tak i nutnost pumpovat vodu :-)

        0 0
        • Excel  

          Sekyru a mačetu na zádech a može procházet brněnský pěšinky a klestit..kdo v tom má ***** jezdit, ta květena teď poskočila jak sviňa.

          0 0
          • LM  

            Je to tak. V sobotu jsem v zatáčce protáhnul vnitřní stranou ohnutého lokte šlahoun ostružin, od té doby jezdím v dlouhém rukávu (ještě že se ochladilo). Až se zase oteplí, tak vezmu mačetu na výlet :-)

            0 0
      • LM  

        Pokud ještě plánuješ jezdit na kole, tak bych tu zdravotní „daň“ platil dál, pro jistotu. Víš jak funguje Murphy :-)

        0 0
        • Excel  

          Pokud myslíš úraz z kola tak to ho umřít nenechaj.

          0 0
          • LM  

            Ale zacálovat potom jo.

            0 0
            • Excel  

              Sem si nevšim, že by bezďáci něco cálovali :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale dáš mi nějaký drobák, až mě uvidíš na Hlaváku se stafordem? :)

                0 0
                • Excel  

                  Nějakej kačák bych ti dycky hodil…akorát na nádraží se vyskytuju jen když jedem pivce, takže to by ses načekal ;-)

                  0 0
      • Motyll  

        Rozumnej dochtor :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Klimčiwovi (Škodovkou na Dakar) rupl brzd. třmen: https://youtu.be/VqD-e7xIRR8?t=89

      Tolik hokny s tím: https://www.youtube.com/playlist?…

      Už ani ten peprle nekomentuje plechovky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      2× do stejné řeky nevstoupíš? https://mtbs.cz/…ike-technika?…

      Běž makat!

      Kdo tady bude držet prapor tapetáže přes léto?

      0 0
      • LM  

        Nikdo, všichni budou jezdit po venku na kole a (někteří) vysedávat na zahrádkách hospod :-)

        0 0
      • Excel  

        Libi kabelaz venkem. Ty vzpery, pokud tomu budu davat na prdel tak za pet let to musi prdnout, to neni mozne.

        0 0
      • JSt  

        na tom kole se mi libi vidlice s heftama, kera s kolem samotnym nema nic spolecnyho. naopak dozadu das leda hovno a ani trojuhelnik se do ramu rozumne nevleze – kolo pro dane urceni uplne na ****. ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já ale nebickepakinguju, naopak ty vidle s heftama se mi vůbec nelíbí. Ten pšonek kdyby měl smyk, jasná volba, (karbonových rámů s heftama na blaťáky je minimum). Na 2 jízdy by mě to třeba chytlo a pak by stejně skončil na háku :)

          A moji noví kamarádi Kluci od kol mají všechny Grade stejně jen 51cm.

          0 0
          • LM  

            Je tam možnost si to zapůjčit a projet se někde po lese?

            0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte někdo, jak u toho Vodafone modemu změnit přednastavené uživatelské jméno?

      Včera v TV řikali, že je to velké bezp. riziko…

      0 0
      • obda  

        Do konfigurace se nedostaneš? Co je to za model?

        0 0
      • RomanH  

        Btw, co presne chces zmenit ? Ja s Vilemem pochopil, ze nazev/heslo WiFi site. Jestli chces pridavat / menit uzivatele, byva to v samostatne casti Zabezpeceni.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Chci změnit jméno admin pro přihlášení do toho nastavovacího rozhraní…

          0 0
          • Vilém  

            aha:) Tak to jsme se spatne pochopili.

            0 0
          • RomanH  

            Tak ten by mel byt v te samostatne casti „Zabezpeceni“. Nicmene nechapu, proc menit „Admin“ jako takoveho, a ne jen jeho heslo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ono to asi u tohohle typu nejde, zbytečné řešit, kdo všechno sleduje, jaké mám oblíbené kategorie na PH :)

              0 0
              • RomanH  

                Kdyz bude nekdo u Tebe v byte, porad muze dat HW tlacitkem „Tovarni nastaveni“.

                Pres zmenene heslo Admina by se Ti tam na dalku nemel nikdo dostat, aktualizaci firmwaru mas zapnutu a ten jejich firewall snad taky neni uplne deravej.

                A co sledujes na PH samo vi Tvuj provider, tomu jen tak nezabranis (ano, muzes mu to ztizit Torem a anonymizery).

                0 0
              • JSt  

                to vodatelefon vi bez ohledu na pristupovy udaje k modemu. ;-P

                0 0
            • Paja  

              „Admin v úkrytu“? ;)

              0 0
          • obda  

            Tak vypadá to, že máš hloupoučký modem, který neumožňuje jméno změnit. Na druhou stranu, jak píší kluci, pokud změníš heslo na něco pořádného, tak ho stejně brute force útočník neuhádne a znalost jména účtu mu bude na houby.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Teleskop musí na reklamaci, to bych byl furt nasrané, fakt nevím, co jsem komu udělal :(

      A nebo jsem moc klusté.

      0 0
      • LM  

        Chceš zapůjčit Reverba A1 125×30,9? Zajíždí jen o 2–3 mm a odvzdušňovací sada na ovládání se mi tu taky válí :-)

        0 0
      • pepek  

        Tam teleskop nepotřebuješ (pokud vůbec někde :-)

        0 0
        • LM  

          Pokud už trochu pracuje s těžištěm, tak se to hodí i do zatáček.

          To je Zelená TZ z Medláneckých kopců dolů pod Palackého vrch? Tam jezdím na „silničce“ s teleskopkou :-D

          0 0
      • Smazaný účet  

        Musím si odškrtnout ty trailíky.

        0 0
    • mastihuba  

      Ten konec bilovicke je asi polni cesta že?

      0 0
      • Paja  

        Já myslím, že je to nově vyasfaltovaný.

        0 0
        • mastihuba  

          dikec, potvrdím či vyvrátím :)

          0 0
          • mastihuba  

            Tak je tam asi 250m sotolinky, ale docela pekne, v zaveru uz je ten novej asfalt.

            0 0
            • Paja  

              Aha, tak asfalt je teda jen směrem na Hradiska, myslel jsem, že to udělali i nad serpentiny.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Naštěstí asi nedělal šotolinu stejnej umělec jak nově nad Ochoz. To je snad původně nějakej specialista na pumptracky. Připomíná to polňačku na Buk. :-)

              0 0
      • Macik  

        Jo ale docela v pohodě i na hladké 37c gumy.

        0 0
    • mastihuba  

      Nemate nekdo tu polkovu reznickou fotku z breziny?

      0 0
      • pepek  

        Myslíš tuto?

        0 0
        • Polka  

          Děkuju…„nejlepší“ kamaráde.

          0 0
        • Motyll  

          GDPR?

          0 0
        • Smazaný účet  

          To byla nějaká soutěž s Patrikem kdo se zabije dřív?

          0 0
          • Polka  

            Vůbec, tohle byl prosinec 2007 a jedna z prvních vyjížděk po zlomené noze. Depka byl tehdy ještě v Tišnovském úkrytu. Šlehla mě jen větev na tehdy nově objevené Pepkové návratofce z Buku, kterou jsem jel poprvé.

            0 0
            • mastihuba  

              Tak ja myslel ze to vzniklo u zastavky v Březině, zes tam hopl do pola… Fatalni omyl a ten nemec co mi skovava veci

              0 0
            • Smazaný účet  

              Tišnovský rozpadající se úkryt jsem opustil v r. 04. V r. 07 jsem začal šťastně drandit Durateca, ale už jsem měl založené BF kvůli inz. Z nudy v Žebále jsem začal i diskutovat a 18.8.2010 první Šmelc. Od té doby od desíti k pěti :)

              0 0
              • RomanH  

                Mladochu :-) Ja byl jeste na starem bezpomlckovem foru pred rokem 2000 (odhadem tak 1998), a pred tim jsem hltal tipy na vylety od Zdenka Bartose na Mendelu.

                0 0
                • Paja  

                  Taky inventář…

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Hicon 2002, rok na sítotisku, rok na plotru, pak až projekce. Takže já začal s netem naplno až tak 2004.

                  0 0
                • mastihuba  

                  Bezpomlckovy bf. Ylo jeste o kolech :) obcas se vyskytl nejakej snobak s Cannondale ten to dostal sezrat od nas chudaku s stx na amuletu a zpochybnovala se i potreba odpruzene vidlice :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Vsak neni co zpochybnovat, na to nase m*dani je zbytecna :-)

                    0 0
                    • obda  

                      :D

                      Pravda, ty jsi od té doby stihl dokončit kolečko celopevňák → HT → full → celopevňák.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Je otázka, jak teď budou s Pájou domlouvat trasu na společných akcích :)

                        0 0
                        • obda  

                          Možná se budeš divit, ale úplně v pohodě. Protože neřeší, ale jezdí.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            No, já bych nechtěl jet celodeňák ani na jednom z těch dvou ;)

                            0 0
                            • LM  

                              A na čem ho teda pojedeš? Na feltovi? :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Na RB s karbonovou sedlovkou.

                                Ještě někdo navrhoval do teleskopu šplíchnout odmašťovač (ventilkem?), nenaleptá isopropyl těsnění?

                                0 0
                                • LM  

                                  Já bych tam rovnou zkusil ventilkem nasypat písek. Nebude se pak tak dlouho trápit a „umře“ rychle :-)

                                  Reklamuj to proboha…

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Zkur. jednorázový tištěný průchodky nafest a Německo dost odrazují. Nj, jsem ušetřil, jinak by ji stačilo odnést do PePe.

                                    Holt to je ten pokrok, to ještě některý značky zkouší integrovaný.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Já ji ještě nedofukoval, ale prý by se měla používat další pumpička jen na ni, aby se nezamastila brzda sedlovky.

                                      0 0
                                    • LM  

                                      To pak posíláš i rámem, no :-)

                                      0 0
                                    • obda  

                                      Doma ti vyfotím, jak jsem vyřešil chybějící průchodku, kterou zrovna nemají skladem. Ale je to jen pro silnější povahy :D

                                      0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na žádným. To musí být strašnej opruz se celej den drkotat na kole. Max 5 h/do 80 km a přestane mě to bavit. :-)

                              0 0
                        • Paja  

                          Trasa na víkend je domluvená…

                          Do kopce mi snad o moc neujedou a pod kopcem počkám o chvíli dýl.

                          0 0
                  • pepek  

                    Co vidlu, ale helmu. Prodavač: „Na co helmu? Je zima, tak nějakou čepicu.“

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tato móda se asi poslední dobou vrací. Vídám dost lidí bez a nejlepší jsou takoví ti, kteří ji mají, ale pověšenou někde na kole, místo na hlavě. Asi berou, že je jedno kde ji mají, hlavně když si ji vezmou. :-)

                      0 0
              • Polka  

                Děkuji za objasnění těchto přelomových historických událostí :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Procházím archiv a nevím proč většina fotek od bytné vypadá podobně :)

                  0 0
                  • LM  

                    Kolik tak denně naspíš hodin? :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Když mám období, klidně i 14 dní téměř v kuse. Momentálně už ani skoro neusínám po o. Když spím, jsem nejšťastnější :)

                      0 0
                  • Polka  

                    Tak jsem si taky prošel archiv.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je ale hodnej chlapeček. Spinká po O. A jaký má hezký plyšáky.

                    Mně si včera drahá fotila jak po sundání smradlavých a mokrých hader po příjezdu nahej dotahuju hlávko. Ale publikovat to nebudu.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Opravil bych mně – mě, ale už to nejde :-)

                      0 0
                    • Paja  

                      :D

                      0 0
                    • RomanH  

                      :-D

                      0 0
                    • novcze  

                      taky to tak občas dělám, něco je prostě nutný udělat hned jak se přijede :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Přesně tak, prostě to nepočká. :-)

                        0 0
                        • LM  

                          Když to neuděláš hned, tak je vysoká šance, že si na to vzpomeneš až zase na další vyjíždce :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Ja teda takovy veci delam hned po příjezdu do hospody, nebo až druhej den, protože po navratu domu by byla velká šance že se to úplně nepovede. :)

                            0 0
                            • pepek  

                              No. Taky ti u hospody může ochotný soudruh nabídnout pomoc :-)

                              0 0
                              • RomanH  

                                :-D

                                0 0
                                • Paja  

                                  Soudruh s WDckem ;)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Ty mne taky… :-D

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      Ty s tim servisem mas vubec furt nejaky problemy :)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Muzu za to, ze chtel Splinta po becce (kdy jsme vubec nesli spat) maznout retez a nejak se tam pripletl kotouc ? :-)

                                        Jen tak mimochodem, kdo ze to Pepkovi pomahal na Buku menit dusi ? ;-P

                                        0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          A ještě se ho zeptej jak vozí helmu:-(

                                          0 0
                                        • pepek  

                                          Duši jsme měnili s Bobem. No nedopadlo to optimálně :-)

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            Du-co? :P

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Jsem Boba považoval za kolegu vláčkaře a už na to tady seje.

                                              Nechcípnu, když vylezu ven?

                                              Když si vzpomenu na velký rozpálený plechový likusák s přítopem sublimačních lisů v Nesvačilce, tak mi to teda vůbec nechybí.

                                              0 0
                                              • LM  

                                                Dneska jsem jel klimatizovaným trolejbusem a celkem pohoda.

                                                Pokud vyjedou i starší neklimatizované vozy MHD, tak by měli jezdit rovnou v doprovodu sanitky. Starší lidi s respirátorem by to asi moc nedávali…

                                                0 0
                                                • LM  

                                                  Tak jezdí i neklimatizované busy a šaliny (bez sanitek). Zpět jsem šel radši pěšky ve stínu…

                                                  0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Aby ste se neposrali, na pole s motykou se musi hned rano aby to šlo

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Seš na tom poli v respirátoru?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Jasny hlavne tam sedime na prdeli a vubec se nehejbeme na tom cerstvym vzduchu. Vy curaci z brna si to hovno co delate vzdycky vobhajite.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Co tak agresivně? Bylo na poli moc teplo? :-)

                                                    Já si to hovno, co dělám poslední dva měsíce s dojebanejma zádama a zablokovaným svalem, který tlačí na nerv, obhájím úplně v klidu…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Pardon sem tam nedal tunu smajlíků :) sem jen chtěl naznačit že stezovat si na vedro v buse je relativní, když spousta lidí ať už na polu nebo nekde na stavbach v tom musi fyzicky makat :)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    :D Ale znám to i z druhé strany…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nahnal bych to všechno do vincku a nebyl by čas na net, depky… :)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    To by se ti hodilo, když ta nejhorší hokna je touhle dobou už hotová…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Pro mne nejhorší hokna v podobě zelenejch prací a neustalyho splichani chemickejma srackama prave začíná a trva až do srpna. :(

                                                    0 0
                            • Smazaný účet  

                              On je rozdíl v jakým stavu kdo a kdy dojíždí domů. Po jednom pivu nemám až tak obavu. :-)

                              0 0
                          • obda  

                            Standard :) Já na kole po příjezdu nedělám nikdy nic. Však to počká.

                            0 0
                  • RomanH  

                    Nemo nebo Badys ? :-)

                    0 0
                    • Macik  

                      Jasná páka že Badys. Ale v převleku, správně by měl být žlutá a modrá :D

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, Vyškov, Corrrééél, to bych byl vyšvihovanej: https://www.jobs.cz/rpd/1563470404/?…

      0 0
      • Macik  

        No autobus ze Zvonclu by ti tam jel cca 40 minut. V zimě bys strávil dvě hodiny denně na cestách. To není úplně ono. A s tím, že zas budeš dělat plamínky a jiné blbiny by ses musel smířit. To holt tak v životě chodí, že si člověk nemůže furt dělat, co by chtěl ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nemám na výber, buď grafické dno v Corelu nebo sklad.

          Kde využít BF znalosti bez styku se zákošem netuším.

          0 0
          • babicak  

            VEPAK s.r.o., Drážní 9, 627 00 hledá muže na pozici skladníka. Dobrý pracovní kolektiv.

            0 0
      • Paja  

        Cestou z práce přes Vilas nebo Buk, není co řešit :)

        0 0
      • Excel  

        Ber Vyškov, tady se ubytko za levno najde. Ukážu ti místní šlajzničky, polní traily a na pívo je tu všude kousek.

        Novej bejvák, novej život. Was sonst?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nový Spark, designérův splněný sen, mechanikova noční můra: https://www.youtube.com/watch?…

      3 páčky na levé straně, z toho bych byl jelen.

      0 0
      • Macik  

        Původně jsem měl na xc biku nalevo smyk, zamykání a teleskop. To fakt nešlo. Páčka smyku šla pryč, na její místo páčka teleskopu a zamykání zůstalo. Takle už se to dá, před tím to byl horor :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Od té doby co má El Nino novej Spark, tak mu to nějak nejezdí, takže možná jelen je. :-P

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jo ono se něco jelo, je to aspoň na Redbulu? Ke mě už se nějak nedostává XC zpravodajství…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nevím, vždycky jsem to viděl někde zpětně v TV (ČT XX). Ono v době závodů tam byl nějakej hokej a fotbálek pro český publikum, MTB je podružnej sport. U nás každej hraje hokej nebo fotbálek, na kole moc lidí nejezdí.

            Tady máš ČT.

            0 0
          • Karaya  

            Jelo se XCO v Leogangu, Ondra bojoval na čele jak v shorttracku, tak v hlavním závodě. Víc prozrazovat nebudu, podívej se.

            0 0
      • obda  

        Já to naopak zvažuju. Na páčce mám teleskop, zamykání mám tím gripovým udělátkem od Dekáče, které mi zavazí – ubírá délku gripu. Dočasně asi zruším zamykání vidlice úplně a na tlumák tam hodím pushloc, který se mi tu zbytečně válí (klukovi jsem zamykání ani nemontoval). Stejně je aktuální tlumák „pull-to-open“ jako některé starší Reby.

        0 0
        • RomanH  

          Ono urcite zalezi na konkretnim systemu, ale za me :

          1. U odpruzene vidlice lock na riditka. U dlouhych hladkych vyjezdu jsem to vyuzival hodne casto, hlavne prositej
          2. Zamek na tlumak zbytecnost (po roku letel dalkac pryc). A kdyz uz, tak staci packa primo na tlumaku (pokud je teda za jizdy dosazitelnej)
          3. No a sedlovka je jasna, dalkac
          0 0
          • pepek  

            1.souhlas. A dá se to přece dát doprava, tak nevím, co je za problém

            2. Nechápu, ten je přece potřeba zamykat častěji. Je to dáno menší vzdáleností středu od zadního kola. Asi by to chtělo tlumák nechat poladit a dát tam jehly, pak je třeba zamykat furt.

            0 0
            • RomanH  

              Ja to muzu rikat akorat o M96 s DT tlumakem. Ze by nebyla citliva (v ramci XC) mi neprislo. Zimni trenink na valcich tenkrat asi taky udelal sve – proste se to nijak zasadne nehoupalo.

              0 0
          • obda  
            1. zamykání na rodlech mám na HT asi už 12 let oddělané (furt jsem ho zapomínal otevřít), a vůbec mi nechybí
            2. zámek na tlumák mi zatím přijde užitečný. Můj má ovšem pouze dálkové ovládání, páčka se neprodává
            0 0
            • RomanH  

              Tak tam muzes dat jakoukoliv, treba i sponku z retezu, ne ?

              0 0
              • obda  

                Já chci tu prostřední polohu, a tam to bez aretace nepůjde.

                0 0
        • Smazaný účet  

          Ta blbost byla první, co jsem z kola sundával, strašnej nesmysl. Tlačilo to do ruky a zabíralo to půlku gripu. Na inzerát jsem koupil novej ROCKSHOX OneLoc Sprint, pravá (jde doprava nahoru, nebo jak mám já doleva dolů), dal svoje oblíbený gripy a je vyřešeno. Můžeš na ni připojit i tlumák a zamykat jedním vrzem obojí (pokud to bude podporovat tlumák – musí na tah lanka zamykat jak nová Reba). Ten Tvůj popis možná nechápu – pull to open by asi bylo naopak. Reby byly nejdřív bez tahu lanka otevřený, pak to dali naopak a pak to zase vrátili.

          0 0
          • obda  

            Chápeš dobře, tah lanka odemyká, tedy naopak než u vidle. Navíc je travel lanka ±18 mm, zatímco u vidle (novější Reba) je 10 mm (staré měly 17 mm). Což až tak nevadí, protože chci fully open + nějakou poloviční polohu. Full lock nepotřebuju a nepoužívám.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Nikdy jsem nic nezamykal. Na Lapovi to nešlo a teď, když zamču tlumák, stejně to houpe.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Já vám dám milfky, půjdu oblbovat šestnáctky jakožto šedivý dealer…

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • obda  

        Přeji hodně štěstí :)

        0 0
      • tomxxx  

        Není někdy lepší jezdit na odpovídající velikosti kola, než sahat po dětským? To je takový BF trend, vytažena sedlovka do oblak.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dá se nějak dostat na stránky, které jsou pro EU blokované? Freeproxy se nechytá…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Prej je tu léto: https://www.youtube.com/watch?…

      Ta modrá jak poskakuje ;)

      Já můžu tak akorát mlsně šmírovat na Sokoláku.

      0 0
      • RomanH  

        Pruuusa je uuuchyl :-)

        0 0
      • LM  

        Ještě můžeš jít na rehabilitaci, kde s tebou cvičí pěkná mladá slečna, která nosí upnuté tričko + elastické kalhoty na jógu a ukazuje ti (pěkně z blízka) jak procvičovat hýžďové svaly ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          By se mě dotkla a šel bych s flekem dom.

          0 0
          • Excel  

            na voku

            0 0
          • LM  

            Nesmíš tam přijít nadrženej jak stepní kozel :-).

            Si vem, že třeba vyleze na masážní lehátko, stoupne si u kraje lehátka na všechny čtyři, opře kotník levé nohy o kotník druhé nohy, prověsí levé koleno vedle lehátka a ukazuje, jak máš pánví zvedat tu nohu nahoru a zase dolů.

            A ty stojíš půl metru od lehátka v úrovni jejích kotníků, nevíš kam se máš dřív koukat a vší silou držíš ruce u těla :-)

            0 0
            • obda  

              :D Já jdu v úterý na fyzioterapii dle slov své doktorky (a také manželčiny kamarádky) „s mladým nezadaným klukem“. Mám se bát, a nebo ne? ;)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Teda nechci to zakřiknout, pohrál jsem si trochu s posedem, sedlovku natlakoval na max., takhle bychom mohli být kamarádi.

      0 0
    • Polka  

      Tak jsem se nakonec toho novýho fulla taky dočkal :-)

      0 0
    • LM  

      Tak stále můžeme nakupovat z Číny bez komplikací. Alespoň k něčemu je ten bordel dobrej:

      Zdanění levných balíčků z e-shopů mimo Evropskou unii, které mělo začít platit od prvního července, se odkládá. Novelu, jež dodatečné vyměření DPH zavádí, se zatím nepodařilo protlačit parlamentem. Dokud ji neprojedná Senát a nepodepíše prezident, je možné drobné nákupy v Asii a dalších zemích provádět dál bez daně.

      0 0
      • pepek  

        Tak honem ještě ty kladky :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Svět se řítí do záhuby.

        Mě by zajímalo, kam tečou zisky Pfizeru, ty už před krizí byly enormní.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Svět se řítí do záhuby posledních 100 let a zastavit to už nejde, takže bych se tím nijak nestresoval. Asi s tím nic moc nemůžeš udělat, maximálně přestat nakupovat kola a začít chodit pěšky. Jinak u Tebe nevidím nějaký extra prohřešky, jako barák 16+3+posilovna+kry­tej bazén, 4 auta, bazén venkovní, sauna, vrtulník, letadlo…asi můžeš mít klidný svědomí.

          Zisky jdou majitelům a akcionářům, ne? Jak u každé jiné velké firmy. No a pak za ty prachy bude nakoupeno co jsem psal výš (16+3+.......). Kapitalismus se točí a o to jde především. Zbytek je podružnej. Až se vydrancuje planeta, nastane nová éra. Asi i boj o přežití, ale to už vy tu asi nebudete, pane zvědavý :-) (viz reklama na barvu )

          0 0
      • LM  

        Tak Ali už VAT vyžaduje i když to u nás ještě není schválené :-/

        0 0
    • LM  

      Už asi vím, proč se přestaly vozit rohy na krajích řidítek. Naučná je teď na pár místech ve výšce řidítek trochu méně zarostlá :-)

      Ale stále je to zarostlé fest a ten bordel na zemi od těžby tomu taky nepřidal.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nábor…

      0 0
    • LM  

      Jak jezdíte se silniční přilbou (bez kšiltu) proti zapadajícímu slunci? S takovou tou „divnou“ kšiltovkou pod přilbou? :-)

      0 0
    • pepek  

      Projít to durch, nebo se vracet půl kilometru do kopca? Tahle dilemata fakt nesnáším :-(

      0 0
      • LM  

        Máš vozit chrániče na kolena a dlouhej rukáv (v tom bych teď cestou do lesa asi chcípnul:-)), nebo mačetu. A kopřivy jdou „posekat“ i klackem…

        0 0
        • pepek  

          Tak to bych se radši vrátil, než sekat 10 metrů kopřiv s návlekama a dlouhýma gatěma. Lýtka mě brní ještě teď :-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Ta patina je úžasná, to bych ani nerestauroval: https://www.rajveteranu.cz/41343-tatra-603

      0 0
    • Smazaný účet  

      Klínovec (1244 m), Fichtelberg (1214 m) a Božídarský Pičák (1116 m) …

      0 0
    • vit.sklenar  

      Pánové, sorry, že to tu zasírám, ale prosím o krátkou radu. Mrkněte prosím na fotky. Má smysl tohle opravovat? Je to fungl novej Ground Control Control po 20km, šlic cca 2 cm, navíc taková skoba a na běhounu! Říkal jsem si, že bych to klasicky zašil kovářskou nití, zevnitř podlepil latou na bezduše a z venku přesně mezi figury vystřiženou latou na duše, pěkně vulkanizačním lepidlem, aby to zateklo a spojilo i ten natrženej plášť. Ale má to vůbec cenu? Nekoleduju si tím jen vo další *******? Nejslabší místo tohoto řešení je podle mě ten flek na duše na běhounu. Bojím se, že se rychle vojede, švy se obnaží a nítě vobrousí. Nebo že mi tam přes tu latu zajede vostrej kamínek, přesně do té spáry. Jinak jezdím velmi zvolna, turistika, z kopce to pouštím opatrně a vybírám stopu, takže fakt piánko, ale hlavně terén, no a toho bordelu je po lesích dneska tolik …

      0 0
      • pepek  

        Zašil bych to silonem a. zevnitř podlepil flekem na auta s trnem (trn případně odstřhnout.) Zvenku bych nic nelepil, jen ty švy prolil chemoprénem extrem.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Flek na auta má jiný vlastnosti než plášť na kolo a způsobí po nafouknutí deformaci pláště v místě nalepení fleku. 2× vyzkoušeno a pokaždé stejný výsledek – házející plášť. Ale klidně ať zkusí. Třeba jsem měl špatný fleky (na auto s trnem).

          0 0
          • pepek  

            Mně to neházelo. Ale neměřil jsem to.

            0 0
            • Macik  

              Já bych to asi zkusil taky podlepit tim autoflekem. Na zadku by to nemuselo bejt tak kritický. Když je to funglovka. Ono i to házení se přeceňuje. Ani terén není zcela hladkej :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nejde až tak o terén, ale o rychlost. Házení pak poznáš jistě, když Ti to bude tahat rodla z ruky, což při rychlosti nad 45 km/h není nic příjemnýho. Ale zkusit může.

                0 0
                • Macik  

                  No jak jsem psal, zkusil bych opravu ala Pepek a dát plášť dozadu, kdyby to bylo špatný, tak bohužek nová pryž.

                  0 0
      • LM  

        Já bych dal jak z venku tak zevnitř kus duše (zdrsnit jak plášť tak duši, pak vulkanizační lepidlo – i do toho šlicu), nechal pořádně zaschnout a teprve poté to prošil skrz naskrz pevnou nití. Tmel to pak ucpe a nacucá i se do té nitě.

        Máš nové vysoké figury vzorku, takže bys po té duši/niti jezdit nemusel :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Zahodit nebo na bazar za 800,–.

        0 0
      • Excel  

        Já bych si chvíli pobrečel a pak bych to hodil do popelnice.

        Nejsu švec ani vulkanizátor, takže bych tomu už nevěřil.

        0 0
    • novcze  

      pro info, kdo má od Kooperativy pojištění majetku, tak nově k tomu mají cykloasistenci, je ovšem nutné aktualizovat smlouvu, protože na staré smlouvy se to samozřejmě nevztahuje

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jako že máš teď na každou jízdu asistenční vůz s masérem a náhradní kolo, gely a bidony? Nebo co to obnáší?

        0 0
        • novcze  

          to na co myslíš, to je profesionální cyklistika :) …tohle je když ztroskotáš opravdu do nepojízdna, tak nemusíš shánět kdo tě odveze a zavoláš si opravu/odvoz od pojišťovny, dělá to za ně samozřejmě někdo jiný, v tomto případě Global Assistance. Nikomu nic nenutím, jen dávám info.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Pravidla by mě zajímaly, zjistím si detaily. Dík za info. Sice jsem takto ztroskovat jen jednou s rozpáraným pláštěm v Adamově v teplotách kolem nuly před x lety, ale hodit se to může.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Máš spokojenou ženu s autem v pohotovosti ne? Éčko ti samo zavolá asistenci, když poklesne baterie :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Auto a ženu s řidičákem mám, ovšem řídila naposledy po autoškole, což je tak 20 let. Pak to vzdala. Takže mám smůlu.

                0 0
                • Polka  

                  Tak to jsme na tom stejně.

                  0 0
                • obda  

                  Hlásím se do klubu.

                  0 0
                  • babicak  

                    Kupte jí auto s automatem a poté si zraňte pravé koleno. A máte vyhráno.

                    0 0
                    • Paja  

                      :D

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Až bude 100% fungovat i autopilot, tak to možná půjde. I na místě spolujezdce při první myšce nějakýho blba, nebo když si někdo najede do zatáčky až do protisměru vyhazuje ruze vysoko nad palubní desku a zavírá oči. Což by automat asi nezachránil. :-)

                      0 0
            • RomanH  

              Jo, obcas bych taky ze zoufalstvi dosel na signal a rozerval plast. Uplne vidim, jak mi jejich servisak zlomyslne donese novej na Goru Polsku, tam ho prehodi a rekne, at pokracuju.

              0 0
              • babicak  

                Jj, přijede do Ruského sedla zanýtovat přetržený řetěz :-).

                0 0
                • RomanH  

                  :-)

                  Nahodou, na Dukle jsem si snad vubec nepripadal prositej (nebo si to alespon nepamatuji). Ono to vlastne kvuli pralesu a noseni nebylo az tak bikove narocne. Tam jsem si to fakt pres ten lijavec, vymrdy a podobne užíval. Strasne se mi libilo, ze jen my, priroda, a do civilizace relativne daleko.

                  0 0
                  • Excel  

                    Strasne se mi libilo, ze jen my, priroda, a do civilizace relativne daleko.

                    Jo…to me tam docela sralo :,–)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, já to nechápu, poprvé mi teď napsali 3 lidé, jestli inzerát na tlumák ještě platí, když jim odepíši, tak nic.

      Mám teda přesměrovaný mail, takže vlastně odepisuji z jiného…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mladé družstevník?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem se těšil na fotky, místo toho vidím rozmazaný xichty a čtu komenty úhlavních nepřátel.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já teda už ho potřebovat nebudu, ale vám ten škrtící kroužek nerozedírá… rodla a nepraská? Je to ten evangelikánův?

      0 0
      • Polka  

        Ukázal jsi někdy nebo řekl jsi doktorovi tady o té BF samomluvě? Vážně by mě zajímalo, co by to na to řekl…zda je to součástí OCD nebo nějaká další diagnóza. Neříkal třeba, že bys měl eliminovat stres ať už v jakékoli jeho míře či podobě?

        Ad kroužek) tenhle nevozím, ale podobnej od Motýla mi přišel naopak supr.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nemohu za to, že diskuze už delší dobu probíhají jinde. Mně přímé chaty nevyhovují ani je nechci zasírat. Blít něco na net je uvolňující, když sedím s někým z očí do očí, mlčím.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Není nad to mlčet v tichém souznění duší.

            0 0
          • RomanH  

            Ona zase vetsina lidi nema potrebu vytrubovat svoje soukromi na netu

            0 0
            • LM  

              Mě přijde, že nevytrubuje naopak menšina – stačí kouknout na (a)sociální sítě…

              A koukám že p@X už neodpoví. Po najetí na jeho nick následuje „bílá smrt B-F“, tj. už je smazanej…

              0 0
      • Karaya  

        Já mám trochu jinej v počtu asi 8ks a prblémy vůbec žádné.

        0 0
    • mastihuba  

      Změníme téma… nějaké nové zkušenosti s CK Alpina???? chápu že dvakrát se o jedny kamna spálí jen dement, ale přesvědčil jsem sám sebe že do Raichu vrak busu nepošlou a na horských chatách se dá přechrápat i bez nich, takže vlastně jde jen o tu dopravu busem tam a zpět…

      0 0
    • Polka  

      Dušo už začíná pomalu konvertovat, parkplatz si našel rychle :-)

      0 0
    • RomanH  

      Si zase musim postezovat. Po roce jsem vytahnul silnicku, nafucel kola, a smyk opet neradi (pritom minulej rok na ni asi 500 Km uplne bez problemu, kolo jsem jen odlozil do kouta).

      Na smyk sahat nebudu, dam novej bowden a lanko, ale hlava mi to nebere…

      0 0
      • Excel  

        to chce jednoplacku dopředu i dozadu, pičovole ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Kdybych na te silnicce nejak pravidelne jezdil, tak bych o nejake variante s jednou plackou na predku premyslel. 30t ale za ty e-varianty davat rozhodne nebudu.

          0 0
          • mastihuba  

            neni jednodušší vzit šroubovák a seřídit to? :)

            0 0
            • RomanH  

              Bud je nejak nacaty bowden (ten jsem loni nechal puvodni, pac to chodilo hladce), nebo je problem nekde v dualech (treba jen zatuhla vazelina) chodi to proste nejak divne. Snad neni v te pace neco zalomenyho. Kazdopadne loni to po tom serizeni chodilo bez problemu, a naraz po odstavce opet na …

              Kazdopadne na smyk ani dorazove sroubky sahat nebudu, s tim jsem si loni uzil dost, stejne tak se smerem privodu lanka. V tomto fakt zlaty smyk na MTB (a nebo jeste lepe bez nej :-))

              0 0
              • Excel  

                A neměl si ten přesmyk odstavenej v tahu? Unavená aušusová pružina .

                0 0
                • RomanH  

                  Nee, na spodnim tacu, cili odrazene. A 105 neni zase takovej ausus, navic pri jizde to dostava urcite vice na prdel.

                  Uvidim, az se k tomu dostanu. Nebo treba prijede na skopek Patas, kdyz mu to loni / predloni nevyslo, a muze se v tom povrtat :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak začni s tím, že to prostříkáš v páce. A pak vyměň lanko a bowden, určitě ti ve sklepě zrezavěly/zko­rodovaly :-)

                    0 0
                  • kankrlicek  

                    Silnička, sh 105 páky? Tam jsem měl zalomený lanko v páce.

                    0 0
                    • pepek  

                      Třeba mu to tam někdo zkušebně promačkával, alkohol je sviňa.

                      0 0
      • Paja  

        To kolo je na tebe asi ******** :D

        0 0
    • kankrlicek  

      V Brne je mrtvo. Jak Patrik neni… :(

      0 0
      • LM  

        Dlouho tu nebylo video s Liteville :-)

        • Why is this kind of riding usually done on a Liteville?
        0 0
        • Paja  

          Není to tím, že je to furt ten samej maník?

          Ale občas je to i done on a Santa Cruz

          0 0
          • LM  

            jj, byla to „řečnická otázka“:

            • Tom Oehler and Stefan Eberharter do a lot of riding like that. Both make videos and happen to be sponsored by Liteville. :-)
            0 0
      • Smazaný účet  

        To je pokaždé, když zmizí. Je to aktivátor BF – Brno, jen si to tu nikdo nechce přiznat. :-)

        0 0
    • mastihuba  

      hele jak se jmenoval ten levnej odolnej mobil na android????

      0 0
    • babicak  

      Koupání v Blansku v lomu nemá chybu. Nikdo nikoho nevyhazuje, voda dobrá a v nádražní hospodě mají Dalešice.

      0 0
      • Hammond  

        Já byl v Řicmanicích v sobotu dopoledne -dva lidi.........Super…

        0 0
        • babicak  

          Vždy, když jedu kolem, tak je plno. Jednou to snad klapne a vyzkouším. Škoda, že v Kanicích se koupaliště jaksi rozpadlo :-(.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Už tam nepořádají policajti nájezdy? Jednu dobu to tam prý bylo dost často. Myslím, že byl důvod zákaz koupání, soukromý pozemek apod.

        0 0
        • babicak  

          Předloni to bylo u lomu husté, chodili tam MP, ale opravdu slušně žádali o opuštění prostoru z důvodu stížnosti majitele lomu. Loni jsem nic takového nezaznamenal. Podle aktuálního výpisu z katastru by měl lom patřit městu Blansko.

          0 0
          • Vilém  

            Me to teda pise pul napul nejaky Kucera a Cincala, ktery kdyz si clovek zagoogli tak vypadnou jako instruktori potapeni.

            0 0
          • JSt  

            podle me vyhazovali lidi skrzeva chozeni pres glajze a lezeni na posunovaci koleji. z opacnyho brehu jsem nikdy nezaznamenal, ze by fizli nekoho vykazovali.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.