• Paja

    Maňas paří na Seči, můžu v klidu zakládat ;)

    0 0
    • babicak  

      Přesný jako hodinky. Dobré ráno pánové. Dnes to vypadá na super den, sluníčko svítí a teplota již 15., přeji pěkný víkend.

      0 0
    • mastihuba  

      No to sme se dostávali do nejlepší formy. Dneska to bude bolet. :)

      0 0
    • novcze  

      tak nemusíte hned zamykat květnové vlákno, chtěl jsem pepkovi okomentovat, že přidružení Pirátů k evropským eko-komunistům vůbec není překvapení pro kohokoliv, kdo to alespoň trochu sleduje.

      0 0
      • pepek  

        Ano, rozmohl se nám tu takový nešvar: předčasné zamykání vláken. Já to moc nesleduju, ale vůbec mě to nepřekvapilo. Takto se pěkně demokraticky ve spirále dostáváme od komunistů ke komunistům.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pražský záchranář Samek o nových sanitkách: https://video.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

      Jsou mi sympatičtí tihle bojovníci proti systému…

      0 0
      • babicak  

        Jo, je to borec „Až po natočení rozhovoru vydala záchranná služba zprávu, že se rozhodla sanitky reklamovat“, to hovoří za vše

        0 0
        • pepek  

          To dotykové ovládání je jak mor. Kdo toto může vymyslet? Eště bych přidal, že ty sanitky by mohly mít pérování navržené pro lidi a ne pro 2 tuny nákladu.

          0 0
          • babicak  

            Mluví z Tebe vlastní zkušenosti :-)

            0 0
            • pepek  

              Jo, tam jsem trpěl jak zvíře :-(

              0 0
              • LM  

                Vzpomněl jsem si, jak jsem za mlada 4 dny po laparoskopické operaci ramene podepsal v nemocnici reverz a odjel busem po rozbitých okreskách z Havlíčkova Brodu do Krkonoš. Au.

                0 0
        • JSt  

          neznam ho osobne, ale pusobi na me jen jako vychcanej hajzl, keryho bych nezamestnal ani za *****. ;-)

          zamestnanec jakekoliv firmy muze vynaset ven nelichotive a pro verejnost atraktivni informace. tento borec tady naplno rekl, ze to je jeho byznis plan, zpenezit nasbirane zkusenosti jinak. divam se na to podobne, jako kdyz zamestnanec opusti firmu i s databazi klientu a zustane v oboru na soukromo.

          smutne mi prijde, ze v case, kdy lidi saskuji na plnych namestich jsou schopni tohle bastit. ;-)

          0 0
          • jonys  

            …rika saboter,co aby zamestnavateli zavaril,prestavi pred kontrolou BOZP sve pracoviste na celu smrti, a ty veci,kterych si neschopni inspektori nevsimnou,jeste osobne napraska :-)))

            Tento pribeh neznam. Pokud bezel hned do novin,je to *****. Pokud ale 147× upozornoval sefy,ovsem ti misto toho,aby to resili,byli jen podelani z pruseru ze utratili balik za srot a tutlali,je to cajk. Lepsi,nez si stezovat na uradech-rychlejsi a spolehlivy. Pokud fakt jde o bezpecnost…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak určitě se před médii neskrývá, už kritizoval pravidla první pomoci, zbytečné výjezdy záchranky…

              0 0
            • JSt  

              jsem byl rozneznelej, kdyz jsem po letech uvidel stareho kamarada, toho casu gemblera. :-P

              jsou to samozrejme jen me spekulace. o borcovi vim, az od jeho prvniho vystoupeni u smutnovskeho. pro me se tam prezentoval zpusobem, ze ze zacatku mu slo o lidi, ale vymklo se mu to z rukou. ;-)

              nastoupil k zachrance. nasbiral zkusenosti a nektere z nich atraktivne prezentoval na blogu. zjistil, ze to lidi zerou a v dobe internotovych pici navstevujicich bajkforum apod. si clankama na blogu prijde na nejaky love. samozrejme, ze cim kontroverznejsi clanek, tim vic lidi si ho precte a treba se casem dostane, treba do nejake internetove televize, kde ho objevi dalsi internetove pice, ktere o nem doposud nevedeli a prectou si ty jeho zblebty. kontroverze nejsnadnej dosahne kopanim do zamestnavatele (kor kdyz je to zachranka), diky nemuz ty zkusenosti pro sepsani clanku nasbiral. do „televize“ si ho pozvali po chvili opakovane, aby na zaver oznamil svuj vlastni porad. :-) na to, jestli ma (v nekterych bodech bezesporu) nebo nema pravdu uplne seru. eticky u me propadl.

              https://youtu.be/1Y7WQTT2WEQ

              0 0
    • Smazaný účet  

      Slunko svítí a já jsem v hajzlu, nechce se mi nic, jestli se zítra nevykopu do hokny do klubu pozitivních lidí, je to v prdeli na dýl.

      0 0
    • Karaya  

      Dneska jsem si z Tišnova přivezl výběr z jejich pivovaru. Všechno to nedám, máte nějaký tip co je nejlepší? A nevyužil byste někdo poukaz na malou bečku? Věnuji na nějakou vaši akci, ať máte ve vlaku co pít :-).

      0 0
    • Paja  

      Zadnou fotku s pivem nemam, ale kdo by chtel jet na kolo ;) tak dnes 16.30 Klajda.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Aha

        0 0
        • Paja  

          Ty chces zas ****** pepu?

          Myslel jsem samozrejme uplne jinou fotku… viz. vyse.

          …a kdyz uz, tak…

          0 0
        • JSt  

          paja dojizdi brko, zatimco pepa prebiji faju. proc to predelavat na doutniky?

          0 0
      • mastihuba  

        To už tady nebudeme.

        0 0
      • babicak  

        Zkouška nové pumpičky, jde to pomalu, ale jde. Po hodině uvidíme

        0 0
        • mastihuba  

          Ten manas to ma zaklety, ale dost s rouhanim, ještě nejsme doma :)

          0 0
          • babicak  

            I další zkoušeli pumpičku a knot, snad se povedlo

            0 0
            • mastihuba  

              Provazek, konopnej, na tlacenku :-)

              0 0
              • Paja  

                Vsak ten jeho knot byl konopnej provazek ;)

                0 0
              • Polka  

                Kdybych chtěl být sviňa a rozšířit fámu, tak napíšu, že to byl ňákej ten bodec přímo na trailu :-) Nakonec ale pěkná vyjížďka…

                0 0
        • RomanH  

          V tom vedru nezavidim

          0 0
          • Paja  

            Pockej, o vikendu ho budes mit taky i se sprchou ;)

            0 0
            • RomanH  

              Snad se po tech bourkach ochladi. U nas dnes nekolikrat sprchlo a uz je venku prijemne. Jinak koupacka v nejakem zatopenem lomu to jisti :-)

              0 0
      • Smazaný účet  

        0 0
        • babicak  

          Pěkně jste hoši dokončili dnešní trip :-) :-)

          0 0
        • Paja  

          0 0
        • Polka  

          Co to je za kulturu stolování? Brňáci no :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jaroslav tam furt chtěl, pak zas, že né, přitom okolo je zahrádek s lavicemi hafo. Asi má potřebu kompenzovat ředitelské akce aka white ballet :)

            0 0
          • Jaroslávek  

            Žádný FoFo poblíž nebylo, tak aspoň ty popelnice.

            0 0
          • RomanH  

            No co, pristavili tam Pajovi dve kola :-)

            Ja na Blahovce nikdy nebyl – je tam ta Plzen fakt tak dobra ?

            0 0
            • Excel  

              .

              0 0
            • JSt  

              je tam uplne normalni, stejne jako poutnas na stankove. ;-P

              0 0
            • Smazaný účet  

              Já na Bláhovce ani před taky nikdy nebyl :)

              0 0
            • Paja  

              Toz u techto popelnic bych si vybral ;)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Včera jsem se opět utvrdil, že nejsem cílovka pro umělé traily, furt tě to nutí dělat něco co nechceš, nejvíc mě bavil asfaltový kalup z Buku :)

              0 0
              • RomanH  

                Vsak od zitrka si vycistis hlavu :-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Kamarádi již víkend komentovali, a co ty ?

                0 0
                • Paja  

                  Komentovali, to myslis tu statistiku polapenych klistat? :D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Výraz hovoří za vše…

                  Sjedeš do dědiny dáš 2 škopky, to už tě ale netěší, jelikož víš, že bude okamžitě následovat výmrd s baťohem, a tak pořád dokola :)

                  0 0
                  • Excel  

                    Já bych to neviděl tak černě.

                    0 0
                    • JSt  

                      zlaty voci, zlaty voci… evidentne toho ma plny brejle.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Mě už to kolo delší dobu nebaví, ale možná to bude tím, že mě nebaví momentálně nic :) Sedím tady v zapařeným kanclu, kde se nemůže vyvětrat, aby na jednu netáhlo, nevím vůbec proč tady sedím, zakázky nejsou (kdyby byly, tak mě to taky sere), bydlení na hovno, vyhlídky nulové.

                        0 0
                        • les  

                          Franta by ocenil pomoc ve vinohradu. Věřím, že bys přišel na jiné myšlenky a večer by Ti chutnalo i Starobrno.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Teď jsem 3 dny konzumoval ty největší splašky, tak bych rád aspoň nějakýho toho Holendra…

                            Jsem to nějak špatně pochopil, ale mně někdo tuhle akci prezentoval jako další pivce…

                            0 0
                            • RomanH  

                              Vzdyt bylo krasne, romanticke noclehy, Keltove, Kleki Petra, Peklo, rockgarden :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Oppidum bylo krásné :D (možná tak př. n. l.). Rockgarden bych si možná užil na fatu, za sucha a nafetován :)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Maji to na Mapy.cz nejake posunute.

                                  Podle ikony to je na tom poli, podle te letecke to bude hned ten brdek za obci.

                                  Sorry, ja mysel, ze to bude takove kulturni obohaceni, no :-) Ale tak zase minimalne Exik tam pocitil tu silu predku :-)

                                  0 0
                              • chemik_mara  

                                Presne,nadhernej vikend! I ja si dal rockgarden, plus nejaky brodeni.;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  To by mi bágl amputoval hlavu.

                                  0 0
                                • ufoncz  

                                  To je u Medlova?

                                  0 0
                                  • chemik_mara  

                                    Naucna u Velkeho Darka ze smeru od Radostina – super korenova zalezitost, ale letos bylo nejak moc vody. Na mapach.cz neni zaznacena. Kaminky jsou Mitas Choice v Bikearene Vysocina.

                                    0 0
                                    • ufoncz  

                                      Kamínky jsem poznal. Někdy se snad taky odhodlám sjet je komplet. Ale u toho Dářka je to teda hrozně podobný jednomu místu u Medlovskýho rybníka – na západní a jižní straně se taky střídaj kořenovky s březovejma bažinkama.

                                      0 0
                                      • chemik_mara  

                                        Rekl bych, ze te na nich limituje bike, chce to minimalne teleskop. Technicky to neni vubec narocny, je to jen z kopce, zadny dropy. Mercedes Rock'n'roll je defacto na rovine, ale prislo mi to mnohem tezsi.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          My tam saskovali na 26" asi pred ctyrmi lety a uplne nejvec nejtezsi nam prisel Vertical drop. Pritom v TV to vubec nevypada, snad jen dat prdel dozadu a v rozumne rychlosti to pres hranu sklopit. Najizdeli jsme tam X-krat, nikdo nenasel odvahu to tam poslat. Udelali jsme i par fotek s bikem na tom miste, a ve finale pak vypadame jak mantaci. Treba by to ted s 29" bylo lepsi, i kdyz u sebe pochybuji.

                                          0 0
                                          • ufoncz  

                                            Vdrop je ciste o hlave (a asi na nej nenajdu koule nikdy, i kdyz jsem sjel uz vyssi a prudsi drop – pac jsem o nem nevedel a uz si to neslo rozmyslet). Teleskopku uz vozim, takze ten Mitas choice mam v merku a kdyby tam nesaskovali lidi z ČT, uz bych se i odhodlal. Ve spodku mi ale furt „schodky“ prijdou citelny :)

                                            0 0
                                            • LM  

                                              a kdyby tam nesaskovali lidi z ČT, uz bych se i odhodlal

                                              Nechtěl ses vidět v televizi? :-)

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                To taky, ale hlavně se tam všelijak motali při uklízení aparatur. A hlavě stačila i menší záminka k vyvěšení bílé vlajky :-)

                                                0 0
                                            • RomanH  

                                              No Franta tu kdysi psal o nejakem jeho znamem chirurgovi (NMNM ci Zdar), ktery pry tvrdil, ze tam maji X pripadu rocne s rozstipnutou panvi, prave z Vdropu. Ale jo, hlava je nejvic, s tim souhlas.

                                              0 0
                                              • ufoncz  

                                                No a s takovejma historkama v palici už to určitě nedáme nikdy :-D

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  Znamej mel tu panev, a doktor mu rikal tento mesic ste ctvrtej. :)

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ty umis povzbudit ;-)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Hele, buď vděčnej za zásadní informaci, že tam není dobrej nápad lízt ;)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Jasně ja takhle vyrazil předloni do českého ráje na projížďku s tominosem a krom toho že sem to nosil celejden do kopce, tak sem to celej den nosil i z kopce. A bylo jedno že mam teleskop a tlusty meky gumy… :) no a letos na rychlebkach sem si rikal proc se tam drncam když me to vlastne nebavi ani do kopce, ani z kopce. :) letos nejlepší vylet po rovince do mikulova na pivo.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Škoda, že LV nemáš aspoň Mk13 a v černé. Bych tě oboustranně výhodně zbavil trápení :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Mk13 problem, Raw si prekreslis lihofkou jakou chceš :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Na to je tu reakce: „Takhle se nikam neposuneš, dyť to jezdí děcka.“ :-)

                                                    0 0
                                          • chemik_mara  

                                            My Vertical drop nejak minuli (nastesti, kdyz ctu tu historku s panvema). Oni tam totiz jednu z tech lesnich cest opravuji a maji tam navezenej sterk, takze jsme tam ruzne klickovali. Ja byl nucenej si pujcit 29" a bylo to fajn. A mam pocit,ze jednu z tech kamennych sekci v minulosti upravili, protoze byla „moc“ tezka.

                                            0 0
                                          • Motyll  

                                            No a to si představ, že to před tebou sjede desetiletý děcko. Na 26”. To pak prostě musíš…

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Hrde s kolem v prave :-)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Kde je problém?

                                                https://youtu.be/pr_6mZRzyrs

                                                0 0
                                                • ufoncz  

                                                  V nás, to je jasný.

                                                  A vůbec sem ty 2D průměty banalizující krutou realitu nedávej! :-D

                                                  0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Zrovna ty nechápu čeho se na Vertical dropu bojíš. Skalka na Okrouhlé je mnohem horší.

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Okouhlou jsem jel před lety ještě ve variantě bez Skalky. A jak jsem psal, sjel jsem (víceméně nechtěně) horší věci, ale jak si to jednou začne člověk nejdřív prohlížet, dumat, fantazírovat nad možnýma následkama… :-)

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Většinou je dobré se nejdřív podívat, podumat a zafantazíroval nad možnýma následkama. Jinak je to hop nebo trop. Aneb jet jako první na neznámém trailu nebyl dobrý nápad.

                                                    Po 14 dnech s jednou funkční rukou začínám pomalu rozhýbávat zatuhlé pravé rameno a na kole to půjdu opatrně zkusit nejdřív o víkendu když to půjde dobře :-)

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Jak se zaseknu a začnu dumat tak už nesjedu nic. Jak tam nevjedu se vší rozhodností tak se spíš rozmáznu. Ale není to recept na úspěšné zdolání čehokoliv, někdy to taky nevyjde. Nesjíždím pekla kde by selhání mohlo mít fatálnější dopady.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Chce to mít sebou někoho, kdo tě vyštengruje ;-)

                                                    0 0
                                                • RomanH  

                                                  :-)

                                                  Pravda, takto jsme to nepojali. Jinak, ja to nasel v historii, byli jsme tam v roce 2013 (kua, to strasne leti), a ve 2014 to upravovali (dosypavali) kvuli padum.

                                                  0 0
                                                  • jonys  

                                                    A jak se jmenovala ta sekce,kam to ten typek s 29' Pellsem poslal z jednicky a Jonys musel zachranovat cest brnenske kliky,zatimco vy s Eximem jste mudrovali,jak musite splacet hypoteky…? AC/DC? Kazdopadne tak nadoraz jsem vidlu od te doby nedostal jako na tom sutru tam…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Cece nee, mam pocit, ze to byla jedna stopa v Rock n Rollu.

                                                    BTW, ted jsme se o Tobe cestou z Kolina v NMNM bavili :-)

                                                    • Tady jsme jeli s Jonysem.
                                                    • Ty znas nejakeho Jonyse ?
                                                    • Jonys, kdo je to ***** Jonys ?
                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    no to já perlím. du tak po lidické okolo 11:30, tak mu volám jestli se nechystá na voběd, no smola nějakej výjezd. dohodnem termín, zapíšu do kalendáře, pak přijde den D stojim na charbulce, dopředu to nejde, doleva to nejde, tak jedu jediným volným směrem k domovu a v hodinu H volá mistr jako že co? … já už přestávám registrovat i upomínky v telefonu a v kalendáři.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Potrebujes asistentku ;)

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    To mel byt presne ucel toho obeda-chtel jsem mu,volovi,pred­stavit jeho novou asistentku. Zatim dela servirku v te hospode,ale takovych nozicek je na to skoda,ty by prave mely vybehavat pro Fandu…no,a von to prodrbe v kolone :-(

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Jestli je to tak pekny jak popisuješ, tak musíme vymyslet novej termín :) a běhat po městě by slecna určitě nemusela. Jen by me ji bylo trochu líto, když si představím tu naši uslintanou sebranku bez vychování, ale treba by se ji to libilo, člověk nikda neví. :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ten tvůj obědový kamarád jezdí na kole?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    To netusim, ale jednou za rok jít na oběd snad zakazany neni, když to tady mam pres park. :)

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    NMnM je pěkná trať a RnR je úplně v pohodě. To Mitas je o dost těžší. Je to i tím, že je po výjezdu zakončeném Expert Climb, takže tam přijedeš s tepy na max a koordinace je trochu jiná, než na RnR kam přijedeš po dlouhé sekci kde se dá relativně odpočinout.

                                                    Našel jsem sestřih z mobilu mojí ženy: https://youtu.be/lVn2IhysNEI

                                                    Edit: Styl na Mitasu musím letos vylepšit, vypadá to hrozně. A taky vidle je málo nafoukaná.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Umel bys to srovnat s velrybou nebo obelixem na rychlebkach? Si nejak neumim predstavit ze bych to jel s tepama na 160 a výš. :)

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Nevím, na Rychlebech jsem nebyl několik let. To máš nejlepší si tam zajet a vyzkoušet sám. Ty singly u toho jsou taky pěkný.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Na velrybě nic není, zvlášť když zrušili ten nájezd, který tam byl dřív. Drží to jak asfalt, nic nemusíš dělat.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Aha, jsem jel asi jinudy… ;)

                                                    0 0
                                            • obda  

                                              Pche, to se mu to jezdí – padá z menší výšky, je nerozbitný a neživí rodinu :D Je fakt, že to musím sejít, abych se nemusel vracet ;)

                                              0 0
                            • Excel  

                              No…to jsem prezentyroval ja, pac jsem to moc nestudoval.

                              Ale zase ruku na srdce, lepsi nez se mrskat nekde ve trech na Fatre zmoklej jak slepica, kde bys glgal tak maximalne Corgona a byl bys prositej mnohem vic.

                              Jinac zakladni poznatek je, ze Vysocina je proste Vysocina (nemyslim salamu). Jakoze ne ze by se u Kolina neco nenaslo, ale v podstate je to tam vo hovne cely. Az od Kutny Hory se to zacalo trochu zvedat a byly zajimavejsi useky jinak to byl spise takovej nucenej prejezd. Denni porce piv a km byly tak akorat aby se z toho clovek uplne neposral. Ovsem klasicke „pivce“ z Policky, jsme se shodli, jsou lepsi. Takze priste spis trosku zvariovat tu Vysocinu. Skopky mi byly uplne jedno jaky, hlavne ze se vzdycky naslo misto (prave vcas) kde neco tece. Jeste by meli vychytat nejaky obojky proti kliscakum i pro lidi.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Tak tak, lepsi by to bylo trasovat z Chrudimi.

                                Ty Zelezky po znackach me moc nenadchly. Co se tyce Kolina, ono by to asi bylo jinaci, kdybychom tam dojeli odpoledne po praci, v Zabori si dali lehkou veceri, a bivakovali bychom v tom lese u tech Obrich posteli i s ohnem a spekacky. Jenze clovek mini, pocasi meni. Zase ale mame odskrtnuty kus CR, kde jsme nebyli.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Škoda že nemáte někde trasu (Strava) :-) Ale pokud jo, nebo gpx, tak pls do SZ nebo na mail.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Tady asi se Stravou neuspejes, ale Roman to mel naklikany na mapy.cz.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Proto je tam ten smajl, ale mapy.cz by stačily.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Klidne Ti to hodim sem , nic tajneho tam neni.

                                        Akorat jsme to pak brali z NMNM pres Libochovku a Nihov domu, na 9 skal jsme jeli komplet po modre, a jeli jsme i na Tri Studne.

                                        0 0
                                        • ufoncz  

                                          To vypadá suprově. S dovolením ukládám do svýho „výletníku“. Kdyby se ti chtělo se rozepsat (hlavně v té severozápadnější části), co bylo super a co třeba trochu zklamalo, bylo by to fajn.

                                          0 0
                              • Paja  

                                Tam nakonec tak moc neprselo, jediny pred cim byste se museli schovat byla ta megabourka ze ctvrtka na patek, ktera tam dorazila nad ranem, to byste museli prespat pod strechou.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Ja se dival a i v patek rano, ale co uz. Bylo jak bylo.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Vsak v patek rano tam byla ta bourka, co tu radila v noci, vyplavovala sklepy, apod.

                                    0 0
    • Motyll  

      Romane, Dušane (a spol.)! Něco pro vás… :)

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        15.6. bohuzel terminove nedavam

        0 0
        • babicak  

          Dík za upozornění, tak rychle to nedám a navíc jsem byl onehdá v Rumunsku, chci se věnovat rodině a tchán má narozky :-)

          0 0
    • mastihuba  

      Co to žere?

      Jinak poeticka cesta do práce, u velatic bahno, do Podolí bahno…v noci asi pršelo, akademik psal na bucku ze 41mm/40min, to zas kua bude splavenej vincek. Alespon sem vecer dal na strechu novou rynu, tak budecim zalivat.

      0 0
      • Paja  

        …vas ne, teta ;)

        V noci by hromy, to bylo jak u Verdunu.

        0 0
        • mastihuba  

          Nevim nic spal sem jak dudek.

          0 0
        • LM  

          Kdyby jenom hromy:

          Preposielam správu z TPB – kvôli silným dažďom v noci dnes zatopilo garáže pod budovou A.

          0 0
          • pepek  

            Tak co se stalo v Horních Uhrách nás zase až tak moc nezajímá.

            0 0
            • ufoncz  

              The Pirate Bay není u Orbána.

              0 0
              • LM  

                Jsem si říkal jestli ten Technologický Park Brno mám radši rozepsat ale nakonec jsem nechal pôvodné znenie :-)

                0 0
                • pepek  

                  Mně zmátl ten cizí jazyk. To je tam nějaká enkláva slovákov? To je divné, vždyť téměř 100% slovákov hlasovalo pro rozbití republiky.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Slováci, Rusáci, spousta Indů…

                    0 0
                  • babicak  

                    Mečiar nebol 100% Slovákov

                    0 0
                    • pepek  

                      80% volilo Mečiara a SNS, zbytek 20% byli Maďaři.

                      0 0
                      • Motyll  

                        Je zajímavý, že v jakýchkoliv zprávách v SK je daleko více informací z CZ než obráceně.

                        0 0
                        • ufoncz  

                          Taky nám tu vládne Slovák, ne?

                          0 0
                          • pepek  

                            Ale ten je čehúny asi-milovaný, bohužel :-)

                            0 0
                            • les  

                              Každý národ má svojho kokota. Len vy máte aj toho nášho.

                              0 0
                              • pepek  

                                Blbý je, že je to kkt aktivní. Proti němu jsou ti naši ostatní kkti jen takoví zombíci a mumie.

                                0 0
      • Polka  

        Nekecej žes projel bažinu a tu Podolskou polňačku? To bys byl větší magor jak já :-D

        0 0
        • mastihuba  

          Tak na bazinu sem se byl jen podivat z panelky, ale podolskou polnacku sem dal. Bylo to tak mokry ze se to ani nelepilo. :) a nejsu magor, mozna trochu zbytkac ze vcerejska, to me napadaji fakt kokotiny…ale kolo cisty, projel sem metrovou travou, takže jak z mycky.

          0 0
          • Polka  

            Zázrak, kdybych tama jel já, tak su jak prase.

            0 0
            • mastihuba  

              podruhý to určitě zkoušet nebudu :)

              0 0
              • ufoncz  

                Dalo se vybahnit i tady u nás. Všecko potoky a řeka parádní průtok.

                0 0
                • Paja  

                  Kdo by to cekal? ;)

                  0 0
                • mastihuba  

                  Nepochopim proc to nevemes na zada, obouchat boty je daleko rychlejší a jednodušší :)

                  0 0
                  • ufoncz  

                    To jsem taky musel po pár metrech udělat :-). Ono to vypadalo na pohled už uschle, obalený to ale bylo v cuku letu. Naposledy se mi to stalo víc než tři roky zpětně (polňačka u Stránský skály), úplně jsem zapomněl, co to je. Zasmál jsem se, oškrábl jsem to klackem a za pár minut se kolo blejskalo – jel jsem ho touhle zkratkou na benzinku zrovna po dlouhý době umejt.

                    0 0
          • Jaroslávek  

            Ty nás houpeš Františku.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Všechno: Vrána šedá je všežravec, živí se jak semeny a plody, tak drobnými bezobratlými nebo mršinami větších zvířat, ale dokáže napadnout i hnízda jiných ptáků a sežrat vejce nebo mláďata. Je dobře přivyklá na člověka, často žije v blízkosti lidských sídel a živí se zde odpadky.

        Máme v okolí celý hejno a každý ráno kolem 5. chodím kvůli nim zavírat okno. Mají opravdu vysoce výkonný krákadla.

        0 0
        • obda  

          Jo, šedivky tu prakticky nebejvaly, ale poslední roky se rozlízají docela vysokým tempem.

          0 0
      • obda  

        Tady u nás regulérní koupaliště.

        0 0
    • novcze  

      je teď nějaká nová móda mít cyklistický elasťáky s laclem a nechat kšandy plandat dole z pod trika, za tento rok jsem už potkal pár takových modelů …

      0 0
    • ufoncz  

      Někdo (Roman?) tady myslím psal, že modrá TZ tam u partyzánskýho památníku je kvůli těžbě nějak v čudu. Příští víkend se myslím jede zase Skalička Tour, takže je určitá šance, že kus nějak hezky zase zprůjezdní (teď bych musel hledat, jakou část má ta trasa závodu s modrou společnou – ale on celej ten okruh, tak jak to jezděj, je pěknej – a kdyžtak se daj odseknout viditelný vrstevnicový nesmysly pro masochistický XC závodníky).

      0 0
    • Hammond  

      No,pomalinku frčím.

      0 0
    • novcze  

      silnice z Utěchova do Adamova je zavřená, jen pro info kdyby tam někdo chtěl jet autem, jinak na kole žlutá, modrá nebo k hřbitovu (nebo po silnici a doufat, že tam nebude policajt)

      0 0
      • pepek  

        Je tam na severu hodně bláta, nebo ne?

        0 0
        • novcze  

          já si vybíral cesty o kterých jsem tušil, že budou ok, protože zas takový labužník nejsem.

          Z Mokré hory po modré i když bylo místy mokro, tak do vzorku to nelezlo a ta šotka za Ořešínem to hned dočistila. Na žluté z Adamova do Babic je hodně naplavenin/písku, ale nic zásadního.

          0 0
        • ufoncz  

          Kdybych vynechal jedno pole, tak to bylo bez problémů už včera. A nebylo ani nutný jezdit zpevněný voleje – kde nejezdí lakatoše nebo pipky na hajtrách, tam není problém. Je léto, to se nedrží jak ten podzimně/zimní marast.

          0 0
          • obda  

            Pipky na hajtrách jezdí v okolí Brna snad všude :(

            0 0
    • pepek  

      Stav průjezdnosti v lokalitě: Tam-kde je-furt-sucho.

      1. Začátek vrstevnice pod Hobrtenkami, dá se to objet tou horní šotolinou a pak se spustit ještě před tím plotem. Ale o kus dál je zase hodně popadaných stromů.
      2. Trailík ke Klimešům – o 2 patra níž, než obvykle
      3. Voda vytvořila hodně nových sjezdů, tento je tedy (na mně) dost prudký
      0 0
    • mastihuba  

      Pokračujeme :)

      0 0
      • babicak  

        Že by?

        0 0
        • obda  

          To neznám…

          0 0
        • Motyll  

          .

          0 0
          • Paja  

            ;)

            0 0
          • mastihuba  

            myslím že takový fotky dávají zbytečnej prostor bujné fantazii :)

            0 0
            • Excel  

              Děláš jako bys nikdy nepil Poutníka. Zas takový porno to není.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ve štatlu je snad víc Polic, Chotěboře, Poutníka a spol. jak na celé Vysočině, kterou má podchycený Prazdroj group…

                0 0
            • RomanH  

              Ja tam nic bujnyho nevidim :-)

              0 0
              • Paja  

                Nedostatek fantazie ;)

                0 0
                • RomanH  

                  Trhova Kamenice, Modri vedi :-D

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    0 0
                    • Excel  

                      Jiné místo, jiný čas..ale to už jinde jsme, je to jiná vesnice. Modří vědí. ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Su teď zamilovaný do Stefanie: https://youtu.be/dNI3i6wOETE?t=84

                        https://youtu.be/EBRYSlKDlws

                        Ofinou to posrala, otázka je, jestli je taková uřvaná údernica vůbec na chlapy…

                        0 0
                        • Excel  

                          Ta by ti zabubnovala.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            By řvala vlámsky, to bych si připadal jak na CX závodech, a jako bonus by mě dorubala paličkama :)

                            0 0
                            • RomanH  

                              :-)

                              0 0
                            • Jaroslávek  

                              Já si vystačím s Karolínkou. https://www.youtube.com/watch?…

                              0 0
                              • Polka  

                                Mám mravenčení po zádech, takže dobrý ;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Mluvíš o hudbě?

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Jo.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      To tady jede furt na Radiožurnálu, jak tuhle stanici můžou poslouchat v kanclu mladí lidi? Jak může mít grafické studio bílé zdi bez jediného obrázku nebo náznaku kreativity? Jak jsem tady mohl zabít 4 roky?

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Já tuhle hudbu neposlouchám, ale koncert udělá své…jak hudebně, tak atmosférou, ať už jde o jakýkoliv žánr. Jinak:

                                        • RŽ jsme museli poslouchat předminulý víkend v autě kdesi u Jaroměře bo jsem tam nic jinýho nechytl no a neposrali jsme se z toho
                                        • asi nejste v reálu žadné grafické studio, ale můžeš se realizovat…začni třeba u sebe tím ladícím PornHub dresem
                                        • letí to, aspoň sis vydělal na kolo a tretry
                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Dres bude s jiným motivem a s výpovědí.

                                          Zkur. tretry mi ani nepřipomínej, levá hnáta o víkendu v piči, přestože jsem měl přezky úplně povolené, prsty (uprostřed) skříplé jako ve svěráku.

                                          0 0
                                          • Motyll  

                                            Kde budeš šířit optimismus teď?

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Já to chtěl zabalit před dvaadvaceti lety, ale špagát i systém byli proti.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Nastesti ;-)

                                                0 0
                                              • Motyll  

                                                Hele já zaznamenal zprávu, že probíhají určité testy (zatím bohužel) na myších. Vše souvisí se střevní mikroflórou. Pokud určité bakterie z tlustých myší předali do hubených, tlusté zhubly… A reverzní směr fungoval také.

                                                Stejně tak to udělali u myší, které trpěly depresemi (netuším jak poznat myš v depresi) kontra optimistické myši. A taky to fungovalo…

                                                Zkus to nějak aplikovat :)

                                                0 0
                              • Paja  

                                To je krasna historie, ale co jsem ted koukal, Corrky jsou porad pekny, i kdyz jim uz tahne na padesat, za me teda asi nej ta zpevacka Andrea.

                                0 0
                        • RomanH  

                          V 15 byl muj divci idol Doro Pesch

                          0 0
          • babicak  

            V parném dni Dalešice osvěží

            0 0
            • Hammond  

              Přesně,jsme se minuli,jelo se moc fajn,až na to vedro…

              0 0
              • LM  

                Po té bouřce by dneska mohlo být příjemně :-)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Jaký bouřce ?

                  0 0
                  • LM  

                    Podívej se na srážkovej radar. Jde to na východ od Brna ale možná by tu mohlo pár kapek taky spadnout. Zatím se teda jenom ochladilo :-).

                    0 0
                    • obda  

                      Ja ji měl v zádech už kus před Ostrovem, a když jsem seděl na obědě v Holštejně, tak jen lehce zapršelo, protože to východněji. Ale hřmělo asi hodinu. Bohužel Moravia v Holštjeně včera došla, a já si musel dát Radegast :-/ BTW jsem lama, sjezd k Rasovně jsem vzdal ;)

                      0 0
                      • Macik  

                        Po červené? Z které strany? Od Ostrova to nějak sjedu, ale od hradu po těch schodech jsem to nikdy ani nezkusil. Ale četl jsem, že to někdo jezdí.

                        0 0
                        • obda  

                          Já právě vyměkl i od Ostrova :D

                          0 0
                        • Motyll  

                          Hrad se jezdí po východní straně. Od Ostrova tam je co? My to jezdíme vždycky obráceně.

                          0 0
                    • Jaroslávek  

                      Srážkový radar byl jedna věc a realita druhá :-)

                      0 0
      • obda  

        Já si to včera vyfotit nezvládal, bylo toho moc :)

        0 0
    • bagr84  

      Nazdááár, jak se máte?

      Nemáte tip, kde v Brně zkusit a pořídit kraťase od Craftu?

      0 0
    • scoty  

      Dnes než jsem dojel na prýgl tak 3× krize:

      1. U letiště lavina bahna z kukuřice 200m. Dá se objet po startovací louce, nebo po poli. Cesta zmizela…

        https://mapy.cz/s/3tusV

      2. Na zoo sjezdíku v dolní části v dolíku před tím kmenem najednou za točkou úsek cc20m s 15cm bahna. Pustíš to rovně do 50cm trávy a v ní jsou 40cm kameny…Už je to tam hodně vyválený:) Nechápu jak jsem to projel…

      https://mapy.cz/s/3tuuK

      1. Do třetice tady jsou ve sjezdu v levé zatáčce vyjeté 2 hlubší stopy od aut. Ta pravá je vyplněná sypkým naplaveným štěrkem tak 10–15cm výška. Tou jsem jel:) Nedá se na tom zatočit ani zastavit ale je tam pole…

      https://mapy.cz/s/3tuv2

      0 0
      • pepek  

        Jinými slovy: hledal jsem usilovně bahno a našel jsem!

        0 0
        • obda  

          :D

          0 0
        • les  

          :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          No, není to až takovej problém (najít). Co jsem teď jel jízdy po těch bouřkách, tak je všude bahna víc než dost. Horší jsou ty vyplavený velký šutry napadaný na cesty kde nikdy nebývaly. Předevčírem jsem dojížděl přes Holednou a na vždycky čisté asflatové cestě najednou ze stráně naplavený šutry jak pěst. Jeden z největších se vymrštil a naštěstí to chytl jen bovden vedenej spodem. Rám nebo noha by byla větší bolest.

          0 0
      • obda  

        Já byl dnes (teda včera, jak se dívám na hodiny) stejným směrem, a zas tak dramatické to nebylo ;) Bahno především pod poli s kukuřicí, jinde jen výjimečně.

        BTW trochu jsem se obával žlutého sjezdu z Ríšovky na Hvozdec, ale nakonec úplně v pohodě jetelný, voda ho neodnesla :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nejdelší selfie tyčka? Přece na trajfu: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Excel  

      Jede dneska nějakej bukvica někam?

      0 0
    • ufoncz  

      … a já tu mám děcka a nemám kolo :(

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dopolední pesnička: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • pepek  

      Neměl by odtah vozidel sloužit k odstranění překážky provozu? Nebo naopak má tu překážku vytvořit? Som dajaký zmätený. Jako kdyby nestačilo, že magistrát soutěží, kolik je ještě třeba uzavřít ulic, než se provoz zcela zastaví.

      0 0
      • babicak  

        Nemají v nejbližších dnech na rok (to je oblíbená doba) zavřít Lužáneckou?

        0 0
        • LM  

          Jo. Pokud to ještě není zavřené, tak už jsou pozadu oproti původnímu plánu :-).

          • Uzavření ulice je plánováno od 1. června 2019.
          • Po přípravných pracích se začne kopat v pondělí 3. června 2019.
          • Vodohospodářské práce by měly skončit podle plánu 24. května 2020.
          • Celá stavba včetně dokončení povrchů by měla být dokončená do 8. září 2020.
          0 0
          • obda  

            Jak píše pepek. Už 4.6. byl odstraněný asfalt a ulice neprůjezdná.

            0 0
        • pepek  

          Ta už je vybagrovaná, Mlho!

          0 0
          • babicak  

            Jó, my venkované, do štatlu jezdíme jen pokud musíme a pak nejsme v aktuálním a spolehlivém obrazu. Ještě, že vás mám. :-)

            0 0
            • Paja  

              Pepa tudy ted urcite jezdi do prace – urbancitytrail ;)

              0 0
              • pepek  

                No, ale jezdím po chodníku. Nejhorší je ovšem návrat po Francouzské v protisměru. Přestože fest blikám, tak řidiči jedou jako kdyby tam žádný cyklistický pruh nebyl.

                0 0
                • Paja  

                  Asi budes muset zacit blikat necim s aspon 1000 lm…ja teda v Zidenicich (Kliny, Dulanek) s timto nemam problem.

                  0 0
                  • pepek  

                    Blikám 400lm, s conwoyem jsem měl strach, že mně dá někdo po držce. Dulánek, Klíny? – to je pustina. Zkus někdy tu Francouzskou.

                    0 0
                    • Paja  

                      Tim Dulankem jezdi celkem dost aut, malokdy tam zadny nepotkam, ale je to jen cca 100 m. Francouzskou klidne zkusim az bude prilezitost, neni to ale uplne moje obvykla trasa.

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Francouzskou přece vůbec nemá na trase.

                      0 0
                      • pepek  

                        Nemá, ale musí si to přece odškrtnout

                        0 0
                        • Paja  

                          :D

                          0 0
                        • Jaroslávek  

                          Tak, jak jsme si odškrtli ve st mysliveckej chodníček Ochoz-Nový Dvůr.

                          0 0
                          • Paja  

                            Spis skrtli, ne?

                            0 0
                          • Polka  

                            Jste to ale vojebali přes pastvisko místo abyste se napojili zpět na modrou :-P Modrá lajna je Dušan, já to jel v únoru viz. červená, ale taky jsem kufroval u závrtu. Dávám to sem záměrně, aby to projelo (a prosekalo, opravilo, vyladilo?) co nejvíc lidí, aby se to dalo zase pěkně jezdit :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              To uz je stejne normalni cesta, akorat vic zarostla nez driv, dalsima krakama se nam to uz vlacet nechtelo a ta cesta dolu byla podupana hajtrama, takze bylo jasny, ze tam zadny dalsi prekvapeni (snad krome kobylince) neceka.

                              Stejne by me zajimala ta spojka od zavrtu o 90° doleva, co je na nekolika mapach, v terenu jsem tam nic nevidel, ale je pravda, ze jsem tam resil defekt a moc se nerozhlizel, a dal uz jsem sel po pameti kudy jsme „jeli“ kdysi s pepkem, tak tam asi jeste nekdy budeme muset ;)

                              0 0
                              • Polka  

                                Myslíš tohle? Mě by spíš zajímalo, zda tam vede od lomu nějakej pěknej sjezdík dolů k chatám. Nějaké náznaky pěsinek tam totiž jsou.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Jo.

                                  Na vsech mapach se ta pesina, z ktere se odbocuje k zavrtu jeste deli, a pak konci, asi to bude chtit prozkoumat, i kdyz treba to ma pepa prosmejdeny ;)

                                  0 0
                            • ufoncz  

                              To nefunguje. Takhle mimo nejcastejsi trasy tesne u Brna uz vubec ne. Odzkouseno.

                              0 0
                              • pepek  

                                Bo by jim spadly tepy (těm dupačům). Polka je světlá výjimka, to je dezorientační jezdec a průzkumník.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Ve stredu kolem me v Ochozi profrcel, ze sotva stihl rict zdar, asi jel zrovna na ty tepy ;)

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Voe, vždyť jsem kvůli pozdravu málem skončil pod autem :-)

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Kdyby ses tak nehonil, mohl jsi normalne zastavit misto skakani pod auto ;)

                                      0 0
                                • Polka  

                                  No jak jsem říkal ve středu (ty jsi tradičně chyběl), budu to muset prorubat s mladým…on hrabičky a já pilku :-D

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Pepa ma takovou.sikovnou pilku ;)

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      Když Pepa přijede, tak se přidám s nůžkami na stromky :)

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        No ale Husqvarna je příliš těžká do batohu. Jednou jsem ji chtěl zavézt na Holednou, zvedl jsem ji a hned zase rychle položil.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Kdyz ji vezes na Husqvarne, neni to tak zly ;)

                                          0 0
                                          • LM  

                                            Co řuční řetězová pila – jak je to použitelné?

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              To ma pepa.

                                              0 0
                                              • pepek  

                                                To je jiná. On má řetěz z motorové pily. Ta moje má zuby jak na ruční pilce a když jsem chtěl řezat sám, tak se to zasekávalo vlivem toho zavřeného úhlu. Čiže ta moje potřebuje helfra, což je celkem nedostatkové zboží.

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  No, to jo, kdyz uz se s nama nekamaradis ;)

                                                  0 0
                                                  • pepek  

                                                    No pamatuju, že ještě když jsem se kamarádil, tak jsem ji vezl několikrát zbytečně, bo nikdo nechtěl tahat za druhý konec, že?

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Letos jsem jeste nikde na zadnym trailu nic poradne neudelal, tak zkus rict kdy a kam bys potreboval pomoct a jestli to jen trochu pujde, budu tam.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ja si zas pamatuju, ze jsem se aspon dvakrat ptal, jestli to neriznem…a nebylo cim ;)

                                                    Taky jsi parkrat chtel rezat neco, co se dalo snad preskocit :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …u snad chybi no ;)

                                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Tak jsem to pro vás, soudruzi, prozkoumal:

                                    Od lomu je luxusní pěšinka dolů k té poslední, osamělé chatě. Chtěl jsem to vyfotit cestou nazpátek nahoru (dá se vyjet) ale vyskytla se tam stará bába, jednou rukou se držela stromu a druhou držela psa baskervilského, který mi sděloval, že chce moji nohu. Na to focení jsem si kupodivu vůbec nevzpomněl. Na obou koncích té šotoliny mají chataři nápis (jistě ilegálně), že prý soukromý majetek :-(

                                    Od závrtu dál to už není tak luxusní, musí se to protlačit houštím, ale je tam pěkný,skoro horizontální chodník (viz foto), který se pak připojí k zelenéTZ

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Aha, takze ty mape nepropojene pesiny propojene jsou…

                                      0 0
                                      • ufoncz  

                                        Měl jsem docela vyladěnej výjezd od Hádku nejdřív chviličku jen po zelené a odbočit přes ty chatky, pak kolem jedné z nich pěkná krátká stoječka mezi nějakými pěknými kamínky a pak už se to po jedné ze dvou pěšin na výběr dohoupalo k tomu lomu. Kolem něj to pak vždycky bylo průjezdný tak nějak jednoznačně. Je pravda, že u té chaty na mě dvakrát škaredě koukali, ale nikdo nic neřekl. Letos zatím jezdím jen do roští, o kterým dopředu nevím, že tam bude, takže sem tam ještě vyzkoušet snášenlivost chatařů nebyl.

                                        0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Bylo mi jasný, že jak jsi si to přečetl, musíš tam jet, co bys pro kluky neudělal, že ?

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Jasně. Ta vaše nekonstruktivní kritika mně tak nadzvedla, že jsem to musel zařadit do cestovního plánu. Mmch: v lesním baru pod Kalečníkem mají aji cider a tyčinky.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          To zni dobre ;)

                                          0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          „Nekonstruktivní kritika“, to si musím zapamatovat. :-)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Ja tam zadnou kritiku nevidim, natoz nekonstruktivni :)

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              cesta, akorat vic zarostla nez driv, dalsima krakama se nam to uz vlacet nechtelo a ta cesta dolu byla podupana hajtrama, takze bylo jasny, ze tam zadny dalsi prekvapeni (snad krome kobylince) neceka – prostě negativistický postoj. Místo abyste to projeli/prošlapali durchumdurch, tak jako já, tak jste se na to vy.....

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Vole, jsme ti to tam proslapali azaz na to, ze se o to vubec nestaras :P

                                                0 0
                • mastihuba  

                  Von tam nejakej je? :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Fakt je :)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ze zvědavosti jsem si ráno dal trasu stránská, židovskej hřbitov, šamalka, romšpar, francouzská a je to opravdu nešťastný způsob prosazování cykloopatření nacpat do úzké jednosměrky, která defakto nikde nezačíná a nikde nekončí. Popravdě tama jezdit do práce pravidelně, tak už na kole asi nejezdím.

                      0 0
                      • pepek  

                        Právě. Tam tě ignorují nejen auta v protisměru, ale i ti, kteří chtělí vyjet, dívají se dozadu, vystrčí předek a kolistu tam. vůbec nečekají Ale autem je to teď ještě horší opruz.

                        0 0
                      • Paja  

                        Co nikde nezacina a nekonci? Je to logicky a nejmin do kopce propojeni stezky od Svitavy k Luzankam.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Jo ale musim se prostrilet pres ucpanej cejl a jedu v bordelu samo auto vlevo v pravo, kdyz projedu pres jugoslavskou k vile tugenhat tak sjedu do luzanek taky a jedu v daleko hezcim prostredi. A od Svitavy moji trasou vyjedu daleko lip pres cacovice a cerny pola za teskem v krpoli primo u hokny, tak ty luzanky nejsou podminka. Ta francouzka je zoufala, hnussna úzká… Neperspektivni.

                          0 0
                          • pepek  

                            pres jugoslavskou k vile tugenhat tak sjedu do luzanek – to je ofšem daleko větší kopec, že. To bych se už zpotil a pres cacovice a cerny pola za teskem – to už je přímo Stelvio!

                            0 0
                            • scoty  

                              Nejvic po rovině je to moroBratislavskou, projet IBCečkem, průchodem na Jarošku…

                              0 0
                              • Macik  

                                +1. Navíc nevím proč Pepek řeší nějakou Francouzkou, když se právě závodí v Itálii. Btw. Ford se zatím drží.

                                0 0
                                • pepek  

                                  Jo. Když nám to prohrábnou, tak nám to jede. Ty toyoty by už měl někdo rozdělat a prozkoumat. Určitě tam foukají vzduch někde bokem. Beru že Tanak je talent, ale aby Latvala a Meek jezdili na bednu a ani jednou to nepřevrátili, to prostě není možné.

                                  0 0
                              • pepek  

                                Dobrej tip, díky! Stejná vzdálenost, méně stresu, méně převýšení. Měl jsem trochu strach, ale aktivita domorodců byla zatím jen na stupni jedna.

                                0 0
                          • Paja  

                            Jiste, ale to je vsechno daleko vic do kopce, az budou vsichni po meste jezdit na eckach, tak nikomu na nejakym kopci nesejde, dnes si bezny popojizdec vybere cestu nejmensiho kopce.

                            Pres zadnej Cejl se prostrilet nemusis, tedy ted zrovna asi rok jo, ale jinak te Francouzska vyplivne rovnou na stezku u Svitavy.

                            0 0
                • JSt  

                  kdo nezvladne v mestskem provozu kolo, za volant by nemel vubec sedat. ;-)

                  0 0
    • novcze  

      dokáží místní znalci hospodských zařízení říct jestli tohle:

      https://mapy.cz/zakladni?…

      je hospoda U Kellnerů v Olomučanech? Předem díky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nějak se projevuje neřešený problém, Felt na slickách se při záběru jakoby vlní, je problém držet přímý směr, na jednu stranu lépe zatáčí. Nestabilní pocit v sedle. Ale kam to dát proměřit?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zítra je veselka, měla to být moje veselka?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Toto letí, že jsem paroháč jsem se dozvěděl po osudové mikulášské 2016. Proč jsem se neodstěhoval?!?

        0 0
        • RomanH  

          Lepsi se to dozvedet drive, nez po veselce, ne ? ;-)

          Ber to z te lepsi stranky, najem mas suprovej, a zenskych je na svete taky spousta.

          0 0
    • obda  

      Jenom hlášení stavu tras: Na Naučné se kácí, borci tam makali už chvíli po šesté ráno. Ty stromy přes cestu snad ještě uklidí. Jinak je to teda zarostlé, asi se tam málo jezdí. A ten konec po cestě je po dlouhé době rozumně jetelnej, není tam jen rozdupané od koní, ale taky hladká stopa.

      Na Karásku jsem dlouho nebyl, odstraněny všechny stromy. Což mne vytrestalo, jedný díry po vývratu jsem si všiml v rychlosti pozdě a dal jsem pěkný parakotoul přes rodla :D Škody, kromě ega, veškeré žádné ;) (ale tu kládu na dopadu jsem míjel o milimetry).

      0 0
      • LM  

        Tak zase si budeš pro příště pamatovat že na Karásku ta díra je :-). Když o ní víš, ta se dá v poho skočit.

        0 0
      • JSt  

        to asi styl jizdy „zvladnu zastavit kam vidim“ selhal. ;-)

        0 0
        • obda  

          Selhal jsem já, nedíval jsem se pořádně na cestu a přehlídl to ;) Aneb „pane doktore, že vy jste se zase kochal“ :D Kdybych se díval, v pohodě to zvládnu.

          0 0
        • Excel  

          a vjel rovnou do obdíry

          0 0
    • Smazaný účet  

      Máte někdo nějaké GPX trasy pro Brno a okolí? Ideálně s vysokým stoupáním ..

      0 0
      • Smazaný účet  

        Asi budeš muset líp definovat co chceš jezdit za druh cest, kam a co je to vysoký stoupání. Dnes jsem jel třeba 1300 m. Většinou se kolem jedné jízdy kolem 900 m pohybuju. Můžeš mrknout ke mně na profil do Stravy. Mám jízdy veřejně. Kdybys chtěl něco poslat a nechce se Ti stahovat doplňky na stažení GPX i bez placenýho účtu, tak se klidně ozvi do zprávy.

        0 0
      • Macik  

        Poradil bych se s Polkou nebo s Ufonem, neb mi ty jejich kopce přiapdají phatasmagorický ;-)

        0 0
        • ufoncz  

          Zrovna včera se mi „povedla“ trasa, kde jsem po prvních 30 km měl 1100 barometrických nastoupáno (= tak nějak, jak mi to vycházelo v Beskydech). Prostě jezdíš od řeky na okolní co nejvyšší kopce. Třeba údolí Svitavy máš 220 až 250 m. n. m. a kopec mezi Útěchov a Vranovem má 520 m. n. m., Babice jsou kolem těch 500, Bukovec kousek od Hořic má skoro 600 – to vyjedeš tři kopce a jeden brdek a je tam hned tisícovka. Najít si cesty křižující vrstevnice co nejvíc na kolmo a spojit to v nějakou trasu určitě dovede každej sám. A mapy.cz docela dobře ukazují, co je zpevněná, co je dvoustoupá nezpevněná a co menší pěšina – každýmu podle své chuti. Od Svratky se dá přímo v Brně nabrat výškový směr Kohoutky a Holedná. Ale co se namáhám, když se tazatel ani nenamáhal upřesnit svůj dotaz.

          0 0
        • Polka  

          Který? Páleníkovo, měl by si vyjet Páleníkovo :-)

          0 0
          • mastihuba  

            Plynule by se dal navazat vyjezd od jelenice k lavecce dolu na ricky a po meride smer lhotky :)

            0 0
    • Hammond  

      Pomalinku jedu,dokud není takový vedro.

      0 0
    • pepek  

      Hlášení o stavu vody na českých tocích: rychlá vrstevnice.

      0 0
      • ufoncz  

        Jakože ta Hádek-Kalec? :-(

        0 0
        • pepek  

          Jo

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tam už začali dělat přeměnu na pouštní krajinu a tankodrom když jsem tam jel tak před měsícem. Nejsmutnější na tom je, v jakým stavu ty hovada pak les nechají. Pamatuju doby, kdy vykáceli kus lesa, ale pak odklidili větve a veškerej binec. Teď jenom na hovado vydrancujou les, naloží dřevo a tradá jinam. Aspoň z cesty by to mohli odklidit, ale největší množství větví mi přijde, že je vždycky na cestě.

          0 0
          • mastihuba  

            S tim bych si dovolil nesouhlasit. O kopec vedle mezi sumicama a pozoricama už je nová vysadba a rozfrezovany parezy na stepku. Nekdy mi přijde ze si myslite ze se prdne a je to.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak se do toho úklidu asi pustí později. Teď mám prostě takovou zkušenost, že to je jak píšu. Chápu, že toho mají teď moc, ale aspoň přímo z cesty by to odklidit mohli.

              Jinak ano, mají to s dnešní technikou hned. Když lítali chlapi po lese s pilama a dělali všechno ručně, trvalo to násobně dlouho. Dneska zmizí půl lesa za den.

              0 0
    • Smazaný účet  

      FB:

      gurmánská sobota na Kraváku, nabíjecí karta + 20,– , polífka 100,–, dětská porce 150,–, Slafkov 10° 45,–, premiérová Bláhofka 49,–, ale Pils opravdu luxus. Potkal jsem Adama Ondru, Vladimíra 518 a Muchu…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Guru natočil mariánský červený na svařeném rámu: https://www.youtube.com/watch?…

      Tradiční hlášky :D

      0 0
      • Jaroslávek  

        Více pánů Poláčků :-))

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je fajn, že se najdou lidé, kteří jsou z umělin nadšení, z mýho pohledu jsou to ale většinou „necyklisté“.

          0 0
          • LM  

            Čím víc „necyklistů“ na umělinách, tím měně „necyklistů“ v lese :-)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Skvělej jako vždycky. Zasloužil by si od sponzora nějakej pořádnej e-bike. Abysme o něj nepřišli, když ta hajtra zase rupne.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zajímavá skupinka…

      0 0
      • RomanH  

        Co je to za klauni ? :-)

        0 0
      • Paja  

        Pulka z nich je dodelana v Corelu, priznej se ;)

        0 0
      • Jaroslávek  

        :-))

        0 0
      • Excel  

        Zjevný, že se neznaj, ale je poznat, že modrá a červená bukvice se ty kluky snažej sbalit. Z jejich výrazu lze pak vyčíst, že se vo tom dá mluvit. To je smutnej pohled na dnešní zvrácenou společnost.

        0 0
    • RomanH  

      Co na to Mozzek ?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem zjistil, že na nový tretry jsem si dal kufr víc jak o cm dopředu oproti starým, proto mi to z Kolína asi nejelo…

      0 0
      • RomanH  

        Vcera vecer jsem konecne prekonal tu lenost z vedra, umyl bika a maznul retez

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já včera nešel do hokny (stupňující se odpor), nezmohl jsem se na nic jinýho, než zabít den polospánkem mezi obrazovkama.

          0 0
    • Smazaný účet  

      V Tišnově řádí škodná: „Pár minut nepozornosti. A na místě kola za 50 tisíc zůstal jen přestřižený zámek“ https://brnensky.denik.cz/…0190617.html

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jak mám vysvětlit zákošovi, že to co vidí na monitoru v RGB, bude vytištěné ve CMYKU vypadat úplně jinak? A to na každé tiskárně jinak, v čase, tlaku, vlhkosti jinak, pod zářivkou, žárovkou, LEDkou, na slunku to bude vypadat jinak, na každé látce jinak, navíc každý vnímá spektrum jinak.

      0 0
      • Paja  

        Asi tak jak jsi to napsal, navic, ze jeho RGB monitor neni s nicim zkalibrovany, takze muze zobrazovat barvy jak si zamane :)

        0 0
      • Polka  

        Pošli mu odkazy na strýčka Googla. Za 4 hod. očekávám další příspevěk :-)

        0 0
        • Jaroslávek  

          Zákoš půjde jinam :-(

          0 0
          • Polka  

            Však to je pro Depku ideální stav :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přesně, první by šli ti, co posílají jako vzory malý obrázky stažený z webů od konkurence! Každá další úprava + 500,–, převod loga do křivek + 300,– za každou započatou hodinu,… Oni by přišli konečně na to, že se dá objednat z Alíka i s vlastním designem. Soused je webař a oni si účtují za hodinu grafických úprav 900,–…

              0 0
      • JSt  

        dyts psal, ze se zakaznikama vubec neprijdes do styku, tak co chces komu vysvetlovat? :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ona přepošle mail: barva (na displeji mobilu) je v návrhu jiná, než si představoval, ale já to musím řešit.

          0 0
          • Paja  

            To je potreba mu napsat, na displeji mobilu to bude vypadat vzdycky jinak nez v realu a at se prijede podivat – pokud mate nejaky realny vzorniky barev na konkretnich latkach.

            Taky jsem jednomu vysvetloval, ze fotka, co dal do firemniho kalendare opravdu na papire nemuze „svitit“ jak na monitoru a uz vubec ne jak na jeho iphonu ;)

            0 0
          • mastihuba  

            tvl asi pět vteřin a neni co řešit, to je jak kdybych se ptal jak vysvětlit pacientovi že mobilem se hluk fakt neměří.

            http://www.dtpstudio.cz/vzorniky/cmyk

            0 0
            • Motyll  

              iPhone to umí…

              0 0
              • mastihuba  

                iPhone ti vysvetli Paja, ja si pod jabkem predstavuju jen ovoce, :)

                0 0
                • Paja  

                  Proc ja?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Když to můžeš vysvetlovat kolegum :)

                    nemuze „svitit“ jak na monitoru a uz vubec ne jak na jeho iphonu ;)

                    0 0
                    • Paja  

                      Souvislost.displeje telefonu s jeho schopnosti merit hluk vidis asi jen ty :P

                      0 0
                      • mastihuba  

                        jeden o voze… barvy na iphonu jsou tvoje parketa :P

                        0 0
                        • Paja  

                          Ale motyl ti psal o mereni hluku ne o barvach :)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Motyl psal o barvach, a určitě by se se mnou nepoustel do debaty iphone a měření hluku a uz vubec ne v hospodě :)

                            0 0
                • Motyll  

                  Já myslel, že si vybavíš naši debatu na toto téma… Tak asi musíme dát repete.

                  0 0
                • Motyll  

                  Já myslel, že si vybavíš naši debatu na toto téma… Tak asi musíme dát repete.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    To je naivní myslet si že nejaka debata z hospody se da vybavit :)

                    0 0
            • RomanH  

              Jenze Tvejm zakosum jde jen o stempla ;-)

              0 0
              • mastihuba  

                To na tom nic nemeni ze se jim to musi sofistikovane vysvetlit, tebe taky neplati od práce, ale od výsledků. :)

                0 0
            • Smazaný účet  

              Vysvětlování nemá smysl, jediné co má smysl je poslat kus látky s pár vzorkama barev o kterých si myslím, že by mohly být blízko té, kterou si zákoš představuje, ve CMYKU je barev bambilion.

              0 0
              • Excel  

                Nevysvětlovat, nasměrovat k návštěvě firmy, ať si vybere ze vzorníku. Ať ho to stojí čas a cestu, pak to začne většinou vidět jinak.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Ty kurvy na jihu asi něčím šplíchaj pole, všude je hafo mrtvých malých hlodavců…

      0 0
      • LM  

        Njn, škodliviny se hromadí na vrcholu potravního řetězce…

        0 0
      • obda  

        Kde přesně to bylo? Nejspíš puštík nebo kalous, je to blbě vidět.

        0 0
    • Excel  

      Dneska to de.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Moje první vs. poslední restaurační zařízení, cca čtvrtstoletí s chmelomokem…

      0 0
      • Polka  

        Bez tebe by to tady bylo úplně mrtvý. Místo zásunu si zítra po cestě hore zajeď na desinu. Bobův tip! Je výborná.

        0 0
      • Jaroslávek  

        U Kořínků má každý svůj příběh. Já tam s Pájou diskutoval o mé silničce, byl to první jízda s ní.

        0 0
    • LM  

      Tak jsem dneska vyjel na zkoušku bez aplikace repelentu. Zabito asi 20 komárů (po zabodnutí), 10 kloší (několik jich stihlo začít hryzat) a z ponožky jsem doma vyklepal klíště. No příště to na sebe našplíchám :-)

      0 0
      • ufoncz  

        Zkus nějakej ten náramek, co je našplíchanej citronellou, tea tree a já nevím čím ještě. Nevím jak na kloše, ale aspoň začerstva (dokud je výrazně cejtit), to komáry a klíšťata odpuzuje podle testů na šklebácích dost.

        0 0
        • LM  

          Tak jsem včera zkusil ten náramek v kombinaci s repelentem. Asi to nějak funguje, od komárů byl pokoj ale stejně jsem z vnitřní strany pravého kolene sundával dvě pidiklíšťata (náramek byl na levém zápěstí) :-/ Dneska zkusím víc našplíchat chrániče

          0 0
    • RomanH  

      Kdyz uz jsme u Te silnice, mel bych dotaz k serizeni presmyku.

      Na odrazovaci pace (u 105 dualu) mam z velke placky dva kliky. U 2×10 Compact se ten maly prevodnik serizuje na „prostredni“ polohu (neni to jen nejaka „mezipoloha“), nebo na tu spodni ? Pripadne je to jedno, seridim to na jednu z nich a pak uvidim, jak mi vyjde velkej ?

      0 0
      • Paja  

        Na Campe mam mezipolohu, mozna dokonce 2, uz si to uplne nepamatuju :D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Dolů to chodí přes mezipolohu, když zmáčknu hodně tak to 2× cvakne a spadne na malou. Ideální je to mít seřízený tak, aby mezipolohy nebyly potřeba.

        0 0
        • RomanH  

          OK, dikec

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ono musí být poměrně dost naplé lanko, aby „klec držela“ na horním dorazu, neštrejchal řetěz při nejtěžším převodu, ale zároveň aby to nepadalo při řazení navrch ven.

            0 0
        • RomanH  

          Tak jsem s tim v sobotu hodinu hral, a nic :-( Lanko je u prichyceni u sroubu roztrepene, budu muset koupit nove.

          Neco delam spatne, nebo bude treba jeste nejak v pace kouslej bovden (nevim nerozdelaval jsem ji, musim se prvne mrknou na nejake video, jak se tam vubec to lanko strka). Po hodine a roztrepenem lanku jsem svihnul silnicku do kouta a sel delat neco jineho.

          Nechapu to. Vysku smyku i vodorovnej smer mam dobre. Nasadil jsem retez na malej prevodnik a velkej pastorek, bez lanka v presmyku jsem nastavil spodni doraz. Odcvakal jsem na pace presmyku nejlehci polohu, natahnul lanko u presmyku. Kdyz jsem chtel zaradit vetsi placku, obcas to slo, ale ztuha – jako by bylo moc napnute lanko. Kdyz jsem ho zase nechal volne, neslo z velkeho radit na malej. Hral jsem si i s dorazovymi sroubky, ale porad to nebylo ono. Uz mi to jednu chvili ve stojanu chodilo celkem slusne, ale kdyz jsem to jel projet, opet to slo ztuha.

          Toto jsem u MTB presmyku nikdy nezazil, i takovou citlivost na dorazove sroubky (rozdil v chovani byl i na 1/2 otacky). No nic, koupim dve lanka a pockam az budes mit cestu pres nas – s Poutnikem v ruce se pak budu divat, jak se to meni ;-)

          0 0
          • Polka  

            No to něco uvidíš :-D Dle toho co píšeš bych v prvé řadě rozdělal tu páku.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ty máš tykadla bez štelovacího šroubu?

            0 0
            • RomanH  

              Ne, ten tam mam samo taky, doladovat jsem to samo zkousel i s nim.

              0 0
          • JSt  

            mas spravne upnuty lanko ve smyku? jak sis s tim hral, necvakls lanko v razeni, kdyz nebylo naple?

            podle me nove, spravne uple lanko vse vyresi. ;-)

            0 0
            • obda  

              Taky to tak vidím.

              0 0
            • RomanH  

              Prvne budu muset najit nejake PDF ci video, jak se do toho dualu vubec leze (ze odhrnu tu gumovou krytku vim :-)) a kde se tam meni to lanko. Teprve dnes mi po te stredecni bource opravili vyhorely DSLAM a ja se konecne dostanu na net jinak nez pres mobilni Edge.

              Asi bych to pomoci toho navodu vyresil, ale pokud uz to nekdo z Vas delal, radeji mu to prenecham a budu se koukat – Poutniky mam nachlazene. Ted aktualne se na silnici nechystam, cili to vylozene nehori.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Na řadící lanko se imho dostaneš zabržděním.

                0 0
                • RomanH  

                  Vidis, a ja jsem oddelaval ze zvedavosti / neznalosti tu gumovou krytku. Bez navodu / ukazani to nepujde.

                  0 0
              • mastihuba  

                Zavez to do servisu. :) to už sem vlastně radil nejmenovanymu soudruhovi z letonic, no tak nic…

                0 0
                • RomanH  

                  I to je moznost, nakonec tam casem povezu i kola na docentrovani. Nicmene toto povazuji fakt za zaklad a chtel bych se to naucit – to je vec, ktera se muze ****** v tu nejmene vhodnou dobu a budes to chtit vyresit.

                  0 0
              • Polka  

                Jaký že to máš přesně páky? Já do toho lezl letos na Malorce kvůli zadřenýmu a ruplýmu lanku, takže jsem to měl docela dost rozebraný, tak třeba budu vědět.

                0 0
      • obda  

        Nejjednodušší je podívat se na manuály od Shimana :) Ono pokud ty páky mají zvládat i trojplacku, tak je tam těch kliků víc a je nutné vybrat ty správné (tedy především nepoužívat celý rozsah na trojplacku :D).

        BTW poprvé jsem si to (na Soře) na dvojplacku nastavil blbě a nešlo mi to pořádně seřídit, furt to někde trochu škrtalo. Tak jsem si říkal ‚zkusím odborníky‘ a dal to do Hape. Odborníci mi polili řetěz nějakým hnusným olejem, a vrátili stále blbě řadící se slovy „pane, máte Shimano řazení a Campa řetěz, to líp seřídit nejde“. Pak mne na BF někdo upozornil, kde by mohl být problém, a já si konečně pořádně přečetl návod. Najednou to šlo :D

        0 0
        • RomanH  

          No me hlavne udivilo, ze to po prervani retezu a naslednem zkraceni + snytovani postupne (behem cca 100km) prestalo na prevodnicich radit. Pritom to nevypada, ze by se nejak pootocil / povylezl smyk ci lanko, rozhodne jsem to ani nejak nerval. I pri totalne uvolnenem lanku naraz nechtel retez sjet z velkeho prevodniku na maly. Nemel jsem cas to zkoumat (jestli tam prekazi doraz ci nejaky kaminek), musel jsem hodit kolo do kouta a resit jine veci. Dostanu se k tomu asi az v sobotu, tak se dopredu ptam – chci to seridit poradne.

          Dam novej retez spravne delky, rucne to hodim na malej prevodnik, na presmyku bez lanka nastavim spodni doraz, staveci sroub necham v pulce, na odrazovaci pacce nacvakam uplne spodni polohu, napnu a uchytnu lanko. Melo by to tak snad fachcit, pripadne doladim stavecim sroubem a nasledne i hornim dorazem. Samo vysku + vodorovnej smer zkontroluji jako prvni. Netusim, co se mohlo stat, na prvni pohled jsem tam proste nic nevidel.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nechápu, jak někdo pořád trhá řetězy a druhý vůbec, napadá mě jen řazení v tahu.

            0 0
            • Paja  

              Roman ma ukrutnou silu ;)

              0 0
              • RomanH  

                jj, vsak to ted pri ceste z Kolina videl na vlastni bulvy :-)

                0 0
              • mastihuba  

                Nebo suchej vytahane retazek, ale to se v okolí zabin nesmí říkat nahlas že…

                0 0
                • RomanH  

                  No je pravda, ze ten 5× prervanej retez byl mazanej BR a to podezreni jsem napsal do Scotyho vlakna, ale naslednej dalsi retez jsem prerval tusim asi taky 2×, a to uz jsem mazal Brunoxem. Pak jsem to tam pro ferovost taky uvedl.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    To si pamatuju, ale tezko říct jestli jen nesetris na množství maziva :)

                    0 0
            • RomanH  

              Na silnici to bylo poprve v zivote (je tam jiz dlouho, ale podle merky porad dobrej), a na biku to bylo na trech Shimano retezech po sobe (na biku jsem vetsinou kupoval sadu nekolika retezu v krabickach). Vzhledem k tomu, ze jeden retez jsem prerval snad 5×, mohlo jit o vadnou serii.

              Jinak jsem mel prervany retez jen vyjimecme. U SRAM retezu se mi to nestalo (3×9 a 1×11), tuk tuk.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Taky si to myslím. Řetěz se přerve vždycky jen u špatné techniky řazení, nebo už je špatným řazením napůl vyrvanej článek a tahem je dílo dokonáno. To mi nikdo nevymluví. Nikdy jsem řetěz neserval. Od 1×4, přes 3×7 a 8, až po 2×10. Řetězy jezdím jen Shimano, Sram a jeden C8. Shimano jsem jezdíval nýtovaný, Sram s rychlospojkama, teď už i Shimano jenom s rychlospojkama.

              Když vidím, a hlavně slyším, jak lidi řadí, vždycky čekám, že to spoj nevydrží. Třeba to není Romanův případ, jen náhoda – špatnej materiál.

              A teď do mě :-)

              0 0
              • pepek  

                Kua, tady už člověk ani nemusí mluvit a nic psát, aby ho pánbíček hned potrestal!. Stačí "zpupná"myšlenka. Jsem si jen pomyslel, že jsem taky nikdy řetěz nepřerval a za 40 minut jsem táhl řetěz přes Milady Horákové za sebou :-(

                0 0
                • RomanH  

                  jj, ja uz jsem v tom hodnoceni ruznych defektu u ostatnich hodne opatrnej

                  0 0
                  • pepek  

                    Já jsem si jen pomyslel. Navíc to nemožu ani na nikoho svádět. Napřed jsem to chtěl hodit na Polku, který tady tvrdil, že 11ka Sram je dobrá i na desítku, ale řetěz má už 1000km a na pile i na kazetě má vůli, nijak se tam nešprajcuje. Možná dostal zabrat, když jsem namotal hazku, ale od té doby jsem ujel už asi 700km. Prostě BF.

                    0 0
                • obda  

                  :D

                  0 0
              • JSt  

                souhlasim s tebou, ze pretrzeny retez jde ruku v ruce s necitlivym razenim. ale kdo nikdy hrube neprehazuje, jezdi jen vyletne. coz neni nic proti nicemu. ;-)

                0 0
                • mastihuba  

                  Taky se to da do kopce tlačit, čímž sice prodluzujes cas jizdy, ale dost se tim posetri řetěz :)

                  0 0
                • RomanH  

                  Asi tak. Ale treba na tech Pivcech a Dukle si nejsem vedomej zadne prasarny.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Chystá se dnes Z buznoKlika do nejlepšího cyklorestoránu ve vesmíru?

      0 0
    • novcze  

      hlášení:

      … a koupil jsem dva Shimano kotouče a oba dva házeli, jeden dokonce vyžadoval dorovnání, sice jsou to asi ty nejlevnější, ale i tak bych čekal, že to bude rovný

      0 0
      • Smazaný účet  

        Za info díky, tam to jede z kopečka hodně rychle, takže to může být nepěkný překvapení.

        Po bitvě je každý generál, ale přesně tyto kotouče jsem měl na kole po koupi a už mi to nikdy na kolo nesmí. Ten plech je jak z konzervy a vlnily se po každým prudším sjezdu. Naštěstí se rychle obrzdily a šly s nadšením za 2 měsíce do koše. Od té doby jezdím SLX 66 obojí 180 a s tou plechovkou se to nedá srovnat. Za XT se mi nechce vyhazovat prachy, i když brzdy jsou XT.

        0 0
        • Smazaný účet  

          XT jsou mnohem hezčí ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            To je mi asi úplně jedno. Ten cenovej rozdíl je pro moje využití trochu zbytečnej a SLX se neprobrzdí až na jádro, protože žádný nemají. :-)

            0 0
            • ufoncz  

              +1

              Navíc všecky SM-RT66 ve 160 i 180 slušně rovný od výroby (a pro úplnost: kopie Avid HS-1 pod značkou Force všecky křivý)

              0 0
            • Smazaný účet  

              XT SM-RT76 jádro nemají…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já myslel, že mají všechny a ony až 86. To je jedno, i tak je pro mě nesmyslný platit cenovej rozdíl dvou set na jednom kotouči jen kvůli unašeči. Nešetřím na každé blbosti, ale nerad si připlácím zbytečně za něco co nevyužiju.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ale ty SLX jsou fakt nepěkné, zbytečně široká brzdná plocha, hyzdí mi stroj :)

                  0 0
                • pepek  

                  Unašeč je na kotouči dost podstatná věc.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    SLX SM-RT68 malý unašeč mají, tak nevím o kterých mluví…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Od začátku o SM-RT66 (i ufon), ty unašeč nemají, je to jen plech na 6 šroubů. Ty zmiňuješ center lock.

                      „Od té doby jezdím SLX 66 obojí 180“

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    hyzdí mi stroj, unašeč je podstatná věc – kromě odvodu tepla, tuhosti, hmotnosti a vzhledu jsem se nikde nedočetl o dalších výhodách. Nic z toho mi zatím u SLX kotoučů nechybí. Krom toho mám teď 2 nový kotouče v zásobě z bazaru za cenu 200, takže mám minimálně na tento rok vystaráno. Ale díky za diskuzi.

                    0 0
                    • pepek  

                      kromě odvodu tepla, tuhosti, hmotnosti a vzhledu – a to je furt málo? S unašečem se to rozhodně méně kroutí a je to pěknější. Když koupíš u číňana dokonalou kopii Superstar, tak je to i levnější.

                      0 0
                      • Excel  

                        pokud nevznikne vůle v nýtu ;-)

                        0 0
                        • JSt  

                          tu vymezis jednou ranou do dulciku… alespon na pulku pristi vyjizdky. ;-)

                          0 0
                        • pepek  

                          Ta vůle je patrně pověra, vzniklá na BF. Mám troje takové kotouče, různých značek a žádnou vůli nepozoruju. Pouze příjemné lupání po prudším sjezdu.

                          0 0
        • mastihuba  

          Treba kdyby sis to nechal vypalit na cnc, tak to vyjde ještě levněji, pokrouceny je to tak jak tak. :)

          0 0
        • novcze  

          při dnešním prvním vyjetím s nimi nebyl problém, k výběru přispělo, že brzdy mám deore, desky používám jen resin a plánuju příští rok vybírat novej bajk, takže jsem záměrně nechtěl nic lepšího

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak to pak chápu. Brzdily v pohodě. Mně vadilo to kroucení a rovnání po skoro každé jízdě. Jezdím taky jen s resin deskama.

            0 0
      • Motyll  

        doplním info o uzavírce:

        na mechové ze Senetářova ke Kůlně je aspoň 20 stromů přes cestu a závěr už by snesl pokosení trávy a malin

        0 0
    • Smazaný účet  

      Sedim tady jako trubka…

      0 0
      • RomanH  

        No u nas to rube uz od 18 hodiny, a tak jeste dve hodky podle radaru bude. Hodne stesti.

        0 0
        • Smazaný účet  

          A to jsem později na Stravě zjistil, že jsem potkal Karoše, jak se chystal a pak v těch bouřkách podle mě jel, aspoň podle trasy. Já mazal ze Soběšic radši zpět, ale šlo to pak na Kuřim.

          0 0
      • mastihuba  

        Copa dyk paja, motyl, mela byt debata vo iphonech :) tady by se dalo konstatovat, sedel sem sam v preplnenem kupe :)

        0 0
      • Paja  

        Pry jsi odjel minutu pred nasim prijezdem…

        0 0
        • mastihuba  

          Nj kdybys jednou prijel vcas na sraz :P

          0 0
        • Smazaný účet  

          Měl jsem úzký gumy, aspoň jsem dojel začerstva, za světla, nedehydratován brzo dom.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Na jednu stranu jsi zvítězil, na druhou stranu bylo zase spoustu nových zážitků. Bouřka mě a Páju chytla za čističkou v Bílovicích, Dušan to stihl, noční směna nevím. Dosud jsem se nepo, tak snad dobrý. Dušanova senoseč před Bukovinkou mě hodně pobavila, asi tam měl nějaký segment. Nesmím též zapomenout na úvod u Václava, bylo to velmi milé.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já na to vybavování a zastavování po 100m nejsu.

              0 0
              • Paja  

                To sis spatne vylozil.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Takže u hajnýho jste mlčky bušili na trenažérech? :)

                  0 0
                  • Paja  

                    Ne, dali jsme si pivo, Jaroslav kafe a jeli jsme dal.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    tam bych čekal nějakýho panáka Dušan s manasem nevypadají na to že by jim sociálka dělala peklo :D

                    0 0
                    • Paja  

                      O te detske slivovici nema ani cenu mluvit, to bylo jen na ochutnani ;)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        bez toho by to tam nešlo, to ví i malé děti :)

                        0 0
                        • RomanH  

                          :-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Vědět, že budou všichni na pergole, asfaltový výmrd bych si ušetřil (ani světlo jsem neměl).

                          0 0
                          • Polka  

                            Psal to zavčas Motýl ;-)

                            Mám ještě jeden poznatek…nechal jsem včera kolo hore na dešti a rázem pak bylo po vrzání PF, zajímavé.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              To jen než to úplně vyschne. Do 21:15 jsem ještě nevěděl, kde je pergola.

                              0 0
                              • Polka  

                                PF škoda :-/

                                Nečteš, nevíš. Ale nic si z toho nedělej, já tam taky nebyl, nestíhal jsem.

                                0 0
                                • obda  

                                  Hele, asi su natvrdlej, ale taky jsem z toho nepochopil, KDE je pergola ;)

                                  0 0
                                  • obda  

                                    PS z Motylova obrazku uz jo :)

                                    0 0
                                  • Polka  

                                    To už by zjistil přes WA.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Seru na vás, kola opřu o popelnicu, zbalím bágl, prášky nechám doma a pudu furt rovnou za nosem…

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Mam tady jednu takovou popelnici, o kterou lidi opiraji kola…;)

                                        0 0
                                    • obda  

                                      Tak že máte WA taky netuším :D Co se jezdí ve středu, tak nevím nic.

                                      0 0
            • Polka  

              Noční směna na to šla mazaně a přečkala prostě frontu v hospodě, zpátky jen lehce mokro od asfaltu. Ten radar byl včera teda podivnej, napřed vypadalo všechno jinak. Nadlesní a vlastně i Motýl jeli do solidního chcanca :-)

              Každopádně jsem se včera znova přesvědčil, že i když tělo už nemůže, ale hlava říká, že musíš jet, jedno jestli je déšť, tma, kopec nebo cokoliv, tak se po rozmotání noh všechno najednou nějak aktivizuje a jde to. Nechápu, to byl kua den.

              0 0
              • mastihuba  

                sem jel z brna okolo 20:45 a mezi slatinou a pindulou solidní peklo, pak člověk vyjede na kopec a jak když utne… u náas slejvák až okolo 21:30–22h dneska jsem podolí neriskoval :)

                0 0
                • Polka  

                  Jj, sud jsme měli plnej za 10 min.

                  0 0
                  • babicak  

                    U nás tak málo, že dneska můžu rajčata zalévat. Kudy všichni jezdíte?

                    0 0
                    • RomanH  

                      U nas ji spadlo taky dost. A praskalo to az tak, ze netece v obci voda (elektrikar ma prijet kolem 14 hod), je odpalena rozvodna O2 (i pres zaplaceny profi servis prijedou az zitra), vypada to, ze i nejaka nase koncova zarizeni (sousedovi na modemu nesviti diody, svagr videl zablesk ve sve rozvodne skrini…) Jeste mi mozna bude modem, ktery jsem vyhral v tombole na skolnim plese, dobrej… Jeste ze to kua neodpalilo vycep :-)

                      0 0
                    • obda  

                      Hele, u nas 4.5 mm. Ja byl na zahrade u kamarada za letistem, a tam s bidou jeden. Je to hrozne lokalni.

                      0 0
                      • Motyll  

                        Hele čím to měříš?

                        0 0
                        • obda  

                          Klasicky srazkomer (kus plastu se stupnici).

                          0 0
                        • ufoncz  

                          Nebyls náhodou dneska se synem v Jedovnicích jakože na cyklokroužek? Jestli jo a jestli se v tom nějak vraceli na kolech dom, tak teda respekt.

                          0 0
                          • Motyll  

                            Jj, tam bez deště. Zpátky o půl šesté už to nebylo tak hrozný…

                            Knedlík, malá Plzeň. Dalo se to přežít.

                            0 0
                  • Jaroslávek  

                    Dodám sudy a občas přivezeš nějaký k nám.

                    0 0
                    • Polka  

                      Dík, ale nemám na ně místo :-) Uvažoval jsem ještě o druhým, ale prostě bych tím jen zajebal dvorek.

                      0 0
              • Paja  

                My jsme vyckali pod mostem a dojeli uz jen za drobneho deste.

                0 0
              • Jaroslávek  

                Vypadals jako když ty závody bereš fakt vážně :-)

                0 0
            • Motyll  

              Segment tam není, ale taky mě to pobavilo. Na Eaglu spodní megakolečko kladky funguje na sběr sena velmi spolehlivě.

              Jinak nebýt toho akátu hned po startu od pergoly, byla to dobrá trasa. To by se snad líbilo i Polkovi :)

              Maňasovi to jede pěkně svižně. I oblíkání zrychlil.

              Díky za všem za vyjížďku.

              Cestou dom jsem pochopitelně zmokl, ten den už podruhé.

              2p@x: když nevím, zeptám se :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak já hlavně nevěděl, že je to domluvený se Z klikou, asi WA.

                0 0
                • Paja  

                  Co je pro tebe Z klika, Jarda? Kazatel nas zval uz pres tydnem a vcera to tady jeste potvrdil Motyll, na WA jsme uz jen resili kudy s Dusanem a Jardou pojedeme.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já už nahoru nepáchnu, když sednu na Veveří na zahrádku, můžu aspoň čumět po babách a né po Banánovi :)

                    0 0
                    • Polka  

                      Měls kua jet na ten Vilas, pokud bys tam byl dřív jak Motýl, tak by na tebe ještě zbyl Letnáček ;-) Ale s babama je to tam taky špatný.

                      0 0
                    • Paja  

                      :D

                      0 0
                    • Motyll  

                      Na druhou stranu, když se s Banánem někam vydáš, on se rozhodně nestydí (jakékoli) baby zeptat nejen na cestu.

                      0 0
              • Polka  

                Navrhuju segment nazvat „Dušanova senoseč“ :-D Pokud se mu ta šotka tak ekluje, tak to může příště zkusit tady tudy, tudy tady.

                0 0
    • Excel  

      Jsem zjistil, že mám po jedný krátký vyjížďce na festce, šulina od šmíru.

      To asi není normální!?????

      0 0
    • Smazaný účet  

      Myslím, že jsem se na to už ptal, je sekundový stan k něčemu (použití na fesťáky)?

      https://www.decathlon.cz/…8378283.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        Rozložení okamžitě a funkčně bez problému. Co jsem viděl u švagrové. Co jsem viděl u jiných, je spíš problém to složit, než používat. Pokud teda přesně nevíš jak na to. Prali se s tím 3 lidi jak s ulovenou anakondou. Jednou jsem s nima ale jel a zrovna se ten rozměr nikam nehodil na uložení ve více lidech v autě. Je to celkem velký kolo – ve složeným stavu (Rozměry obalu: Ø 65×7 cm).

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mně kamoš pučuje Husky pro 3 osoby, má to tři ty skládací tyčky a nebaví mě to kvůli jedné noci stavět a skládat…

          0 0
      • RomanH  

        Spoluzacka dcery ho mela na skolnim vylete. V noci zacal slejvak, a plavala. Nevymyslej picoviny a vem klasiku.

        0 0
      • Paja  

        Vzhledem k tomu, kolik lidi tyhle stany nekde v kempu u rybnika nebo na festacich pouziva, tak asi jo. Neda se od toho cekat velka odolnost proti vetru, coz ti v techto pripadech vetsinou nevadi a tady ani delsi nepromokavost, ale za ty prachy nemuzes chtit zazraky.

        Proti komarum to fungovat bude, akorat s tim jednim vchodem to urcite bude vetrat hur nez s dvema. Velkej stan, co s nim s deckama jezdime na tabor, mame s dvema vchodama, a kdyz to celej den stoji na slunku, je moznost vecer vyvetrat pruvanem k nezaplaceni.

        Taky je to jen do auta, sbaleny je to celkem neskladny.

        0 0
        • RomanH  

          Minuly horky vikend jsem spal s detatkama ve stare dobre Gemma 3. Nocni silne bourky i po tech 20 letech (byt ho samo udrzuji) preckal bez ztraty kyticky, coz se o nove kamaradove Colemannovi rici nedalo.

          Nadcasovej stan, shodli se na tom vsichni (meli ho drive take). Je vylez / vlez je blbej. Skoda, ze uz se nevyrabi.

          0 0
          • Paja  

            Vlez byl silene mrnavej, vylezt z toho po desti a zustat suchej asi nebylo jen tak a asi i to vetrani nic moc, ne? Ja ho nemel, pres 20 let mam Jurka, jednou jsem nechal menit podlazku, jinak furt v cajku (posledni roky teda spis jen lezi na pude, bo je to stan pro 2 a ne pro 5 ;)

            0 0
            • RomanH  

              Vylezalo se po ctyrech. Resil jsem to igelitem schovanym pod podlazkou. Pri vylezu jsem ho jen vystrcil. Ale kdyz byla Katka tehotna, lezt do nej nechtela :-) Tropiko stanu nebylo z klasicke stanoviny, ale z nejakeho tenkeho matrose, tak to docela dychalo. Kazdopadne to prezilo i zasypani snehem.

              Dnes by tycky byly z karbonu, upravenej vlez – skoda, ze klucina zahynul, jeho stan je pro me sedecni zalezitost.

              Kazdopadne za me jedine samonosnej stan, kde se stavi bud prvne tropiko, nebo vnejsi + vnitrni zaroven, a to kvuli stavbe v silnem desti.

              0 0
            • Karaya  

              Za mě Jurek už nikdy. Po 10 letech protékal vrchem i spodem. Když jsem se ptal na opravu, tak převýšila cenu nového dobrého stanu od jiné značky. Takže ty jejich řeči, že s Jurkem si kupuješ servis na doživotí, jsou jen marketingový blábol. Naopak u Gemma jsem slyšel, že pořád dají servisovat i velmi staré stany.

              0 0
              • Paja  

                Co jsi mel za stan? Ruzny rady maji ruzny parametry jak tropika, tak podlazky.

                Vymena podlazky stoji cca litr, coz mi pri soucasne cene stanu cca 5500 nepripada neumerny.

                Pokud ti tece jak podlazka, tak tropiko, nema asi smysl neco opravovat, kazdopadne mne tropiko po 10 letech neteklo, a to ani nemelo zalepeny svy.

                0 0
                • RomanH  

                  S tou vymenou podlazky jsi me nahlodal. Jednak drive se nedala sehnat tak velka v kuse, cili ji sila Gemma sila se dvou kusu, a druhak, po tech 20 letech mi prisla takova divne lepiva (jestli po impregnaci ci starim tezko rici).

                  Ja uz ji ted vytahuji jen vyjimecne. Kdyz jezdime autem stanovat, tak s veskerym komfortem – rodinny stan, stul, skrinka s polickama, sam naopak spavam pod sirakem ci pod plachtou… Ale obcas (1–2 noci v kuse kdyz nejedeme v plne sestave, ci detem na zahradu) ji postavim. Pokud by mi ji vymenili do nejakych cca 1500 Kc, bylo by to super. Stavim se do Gemma servisu, mam to kousek od prace.

                  0 0
                  • Paja  

                    Mam to podobne, kde jsme byli v poslednich nekolika letech bez deti, pocasi vyslo tak, ze jsme spali pod sirakem (jedinkrat nocni bourka u tulaka Karla, to jsme zdrhli do zvonicky ;) a loni do Dolomit jsme si do kempu vzali ten velkej 220×250 i kdyz jsme tam spali jen 2.

                    0 0
                • Karaya  

                  Vyrábí se koukám doteď. https://www.jurek.biz/…-3-5-d40.htm

                  Ten náš je z roku 98, že už není použitelný jsem zjistil v roce 2009.

                  0 0
                  • Paja  

                    Asi ses k nemu nejak spatne choval;) muj je ze stejne rady o rok starsi.

                    0 0
          • obda  

            Ten kybl vody za krk pri vylezu ven byl hodnotnej :)

            0 0
            • RomanH  

              Tak prvne jsi samo musel bouchnout do obou strisek, to neznaleho naucil prvni vylez :-) Tezky zivot eskymaka

              0 0
    • maajkee  

      Čus, není to někdo kdo by měl začátkem prvního červencového týdne čas, ukázat dvěma hradeckým chlapcům nějaký pěkný terénní špeky na sever od Brna, Adamov a okolí? Chystáme se tam na dva dny, přes noc. Bud z pondělí na úterý nebo z úterý na středu.

      0 0
      • Paja  

        Pepa by mohl, s nama uz nechce jezdit :/

        0 0
      • Karaya  

        Klidně, ale až po práci. Tzn. nejdřív po třetí.

        0 0
      • marshalll  

        Zdar, já tu budu, někde bych Vás mohl potahat (spíš teda trailový klasiky blíž k Brnu). Případně se ozvi…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Seychely nebo Bahamy?

      0 0
    • Motyll  

      Dneska to vypadá na Regent…

      0 0
    • babicak  

      Kdyby někdo nevěděl, co s volným večerem, tak u nás jsou hody, na ratofka z kopce :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      peprle předběhl dobu, LV má zpoždění: https://www.bike-forum.cz/…itelu-vol-lv#…

      0 0
      • pepek  

        Ta flaška je tam špatně. V tom se dají vozit jen lehké věci.

        0 0
      • Polka  

        To sem měl kdysi na pěší, ale potil jsem se v tym jaxviňa, tak jsem to prodal.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Pro masochisty doporučuji ŽTZ výmrd od Hvozdce k Ríšovce. Ještě bych počkal až se trochu oteplí.

          0 0
          • pepek  

            To je přece standardní návratovka ze Šmelcu.

            0 0
          • obda  

            Proč? Já ho jel (dolů) dva týdny zpátky a byl v pohodě (tj. žádná zásadní změna oproti starému stavu).

            0 0
          • Excel  

            Jo ten kopec je na moral, protoze tama se vracim vetsinou prositej.

            0 0
          • novcze  

            jel jsem to minulý týden nahoru, uklízel jsem tam jednu větev přes cestu, poštípal mě hmyz, ale jinak v pohodě s 22–36, protáhl jsem to po modré až k Hubertovi

            0 0
          • Excel  

            Dneska jsem si ho mazochisticky dal, az na ten strom pres cestu se tam toho moc nezmenilo.Misty i umetenejsi. Zato sjezd po Zelezne ceste na Smelc ma solidni vymletej rygol. Resp. je ta cesta ve slusnym rozkladu.

            No jo, aby nebyl Smelc prazdnej, kdyz jsou vsichni na Letny.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Mě toho volnýho kameniva přišlo celkem dost. Zastavit však nelze, bo žerou komáři.

              0 0
              • Excel  

                Mas pravdu, na dvou mistech je toho volnyho vic, ale zbytek mi zase prisel umetenejsi-naplava srovnala ryhy. Komary jsem nastesti nevnimal.

                0 0
            • mastihuba  

              Par cyklistu tam bylo, ale pochybuju ze vedi kde je smelc.

              0 0
              • Excel  

                I ty, Brute? ;-)

                0 0
                • mastihuba  

                  jo i já, krom toho teď po cyklosezoně už mám čas i na jiný pičoviny…

                  0 0
                  • Excel  

                    Předpokládám, že jsi tam měl den před tím něco pracovního a spojil jsi to. Nechce se mi věřit, že bys tam jel cíleně jen skrz toch tohle.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jel tam merit hluk :-)

                      0 0
                      • Excel  

                        :-D

                        0 0
                        • mastihuba  

                          náhodou když jsem šel tunelem z letné k vltavě, tak mne docela sralo že tam nemám měřák, protože ty ventilátory jsou u nejbližších bytovek fakt hlučný :D

                          0 0
                    • mastihuba  

                      vzhledem k tomu co poslouchám u nás v hospodě, doma od taty a tady od Polky, tak jsem měl fakt potřebu ráno sednout do auta a vyrazit na pivo pro tentokrát do cajzlova. Konec konců je to výrazně pitelnější než ta naše břečka.

                      0 0
                      • Excel  

                        A ještě autem po dálnici. Tak to seš fakt srdcař.

                        0 0
                      • RomanH  

                        Mne vcera stacily nazory nekterych lidi z Usteckeho kraje v poradu 168 hodin.

                        Tem lidem proste nevysvetlis, ze Babis v dobe ekonomickeho rozmachu rozhazuje z toho, co naskudlil jimi nenavideny Kalousek. Kdyz mu ted dochazi prasule, chce zvedat poplatky za katastr, dalnice,…

                        Ze vyplacenim dotaci Agrofertu, ktere EU nezaplati, prakticky tuneluje CR

                        Ze na Slovensku krome prvni instance prohral vesekere soudy ohledne spoluprace s STB

                        Ze respektujes, ze ANO vyhralo volby, ale Babis patri pred soud a v zadnem pripade za techto okolnosti nemouhou ovladat ministerstvo spravedlnosti (a porusuje vlastni stanovy, kde maji dano, ze staci jen podezreni z trestneho cinu, a odstupujes).

                        Opravdu jedina vec, ktera ho sestreli, bude pripadny soud, jinak to asi ani predcasne volby nevyresi :-(

                        0 0
                        • mastihuba  

                          je smutný že když todle všechno vyjmenuješ, tak polka je schopnej k tomu napsat jen bééé :(

                          0 0
                          • babicak  

                            Neosočujte Polku, on za těch 6 let, co jsou u vlády již prozřel , Bureše podporovat nebude

                            0 0
                            • Polka  

                              Já ho snad někdy podporoval? Vy mě fakt bavíte. Jsou to stejný „debaty“ jako na FB, kdy i ti nejlepší kamarádi „demokrati“ nerespektují názory ostatních a pouští se nevybíravě hromadně ve stádu do těch, kteří se jen krapet zastanou ANO.

                              Kámoš se vyfotil na Majálesu s Babišem, jen pár minut pokecali, hodil to na FB a taková smršť od „kamarádů“ co se dostavila…prostě odporný, trapný, absurdní.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                tak proč začínáš hned o ovečkách?

                                0 0
                                • Polka  

                                  Protože jste stejný ovce jak ti kobliháři.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    to že tobě je jedno že to tady de doprdele, ještě neznamená že to musí byt jedno i ostatním…

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Co tady jde prosím tě doprdele? Se prober, máme se jako nikdy…jsou to vlastně tvá slova ;-)

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        ano máme se… to jsou moje slova, nicméně ještě nikdo si podobným estebackým způsobem neupevňoval svoje pozice. Proti tomu že se máme dobře nikdo neprotestoval… a to co tady jde do ****** už popsal výše roman, to já opakovat nemusim.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Tak vyhrajte volby a jejich pozice (jaké vlastně?) půjdou rychle doprdele. Nejlépe ať se tam nahrnou Piráti, to by šlo brzo do úplné ******. Nejhorší na tom je to, že někdo svolá protesty, něco požaduje, ale nemá absolutně další řešení a alternativu :-) Pro mě zloděj (opozice) honí zloděje (vláda), absurdní, ale pro ČR typisch.

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            bylo by lepší kdyby tam ti zloději nebyli. a ještě lepší by bylo kdyby tam nebyl ten zloděj největší, kterej si ty volby nalajnuje přes svoje media…

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Tady to fakt nepatří (a už se k tomu nebudu dál vyjadřovat). Ale problém s Burešem je, že se snaží změnit celý systém směrem k autokracii. Mj. i proto, aby z toho osobně profitoval (a nešel do lochu). A to je mnohem větší *******, než že někdo blbě pár let vládne. Konec OT.

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              děkuji.

                                              0 0
                                            • kankrlicek  

                                              Ale on to říkal na rovinu a hned od začátku. Chci vést stát jako firmu. A když si spojíš, že za bránou do továrny končí demokracie… :)

                                              0 0
                                            • Polka  

                                              Podle mě ne v autokracii (to je zase hysterie), ale ve většinový s čímž bych naprosto souhlasil právě vzhledem k všem těm dosavadním koaličním hrátkám, rozpadům a neúspěchům. Problém je, že kdyby to navrhl kdokoliv jiný, tak by se řeklo, jo jednejte k tom, ale takhle je to prostě touha po autokracii :-)

                                              0 0
                                  • Motyll  

                                    Já myslím, že nejsou. Ovce právě následují Bureše a přes růžové brýle nevidí realitu. Možná nechtějí.

                                    Jinak velmi trefně celou Letnou shrnul Aston.

                                    Čímž bych to tu raději uzavřel.

                                    0 0
                              • pepek  

                                Já ho snad někdy podporoval? – ten se povedl. Bohužel musím uznat, že vedle Bureše jsou ti naši ostatní „vůdci“ jen takoví zombíci :-) (Nenašel by se nějaký Habsburg, který by to zase vzal? Jednoho jsem viděl)

                                0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jak kdyby byl problém zajít v Brně na nebrno…

                        0 0
                        • mastihuba  

                          tak některý knajpy mají jistou tradici a třeba tohle by měl absolvovat každej milovník piva. Je to uplně jiná atmosféra

                          https://mapy.cz/s/3ueJh

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Temuto já nerozumím, hlavně by mě srali harmonikáři a spol. Ještě musím dát koleno na Bláhovce…

                            0 0
                          • Paja  

                            Prej demonstrovat…spis na vylete po stopach Nicka Cartera ;)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              ja ko todle jsem sem dal z legrace, absolvovali jsme to den před AC/DC dva roky zpět. Pak jsme to zakončili v někake Valdemose. :D

                              0 0
              • Polka  

                Tak zrovna tebe bych tam teda nečekal. Ovečky, béééé :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak hlavně že máš na škopek a k snídani na koblihu. :)

                  0 0
                  • Polka  

                    No vždyť to píšu…koblihy, řepka, dotace, čapí hnízdo a furt dokola, béé, béé, béé. Vy jste uplně stejně zmanipulovaní jak ti Babišovci.

                    0 0
                    • Paja  

                      Hosi, jdete s tou politikou do hajzlu, jo? Tady to ma byt o vyjizdkach…na Burese si zalozte jiny vlakno.

                      0 0
                      • Polka  

                        A proč zas já? To Franta sem dal tu provokativní fotku :-P To je účelovka totok.

                        0 0
                        • Paja  

                          Jses trosku vztahovacnej, nasal jsem „hosi“ a dal jsem to nakonec, to, ze zrovna pod tebe je uplne fuck.

                          0 0
                      • mastihuba  

                        jednou za čas bys to mohl vydržet, mne vaše podlážkz u Jurka, taky nezajímají. :)

                        0 0
                    • Jaroslávek  

                      Počkat, počkat, řepka přece sedí, né !?

                      0 0
                      • Polka  

                        Ono je to IMHO složitější a ne tak černobílý jak se nám média a opozice snaží namluvit.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Ty o voze, já o kopačce.

                          0 0
                        • pepek  

                          Tak nám to trochu vybarvi, ať nejsme takový ovce.

                          0 0
                          • Polka  

                            Pája si to nepřeje, tak dojeď ke krbu a vybarvím ;-)

                            0 0
                            • pepek  

                              Tak třeba dojede i Franta a přiveze závan svěžího větru z Prahy (abys ten fotošop neměl příliš do růžova. )

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Neboj fotoshop do růžova nemám, ale docela me to pobavilo. A Franta se nahoře jen tak neukáže, protože nedosahne na dotace, tak vsecko musí na polu odedrit sam. Možná kdyby nejezdil po demonstracich a drzel hubu jako ostatní, tak by se i na kole svezl…ale co pivo mame, na kole se svezem, tak vono je vlastně vsechno cajk.

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Necháme to na Ostružnou

                                  0 0
                                • les  

                                  Cestář, Kolštejn a Ryzí pivo z hor :-)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    jeden nejmenovaný sudruh ze šumic co s tebou seděl onehdá na zahrádce mne láká použít přídavnej motorek :D

                                    0 0
                                  • Motyll  

                                    Bobe, kdy a kam tašku? Mám to teď trochu časově našlapané…

                                    0 0
                                    • les  

                                      Poveze to Markét. Tak nejlíp rovnou k Zdenálovi na Jezera.

                                      Jede dnes někdo ? Já to mám v plánu. Vedro mě nevadí.

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Já a Pája, po práci, trasu já ještě neznám, když si jezdíme za mrazů, tak nás vedro nerozhodí :-)

                                        0 0
                                        • LM  

                                          To jsem si včera myslel taky. V batohu jsem měl pití s ledem (v dobastleném „termoobalu“ aby to nestudilo do zad), trasu pečlivě naplánoval ve stínu podél potoků a moc to teda nepomohlo :-)

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          Žena: „Tam je takový vedro, že pokud chceš jet dnes na kolo, tak seš sebevrah“

                                          Já: „No musím, dneska a zítra kvůli BP“

                                          Žena: „Ma…gór!“

                                          :-D

                                          0 0
                    • mastihuba  

                      vo fotku si řekl exik a tys hned vystartovall s ovečkama, tak se pak nediv že si rejpnu do koblihy. Je mi jasný že tobě je to fuck of jako polovině národa…

                      0 0
                      • Excel  

                        Já jsem si vo fotku neříkal :-)

                        0 0
                      • Polka  

                        Já nestartoval, vždyť je tam smajl a ovce se prostě při takové hromadné akci přímo nabízely.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          tak tomu se nedivim že Klaus kope za starou garnituru. Onehdá když se s H systemem začlo probírat i financování jeho ODS tak měl docela máslo na hlavě. :)

                          0 0
                          • Polka  

                            Jsou v tom všem namočení úplně všichni a část si teď najednou hraje na ty jakože „dobrý“.

                            0 0
              • Motyll  

                Správná věc Františku!

                0 0
    • LM  

      Na Kníničské naproti MJ Holiday se rozhodli opravit kus chodníku.

      • zatím je tam teda jen 40 cm hluboká díra v celé šíři v délce několika metrů a několik zábran
      • začátek vypadal jetelně a byla tam mezera mezi zábranama, takže jsem vyrazil tímto směrem (přeci to nebudu objíždět:-))
      • na konci úseku je vysoký schod nahoru z díry na stále existující chodník a mnohem menší mezera v plotu (tady už jsem kolo nesl a prosoukával se za zábrany)
      • dál už to vypadalo v pohodě, ale kousek dál na konci mostku jsou další dvě zábrany vysoké cca 1 metr, které jsou přidrátované k sobě a i k zábradlí na obou stranách chodníku – ¡No pasarán!
      • no zvednul jsem kolo do vzduchu i přes protestující rameno, dal ho na druhou stranu a pak přelezl plot – tudy už nepojedu
      0 0
      • Smazaný účet  

        Nějaká inovace. Ještě minulej týden to šlo odsunout. Tak to přidrátovali. Pro auta už je skoro všechno zavřený, tak začali i s likvidací chodníků. Píšu záměrně „chodníků“. Dost lidí si myslí, že tam je cyklostezka. :-)

        0 0
    • pepek  

      Já vím, že to tady nikoho nezajímá, ale kdyby někdo chtěl n8hodou vidět přenos z 24hod v Grüne Hölle, tak tady Je to dost dobrý

      0 0
      • pepek  

        Soudruzi, je to fakt dobrý. A v noci to bylo přímo hustý. (A můžeš si vybrat, s kým pojedeš)

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku jedu,zde dám první máz piva,

      0 0
      • LM  

        Jedeš primárně asfalt, nebo to zkusíš i do bahna – teda do lesa? :-)

        0 0
      • novcze  

        po tom nočním/ranním dešti na to dneska peču … příští týden má být azuro, takže úterý a středa to jistí, snad to trochu v lese oschne

        0 0
        • Excel  

          Sedim na Smelcu, terenem dnes kaine problem.

          Naopak, nabstojce z V. Kninic tece skvelej potucek, kterej ten hank zprijemnil.

          0 0
        • obda  

          Když jsem chtěl brzo ráno vyrážet, tak chcalo :-/

          0 0
          • pepek  

            Předpověď přece jasně říkala, že chceš vyrazit až večer.

            0 0
            • obda  

              Měl jsem volno jen před obědem, nezávisle na předpovědi :-/

              0 0
            • LM  

              jj, v půl osmé večer už se dalo jet i kolem letiště v Medlánkách (tam jak je vyplavená ta spraš z kukuřice). Někdo tam šel pěšky dříve a zůstali po něm hluboké stopy :-D

              0 0
    • scoty  

      Zdarec, tak kdo pozná gdetosem? :) Roman?

      0 0
    • Excel  

      Vzhuru na palubu, dalky volaji, vitr uz prihodny vane nam.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Chudák Feltík, celý dny vystaven smažbě, jak asi bude vypadat lak a gumové součásti za chvílu?

      0 0
      • RomanH  

        Pri Tve cetnosti vymen stroju bych to neresil ;-)

        Lak *****, u aut taky drzi, a co se tyce plastu, tak pokud jezdis casteji, stejne je drive sjedes. Akorat bych teda nefoukal vysoke tlaky, abys to najednou nemel na rafkach.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jak dlouho vydrží mlíko tekutý, když to tak pečeš celý dny?

        0 0
        • Smazaný účet  

          To ti neřeknu, páč dolívám nepravidelně. Ale Štěrba měl teď v testu Kanóna s jakousi krabičkou od Garmina, že ti appka krom veškerých jízdních parametrů ukazuje, kdy máš měnit řetěz,…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na to mám měrku ČZ, svýho času za kilo, a ta spolehlivě funguje bez nabíjení už asi 20 let :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jasně, ale nesmíš ji přiložit pozdě, což třeba u orlí X01 dost bolí. X01 řetěz je klidně rok v pohodě.

              0 0
              • RomanH  

                Nesmis vsemu verit. A jak ta apka pozna, v jakem terenu jsi jezdil ? Paradoxne nejvice mi kdysi vydrzel retez asi 3200 Km, a to jsem s nim jezdil tejden v Dolomitech. Nejmene pak asi 900 Km, blative sracky kolem komina.

                0 0
                • ufoncz  

                  To mi připomíná, že na základě statistik vedených jinou appkou (jejíž jméno se neříká), musím uvést na pravou míru to, co jsem tu v nějakým předchozím vlákně psal o výdrži převodníku AbsoluteBlack Oval. Zatímco první kolem těch 10 000 km v terénu i přes zimní sračky apod. dal a vyměnil jsem ho jen proto, že už to nebylo ono, druhej, později zakoupenej kus, jsem teď měnil po zhruba 5000 km, protože se mi nelíbily chroupavý zvuky na dvou či třech nejlehčích převodech. Funkčně byl asi cajk, ale zvuk s novým řetězem byl v hladkým stoupání fakt otravnej. Jestli zhoršili kvalitu výroby ve své pšonské fabrice, to si z toho usuzovat netroufnu. Ale už budu v doporučování s ohledem na výdrž opatrnější.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Ona je smart :D Hele, většina lidí jezdí jak Mlok, blatu se vyhýbá. Já měřit zapomínám, vpodstatě ani nevím, jestli mám dobrou měrku a na jakým zubu vlastně měnit.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Kdo chce kam…má orla. Jezdím s kazetou na desítku za 6 stovek, takže i kdyby, tak se tomu zasměju. Pohon jsem naposledy zlikvidoval „vytažením“ řetězu než jsem pořídil měrku, protože jsem neměl tušení, že něco takovýho mám hlídat. A to šlo pak komplet, kromě kladek. Od té doby měním jen řetězy.

                0 0
                • novcze  

                  tak ono časem se k tomu 1×12 taky dopracuješ, na nových lepších kolech snad už nic jiného není. Třeba 12 spd. SLX nebude drahej jak orel.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Pokud to jinak nepůjde, tak co nadělám. Zatím to rád přenechám jiným. Už dávno vím, že vyfukováním kouře do umyvadla zlato nevznikne, takže experimenty dělat nemusím. Co jsem zatím vyčetl, tak kromě nejvyšších sad má Sram víc nevýhod než výhod (pro mě, opakuju pro mě), trochu se obávám, že SLX bude jak ošizený levnější verze Sram, takže opět víc starostí než radostí, i když Shimanu věřím v propracovanější nižší řady než dělá Sram.

                    Za poslední 3 roky jsem nemusel na komplet 2×10 XT (až na SLX kliky+kazetu Deore) prakticky, až na výměnu lanka řazení, ani jednou sáhnout a to je to oč tu běží. Jenom měním řetězy. Stačí se podívat na šířku řetězu systému 1×12 a je jasný, že tam prostě musí rozhodovat každá drobná odchylka v nastavení, vůli přehazky, naražení patky apod. To nepočítám některý problémy už u nových kazet (přihýbání zubů, pilování), převodníků (nedržící řetěz, hluk, laborování s velikostí), přehazek (vyrvaný šrouby, problémy s přesným doladěním) atd.

                    Každopádně zopakuju větu: Každej ať si jezdí na čem chce, hlavně ať mi to nenutí.

                    0 0
                    • les  

                      Souhlasím. Momentálně jezdím 1×10. A nic víc, na to moje šomtání kolem komína nepotřebuji. Každý další krok, by byl jen vyhazování peněz.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Nikdo Ti to necpe, je to jen o chechtákách a prioritách :)

                      Hejtuju éčka, ale je mi jasný, že nějaká hacklá ***** na balónech by mě bavila.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Éčka nehejtuju, protože tuším, že to na stáří, pokud se toho dožiju, bude jediná možnost jak se dál držet oblíbených kopcovitých tras. Už teď mi hapruje koleno a lepší to nebude. Mládí v p… a do důchodu daleko. :-) Mimochodem, teď se celkem tou problematikou zabývám trochu víc, protože tchýně s blížící se sedmdesátkou na krku tchánovi odmítla poslušnost, že jestli chce, aby dál jezdila na kole, ať přitlačí na šrajtofli a koupí jí elektro. Až teď jsem pochopil k čemu je to důchodový spoření. Na zakoupení e-biku, to jsou buďto úplný šroty, nebo to leze přes 60 tisíc.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Včera mi přišel informativní list důchodového pojištění: evidovaných cca 22 let, náhradní doba cca 4 roky, neevidované cca 2 roky. Budu muset proštudovat vysvětlivky.

                          0 0
                          • RomanH  

                            O ten informativni list sis nekde zadal, nebo Ti to prislo jen tak ?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Je třeba předložit vyplněný tiskopis od ČSSZ osobně, písemně nebo elektronicky…

                              0 0
                              • RomanH  

                                Hmmm, na litani po uradech jsem linej. No ale asi bych mel, 27 odpracovanych let za mnou a takovych 20 prede mnou, meziscot by nebyl od veci.

                                Toto jsem propasnul, skoda.

                                0 0
                              • Karaya  

                                Nejsnáze asi přes portál občana…

                                0 0
                          • babicak  

                            Můžeme se večer o tom pobavit, mně chybí střední a vysoká a i když poté celý život dělám, tak mi chybí dalších 5 let. Kromě jednoho roku, když to nebylo povinné jsem vše řádně platil.

                            0 0
                    • RomanH  

                      Jde o to, ze pokud stavis nove kolo rekneme od SLX vyse, tak davat tam dva vyvoje stare komponenty mi neprijde rozumne. Uz ted se treba blbe shani razeni XT 3×9, jejich kliky 3×9 (44/32/22) – sehnat to samo jeste jde, ale jak to bude dlouho…

                      GX Eagle je podle reakci osizeny, X01 stoji ranec, ale treba 1×11 (at uz SRAM GX nebo v kombinaci se Shimanem) je relativne levne, plne funkcni a prevodove dostatecne. Tim, ze ted Shimano konecne vylezlo s 1×12, dojde podle me ke snizeni cen SRAM Eaglu a zvedne se i kvalita.

                      Ja treba moc nevidel vyhodu u Shimana 2/3×10 oproti 3×9 (byt teda desitkova rada mela prevodovy krok lanka 1:1, cili teoreticky mene nachylne na nepresnosti), ale s 3×9 jsem zadny problem nepocitoval. 1×11 mi ale prijde funkcne lepsi, na 1×10 nemam teoreticky motor (pisu teoreticky, pac jsem si to myslel na zaklade srovnavacich tabulek u 1×11 taky) – neresit, jezdit :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        To souhlasím, že kdybych teď pořizoval kolo, tak už by to nebylo 2×10, ale asi 2×11. Spíš jsem to myslel tak, že dobrovolně nezahodím co mám a nepoženu se zbytečně do 1×XX. Vzhledem k tomu, že kolo předtím jsem měl 15 let, tak bych teoreticky mohl ještě pár let na tom co mám vydržet. S menší obměnou odcházejících komponent. Ano, neřešit, jezdit. :-)

                        0 0
                    • novcze  

                      já taky nemám větší potíže se současným 3×10, ale vidím pozitiva 1×12 v tom, že zmizí přesmyk a půjde to celé líp vyčistit, rozsah stačit určitě bude při 30×10–51

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        30 × 51 to už neumotáš a padneš na bok :)

                        0 0
                        • Paja  

                          To je stejnej prevod jako 22/34 na 26 (ten jsem pouzil i vcera).

                          0 0
                          • babicak  

                            V tom výdrbu od Vládní jsem musel vydržet 30 × 42 , tam bych i tu 50 uživil :-)

                            0 0
                        • novcze  

                          :))

                          točit vysokou kadenci je dobrý na kolena a taky nic jinýho nezbývá, když jsou slabý nožičky ;)

                          0 0
                • les  

                  +1

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Moje počasí, čím víc budou lidi brblat, tím víc mě to bude bavit. K večeři by to chtělo mořské plody. Akorát mě sere, že po misantropickém období se špatně dostávám zpět do debat v kanclu, hlavně u dam.

      0 0
    • novcze  
      • jak dělali tu novou dálnici na Babě, tak opravdu tu část do Jinačovic nechali tak rozjebanou jak byla (zde od bodu jedna)
      • ten vyplavenej písek a šutry všude se mě zdá, že to ovliňuje výkony na Stravě, segment z Jinačovic směr Brno, jsem jel v dubnu dvakrát minimálně o minutu až minutu a půl rychleji než teď dvakrát v červnu a asi to není tím, že bych měl lepší nohy v dubnu, pozorujete něco podobného? Samozřejmě ten výpadek v květnu je znát, ale snad ne tolik, asi budu muset začít jezdit na dvojku v Mariánským, to mělo minulý rok super vliv na výkon :))
      0 0
    • Smazaný účet  

      Moje klasické téma ;), rozhodl jsem se posunout kufry na ME3, nálepka uvnitř na hadry, bota plná blata, Shimana mi nesmí do baráku. Poslední naděje je Bont.

      0 0
      • RomanH  

        Nalepku jsem vetsinou nedaval, voda se do tretry stejne dostane, tak at muze snadneji i ven. Jinak, hned pod dojezdu v horkem lete ci s mokryma tretrama automaticky vytahuji vlozky a bud necham tretry schnout na slunku, nebo je necham takto v garazi.

        Ad Mavic : na noze mi sedi super (i pres to, ze ten suchac mam zapnutej kvuli vysokemu nartu jen do pulky), tvrdostne pro me zatim nej ze vsech treter, ktere jsem vozil. Ve vedru se v nich ale celkem poti noha, rozhodne vice, nez v tech Shimanech.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jsou to jebky, mezi vložkou a koncama šroubků není prakticky nic.

          0 0
          • RomanH  

            A cemu to vadi ? Lepsi jen plastova stelka s dirou pro kufr, nez nejaky kus vlepene textilie, ktera Ti pak treba zacne plesnivet, ne ? Az rozjebes vlozku, das novou, a na plastu se nema co ****** / usadit.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přesně tam mě bolela z Kolína hnáta.

              0 0
              • Excel  

                Stav se v u nás v Buzerantowitz.

                Zapěníme, přelepíme paropropustnou páskou, která drží fakt fest, nebo tam ještě vlepíme podložku.

                A když ani to nepomůže, tak tě můžu vzít trámkem 6/10 po tlamě. ;-)

                0 0
                • RomanH  

                  :-D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  :-)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Poslední masírka (zapékací), pak přecházím na platformy.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    to fakt nechceš

                    0 0
                    • LM  

                      S rozumnejma pedálama + botama a alespoň základy správné techniky no problem :-)

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Souhlasím víceméně se zjištěním ve videosrovnání na GMBN – na fulla klidně platformy (zvlášť při nezávodním použití), ale na HT jsou nášlapy lepší volbou. (to „správný“ video nemůžu najít – oni těch spotů na tohle téma dělali snad padesát)

                        0 0
                        • LM  

                          Jo, na HT to bude horší :-).

                          0 0
                        • Paja  

                          Pekny je video jak Blakovi dali naslapy ;)

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Jo, to byla sranda. Ale to, o kterým mluvím, bylo myslím během posledního „Hardtail week“. Prostě zadek na HT drncá a je větší práce v terénu ty nohy v pedálech držet. A když je tam drží, tak to zas víc smrdí defekty.

                            0 0
                      • mastihuba  

                        tak boty i pedály mám vyladěný o tom snad nepochybuješ :D

                        0 0
                  • RomanH  

                    Chapu smysl u vykonnostne zamerenych jedincu, u lyzaku, u toho, kdo ma zdravotni problemy. Ale u toho naseho smrdlani ? Na druhou stranu, ty komponenty, kde se dotykam kola (gripy, pedaly, sedlo) povazuji za dulezitejsi nez treba prehazku, takze nakonec proc ne i tretry.

                    0 0
                • mastihuba  

                  celý bych to zkrátil až k tomu trámku 6/10 :)

                  0 0
                • Paja  

                  :D

                  0 0
                  • RomanH  

                    Dnes rano jsem autem v cca 6:35 projizdel okolo Tve haciendy. Ten provoz je tam fakt brutalni.

                    Dalsi osudovou chybu jsem udelal, kdyz jsem se chtel u 1B (Siemensu) vyhnout spuntu, ktery se vetsinou tvori na Zvonarce. Misto najeti na Hladikovu pres benzinku jsem se priskoky pohyboval po Krence 30 minut az k hlavnimu nadrazi. Do toho z bocnich ulic najizdeli zoufali ridici, kteri blokovali saliny. Tomu, kdo tudy musi jezdit den co den, nezavidim. Uz tam chybely jen rikse, Asie jak vysita.

                    0 0
                    • pepek  

                      Ses měl zeptat. Jediná možnost je risknout to a jet doleva na Masnou, nebo jistota: jet až kolem Áček. (Poslední týden tady provoz značně ochabl, bývá to horší.)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Asi jo. Sice bych misto 3 Km najel 11, ale urcite rychleji. Necekal jsem, ze uz pred sedmou bude takovy provoz, a uz vubec, ze v tu dobu bude Krenka ucpana smerem do centra.

                        0 0
                    • Paja  

                      6.30 jsem myslel, ze je jeste v poho, kulminace bude 7.30–8.30, ale mne uz to ani neprijde.

                      Porid skladaci ekolobezku a zaparkuj na okraji.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Ja tudy bezne nejezdim, potreboval jsem tu jen neco hodit. Svuj smer mam vicemene vychytanej.

                        0 0
          • JSt  

            dneska se sobe smeju, jak jsem byl blby, kdyz jsem mel radost z naslapu. Pro turisty meho formatu to je naprosta picovina. nuti te poridit zcela zbytecne jednoucelove boty, v horsim pripade i zimni a silnicni. :-) vim, ze to nechces slyset, ale jestli te boli chodidlo, zrusenim naslapu problemu temer jiste predejdes. ;-)

            0 0
            • RomanH  

              To se tak neda uplne brat, zase drive odepises ty standartni boty (praskla ci vydrolena podrazka – mel jsem to tak u zimaka).

              0 0
              • LM  

                Nedá, já mám třeba na platformy taky troje boty :-D

                • zateplené a naimpregnované skate boty na zimu
                • 5.10 Freerider na jaro/podzim (v létě je v nich moc vedro)
                • a na léto Shimano GR7, které slušně větrají ale podrážka drží hůř než 5.10, takže na to musím víc myslet
                • (a to zkouším už čtvrté pedály:-))
                0 0
                • RomanH  

                  Tak Jirik to myslel tak, ze vyuzije civilni tenisky / sandale. Jinak zimni tretry povazuji obecne za nej vec na kolo, kterou jsem si kdy poridil.

                  Naopak u silnicnich treter (v kombinaci s look kuframa) naprostej souhlas s Jirikem. Chodit se v tom neda, pro me uplne zbytecne (i na silnicce se potrebujes obcas nekde projit).

                  0 0
        • babicak  

          Mavic souhlas, s Romanem, jen sucháč mám o trošku víc zapnutej

          0 0
      • novcze  

        shodou okolností jsem dneska taky posouval kufry na ME3 po cca 1200 km a nálepka byla ok

        0 0
    • novcze  

      jak opravovali tu lesní cestu od Mnišího potoku směr letiště, tak to moc dlouho nevydrželo, už je na začátku koryto bod 1 zde https://mapy.cz/s/3uo1q , body 2 a 3 jsou padlé stromy

      0 0
      • Smazaný účet  

        To jsem předpovídal všem tady těm směšně opraveným cestám jako je Šumbera, Kuřimská hora apod. I když tam udělají kanálky, tak je nikdo nečistí a voda si cestu zase vezme. Tady ta válcovaná navážka odteče po pár velkých bouřkách. Ale je to tak správně. Dotace vyčerpaná, cesta postavená, jde se na další. :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Zas hledám chyby :) Jak teď jezdím víc na Feltovi, tak mi Gen připadá měkký až moc, když dupu na rovině, je to jak pohupující se full, tak nevím jestli neumím kruhově šlapat, nebo by to zmírnila Al sedlovka, ale není to moc příjemné.

      0 0
      • RomanH  

        Exiku, kde mas ten tramek ?

        0 0
      • ufoncz  

        Přijmout to prostě jako vlastnost, která je někde plus a jinde minus, by nešlo? ;)

        0 0
      • JSt  

        pujcim ti titana, idealne i s laurou v sedacce. to by ti mohlo zavrit hubu stranou stiznosti na kroutici se ram. :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          On se nekroutí do boku, jen to pod prdelí při dupání protivně kmitá (jedině přidat anální dildo… :)

          0 0
          • JSt  

            sak jo. titan s titanovou sedlovkou a pohupujici se sedackou vzadu to hrave strci do kapsy. subjektivne jediny, co bylo trosku horsi, tak tandem smrknuty na koleni ze dvou hi-ten mtb ramu. ;-)

            ale to nic nemeni na tom, ze ten titan je paradni kolo, keryho bych se nevzdal. :-P

            0 0
          • mastihuba  

            Neni to kolama? Upinakama? Neni to prasklý? :)

            Jestli ste se vcera celou dobu bavili o tomhle, tak su rad ze sem sedel jinde. :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ne, to až cestou dolu, páč jak píši dole, v rychlosti při velké kadenci mě asi rozhazuje vajco, což v kombinaci s karbonem, který „propruží a nakopne“ způsobuje pocit jak na obrtlíku :)

              Prostě musím prubnout návratofku o stejné hladince s kulatou pilou :)

              0 0
            • Polka  

              Ne, bavili jsme se o bradavkách, měl sis přisednout :-)

              0 0
            • Paja  

              Ne, celou dobu jsme si z tebe utahovali ;)

              0 0
          • Excel  

            Protože máš tlustou, těžkou, buzerantskou prdel! ;-)

            0 0
      • Paja  

        Opri mi to o popelnici a mas klid :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Myslím, že min. Dušo i Polka říkali, že to jde i vidět.

          0 0
          • Paja  

            …se s tim nejak srovnam :D

            0 0
          • RomanH  

            Podivej se na Karosovu sedlovku, a to vazi 50 Kg :-) Bud rad, ze to neni takova sbijecka, jako ten Author.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ještě mě napadlo, esi to není umocněný vajcem, který právě při rychlostním dupání „rozhazuje“.

              0 0
              • ufoncz  

                Při motání někde nad devadesát, možná sto otáček za minutu se mi ovál projevuje jakobych se na tom mírně houpal (prostě prdel chvílu nadlehčena, chvílu víc sedí). Vzhledem k tomu, že na místech, kde bych to vnímal, se každou chvílu bojím buď o život (silnice u Brna), nebo musím dávat majzla na další uživatele cesty (cyklostezka), tak je to naprosto okrajovej problém.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vypadá to, že tohle bude spíš „jádro pudla“, holt všechno má minusy, do kopce pomůže, při větších rychlostech je spíš kontraproduktivní.

                  0 0
                  • Excel  

                    festku a naučit se šlapat

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ještě bych přidal podhuštěný pláště, o tom jsi nedávno psal, že jsi začal menší tlaky. Pod 30 psů vzadu mi to taky pak přijde jak houpací kůň. Pod 30 PSI při mých 80 kg psychicky nedávám.

                    0 0
    • LM  

      (urban)trailové zpravodajství:

      • výjezd kolem Soběšických rybníčků nahoru je po deštích trochu přerovnán, na dvou místech je tam souvislá vrstva písku, občas vymleté koryto na straně a skáčou tam malinkatý žabky
      • na Karáska zapomeňte, nahoře těží dřevo a je to úplně zablokovaný pokácenejma stromama. Není ani kudy pronést kolo.
      • na Kuleho trailu v horní části „vyrostly“ nové dvojáčky a i ty ostatní skoky jsou zas nějaký vyšší :-)
      • Naučná začíná zarůstat ostružinama, budu se tam muset vypravit na trestnou výpravu se zahradnickýma kleštěma, na dvou místech pár pokácených stromů ktreré je potřeba přenést
      • a trail Za Hřbitovem asi nikdo moc nejezdí ani nechodí – je to zarostlé jak sviň a na konci postavili schody, které vypadaly značne nesjízdně (viz foto), takže jsem je objel vlevo
      0 0
      • Smazaný účet  

        Tos zklamal s těma schodama…

        0 0
        • LM  

          Už ze zhora se mi to moc nezdálo a když jsem potom dole koukal na ten dvojschod těsně před zatáčkou na volné zámkové dlažbě, tak jsem si říkal že jet mimo byla dobrá volba :-).

          0 0
      • ufoncz  

        U té Naučné se sluší dodat, že když se najede (třeba po modré shora) až na druhou část od Panské louky k Lipce, tak je to až překvapivě značka optimal. Dokonce i to tradiční maliniště/ostru­žiniště/kopři­viště těsně před Lipkou má po obou stranách pěšiny čerstvě vysekanej pruh pro bezbolestnej průjezd.

        Ad Hřbitov – hmm, todle už se bude teda hodně blbě vyjíždět. Teda nevím, kolik tam zbylo místa ještě vedle těch schodů. A i kdyby tam jen projelo desítky lidí na kole týdně, tak to rozpuk vegetace nezbrzdí. Teď bleskově zarůstalo všecko včetně třeba dvojky Mariánským.

        Kaštánek taky hodně zarostl v těch prolukách (tam se snad ještě v červencu donutím zajet se zahradnickejma nůžkama) a jestli někdo jezdí „Anenský trail“, tak na vršku už je to trochu drásání se mladými duby a hned poté následujou dva pokácený kmeny (daj se objet včasným úhybem na paralelní cestu vlevo).

        0 0
      • obda  

        Tak dneska ráno Naučná zarostlá fest, místy není dobře vidět na kořeny před kolo. Nejspíš taky míň lidí jezdí, co jsou tam ty stromy. Jinak dneska stezky posrané od koní i na místech, kde to nepamatuju.

        Na špičatých šutrech ve sjezdu z Vaječníku k Býčí skále opět ověřeno, že odolnost běhounu starých modelů Schwalbe SS je poněkud nižší ve srovnání s performance verzí. Nicméně tmel (NT) zalepil během dvou otoček, dřív, než jsem stačil zastavit. Ani jsem nemusel dofoukávat :)

        0 0
        • LM  

          Byls tam moc brzo :-).

          Teď jsem se z Naučné vrátil a ostružiny, co trčely do cesty, jsem buď zaháknul do okolní vegetace nebo zkrátil zahradnickýma kleštěma, takže už netrčí. Sem tam jsem vzal i nějakou kopřivu nebo větívku, co blokovala výhled ;-).

          Stejně jsem pročistil i výjezd kolem Soběšických rybníčků nahoru a pěšinu vedle Hradecké směrem na Zamilec.

          0 0
          • obda  

            Tys tam nebyl před sedmou? ;) Já vyrážel dneska hodně brzo, abych byl do 11 doma.

            Každopádně díky, záslužná práce :)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Za Soběšický rybníčky díky, tam někdy jezdím :-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Náš šéf-majitel chodí celý dny po firmě s vysavačem a vysává muchy, tak nevím, jestli je to k smíchu nebo pláči…

      0 0
    • Excel  

      Jede dneska někdo někam?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Boreček, který jezdí nejen vlakama po světě vystoupil na Dolním nádru :https://youtu.be/IHU-GHdNa7Y?… :)

      0 0
      • Paja  

        To jsou hrozny jutubersky kydy, samy husty, peklo, ty vole O:-)

        0 0
      • novcze  

        ten pracuje a je oženěnej v Číně, takže je zvyklej na ty moderní čínský dráhy, tam prostě strana zavelí a dělá se :))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Páteček…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sósedovic…

      0 0
      • novcze  

        tyhle dodělávaný elektrokola mě vůbec neberou, radši něco s integrovanou baterkou a motorem

        0 0
        • Macik  

          Za mě OK. Za ty prachy, co dal do přestavby, by stejně kvalitní E-moped nekoupil. Už se těším až jednoho krásného dne budu přestavovat Liteville :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Hlavně je to Trance se z. stavbou Anthem, geo je imho v pí.., střed vysoko, navíc Rohlík, netuším, jestli je dimenzován na hacklý motor.

          0 0
          • pepek  

            Geo? 99% cyklistů netuší, co to je. A když netuší, nemusí řešit a může bezstarostně jezdit.

            0 0
            • babicak  

              :-)

              0 0
            • RomanH  

              1* :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Nj, šťastný člověk. Akorát do toho nasypal tolik, že by za to měl éčko tovární.

              Už bych měl pomalu přemýšlet nad oceláčkovou geo ;) To bude asi návrat k oldskůlu, představoval bych si klidnější autobus, méně citlivé řízení a hodně dlouhou zadní stavbu, protože já sedím „skoro“ nad nábou.

              0 0
    • novcze  

      tak před zítřejším uzavřením Husovického tunelu a předpokládaným peklem na objízdných trasách jsem hledal vyhovující objízdnou trasu pro kolo a při procházení map jsem narazil na tuhle hipsterku, celkem čerstvá fotka z 25.5.19

      0 0
    • Smazaný účet  

      Su zase zamilované: https://www.super.cz/…-pradle.html

      0 0
    • Karaya  

      Jsem nechával po Dušanovi pozdravovat na Buku. Testnul jsem ho ve stoupání a jede moc pěkně! Já si dal dneska Chotěboř v rámci venčení ;-)

      0 0
    • RomanH  

      Paja zaspal ?

      0 0
      • pepek  

        Páje se nejspíš válí u moře (tady mu prý bylo zima). To ho ovšem neomlouvá, že.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.