• Paja

Maňas paří na Seči, můžu v klidu zakládat ;)

• babicak  

Přesný jako hodinky. Dobré ráno pánové. Dnes to vypadá na super den, sluníčko svítí a teplota již 15., přeji pěkný víkend.

• mastihuba  

No to sme se dostávali do nejlepší formy. Dneska to bude bolet. :)

• novcze  

tak nemusíte hned zamykat květnové vlákno, chtěl jsem pepkovi okomentovat, že přidružení Pirátů k evropským eko-komunistům vůbec není překvapení pro kohokoliv, kdo to alespoň trochu sleduje.

• pepek  

Ano, rozmohl se nám tu takový nešvar: předčasné zamykání vláken. Já to moc nesleduju, ale vůbec mě to nepřekvapilo. Takto se pěkně demokraticky ve spirále dostáváme od komunistů ke komunistům.

• p@X  

Pražský záchranář Samek o nových sanitkách: https://video.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

Jsou mi sympatičtí tihle bojovníci proti systému…

• babicak  

Jo, je to borec „Až po natočení rozhovoru vydala záchranná služba zprávu, že se rozhodla sanitky reklamovat“, to hovoří za vše

• pepek  

To dotykové ovládání je jak mor. Kdo toto může vymyslet? Eště bych přidal, že ty sanitky by mohly mít pérování navržené pro lidi a ne pro 2 tuny nákladu.

• babicak  

Mluví z Tebe vlastní zkušenosti :-)

• pepek  

Jo, tam jsem trpěl jak zvíře :-(

• LM  

Vzpomněl jsem si, jak jsem za mlada 4 dny po laparoskopické operaci ramene podepsal v nemocnici reverz a odjel busem po rozbitých okreskách z Havlíčkova Brodu do Krkonoš. Au.

• JSt  

neznam ho osobne, ale pusobi na me jen jako vychcanej hajzl, keryho bych nezamestnal ani za kokot. ;-)

zamestnanec jakekoliv firmy muze vynaset ven nelichotive a pro verejnost atraktivni informace. tento borec tady naplno rekl, ze to je jeho byznis plan, zpenezit nasbirane zkusenosti jinak. divam se na to podobne, jako kdyz zamestnanec opusti firmu i s databazi klientu a zustane v oboru na soukromo.

smutne mi prijde, ze v case, kdy lidi saskuji na plnych namestich jsou schopni tohle bastit. ;-)

• jonys  

…rika saboter,co aby zamestnavateli zavaril,prestavi pred kontrolou BOZP sve pracoviste na celu smrti, a ty veci,kterych si neschopni inspektori nevsimnou,jeste osobne napraska :-)))

Tento pribeh neznam. Pokud bezel hned do novin,je to kokot. Pokud ale 147× upozornoval sefy,ovsem ti misto toho,aby to resili,byli jen podelani z pruseru ze utratili balik za srot a tutlali,je to cajk. Lepsi,nez si stezovat na uradech-rychlejsi a spolehlivy. Pokud fakt jde o bezpecnost…

• p@X  

Tak určitě se před médii neskrývá, už kritizoval pravidla první pomoci, zbytečné výjezdy záchranky…

• JSt  

jsem byl rozneznelej, kdyz jsem po letech uvidel stareho kamarada, toho casu gemblera. :-P

jsou to samozrejme jen me spekulace. o borcovi vim, az od jeho prvniho vystoupeni u smutnovskeho. pro me se tam prezentoval zpusobem, ze ze zacatku mu slo o lidi, ale vymklo se mu to z rukou. ;-)

nastoupil k zachrance. nasbiral zkusenosti a nektere z nich atraktivne prezentoval na blogu. zjistil, ze to lidi zerou a v dobe internotovych pici navstevujicich bajkforum apod. si clankama na blogu prijde na nejaky love. samozrejme, ze cim kontroverznejsi clanek, tim vic lidi si ho precte a treba se casem dostane, treba do nejake internetove televize, kde ho objevi dalsi internetove pice, ktere o nem doposud nevedeli a prectou si ty jeho zblebty. kontroverze nejsnadnej dosahne kopanim do zamestnavatele (kor kdyz je to zachranka), diky nemuz ty zkusenosti pro sepsani clanku nasbiral. do „televize“ si ho pozvali po chvili opakovane, aby na zaver oznamil svuj vlastni porad. :-) na to, jestli ma (v nekterych bodech bezesporu) nebo nema pravdu uplne seru. eticky u me propadl.

https://youtu.be/1Y7WQTT2WEQ

• p@X  

Slunko svítí a já jsem v hajzlu, nechce se mi nic, jestli se zítra nevykopu do hokny do klubu pozitivních lidí, je to v prdeli na dýl.

• Karaya  

Dneska jsem si z Tišnova přivezl výběr z jejich pivovaru. Všechno to nedám, máte nějaký tip co je nejlepší? A nevyužil byste někdo poukaz na malou bečku? Věnuji na nějakou vaši akci, ať máte ve vlaku co pít :-).

• p@X  

12°.

• RomanH  

Dvanactka je dobra, ale tocena v hospode, z te lahvove jsem byl vylozene zklamany (asi 3×, cili zadna nahoda).

• p@X  

Tos vyhrál MIM?

• Karaya  

Ne, 2. v M40, 6. celkově.

• Karaya  

Teď se dívám na výsledky a spurt o 5. místo celkově jsem prohrál o 5 tisícin sekundy. Soupeř hodil kolo na pásce na Sagana a přesně tak mu to i vyšlo :-) Ani nechci počítat kolik cm to při cca 45km/h, ale moc to asi nebude :-).

• Paja  

Zadnou fotku s pivem nemam, ale kdo by chtel jet na kolo ;) tak dnes 16.30 Klajda.

• Jaroslávek  

Aha

• Paja  

Ty chces zas nasrat pepu?

Myslel jsem samozrejme uplne jinou fotku… viz. vyse.

…a kdyz uz, tak…

• JSt  

paja dojizdi brko, zatimco pepa prebiji faju. proc to predelavat na doutniky?

• mastihuba  

To už tady nebudeme.

• babicak  

Zkouška nové pumpičky, jde to pomalu, ale jde. Po hodině uvidíme

• mastihuba  

Ten manas to ma zaklety, ale dost s rouhanim, ještě nejsme doma :)

• babicak  

I další zkoušeli pumpičku a knot, snad se povedlo

• mastihuba  

Provazek, konopnej, na tlacenku :-)

• Paja  

Vsak ten jeho knot byl konopnej provazek ;)

• Polka  

Kdybych chtěl být sviňa a rozšířit fámu, tak napíšu, že to byl ňákej ten bodec přímo na trailu :-) Nakonec ale pěkná vyjížďka…

• RomanH  

V tom vedru nezavidim

• Paja  

Pockej, o vikendu ho budes mit taky i se sprchou ;)

• RomanH  

Snad se po tech bourkach ochladi. U nas dnes nekolikrat sprchlo a uz je venku prijemne. Jinak koupacka v nejakem zatopenem lomu to jisti :-)

• p@X  

• babicak  

Pěkně jste hoši dokončili dnešní trip :-) :-)

• Paja  

• Polka  

Co to je za kulturu stolování? Brňáci no :-)

• p@X  

Jaroslav tam furt chtěl, pak zas, že né, přitom okolo je zahrádek s lavicemi hafo. Asi má potřebu kompenzovat ředitelské akce aka white ballet :)

• Jaroslávek  

Žádný FoFo poblíž nebylo, tak aspoň ty popelnice.

• RomanH  

No co, pristavili tam Pajovi dve kola :-)

Ja na Blahovce nikdy nebyl – je tam ta Plzen fakt tak dobra ?

• Excel  

.

• JSt  

je tam uplne normalni, stejne jako poutnas na stankove. ;-P

• p@X  

Já na Bláhovce ani před taky nikdy nebyl :)

• Paja  

Toz u techto popelnic bych si vybral ;)

• p@X  

Včera jsem se opět utvrdil, že nejsem cílovka pro umělé traily, furt tě to nutí dělat něco co nechceš, nejvíc mě bavil asfaltový kalup z Buku :)

• RomanH  

Vsak od zitrka si vycistis hlavu :-)

• Jaroslávek  

Kamarádi již víkend komentovali, a co ty ?

• Paja  

Komentovali, to myslis tu statistiku polapenych klistat? :D

• p@X  

Výraz hovoří za vše…

Sjedeš do dědiny dáš 2 škopky, to už tě ale netěší, jelikož víš, že bude okamžitě následovat výmrd s baťohem, a tak pořád dokola :)

• Excel  

Já bych to neviděl tak černě.

• JSt  

zlaty voci, zlaty voci… evidentne toho ma plny brejle.

• p@X  

Mě už to kolo delší dobu nebaví, ale možná to bude tím, že mě nebaví momentálně nic :) Sedím tady v zapařeným kanclu, kde se nemůže vyvětrat, aby na jednu netáhlo, nevím vůbec proč tady sedím, zakázky nejsou (kdyby byly, tak mě to taky sere), bydlení na hovno, vyhlídky nulové.

• les  

Franta by ocenil pomoc ve vinohradu. Věřím, že bys přišel na jiné myšlenky a večer by Ti chutnalo i Starobrno.

• p@X  

Teď jsem 3 dny konzumoval ty největší splašky, tak bych rád aspoň nějakýho toho Holendra…

Jsem to nějak špatně pochopil, ale mně někdo tuhle akci prezentoval jako další pivce…

• RomanH  

Vzdyt bylo krasne, romanticke noclehy, Keltove, Kleki Petra, Peklo, rockgarden :-)

• p@X  

Oppidum bylo krásné :D (možná tak př. n. l.). Rockgarden bych si možná užil na fatu, za sucha a nafetován :)

• RomanH  

Maji to na Mapy.cz nejake posunute.

Podle ikony to je na tom poli, podle te letecke to bude hned ten brdek za obci.

Sorry, ja mysel, ze to bude takove kulturni obohaceni, no :-) Ale tak zase minimalne Exik tam pocitil tu silu predku :-)

• chemik_mara  

Presne,nadhernej vikend! I ja si dal rockgarden, plus nejaky brodeni.;-)

• p@X  

To by mi bágl amputoval hlavu.

• ufoncz  

To je u Medlova?

• chemik_mara  

Naucna u Velkeho Darka ze smeru od Radostina – super korenova zalezitost, ale letos bylo nejak moc vody. Na mapach.cz neni zaznacena. Kaminky jsou Mitas Choice v Bikearene Vysocina.

• ufoncz  

Kamínky jsem poznal. Někdy se snad taky odhodlám sjet je komplet. Ale u toho Dářka je to teda hrozně podobný jednomu místu u Medlovskýho rybníka – na západní a jižní straně se taky střídaj kořenovky s březovejma bažinkama.

• chemik_mara  

Rekl bych, ze te na nich limituje bike, chce to minimalne teleskop. Technicky to neni vubec narocny, je to jen z kopce, zadny dropy. Mercedes Rock'n'roll je defacto na rovine, ale prislo mi to mnohem tezsi.

• RomanH  

My tam saskovali na 26" asi pred ctyrmi lety a uplne nejvec nejtezsi nam prisel Vertical drop. Pritom v TV to vubec nevypada, snad jen dat prdel dozadu a v rozumne rychlosti to pres hranu sklopit. Najizdeli jsme tam X-krat, nikdo nenasel odvahu to tam poslat. Udelali jsme i par fotek s bikem na tom miste, a ve finale pak vypadame jak mantaci. Treba by to ted s 29" bylo lepsi, i kdyz u sebe pochybuji.

• ufoncz  

Vdrop je ciste o hlave (a asi na nej nenajdu koule nikdy, i kdyz jsem sjel uz vyssi a prudsi drop – pac jsem o nem nevedel a uz si to neslo rozmyslet). Teleskopku uz vozim, takze ten Mitas choice mam v merku a kdyby tam nesaskovali lidi z ČT, uz bych se i odhodlal. Ve spodku mi ale furt „schodky“ prijdou citelny :)

• LM  

a kdyby tam nesaskovali lidi z ČT, uz bych se i odhodlal

Nechtěl ses vidět v televizi? :-)

• ufoncz  

To taky, ale hlavně se tam všelijak motali při uklízení aparatur. A hlavě stačila i menší záminka k vyvěšení bílé vlajky :-)

• RomanH  

No Franta tu kdysi psal o nejakem jeho znamem chirurgovi (NMNM ci Zdar), ktery pry tvrdil, ze tam maji X pripadu rocne s rozstipnutou panvi, prave z Vdropu. Ale jo, hlava je nejvic, s tim souhlas.

• ufoncz  

No a s takovejma historkama v palici už to určitě nedáme nikdy :-D

• mastihuba  

Znamej mel tu panev, a doktor mu rikal tento mesic ste ctvrtej. :)

• RomanH  

Ty umis povzbudit ;-)

• obda  

Hele, buď vděčnej za zásadní informaci, že tam není dobrej nápad lízt ;)

• mastihuba  

Jasně ja takhle vyrazil předloni do českého ráje na projížďku s tominosem a krom toho že sem to nosil celejden do kopce, tak sem to celej den nosil i z kopce. A bylo jedno že mam teleskop a tlusty meky gumy… :) no a letos na rychlebkach sem si rikal proc se tam drncam když me to vlastne nebavi ani do kopce, ani z kopce. :) letos nejlepší vylet po rovince do mikulova na pivo.

• RomanH  

:-)

• ufoncz  

Škoda, že LV nemáš aspoň Mk13 a v černé. Bych tě oboustranně výhodně zbavil trápení :-)

• mastihuba  

Mk13 problem, Raw si prekreslis lihofkou jakou chceš :)

• String  

Na to je tu reakce: „Takhle se nikam neposuneš, dyť to jezdí děcka.“ :-)

• chemik_mara  

My Vertical drop nejak minuli (nastesti, kdyz ctu tu historku s panvema). Oni tam totiz jednu z tech lesnich cest opravuji a maji tam navezenej sterk, takze jsme tam ruzne klickovali. Ja byl nucenej si pujcit 29" a bylo to fajn. A mam pocit,ze jednu z tech kamennych sekci v minulosti upravili, protoze byla „moc“ tezka.

• Motyll  

No a to si představ, že to před tebou sjede desetiletý děcko. Na 26”. To pak prostě musíš…

• RomanH  

Hrde s kolem v prave :-)

• p@X  

Kde je problém?

https://youtu.be/pr_6mZRzyrs

• ufoncz  

V nás, to je jasný.

A vůbec sem ty 2D průměty banalizující krutou realitu nedávej! :-D

• Karaya  

Zrovna ty nechápu čeho se na Vertical dropu bojíš. Skalka na Okrouhlé je mnohem horší.

• ufoncz  

Okouhlou jsem jel před lety ještě ve variantě bez Skalky. A jak jsem psal, sjel jsem (víceméně nechtěně) horší věci, ale jak si to jednou začne člověk nejdřív prohlížet, dumat, fantazírovat nad možnýma následkama… :-)

• LM  

Většinou je dobré se nejdřív podívat, podumat a zafantazíroval nad možnýma následkama. Jinak je to hop nebo trop. Aneb jet jako první na neznámém trailu nebyl dobrý nápad.

Po 14 dnech s jednou funkční rukou začínám pomalu rozhýbávat zatuhlé pravé rameno a na kole to půjdu opatrně zkusit nejdřív o víkendu když to půjde dobře :-)

• Excel  

Jak se zaseknu a začnu dumat tak už nesjedu nic. Jak tam nevjedu se vší rozhodností tak se spíš rozmáznu. Ale není to recept na úspěšné zdolání čehokoliv, někdy to taky nevyjde. Nesjíždím pekla kde by selhání mohlo mít fatálnější dopady.

• Karaya  

Chce to mít sebou někoho, kdo tě vyštengruje ;-)

• RomanH  

Pravda, takto jsme to nepojali. Jinak, ja to nasel v historii, byli jsme tam v roce 2013 (kua, to strasne leti), a ve 2014 to upravovali (dosypavali) kvuli padum.

• jonys  

A jak se jmenovala ta sekce,kam to ten typek s 29' Pellsem poslal z jednicky a Jonys musel zachranovat cest brnenske kliky,zatimco vy s Eximem jste mudrovali,jak musite splacet hypoteky…? AC/DC? Kazdopadne tak nadoraz jsem vidlu od te doby nedostal jako na tom sutru tam…

• RomanH  

Cece nee, mam pocit, ze to byla jedna stopa v Rock n Rollu.

BTW, ted jsme se o Tobe cestou z Kolina v NMNM bavili :-)

• Tady jsme jeli s Jonysem.
                                                    • Ty znas nejakeho Jonyse ?
                                                    • Jonys, kdo je to kurva Jonys ?
                                                  • mastihuba  

no to já perlím. du tak po lidické okolo 11:30, tak mu volám jestli se nechystá na voběd, no smola nějakej výjezd. dohodnem termín, zapíšu do kalendáře, pak přijde den D stojim na charbulce, dopředu to nejde, doleva to nejde, tak jedu jediným volným směrem k domovu a v hodinu H volá mistr jako že co? … já už přestávám registrovat i upomínky v telefonu a v kalendáři.

• Paja  

Potrebujes asistentku ;)

• jonys  

To mel byt presne ucel toho obeda-chtel jsem mu,volovi,pred­stavit jeho novou asistentku. Zatim dela servirku v te hospode,ale takovych nozicek je na to skoda,ty by prave mely vybehavat pro Fandu…no,a von to prodrbe v kolone :-(

• mastihuba  

Jestli je to tak pekny jak popisuješ, tak musíme vymyslet novej termín :) a běhat po městě by slecna určitě nemusela. Jen by me ji bylo trochu líto, když si představím tu naši uslintanou sebranku bez vychování, ale treba by se ji to libilo, člověk nikda neví. :)

• p@X  

Ten tvůj obědový kamarád jezdí na kole?

• mastihuba  

To netusim, ale jednou za rok jít na oběd snad zakazany neni, když to tady mam pres park. :)

• Karaya  

NMnM je pěkná trať a RnR je úplně v pohodě. To Mitas je o dost těžší. Je to i tím, že je po výjezdu zakončeném Expert Climb, takže tam přijedeš s tepy na max a koordinace je trochu jiná, než na RnR kam přijedeš po dlouhé sekci kde se dá relativně odpočinout.

Našel jsem sestřih z mobilu mojí ženy: https://youtu.be/lVn2IhysNEI

Edit: Styl na Mitasu musím letos vylepšit, vypadá to hrozně. A taky vidle je málo nafoukaná.

• mastihuba  

Umel bys to srovnat s velrybou nebo obelixem na rychlebkach? Si nejak neumim predstavit ze bych to jel s tepama na 160 a výš. :)

• Karaya  

Nevím, na Rychlebech jsem nebyl několik let. To máš nejlepší si tam zajet a vyzkoušet sám. Ty singly u toho jsou taky pěkný.

• pepek  

Na velrybě nic není, zvlášť když zrušili ten nájezd, který tam byl dřív. Drží to jak asfalt, nic nemusíš dělat.

• Motyll  

Aha, jsem jel asi jinudy… ;)

• obda  

Pche, to se mu to jezdí – padá z menší výšky, je nerozbitný a neživí rodinu :D Je fakt, že to musím sejít, abych se nemusel vracet ;)

• Excel  

No…to jsem prezentyroval ja, pac jsem to moc nestudoval.

Ale zase ruku na srdce, lepsi nez se mrskat nekde ve trech na Fatre zmoklej jak slepica, kde bys glgal tak maximalne Corgona a byl bys prositej mnohem vic.

Jinac zakladni poznatek je, ze Vysocina je proste Vysocina (nemyslim salamu). Jakoze ne ze by se u Kolina neco nenaslo, ale v podstate je to tam vo hovne cely. Az od Kutny Hory se to zacalo trochu zvedat a byly zajimavejsi useky jinak to byl spise takovej nucenej prejezd. Denni porce piv a km byly tak akorat aby se z toho clovek uplne neposral. Ovsem klasicke „pivce“ z Policky, jsme se shodli, jsou lepsi. Takze priste spis trosku zvariovat tu Vysocinu. Skopky mi byly uplne jedno jaky, hlavne ze se vzdycky naslo misto (prave vcas) kde neco tece. Jeste by meli vychytat nejaky obojky proti kliscakum i pro lidi.

• RomanH  

Tak tak, lepsi by to bylo trasovat z Chrudimi.

Ty Zelezky po znackach me moc nenadchly. Co se tyce Kolina, ono by to asi bylo jinaci, kdybychom tam dojeli odpoledne po praci, v Zabori si dali lehkou veceri, a bivakovali bychom v tom lese u tech Obrich posteli i s ohnem a spekacky. Jenze clovek mini, pocasi meni. Zase ale mame odskrtnuty kus CR, kde jsme nebyli.

• Polka  

Škoda že nemáte někde trasu (Strava) :-) Ale pokud jo, nebo gpx, tak pls do SZ nebo na mail.

• Paja  

Tady asi se Stravou neuspejes, ale Roman to mel naklikany na mapy.cz.

• Polka  

Proto je tam ten smajl, ale mapy.cz by stačily.

• RomanH  

Klidne Ti to hodim sem , nic tajneho tam neni.

Akorat jsme to pak brali z NMNM pres Libochovku a Nihov domu, na 9 skal jsme jeli komplet po modre, a jeli jsme i na Tri Studne.

• ufoncz  

To vypadá suprově. S dovolením ukládám do svýho „výletníku“. Kdyby se ti chtělo se rozepsat (hlavně v té severozápadnější části), co bylo super a co třeba trochu zklamalo, bylo by to fajn.

• Paja  

Tam nakonec tak moc neprselo, jediny pred cim byste se museli schovat byla ta megabourka ze ctvrtka na patek, ktera tam dorazila nad ranem, to byste museli prespat pod strechou.

• RomanH  

Ja se dival a i v patek rano, ale co uz. Bylo jak bylo.

• Paja  

Vsak v patek rano tam byla ta bourka, co tu radila v noci, vyplavovala sklepy, apod.

• Motyll  

Romane, Dušane (a spol.)! Něco pro vás… :)

• RomanH  

15.6. bohuzel terminove nedavam

• babicak  

Dík za upozornění, tak rychle to nedám a navíc jsem byl onehdá v Rumunsku, chci se věnovat rodině a tchán má narozky :-)

• mastihuba  

Co to žere?

Jinak poeticka cesta do práce, u velatic bahno, do Podolí bahno…v noci asi pršelo, akademik psal na bucku ze 41mm/40min, to zas kua bude splavenej vincek. Alespon sem vecer dal na strechu novou rynu, tak budecim zalivat.

• Paja  

…vas ne, teta ;)

V noci by hromy, to bylo jak u Verdunu.

• mastihuba  

Nevim nic spal sem jak dudek.

• LM  

Kdyby jenom hromy:

Preposielam správu z TPB – kvôli silným dažďom v noci dnes zatopilo garáže pod budovou A.

• pepek  

Tak co se stalo v Horních Uhrách nás zase až tak moc nezajímá.

• ufoncz  

The Pirate Bay není u Orbána.

• LM  

Jsem si říkal jestli ten Technologický Park Brno mám radši rozepsat ale nakonec jsem nechal pôvodné znenie :-)

• pepek  

Mně zmátl ten cizí jazyk. To je tam nějaká enkláva slovákov? To je divné, vždyť téměř 100% slovákov hlasovalo pro rozbití republiky.

• Polka  

Nekecej žes projel bažinu a tu Podolskou polňačku? To bys byl větší magor jak já :-D

• mastihuba  

Tak na bazinu sem se byl jen podivat z panelky, ale podolskou polnacku sem dal. Bylo to tak mokry ze se to ani nelepilo. :) a nejsu magor, mozna trochu zbytkac ze vcerejska, to me napadaji fakt kokotiny…ale kolo cisty, projel sem metrovou travou, takže jak z mycky.

• Polka  

Zázrak, kdybych tama jel já, tak su jak prase.

• mastihuba  

podruhý to určitě zkoušet nebudu :)

• ufoncz  

Dalo se vybahnit i tady u nás. Všecko potoky a řeka parádní průtok.

• Paja  

Kdo by to cekal? ;)

• mastihuba  

Nepochopim proc to nevemes na zada, obouchat boty je daleko rychlejší a jednodušší :)

• ufoncz  

To jsem taky musel po pár metrech udělat :-). Ono to vypadalo na pohled už uschle, obalený to ale bylo v cuku letu. Naposledy se mi to stalo víc než tři roky zpětně (polňačka u Stránský skály), úplně jsem zapomněl, co to je. Zasmál jsem se, oškrábl jsem to klackem a za pár minut se kolo blejskalo – jel jsem ho touhle zkratkou na benzinku zrovna po dlouhý době umejt.

• Jaroslávek  

Ty nás houpeš Františku.

• String  

Všechno: Vrána šedá je všežravec, živí se jak semeny a plody, tak drobnými bezobratlými nebo mršinami větších zvířat, ale dokáže napadnout i hnízda jiných ptáků a sežrat vejce nebo mláďata. Je dobře přivyklá na člověka, často žije v blízkosti lidských sídel a živí se zde odpadky.

Máme v okolí celý hejno a každý ráno kolem 5. chodím kvůli nim zavírat okno. Mají opravdu vysoce výkonný krákadla.

• obda  

Jo, šedivky tu prakticky nebejvaly, ale poslední roky se rozlízají docela vysokým tempem.

• obda  

Tady u nás regulérní koupaliště.

• novcze  

je teď nějaká nová móda mít cyklistický elasťáky s laclem a nechat kšandy plandat dole z pod trika, za tento rok jsem už potkal pár takových modelů …

• ufoncz  

Někdo (Roman?) tady myslím psal, že modrá TZ tam u partyzánskýho památníku je kvůli těžbě nějak v čudu. Příští víkend se myslím jede zase Skalička Tour, takže je určitá šance, že kus nějak hezky zase zprůjezdní (teď bych musel hledat, jakou část má ta trasa závodu s modrou společnou – ale on celej ten okruh, tak jak to jezděj, je pěknej – a kdyžtak se daj odseknout viditelný vrstevnicový nesmysly pro masochistický XC závodníky).

• Hammond  

No,pomalinku frčím.

• novcze  

silnice z Utěchova do Adamova je zavřená, jen pro info kdyby tam někdo chtěl jet autem, jinak na kole žlutá, modrá nebo k hřbitovu (nebo po silnici a doufat, že tam nebude policajt)

• pepek  

Je tam na severu hodně bláta, nebo ne?

• novcze  

já si vybíral cesty o kterých jsem tušil, že budou ok, protože zas takový labužník nejsem.

Z Mokré hory po modré i když bylo místy mokro, tak do vzorku to nelezlo a ta šotka za Ořešínem to hned dočistila. Na žluté z Adamova do Babic je hodně naplavenin/písku, ale nic zásadního.

• ufoncz  

Kdybych vynechal jedno pole, tak to bylo bez problémů už včera. A nebylo ani nutný jezdit zpevněný voleje – kde nejezdí lakatoše nebo pipky na hajtrách, tam není problém. Je léto, to se nedrží jak ten podzimně/zimní marast.

• obda  

Pipky na hajtrách jezdí v okolí Brna snad všude :(

• pepek  

Stav průjezdnosti v lokalitě: Tam-kde je-furt-sucho.

1. Začátek vrstevnice pod Hobrtenkami, dá se to objet tou horní šotolinou a pak se spustit ještě před tím plotem. Ale o kus dál je zase hodně popadaných stromů.
      2. Trailík ke Klimešům – o 2 patra níž, než obvykle
      3. Voda vytvořila hodně nových sjezdů, tento je tedy (na mně) dost prudký
    • mastihuba  

Pokračujeme :)

• babicak  

Že by?

• obda  

To neznám…

• Motyll  

.

• Paja  

;)

• mastihuba  

myslím že takový fotky dávají zbytečnej prostor bujné fantazii :)

• Excel  

Děláš jako bys nikdy nepil Poutníka. Zas takový porno to není.

• p@X  

Ve štatlu je snad víc Polic, Chotěboře, Poutníka a spol. jak na celé Vysočině, kterou má podchycený Prazdroj group…

• RomanH  

Ja tam nic bujnyho nevidim :-)

• Paja  

Nedostatek fantazie ;)

• RomanH  

Trhova Kamenice, Modri vedi :-D

• p@X  

• Excel  

Jiné místo, jiný čas..ale to už jinde jsme, je to jiná vesnice. Modří vědí. ;-)

• p@X  

Su teď zamilovaný do Stefanie: https://youtu.be/dNI3i6wOETE?t=84

https://youtu.be/EBRYSlKDlws

Ofinou to posrala, otázka je, jestli je taková uřvaná údernica vůbec na chlapy…

• Excel  

Ta by ti zabubnovala.

• p@X  

By řvala vlámsky, to bych si připadal jak na CX závodech, a jako bonus by mě dorubala paličkama :)

• RomanH  

• Jaroslávek  

Já si vystačím s Karolínkou. https://www.youtube.com/watch?…

• Polka  

Mám mravenčení po zádech, takže dobrý ;-)

• p@X  

Mluvíš o hudbě?

• Polka  

Jo.

• p@X  

To tady jede furt na Radiožurnálu, jak tuhle stanici můžou poslouchat v kanclu mladí lidi? Jak může mít grafické studio bílé zdi bez jediného obrázku nebo náznaku kreativity? Jak jsem tady mohl zabít 4 roky?

• Polka  

Já tuhle hudbu neposlouchám, ale koncert udělá své…jak hudebně, tak atmosférou, ať už jde o jakýkoliv žánr. Jinak:

• RŽ jsme museli poslouchat předminulý víkend v autě kdesi u Jaroměře bo jsem tam nic jinýho nechytl no a neposrali jsme se z toho
                                        • asi nejste v reálu žadné grafické studio, ale můžeš se realizovat…začni třeba u sebe tím ladícím PornHub dresem
                                        • letí to, aspoň sis vydělal na kolo a tretry
                                        • p@X  

Dres bude s jiným motivem a s výpovědí.

Zkur. tretry mi ani nepřipomínej, levá hnáta o víkendu v piči, přestože jsem měl přezky úplně povolené, prsty (uprostřed) skříplé jako ve svěráku.

• Motyll  

Kde budeš šířit optimismus teď?

• p@X  

Já to chtěl zabalit před dvaadvaceti lety, ale špagát i systém byli proti.

• RomanH  

Nastesti ;-)

• Motyll  

Hele já zaznamenal zprávu, že probíhají určité testy (zatím bohužel) na myších. Vše souvisí se střevní mikroflórou. Pokud určité bakterie z tlustých myší předali do hubených, tlusté zhubly… A reverzní směr fungoval také.

Stejně tak to udělali u myší, které trpěly depresemi (netuším jak poznat myš v depresi) kontra optimistické myši. A taky to fungovalo…

Zkus to nějak aplikovat :)

• mastihuba  

nám na semináři říkal doktor že hladová myš se dožije dvakrát tolik co přežraná a jako bonus i líp slyší, no hladovět mne to zatim nepřinutilo :)

• p@X  

Taková myš bude v rožku téměř bez pohybu, nebude žrát nebo se naopak bude přežírat, to stejný se spánkem.

• Motyll  

Tak si koukej vyměnit střevní mikroflóru s nějakým optimismem sršícím jedincem.

• Excel  

sodomito!

• p@X  

Mikroflóra se mění tak, že zežereš cizí hovno :)

• Excel  

Můžeš napsat Burešovi, že bys potřeboval sníst jeho hovno, páč je dost vysmátej, a kdyby se ptal kdo ti to poradil, tak mu řekni, že to máš od Motýle.

• RomanH  

:-D

• Excel  

Myš nemá duši, ni? Takže nemůže mít deprese.

• Polka  

Ja cetl neco podobnyho.

• Jaroslávek  

Dnešní téma vidím jasně.

• p@X  

Půjdu předat trošku teho optimismu kolegům skladníkům na první letošní antuku…

• p@X  

Jako takhle při Poutníkové hladince by se ten život zdál i hezký, u Janáčkovýho hrála kapela, kočenky trsaly…

• RomanH  

No vidis ;-)

• Paja  

Na Buku jsme diky tobe meli o zabavu postarano, hledali jsme to na mapach aspon 10 minut ;)

• mastihuba  

Takhle v souvislostech by se dalo říct že sem tu obezitu v mladi nekde chytnul místo kapavky. :)

• Karaya  

jj, mám to v denikn.cz. Fekální transplantace je prý teďka velký hit :O, jen je potřeba dobře vybrat dárce :D.

• Paja  

To je krasna historie, ale co jsem ted koukal, Corrky jsou porad pekny, i kdyz jim uz tahne na padesat, za me teda asi nej ta zpevacka Andrea.

• RomanH  

V 15 byl muj divci idol Doro Pesch

• babicak  

V parném dni Dalešice osvěží

• Hammond  

Přesně,jsme se minuli,jelo se moc fajn,až na to vedro…

• LM  

Po té bouřce by dneska mohlo být příjemně :-)

• Jaroslávek  

Jaký bouřce ?

• LM  

Podívej se na srážkovej radar. Jde to na východ od Brna ale možná by tu mohlo pár kapek taky spadnout. Zatím se teda jenom ochladilo :-).

• obda  

Ja ji měl v zádech už kus před Ostrovem, a když jsem seděl na obědě v Holštejně, tak jen lehce zapršelo, protože to východněji. Ale hřmělo asi hodinu. Bohužel Moravia v Holštjeně včera došla, a já si musel dát Radegast :-/ BTW jsem lama, sjezd k Rasovně jsem vzdal ;)

• Macik  

Po červené? Z které strany? Od Ostrova to nějak sjedu, ale od hradu po těch schodech jsem to nikdy ani nezkusil. Ale četl jsem, že to někdo jezdí.

• obda  

Já právě vyměkl i od Ostrova :D

• Motyll  

Hrad se jezdí po východní straně. Od Ostrova tam je co? My to jezdíme vždycky obráceně.

• Jaroslávek  

Srážkový radar byl jedna věc a realita druhá :-)

• obda  

Já si to včera vyfotit nezvládal, bylo toho moc :)

• bagr84  

Nazdááár, jak se máte?

Nemáte tip, kde v Brně zkusit a pořídit kraťase od Craftu?

• scoty  

Dnes než jsem dojel na prýgl tak 3× krize:

1. U letiště lavina bahna z kukuřice 200m. Dá se objet po startovací louce, nebo po poli. Cesta zmizela…

https://mapy.cz/s/3tusV

2. Na zoo sjezdíku v dolní části v dolíku před tím kmenem najednou za točkou úsek cc20m s 15cm bahna. Pustíš to rovně do 50cm trávy a v ní jsou 40cm kameny…Už je to tam hodně vyválený:) Nechápu jak jsem to projel…

https://mapy.cz/s/3tuuK

1. Do třetice tady jsou ve sjezdu v levé zatáčce vyjeté 2 hlubší stopy od aut. Ta pravá je vyplněná sypkým naplaveným štěrkem tak 10–15cm výška. Tou jsem jel:) Nedá se na tom zatočit ani zastavit ale je tam pole…

https://mapy.cz/s/3tuv2

• pepek  

Jinými slovy: hledal jsem usilovně bahno a našel jsem!

• obda  

:D

• les  

:-D

• String  

No, není to až takovej problém (najít). Co jsem teď jel jízdy po těch bouřkách, tak je všude bahna víc než dost. Horší jsou ty vyplavený velký šutry napadaný na cesty kde nikdy nebývaly. Předevčírem jsem dojížděl přes Holednou a na vždycky čisté asflatové cestě najednou ze stráně naplavený šutry jak pěst. Jeden z největších se vymrštil a naštěstí to chytl jen bovden vedenej spodem. Rám nebo noha by byla větší bolest.

• obda  

Já byl dnes (teda včera, jak se dívám na hodiny) stejným směrem, a zas tak dramatické to nebylo ;) Bahno především pod poli s kukuřicí, jinde jen výjimečně.

BTW trochu jsem se obával žlutého sjezdu z Ríšovky na Hvozdec, ale nakonec úplně v pohodě jetelný, voda ho neodnesla :)

• p@X  

Nejdelší selfie tyčka? Přece na trajfu: https://www.youtube.com/watch?…

• Excel  

Jede dneska nějakej bukvica někam?

• ufoncz  

… a já tu mám děcka a nemám kolo :(

• p@X  

Dopolední pesnička: https://www.youtube.com/watch?…

• pepek  

Neměl by odtah vozidel sloužit k odstranění překážky provozu? Nebo naopak má tu překážku vytvořit? Som dajaký zmätený. Jako kdyby nestačilo, že magistrát soutěží, kolik je ještě třeba uzavřít ulic, než se provoz zcela zastaví.

• babicak  

Nemají v nejbližších dnech na rok (to je oblíbená doba) zavřít Lužáneckou?

• LM  

Jo. Pokud to ještě není zavřené, tak už jsou pozadu oproti původnímu plánu :-).

• Uzavření ulice je plánováno od 1. června 2019.
          • Po přípravných pracích se začne kopat v pondělí 3. června 2019.
          • Vodohospodářské práce by měly skončit podle plánu 24. května 2020.
          • Celá stavba včetně dokončení povrchů by měla být dokončená do 8. září 2020.
          • obda  

Jak píše pepek. Už 4.6. byl odstraněný asfalt a ulice neprůjezdná.

• pepek  

Ta už je vybagrovaná, Mlho!

• babicak  

Jó, my venkované, do štatlu jezdíme jen pokud musíme a pak nejsme v aktuálním a spolehlivém obrazu. Ještě, že vás mám. :-)

• Paja  

Pepa tudy ted urcite jezdi do prace – urbancitytrail ;)

• pepek  

No, ale jezdím po chodníku. Nejhorší je ovšem návrat po Francouzské v protisměru. Přestože fest blikám, tak řidiči jedou jako kdyby tam žádný cyklistický pruh nebyl.

• Paja  

Asi budes muset zacit blikat necim s aspon 1000 lm…ja teda v Zidenicich (Kliny, Dulanek) s timto nemam problem.

• pepek  

Blikám 400lm, s conwoyem jsem měl strach, že mně dá někdo po držce. Dulánek, Klíny? – to je pustina. Zkus někdy tu Francouzskou.

• Paja  

Tim Dulankem jezdi celkem dost aut, malokdy tam zadny nepotkam, ale je to jen cca 100 m. Francouzskou klidne zkusim az bude prilezitost, neni to ale uplne moje obvykla trasa.

• Jaroslávek  

Francouzskou přece vůbec nemá na trase.

• pepek  

Nemá, ale musí si to přece odškrtnout

• Paja  

:D

• Jaroslávek  

Tak, jak jsme si odškrtli ve st mysliveckej chodníček Ochoz-Nový Dvůr.

• Paja  

Spis skrtli, ne?

• Polka  

Jste to ale vojebali přes pastvisko místo abyste se napojili zpět na modrou :-P Modrá lajna je Dušan, já to jel v únoru viz. červená, ale taky jsem kufroval u závrtu. Dávám to sem záměrně, aby to projelo (a prosekalo, opravilo, vyladilo?) co nejvíc lidí, aby se to dalo zase pěkně jezdit :-)

• Paja  

To uz je stejne normalni cesta, akorat vic zarostla nez driv, dalsima krakama se nam to uz vlacet nechtelo a ta cesta dolu byla podupana hajtrama, takze bylo jasny, ze tam zadny dalsi prekvapeni (snad krome kobylince) neceka.

Stejne by me zajimala ta spojka od zavrtu o 90° doleva, co je na nekolika mapach, v terenu jsem tam nic nevidel, ale je pravda, ze jsem tam resil defekt a moc se nerozhlizel, a dal uz jsem sel po pameti kudy jsme „jeli“ kdysi s pepkem, tak tam asi jeste nekdy budeme muset ;)

• Polka  

Myslíš tohle? Mě by spíš zajímalo, zda tam vede od lomu nějakej pěknej sjezdík dolů k chatám. Nějaké náznaky pěsinek tam totiž jsou.

• Paja  

Jo.

Na vsech mapach se ta pesina, z ktere se odbocuje k zavrtu jeste deli, a pak konci, asi to bude chtit prozkoumat, i kdyz treba to ma pepa prosmejdeny ;)

• ufoncz  

To nefunguje. Takhle mimo nejcastejsi trasy tesne u Brna uz vubec ne. Odzkouseno.

• pepek  

Bo by jim spadly tepy (těm dupačům). Polka je světlá výjimka, to je dezorientační jezdec a průzkumník.

• Paja  

Ve stredu kolem me v Ochozi profrcel, ze sotva stihl rict zdar, asi jel zrovna na ty tepy ;)

• Polka  

Voe, vždyť jsem kvůli pozdravu málem skončil pod autem :-)

• Paja  

Kdyby ses tak nehonil, mohl jsi normalne zastavit misto skakani pod auto ;)

• babicak  

Mě a Jardu předjel se slovy „zdar šulini, uvidíme se hore“ a byl v prachu

• Paja  

…tak to jsem rad, ze u me nakonec nezastavil, aspon me nestihl nijak titulovat :D