• Paja

Den dětí je tu a s ním i nové vlákno :)

• scoty  

https://mapy.cz/s/haduzasepa

Vůbec se nedivím Bystrci že se bouří. Nová čtyřproudovka od žabin přivede na megakřižovatku u Vesla min všechna auta z oblasti pod čarou jedoucí na sever směr Tišnov, Svitavy.

Dokonce od žabin na Z už je to stejně daleko pro výjezd na Prahu směr Veselka jak vracečka přes Pisárky… Ale tak zase se lidi dostanou do Kamech a nebudou stát kolony až do žabin.

Je to jen další, jižní, větev průtahu městem. Jak je v Brně zvykem…

• babicak  

A proč by nejeli tuto trasu https://mapy.cz/s/bugohenema ?

• Excel  

Pokud se vytunelují Vinohrady tak to bude všechno cajk.

• Paja  

Jasne, vsichni z Cernovic, Komarova a okoli se budou drbat pres cely Brno jen aby mohli najet u Vesla ;)

• mastihuba  

furt nejak nechapu co tema postama sledujes. Zabiny, pisarky i vinohrady jsou na papire vic jak 30 let. za tu dobu jsi mohl okupovat nejakou prdel v krasu, kde nic takovyho nehrozi.

• babicak  

Přesně, ze stejné ulice jako bydlí Scoty jsem se přestěhoval " okupoval nejakou prdel v krasu" a tam nám žádná křižovatka nehrozí. Ještě nám sice nezaedli plyn, ale elektřinu již máme. Jó vidiek je vidiek.

• p@X  

Kua, já bydlím ve sdílené minicimře, vdechuju krom luftu z Úvozu nad jednou z nejrušnějších křižovatek papouščí guáno s prachovým peřím. Stěžoval jsem si do p*dele někdy :)

• Macik  

Stěžoval. Na většinu komponentů, co jsi kdy pořídil ;-)

• babicak  

:-)

• p@X  

Můžu já za to, že nikdo neumí udělat bezúdržbové brzdy s neměnným chodem a bezúdržbovou sametovou vidlu s tlumením? :)

• hony007  

Měl bys to konečně vzít na sebe a začít konstruovat. Třeba by pomohlo, kdyby ta vidla, nebo desky, byly ve formě plamínků.

• p@X  

No jak jsem na konci minulýho měsíce dával odkaz na tu „švédskou“ trojku, jak sjíždí Alpy, tak si myslím, že by mi mé brzdy shořely, zkroutil by se a zfialověl kotouč a i metalické minidestičky by se okamžitě změnily v hořící prach :)

• Polka  

Kdyby jenom na komponenty.

• Excel  

Nikdy na nic.

• JSt  

tu prdel jsi pouzil spravne. ;-)

• babicak  

Tunel

• pepek  

To muselo dát úsilí, ta přesnost. Takto přesně ani Musk nenastartoval tu svoji raketu.

• mastihuba  

aspon nekdo na nas jednou za mesic mysli :) ja bych si musel natocit budika jinak by me to ani nenapadlo

• babicak  

Ty jsi takový odborník přes polní práce, jak zahnat hejna špačků, aby mi nesežrala jahody? Když jahody zakryji, tak k nim nepůjde slunko, ze strašáků si špačci budou dělat p*del.

• RomanH  

Ja bych Ti poradil (tisicihlave hejno), ale zase by tu z toho meli nekteri trauma ;-)

• babicak  

Když jednou vystřelíš, tak se za chvíli vrátí. Dýmovnice by pomohla taky jen na chvíli a sousedi by mě proklínali :-) .

• RomanH  

Spatni sousedi :-) Dvojky broky a …

Jinak v Italii jsem videl nad stromky i docela prusvitne site.

• p@X  

Vy byste s tou přírodou pořád jen bojovali. Na zahradě bych nechal džungli, na polích je prý jahod dost :)

• Paja  

To se ale pak pak do te sve dzungle budes jenom divat, pokud tedy nejses milovnik klistaku ;)

• p@X  

„Trail“ k bazénku se sudem by tam sam. byl :)

• RomanH  

Bazenek – a my ze bojujeme s prirodou :-)

Jako nemit obecne pozarni nadrz, premyslel bych o rybnicku. Pekne se namydlit colkama… Kamos v Krkonosich ho ma za chalupou. Po dojezdu v lete z kola je to parada.

• Paja  

To se mame na dalsi akci na co tesit, doufam, ze to nebude povinny :D

• RomanH  

On je vubec sveraz. Je to horska chata bez elektriny, jsou tam jen dve postele (kazda asi pro 18 lidi, proste na kazde strane pudy prycna pres celou delku), a dve kadibudky, ze kterych je krasne videt dolu na Vrchlabi. To se hned tlaci jinak :-)

• Excel  

Není čolek jako čolek.

• scoty  

A pak že tam nemáš probléma.. :)

• Excel  

vysadit co nejvic jahod a prezrat je

• mastihuba  

proti vlastovkam sem vystrihl dravce ala matoni z kartonu, polepil stribrnouu paskou a nechal bloncat pod rynou. zelena plastova sit nestini. nad zahon natahat nite a povesit cedecka, dela jim to kurvam zle jak se to toci a leskne :)

• obda  

My letos museli zakoupit zelenou plastovou síť, zatím funguje (na kosy a špačky) :)

CDčka a jiné krávoviny fungují jen dočasně, pokud rovnou nefungují vůbec. Vinaři používají plynová děla, ale to by asi sousedi nedali ;) Alternativou jsou „létající“ siluety dravců: https://youtu.be/64GxNOH-O7I?t=76 Ale to jsem nezkoušel :D

Hodně dobře prý funguje obsypaná třešeň v sousedství ;)

• RomanH  

Jo, tresen funguje vyborne. Bohuzel, kazdemu z nas dozrava v jiny termin :-) Ma to sice vyhodu, ze si je muzeme navzajem otrhavat dle chuti, ale od ptaku to bohuzel nepomuze.

• Paja  

Ale vubec, tentokrat jsem na to skoro zapomnel ;)

• Jaroslávek  

Závidíš mladším ?

• obda  

Já se po půlnoci obvykle kouknu, pokývám hlavou a jdu dál pracovat :D

• obda  

Když už tu máme to dopravní okénko – jsem rád, že nemusím denně jezdit z Krpole do Šrajbecu ;)

• pepek  

Dopravní okénko: konečně nám byl pospravován dojezdový trail Klajda-Ochoz. Ovšem aby to nabylo tak růžové, tak na tom nejvíc důležitém místě – pod policajtama, soudruzi skončili trochu dřív, takže tam chybí dobré 2 metry do ideálního stavu.

• 66anna99  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • novcze  

Tak už nalajnovali modře i Tučkovu a protože to bylo zřejmě málo doprasené, tak tomu nasadily korunku couváním do parkovacích míst a vyžlutěním všech možných míst kde se nemá stát.

původní stav https://mapy.cz/zakladni?…

• obda  

Co jsem se tak díval, žlutě vyznačená/bíle vyšrafovaná jsou akorát místa, kde se nesmí stát ze zákona ;) A couvat do parkovacího místa je bezpečnější, protože oběma směry vidíš provoz na silnici. Kdo neumí couvat, nemá po městě jezdit autem :D

• String  

Obhajoba na stránce parkujemevbrne tady toho na dost místech nefunkčního nesmyslu je jedna věc a podle komentářů lidí ze zkušeností v jejich místech bydliště je věc druhá. Když Tě nutí parkovat kufrem do keřů, vezeš v autě nákup, dítě a složenej kočár, tak to těžko vytaháš do zeleně a kolem vedle zaparkovaných aut na druhou stranu ulice.

• BuraX  

Tyjo, BF je asi tak posledním místem, kde bych očekával takovýhle fňukání. Nic ve zlým :D IMHO pozitiva couvání tu převyšují negativa, ale přesvědčovat o tom na internetu nikoho nebudu, z toho už jsem vyrost.

• String  

Však nemusíš, je mi celkem jedno co si o tom myslíš. Jen jsem napsal jak to vidí ti, kteří tam bydlí. U nás taky parkuju jen couváním, za autem mám pak jen trávu s hovnama, takže věci z kufru vytáhnu v pohodě a ještě si pak umyju boty, když mám štěstí. :-)

• BuraX  

Ok, to mi hned bylo jasný. Jenom jsem výjimečně v tomhle případě rád, jak funguje správa města. Že se bere jako důležitější bezpečí uživatel silnice než podrážky těch, co na té silnici zabírají místo autem.

• obda  

Spousta míst je udělaná blbě, to v žádném případě nepopírám. Na druhou stranu mi hodně vadí parkování příliš blízko před křižovatkou/přecho­dem. Hodně to omezuje rozhled a zbytečně zvyšuje riziko nehody. Vyjíždět z vedlejší style vystrčím opatrně čumák (protože ku.va nic nevidím přes protizákonně zaparkované plechovky) a u toho doufat, že mi ho neurazí, (popřípadě doufat, že se zpoza auta stojícího 50 cm před přechodem náhle nezjeví chodec, který nemůže z chodníku nic vidět) není úplně ideální. Jestli tato (už dnes zakázaná) místa vyšrafujou a budou víc hlídat, tak jen dobře.

• mastihuba  

V zájmu zabirani verejnyho prostoru plechovkama by meli začít delat krátký auta bez cumaku s periskopem nad úrovni kolizni hladiny :)

• pepek  

To je kravina. V noci nevidíš, kam jedeš, všude bezúčelné ostrůvky s ostrými obrubníky (Cihlářská) a navíc čmudíš chodcům na chodník. A jak psal soudruh, když lezeš do kufru, vyšlápneš psí hovno..

• novcze  

vyšrafovali místa kde by se normálně stát dalo a ničemu by to nevadilo, třeba jako ty jakože chodníčky na parkoviště po kterých nikdo nechodí https://mapy.cz/zakladni?…

a kdo neumí couvat by opravdu neměl jezdit, to mi ale nepomůže, když ráno najdu na autu pomačkaný plechy

• pepek  

Další specialita je vyšrafovat celý pruhy. Tam kde byly postavený za kurwa drahý peníze dva pruhy rovně, tak jeden se zamaluje, tam kde byl třetí odbočovací, tak se taky zruší. A uplně největší prasárna: na konci jednosměrky se nechá jeden pruh, aby ti kkti, kteří nevědí, že mají stát vlevo, byli teď už v pohodě.

• scoty  

A jaký to má vlastně celé význam, teda kromě kasírování domorodců..? Dnes ráno jsem se schválně díval, zda je v modré zóně (čapkova, grohova, jaselská atd) nějaké volné místo pro zaparkování a 2km jsem našel jedno…

• JSt  

abych to uvedl na pravou miru. cca pred hodinou jsem jel po grohove, kde jeste modre zony nejsou a na tech 350 m bylo mist k zaparkovani pro osobni auto urcite vic nez pet. jestlis jel v nejake velke krave dodavce apod. davam ti za pravdu, ale je treba to zminit. ;-)

• scoty  

Na kole voe:) ted delam na Kolišťu…

Takže po Čápkove až za obilňák, pak kolem Čápa na Jaselskou a přes ruďák nebo čáru.

Všechny ty parky, schody, obrubníky… si zablbnu víc než na holedné… :)

• JSt  

vecer se tam zaparkujes pri prvnim nebo druhym okruhu opravdu jen se stestim. ;-) pres den to byva boj, ale nikoliv nerealny. ovsem rano, rano to je na klid – idealni cas na priblizeni karizony vod cheposu apod. bliz ke keru. ;-)

• Paja  

To je alchymie s autem v centru :)

• Karaya  

U cheposu ovšem i tak auto kolem osmé nedáš, beznadějně plno všude kam se podíváš…

• babicak  

Parkoviště u Právnické fakulty, placené, ale za levný peníz.

• Karaya  

Já jezdím do práce na kole, ale kolegové řeší kde nechat auto na 9h. Zatím to řeší cca 10minut procházka, s podzimním zavedením zón se jim to asi zase o trochu protáhne.

• scoty  

A nakonec buď budou jezdit 1,5hod denně v mhd, nebo pořídí nemovitost uvnitř VMO, nebo zaplatí parkování a to už v současnosti není v centru k sehnání…

• scoty  

Jinak já to mám do práce na kole 12 a šalinou 30 minut…

• Karaya  

já na kole 20 pohodovým tempem, MHD 45minut. A ani autem to pod 20 nedám. Kolo je prostě do města nejlepší. A na Botanické už se smí jezdit na kole po silnici, byl jsem příjemně překvapen.

• p@X  

Tišnov 27/37min. train/speedtrain.

• mastihuba  

Jenze tvoje prumerna rychlost je trojnasobek kvadratu rychlosti obecne.

• obda  

S tím kolem je to individuální. Šalinou 15, autem 8, kolem 10. Všechno door-to-door. Akorát u kola je tam navíc převlíkání (popř. sprcha), takže čas na kole suverénně nejhorší. Navíc je to nejvíc o držku.

• scoty  

Ovšem poslední dvě věty hodně záleží na trase.

Taky bych mohl jet naprosto mimo ulic: Špilas, Kravák, Wilsoňák, ale to už by nebylo tak bezbolestné a rychlé jak Čára, Jaselská, Jiráskova, Žižkova, Sirotkova…

• obda  

To je mi jasné – právě proto jsem reagoval na Karoše, kterému to vychází jinak.

• Karaya  

Oblékat bych se musel i do auta nebo MHD, svlékání už je za píchačkama :-)

• obda  

Tak někdo chodí do práce a někdo do zaměstnání…

• babicak  

Jasně, že k celkové době cesty do práce musíš přičíst i sprchování a převlékání. Například u mne cesta autem do 30 minut, kolo 45 + 15 sprcha, převlékání, z čehož plyne, že auto je rychlejší. Záleží však případ od případu.

• p@X  

Převlíkání, sprchování, snídání, vylučování,… jsem míval teda vždy v rámci pracovní doby. První jsem opouštěl areál, běda, jak po mně chtěl někdo přesčasy. I grafik můře fungovat v kolbenkovým režimu, což je na palici.

• Karaya  

To je fakt individuální. Sprchu fakt po 20 min jízdě nepotřebuju a převlékám se v kanclu, mezitím co startuje pc. Teď, co máme prosklenou stěnu, jsem čekal ohledně toho nějaké poznámky, ale zatím nic :-).

• mastihuba  

vy už nejste na vinohradech?

• Karaya  

Bohužel ne, tam už je prázdno. Až budu někdy na Buk, tak mám spoustou humorných historek ohledně nově rekonstruovaných prostor v nejmenovaném skoro marakodrapu. Např. trvalý hluk 65dB z klimy na chodbě, překvapení, že kanceláře s příčkami ze sádroše a skla moc zvukově neizolují, taky první požární poplach byl moc zajímavý, no je toho dost :D

• JSt  

rekni si vo ssd. ;-)

• Karaya  

Mám, ale Tomcat + cca 12 aplikací, Teams, SkpfB, Elasticsearch, případně Docker atd.. No chvilku to trvá i na i7, 16GB RAM, SSD.

• JSt  

dyt ty sednes na kolo a za tech 10 min prakticky bez slapnuti dojedes az do rachoty. tim ti jako nechcu prevlikani nebo sprchu zakazovat. ;-)

• obda  

Já se teda vždycky zpotím, jet pod 30 se mi mezi autama nechce :-/ A víš, jakej je to na Srbskou krpál? ;) (Beru to navrch po Mánesově, abych nemusel podél šaliny.) Holt na to nemám mentálně :D

• Motyll  

Parkuju v podzemkách v Platinu. Do Lidlu v Cheposu v klidu dojdu.

• String  

Jestli jdeš do Lidlu, tak můžeš zaparkovat pod ním, ne? Stačí si pak nechat odpípnout na pokladně parkovací lístek a máš parkování zadara. Nevím jak dlouho, ale mám dojem, že 1,5 h.

• p@X  

V ulicích s vysokýma barákama krom platby žádný.

• mastihuba  

Tvl lidi neumí jezdit dopredu a ty bys chtel aby uměli couvající :)

• babicak  

A guláš bude

• p@X  

Musím si ulevit, aby se mi dobře spalo.

Plus = nejhorší investice za posl. 20 let!!! Pro někoho, u koho převažují sjezdy nad výjezdy, přibližuje se autem a lanovkou (což já nejsem) možná. Na éčku proč ne. Fuck a ještě ten rozdrbaný výplet! Při přeplítání ráfu dávejte vše nové (dráty, niple i podložky).

Dobrou noc.

• pepek  

Tak ale můžeš si zase jednu 3,14čovinu odškrtnout :-)

• obda  

Byl jsi varován. Ale není nad osobní zkušenost :D

• mastihuba  

Places dobre ale pred tebou to vyzkoušelo tisíc lidi, abys to jak největší curak zopakoval? Popravde by te mel nekdo nebo neco poradne nakopat doprdele, abys aspon ze 3% přehodnotil proc si kurvis náladu pizdovinama.

• p@X  

Já furt nemohu dosáhnout kýžené rovnováhy, bez prášků jsem mrtvola a na práškách nakupuji pi*oviny.

• String  

Pár minut zpět jsem nad tím uvažoval, když jsem viděl fotku Tvýho zadního kola u foto zpravodaje ze včera, jak se na takovým fatbiku asi jezdí (ne že bych to chtěl) pohromadě s lidma na kolech s „normálním“ rozměrem pláštů. Jo a být 4%, tak dávám body za proklatě krátký kraťasy sladěný s rukavičkama do žluté. :-)

• p@X  

Jakýho zpravodaje? Ono možná, kdyby včera neproběhla asfalt vsuvka, byl by dnes klid ;)

• String  

Máš v kolektivu jednoho stravenkáře a ten včera fotil :-)

• p@X  

Kraťasy jsem hodně blbě odměřil, původně končily v kolenní jamce, což mi vadilo při šlapání, tak teď mám ultra bukanýrský :)

• String  

Není to zas tak strašný, děvčata vozí i kratší. Jen jsem si trochu zapřeháněl. :-)

• p@X  

Já si kvůli tobě oholím haksny :)

• Paja  

…aby 4% iluze byla temer dokonala?

• p@X  

Budu muset přejít na volné, ale chci zakryté ledviny…

• String  

Kvůli mně nemusíš. Ale třeba má Dušan na Stravě jiný sledující, který můžeš zaujmout. :-)

• Karaya  

Kraťásky jsou mazec, dobře ty! Kolikátku tam máš plášť?

• mastihuba  

Mame to tam hezky ze? :) v kolik ste seděli v sumicich? To bych stíhal tak na 20:00. Škoda ze si nekdo do sídliště vymysli zvonkohru.

• Karaya  

Začíná se v 6? :-)

• RomanH  

Snad ne za vychodu slunce. I kdyz to je jinej gang.

• mastihuba  

V tomto pripade to bude více méně jen dekorativní prvek. Mše začíná v 18h. :)

• pepek  

To vypadá na pokrokový Drive-Thru kostel.

• String  

Mě zaujala ta venkovní výzdoba.

• Karaya  

To je nějaká fotomontáž, ne?

• obda  

Není. Patronka kostela ráda chodila na pivo, no. Katolíci nejsou takoví asketové jak vy evangelíci ;)

• RomanH  

To mi nestymuje, evangelik prijima podoboji, ne ?

Vlastne ano, u katoliku si to nechali knezi pro sebe. Jsem jim to na svatbe oplatil – vypil jsem vsechno a farar pak jen koukal, ze mu nic nezbylo :-)

• String  

• Paja  

:D

• obda  

Nemáš úplně správné informace ;) I katolíci mohou přijímat podobojí, a třeba v UK to taky běžně dělají. A nevím, jestli si pil mešní víno, obvykle to žádná hitparáda není :D

• RomanH  

Zase tak to nesleduji, ale myslel jsem si, ze i to byl duvod, proc vzniklo Husitske hnuti a Krev Pane je prostemu katolikovi doprana jen o svatbe ci jinych velkych svatostech.

Vino samo nebyla zadna pecka. Ale kecal bych, kdybych tvrdil, ze jsem to udelal pro ten pocit. Ja fakt nevedel, ze mu mam taky nechat. Katka si lizla, ja tam kopnul zbytek.

• Karaya  

:D

U nás je cca 5 kalichů na 200 lidí, taky bys překvapil :-)

• obda  

Za posledních několik set let došlo k jistým změnám ;)

• Excel  

jen mešní pivo

• obda  

Njn. Hore stále ještě zeleno a bez 12°. A kdo tu minulý týden psal, že nevstoupím dvakrát do stejné řeky? Když jsem (ještě za světla) odjížděl, byli už všichni v tahu – kromě Václava, který už měl zaplaceno a popíjel ústupový, a Jury, který právě přišel ;)

• mastihuba  

To sem rikal ja a pevné si za tim stojím, to zes 2× ustupoval posledni mezi bezejmenymi z tebe šampiona bohuzel neudělá :)

• obda  

Já vůbec nechci být šampionem, já jsem akorát šokován ;)

• Paja  

Tak my jsme s Patrikem a Jardou stihli jeste jedno U Sosny a odjizdeli az dost po 22.

• obda  

To uz jsem byl doma :) Njn, Sosna není úplně po cestě a starty ve Slatině jsou pro mne unreal.

• Paja  

Tak nemachruj, ze jsi odjizdel posledni :D

• obda  

Jak jsem psal – nemachruju, spíše se divím a stěžuju ;) Trochu mne mrzelo, že jezdím sám i když jsem měl volné středy. Což už zase mít nebudu. No nic, na úděl osamělého jezdce jsem zvyklý a ušetřím za pivo, protože sám do hospody fakt nechodím ;)

• Paja  

Vsak ja to taky nemyslim vazne ;) ale klidne jsi mohl jet s Jardou, a pak s nima nach Hause (a po ceste se stavit jeste u popelnic:)

• Jaroslávek  

Peprle taky jezdí sám, můžete na sebe při vyjížďkách myslet, co ten druhý :-)

• obda  

On chce, já mně nic jiného nezbyde. Trochu rozdíl ;) Ale je mi jasné, že je to mj. důsledkem toho, že ZK komplet přestala jezdit.

• RomanH  

Neprestala, jezdim pres tyden sam kolem komina. Vikend spolecne cca 1× za 14 dni, kdyz nekdo netoci rodinohodiny a neprsi.

• obda  

OK, „přestala ve čtvrtek jezdit s ostatníma“ ;) (i když ten čtvrtek platí i pro VK ;))

• Hammond  

Dobře ošetřenou 10° Černou Horu točí v Adamově na Růžku za 21kč…,je vidět ,že to de…Včera teda byla dobrá.

• p@X  

To už je dávno čínská hora von Lobkowicz.

• JSt  

cenou piva do znacne miry hospodsky nastavi, koho bude obsluhovat. samozrejme, ze kdyz otevre v adamove, je to predem dany. :-)

• Polka  

Kolem Růžku jsem včera projížděl, škoda že ta hospa působí navenek jako totální pajzl, aspoň pro mě na první dojem. To bych radši zastavil tam dál na Dalešice.

• babicak  

Souhlas s Tebou, hospa působí navenek jako totální pajzl

• Hammond  

Furt lepší než v Bílovicích 12 Brno za 42 …díky nechci......

• mastihuba  

Nahodou na jediné silniční vyjizdce co sem zvládl s bf sme to s jirikem vymetli i s nejakym sledováním cyklistiky v bedne. A tenkrat tam s nama sedel i Dušan z ochoze jestli se nepletu.

• Hammond  

Bylo zavřeno.

• Hammond  

Před 25 lety jsem na Hradní hrával Krajský přebor v šachu za Vyškov,to pajzl nebyl......

• Hammond  

Měl ses stavit..

• Hammond  

Zítra tam na značkách,uvidím,a­lespoň kdo tam jezdí…Dík.Těch 100km rád dám znova z Vyškova.....

• p@X  

• Motyll  

Hezká fronta…

• Polka  

A měls taky venku roušku jak ostatní?

• p@X  

Nemíním se s nikým dohadovat, šlo to rychle. Ale před IKEA, to je šaškec. Ze zábran vyskládaná motanice několik stovek metrů se značkama po 2 metrech, kterou bys měl projít, i když tam nikdo není, vevnitř klasický masakr, baby u dekorací.

• Motyll  

A bude hůř

• p@X  

Měl jsem teď spoustu času naučit se Adobe CS, obdivuju lidi, kteří vidí světlé zítřky a sami doma na sobě dokázali pracovat v době karanténní.

• Polka  

U Kadlce zas něco vymysleli :-) To bude hádek a sporů.

• Motyll  

Kód: B 1 Kategorie: Zákazové dopravní značky

Dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“ (č. B 1) zakazuje vjezd všem druhům vozidel.

Současně z ní vyplývá informace, že stejný zákaz platí i z druhého směru jízdy. Případné výjimky ze zákazu vjezdu se vyjadřují na dodatkové tabulce (např. „Text“ s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“ nebo „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“ apod.). Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou a na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením. Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž. Značka se umisťuje v místě, kde zákaz začíná, a má-li zákaz platit již od křižovatky, umísťuje se značka co nejblíže k hranici křižovatky. Pokud zákaz vjezdu nezačíná bezprostředně za křižovatkou, mělo by na něj být předem upozorněno a) za nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Slepá pozemní komunikace“ (č. IP 10a) nebo b) před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před slepou pozemní komunikací“ (č. IP 10b).

• Polka  

No je o tom rozsáhlá debata Líšeňáků na FB, asi si to tam dal jen tak majitel mlejna. Kvůli lidem a provozu u Bobovky chce omezovat ostatní. Značka je na podezřele úzké trubce, takže si to asi nějak zbastlil, kkt.

• babicak  

vozidlo je motorové vozidlo, nemotorové vozidlo nebo tramvaj,

1. nemotorové vozidlo je přípojné vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo

zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo,

Můj názor je, že ta zákazová značka tak, jak je vidět na fotce nedává žádný smysl a autor zřejmě původně uvažoval o zákazové značce B 11 Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.

• Paja  

To asi ne, protoze tahle znacka uz je u Eldorada.

• babicak  

V tom případě je autor Mongol, nebo jak řečeno výše, je značka ilegální.

• Polka  

Jo vlastně. V tom případě se do toho chlapci trošku zamotali, ale pěšáci budou mít zas plnou hubu keců.

Když jsme např. v pondělí s mladým podjížděli podchodem pod tou novou žel. zastávkou u nás na Brněnských polích, tak nějakej děda taky utrousil, že tam přece není cyklostezka :-) A ti lidi co vystoupí z vlaku s kolama by se asi na druhou stranu dostali jak? Měl jít po schodech a nechat si ty kecy.

• String  

Na stoupací single se teď bude klapat pěšky? :-)

• Paja  

Neni nahodou stejna znacka i na druhe strane na modre?

• Polka  

Na modré u mlejna ne, ale od Raka, ale ta tam myslím už v reálu není, včera jsem si toho teda vůbec nevšiml.

• Paja  

Jo jasne, je uz u Eldorada, ale pokud by tato znacka byla schvalena, tak by se spodem dal Marihuanskym nedalo projet.

• Polka  

Ono je to asi míněný hlavně na auta / lidi / cyklisty kolem mlejna u Bobovky, stačí jet v tom úseku pomalu. Provedení bohužel klasickej kocourkov.

• String  

Už je tu vysvětlení:

• Motyll  

Mno vida. Jak prosté…

• Paja  

V Lisni palec hore, ja jsem si dopisoval s odborem dopravy magistratu kvuli zakazu tady na Brnenkach a k nicemu to nevedlo, trochu jak kdybychom mluvili ruznymi jazyky, nicmene taky jsem si z toho odnesl, ze tam to znaceni neni legalni.

• scoty  

Tak si večer vklidu jedu z Jináče a na zootrailu rekognoskuju terén a hópnu..kua, kua.. :)

• babicak  

Brzdy SHIMANO BR-MT200 – brzdí to?

• p@X  

Určo líp jak XTR, ale má to dlouhou páku na víc prstů.

• babicak  

Na elektrokolo dostačující?

• p@X  

No, to bych dal asi min. Deore.

• JSt  

proc? :-)

• p@X  

S levnýma nemám zkušenosti :) Je otázka, jestli je lepší servowave (posilovač) nebo vívceprstová páka. Já posilovač nemám a mám krátký páky.

Ale koupil jsem si desky s chladičem, jelikož se mi vlní přední kotouč na obou zápletech, tak jsem zvědav na ten rozdíl, o kterým tady znalci mluví :)

• mastihuba  

Kubin to montuje na čtyřkolky :)

• Polka  

Mladej má mt400 a brzdí to jak čert. To máš pro ženu? To musí stačit :-)

• babicak  

Lukáš se pokukuje po tomto HSQ https://www.mojekolo.cz/…c-ltd-black/

• p@X  

Kua, pá, 43, no money, no people, čumím na pluska vedle stolku, co dělám špatně?

• novcze  

hele jak říkals, že potřebuješ sedlovku s offsetem, stačí ta sedlovka pro tvoje účely nebo si zkoušel třeba i posouvat kufry na tretrách víc dozadu?

• p@X  

? S kuframa nehejbu, ofset sedlovky vozím stále 25mm.

• novcze  

ok, já teď měnil sedlo a nemůžu se nějak usadit a nakonec nejvíc pomohlo posunout kufry dozadu, tím jsem posunul těžiště víc dopředu a mělo to pozitivní vliv jak na usazení, tak na jízdní vlastnosti, tak jestli s tím náhodou nemáš zkušenosti …

• p@X  

Já zas po změně vidle nemůžu trefit sklon sedla.

• novcze  

a člověk by řekl, že po tolika letech na bajku už by jsme mohly vědět jak to nastavit :)

• pepek  

Tak nevím, jak vy holky, ale já třeba kufry posunovat nemohu-mám je uplně vzadu na doraz a možná bych měl eště trochu ty drážky propíliť.

• Polka  

Patama šlapat nechceš? :-)

• mastihuba  

Ja je taky posouvat nemuzu, ale spis kvuli tomu ze ten kufr ma byt pod kosti. Nedaval to pod nejakou jinou nez ostatni? :)

• novcze  

ty poučky jak to nastavit znám, ale existuje pro ně nějaký důvod? … hledal jsem a odpověď je, že spíš ne.

třeba:

https://neillsbikefit.com.au/?…

https://youtu.be/_XOCfrDLEdg

• p@X  

Už v tom lítáš, zrovna se objednej na měření ;)

• mastihuba  

To by chtelo je trochu vydusit a poslat tam Obdu :)

• obda  

Už se na to 10 let chystám ;)

• RomanH  

Ja bych to nedelal. Muze se stat, ze Ti zbori babovicky :-)

• mastihuba  

chceš tím něco naznačit? :D pane doktore musíte nabízet to nejdražší, nebo to čeho máme nejvíc na skladu…

• RomanH  

Chtel jsem tim naznacit to, ze treba Patrik s Honzou hodne resi geometrii, delky koncetin, a podobne, a pak jim borec rekne, ze to cely zivot meli spatne. A to nemyslim nijak zle, clovek se musi na kole citit dobre. Jen mi prijde, ze se jako hobici vhodnymi komponenty muzeme poskladat na prakticky kazdy ram.

• mastihuba  

Tak asi na tom neco bude, klidne v tom muze hrát výraznou roli i tvrdost podrazky, naše zažitý dogmata se dělaly v dobe kozenejch podrazek v klipsnach. Celej zivot čtu ve velu ze sedlo se rovna do vodovahy a neni to tak dlouho co tu nekdo daval podobnej odkaz na sedlo o 8 stupňů skloneny.

• p@X  

Často je lepší sedlo špičkou mírně dolů, to není nic novýho :)

• mastihuba  

Sedlo si dávali špičkou dolu hlavne ti co ho meli zbytečně vysoko

• p@X  

Tak je spousta disciplín, tvarů sedel, u některých S je to v návodu…

• Karaya  

Na silnic si sedlo dávají špičkou dolů ti, co se často drží za spodek. Zkus to někdy ;-)

• mastihuba  

Ja mam tak super seldo na silnici a tak super vysku a pozici ze krom predklonu to nejde.

• novcze  

jj, tvrdost podrážky určitě hraje roli u kufrů … koleno nad osou pedálu pořád ctím a sedlo jsem dával vodorovně pořád a nebyl problém, až teď jak jsem přešel z wtb rocket na volt, tak jsem ho dal trošku špičkou níž.

Jinak další výhoda kufrů vzadu je sedlo o něco níž, což se tak nějak obecně hodí pro všechno.

• p@X  

Vypouštím papoucha: https://www.youtube.com/watch?…

• obda  

Jsem se dneska nechal školácky nachytat. V noci u nás totiž nepršelo a na V svazích Baby bylo sucho. Ale na Z od hřebene Baby jiná písnička (slibovaný déšť se zřejmě o pár kilometrů netrefil) a tak zasraný kolo jsem už dlouho neměl :D

• LM  

Ha, já dlouho nebyl na Holy.né a dneska tam byly ideální podmínky. Dole tvrdší plastelína a nahoře se skoro přášilo – kolo krásně čisté :-). Na pepkotrailu směrem od Kohoutovic jsou padlé nové stromy, jeden zablokoval i objízdnou trasu jiného dlouho zde ležícího kmene.

• pepek  

JJ, dělalo to místy trochu kostečky.

• scoty  

Včera jsem si říkal, kudy jako soudruzi míní vést cestu k rozhledně? Zatím je tam stále jen ta kolmice od Bystrce. Jestli tudy mají chodit ty průvody na vrchol, tak by tam měla trvale postávat sanitka… :)

• pepek  

Lidi najedou do těch uliček v Jundrově, zablokují to tam a pak už to mají kousek.+ 250 schodů.

• scoty  

No dobře, ale od hřiště kudy k vrcholu? Není tam cesta kromě pár odfoukaných ploch bez listí…

• pepek  

Na vrcholu nic nebude. Bude to hned před brankou, mimo oboru. Už je tam základová deska.

• scoty  

Aha, tak rozhledna pod kopcem, to je teda úlet…:-)

To je ze stejné kategorie jako nádraží u řeky deset minut od centra, obchvat středem města, nebo napojení dálnice v rekreační zóně …

• les  

A orloj.

• scoty  

A zbourání stadionu mistrů bez náhrady…

A světelná křižovatka na dálnici u Žebětína s kolonami do Bystrce i Kohoutovic…

A…

A…

Smutné…

• p@X  

Nechceš jít na radnici udělat pořádek v ANO?

• Motyll  

To by ta dálnice nebyla fakt nikdy :)

• scoty  

Systém je nastaven tak, aby nešel jednoduše změnit a komanči všech barev mohli v klidu užívat své konečné vítězství z r. 1989.

• JSt  

ono ti hlasiti kverulanti by se povetsinou ke zodpovednosti neprihlasili, pac jim je jasne, ze by bylo hodne velke stesti, kdyby vse nedokurvili vic nez jimi kritizovani. a pokud jim to jasne neni, domrdali by vse natuti. ;-)

• LM  

Od (přeplněného) parkoviště můžeš tudy převážně po zpevněné cestě.

• pepek  

S tím, jak pokračuje těžba, tak se místa na parkoviště najde dost.

• obda  

S tím deštěm je to fakt naprd. Sleduju radar a Brnu se to konzistentně vyhýbá. Dnes Tišnov 45 mm, Brno 0.3 mm

• LM  

A na kole si dneska byl? :-)

• p@X  

Už jen sleduji tyrolskou trojku a u toho žeru..

• Excel  

Tyrolská trojka, to asi není to co si myslím.

• p@X  

Tak koupou se nazí v jezírcích, zřejmě dělají i soukromá videa :)

• chemik_mara  

V názvu videa mají krom jiného „bike porn“ a „crazy girls“, takže těžko říct ;-)

• p@X  

Tak snad naposled, poradí někdo servis, kam donesu záplet bez objednání, a za 14 dní si ho odnesu kvalitně přepletený?

Krom HaPe, Pepe je taky zašvihaný,… Třeba je někde zastrčený nějaký nový servis s šik. mechošem, o kterém nevím.

Díkec.

• chemik_mara  

RK je neprůchozí? Pak má cykloobchod se servisem taková šikovná paní, Birotarius se to jmenuje. Dřív bývala na Šelepce a teď se přestěhovala do Bystrce na Živného. Na jejich stránkách jí můžeš napsat i přes chat a zeptat se.

• p@X  

Tak jsem jí to tam šoupnul. Zvláštní doba, borci na to serou, baby servisují, řídí kamiony…

• novcze  

ten Birotarius má teď šikovnou adresu, mohly by tam mít dost kšeftu, jméno teda šílený

• chemik_mara  

Pro me ted taky sikovna adresa, ale pry uz nekteri zakaznici brblali, ze to maji z mesta dal.

• RomanH  

Co v Zidenicich MilujemeKola ?

• Excel  

No a co ten kola Nakládal?

• mastihuba  

ja bych se ti zkusil zeptat dvou známejch… ale chraň tě pánbů si pak na něco stěžovat :)

• scoty  

Dnes veselý dojezd. Na Kolišti dobržďuju v 6 před gřc a najednou proti mně na chodníku temmo… Fakt nekecám v balíku 5 opálených na mtb ze směru od bratislavské v slušném tempu jelo někam pracovat. Jen ti dva poslední byli silně na gumě protože jim to na těch dětských kolech moc nejelo no… :))

• novcze  

idioti na motorkách v lese u Sentic https://www.seznamzpravy.cz/…-utok-108911

• scoty  

Podle mně ti lesáci s těžkou technikou udělají v lesním terénu násobně větší škody( hluboké koleje, zničené cesty, změna vodoteče, olejové skvrny, neuklizený bordel atd.), než pár kluků na motorkách…

Navíc evidentně jeli po široké cestě a nějaký pomocník pomocníka je tam prostě haltoval…

• novcze  

tak to není podstata příběhu, že jo … jde o to, že ty dělňase napadli.

O tom jestli motorky do lesa ano nebo ne je na jinou diskuzi, podle mě ne, dělá to kravál a plaší zvěř.

• pepek  

To říkají oni, že je napadli. Myslím, že dělňasům je to jedno, problém bude ten člen lesní stráže.

• RomanH  

Presne.

• p@X  

Všichni máte jasno, jak to bylo, a všichni krom motorkářů jsou šulini.

• RomanH  

V Senticich jsou problem hlavne konaci. Ti to tam rozjebali tak, ze zlatej lakatos. Vsak taky na kazde ceste tam je cedule, ze to neni cesta pro kone.

S klukama na motorkach tu nikdy problem nebyl. Naopak, prvni zvedne ruku, probublaji kolem Tebe, a za chvili o nich nevis.

• p@X  

Mně stačilo vidět, jak vypadají bezmotorové ilegály.

• String  

+1

• Paja  

Tak uz si tu krosku konecne kup at nemusis jezdit jen teoreticky :D

• Excel  

Jedinej fakt pro mě je ten, že tam jeli ilegal, pak už to jsou jen dohady a verze dělníků. My nevíme kdo co komu první kam strčil.

Těžbu lesa bych do toho vůbec netahal, dokud si les na sebe musí vydělávat, to bych pak mohl mluvit o traktorech jak plundrujou pole, louky, cesty… to spíš už ty koňáky.

• Paja  

+1

• Motyll  

+1

• scoty  

Kde se přesně potkali nikdo neví. Z fotek je zřejmý jen fakt, že mota nemají značky a pes nemá košík…

Stejně takové články slouží jen k označení nepřítele. Covid už netáhne, běženci nelezou přes plot, bojový pes zrovna nikoho nepokousal, tak co mají psát, když to lidi chtějí…

To, že lesní krajina a zvěř dostanou mnohem víc zabrat při „hospodaření“ než občasným průjezdem moto, motokol a kol nikoho nezajímá…

• String  

Je to banda hovad a nemají v lese co dělat. Zbytek je omáčka.

Když takhle začnou myslet všichni, pořídí si podobný stroje a bude jich všude plno, budeme chtít chodit/jezdit do lesa? Bude se nám v tom hluku a smradu líbit? Já bych teda nerad jezdil po cestách, kde budou lítat kolem mě takový paka na řvoucích motorkách.

• scoty  

Za 40 let na kole v lese kolem mně na moto nikdo neproletěl. To se ovšem o e-kole říct nedá…

Motory a oleje jsou ekologische, výfuky se dají přitlumit. Problém je jenom v tom, že prostě tahle část bajkerů prohrála svůj boj o místo na slunci/v lese.

• Paja  

Jako, ze kolem tebe na kole nekdo proletel na ekole 25kmh? ;)

• scoty  

Co na to říct?:) Možná krátká příhoda z vyjížďky v Č.Ráji minulou sobotu:

Červená TZ (Zlatá stezka Č.Ráje) asi 300m před známou hospodou Na Vidláku. Jel jsem Podtroseckým údolím směr Vidlák. V tomto místě (bod 1–3) se cesta v podobě úvozu zvedá prudce do kopce v délce asi 30m přes skalní hřeben, 3 nejvyšší bod. Je to úzký úvoz v mírné zatáčce vpravo dřevěný plot vlevo mez.

Když jsem dojel mezi body 1 a 2, zahlédl jsem na vrcholu stoupání větší počet lidí chystající se sestoupit úvozem dolů. Vpředu dva mladí tátové tlačili/brzdili kočárky a jeli vedle sebe, za nimi min tři dospělé ženy v družném hovoru všude kolem děti. Rodinný výlet, dohromady tak 10lidí. Chlapi už byli v úvozu a za nimi ostatní. Zajel jsem tedy doleva na tu mezbod2), dal jsem nohu dolů a pokynul jsem jim že můžou v klidu projít. Za mnou se ještě postavil nějaký kluk na mtb, který dojel 15 vteřin po mně a rozhodl se stejně, nikam se necpat a chvilku počkat.

V tom se v b1 objevil borec tak 50–60 na e-biku full xc a měl docela naloženo. Žádnej suchar, bylo vidět, že jezdí.Trochu jsme se zdrcli, aby se na tu mez vešel, ovšem on zhodnotil situaci, postavil se v pedálech na plný kule si to namířil přesně mezi ty dva kočárky, kde byla možná tak metr mezera…Měl to k nim tak 10–12m. Tátové se po sobě nevěřícně podívali a hned potom s tím jeden žuchl o ten dřevěný plot a druhý se snažil nevysypat děcko jak najel do té meze…Borec na stojáka prolítl. Ženy ztuhly a nestačily ani zařvat a děti se rozprchly do všech stran. Borec se ani neohlédl a zmizel za hřebenem…Nikomu se nic nestalo. Když společenstvo procházelo kolem nás, tak nešlo přeslechnout jací jsou ti cyklisti dneska hovada…

Tož tak.

https://mapy.cz/s/pamejujaru

• Paja  

Tento hnup by to tam ovsem poslal i na nemopedu, pokud by na to mel.

Kocarky ale taky mohli v uzkym uvoze tlacit za sebou.

• scoty  

Proč jsem to zmínil:

Poslal neposlal, nevím jaký to byl člověk, ale ta motorka mu umožnila jet pod vrcholem té stojky víc jak 20 s prstem v nose… Já tam na stojáka 34/34 funím kolem 10ti.

A na těchto nejznámějších cestách blízko parkovišť a hospod se pohybuje nejvíc lidí i kol. Letos odhaduji tak 80%moto.

• Paja  

Kdyz tam nalozis 1000+ W jak MVDP, tak to vylitnes treba i 30 a bez motoru ;)

…a neber to tak vazne.

• scoty  

Ok:)

Já jen že jsme jedny motorky zakázali a druhé, s možná větším vlivem na provoz v lese, povolili…

• mastihuba  

Tydle různý příběhy tapetuji celej internet. Větve pres cestu, tak si rikam, treba se tam tezi tak opatrně, dojezdu rodinka s deckama, rikam mate strach ze vam nekdo vlivné do zad? A prej ani ne, nas to jen bavi… my to zas po ceste zpet treba uklidime. Autama az do lesa… na lontu? Proc takova zábava? Proc zrovna největší skautici? Nicmene proc se z toho posrat?

• JSt  

tatinky, kteri zapomneli premyslet, skocil bezohledny borec na kole. nikomu se nic nestalo. bezna win-win situace – vsichni zucastneni si o tom druhem mysli, ze je curak. vsichni maji pravdu. ;-)

• les  

Košík na vodítku netřeba.

• JSt  

s prvnim odstavcem lze souhlasit. nicmene je nutne jeste dodat, ze tohle muzes rict jen diky tomu, ze jezdit po lese na motorce je ilegalni a vjede tam akorat par arogantnich suldu. nebyt zakazu motorek v lese, byla by behem chvile situace zcela opacna. ;-)

• scoty  

Tak jako enduro sport byl u nás v podstatě legální nejméně 40 let a v některých oblastech byla motorka skoro v každé chalupě. Přesto neznám trvale poškozené místo takovým provozem.

Jinak zmasakrovaných lokalit těžkou technikou můžu jen v Č. Ráji označit nejméně 10…

A motorů se zvěř nebojí. Je zvyklá na techniku z luk, polí, silnic. Bojí se tichého pohybu v lese, protože to pak lítají kulky…

• RomanH  

Asi tak. Bohuzel, kanadske hvozdy tu nemame a zver je na hluk zvykla.

• JSt  

takze chces povolit v lese motorky misto pesich, kol a tezke techniky nebo jak ti mam rozumet? :-)

• scoty  

Doba dost pokročila a k revizím takových sporných zákazů už asi nebude prostor. A v čase, kdy 80ti kilové nelegál moto nahradily 30ti kilové legál e-moto prakticky od stejných výrobců, už ani důvod…

• RomanH  

A taky jde o to, ze moto predsi jen dela alespon trosku rachot (i kdyz 4-takt moc dlouho slyset neni), kluci jsou vetsinou mistni (nechteji si delat zbytecne problemy) a vi, ze tam jsou nelegalne (proto i tak nejak usuzuji, ze se to cele odehralo trosku jinak, nez je v tom obvinujicim clanku). Kdezto na tech silnejch e-ckach, to teprve bude divokej vychod. Ale co uz, zit a nechat zit.

Edit : Me na e-ckach v podstate sere akorat to, ze se to legislativne nerozlisuje. Pak nekde vznikne pretlak lidi a na kole tam budu opet za ilegala jako ted v NP/NPR. No, nejak se s tim holt smirim.

• scoty  

Tak nějak.

Navíc v oblastech s tradicí, Semilsko atd, je ta pozice motojezdce dost jiná. Často taky alespoň částečně kluci jezdí po rodinných pozemcích…

• Excel  

Stačila by změna zákona. Moto do lesa může jen s omezovačem na 25 km/h a tlumičem výfuku na výstupu max. 40 dB.

Tím by se srovnaly podmínky.

• JSt  

zakaz motorek v lese je zcela bezesporny. k pozastaveni spis vidim, ze kola doposud nejsou nijak vyrazneji omezovana. ale jiste ani to nebude trvat dlouho. ;-)

uprednostnovat slabsi je trend dnesni doby. mohli bychom diskutovat, jestli, resp. v jakych oblastech a do jake miry, je to vhodne.

• scoty  

V Ráji teď bylo v lese víc motorek, než šlapacích kol.

Slabší je potřeba respektovat a podporovat, ne upřednostňovat.

• p@X  

Tak už to proběhlo ve zprávách na ČT i na Nově, maj toho víc, borci můžou zahodit hadry a přelepit stroje.

• RomanH  

To asi nema smysl. Pokud po nich pujdou, nebude problem je najit, mobily meli asi u sebe. Stejne tak se urite najde nekdo mistni, kdo je praskne (kdyz se lidi s radosti praskali kvuli rouskam).

Na druhou stranu, tezko jim asi dokazi, ze to byli prave oni (budou to hrat na to, ze stejnou helmu, motorku i dres muze mit vice lidi).

• Excel  

Těma mobilama myslíš, že by si zjistili od operátorů kdo se tam v inkriminovanou dobu pohyboval?

• RomanH  

jj.

• Excel  

Z toho by se pak asi fakt blbě vykecávalo.

• RomanH  

Bude to o pravnicich. Byl jsem se projit, nebo odmitnuti vypovedi, nebo osoba blizka…

To mas to stejne, jako kdyz Te vyfoti automatickej rada