• Paja

    Den dětí je tu a s ním i nové vlákno :)

    0 0
    • scoty  

      https://mapy.cz/s/haduzasepa

      Vůbec se nedivím Bystrci že se bouří. Nová čtyřproudovka od žabin přivede na megakřižovatku u Vesla min všechna auta z oblasti pod čarou jedoucí na sever směr Tišnov, Svitavy.

      Dokonce od žabin na Z už je to stejně daleko pro výjezd na Prahu směr Veselka jak vracečka přes Pisárky… Ale tak zase se lidi dostanou do Kamech a nebudou stát kolony až do žabin.

      Je to jen další, jižní, větev průtahu městem. Jak je v Brně zvykem…

      0 0
    • pepek  

      To muselo dát úsilí, ta přesnost. Takto přesně ani Musk nenastartoval tu svoji raketu.

      0 0
      • mastihuba  

        aspon nekdo na nas jednou za mesic mysli :) ja bych si musel natocit budika jinak by me to ani nenapadlo

        0 0
        • babicak  

          Ty jsi takový odborník přes polní práce, jak zahnat hejna špačků, aby mi nesežrala jahody? Když jahody zakryji, tak k nim nepůjde slunko, ze strašáků si špačci budou dělat p*del.

          0 0
          • RomanH  

            Ja bych Ti poradil (tisicihlave hejno), ale zase by tu z toho meli nekteri trauma ;-)

            0 0
            • babicak  

              Když jednou vystřelíš, tak se za chvíli vrátí. Dýmovnice by pomohla taky jen na chvíli a sousedi by mě proklínali :-) .

              0 0
              • RomanH  

                Spatni sousedi :-) Dvojky broky a …

                Jinak v Italii jsem videl nad stromky i docela prusvitne site.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Vy byste s tou přírodou pořád jen bojovali. Na zahradě bych nechal džungli, na polích je prý jahod dost :)

                  0 0
                  • Paja  

                    To se ale pak pak do te sve dzungle budes jenom divat, pokud tedy nejses milovnik klistaku ;)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      „Trail“ k bazénku se sudem by tam sam. byl :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Bazenek – a my ze bojujeme s prirodou :-)

                        Jako nemit obecne pozarni nadrz, premyslel bych o rybnicku. Pekne se namydlit colkama… Kamos v Krkonosich ho ma za chalupou. Po dojezdu v lete z kola je to parada.

                        0 0
                        • Paja  

                          To se mame na dalsi akci na co tesit, doufam, ze to nebude povinny :D

                          0 0
                          • RomanH  

                            :-)

                            On je vubec sveraz. Je to horska chata bez elektriny, jsou tam jen dve postele (kazda asi pro 18 lidi, proste na kazde strane pudy prycna pres celou delku), a dve kadibudky, ze kterych je krasne videt dolu na Vrchlabi. To se hned tlaci jinak :-)

                            0 0
                        • Excel  

                          Není čolek jako čolek.

                          0 0
              • scoty  

                A pak že tam nemáš probléma.. :)

                0 0
          • Excel  

            vysadit co nejvic jahod a prezrat je

            0 0
          • mastihuba  

            proti vlastovkam sem vystrihl dravce ala matoni z kartonu, polepil stribrnouu paskou a nechal bloncat pod rynou. zelena plastova sit nestini. nad zahon natahat nite a povesit cedecka, dela jim to kurvam zle jak se to toci a leskne :)

            0 0
          • obda  

            My letos museli zakoupit zelenou plastovou síť, zatím funguje (na kosy a špačky) :)

            CDčka a jiné krávoviny fungují jen dočasně, pokud rovnou nefungují vůbec. Vinaři používají plynová děla, ale to by asi sousedi nedali ;) Alternativou jsou „létající“ siluety dravců: https://youtu.be/64GxNOH-O7I?t=76 Ale to jsem nezkoušel :D

            Hodně dobře prý funguje obsypaná třešeň v sousedství ;)

            0 0
            • RomanH  

              Jo, tresen funguje vyborne. Bohuzel, kazdemu z nas dozrava v jiny termin :-) Ma to sice vyhodu, ze si je muzeme navzajem otrhavat dle chuti, ale od ptaku to bohuzel nepomuze.

              0 0
              • mastihuba  

                svagrova rika ber to tak ze to je lepsi nez kdyby to shnilo na strome :)

                0 0
      • Paja  

        Ale vubec, tentokrat jsem na to skoro zapomnel ;)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Závidíš mladším ?

        0 0
      • obda  

        Já se po půlnoci obvykle kouknu, pokývám hlavou a jdu dál pracovat :D

        0 0
    • obda  

      Když už tu máme to dopravní okénko – jsem rád, že nemusím denně jezdit z Krpole do Šrajbecu ;)

      0 0
      • pepek  

        Dopravní okénko: konečně nám byl pospravován dojezdový trail Klajda-Ochoz. Ovšem aby to nabylo tak růžové, tak na tom nejvíc důležitém místě – pod policajtama, soudruzi skončili trochu dřív, takže tam chybí dobré 2 metry do ideálního stavu.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • novcze  

      Tak už nalajnovali modře i Tučkovu a protože to bylo zřejmě málo doprasené, tak tomu nasadily korunku couváním do parkovacích míst a vyžlutěním všech možných míst kde se nemá stát.

      původní stav https://mapy.cz/zakladni?…

      0 0
      • obda  

        Co jsem se tak díval, žlutě vyznačená/bíle vyšrafovaná jsou akorát místa, kde se nesmí stát ze zákona ;) A couvat do parkovacího místa je bezpečnější, protože oběma směry vidíš provoz na silnici. Kdo neumí couvat, nemá po městě jezdit autem :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Obhajoba na stránce parkujemevbrne tady toho na dost místech nefunkčního nesmyslu je jedna věc a podle komentářů lidí ze zkušeností v jejich místech bydliště je věc druhá. Když Tě nutí parkovat kufrem do keřů, vezeš v autě nákup, dítě a složenej kočár, tak to těžko vytaháš do zeleně a kolem vedle zaparkovaných aut na druhou stranu ulice.

          0 0
          • BuraX  

            Tyjo, BF je asi tak posledním místem, kde bych očekával takovýhle fňukání. Nic ve zlým :D IMHO pozitiva couvání tu převyšují negativa, ale přesvědčovat o tom na internetu nikoho nebudu, z toho už jsem vyrost.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Však nemusíš, je mi celkem jedno co si o tom myslíš. Jen jsem napsal jak to vidí ti, kteří tam bydlí. U nás taky parkuju jen couváním, za autem mám pak jen trávu s hovnama, takže věci z kufru vytáhnu v pohodě a ještě si pak umyju boty, když mám štěstí. :-)

              0 0
              • BuraX  

                Ok, to mi hned bylo jasný. Jenom jsem výjimečně v tomhle případě rád, jak funguje správa města. Že se bere jako důležitější bezpečí uživatel silnice než podrážky těch, co na té silnici zabírají místo autem.

                0 0
          • obda  

            Spousta míst je udělaná blbě, to v žádném případě nepopírám. Na druhou stranu mi hodně vadí parkování příliš blízko před křižovatkou/přecho­dem. Hodně to omezuje rozhled a zbytečně zvyšuje riziko nehody. Vyjíždět z vedlejší style vystrčím opatrně čumák (protože ku.va nic nevidím přes protizákonně zaparkované plechovky) a u toho doufat, že mi ho neurazí, (popřípadě doufat, že se zpoza auta stojícího 50 cm před přechodem náhle nezjeví chodec, který nemůže z chodníku nic vidět) není úplně ideální. Jestli tato (už dnes zakázaná) místa vyšrafujou a budou víc hlídat, tak jen dobře.

            0 0
            • mastihuba  

              V zájmu zabirani verejnyho prostoru plechovkama by meli začít delat krátký auta bez cumaku s periskopem nad úrovni kolizni hladiny :)

              0 0
        • pepek  

          To je kravina. V noci nevidíš, kam jedeš, všude bezúčelné ostrůvky s ostrými obrubníky (Cihlářská) a navíc čmudíš chodcům na chodník. A jak psal soudruh, když lezeš do kufru, vyšlápneš psí hovno..

          0 0
        • novcze  

          vyšrafovali místa kde by se normálně stát dalo a ničemu by to nevadilo, třeba jako ty jakože chodníčky na parkoviště po kterých nikdo nechodí https://mapy.cz/zakladni?…

          a kdo neumí couvat by opravdu neměl jezdit, to mi ale nepomůže, když ráno najdu na autu pomačkaný plechy

          0 0
          • pepek  

            Další specialita je vyšrafovat celý pruhy. Tam kde byly postavený za kurwa drahý peníze dva pruhy rovně, tak jeden se zamaluje, tam kde byl třetí odbočovací, tak se taky zruší. A uplně největší prasárna: na konci jednosměrky se nechá jeden pruh, aby ti kkti, kteří nevědí, že mají stát vlevo, byli teď už v pohodě.

            0 0
          • scoty  

            A jaký to má vlastně celé význam, teda kromě kasírování domorodců..? Dnes ráno jsem se schválně díval, zda je v modré zóně (čapkova, grohova, jaselská atd) nějaké volné místo pro zaparkování a 2km jsem našel jedno…

            0 0
            • JSt  

              abych to uvedl na pravou miru. cca pred hodinou jsem jel po grohove, kde jeste modre zony nejsou a na tech 350 m bylo mist k zaparkovani pro osobni auto urcite vic nez pet. jestlis jel v nejake velke krave dodavce apod. davam ti za pravdu, ale je treba to zminit. ;-)

              0 0
              • scoty  

                Na kole voe:) ted delam na Kolišťu…

                Takže po Čápkove až za obilňák, pak kolem Čápa na Jaselskou a přes ruďák nebo čáru.

                Všechny ty parky, schody, obrubníky… si zablbnu víc než na holedné… :)

                0 0
                • JSt  

                  vecer se tam zaparkujes pri prvnim nebo druhym okruhu opravdu jen se stestim. ;-) pres den to byva boj, ale nikoliv nerealny. ovsem rano, rano to je na klid – idealni cas na priblizeni karizony vod cheposu apod. bliz ke keru. ;-)

                  0 0
                  • Paja  

                    To je alchymie s autem v centru :)

                    0 0
                  • Karaya  

                    U cheposu ovšem i tak auto kolem osmé nedáš, beznadějně plno všude kam se podíváš…

                    0 0
                    • babicak  

                      Parkoviště u Právnické fakulty, placené, ale za levný peníz.

                      0 0
                      • Karaya  

                        Já jezdím do práce na kole, ale kolegové řeší kde nechat auto na 9h. Zatím to řeší cca 10minut procházka, s podzimním zavedením zón se jim to asi zase o trochu protáhne.

                        0 0
                        • scoty  

                          A nakonec buď budou jezdit 1,5hod denně v mhd, nebo pořídí nemovitost uvnitř VMO, nebo zaplatí parkování a to už v současnosti není v centru k sehnání…

                          0 0
                        • scoty  

                          Jinak já to mám do práce na kole 12 a šalinou 30 minut…

                          0 0
                          • Karaya  

                            já na kole 20 pohodovým tempem, MHD 45minut. A ani autem to pod 20 nedám. Kolo je prostě do města nejlepší. A na Botanické už se smí jezdit na kole po silnici, byl jsem příjemně překvapen.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tišnov 27/37min. train/speedtrain.

                              0 0
                            • mastihuba  

                              Jenze tvoje prumerna rychlost je trojnasobek kvadratu rychlosti obecne.

                              0 0
                            • obda  

                              S tím kolem je to individuální. Šalinou 15, autem 8, kolem 10. Všechno door-to-door. Akorát u kola je tam navíc převlíkání (popř. sprcha), takže čas na kole suverénně nejhorší. Navíc je to nejvíc o držku.

                              0 0
                              • scoty  

                                Ovšem poslední dvě věty hodně záleží na trase.

                                Taky bych mohl jet naprosto mimo ulic: Špilas, Kravák, Wilsoňák, ale to už by nebylo tak bezbolestné a rychlé jak Čára, Jaselská, Jiráskova, Žižkova, Sirotkova…

                                0 0
                                • obda  

                                  To je mi jasné – právě proto jsem reagoval na Karoše, kterému to vychází jinak.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Oblékat bych se musel i do auta nebo MHD, svlékání už je za píchačkama :-)

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Tak někdo chodí do práce a někdo do zaměstnání…

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Jasně, že k celkové době cesty do práce musíš přičíst i sprchování a převlékání. Například u mne cesta autem do 30 minut, kolo 45 + 15 sprcha, převlékání, z čehož plyne, že auto je rychlejší. Záleží však případ od případu.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Převlíkání, sprchování, snídání, vylučování,… jsem míval teda vždy v rámci pracovní doby. První jsem opouštěl areál, běda, jak po mně chtěl někdo přesčasy. I grafik můře fungovat v kolbenkovým režimu, což je na palici.

                                          0 0
                                        • Karaya  

                                          To je fakt individuální. Sprchu fakt po 20 min jízdě nepotřebuju a převlékám se v kanclu, mezitím co startuje pc. Teď, co máme prosklenou stěnu, jsem čekal ohledně toho nějaké poznámky, ale zatím nic :-).

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            vy už nejste na vinohradech?

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Bohužel ne, tam už je prázdno. Až budu někdy na Buk, tak mám spoustou humorných historek ohledně nově rekonstruovaných prostor v nejmenovaném skoro marakodrapu. Např. trvalý hluk 65dB z klimy na chodbě, překvapení, že kanceláře s příčkami ze sádroše a skla moc zvukově neizolují, taky první požární poplach byl moc zajímavý, no je toho dost :D

                                              0 0
                                          • JSt  

                                            rekni si vo ssd. ;-)

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Mám, ale Tomcat + cca 12 aplikací, Teams, SkpfB, Elasticsearch, případně Docker atd.. No chvilku to trvá i na i7, 16GB RAM, SSD.

                                              0 0
                              • JSt  

                                dyt ty sednes na kolo a za tech 10 min prakticky bez slapnuti dojedes az do rachoty. tim ti jako nechcu prevlikani nebo sprchu zakazovat. ;-)

                                0 0
                                • obda  

                                  Já se teda vždycky zpotím, jet pod 30 se mi mezi autama nechce :-/ A víš, jakej je to na Srbskou krpál? ;) (Beru to navrch po Mánesově, abych nemusel podél šaliny.) Holt na to nemám mentálně :D

                                  0 0
                    • Motyll  

                      Parkuju v podzemkách v Platinu. Do Lidlu v Cheposu v klidu dojdu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jestli jdeš do Lidlu, tak můžeš zaparkovat pod ním, ne? Stačí si pak nechat odpípnout na pokladně parkovací lístek a máš parkování zadara. Nevím jak dlouho, ale mám dojem, že 1,5 h.

                        0 0
            • Smazaný účet  

              V ulicích s vysokýma barákama krom platby žádný.

              0 0
        • mastihuba  

          Tvl lidi neumí jezdit dopredu a ty bys chtel aby uměli couvající :)

          0 0
    • babicak  

      A guláš bude

      0 0
      • Smazaný účet  

        Musím si ulevit, aby se mi dobře spalo.

        Plus = nejhorší investice za posl. 20 let!!! Pro někoho, u koho převažují sjezdy nad výjezdy, přibližuje se autem a lanovkou (což já nejsem) možná. Na éčku proč ne. Fuck a ještě ten rozdrbaný výplet! Při přeplítání ráfu dávejte vše nové (dráty, niple i podložky).

        Dobrou noc.

        0 0
        • pepek  

          Tak ale můžeš si zase jednu 3,14čovinu odškrtnout :-)

          0 0
        • obda  

          Byl jsi varován. Ale není nad osobní zkušenost :D

          0 0
        • mastihuba  

          Places dobre ale pred tebou to vyzkoušelo tisíc lidi, abys to jak největší curak zopakoval? Popravde by te mel nekdo nebo neco poradne nakopat doprdele, abys aspon ze 3% přehodnotil proc si kurvis náladu pizdovinama.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já furt nemohu dosáhnout kýžené rovnováhy, bez prášků jsem mrtvola a na práškách nakupuji pi*oviny.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Pár minut zpět jsem nad tím uvažoval, když jsem viděl fotku Tvýho zadního kola u foto zpravodaje ze včera, jak se na takovým fatbiku asi jezdí (ne že bych to chtěl) pohromadě s lidma na kolech s „normálním“ rozměrem pláštů. Jo a být 4%, tak dávám body za proklatě krátký kraťasy sladěný s rukavičkama do žluté. :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jakýho zpravodaje? Ono možná, kdyby včera neproběhla asfalt vsuvka, byl by dnes klid ;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Máš v kolektivu jednoho stravenkáře a ten včera fotil :-)

              0 0
            • mastihuba  

              Mame to tam hezky ze? :) v kolik ste seděli v sumicich? To bych stíhal tak na 20:00. Škoda ze si nekdo do sídliště vymysli zvonkohru.

              0 0
              • Karaya  

                Začíná se v 6? :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Snad ne za vychodu slunce. I kdyz to je jinej gang.

                  0 0
                • mastihuba  

                  V tomto pripade to bude více méně jen dekorativní prvek. Mše začíná v 18h. :)

                  0 0
              • pepek  

                To vypadá na pokrokový Drive-Thru kostel.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mě zaujala ta venkovní výzdoba.

                  0 0
                  • Karaya  

                    To je nějaká fotomontáž, ne?

                    0 0
                    • obda  

                      Není. Patronka kostela ráda chodila na pivo, no. Katolíci nejsou takoví asketové jak vy evangelíci ;)

                      0 0
                      • RomanH  

                        To mi nestymuje, evangelik prijima podoboji, ne ?

                        Vlastne ano, u katoliku si to nechali knezi pro sebe. Jsem jim to na svatbe oplatil – vypil jsem vsechno a farar pak jen koukal, ze mu nic nezbylo :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          :-)

                          0 0
                        • Paja  

                          :D

                          0 0
                        • obda  

                          Nemáš úplně správné informace ;) I katolíci mohou přijímat podobojí, a třeba v UK to taky běžně dělají. A nevím, jestli si pil mešní víno, obvykle to žádná hitparáda není :D

                          0 0
                          • RomanH  

                            Zase tak to nesleduji, ale myslel jsem si, ze i to byl duvod, proc vzniklo Husitske hnuti a Krev Pane je prostemu katolikovi doprana jen o svatbe ci jinych velkych svatostech.

                            Vino samo nebyla zadna pecka. Ale kecal bych, kdybych tvrdil, ze jsem to udelal pro ten pocit. Ja fakt nevedel, ze mu mam taky nechat. Katka si lizla, ja tam kopnul zbytek.

                            0 0
                            • Karaya  

                              :D

                              U nás je cca 5 kalichů na 200 lidí, taky bys překvapil :-)

                              0 0
                            • obda  

                              Za posledních několik set let došlo k jistým změnám ;)

                              0 0
                          • Excel  

                            jen mešní pivo

                            0 0
      • obda  

        Njn. Hore stále ještě zeleno a bez 12°. A kdo tu minulý týden psal, že nevstoupím dvakrát do stejné řeky? Když jsem (ještě za světla) odjížděl, byli už všichni v tahu – kromě Václava, který už měl zaplaceno a popíjel ústupový, a Jury, který právě přišel ;)

        0 0
        • mastihuba  

          To sem rikal ja a pevné si za tim stojím, to zes 2× ustupoval posledni mezi bezejmenymi z tebe šampiona bohuzel neudělá :)

          0 0
          • obda  

            Já vůbec nechci být šampionem, já jsem akorát šokován ;)

            0 0
            • Paja  

              Tak my jsme s Patrikem a Jardou stihli jeste jedno U Sosny a odjizdeli az dost po 22.

              0 0
              • obda  

                To uz jsem byl doma :) Njn, Sosna není úplně po cestě a starty ve Slatině jsou pro mne unreal.

                0 0
                • Paja  

                  Tak nemachruj, ze jsi odjizdel posledni :D

                  0 0
                  • obda  

                    Jak jsem psal – nemachruju, spíše se divím a stěžuju ;) Trochu mne mrzelo, že jezdím sám i když jsem měl volné středy. Což už zase mít nebudu. No nic, na úděl osamělého jezdce jsem zvyklý a ušetřím za pivo, protože sám do hospody fakt nechodím ;)

                    0 0
                    • Paja  

                      Vsak ja to taky nemyslim vazne ;) ale klidne jsi mohl jet s Jardou, a pak s nima nach Hause (a po ceste se stavit jeste u popelnic:)

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Peprle taky jezdí sám, můžete na sebe při vyjížďkách myslet, co ten druhý :-)

                      0 0
                      • obda  

                        On chce, já mně nic jiného nezbyde. Trochu rozdíl ;) Ale je mi jasné, že je to mj. důsledkem toho, že ZK komplet přestala jezdit.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Neprestala, jezdim pres tyden sam kolem komina. Vikend spolecne cca 1× za 14 dni, kdyz nekdo netoci rodinohodiny a neprsi.

                          0 0
                          • obda  

                            OK, „přestala ve čtvrtek jezdit s ostatníma“ ;) (i když ten čtvrtek platí i pro VK ;))

                            0 0
        • Hammond  

          Dobře ošetřenou 10° Černou Horu točí v Adamově na Růžku za 21kč…,je vidět ,že to de…Včera teda byla dobrá.

          0 0
          • Smazaný účet  

            To už je dávno čínská hora von Lobkowicz.

            0 0
          • JSt  

            cenou piva do znacne miry hospodsky nastavi, koho bude obsluhovat. samozrejme, ze kdyz otevre v adamove, je to predem dany. :-)

            0 0
          • Polka  

            Kolem Růžku jsem včera projížděl, škoda že ta hospa působí navenek jako totální pajzl, aspoň pro mě na první dojem. To bych radši zastavil tam dál na Dalešice.

            0 0
            • babicak  

              Souhlas s Tebou, hospa působí navenek jako totální pajzl

              0 0
              • Hammond  

                Furt lepší než v Bílovicích 12 Brno za 42 …díky nechci......

                0 0
            • mastihuba  

              Nahodou na jediné silniční vyjizdce co sem zvládl s bf sme to s jirikem vymetli i s nejakym sledováním cyklistiky v bedne. A tenkrat tam s nama sedel i Dušan z ochoze jestli se nepletu.

              0 0
            • Hammond  

              Bylo zavřeno.

              0 0
            • Hammond  

              Před 25 lety jsem na Hradní hrával Krajský přebor v šachu za Vyškov,to pajzl nebyl......

              0 0
            • Hammond  

              Měl ses stavit..

              0 0
            • Hammond  

              Zítra tam na značkách,uvidím,a­lespoň kdo tam jezdí…Dík.Těch 100km rád dám znova z Vyškova.....

              0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
    • Polka  

      U Kadlce zas něco vymysleli :-) To bude hádek a sporů.

      0 0
      • Motyll  

        Kód: B 1 Kategorie: Zákazové dopravní značky

        Dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“ (č. B 1) zakazuje vjezd všem druhům vozidel.

        Současně z ní vyplývá informace, že stejný zákaz platí i z druhého směru jízdy. Případné výjimky ze zákazu vjezdu se vyjadřují na dodatkové tabulce (např. „Text“ s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“ nebo „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“ apod.). Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou a na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením. Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž. Značka se umisťuje v místě, kde zákaz začíná, a má-li zákaz platit již od křižovatky, umísťuje se značka co nejblíže k hranici křižovatky. Pokud zákaz vjezdu nezačíná bezprostředně za křižovatkou, mělo by na něj být předem upozorněno a) za nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Slepá pozemní komunikace“ (č. IP 10a) nebo b) před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před slepou pozemní komunikací“ (č. IP 10b).

        0 0
        • Polka  

          No je o tom rozsáhlá debata Líšeňáků na FB, asi si to tam dal jen tak majitel mlejna. Kvůli lidem a provozu u Bobovky chce omezovat ostatní. Značka je na podezřele úzké trubce, takže si to asi nějak zbastlil, kkt.

          0 0
        • babicak  

          vozidlo je motorové vozidlo, nemotorové vozidlo nebo tramvaj,

          1. nemotorové vozidlo je přípojné vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo

          zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo,

          Můj názor je, že ta zákazová značka tak, jak je vidět na fotce nedává žádný smysl a autor zřejmě původně uvažoval o zákazové značce B 11 Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.

          0 0
          • Paja  

            To asi ne, protoze tahle znacka uz je u Eldorada.

            0 0
            • babicak  

              V tom případě je autor Mongol, nebo jak řečeno výše, je značka ilegální.

              0 0
            • Polka  

              Jo vlastně. V tom případě se do toho chlapci trošku zamotali, ale pěšáci budou mít zas plnou hubu keců.

              Když jsme např. v pondělí s mladým podjížděli podchodem pod tou novou žel. zastávkou u nás na Brněnských polích, tak nějakej děda taky utrousil, že tam přece není cyklostezka :-) A ti lidi co vystoupí z vlaku s kolama by se asi na druhou stranu dostali jak? Měl jít po schodech a nechat si ty kecy.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Na stoupací single se teď bude klapat pěšky? :-)

        0 0
      • Paja  

        Neni nahodou stejna znacka i na druhe strane na modre?

        0 0
        • Polka  

          Na modré u mlejna ne, ale od Raka, ale ta tam myslím už v reálu není, včera jsem si toho teda vůbec nevšiml.

          0 0
          • Paja  

            Jo jasne, je uz u Eldorada, ale pokud by tato znacka byla schvalena, tak by se spodem dal Marihuanskym nedalo projet.

            0 0
            • Polka  

              Ono je to asi míněný hlavně na auta / lidi / cyklisty kolem mlejna u Bobovky, stačí jet v tom úseku pomalu. Provedení bohužel klasickej kocourkov.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Už je tu vysvětlení:

        0 0
        • Motyll  

          Mno vida. Jak prosté…

          0 0
        • Paja  

          V Lisni palec hore, ja jsem si dopisoval s odborem dopravy magistratu kvuli zakazu tady na Brnenkach a k nicemu to nevedlo, trochu jak kdybychom mluvili ruznymi jazyky, nicmene taky jsem si z toho odnesl, ze tam to znaceni neni legalni.

          0 0
    • scoty  

      Tak si večer vklidu jedu z Jináče a na zootrailu rekognoskuju terén a hópnu..kua, kua.. :)

      0 0
    • babicak  

      Brzdy SHIMANO BR-MT200 – brzdí to?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Určo líp jak XTR, ale má to dlouhou páku na víc prstů.

        0 0
        • babicak  

          Na elektrokolo dostačující?

          0 0
          • Smazaný účet  

            No, to bych dal asi min. Deore.

            0 0
            • JSt  

              proc? :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                S levnýma nemám zkušenosti :) Je otázka, jestli je lepší servowave (posilovač) nebo vívceprstová páka. Já posilovač nemám a mám krátký páky.

                Ale koupil jsem si desky s chladičem, jelikož se mi vlní přední kotouč na obou zápletech, tak jsem zvědav na ten rozdíl, o kterým tady znalci mluví :)

                0 0
          • mastihuba  

            Kubin to montuje na čtyřkolky :)

            0 0
      • Polka  

        Mladej má mt400 a brzdí to jak čert. To máš pro ženu? To musí stačit :-)

        0 0
    • babicak  

      Lukáš se pokukuje po tomto HSQ https://www.mojekolo.cz/…c-ltd-black/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, pá, 43, no money, no people, čumím na pluska vedle stolku, co dělám špatně?

      0 0
      • novcze  

        hele jak říkals, že potřebuješ sedlovku s offsetem, stačí ta sedlovka pro tvoje účely nebo si zkoušel třeba i posouvat kufry na tretrách víc dozadu?

        0 0
        • Smazaný účet  

          ? S kuframa nehejbu, ofset sedlovky vozím stále 25mm.

          0 0
          • novcze  

            ok, já teď měnil sedlo a nemůžu se nějak usadit a nakonec nejvíc pomohlo posunout kufry dozadu, tím jsem posunul těžiště víc dopředu a mělo to pozitivní vliv jak na usazení, tak na jízdní vlastnosti, tak jestli s tím náhodou nemáš zkušenosti …

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já zas po změně vidle nemůžu trefit sklon sedla.

              0 0
              • novcze  

                a člověk by řekl, že po tolika letech na bajku už by jsme mohly vědět jak to nastavit :)

                0 0
                • pepek  

                  Tak nevím, jak vy holky, ale já třeba kufry posunovat nemohu-mám je uplně vzadu na doraz a možná bych měl eště trochu ty drážky propíliť.

                  0 0
                  • Polka  

                    Patama šlapat nechceš? :-)

                    0 0
                  • mastihuba  

                    Ja je taky posouvat nemuzu, ale spis kvuli tomu ze ten kufr ma byt pod kosti. Nedaval to pod nejakou jinou nez ostatni? :)

                    0 0
                    • novcze  

                      ty poučky jak to nastavit znám, ale existuje pro ně nějaký důvod? … hledal jsem a odpověď je, že spíš ne.

                      třeba:

                      https://neillsbikefit.com.au/?…

                      https://youtu.be/_XOCfrDLEdg

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Už v tom lítáš, zrovna se objednej na měření ;)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          To by chtelo je trochu vydusit a poslat tam Obdu :)

                          0 0
                          • obda  

                            Už se na to 10 let chystám ;)

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ja bych to nedelal. Muze se stat, ze Ti zbori babovicky :-)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                chceš tím něco naznačit? :D pane doktore musíte nabízet to nejdražší, nebo to čeho máme nejvíc na skladu…

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Chtel jsem tim naznacit to, ze treba Patrik s Honzou hodne resi geometrii, delky koncetin, a podobne, a pak jim borec rekne, ze to cely zivot meli spatne. A to nemyslim nijak zle, clovek se musi na kole citit dobre. Jen mi prijde, ze se jako hobici vhodnymi komponenty muzeme poskladat na prakticky kazdy ram.

                                  0 0
                      • mastihuba  

                        Tak asi na tom neco bude, klidne v tom muze hrát výraznou roli i tvrdost podrazky, naše zažitý dogmata se dělaly v dobe kozenejch podrazek v klipsnach. Celej zivot čtu ve velu ze sedlo se rovna do vodovahy a neni to tak dlouho co tu nekdo daval podobnej odkaz na sedlo o 8 stupňů skloneny.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Často je lepší sedlo špičkou mírně dolů, to není nic novýho :)

                          0 0
                        • novcze  

                          jj, tvrdost podrážky určitě hraje roli u kufrů … koleno nad osou pedálu pořád ctím a sedlo jsem dával vodorovně pořád a nebyl problém, až teď jak jsem přešel z wtb rocket na volt, tak jsem ho dal trošku špičkou níž.

                          Jinak další výhoda kufrů vzadu je sedlo o něco níž, což se tak nějak obecně hodí pro všechno.

                          0 0
    • Smazaný účet  

      Vypouštím papoucha: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • obda  

      Jsem se dneska nechal školácky nachytat. V noci u nás totiž nepršelo a na V svazích Baby bylo sucho. Ale na Z od hřebene Baby jiná písnička (slibovaný déšť se zřejmě o pár kilometrů netrefil) a tak ******** kolo jsem už dlouho neměl :D

      0 0
      • LM  

        Ha, já dlouho nebyl na Holy.né a dneska tam byly ideální podmínky. Dole tvrdší plastelína a nahoře se skoro přášilo – kolo krásně čisté :-). Na pepkotrailu směrem od Kohoutovic jsou padlé nové stromy, jeden zablokoval i objízdnou trasu jiného dlouho zde ležícího kmene.

        0 0
        • pepek  

          JJ, dělalo to místy trochu kostečky.

          0 0
          • scoty  

            Včera jsem si říkal, kudy jako soudruzi míní vést cestu k rozhledně? Zatím je tam stále jen ta kolmice od Bystrce. Jestli tudy mají chodit ty průvody na vrchol, tak by tam měla trvale postávat sanitka… :)

            0 0
            • pepek  

              Lidi najedou do těch uliček v Jundrově, zablokují to tam a pak už to mají kousek.+ 250 schodů.

              0 0
              • scoty  

                No dobře, ale od hřiště kudy k vrcholu? Není tam cesta kromě pár odfoukaných ploch bez listí…

                0 0
                • pepek  

                  Na vrcholu nic nebude. Bude to hned před brankou, mimo oboru. Už je tam základová deska.

                  0 0
                  • scoty  

                    Aha, tak rozhledna pod kopcem, to je teda úlet…:-)

                    To je ze stejné kategorie jako nádraží u řeky deset minut od centra, obchvat středem města, nebo napojení dálnice v rekreační zóně …

                    0 0
                    • les  

                      A orloj.

                      0 0
                      • scoty  

                        A zbourání stadionu mistrů bez náhrady…

                        A světelná křižovatka na dálnici u Žebětína s kolonami do Bystrce i Kohoutovic…

                        A…

                        A…

                        Smutné…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Nechceš jít na radnici udělat pořádek v ANO?

                          0 0
                          • Motyll  

                            To by ta dálnice nebyla fakt nikdy :)

                            0 0
                          • scoty  

                            Systém je nastaven tak, aby nešel jednoduše změnit a komanči všech barev mohli v klidu užívat své konečné vítězství z r. 1989.

                            0 0
                          • JSt  

                            ono ti hlasiti kverulanti by se povetsinou ke zodpovednosti neprihlasili, pac jim je jasne, ze by bylo hodne velke stesti, kdyby vse nedokurvili vic nez jimi kritizovani. a pokud jim to jasne neni, domrdali by vse natuti. ;-)

                            0 0
            • LM  

              Od (přeplněného) parkoviště můžeš tudy převážně po zpevněné cestě.

              0 0
              • pepek  

                S tím, jak pokračuje těžba, tak se místa na parkoviště najde dost.

                0 0
      • obda  

        S tím deštěm je to fakt naprd. Sleduju radar a Brnu se to konzistentně vyhýbá. Dnes Tišnov 45 mm, Brno 0.3 mm

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak snad naposled, poradí někdo servis, kam donesu záplet bez objednání, a za 14 dní si ho odnesu kvalitně přepletený?

      Krom HaPe, Pepe je taky zašvihaný,… Třeba je někde zastrčený nějaký nový servis s šik. mechošem, o kterém nevím.

      Díkec.

      0 0
      • chemik_mara  

        RK je neprůchozí? Pak má cykloobchod se servisem taková šikovná paní, Birotarius se to jmenuje. Dřív bývala na Šelepce a teď se přestěhovala do Bystrce na Živného. Na jejich stránkách jí můžeš napsat i přes chat a zeptat se.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak jsem jí to tam šoupnul. Zvláštní doba, borci na to serou, baby servisují, řídí kamiony…

          0 0
        • novcze  

          ten Birotarius má teď šikovnou adresu, mohly by tam mít dost kšeftu, jméno teda šílený

          0 0
          • chemik_mara  

            Pro me ted taky sikovna adresa, ale pry uz nekteri zakaznici brblali, ze to maji z mesta dal.

            0 0
      • RomanH  

        Co v Zidenicich MilujemeKola ?

        0 0
      • Excel  

        No a co ten kola Nakládal?

        0 0
      • mastihuba  

        ja bych se ti zkusil zeptat dvou známejch… ale chraň tě pánbů si pak na něco stěžovat :)

        0 0
    • scoty  

      Dnes veselý dojezd. Na Kolišti dobržďuju v 6 před gřc a najednou proti mně na chodníku temmo… Fakt nekecám v balíku 5 opálených na mtb ze směru od bratislavské v slušném tempu jelo někam pracovat. Jen ti dva poslední byli silně na gumě protože jim to na těch dětských kolech moc nejelo no… :))

      0 0
    • novcze  

      idioti na motorkách v lese u Sentic https://www.seznamzpravy.cz/…-utok-108911

      0 0
      • scoty  

        Podle mně ti lesáci s těžkou technikou udělají v lesním terénu násobně větší škody( hluboké koleje, zničené cesty, změna vodoteče, olejové skvrny, neuklizený bordel atd.), než pár kluků na motorkách…

        Navíc evidentně jeli po široké cestě a nějaký pomocník pomocníka je tam prostě haltoval…

        0 0
        • novcze  

          tak to není podstata příběhu, že jo … jde o to, že ty dělňase napadli.

          O tom jestli motorky do lesa ano nebo ne je na jinou diskuzi, podle mě ne, dělá to kravál a plaší zvěř.

          0 0
          • pepek  

            To říkají oni, že je napadli. Myslím, že dělňasům je to jedno, problém bude ten člen lesní stráže.

            0 0
            • RomanH  

              Presne.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Všichni máte jasno, jak to bylo, a všichni krom motorkářů jsou šulini.

                0 0
                • RomanH  

                  V Senticich jsou problem hlavne konaci. Ti to tam rozjebali tak, ze zlatej lakatos. Vsak taky na kazde ceste tam je cedule, ze to neni cesta pro kone.

                  S klukama na motorkach tu nikdy problem nebyl. Naopak, prvni zvedne ruku, probublaji kolem Tebe, a za chvili o nich nevis.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  +1

                  0 0
            • Paja  

              Tak uz si tu krosku konecne kup at nemusis jezdit jen teoreticky :D

              0 0
          • Excel  

            Jedinej fakt pro mě je ten, že tam jeli ilegal, pak už to jsou jen dohady a verze dělníků. My nevíme kdo co komu první kam strčil.

            Těžbu lesa bych do toho vůbec netahal, dokud si les na sebe musí vydělávat, to bych pak mohl mluvit o traktorech jak plundrujou pole, louky, cesty… to spíš už ty koňáky.

            0 0
            • Paja  

              +1

              0 0
            • Motyll  

              +1

              0 0
            • scoty  

              Kde se přesně potkali nikdo neví. Z fotek je zřejmý jen fakt, že mota nemají značky a pes nemá košík…

              Stejně takové články slouží jen k označení nepřítele. Covid už netáhne, běženci nelezou přes plot, bojový pes zrovna nikoho nepokousal, tak co mají psát, když to lidi chtějí…

              To, že lesní krajina a zvěř dostanou mnohem víc zabrat při „hospodaření“ než občasným průjezdem moto, motokol a kol nikoho nezajímá…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je to banda hovad a nemají v lese co dělat. Zbytek je omáčka.

                Když takhle začnou myslet všichni, pořídí si podobný stroje a bude jich všude plno, budeme chtít chodit/jezdit do lesa? Bude se nám v tom hluku a smradu líbit? Já bych teda nerad jezdil po cestách, kde budou lítat kolem mě takový paka na řvoucích motorkách.

                0 0
                • scoty  

                  Za 40 let na kole v lese kolem mně na moto nikdo neproletěl. To se ovšem o e-kole říct nedá…

                  Motory a oleje jsou ekologische, výfuky se dají přitlumit. Problém je jenom v tom, že prostě tahle část bajkerů prohrála svůj boj o místo na slunci/v lese.

                  0 0
                  • Paja  

                    Jako, ze kolem tebe na kole nekdo proletel na ekole 25kmh? ;)

                    0 0
                    • scoty  

                      Co na to říct?:) Možná krátká příhoda z vyjížďky v Č.Ráji minulou sobotu:

                      Červená TZ (Zlatá stezka Č.Ráje) asi 300m před známou hospodou Na Vidláku. Jel jsem Podtroseckým údolím směr Vidlák. V tomto místě (bod 1–3) se cesta v podobě úvozu zvedá prudce do kopce v délce asi 30m přes skalní hřeben, 3 nejvyšší bod. Je to úzký úvoz v mírné zatáčce vpravo dřevěný plot vlevo mez.

                      Když jsem dojel mezi body 1 a 2, zahlédl jsem na vrcholu stoupání větší počet lidí chystající se sestoupit úvozem dolů. Vpředu dva mladí tátové tlačili/brzdili kočárky a jeli vedle sebe, za nimi min tři dospělé ženy v družném hovoru všude kolem děti. Rodinný výlet, dohromady tak 10lidí. Chlapi už byli v úvozu a za nimi ostatní. Zajel jsem tedy doleva na tu mezbod2), dal jsem nohu dolů a pokynul jsem jim že můžou v klidu projít. Za mnou se ještě postavil nějaký kluk na mtb, který dojel 15 vteřin po mně a rozhodl se stejně, nikam se necpat a chvilku počkat.

                      V tom se v b1 objevil borec tak 50–60 na e-biku full xc a měl docela naloženo. Žádnej suchar, bylo vidět, že jezdí.Trochu jsme se zdrcli, aby se na tu mez vešel, ovšem on zhodnotil situaci, postavil se v pedálech na plný kule si to namířil přesně mezi ty dva kočárky, kde byla možná tak metr mezera…Měl to k nim tak 10–12m. Tátové se po sobě nevěřícně podívali a hned potom s tím jeden žuchl o ten dřevěný plot a druhý se snažil nevysypat děcko jak najel do té meze…Borec na stojáka prolítl. Ženy ztuhly a nestačily ani zařvat a děti se rozprchly do všech stran. Borec se ani neohlédl a zmizel za hřebenem…Nikomu se nic nestalo. Když společenstvo procházelo kolem nás, tak nešlo přeslechnout jací jsou ti cyklisti dneska hovada…

                      Tož tak.

                      https://mapy.cz/s/pamejujaru

                      0 0
                      • Paja  

                        Tento hnup by to tam ovsem poslal i na nemopedu, pokud by na to mel.

                        Kocarky ale taky mohli v uzkym uvoze tlacit za sebou.

                        0 0
                        • scoty  

                          Proč jsem to zmínil:

                          Poslal neposlal, nevím jaký to byl člověk, ale ta motorka mu umožnila jet pod vrcholem té stojky víc jak 20 s prstem v nose… Já tam na stojáka 34/34 funím kolem 10ti.

                          A na těchto nejznámějších cestách blízko parkovišť a hospod se pohybuje nejvíc lidí i kol. Letos odhaduji tak 80%moto.

                          0 0
                          • Paja  

                            Kdyz tam nalozis 1000+ W jak MVDP, tak to vylitnes treba i 30 a bez motoru ;)

                            …a neber to tak vazne.

                            0 0
                            • scoty  

                              Ok:)

                              Já jen že jsme jedny motorky zakázali a druhé, s možná větším vlivem na provoz v lese, povolili…

                              0 0
                      • mastihuba  

                        Tydle různý příběhy tapetuji celej internet. Větve pres cestu, tak si rikam, treba se tam tezi tak opatrně, dojezdu rodinka s deckama, rikam mate strach ze vam nekdo vlivné do zad? A prej ani ne, nas to jen bavi… my to zas po ceste zpet treba uklidime. Autama az do lesa… na lontu? Proc takova zábava? Proc zrovna největší skautici? Nicmene proc se z toho ******?

                        0 0
                      • JSt  

                        tatinky, kteri zapomneli premyslet, skocil bezohledny borec na kole. nikomu se nic nestalo. bezna win-win situace – vsichni zucastneni si o tom druhem mysli, ze je curak. vsichni maji pravdu. ;-)

                        0 0
              • les  

                Košík na vodítku netřeba.

                0 0
        • JSt  

          s prvnim odstavcem lze souhlasit. nicmene je nutne jeste dodat, ze tohle muzes rict jen diky tomu, ze jezdit po lese na motorce je ilegalni a vjede tam akorat par arogantnich suldu. nebyt zakazu motorek v lese, byla by behem chvile situace zcela opacna. ;-)

          0 0
          • scoty  

            Tak jako enduro sport byl u nás v podstatě legální nejméně 40 let a v některých oblastech byla motorka skoro v každé chalupě. Přesto neznám trvale poškozené místo takovým provozem.

            Jinak zmasakrovaných lokalit těžkou technikou můžu jen v Č. Ráji označit nejméně 10…

            A motorů se zvěř nebojí. Je zvyklá na techniku z luk, polí, silnic. Bojí se tichého pohybu v lese, protože to pak lítají kulky…

            0 0
            • RomanH  

              Asi tak. Bohuzel, kanadske hvozdy tu nemame a zver je na hluk zvykla.

              0 0
            • JSt  

              takze chces povolit v lese motorky misto pesich, kol a tezke techniky nebo jak ti mam rozumet? :-)

              0 0
              • scoty  

                Doba dost pokročila a k revizím takových sporných zákazů už asi nebude prostor. A v čase, kdy 80ti kilové nelegál moto nahradily 30ti kilové legál e-moto prakticky od stejných výrobců, už ani důvod…

                0 0
                • RomanH  

                  A taky jde o to, ze moto predsi jen dela alespon trosku rachot (i kdyz 4-takt moc dlouho slyset neni), kluci jsou vetsinou mistni (nechteji si delat zbytecne problemy) a vi, ze tam jsou nelegalne (proto i tak nejak usuzuji, ze se to cele odehralo trosku jinak, nez je v tom obvinujicim clanku). Kdezto na tech silnejch e-ckach, to teprve bude divokej vychod. Ale co uz, zit a nechat zit.

                  Edit : Me na e-ckach v podstate sere akorat to, ze se to legislativne nerozlisuje. Pak nekde vznikne pretlak lidi a na kole tam budu opet za ilegala jako ted v NP/NPR. No, nejak se s tim holt smirim.

                  0 0
                  • scoty  

                    Tak nějak.

                    Navíc v oblastech s tradicí, Semilsko atd, je ta pozice motojezdce dost jiná. Často taky alespoň částečně kluci jezdí po rodinných pozemcích…

                    0 0
                    • Excel  

                      Stačila by změna zákona. Moto do lesa může jen s omezovačem na 25 km/h a tlumičem výfuku na výstupu max. 40 dB.

                      Tím by se srovnaly podmínky.

                      0 0
                • JSt  

                  zakaz motorek v lese je zcela bezesporny. k pozastaveni spis vidim, ze kola doposud nejsou nijak vyrazneji omezovana. ale jiste ani to nebude trvat dlouho. ;-)

                  uprednostnovat slabsi je trend dnesni doby. mohli bychom diskutovat, jestli, resp. v jakych oblastech a do jake miry, je to vhodne.

                  0 0
                  • scoty  

                    V Ráji teď bylo v lese víc motorek, než šlapacích kol.

                    Slabší je potřeba respektovat a podporovat, ne upřednostňovat.

                    0 0
      • Smazaný účet  

        Tak už to proběhlo ve zprávách na ČT i na Nově, maj toho víc, borci můžou zahodit hadry a přelepit stroje.

        0 0
        • RomanH  

          To asi nema smysl. Pokud po nich pujdou, nebude problem je najit, mobily meli asi u sebe. Stejne tak se urite najde nekdo mistni, kdo je praskne (kdyz se lidi s radosti praskali kvuli rouskam).

          Na druhou stranu, tezko jim asi dokazi, ze to byli prave oni (budou to hrat na to, ze stejnou helmu, motorku i dres muze mit vice lidi).

          0 0
          • Excel  

            Těma mobilama myslíš, že by si zjistili od operátorů kdo se tam v inkriminovanou dobu pohyboval?

            0 0
            • RomanH  

              jj.

              0 0
              • Excel  

                Z toho by se pak asi fakt blbě vykecávalo.

                0 0
                • RomanH  

                  Bude to o pravnicich. Byl jsem se projit, nebo odmitnuti vypovedi, nebo osoba blizka…

                  To mas to stejne, jako kdyz Te vyfoti automatickej radar. Tam se to bere tak, ze jako provozovatel auta za nej odpovidas, dostanes flastr, ale o body neprijdes (bo Ti nemohou 100% prokazat, ze jsi to byl Ty). A u tech krosek ani nejsou SPZ.

                  0 0
                  • pepek  

                    Tady mluvíš do zdi. Nová doba, malí kluci už nechtějí ani pionýra a řidičák na auto taky nepotřebují.

                    0 0
                  • Excel  

                    No když tam bude pokupě 6 mobilů a 6 mobilů má motorky bez SPZ + fotky jak je na ní ten borec někde vidět, jakože obří sledovačka s odfocením borců na těch motorkách že je jako fakt mají, pak dlouhodobá sledovačka s dronama, že na nich fakt jezděj, kurvy, po lese, prostě to všecko podložený hromadou podpůrnejch důkazů. Pro sichr na ně ještě zakleknout, sociálka, finančák, zdravotní. Pak si ho pozvat do vyšetřovačky, hodnej zlej policajt, bum pěstí do stolu, tak hajzle mluv! Tak bych řek, že najdou, *****, kdyby měl. Bez milosti s hajzlama. :-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Ja nerikam tak ani tak, ale na ma slova dojde :-)

                      Porad na tom mohl byt nekdo jinej. Ale spise cekam, ze se kluci prihlasi, priznaji, ze jeli po te siroke lesni ceste, a zeleny muzik s coklem je napadnul. Kluci zaplati pokutu a straz bude popotahovana. A pritom to stacilo nechat byt. Proste Potkali se u Kolina.

                      0 0
                      • scoty  

                        Tak, a značky se jim musely uklepat na té rozbité asfaltce…

                        :)

                        0 0
                      • mastihuba  

                        Myslim ze se moc díváte na televizi, s tim sledováním mobilu, to neni tak jednoduchy. :) a na potkali se u Kolína bych byl opatrnější, me se fakt stalo ze u Kolína vylezl z baraku cizi chlap a rekl mi ze o víkendu chlastat u Budějovic s kamosem od nas z dediny. Pravděpodobnost ze se v jednom tydnu náhodné potkají tri lidi na ploše republiky by nam mohl spočítat akademik :)

                        0 0
                      • Paja  

                        Tomu sam neveris, tech delniku bylo taky vic, takze to nebude jen tvrzeni jednoho proti vice a pokud by ten, co mu prejeli nohu byl nahodou ta lesni straz, mohli by jim prisit utok na verejneho cinitele, coz je trestnej cin se sazbou az 3 roky natvrdo nebo 5, pokud mu s tou nohou neco udelal…

                        0 0
    • Smazaný účet  

      Nechce někdo pláště Vittoria Barzo 29×2.25 TNT za odvoz? Za mě na vyhození, ale třeba se pletu a někdo to na něco použije. Ten zadní už je totální silnička, přední ještě trochu vzorku má. I v bordelu z těžby není problém. Fakt mají odolnej běhoun. Z boku je vidět, že jsou doškrabaný, ale netečou, kolem patek, když kolo stojí, tak je taky vidět tmavší pruh, ale mlíko neteče. Tlak drží. Lepený nejsou. Budou tak jak je sundám, takže špinavý a od tmelu. Odběr příští týden v Krpoli.. Jinak jdou do odpadu.

      0 0
      • Polka  

        Ja bych je bral na zimáka, aspoň je vyzkouším. Klidně je odlož, já se pro to někdy stavím, protože příští týden nevím zda dám.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na zimáka? No jak myslíš, na tom zadním ten vzorek je už fakt jen náznakem a jedeš po další tvrdší vrstvě gumy. Ale není problém. Prachy to nežere. Pak se domluvíme přes SZ.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Ta šulina měla mít jiný design…

      0 0
      • babicak  

        Umí oba dva.

        0 0
        • Excel  

          Ja jsem jen sprosty delnik MTB, toto jde mimo me. Kuci samo umej.

          0 0
        • pepek  

          Tady to je už ale moc https://youtu.be/n4x-ZRQvDa8?…

          0 0
          • Polka  

            To už tady bylo mlho.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Je to světový champion v trialu. Videa blanenské partičky dávám celkem pravidelně. Vašek Kolář, Damjan Siriški, Ondra Šenk a Jakub Kencl nevím odkud.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Edit: Jakub Vencl.

              Už se chci taky stát influencerem. Buď musíš něco umět nebo ze sebe dělat pi*u.

              0 0
              • chemik_mara  

                Jakub Vencl bydlí v Praze, Damjan je Olomoučák, Vašek a Ondra z Blanska. Defacto všichni trialisti, akorát Vencl přesedlal na freestyle.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Kuba je podporován zn. Rose, Vašek Scottem (ten ale asi nemá v nabídce trial), Ondra Qayronem.

                  0 0
              • JSt  

                to druhy je nevyhnutelny at uz neco umis ci nikoliv. ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak pokud stačí 10 min. týdně a několik tisíc odběratelů…

                  Třeba FattyPilow, tomu lidi přímo posílaj peníze, nebo komentované hraní, to vůbec nechápu…

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Tak ale už to začíná být parodie: https://www.bike-forum.cz/…novinky-2021#…

      0 0
    • Hammond  

      Konečně volno!! Pomalinku frčím.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jak letos nejsem v kondici (jsem líný i žít, natož jezdit), bachor roste, znechucen pluskama, začínaj mě napadat podivné myšlenky :/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dlouho nebylo vídejo: Fatty s mamó :DDD

      0 0
    • tusiexet to xmetov cuez  

      Ještě tu není dnešní dávka deprese?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ty jo, ráno jsem na to čučel a nic, teď mi najednou naskočily Lužánky, aniž bych se na tu fotku znova podíval, takže dvacátého, díky.

        0 0
    • scoty  

      To mi silně připomíná má dorostenecká léta v Ingstavu..:))) nutno slyšet celé

      https://www.sport.cz/…reclavi.html?…

      0 0
      • mastihuba  

        Za me cajk, myslim ze maixsner nadával v kometě žákům vic :) ve zbrojovce řval trenér v kabině na mladší dorostence ze by ten balon z malyho vápna do branky dotlacil cu…em :)

        0 0
        • scoty  

          Jasně jinak to nejde, by na to srali…:)

          Skončil, vyhazuju ho! Druhou věc, která mě nasrala, bylo to, že mně zavolala jeho matka. Pánové, já vám na to seru! Nebudu se bavit s vašima matkama! Ani s jednou! Hokej hrajete vy! Žádná matka mně nic nebude volat a nebude se mnou komunikovat. Černý! Další. :-))))

          Nechci vidět, že budete žrát nějaký čínský přejetý psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch špinavejch tam, nebo něco takovýho. Nebo pizzu! No to ani náhodou, hošánci! Jestli uvidím pizzu, tak ho nakopnu do ******, že vylítne před zimák.

          Neexistuje, aby jeden chyběl nebo si stěžoval na koleno, okostici vole nebo já nevím co. Tady je to jak lazaret a to je vám patnáct let! Vaše tělo ještě vůbec nemůže vědět, co to je nějaká okostice, vole. Nebo že ho bolí achilovka. To je jenom proto, že nejste zvyklí na sobě systematicky pracovat. :-))))

          Že se chcete furt zlepšovat, že chcete být nejlepší, že chcete vyhrát titul a tak dále. Jo? Že si tady vytřem prdel s tou Kometou posranou. A ne to, co tady předvádíme my od prvního dne. Jenom kvůli tomu, že jste se flákali dva měsíce. A ještě tady budu řešit s paní Láníkovou, že neví, v kolik má její syn trénink. Jste normální, nebo co!? Co mně je potom, ku…! :-))))

          0 0
      • obda  

        Tvl, jeho rady 1000 mg vitamínu C na lačno a až za 20 minut snídaně mne nepřijdou úplně v pořádku :-O Ostatně celkově s tím jídlem je dost mimo. Docela by mne zajímalo, co by mu na to řekl opravdivý odborník :D

        0 0
        • scoty  

          To jsou ty pomalurozpustný, taky to beru když mám větší záhuly…:)

          0 0
          • obda  

            Akorát to není nijak zvlášť vědecky podložený a kyselý žaludku na lačno taky nedělá dobře.

            0 0
            • scoty  

              Jen jsem chtěl naznačit, že než se v žaludku rozpustí první část té tabletky, tak už snídají. Stejně většina té stravy co doporučuje je nad rámec jejich běžného celodenního vydatného příjmu potravy. Jinak by ten záhul nevydrželi.

              Sklenka pomerančového džusu ti zakyselí žaludek mnohem víc. A jednorázově…

              0 0
              • hony007  

                >Sklenka pomerančového džusu ti zakyselí žaludek mnohem víc. A jednorázově…

                Proto můžou jen banán, nebo broskový pyré :)))))

                0 0
            • Polka  

              Jsem na tebe včera tady volal poté co jsme se minuli, ale nevnímal jsi :-)

              0 0
              • obda  

                To bude tím, že jsem včera byl na bajku mezi Tišnovem a Bystřicí nad Pernštejnem :D

                0 0
    • Hammond  

      Již se nám to pomalinku blíží ,hrozně ten čas letí..Jedu hore,Špica slaví Narozeniny.

      0 0
    • Hammond  

      Pomaličku frčím.

      0 0
    • LM  

      Včera jsem se radoval, jak jsem krásně dojel dom s prvními kapkami deště.

      Dneska podle aladina mělo začít pršet až kolem třetí – no sprchu zapnuli v Kohoutovicích už ve 12:12 a ujel jsem tomu až dole v Jundrově u řeky, za mostem bylo pro změnu úplně sucho :-).

      0 0
      • obda  

        Na V je to zakletý. Už několik hodin pozoruju, jak pásmo bouřek začíná 2 km od nás a já abych snad zalíval :(

        0 0
        • Karaya  

          Stačilo chvilku počkat :-)

          0 0
          • obda  

            Tak 3 mm za celej den místo slibovanejch 50 je trochu rozdíl. A včera taky jen 2. Zatímco v Kuřimi nebo České lilo

            0 0
          • obda  

            Jo, a bouřka přímo u nás letos ještě nebyla žádná.

            0 0
      • pepek  

        Dnes lhali i soudruzi z NDR a Radarbouřky. Prý že ta bouřka jen lehce přileze ze západu a pak se vrátí :-) Stál jsem hodinu pod stromy, deštíček se změnil v liják a pak přišly hromy a blesky nepřetržitě. Když už jsem chtěl vyrazit, tak pleskl jeden asi 100 – 150 metrů vedle. Docela šupa. Tak jsem ještě radši počkal. Tak se ta cyklistika nedá dělat :-)

        0 0
        • scoty  

          To je ovšem chybnou volbou správného dne, soudruhu.. :), aneb když plachtaři napíšou, že v neděli bude pršet, tak se jede kdy? :)

          Včera jsem si dal 50tečku po východním Krasu a celý den bylo krásně. A večer vynikající žebra na Buku jako bonus.. :)

          0 0
          • pepek  

            Proto jsem vyrazil za kuropění, abych to stihl. Kroužil jsem kolem auta v relativně bezpečné dojezdové vzdálenosti. Ovšem ten deštíček, který měl brzo odejít, mně zastavil a pak už přišla ta palba. Soudruzi ovšem stále vytrvale tvrdili, že tam je pořád jen ten deščíček. Past vedle pasti. Další pasti byly nachystané v Adamově, kde se na dvou místech hromadila auta nejistých řidičů, kteří nechtěli brodit jako první.

            0 0
            • scoty  

              Stejně tam cítím takové to: v so jsem musel k tchýni na kačenu, tak jsem to chtěl v ne zachránit a zrovna vyšla předpověď… :-)

              0 0
              • pepek  

                V sobotu se mi nechtělo a bylo fest horko. Dnes bylo příjemně.

                0 0
                • scoty  

                  To bylo v Brně. Nahoře 25st a vlahý větřík pofukoval.

                  Jen jsem nevěděl, že už neexistuje Rychlá vrstevnica.. :)

                  0 0
          • Hammond  

            Jo,bylo to Super.

            0 0
          • Hammond  

            Hovězí na pepří bylo taky dost dobrý..

            0 0
        • Motyll  

          Tak až jednou vyjedeš nahoru mezi lidi, povykládáme ti, jak se ta cyklistika děla i v tomhle počasí ;)

          0 0
          • RomanH  

            Tak

            0 0
            • RomanH  

              Jinak smekam pred Bilym eleganem. Na to, ze Jaroslavek za nami dojel hned v sobotu rano a nez nas potkal, snazil se vyhybat bahnu co mohl, si chudak vyzral to „nejlepsi“ :-)

              Ale bylo to pekne.

              0 0
    • mastihuba  

      Co skupina dělníků? Dobro došli?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Původně jsem si chtěl vzít piluli, ale Felt mě zachránil. Strašná úleva, nic neřešit, nasednout a jet přímo za nosem.

      0 0
    • Karaya  

      Borci, SOS, nemáte někdo krátké šrouby do převodníku? Klasika na staré Shimano. Alespoň jeden nebo dva. Že bych se stavil dnes cestou z práce, jinak zítra nevyjedu :-)

      0 0
      • RomanH  

        Nahradni nemam, ale kdysi jsem to narychlo vyresil tak, ze jsem dal pod hlavu podlozky

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nechce někdo pseudo klíč momentóvy?

      0 0
      • Polka  

        To měl Maňas u té jeho sedlovky…hodil jsem to do popelnice :-)

        0 0
        • RomanH  

          No, mozna jsi to mel pouzit ;-)

          0 0
          • Polka  

            Na co konkrétně? Sedlovku i sedlo si pak Maňas přeštelovával sám ;-)

            0 0
            • Excel  

              Měl jsi mu autogenem dejchnout na ty ližiny.

              0 0
              • Polka  

                Ty ližiny jsem mu pomluvil hned, když jsem tam sedlo dával, ale nějak si do zámku celkem rovně sedly. Na Buku jsem pak viděl, jak si to Maňas rozšteloval…škoda mluvit. Každopádně tady bys s tím „momenťákem“ nepochodil.

                A jestli měl na mysli tu dvojitou sedlovou objímku, co mu poradil…ona mu praskla? Opět si měnil výšku sedlovky ještě sám doma, takže utažení bylo na něm.

                Každopádně…Depka měl pravdu :-)

                0 0
                • Excel  

                  Však to říkal, žes mu je pomluvil, ale asi málo. ;-)

                  0 0
                • RomanH  

                  Vsak klid, je to sranda a taky to proste neslo nevyfotit, kdyz se Jardovi zrovna v tomto miste to sedlo znovu povolilo ;-)

                  Bohuzel, sesly se dve veci, ktere k sobe nepasuji (ovalne liziny a bocni utahovani zamku sedlovky). Ja si do ted myslel, ze ovalne liziny jsou pouze u nekterych karbonovych (necekal bych to u „obycejneho“ Flita), a to bocni utahovani zamku jsem videl take poprve.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Je to super, kdyz uz se po deseti letech nemluví jen vo výměně destiček viď. :P

                    0 0
                    • pepek  

                      Jaké deščičky máš na mysli? :-)

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Ptáš se spatne. Nejde o to jaké, ale čí byly a kdo zdržoval skupinu servisním zásahem na minutku. :)

                        0 0
                        • pepek  

                          Ano, slovem „deščičky“ jsem myslel celou tuto veselou příhodu.

                          0 0
                    • RomanH  

                      Ja. A nejakej blbec to furt musi pripominat :-)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jdou dokoupit úchyty i pro oválné.

                    0 0
                  • Polka  

                    Dobře, ale jednak to z fotky není pořádně vidět a druhak souvislost a tím momenťákem je nula…nebo ty s tím máš nějakou zkušenost? Tady se ten zámek musel naopak dorvat co nejvíc, aby si ty ližiny sedly a držely. Kdyby byla řeč o sedlové objímce tak budiž, ale ani tam nepoužívám momenťák (nepoužívám ho nikde, nemám ho :-)) a nikdy nic neprasklo. Kua teď na sichr něco rupne, když to člověk napíše sem :-(

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Dneska se už nic nerve, proto jsou tam ty momenty natisklé.

                      Kdybys měl tu zkušenost, tak víš že uchycení z boku není na ovály vhodné. Tos měl poznat, že to nesedí a né to dorvat. U sedlovky se ofset a typ ližin definuje při objednávce, ale to je prostě marnost.

                      0 0
                      • Polka  

                        Sedlovku si objednával Maňas zcela sám. Co jsem s tím měl jako jinýho asi dělat? Říct mu, že musí sedlovku vrátit a poslat ho do ******? Ale ani vlastně nevím co se případně stalo, neinformoval mě, je to s ním těžký a s váma taky. A ne, s takovýma debilníma ližinama nemám a ani nechci mít žádnou zkušenost ;-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Jak vidíš, nesmíš ho to nechat ani objednávat, jak jsme viděli u řetězu, vůbec neví, co má.

                          0 0
                    • Excel  

                      Kua teď na sichr něco rupne, když to člověk napíše sem :-(

                      :-D

                      0 0
                    • JSt  

                      momentovy klic je pro obcasne domaci pouziti zbytecnost. pokud vyjimecne o moment opravdu pujde, neni problem pozadovane Nm nastavit pomoci pravitka a vahy mozna presnej nez u levneho momentoveho klice. ;-)

                      ale nesouhlasil bych s tim, ze pokud neco nekam uplne nepasuje, nadmerna sila to vyresi. :-D

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Nesouhlasím, ale když údaj není natisklý, je to k vzteku. Bez klíče bych měl sedl. objímku, zámek sedlovky, forbec, objímky brzd, pevné osy,… o dost přetažené.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          …uchycení třmenů strhlé.

                          0 0
                        • JSt  

                          nerikam nepouzivej momentovy klic. ale vyjmenovane dily jsou presne ty s dobrym pristupem ke sroubum, a kdyz o ten utahovaci moment moc stojis, nastavis si jej dost presne i bez momentaku. ;-)

                          kdybych loni nemenil praskle sedlo na bajku, na nic z tebou jmenovanch sroubu jsem na zadnem ze svych kol nesahl roky. pevne osy teda nemam.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Taky jsem se bez něj před karbonovou sedlovkou obešel. Ale, že s pastou můžu ubrat 1Nm, jsem se dozvěděl poměrně nedávno.

                            0 0
                            • scoty  

                              Tak 1Nm asi přesně nezrealizuješ, navíc bod dotažení záleži taky na tom, jak a čím promažeš závit…, ale tak s pastou víš, že můžeš trochu ubrat.

                              0 0
                            • Paja  

                              …a jak dopadla O;-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                To byla vadná sérka, bylo tady víc případů. Mám už asi pátou FSA hokejku z CZ shopů a snad pokaždé struktura karbonu vypadala jinak. Přesto, že se dvěma byl problém, koupil bych ji znova, protože prostě o hezčí nevím.

                                0 0
      • Jaroslávek  

        Tvl, poznávám :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Kencl Enduro Klínovec: https://www.youtube.com/watch?…

      Do kopce se jezdí jen na start :)

      0 0
    • novcze  

      koukám, že dealer Orbea v Brně má testovačku o víkendu a protože mám OIZa v hledáčku, tak mám dotaz, má smysl na ty testovačky jezdit, když geo je známa a vyladit vše co se týče posedu na testu nepůjde, tak mě nepřijde, že by mě to něco dalo?

      Co teda nevím jestli jít do hliníku nebo karbonu … s mojí váhou a potencionálními problémy s karbonem se mi zdá karbon zbytečný a nerad bych, aby se z karbonu vyklubal opruz jako s hliníkovým ořechem.

      0 0
      • Polka  

        Jakou váhou a jakými potenciálními problémy? Tady jsme alespoň dva, kteří by fulla brali pro sichr právě už jedině v celokarbonu.

        0 0
        • RomanH  

          Presne.

          0 0
        • novcze  

          85 kg a ušetřím možná 2kg, když bych šel do karbonu? A případné problémy typu vrzání, problémy s press fit ložisky pokud není dobře udělaný rozměr v rámu, utáhnutí karbon sedlovky bez rozmačkání a únavové praskání karbonu bych si rád odpustil. Jo a ještě jsem vocas a občas z toho bajku někde nechtěně vystoupím a s odřeným hliníkem se dá v klidu jezdit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Měl jsem karbonový rám s BSA miskami. Karbon sedlovka už je celkem jedno v jakém je rámu. Škrábance z pádů mrzí, ale karbon, abys poškodil, tak většinou bys musel hodně rubat do jednoho fleku. Hlíníkový zadní stavby na fullech praskají neskutečně.

            0 0
          • RomanH  

            Zivotnost hlinikoveho ramu se pocita cca 5 let (viz pojem „dozivotni zaruka“)

            Jde o to, ze kdyz hlinik praskne, tak na rozdil od karbonu prakticky nejde opravit (a prasklo nam v parte cca 5 AL ramu, ruzne znacky, mista, fully i HT).

            U HT to neni problem, vyhodis, za par penez koupis jiny a vicemene to prehazes. U fulla to uz tak uplne neplati (cena, nekompatibilita).

            Ale je to Tvuj boj. Kup si co chces. Akundrat nechapu, proc se pak na to ptas.

            0 0
            • novcze  

              tak se ptám abych slyšel argumenty pro karbon, to je snad jasný :))

              0 0
          • mastihuba  

            popravdě toto jsou argumenty tak z roku 2010. 85kg neni žádná váha. Závodníci typu Padrnos a podobní za to rvou tak trojnásobnou silou co ty…vidlice i rodla z hong fu fungují i po deseti letech… současně mám nad cent a karbon na všech třech kolech odolává i všem smotkám. Měl někdo potíže s presfitem u osvědčených značek? typu spešl, trek?… si uvědomuju z hystorie jen supa…utrhnout šroub sedlovky se mi kdysi povedlo i na hlíně a popravdě to s materiálem sedlovky ani rámu nemělo nic společnýho. Bylo to čistě jen rukama a doufám že za dvacet let se to dá považovat za promlčený :) To sem měl větší strach když jsme na vidlicu, která je teda v hlíně vzali pneumatickej rázovej utahovák…

            0 0
          • Polka  

            85kg je cajk. Na rámu určitě tolik váhy neušetříš, ale něco jo, záleží na konkrétním typu. Vrzání středu řeší BSA. O únavovém praskání karbonu vůbec nevím, nic takovýho ani na jednom ze tří karbonrámů nepozoruju. Oděrky na rámu mám spíš z převozů v autě a manipulace než z normálních pádů ;-)

            0 0
            • novcze  
              • já psal o váze jen z důvodu jestli má cenu gramhonit na karbon rámu, ne, že bych se bál, že mě to neunese :)
              • koukal jsem jak to má Orbea se zárukou a dávají opravdu doživotní záruku na rámy po online registraci, takže praskání, ať už hliníku nebo karbonu nebude problém
              • rozdíl v ceně v podstatě stejně vybavených kol, liší se jen materiál rámu (vahadlo je hliník u obou) a XT kliky na hliníku vs SLX na karbonu, je 21k … stojí karbon za to, kdo ví :))
              0 0
              • RomanH  

                „Dozivotni zarukou“ se mysli do konce obvykle zivotnosti ramu (cili vetsinou tech 5 let), ne Tvoji.

                A kdyz Ti praskne treba zadni hlinikova kyvka, myslis si, ze za tech 5 let bude k dispozici ? Daji Ti bud novou (ktera tam nebude pasovat), a nebo slevu na novej ram.

                0 0
                • pepek  

                  Často se prodloužená záruka na zadní stavbu ani nevztahuje.

                  0 0
                • novcze  

                  nic o pěti letech v podmínkách nepíšou https://www.orbea.com/cz-en/warranty/#…

                  0 0
                  • RomanH  

                    Je to marny, je to marny, je to… marny :-)

                    Edit : A abys nerekl, muzes si pocist, treba zde.

                    0 0
                  • Vilém  

                    To nepise nikdo kdo na tyto „dozivotni“ zaruky laka zakazniky :)

                    0 0
                  • pepek  

                    This warranty is subject to the decision of our technicians with regard to the nature of the product non-conformity, after having studied the part in question. – chtělo by to zkušenost někoho, kdo to už u nich absolvoval.

                    0 0
                  • obda  

                    If repairs are not possible … ORBEA may opt to deliver another product … or to pay the user an amount proportional to the value of the non-conforming product, equivalent to the value of the product at the time the claim is filed.

                    0 0
                  • pepek  

                    that covers all frames and rigid forks assembled on our bicycles against breaking and/or cracks. Zadní stavba asi nebude rigid fork.

                    0 0
                    • novcze  

                      zadní stavba je součástí rámu

                      0 0
                      • pepek  

                        Někde to tak nebylo, myslím u spešlu.

                        0 0
                        • babicak  

                          Tam je důležité vyjádření technika.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Ono je to vyjadreni technika dulezite vsude. Mam dva dobre kamarady u distributoru jinych cykloznacek.

                            Papirove udavana zaruka je sice fajn, ale osobne bych uz chtel mit u drazsiho fulla zadni vratka v podobe mozne opravy.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              A hlavně mít osobního spolehlivého mechoše ;)

                              0 0
                              • JSt  

                                full je jen pro cyklisty zijici peci o kolo. od chvile, kdy jsem zredukoval sva kola na festku, silnicku a celopevny mtb, pomer jizdy proti udrzbe je vyrazne na strane jizdy, ze udrzbu je mozne vpodstate zanedbat. kolem fullu bylo treba skakat furt chca chca.

                                0 0
                                • scoty  

                                  Nechca… :)

                                  Já nevím, za 10 let jsem jednou vyměnil 2 ložiska.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    Za 5 let výměna ložisek v předním kole, ale to by bylo špatné i u celopevňáku. Vše ostatní jen spotřebák, čili zase to stejné by bylo i u celopevňáku. Pravda, kdybych neměl kotouče, nemusel bych měnit desky, jen gumové špalky.

                                    0 0
                                    • Excel  

                                      Takže vidlice a tlumič nulová údržba..to neděláš dobře Jaromíre.

                                      0 0
                                      • scoty  

                                        Tak vidlicu má prakticky každé fční mtb(2× za rok půl hodiny). Tlumič jednou za dva roky posílám do Bikelive, asi 4min práce.

                                        0 0
                                        • Excel  

                                          Takže tam ta údržba je, nezanedbáváš ji. To já na tlumič a vidlici nesahám, nikam je neposílám a seru na ně.

                                          Takže v tomhle jsem na tom líp, ne? Výhody fulla jsou nesporné a nerozporuji je.

                                          0 0
                                          • scoty  

                                            Jenže když bych je neudržoval, tak cítím, jak přestávají správně fungovat, a to mě sere… :)

                                            0 0
                                    • scoty  

                                      Mě se u toho fullu hlavně líbí, že lépe sedí v záběru i ve sjezdu a mohu měnit geometrii.

                                      Že to trochu víc ochrání chrbticu beru jako bonus :)

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Vnímám to podobně. Ta ochrana chrbtice s postupujícím věkem začíná být dost dobrý bonus.

                                        0 0
                                  • JSt  

                                    za deset jaru jsi jen dvakrat menil loziska. niz uz pises, ze dvakrat do roka servisujes vidlicu. na dalsi veci vzpominat nemusis, pro predstavu to dostacuje. ;-)

                                    0 0
                                    • scoty  

                                      Špatně čteš, při pondělku.. :)

                                      Píšu, že jsem za 10 let vyměnil 2 ložiska. V reálu to jsou 2 ze 4ech velkých. Jsou tam ještě 4 malý, a ty jsem taky neměnil.. :)

                                      Tu hodinu práce do pružení ročně rád vrazím.

                                      0 0
                                      • Macik  

                                        Jura odpružení nemá, protože ho nepotřebuje. Ty ho máš, páč si to bez něj neumíš představit. Zbytečný se dohadovat na toto téma :)

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          nepreme se o to, jestli celoodpruzene nebo celopevne kolo. jen konstatuju nesporny fakt, ze s fullem je vic srani. stejne jako zcela bezesporu jednorychlostni kolo vyzaduje oproti vicerychlostnimu mene udrzby.

                                          kdo z uzivatelu byt jen odpruzene vidlice veme kolo z kouta a po navratu jej bezstarostne do toho kouta zpet mrdne a je zaroven pripraveny k dalsimu vyjezdu? ;-)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Ja?-)

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Pripojim se k Pajovi :D

                                            0 0
                                            • JSt  

                                              oproti pajovi bys mel krom utirani noh jeste domazavat pistek. :-P

                                              0 0
                                              • obda  

                                                :D Myslíš u mých brzd MY 2004, koupených 2008, u kterých jsem dodneška neměnil olej ani neodvzdušňoval? :-P

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  Posledni slova bikera, nez se roztriskal ve sjezdu. :-)

                                                  0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Kdybys to náhodou někdy rozdělal, natoč video, zajímalo by mě co je uvnitř za černý želé.

                                                  0 0
                                                • novcze  

                                                  když to funguje, taky bych do toho nevrtal

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jsou borci, kteří odvzdušňují v půli destiček.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Když to někdo blbě naplní, je v půlce destiček v koncích a musí dolít, aby to brzdilo. Už jsem to jednou taky tak měl. Pak je tu problém přeplnění a protržený těsnění. To jsem řešil napůl. Po dojetí nešly pístky dostatečně roztáhnout, abych tam nacpal nový desky. Naštěstí jsem to nerval násilím, ale radši otevřel systém.

                                                    0 0
                                                • JSt  

                                                  brzdy jsem vubec nemel na mysli. ;-)

                                                  0 0
                                              • Paja  

                                                Nic neutiram mam prachovky ;)

                                                0 0
                                          • mastihuba  

                                            Ja :)

                                            0 0
                                      • LM  

                                        A když si zvykneš na vidlicu, která funguje fakt dobře, tak do toho nakonec lezeš 4–5× ročně (servisní interval pro spodní nohy je 50 hodin:-))

                                        0 0
                                        • scoty  

                                          Jo:), ale to není můj případ. Akorát s tím chargerem je drbání, to nedělám každý rok.. :)

                                          0 0
                                          • LM  

                                            Doporučuju odvzdušnovat charger častěji než jednou za 3 roky. Pak už jsem tam měl toho přisáteho vzduchu moc, prdnul vak, vytekl olej a z vidlice byla POGO tyč :-)

                                            A jde to odzdušnit když děláš ty spodní nohy, charger není potřeba vymontovat, stačí sundat ovládací prvky nahoře, ségrovku a „špunt“ (mám Charger 1.0 RC).

                                            0 0
                                            • JSt  

                                              presne vo tomhle jsem mluvil. :-D

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                To nemá řešení:

                                                • odpruženou musíš servisovat, některé už hned po koupi
                                                • Lauf je nepoužitelný (dávno by byl na Cape Epic apod.)
                                                • pevná je pro falešné hrdiny
                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Bomber jsem dával servisovat jednou za dva roky a taky se houby stalo. Je funkčně jak nová a užívá si zaslouženého důchodu pověšená na zeď na kole, který nikdo nechce a za neprodejnou cenu ho nebudu prodávat. Rebu servisuju jednou ročně, má najeto přes 15 000 km a stovky hodin bez nějakých problémů s funkčností. Pokud se nejezdí v nějakým ultra marastu, tak nevidím důvod do toho furt vrtat. Lauf je klasická metoda slepých uliček, ale někdo musí zjistit „Tudy ne, přátelé!“ A máš pravdu, Roman sem dlouho nic nenapsal. :-)

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Řešení je jezdit po silnici. Můžeš i po dešti, staráš se jen o řetěz. Já už se teda nechal sam. zmasírovat, takže bezduše a hydrauliky. Problém je jen ten provoz. Řekl bych, že nejhorší jsou snad rozšířené opravené úseky, tam je odstup při předjíždění neznámý pojem.

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    To myslíš jako konečné řešení…?

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Kousky po silnici jezdím na trase občas taky, když mě to napadne, ale jinak čistý silničáře opravdu v dnešním provozu obdivuju. Dávat si 50 a víc km a čekat kdo Tě sejme dřív, u toho relaxovat, to už chce náturu. Mám spíš zkušenosti, že si po lese člověk pěkně psychicky odpočine od lidstva a hned prvních pár km je mu jasný, že je v „civilizaci“, protože hned narazí na nějakýho pitomce za volantem. Odstup snad už dnes nedodržuje skoro nikdo. Spíš bych řekl, že pro řidiče cyklista není překážka. Jsou schopní se vzájemně předjíždět na úzké silnici, i když jedeš v protisměru. To zůstává rozum stát.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ale to kolo prostě jede, stoupák vydupeš ze sedla bez prokluzu, cejtíš, jak jde kolo vpřed, ve sjezdu zalehneš do spodního úchopu a opájíš se rychlostí. :) Bogužel ale Feltík má šejdrem zadní kolo, takže ty pocity nejsou na 100%..

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To vím, že to jede, kdysi jsem taky jezdil na silničce s galuskama, ale to bylo ještě únosný. Přece jen je to 30 let zpět. :-)

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    No kuwa, jak jsme si ty auta v zatáčkách kolem hradu vychutnávali.. :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Akorát to chce bezdrátovýho eagla, mozek s levým palcem (vlastně prostředníkem) opravdu zlenivý :)

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Opravdová cyklistika je jen jedna…

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    To byly časy: ráfky se braly bouchnutý od závodníků na velasu (pak se to rovnalo), ložiska a šlapáky tamtéž od mechanika F., pedály = dvouhodinová fronta na Jánské, waršavy (galusky) jedině v barumce v Pelhřimově… :))

                                                    Bylo nám 22 a chtělj jsme jezdit.

                                                    0 0
                                                • Excel  

                                                  Ty, borec kovanej CXem napíše Falešné hrdiny, ale no tak.

                                                  Stačí prostě se vší skromností napsat, že to je pro kafábly, drsňáky, tvrďáky..nebo tak něco. :-)

                                                  0 0
                                              • scoty  

                                                Ale nás to baví.. :)

                                                0 0
                                                • JSt  

                                                  ano, zacinal jsem tuto debatu vetou „full je jen pro cyklisty zijici peci o kolo.“ a ty se mi to snazis celou dobu rozmluvit, aby se ted kruh uzavrel. ;-)

                                                  0 0
                                                  • scoty  

                                                    Ale dyť jsme si vypočítali, že to dělá 1,25 hodiny za rok, mlho.. :)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    jako jo. full mi lezi u taty ve sklepe a za poslednich mozna sedum let vyzadoval presne 0 s servisniho casu. ;-P

                                                    postavme se nohama na zem. ;-)

                                                    0 0
                                            • scoty  

                                              Mam rct3, dělal jsem to vždycky celý, o-krožky atd, ale jak říkáš s malým servisem by se to odvzdušnění udělat mohlo.

                                              Ty teda tu stávající kapalinu nevylíváš? Jen otevřeš a nasvislo z hora sadou odvzdušníš?

                                              0 0
                                              • LM  

                                                Jo, jen vysaju bublinky a doplním hladinku. Vyměnit kapalinu by mělo stačit jednou za rok (200 hodin).

                                                0 0
                • JSt  

                  It consists of a lifetime warranty with no time limitations that covers all frames and rigid forks assembled on our bicycles against breaking and/or cracks.

                  tech pet jaru plati/lo pro trek.

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Normální lidi přece nenakupujou za plnou palbu…

                0 0
      • Smazaný účet  

        To je jen psychologická záležitost, uhlí vydrží hodně, teoreticky lepší opravitelnost. Akorát to chce pořádně odspodu oblepit tlustší fólií.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tvl, jsem týden sám (z měsíce) a už mám dost, vůbec newim co se sebou. Průchodka v nedohlednu, lednička prázdná. Nosí se ještě xichtohadry v obchodech?

      0 0
      • RomanH  

        Na pul zerdi (pod nosem), aby se nereklo :-) A v hospodach to uz nikoho nezajima.(na menicka bezne bez).

        0 0
    • Smazaný účet  

      Hoši jedinečná šance, která se nebude opakovat! Skoro nová, lehoučká kola, která přináší jen radost a zábavu, budou komplet, včetně obutí k mání za jedinečnou cenu…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já už nevím, co jsem komu udělal, mordor s Tesa páskou, která moc nelepí a není tvárná, zamlíkování a vona v tom štěrchá podložka. Přitom jsem to kolo nesl pěšky a otáčel jsem s ním. Já ji tam nesnesu. Už jsem myslel, že budu sladce usínat, místo toho opět jen nasrání.

      0 0
    • pepek  

      Nevíte někdo, kdy má začít to sucho?

      0 0
    • pepek  

      Pokud někdo sháníte patku a v obchodě se s vámi moc nebaví (tak jak se mnou), u číňana je to jednodušší

      0 0
      • RomanH  

        No, ja uz cekam na dva balicky z Ciny skoro dva mesice. Jeden si uz teda konecne prevzala CP, nicmene dva dny opet bez reakce. Mam v planu jeste par drobnosti (a jednu drazsi vec – stan), ale prvne chci prostouchnout kanaly.

        0 0
      • obda  

        Odkaz dobrý, možná začátkem září i dojde :D

        0 0
    • Excel  

      Ščije tady fest, škoda, že nemám zoom.

      0 0
      • RomanH  

        Z nahledu to vypadalo jak jeden z baraku v Birkenau

        0 0
      • pepek  

        To je Buchenwald?

        0 0
        • mastihuba  

          Jzd buzerantovice :)

          0 0
          • Excel  

            Bingo. To je můj výhled z okna, když jde na mě splín, tak kouknu ven a radost ze života je hned zpátky.

            0 0
            • mastihuba  

              Mel ses lip učit, mohls delat ředitele zeměkoule a na vsecko mit lidi. Jenom bys prchal pomocníka ze nema cas s tebou resit důležitý veci na golfu. :) apropo intenzivně pracuju na tom abych mel podobnej výhled. Jen si vyberu kancl s výhledem do sadu, kam v lete jezdi z brna natáčet rychlý prachy. :)

              0 0
      • obda  

        Na divokém východě možná, Brno žádná hitparáda. Schválně kolik mm bude v měřáku na zahradě.

        0 0
        • pepek  

          V Brně taky dobrý. Možná ty okolní vesnice (Řečkovice, Žabovřesky) jsou na suchu, ale to je jedno.

          0 0
          • LM  

            No v Žabinách a v Medlánkách chcalo dopoledne taky celkem fest. Začalo přidávat zrovna když mi zdechlo RDPko do práce a musel jsem se urychleně pěšky/šalinou přesunout do kanclu :-)

            0 0
            • Paja  

              V Zabinach spadlo necelych 10 mm.

              0 0
            • Karaya  

              Dneska ráno jsem jel taky časovku do práce. 8:25 ještě v pyžamu se connectím do práce a nic VPN nejede. V 9:00 online meeting se zákazníkem. Tak zimák a city terror a 8:59 jsem se připojil :-) Ty deště těm internetům prostě nesvědčí :D

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ukaž radši fotku fulla, ty kliky jsem kdysi chtěl…

                0 0
                • Karaya  

                  Ještě to není komplet hotové, snad po víkendu. Btw musím ti dát za pravdu, že 100mm Fox se minimálně vyrovná 120mm Reba. Tak to asi maj o něco lepší.

                  0 0
              • mastihuba  

                Musis mit doma stabilnější a silnější net nez v praci pak mas potenciál obhájit homeofice v plným rozsahu :)

                0 0
                • Karaya  

                  A to já mám. Mně internet jel, ale VPN server nejel. Rizikový faktor jsou aktualizace serverů, které naše IT zásadně dělá ve středu večer. Nikdo to samozřejmě neotestuje a čtvrteční ráno je loterie pravidelně.

                  0 0
      • Hammond  

        Prší v Rósecu taky furt,beru veterána s blatníkama,pojedu aspoň ke krbu hore spláchnout tu noční ,pokecat s Laďó a na dobré škopek a česnečku.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Letošní 1/2 rok úplně v hajzlu, bude líp?

      Kua, kde je chyba? Zkušený grafik

      0 0
    • Smazaný účet  

      Amazonka Truck už jede produkty (Tézlu): https://www.youtube.com/watch?…

      Jak čtu ty slintající komenty, je mi sympatická čím dál méně.

      0 0
      • Excel  

        Z principu mám problém se na to vůbec dívat. Bych potřeboval toho autopilota, ale prokročilejšího, ráno v pět do toho sednu a probudím se před hoknou, ideální stav.

        Bys takhle mohl recenzovat všechno, tvůj problém je, že by ti to žádnej výrobce nepučil bo bys jim to dycky nakonec poplival (i právem) a to není v jejich zájmu. :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Blanenský tlamy: https://www.youtube.com/watch?…

      Má cenu jít na Brno Revival? To jsou nějaký díly v pavilonech a venku pár sportovních veteránů?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nasednout a jet..........­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.......

      0 0
      • Motyll  

        Mně se ty podsedlový brašny strašně melou v terénu. Mám teda SportArsenal…, ale uchycení je všude stejný.

        0 0
        • RomanH  

          Ja to nevozim. Na silnici / sotky bych si to asi klidne vzal, ale na TZ pri prenaseni to asi nebude nic moc (za sedlo se asi taky neda uplne jit). Naopak batoh do nejakych 7 Kg me nijak zvlast pri prodlouzenem vikendu neomezuje.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nic není dokonalé. S báglem máš zvýšené těžiště, bolí mě záda a řiť, mlátí do helmy.

            0 0
            • RomanH  

              Neni. vzdy je to o urcitem kompromisu. Me z toho zada neboli (samo se vice potim, ale potil bych se i tak), do helmy mi to taky neboucha (zalezi na batohu). Ale je to samo individualni – osobne si dovedu predstavit akorat tak spacak na riditkach nebo sedlovce (proste neco maleho lehkeho, co jinak zabira v baglu misto). A pak samo vodu. Na druhou stranu, velikost baglu me limituje v tom, abych nebral zbytecnosti.

              0 0
      • novcze  

        cykloturistická brašna co mám od začátku roku je cajk, nemele se a dokonce generuje zájem, onehdá se mě jeden silničář na jihu ptal jak se s tím jezdí, když jsem mu řekl, že je to na mobil se Stravou, tak rychle odjel :))

        a jeden páreček cyklistek, když mě viděly jak jedu do kopce utrousily něco o elektrokolech, chtěl jsem se proti proti tomu ohradit, ale segment :))

        edit: jo a na foto uprostřed dole na rámu, můžete vidět jak jsem šikovnej, to jen tak k té debatě o karbonu :))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Koupil jsem si komiX…

      0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
    • scoty  

      Včera na debatě o územním plánu se zahrádkáři masově rozčilovali, že chce město zrušit 53,4% zahrádek…

      Jako by bylo něco špatného na tom, že chce developer vybetonovat Kraví horu, Žluťák, Palačák, Červený kopec atd…

      0 0
      • Excel  

        Okurková sezóna. ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Včera jsem šel skrz Wilsona, mohlo by fungovat lyžování na pásákách, kolem mohl být namotaný official trail, …

        0 0
        • Excel  

          ..a terasový zahrádky…jakože na rýži a mrkev, ne na pívo…i když.....;-)

          0 0
        • scoty  

          Na to jsme připravení, stačí 2 až 3 psí hovniska a přestane se to točit… ;-)

          Jinak souhlasím tam s jakoukoli tělesnou aktivitou, která nevyžaduje vleky, hospody a parkoviště…

          Traily by se tam daly namotat super… :)

          0 0
          • pepek  

            Zatím bys mohl prosekat ten sjezdík od dětského hřiště na ulici a odstranit ten kmen, kterým to jakýsi aktivista zahradil :-)

            0 0
            • scoty  

              Tam je to tak rozrostlý, že jsem rád když projedu autem… :)

              0 0
          • Excel  

            No traily..počkej…když bydlím třeba v Jedovnici tak jak bych se na ně bez auta dostal? Muselo by se tam nějaký parkoviště pořešit a hospoda ideálně taky. ;-p

            0 0
            • Macik  

              Eště bych k tomu parkovišti viděl jako potřebnou nějakou novou příjezdovou komunikaci :)

              0 0
            • scoty  

              Anihovno:))

              Už jsme v evropským děditství… ;-)

              0 0
              • Excel  

                Vidíš..supr, to až se rozkřikne, tak ruští a čínští turisté budou nadšení, autokáry budou potřebovat plac a v každém domku može bejt kavárnička a hospůdka žabovřeského typu s regionálními produkty, máš o důchodovej příjem postaraný, možeš tam točit pívo ze Sentic, nebo zauvažovat o vlastním minipivovaru ve sklepě. Pax by si možná dal říct a mohli byste vařit, žabovřeskej řízňák 12°, Scotyho IPA a tak vůbec… ;-)

                0 0
                • JSt  

                  lokální specialita: fišla z oušnu vosmaštyrycet

                  …to je pro ty hogofogo, vostaní si skočí k primům na plněnó papriku.

                  0 0
              • pepek  

                Furt naděláte s těma baráčkama. Ta vaše slavná Jurova vila vypadá jak chata, kterou nějaký lidový umělec dostavěl z toho, co někde zadarmo našel, na zbytku vyhořelého baráku.

                0 0
                • scoty  

                  Náhodou už v r. 1906 zateplená fasáda korkem… ;-)

                  0 0
      • mastihuba  

        Neni nic jednoduššího nez si koupit svoji vlastni zahrádku a na tehle pofidernich okolnostech nebýt závislej

        0 0
        • scoty  

          V Brně tak za 1,5…?

          0 0
          • mastihuba  

            Proc chtít v brne zahrádku za cenu na vesnici? U nas zadni developeri cenu nezvedaji. To sme zase tam kde sme byli :) svagrova ted uložila penize do louky v habruvce. Cena sena jde furt nahoru tak je dobry byt sobestacnej. Bydlíš ve meste tak si to užívej se vším všudy vcetne developerů a dopravy. Toto bude vzdy horsi nez na lontu.

            0 0
        • scoty  

          Nejde o zahrádkáře. Pro mně za mně ať ty slumy zruší. Jde o to, že tím zmizí z centra města x hektarů zeleně.

          0 0
          • JSt  

            neplest zeleninu se zeleni. ;-) jestli jsem se spravne dival, tak treba ze zahradek na kravaku ma vzniknout verejna zelen. cili na tom budou tratni akorat dotceni zahradkari a zbytek obyvatel nejen brna z teto zmeny uzemniho planu profituje.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Lidové občerstvení u kozatky…

      Lidové RB dostává sadu na dvou frontách?

      0 0
    • Motyll  

      Neví někdo, zda je ze Suchdolu po zelené do Pustého žlebu cyklo zákaz? Mapy CZ mne tam nechtějí s plánovaním pustit s odkazem na zákaz… viz žluté zvýraznění.

      0 0
      • pepek  

        Začíná přituhovat. Asi tam budou nějaké tabulky., nejde to tam nikde: -ke Skalnímu mlýnu, po žluté nahoru. . . . Plánovat jako chodec stále lze, ve skutečnosti ovšem můžeš asi narazit na zelené mužíčky :-( Všechno se neustále zhoršuje.

        0 0
      • obda  

        Co čekáš? Je to NPR, takže zákaz automaticky všude.

        0 0
    • Hammond  

      Trošku nám napršelo,alespoň někde..Raději jsem to pokorně otočil..

      0 0
    • scoty  

      5:55

      0 0
      • Motyll  

        Pěkná fotka!

        0 0
        • scoty  

          Jen jsem přibrzdil na cestě do práce:)

          Je fajn, že se po té Čáře může jezdit na kole.

          0 0
          • Polka  

            Já myslel, že to je jen nějaká vizualizace. Jsem si těch stromů v reálu pořádně nevšiml, to je tam odkdy?

            0 0
            • scoty  

              Nevím, já tama jezdím až od covida napadení… :)

              0 0
            • obda  

              Od rekonstrukce. Nejvíc stromů v historii ulice.

              0 0
      • Hammond  

        Hezký.

        0 0
    • mastihuba  

      hm, tak doufám že ten postřik aspoň trochu zaschnul, už chčije i u nás na lontu a to je co říct :)

      0 0
    • mastihuba  

      notvl, developeři dorazili na lont :D

      https://www.sreality.cz/…--/586047068#…

      0 0
      • Excel  

        Že by se konečně našel zapomenutý projekt Frank Lloyd Wrighta, bytovka do Tvarglu?

        0 0
      • Paja  

        Tvl. necelych 17 m a rovnou trojdomek, tedy panelak nalezato :)

        0 0
        • mastihuba  

          v mariánským udělali bytovku v řadovce i s podzemním parkingem :)

          0 0
      • Macik  

        Tvarožná dopadne jak Žabiny. Kdysi lont, za čas centrum Brna ;-)

        0 0
        • pepek  

          :-D Žabiny? To je pod náspem té dálniční křižovatky? Autobahnkrojc Brno-centrum?

          0 0
        • mastihuba  

          to si uplně nemyslim. Obec nemá žádný vlastní pozemky na kterejch by někdo mohl rozvíjet svoje šílený představy. Dobře dvacet let se tady úspěšně blokuje masivní výstavba ala troubsko, žebál apd..

          0 0
          • JSt  

            obec dostava love na hlavu. ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              za ten jidášskej stříbrňák? Podivej jak to mají super v moravanech, to se vyplatí…

              0 0
              • JSt  

                no jasne. jestli ma dedina 299 nebo 300 obyvatel, dela ten jeden curak starostovi rozdil v gazi bratru 5500,– mesicne, zastupitelovi vo papir min. to zalepi letni chorval i zimni alpy a ucini rodinu spokojenejsi. ;-)

                na druhy kazdej sere.

                0 0
                • mastihuba  

                  Jj to si pak starosta koupi pole za 6 Kč, v územním lánů tam namrda satelit a bouchne to za tisicinasobek. Za mne souhlas s bratrankem. Pola se neprodavaji, ty se jen kupuji :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Potřeboval bych někam udat trvalý bydliště, jednak kvůli odměně od obce, druhak kvůli dávkám :)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Pod hadkem je jedna takova chata na kterou je nebo bylo napsaný kde co :) ode mne v tomhle pochopení necekej, lopatu a krumpáč ti nabídnu kdykoliv :) Pokud bys chtel stavet suchý terasy, tak nástup možný ihned.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Takových lidí není jednoduchý se zbavit, nový majitel v Tišnově mně udělil penále (bylo ve smlouvě) a ještě jsem to s ním musel jít zrušit na radnici se sousedem jako svědkem.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          viděl jsem v realitách luxusní chatu v osvětimanech po nějakým doktorovi. Kdybych neměl strechu nad hlavou hned jdu do toho.

                          0 0
        • scoty  

          To nedaj, i nám to trvalo 100 let… :-)

          0 0
        • obda  

          Než budou Žabiny centrem Brna, bude to ještě chvílu trvat :D

          0 0
          • scoty  

            A co je to slovo na ž prakticky v geometrickém středu plánku města?… ;-)

            0 0
            • pepek  

              To je geometrický střed okolních vesnic. Tady je jasně vidět Brünn a pak okolí : Sebrowitz, Komein, Jundorf, Bisterz, Kohautowitz, . . . . . a podobně. I ten Seznam to chápe a Brnisko tam má namalovaný jinou barvou.

              0 0
              • scoty  

                To jsme ovšem o pár století jinde.

                Kupříkladu soudruzi pračlověkové (-30 000let) měli centrum na Červeném kopci, Římani (-1900) v Modřicích, st. Středověk (-1000) Mendlák a Eliška, středověk Brunn (-600) hradby kolem Svoboďáku, teď (0) jsou to Žabiny :-)), no a za 200 let to bude třeba Tvarožná, nebo Žebětín…

                0 0
            • JSt  

              zabiny jsou podobne jako koenig nebo blekfild lont v prvni linii – vsude to mas pesky na dlouho. ;-)

              0 0
              • scoty  

                Ale záleží na tom, čo je to také „všude“…

                0 0
                • JSt  

                  pravda. pokavad se omezis na rosnu, ambru a korzik, neni problemu. ;-)

                  0 0
                  • scoty  

                    Za 10min jsem u Stopky…

                    0 0
                    • babicak  

                      Za 10 minut jsem nedošel ani na vidličku, musíš mít sedmimílové boty.

                      0 0
                      • scoty  

                        Tak řeč byla o dosažitelnosti „kulturního centra“ ze Žabin ve srovnání třeba s Č. Polem.

                        Když sednu u kapličky na 3ku, tak za 10min sedím u Stopky. Myslím, že to z Úvozu o moc rychlejší nebude…

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Boženka (nej Proutník), kryt Krakonoš (nej poměr cena/množsví jídla), Šrébrák na Jugyně (historicky Zmije),… všechno do hodiny krásnou procházkou.

                          0 0
                        • JSt  

                          ted se divam, ze salina sice jede jen 9 minut, ale ze dveri baraku na zidlu v knajpe i s pouzitim saliny a vhodneho tajmingu budes za tech 20 minut celkove rad. ;-)

                          ty se na vsechno sve divas skrz prilis ruzove bryle, coz neni nutne spatne. ;-)

                          0 0
                          • Excel  

                            Ty ses fakt díval do jízdního řádu? To mi ho teda vyndej.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Z kuchyne do kotelny to mam par metru :-)

                            0 0
                          • scoty  

                            Je to tak. 7min k zastávce, cca 3 čekání, 9 jízda, 2 chůze… :)

                            Ovšem to je od nás. Kdybychom brali start z východních Žabin, tak by to bylo možná o 5min míň…

                            0 0
                            • pepek  

                              Východní Žabiny? To už budete brzo až za Uralem :-)

                              0 0
                        • Paja  

                          To pak musis jeste slusne zasprintovat. Od kaplicky jede 3 na caru 9 minut. Z blekfildu to 5 vyjde zhruba stejne.

                          0 0
                          • obda  

                            A z Bohunic jsem býval za 10 minut na nádru :D Že jsou ve středu města bych netvrdil ;)

                            0 0
                    • JSt  

                      nerikam, ze to neni mozny, ale ke stopkovi, navzdory polovicni vzdalenosti a zadnemu kopci oproti tobe, pujdu z domu 20 min. ;-)

                      0 0
    • Hammond  

      Ty jo,v Bukovince maji masové koule a Rajskou,cena veskrze lidová -honem upaluju na oběd.....

      0 0
    • Smazaný účet  

      2 ks = kilo fuč, + ještě k tomu ty opožděný sukýnky, nebudu vycházet z bytu, nebudu :)

      0 0
    • Hammond  

      Dobře bylo dneska,v Adamově jedna dobrota…

      0 0
    • scoty  

      Si jedu po trailíku a najednou KAMENKA OPEN.. :)

      0 0
      • Macik  

        A to bylo za trest nebo za odměnu?

        0 0
      • Polka  

        Ntvl, radši blato než vidět toto při výjezdu z lesa :-)

        0 0
      • scoty  

        Ale tak dobrý, jen je teď v Duck Baru trochu fronta no.. :)

        0 0
        • mastihuba  

          To je zas kultura na ulici :)

          0 0
          • scoty  

            Součást místního koloritu, tam se sedí vždycky na ulici.. :)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Tam by se mi určo líbilo, je dobře, že kultura začíná ožívat. Sjíždět koncerty na YT není ono, i když mám mušle od Maršála.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hammond  

      Jedu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Teda dneska je pohyb ve štatlu operzeitung, chcanec, unavený haksny, všechno zacpaný, šalcny rozesraný (Veveří, Nové Sady)…

      Musel jsem k doktorovi, odvykl jsem úplně ruchu velkoměsta :)

      0 0
      • Motyll  

        Projel jsem úplně v klidu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak já byl hlavně dnes zpruzen z roušky po delší době, znaven z nedělní vyjížďky, jsem po dlouhé době vlez do šalcny, a stejně jsem až dom nedojel. V pá jsem něco fotil. vůbec si to nepamatuji.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nj, před Zmijí je provizorní konečná, takže můžu jezdit 100m z hospy na Konečňák šalinou.

            0 0
        • pepek  

          No já teda ne. Jel jsem v 11, což bývá na pohodu, ale všechno bylo fest ucpaný: Olomoucká, Cejl, Koliště. Zeby prázdniny, ale škola ani nebyla, tak proč?

          0 0
          • Vilém  

            Prselo.

            0 0
          • les  

            Havárka: D1 Rousínov, D1 Rohlenka, D1 Slatina ex.201 + Slatina horní kruháč, (na staré). Všechno v jednu dobu. Jel jsem do haklu přez Sokolnice.

            0 0
            • mastihuba  

              Je to supr v 5:30 zapnout komp a v 11:30 zajít na obed na prostředek :) Škoda jen ze zitra musim pro vercajk do hokny.

              0 0
            • Motyll  

              Se dneska pokusím dojít. Uvidíme jak rychle zvládnu oslavy.

              0 0
            • les  

              Já to dnes nedám.

              0 0
              • Paja  

                Co je to za novoty? Streda je az zitra. To je nejaky prazdninovy jizdni rad? ;)

                0 0
                • Motyll  

                  Neboj, vše OK a při starém.

                  0 0
                • babicak  

                  18:30 Hádek a pak se rozmyslím.

                  0 0
                  • Paja  

                    Koukal jsem, ze jses dnes na kole, pocitam se stredou…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Středa, 10 Poutníků U (všech) Svatých třeba (již na třetí adrese:)

                      0 0
                      • babicak  

                        Pojeď s náma zítra. @Pája: trénuji na Drtiče :-).

                        0 0
                        • Paja  

                          Dobre delas ;)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Posl. dobou jsem nějaký žádaný, nechápu, co se stalo :) Bogužel jsou to všechno macho kolektivy.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Predpokladam ze na ostruznou podruhé na gravelu nejedes :)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Je to CX, nestihl jsem vyměnit za Planet-X, ceny už jsou dvojnásobné :/ Felt nejede úplně jak by měl, imho je dvoustopý. Mně to taky nejede, jelikož jsem neshodil zimní sádlo. Ale potřebuji si odškrtnout ten kousek na ty zkur. Stráně :)

                              0 0
                              • mastihuba  

                                Takze jedes? Sem myslel ze bych te pozval na nakladku kontejneru. Uz to dáváme v kyblech pod 2h :)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Jaký je termín?

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    Kontejneru? :)

                                    0 0
                                  • les  

                                    Tento pátek-neděle.

                                    0 0
                                  • les  

                                    Je to na tobě, ubytko máš zajištěno ;-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Dík, to bych Polkovi neudělal :) Nemám hlídání opeřené příšery.

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Tys to asi jinak pochopil, takže to uvedu na pravýho Míru. Já s tebou v reálným světě v podstatě problém nemám nebo ty si z minulých Jeseníků něco vybavuješ kromě toho, žes netrefil na Stráně a přitom se stačilo podívat do map? :-) Vadí mi jen ta neustálá negace skoro všeho a projev zde na BF. Už dřív jsme ti psali, že není nic jednoduššího než si na to založit vlastní vlákno a podle reakcí sám uvidíš jak to ostatní zajímá nebo ne, ale někdo by to určitě četl, jsme přece na BF. Nebo přestaň platit internet a máš pokoj a ještě ušetříš. Nebo se sbal a vyjeď do divočiny, zase bys určitě proti těm cenám v Brnisku ušetřil ;-) Takhle se chce člověk podívat, jestli někdo náhodou nepsal něco podnětnýho ve Štatl či jiným vlákně a místo toho všude pastnutý více či méně aktuální YT videa…

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Tam byl problém v tom, že vlastně kousek před tím rozcestím se to poprvé začalo trochu vlnit i dolů. Do map jsem se samozřejmě díval, ale to už jsem byl během minuty spadlý skoro u dolní nádrže. Kdyby tam ten levý směrník nebyl, nestalo by se to.

                                          0 0
                                          • Polka  

                                            Prostě si byl prošité jak deka, viděls bílý myšky a cedule sis nevšiml :-D

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Právěže všiml, jen byl pootočený doleva. Z této strany to má být směrník přímý.

                                              0 0
                                            • pepek  

                                              To jako že jedeš dolů a myslíš si, že dorazíš uplně nejvíc nahoru? Nevěřím :-)

                                              0 0
                                            • JSt  

                                              patas, tys to nechtic zalomil dve tocky pod vrskem? :-DDD

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Já jel zpět hůre proti koloběžkářům, jenže Emanuelovi už byla navrchu ziménka.

                                                0 0
                                              • RomanH  

                                                Je to tvrdak a zadnej pozer. Nejakej vrchol, kterej je stejne urizlej, ma v pejci.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  To je ale ta otázka, zda jsem opravdu pechfógl, nebo za všemi mými problémy stojí vadný „procesor“?

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Nemel a domluv si hlídání. Máš druhou šanci, pojedem úplně stejnou trasu, pokud dovolí počasí (případně to zkrátíme) a neutavíš se na začátku za Karošem.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Letos vám s tím na začátku nepomůžu, jedu se podívat, kde že to jezdí ta UnL klika :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak tam se ti bude hodně líbit. Máme tam mít letos ČP, ale je to kua daleko.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Chtěl jsem se na to trochu vyzbrojit po Ufonovsku. Vzadu už mám Ardent Race 2.35, ale Forekaster stejného rozměru není mojekolo.cz týden schopné dopravit na prodejnu.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Copak naši hrdinové, už si nepamatuji, kde byl loňský oběd…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja mam v práci audit a vybouranou kuchyň takže hovno

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Oběd byl v Leštině, i letos. Jinak cajk, přijeli jsme jen o 40min. dřív než loni :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Dobre vy ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Zas ma jen tu vesticku :D

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Kdepak, letos i super bunda z Dekáče.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Bré ráno do Vlka :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Popravde ten dnešek jim vubec nezávidím jestli to bude v loňským duchu :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    No…včera flaška rumu padla :-) Dnes jsme to brali přes Repechy, příjemná změna. Nyní již pozdrav ze základny.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Pekne

                                                    0 0
    • Smazaný účet  

      Nasednout a jet… Obtěžkaná hajtra, Fivefingersy!,… Teda chystat kameru a furt se pro ni vracet, to chce moral…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, jeden den MTB, druhý den se léčím, všechno škrábe, svědí, další půlku dne umývám, čistím, mažu, tohle na silnici všechno odpadá :) Tam je potřeba namazat se opalovákem a řetěz jednou za čas.

      0 0
      • Excel  

        ..a co teprve s řemenem

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jak jsem psal několikrát, nechápu, že se řemen s převodovkou nerozvíjí u éček, zřejmě cena.

          0 0
      • scoty  

        A co ten… silniční lyšej…? :)

        0 0
      • Karaya  

        Máš recht, přijde mi, že je po těch deštích vegetace nějaká agresivnější + je všechno zarostlé jak nikdy. Od kopřiv jsou popálenej i přes kraťasy, to dřív nepamatuju.

        0 0
        • LM  

          Copak kopřivy, ale bodláky po lokty – na pravé ruce už to druhej den vypadá, jak kdybych měl nějakou alergii nebo co :-).

          A ostružiny už taky začínají vystrkovat ostnaté šlahouny.

          0 0
          • Karaya  

            Tohle byl dneska z tohoto pohledu top úsek: https://mapy.cz/s/nezajuloma

            Jsem popálenej i přes rukavice a na předloktí se radši ani nedívám… :-)

            0 0
            • pepek  

              Je třeba vozit návleky, ovšem dnes bych je musel mít na sobě polovinu trasy a to by bylo taky nepříjemné.

              0 0
              • Paja  

                Jel jsem v tenkym dresu s dlouhym rukavem a v pohode, do soucasne zelene idealni.

                0 0
                • pepek  

                  A co lýtka? Lýtka mně pálí ještě teď.

                  0 0
                  • Paja  

                    Nic, ruce jsou vic na rane.

                    0 0
                  • LM  

                    Vem si k těm návlekům na ruce i podkolenky (ale bacha na úpal:-)).

                    0 0
                    • pepek  

                      No můžeš návleky vozit shrnuté dole a natáhnout jen v případě nebezpečí.

                      0 0
                  • RomanH  

                    Nejses uz na zapaleny lytka trosku starej ? :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      :D

                      0 0
                    • pepek  

                      Nésu. Ale do těch kopřiv bych už nemusel jezdit (quli fotečce do kvízovek, kterou stejně nikdo neřeší)

                      0 0
                      • Paja  

                        Ja jo, ale skoro vzdycky nic nepoznam ani kdyz to znam 

                        0 0
                        • pepek  

                          toto neznáš :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            To zas bude nekde v Prdelakove Lhote kam si musis dovezt kolo autem, bo je to tak daleko, ze uz to ani malem neni Brnensko, co?-)))

                            0 0
                          • Polka  

                            Máš tam můj tip bo mi to připomíná Žižlavicu, Těchov a okolí.

                            0 0
                          • Paja  

                            Tak to jsi prekvapil, budem to tam muset taky prozkoumat…

                            0 0
                • LM  

                  Ten dres máš přiléhavej?

                  Já si dneska vzal volný tenký dres s dlouhým rukávem, potil jsem se pod dres (ne do dresu jako u jinejch přiléhavějších věcí) a bylo v tom díky tomu moc vedro. To je dobrý tak na lano a na sjezdy :-).

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Omlouvám se za stálou tapetage, ale oblíbená tyrolská trojka, fullHD bez komprimace, kvalitnější music, ale stejně mi připadá, že sjíždí zbytečně pomalu: https://youtu.be/UDiNx5_nJlw?…

      0 0
      • Karaya  

        Ze stylu je jasné, že jejich background je trial a ne DH. Prostě si to vychutnávaj, jako správní turisti ;-)

        Myslíš, že jim někdo nadává, že beztak jezdí kde nemaj?

        Jinak epizodu u Zugspitze jsem jel na KTM taky a až na jedno místo u vodopádu jsem to sjel taky. Oni to maj dobře natočené, že to i na videu vypadá těžké.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Něco už mají zaheslované, nicméně videa dávají celkem často, v úvodním screenu blondýny při koupání, prezentují to pod firmou, imho od 1000 shlédnutí začínáš vydělávat…

          Fatty Pillow

          Počet odběratelů: 219 481 Měsíční výdělek: 40 800 Kč – 645 600 Kč Vcelku roztomilý jedlík si dělá srandu sám ze sebe. Dřív se snažil rapovat pod pseudonymem Tlustej Kárl, což mu ale nevyšlo. Rozhodl se tedy dělat živé vysílání, takzvané streamy. Proslavil se tím, že si jednou mazal jídlo po obličeji nebo se poléval šampaňským. Na tom dokonce vydělal několik desítek tisíc korun, které mu jeho fanoušci poslali přímo ve vysílání na účet. Občas v jeho videích zahlédnete i Fattyho matku, která spolu s ním vytvoří spojení, u kterého se bavíte celý večer.

          0 0
      • JSt  

        dvouminutovy prostrih by byl moc dlouhy. :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak pro Tebe je to běžné, já když se tomu na Fatře přiblížil, tak jsem nechápal, co tam s hajtrou bez náčelníka a s tvou tejpou na patách dělám :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.