• Paja

    Že by Maňas opět zaspal?

    0 0
    • mastihuba  

      tvl. nez se probudim z bezvědomí, abych napsal Maňas a Paja zaspali, tak soudruh už je vzhůru. :-)

      0 0
    • kankrlicek  

      Diky :)

      0 0
    • Paja  

      Pozdrav z vyletu ;-)

      0 0
      • RomanH  

        :-)

        0 0
      • Excel  

        0 0
      • Paja  

        0 0
        • Paja  

          A na zaver pozdrav nehrajicimu kapitanovi…

          0 0
          • RomanH  

            Kuci, myslim na Vas, jste hrdinove SNP ;-)

            Pocasi mate p*cou ke zdi, ale za to ja nemuzu :-) Toz alespon bude vedet, do ceho se mnou pujdete priste.

            0 0
            • Excel  

              Až ty pojedeš na Klak, tak ja u toho nebudu. ;-)

              0 0
              • RomanH  

                Ale nevsadis se, ze ne ;-)

                0 0
                • Excel  

                  Mozu vsadit ty novejsi tretry, odervaly se prezky. Doporucuju teplaky, snerovaci dobre proslaply nejsprostsi kopacky, vasila a jako kolo si vystacis se skladackou. Pocitej s prumerem kdyz hodne tak 2 km/h. Navijak by nebyl na skodu. Spani na Klaku za jeden den je tezke Sci-fi. Vymrdy na Dukle a zmrdy si jeste naklop a dvakrat az trikrat prodluz a je jich tam fakt moc moc uplne hodne. Seznam skod od Paxe, vcetne psychicke ujmy budou urcite nasledovat. ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    … 2× fusakle, alumatka kaput, baťoh kaput (urvaný popruh), 65€ v prdeli, tretry načaté, bike schytal několik bouřek. Dostat ze Slovenska kolo v ne odpo vyžaduje opravdu velmi klidnou povahu. Klidně si takovouhle akci zopakuji, ale s pohorkama a s kolem max. jakožto přívěškem na klíčích.

                    0 0
                    • Excel  

                      Já ty tretry ještě nezkoumal, dal jsem je dnes vypálit na slunko a pak uvidím, jestli na ně půjde šáhnout.

                      Dál bych se opakoval.

                      0 0
                  • Excel  

                    Něco takového jsem měl jako kluk v kotníkové variantě, což by bylo vhodný, ale už se to asi kotníkové nedělá.

                    0 0
            • Paja  

              Pocasi mame super, dest jsme (zatim) vzdycky vyresili takticky na 1*

              Ted Cicmany, penzion Katka ;)

              0 0
              • RomanH  

                To je dobre. Jak ja Vam zavidim…

                Btw, jak se mi Depka smal, kdyz jsem to planoval ze Ziliny do Trencina na cca 3 dny. V euforii dat jeste Lopenik

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já se nesmál, to jsi špatně pochopil. Tohle je MTB?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Sis koupil blby tretry – ty, co jsi vyhazoval po Dukle, Ti to neudelaly :-)

                    0 0
                  • Twitko  

                    ja vím že moje poznámka asi není vítaná, ale nedá mi to …

                    .. tohle obecně nejsou hezký nohy .. fakt ne … takhle nějak vypadaly mrtváci co je vytahovali z těch „Orlickejch“ sudů … i ta páska byla podobná, jen byla společná pro obě nohy … no už mlčím …

                    0 0
          • Paja  

            Dobre rano! :)

            0 0
            • RomanH  

              Konec dobry, vsechno dobre ;-)

              0 0
              • Paja  

                Remizu neuhrajes :D

                0 0
                • RomanH  

                  To mi je jasne, bo to stalo za to ;-)

                  Gora Polska, Vysoky Grun, nebo ted Klak, vzdyt je to prast jak uhod.

                  0 0
                  • JSt  

                    chachachaaaa. prase jako uhor… ty dva prvne jmenovane kopce byly uplna sranda oproti klaksonu ze strany, kterou jsme to sli nahoru my. ;-)

                    ale o to nejde. za sebe muzu rict, ze vyletu jsem si uzil. nikam jsme se nehnali (asi by to ani neslo), vyhledy byly, mezi bourkama jsme az neuveritelne proklickovavali, nikomu se nic fatalniho nestalo ani na tele, ani na vybave. pro me to bylo jezdivejsi nez dukla.

                    0 0
                    • RomanH  

                      To jsem rad. Kdyz jsem videl ten radar, fakt mi Vas bylo lito. Je dobre, ze jste meli stesti.

                      0 0
                    • Excel  

                      Nasli se i useky velmi podobne Dukle. Mne prisla Dukla o neco jetelnejsi, plus pro Fatru je to, ze je aspon neco videt. Stale me vsak nenapada duvod proc se tam vracet s kolem. Gora Polska i Grun byly proti tomu detska hra. Zaverem … na hrebenovku pres Rohace se mnou nepocitat.

                      0 0
                      • babicak  

                        Blahopřeji k absolvování Romanova tripu bez ztráty na zdraví a na kolech. Jste tvrdé jádro brněnské kliky BF

                        0 0
                        • Paja  

                          Mozna by se dalo rict i natvrdle jadro ;) kdyz vime jak nas bude srat vlacet nebo primo nest kola nahoru, ale stejne do toho jdeme znovu :)

                          0 0
                    • obda  

                      Nejel jsem ani jedno, ale taky mi odhadem přijde Fatra jezdivější.

                      0 0
                • pepek  

                  Chápu to dobře, že to Roman vymyslel, uvrtal vás do toho a sám pak tiše vycouval?

                  0 0
        • obda  

          Přidávám se k Romanovi – jak já vám závidím…

          0 0
      • obda  

        Tak tohle jsem nezaregistroval :( Zrovna tenhle víkend bych mohl :( Srdcová záležitost, pěšky jsem to šel několikrát.

        0 0
    • Lukovys  

      Ahoj bikeři, jsem z Vyškova a rád bych se připojil k nějaké grupě na společný bikovaní v okoli, klidně aj Brno,káru mám tak nemám problém někam dojet,budu rád za případný info a návrhy,jezdím spíš lesy a terény,včetně trailu..díky, Luboš

      0 0
    • obda  

      Taky mi někdo mohl prozradit, že nahoře pršelo. Halda z Níhova byla v pohodě, ale dole za Říkonínem na Libochovce byly brody hlubší, než jsem čekal, a ještě zakalené :) A soudruh R. má ve svém revíru stezky se zanedbanou údržbou ;)

      0 0
      • RomanH  

        Vubec mi zde nejezdete, nic tu neni

        0 0
      • LM  

        Tyhle lokální srážky jsou peklo. Dneska jsem čučel na srážkovej radar, čekal jsem až malá bouřka přejde přes Brno a teprve poté jsem vyjel.

        • v Žabinách ani kapka (jako obvykle)
        • v půlce Králova pole začla bejt lehce mokrá silnice
        • V Obřanech už byly kaluže
        • z Maloměřic směrem na Klajdu jsem vjel do písčito-blátivého pekla, většinou jsem jel v korytě po vypláchnutém bordelu ale i tak jsem byl během chvilky celej zajebanej a mokrej od trávy a křovin
        • dojedu do Líšně ke hřbitovu a tam skoro sucho, traily taky :-)
        0 0
        • pepek  

          Tak to si nemáš co stěžovat. Já jsem stál pod stromem 2×30 minut, bouřka se točila furt dokola. Pak už mě začala být zima tak jsem vyrazil do lijáku. Postupně jsem jel po potoku, kalužích, mokré cestě, vlhké cestě, suché cestě, ale furt na mně pršelo. Prostě jsem si ten déšť dovezl až k autu. A v Brně sucho. Za dvacet let jsem tak nezmokl, jak teď za dva týdny.

          0 0
          • Paja  

            Vidis, to by se ti na Fatre, kde, narozdil od Brna, ted prsi kazdej den nekolikrat, nestalo :)

            0 0
          • Karaya  

            Úplně tě chápu. Já jsem v pátek taky tušil, že jakmile v Letovicích uhnu na západ, tak zmoknu. A taky že jo. Nejdřív půlhodina stepování v Křetíně a pak jsem se odhodlal do toho vyjet a zbylých 50km jsem dal v survival módu „hlavně nezmrznout“. No a dneska při návratu jsem zase zmoknul…

            0 0
            • pepek  

              Nejvíc mě nasrali dva amatéři na zastávce v Pístovicích, kteří byli uplně suší a zrovna si volali odvoz. Já jsem jen posoudil situaci s tím, že do terénu už asi radši ne a vyrazil jsem po cestě přes kopec. Kupodivu jsem ještě stačil najít užitečnou zkratku, aby člověk nemusel tlačit do kopce na žluté z Račic.

              https://mapy.cz/s/2HUoj

              0 0
            • RomanH  

              Cim se taky zrovna Ty chces v pripade nouze zahrat – na te posledni fotce od Ufona vypadas, ze potrebujes sporaky dva ;-)

              0 0
              • Karaya  

                Hned po dojezdu jsem použil osvědčenou metodu v dostatečném množství :D

                Byl z toho nakonec docela pěkný večer ;-)

                0 0
        • obda  

          Hlavně se ty lokální srážky nějak záhadně vyhýbají severu Brna – tady za poslední dva týdny s bídou milimetr :(

          0 0
          • obda  

            Se na to vys*** V celým Brně slejvák jak prase, jen u nás ani kapka :( Vysadil bych olivovníky, ale ty by v zimě pomrzly. Na zahradu není pohled úplně veselej :( Nemáte někdo mapu srážkových stínů pro Brno? Tohle fakt už není normální :-/

            0 0
            • Twitko  

              no já teda dneska zmokl docela slušně … na severu Brna .. pokud teda lze Českou/Kuřim označit za sever …

              0 0
              • obda  

                Sever ano, Brna ne ;) Mluvím o Řečkovicích. Já taky zmokl cestou z oběda – ale tady je poušť :(

                0 0
                • pepek  
                  1. V celým Brně slejvák jak prase – to rozhodně ne. V Pisoárkách bylo jen mírně vlhko a za mamutem už se prášilo.
                  2. Když sis to zasadil, tak si aji zalévej. Když neprší, zahrádkaři si stěžujou, když jim voda vezme zahradu, tak si stěžujou taky.
                  0 0
                  • obda  

                    Zalejvám, nějaká ta stovka litrů denně. Ale když musím začít zalívat i stromy a keře – v květnu – tak to už není normální. Dlouhodobý srážkový průměr za květen je 60 mm – a to, že letos je tomu jinak, je v přírodě postupně čím dál víc vidět.

                    0 0
            • Excel  

              Přidej nějaký sádrový trpajzlíky barevný, ať je zahrada veselejší. ;-)

              0 0
            • Jaroslávek  

              Já už jsem taky nasranej. Můžou za to komunisti, Babiš a určitě i Ťok.

              0 0
    • Jaroslávek  

      Seč, jízda v bouřce, alko večer … bylo to na hraně. Na nějaký BF nebyl vůbec čas.

      0 0
      • mastihuba  

        alkohol nechcu vidět měsíc, v sobotu ráno jsem se vzbudil v koupelně a v devět mne odváželi na další akci, kde jsem se jali po bečce 11° poličky plenit archiv španělskejch vín … i to prase ví kdy má dost… :(

        0 0
      • JSt  

        mels jet s nama. my mame rozum a v bource jsme ze zasady nejeli. ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Celý kancl čeká na fotoreportážní snímky z nejbáječnějšího výletu…

      0 0
      • obda  

        Kdy bude tiskovka?

        0 0
      • Paja  

        …uz jsi jim ukazal paty, tak chteji videt dalsi krev? To budou zklamani :)

        0 0
        • Paja  

          Tak jeste svesticky z nasi zahradky

          0 0
          • Paja  

            No a abych se k tomu jeste s odstupem vyjadril, mne se to fakt libilo, v porovnani s Duklou jednak kvuli pocasi, protoze se nam temer zazracne podarilo vzdycky nekde schovat, bource ujet nebo ujela ona nam ;) takze jsme nejeli pul dne v desti jak na Dukle, coz uplne nemusim a pritom bylo pocasi rozmanity a prijemnejsi nez nejaky tropy, jednak kvuli nadhernym vyhledum co chvili na jednu, na druhou a casto na obe nebo vsechny strany ;) pasazi dukelskeho charakteru „husty les vsude okolo“ bylo jen par a jednak proto, ze vetsina sjezdu se dala jet, nektere byly dokonce krasne technicke a zabavne a par pesin bylo uplne jak postaveny singl – zatacky, se tam klada nebo sutry na preskoceni.

            Abych jen nechvalil, tak, jak uz jsem psal do mailu, porad si dobre pamatuju, ze toho tlaceni, noseni a misty malem lezeni po 4 v ujizdejicim blate v kurvaprudkymkopci bylo opravdu hodne, takze stale plati, ze priste radeji bez kola, ale clovek pomalu zapomina a to picovani vytesnuje…;)

            …kazdopadne tesim se na podzimni pifce, ktery nejen, ze jsou jezdivy a pohodovy, ale letos budou bezpochyby za idealniho pocasi :)

            0 0
            • RomanH  

              K tomu blatu, jak psal treba Jirik o obchazeni traverzem :

              Myslis si, ze je to tam celorocne (jako treba na Polomu), nebo to byl jen dusledek tech kvetnovych bourek ?

              0 0
              • JSt  

                tam si nevyberes. hnilickou kyceru jsme schazeli, protoze byla pro zmenu preschla a v tom sklonu nam na prachu kola nebrzdila. nebylo to jednotvarny jako mokra dukla, ale pokazde to s nama vyjebalo jinak. :-)

                0 0
                • Paja  

                  Ja jsem pak uz druhou pulku jel, ale bylo to na hrane.

                  0 0
                • Excel  

                  Ja si myslim, ze ta byla pod oboji. Shora se jevila suse, ale podklad byl mazlavej jak Kirino hovno. Navic prudka uplne strasne hodne, v podstate to nemam k cemu prirovnat. Obracene by jit nesla, muselo by se hodne traverzovat mezi stromy. Jeste ke sjezdum, nektere jsou hooodne dobre ale taky hooodne vo presdrzku, kor kdyz ti ucakne predni guma na tech hovnech, kazdej den jsem si takhle nekolikrat vystoupil a zacinam misty zloutnout a fialovet. ;-) Nicmene pokud to clovek nema trochu v pici tak bude hodne chodit i dolu. Jo uz vim, k cemu by sel ten sjezd prirovnat. Vem si sjezd z Dalecina k potoku, jeste ho o 10 stupnu naklon o 400 m prodluz a pred tim to projed metarskym autem.:-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    :-)

                    Zrovna v tom sjezdu z Dalecina se bojim vice v tom useku k silnici – tam jedes v prudkym sutrovisti zakrytym listim, a zastavit se tam neda – v podstate skoro (ne)rizene klouzu az na silnici. Ale jo, predstavit si to dokazu, holt budu tlacit i dolu.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Spletl jsem si Dalecin a Karasin :-)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Hoši, vy dva s tanečníkem, jeďte spolem, když víte sami nejlíp o čem to je, ale Duša, pokud má rozum, tak se překecat nenechá. Já byl zatím nejvýš na Chopoku, ale takový dlouhý, kolmý, přímý „hanky“ se šutrama, jílovitým blatem, kořenama jsem ještě nezažil. Celou akci jsem prožil v jakýmsi tranzu, jézéďákova tejpa mi na jednu stranu hodně pomohla, ale na druhou prodloužila utrpení, jelikož bych to bez ní na začátku zabalil a nemusel teď ošetřovat mokvající paty. Výhledy mi díky tomu byly bogužel úplně jedno. Jak se to kolo nesčetněkrát zvedá, asi bych se vrátil k vaku, než mít o 2kg vody těžší bike.

                      0 0
                      • Excel  

                        Tentokrát vak musím kvitovat, na pivce zbytečnost, ale tady na ty vymrdávky to bylo k nezaplacení.

                        0 0
                      • JSt  

                        lehky kolo je zaklad. ja s tim svym nalozenym delal krom kroku vpodstate i kliky. kdybych mel holy ram, kde bych mohl bejt. ale ja si nestezuju… ;-)

                        0 0
                      • obda  

                        Si stěžuj, moje potvora má 12.5 i bez pumpy a brašničky s nářadím, o pití ani nemluvím ;)

                        0 0
              • Paja  

                Tezko rict, ale pokud tam v lete uz tolik neprsi, tak to asi uz nebude takova past.

                0 0
              • obda  

                Byl jsem tam několikrát v létě. Jeden rok v červenci (1997, záplavy) byly každé odpoledne bouřky, pak některé úseky byl problém i pěšky v kanadách a s usárnou (pamatuju na jeden extra vypečený brdek, kde se v tom blátě nedalo skoro ani po čtyřech) :) Jiný rok jsem tam byl se svojí budoucí ženou koncem srpna, a to bylo v suchu a pohodě.

                0 0
      • JSt  

        uz se dockali. ;-)

        0 0
        • obda  

          Pěkné, úplně na mne padla nostalgie :)

          0 0
        • pepek  

          Taková uvolněná pohodová atmosféra z toho dýchá (bo tam nebyl Roman? :-)

          Signál asi fakt nebyl kvalitní, Pája je na některých fotkách dokonce bez telefénu.

          A na co jste tedy měli ta kola?

          0 0
        • Jaroslávek  

          Čepice ?! To je horší než Peprle.

          0 0
        • mastihuba  

          pak ty vlaky mají nejak vypadat… :-P

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na posl. chvíli změnili soupravu s rezervovanými háky na soupravu bez háků, maximálně nám vyšli vstříc. Každopádně z pohledu běžného cestujícího musí kolisté v plných vlacích ostatní pěkně *****. Zpět to bylo horší, k rezervovaným hákům jsem se nedostali a totálně jsme zablokovali kus vagónu a uličku, kdy jsem v jednu chvíli byl napůl mezi dveřmi, co se neustále automaticky zavíraly, pořád se furt někdo prodíral tam a zpět, a to i s kuframa na kolečkách. Na tohle já nejsem zvyklý, když jedu do hokny, mám vagón sám pro sebe, navíc jsem na kolo poněkud citlivější, a když se to mlátí na hácích o sebe, tak trpím ještě víc.

            0 0
            • Paja  

              No, jeste, ze to dopadlo takhle, kdovi jak to bylo, mozna ti navic jsme v tom prvnim vlaku byli my…;)

              0 0
              • JSt  

                naopak jsem hledel, ze kola namrdany vsude mozne brali vsici uplne vpohode a s usmevem mezi nema klickovali. ;-)

                0 0
                • mastihuba  

                  tak jistě, uhnipičo se da říct i pohledem a vypadne z tebe s dovolením. :-)

                  0 0
            • RomanH  

              Hosi, neplaste mi toho Dusana

              0 0
              • Jaroslávek  

                S Dušou dodávkou, ne ?

                0 0
              • JSt  

                cesta vlakem tam je uplne vpohode – zarezervujes si mista ve snelcuku dopredu. zpet je to taky vpohode. bud budou volna mista pro kola v rychliku s jednim prestupem, nebo pojedes o hodinu dyl obyc vlakama a ctyrikrat prestoupis. cestovani vlakem povazuju za tu nejtrivialnejsi cast celeho vyletu. ;-)

                az budes traverzovat cikcak jak skialpinista z vricanskeho sedla na ostrou skalu skrz medvedi cesnek, protoze na kolme rozblacene ceste po dvou krocich pokazde sklouznes zpet o tri a ses rad, zes nelehl na bruch, budes se vlakum jen smat. ;-)

                0 0
      • Excel  

        Tož tady těch pár krvavejch snímků ode mě.

        A jestli Vám tam vadí ty roztřesený prsty, tak si naserte ;-)

        0 0
    • mastihuba  

      takže tufo kalibra plus u mne končí. novej plášť, zasyčí 2km vod baráku a jen co to vyměním, tak sprcha a dom prochcanej jak sněhulák.

      0 0
      • les  

        To je tím, že sis připlatil za pluska. :) Já mám po Vláďovi ty bez pluska a jsem spokojen.

        0 0
      • Polka  

        Nemáš experimentovat s pičovinama. Silniční pláště už přece byly jednou pro vždy vyřešeny ;-)

        0 0
        • mastihuba  

          tak Continental sem viděl diravej naposledy :-)

          0 0
          • Polka  

            Náš ústav, se mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně…

            0 0
            • les  

              Chlapci, jakej je teda definitivní termín na Ostružnou ? Potřebuju to šířit dál. A hlavně taky ubytování. :)

              0 0
              • Polka  

                29.6. – 1.7.2018 jsme se domlouvali ;-)

                0 0
              • Karaya  

                Co bude na Ostružné?

                0 0
                • mastihuba  

                  většinou tak 10 Šeráků :-) tebe ale do béčka neberu :-)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Dneska si vem světlo, ne jak minule.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      kdyby ses nudil, tak můžeš dojet na brigádu. žádná motyka, jen prolamování zalistku. projedes se na kole a este budeš trochu uzitecnej. :-) okolo 9 jdu do vincku, tak v 10 ať seš tam :-)

                      0 0
                • mastihuba  

                  0 0
                • les  

                  Jednou jsem Ti o tom povídal. Pohodová akce. V pátek tam, sobota návštěva místních pivovarů, nebo regenerační čvachtání noh u Priessnitza. A neděla dom. Jedou dvě skupiny. A – na pohodu, B – víc na pohodu.

                  0 0
                  • Karaya  

                    Jestli to není uzavřená akce, tak si myslím, že bych i mohl, akorát bych se vracel v sobotu.

                    0 0
                    • les  

                      Jasne, hlavne uz musim zazvejknout ubytovani. Do vikenda bych to chtel uzavrit.

                      0 0
                    • les  

                      Tož konópci, už néni cesty zpět ! Ubytování U bílého vlka, dnes zamluveno. Fčíl už je to enem vo pošasí ;-)

                      0 0
              • Motyll  

                Jako já jedu.

                Nevím, zda dám odjezd v pátek dopoledne, ale nějak se tam dostanu.

                0 0
                • les  

                  Konópci, kdo chce odvézt bagáž. Tož do středy, abych to měl doma. Ve čtvrtek to převezu domestikům.

                  Jinak skupina A, se nám tradičně roztříštila na individuální jednočlenné skupiny. Tak asi jedu sám. Jestli se chce někdo přidat, vyrazím cca 7:30 z Rousínova. Případně dle domluvy.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Nevyjedu dříve než ve 13–14 hod. Jaká je nejmíň bolestivá trasa? Tedy nejrychlejší…

                    Batožinu dodám.

                    0 0
                  • Karaya  

                    Já nakonec bohužel nemůžu, neb musím zavézt dítě na odjezd na tábor. Respektive bych to musel pojmout tak, abych se ještě v pátek dostal domů, což asi nedává smysl.

                    0 0
                  • Polka  

                    Počasí jsi objednal super jako každý rok ;-)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jaký odvážení bagáže, co to jako je, co to je za manýry bílýho baletu?

                    0 0
                    • les  

                      To vis, neni nad to, dat si 160km pekne na lehko. A s pocitem jistoty, ze se vosprchujes a vlezes do suchyho civilu, co ti priveze mila, usmevava kamaradka. A pak hura na zaslouzeny pivo !

                      0 0
    • obda  

      Tento týden někdo někam?

      0 0
    • Hammond  

      Zítra někdo frčí na BUK na Gulášek?

      0 0
    • LM  

      POZOR: Na konci ZOO trailu někdo odvalil bokem ten šikmej šutr, co se dal použít jako odpal přes ležící strom. Dneska jsem tam brzdil i očima :-)

      O víkendu ho vytáhnu ze žlabu nalevo a dám ho zpět na původní místo. Zhruba před rokem jsem dělal přesně to samý :-/

      0 0
      • ufoncz  

        Já přidám jinou věc jinde – modrá TZ z Jelence u Babic směr U Sedmi dubů (Adamov) je tam říznutej strom jen uprostřed cesty a na obou stranách zůstaly kusy kmene asi tak ve výšce kolen, když jste na pedálech. To by bylo v pohodě, ale postupně se to maskuje zelení, takže pokud si myslíte, že při sjezdových 50 km/h tam jen lehce šťouchnete do zelené větývky, můžete při jízdě mimo prostředek ošklivě letět: https://mapy.cz/s/2ITcS

        0 0
        • novcze  

          je to pořád tak zarostlý na začátku té modré jak se to odpojuje z té široké lesní cesty?

          p.s. pro info, kolem AMD jsou policejní manévry kvůli SBK závodům, všechny vjezdy do lesa směrem k okruhu zapáskovaný až k Žebětínu … přijel jsem od Helenčiny studánky a chtěl pokračovat směrem na zahrádky co jsou mezi Žebětínem a Popůvkama a nepustily mě, zajímalo by mě jestli to mají kvůli bezpečnosti nebo se bojí, aby jim to tam někdo zadarmo nevykoukal.

          0 0
          • pepek  

            To je zase Šíření poplašné zprávy podle § 357

            Nevím, proč tě holky nepustily (asi ses jiím líbil), ale dá se projet úplně všude až k plotu, jako obvykle.

            0 0
            • novcze  

              tak já tam neměl holky, ale dva kluky od pořadatele u značky zákaz vjezdu a druhá linie byly dvě auta s ostrýma zase klukama z městské a státní policie

              0 0
              • LM  

                a nepustily mě :-)

                0 0
              • pepek  

                psal jsi, že byly holky :-)

                mohl jsi použít jakoukoliv jinou z mnoha pěšinek, ty pásky jsou plastové, nejsou pod napětím. Když to chytíš a dostatečně zvedneš, tak to podjedeš bez ztráty rychlosti .

                Když už ses tam nedostal: vyhrál, jako obvykle, Rea (kawa), druhý Melandri (Ducati)

                0 0
                • novcze  

                  haha tak tam mělo být měkký i, jinak byl jsem tam v pátek a kdyby to zrovna nebyly SBK, tak bych byl možná nasranej za ty spojlery

                  0 0
        • ufoncz  

          Ne, je to tam luxusne vysekany (coz jeste vic navnadi tam ficet rychle)

          0 0
          • novcze  

            super, to bude tip na příští víkend, já to jezdím opačně od Adamova

            0 0
          • novcze  

            nahoře to bylo opravdu pěkně průjezdný, ale dál dolů jsou tam dva padený stromy … to jen aby byl report kompletní, jo a co se to děje v lese za Babicema směrem střelnice, taková pěkná cesta s kořenama a šutrama to byla a teď tam kácí stromy, jak kdyby to připravovali na nějakou dálnici

            0 0
            • ufoncz  

              Tak ty jsou ale vidět zdaleka a zdržení dvakrát deset sekund taky nikdo neřeší.

              U Babic na zelené (u Čihadla) to na mě nejdřív působilo, že to tam při bouřce popadalo a že to řeší. Jestli si tam někdo prosadil další zpevněnou cestou, tak potěš koště.

              0 0
              • novcze  

                když jsem tam jel letos poprvé, tak už ty stromy byly označené barvou, takže jsem tušil, že se něco bude dít, bohužel to vypadá, že tam fakt připravují širokou cestu … nebyl tady někdo z Babic, že by věděl víc?

                0 0
                • Polka  

                  Tak možná protáhnou tu šotku od střelnice až po Babice.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zrovna od střelnice k Babicím bych se vůbec nezlobil. To co tam dělají z té lesní cesty koňáci už je jak vibrační test „co snese kolo“. A já široký lesní cesty rád. Byl by z toho pěknej průjezd od lomu za Ochozí nebo od Březiny až do Adamova.

                    0 0
      • LM  

        Bacha na modré TZ kolem zříceniny Obřanského hradu:

        • asi 20 metrů nad přejezdem lesní cesty Šumbera jsou přes cestu 3 kmeny na sobě, po stranách jsou pokácený další stromy, takže to nejde objet a musí se přenést (viz foto)
        • dojezd pod hradem celkem solidně přerovnala voda, dneska jsem tam hledal úplně novou stopu mezi dírama a naplaveným pískem :-)
        0 0
        • ufoncz  

          Dík. A taky dík za opravenej zoo trail. Kdyby náhodou někdo váhal, co s nedávno padlým stromem níže až skoro „u medvěda“, tak se to dá poslat roštím vlevo skoro bez zpomalení. Neobsahuje to nic pálivýho, ani pichlavýho ;-).

          0 0
          • LM  

            Ten šutr na ZOO trailu není moje zásluha. Někdo jinej ho stihl vrátit na místo dřív než jsem se tam znova dostal :-)

            Roští u toho nedávno padlýho stromu sice nepálí ani nepíchá, ale ty hustý nálety do výšky stehen úplně příjemný nejsou. Asi to budu objíždět vedle krytého ohniště, kde taky vede užká pěšinka, jen se musí zahnout vpravo kousek dřív před tím stromem.

            Pokud někdo jezdíte XCO okruh v Pisárkách, tak bacha ve sjezdu Čertík – nějaký hovado tam skoro na konci vyvalilo kládu co byla na vpravo na kraji pěšinky skoro doprostřed stopy.

            Je to v místě kde se nedá moc brzdit, takže jsem to narval a naklopil víc do svahu a nějak to projel ale i tak jsem o ten strom škrtal botou. Jet rychleji tak hrozil polet ze srázu dolů na asfalt…

            0 0
    • Smazaný účet  

      Konečně se začínám hojit, dost dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, že při použití hemagelu je potřeba polštářkovou náplast „znesavit“ :)

      0 0
      • gerrard  

        Na hemagel musis dat mastny tyl a pak teprv obvaz.

        0 0
      • mastihuba  

        fakt je to tak zazracny? takovy vymoženosti za nas nebejvaly :-)

        0 0
        • Paja  

          Pry za nas otec Fouras promluvil :D

          0 0
          • mastihuba  

            já znám jenom zásyp a novikov :) nověji propolisovou tinkturu, ale tu bych na sedřený paty nedával :D

            0 0
            • JSt  

              zaklad je takovym odreninam predchazet. takze kdyz citim, ze me bota dre, resim to hned. kor kdyz mam prostredky. tim chcu rict, ze depyc si ty paty klidne mohl prelepit jeste nerozedrene a ne post resit puchyre. ;-) rikali jsme mu to vsichni.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Když máš puchýře po prvním kopcu a máš furt stejný boty, už s tím těžko něco uděláš. Určitě to chce na tyhle akce vysoký fusky, ne-li kompresní podkolenky.

                0 0
              • Paja  

                Ja jsem nerikal nic…ale na ma slova doslo :D

                0 0
            • Smazaný účet  

              Ještě jsou nějaký spreje se stříbrem, který se nemusí zalepovat…

              0 0
        • obda  

          Je to zazracny :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Taky 5 g cca 200,–. To už by levnějc vyšlo piko, s ktrerým by se ta Fatra dala stihnout bez spánku dle velitelovýho plánu.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Budu řešit batoh, karimatku, stan na fesťáky, je ten pop up k něčemu?

      0 0
      • Paja  

        Na rockovej festak si nemuzes vzit nejakej popovej stan, ne? Co to je?

        0 0
        • Paja  

          Tak uz jsem si to nasel, ja to teda znam spis jako 2vterinovej stan (podle doby stavby).

          Na festak asi v pohode, slabsi odolnost ve vetru te tam zas tak netrapi, postaveny je to hned a samo, ale chce to spis vozit v aute, slozeny je to sice placaty, ale pomerne velky neskladny kolo.

          0 0
          • RomanH  

            Ja bych ty dvouvterinovy stany nechtel skladat ani jako strizlivej, natoz po festaku

            0 0
    • pepek  

      Prý včera probíhala perzekuce cyklistů dýcháním v Lužánkách, což je blízko.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pssst, zůstal jsem sám v kanclu se 4 babama…

      0 0
    • pepek  

      Nesnáším sokolské hnutí!

      0 0
      • mastihuba  

        u nas byli i Orli. :-)

        0 0
        • pepek  

          Tady hraje pitomá hlučná muzika celý kurwa den, do toho na ně řve šílená hysterická gestapačka. A všechny ulice v okolí zaplněný loňtákama, kteří parkují ještě hůř, než běžný brňák (mezera na dvě auta? tak to dej doprostřed, tato.)

          0 0
          • mastihuba  

            vy tam mate nejakou sokolovnu? :)

            0 0
            • pepek  

              nacvičují tady vedle na sokolský slet

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já chodil do Sokola i za komančů :)

                0 0
                • Excel  

                  To muselo byt podzemni hnuti nebo rizena provokace.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nevím, jak se to cvičení jmenovalo oficiálně, ale nikdo tomu neřek jinak.

                    0 0
                    • pepek  

                      Pokud to bylo něco podobného, co tam teď nacvičují, tak to musí zanechat následky na každém.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Měli jsme i veřejné akademie, skákali jsme salta z malé trampolíny…

                        0 0
                      • mastihuba  

                        u nas se tomu rikala tělovýchovná jednota a dělali jsme normální gymnastiku :-) těm sokolskejm sletum se blížila vic spartakiada, to te muselo potkat minimálně na vojně :-)

                        0 0
    • LM  

      Existuje repelent který funguje i na tyhle hajzly ?

      0 0
    • Paja  

      Tento tyden ctvrtek.

      0 0
      • Jaroslávek  

        St-So s BílýmBaletem v Brixenu.

        0 0
      • LM  

        Kam se pojede a kde+kdy bude sraz?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Á jé, urbanu jsem se obával, asi budu navrchu sám.

          0 0
        • Paja  

          Tak treba 16.30 u hrbitova, jednicka a pak nekudy na Buk at stihnem oboji?

          0 0
          • obda  

            Zatracená práce, minulé dva týdny můžu a nikdo nejede, za to tento týden se zasekám v práci a příští su pryč :(

            0 0
          • obda  

            Ne zcela běžně vídaný servisní zásah, první úpravu přímo na noze jsem bohužel nestihl ;)

            0 0
            • les  

              Kufr ? Nebo : https://www.youtube.com/watch?…

              0 0
            • Paja  

              …a v Obranech se mi povolil ten druhej @:-)

              0 0
              • obda  

                Slušnej výkon, máš teorii jak se ti to povedlo?

                0 0
                • Paja  

                  Ne, ale vzhledem k tomu, ze ty tretry budu mit na podzim 2 roky, je zajimavy, ze se to tak seslo behem par km, asi se ten karbon nejak vymackava, nekarbonovy shimana se mi nikdy nepovolily.

                  0 0
            • Excel  

              *Kufr je přenosné zavazadlo užívané zpravidla pro přepravu osobních věcí a předmětů denní potřeby. Vyznačuje se pevnou skořepinou, která mu dává stálý tvar a chrání přepravované předměty. Vyrábí se z kartonu, dřeva, plastu či kovu. Kromě zipu nebo západky může být opatřen i zámkem, a to buď na klíč nebo číselným. Některé kufry mají teleskopickou rukojeť a kolečka usnadňující manipulaci.

              Klasickým kufrům jsou podobná specializovaná pouzdra (zvláštní kufry) určené pro bezpečnou přepravu dražších a chouloustivějších předmětů (např. hudebních nástrojů, nářadí, střelných zbraní, optických zařízení, měřících přístrojů, audovizuální techniky apod).*

              0 0
              • JSt  

                prece vis, ze slovo zarazka polka na buku nikdy nepouziva. to rikaji jen pice! ;-)

                0 0
          • Smazaný účet  

            Tak nakonec slušný večírek, nejdřív jsem myslel, že až dojím klepajíce se cibuláč, prchnu, ale pak mě zatáh Emanuel dovnitř a pak jste dorazili vy.

            Teď do hokny stopem, protože Šinkansen měl zpoždění…

            0 0
    • babicak  

      Letošní první vytáčení medu – 10 skleniček je vám pánové k dispozici

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes dojdu do hokny, nešla šťáva, tak jsem si na 2 hoďky lehl na koberec, nenakopli to, jel jsem dom, napral jsem se v Suzies, doma jsem vytuhl, teď přemýšlím, co na véču, takový já vedu veselý život, to jen tak na okraj při okurkové sezóně…

      0 0
      • Paja  

        Tak to jsi mel pekny pracovni den ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Den dovolené v pí*i, druhý týden bez energie. Včera jsem zkoušel odvzdušnit brzdu, olej všude, Force stříkačky na houno, smrskly se gumový písty. Ani nemám chuť na to sedat.

          0 0
          • mastihuba  

            co mas za brzdy?

            0 0
          • Paja  

            Jak den dovolene? To je snad prekazka na strane zamestnavatele.

            0 0
          • Polka  

            Tou Force sadou už jsem dělal Deore i Magury a ok.

            0 0
            • mastihuba  

              většinou stačí vyhnat bublinu jen do kalíšku bez ukonu dole na třmenu. jen je pak při výměně desek dat majzla na to co říká na začátku, aby se nezkurvila páka.

              https://youtu.be/92CGIT9Fz-Q

              apropo, potreboval bych vysadit do potoka neco co žere žáby, řve tonkurva celou noc… zlatá dálnice.

              0 0
              • les  

                Natrix natrix. Nejlíp nějakou macatější samicu.

                0 0
              • Polka  

                „Brzdič“ voe, to tady ješte nebylo :-D

                0 0
                • mastihuba  

                  ale bylo … :-) že neco neznám neznamená že to neexistuje.

                  https://www.google.cz/search?…

                  0 0
                  • Polka  

                    Kua ty ses zas nakej chytrej, nejses jeste nasitej? :-) V souvislosti s kolama jsem vzdy slysel jen „trmen“.

                    0 0
                    • pepek  

                      naozaj?

                      0 0
                      • Polka  

                        Ozaj.

                        0 0
                        • pepek  

                          to je taková ženská logika, že

                          0 0
                          • Polka  

                            Myslis ridit se internetem misto tim co se pouziva v mluve mezi lidma? :-D Tys sem dal jako prvni internetovy odkaz.

                            0 0
                            • pepek  

                              jsem vzdy slysel jen „trmen“. Chtěl jsem ti rozšířit obzory, ale zdá se, že to není možné.

                              0 0
                              • Polka  

                                Neni ;-) Ale kdo kdy v nasich dalekosahlych debatach pouzil prosimte vyraz „brzdic“? Vzpominej hluboce…

                                0 0
                        • mastihuba  

                          ja už bych to hovno vic nerozmazaval, todle na remízu neuhrajes :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Jsem vedel, ze s vama bude po ranu prdel. Nevim jakou remizu, kdyz mam vyhru ;-) Brzdic jsem snad ani z tvych ust nikdy neslysel. „Brzdic“…to je voe jak kdyby to reklo decko, ktery tomu hovno rozumi :-)

                            0 0
                            • mastihuba  

                              ovšemže budeš dál žít v blažené nevedomosti. pro třmen se užívají oba názvy, ze my používáme třmen, neznamená, že daný slovo nemá adekvátní synonyma. jen ze sebe děláš blba :-P

                              0 0
                              • Polka  

                                Ty ses taky nasitej blb :-) Kde jsem napsal, ze slovo brzdic neexistuje nebo ze nemuze byt synonymem pro trmen? To dojde kazdymu volovi, ze brzdic je trmen, ale my u kol pouzivame prave ten trmen, tot vse…o nic vic neslo.

                                Btw. nefunguje mi zrovna Googlefight, ale kdyz uz se tady ohanite internetovyma odkazama, tak vyraz „třmen“ vede nad „brzdičem“ 2450000 : 615000 ;-)

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  potom nevim proc ses tak hlasitě smal slovu brzdič, evidentně netušíš co komentujes

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Vzdyt to bylo v tom videu, ktery jsi sem daval ty 8-) Btw. ten borec v nem taky vypada celkem po fetu, proto mozna ten „brzdič“ :-D

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      kdyby to tam nebylo tak ses tomu asi nesmal :-)

                                      0 0
                                      • Polka  

                                        Nesmal, kdyby rekl normalne trmen :-)

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Nedej se, je to kampaň učelovka.

                                          0 0
                                        • pepek  

                                          Prý Onderka teď bude ťokem. Tak snad zruší ty jeho chystané fašistické zákony.

                                          0 0
                                          • scoty  

                                            Stačilo by, kdyby se mu teda náhodou rozsvítilo, aby zajistil propojení dvou tunelů tunelem a nerozyebal půl Brna povrchovou čtyřproudovkou v centru…

                                            0 0
                                            • JSt  

                                              tebe proste jen sere, ze cyklisti, keri vyrazi do jedu na kole, tam jsou driv nez ty karizonou a jeste si cestu uzijou. ;-)

                                              0 0
                                        • mastihuba  

                                          zeptej se nejakyho traktoristy co vam jezdí po „městě“ na pole von ti to vysvětlí :-)

                                          0 0
                                • Polka  

                                  Případně, aby se nejednalo o jiné typy třmenů, tak „Brzdový třmen“ – 1350000.

                                  0 0
                                • JSt  

                                  krom synonym existuji i homonyma a tak nejak bych rekl, ze ten trmen bude mit minimalne ctyrnasobny vyznamovy zaber nez brzdic. vis, jak se to rika o tech statistikach. ;-)

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    na statistiku, tady máme jiný kapacity :-)

                                    0 0
                                  • les  

                                    Tento týden jedu asi až v pátek. Třeba v lese potkám pepka, nebo Jozefa. Nevím, na koho mám statisticky větší šanci :)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      vzhledem k vzrůstajícímu množství čobolov v kraji, je i výskyt Jozefa v lese možný

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      abys nepotkal Choseho, to by v tom mohl mít polka uplnej bordel. :-) ale to je statisticky nepravdepodobny :-)

                                      0 0
                                    • les  

                                      Jméno: Jozef

                                      Nosí v ČR 13363 lidí.

                                      Jméno: Josef

                                      Nosí v ČR 149922 lidí

                                      Soráč. podle niku jsem to nerozklíčoval :)

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Ti Jozefové jsou ovšem ti čoboli.

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          Pouze k české národnosti se hlásilo 6 711 624 (64,3%) obyvatel, druhou nejsilnější skupinou byla národnost moravská (521 801 – 5,0%) a na třetím místě národnost slovenská (147 152 – 1,4%), následovaly národnost .

                                          takže zhruba každý desátý cobol je Jozef :-) to neni tak zlý. :-)

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            tady se uz hraje dost vysoka hra. :-D

                                            0 0
                                          • Motyll  

                                            Venku prší. Nejde ani kopat do vinohradu, ani měřit… :)

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              voe to rosani me z vincku vyhnalo a bob s olasem rubou myslim do tmy…

                                              0 0
                                          • les  

                                            Jméno Jozef, je na 171. místě a věkový průměr je 60 let.

                                            Ostrava 617

                                            Praha 606

                                            Brno 286

                                            Karviná 274

                                            Havířov 254

                                            Frýdek-Místek 232

                                            Ústí nad Labem 132

                                            Orlová 130

                                            Olomouc 121

                                            Chomutov 116

                                            Liberec 111

                                            Plzeň 108

                                            Sokolov 107

                                            Karlovy Vary 105

                                            Hradec Králové 95

                                            Třinec 90

                                            Zobrazit další

                                            Okres

                                            Karviná 791

                                            Ostrava 617

                                            Praha 606

                                            Frýdek-Místek 375

                                            Brno-město 286

                                            Chomutov 181

                                            Olomouc 171

                                            Hodonín 148

                                            Karlovy Vary 148

                                            Bruntál 144

                                            Liberec 143

                                            Přerov 138

                                            Cheb 135

                                            Most 135

                                            Sokolov 133

                                            Ústí nad Labem 132

                                            Jméno Josef, je na 6. místě a věkový průměr je 57 let.

                                            Praha 15706

                                            Brno 4448

                                            Ostrava 3510

                                            Plzeň 3484

                                            České Budějovice 3249

                                            Hradec Králové 3198

                                            Olomouc 2619

                                            Liberec 2492

                                            Pardubice 2441

                                            Mladá Boleslav 2350

                                            Ústí nad Labem 2264

                                            Znojmo 2245

                                            Chrudim 2240

                                            Kolín 2188

                                            Uherské Hradiště 2184

                                            Tábor 2180

                                            Zobrazit další

                                            Okres

                                            Praha 15706

                                            Zlín 4544

                                            Brno-město 4448

                                            Hodonín 4181

                                            Olomouc 4145

                                            České Budějovice 4137

                                            Uherské Hradiště 4036

                                            Vsetín 3781

                                            Hradec Králové 3697

                                            Pardubice 3576

                                            Žďár nad Sázavou 3534

                                            Ostrava 3510

                                            Plzeň-město 3484

                                            Brno-venkov 3452

                                            Karviná 3211

                                            Ústí nad Orlicí 3138

                                            A tím bych to uzavřel.

                                            Jede někdo v pátek konópci ?

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              Děkujeme za uzavření, děkuji.

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                proč bys to uzavíral, o tomhle by se dalo v hospodě bavit hodiny. :-)

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Zabte ho někdo! Já nic neuzavíral, to Bob uzavíral, já jen děkoval. Ale možná jsi zase jen špatně zařadil příspěvek. Děkuji!

                                                  0 0
                                                  • pepek  

                                                    Za co „děkuji“? Vždyť ten výcuc nic neřeší. To je stejný, jak brzdiče-třmeny.. Napíšeš, že jsi brzdič nikdy neslyšel, ale myslíš tím: neslyšel jsem to u kulaťáku, tudíž to neexistuje.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Říká ti něco Onuce? Nevím jak jsi došel pouze ke kulaťáku a že neexistuje. Sám sis navíc ani nevzpomněl kdy jsi naposledy mezi námi výraz „brzdič“ použil, tož asi tak no ;-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Já jsem ho nikdy nepoužil, ale to neznamená, že neexistuje. Děkuji.

                                                    A poměr Jozefov a Čobolov je jiný proto, že se tady většinou čoboli naturalizovali. (viz ten tvůj Andrej)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Vsak ja jsem nikde nepsal, ze neexistuje…ale takze nepouzil, to je myslim dulezita odpoved. Do vasi stitastiky s Cobolama me netahej ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Nechcete se vy dva slezt na Buku a roztrhat si ty obcanky tam?

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    : D Navrhuji pátek :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …a je to ;)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Patek negativ :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Na Buku je to paradoxně dycky cajk ;-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tam neni cas na hádání, tam se musí podávat výkony :-D

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Tak to je znama vec, o cem se tady vedou plamenne diskuze se pak v hospode nikdo nebavi :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    ja řadit příspěvky umím, ale boba vysirat nepotrebuju :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    V tom případě nechápu, proč jsi mi postoval návod na odvzdušnení brzd, když jsem Depkovi psal, že s tou Force sadou to bylo ok 8-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    zase diky teto politovani hodné události víš co je brzdič a kolik je v republice Josefu. :-)

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Hoši.

                                                    Brzdič = PEVNÝ třmen.

                                                    Jozef je čobolák a Josef, je náš kamarád biker z Brna. (To jsem si zas ujasnil já :)

                                                    To nám ten týden krásně utekl :)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tak by sis měl ještě ujasnit co tam poroste, nadarmo se tomu neříká Vinohrady. :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    :-D Pevny jakoze nejde posouvat do stran? V tom pripade na kolech nemuze byt brzdic O:-)

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Tak ony jsou i plovouci brzdice. Na kolech jsem potkal jen mechanickych brzd pripadne Magura Gustav M.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    prosím vysvetli mu to na mne je alergickej :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    pripadne ti ze mas trmeny pridelany plovoucim zpusobem na cepech? posouvaji se ti pístky.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Tak to uz je slovickareni, proto jsem se ptal co mysli tim „pevny“ (na cepech muzu nastavit trmen do stran). Plovouci na kole az na vyjimky teda nemame, takze je to timpadem ten pevny. ALE tim odbihame od brzdice, zde napr. https://www.automonti.cz/…y-system.pdf je to pekne popsano, ale vyraz brzdic nepouzit ani jednou ;-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    to není žádný slovickareni. na kole můžeš mít pevný třmeny protože trmen i kolo jsou nafest utažený do vidlice.

                                                    https://youtu.be/Flc7W8imK60

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Na ukazku rozdilu pevny/plovouci jsem odkazoval v predchozim postu, tak proc znova? Ehm, tak snad naposledy. Nejsem strojar, takze pod pojmem PEVNY jsem si predstavil napevno proste natvrdo pridelanej trmen bez moznosti jakyhokoli stranovyho nastaveni, coz samozrejme u kola neni, protoze musi byt moznost trmen nastavit dle polohy kotouce a nerovnomerneho sjeti desek apod. A proto jsem psal o slovickareni. Opet mrkni na muj odkaz, vyraz brzdic tam nikde neni, pouze pevny a plovouci trmen. Uff.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    To ovšem opravdu není pravda. Plovoucí znamená, že se hýbe při brzdění, většinou má jen jeden píst a druhá strana brzdí posunem celýho třmenu reakci od tlaku pístu. To, že si ho posuneš při štelování na tom nic nemění. To je furt pevný třmen, brzdič :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Vsak ano, proc to rozporujes? Vzdyt je to tak opet i v tom odkazu co jsem daval. Psal jsem „…jsem si predstavil…“. v tu chvili jsem jeste netusil, ze i pri moznosti stranovyho postelovani se to povazuje za pevny trmen. Pouziti vyrazu brzdic/trmen ale stejne stale nebylo objasneno a ja to ani uz vedet nechcu, ani jsem nikdy vlastne nechtel :-) Proste zdejsi klasika, clovek se zasmeje nad jednim vyrazem a hned je zbytecne poucovan jak maly decko.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Tos napsal přesně, jak malé děcko. Neboť rozdíl pevný/plovoucí třmen mi byl jasný již v 15 letech, soudruhu :-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    To ses vazne dobrej soudruhu, priste te za tve dorostenecke vedomosti poplacam po ramenou, mozna polibim na obe tvare, mozna i na usta jako spravny soudruh, soudruhu!

                                                    V praxi mi je znalost takovyho rozdilu zcela k hovnu, protoze jednak zadny plovouci trmeny nepouzivam a jednak si to dovedu bez problemu odservisovat, odvzdusnit a nastavit sam.

                                                    A kam najednou zmizel brzdic? :-)

                                                    Dekuji!

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Plovoucí třmeny používáš např. v autě, (pokud jsi mondeo nevyměnil za Š 105/120). Brzdič je vlastně brzdový třmen, víš?

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ne, vubec nevim, nemohl by jsi mi to vysvetlit? :-D A samozrejme dekuji.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ovšem

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Taky tak

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    ehm . . . .

                                                    .

                                                    .

                                                    Děkuji!

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    v tom případku na kolech jsou většinou brzdiče

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    …kterym rikame trmeny :-P

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ano, a vim, ze to slovo nikdy nepouziju, mozna jen v navaznosti na tuto debatu :-) Ty Josefy jsem poradne neprocital.

                                                    0 0
                                      • mastihuba  

                                        tady tu statistiku s Jozefama sis dal jako mentální cvičení, před nastupem na ten zarostlé hrb.? :-)

                                        u cepelinu neco takovyho možná mají.

                                        https://youtu.be/Wx7_vyPcIns

                                        0 0
    • Jaroslávek  

      Wiedersehen !

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pro Romana ;)

      Ale trochu je podezřívám, že nižší stupňovitost vzniká ředěním, už je to hořké průhledné „profipivo“, nikoliv takový ten typický neprůhledný malvaz malopivců jako když začínali.

      0 0
    • mastihuba  

      nemá někdo tip kde v Brně levně fiskars?

      0 0
      • les  

        Hornbach. Když jim ukážeš vytisklou nejnižší cenu na netu, tak ti to za ni prodají.

        0 0
    • Paja  

      Tento tyden ctvrtek.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Tys teplomil jak byl svého času Orlík.

        0 0
        • Paja  

          Vubec ne, teplo snasim hur nez driv, ale jinej den nemuzu.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Mají to tam hezký.

            0 0
            • RomanH  

              Ze musel byt prafotr Morava tak linej, ze dosel jen na Spilas

              0 0
              • Jaroslávek  

                Jak jednou prohlásil bratr: Víš jak bysme jezdili, kdyby jsme tady bydleli ?

                0 0
                • RomanH  

                  Cece nevim, premyslel jsem nad tim ve Svajcu. Vem si, ze mas nad sebou / okolo sebe poradne kopce. Na kazdem z nich je jen vicemene jedna trasa, kterou odpoledne po praci tezko das – vzdy jen stejny usek. Mozna by tam clovek jezdil vice na silnici.

                  Ale jako jo, ja bych chtel byt treba celnik v Livignu / Bormiu – statni zamestnanec, uprostred leta – nechce se Ti na kolo, capnes lyze, jedes na ledovec, druhej den silnica, treti bike, ctvrtej si zaplaves… A ty panoramata

                  0 0
        • Splinter  

          Já su furt :P

          0 0
          • Jaroslávek  

            WOW !!!!!

            0 0
          • pepek  

            To tedy nejseš. Dnes jsem potkal teplomila: dlouhý gatě pod kolena, viditelně teplý dres, pečlivě zapnutý ke krku a pod tím triko s dlouhým rukávem :-)

            0 0
            • Jaroslávek  

              Já potkávám po cestě z práce mezi Majlontem a Líšní(ul.Jarní apod.) mladýho borce taky v dlouhým, navíc má kuklu přes ksicht. Tak si říkám, že asi nemůže na slunko :-(

              0 0
              • Smazaný účet  

                V těch kuklách jsem viděl poslední dobou víc lidí a pokaždé si říkám, co to je za novou módu.

                0 0
            • JSt  

              takovych teplomilu po statlu chodi, ani nemusi byt teple obleceni. myslim teple jako teple, ne teple jako teple. ;-)

              0 0
              • pepek  

                Nevím, já po štatlu nechodím. Tito soudruzi se asi vyskytují spíš v té vaší komunitě, v lese nejsou, nikdo by je tam neviděl.

                0 0
            • Polka  

              V nedeli rano jsme cestou na Suchac potkali u Rajce borca v capakach a zimni bunde :-)

              0 0
        • Jaroslávek  

          Dle předpovědi různých soudruhů, kteří se tím živí, budou bouřky. Vyvozuji z toho pohybovat se poblíž trvalého bydliště, pokud nechci čekat někde do půlnoci až slota přejde.

          0 0
          • Paja  

            Nemci zatim nic nehlasi, ale v tom vedru se stejne nikam daleko nepovlecu.

            0 0
            • pepek  

              Jak nehlásí? Hlásí!

              0 0
              • Jaroslávek  

                Ráno modřejší večera.

                0 0
              • Paja  

                Jo, hlasi v 10 vecer 0,5–1 mm 0–10 min, to bude hurikan ;) a stejne uz budu doma

                0 0
                • LM  

                  Jakým směrem se pojede a odkud?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak teď nevím, jestli platí čt…

                    0 0
                  • Paja  

                    Neco vymysli ;) vzhledem k teplotam a tem pepkovym bourkam bych se do vetsich akci nepoustel.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      silnica rulezzz :-)

                      0 0
                    • Paja  

                      16.30 Obrany.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        To se přátelské posezení asi nestihne ?

                        0 0
                        • Paja  

                          ?

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Chceš projet x bonbónků, nebo jen zlehka vytočit nohy ? Přátelský posezením jsem mínil občerstvení v cíli.

                            0 0
                            • Paja  

                              Zlehka projet nejaky (ne x) bonbonek a posedet v cili jako vzdy.

                              0 0
                      • babicak  

                        Dále pak směr S, neb SV

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To vypadá na dlouhodobější udržení pitného režimu přímo v místě startu ;)

                          0 0
                        • Paja  

                          To nebylo zatim definitivne rozhodnuto :)

                          0 0
                          • pepek  

                            Nicméně klimatizovaná trasa podél vody by byla jistě vhodná

                            0 0
                            • Paja  

                              Staci, kdyz to bude ve stinu v lese. Klimatizovane trasy podel vody jsou casto nudne…

                              0 0
                              • pepek  

                                Ovšem zejména starším jedincům hrozí nebezpečí infarktu i ve stínu lesa, že.

                                0 0
                                • LM  

                                  Návratovka kolem hřbitova, přes Útěchov a kolem Soběšic byla parádní, v lese skoro sucho – jen se neprášilo.

                                  Pozor, na konci sjezdu po odkloněném svahu na žluté TZ ze Soběšic leží na takové teréní bouli před mírnou zatáčkou strom přes pěšinku. Nastěstí jsem s čelovkou jel pomaleji a viděl ho zavčas.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    tady jako prselo jo? v krpoli 3–4 kapky a u domasova asi 8 jinak jem zahlidnul jen blesky.

                                    0 0
                                    • LM  

                                      Tady asi ne, v Adamově bylo několik intenzivních spršek a pak trocha mrholení – proto jsme se v tý pizzerii zdrželi tak dlouho :-)

                                      0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Jak říkáš. Po kalužích v Bílovicích jsem doufal, že něco spadlo i v Žabinách, výsledek 2 mm.-(

                                      0 0
                                  • obda  

                                    Ten strom tam leží už dlouho – to snad ani nemá smysl hlásit. Kdo jezdí na rozhled (já teda rozhodně ano), nemůže mít problém.

                                    0 0
                                    • LM  

                                      To je fakt že sem si pak říkal že už tam asi kdysi byl. Ale minimálně rok jsem tudy nejel tak mne to trochu překvapilo :-)

                                      0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Ty Tvoje „smyčkové eskapády“ by mohly být pro psychicky labilní jedince nebezpečné.

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    smyčková eskapáda – jakože se jak ***** motas na fleku a nikam nedojedes? :-)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Ne. To je že když uvidíš novou cestu, tak se tam vydáš. V 90% případů to nevyjde, ale to nevadí. Zmatenost této (a jiných) vyjížděk je způsobená tím, že Paja odmítá všechny libové varianty, kde by se nemohl včas najíst. Nabízené banány a chleba se šunkou ovšem odmítá.

                                      0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Jakože budeš vozit jídlo pro všechny účastníky ?

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          To tam není nikde napsáno, sudruh.

                                          Jinak naše vrcholová skupina zvýšila nakonec kilometrový výkon na uspokojivých: 9km/1 kousek

                                          0 0
                                      • Paja  

                                        Zmatenost spocivala predevsim v tom, ze odmitas pekne navrhy, Kastanek je spatnym smerem, za Mysi dirou bude prazit slunce – vychodni svah vecer ;) abys nas pak zatahl na zapadni svah, kde to slunko v otevrenych mistech opravdu pece…a vubec ja navrhoval klimatizovanou Naucnou, ze to hoblujes furt a kamaradum pak navrhujes voleje v Marihuanskym neni moje chyba :P

                                        A sorryjako, ja nikde ve skarpe banan a chleba se sadlem veceret nehodlam, odpoledni 2–2,5 hodinova vyjizdka zakoncena v hospode je v tydnu ideal, to, ze jsme vcera vymetli 2 hospod jeste pred odjezdem byla vyjimka, ale v tom hicu, co byl pred destem se stejne nikomu moc nechtelo…

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Ale ten výjezd do Útěchova byl opravdu bezbolestný.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Ale tim smerem jsem chtel jet od zacatku.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Ale od začátku – to by bylo bývalo špatně, ale po příjezdu do Adamova jsem navrhoval výjezd kolem hřbitova, ale to jsi odmítl s tím, že potřebuješ nutně pizzu a rozpustný kafe. (to by byl asi v Itálii trestný čin, ne? rozpustný kafe v pizzerii)

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Od zacatku by to bylo spatne, ale az jsi to navrhl ty tak ne ;) jeli bychom nahoru v desti a stejne uz jsem mel hlad.

                                                Oni tam maji espresso, ale vzhledem k tomu, ze uz bylo pred zavirackou, meli uz masinu vycistenou a vypnutou ty trestny cine.

                                                0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Chtěl jsem s váma někdy vyjet, abych se podíval kdo je kdo na BF, ale už mě ten nápad zase přešel. Asi mi vyhovuje jezdit sám :-)

                                          0 0
                                  • babicak  

                                    Kdo je to a kde je to?

                                    0 0
      • obda  

        Nic, tou dobou budu davat prevyseni 11,000 m.

        0 0
        • Paja  

          To tak leda na lyzich s kopce dolu ;)

          Jdes B7 tam a zpet?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Má tam čárku, nikoliv tečku :)

            0 0
            • Paja  

              Jako, ze 11m zebrik?

              0 0
            • obda  

              Carka je anglicka zalezitost pro oddelovani tri radu, na desetiny je tecka ;) Prebyvam pracovne na uzemi Jejiho Velicenstva, a ve ctvrtek odpoledne letim zpet :) V okoli je to na silnicu, ale tu tady nemam :( Krome toho jsem zjistil, ze me stare desetilibrove bankovky stihli od minuleho roku ucinit neplatnymi :-/

              0 0
    • Smazaný účet  

      Není malý a drahý tento baťoh?

      0 0
      • mastihuba  

        na svačinu akorát :-)

        0 0
      • RomanH  

        Tak ja se zatim vzdy vmestnal do 28l Corazonu, ale obcas to je boj – je urcite mensi nez ten 28l Deuter. Ta starsi verze se dela tusim ve 32litrech (ma ju Exik) a stoji snad o litr mene. Dalsi volbou mize byt Osprey Talon 44 (je lehouckej a na 44 mi neprijde ani extra velkej), pripadne se mi libi i Pinguin Ridge 28 nebo 40 litru.

        0 0
        • Smazaný účet  

          https://www.hudy.cz/…granite.html

          32l jsem našel o litr dražší…

          0 0
          • RomanH  

            No az dodelam ten Corazon (a uz mu moc let nedavam), budu to muset taky resit. Tech 28 – 32l Ti staci, pokud nepotrebujes tahnout teplej syntetickej spacak nebo jidlo na tyden.

            Hlavne vyzkouset, ze Ti to nevsdi v kombinaci s blembskem na kole.

            0 0
          • Excel  

            Možu ti ten baťoh (Deuter TA 32) pučit ať si ho doma narveš a vyzkoušíš, jestli ti není velkej.

            Dnes večír pojedu určitě kolem tvýho baráku, tak ho možu hodit do kufru.

            0 0
            • Smazaný účet  

              No, ten větší spacák RE Cyklotour dolů nedostanu :/

              0 0
              • RomanH  

                Jsem Ti chtel napsat, ze je to blbost, ale pak jsem se podival na parametry toho spacaku – nazev Cyklotour me zmatl :-)

                Nicmene verim, ze i ten do toho Exikova Deutera naslapes – minimalne bych to prubnul a budes vedet, kolik tam mas pripadne mista na jidlo / hadry na vecer.

                0 0
                • Excel  

                  Cyklotour ve verzi Long jsem v tom svém TA32 měl loni na pivcech. Ale musel jsem ho tam dost napěchovat, aby nebyl na výšku a nezabral významě bágl. Na Fatru už to ale byla strašná hrana, musel bych něco nechat doma.

                  0 0
              • Excel  

                Já ti ten batoh vyhodím z okýnka a pojedu do hajzlu, tak jsem to myslel ;-)

                0 0
          • Motyll  

            Já TA 32 mám a lituji, že jsem nevzal 28. Vršek mě bouchá do blembáku.

            0 0
          • RebelYell  

            Cau, kdybys chtel mam Deuter TA v 30L verzi na vyzkouseni v Zidenicich.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Díky kluci za nabídky, už mám objednáno.

              0 0
              • Excel  

                A co teda pak bude na prodej? ;-)

                0 0
                • Paja  

                  :D

                  0 0
                • obda  

                  :D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Hajzli!

                  Teď ještě tu samonafukovací karimatku, rád bych se dostal pod tisícovku, vydrží to v lese na klacíkách?

                  0 0
                  • RomanH  

                    samonafukovacku nebo nafukovacku ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Uživatelé píší, že se stejně musí samofuky dofouknout…

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jasne, to musi, ale je tam dost podstatny rozdil ve vaze a v odolnosti. Ja mam samonafukovacku ThermARest 2.5cm cca 17 let a porad je OK, bez jedineho problemu. Oproti dnesnim nafukovackam typu NeoAir Xlite je samo mene pohodlna, ma horsi tepelny komfort, je tezsi a vetsi, ale zase odolnejsi.

                        0 0
                        • Paja  

                          Osobne bych dnes uz o 2,5 cm neuvazoval, soucasna 3,8 cm (plati pro therm a rest, levny samonafuky do litru na tom asi tak dobre nebudou) je lehci a po sbaleni mensi nez ta 17 let stara 2,5 cm (mam 19 let starou TaR). Komfort dany tim, ze ji muzes mit mekci aniz bys ji prolehl, je nesrovnatelny.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Jasne. Ja bych asi dneska bral tu nafukovacku NeoAir XLite Regular. Ale clovek si bude muset davat bacha, kam se ulozi, Tyvek pod. A k tomu pripadne nejakej kousek penovky jako sedak na vecerni sezeni u ohne.

                            0 0
                            • Paja  

                              Konkretne na te jsem nelezel, ale obecne mi samonafuky pripadaji prijemnejsi, tak nejak to min houpe, plave nebo jak to popsat u nafukovacky, kde je jen vzduch. Ale samozrejme vaha a hlavne objem po sbaleni bude u nafukovacky vzdycky lepsi.

                              0 0
                      • Paja  

                        Tak je rozdil dofouknout dvema fuky a nafouknout 6cm nafukovacku.

                        0 0
                  • Paja  

                    V lese pod to davam tu folii z autolekarnicky, za temer dvacet let, co mam nafukovacky jsem mel 2 pichly, paradoxne obe zvrchu (a to jeste jednu z nich zaridily deti kdyz na tom blbly v Chorvatsku), takze vydrzi to celkem dost, pokud se k tomu clovek chova setrne. Na polehavani u ohne a valeni kdekoliv bez prohlidnuti podkladu to vhodny neni, na to mam obyc. penovku.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Hoši, to teda newim, jak to praktikujete, ale 30l je zaplněný jenom spacíma potřebama…

                  0 0
                  • LM  

                    Fakt by ten spacák nešel připnout na řidítka nebo třeba na spodek batohu?

                    0 0
                  • Paja  

                    Zacal bych tim, ze spacak narvu primo bo batohu bez obalu, daleko lip vyplni veskery prostor.

                    0 0
                    • obda  

                      +1, to je základ. Navíc top možná chce menší spacák. Ideálně by se měl vejít do spodní kapsy. Samonafukovačka je taky moc velká, na kole nevozím.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        To už vím, že ta karimatka byla minela. Alumatka (na dvě použití:) stojí a váží desetinu, a není problém s vnějším uchycením.

                        0 0
                  • RomanH  

                    Ten kompresak u spacaku nemas stazenej, to je zaklad.

                    0 0
        • mastihuba  

          u toho talonu bych byl opatrnej na ten horní dekl. většina tech batohu jsou na kolo vysoký.

          0 0
      • JSt  

        32l na leto staci. zada nema nijak nesmyslne neprakticky vylukovany a tvar nahore ma dobry, ze by nemel stouchat do helmy ve sjezdu. k cene se ti fundovane nevyjadrim, pac nemam prehled.

        0 0
        • obda  

          Ja mam Deuter TA 30 l a spokojenost. Az budu zpatky v Brne, muzu zapujcit na vyzkouseni.

          0 0
    • JSt  

      jen pro uplnost, kdyby to nekomu uniklo. o vikendu krouzil na velasu maxinoha a na cyklistickem foru o tom neni ani zminka. napravuju alespon post. ;-)

      0 0
    • LM  

      Dneska jsem se vzbudil nezvykle brzy ráno a už neusnul, tak jsem vyrazil na kolo. Ten ranní chládek je příjemná změna :-)

      Trochu jsem zprůjezdnil začátek Karáska, ty tři stromy tam budou ležet asi dlouho:

      • první smrk se musí stále přenést
      • druhý modřín je teď možno objet zprava
      • a u třetího smrku jsem udělal improvizovaný skoček s kusů dřeva co ležely okolo (kdo to chce skákat hopem stále může)
      0 0
      • pepek  

        Ještě bys měl posekat tu trávu kolem, jinak tam nepojedu. V neděli jsem si přivezl klíště.

        0 0
        • LM  

          Už jsem se na to nachystal, teď už to jen vzít s sebou :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tohle já v životě prostě nepochopím, kdybys měl jít na ofiko brigádu do lesa, tak nepůjdeš :)

            0 0
            • LM  

              Kdyby mne někdo adekvátně zaplatil, tak klidně. Ale dělám v IT, takže to je sci-fi :-D

              Jinak mi stačí že každej rok nařežu, naštípu a vyrovnám několik kubíků dřeva tátovi na zimu do kotle…

              A traily trochu udržuju protože mne tam pak víc baví jezdit.

              0 0
            • ufoncz  

              p@X: Ty vole, hlavně nad tím nerozumuj, nebo si tuhle záslužnou činnost ještě rozmyslí ;-)

              LM: Dobře to děláš, děkujeme převelice.

              0 0
              • Smazaný účet  

                A už vůbec nechápu lidi, co musí vyrazit everyday, i kdyby jen na půl hoďky do Wilsoňáku ;)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Taky ne.

                  0 0
                  • ufoncz  

                    +1 ;-)

                    0 0
                    • LM  

                      Jestli to bylo na mne, tak to taky nesedí. Včera jsem na kole nebyl, ve středu taky nepojedu a dneska jsem najel skoro 3 hodiny. Na vyjíždky kratší než hodinu nejezdím :-)

                      0 0
                      • ufoncz  

                        No aspoň já jsem dával smajlík proto, že jsem věděl, že tu pláče na špatným hrobě (příp. hrobech).

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Já nepláču, já jen lidi nechápu ;)

                          0 0
                        • RomanH  

                          Kdybych si chtěl rýpnout, tak motorkář pod Babou Ti vadí, černou stavbu skoků / přejezdů schvaluješ ;-)

                          Jako samo to, co ukázal LM na fotce je v pohodě, ale jezdit do cizího lesa, řezat tam větší stromky + stavět / opravovat skoky mi už tak v pohodě nepřijde.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            To tě muselo snad nějak osobně ranit, že se chápeš takové příležitosti.

                            Jinak prznění lesa a pěšinek plácáním skoků neschvaluju. I tady ale dokážu rozlišit městskej lesopark, kde byla předtím džungle náletu (Netro, Zamilec), a pěšiny v docela hezkým lese, který maj bejt nejen pro hopsací kola (Hornek, ale i ten Karásek…).

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ale vubec ne, jen se na to divam podobne jako P@x

                              0 0
                              • Jaroslávek  

                                Tak sokolíku, na ČTZ Helvíkov-M.Chrastová se v so prášilo. I ranních +11 v Lanškrouně by ti psovalo :-)

                                0 0
          • novcze  

            super, nechceš vzít motorovku a vyčistit Pekárnu ? :))

            0 0
      • LM  

        Dobrá zpráva: ten první smrk už je pryč, zbytek jde objet/skočit, takže je možné opět celého Karáska jet bez slézání z kola. Jen ten šikmej strom uprostřed trailu je celkem past :-)

        0 0
        • ufoncz  

          Myslíš to, kde je jediná šance to přejet vpravo u kořenů?

          0 0
          • LM  

            Jo, přesně to. Tam to musíš po přejetí okamžitě vzít doleva zpět na pěšinku protože v přímém směru je tam vyježděná díra plná prachu ujíždějícího ze svahu…

            0 0
            • ufoncz  

              Dneska jsem tomu pulhodku venoval, ale bohuzel tam v okoli neni jedinej sutr snad. Tak jen dva kmeny pobliz, klacky, kura a hlina (spis prach). Jestli prijde destik, chtelo by to uplacat, nebo jinak zpevnit. Zkusil jsem to a prejezd je vcelku pohodlnej.

              0 0
              • LM  

                Tyjo, krásná práce, dík. Teď to půjde projet s prstem v nose ;-)

                0 0
    • Excel  

      Takže na další Fatru jedině s tímto.

      • kotníková
      • tkaničky
      • agresivní vzorek podrážky, ten by se do toho místního podkladu mohl dobře zakusovat (podrážka běžné trekové boty je k hovnu)
      • membrána
      • cena

      Inspirace gumotextilní kopačkou je očividná

      0 0
      • mastihuba  

        todle si po prumce koupil spolužák a vodjel s tim na Krétu. :-)

        0 0
      • Karaya  

        Nenápadně to vyměň Pepkovi místo toho FoFo a bude na Drahanech zase bezpečno :D

        0 0
    • LM  

      Tak jsem včera koukal že lávka (dvě rozpůlený klády) co byla u hradu Veveří směrem na zelenou a modrou TZ přes potok už tam není. Teď se musí buď přebrodit nebo přeskákat přes dvě tvárnice v potoce s kolem v ruce. Víte někdo co se tam stalo? Velká voda?

      0 0
      • chemik_mara  

        Jeste pred 14 dnama tam byla takova jina lavka (zhruba od jara), polozena niz nad potokem (bez zabradli) nez ta puvodni o ktere pises ty. Treba tam neco zase postavi. Jinak se da ten trailik projet az k Pradelne a pak se vratit kousek po silnici.

        0 0
      • ufoncz  

        To prodlouzeni k Pradelne je beztak lepsi nez ta pro me nejetelna lavka a nasledny koprivy. Teda kdyz tam neni moc padlejch stromu jako predloni.

        Pridam jednu dobrou a jednu spatnou:

        • zluta TZ ze Spaleniska do Bilovic je v supr stavu, odklizenej padlej strom a hlavne koryto proplachnuty a celkove jakysi zahlazeny
        • zkusil jsem zelenou TZ od Novyho hradu smer Vyri skala a Certuv hradek a zazrak se bohuzel nestal (naopak je tam prelejzani a uz dost obrustajici jeste pred odbockou k Tetrevi stud., tak sem to zas poslusne votocil)
        0 0
    • Hammond  

      Včera bylo na Bukovince poněkud rušněji,dnes bude poněkud klidněji.Pomaličku frčím.****

      0 0
    • pepek  

      Nově se k žalobě připojila také Česká pošta a žádá odškodnění za své vozy. „Jde o celkem 20 aut značky Škoda, které sloužily vesměs manažerským účelům

      Není to voĺaké absurdné? Pošta někoho žaluje? Čím se managerům uškodilo? I když za ten dnešek si to VW zaslouží.

      0 0
    • Paja  

      Tak tento tyden vzhledem k predpovedi zitra.

      0 0
      • Smazaný účet  

        ČHMÚ to má do čtvrtka stejné…

        0 0
        • Paja  

          Hm, tak uz na zitra taky pridali.

          0 0
          • Jaroslávek  

            Hmmm.

            0 0
            • Paja  

              Tento tyden zadny den nevypada idealne.

              0 0
              • Polka  

                Vcera rikali…ze streda bude nejlepsi ;-) A na patek uz to mame predplaceny.

                0 0
                • Paja  

                  Dnes to vypada na prehanky, zitra to bude chtit byt vcas doma, protoze pak ma prset az do ctvrtecniho vecera.

                  0 0
              • babicak  

                Dnes to platí? Či je ještě brzo se na dnes domlouvat?

                0 0
                • Paja  

                  Nebude-li (moc) prset, plati.

                  0 0
                • Paja  

                  No, za sebe bych se nejradeji podival na Naucnou, kterou mi pepek minule tak zasabotoval a na Karaska, kdyz to tam ufon tak pekne uplacal.

                  0 0
                  • babicak  

                    Exík, Les a P@X směřují nahoru, my jsme s Jaroslavem byli hore v nedělu.

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Za sebe, zrovna tohle … ?

                    0 0
                  • Paja  

                    Tak dobre, prima otazka, je tu jeste nejaky odpadlik od prave bukanyrske viry, ktery by si dal trasu Obrany-Bilovice-kolem lesa Sobule-Karasek a zpet-Naucna-Bilovice/Obrany cilofka?

                    0 0
                    • obda  

                      Já bych si i dal, ale nemám čas :(

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pozdě. Dám si nakonec kompromis, jako každý jiný den. Normálně trainem dom, vybílit lednici a usínat na sedačce před obrazovkou, jinak ale vedu bohatý život :)

                      0 0
                    • LM  

                      Já dneska pojedu až v podvečer někam kde to není zarostlý ať nejsem mokrej – v Medlánkách už chcalo a podle srážkového radaru ještě bude…

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Drobně, ale P R Š Í.

                      0 0
                    • pepek  

                      Minule jsi odmítl pěknou, z velké části novou trasu s mnoha Aussichten a tady chceš prodat starou, profláklou cestu jako čerstvý bonbónek?

                      0 0
                      • LM  

                        Tak po dešti to tam bude na kořenech pěkně klouzat + mokrý listí všude kolem jako bonus :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          1. mrak se pred Brnem klasicky lehce rozestoupil, takze pod stromy bude sucho, coz, jak jste sami konstatovali, bylo i minulej ctvrtek po silnejsim desti.

                          0 0
                          • LM  

                            Jo, na zemi bylo skoro sucho ale listí okolo bylo mokrý i ve čtvrtek. A ta paseka U jezírka je zarostlá fest a bez stromů…

                            0 0
                            • Paja  

                              Ze to zrovna tobe s tema gumama z traktoru vadi :)

                              Na tu paseku kolikrat ani nedojedeme, zabavnejsi je to stejne po Panskou louku.

                              0 0
                              • LM  

                                A tos neviděl druhej pár kol kde mám nahozený pláště do bahna/bordelu. Ale ty na B-F vyjíždky neberu protože byste mi pak na asfaltu ujeli :-)

                                V kolik byste tak byli na začátku toho Karáska?

                                Úplně se mi nepozdává plán jet z Žabin do Obřan a pak se vracet k zpět Sobulím :-)

                                0 0
                      • Paja  

                        Proboha kterou, ty 2 stary flaky v Marihuanskym, cos mi poslal SZ? Ja nic neprodavam, dlouho jsem ani na jedne nebyl.

                        0 0
                        • pepek  

                          min na dvou místech z té trasy jsi nikdy nebyl.

                          0 0
                          • Paja  

                            Dobre, na druhym odkazu je tam b. 12, kde jsem asi nebyl a mozna je tam nejakej alternativni kus mockrat jety trasy, ale ani jedno mi zily netrha, zbytek je notoricky znamej a bikove nijak extra atraktivni.

                            0 0
                            • pepek  

                              to je ovšem furt o tři nová místa a dva nové výjezdy lepší, jak ten tvůj dnešní plán.

                              0 0
                              • Paja  

                                Jenze na dnesni trase si asi tak 10× lip zajezdis.

                                Uz jsem to rikal mockrat, nepotrebuju projet kazdou nudnou cestu „abych si ji odskrtl“.

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Tímto děkuji předjezdcům ze včerejška byť jsem měl 2× namále a trochu mě bolí ruka. Všechno jsem stihl bez deště.

                                  0 0
                                  • babicak  

                                    :-) pěkná vyjížďka, prakticky 2× naučná, pěkný trajlik s LM, i na dortík zbyl čas a déšť Pája s pomocí mobilu zaháněl jako nějaký šaman

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      ;)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Kolegyně teď dělá dres GEOtest ve střihu doblo…

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          To je tusim na volys na nejaky vodohospodarsky hry.

                                          To je hezky, ze ten nazev pises spravne…bohuzel narozdil od ctvrtiny zamestnancu pracujici tady 20 a vice let :)

                                          0 0
                                        • JSt  

                                          to az si precte exik, bude urcite chtit mensi variantu pro sve qubo. :-)

                                          0 0
              • scoty  

                Včera absolutní paráda:)

                0 0
    • Smazaný účet  

      0 0
      • pepek  

        Totok přece vůbec nikoho nezajímá, Mlho. Na cyklistickém fóru to nemá co dělat. Zrovna Pája by to měl bloknout, sofort .

        0 0
    • Excel  

      Jede dnes nějakej bukvica na buk?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já jsem bez, čekám, jestli se buzici do 14:00 dohodnou, zdrhnu z hokny a budu se pachtit na tu zpič. Klajdu…

        0 0
        • babicak  

          Kdyby někdo měl navíc nějaký Camelbak Classic 2 l , nebo jemu podobný , koupím. Chci v podstatě vak jenom na pití, nic dalšího tam dávat nebudu.

          P.S. v 15 zdrhám z hokny a pojedu dolů na Klajdu, nebo do Oberseß na konečnou abych se poté drbal znovu nahoru.

          0 0
        • les  

          Tož v kolik na Bukendorfu ?

          0 0
      • puka  

        Dneska se nudím jak pes, mám v plánu vyrazit směrem na sever (ode mne) s brendou.

        0 0
    • mastihuba  

      teď mě to slušně vyplachlo z vinohrdu a slo to vod Pozořic. :-)

      0 0
    • mastihuba  

      tady ví každej všecko…

      když nějakej ******* z práglu přes bílýho koně v kromclu rozesílá dopisy k odkupu pozemků a více či méně mne sere nevyžádaná pošta ve schránce , tak vztahuje se na to tadle *********?

      https://www.gdpr.cz/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pozor na návratofce z Buku, jak se přejíždí ten potůček v tom rygolu, je tam ostružina ve výšce xichtu.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Poslední šalina z ČKD Tatra skončila v Líšni: http://www.bmhd.cz/…ktualita.php?1507

      0 0
    • mastihuba  

      ***** co je? 10h a Brno zasukany úplně všude.????

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám odškrtnuto…

      0 0
    • Excel  

      Dnes sraz na Smelcu.

      0 0
      • Hammond  

        Téže pomalinku jedu,včera bylo fajn.

        0 0
      • obda  

        Kdybyste to hlásili dřív, tak bych se objevil. Takhle jsem vyrazil na opačnou stranu :(

        0 0
    • Excel  

      Panove, jako obvykle, dnes luxusni svih po staronove trase.Zupa!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.